Magazín

Články v kategorii Závody

Český ultracyklistický závod RACAS je kvalifikací pro americký RAAM!

 23.04.2021    1

Ultracyklistický závod RACAS se stal jedním z několika závodů na světě, které slouží jako kvalifikace pro nejprestižnější a nejstarší závod tohoto typu RAAM - Race Across America. Není divu. RACAS se svými parametry velmi přibližuje tomuto ikonickému závodu napříč Amerikou. Bude to tedy kvalitní prověrka účastníků!

Nová pravidla UCI na koho se vztahují - vlna debat a nevole

 22.03.2021    29

UCI (mezinárodní cyklistická unie) každý rok vydává soubor upravující pravidla závodění, oblékání či stavby kol pro profesionální závodníky. Některé letošní změny jsou dost radikální, není tedy divu, že mezi profesionály i hobby cyklisty rozvířila vlnu debat a nevole. Některým se zdají pochopitelná, jiným bizarní - pojďme se podívat na dvě nejvíce diskutovaná nová pravidla.

LOCKED in Prague

 14.03.2021    1

Pokud se na Bike-foru pohybujete delší dobu, určitě jste zaznamenali legendární orientační závod dvojic LOST in Prague. V aktuální situaci lockdownu jsme se rozhodli na něj volně navázat a vypsat LOCKED in Prague.

Polyfázový spánek - jak vyzrát na spánkovou deprivaci

 06.02.2021    9

Co kdyby existoval způsob, jak krátkodobě přelstít vlastní mozek, získat větší množství bdělého času, a stihnout tak více věcí? Představa, že bych nemusel každý den spát 6 - 8 hodin, je minimálně zajímavá, a rozhodl jsem se proto tuto problematiku zkusit prozkoumat, prozatím alespoň teoreticky.

Homo connectus (člověk připojený): Jeden den v životě Stravoslava Komiče

 02.02.2021    57

Zvoní budík, chytré hodinky monitorující můj spánek zjevně vyhodnotily, že je ideální čas vstávat. Hodinky mi gratulují k získání odznáčku za kvalitní a dostatečně dlouhý spánek. Super! Ještě dvě noci v řadě a dostanu další odznáček, za dlouhodobé dodržování spánkového režimu. Když mi tedy hodinky tvrdí, že jsem vyspinkaný do růžova, měl bych toho využít a dát si pořádně do těla, jak jinak než na kole.

Tipy a triky: Z necyklisty cyklistou - nic není nemožné

 18.11.2020    93

Tímto článkem bych chtěla ukázat, že když si cyklista nabrnkne partnera, co nejezdí na kole, neznamená to, že si za pár měsíců neobrátíte role a vy jako cyklista nebudete dělat support na cyklistických závodech jemu.

24 hodin kolem řeky Moravy – trochu jiný pohled

 23.09.2020    0

Poslední prázdninový víkend se už tradičně konal tento závod, na kterém se sešlo přes 80 závodníků.

Pozvánka: Září ve znamení plného kalendáře

 28.08.2020    0

To, že dětem skončily prázdniny a dospělým dovolené, rozhodně neznamená, že si dáme klid od závodů a akcí. Právě naopak. Září je jak dělané pro cyklistické akce, o čemž vás přesvědčíme níže.

Pozvánka: Léto v plném tempu i počas srpna

 31.07.2020    0

I přesto, že je to se opatřeními jako na houpačce, přinášíme vám pozvánku na zajímavé akce v měsíci srpnu. Věříme, že pokud jste si dostatečně neužili červencových akcí, tak právě ty srpnové váš hlad po akcích a závodech uspokojí.

Video: MTB Amtech Juvacyklo maraton 2020 - opět bláto

 29.07.2020    0

Jestli jste si mysleli, že si na Drásalu náš redaktor Petr Mazura užil bláta až až, pak věřte, že na tomto závodě v Chřibech ho čekalo bláta ještě víc.

Video: Drásal 2020 - hodně kilometrů, spousta výškových metrů a hluboké bláto

 12.07.2020    0

První červencový víkend byl ve znamení 27. ročníku legendárního závodu horských kol Drásal. Vedle nejdelší trati nazvané jako OBR Drásal o délce neuvěřitelných 172 km se mohli účastníci závodu poměřit s jinými na dalších tratích, o kratších distancích.

Pozvánka: V červenci nejen závodní sezóna v plném proudu

 01.07.2020    0

S příchodem prvního prázdninového měsíce přichází i řada závodů a dalších zajímavých akcí. Máme pro vás malou rychlou ochutnávku.