Magazín

Články v kategorii Silniční cyklistika

Kola Manufrance Hirondelle Retro-Direct: Při jízdě do kopce se šlapalo pozadu

 30.04.2021    1

Pro někoho možná příliš dlouhý název typu kola je složený ze tří kousků francouzské historie. Ač společně tvoří nedělitelný celek, pojďme si je přiblížit jednotlivě.

Kávová kultura a cyklistika

 28.04.2021    35

Kávu jsem začala pít ve svých 16 letech před odletem na cyklistické soustředění na ostrov Mallorca. Každý správný cyklista přeci sedí na sluníčku s kávou a kochá se přírodou. Aspoň tak mi to vyplynulo ze zkoumání fotek na Instagramu.

Chceš se podělit o své zkušenosti? Přidej se k nám! Rozšiřujeme redakční tým

 26.04.2021

Cyklistika je velmi rozmanitý sport, ale jedna věc platí napříč všemi disciplínami. Zkušenosti jsou velmi důležité a jinak než hodinami v sedle se získat nedají. Zvlášť když chce člověk dobře poradit ostatním, ať už začátečníkům, nebo zkušenějším.

Český ultracyklistický závod RACAS je kvalifikací pro americký RAAM!

 23.04.2021    1

Ultracyklistický závod RACAS se stal jedním z několika závodů na světě, které slouží jako kvalifikace pro nejprestižnější a nejstarší závod tohoto typu RAAM - Race Across America. Není divu. RACAS se svými parametry velmi přibližuje tomuto ikonickému závodu napříč Amerikou. Bude to tedy kvalitní prověrka účastníků!

Husqvarna a její armádní speciál

 10.04.2021    9

Husqvarna je jednou nejstarších firem ve Švédsku, přičemž továrna byla založena v roce 1697. Jako specialista na výrobu z železa a oceli firma vyráběla za posledních 300 let nespočetné množství výrobků včetně jízdních kol.

Test řadicích lanek a kabelových setů

 08.04.2021    39

Určitě se vám stalo, že i po instalaci zcela nového lanka a bowdenu jste s výsledkem nebyli spokojeni. Lanko v bowdenu nechodilo úplně hladce nebo mělo větší odpor než obvykle. Pojďme se tedy pokusit vnést do problematiky lanek a bowdenů trochu světla.

Lockdown mezi auty, paneláky a kostkami: Jak jezdit na kole po Praze a nezbláznit se z toho?

 01.04.2021    19

Moc aut a samé kostky a koleje. To si řekne nezasvěcený člověk ve chvíli, kdy si má představit, jak se jezdí na kole po Praze. Zas až tak úplně pravda to ale není…

Oprava silničních a cyklokrosových galusek

 30.03.2021    11

Defekt straší nejednoho majitele galusek ať už z důvodu nemožnosti vyřešit ho snadno během vyjížďky, tak z důvodu nemožnosti galusku opravit a dále používat. V mnoha případech ale galusku opravit lze úplně stejně jako klasický plášť s duší.

Rozhovor: Zakladatelka projektu Holky na kole - Jana Trávníčková

 28.03.2021    47

Jana Trávníčková, zakladatelka projektu Holky na kole, která ukazuje nejen holkám, že se nemusí bát jezdit na kole. Stylově ve městě a aktivně na společných vyjížďkách pionýrka městské cyklistiky radí, jak se nebát jezdit ve městě ani v přírodě, jak se pohodlně obléct do každého počasí i jak si užívat každý kilometr a hodit starosti za hlavu. Také pořádá společné „GIRLS ONLY“ vyjížďky, kde se scházejí holky, které si radí, a předává jim své know-how.

Nová pravidla UCI na koho se vztahují - vlna debat a nevole

 22.03.2021    29

UCI (mezinárodní cyklistická unie) každý rok vydává soubor upravující pravidla závodění, oblékání či stavby kol pro profesionální závodníky. Některé letošní změny jsou dost radikální, není tedy divu, že mezi profesionály i hobby cyklisty rozvířila vlnu debat a nevole. Některým se zdají pochopitelná, jiným bizarní - pojďme se podívat na dvě nejvíce diskutovaná nová pravidla.

Bianchi, Michelin, Bontrager… Jste si jisti, že vyslovujete značky svých kol a dílů správně?

 19.03.2021    21

Bontrejdžr? Bontrágr? Bontráger? Bontrážr? Jistě jste už aspoň jednou slyšeli každou z těchto verzí. Jak je to ale správně? Úplně jinak!

Unboxing: Giant TCR Advanced Pro 1 Disc - lovec KOMů

 16.03.2021    21

Ačkoliv může nadpis vypadat jakkoliv nadneseně, přehnaně, skoro až drze, Giant TCR Advanced Pro 1 Disc vás přesvědčí o tom, že je skutečně určen pro lov KOMů.