Magazín

Články v kategorii Silniční cyklistika

Test: Selle San Marco Allroad - opravdu univerzál?

 14.05.2022     16

Dostalo se mi na test sedlo Selle San Marco Allroad, a ještě dřív než na něj sednu, nebo ho vůbec rozbalím, podívám se na web dodavatele. A co jsem se dočetl?

L’Etape - druhé dějství

 11.05.2022     33

První ročník legendárního L’Etape by Tour de France v Česku je již minulostí a nezadržitelně se blíží druhý ročník, který slibuje zcela novou, ale neméně krásnou trať. Jaká překvapení a novinky si pro nás pořadatelé připravili?

PR článek

Jak se připravit na závody

 10.05.2022     0

Ještě než vyrazíte na závod, nezapomeňte si zkontrolovat výbavu. Při závodě už na to čas nebude. Pokud vám něco chybí, nebo potřebujete vyměnit a nevíte, po čem se podívat, inspiraci možná najdete v tomto článku.

Video: 4iiii - představení široké nabídky wattmetrů

 08.05.2022     0

Kanadský výrobce precizních měřičů výkonu 4iiii Innovations nabízí svou patentovanou 3D technologii ve dvou provedeních - Precision 3D a Podiiiium. Jedná se o jeden z nejlehčích a nejpřesnějších měřičů výkonu vůbec.

Video: Isaac - sestavte si kolo přesně podle představ

 05.05.2022     3

Nabídka holandské značky Isaac na první pohled možná až tak široká a pestrá není, ale opak je pravdou. U všech modelů této značky se nabízí možnost vybrat si z pestré nabídky variant.

PR článek

Výbava nejen pro začátečníky

 26.04.2022     4

Jsou věci, které byste si měli pořídit už současně s kolem. Patří mezi ně nejen různé doplňky, ale i komponenty, které vám dokážou jízdu na kole zpříjemnit.

Test: Přilba KLS Vantage - výkonný nováček

 25.04.2022     5

Dnes již renomovaný slovenský výrobce kol Kellys stále rozšiřuje nabídku svých produktů nejen o kola, příslušenství a doplňky k nim, ale také o oblečení a vybavení pro cyklisty. Rád bych vám představil novou přilbu KLS Vantage.

PR článek

Unboxing: Ghost Kato EG 27.5 - jedno kolo, nekonečné možnosti

 21.04.2022     12

Jestli se v poslední době pojem univerzálnost spojuje především s gravel koly, není tomu tak vždy. I horské kolo může být univerzálem a právě Ghost Kato EQ 27.5 může být jedním z nich. Proč? Odpověď najdete v článku.

Video: Jak na výměnu brzdového kotouče

 21.04.2022     8

Výměna brzdového kotouče je jednoduchý servisní úkon, který zvládnete z pohodlí domova a s minimem nářadí. Ve videu naleznete základní dva systémy uchycení Center Lock a 6 šroubů.

Tip na výlet: Klasikářský okruh Českým rájem

 18.04.2022     12

Tuhle trasu jezdím rád a jezdím ji několikrát ročně a vlastně pokaždé z úplně jiných důvodů. Buď ji jedu v tempu bez zastávek jako trénink v kopcích, nebo v klidu a pohodě turistickým tempem se zastávkami na občerstvení a výhledy. V obou případech je okruh perfektní.

Video: Silniční kolo z roku 1991 a 2021 - jaké jsou v nich rozdíly?

 17.04.2022     37

Jeden z předních světových výrobců jízdních kol, Giant, už před třiceti lety nabízel karbonový rám. Ten nabízí stále, ale je tady i spousta dalších komponentů, které za 30 let prošly vývojem, a ten rozhodně není u konce.

microSHIFT Advent - seznámení s gravel sadou od staronového výrobce

 16.04.2022     7

Občas někde zahlédnu nějakou, v tu chvíli pro mě novou, značku. Nebo takovou, která je tady sice už nějakou chvíli, ale až tak vidět není. Co si budeme povídat, Sram a Shimano prostě drží nadvládu a nějaké to malé sousto ze zubů krokodýla občas vyzobnou nějaké jiné, menší značky.