• rob133

    Zdravím, chtěl bych kupovat tenhle computer , a moc dobře ho nehodnotíte, tak bych se chtěl zeptat jestli to náhodou za ten rok Sigma nevychitala…protože je to computer za rozumnou cenu, tak vlastníci pište, předem díky…

    0 0
    • nox159  

      dost lidi na sigmu nadava ale ja sni mam dobre zkusenosti ( ne z konkretne timto modelem ..) jezdil jsem od nich 5 computeru a jeden tepak. tedka budu brat tenhle

      0 0
    • Chiron  

      Na tuhle novou sem stížnosti neslyšel. Já bych se jí nebál. Ale stará BC 2006 HMR byla hrozná. Computerů od Sigmy sem měl víc, od těch nejlevnějších drátů a spokojenost, poslední Sigma co sem měl byla ta 2006, ani ne po půl roce šla z domu a koupil sem Ciclosport.

      0 0
      • bochov  

        Mam tu 2209 a nemam s nim zadny problem.

        0 0
        • crustydemons  

          Zdravím Tě bikere,

          prosím Tě chci se zeptat jestli nemáš zkušenost s 2209 co máš připojení k pc přes dokovací stanici a s programem data center 2!!! Já totiž nevím jestli ten graf umí vyhodnotit denní jízdu od počátku výšky ty změny až na konec nebo jen celkově týdení a bez grafu?!!!!

          Díky za reakci!!!!!

          0 0
        • michal96  

          má ji kamarád a tak dobrý

          0 0
      • meiilax  

        Co jsi měl s modelem BC2006 MHR za problém ? Já jí mám 3 roky a spokojenost..

        0 0
    • prasík  

      já ho mám a kromě toho, že tam není domyslený uchycení (při otřesech padá, musí se přelepit např. potravinářskou fólií) je dost v pohodě, jen možná, že občas dýl nabíhá zobrazení tepů

      PS: s jinýma computerama nemám zkušenosti

      0 0
      • rob133  

        Přilepit?? hmm..tak to pro mě asi končí…Nemáte někdo ještě tipy na nějaký computer s kadencí a tepem, aby se dal propojit s PC a psát tréninkovej deník ??

        0 0
      • Frostty  

        Přilepit? :D Tento tacháč jezdím sezónu a rozhodně neměl tendenci sám vyskakovat :o)). Zas nestraš prosím tě..

        0 0
        • rob133  

          čili se nemusím bát, já to mám totiž na silničku…

          0 0
          • Frostty  

            Hele, v partě ho jezdíme 3 bikeři. A nikomu se ještě v „terénu“ nekatapultoval do pryč. Je možný že kolega měl problém v konkrétním kusu. Já bych se ho nebál, za ty prachy super tacháč a o třídu někde jinde než ten předchozí (to bylo zlo).

            0 0
        • prasík  

          hele fakt jo, možná je to tím, že jsem jednou pořádně vyletěl i já od tý doby se to trochu povolilo, ale vím o dalším člověkovi, kterýmu to dělá taky.. možná mě se to povolilo tím pádem a ten známý má špatnej kus.. i to je možný :D

          0 0
          • Frostty  

            Všecko možný, nepopírám ;o). Já mám sigmu na představcu takže při případných pádech víceméně nehrozí poškození tachometru..asi:D.

            0 0
    • pepko  

      tento by mal byt prakticky to iste co ROX … a ROX som si nedavno kupoval a nemozem mu vytknut nic … slape na 100% … zjavne som uz dostal novsiu seriu …

      0 0
      • QwertyN73  

        Používáte tento model i jako klasický sporttester? Měl by mít i mod Hiking, tedy měl by měřit tepy a výšku i mimo kolo. Viděl jsem, že k němu dávají i náramek na zápěstí. Pro mě by to byl ideální přístroj na kombinaci běh-kolo-běžky. Zkoušeli jste ho někdo připojit k Sigma Data center?

        0 0
        • bochov  

          Ted jsem zkousel tu 2209 v teplote okolo 0 a chodila perfektne nic nevypadava coz se o 2006 nedalo rici.

          0 0
        • pepko  

          naramek nemam, data center pouzivam a je to super …

          0 0
    • Pa.T2  

      Zdravíčko,

      já bych se rád zeptal, jaký máte názor na uchycení jednotlivých příslušenství této sigmy (držáku na představec, snímače rychlosti, kadence) pomocí těch gumových O-ringů. Neprotáčí se to například? Já kdysi měl bezdrát sigmu a stačilo jen abych vjel do díry a snímač rychlosti byl už pootočený a tudíž nesnímal. Nebylo by lepší řešení tak jak to má např. ciclosport pomocí těch stahovacích bazmeků? O té sigmě totiž přemýšlím, asi mi odešel ciclosport 4.4A :/ Ještě zkusím vyměnit baterku.

      0 0
      • lynxx  

        Na kole jsem měl BC 1609 STS a kroužky držely perfektně. Nikdy jsem s tím uchycením neměl problémy. Vloni jsem kolo věnoval někomu v rodině (a nedomyslel, že jsem to předal i s mou Sigmou, kterou je mi teď trapno požadovat zpět). Takže současně s pořízením nového kola letos přijde i nákup Sigmy. A pořídím si ten samý model.

        0 0
      • pepko  

        mas 2 moznosti, aj podla o-ringu aj pomocou stahovacej pasky … aj obe sucasne … niektore snimace tusim mali aj lepiacu pasku zospodu a potom sa mi uz naozaj nic nepretaca …

        0 0
      • biker jura  

        já jsem na to použil rovnou stahovací pásky, které jsou taky standartně dodávány, a protáčení se nekoná.

        0 0
      • Pa.T2  

        Ok. Dík jen mě to tak napadlo, když jsem viděl jedno instruktážní video :). Zatím bohužel vše nahrává pro jeho koupi. No co už, ty prachy oželím, bez tepáku a výškoměru už jezdit nechci:)

        0 0
    • Kaco  

      V Bikesportu ho mají za 2100 Kč. Dokoupil jsem si k němu ještě čidla na silničku a zatím naprostá spokojenost.

      0 0
      • radek01  

        Ahojte všichni zakoupil jsem 2209 a sadu na druhé kolo ale potřeboval bych poradit jak ho přesvědčit aby věděl že jsem jí hodil na druhé kolo pořád mě to počítá vše dohromady takže to lže protože jsem nastavil dva obvody ale pořád frčí na kolo 1. V manuálos píšou že stačí se projet a přebere si to samo ale u Mě se tomu nějak nechce dokonce jsem mačkal ten čůdl co je na čidle rychlosti abych ho přesvědčil,že jsem ho přendal a nic. Prosím o pomoc. Všem dík

        0 0
        • radek01  

          Tak jsem to zjistil musí se na čidle rychlosti podržet na 5.sec pokud svítí zeleně je to kolo 1 a pokud červeně je to kolo 2. Takže tak… Kolu zdar

          0 0
          • pepko  

            presne tak …

            0 0
          • DonJuanKarlos  

            Tak ve čtvrtek mi přijde Sigma 2209 TARGA, primárně ho chci teď hlavně na silničku, kterou jsem dostal, ale na biku mám tacháč author a ten mi začal ukazovat nesmyslný rychlosti a tak půjde pryč. Půjde použít i tohle na tu SIGMU?:

            http://www.koloshop.cz/…-1909,–2209/ nebo musim koupit: http://www.koloshop.cz/…-dts-bike-2/ ? v balení bude automaticky vysílač bike1?

            aby to poznalo co je mtb a co silnice.

            0 0
            • Kaco  

              U te kabelaze si nejsem jisty, ale myslim ze snimac rychlosti tam nebude. Zkuus napsat nejakemu prodejci. A to cidlo – to je jiny typ se starym zpusobem kodovani signalu DTS. Ty potrebujes novejsi STS: http://www.kupkolo.cz/…-2_2954.html

              0 0
              • DonJuanKarlos  

                To je dobrý vedět, že potřebuju STS :D díky :D zkusím ze zeptat v koloshopu, jestli ví jak to je. Bohužel computer mi ještě nepřišel :-( prý za to může pošta nebo co:-(

                0 0
                • Krkosak  

                  Tak jak jsi dopadl s tou kabeláží? já si totiž objednal tu drátovou na kolo 2 a a bohužel mi nefunguje. Originál bezdrátová na kole 1 šlape v pohodě ale když computer hodím na drátovou kabeláž tak se mi to přepne do toho turistického módu jako když to dám na ten náramek.

                  0 0
                  • jezevec2  

                    Chci se zeptat jestli ten comp. rusi svetlo. Chci ho koupit ale nevim jestli mu svetlo Bontrager nebo Hope nebude vadit.

                    Dik

                    0 0
    • Edis  

      Používám sigmu a bez problému. Mám SIGMU 1909 STS, třeba taty http://www.kola-dema.cz/…ulsmetr.html

      0 0
    • detvan  

      Koupil jsem si Sigma 2209 MHR STS a v návodu je nastavení celkové výšky pro jízdní kolo. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte jaké číslo se tam má zadat. Jestli je to číslo rámu nebo průměr kola a nebo výška kola od země po řidítka.Díky

      0 0
      • Kaco  

        to jsou nastoupane vyskove metry ne? tzn normalne se ti zacnou pocitat od nuly ale pokud chces, uz si tam muzes nastavit pocatecni hodnotu (napr kdybys mel uz neco od zacatku sezony nastoupano a chtel to tam pricist). stejne tak muzes nastavit ujete kilometry.

        0 0
      • Martin11  

        Zadává se druhá odmocnina z (průměr kola * nastoupaná nadmořská výška za dva roky zpátky) :-) Nebo možná myslí obvod kola v milimetrech…

        0 0
    • Hecis  

      Mám tenhle tachometr už rok a jsem spokojenej,funguje stále a bez problémů.Jezdím hodně terén a nestalo se mi ani jednou,že by spadl z držáku jak tu někdo psal o potr.pásce.To je nějakej blud asi :-D

      Jediné čemu na tomto tachometru moc nevěřím je ukazatel teploty a nadm.výšky.

      0 0
      • meiilax  

        Ta nadm. výška funguje spolehlivě, nesmí se ale nějak razantněji během vyjížďky měnit tlak vzduchu, což se obvykle během pár hodin vyjídžďky málokdy děje. Teplota se mi zdá taky OK. U mě BC2006 = spokojenost.

        0 0
    • Kaco  

      tak pridam uzivatelskou zkusenost.. po 5 mesicich provozu nefunguje podsviceni displeje. Ne ze bych ho nejak zasadne potreboval, ale poslu ho po sezone na reklamacku.

      a k uchyceni – drzi tam kde ma, ale trochu me stve, ze ma v drzaku mirnou vuli. tlacitka jdou mackat trochu z tuha a to neni dobra kombinace,mam pocit ze tachometr proti tlaku prstu mirne uhyba. Prekvapilo me, ze kdyz jsem ho zkusil nacvaknout do drzaku k jednomu ROX 9, ktery je ale uplne stejny, tak tachometr nemel zadnou vuli. Mozna je to tim ze ten drzak uz ma par roku za sebou a je trosku zasvineny. Celkove to uchyceni neni to zasadni problem, pri jizde to nevnimam, jen obcas me to stve kdyz si s nim nejak hraju, neco prepinam atd.

      0 0
    • Krkosak  

      Zdravím všechny chci se zeptat jestli má někdo zkušenosti se sigmou bc 2209 mhr + drátová kabeláž na kolo 2? Koupil jsem si totiž kabeláž na druhé kolo a nechce mi to fungovat jen mi to přeblikává když točím s kolem nebo se přepne do turistického módu. Má někdo nějaké zkušenosti, fungovat by to mělo protože na oficiálních stránkách je uvedeno že to jde.

      0 0
    • brozelin  

      Koupil jsem uvedený výrobek a zatím dobrý, ale nemůžu přijít nato, jak manuálně spouštět a vypínat. Štve mě, že stačí s kolem pohnout a už tam naskočí údaje o novém tripu. Jde to nějak udělat, aby se tachometr a všechny přidružené fce nespouštěly automaticky, ale po pokynu cyklisty? Já nato nepřišel a nechce se mi věřit, že to tenhle tacho neumí.

      0 0
    • Tehu  

      me prisel vcera tak zitra namontuju a o vikendu testnu. Jsem zvedav jak bude sedet nadmorska vyska s merenymi body po ceste.

      0 0
    • Amoondre  

      asi debilni otazka, ale poku mam zakladni sporttester Sigma 25.11 bude mi hrudni pas fungovat i s timhle tachacem?

      0 0
    • Sugar67  

      Zdravím! Využiju toto vlákno k mé otázce. Mám tento kompl něco přes rok v podstatě ke spokojenosti, jen teď mám problém s baterkou. Poté, co jsem na začátku zimy vyměnil starou baterku za novou, tak mě počas vyjížďky začla blikat baterka. Tak jsem koupil další a po pár vyjížďkách znovu. Přičítal jsem to mínusovým teplotám a tak jsem tam dal znovu předchozí baterku a zase pár jízd fungovala. Teď jsou však teploty plusové a s další novou baterkou opět hlásí nízkou kapacitu. Dělá to taky někomu, nebo mám někde sehnat atomovou baterku?

      Jinak mi vadí jen jedna drobnost – uchycení skutečně není 100%ní a občas mi ztratí kontakt a přestane počítat.

      0 0
      • bochov  

        Skus mirně napružít kontakty ja dnes baterku měnil na kadenci a po třech letech žaden problem.

        0 0
        • Sugar67  

          Taky mě to po přečtení vlákna napadlo, ale nepomohlo ;-(

          0 0
          • Mark-H14  

            Mám stejný problém. Letos nová baterka, protože comp hlásil battery low, hláška se bohužel objevuje i s novou baterií. Koupil jsem další, jinou značku a co myslíte? Správně:) Battary low! Co s tím? Jinak znázornění displeje je zřetelné a nic nenaznačuje tomu, že by baterka byla opravdu slabá. Občas se mi také stane, že comp najednou přestane měřit.

            0 0
    • esino  

      Neviete niekto či je možné nejakým spôsobom kalibrovať nadmorskú výšku? Ukazuje mi je absolutne nepresne štartujem z domu kde mám overenu n.v. cely čas idem v rovnakých tlakových podmienkach a na necelých 500metrov nadmorskej výšky mi to robí rozdiel 120metrov skoro vždy úplne presne. Výšku overujem podľa turistických hríbikov. Bral by som rozdiel do 10metrov ale 120m je dosť.

      0 0
    • bikerR  

      Shanim tento cyklocomputer (verze TARGA) omylem jsem ho ztratil :-( Popripade prodam komplet prislusenstvi… info na baran.roman(za­vinac)centrum­.cz

      0 0
      • DaD  

        Omylem jsem ho ztratil! To je super hláška:)

        Jinak já jezdím také Sigmu a po zkušenostech přesně s tímto modelem,si na stávající Rox dávám ještě gumičku.Zatím drží a computer jsem ještě neztratil a nastěstí ani omylem:)Musím to zaklepat…

        0 0
        • bikerR  

          Jsem „blb“ a jak jsem stal jsem ho vycvakl, potom jsem se rozjel do stoupani a zapomel ho zacvaknout, vsiml jsem si toho az po cca 15km, jak jsem se vratil tak jsem ho nenasel :( Chybama se clovek uci…

          0 0
          • DaD  

            To zamrzí:( Mě na silničce po projetí díry(v balíku nebylo nic vidět a nikdo neukázal)normálně vyletěl z toho držáku.Naštěstí jsem ho našel.Poté jsem zjistil,že jeden ten bajonetový bazmek na spodku těla computeru je ulomený.Poslal jsem to na reklamaci a oni mi to bez průtahů vyměnily.Sigmy jsou bezva,ale to uchycení je hodně poddimenzované.Za tu aretaci by zasloužily po tlamě.Po těchto zkušenostech používám právě ještě gumičku.V klidu ho mužu v držáku pootočit a nehrozí,že ho ztratím.

            0 0
            • bikerR  

              To hodne zamrzi no :( A nikde uz nemaji Targu (no nekde ji maji ale za nekrestanske prachy). Premyslim nad ROXem uz…ale na Targu mam vsechno (vc. stojanku k pc)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.