Magazín

Tip na výlet: Vezmi držku na Drštku

 13.05.2020

Krásný sobotní den, který je jako stvořený k tomu, abych vyrazil na západní okraj Brd a navštívil zříceninu hradu Drštka. Startuji teda u nové dřevěné lávky přes Skořický potok na mezinárodní cyklostezce číslo 3 - mezi Hrádkem u Rokycan a Dobřívem.

Video: Vylepšení závodního horského kola - nejen nižší hmotnost

 10.05.2020

Kolo sestavené výrobcem nemusí odpovídat představám a predispozici svého majitele. Konkurenční tlaky nutí výrobce ke kompromisům. Stačí si však trochu pohrát s detaily.

10 důvodů, proč vlastnit silniční kolo + bonus

 06.05.2020

Někteří z našich čtenářů se zcela určitě řadí mezi ortodoxní MTBéčkaře. I my samozřejmě milujeme to vzrušení, jaké se dá zažít pouze a jen na trailech. V dnešním článku si však představíme 10+1 důvodů, proč se vyplatí jezdit také na silničním kole.

Tip na výlet: Napříč ročním obdobím – Jarov - Letov - Jesenice - Zimoř

 29.04.2020

Když má člověk volný den, přemýšlí, jak ho co nejlépe prožít. Nejrozumněji se mi jeví cyklistická vyjížďka přes všechna roční období po trase Jaro – Léto – Podzim – Zima. Dají se však v naší krásné zemi vůbec najít obce tohoto jména?

Cyklistické tretry - proč a jaké

 22.04.2020

Pokud zvažujete cyklistické tretry a nášlapné pedály, toto je seznam věcí, které je dobré vědět. A pokud zvažujete používání MTB treter na silničce, přidáváme i toto porovnání.

Sezóna se sadou Shimano Di2 - moje zkušenosti

 15.04.2020

Zanedlouho, asi za měsíc, to bude přesně rok, co vozím na svém kole Superior Road Team Issue Di2 Disc (dlouhý název, co?) sadu Shimano Ultegra Di2 ST-R8070 2x11 a proto je nejvyšší čas se s vámi podělit o zkušenosti s touto výbavičkou.

Video: Trek Supercaliber

 12.04.2020

Ne každé inovace se setkávají s úspěchem, no systém IsoStrut od amerického Treku je velmi chytré a funkční řešení, které zaručuje tomuto kolu vlastnosti celoodpruženého kola s hbitostí pevňáku.

Dolomitský týden - jak jsme si to užili

 08.04.2020

Po zdolání loňského krušnohorského Stonemana jsem se plný zážitků rozhodl pokračovat v načaté sérii a pokořit Stonemana Dolomiti.

Video: Správne tlaky v pneu

 05.04.2020

Jak nejlépe nafoukat pneu, aby jste zachovali skvělý poměr mezi valivým odporem, komfortem a gripem vám poradí Ivo.

Video: Jak vybrat silniční kolo

 29.03.2020

Silniční kola už nejsou k vidění jen na silnicích, a proto se pojďme podívat jaké jsou rozdíly v silničních kolech a na to, které silniční kolo je právě pro vás.

Trek Supercaliber - na čem jezdí Jolanda Neff

 25.03.2020

Asi nikomu, kdo se pohybuje ve světě kol neuniklo, s čím přišel relativně nedávno americký Trek, a to systém tlumení IsoStrut.

Video: Souboj mezi hardtail a full

 22.03.2020

Naši redaktoři umí být pěkně soutěživí a umí bojovat. Tentokrát se při jednom takovém souboji podívali na výhody a nevýhody pevných a celoodpružených kol a nedali si nic zadarmo.