Profi silnice - Tour de France 2023

1216 nepřečtených
  • kapsch

Bonjour, mes amis!

Přesně deset dnů nás dělí od startu 110. ročníku La Grande Boucle.

Od 1. července nás čeká 21 dní závodění, počínaje třemi starty a dvěma finiši v Baskicku, a konče klasicky na Champs-Élysées třiadvacátého..

Včera zveřejnilo soupisku Uno-X, dnes už se přidalo Lotto a FDJ. Předpokládám, že další týmy budou přibývat následnující dny..

Preliminary startlist

Kdo ve třech týdnech vyzve Vingegaarda? Jakou formu formu bude mít Pogačar? Kdo potrápí Jaspera Philipsena na cestě za zeleným dresem? Jaobsen, Pedersen, Groenewegen? Budou MVDP a WVA „pouze“ pomocníky s vybranými etapami pro sebe, nebo se do boje o zeleňáka zapojí i oni?

Titul z loňska mezi elitou bikefóra obhajuje Dubys. Zadání tipovačky níže ve vlastním příspěvku..

10 0
    • kapsch  

Tipovačka tak, jak to již znáte:

Kdo by měl chuť si tipnout, zkusit štěstí a zabojovat o právo vytahovat se na BF, ať mi prosím pošle na mail v profilu nebo do SZ:

Tip na celkové pořadí od prvního do pátého místa

Tip na nejlepšího vrchaře, vítěze bodovacího trikotu a nejlepší team

8 jmen jezdců, kteří si myslíte ze se dostanou na bednu v některé etapě

Tie-breaker: Kolik jezdců dokončí

Uzávěrka tipů v sobotu 1.7.2023 v 12:30 (tj. start první etapy).

Profily etap např. https://www.procyclingstats.com/…age-profiles

Soupisky ještě úplně kompletní nejsou, průběžý odkaz viz zakládající příspěvek..

Pravidla a bodování jako obvykle:

Body za celkové pořadí: Správný tip na 1.-5. místo 24–20–16–12–8 bodů. Pokud se spleteš o 1 místo, máš polovinu bodů jezdce, pokud o více než o 1 místo, ale stále v top 5, pak 4 body.

Dále 6 bodů za správný tip na aktuálně nejlepšího vrchaře, 6 za správný tip na vedoucího bodovací soutěže a 6 za tip na průběžně nejlepší tým.

Body za etapy: 3–2–1 bod za 1.-3. místo jezdce ze „stáje“ v etapě.

Body za etapy se sčítají a nelze o ně přijít; body za celkové pořadí, trikoty a tým jsou vždy dle aktuálního umístění.

Při rovnosti bodů rozhoduje, kdo je blíže počtu jezdců v závodě. Pak rozhoduje vyšší počet dnů v čele. Pokud ani to nerozhodne, rozhoduje vyšší počet bodů za GC.

Počítá se konečné pořadí vyhlášené po dojezdu poslední etapy; body za etapy jezdců vyloučených za doping už v průběhu Tour se ruší; pořadí v etapách se už ale nepřepočítává.

Pokud Tour skončí dřív, počítá se vyhlášené konečné pořadí.

Lanterne Rouge: kdo bude na posledním místě 5 dnů po sobě (včetně volných), nenastupuje do další etapy!

Vedoucí v průběžném bodování má samozřejmě morální povinnost chodit ve žlutém.

V případě protestu má automaticky pravdu a poslední slovo pořadatel.

Copy&paste friendly verze pro tipy

Nick:

Celkové pořadí: (5 různých jmen, protože 1 jezdec se nemůže umístit na více místech najednou, že?)

1.

2.

3.

4.

5.

Nejlepší vrchař:

Nejlepší v bodovací soutěži:

Nejlepší tým:

Dokončí:

8 ! jezdců na bednu v etapách:

Tipo lze zasílat na můj mail či profil, hodně štěstí všem účastníkům.

2 0
    • MTBIKER doporučuje

• kapsch  

Ať to tu na start trochu odlehčíme, rozebereme dresy pro Le Tour.

Jumbo i Uno-X dle předpokladů upravují kit z převládající žluté. Jumbo do černa, Uno-X na španělskou vlajku.

Jumbo-Visma reveal ‚sky full of dreams‘ jersey for Tour de France

Uno-X get new sponsor and kit for Tour de France

Bahrain jde do perlové. Za jak dlouho jejich dres zkopíruje Ineos? :))

Bahrain Victorious unveil white kit and bikes for Tour de France

Movistar pojede v ledovcové bílé, aby těch světlých dresů nebylo málo.

Movistar swap blue jersey for ‘Iceberg’ white for Tour de France

No a čekáme ještě minimálně na Trek. Nebo už to je oficiální verze na té první fotce? Přidávám i jeden z tipů z Twitteru a samozřejmě návrh Pedersena :)))

Trek-Segafredo to become Lidl-Trek from Tour de France onwards

2 0
      • Smazaný účet  

škoda, že ten Trek nejede na kolech Decathlon, to by se ten dres opravdu vyjímal :D

1 0
      • Aduldinho  

Na ten Trek jsem tedy hodně zvědav :-)

0 0
        • Agent007  

Akorát že už to není Trek, ale Lidl

0 0
          • kapsch  

I když je Lidl hlavním sponzorem, stále je to Trek, oficiálně samozřejmě Lidl – Trek.

Ale Qiuck Stepu stále říkáme QS, ne Soudal, FDJ je taky slyšet častěji než Groupama, takže já hádám, že Trek bude stále Trek u drtivé většiny cyklistických fanoušků..

0 0
            • DDDD  

Tak min oficiální zprávy a přenosy musí nazývat týmy správně. To, jak jim říkáš doma u televize je jedno.

1 0
              • kapsch  

Ano, však jsem taky zmínil i oficiální název. Podle tohoto přístupu je špatně i Trek, i Lidl, musel bys vždycky říkat obé..

0 0
                • DDDD  

Jj, na druhou stranu, myslet si o tom můžeme svoje, ale bez sponzorů by to moc nešlo

1 0
          • Aduldinho  

Díky za upozornění, právě proto su na ně zvědavej :-)

0 0
      • jonys  

Trek

2 0
      • kapsch  

https://twitter.com/…379691286530

Zítra odhalení nových dresů Lidl-Trek.. Minimálně už vidíme nové barvy, a za mě dobrý, budou vidět, oživí to peloton :)

2 0
        • oberleutnant Weiss  

A je to venku…

5 0
          • andy97  

Mě se to teda nelíbí

0 1
          • Agent007  

Hezké dresy, a logo hlavního sponzora se hezky vyjímá, proč ne. Já se děsím doby, až profi cyklistiku objeví Číňani. To budou nápisy, rozsypaný čaj, jako to má Slavia. Tomu říkám hnus. Lidl mi vůbec nevadí

0 0
          • Smazaný účet  

Ten Lidl uprostřed dánskýho kříže je geniální!

0 0
            • ms82  

Dresy jsou v pohode, ale ty mistrovske jsou vsechny hnusne.

1 0
              • mart910  

A to by stačilo, kdyby to logo na mistrovskem dresu nemeli na hrudi a hned by to vypadalo normalneji.

3 0
          • Vrci  

V tom náhledu jsem nejdřív myslel, že je to foto z Kouzelné školky.

2 0
            • tomxxx  

Chybí jen František a Michal by jim měl udělat klobouky z lepenky a klaunovský nosy.

1 0
          • TheJD  

To Lidl logo na hrudi proste neni pekne. Nejhorsi je to na dresu danskeho sampiona. Jinak jsou ty dresy pekne, ale Lidl logo je proste delany na ctvercovy banner venku pred prodejnou…

0 0
            • bara2  

Já myslím, že kdyby v tom žlutém kruhu bylo napsané cokoliv jiného (třeba „peace“ nebo „cool“ …), tak proti tomu nikdo nic neřekne. Si tady hrají na fajnšmekry, co opovrhují nákupem v Lídlu. Myslím si, že „Penny“ by jim ani tak nevadil, byť levnější, tak to zní aspoň englicky.

3 2
              • Smazaný účet  

Proti Lidlu nic nemám (koneckonců, třeba rodina Molteni dělala salámy) a chodím tam rád. Maj tam stále suši a dělaj různé italské a řecké dny. Ale to logo je prostě blbý a jeho umístění na mistrovských dresech na kvadrát.

3 0
              • bara2  

Když už teď vidím ty dresy v reálu, tak mně osobně to v pelotonu přijde přijatelné. Minimálně ten Lídl-Trek. Výrazný, dobře rozeznatelný a ani logo na hrudi nijak neční, to se prosadí až pří vítězném gestu na cílové čáře. Logo na zádech měli dát na zadek, jak dřív u QS, tam to zezadu bylo krásně vidět. Boční loga jsou OK.

3 0
    • jonys  

Ten zacatek ve Spanelsku vypada zajimave. Doufam, ze na 1.etapu budou favoriti lidi jako Mads, Jasper, VdP…protoze sorryjako, ale to bude GC day jak vysitej!

2 0
      • Honzas  

No asi se tam GC nevyhraje, ale určitě je pár adeptů (co třeba Landa?) na to tam nějakou tu minutu ztratit, Takže by to mohlo být zajímavé závodění hned od začátku.

0 0
        • Agent007  

Landa tam je doma, pochází z Baskicka, ten tam těžko něco ztratí, zná tam každý patník. Naopak bych věřil že se tam vyhecuje s zajede dobrý výsledek.

Ale souhlas, letos je ta Tour dobře poskládaná a hned první dvě etapy zajímavé a těžké, žádná rovina nebo nudná časovka

0 0
        • brtníček  

FDJ vsazi vše na Gauduho. Demara nechají doma. Prý nemají ti dva mezi sebou Dobr vztah. Snad jim ta sázka na jednoho koně vyjde a tu bednu urvou. Zatím tam moc forma u lídra nebyla.

0 0
          • vrazdit  

osobně tomu moc nevěřím, ale uvidíme… a s etapou od Pinota bych taky nepočítal, zase mu to někdo „ukradne“ :)

0 0
          • jonys  

S Demarem je problem, ze mu musis vzit 16 rozjizdecu aby vyhral. A v te konkurenci na Tour stejne neni moc sanci. Lidi, co tam jsou, muzou vyhrat i etapy a zaroven byt platni lidrovi.

Nejede Matthews, nejede S. Bennett.

0 0
            • Agent007  

Bennett nejede Tour ale vueltu, bóra pojede GC na Hindley

0 0
              • jonys  

No ale berou Meeuse i s Poppelem.

Bora chce Jakobsema, tak asi Bennetta uz dali na vedlejsi kolej.

Btw Kooij prodlouzil Jumbu. To mu urcite museli slibit GT. Zajimavy.

0 0
            • milan.v  

Často s tebou souhlasím, tentokrát ale ne…

Démare je jeden z nejstálejších spurterů, rozhodně k sobě nepotřebuje žádný velký vlak, umí přejet i hodně těžké etapy…

1 0
              • jonys  

No, nevim. Nema rychlost Jakobsena, Madse nebo Jaspera (mel ji 1 rok, to lital) a zaroven pozicne neni Wout. Vzdycky jezdili s nim Guerrini, Konovalovs, Silkendam…

Ano, kopce prejede dobre.

0 0
          • Jamin  

Když koukám na ty profily tak se divim že někdo vůbec bere čistokrevnýho sprintera. Asi kvůli prestiži v Paříži.

0 0
        • jonys  

BUM!

Plan B strategy…

16 1
          • Karaya  

Dobře ty!

0 0
          • Smazaný účet  

Velká gratulace!

Když už sázet, pak úspěsně!

0 0
            • jonys  

Diky. Premyslim, jestli Adama naucili v UAE i regenerovat a muze zase zajet t5 gc jako kdysi. Nebo proste ten moderni, utocny zpusob zavodeni ho zase vyzdime-neni to jako Sky train casy…

0 0
              • Smazaný účet  

Asi už teď pojede jen na Pogyho, individuálně má splněno

Vypadá dobře; na to, jak je opravdu hodně do tenka vyšvihanej, jel ten únik po rovině (i pak teda ten samotnej závěr trochu nahoru) opravdu excelentně.

1 0
                • macomb  

Na druhou stranu by takhle mohli vrátit strategii Jumba z loňska, kdy nástupy zlikvidovali Pogiho, pokud by v tomhle pořadí (a formě) vydrželi do další těžké etapy.

0 0
      • polo  

Ten začátek v Baskicku bude hned těžkej a bude se to dělit. To budou parádní etapy!

A pak 5. etapa už v horách, 6. etapa přes Tourmalet a s těžkým dojezdem na kopec. Tady už půjde v GC o všechno!

1 0
        • brtníček  

Jsem zvědavý jak to jezdci na celkové pořadí pojmout v těch úvodních etapách. Nechce se mi věřit, že do toho půjdou naplno. Ale zase nemůžou zbytečně ztratit , co kdyby jim to pak chybělo. Snad se moc lidí v úvodu nerozbije.

0 0
          • Agent007  

První etapa bude šrot, jako ušitá na míru pro lidi typu Poel, Aert, Pidcock, Pedersen, Girmay, Alaphilip. A vítěz pojede ve žlutém. Bude to řežba. 10 km před cílem 10% kopec. A do té doby budou muset sjet únik. GC favoriti si myslím se budou v klidu hlídat. Jsou stejně jen dva. Leda by chtěl Vingouš prubnout Pogouše, jak je na tom po tom bebí. Ale asi zbytečně hned od začátku ve žlutém jet chtít nebude

0 0
            • jonys  

2.2km/10% nema sanci uviset nikdo pokud tam UAE rozjede peklo. Lidi na to maji a uplne vidim jak odjizdi Adam. Ving s Pogicem na zadnim kole…Gauduovi to bude sedet, Skjelmose pojede…

Nahore jsou bonusy a v cili dalsi. Proc by to meli nechavat klasikarum.

A taky je tam zlutej dres.

0 0
              • Agent007  

Já vidím jak odjíždí Poel s Pidcockem a Aertem 50 km před cílem, a nikdo na ně nereaguje, oni se na rozdíl od GC nemusí šetřit na celé tři týdny

0 0
                • jonys  

To nevim. To neni klasika, kde je to 50km pred cilem uz na hadry. Tady budou komplet a cerstvi lidi, tech zajemcu vzhledem k dresu more. A Pidcocka nepusti ani GC tymy.

1 0
                  • Agent007  

První etapa je klasika, na co by tam Poel šetřil síly? Na 10.etapu? Nebo 15.? Kdy už bude mít ztrátu 2 hodiny? On bude chtít jet ve žlutém a tomu podřídí úplně všechno.

0 0
                    • jonys  

Prave proto nevypali 50 to go.

Vystrilel by vsechny naboje a pak by ho dojeli.

Bude cekat, zkusit prezit ten kopec a vyhrat spurt do kopce jemu delanej na miru. Jako loni na Giru.

Kdyz to neklapne, ma 2.etapu. Jako predloni na Tour.

0 0
              • jonys  

Tak Adam ok… Viz vyse. A se Simonem, krasa. Jumbo v nedbalkach. A Ineos…no comment.

1 0
          • robb  

Tam se budou dopředu cpát hlavně lidi z celkové klasifikace. To bude asi měla no.

0 0
          • bara2  

Bude pršet a něco se zkrátí, něco zruší úplně a ve třetím týdnu si to rozdají.

0 0
    • jonys  

Doplnil bych jeden bod: jak se rozlouci Sagan s Tour. A Tour se Saganem.

1 0
      • kapsch  

A Cavendish?! Na tyto pány jsem včera při zakládání zapomněl..

0 0
        • tomxxx  

Ten pojede za kapsu od první etapy.

0 0
        • jonys  

Ano ano. Ten muze jeste uplne prekopat dejiny, ale je to jeho rozlucka? Ofiko nic neohlasil, ne?

0 0
          • kapsch  

No já si nebyl vůbec jistý tím Saganem, když jsem četl tu tvou zprávu. Ale Cavendish oznámil konec kariéry na konci sezóny na letošním Giru..

0 0
    • Kysky  

Špatná skupina

0 0
    • Pessinger  

Čau, nemáte někdo čísla cca.za poslednich 10 let kolik bylo DQ? To je že je mu start další etapy odepřen

Tuším že Moscon měl za nejakou strkanici

0 0
      • jonys  

Sagan 2017, Rowe+Martin, taky se 2 porvali na trati, to uz je dyl. Ten uder pesti do helmy nevim kdy, ale to nebyl Moscon myslim.

A pak doping, viz Nairo naposledy, coz je ale ex post.

0 0
      • jonys  

Sagan 2017, Rowe+Martin, taky se 2 porvali na trati, to uz je dyl. Ten uder pesti do helmy nevim kdy, ale to nebyl Moscon myslim.

A pak doping, viz Nairo naposledy, coz je ale ex post.

1 0
        • Pessinger  

Díky Jonys, ale už to lehce droplo :) a není to tak zaujímavé :)))

0 0
      • jonys  

https://www.cyclist.co.uk/…alifications

Na Giru treba Nibali za drzeni auta…

0 0
    • kapsch  

Všechny týmy mají tuším již nahlášené soupisky na Tour, tak můžete začít hloubat nad sestavou svých týmů do tipa :)

Jinak kdo neviděl sestavu Treku, přikládám obrázek, za mě se jedná o nejkreativnější oznámení za dlouhou dobu, dokonalé představení soupisky i připomenutí nového sponzorství :))

18 0
      • andy97  

Quickstep ještě chybí.

edit: tak teď ji oficiálně oznámili

2 0
        • kapsch  

díky za doplnění, jsem je nějak přehlédl

0 0
        • cubista  

Tak ofiko potvrzeno, co už dávno bylo jisté, že Remco fakt ne. Ale byla by frajeřina vytáhnout žolíka v poslední chvíli. Bohužel ty doby, kdy Tour brali ti nejlepší jako výzvu, jsou pryč. Někdy to dělá spíš dojem, že se konfrontaci spíše úspěšně vyhýbají.

1 0
      • iron.hide  

a co su tie ich „ceny“. Vitazstva?

Btw tony gallopin este furt zavodi? :O

0 0
        • pospec7  

Účasti na TdF.

0 0
          • kapsch  

Tak tak, účasti na Tour, je to napsáno u součtu pod jmény. A ano, právě proto, že Tony Gallopin ještě furt závodí, má těch účastí nejvíc :))

2 0
      • mart910  

čekal jsem, že v tom QRkodu taky něco bude, ale nedaři se mi načíst :D

0 0
      • Agent007  

Bohužel musím říct, že ten Lidl má letos silnější sestavu než Ineos, aspoň papírové. Cičone, Jansen, Pedersen, silný tým

0 0
    • tomxxx  

Na koho pojede ineos GC, na Martinez?

1 0
      • andy97  

Já tam nevidím jasného lídra. Je tam i Rodríguez a pak možná i Pidcock by mohl zkusit gc. Bernal ten pojede asi na etapy.

0 1
      • Pessinger  

To je spravná otázka, taky bych řekl že to vykrystalituje v Carlose Rodrigueze kterej bude bojovat max o Top 5 . S Bardetem, Yatsema a Bahrainem :)

0 0
        • Agent007  

Stačí nějaký covid nebo pád, a bardet, yatesove, bahrain a spol můžou bojovat klidně o vítězství. Thomas jel původně letos na Giro taky bojovat o 5.misto

0 0
      • Agent007  

Proč by měli jet na celkové GC? Budou zkoušet etapy, možná vrchařský dres. Neberou ani Rowe, takže si myslím že letos na GC nepojedou. Možná Martinez a Rodriguez to zkusí, a uvidí po prvním týdnu, jak na tom jsou

0 0
        • tomxxx  

Tvoje otázka je asi jako by ses ptal proč chce mercedes vyhrát F1 a nepere se o 4.flek. Ineos je furt nejzazobanější tým, tak bych čekal, že budou chtít být vidět a né sbírat drobky pomalu jak druhodivizní tým.

1 0
          • Pessinger  

Přesně jedou na win, mají solidní ( Top 3 ) team a šance tam pokaždý je…pro ně jedině dobře žádný tlak na vysledek.....

0 0
          • jonys  

To bych lehce nesouhlasil.

Pokud střízlivě vědí, že na to nemají, tak můžou s takovou sestavou vyhrát 5 etap, KOM a ještě týmy.

Určitě cennější než 6. místo v GC.

Podle mě zkusí být v pořadí, ale pokud Bernal nenajde top nohy, budou jezdit akčněji než dřív.

0 0
            • tomxxx  

Jenže nad tím si pohoníme tak my a budem (budu) za takový styl rádi, ale z marketingového hlediska je to nezajímavý. Pro sponzory co kupovali tým co „vyhrává tour“ je to bídný. Jak říkám, je to jako kupovat mergla SLS za plnou cenu a těšit se z toho, že to předjede Octavii RS.

Je to tým s největším rozpočtem, na Giro jeli původně pro „3. místo“ a před tour tam „jedou pro etapy“. Jako nevím…

Nicméně já jsem za to rád, že konečně budou závodit normálně a nebudou neviditelní, jako každý rok co tour nevyhráli.

0 0
            • bara2  

Nějak si nevzpomínám, kdy bych zrovna tento tým viděla jet „akčně“. Mockrát jsem je viděla seřazený za sebou na čele, ale nějaké zajímavé útoky si fakt nepamatuju.

1 0
              • Smazaný účet  

Ale jo (mnohokrát ostatně co captatio benevolentiae připomínané): na Tour jeden Froomův sjezd z kopce a dvanáctikilometrová časovka čtyř napůl se Sagim do cíle. Ale to bylo ještě Sky.

Ineos ? Malej Pidcock prý jel letos na Strade moc pěkně (já to teda neviděl)

Ale jinak souhlasím, že za ty nejvyšší love (který maj léta kontinuálně, což má velký význam) odvádějí v poslednilch letech mizernou práci. Tedy zejména tým a jeho vedení.

Asi v tom je jakási spravedlnost, za to všechno, co jim dříve procházelo.

0 0
              • jonys  

Giro 20, Tour 21 po odstoupení Bernala.

Mají pořád strašnou sílu-viz např. sprinter Swift letos v úniku s vrchařema na Giru zbyl skoro poslední. Pokud to zhodnotí na etapy, budou je stagehunteři proklínat.

0 0
              • Pessinger  

Co třeba předloni na tour Kwiato a Carapazem držíc se za ruce projíždějící cil.....po té co padla jejich GC s Bernalem

0 0
                • Smazaný účet  

Ale tak- tam už o nic nešlo, závod (o nic jiného jim nešlo) měli v háji, tak je ostatní nechali v jedné etapě bejt, ať si aspoň takto trochu vyhrajou.

Ostatně i ten přechodník je trochu jinak. :)

0 0
              • Zdeny7  

Co třeba loni ten Pidckokův sjezd ve 12. etapě a následné vítězství na Alpe d’Huez? Myslím, že jeho premiéra na Staré dámě byla famózní a akční dost…

2 0
      • iron.hide  

a preco vsetci odpisujete Bernala? Ci to uz je vseobecne zname, ze ma zlu formu?

0 0
        • Singlespeed  

Letos nemá ani jedno vítězství ani pódiové umístění. S touto statistikou ho za favorita považovat nelze. https://www.procyclingstats.com/…bernal/start

0 0
        • tomxxx  

Uzdravený furt není na 100%, na top nemá, ale pro mě to je černý kůň, nikdo neví co od něho čekat. Na etapu má určitě a top 10 asi taky.

1 0
          • vrazdit  

top 10 bych se vůbec nedivil, skoro si myslím, že může jen překvapit (v dobrém)…

0 0
            • Cyklofanatic  

Uvidime. Moc bych mu to přál. Klidně by se mohl za rok za dva dostat zpět do úplný špičky, je ještě mladý. Nicméně někdy po tak těžkým zranění už se tělo nedokáže kompletně restartovat. Jak to bude u něj je otázka.

0 0
            • Smazaný účet  

Bernal je naprosto excelentní etapový cyklista. Dobrej ve všech režimech a přesně ví, kdy má jet a kdy ne. Podle mého názoru zkusí jet na celkové pořadí (pokud mu to tým dovolí).

Ale prodělal toho v nedávné době opravdu moc; je tak trochu zázrak, že se ddal aspoň takto dohromady.

2 0
              • UHU  

no jo, není taky z Kolumbie ? :)

Orlovi z Toleda bude za pár dní 95. Údajně je nejstarší žijící vítěz GT. Myslel jsem, že je mladší, ještě ho pamatuji když jezdil, asi to moc letí :(

1 0
                • Smazaný účet  

Bernal? Je. Ale je chytrej, umí všechno a na kole sedí nádherně.

Pokud vím, tak Federico to své závodění přežil ve zdraví; vrchařskej talent měl takovej, že snad ani nepotřeboval takovou tu přípravu jako většina ostatních. A byla s ním vždycky sranda. Občas proskočily zprávy z Toleda, jak tam žije a funguje (měl tam myslím také kolařskej kšeft) a vždycky byl zvela lucidní a dobře naladěný. Extra persona cyklistiky.

0 0
      • jonys  

Velmi neurcita vize

https://www.ineosgrenadiers.com/…ance-line-up

2 0
        • Agent007  

Fraile a Castro jsou, mám ten pocit, přímo z Bilbaa, kde se jede úvod, psali že se pojede okolo jejich baráku, budou tam mít tisíce fandů, tak třeba se ukážou.

Bernalovi stačí se držet Pogačara a Vingegarda, a vyčkávat. Zbytek Ineosu si může hned z kraje nechat naložit minuty ztráty, a zkoušet denně úniky. Podle mě mohli vzít Haytera, ten umí zasprintovat

0 0
    • Agent007  

Nevíte kdo letos pojede na motorce Eurosportu? Contador a Wiggins jako loni?

0 0
    • kapsch  

Ahojte, poprvé a naposledy připomínám zítřejší start Staré dámy a s tím spojený deadline tipovačky. Nějaký základ pelotonu už mi ve schránce leží, tak uvidíme, kolik se nás má startu nakonec sejde :))

Jsem teď v procesu stěhování, tak neručím za aktivitu minimálně do konce tohoto týdne, každopádně Excel už mám připravený, případně první etapy vyhlásím s menším zpožděním..

4 0
      • robb  

Pošlu večer nebo ráno … :-/

0 0
        • kapsch  

Určitě, vždycky spoustu lidí posílá tipo poslední den, nejvíc bych řekl v posledních dvou hodinách :))

Zatím jsme na 11 účastnících, loni nás jelo na Tour 44, uvidíme, na kolik to vyšplhá letos..

0 0
      • Pessinger  

Poslal jsem tam to nejlepší co šlo......Pogi na win.

By mě zajímalo kdo tam bude z Jumba chytat ty nastupy Skjelmoseho a Pogačara na prudkejch rampach v první etapě......Aert? Benooit nebo sám Ving

0 0
      • HoF  

Taky posláno, letos první GT, tak uvidíme jaká bude forma :D

0 0
      • Trainman  

Pro zajímavost – letos asi historicky poprvé nikdo neodstartuje se startovním číslem #13 ?

0 0
        • tomxxx  

Proč? si UAE zas vydupalo nějaké zvláštnosti?

0 0
          • milmat  

Jestli ji nebude mít Sagan :-)

0 0
            • tomxxx  

Proč?

tour pojede po 12 a etap zatím vyhrál na tour taky 12 :)

0 0
          • jonys  

Muzes 1 cislo vynechat. Bahrain taky bez jednicky (Mader).

2 0
            • oberleutnant Weiss  

Stejně tak se na Giru od r. 2012 vynechává 108 (Weylandt +2011) a Astana tam v roce 2017 neměla 21 (měl ji vézt Scarponi)…

1 0
      • gersa  

Odesláno jest, tak snad se moji favoriti nebudou moc válet

0 0
    • milan.v  

Sentiment? Na ten není čas. Mám tady práci, říká rekordman Cavendish

https://www.idnes.cz/…klistika_mt2

1 0
    • milan.v  

Pět klíčových etap Tour de France 2023

https://www.welovecycling.com/…france-2023/

4 0
    • mart910  

Tak už nám ta selekce začala. Kdo ví, kolik favoritů a týmových jedniček čeká podobný scénář… škoda, ubírá to na atraktivitě závodu

0 0
      • robb  

Girmay zpátky v balíku.

0 0
      • robb  

Hodně těžká etapa. Hezky si hrábli hned takhle na začátek.

2 0
        • Melvin  

Moc pěkné závodění a hlavně ten závěr, kdy odjeli bráchové Yatesové. Sranda, že se před startem etapy ptali Adama jestli se pokusí bojovat o trikot, nebo to nechají někomu jinému, aby neměli trikot od začátku. Pak Pogi slavil v cíli, jak kdyby ani nevěděl, že před nimi byl únik. Doufám, že bude s Pogim rozhovor a zeptají se ho na to.

0 0
          • Smazaný účet  

Pogy slavil právě proto, že dobře vědel, kdo vyhrál.

A navrch teda ještě přešpurtoval skupinu. To je celej on.

Těžký někomu takovýmu nefandit. :)

9 0
            • bara2  

Působí odpočatě a vysmátě. V pohybu pořád stejně pěkně.

Těžký někomu takovýmu nefandit. :)

0 0
              • Agent007  

Tak, loni taky ze začátku Tour působil odpočatě a vysmátě…

0 1
                • gersa  

Jenže loni si to projel sám v etapě na Granon. Teď by mohl být poučen

0 0
                • PucalkovicAmina  

Dodnes nechápu jak v 11-té etapě se nechal utahat Vingegaardem a Rogličem. To, že reagoval na nástupy Dána ok, ale proč na nástupy Rogliče, který byl v pořadí x minut za ním nikdy nepochopím.

0 0
                  • sserpx  

Hele podle mě si Tadej loni Tour neprohrál na Granonu. Jonas mu nandal i na Hautacamu a v časovce. Naopak Tadej na něj v horách nenajel vůbec nic. Chci říct, že kdyby neměl Tadej tu krizi v 11. etapě, stejně si myslím, že by celkově prohrál. Jonas byl v dlouhých kopcích lepší. Jen na tom Hautacamu Tadejovi naservíroval asi minutu. Sám Tadej hned po té etapě říkal, že žádnou krizi neměl a že jel svoje standardní watty na úrovni Tour 2021 a Jonas byl prostě ještě lepší.

0 0
                    • Smazaný účet  

A – ano, Vingegaard byl navíc vloni na Tour opravdu strašně dobrej.

Jak kdysi (když už jsem zmínil toho Merckxe) třeba Luis Ocana.

0 0
                  • Smazaný účet  

Myslím, že byl po těch dvou předchozích letech vůči sobě trochu nekritickej.

To se někdy stalo každýmu, kdo byl na tom skutečně o dost lépe, než ti ostatní.

Koneckonců, i tomu Eddymu.

0 0
            • Quikc  

Zas tak těžký to neni

0 0
    • gersa  

Když už jsme u těch závodníků

https://twitter.com/…580514848775?…

2 0
    • milan.v  

K tomuto zde ještě nic nepadlo, přitom už teď to je průšvih jak dělo…

Co čeká na Tour v rozbouřené Francii? Zpřísněná opatření. Přizpůsobíme se, říká ředitel

https://www.idnes.cz/…klistika_mt2

0 0
      • Agent007  

Ve Francii se vždycky demonstrovalo, tihle výtržníci mají věkový průměr 17 let, zbytečně se to zveličuje. Spíš tam budou nějací ti ochránci klimatu někde po cestě, jako loni

0 1
        • oberleutnant Weiss  

Zbytečně zveličuje? Takhle zrovna nevypadá ulice po standardní demonstraci…

0 0
          • Singlespeed  

Na Nový rok hoří v Paříži každoročně kolem 700–1000 aut. Je to takové multikulturní obohacení.

2 0
            • oberleutnant Weiss  

Vím – a jsem rád, že jsem Paříž zažil ještě v době, kdy byl svět jakž takž v pořádku. Nějak už mě to tam neláká…

1 0
        • liborg1982  

To že mají průměr 17let (nějaký zdroj?) má na výsledek řádění jaký vliv, než kdyby měli třeba průměr 27let?

0 2
          • Kacko  

Přímo v odkazovaném článku: „Průměrný věk více než 900 lidí, kteří byli v předchozích dnech zatčeni, je totiž 17 let. Některým bylo pouhých třináct,“

Žádají rodiče, aby děti nepouštěli ven na demonstrace.

0 0
            • liborg1982  

Pravda. O těch demonstracích sem četl dost dříve i jinde, takže tady sem to přelétl a tohoto si nevšimnul. Moje chyba. Uznávám.

Jak moc velký je ale vliv průměrného věku?

Jaký byl průměrný věk při demonstracích u nás v 1989? Ne, že bych chtěl tyto situace srovnávat.

0 2
    • robb  

Tak jak to vidíte dnes? Asi bych to přál Skjelmosovi. To by pro Cofidis byla bomba.

0 0
    • blackseal  

Zaber na Pogacara, ktory pri vyjazdovani s pobavenim ukazoval Yatesovi ako frustrovany Wout buchol do riaditiek bol mily :).

7 0
      • jonys  

Jojo. Musi byt nastvany. Cely tym tam evidentne je aby on vyhral etapu a nejde to…

0 0
      • keymaker  

Tak zas kdo by v jeho situaci zustal v klidu, ze? :-)

0 0
      • Agent007  

Tak dnes byli Jumbo za úplné idioty v závěru. Ten nástup Lafaye mohli úplně v klidu pokrýt. Vůbec na něho nereagovali. Ale je fakt že to udělal moc hezky.

A Bernal se zatím drží taky dobře. Zatím zajímavá Tour

0 0
        • blackseal  

Tak jednoduche to nebolo. Isiel okresany balik, bez vlacikov, tempo bolo take, ze sa z neho dalo nastupovat. Stiahli by Lafaya a mozno by nastupil este niekto iny. Isli do rizika, ze par metrov pred paskou ho docvaknu. Koniec koncov, takmer sa im to podarilo. Zvrchu bolo pekne vidiet ako rychlo sa k nemu priblizovali. Na inom fore niekto pisal, ze posledny km isiel Lafay 59 s, nie je vylucene, ze isiel aj trochu po vetre co mu tiez hralo do kariet.

0 0
        • Albert8  

Tak mohli být i za větší blbce. Kdyby to Woutovi rozjeli a na pásce ho skočil Pogi a vzal si 10 vteřin.

0 0
        • Melvin  

To se zase radí od klávesnice. Myslím, že Kelderman a Benoot už byli celkem popraveni ( dlouho se střídali na čele) a Wout holt nemohl pokrýt všechny útoky. Bohužel, byl Wout jediný sprinter v balíku a tak ostatní to museli zkoušet přes nástupy.

0 0
          • Kacko  

Jo, ale ztratili minimálně vteřinu tím jak na sebe koukali kdo se pustí do stíhání.

1 0
          • jonys  

https://twitter.com/…814484422658?s=20

První měl nastoupit Benoot. Na klasikách to dělá rád a dařívá se mu odjet. Kdo by ho sjížděl? S Woutem a Jonasem na zadním?

2 0
          • Smazaný účet  

Tak. Měli toho evidentně dost. I ten Wout. Bylo docela obdivuhodný, že dokázal ještě´takto zašpurtovat.

Konckonců, Lafay právě tohle říkal, že na to spoléhal – že všechno prostě pochytat nemůžou. Ale nastoupil teda moc pěkně.

A totálně zas v cíli vysmátej Pogačar. On se fakt tou cyklistikou baví. :) A to, i když třeba prohraje.

Jak řekl třeba na San Remu – dnes vyhrál nejlepší. Uvidíme, kdo vyhraje Flandry.

Byl bych moc rád, kdyby jej to zranění a treninkovej výpadek moc nehendikepovalo a kdyby si to tady moh bez extra omezení rozdat (s pomoci Adama Y.) s Vingegaardem a jeho supersilným letos Jumbem. A hlavně, aby nikdo z nich nějak blbě nelehl.

2 4
          • Pessinger  

Jj Keldermann mu tam nic nepomůže, nebo spíš jen udržují tempo Benoot se snažil šetřit na pomoc v závěru potřeboval by tam Laporteho ten by je tam pořešil vsechny, při tom je to právě Laporte co má u Wouta co vracet. To gesto zmaru a frustrace právě asi pro to, všechno chytat fakt nemůže. Sjel Bilbaa, Pidcoka, Skjelmoseho

Ale super hlavně že je na co koukat a vyhrávají i ostatní:)

0 0
        • zirecek  

Ano, mohli ho pokrýt, dali by to, ale tentokrát nepokryli a štěstí se usmálo na Cofidis. Což je krása cyklistiky, :⁠-⁠). Francie na splněno a jedeme dál.

Akorát Pogi pálí sirky. Jestli to vydrží, tak bude borec. Vingy jede chladně. Každopádně Pogi je u mne šampion díky stylu jízdy, vyjadřování, působení celkového…

0 0
    • Agent007  

I komentátoři si včera všimli, že se při udávání tempa na špici pelotonu ti hoši z UAE dost hádají. Trentin, Langen, Bjerg. Taky Jumbo včera v závěru ukázali, že jim to trochu skřípe v týmu. Vingegard mohl Aertovi pomoct docvaknout Lafaye, evidentně na to měl. Nestalo se, a ty týmy jsou hodně přemotivované, a nervózní.

0 0