Magazín

Jednopřevodník, nebo dvojplacka – fenomén, nebo praktičnost?

 13.10.2020

Setkávám se s řadou názorů a přesvědčení, že tohle, nebo támhle to je právě to pravé a nic jiného nesmí na kolo. Oba řadící systémy myslím mají své plusy i mínusy a já bych se na ně teď rád stručně podíval.

Video: Na Sněžku i Gerlachovský štít za jeden den

 11.10.2020

Zdá se vám nereálné vyjet na nejvyšší vrchol České republiky, Sněžku (1.603 m.n.m) a zároveň na nejvyšší vrchol Slovenska, Gerlachovský štít (2.655 m.n.m.) ze jeden den?

Tip na výlet: Praha – krajina cyklistům zaslíbená?

 08.10.2020

Není to ani měsíc, co jsem opustila rodné hnízdo a přestěhovala se do hlavního města Prahy. Jedna z největších obav při stěhování byla ta, zda v Praze najdu místa, kde si budu moci užít lesních cest a přitom si dát do těla v kopcích.

Zkušenosti s výměnou BOA utahování - milé překvapení

 06.10.2020

Cyklistické tretry si prošly dlouholetým vývojem, než se na trhu místo zipů a klasického způsobu vázání objevila populární utahovací kolečka. Dnešní článek bude věnován právě vázání, respektive utahovacím kolečkům.

Tip na výlet: Beskydy na dosah každému – užil jsem si a dal si do těla

 01.10.2020

Možná je některým známé pohoří dalekým výhledem, ale není tomu tak vždy. Podhůří Beskyd i samotné vrcholy stačí „jen“ navštívit. Rodí se slunečný den, proč nejet právě tam...

Video: CTM Mons - nově na pružinovém tlumiči Suntour

 30.09.2020

Zastihli jsme Denisa Kohuta, elitního jezdce CTM týmu, při testování nového pružinového tlumiče od Suntour. A jak už tomu u nás bývá zvykem, položili jsme mu pár otázek.

Trénink a podstata naměřených údajů - více než jen čísla

 29.09.2020

Rozmach sledování našich celodenních aktivit je znatelný ve všech ohledech. Zcela zaručeně tomu pomohly levné náramky pro měření kroků a tepu.

Video: Nejdůležitější vybavení na silniční výlet

 27.09.2020

Podzimní období je proměnlivé a leckdy překvapí. Hrábli jsme do svých kapes a prohlédli výbavu kola, abychom zjistili, co vám pomůže usnadnit jízdu za chladnějších dnů.

Tip na výlet: Rychlý alpský lightpacking aneb plány se mají měnit

 25.09.2020

Po letech cykloturistiky „natěžko“ a dlouhých tras na mnoho dní jsme propadli kouzlu lightpackingu. Ne, nehoníme kilometry ani výškové metry na Stravě, prostě na pár dní vyjedeme a užíváme si svobody, kterou kolo a lehké brašny přináší. V letošním roce poprvé na gravelech.

24 hodin kolem řeky Moravy – trochu jiný pohled

 23.09.2020

Poslední prázdninový víkend se už tradičně konal tento závod, na kterém se sešlo přes 80 závodníků.

Video: 9 a 11 letí dávají i ty největší skoky

 20.09.2020

V bikeparku v Kálnici jsme náhodně narazili na dvojici malých kluků ze Švýcarska, nad jejichž jízdou žasli i ostřílení profíci. Přinášíme vám jejich představení a věříme, že o nich ještě uslyšíme.

Video: Novinky Kellys 2021 - od hořčíku až po karbon

 18.09.2020

Skutečně je z čeho vybírat - od hořčíkového odrážedla, přes hojně prodávané hliníkové modely, až po profesionální závodní karbonová kola.