Magazín

Bikepacking - aneb i jedna noc pod širým nebem může být zážitek

 22.10.2020    0

To, že cyklistika je jen jedna, už všichni víme. To, že do ní můžeme v poklidu zařadit i stále oblíbenější bikepacking, si povíme dnes.

Domácí trenažér 1. část - proč ho používat, jak omezit hlučnost a jaké chyby nedělat

 20.10.2020    3

Jaké jsou aktuální novinky ve světě trenažérů, který typ a model je pro vás ideální, co dalšího budete k trenažéru potřebovat, proč vlastně začít, a hlavně, jak vydržet?

Video: Novinky Orbea 2021 - ve znamení úspory váhy

 18.10.2020    0

Podzim je čas, kdy nám výrobci představují své novinky pro další sezonu. Ne jinak tomu je i v případě španělské značky Orbea.

Tip na výlet: Beskydské babí léto - tentokrát na gravel biku

 15.10.2020    21

Když se září přehouplo do své druhé poloviny a počasí stále připomínalo léto, člověk se snažil až zoufale vyrazit ven, na kolo. Ježdění za chladných dní je taky fajn, loni se tady, na jižní Moravě, dalo jezdit i celou zimu.

Jednopřevodník, nebo dvojplacka – fenomén, nebo praktičnost?

 13.10.2020    2

Setkávám se s řadou názorů a přesvědčení, že tohle, nebo támhle to je právě to pravé a nic jiného nesmí na kolo. Oba řadící systémy myslím mají své plusy i mínusy a já bych se na ně teď rád stručně podíval.

Video: Na Sněžku i Gerlachovský štít za jeden den

 11.10.2020    0

Zdá se vám nereálné vyjet na nejvyšší vrchol České republiky, Sněžku (1.603 m.n.m) a zároveň na nejvyšší vrchol Slovenska, Gerlachovský štít (2.655 m.n.m.) ze jeden den?

Tip na výlet: Praha – krajina cyklistům zaslíbená?

 08.10.2020    0

Není to ani měsíc, co jsem opustila rodné hnízdo a přestěhovala se do hlavního města Prahy. Jedna z největších obav při stěhování byla ta, zda v Praze najdu místa, kde si budu moci užít lesních cest a přitom si dát do těla v kopcích.

Zkušenosti s výměnou BOA utahování - milé překvapení

 06.10.2020    9

Cyklistické tretry si prošly dlouholetým vývojem, než se na trhu místo zipů a klasického způsobu vázání objevila populární utahovací kolečka. Dnešní článek bude věnován právě vázání, respektive utahovacím kolečkům.

Tip na výlet: Beskydy na dosah každému – užil jsem si a dal si do těla

 01.10.2020    12

Možná je některým známé pohoří dalekým výhledem, ale není tomu tak vždy. Podhůří Beskyd i samotné vrcholy stačí „jen“ navštívit. Rodí se slunečný den, proč nejet právě tam...

Video: CTM Mons - nově na pružinovém tlumiči Suntour

 30.09.2020    0

Zastihli jsme Denisa Kohuta, elitního jezdce CTM týmu, při testování nového pružinového tlumiče od Suntour. A jak už tomu u nás bývá zvykem, položili jsme mu pár otázek.

Trénink a podstata naměřených údajů - více než jen čísla

 29.09.2020    0

Rozmach sledování našich celodenních aktivit je znatelný ve všech ohledech. Zcela zaručeně tomu pomohly levné náramky pro měření kroků a tepu.

Video: Nejdůležitější vybavení na silniční výlet

 27.09.2020    0

Podzimní období je proměnlivé a leckdy překvapí. Hrábli jsme do svých kapes a prohlédli výbavu kola, abychom zjistili, co vám pomůže usnadnit jízdu za chladnějších dnů.