Magazín

Československá legenda jménem Favorit

 15.01.2021    14

Jen opravdu málo značek z dob Československa se jeho obyvatelům vrylo pod kůži takovým způsobem jako Favorit z Rokycan. Kolo Favorit bylo před sametovou revolucí snem každého chlapce, který se však málokomu podařilo splnit.

Hledá se programátor, aby nám to šlapalo nejen na bajku

 13.01.2021

Bike-forum.cz je už více než 15 let nejoblíbenějším cyklistickým fórem v České republice. Koncem roku 2020 se začala psát nová kapitola a Ty můžeš být u toho! Hledáme web developera, který nám pomůže s novými funkcemi fóra, novými sekcemi a nástroji pro cyklistickou komunitu, aby se bike-forum.cz posunulo o několik levelů výše.

Video: Tváře zimy

 10.01.2021    4

Zima nás dokáže odměnit různými podobami. Jak malebnými, slunečnými, až romantickými, tak studenými, blátivými či dokonce chmurnými.

Rozhovor: Markéta Hájková - růžová bojovnice

 08.01.2021    7

Jak přežila netradiční sezónu profesionální silniční závodnice Markéta Hájková, které závody pro ni byly nejtěžší a jak vzpomíná na svůj pád ve vysoké rychlosti ze začátku sezóny? To vše se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Kolem Máchova jezera a Bezdězu

 07.01.2021    21

Jen v málo oblastech České republiky se vedle sebe nachází tak turisticky a rekreačně exponované a zároveň opuštěné oblasti jako v okolí Máchova jezera. Následující řádky věnuji popisu trasy v často liduprázdných oblastech, kde turistické značení vzniklo až před pár lety. Na své si přijdou hlavně milovníci pískových cest a nepříliš známých vyhlídek na známá místa, ale i poloopuštěných vojenských oblastí.

Sigma Blaze - opomíjený všeuměl

 04.01.2021    62

Při vybírání vánočních dárků mi padlo do oka jedno zadní světlo, o kterém jsem nikdy dříve neslyšel, byť se jednalo o produkt známého výrobce a slibovalo zajímavou výbavu - senzor okolního jasu a senzor zrychlení zajišťující fungování blikačky i jako brzdového světla. To vše v kompaktním těle s USB nabíjením a za cenu ne o moc vyšší než u běžných blikaček.

Video: Silvestrovský speciál - bavte se na náš účet

 31.12.2020    43

Občas někdo kameru zapne dřív, než by měl, nebo ji naopak zapomene vypnout. A jsou i dny, kdy se prostě jenom nedaří.

Tip na výlet: Dva dny s elektrokoly na Balatoně

 29.12.2020    122

K Maďarsku jsem měl vždycky blízko. Asi proto, že moje babička byla Maďarka, takže z nějaké čtvrtiny mi v krvi proudí právě maďarská krev.

Novinky: Orbea pro rok 2021

 28.12.2020

Velký rok pro španělskou značku zanechává stopy inovací na modelech pro sezonu 2021. Orbea přesahuje do všech disciplín a projíždí si vlastní stopu, tak si pojďme představit baskické fešáky v plné kráse.

Video: Rozhovor - Svaťa Božák - kdo spí, nevyhraje

 27.12.2020    14

Vyjížďka na Pustevny pokračuje tímto rozhovorem se Sváťou Božákem.

Rodinný výlet na chatu Kmínek - ve znamení pohodové atmosféry

 25.12.2020    33

Každý rok jsme s tátou podnikali výlety po republice. Navštívili jsme všechny kouty Česka a zrodila se z toho pěkná tradice až do doby, kdy jsem se vydal na závodní dráhu.

Neviditelná nástraha číhající na cyklostezkách - Ninjové a jejich typologie

 22.12.2020    35

Na silnicích je potmě pro cyklisty nebezpečno, jeď raději po cyklostezce, tam tě nic nesrazí. Tuto větu jste už určitě slyšeli od své maminky nebo babičky, když jste od nich vyráželi na kole po setmění. Maminky a babičky mají samozřejmě vždycky pravdu, v tomto případě ovšem jen napůl...