Profi silnice - Tour de France 2019

974 nepřečtených
  • milan.v

Tak už se to blíží mílovými kroky, zakládám vlákno a jdeme na to… ;o)

Tour de France 2019: Favorité, program, výsledky, profily etap

https://sport.aktualne.cz/…cc47ab5f122/

http://www.steephill.tv/tour-de-france/

https://tiz-cycling.live/

• milan.v  

S Kreuzigerem i Boassonem Hagenem. Tour ale bude letos bez Cavendishe

https://www.idnes.cz/…klistika_mt2

„Po dlouhých dvanácti letech tak bude mít volný červenec a na rekord Eddyho Merckxe v počtu etapových triumfů (Merckx má 34, Cavendish 30) letos nezaútočí.“

• MirosPikos  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
    • Kalic  

Vyfoukls název vlákna Hrochovi a jeho tipovačce :-)

• cubista  

Asi ho chtěl popíchnout, aby ji vypsal. Ale to mohl v sekci Profi silnice, jako jsem se pokoušel já:-)

• Hroch obojzhivelnyj  

Jsem se na to zrovna chystal, co ted? Muzu dat tipo sem, nebo mam zalozit konkurencni?

• Hroch obojzhivelnyj  

TOUR DE FRANCE TIPO- pravidla etc. stejna jako vloni

Copy&paste friendly verze pro tipy

Nick:

Celkove poradi: (5 ruznych jmen)

1.

2.

3.

4.

5.

Nejlepsi vrchar:

Nejlepsi v bodovaci soutezi:

Nejlepsi tym:

Z 176 ! jezdcu dokonci:

Team pro TTT:

8 (ruznych) jezdcu na bednu v etapach

Prosim na mail v profilu radeji nez do zpravy

Pozor na shodna prijmeni Yates, Martin, Nibali, Benett,…

Uzaverka tipu startem prvni etapy, tj. v sobotu 6/7 ve 12:00.

Quintana nebo Valverde? A kdo z nich vypada starsi? Thomas nebo Bernal? Rozbijou se Brailsfordovi vsecky hracky? Zaplati Macron pristi rok Pinotovi staz v Ineosu, aby zas jednou vyhral Francouz? Kolik druhych mist bude stacit Saganovi na zeleny dres?

• Kalic  

Quintana: Já jsem jednoznačný leader pro Tour

Movistar: Máme 3 leadery pro Tour

Takže u Movis vše při starém, vidím to na krásné 6., 7. a 8. místo v GC a výhru v teamech :-)

• bikerman2  

Valverde 57.5 kg najmenej v celej kariére !!!!!!!!! Je to fakt pan cyklista

• jonys  

Čili ztráta výbušnosti a trakce na šotolině na Belles Filles a zbytečná honba za W/kg pro mírné tempařské kopce 3. týdne?

:-)

Je to machr, ale pojede na etapy a jako přípravu na Vueltu.

• deekay  

Na to, ze ma skoro metr osmdesat…

To si snad nechal vyoperovat nejaky organy ne? :)

• Karaya  
    • robb  

Tady je menší průvodce etapami v angličtině

http://inrng.com/…-2019-guide/

• Gwir  

Aby jsi něco nepropásnul :-)))

• Delkim  

TdF 2019 Road Book

244 stránek PDF soubor

Sice francouzsky, ale i tak super!!!

https://caferoubaix.com/…ce-roadbook/

• Hroch obojzhivelnyj  

Dik za prvni tipy, perte je tam!

Vyrazim do hor, tak na mailu budu zas az nekdy pozde v nedeli a prvni vysledky tipovackyne driv nez v pondeli nebo utery v noci. Sry.

• cioran-m  

Cav se zdá být poněkud rozladěnej.

https://www.velonews.com/…-tour_495715

• cioran-m  

Nejsem si jist, zda tohle http://www.ciclismointernacional.com/…all-preview/#…

tady už někde nebylo, ale každopádně mi to přijde jako velmi rozumné a střízlivé zhodnocení výchozí situace.

• jonys  

Yates je podle mě bez šance, ale může dostat Ineos do módu „must attack“, protože Scott můžou mít skvělou TTT a on něco nahrabat na Planině i jinde. S Bernalem by nemusel prohrát ani ITT. Jezdec pro kratší, strmé kopce, co vždycky ke konci GT vadne a ztrácí. Jako brácha. Ty kopce ke konci jsou dlouhé, táhlé, mírnější. A navíc nesnese případné vedro.

Z Bory bych víc věřil Konradovi než Buchmannovi.

• robb  

Body do soutěže o vrchařský dres v každé etapě

S1: 3

S2: 0

S3: 7

S4: 2

S5: 14

S6: 44

S7: 4

S8: 29

S9: 14

S10: 7

S11: 3

S12: 21

S13: 0

S14: 51

S15: 35

S16: 1

S17: 3

S18: 93

S19: 30

S20: 55

S21: 2

• jonys  

Tak tomu rikam operativni reakce! Skvele Jumbo.

• cubista  

Včera Bejk na ČT sport jako mudžahedín, holá hlava a vousy až na prsa. Mám ho celkem rád i těma jeho hláškami, ale tímhle mě dostal.

• milan.v  

Teď je to holt moderní… :o/

Před dvaceti lety nebyl jediný model s pánským oblečením zarostlý, teď? No nic, dost off-topicu…

• tromboonen  

Já to jenom slyšel z povzdálí při vaření a práci, ani jsem se nestačil kouknout, ale vsazení bylo tak desetkrát za minutu, všechno je jak má být :)

• robb  

Kolo Rigoberta Urana pro dnešní časovku s převodníkem se 60 zuby

https://twitter.com/…035329773568

#TDF2019 – If Ineos wins, Moscon in jersey. If Bahrain wins, Colbrelli in jersey. If Mitchelton wins, Trentin in jersey. It EF wins, Bettiol in jersey. It's basically Jumbo Visma vs Italy. #eurosportciclismo

• cioran-m  

No, když nic, tak Rabobank dnes s Plastikama pěkně vyjebal… :)

• cubista  

Ano, oběma blátošlapům v Jumbo to pěkně jede. Ineos kluci byli smutní, ale chtěl bych vidět kyselou hubu Brailsforda:-)

• jonys  

Taky mohli vyhrát o míň. Dneska finanční potrat – Cink místo jasné výhry dostane infarkt, závod, co má být vyrovnaný, dopadne o parník…ach jo. Ještě že včera Nizzolo byl, kde měl.

Jak zítra? Avermaet? Alaphilippe? Aert do žluté?

• cioran-m  

Julien nebo Peter. :)

• Jamin  

Poslední etapa v Belgii, tipuji že GvA bude útočit.

• treatt  

Já včera docela dobrý, akorát jsem dojel na důvěru v Ineos :(

V první etapě jsem dal Groena a jako haluz Asgrena, kdyby se chtěl urvat pomocník, což se sice stalo, ale z jiného týmu :)

Dneska je to ovšem těžká loterie…tohle je dokonalý dojezd pro MVDP :) takže Alaf by si dnes měl užít, že ho tam letos ještě nemá :)))

Ale odhadovat scénář, to je fakt křišťálová koule..udrží to pohromadě Bora a spol., kteří chtějí hromadný dojezd? Nebo se to povede rozvěsit útočníkům typu GVA nebo Wout, kterému chybí ten dynamit a potřeboval by to někde orvat v tahu?

Nejhorší je, že těžko hádat i jednoznačného člověka, kdyby to přijelo pohromadě, Sagi na tom není zle, ale tohle by ještě teoreticky mohl v laktátu viset Caleb (ale spíš je to moc), Julian, Sonny, hoď si korunou, kdo bude mít nejlepší den..

Nebo budou po sobě koukat a zas jim odjede někdo jako Bettiol? A co kdyby z chaosu a rozvěšené špice odjel ve sjezdu do města Mohorič a dovezl si to?

Babo raď............ale mohlo by to být pěkný

• jkcz  

U dnesni etapy mi pripada nejmin citelni Jumbo – pokusi se udrzet zlutaka, nebo pusti z retezu Wouta. Ale samozrejme, neco jineho je tymova strategie a neco jineho je realny vyvoj, jak se to tam zacne v zaveru trhat, tak nebude asi na co cekat.

• tromboonen  

Už je to Valonsko a pak Francie, nemaj takovou motivaci, plus docela splněno, ale zas jsou na obláčku, zkusí to, ale vyždímat by se asi neměli, já to vidím na únik, a Frantíci…

• treatt  

Hmmm, tak jsem si líp prohlídl dojezd a tohle už bude na Caleba moc..takže nejspíš nadrobený masakr, Kreuz to natáhne tím svým motorem a pak si z toho odjede pro win Valgren :)

• Neťa  

Hmm, zajímavá predikce počítající se dvěma lidma mimo formu ;-) Pokud tohle vyjde, tak teda klobouček ;-)

• jonys  

Schachmann? Ted ma 6.0 na top 3,pokud se pojede selekce,bude Sagan mozna v problemech na ten zaver. Pro Nemce jak usity. Ale ein v zavode s Alaphilippem bych asi nehral. Uvidime podle vyvoje a tepma. Kazdopadne Wellens v uniku=o 1 a­depta min.

• raw 4  

Budou pravidelný komentáře? Abych se měl na co těšit…

• vrazdit  

jo jo, myslím si že by treatt mohl občas hodit nějaké komenty/predikce… pár let zpět to vždycky bývalo super, když se komentovalo simultánně a s velkým nadhledem zúčastněných… to bývala velká paráda

• treatt  

Mno jo, jenže to míval Treatt čas…dneska to je bohužel nereálné :(

• vrazdit  

jako nemusí to být zrovna online komentáře, ale takové to občasné rozebrání situace a zajímavé postřehy o pár zajímavých kouscích v pelotonu (stylem „zase jede Hooogerlanda“), to by bylo super… kdyby to Treattovi náhodou vyšlo, tak předem moc díky :)

• raw 4  

Ou nou :-((

• Radek Broz  

Já na dnešek věřil Alapovi… Ale nevsadil jsem, stejně jako včera s Jumbem. Doufám, že mi udělá radost alespoň Hroch, až to spočítá:)

• cioran-m  

Říkal právě Kastrovjecho, že (to bylo proto) jeli opatrně a hlavně přaváželi bezpečně ty svý privilegovaný vrchaře, aby se jim náhodou (zase) nic na kozách nestalo. No. :)

Ale Kaťuša dost dobrý, teda.

• Rowdy  

Bych řekl, že hezčí moment je GVA v puntíkách. Snad už jen čistě bílej by nedal :-)

• bikerman2  

Katúša fantazia. Fdj tiež ok.trek a movistar katastrofa

• Lance  

Chlapi jak je to s tou časovkou . Jak se to počítá ? Jich musí dojet 5 pohromadě? A co ti co dojedou později? Jaký se jim bere cas? Dik

• cubista  

Myslím, že se počítá čas čtvrtého v cíli i těm před ním. A těm později, pokud dojedou s odstupem, jejich reálný čas.

• Lance  

Tak počítá se čas pátého

• Rowdy  

Dnes na Eurosporu imrvére opakovali, že se počítá čas čtvrtého. Říkali to snad při každém dojezdu. Slovo „pátý“ jsem dnes neslyšel.

• 2. Bóďa  

Čtvrtého.

• jonys  

4. Scott dojeli napr 4.

• TheJD  

To mas odkud? Ja mel za to, ze se pocita cas ctvrteho a nektere tymy dojely prave ve ctyrech a cas se jim zastavil.

• oberleutnant Weiss  

Čas pátého se počítal, když se jezdilo v devíti. Teď je to čas čtvrtého.

• piwo  

Chlapi do te tipovacky se posila 8 lidi na vítěze etapy před každou etapou, nebo pouze na začátku a platí to pro všechny etapy. Díky.

• team_daddy  

Jednou na všechny. Ale už to nemusíš řešit, je po uzávěrce :-)

PS: Team pro TTT mě dneska vyšel :-)

• cubista  

Tak to jsi borec. Vzhledem k posledním výsledkům Jumbo to bylo hodně nečekané.

• Radek Broz  

Já bych naopak řekl, že to bylo celkem pravděpodobný.

• jonys  

Kurzove byli za Sky,trat jednoducha,takze nezkusenost Aerta nehrala roli,Martin v laufu,Bennett prekvapil ze se drzel pry v klidu. Asi jo,ale ten gap urcite ne. Ja vul veril sebehanym Scottum…coz na teto trati nehralo roli.

• Sgt Pepper  

žádný tým Sky tam není…

stejně jako napřesrok nebude Dimension Data…

• cubista  

Já uvažoval QS, pak jsem dal taky Scotty, Jumbo jsem nečekal a „odborníci“ ve studiu ČT asi taky ne. Aspoň v tom nejsem sám:-)))

• treatt  

..je to smutný, když člověk nuceně kouká na ČT a praští ho ten rozdíl oproti Eurosportu.. vhled Wigga, kluků z GCN, Flecha reco a live vstupy Conťase..a když to srovnáš s tím, kdy je Janči pár desítek sekund po dojezdu SPRINTERSKÉ etapy překvapen, že to vlastně byl docela těžkej dojezd?! Jako já vím, za jeho časů se ta trať mnoho neštudovala, Cipo zavelel, že na 35.km se nechá odjet únik a tom a tom km se začnou rozjíždět vláčky a pak si kluci rozdali, kdo je větší rambo ten den na poslední dvoustovce no matter what..

Ale copak je to vážně tak složitý podívat do road booku? Na Google maps? Na aktuální předpověď počasí se směrem větru?! Holt jinde tohle jde, u nás prostě pořád stačí, že si tam experti jdou na pár hodin sednout a povídat, co jim zrovna přijde do pusy a čeho si zrovna všimnou (a spoustukrát taky ne, viz jak dlouho jim trvalo, než zjistili, že Fugls měl crash)…

Chtěl jsem napsat, že to je aspoň zadarmo, ale pak mi došlo, kolik solím měsíčně za poplatky.....­.............

Ale abych jen nekritizoval, Jílek se časem fakt vypracoval a ten přípravu má svědomitou..

• Neťa  

Naprosto přesně vyjádřeno. Pro mne je díky tomu TdF na ČT nekoukatelná (ty „experty“ fakt nedávám), Eurosport nemám, takže musím přes streamy…

• jkcz  

Experti u mě fakt špatenka, ale Jílek vždy výborně připravený.

• cubista  

Ano Jílek zase lepší než Straka na Eurosportu. Jinak ČT je jedna velká černá díra na peníze poplatníků. Ale to je kapitola pro jiné vlákno.

• bikerman2  

Straka svojim monologom o ničom fakt je trápny… A k tomu ten hlas..... Hačo je v pohode. Jilek je naozaj dobrý a ma aj príjemný hlas. Ale skúste si rtvs1 nič horšie neexistuje absolútna neznalosť problematiky. Človek má pocit ze jazdí iba sagan a bora. Najväčšia tragédia komentovania cyklistiky.....

• robb  

Hačecký je super. Má příjemný hlas a hlavně dokáže ten závod číst.

• capis  

Jasně, Jílek je v pohodě, ale co tam předvádí Tesař, ač jistě cyklistický odborník, tak to jeho neustálé eeeeeeeeeeee, jako by zvracel, to už nemůžu vydržet. Zlatý Bakalář!!

• cioran-m  

Baky (chudák, budiž mu země lehká) nevěděl o cyklistickým závodění nic. Jak to dokázal, když se tam tolik let motal, je skoro zázrak. Musel být v tomhle skoro geniální. A pokud se tyče Straky – to jeho kontinuální žvanení a hlavně intonace se naprosto nedá poslouchat.

• capis  

Nepochopil jsi to. Bakalář nebyl expert, ale měl příjemný hlas a dobře mluvil. No, že by o závodění nic nevěděl, to si nemyslím. Byl oblíbený. A nezvracel v každé větě jako Tesař.

• cioran-m  

Hele, co řekne Tesil, má jakousi hodnotu. Ať už se trefí nebo ne, ví, oč tam jde. To je stejný s Bejkem, Svoradkou. Můžou se splést, jasně; ale furt je to stokrát cenější, než Strakovo nabiflovaný žvanění. A tohle ten Jílek, kterej evidentně blbej není, dobře ví. A chudák Baky, opakuju, nevěděl o tom, co se v závodě zrovna děje a proč naprosto nic. Jak to dokázal, nevím. Neuvěřitelnej teda talent, svým způsobem.

• Zbyněk  

Řekl bych, že v posledních letech se už trochu (teda fakt jen trochu) orientoval, ale ty začátky (Tour tuším komentoval od roku 1999) byly tragický, Tam opravdu nevěděl, co se děje. Přitom v cyklistice působil minimálně už v 80. letech. Jílek je super. Eurosport si pustím, když je MS v plavání a to je tak vše.

• TomasHrdy  

Expert neexpert…Eurosport se neda sledovat, kdyz to furt prerusuji kazdou chvilu blbostma co tocej furt dokola…(TOP 5 skoku, TOP 10 rozbiti raket, JUDE always sunny…) tohle nastesti na CT nedelaji. V tomhle by mel Eurosport zapracovat pac ti dva chuji (Straka, Hacecky) sou dobri.

• Zbyněk  

Reklamy, to je nejzásadnější důvod, proč Eurosport nesleduji.

• wishpull  

Tak Baky byl cyklo už od konce 60

• p@X  

Tak Jánčí Tesařa vždycky setřel a ten z toho byl špatný, s Benčíkem se přece jen trochu chytá a člověk se chvílemi i zasměje…

• Radek Broz  

Tak zrovna Svorada mi dlouhodobě přijde jako jednoznačně nejhorší „expert“.

• capis  

Co jsou to za experti, když pořád mluví o peletonu. ( místo o polotonu – napovím ti), možná snad nevědí, o čem mluví

• treatt  

..taky jsem vsadil na zkušenost, že už jim to konečně vyjde :) A ono zas prd…docela kyselý, sedět tam dvě hodit v hot seat a pak odejít s prázdnou..

• cubista  

Při výběru Plastici a Jumbo, je moje sympatie jasná. Když už mi nevyšel tip na Scotty, tak mě nakonec Jumbo moc potěšilo.

• team_daddy  

Zapoměl jsi dát na konec </sarcasm>

• tromboonen  

Taky jsem je měl, akorát ne z vlastní hlavy, někde jsem čet, že na tuhle časovku buď oni, nebo Nebežští jezdci, ale spíš oni, vyrovnanější časovkářský team…

• iron.hide  

Ech joj, pred tipom som tak dokladne prechadzal startovu listinu, a aj tak som prehliadol vela dolezitych mien. Som asi slepy alebo co :/ uplne som zabudol na Gronewegena aj na Ewana, a teraz kukam v telke ze tam je dokonca aj Vincenzo :O

Dufam ze aspon babicka kleki-petra to zachrani

• robb  

Wellens si chce po včerejšku asi trošku protočit nohy. Jestli dnes nějaký lídr zazmatkuje (pád, defekt,..) tak může docela nakoupit.

• Kalic  

Dnes byli na nakupu Aru a Zakarin.

• robb  

No Zakarin už docela zásek, Dennis taky. Jestli chtějí jet o celkové pořadí, tak mají co dělat.

• jonys  

Zakic po giru,aru po nemoci,to neni prekvapeni. Spis Dennis,a kolik! Rus by mohl byt prvnim vyzyvatelem o puntiky? Ale Alaphilippe se zda,ze si do svych cilu moc kecat nenecha teda. Brutalni!

• robb  

Záleží jak se kdo rozjede. Hesjedal taky obvykle v prvním týdnu nakoupil, a jak mu to v tom třetím šlo.

• plzakj  

Dennis doufam, ze se jeste oklepe a chytne druhou mizu po Dauphine. Mam ho v tipu na 5.

• jonys  

V 6. chytne dalsi dardu. Ono je mozny,ze to dela schvalne,protoze jsem se podival do poznamek a uvedomil si,ze pred Tour rikal,ze si jede pro etapy,kokretne hlavne pro tu 13. Ja ho mel do tipu nachystanyho jako chlapa na bednu v etapach,ale tusim jsem ho tam pak nedal.

• plzakj  

Ze by BM nesla po celkovym? Mit jen Nibaliho po Giru mi prijde jako malo.

• jonys  

“I have been working well in the last weeks and the podium in Switzerland confirmed this. My goal for the Tour is to do well in some stages, like for example the Pau time trial, and help my teammates win as much as possible,” Dennis explained.

• Karaya  

hmm, tak to jsem málo googlil. Čekal jsem, že pojede na celkový, když ne on, tak kdo teda? Že by se Nibs stihl oklepat z Gira?

• robb  

U Nibaliho jeden nikdy neví. Určitě zkusí etapu, možná vrchařskou soutěž. Ale nedivil bych se, kdyby se na konci nějakým bláznivým útokem dostal do celkové Top 10.

• vrazdit  

já bych ho do top ten videl docela pravdepodobne, ale uvidime…

• jkcz  

V podcastu na CT sport padla nejaka informace od Kreuzigera, ze se s Nibalim bavili a ze ten jede na celkove poradi.

• jonys  

Kde je Nibali,tam se jede na nej. Resp. Nibali nepojede neco,kde by nebyl stredobodem vesmiru. Tady to bude zkouset drzet do 6.et a tam uvidi,jak na tom je a rozhodne,co dal. Vzhledem k tomu,ze v tymu konci (spory s vedenim),uz asi nedostane takovou podporu,tym chtel zkusit,jak by mohl 3 tydny zvladat Teuns…no,tak zatim asi nic moc. Takze uvidime. Treba Nibali podruhe na Belles vyhraje a bude veselo :-)

• Kalic  

Před tour dost přesvědčivě vysvětloval, že GC tedy letos opravdu ne, že na to netrénoval a hlavně by musel dolů s váhou.

• robb  

Viviani do Cofidisu v r.2020

https://twitter.com/…382903627776

• Canyon325  

aby nedopadol jak Kittel po prestupe do Katushe

• milan.v  

Zrovna on potřebuje dobře fungující vláček, takže to je klidně i možné… I když dle mého Cofidis určitě na jeho posílení ještě zapracuje a posílí…

• plzakj  

Sagan teda s prehledem ten posledni kopec.

• milan.v  

Mušketýr dnes do žlutého…

• iron.hide  

Alaphilippe paraada, tak se to dela! Brutalny vykon

• Hroch obojzhivelnyj  

Tipo konecne. 44 na startu a hned od zacatku skvele takticke tahy:

Zlutej si vystridali Dubys (rafinovane nastreleny tiebreaker, 176/176 dokonci) a rush, a po treti etape Milmat odvaznou sazkou na celkove vitezstvi Alapa v GC, tak mu to asi nejaky den vydrzi.

Lanterne Rouge si vyzkousel Treatt, (asi jako obvykle v chaosu a nestiha start)a ted se tam usadil Josse.

Po 3. etape top 3: milmat 37 , rush 31, tromboonen 23.

Tipovaci soubor zde

Kdyz budete mit chvilku, kouknete na sve tipy, a kdyby neco nebylo OK dejte vedet, dik. Dopoval jsem pri prepisovani ciderem.

• Delkim  

Trochu odlehčím :) Thomas De Gendt dává na twitter fotky večeří, co jim kuchtí v jejich cooking busu. Za tohle bych tu Tour snad jel taky :)))))

• jkcz  

Včera se dalo i na tak nudný projekt, jako je TdF, dívat. Totální cyklistika, to nasazení v těch brdcích… Jako takto vydržet 21 etap, klobouk dolů. Tady ty klasikářské etapy mají něco do sebe, plastikáři nejsou schopni všechno uhlídat, ostatně nemají ani moc důvod, čekají na kopce. Jestli chce konečně Prudhomme sesadit Ineos z trůnu, tak by mohl sestavit Tour jen z klasikářských etap :) Ostatně už to tady kdysi bylo – minimum kopců, snad 1980? A bylo by to pořád zajímavé. A možná by měl šanci i Sagan :)

• lygo.  

Tak Honza Hirt jde do céček.

• cubista  

Tak to pojede nějakou GT jako lídr.

• lygo.  

Asi jo, tak on sám po Švýcarsku říkal že si chce víc zalídrovat, no snad mu i něco vyjde.

• Hroch obojzhivelnyj  

Odkazy na profi na Strave.Treba Valverde i s watty.

https://cyclingtips.com/…g-on-strava/

• look_as1  

Valverde ma podle Power Curve 63 kg.

IMHO na 57.5 kg jet 255 W NP na 4:40 tj. 4.43 W/kg je mimo tabulky!

• robb  

Tady je pro zajímavost křivka výkonu Tima Wellense z Ledna 2018

https://www.instagram.com/p/BeOR8iBFk5D/

• JFtryall  

Podle me to je nesmysl, on ma vahu kolem 65 kg a meri asi 183. Podobnyho vykonu je problem dosahnout i s 80kg. 10 minut je uz hodne dlouha zalezitost a z toho by mel zajet 20 min na urovni kolem 480W, coz je FTP 450–460W a to by v kopcich ujel vsem o parnik. Takze asi prekalibrovat me­ric.

• Neťa  

Tak včera za plný počet :-). Když jsem viděl večer záznam, tak jsem (stejně jako komentátoři) vůbec nepochopil, co tam vyváděli Chrochták s Teunissenem. Van Aert jim to tam moc hezky rozjel a oni to pak tak dokurví. A odporníci ve studiu si vůbec nevšimli, že třetí nedojel Sagan, ale Ewan. Vím, je malý, ale aspoň si toho mohli všimnout, když jim to pořadí ukázali na obrazovce ;-)

• vik  

Tak prima, ale proč proboha píšeš Chrochták a odporníci?

• USPS  

To máme zřejmě jako hádanku o koho jde…

• cubista  

Zkusím hádat. Chrochták je člověk chrochtající vlámsky a k tomu jakási fonetická podoba a „odporníci“ je překlep. Uhodl jsem?

• Slavoš  

Odporník – odborník , asi překlep nebude. :-)

• Neťa  

Chrochták není můj výraz, už tu byl v jednom z předchozích vláken použit, mně se jen líbí, tak jsem si ho půjčil. A to druhé překlep není. Jinak pokud jsem se někoho dotkl, tak se hluboce omlouvám a pokusím se, aby se to v budoucnu již neopakovalo.

• milan.v  

Chrochtáci byli označováni Holanďané, alespoň já tak tento pojem znám už dobrých třicet let…

• oddie  

Jo jo, známý vtip ze Sorry „Chrochten sie Holandisch?“ :)

• plzakj  

Navic, zkusit si vyslovit Groenewegen aspon 5× po sobe a kazdej to musi pochopit.

• jonys  

DeBuyst rikal po sobote,ze Ewan se chybne drzel vlevo a kdyz se konec stacel lehce doleva,byl tam zavrenej. Ze se to nebude opakovat. No,vcera se to tocilo lehce doprava…a kde byl Ewan??? :-))). Jinak Kristoff mohl i vyhrat,tuknul si s Richezem,to ho zpomalilo.

• Hroch obojzhivelnyj  

Tipo

Vcera Milos slavil a soustredil se na spolecenske povinnosti a +0 bodu ve 4. etape, zatimco rush plny pocet a predhonil ho na TB.

rush 37

milmat 37

tromboonen 27…

Vzadu zatim sami favorite, aktualni cervena lucerna

kulix 11

Robb 11

josse 11

team_daddy 10

l-e-t-o 10

• nitraq  

Jsem očividně slavil taky, ač o tom nevím, taky čistá nula. Díky tomu sešup dne o 18 míst z klidu středu pelotonu pomalu do gruppetta:)

• l-e-t-o  

jo, držím lucernu :-D

• brtníček  

Je to mimo vlákno, ale ví nekdo jakou diagnozu má v současné dobe Leopold Konig? Už víc jak rok o nem žádná zmínka. Dříve byl aktivní na sociálních sítích a i tam je mrtvý brouk. Je to hlava nebo nejaký jiný zdravotní problém?

• milan.v  

Pořád dokola se to probírá, nikdo nemá přesnou informaci, bohužel…

• Canyon325  

zmluvu na túto sezónu stále má, už tretí rok po sebe pričom výsledky v Bore žiadne… dosť divné

• milan.v  

Je otázka, jaké jsou ve smlouvě ustanovení k její výpovědi a pokud ji nelze jednoduše vypovědět, protože tam nedošlo k žádnému porušení, pak platí pořád dál, i když na účet mu chodí jen to povinné minimum…

• RUSH  

Zatím dobrý, no.

• raw 4  

Robb zkušeně.....sázím na tebe :-)

• RUSH  

Moje chvilka slávy…

• Pikaču  

No udělal mi dnes radost kluk slovenský

• milan.v  

Mně také, už to potřeboval… Van Aert neskutečně…

• Hroch obojzhivelnyj  

JJ Van Aert umi taky pekne sprintovat. Budou ty klasiky jeste s MVDP pristi rok fakt zajimavy.

• milan.v  

Už teď se na ně těším… ;o)

• treatt  

..no nevím člověče, zatím to vypadá, že si MVDP namaže v koncovce WVA na chleba na jednu dírku.. ostatně v cyklokrosu to tak bylo pravidelně, MVDP při akceleraci suverénní a pápá, krom mistrovství světa, kde Mathieumu vždycky rupla hlava a Wout si to urval tahem :)

• Hroch obojzhivelnyj  

Provizorni tipo po 5. etape:

rush 42

milmat 40

tromboonen 32

…l-e-t-o 13

• Delkim  

To je snad poprvé kdy mu to fakt upřímně přeju!!!

• cioran-m  

Peťo s prehladom.

USPS za chvílí napíše, že to dobře dopadlo. :)

• snas89  

Za mě teda zatím letos hodně příjemný překvapení van Art.

A přeju mu to, co si zažil minulej rok…asi solidní srdcař:)

• cioran-m  

Wout je neuvěřitelnej – s tím, co tam provádí. Ve špurtech, v časovce. Ale když si člověk vzpomene, že Mathieu mu to letos vždycky vsadil, kde si jen řekl…

No, po Saganovi, kterej byl (při vší úctě ke všem jeho soupeřům) mezi svými vrstevníky jaksi – dost jedinečnej, je tohle nová, fantastická generace nesmírně nadanejch mladejch lidí, takových „zářících“, nebo co. Alaphillipe, van Aert, van der Poel… A Bernal ještě, podle mě teda.

• t29  

Každá doba má svého Mercxe, Induraina, Roche, nebo Poulidora a Rodrigueze. Letos to vypadá na výměnu generací.

• Sgt Pepper  

až se udělá test na ty drogy co berou, budeš mluvit jinak…

• robb  

Snad po Tour dostane volno. Cyklokros, klasiky, teď rovnou Tour. Aby mu nazařízli nohy. Ale třeba mu to tak vyhovuje. Mathieu to má sice ještě pestřejší, ale tomu ten kalendář dělají docela rozumně.

• Delkim  

Zajímavé!

Team Ineos swaps to Lightweights for climbing stages!!!

https://cyclingtips.com/…bing-stages/

• Melvin  

Kdyby nekoho zajimalo tak i letos na youtube bezi po kazde etape podcast s Lancem a Hincapiem. Sem tam byva i host Johan Bruyneel. Je tam docela dost informaci, ale zaroven to je zabavne. Hlavne Hincapie se dobre posloucha.

• cioran-m  

To musí být opravdu betálná sestava na nejvyšší možné odborné úrovni vůbec! Akorát – Michelle Ferrari se synkem tam občas taky v tom bratrském kroužku není? Aby to bylo komplet. Na toho bych byl asi nejvíc zvědavej…

• Madtomas  

Ja bych si ho poslechl :)

• cioran-m  

Tak – nikdo ti nebrání. Pokud na to má člověk žaludek (myslím, poslouchat Lance). Koneckonců, já taky viděl nějaký video ze sedmdesátých let ze Španělska, kde Otto Skorzeny vykládal, jak jen hloupou shodou okolností nevyhrál válku. :)

• ememem1  

a tak zas by som sa z toho nepotentoval, v zasade medzi LA a zbytkom resp. predchodcami bol ten, ze to dotiahol do dokonalosti. a bol na rozdiel od predchodcov aj dokonale potrestany.

btw skorzeny nahodou po vojne nerobil pre mossad?

• cubista  

Také to vidím tak, že podváděli všichni a Lance holt to dovedl k dokonalosti. A jemu tituly sebrali a těm, co se přiznali až po lhůtě 7 let ne. Jako třeba Rijs.

• treatt  

To sice ano, ale nejde zapomínat na to, že Lance byl zásadním aktérem a významným spolutvůrcem prakticky mafiánského systému a spoustě lidem zlikvidoval kariéru nebo jim zatraceně zkomplikoval život. Jako nejzářnější jde jmenovat Grega Lemonda, kterého vyštípal z náruče Treku, nebo francouzského komentátora Eurosportu Patricka Chassé, kterého totálně zařízli..

• ememem1  

tak to hej, arogantny bol jak svina to je pravda, konieckoncov to ho zlomilo, keby vtedy floydovi helfol a neposlal ho do pecka tak snad ani nic nepraskne.

• cioran-m  

Ano. Ale bylo toho o hodně víc. Andreu, Simoni atd. Lance byl a je (kromě jiného tedy) taky chladnokrevnej, defakto psychopatickej gangster.

• cubista  

Na druhou stranu díky vnitřní síle a sebevědomí se dostal hrobníkovi z lopaty. A pak udělal hodně pro podobně těžce nemocné lidi.

• cioran-m  

Ano. Všichni nemocní museli být hluboce dojatí, když zjistili, že na kole vyhrával hlavně proto, že naprosto bezkonkurenčně sypal (viz zpráva USADA), každému (včetně starýho Merckxe, který mu v začátcich hodně pomohl) bezostyšně lhal a tvrdě terorizoval všechny, kteří mu nějak překáželi. Doteď maj jistě všichni – aji v té rakvi teda – jistě na ruce ten žlutej náramek.

• 2. Bóďa  

Jo, byl to podvodník. Ale zase díky svému jménu přinesl do nadace stovky milionů a každému nemocnému to následné přiznání bylo jistě naprosto u prd…

• Risanek  

Asi tak…

• cioran-m  

Jeho nadace… Velmi altruistická, jasně. Kde je jí ostatně konec? A kde maj (zaplaťpánbů teda) v souvislosti právě s tímhle konec taky Armstrongovy politický ambice. A obecně tyhle nadace a tento altruismus, jo. Kdybys narazil na nějakou opravdu nezištnou a la Albert Schweitzer, dej vědět. Jinak tahle dobročinnost je usem takřka všech mafiánů – od filmového Michaela Corleoneho až po reálného Pabla Escobara – ten stavěl nemocnice, školy, byty pro chudé – že… A ti ho taky milovali. Možná víc, než ti nemocní Lance. Hodnej člověk, pomáhal jak jen mohl.

• orm  

Mohu se prosim te zeptat. Ty Armstronga znas osobne nebo vychazis jen z toho co sis o nem kde v mediich precetl a z toho budujes cely usudek o cloveku a jeho povaze? Nemusis, vlastne o to prosim, se rozepisovat. Staci odpovedet jednoduchou vetou, bud ano znam nebo ne neznam. Diky.

• cioran-m  

„Osobně?“ " Buduješ úsudek?" Kde chodíš na ty výrazy? Si děláš prdel, viď…:) Ani s Lemondem, Andruem, Hamiltonem, Simonim, Ferrarim a Bruynelem se osobně neznám. Ani teda sem se neznal s Escobarem. Dvakrát jsem krátce mluvil s Merckxem – ale ne o Armstrongovi – to by mi připadalo jako ztráta času. S pár psychopatama se však znám; za to nemůžu, to krz profesi. Znám se teda trochu osobně s Pepanem. No – a abych Tě teda snad potěšil – jednou jsem jel asi třicet kiláků na Lanceově originál kole. A čet jsem zprávu USADA.

Nejsem si teda jistej, nakolik to mý budování úsudku legitimizuje, ale aspoň tak. :)

• orm  

Budes se muset naucit krotit svoje ego a kdyz te clovek poprosi o jednoduchou odpoved ve forme jedne vety, tak nepsat roman s informacema, ktere sice mohou byt zajimave, ale nikdo se na ne neptal. Kazdopadne diky za odpoved.

• cioran-m  

Nemáš zač. Dyť sme skoro kamarádi. :) Akorát – kdybych nebyl tak slušně vychovanej, napsal bych ti, abys mi ve svý takto prezentovaný hlouposti akorát políbil (aji s tím tvým „egem“ ) akorát prdel, ale protože su přirozeně slušnej, tak to nenapíšu. A nepiš mi, prosímtě, už žádnej mail – já jsem teď po operaci ruky a tak vůbec… :)

• orm  

Proc se tu prezetujes, jak se tu prezentujes? Myslim, ze moje reakce na tebe jsou slusne. Slusne jsem se zeptal a cekal jsem od tebe slusnou odpoved. Misto toho tu napises toto. Obrazek si tu udela kazdy sam. Ne ze by si ho tu lide o tobe, samozrejme i o me, za ten cas uz neudelali. Jestli chces znovu vykopat valecnou sekeru, tak muzeme, ale myslel jsem, ze uz jsme se pres to prenesli.

• Jamin  

Tour. Se jede.

• milan.v  

A tím bych to, prosím, uzavřel, nerad bych tu zase něco moderoval a mazal… Jede se TdF 2019, kde všechno je možné! :o)

• cioran-m  

Ano, máš pravdu. Mír!

Akorát snad – než bys na mne nějak příště reagoval, nějak si to napřed promysli, jestli to vlastně stojí za to nebo co, no.

• pozemstan  

Já bych řekl, že ta odpověď je v pořádku – problém je už v manipulativně postavené otázce – snažíš se v ní vyvolat dojem, že aby si mohl někdo o někom udělat dostatečně přesný obrázek, je nutné ho osobně znát. A snažíš se ho tlačením k jednoduché odpovědi donutit přistoupit na tuto tvoji flignu.

Já ti to otočím, abys viděl, jaké to je – potřebuješ osobně znát Hitlera, abys ho odsoudil? A odpověz jednoduchým ano- ne ;-)

Mimochodem „zdvořilostní“ děkování předem (za něco, co není jisté, jestli vůbec dostaneš) + zde celkem nekorektní poukázka na ego taky o lecčems svědčí. Tím, že na konec svého příspěvku napíšeš manipulativní „Díky“, z něj „slušný příspěvek“ rozhodně neuděláš. ;-)

• orm  

To ze si to nejak vykladas je pro me irelevantni. To je jen tvuj vyklad zalozeny na tvych pocitech. Chtel jsem jen vedet, na zaklade ceho jsou informace o Armstrongovi, ktere cioran-m ma, postavene. Zda na zaklade osobni zkusenosti nebo z jineho zdroje. Nic vice, nic mene. Obrazek si pak udelam sam, ale ten tu neprezentuji. Nikde nepisu, ze jsem fanda Armstronga neboze nesouhlasim s tim co cioran-m pise. To diky patrilo za strucnost, ktera se v odpovedi nepovedla, take mas pravdu, ze to bylo predcasne. Timto bych to ukoncil.

• pozemstan  
                          • 2. Bóďa  

Samozřejmě už nenese jeho jméno, ale funguje snad 20 let.

Z pohledu pacienta- když mu někdo zaklepe na dveře, že pro něj vyvinul lék na rakovinu, ať si je třeba z Cosa Nostry…

• jonys  

Hosi,udelejte si na tohle tema vlastni krouzek jinde,prosim.

• cioran-m  

Jasně. Jakejžeto se vyvinul v rámci Armstrongovy cosy nostry ten lék na rakovinu? A víš, co mu vlastně bylo, oč šlo? A máš vůbec ponětí, proč k tomu s velkou pravděpodobností taky došlo?

Hele, já se bavil (protože mne to zajímalo) svého času s doktorem, kterej se znal s lidma, kteří Armstronga léčili. Vím, o jaký typ nádoru šlo, vím, jak je léčitelnej a jak ne, vím, kde všude měl metastázy a vím taky, jak se Lance v průběhu léčby (kde pár zásadních věcí záviselo na jeho rozhodnutí) choval. Perfektně, velmi raciaonálně a statečně. A – mimochodem – rozhodl se taky vždy pro správnou variantu z možností léčby – a to přes všechna rizika.

• cioran-m  

Jo a ještě – tenkrát taky řek doktorům ( protože mu šlo o hubu) naprosto přesně, co bral – a už od juniorů a pak taky před mistrákem v Oslu. Bylo to ostatně podstatný pro rozvoj jeho onemocnění i pro následnou chemotherapii. Akorát doktoři s tim ven nešli, no, protože to byli doktoři, že. Ale o tohle nešlo.

Akorát pak se z něj stal (vzhledem k majitelům jeho týmů) privilegovanej cesťák v epu a snažil se odstranit každýho, kdo mu v tom překážel. A snad si aji myslel, že jednou bude – Nor – třeba aji americkej president. No, proč ne- dyť teď je tam vlastně Němec Trump, že.

• dolomiti  

I kdyby zachránil jen jeden život, tak dost pochybuju, že ten zachráněnej bude mít stejnej názor jako ty ;-)

• Radek Broz  

Lance podváděl, ale skvěle tomu rozumí a umí dobře mluvit. Zatímco třeba Svorada sice něco povyhrával, ale většinu času netuší, co se na obrazovce před ním děje a mluvit neumí vůbec. Netřeba kydat na Lance-komentátora.

• iron.hide  

Lance je sedemnasobny vitaz Tour de France.

• cioran-m  

Jasně. A třeba Ben Johnson vítěz olympiády. Ono se nic nemá jaksi – přehánět.

• cubista  

A kdo vlastně vyhrál ty Tour, které Lancovi sebrali? Nějaký domestik, který to objel čistý? A byl tehdy vůbec někdo takový? V historii Tour dopovalo tolik hvězd, řada z nich to po letech přiznala. Tak proč to sebrali zrovna jemu?

• hekynen  

By mě docela zajímalo, kolik „šampionů“ TdF by zůstalo, kdyby každému, komu byl dodatečně dokázán (anebo se přiznal) doping, byl odebrán titul.. :)

• cubista  

No ono je tam celkem nepochopitelné pravidlo, že komu bude dokázán doping či se přizná do 7 let po výhře, tak o titul přijde. Kdo se přizná později, tak zůstane šampionem. Dost k smíchu.

• hekynen  

Jaktože teda Lance o tituly přišel?!? Určo to bylo víc jak 7 let od získání.. No nic, politiku nechme do Sodomy. :)

• oretone  

Myslim, ze to stihli dokazat do tech 7 let

• oberleutnant Weiss  

Přiznal se tuším 2012, podle toho pravidla by tedy měl přijít jen o 2005…

• hekynen  

7 titulů = 7 let. A hned následující rok to nebylo, takže nějaký by mu měl dle tohoto zůstat.. :)

• cubista  

Zkusím někde dohledat, jak to bylo s Armstrongem. Četl jsem to před lety v souvislosti s Rijsem, že se přiznal až po 7 letech, tak dál figuruje jako vítěz.

• team_daddy  

Když se mrkneš na ofiko stránky Tour, tak pořadí v ročníku, kdy vyhrál Lance, začíná až druhým místem.

https://www.letour.fr/en/history

• hekynen  

To vím (že ho zařízli a „jeho“ první místo zůstalo neobsazené). Ale jak je to s tím „pravidlem“ sedmi let?

• orm  

Mozna je to stejne jako v pravu, tj. od zacatku zahajeni vysetrovani a ne od doby, kdy se prizna nebo je usvedcen. Mam pocit, ze ho zacali vysetrovat dlouho pred tim nez se priznal.

• jonys  

Bingo! Konečně!

Ta vražda se taky nepromlčí tím, že se potáhnou soudy.

A tím bych tohle téma v tomto vlákně opustil…

• orm  

V ceskem pravu je take promlceci doba, napr. i na vrazdu :-(. Kdyz se po 20 letech priznas, tak se ti take nic nestane. Takze mne to neprijde jako neco nenormalniho, kdyz je podobne pravidlo i ve sportu.

• Madtomas  

Ja sem teda myslel toho Ferrariho ale kdyz se to tu tak pekne rozjelo tak proc ne

• Delkim  

Odborníci se rojí…

https://twitter.com/…643457875974?s=19

• tromboonen  

Tak dneska Hezký holky vůbec nebudou hezký, s tím co je před tím a s tím štěrkovým závěrem… to vypadá, že moje náhodná bedna půjde do kytek. Rozvěsí to tam někdo totálně, nebo vzhledem k tomu jak je brzo a že ještě bude dost problémů, tak se pojede decentně?

• milan.v  

Dnes to teprve začíná, TdF má depart dnes… :-D

• jonys  

3× tu byl dojezd,3× se tu prevlikal zluty dres a 3× ho ten,co ho uzmul tady,privezl nakonec do Parize…zajimave.

Za me Sky opet udela prvni summit finish co nejtezsi,brutalni selekce,Bernal do zlute,Pinot by mohl byt dobry, a mi cerni kone v top 10=Aru,Gaudu.

• treatt  

Jo jo, David supertalent.. Žabákovi nevěřím a vůbec mi vepředu nechybí upřímně :)

• jonys  

Na celkovy je Pinot orisek,pri jeho krehkosti. Ale dnes jede blizko domova,ma formu,kopec mu sedet bude,zna to i stim gravelem na konci (muj nazor je,ze to tam davat nemeli,jezdci se budou vic bat utocit,pac budou mit z toho konce strach)-a mrkni na Stravu,FDJ tam evidentne cvicili…

• tromboonen  

No jo, ale ta řezničina stojatá bez asfaltu na konci, plus ta kombinace před tím, to mám pocit takhle normálně nebývalo, a taky že je to poměrně brzo a první kopce vůbec, může z toho být cokoli…

• milan.v  

„Tour se sem vydá počtvrté za posledních osm let, jenže letos organizátoři koncovku původně šestikilometrového stoupání prodloužili ještě o bonusový kilometr. A ten je vražedný. Až 24procentní výšlap do cíle po nevyasfaltované prašné cestě.“

https://www.idnes.cz/…klistika_par

• Hroch obojzhivelnyj  

To s tou sotkou nebude tak horky. Inrng

The climb is only 7km long and averages 8.7% which is steep enough. The reality is that it’s frequently much steeper, the opening ramp is 14% and that first red part of the climb on the profile? It includes a brief descent. After a long steep ramp to the first hairpin, things then ease with a variety of steep inclines and flatter sections. The finish sees the road get progressively steeper. In the past the final straight was 300 metres between 14 and 20% but now they’ve paved an upper section and “Superplanche” is 900m longer and involves a gravel track – heavily worked on, it’s smooth and regular – around the side of the mountain and then the final section is tarmac which is no relief as the road reaches 22% for the last 150m to the line.

• jonys  

No, tak nevím, v jakých žiješ relacích, ale tady to máš rozpitvaný:

Distance: 960 m

Gennemsnitlige stigningsprocent: 10,7

Højdemeter: 103

Stigningsprocent meter for meter:

70 m 3 %

80 m 15 %

65 m 3 %

75 m 15 %

160 m 3 %

60 m 10 %

65 m 6 %

50 m 18 %

25 m 8 %

160 m 14 %

30 m 7,6 %

120m 17 %

Reichenbach kørte de 960 meter på omkring 4:07 (14 km/t) ved en gennemsnitspower på 361 watt (5,65 W/kg ifølge hans vægt på 64 kilo på Procyclingstats).

Som det fremgår af ovenstående, så fortæller den gennemsnitlige stigningsprocent på omkring de 10 langt fra hele historien. Grusvejen byder nemlig på konstante og store skift i stigningsprocent. De stejleste meter kommer til allersidst, hvor de afsluttende 385 meter stiger med godt 15 % i snit og rammer 24 % undervejs.

• cubista  

Žluťák tentokrát nebude až do Paříže, ale je poctivě zasloužený. Moc mu ho přeju.

• treatt  

Dneska se nebude kde skovat, takže Ineos pojede imho řezničinu, vočešou to na pár kusů, které nevyhubí ani chloroform a pak uvidíme, kdo má dobře načasovanou toleranci bolesti :)

Není vedro, tak by mohl zalítnout Thibaut, naopak Romain zatím vypadá matně, všichni jsou zvědaví, co vytáhne G., ale dychtivá očekávání jsou pochopitelně od Egana..uvidíme uvidíme, ale mělo by to být velký. Celkem věřím Krujsovi, naopak Mas se rozhodl pohřbít mi tipo, Ilnur si dojede dneska rovnou do hypermarketu na nákup a ani by mě nepřekvapilo, kdyby tentokrát vykys i samotný Žralok

Buď jak buď, nechť hry začnou :)

• jonys  

Co je s Masem? Kruijs dnes bez sance,bude silny az ke konci. A na jinych kopcich. Bennett for yellow??? :-)

• vrazdit  

paráda, přesně na tyhle predikce jsem se těšil, psáno tvým jazykem je to zábavné i poučné zároveň :) díky

• cioran-m  

Měl by za normálních okolností vyhrát Bernal. Otázkou je, zda mu to povolí.

• jonys  

Meli by. Ty vteriny,co by dnes nenajel,by mu pak mohly chybet.

• Fazzy  

Dneska to bude Kruis. Ineos dělám, že nevidim..

• Espen  

Třeba to někdo využije.

Na Skylink je po registraci měsíc na vyzkoušení zdarma. Lze se přihlásit na 4 zařízeních,pou­štět vše ze záznamu, běhá to na mobilu.

Tak jsem to využil, alespoň nemusím koukat na ČT sport.

• Delkim  

Benčík zmínil Samechov jako pěknou stojku v okolí Prahy, doporučuji!

• Hroch obojzhivelnyj  

Akorat nemas v nohach ten kopec pred tim ;-)

• Delkim  

V mém případě je to úplně jedno, umřu tam tak i tak :)))

• tomxxx  

To ma jen 0,8km? Nebo je to delsi a segment je tak kratkej. To je o nicem.

• t29  

Nejde o délku, ale o sklon. A ten je v nejprudším místě přes 20%.

• tomxxx  

No a? Je neco jineho jet 5km kopec 11% a pak posledni kilak tech 20. Tohle jensice prudke, ale vylitnes to jak nic.

• t29  

No a? Samechov zmínili jako příklad 20% stojky, ne že to je kopec srovnatelný s tím, co jezdí profíci.

• cioran-m  

Tak – musím říct, že dnes mě Thomas opravdu překavapil. Snad nemá taky asthma?

• jonys  

Vyborny vykon! Bernal dost shorel! Jeste ze kurzy byly nehratelny na nej…

• Neťa  

No, shořel bych úplně neřekl. On ten dojezd byl dost specifický. Až za ním bylo dost lidí, kterým měl papírově sedět víc (Yates, Martin, Woods…). Jinak pro mne dnes asi tři překvápka – Porte (+, ale tohle byl kopec vyloženě pro něj), Thomas (+, vypadá, že forma opravdu je) a Poels (-, ale tady si nejsem jistý, jestli ho náhodou nešetří jako pomoc na ty rozhodující kopce).

• jonys  

Poels podle me dostal pokyn,ktery splnil-setrit na 3.tyden. A on klasicky splnil. Skoda ho,ze je tak loajalni. Kopec byl pro Bernala vic nez pro Woodse. To je bezec strednich trati=on potrebuje max. 10min rampu. A to nemluvim o tom,ze Bernal jako biker proti nemu s jeho stylem musi lip zvladat prokluzy na tom sterku. I Martin uz mel dost nez se to zvedlo. Yates se mi vubec nelibil uz ve 3.et a hral jsem proti nemu Pinota…i kvuli tomu,ze Yates si hodne stoupa,coz na tom sklonu a pisku je zase minus. Aru,Gaudu dobry,akorat jeste moc lidi melo dost sil. Jsem zvedav,kdo pujde na puntiky…

• tromboonen  

A já myslel, že Tě potěší, že to všechno nebylo zavláčkovaný a už vůbec ne plastovým vláčkem :)

Celkem se ukázalo, že to nebude klasická etapa v režii jednoho teamu a zahulit teda dostali skoro všichni, až na pár mlaďochů nebo štístkařů, ale žádné výkony odmakané někým jiným, ne? Ty co se počítaj teda.

• Delkim  

Krásný závěr!

• robb  

Letos Tour baví. Pinot forma jako hrom. Bardet se asi potřebuje rozjet. Uran s Woodsem se zatím drží. Géčko druhá vítězná tour?

• Fazzy  

Mám pocit, že Bardet už se rozjíždí asi dva roky :)

• Mig_all  

Roman si deset let vystupuje, kazdy je nejaky…

• tromboonen  

Ale vsazení maj aspoň na chvíli všichni, teda když zrovna v ČT komentuje Bengo :)

• Fazzy  

tj musím se někdy v kopci podívat, jestli ho náhodou nemám taky :D

• bagr84  

Dnes mě dostalo Kozubkovo 3× „ty woé“. Burani na ČT.

• tromboonen  

Mě se zas líbila jeho výslovnost, Dauphine třeba vyslovoval nějak jako ženskou „Dafné“, a to i když ČT man, který umí slušně francouzsky, to mezitím desetkrát řek správně, i něco jiného zaperlil…

• Fazzy  

Nebuďte tak přísný.. je to sice amatérismus, ale já se i díky tomu skvěle bavím a bez toho by to nebylo ono.

• johnny_B1  

Jn, ti experti na ČT jsou takoví…no, jak to říct…Holt nikdo další tam asi není. Svoradu s Kozubkem by měli zakázat, ti jsou naprosto otřesní. Slyšet pořád dokola „Kvintána“ a „peleton“, to je fakt za trest. Naštěstí to, aspoň pro mě, vynahrazuje Jílek, který je rok od roku lepší. Dřív byl takový suchar, ale teď už umí ty závěry etap i trochu prožívat. A klidně mu odpustím i tu občasnou zmatenost viz včera třetí místo Sagana nebo dnes žlutý dres Fildy. Vzpomeňme si na Bakyho, ten byl v tomto ještě uplně jiný level. Ale já ho měl rád. Aspoň se člověk zasmál :-)

• cubista  

Pořád o parník lepší ČT Sport než český Eurosport. Jílek řekne i plno zajímavostí o krajině a stavbách a je to bez reklam. Německý Eurosport je lepší než český ohledně informací, ale reklamy jsou peklo. Když se dívám na něj, tak jedině nahrát a večer reklamy přeskákat. Ale stejně kvůli nim často něco ze závodu unikne.

• snas89  

Presne tak

Jilek je super a experti…no jednou tam treba i budou:)

Kazdopadne super porad a prace a moc nechapu to plivani na ceskou televizi.

• tomxxx  

Taky to nechapu. Sice tam ostatni obcas melou, indianskou babicku, trapny vtipy a nekdy az moc veky chytraceni by si mohl bencik odpustit, ale v zasade to jde.

• Mig_all  

Dneska zase perlili, radobyvtipní, prostě amaterismus. Když to člověk srovná s anglickým komentářem, aby zaplakal. Benčík dneska označí Naira za indiánskou babičku, dehonestující… Jako přezdívka k pousmání, jo beru, kdyz si to rekneme my tady nebo u piva, ale vypustit tohle do éteru? To se fakt nehodí. Nadruhou stranu pro Benčíka dneska dva malé bezvýnamné plusové body. 1) Naplno práknul, ze kdyz mel moznost komentovat cyklistiku pro slovenskou televizi, tak mu rekli doslova, kecej si co chceš, jenom v zadnem pripade nikdy nekritizuj Sagana. Dělat i ze sportovnich celebrit nedoktnutelné nadlidi, to je tak ubohé a trapné. Slováci no… 2) Tomu „expertovi CT“ který je v terénu přímo na trati Tour, co má tak úzasne a skvele vstupy a postrehy v minireportazich naplno poslal vzkaz, at laskavě aspon pred národem který ho živí ze svych dani tak „nemlaska“, kdyz uz si tam uziva velmi dobre honorovanou dovolenou.

• grafik  

Co mají furt s tím vsazením?

• JFtryall  

Jak ma sefkuchar signature dish, tak tady maji borci #Vsazeni. Proste nekdo vsadit umi dynamicky, nekdo tempove, nekdo vsadit neumi a jen hakuje. :-)

• Jamin