Magazín

Horská vs. silniční cyklistika - pohled hobíka

 12.08.2020

Jezdím silnici i MTB a když jsem si jmenoval výhody a nevýhody každé discipliny, vyšel mi můj osobni favorit. A jak to vyšlo vám?

Rád jezdíš, baví tě český jazyk nebo jsi organizační typ? Pak je tu nabídka od MTBIKER.CZ

 05.08.2020

Pokud jsi student/studentka a baví tě ježdění na kole, máme aktuálně nabídků 3 dlouhodobých brigád na MTBIKER.cz.

Tip na výlet: Lysá Hora, královna Beskyd

 02.08.2020

Turistické trasy v Beskydech jsou pověstné svou rozmanitostí. Od prázdné divočiny po místa s civilizací a chatkami, kde to životem jen hýří. Do výšky tyčící se královna, místo kde zavítají davy lidí z okolí a těžce trénující sportovci v ultra disciplínách. Nejvyšší vrchol 1323 m n. m. pozorovatelný široko daleko, to jest Lysá hora.

Pozvánka: Léto v plném tempu i počas srpna

 31.07.2020

I přesto, že je to se opatřeními jako na houpačce, přinášíme vám pozvánku na zajímavé akce v měsíci srpnu. Věříme, že pokud jste si dostatečně neužili červencových akcí, tak právě ty srpnové váš hlad po akcích a závodech uspokojí.

Video: MTB Amtech Juvacyklo maraton 2020 - opět bláto

 29.07.2020

Jestli jste si mysleli, že si na Drásalu náš redaktor Petr Mazura užil bláta až až, pak věřte, že na tomto závodě v Chřibech ho čekalo bláta ještě víc.

Video: 7 chyb při mytí kola - na co si dát pozor

 26.07.2020

Mytí kola patří mezi základní servisní dovednosti každého majitele jízdního kola. Jedná se zdánlivě o jednoduchý úkon, ale věřte, že i při mytí kola se můžete dopustit chyb.<br /> Jak předejít chybám při mytí kola vám poradíme ve videu.

Rozhovor: Dominika Durčáková - bez adrenalinu si svůj život nedovedu představit

 22.07.2020

Členka Qayron Factory Teamu, milovnice adrenalinu, vítězka celé řady závodů a neuvěřitelně milá osoba. Tak by se ve zkratce dala představit Dominika Durčáková.

Video: Poradna - Nezbytné vybavení na cyklovýlet

 19.07.2020

Vydat se na cestu bez základního vybavení se může pěkně vymstít a tak Imro s Lukim vytáhli karty na stůl.

Tip na výlet: Bikepark Karlov - byla to zábava

 15.07.2020

V Karlově si přijdete rozhodně na své. Tento bikepark toho nabízí opravdu hodně. A teď nemám na mysli pouze samotné traily, mluvím také o zázemí, které je na velmi vysoké úrovni.

Video: Drásal 2020 - hodně kilometrů, spousta výškových metrů a hluboké bláto

 12.07.2020

První červencový víkend byl ve znamení 27. ročníku legendárního závodu horských kol Drásal. Vedle nejdelší trati nazvané jako OBR Drásal o délce neuvěřitelných 172 km se mohli účastníci závodu poměřit s jinými na dalších tratích, o kratších distancích.

Na kole sám nebo s parťákem?

 08.07.2020

Každý z nás to má nastaveno trošku jinak. Někteří lidé nedají dopustit na sólo jízdu, jiní dávají přednost tomu, když mohou vyrazit ve skupině. Jaké výhody a nevýhody mají jednotlivé formy ježdění?

Video: Kdy a jak vyměnit řetěz

 05.07.2020

Řetěz je bezpochyby jedna z nejnamáhanějších součástek jízdního kola. Proto je dobré věnovat řetězu pozornost.