• thomasx2016

    Zdravím,

    Chtěl bych jsem se zeptat,jestli náhodou někdo neví zda-li jdou na brzdy shimano br-m396 koupti destičky sintrovane popř kde ? Zkoušel jsem všude možné hledat,ale niikde nic,jinak vím ,že v případě nutnosti jiných typu destiček se musi měnit kotouč – pokud nato není stavěny

    0 0
    • Vilém  

      Ano daji. Napr tyto. Osobne jsems goldfrenem spokojen nebyl, ale ber to jako priklad, mely by jit sehnat treba koolstopy.

      Pokud je na kotouci napsano „For resin only“, tak by chtel taky vymenit.

      0 0
      • thomasx2016  

        Chápu,tak ono chci takové destičky sintr ,ktere vydrži za tu cenu přimeřene ,protože těd použivam polymer a měnit to co tisic km zhruba ,mě už ani nebaví popravdě ,jsem už jednou měl brzdy s kovokeramickymi destičkami jestě na starém kole od koupě ,tak vím ,že to vydrži min 2tisice km či ne-li více ,aspon co já jsem měl zkušenost jednu

        A jak vůbec zjistím ,že jsou vhodné do mých brzd resp třmenu ?

        0 0
        • Vilém  

          Do trmene pasuji. Pokud neveris, over si to nekde jinde. Desky vydrzi dyl, kotouc vydrzi min. Pri cenach beznych shimano desek bych to neresil.

          0 0
          • thomasx2016  

            Jako věřím,ale spiše jak se dá zjistit ,že to jsou zrovna desky ,ktere pasuji do třmene.Jinak když je kotouč přimo stavěny na kovokeramicke destičky tak pak vydrži dlouho ne?

            0 0
            • Vilém  

              Pokud si to chces zjistovat, tak se podivej na stranky shimana, jake se do tohoto trmene pouzivaji desky. Tam zjistis, ze jsou to desky se shodnym tvarem jako treba do brzd 525, 475 atd.

              Sintrovane (metalicke) desky proste zerou kotouc vic jak organicke, at uz pouzijes kotouc jakykoli, zase se pomaleji ojizdeji.

              Zas metalicke desky nemaji, za studena, tak ostry nastup jako organiky. Proste kazdy ma svoje.

              0 0
    • bajaja  

      Skus tieto

      dosky

      Vydrzia o dost dlhsie ako shimano a aj lepsie brzdia.

      0 0
      • Vilém  

        Nejsou to sintry, ktere pozaduje, ale jinak souhlas, pouzivam A2Z taky.

        0 0
      • thomasx2016  

        nevím co si mam představit pod tím ,že to vydrži o dost dlouho než shimano jestli to vydrži jako dvojnasobek toho co shimano ? Jen se ptám,mě třeba těd vydrži destičky polymerové od shimana za 100korun jeden pár zhruba 1000km

        0 0
        • bajaja  

          Ano u mna je vydrz tychto dosiek zhruba dvojnasobna oproti shimanu.

          0 0
        • novas752  

          Hele a co takhle lepsi brzdy? :)

          Ojet organicky desky za 1000km se nepovedlo ani me, zrejme brzdis hodne. S brzdama co skutecne brzdi a ne jen pribrzduji jak m396 budes brzdit o dost min a desticky ti vydrzi dele.

          Na vyrazne vetsi vydrz tam muzes dat jedine metalicky desticky a ty za studena brzdi jeste min nez organicky.

          0 0
          • xtonda  

            Záleží kde a jak jezdí, já na M615 spotřeboval (opakovaně) Shimano polymery za 500 km, takže dávám už jenom kovové a ty mi vydrží něco přes 2000 km.

            0 0
          • thomasx2016  

            Lepší brzdy to možná přisti rok vidim i když kdo vi za kolik bych prodal tyto stavajici ,ale to jedno těd.

            Jinak stím brzděním máš asi pravdu male je to o zvyku asi ,ale tam asi nakonec přistě zkusim koupit metalické destičky a pak i kotouč na to .

            0 0
    • Smazaný účet  
      0 0
      • thomasx2016  

        a co se by tak mohlo stát jinak? tu jeden psal ,že tvar desek je shodny s nekolika brzdy od shimana ,ktere taky pouzivaji

        0 0
        • Vilém  

          Vubec nic by se nestalo, jen pouzit vhodne kotouce.

          0 0
        • Smazaný účet  
          0 0
          • Vilém  

            Jasny, ony se ty ocelovy pistky roztecou. Proboha jak jsem v shimanu mohl jezdit sintr desky v dobach, kdy zadne keramicke pistky nedelali, az ted zjistuju, ze jsem si zahraval se zivotem.

            Mimochodem o zadnych icetech kotoucich nebyla rec, ty maji prave uzsi brzdnou plochu.

            0 0
          • thomasx2016  

            ale když použiju kotouč bez icetech určeny na sintrované desky, tak riziko,že by se něco mohlo stát je minimalní pak ne?

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.