Magazín

Rozhovor: Administrátor Bike-fora Tomáš Vitvar - cyklista tělem i (bez)duší

 04.11.2020

Tomáš Vitvar (jecnak) nám dovolil nahlédnout pod pokličku Bike-fora, ale i svého soukromého i pracovního života.

Nová kapitola Bike-fora

 03.11.2020

V pondělí ráno proběhla aktualizace webu spolu s podmínkami používání. Nejviditelnější změnou je ale přidání sekce MAGAZÍN, kde budou každý týden nové články a videa s inspirací a radami.

Video: Tip na výlet: Okolí Baťova kanálu - část I. Zlínský kraj

 01.11.2020

Pokud hledáte tip na pohodovou vyjížďku, nejlépe po rovině, kde budete mít navíc o zábavu i pohoštění postaráno, pak zhlédněte toto video jako inspiraci pro přesně takový výlet.

Tip na výlet: 13 pixlí a jeden hřbitov - bunkry na Brdech

 29.10.2020

Brdy jsou plné bunkrů, ale nejvíc betonových staveb je paradoxně mimo bývalý vojenský prostor u obce Skořice.

Jak na servis kola v domácím prostředí – zvládnu to sám?

 27.10.2020

Nemusím být promovaným mechanikem, abych byl schopný provést si na kole základní údržbu, servis, seřízení apod. Jak si poradit doma v bytě, dílně, garáži, i když nemám profi nářadí?

Video: Tip na výlet - Srdce Valašska

 25.10.2020

Po náročném víkendu jsme si v rámci úzké spolupráce české a slovenské MTBIKER redakce vyrazili vytočit nohy na Vsetínské vrchy.

Bikepacking - aneb i jedna noc pod širým nebem může být zážitek

 22.10.2020

To, že cyklistika je jen jedna, už všichni víme. To, že do ní můžeme v poklidu zařadit i stále oblíbenější bikepacking, si povíme dnes.

Domácí trenažér 1. část - proč ho používat, jak omezit hlučnost a jaké chyby nedělat

 20.10.2020

Jaké jsou aktuální novinky ve světě trenažérů, který typ a model je pro vás ideální, co dalšího budete k trenažéru potřebovat, proč vlastně začít, a hlavně, jak vydržet?

Video: Novinky Orbea 2021 - ve znamení úspory váhy

 18.10.2020

Podzim je čas, kdy nám výrobci představují své novinky pro další sezonu. Ne jinak tomu je i v případě španělské značky Orbea.

Tip na výlet: Beskydské babí léto - tentokrát na gravel biku

 15.10.2020

Když se září přehouplo do své druhé poloviny a počasí stále připomínalo léto, člověk se snažil až zoufale vyrazit ven, na kolo. Ježdění za chladných dní je taky fajn, loni se tady, na jižní Moravě, dalo jezdit i celou zimu.

Jednopřevodník, nebo dvojplacka – fenomén, nebo praktičnost?

 13.10.2020

Setkávám se s řadou názorů a přesvědčení, že tohle, nebo támhle to je právě to pravé a nic jiného nesmí na kolo. Oba řadící systémy myslím mají své plusy i mínusy a já bych se na ně teď rád stručně podíval.

Video: Na Sněžku i Gerlachovský štít za jeden den

 11.10.2020

Zdá se vám nereálné vyjet na nejvyšší vrchol České republiky, Sněžku (1.603 m.n.m) a zároveň na nejvyšší vrchol Slovenska, Gerlachovský štít (2.655 m.n.m.) ze jeden den?