Magazín

Články v kategorii Silniční cyklistika

Domácí trenažér 2. část - aplikace, režimy ježdění, Zwift a jak vybrat smart trenažér

 16.11.2020

Přehled o tom, jaké parametry jsou při koupi důležité, jaké formy tréninku smart trenažery nabízejí a proč je Zwift tak oblíbený. Tohle všechno se dozvíte v dnešním článku.

Můj rok s brzdami cantilever aneb čím míň to brzdí, tím víc to kvílí

 09.11.2020

Když se mi loni podařilo definitivně sešrotovat silniční kolo, řešili jsme s přítelem, jak s co nejmenšími náklady pořídit nové. Vzhledem k tomu, že jsem spotřebovala rám, padla po zvážení všech dostupných možností volba na zakoupení samotného rámu s tím, že mi na něj přendá vše, co přendat půjde.

Rozhovor: Administrátor Bike-fora Tomáš Vitvar - cyklista tělem i (bez)duší

 04.11.2020

Tomáš Vitvar (jecnak) nám dovolil nahlédnout pod pokličku Bike-fora, ale i svého soukromého i pracovního života.

Nová kapitola Bike-fora

 03.11.2020

V pondělí ráno proběhla aktualizace webu spolu s podmínkami používání. Nejviditelnější změnou je ale přidání sekce MAGAZÍN, kde budou každý týden nové články a videa s inspirací a radami.

Video: Tip na výlet: Okolí Baťova kanálu - část I. Zlínský kraj

 01.11.2020

Pokud hledáte tip na pohodovou vyjížďku, nejlépe po rovině, kde budete mít navíc o zábavu i pohoštění postaráno, pak zhlédněte toto video jako inspiraci pro přesně takový výlet.

Video: Tip na výlet - Srdce Valašska

 25.10.2020

Po náročném víkendu jsme si v rámci úzké spolupráce české a slovenské MTBIKER redakce vyrazili vytočit nohy na Vsetínské vrchy.

Domácí trenažér 1. část - proč ho používat, jak omezit hlučnost a jaké chyby nedělat

 20.10.2020

Jaké jsou aktuální novinky ve světě trenažérů, který typ a model je pro vás ideální, co dalšího budete k trenažéru potřebovat, proč vlastně začít, a hlavně, jak vydržet?

Zkušenosti s výměnou BOA utahování - milé překvapení

 06.10.2020

Cyklistické tretry si prošly dlouholetým vývojem, než se na trhu místo zipů a klasického způsobu vázání objevila populární utahovací kolečka. Dnešní článek bude věnován právě vázání, respektive utahovacím kolečkům.

Trénink a podstata naměřených údajů - více než jen čísla

 29.09.2020

Rozmach sledování našich celodenních aktivit je znatelný ve všech ohledech. Zcela zaručeně tomu pomohly levné náramky pro měření kroků a tepu.

Video: Nejdůležitější vybavení na silniční výlet

 27.09.2020

Podzimní období je proměnlivé a leckdy překvapí. Hrábli jsme do svých kapes a prohlédli výbavu kola, abychom zjistili, co vám pomůže usnadnit jízdu za chladnějších dnů.

Na kolo jedině v odpovídající obuvi

 10.09.2020

Jakožto ortodoxní zastánce horských kol nedám dopustit na ověřený upínací systém SPD. Než jsem se však dopracoval k čistě oboustranným nášlapům, tak jsem urazil poměrně dlouhou cestu.

Rozhovor: Viktor Zapletal - trenér české cyklistické reprezentace

 02.09.2020

Je nám velkou ctí podělit se o zajímavý rozhovor s důležitým člověkem české cyklistiky, panem Viktorem Zapletalem.