• Sibstr

    Tak už týden je známa nová trasa MTB závodu Author Král Šumavy 2012 a nevypadá to na první pohled vůbec špatně. mapa

    Tak by mě zajímalo, jestli má někdo v plánu si trasu projet ještě před závodem. Takový tracklog s výškovým profilem by se opravdu hodil. Bohužel kromě mapy zatím žádné další informace k trati nejsou. Tak pokud má někdo nějaké další nové informace, tak sem s nimi:-)

    Anketa: Zůčastníte se MTB závodu AKŠ 2012?

    Ano
    22x
    54%
    Ne
    10x
    24%
    9x
    22%
    0 0
    • štája  

      letos nějak zapomněli na občerstvovačky ne? na prvních 25 km jsou dvě, kde nikdo nestaví a pak od 45km až 80km kdy to člověk potřebuje neni nic :/

      0 0
      • camlost  

        45. km a cca 77. km, to mi přijde tak akorát. tak na 45. km vezmeš pití do bidonu a něco zakousneš, na 60. km si dáš něco za jízdy a na 77. zase nabereš vodu.

        (běžně bývají občerstvovačky po cca 25 km, tak tady je to o 7 víc, to snad není takový problém)

        0 0
    • marios  

      Mě tam bude osobně chybět Bítov, tam jsem vždycky získal několik míst k dobru, a taky ten rygolovitej sjezd z Pohádky, ale třeba tam bude zase něco novýho, pěknýho. Janak každoročně organizátoři pořádají v dubnu věřejné „kolíkovaní“ snad to dají na stránkách vědět.

      0 0
      • MirosPikos  

        Letos budou kolíky obzvláště dlouhé, aby se v tom bahně vůbec udržely :)

        0 0
      • ¨MZ  

        Přesně, Bítova je veliká škoda. Dlouho si budu pamatovat, když se jel prvně, jak jsem tam vykysnul :-) Tenkrát jsem pod něj přijel,90km na tachometru, pořadatel u silnice:„Už jen kousek“ A pak takové peklo, nahoru dolů a ten závěrečnej úsek na hřebeni po těch kamenech, tak tam jsem šel normálně pěšky :-) Ale další rok už o tom člověk ví a má trochu pošetřeno, to už jsem se na něj těšil.

        Stará trasa se mi líbila, tak uvidíme, co pro nás letos připravili.

        0 0
        • štája  

          přesně tak, taky mi řekli když jsem jel poprvé poslední kopec a pak už jen dolu do Klatov, ale to co mě čekalo „to bych nepřál ani nejlepšímu příteli své ženy“ :)

          0 0
    • karliner  

      Vypadá to moc pěkně, po letech zase vede Král Šumavy skrze Šumavu :-))) Doufám, že vydrží trasa i příští rok, letos dávám přednost dojezdu Gira na Stelvio..

      0 0
      • MirosPikos  

        mě to nepřijde, že by to vedlo moc Šumavou. Resp. Šumavu chápu trochu jinak.

        0 0
        • karliner  

          Jasně, ale Šumava začíná v Keplech, takže aspoň kousek :-)

          0 0
    • Sibstr  

      Tak mi to nedalo a vytvořil jsem tracklog nové trasy závodu ručně na počítači. Takže kdo si chce trasu projet, nebo podrobněji prostudovat, nechť stahuje zde.

      Za chyby, nepřesnosti, bloudění a totální ztracení se, se předem zříkám zodpovědnosti:-D Vše na vlastní riziko a pozor na soukromé pozemky a hladové psy.

      0 0
      • marios  

        Pěkná práce, ta část která je jen pro 100km bude asi nejhezčí, ale asi bude problém, že po spojení tras bude na cestě docela husto- lidi ze 70 budou OK (předloni jsem dojížděl před Lukášem B), ale ty ze 40 se asi budou trošku plést do cesty,na posledních 15km. Dřívejší spojení tras 100m před cílem se mi zdálo lepší.

        0 0
      • Sibstr  

        Tak konečně je venku oficiální GPX soubor, akorát tedy na několika místech vůbec nesedí s tou mapou v .PDF

        0 0
        • Sibstr  

          A tady jsem si dovolil vyčistit oficiální tracklog od všelijakých nepřesností vzniklých napojováním jednotlivých tracklogů a nepřesností v GPS signálu. Ke stažení zde

          0 0
    • Necris  

      Prostřední trasa projeta, doufám že co nejvíc přesně ;) Mluví ze mě asi nostalgie, ale není to co to bývalo. A to jsem to jel jednou ;)

      0 0
    • Mirouss  

      čus, gpx soubour, na střední trasu ukazuje cca 79km a převýšení cca 2256m, což je dost. Ale tady jsem se dočetl, že to nemusí přesně sedět, projížděl jste už někdo střední trasu?

      Že by to opravdu mělo skoro 80km a 2256m? min.roč.bývalo cca 68km a 1700m. Díky za informace

      0 0
    • Mirouss  

      .

      0 0
    • HROOLI  

      Strašně moc rád bych jel, ale bohužel už zase na bika dlouho nebudu moci .. Od příštího roku to bude už v mé režiji a už se na to moc těším, jak ty biky budu objíždět :)

      0 0
    • Necris  

      http://mtbs.cz/…rie/pozvanky

      Vyšel pěkný článeček na MTBS.

      0 0
      • marios  

        Vypadá to, že se pojede trošku více do kopce, tak to má být, já poslední dva roky v cíli vždycky litoval, že to není o trošku delší. Letos je ale slabší forma, tak musím začít opatrně.

        0 0
        • Necris  

          Tak hodně zdaru. Trochu mě mrzí ten objezd obce Mochtín, ale co se už dá dělat. Mochtínský kopec je fajn.

          0 0
          • marios  

            Teď už si jenom přát, aby byla pěkná kosa a pokud možno celou dobu pršelo, lépe nahoře sněžilo.

            0 0
            • McBlacky  

              jedeš ted na vysočinu :) v noci ze soboty na neděli by i sněžit mohlo :/

              0 0
              • marios  

                Ne, asi zkusím Škoda BM v Plzni, abych se trošku rozjel před tím králem. Ale nikdy nezapomenu na Saltz 09, v pátek 31C,

                Potom v sobotu jsem se v dešti 7h modlil ať už neprší-byl jsem vyslyšen, začalo sněžit.

                0 0
            • Necris  

              Kosa určitě nebude prosímvás lidi ;) V Květnu už taková kosa aby se nedalo jet nebude.

              0 0
              • marios  

                Počasí je poslední roky velmi nestandardní, ale jet se dá vždy, ne?

                0 0
                • Necris  

                  Tak mě je to jedno, já bydlím od Klatov kousek v takové vesničce … Kdyby přišel ten slibovaný mráz, mlha, hustý déšť, kroupy, sníh a nevím co ještě, prostě si jenom sjedu domů za kamna kousek po startu :D

                  0 0
      • Elwing  

        Achjo, co je na tom pěknýho? Ten profil? Takhle asi bude vypadat moje ekg před tím, než někde uprostřed Šumavy zkolabuju.

        0 0
        • marios  

          No na horských kolech by se mělo jezdit po horách, ne?

          0 0
        • camlost  

          :-)

          spousta lidí jede dlouhého Krále proto, aby si dokázali, že to dokážou, že ujedou 100 km v těžkém závodě. v názoru na náročnost je utvrzuje ten populární článek… který teď zrovna nemám v bookmarkách :-). ale jo, google knows – tady je:

          http://www.kpo.cz/…l_sumavy.htm

          nárůst převýšení jde, myslím, tím správným směrem, jak dostát své pověsti. :-)

          kromě toho to bude pěkný test, zda to může ryzí hobbík jako já objet na 2×10 převodech.

          0 0
          • Elwing  

            Na 100 bych si netroufla, to se zase mám ráda :) Převody ještě nevím jaké budu mít, ale vzhledem k těm kopcům se bude hodit hlavně kašpárek :)

            0 0
          • Necris  

            Krásný příběh. No jsem na sebe letos zvědav. Snad nedopadnu jako pisatel.

            0 0
          • McBlacky  

            to není o čísle převýšení ale o tom jaký to je terén. 50/1300 se dá jet za 1,30 CMT Liberec; jen o kousek delší ale těžký 62/1600 Most 3 hodiny, a ještě delší 80/2200 Vysočina naopak 2:55

            0 0
            • marios  

              To jsou ale časy vítězů, žádnejch hobbbystů

              0 0
              • McBlacky  

                jasný, ale to je jenom srovnání v tom je elita dobrá, protože většinou jedou, i když zrovna na králi jsou dva tři a jedou výlet. Šlo mi o to ukázat, že stejná výkonnostní kategorie zdaleka nejede dle nějakého koeficientu 900 metrů stoupání za hodinu (řekněme). Takže číslo převýšení není až tak rozhodující ani vzdálenost. Jde o to jaké jsou sklony, terény a skladba trasy

                0 0
            • camlost  

              jenže ta spousta, o které jsem psal, neřeší „za kolik“, ale „zvládnu/nezvlád­nu“. :-)

              (myslím, že mi snad nemusíš líčit, že náročnost terénu má vliv na dobu jízdy. člověk si udělá představu třeba na relativně lehké Šele – suchá vs. mokrá a časy jsou jinde; btw. smajlíky = nadsázka)

              0 0
          • Necris  

            To převýšení je OK, do kopce to sice taky bolí, ale člověk je tak nějak zvyklý. Bohužel se jede i z kopce … za krkem, ruce..trpím na to jako ďas a nevím co s tím. A trénovat sjezdy fakt opomíjím, snažím se pořád jenom šlapat. A vždycky na každém závodě se mi to vymstí.

            0 0
    • biker007  

      Letos to bude (jako kazdy rok) zase bolet.. projel sem si usek od cca 30.km do 90.km a par mist bude za mokra pro netechnicke typy opravdu zajimave. aspon se bude na dyvku na co koukat:) jinak mi stve,ze to tahnou pres Hadi vrch. tam to mam rad pro ten klid a „oni“ to ted ukazkou pulce republiky, grrr:) snad budou vsichni tak prosity, ze si tu krasu z vyhledu a travni stepy ani nezapomatujou:) PS: sem zvedav, kolik lidi bude do druheho brodu (pod Branickovem) skakat. rozjezd je slusnej a odrazova hrana taky je:) PS2: oba dva brody sou uklizeny, zadny kameny..prvni ject vlevo, druhej vpravo. ostatne jako kazdej rok. PS3: po sesti bodech za dva dny je potreba namazat orech na crossmaxech:)

      0 0
      • marios  

        Zajímavé asi z kopce dolů, že? Jinak PS3 moc nerozumím, jakých 6 bodů?

        0 0
        • biker007  

          brodu:)

          0 0
          • marios  

            TO TAM FAKT bude 6 brodů?, tak snad nebude kosa.

            0 0
            • gunrita  

              Ahojda bikeři :) tak koukám, že se ta vaše debata co a jak letos s Králem pěkně rozrostla :) no každopádně předběžná předpověď na Krále přímo na Klatovy…hm po celý týden to půjde, pršet snad nebude za to v den závodu, to moc dobře nevypadá :( asi při úvodní kultovní písničce na námku hned zmoknem :)teplota 14st..

              0 0
              • Sibstr  

                Neboj, ona se ta předpověď ještě 10× změní. Meteorologové nejsou schopni říct jaké počasí bude zítra, natož za týden…

                0 0
                • biker007  

                  presne tak… a spis budu verit norske predpovedi, cesky aladin je zbytecne skepticky (predpovida dest na cely den, v realu prsi 3 hodiny). overeno pred 14 dny…jeste ve Ct hlasil aladin a Chmu dest Pa-Utery v temer kuse, na Sumave vsak prselo celkem cca 3 hodiny za vsech 5 dnu:)

                  0 0
                  • Necris  

                    Naprostý souhlas. U nás se musí zprávy dělat hlavně jak ? Senzačně ! ;)

                    0 0
              • Necris  

                http://youtu.be/s4uNW0TSFXg… Existuje už nějakou dobu přepracovaná verze, mohli by jí zařadit ;)

                0 0
    • Necris  

      To jsem jelen, proč mi to do google map nejde správně naimportovat. Částečně správná trasa je „http://maps.go­ogle.com/maps/ms?i­e=UTF&msa=0&msid=

      2035387600826­03470769.0004bfe8404­4d12fd625a“:ZDE.

      0 0
    • Raada  

      O vikendu jsme si chteli projet 70km trasu, ale nemeli jsme GPS a podle vytistene trasy a podle podrobne turisticke mapy se to fakt nedalo. Respektive nas totalne otravilo, ze porad stojime a hledame kudy dal. Tech cesticek je v tech lesich mraky a kolem 10km jsme se na to vybodli a jeli svou alternativni trasu. Navrat z Velhartic po cervene do Klatov ale stal za to. Fakt uzasny vyhledy a teren. Nadherny technicky vyjezdy a sjezdy.

      0 0
      • biker007  

        prvnich 15km a poslednich 15km jsou nejnarocnejsi trefit:) zbytek tak tezkej neni. zvlast kdyz clovek zna trat starsich rocniku. casti z nich se vyuzily i v letosni trase.

        0 0
      • gunrita  

        To věřím, že švich byl i tak krásný, Šumava a vůbec ty naše kopce tady, jsou prostě nádherný!! fakt jsem tomu propadla…ještě k tomu bloudění, máme kamaráda, jezdíme na společné vyjížďky v kraji kde žijeme Vysočina a jezdíme docela podobné trasy kolem třech kopců, a na něm, je prostě úžasný jak je pokaždé vždy vykulenej z jaké že strany ten kopec zase objíždím, že to tu ještě nezná, při tom už tam jel nejmíň po padesáté :) zkrátka na tu orientaci není, tak že jestli popondá nějaký regulovčík jinam ceduli KŠM je ztracenej :))co se týká opčerstvovaček, tak já osobně stavím jen zhruba pár vteřin…protože KRÁL! ten se prostě jede celej na krev! :)

        0 0
    • JMT  

      To jsou na 100km opravdu pouze 4 obzerstvovacky ? To abych jel s vozejkem jidla :-/ Za 600 startovnyho bida :-(

      0 0
      • biker007  

        pokud by se pocital pomer jidlo/cena, asi Kral nebude gurmansky zazitek:) ja bych jich take ocenil vic…protoze kdyz je projizdim bez zastaveni, tak vzdy predjedu dost lidi co se tam cpou:)

        0 0
      • Elwing  

        Tak na mě někde počkej, taky bych si dala…

        0 0
      • Necris  

        1× doplnit každých 25 km není moc špatné ne ? S tím že pátou máš vlastně na startu. Holt si lidi musí něco nabrat po kapsách, dopít se a vozit dva bidony když je horko.

        0 0
        • JMT  

          No co jsem koukal tak mě tam podle mapy vychází taková dost kreténská survival sekce asi 35 km kolem půlky, v těch největších kopcích…nevim no, naproti tomu na prvních 30km dvě občerstvovačky jsou zase dost kravina :-/

          0 0
          • Necris  

            30 km se dá s jedním bidonem, když je člověk předtím dost napitej. I tyhle kopce. Natož se dvěma, přijde mi to ok. A to sám jezdím dost nalehko. Startuji jen se dvěma tyčinkami, jedním gelem a na Králi s jedním bidonem, minule mi to naprosto stačilo. Letos fakt zvažuji, že ještě o to kilo ztěžknu a vezmu druhý :(

            0 0
            • JMT  

              Já neřikám že to nejde, ale prostě nechápu proč…Bidon beru jeden a možná do kapsy trochu sušenýho ovoce.

              0 0
              • Necris  

                Já to asi vyřeším tak, že mě kámoši podají bidon v Nemilkově. A můžu bumbat jako zjednanej.

                0 0
            • Pavel.ct  

              Mění se na občersvovačkách i celý bidony jako třeba na Sudetech? Nebo všude jenom kelímky, případně bidon dolít? Díky

              0 0
              • marios  

                Dolejvačka, ale na posledním bufetu na 100 jsem každý rok dostal celou láhev, ale byl jsem vždycky do 30 fleku, tak nevím jestli ji dostanou všichni.

                0 0
                • McBlacky  

                  dva roky jsem vynechal, ale naposledy se mi na dotaz -podávejte dostalo odpovědi -nesmíme.

                  na první občerstvovačce, tak jsme fakt nestavěli..

                  0 0
        • marios  

          Je to v poho,

          vloni na 262km (přes 8h jízdy) road byly taky 4 bufety, navíc třeba ve sjezdu na Kvildě se stavět nedá, jinak jedeš sám.

          Navíc v so nebude takový horko, takže ty cca 2h se na 2 bidony dají.

          0 0
      • karliner  

        Zase tam máš fernet, rum, becherovku… Když budeš šikovnej, 600 tam projíš a prokalíš a ještě si něco dovezeš do cíle :-)

        0 0
        • JMT  

          Vzít camela a na každý do něj lupnout 10 panáků :-D a večer koktejl :-DDD

          Spíš mě to přijde tak nějak málo a hlavně blbě rozmístěný, ale třeba to je v poho.

          0 0
        • Necris  

          A platíme to my, co přijedeme, gel máme vlastní a vlastně jenom pijem a max si dáme jebanán a zase odjedeme. ;) Užijte si na můj účet. :D

          0 0
    • Bafoon  

      loňský ročník :-) příjezd do Klatov, od Plzně bouřka stěrače lítali na max a druhý den polojasno a krásný závod…nicméně na tenhle příjezd a „jedu dlouhou ať třeba padaj trakaře“ – to si budu pamatovat

      0 0
      • Necris  

        Dneska v noci byly avizovaná přeháňky, ale teď ráno už není po ničem ani vidu, ani slechu. Jestli to fakt vyjde podle německé předpovědi, tak máme krásných 18°C a polojasno. Na strhání se → ideální podmínky ;)

        0 0
        • marios  

          Snad s enebude tolik prášit.

          Jaké berete obutí? Já RoR+RaR, protože musím na HT tak 2,25SS,

          jinak bych zvažoval dozadu i FF.

          0 0
          • camlost  

            RoR + RaR

            škoda, že nebude bláto – to docela můžu. :-)

            0 0
          • Necris  

            Lidí co tam budou mít tuhle kombinaci bude asi hodně. Včetně mě ;) RaR teda hadí kůže.

            0 0
            • marios  

              Samozřejmě Rar Hadí, ale kdybych měl fulla ,asi bych jel 2.1 UST. Takhle to bude pohodlnější , takovou dálku na pevným už jsem dlouho nejel, snad to záda vydrží, rám Anthema je bohužel tč. prasklej.

              0 0
              • McBlacky  

                nad spojením sedlová trubka / horní rámovka, nebo jinde?

                0 0
                • marios  

                  Horní rámová trubka, těsně před svárem se sedlovou. Po TB jsem umyl kolo a byla tam vlasová trhlinka přes celou horní polovinu roury.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    tohle místo giant nemá moc vyřešené u anthema :(

                    0 0
                    • marios  

                      To jsem nevěděl. Co se dá dělat, do 3logi musím nějakýho fulla dát dokupy, mý starý kosti už jsou rozmalený. Myslíš, že carbonovej rám by byl spolehlivější?

                      Uvažuju 96, nebo Canyona Luxe. Nebo poradíte někdo neco výhodného cena/výkon?

                      0 0
                      • royal  

                        Jestli te to uklidni, tak ten ram (pokud ho mas v zaruce) vyreklamujes, ale nejakou dobu na nej budes cekat – ja cekal 2 mesice :-)

                        0 0
                      • McBlacky  

                        oni o tom ví, takže to reklamují bez problémů, prý to už mají vyřešené ale kdo ví že jo…

                        U carbonu anthem o prasklině nevím, ale znám jen jednoho člověka co ho jezdí a to je fakt málo.

                        96 ted nahradí 99, otázka co bude lepší. u 96 je super remote lock, ale zase ve větší technice umístění tlumiče vysoko vadí, nemáš tolik prostoru pro nohy, sekundárně těžiště jde nahoru. Musel by jsi si to vyzkoušel, Šárka si do toho často klepne -a ty čepy jsou tvrdý :)

                        Luxe jsem nejezdil a ni neznám nikoho kdo by na něm závodil. Levněji seženeš Haibike sleek, tam je nutný si vyzkoušet, jestli ti sedí geo, zvlášť vyšší střed. Epic je celkem drahej už. Do experimentů bych se radši nepouštěl

                        Na trilogy by to FS chtělo, nebo pokud HT tak 29

                        0 0
                        • camlost  

                          kamarád (má 96) se někde projel na 99 a říkal mi, že ta zadní stavba je míň citlivá. což mě trochu překvapilo.

                          mám to takhle zprostředkovaně, tak jen předávám, jak jsem koupil.

                          0 0
                          • McBlacky  

                            v NmNM říkali, že je v ČR jedna a tu má Cink, ale třeba už jich tady je víc, nebo máš zdroj v Meridě.

                            já myslím, že s tímhle kolem moc zkušeností nebude. I prodeje nečekám ze začátku extra velký. Asi jako když přišla 96 carbon na trh…

                            0 0
                        • marios  

                          Dík za vyčerpávající odpověď. 96 jsem jezdil 2dny, do větší techniky se nepouštím (můj vrchol je Jochwand na Saltz), 29 nemám a nehodlám

                          0 0
                        • marios  

                          Nevíš, jestli se nechá sehnat jen rám toho sleeku? Zatím jsem to nenašel.

                          0 0
      • Necris  

        Že se vám Pražákům chce jezdit přes Plzeň (podle té fotky). Za Plzní tuna vesnic, za každým stromem policajt meřící padesátku, nemožnost cokoliv předjet…lepší na Strakonice a v Horažďovicích to poslat rovně, ne ? :D

        0 0
        • Bafoon  

          tak to netuším – pro mě je nejrychlejší cesta dálnice HK-Praha-Plzeň :-)

          0 0
          • Necris  

            HK ? :D Tak teď jsem dorazil do HK a jednoznačně je to rychlejší přes Dubenec a Strakonice ;) Zkus to ;) Ne že by na tom záleželo, ale i přes Prahu je to pohodlné, když není ucpaná jižní, prostě jenom dojedeš na její konec a hup ven z Prahy.

            0 0
    • petrrr  

      Panove kolik mate najeto? :) Jel jsem krale naposled pred 7 lety, loni v lete jsem znovu zacal a letos mam najeto asi 600 na horaku. Tehdy 34.misto ale nepamatuju si kolik sem mel najeto :) Sem na sebe fakt zvedavej, jestli tam umru nebo ne :D

      0 0
      • marios  

        Pokud k tomu máš další 3TKm na silnici, tak budeš v pohodě, pokud nic tak se to taky nechá objet, ale musíš začít opatrně.

        0 0
    • Sipal  

      Bohužel to vypadá, že mě nakazily děcka nějakou virózou a zatím to vidím tak 50/50. Kdybyste měl někdo zájem o startovné, ale s tím, že to potvrdím fakt na poslední chvíli podle stavu, asi až zítra večer, dejte vědět. Nahlášený jsem na dlouhou.

      0 0
    • marios  

      Tak počasí na zejtra téměř ideál, bez deště a příjemně, jen ráno bude trošku kosa, ale to se rychle zahřejeme.

      0 0
      • ¨MZ  

        Zima nevadí, alespoň teplomilové ráno trochu pomrznou :-) Až zpátky kolem 75km, až sjedeme trochu níž, tak budu muset přežít těch 20°C a sluníčko, kdyby bylo tak 15, to by pro mně bylo lepší.

        0 0
        • marios  

          Taky mám radši chládeček, řeším, jestli potáhnu s sebou návleky na ruce, uvidíme ráno

          0 0
          • Necris  

            Jestli bude jako dneska, tak na návleky to určitě není.

            0 0
    • Necris  

      Tak co lidičky, jak se vám to letos líbilo ?

      0 0
      • JMT  

        Lehce debilní trat vhodna spis na crossove kolo a ne zcela zvladnuta organizace, zejmena pri patecnim vydavani cisel, ale sedlo mi to a jelo se mi hezky, tak jsem spokojenej :-)

        0 0
        • štája  

          byla to paráda, až teda na spojení tratí u konce, když se tam motaly ženský s nosičema… Jinak jsem taky spokojenej, jinak si myslim, že technicky byla náročná rozumně. Kdyby bylo mokro tak by to bylo zase náročný až moc.

          0 0
          • Necris  

            Souhlas, to spojení tratí bylo divný. Ten finální kopec někdo šlapal, většina šla a dost se motali. Natož když někdo šlapal a někdo chtěl šlapat rychleji, nebylo místy kudy předjet. A čekám kdy budu na Youtube, poněvadž v Nemilkově většího nešiku snad nikdo neviděl. Sice jsem to projel, ale prostředkem, takže celej mokrej ;)

            Jediný co mi fakt sralo byly různé příchutě Ionťáku. Na druhé občerstvovačce jsem z toho měl takový mix, že se to nedalo pít.

            Slečny na občerstvení ale ochotné, připravené rychle to prsknout do bidonu, jedno pití do ruky a jede se. Nestrávil jsem na žádné občerstvovačce déle než 30 sekund, což je fajn.

            0 0
        • Necris  

          Já jsem byl spokojen s organizací v Pátek. Možná proto, že v místě bydlím a prezentoval jsem se okolo 4 hodiny. Trvalo to asi 30 vteřin a zaparkovat se dalo…

          0 0
          • JMT  

            Večer kolem sedmy akce asi na hodinu. Pouze fronta a vyrizeni formalit. Jak nekdo prohlasil, asi necekali ze prijedou lidi kdyz je takle hezky :-D

            Nicmene tu hodinu jsem tam cumel na vedle stojici silnicarku v hadrech svycarsky repre…hubena, opalena, blondata, asi 40, bily hadry… :-)

            0 0
            • Necris  

              Jéje tam bylo koček. Před cílem jsem jel za holkou se zelenou startovačkou a ta měla zadek ! To se nedalo předjet, ale závodnický pud byl silnější ;)

              0 0
              • JMT  

                Tahle byla jen jedna…hele, když už jako petadvaceti letej floutek rikam ze ta ctyricitka stala za zminku, tak byla fakt asi z nebe :-D

                0 0
                • Necris  

                  Udržovaná mamina na kole jo ? :D No tohle byla na nás moc mladá, taková spíš 18tka. Kůzle. Ale ta byla. ;)

                  0 0
        • pedrod  

          Fronta na prezenci někdy po 17.hod byla na 2min. Nebylo to náhodou taky proto, že za Plzní byla bouračka a do Klatov polovina lidí přijela o něco později a naráz?

          0 0
        • Sipal  

          Tos asi nikdy nejel na crossu :-). Ne vážně, v kopcích by to nahoru nemělo grip a dolů bys to rozlámal. Jel jsem jednou z nouze Škodabike Plzeň a stačilo, rozumně se nedá jet ani lehčí trať.

          Jinak za mě silnej zážitek, zvládnul jsem prorazit oba bezdušáky (jednou nějaká větev neuhnula a propíchla ho, pak říznuto ve sjezdu). Duši jsem měl jen jednu, takže po druhém defektu jsem hodinu čekal na servismana, jestli něco doveze. Naštěstí jsem vzal dvě, protože jsem ještě někde 10 km před cílem na absolutní čisté rovince ještě píchnul. K tomu hned ze začátku trhnutej řetěz, celkem jsem nabral 2 hodiny opravama. Ale musím říct, že trasa se mi líbila snad nejvíc ze všech závodů, co jsem jel. Značení taky bez problémů, vadila mi jen moc velká vzdálenost 3. a 4. bufetu, i když možná kdybych tam tu hodinu nečekal, tak by to bylo ok. Lidi na chvostu vesměs v pohodě, v kopcích uhýbali všichni, někteří i povzbuzovali, jen jedna paní byla tak hotová, že jí asi manžel musel tlačit i kolo a měla fakt problém i udělat ten krok do strany. Asi pak měli doma veselo, že ji vytáhl se projet na kole. Takže výsledkově katastrofa, ale jinak spokojenost velká.

          0 0
        • marios  

          No tak A tam bylo přespříliš, ale nechtěl bych jet ten sjezd na Javornou na crossu. JInak trať bikersky o trošku horší než ta stará, zato však fyzicky náročnější, a kochačsky opravdu úžasná- ty panoramata :) O spojení tras jsem psal již před závodem, ale třeba na Saltz je to mnohem horší. Vadilo mě jen málo místa před tím podiem, kam se nahrnulo po dojíždění až moc lidí, až jsem z toho dostal lido fobii a musel jsem domů.

          0 0
      • teepeex  

        coze jako Gorgov??? 8-o

        *****!

        hezkypekne Jeniku

        0 0
        • teepeex  

          Libor super

          taky Kuretak pecka

          Pendas se kousnul

          a Bumerang jakbysmet

          gravrtulace mistri:)

          a na koho jsem zapomel tak taky gratulace:)

          0 0
          • Bumerangista  

            Když jsem Penďase předjel, tak se kousnul a ukázal mi záda. Ale dost fuňel, to jo.

            0 0
          • McBlacky  

            Anciáš taky zandal solidní kudličku. Se asi v Jihlavě šetřil :)

            0 0
    • camlost  

      (jen takový zážitek ze včerejška)

      seděli jsme v cíli na zemi, jedli guláš…

      vedle nás se postavili dva chrti se svými Epiky 29" a jeden se chlubil druhému: „ty vole, dal jsem to za 5:20!“.

      kolega se na mě podíval a pravil:

      • „nojo, těch rychlých nějak přibývá, budeme s tím muset něcoudělat!“
      • „klid, Jiří, oni jeli krátkou, mají červená čísla.“

      co se týče spojení tratí, tak kromě dvou „zelených“ jsem neměl při předjíždění problém s žádným účastníkem z kratších tratí. ale ten jeden stál za to, neudržel jsem se a „pochválil“ jsem ho. (pardon)

      0 0
      • Levhart  

        Souhlasím, že se i po spojení tratí dalo rozumně jet, protože většina lidí uhnula z cesty. A i menší zdržení se dalo zvládnout – my modráci jsme v tu dobu rozhodně na bednu nejeli :-D

        Trasa moc pěkná. Škoda, že nemají na trati něco na způsob Salzu – profil trati s číslem a písmena, co označujou místo na trati. Pak se dá slušně orientovat i bez tacháče.

        Pro mě letos trochu zklamání – takticky jsem nezvládnul jídlo a k tomu dva defekty – z toho jeden hřebík jak prase :-(

        0 0
        • camlost  

          nám nevyšla večeře ani snídaně, tak jsem si dal za úkol jíst, kdykoli to půjde. takže jsem značnou část trasy kousal rohlíky se salámem a buchty s marmeládou :-).

          na druhé a třetí občerstvovačce jsem doplnil bidon po okraj a neměl jsem se stravou žádný problém.

          0 0
          • Levhart  

            Nějak jsem pozapomněl jíst a chvíli jsem byl krapet prošitej :-)

            0 0
    • Elwing  

      Tak to máme za sebou :) Byl to můj první dlouhý maraton a jsem ráda za dvě věci: že jsem jela „jen“ 70 a že jsem nejela na svém kole.

      První půlka trati mi přišla hrozná, vůbec se nedalo jet, samá stojka v bordelu a pak zase dolů, pak zase nahoru, no skoro všechno jsem tlačila.

      Druhá už byla jezdivější a docela mě to i bavilo. Terén mi přišel akorát, nečekala jsem, že to bude těžký, ale docela mě překvapilo, že jsem si i hezky zajezdila na kořenech. Obdivuji ty, co jeli na xcčku, v jednom místě jsem byla dost vydrncaná i na fullu, ale možná to bylo už vybržděné, jeli jsme úplně vzadu.

      Do cíle jsem dojela celkem v pohodě a tak to má být :)

      0 0
    • ¨MZ  

      To byl povedený závod :-) Na Keplech mi hlásili 56.flek, pak ale v Pekelském údolí na tom brodu s velkýma ostrýma šutrama defekt, než jsem nafoukal dva roky nepoužívanou pumpou a našel v trávě ztracenou matici rychloupínáku, tak 9min ztráta :-), kousek dál ve sjezdu po asfaltce jsem přehlídnul metrovou ceduli, že mám odbočit vpravo, protože jsem se tuším zrovna věnoval tachometru, jinak si to nedokážu vysvětlit, celkem 5km navíc a 14 minut, kolem 80km před bufetem další defekt, pomalý, ale alespoň jsem s tím dojel na bufet, dal kolo do servisu a šel se věnovat sekané a pivku :-) a jako bonus v následném sjezdu k brodu jsem ztratil podsedlovku s nářadím, duší a náhradníma deskama (ty mě štvou nejvíc). 116flek, 5:52, problémama jsem ale ztratil půl hodiny. Jinak se mi ale jelo super. Toho asfaltu tam bylo víc, ale si není moc vyhnutí, po problémech s policií je zázrak, že se to podařilo zorganizovat, trať celkem hezká. Sudety to samozřejmě nejsou, na podobně náročnou trať nejsou na Šumavě terény. Ale super bylo, že jdou všechny výjezdy vyjet, nemusí se vůbec slézat. Po spojení s krátkou to byl trochu slalom, ale že bych se tam nějak zdržel to ne, většinou byli všichni ohleduplní a předjíždění bylo bez problémů.

      0 0
      • marios  

        Někdy se prostě daří, viděl jsem tě v tom posledním podjezdu, když jsem po obědě odjížděl domů, říkal jsem si, že byly asi nějaké problémy. Já měl jen minimální-od 15 km prasklej drát na zádi(při záběru mi drhnul plášť o rám) a kolo mi ušlo asi na 0,5atm., ale dofoukával jsem ho až na 75. Jinak Tvůj popis trati přesně sedí a taky se mi jelo v poho.

        0 0
        • ¨MZ  

          buď jsi byl v cíli hrozně rychlej a za necelých 50 minut po dojezdu už jsi odjížděl domů (což nevylučuju) a nebo jsi viděl pod tím podjezdem kolegu, co jel ve stejném dresu a dojel cca hodinku po mně :-)

          0 0
          • marios  

            Na čísle bylo Tvoje jméno, jo za 50 min už jsem odjížděl, ty davy lidí mě ve stístěným prostoru nedělají dobře.

            0 0
    • Raada  

      Ja si Krale taky uzil. Oproti lonskemu roku jsem se zlepsil o 300mist :-). No nejvice me stvali lidi na hardtailech ve sjezdech. Na nekterych mistech se nedalo predjet a musel jsem se tahnout za nima a furt stat na brzdach. Uplne nejhorsi byli ti s veckama. Ti se fakt ve sjezdech tahli jako smrad :-). Ti, co me predjeli ve vyjezdu tak tem jsem to vratil i s urokama ve sjezdech. Moc se mi trat libila, ale tachometr mi na 70km trase ukazal pouze 1830m prevyseni (cekal jsem pres 2000m a najednou jsem byl v Lubech).

      0 0
      • Elwing  

        To je snad dobře to převýšení ne? :) Taky jsme čekali víc, jak tu někdo strašil, ale nakonec to příjemně překvapilo. Psychicky jsem byla připravená na dalších 500 m nahoru.

        0 0
      • meiilax  

        Joo tak takový jako ty jsou vůbec nejlepší, dolů namachrovaný a nahoru kašpárci, nj takovejch tam je a ty zase štvou mě ;-)

        0 0
      • Dubys  

        Hele, nechci ti krivdit .. ja se pohyboval nekde okolo 1/3 start. pole a tam mi takovejhle pristup pripada trochu posahanej, jede se 2 hodiny za nejlepsima a budem si hrat na vteriny?

        0 0
        • Haryk  

          Tak to bylo i u mě…držel jsem odstup, dával bacha, nikam se už kolem toho 400 – stýho místa nehnal a najednou za mnou řev:" Z levááááá", předjel mě obtloustlý, knírkatý, 50+ pán a hrozně závodil…najednou ostrá levá, za ní prudký kopec a po 10 metrech stoupání bylo po závodění.

          0 0
          • karliner  

            To je téma k nekonečné diskusi kde a kdy se ještě může závodit a kdy se už závodit „nesmí“…

            Nespočítal bych, kolikrát se mi na závodech stalo, že mne těsně před koncem stoupání někdo předjel a v následném sjezdu brzdil jako pominutej před každou šiškou na cestě, nereagoval na upozornění a odmítal uvolnit prostor k předjetí. Je to o vzájemné toleranci.. Pokud někdo přijede na závody, je tam předpoklad, že chce a bude závodit nehledě na to, ve které části pole a trati se nachází, páč proč by tam jinak jezdil?

            0 0
            • Dubys  

              Ale jo, tak to beru, kazdej mame toho svyho soupere, ale v zivote nebudu na nikoho rvat, aby mi uhnul nebo se na nekoho rozciloval, kdyz toho sam ma evidentne plny brejle a vim, ze to nedela naschval, jen si proste vybira tu optimalni trasu …

              0 0
              • Elwing  

                Mně na začátku trasy, asi na 15 km, kdy se spojila 70 s 45 v jednom „sjezdu“ spadl skoro pod kola jeden chlapík. Objížděla jsem ho zleva a v tom on se zapíchl do nějakého šutru, držka na zem a jeho klouzající přední kolo se začalo nemile přibližovat do mé stopy, ale nějak jsem uhnula.

                Celkově mi to bylo dost k smíchu co tam někteří předváděli. Nevím proč nepochopí, že když to pojedou 4× rychleji, tak to bude i 4× bezpečnější.

                0 0
                • Dubys  

                  Me asi nejvic bavili lidi, co jeli tu uplne kratkou a v tom poslednim stoupalni po ty panelce, ktery melo odhadem 3%, to vedli … sem si rikal, ze jim to za to stoji, ze se nejedou raci nekam s rodinou projed na obed.

                  0 0
                  • Elwing  

                    Tak to jsem jela i já tu panelku :)

                    0 0
                  • Bafoon  

                    jeli Krále Šumavy… a historie se neptá :o)

                    0 0
                  • Necris  

                    Myslím, že stálo. Buďme rádi, že lidi přijedou a o cyklistiku je zájem. A že jsou stále lidi, kteří si chtějí něco dokázat, i ve sportu. Každý nějak začíná a docela slušná část potom už u sportu zůstane a docela se i zlepší. O co jiného jde …

                    0 0
            • Haryk  

              Asi jo,jen prostě nevím, jestli se v téhle fázi tomu ještě dá říkat závod…nehledě na to, že to bylo vo hubu, (nejen pro něho).

              0 0
            • camlost  

              páč proč by tam jinak jezdil

              moje řeč. když na to mám, závodím. když ne, snažím se neplést ostatním v cestě. jedno, zda na 20. nebo 200. místě.

              jezdím, řekl bych, docela ohleduplně – třeba za jedním Černým koněm na dlouhé jsem jel celý sjezdík, ačkoli se pohyboval tak maximálně třetinovou rychlostí, kterou bych to tam poslal já. stálo mě to možná minutu a to dokážu přežít. cílem bylo zajet tuhle novou trať pod 6 h a to vyšlo s dostatečnou rezervou.

              0 0
        • Necris  

          Závodí se všude. Od začátku do konce startovního pole jsou lidi, kteří ve svých limitech jedou na krev.

          0 0
          • camlost  

            přesně to jsme si říkali v cíli, když jsme pozorovali soupeře, kteří to jedou třeba 10 hodin. oni to jedou celou dobu na hranici svých fyzických a leckdy i psychických možností, ti musí být v cíli totálně vyčerpaní. nezávidím. a přeju brzké zlepšení časů.

            0 0
            • pedrod  

              A to se dokonce najdou i takoví jezdci, u kterých už ani perspektiva výrazného zlepšení nehrozí. Zkrátka to lepší už sotva kdy bude, protože lepší už to bylo… A přesto je to zatím pořád ještě baví.

              0 0
        • Raada  

          No ja jel tak, abych byl v prvni 200,(coz mi o par minut stejne uteklo) abych priste mohl startovat z prvni vlny. Takze to ma svou logiku. A dale jak tady uz bylo psano – je to zavod a tak jedu naplno cely zavod a za treti me hodne unavuje porad stat na brzdach a namahat ruce kdyz to muzu pustit, citit se bezpecneji a jeste pritom nahnat nejaky cas. Jako nekdo lepe jezdi do kopce, protoze na to ma telesnou konstituci tak ja zase lepe jezdim sjezdy :-). Samozrejme jsem se netlacil dopredu za kazdou cenu – vzdycky jsem pockal, az to pujde a jel jsem pokazdy horsi stopou nez ten prede mnou -jen jsem ho upozornil, ze ho predjizdim.

          0 0
          • Pavel.ct  

            Nápodobně, díky defektu zadního kola mě první dvoustovka na dlouhé utekla o 20 míst :o(

            0 0
          • Pido  

            taky mi utekla 200ka ale o 5 míst(70km),kdy­bych věděl že je to o 5 tak bych víc zabral :)

            0 0
      • Necris  

        To jsem mohl být já … Protože já ty sjezdy mám fakt pomalejší… ;)

        0 0
      • MichaelSimek  

        A ja zase porad na HT predjizdel ty fullisty z kopce…a nakoneci do kopce, akorat nekde se stala chyba prestoze jsem predjizdel z kopce i do kopce vsechny tak prvni nejsem :(

        0 0
    • JMT  

      Tuší někdo kolik bylo nastoupanejch metrů na dlouhý ?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.