Profi silnice- Tour de France 2016

924 nepřečtených
  • Hroch obojzhivelnyj

    Bonjour, Mesdames et Messieurs,

    Vyhlasuju tradicni tipovacku k Tour:

    Vitez ziskava jako obvykle pravo byt obdivovan a vytahovat se na BF a nejake ceny taky budou. Casem nekdy. Mozna. Snad.

    Kdo by se mel chut si tipnout, at mi prosim posle na mail v profilu:

    Tip na celkove poradi od prvniho do pateho mista

    Tip na nejlepsiho vrchare, viteze bodovaciho trikotu a nejlepsi team.

    9 jmen jezdcu kteri si myslite ze se dostanou na bednu v nektere etape

    Tie-breaker: Kolik jezdcu ze 198 na startu dokonci.

    Uzaverka tipu v sobotu 2.7.2016 ve 12.50.

    Soupisky tymu a profily etap budou na ofiko strankach nebo pekne prehledne na

    http://www.steephill.tv/tour-de-france/

    Pravidla a bodovani jako obvykle:

    Body za celkove poradi: Spravny tip na 1.-5. misto 24–20–16–12–8 bodu. Pokud se spletes o 1 misto, mas polovinu bodu jezdce, pokud o vice nez o 1 misto ale stale v top 5 pak 4 body.

    Dale 6 bodu za spravny tip na nejlepsiho vrchare, 6 za spravny tip na viteze bodovaci souteze a 6 za tip na nejlepsi tym.

    Body za etapy: 3–2–1 bod za 1.-3.misto jezdce ze „staje“ v etape

    Pri rovnosti bodu rozhoduje, kdo je blize poctu jezdcu v zavode. Pak rozhoduje vyssi pocet dnu v cele. Pokud ani to nerozhodne, rozhoduje vyssi pocet bodu za GC.

    Pocita se konecne poradi vyhlasene po dojezdu v Parizi; body za etapy jezdcu vyloucenych za doping uz v prubehu zavodu se rusi; poradi v etepach se uz ale neprepocitava.

    Po uzaverce dam na web soubor se vsemi tipy, ktery bude umet i spocitat body. (ale bude mi to zas trvat, budu v divocine, ty GT maj vzdycky start na nejaky statni svatky). Prubezne budu take preposilat oficialni poradi.

    Lanterne Rouge: cenena trofej, ale pozor kdo bude na poslednim miste 5 dnu po sobe (vcetne volnych), ma DNF!

    NOVE- budu vyhlasovat viteze etap, toho kdo ma nejvyssi prirustek bodu od minule etapy. V pripade rovnosti rozhoduje celkove poradi po etape, TB atd.

    Vedouci v prubeznem bodovani ma samozrejme moralni povinnost chodit v zlutem a moralni zavazek to prokazovat na BF! Bude prubezne obdivovan, oslavovan a obvinovan z nepripustnych praktik.

    V pripade protestu ma automaticky pravdu a poslední slovo Hroch.

    Copy&paste friendly verze pro tipy

    Jmeno/Nick:

    Email:

    Celkove poradi: (5 ruznych jmen, protože 1 rider se nemůže umistit na vic mistech najednou, ze?)

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    Nejlepsi vrchar:

    Nejlepsi v bodovaci soutezi:

    Nejlepsi tym:

    Z 198 jezdcu dokonci:

    9 jezdcu na bednu v etapach:

    ( a opravdu 9 a každý jiny. A prosim u lidi jako Martin i Dan/Tony)

    Prosim na mail v profilu.

    Polame se SuperSky expresu strojvedouci? Kolik zazracnych talentu ma Astana? Vystreli si Pistolero? Pojede Movistar konecne na jedineho lidra? Naucil se Dan Martin v Etixxu udrzet se na kole? Kolik druhych mist da Sagan? Ma na to jeste Cav? Zapomenou Treatt a Blacky zas na deadline?

    0 0
    • bassano  

      tak natipováno, vůbec jsem netušil koho dát na etapy, to bude zase random

      a celkové jsem dal opět podle zbožného přání než podle rozumu

      0 0
    • Memphis22  

      Díky, snad to zase nebudu posílat na poslední chvíli. :)

      0 0
    • Amoondre  

      Mraky sprinteru, tezko rict kdo bude a hlavne kdo nebude mit formu. Poslano s predstihem jako vzdy :-)

      0 0
    • treatt  

      Hrochu, jak to myslíš konkrétně s tím vítězem etap? Za to budou nějaké body? Nebo prostě jen každodenní prestige brut? :)

      0 0
    • tvargy  

      na 9 jezdců na bedně mám asi 12 kandidátů a furt nevím koho vyřadit. Bouhanni mi to ulehčil. Ještě by se hodili 2 rváči :-/

      0 0
      • iron.hide  

        no tak to je pruser :) chudak Naser

        0 0
      • iron.hide  

        mas tam aj Sagana? neviem ci ho tam mam dat alebo ne

        0 0
        • USPS  

          :-))

          0 0
        • Canyon325  

          tento rok určite áno

          0 0
          • iron.hide  

            no jo, asi hej.

            Inak vzdy ked je na zavode tolko silnych mien, tak pri tipovacke mam dojem ze tipujem rovnako ako 90% ostatnych. Vsetci asi mame rovnake mena na etapy, velmi podobnu top5, a zelene triko tiez.

            0 0
            • Canyon325  

              podobne.. tiež som dal na etapy vlastne všetkých z top5+zvyšné 4 miesta pre šprintérov… okrem toho som chcel dať min. ďalšie 2–3 mená, kde je predpoklad, že by mohli vyhrať vzhľadom na ich formu (Richeze, Alaphillipe, Vakoč a pod.)

              0 0
        • wishpull  

          Jstli ne tak se připravíš o 10×2=20 bodů , ale já mu fandím a věřím i i ve 3b zážezy.

          0 0
    • Albek  

      Naivně natipováno :D

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      24 hodin do uzaverky :-)

      Je mi to lito, ale krome toho ze budu sobota az pondeli rano mimo internet, velmi pravdepodobne budu mit omezeny pristup k internetu od uterka az do dalsi nedele. Takze v prvnim tydnu zrejme nebudu schpen davat prubezne vysledky :-( Sorry.

      0 0
    • daymaker  

      Bonjour, po konzultace s manažerem, i když unaven po Giru zkusím něco zajet i na druhé straně Alp. Bez ambicí, uvidíme co na to tělo… Pěkný závod všem!

      0 0
    • tromboonen  

      Tak mladýmu dneska přišel poštou od Hrocha pásek za Vueltu a k tomu dvě hroší kůže (prej se lepí na prořízlý pláště). Díky Hrochu… tak si hned zas tipnul a opět při zdi, jde po bodech..

      0 0
    • MartinM  

      Alberto zas na zemi? Že mě to ani nepřekvapuje :D

      0 0
    • Amoondre  

      Dnes s prehledem za 6 bodu, Sagan zitra do zluteho :-)

      0 0
      • USPS  

        Úřadující majster sveta to dnes rozjel tomu bývalému naprosto perfektně – po sezoně jde do DDD…?!?

        0 0
    • MartinM  

      Contador ztraci 2 min? Co se zase stalo nevite nekdo, asi nejaky pad?

      0 0
    • MartinM  

      Roman dnes super na Sagana. Alberta si uz skrkam ale treba se vzpomatuje.

      0 0
      • Pavel  

        jj, nádherný finiš, skvělá práce Romana. A Sagan je žluto-zelený. :)

        0 0
      • prodi  

        AC vypadal nic moc uz na Dauphine, asi uz to lepsi nebude. Meli by jet hned na Romana, nez bude pozde a chytne vetsi ztratu. Ten se zda, ze se potkal s formou. A Sagan bravo

        0 0
    • tromboonen  

      Klaun

      0 0
      • MartinM  

        No co, hadry byly v akci tak jich vzal vic

        0 0
        • Pavel  

          A asi byly od lepidla, protože se ne a ne odrhnout od řidiče.. :-D

          0 0
          • Lenka.05  

            Nojo, vždycky mně překvapuje, kolik času je třeba pro předání věcí z/do auta :)

            0 0
        • tromboonen  

          Spíš byly nějak ulepený a nechtěly ho pustit :)

          0 0
          • MartinM  

            Nene značkový hadry, byly drahé tak si dával bacha aby mu nespadly =)

            0 0
    • Smazaný účet  

      Tohle by mě zajímalo ;-) Než začalo ME ve fotbale tak se neřešilo nic jinýho, než bezpečnost a teroristi. Jak se něco takovýho řeší u takový akce jako je Tour? Když tam jsou lidi v tisících na hromadě všude :-O

      0 0
      • Člověk a jeho svět  

        Ale pořád jich není 50 až 70 tisíc na jednom místě… Ale třeba jim pár volných agentů zbylo ;)

        0 0
        • Delkim  

          sledovanost je ale obrovská… snad to nikoho nenapadne, stačil by jeden idiot s nožem někde ve stoupání…

          0 0
        • prodi  

          No hele, furt je tam nejakej manik z Eritreje, co by si místo gelu mohl nacpat do kapes dresu par trhavin a vyhodit do vzduchu cely balík:)

          0 0
      • treatt  

        Jj, tohle mě celkem děsí, akce jako Tour by byla snadným cílem, na takové vzdálenosti neuhlídatelné, obrovská sledovanost, velká koncentrace lidí, ve Fr to je symbol prázdninové pohody, takže ideální cíl zásahu..no, zbývá jen doufat, že to žádného zmrda nenapadne..

        0 0
        • tromboonen  

          Rikali novinari ze letos je security o poznani vyssi, prohlizej jim tasky pri kazdem pohybu.. ne ze by to fungovalo na lidi auta na trati, ale alespon v nejhorsi tlacenici v cili..

          0 0
          • treatt  

            Mno, zrovna včera přes den jsem se bavil s kolegyní, aby někoho nenapadlo napálit to do balíku a diváků kamionem, tomu se prostě zabránit nedá a účinnost je dokonalá. A zrovna ten večer to udělali, akorát ne na Tour..

            0 0
    • krabica  

      Pěkně Sagi a Roman palec hore. Bohužel jsem nějak Peťa nedal na etapy, takže :-/

      0 0
      • USPS  

        Jo, majster sveta je pokladnička – včera 100% zhodnocení vkladu, dnes 250%… :-)

        0 0
      • Amoondre  

        Sagan ti rozhodne tipovacku nevyhra, ale jeho absence na soupisce temer urcite „prohraje“ :-)

        0 0
      • krabica  

        A Porte taky dneska chytil sekeru, tak to je zase začátek. :-/

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Jsem si rikal, ze to je zajimava taktika, dat Sagana na zeleny ale ne na etapy ;-)

        0 0
    • tromboonen  

      Beskydskej McGiver Frantikum nefungoval internet, tak jsem jim to spravil :)

      0 0
      • Delkim  

        super komenty pod videem :)

        well he has everything he needs to wrestle a crocodile. not sure they have those in France but just in case the Tour goes rerouted through a zoo.....

        0 0
    • Smazaný účet  

      jsou nějaké sázky, jestli se Contador vyseká i dnes?

      0 0
      • Pavel  

        Jasně. Nabízím ti kurz 0,9. :)

        0 0
      • iron.hide  

        ja sa skor obavam, aby sa nevysekal Froome. On je krehkejsi nez conti, odrovnal by ho uz ten prvy pad na obrubnik.

        Landa sa pre istotu musi drzat v top20, v pripade ak by froome musel odstupit.

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Konecne soubor s tipovackou.

      Prosim o kontrolu tipu, kdyby bylo neco v neporadku napiste.

      Poradi po prvni etape:

      Kotew naprel sily do prvni etapy a do GC dal 3 sprintery, coz mu stejne jako Cavovi vyneslo vyhru v etape a zluty dres (35b). Za nim 16 sestibodovych vedenych Treattem, a pole zavira Hekynen, ktery trefil aspon toho Sagana.

      P.S. Odkaz na minule rocniky je zde

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Po druhe etape: Nejvice si polepsil Delkim, urval etapu i zluty trikot; Kotew se zmenou GC spadl o 21 bodu.

        1 Delkim 29

        2 Hroch 25 (oh so close)

        3 Vrazdit 24

        4 MP86 23

        5 Coural 22

        46 Robb 14 favorite bojuji tvrde uz i o Lanterne Rouge,

        47 Hekynen 14

        48 Travegoist 6

        0 0
        • Peslezedirou  

          Doufám, že ví Delkim co to znamená, být ve žlutém? :-)

          0 0
          • Delkim  

            Delkim byl mimo, ale pokud po dnešní etapě vydrží na čele tak jde hledat žluté triko do skříně! :)

            0 0
        • Pavel  

          Jaktože nemám lucerničku?!? :)

          0 0
      • kotew CZE JIHLAVA  

        to je na oslavu:) příjemný sledování, přeji Vám všem GL ALL dále.

        0 0
    • tromboonen  

      TVL Cav nám vstal z mrtvejch, to jsem nějak nečekal..

      0 0
      • tvargy  

        Mi povídej. Letos jsem nevěřil a nedal jsem ho na seznam :-(

        0 0
      • USPS  

        Taky čumím, ale rozhodně mu to přeju – zato Lefevre s Bakalíííííí­íííííííídlem… :-))

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Delkim drzi na cele, tak sup prohledat skrine. A ne ze si pujcis od holcicek triko s kocickou!

        Etapu dneska Coural, + 3 body, a to jsem si myslel ze mi Coquard pomuze. Vetsina je v minusu, jak Sagi vypad ze zeleneho.

        3. Etapa, vitez etapy Coural, GC:

        1 Delkim 28

        2 Hroch 27

        3 Coural 25

        4 MP86 22

        5 Vrazdit 22

        6 Treatt 21

        7 Neta 20

        8 Canyon325 19

        9 Peslezedirou 19

        10 Bassano 19

        43 Kulix 10

        44 Albek 10

        45 Lenka05 10

        46 Robb 10

        47 Travegoist 8

        48 Hekynen 8

        vse

        Mrzi me to, ale dalsi oficialni update zvladnu az v nedeli vecer nebo pondeli, odjizdim a nebudu mit pristup k netu.

        0 0
    • USPS  

      Od začátku Tour jsem přibral několik kilo – pokaždé když zaslechnu Benčíka, jak o někom dalším a dalším a dalším mluví, že je „hladovej“, tak dostanu okamžitě takový hlaďák, že se musím jít nažrat…

      0 0
      • Tencovozikmin  

        Ještě že není nikdo žíznivej.

        0 0
      • Radek Broz  

        Furt lepší než ten Svorada – to se podle mě fakt poslouchat nedá.

        0 0
        • USPS  

          Tak to já mám přesně naopak – ta Benčíkova cajzlovina (nebo co to je zač) je prostě příšerná, navíc Svorada tak trochu ví o čem mluví, že…

          0 0
          • mandak  

            Zas tak hrozný to není. Mě spíš vadí, jak se tam uchichtava, ale to dělá celkem dost komentatoru.

            0 0
            • USPS  

              No, už chybí jenom aby začal používat výrazy jako kalhotky, vestičky, skupinečky, tempíčko (počkat, to už vlastně řekl!) atd. a může si z fleku vzít jako vedlejšák k Asošu s Kolnágem komentování cyklistiky na Ojrošportu jako důstojný pokračovatel Bakyho…

              0 0
              • Delkim  

                kradu z minulého vlákna: ho ho ho hooo ho ho Hodor :)

                0 0
                • USPS  

                  :-)) jo, to jak se při KAŽDÉM dojezdu pokaždé směje, něco naznačuje…

                  0 0
          • Radek Broz  

            Jde vidět, že jsi z asie :)- mně uši trhá ta jeho husákovská českoslovenčina. A že ví, o čem mluví? Jako neubírám mu, že něco zajel, ale komentovat prostě neumí – na většinu otázek odpovídá stylem „já nevím, to je různé“, případně rozjíždí svoje story, ve kterejch se postupně ztrácí.

            0 0
            • Peslezedirou  

              :-) jako jo mas pravdu, ale u tdf to kousnu, trchu jsem nepochopil jeho vystupování v TV v nmnm.

              0 0
            • USPS  

              No, prdel je, že ke spisovné češtině má podstatně blíž Svorada než Benčík, který fakt mluví jak mongol…

              0 0
              • tromboonen  

                „Spisovny“ bejva slovo pouzivany suchary na obranu jejich verze.. nekdo kdo je zabavny a pouziva „nespisovnou“, neboli „hovorovou“ verzi jazyka (u nas je to skoro sprosty slovo, ale neni to pravda) je uplne v poho a kolikrat lepsi nez nejakej panak co se snazi mluvit spisovne a pritom nerekne nic..

                Bencik je podle me zabavnej a neslysel jsem z jeho pusy nic co by me urazilo po strance gramatiky nebo jazyka, clovek muze mluvit jako vidlak a presto dodrzuje vsechny gramaticky pravidla, ktere se kazdy mimino nauci nez zacne mluvit, mnohem horsi jsou nevzdelanci co se snazi mluvit „vzdelane“ a pritom provali, ze jsou totalni nevzdelanci..

                Bencik asi nebyl uplne hvezda, ale to nebylo ani spousta komentatoru v ENG a presto komentuji vyborne (kdyz se nekde objevi Matt what's his name from GCN tak je to proste parada, a taky toho tak moc nenajel, protoze se narodil v blby dobe).. Svorada byl mozna lepsi, ale komentovat fakt neumi = coz mu nevycitam, je tam do poctu aby dal historky a background knowledge… vsechno je v pohode, Bencik je lepsi herec/exot, Svorada sice skripe, ale ma tam svoje misto, Jilek je profik, trochu chladnej, ale aspon se naucil vyslovovat francouzsky, jakz takz.. i kdyz to vsechno samozrejme neni na urovni ENG EuSportu, tim mene UK stanic, ale na nase pomery IMHO dost slusny..

                0 0
                • Amoondre  

                  je to otazka nazoru, i v ramci ENG EU mam svoje favority a naopak lidi co nemuzu „vystat“ – treba Carlton Kirby mele obcas neskutecny hovna, Bakalar hadr

                  0 0
                • Canyon325  

                  oproti slovenskému komentáru, ktorý je dobrý tak na uspávanie hadov, je ten český na top úrovni :) výnimkou sú len občasní hostia, napr. Velits alebo ešte aj Fraňo, ale inak je to fakt nezáživné a nedá sa to počúvať (90% času hovoria len o Saganovi, absolútne nesledujú dianie a pri dojazde len sucho zhodnotia „nj tak je tretí, ideme ďalej“)… Benčík je naopak v pohode, tie historky si rád vypočujem, aspoň je to zaujímavejšie a najmä popri tom aj sleduje dianie (podobne aj Jílek, kt. má dosť dobrý prehľad nielen o jazdcoch, ale aj miestach, kadiaľ vedú etapy) na rozdiel od našich, kde im bežia celé preteky len ako podmaz k im komentom…

                  0 0
        • Kubiczech  

          Všechno lepší než Bikero. (:

          0 0
      • iron.hide  

        bencik – to je ten „cho cho cho, cho cho cho“?

        0 0
    • robb  

      Majka se asi šetří na nějakou etapu, zatím tahá hlavně Roman.

      0 0
      • USPS  

        Majka je přece určený jako poslední k AC do pořádných kopců, ne? :-)

        0 0
        • robb  

          Je, ale bojím se aby do nich Alberto vůbec dojel :-D

          0 0
          • USPS  

            Tak to su klidný – ten tu tůr vyhraje s prstem v nose i bez vložky co mu sežral Footssato…

            0 0
    • Sodoma  

      No to sem teda zvědavej http://sport.aktuality.sk/…-cyklistike/

      0 0
      • tromboonen  

        No tak teda prestavam fandit Sagicovi.. ten ***** uz by fakt mel jit, Sagi si ty prachy vydela jinde, doufejme ze ne u nejakyho diktatorskyho ty­mu..

        0 0
        • Sindy  

          To ti vadí, ze Tinkoff zustane u cyklistiky nebo co?

          0 0
          • tromboonen  

            No zrovna dobrej vliv na ni nema, je to proste muzik/oligarcha.. kdyby Sagic jel ten svuj klasickej najezd na zelenej, samy druhy mista, tak by mu jako vloni vycital ze ma prilis vysokej plat a ze jako takhle ne. a pritom vsichni vedi ze ujet to co Sagan i kdyz neda etapu je vykon nad vykony… Oleg je proste zasranej buran, jestli zustane, tak jediny co udela, ze se bude snazit slepit nejakej umele splacanej team hvezd za prachy, kde to bude skripat, konflikty mezi klasikama/sprin­terama a GC, pritom on osobne kolikrat rozhoduje takticky nesmyslne jen pro svoji slavu nebo zabavu… a kdyz nekdo nezajede jak by se mu libilo, pujde na Sibir

            0 0
            • GrumpySmurf  

              Vsak ono tema financovani teamu neni vubec dulezite, zvlast kdyz vse funguje tak dobre. Skoro monopol aso taky nicemu nevadi. On jen rusacek placa kraviny…

              Trochu korektnosti chlape. On je mozna z vychodu a to tobe vzdy hodne lezi v zaludku, ale bohuzel je to jeden z mala co rika presne to co si mysli. Nekdy zcela jiste dramaticky, jindy ucelove, ale presto … (Loni u Sagana fakt neslo o penize, ale o znovu otevreni tematu financovani. Trochu nasilne, mozna, ale neni se cemu divit, pri tour mas vzdy vetsi publikum,…). Jeho odchod profi peletonu nepomuze…

              Nechci zakladat flame, tak to tu klidne nech bez reakce. Vsichni vime jakej mas nazor na rusaky, i to ze se ho nezdrahas sirit pri kazde prilezitosti..

              0 0
              • tromboonen  

                No ja mam Rusy rad, jen ne ty co se roztahujou po celym svete zkrz exKGB nebo prachy vydelany v divokejch letech..

                Oleg je jeden z nich, no to bych jeste zkousnul, Bakala je neco podobnyho, akorat ma dost rozumu aby se drzel stranou a nechal rozhodovat profiky, kdezto Oleg jim do toho keca a to dost brutalne, a jak staff tak rajdri nevedi dne ani hodiny kdy se mu znelibi, plus jeste se snazi rozlozit vsecho kolem (OK, to by teoreticky mohlo byt pozitivni, ale ne tim jeho buldozerovym zpusobem) … proste ac je smula, ze kluci ve zlutym si musi hledat novej team (a vetsina asi nebude mit problem), tak pro vsechny bude myslim plus kdyz tink-off udea eff-off a pujde treba do formule 1, tam to funguje podle jeho predstav (chtel to zavest i do WT, vcetne totalniho pokurveni cyklistiky).

                To nema nic spolecnyho s mym antikomousstvim, von Oleg je vpodstate antikomous, akorat vyrost na komousich a ma jejich manyry, je mi sympatictejsi nez Astana, Katusa a Gazprom dohromady, alespon je to jeden clovek a jeho firma, ne statni moloch, a doufejme ze si uvedomuje, ze pres pilule uz to dneska nejde, ale proste amater impresario co prachama drzi v sachu vsechny v teamu a kurvi jim jejich praci (ze Sagi vyhrava je tak trochu na vzdor proti nemu, bych si tipnul po jeho lonskych vyrocich, ditto Bertie)… ten nikomu chybet nebude, a po jeho oznameni ze jde pryc se tak vyjadrila vetsina lidi ve WT..

                Sagi se jiste uplatni jinde, a nanominuje si team podle sebe, doufejme, ze to nebude nekde ve stepi nebo v pousti, kazdopadne na tom bude lip nez tady, kde se od nej cekaly vysledky (pod pohruzkou), ale team mu malokdy pomahal, zvlaste kvuli Olegove schizofrenii a velikasstvi… Bertie konci a zbytek jsou bud stari Kozaci co se budou kdekomu hodit, nebo upcoming stars co taky nebudou na ocet… akorat bude o jednoho nouveau-rich ****** s prelivama mene, a to se vyplati :)

                0 0
            • marius  

              Maš fakt zajímavý názor na věc.

              0 0
            • marius  

              Maš fakt zajímavý názor na věc.

              0 0
        • USPS  

          Mužik je perfektní, toho by byla věčná škoda, kdyby ten cirkus rozpustil…

          0 0
    • robb  

      Maximálka 110 km/h :-D

      https://pbs.twimg.com/…2v.jpg:large

      0 0
    • tromboonen  

      A jaj, samponi nam expandujou game French paper L’Equipe reported Sunday that Alpecin will pull out of its current Giant-Alpecin team and move to Katusha. We assume the change is due to concern over Kristoff’s hair line. Read more at http://velonews.competitor.com/…ok-s2_412649#…

      0 0
      • tromboonen  

        Kua, odkaz podelanej, ale je to tam napsany… no aspon jim nebude muset Tom Zemlejna delat ****** v reklame a v Germanii si jiste najdou lepsiho spoznora :)

        0 0
    • treatt  

      Puy Mary absolutní nádhera, ale solidní úklid teda :) Movis řádí

      0 0
      • Delkim  

        dneska fakt pěkný!

        Avermaet nasazuje na žlutý dres, tj. Delkim ho ztrácí :)))

        0 0
    • Paja.V  

      Kdo dnes pochopil strategii Tinkoffu, tak ať mi ji, prosím pěkně, vysvětlí. Chápu, že chtěli mít někoho v úniku, aby nemuseli tahat. Proč ale proboha Majku?! Ten má takovou ztrátu, že by se už na krok neměl odlepit od Contadora (tím spíše v takové etapě, která byla dnes). Ale ne…on si posbírá nějaké drobky bodů na kopcích a Roman pak musí na konci čekat na Contadora sám a tratí vteřiny. Pořád jsem věřil, že před posledním stoupáním se Majka nechá dojet pelotonem, zůstane u Contadora a Roman si v klidu pohlídá čelo pelotonu. Ne, nechápu.

      0 0
      • Radek Broz  

        Prostě ruská strategie, kdy to nemaj moc promyšlený, ale útočej velkym počtem pěšáků.

        0 0
      • Mirec.K  

        To nás bude veľmi veľa, čo toto nepochopili… Romana mi je fakt ľúto dnes.

        0 0
      • Trainman  

        A ve finále za celej lag Bertieho může Kreuziger :D : „Contador only had Roman Kreuziger in the group to help him but the Czech rider did not wait for him, finishing 25th on the stage, 22 seconds ahead of Contador.“ :D

        http://www.cyclingnews.com/…floundering/

        0 0
        • Paja.V  

          No podle TOHOTO boxu na něj musel čekat.

          0 0
          • tromboonen  

            Podle toho boxu cte Kreuziger nebo spis ten redakturek co to napsal BF a nakazil se tou zdejsi nemoci svadet vsechno na holky.. „ti nastavily v závěru dost vysoké tempo“

            Jak to muze vubec napsat nekdo kdo pise do novin a jak to tam ty noviny muzou nejen dat, ale i nechat ctyri hodniny, i kdyz mezitim clanek aktualizovaly (ty noviny, samozrejme, doufam, ze uz jsem se taky nenakazil :)

            0 0
            • Paja.V  

              Ten článek aktualizovali ti lidé z novin (ne ty samotné noviny), takže asi nakazil ;)

              0 0
              • tromboonen  

                No ale kdyz napisu vetu „jak to mohly noviny pustit, navic, kdyz to aktualizovaly“ = noviny (mineno redakce) aktualizovaly, vlastne mely by, lide jsou omylni, ale mely by tam byt redakcni postupy na kontrolu pri publikaci i aktualizaci, a ty se netykaj lidi, ale novin/redakce.. ale to je jendo, ta veta je v poradku subjekt jsou noviny, tim jsem si (temer) jistej, narozdil od pisalka iBesu..

                0 0
      • USPS  

        Oleg je génius a ti bývají často nepochopeni…

        0 0
        • raw 4  

          Tak hlavně že Majka jede pro 3 misto..v etapě kde nenasbiral skoro žádný body pro puntikatej…misto aby pomohl trapicimu leadrovi…tymovy hráč. .

          0 0
    • Krutas  

      Me se moc nezda to predavani veci z auta, asi na tom maji fakt lepidlo a jeste podavaji spatne piti. Borec dostal flasku, samozrejme se prilepila ridici k rukam, hned ji zahodil a vzal si novou, opet prilepena. Dalsi ji hodil zpatky to auta, aby mohla byt znovu prilepena. Pak si tam predavaji nejake drobnosti (jidlo) pomalu po drobkach, cim mensi baleni tim asi lepsi. Je tady nejake pravdilo co to omezuje?

      0 0
      • tromboonen  

        No furt lepsi nez se na par Km chytit natvrdo za kliku toho auta bez preruseni :)

        Pravidlo myslim omezuje i daleko kratsi a mene caste lepive veci, ale v praxi asi zalezi na tom jestli to zrovna vidi nejakej komisar na motorce, zpetne ze zaznamu to zatim asi nepenalizujou..

        0 0
      • t29  

        Jen pro připomenutí – Nibali byl diskvalifikovaný na Vueltě 2015.

        http://www.cyclingnews.com/…to-team-car/

        https://www.youtube.com/watch?…

        0 0
        • Delkim  

          tak asi je pořád rozdíl „přilepit“ se a řešit něco při ustálené rychlosti a nebo se přilepit a ulítnout stovky metrů…

          0 0
          • t29  

            To ano. Striktní pravidlo od kdy už to vadí asi neexistuje, ale rozhodčí určitě jinak posoudí takovýhle exces a jinak šaškování s bidonama, po kterém jezdec stejně dohání peloton za své.

            0 0
        • Krutas  

          Ta Astana, to uz je trochu moc, i kdyby nebylo pravidlo, tak nesportovni chovani je to urcite.

          0 0
          • tromboonen  

            A dneska to byli taky kluci v bledemodrem? Nemas odkaz na nejake video? Ja videl akorat par dni zpet Voecklera s tema bundickama, ale v jeho pripade je to spis klauniada..

            Klika s masivnim zrychlenim u leadera je jedna vec, takovy to normalni lepidlo asi nikoho nevzrusi, kdyz to trva kdovi jak dlouho mozna, ale stejne jak tu nekdo rek stejne nakonec musi jet dopredu vice mene za svy, neni to neco co by ho posunulo v poradi a nedelaj to (vetsinou) leaderi, narozdil od ty kliky onehdy :), to bude asi ten rozdil…

            Ale verim tomu, ze kdyby nekdo (jinej nez Voeckler) udelal na kamere pul hodinovy lepeni a zvedla by se o tom ex post boure na netu, tak se i ASO vzbudi a bude neco delat, zvlast pokud by to nebyl Francouz :)

            0 0
            • Krutas  

              Dneska nevim kdo to byl, byl jsem v praci sledoval jsem jen chvilkama, ale co jsem videl 3 v uniku a jeden si takhle docela dost pomohl a myslim ze to bylo do kopce. Jestli poctive dokoukas dnesni etapu tak to uvidis.

              0 0
    • Delkim  

      Cavendishovi ta příprava na dráze fakt svědčí! s Kittelem dneska krásný čistý souboj

      Kristoff jak kdyby neměl kousíček „výbušnosti“ co měl loni

      0 0
    • USPS  

      A už se jebou… :-))

      0 0
      • tromboonen  

        Křižák pojede na Sibiř..

        0 0
        • USPS  

          … na kole. Z Paříže. Bez domestiků, i bez super superdomestika.

          0 0
        • xp3  

          Nebo taky jen domů. Je to profík a měl by dělat to, za co je placen. A to je zdá se pomáhat Albertovi… A špatná komunikace? Taky jsem se po pár letech manželství naučil poslouchat jen to, co se mi chce:-) Obecně Romanovi držím palce, ale od něj tohle vnímám tak trochu jako neférovost. Asi by Contadora to dotažení do cíle nespasilo, ale je to jeho lídr…

          0 0
          • bassano  

            přesně tak, naprostý souhlas

            na druhou stranu jsem zvědavý kdy se Landa vysere na Frooma až mu to jeden den pojede a jak tohle bude tolerovat SKY :)

            0 0
            • iron.hide  

              froome je lepsi nez landa. landa je tam len ako zaloha, ak sa froome zas niekde dolame.

              btw, 12.etapa ma ciel na Mt Ventoux, a hadajte kto bude vitaz :)

              0 0
              • USPS  

                Sagan…?!?

                0 0
              • bassano  

                samozrejme ze je lepsi, landa tam je aby mu pomahal do kopcu a nosil vodu ale neznamena ze jeden den to nemuzu byt jinak froome musi jet cele tri tydny dobre landa si da nektere etapy oraz

                0 0
          • raw 4  

            Asi ano…jen mistr Tinkoff a jeho melody boys meli stahnout jeste Majku, at Bertika dotahne a Krizakovi meli nechat volnost, aby ve 3 tydnu (mozna) mohli o co hrat… A v pripade zmrtvýchvstání Bertika meli i vic micku ve vzduchu

            0 0
            • Peslezedirou  

              Asi se v tom nevyznám, ale přišlo by mi lepší, mít na čele v průběžném pořadí dva žolíky, se kterýma bych mohl hrát (i když ten jeden je jak postřelený kůň), než toho jednoho utopit na pomoc toho, který se pravděpodobně už nevzpamatuje. Taktikou je asi zisk všech trikotů, ale bude to ve výsledku šolich :-)

              0 0
              • tromboonen  

                Možná se v tom vyznáš, ale nejseš sebestřednej ruskej oligarcha, v tom bude ten rozdíl..

                0 0
              • raw 4  

                Naprosto presne..kor kdyz Sagan si ten zelenej stejne odjezdi sam…

                0 0
      • Tencovozikmin  

        Jestli to AC nepojede ani do kopcu tak to stejne zabali,mel by snim jet pastika a Krizak at jede. Tinkof je debil.

        0 0
      • Jirina  

        Contador uz na to nema a ne jen kvuli zraneni. Majka uz je s casem v haji a Kreuzigera stahnou sebou. Opravdu uzasna strategie.

        0 0
    • jirkous3  

      Měl bych tak trochu amatérské dotaz. Včera jak jel v úniku ten Japonec, tak moderátoři mluvili o tom, že jede bez brzd. Předpokládám, že to byl jen řečnický obrat, ale jak je to ve skutečnosti. Musí být kolo na Tour vybaveno přední i zadní brzdou?

      0 0
      • Marskatin  

        Musí.

        Celé to bylo jen vtip, podle mě narážející na to, že Merida nemá na první pohled viditelnou zadní brzdu na sedlových vzpěrách, ale schovanou dole u středu.

        0 0
      • tromboonen  

        Tak borec co by to dal bez brzd by si zasloužil výjimku, ale asi se žádnej takovej nenajde, leda někdo z BF :)

        0 0
        • USPS  

          :-)

          0 0
        • Smazaný účet  

          na festce…

          0 0
        • raw 4  

          Stejne mi neni jasny, jak Zimovcak na ty Kostitrasce sjizdel treba Tourmalet. ..

          0 0
          • USPS  

            Mě taky ne… Ale on je prostě svéráz :-)

            0 0
          • Peslezedirou  

            Ne moc prudký se dají šusem, ale jak to je prudký a zatáčky, tak si vyflusanej víc, než když jedeš nahoru, nohy jsou prostě víc zvyklý na tlak do pedálu, než na brždění pedálu.

            0 0
            • tromboonen  

              Videl jsem jej i na stupacce nad zadnim koleckem (niz teziste) a nejak pseudo brzdil, nohama o zem nebo o jedno z kol, myslim.. ale i tak to vypadalo strasidelne..

              0 0
            • Marskatin  

              Sjezdy na vysokém kole se nedají moc jezdit v sedě v sedle. Vzhledem k tomu, že máš pomalu těžiště nad předním kolem, tak prudší přibrždění znamená let přes přední kolo.

              C ojá jsme viděl, tak sjezdy jezdí tak, že stojí jednou nohou na tom stupátku, co je kousek nad zadním kolem a slouží k nastupování, druhou má kolenem opřenou někde o sedlo nebo kousek za ním o rám. A pak může brzdit přední brzdou. Taky jsem viděl, že jak se málem nevešel do zatáčky, tak brzdil i podrážkou zadní kolo.

              0 0
              • Peslezedirou  

                To je dost častý brzdit podrazku o zadní kolo, jezdil jsem dřív s Veslem z Roztok s ten drtil na vysokým, tak jsem některý sjezdy prožíval s nim, v uctivem odstupu, abych se nepletl :-)

                0 0
                • Marskatin  

                  No shrnul bych to tak, že jsem to viděl, ale stejně si to nedovedu představit, že bych tak jel:)

                  0 0
              • zdenek  

                Asi tak

                0 0
    • weekend warrior  

      ja tomu vubec nerozumim, nikdy jsem to nijak do hloubky neresil, tak mam par blbejch dotazu:

      jak velkou bude mit zhruba ztratu Cavendish, pokud dojede do cile, kterej pokud se nemylim, vyhral tri rovinate etapy a po jedne trochu kopcovite ma nadeleno skoro 30minut. chapu, ze je sprinter a asi se setril, ale timhle stylem to budou hodiny? ale zas je nejakej limit na cas, ne?

      A k cemu tam vlastne ty sprinteri jsou, kdyz se o celkovem vitezi rozhoduje v kopcich,? Jenom kvuli bodum do celkoveho tymoveho vysledku a aby jim to nebylo lito:)?

      0 0
      • Delkim  

        každá etapa má podle délky a profilu nastavený limit, do kdy musí všichni dojet do cíle oproti času vítěze

        takže klidně Cavendish nasbírá mnoho hodin :) v těch kopcovitých etapách mu jde pouze o jedno – stihnout ten limit

        k poslední otázce – tak snad jde i o vítězství v etapách, ne? nejen o celkové… on ten sprint zase není taková p.del :)

        0 0
        • weekend warrior  

          k posledi otazce/odpovedi: no to je mi jasne, ale ve sve podstate to je vtipne. jedou na vitezstvi v etapach, aby bodovali za team. Team tak muze vyhrat celkove, ale celkovy cas jeho nejlepsiho jezdce muze byt nahony vzdalen celkovemu viteznemu casu, bych tak tipnul?(rikam, nezkoumal jsem nikdy do hloubky vysledky).

          Vlastne je teoreticky mozne (rikam, nezkoumal jsem nikdy do hloubky vysledky), ze nejuspesnejsi cyklista (vyhrane etapy na tour) nikdy tour nevyhral, coz je taky vtipne…

          No a dalsi vec je, co to je vlastne ten tym? Vzdyt ty tymy zanikaji, vznikaji, nemaj vlastne zadnou tradici typu Arsenal, Bayern, Lacio, Chicago Bulls . Je to v podstate jen ucelova schranka na penize, ktera umoznuje individualitam udelat nejaky vysledek. Nebo se nekde da najit, ze ten a ten tym za poslednich 20let vyhral tolik a tolik zavodu?

          Pak se nedivte opovrzlivejm komentarum na iBabis, vono to z venku pro neznale vypada dops uchylne:)

          Ale me se to libi, je to slusna kombinace vseho.

          0 0
          • tromboonen  

            Tak bud to vezmes jako ten blogger na iBesu – nerozumim tomu, ale je to pitome, nudne a urazejici a meli by to zakazat, nebo si neco prectes, zacnes na to koukat a porozumis a zjistis, ze na tom neco je…

            Vlastne je tu jeste treti cesta… vynech bod 2 vyse, zbohatni jako Oleg, kup si team a vsem vykladej o tom ze tomu rozumis lip, ze by se to melo zmenit a ze by se melo jezdit na soucet vitezstvi v etapach nebo co te zrovna napadne :)

            0 0
            • weekend warrior  

              ale tak ja nerekl, ze na tom nic neni! je to hustej cirkus v tom nejlepsim slova smyslu!!! ja se vlastne zacal dotazovat proto, protoze jsem byl linej potvrzovat si svoje hypotezy o tom, jak to vlastne cele funguje(vysledky) s tim, ze jsem doufal, ze nekdo posle nejaka data:)

              ja mam tour rad, sleduju ji(jen ji) po ocku nejakejch pet sest let, ale letos poprve musim fakt fest sedet doma kvuli borelioze, tak to sleduji jeste vic a dumam nad tim.


              a jak je to tedy s tema tymama? :) je to fakt jen vo tom mit potrebny prachy, zalozit team, nakoupit lidi, poplatek za ucast? nebo musis mit nejakou historii jako nejakej subjekt (treba jen reg. cislo u UCI, ktery si muzes pojmenovat jak chces, podle sponzora?)

              0 0
              • weekend warrior  

                historicka data, ne vysledky ze vcerejska, ty si umim dohledat taky.

                0 0
              • novas752  

                Cyklisticke tymy jsou asi podle nejakych bodu rozdeleny do minimalne dvou kategorii – World Tour Teamy (Treba Sky, Tinkoff, Movistar) a Kontinentalni Teamy (Myslim ze treba Bora minuly rok). Ty WT maji na velke zavody (tzv. grand tours) jako TdF, Giro, Vuelta ucast zarucene, nekolik Kont. Teamu se nejak losuje asi z tech, co se prihlasi – dostanou „divokou kartu“.

                0 0
                • daymaker  

                  World tour týmy nemají účast na Worldtour závodech zaručenou, ale povinnou… Tzn. musí mít také široký kádr, aby mohly obsadit třeba dva paralelně probíhající Worldtour podniky

                  0 0
          • Kalic  

            Etapy jsou vlastne takove zavody v zavode, jsou do znacne miry nezavisle na celkove klasifikaci (GC) Tour. Na GC jede tak 15 nejlepsich borcu, pro zbytek je jedno jestli celkove chyti hodinu nebo pet hodin. Zbytek co nejedou na GC = usiluji o etapy (sprinteri, puncheri, casovkari, horske kozy) a/nebo pomahaji tem co jedou na GC nebo na etapu.

            0 0
      • Amoondre  

        Koukej na TV a na vsechno casem prijdes. K te posledni otazce. Jsou tam k tomu aby vyhravali etapy.

        http://www.telegraph.co.uk/…-basics.html

        0 0
      • Jirina  

        Se sprintery by to mohlo byt jako při maratonu, kdyby to tak nekdo blbe vymyslel. Proste by 200 schopných vytrvalých bezcu obklopilo desitku slabších kusu, kteří vlastne na takove trati ani nemaji co delat a volnym tempem by je dovedli k cilove rovince a tam je vypustili, aby se mohli porvat o celkove viteztvi.

        Nebyt sprinteru, tak by se vic zavodilo a etapaky by byly zajimavejsi. Ja bych byl pro snizeni casovych limitu, aby zavodnici byli vic komplexni, třeba jako prave Sagan.

        0 0
        • weekend warrior  

          no tak sagvan taky nejak zaspal, ne? puvodne jsem do sveho dotazu chtel napsat prave sagana, ale nechtel jsem urazet nase ceskoslovenske narodni citeni a soupnul tam radsi kavendiše.:)

          0 0
          • Jirina  

            tak Sagan, narozdil od Cavendishe, dokaze vyhrat i v etapach se stredne tezkymi kopci. Vam to ale nemusim vysvetlovat, protoze vy jste ocividne zamindrakovany vuci Slovakum

            0 0
            • weekend warrior  

              proc jsem zamindrakovanej vuci slovakum? to nechapu.

              0 0
              • weekend warrior  

                a sagana jsem do toho dotazu nedaval i proto, protoze on vyhral sice jen jednu etapu, ale ma na prvniho(7.7.2016) nakuleno jen dvacetpet minut, coz je prave dle meho vtipne/zajimave v tom, ze Cav, kterej vyhral tri etapy ma nakuleno tricet minut. proto me zajimalo, kolik takovej sprinter, byt treba vyhraje nejvic etap z celeho peletonu na cele tour, muze celkove dostat nakuleno… tot vse… pac se mi to nechce hledat nekde po tech vsech internetech.

                0 0
                • Amoondre  

                  2 hodiny naprosto bez problémů. Poslední mívají k 5 hodinám. Sagan minulý rok 2h14m. Nechápu co tě na tom zajímá a proč zrovna sprinteři. Jsou tam jezdci co mají klidně víc a hlavně je to naprosto nic neříkající údaj.

                  0 0
                  • weekend warrior  

                    ok, dik. k jinejm typum jezdcu jsem se asi jeste nedopracoval:)

                    to, ze to je nic nerikajici udaj bych netvrdil (sponzory teamu to asi dost zajima, ne?)…to by pak fakt mohla bejt tour o 2 jezdcich za team a cela tour by mela jen dve etapy: jednu do kopce, druhou, kdyz to prezenu, na ovalu.

                    nic za tim please nehledej, jen me to zajimalo… 2,5 hodiny, napr. Dik

                    0 0
                    • Amoondre  

                      Ptas se jestli sponzory zajima, kolik ma na konci Tour ztratu v celkovem poradi jezdec, ktery vyhral min. tri etapy? Ne, opravdu je to vubec nezajima.

                      0 0
              • Jirina  

                promin, ja to spatne pochopil.

                0 0
    • Amoondre  

      Neoficialni prubezne tipo vysledky

      Delkim 37

      MP86 31

      Hroch 30

      Neta 29

      Peslezedirou 29

      Canyon325 28

      Treatt 28

      Amoondre 27

      Vrazdit 27

      Marios 27

      Travegoist se diky Cavendishovi v zelenem odpoutal z chvostu (jako jediny nema Sagana jako viteze bodovacky) a lucernu predal Hekynenovi

      Travegoist 13

      Albek 12

      Hekynen 9

      0 0
      • Pavel  

        Jo! :-)

        0 0
      • raw 4  

        Kurna o to vic me mrzi, ze jsem nestihl poslat tipy…:-(

        0 0
        • krabica  

          Možná to je lepší, než tam něco bez rozmyslu naklikat na poslední chvíli. :-) Koukat pak na tu hrůzu… :-D

          0 0
      • Peslezedirou  

        Neoficiálně pátý, hustý, to jsem nečekal, ale myslím, že hory hodně rozčeří pořadí a tipéři se špuertérama se trochu propadnou :-)

        0 0
    • snas89  

      Co se stalo se Saganem?

      Naposledy jsem ho viděl ve žlutým a teď a ni vidu a slechu..... (byl jsem teď mimo dení…moc práce)

      0 0
      • t29  

        Napřed v kopcích ujel Van Avermaet a bral žlutý, potom Cavendish vyhrál další etapu a bral zelený.

        0 0
      • iron.hide  

        no naprv bol zlty, potom zeleny a teraz je bielo-duhovy.

        meni farby ako ja ked pijem s vychodnarmi.

        0 0
        • USPS  

          :-)

          já s nima byl na vojně – eště že je to už tak dávno… :ú

          0 0
        • Pavel  

          jj. Předevčírem přišel o žlutý, včera o zelený, tak mu držme palce, ať dnes nepřijde o ten bílo-duhový…

          0 0
          • Peslezedirou  

            :-) Hele Péťo, jezdíš za můj tým, tak po dojezdu naval duhovej!

            0 0
          • Deathwing  

            Vcera nebo predevcirem pri komentovani Tour rikali ze az z nej sundaj i duhovy trikot tak pod nim bude mit tricko supermana :D

            0 0
    • iron.hide  

      sakra ja som vedel, ze mam dat Cummingsa na etapy. Vsak on vzdy vyhra nejaku etapu na TdF alebo inom velkom etapaku

      0 0
      • USPS  

        16 byl kurz na jeho vítězství dnes…

        0 0
        • tromboonen  

          Mladej jej ma v tipo na etapu, ja ne :)

          Co to tam dneska vytvorili s tou branou nafukovaci, Yates rozseklou bradu a neutral cas i kdyz utocil…

          To mel GVA nebo nekdo z jeho auta v kapse vzduchovku, ne?

          0 0
          • USPS  

            To shodila tlaková vlna po průjezdu Cummingsa…

            0 0
            • Paja.V  

              To spíš si van Avermaet zařval štěstím, že získal další minutu a něco k dobru, ne? :-) Ruplo to po něm.

              0 0
      • Ramboska  

        Já ho tam mám :-)

        0 0
    • Amoondre  

      Neoficialni prubezne tipo, na cele zadne velke zmeny krome ztraty bodu za Frooma , ktery vypadl z top5

      Delkim 37

      MP86 29

      Vrazdit 27

      na chvostu stejne jako vcera Hekynen

      Kulix 11

      Albek 8

      Hekynen 5

      0 0
    • CzechJoker  

      Já bych měl technický dotaz. Ten červený dzindzig, co mají všichni na přední vidlici, je nějaký snímač?

      Pokud jde o rádiovou komunikaci, jak je řešená? Má každý tým svůj kmitočet, nebo jedou na společném? Když sportovní ředitel uděluje pokyny, slyší to všichni jezdci v týmu, nebo může selektivně seřvat jenom jednoho?

      Díky ;-)

      0 0
      • šimlos  

        Tak co je ten dzindzig nevím :-) ale co se týká rádiového spojení, předpokládám, že má každý tým svoje jedno přidělené pásmo.

        0 0
        • CzechJoker  

          No to mi právě vrtá hlavou, protože třeba u nás to není žádná legrace. V podstatě jsou k dispozici kmitočky na CB (nepoužitelné), PMR (8 kanálů, nepoužitelné) a tuším po pěti kmitočtech v pásmech cca 170 MHz a 460 Mhz, ale zde je výslovně zakázána jiná anténa, než ta připevněná na ruční radiostanici (takže ani anténa na autě by dle GP neměla být použita). Vše ostatní musí být licencované. Pochybuju, že by to ve Francii bylo jinak…

          0 0
          • tromboonen  

            Bych rek ze 1) si to organizator licencuje a 2) nexistuje nahodou moznost narvat do 1 pasma x digitalnich kanalu? Pochybuju, ze by to byla otevrena komunikace na kanale PMR X… treba policajti a hasici maj systemy (sdruzene plus napojene na mobilni site) ktere jsou digitalni… ale nezkoumal jsem to, Adam hansen by Ti rek, ten si vykuchal vlastni radio aby bylo lehci :)

            0 0
            • CzechJoker  

              AD 2 – nelze, vycházím ze znění GP. Komunikace musí být vedena v otevřeném jazyce. Používá se max. selektivní volba.

              Snad to má tedy nějak vyřešeno organizátor. Trochu by napověděla fotka, zkusím pohledat.

              0 0
              • tromboonen  

                Jak rikam zatim jsem to nezkoumal, ale nejde mi do hlavy, ze by DS ostatnich teamu mohli pouhym preladenim kanalu poslouchat taktiku jineho teamu.. Ze se komunikuje otevrenou reci (v TX a RX) je jedna vec, ale jestli je ta otevrena rec i celou dobu v eteru, respektive jestli ma nekdo jiny moznost se na ten kanal taky dostat a slyset to je vec druha..

                Tak se treba muzem zeptat na GCN, tam by to mohli vedet..

                0 0
      • t29  

        Čip pro časomíru.

        0 0
    • Paja.V  

      Contador vlaje a Roman vepředu :-)

      0 0
      • Pavel  

        Od zítra se jede na Romana! :-p

        0 0
        • CzechJoker  

          Spíš od zítřka pojede Roman sám na sebe…

          0 0
          • snas89  

            No ja vim ze je profi a tak by mel delat to co mu rika zamestnavatel­......ale on ma sanci na dobry vyseledek a mozna by timhle smerem zariskovat mel.

            Otazka ale taky je jaky by to dalo signal k budoucimu zamestnavateli

            0 0
            • Tencovozikmin  

              Takhle to nefunguje. Karty jsou rozdany predem,ale ted se zda ze AC uznal ze je v riti a pojede se na Krizaka,tos uvidime co to vemeno ruske vykouma.

              0 0
              • t29  

                iDnes píše, že De Jongh řekl, že Contador řekl, že Kreuziger může jet na sebe :)

                Domestici zůstanou u Contadora a Kreuziger se bude snažit uviset Frooma a Quintanu asi dost podobně, jako Sagan ve spurtech číhá za Kittelem nebo Greipelem.

                0 0
              • tromboonen  

                Vemeno kouma, jak udelat vsechny barvy duhy, Sagan zelenej, Pastika puntikatej, Bertie na zlutyho nevysel, tak mozna dostane nejakou incentivku (kdyz vyhrajes, koupim Ti Ferrari, kdyz prohrajes, poslu na Tebe sve komando) Krizak.. akorat kdyby to nahodou vyslo, tak by vemeno v ty cyklistice zustal, jak naznacoval.. (;

                0 0
                • Tencovozikmin  

                  Tak to se vi ze to neni zadny troskar a kdyz bude uspech proc na vrcholu nezustat. No rusak.

                  0 0
    • MartinM  

      Dneska super etapa. Froome prekvapil, Contador nezklamal :D a Roman si jede svoje.

      0 0
    • Yura  

      Klobouk dolu kudlanka a RK taky parada.. Jinak by me zajímalo, kdy zacnou davat na ty horni ramove trubky nejake sedátka. :))

      0 0
      • Paja.V  

        Aspoň obalit trubku koženkou :) Ale Froome dneska ten sjezd jel skvěle a Roman evidentně taky má nohy. Myslím, že dobrá pozvánka na zítřek…hlavně těch posledních cca. 75 km bude výživných (nemluvě o dojezdu).

        0 0
        • MavasH  

          Viděl bych to spíš na nějak speciálně vyprofilovanou horní rámovou trubku :D

          0 0
    • t29  

      Hodně výživné dneska. Všiml si někdo jak Froome ukecával Contadora na sjezdu z Col de Azet jako že „tady eště ne“ ?

      0 0
      • Amoondre  

        Nevsiml, protoze si povidal s Majkou, ktery chtel body na premii.

        0 0
        • USPS  

          :-))

          0 0
        • t29  

          Ha, potřebuju lepší brýle. Potom teda fakt nechápu, proč Majku nenechali.

          0 0
          • Kalic  

            Protoze celej kopec odtahli a Tinkoff se na spici vubec neukazal a pak by to chtel Pastika sliznout.

            0 0
          • treatt  

            Froome zablafoval, že ho zajímají body na puntíky, aby mohl přes vrchol posledního kopce míň nápadně nastoupit. Krásně zablafoval jako kdysi Lance, když hrál divadýlko na Tmobile na Madelaine, jak je utahanej :)

            0 0
            • kralovek  

              to bylo na Alpe d'Huez

              0 0
              • USPS  

                Myslíš tím, jak se ohlédl na Honzíka a............­............ten jej příště uviděl až v cíli jak poskytuje rozhovory do TV?

                0 0
              • treatt  

                Ne, nebylo. Pošťáci na tom ten den nebyli dobře, tak si Lance na Madeleine zajel ke konci skupinky favoritů a ksychtil se na kamery, že trpí, na základě toho Tmobile poslal veškerou skvadru dopředu a jeli tempo, takže Lancovi nahradili práci jeho vlastních domestiků. Na Alpe potom následně zaútočil..

                0 0
    • Delkim  

      Froome mazec dneska, na sjezdech evidentně máknul! neskutečný, to mi přišlo že ho vystřídal na kopci kaskadér :)))

      btw tenhle sjezd ale musel mít najetý, pustit se v 80 km/h na rámové trubce do zatáčky bez detailní znalosti?

      0 0
      • Krutas  

        Taktika jasne pripravena, a dobra, super napad a naucene to mel, zatacky znal.

        0 0
        • bassano  

          myslis ty 4 zatacky behem celeho sjezdu? :D

          kazdopadne prekvapil tim jak mrhal silama kvuli par vterinam to se musi nechat ze tentokrat si to dal hezky uvidi se zitra to se budou dit vetsi veci, dneska to docela odflakli na to jak tezka etapa to byla

          0 0
          • tromboonen  

            ze by setril?

            0 0
          • weekend warrior  

            https://mapy.cz/s/R0k3 Tech par zatacek pro zacatecniky :)

            0 0
            • Amoondre  

              mapa ti rekne leda hovno jestli za tu zatacku je nebo neni videt

              0 0
              • weekend warrior  

                ?

                ja jen postnul presny(snad) pocet zatacek

                0 0
                • bassano  

                  me slo o to ze tam nebylo v podstate potreba brzdit za celou dobu

                  az na par vracecek nahore a dole

                  0 0
                  • Glum  

                    Jel jsem to do Bagneres de Luchon vloni ve stejným směrem a nepřišlo mi, že mám brzdy zbytečně a ani že to je málo z kopce (1000 výškových na 13 km). Těch zatáček je tam taky dost, některý docela vypečený (třeba v Saint Aventin) – nepřehledný, s blbým povrchem nebo odkloněný. Navíc tam byl místy tekoucí asfalt už dopoledne a koleje od náklaďáků (ale to asi před TdF opravili). Jak jsem F. sledoval, myslím, že si to musel najet, vypadal, že ví, do čeho jde.

                    Asi tajně potrénoval se Saganem, skoro jsem čekal, že v závěru hodí wheelie. Za mě klobouček, únik z kopce bylo to poslední, co bych od něj čekal. A jaký to mělo smysl: ukázat, že na to má, získat vítězství, dres a bonifikační vteřiny, doplnit sdělení „do kopce mi neujedete“ o „a z kopce taky ne“. Zbourat názor, že neumí jezdit z kopce.

                    Ale možná ho jen otravovalo Indiánovo funění za zadním kolem celou etapu…

                    0 0
                    • USPS  

                      +1

                      Řekl bych, že to píšeš někomu, kdo byl v Pyrenejích tak akorát v TV…

                      Ti trpajzlíci vlezou všude a jsou strašně otravní…

                      0 0
                    • Zbyněk  

                      Myslím, že Basssano má taky něco projeté v Alpách atd (to je reakce na USPS).

                      Co se týká Peyresourde, tak jel jsem tudy dolů 3× a je to jeden z nejpříjemnějších (ne li ten nejpříjemnější) sjezdů v Pyrenejích. Na brzdy sahat se tam opravdu nějak extra nemusí. Pár vraceček je hned pod vrcholem, pár dole v lese. Trochu nepřehledné je to v té vesnici St. Aventin, jak píšeš, jinak ale příjemné svezení. Je teda pravda, že to beru ze svého „turistického“ hlediska. Jet tam koule je trochu něco jiného. Tím také nijak neshazuji Froomeho výkon. Naopak, jel skvěle. Stejně nechápu, kde se vzal ten mýtus, že Froome je špatný sjezdař.

                      0 0
                      • Amoondre  

                        2–3 Tour zpatky to nebyl mytus

                        0 0
                      • wishpull  

                        Prej dostal školu od Kwiatka (asi ho kvůli tomu kupovali .))

                        Ale nachápu to šlapání v tý pozici při 90km/h.

                        0 0
                        • iron.hide  

                          no inac vyzeralo to otrasne, a to som pritom froomov fanusik.

                          Ta pozicia sa zaujme prave preto, aby jazdec nemusel slapat a aby mal co najmensi odpor vzduchu.

                          0 0
                        • McBlacky  

                          koukat se na to každopádně nedá. Dost na tom jak hrozně vypadá v sedle, na tý rámovce to je další level.

                          0 0
                        • Kubajsu  

                          90 je nesmysl. Když mu hodně přidám, tak mohl točit maximálně tak 120ot/min a to odpovídá cca 70km/h… Zkreslení GPS.

                          0 0
                          • JFtryall  

                            90 urcite nesmysl neni, vezl tam 55 prevodnik.

                            0 0
                            • Kubajsu  

                              Jo, to je oproti 53 rozdíl jak sviň.

                              0 0
                              • JFtryall  

                                85 tam jelo spoustu lidi i podle Stravy. GPS nema takovej zasek.

                                0 0
                                • Kubajsu  

                                  Já neříkám, že nemohl jet 90. Já říkám, že v 90 nemohl šlapat na trubce, protože by musel točit nějakých 150ot/min a to podle záběrů netočil ani omylem.

                                  0 0
                      • bassano  

                        Jo najeté mám v alpách dost ale pravdu má, pyreneje mám opravdu projeté jenom v TV :D

                        0 0
                • Amoondre  

                  v tom pripade upravuju na „pocet zatacek ti rekne leda hovno o tom jak tezky sjezd je nebo jestli je ho potreba najet dopredu“

                  0 0
          • vitan  

            A jestli jsem to pochopil spravne,tak navic dojizdel s defektem zadního kola.

            0 0
      • robb  

        Tak ten sjezd byl hodně lehký. Šílená kadence a maximálka tak 85 km/h, takže to ani nebyl žádný velký padák. Jenom nechápu co tím útokem sledoval. Jasně každá sekunda se počítá, ale ujíždět balíku v takovém sjezdu nemá moc cenu.

        0 0
        • Paja.V  

          Všechno to bylo o psychice. Ukázat soupeřům, že je dokážu překvapit, že se musí pořád bát, naštvat je, že si to nepohlídali, sám sobě ukázat, že na to mám…prostě psychická výhoda.

          0 0
          • USPS  

            +1

            A navíc nikdo teď neví, kolik vteřin bude na konci Tour rozhodovat o vítězství nebo prohře – takový Fignon by mohl vyprávět, že…

            0 0
        • Amoondre  

          Imho tim sledoval vitezstvi v etape a ukazat souperum, ze se neboji za to vzit.

          0 0
        • Jirina  

          Jak nemá moc cenu? Je ve zlutem a vyhral etapu :) Proto třeba Kreuziger nemůže nikdy byt v první petce. Protože není vybusny a neprekvapi. Jestli te bavi divat se na zavodniky, co si jedou tempo a ridi se tim, co se ocekava, prosim. Ja ocenuji tyhle momenty

          0 0
          • iron.hide  

            jj, podobny je aj quintana – stale sa len drzi frooma a inak je totalne pasivny.

            Na Mt Ventoux to bude podobne – froome vystreli dopredu ako motorka, quintana za nim, no 3 km pred cielom mu dojde stava. Jaj boze, skoda ze ten Contador musel takto dopadnut, on by to tam trochu ozivil.

            0 0
            • Jirina  

              to me taky mrzelo. za favorita jsem ho uz sice nemel, ale urcite by Frooma občas potrapil nejakym vyzivnym nastupem. skoda no. verim ale, ze v Treku ziska novy elan do zavodů.

              0 0
            • Dubys  

              Podle me nechce zatim Nairo odkryvat karty a nechava Frooma vycukat, tech par vterin co by najel, by ho stejne nevytrlo, v Alpach udela jeden drtivej utok a rozhodne … a kdyz ne letos, tak pristi rok urcite:)

              0 0
              • Neťa  

                Taky bych řekl, že čeká na třetí týden, ve kterém měl navrch už loni. Ale podle svých slov by měl být tentokrát pavouk připraven, takže ten závěr může být opravdu zajímavý. Navíc velice dobře vypadá i pár dalších jezdců.

                0 0
              • USPS  

                A když ne příští rok, tak určitě nějaký ten další…

                0 0
              • Peslezedirou  

                souhlas myslím, že ten je v pizze a je rád, že mu vlaje za zadním :-)

                „to bylo vod tebe Froomíčku pěkně vošklivý, mi nastoupit, když jsem si chtěl cucnout z bidonu, jen svěsím nohy a hned si v luftu“ :-)

                0 0
            • Jirina  

              ja myslel cely etapak tim umistenim do první petky. mimoto na Giru by jsi nasel i lepsi výsledek nez to ctvrte místo ;)

              0 0
        • treatt  

          Tohle je ale slabej pokus o trolling :)

          0 0
    • iron.hide  

      no pekne, som rad ze som dal froomyho na prve miesto a aj na etapu

      0 0
    • USPS  

      Kurz 65 (do 5. místa furt krásné 4) na AC…

      0 0
      • tromboonen  

        A kolik byla na Frooma ve vcerejsi etape?

        0 0
      • bassano  

        Já jsem samozřejmě dal na vitezstvi za par supu kdyby neco :)

        ale do toho 5. mista by to mozna melo smysl i za vetsi peniz kdyz nad tim tak uvazuji

        edit: ale ted se divam ze to je na dnesni etapu to zase nema cenu sazet ja jsem myslel ze je to celkove

        0 0
    • Pavel  

      Dnes Contík skončí.

      0 0
      • Paja.V  

        Už probírá s doprovodem taktiku na Vueltu :)

        0 0
        • Pavel  

          A s kterým? Tinkoff anebo Trek? :-)

          0 0
          • Paja.V  

            Právě mu z auta sdělují výstupní podmínky od Olega :) Ale vážně…možná se rozhoduje, jestli se dál trápit. Třeba se rozhodne po druhém kopci.

            0 0
            • Paja.V  

              Tak je hotovo. Ale ta blondýnka, co si sedla za něj do auta, ta byla hodně jedlá :)

              0 0
              • MartinM  

                Pekne hnusne potetovana..

                0 0
                • Paja.V  

                  Heh…fakt? Nevšiml jsem ji, koukal jsem zřejmě na jiné partie.

                  EDIT: A jo…levá paže :) Škoda, jinak hezká holka.

                  0 0
                  • Pavel  

                    Teď to zopakovali.. No kérka fakt hnusná. Zbytek dobrý. :-)

                    0 0
                    • Krutas  

                      No vsak to je profesionalka pro cely tym a nebo mozna jen pro domestiky, lidri budou mit svoje.

                      0 0
        • CzechJoker  

          Nejede na olympiádu?

          0 0
      • Pavel  

        Tak právě to zabalil.

        0 0
    • Tanabe  

      blafuje:-)

      0 0
    • marviq  

      Alberto out.

      0 0
    • Tanabe  

      Stejne to je borec jak defakto vsichni cyclisti spadnou jsou na maderu a proste jedou dal, pro srovnani staci se podivat dneska na finale Eura co to bude zase za cirkus:-)

      0 0
      • Pavel  

        Osobně si myslím, že ta zranění jsou horší, než je prezentují. Možná i nějaká nalomeninka. Podle dnešní teploty to vypadá na infekci a s tím se fakt nedá jezdit po kopcích…

        jj, jak píšeš, kdyby byly cyklisti jak fotbalisté, tak u nějaké druhé třetí etapy už na startu nebude nikdo :-D

        0 0
        • iron.hide  

          mozno ze AC nema ziadnu horucku, tuto info len vypustili aby mohol kludne odstupit. Totiz vsetkym muselo byt jasne, ze na tejto Tour toho AC uz moc nedosiahne a tak radsej konci.

          0 0
      • Paja.V  

        To se musí nechat, to je fakt. Dneska ve finále už prý bude fit Pepe a bude hrát – to zase bude aspoň dvakrát šlak myokardu a jednou předsmrtné křeče.

        0 0
      • iron.hide  

        vo futbale to ma zmysel, pretoze tam ide o zdrziavanie hry a tiez o dosiahnutie toho, aby super dostal zltu kartu.

        V cyklistike to zmysel nema, pretoze tam by stratil cas jedine samotny zraneny, nema z toho ziadnu vyhodu.

        0 0
    • MartinM  

      Tak dlouho se dneska polévali a chladili až to trochu přechladili :D

      0 0
      • USPS  

        Ty kroupy v tom dojezdu skákaly po šutrech jak kamzíci… :-)

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Konecne update tipovacky

      Delkim se neuveritelne udrzel v cele az do soboty, v nedeli uz ale spadnul na druhe misto. Do toho stihnul jeste vyhrat jednu etapu! A ta zluta mu fakt slusela. Aktualne je ale uz ve zlutem MavasH, a na zada tem dvema funi opicak.

      1 MavasH 63

      2 Delkim 61

      3 (:(P) opicak 60

      4 Kolvys 60

      5 Prodi 57

      6 Hroch 57

      7 Peslezedirou 57

      8 Amoondre 56

      9 Tvargy 56

      10 Iron.Hide 55

      Vitezove etap od 4. etapy, cisla znamenaji zmenu bodu proti minule etape. Tj, Kotew a Delkim uz maji po dvou.

      4 Ydaho+12

      5 IronHide+3

      6 Kotew+2

      7 Delkim+0

      8 Peslezedirou+33

      9 LukasD+13

      V boji o cervenou lucernu si hlida pozice Hekynen, mistrne misto na chvostu vzdy na den dva nekomu pusti aby nevypadl. Ale uz i zkuseny Robb se tam zacina radit, tak to bude napinave.

      0 0
    • tromboonen  

      Bling dneska stylove – jak uvodni surfing, tak nasledna oslava a huba od ucha k uchu, ted jeste Yates na chvilku do zlutyho amaj splneno, OBE, Order of the British Empire..

      0 0
    • vitan  

      Zhrzený Bertík?:)

      http://www.roadcycling.cz/…-nepojede-oh

      „Contador také potvrdil, že jeden ze závodníků týmu Tinkoff na Tour nerespektoval nařízení sportovních ředitelů a jel na svůj vlastní výsledek v celkovém pořadí, čímž evidentně narážel na Romana Kreuzigera, ačkoliv nikoho nejmenoval.“

      0 0
    • tromboonen  

      Twatus Maximus

      Jeste nekdo komu bude chybet?

      0 0
    • Peslezedirou  

      Co říkáte na včerejší etapu? Sagan je fakt skvělej, krásný dojezd, za tu jeho práci jsem mu fakt přál, aby byl první.

      0 0
      • Pavel  

        jj, nádherně si je povozil (však zcela oprávněně dostal na dnes červené číslo). Taky jsem mu přál za tu práci vítězství, ale nepřáli mu to v té „jeho“ skupince. Skoro to vypadalo, že se domluvili, že Sagana „zavřou“…

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Tak ono bylo celkem jasne, ze kdyz tam byla Orica ve trech, ze Sagana otahaj, to by si nechal utect leda Quickstep. Po tom co predved na konci je i to druhe misto super vykon a vysledek, myslel jsem ze ho predjede jako obvykle i GVA.

          Tipo:

          Delkim zpatku ve zlutem, a navic si ve sprintu +11tibodovych urval i dalsi etapu o 2 galdy pred Hrochem (uz me prestava bavit jet zas Sagana, a to tech druhych mist nemam zdaleka tolik)

          1 Delkim 72

          2 Hroch 68

          3 Amoondre 67

          4 Daymaker 66

          5 Prodi 65

          6 MavasH 65

          7 Peslezedirou 65

          8 Kolvys 65

          9 Glum 63

          10 (:(P) opicak 62

          46 Hekynen 34

          47 Robb 33

          48 Kotew 31 Kotew uz si zkompletoval komplet sbirku, zluty, lucernu i 2 etapy.

          0 0
      • Neťa  

        Sagan je neuvěřitelný, v podstatě „udělal“ celou etapu. Kdyby ho ty dvě vemana na konci nezavřela (asi nečekal, že začnou špurt tak brzo), tak v pohodě vyhrál.

        0 0
        • tromboonen  

          No kluci z Oricy si jej dost podali po ceste, Impy jej mel za ukol utahat a taky to udelal, po te praci v uniku a tomhle uz i Sagicovi doslo, podle me..

          0 0
          • McBlacky  

            to bylo těžký, protože jak EBH tak Dumoulin byli tak v hajzlu, že kdyby kdokoli odjel, neudělali by nic. GVA už se poučil, že pokud bude v závěru stahovat, nevyhraje nic. Orica to měla super rozdaný a Bling je z celého pelotonu charakteristikou Saganovi nejpodobnější.

            0 0
            • raw 4  

              Ale jak se hlidali, jako kdyby byli na draze a v ty rychlosti. ..mazec

              0 0
            • wishpull  

              Charakteristikou podobný- přejede kopce, rychlej, ale takticky tro řeší Bling -jinak buď uvisí třeba Phila G, nebo se vyveze, ale netvoří závod sám jako Peťo. Ještěže spravednost není vždy slepá viz loňské MS

              0 0
              • tromboonen  

                A ted si predstav, ze by Sagic sel do nejakyho teamu ktery nebude jen sbirkou individualit s konfliktnimi zajmy, ale byl by nekde, kde se pro neho vsichni vyplivnou jako vcera Turbo Durbo a Imps pro Blinga.

                Akorat s tou jeho cenovkou to neni moc pravdepodobny, mozna si nanominuje/postavi mu team, ale bude zalezet na tom jakej ambiciozni magor mu do toho bude kecat, a to asi vzdycky bude, za ty prachy..

                0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                Bling to muze resit jinak, protoze jednak neni superostre hlidanej cokoliv udela, jako Sagan (nebo Cance), a druhak ma uplne jinou podporu od tymu.

                0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Hmm, nemyslim ze by ho zavreli. Myslel si ze se vyveze za EBH, ale ten rychle zvadnul, tak si musel preskocit za Matthewse, ale uz nemel na to ho predjet.

          Pekne ale Sagan roztrhnul unik na vetru na 25 to go, ze ani Nibs nemel na to to dojet. Akorat mu tam zustala komplet trojka z Oricy, no…

          0 0
          • wishpull  

            Aby Blinga za daný situace udělal, musel by být ve spurtu normálně o 2 třídy lepší, ne jen o jednu.

            0 0
        • iron.hide  

          tak kazdy tim chce vyhrat, ne? preco by mali byt vemena?

          0 0
    • Delkim  

      názorné video jak vyhrát sprint

      https://www.facebook.com/…52625562775/?…

      0 0
      • tromboonen  

        Celkem jednoduse to takhle vypada :)

        Letos ale zatim vzdycky malinko komplikovanejsi situace.

        0 0
      • treatt  

        Taky čísla ukazují, že Cav letos není vůbec nejrychlejší, co jsem viděl vyhodnocení, tak měl vždy podstatně menší top speed, než konkurence, ale prostě je to mazák, má naprosto nejlepší cit pro positioning a hlavně přesné místo odpalu, timing jak kdyby ho řídila NASA..

        0 0
    • robb  

      To je démon ten Sagič :-D

      0 0
    • MartinM  

      „Dnes to bude vyloženě sprinterská etapa“

      0 0
      • Delkim  

        připomnělo mi to loni (nebo už předloni?) tu větrnou etapu, taky super!

        0 0
      • USPS  

        Šak taky byla – co jsem viděl, tak všichni furt sprintovali až do cíle… :-))

        0 0
    • Pavel  

      Dobře Sagan!!! :-)

      0 0
    • Sindy  

      Dneska prekvapivej dojezd. :) A Sagič skvěle…

      0 0
    • Yura  

      Neskutecne sympatickej vykon te ctyrky. Dali si to jako TTT a zase se jen potvrdilo, ze defakto transportni etapy na vetru jsou ty nejzajimavejsi.. Jako bonus spurt Sagan vs kudlanka no pecka. :))

      0 0
      • mr.ricardo  

        Koukal jsem na to nekolikrat a Froomie tomu spurtu moc nedal, spis mu slo o to druhy misto, ale myslim, ze uz to bylo domluveny predem :) asi si chtel byt jisty, ale Bodnar neni Majka, tak je na nej spoleh.

        0 0
        • iron.hide  

          Froomovi islo len o bonusove sekundy, pricom vedel ze na prve miesto to nebude, kedze sagan.

          0 0
      • t29  

        +1, jsem zvědavý, jestli takovou etapu ještě něco/někdo trumfne. To by museli zítra ujet Kreuziger a Quintana :)

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Chapeau!

      Froome se poucil, jak mu tenkrat ujelo pred ocima cely Saxo ;-)

      0 0
      • Delkim  

        Froome se mi letos fakt líbí! tohle bylo krásný!

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Ze ho nemas v tipo na etapy?

          Dneska ti zlutak vyfoukl Peslezedirou, a etapu taky (+13, Mollema mu sel do top5)

          1 Peslezedirou 78

          2 Delkim 75

          3 Hroch 73

          ..

          47 Kotew 36

          48 Robb 36; hekynen zavahal a nakoupil 5 bodu.

          vse

          0 0
          • Pavel  

            ajaj, snad to ještě stáhnu. :)

            Ale jo, za tu včerejší podívanou to stálo. TO byla cyklistika!

            0 0
          • Delkim  

            já jsem spokojený, včera jsem si dokonce koupil žlutou mrkev :)

            0 0
          • Peslezedirou  

            Pes ve žlutém, bohužel se hosteska nenechala přemluvit ;-)

            0 0
    • Tanabe  

      klobouk dolu pred Froomem ze do toho vubec sel asi musi byt v totalni pohode se takhle vyvetrat

      0 0
      • Smazaný účet  

        Bylo super jak se Sagan koukl na Frooma jestli pojedou a ten úplně jasně že jo.

        0 0
      • kotew CZE JIHLAVA  

        to uvidíme zítra,jestli je v pohodě:)

        0 0
        • Delkim  

          zítřejší etapa se možná bude měnit díky silnému větru, prý hlavně ten výjezd na Mount Ventoux je v ohrožení… to by byla velká škoda!

          0 0
        • Yura  

          To je uplne jedno. Dulezite je, ze dela závod. Kdyby tam nebyl on, tak na koho se divame? Jak se placa Aru a quintana nekde v pelotonu?

          0 0
          • USPS  

            Kvintána je nejzajímavější z celé letošní Tour…

            0 0
            • tromboonen  

              No tak presne takhle jezdil jeste nedavno Pavouk… nikde nebyl videt a pak sup nekde v kopci utok..

              letos zrejme tusi ze by mu to nemuselo stacit, tak se prosazuje jinde.. divacky atraktivni, ale je otazka, jak na tom bude odpocatej babicka v nejakem obr kopci az bude mit Pavouk slabsi den..

              0 0
          • kotew CZE JIHLAVA  

            no jde o to jestli se dneska kousnul,tak zejtra závod dělat nebude:) což může bejt pro něj škoda

            0 0
            • Yura  

              Kdyby mel pocit, ze ma odpočívat na kopce, tak se bude asi tezko takhle vetrat na uplnem cele, kdy se jedou bomby a pak ještě spurtovat aby se dostal do uniku 4 lidi a drtil 18 km nebo kolik TT. :)) Krasna podivana..

              0 0
            • prodi  

              v kopci bude mít zase 5 lidí ze Sky kolem sebe, kteří ho pohlídaj

              0 0
    • Radek Broz  

      Dneska dobře oni! Konečně můžu jít na bike:)

      0 0
    • Tanabe  

      Urcite nejel dneska za hranou na to je moc velkej Wattar a pozorovatel budiku:-)

      0 0
    • USPS  

      Dnešní scénář: hned jak Prdóm mávne fanglí, tak okamžitě vyrazí fšecko s francouzským občanstvím jak na stíhačce družstev.....­.............­.............. a vítězem na poloviční větrné hůrce se stává........­.............­.............­........Tomáš Lujdefunés pelotonu s vyplazeným jazykem, kdo taky jiný, že? :-)

      0 0
      • USPS  

        Ještě dnešní kurzy na RK: do 10. místa v etapě 2.5/ to samé celkově furt slušných 1.85…

        0 0
      • Delkim  

        já bych mu to přál :)

        0 0
        • USPS  

          Máš ho v tipovačce, co? :-))

          0 0
          • Delkim  

            hmm, tak v úniku dneska není

            0 0
            • USPS  

              On zkušeně ví, že ten únik je odsouzený k neúspěchu – Tomáš vyrazí v momentě, kdy se to sjede… :-)

              0 0
    • Polka  

      Jsem to diky Sagimu zacal tak nejak pred tydnem sledovat a uz lituju, ze jsem nedal tipo :-) Nevite co bylo s tim Cavem vcera? Z rozhovoru jsem pochytil jen cosi ze mu foukl bocni vetr a ze nemohl poradne radit na tezsi, aby utahl tech 70kmh, ale te jeho anglictine ne uplne rozumim.

      0 0
    • kralovek  

      Skoda zkracenyho ventoux :-(

      Bylo by docela srandovni videt je jak padaj jako kuzelky, takovyho Quintanu by to odneslo jak rogalo :-)

      0 0
    • Kysky  

      Teďka jak dávali ten onboard sestřih ze včera, jak letěl Majka na tlamu…masakr! Včera v Tv bylo až jak se sbíral.

      0 0
      • Albek  

        Jj taky jsem to teď sledoval,musel jsem si to pustit ještě jednou :)

        0 0
      • treatt  

        O to víc mě bavili ti kašpaři ve studiu rozebírající, že nemusí makat pro tým, aby se šetřil na hory.. stejně jako takhle propírali Debuschera, že se fláká vzadu, do další etapy po pádu nenastoupil…

        0 0
      • treatt  

        Policajk: „Bardzo dobře, tak ještě 10 kliků a to kolo Ti vrátím Paštika“ ;)

        0 0
    • Yura  

      Lol jak se na to ten Bencik diva to teda fakt nechapu. Aru ma problém s kolem, tak mu da hned domestik svoje kolo a jede dal a nasledne mu mechanik dava uz jeho kolo, protože evidentne na nem dal jet nemohl, bo bylo jinak nastavene a Bencik tam zacne něco zvatlat o dalším defektu.. Takove nesmysly/nepres­nosti tam placaji nonstop…

      0 0
      • Polka  

        Souhlas, ale zas aspon neco zvani, vcera Padrnos – uspavac hadu :-)

        0 0
        • Delkim  

          no tak zase na Eurosportu si každých 5 minut někdo v reklamě lije kafe na vlasy :)))

          0 0
        • Kysky  

          Tak tak. Aspoň že mluví. Včera jsem si myslel, že jsem si vypnul zvuk :D

          0 0
    • Tanabe  

      ja ho drive rad poslouchal rikam si borec rozumi tomu atd.Dneska kdyz uz mam neco odjezdene tak zjistuji ze mele defakto velka a tedka sry za toto slovo ale mele velka hovna

      0 0
      • Barak  

        Doufám, že je ti jasný, že borcům na B-F se nezavděčí žádný komentátor. ;-)

        0 0
    • Tanabe  

      Zlatej Bakalař sice sem za etapu 20 poslouchal rozdil mezi kompaktama atd ale aspon to melo hlavu a patu

      0 0
      • Delkim  

        no jo no, je jiná doba, dneska už po laktátu a Václaváku s muzeem nikdo ani neštěkne :)

        0 0
    • Delkim  

      Gerrans si měl vzít nížší ráfky než 50mm…

      0 0
    • Peslezedirou  

      Nairo vaya, vaya!

      0 0
    • MartinM  

      To je nějaký běžecký závod nebo co to sleduji? :D

      0 0
    • Delkim  

      duatlon? :)

      0 0
    • Kysky  

      Tvl to se kradou kola už i za jízdy???

      0 0
    • MartinM  

      Nj dementni divaci a motorky a pak to tak dopada. Doufam ze se Froome poradne nasere a v nejblizsim kopci jim to natre…

      0 0
    • Tanabe  

      co to jako bylo kua?

      0 0
    • Kysky  

      Ti diváci neumějí vůbec přemýšlet

      0 0
    • Tanabe  

      aha Porte je unavenej nevyhne se motorce protoze je totalne nasrot a je to jezdecka chyba? Hlavne ti nahaci zasrani kteri chcou akorat predvest sve bimbase mezi nohama ti jsou vlastne v pohode

      0 0
    • MP17  

      nevíte, jestli Porte zdravotně ok?

      0 0
    • Neťa  

      No ty krávo. Ale ten Benčík či kdo to je, to je fakt síla. Háže to na Porta, že čuměl do země a kdyby se díval před sebe, mohl krásně zastavit, přitom ten se před sebe díval a motorka zastavila na fleku, zřejmě kvůli pitomcům divákům. Opravdu zajímavá Tour :-)

      0 0
      • Johnnyxjr  

        Je daleko lepší koukat na eurosport na ten přenos ct sport nemám morál to samé dneska při tom pádu

        0 0
        • Neťa  

          To bych musel honit nehezké streamy na netu a to se mi nechce. Tak holt musím trpět :-(

          0 0
          • Delkim  

            na celou Tour tě vyjde Eurosport Player v HD ready asi na stovku… plus záznamy, rozbory atd… vše česky i anglicky

            0 0
            • Johnnyxjr  

              +1

              0 0
            • Karaya  

              Loni a predloni jsem ho měl a kvalita obrazu tragická :-(. Letos kombinuju CT obraz a Eurosport stream zvuk.

              Je ten obraz letos lepší? 720p to asi pořád není, ne?

              0 0
              • Delkim  

                ano, proti loňsku zlepšení!

                roky předtím to bylo snad i 1080, loni nekoukatelná tragédie

                letos opět ok!

                0 0
          • Johnnyxjr  

            já si rád zaplatím 3× ročně kolem těch 5 éček a pouštím přes apple tv

            0 0
        • roura  

          Je daleko lepší číst diskuse na novinkách, než na B-F. Na ty chytrolíny tu nemám morál. To samé dneska při tom pádu

          0 0
      • GrumpySmurf  

        Taky bych to hodil na Porta a asi i organizatora kuli divakum (ikdyz fakt nevime, proc se motorka zasekla).

        Motorka neni tvuj teamovej kolega a ty se fakt nemas vyvazet za jejim zadnim kolem. Staci si vzpomenout jak se rozhodci mohl upiskat nekdy 60km pred cilem, kdyz Aru, nebo kdo, dojizdel po defektu..

        Pokud motorka nejede rekneme tech 10metru pred tebou, tak asi k tomu ma duvod. Kdyz do ni pak nalitnes, tak sry, ale tvoje blbost. Kluci za Portem nemuseli videt (ikdyz Froome nikdy nekouka), ty hold meli smulu, ale ta k sportu patri..

        A to sem si myslel ze nejvetsi tema bude zastaveni Frooma po padu, ktery lidi sice respektovali, ale muzou na to mt velice rozdilne nazory..

        0 0
        • Delkim  

          nesouhlasím, Porte měl tak vteřinu aby reagoval a i tak by ani neměl kam uhnout… nezapomeň že jedeš podlahu, tady nemáš čas přemýšlet co udělá motorka, tohle prostě nečekáš, že se najednou zastaví, protože jí diváci zablokují

          Froome, Richie Porte (BMC) and Bauke Mollema (Trek-Segafredo) had attacked together but then they rode into the back of a television motorbike that seemed to stop suddenly, possibly due to the road being blocked ahead by spectators.

          0 0
          • GrumpySmurf  

            To bylo ve vterine, ale rozhodne to tak nemelo bejt. Je to cyklistickej zavod, ne zavod jezdeni v haku za motorkou, autem atd… Ta motorka vzdy jede s rozestupem, a kdyz ne, tak k tomu asi ma duvod..

            0 0
            • Delkim  

              v těchto místech musí ta motorka jet těsně před nima, proráží jim cestu

              kdyby si nechala 5 metrů tak je tam zbytečná, diváci by se za ní opět semknuli

              0 0
            • Radek Broz  

              Viděl jsi to někdy naživo?

              0 0
            • mr.ricardo  

              tyjo, ctes ty kraviny po sobe?

              0 0
              • GrumpySmurf  

                vidis, tobe to prijde jako kravina a ja pritom chtel jen nabidnout jinej pohled..

                0 0
                • mr.ricardo  

                  Trosku zcestny pohled, tam se nikdo v haku nevyvazel, proste jeli v tu chvili rychleji, nez byla schopna jet momentalne motorka (kvuli neukaznenym debilum podel trati). To jako kdyz zpomali motorka, tam maji zpomalit taky, aby udrzeli odstup 10m? To by ta cela prace, co predtim odvedli, byla uplne na prd, ne?

                  0 0
                  • Yura  

                    No vidi to trochu naivne chlapec.,,

                    0 0
                  • GrumpySmurf  

                    Ano, maji. Nerikam 10metru, ale bezpecny odstup. Kdyz si do motorky nalitl, tak si ho zjevne nemel / nereagoval si.

                    Kdyby tam ta motorka nebyla, tak to dopadne uplne stejne.

                    Proste hold zpomalit musis a pak si treba protestuj u reditele, ten to zakeca a jede se dal…

                    On to peleton stejne nenecha jentak, zase pojedou za rucicky cilem, nebo si vymyslej jinou formu protestu proti motorkam, organizaci, nebezpecnosti sjezdu, prilis prudkym stoupanim atd… Pritom porad to je jezdec kdo rozhoduje a mel by i nest odpovednost za sve chyby. (tim nemyslim primo tenhle pripad) Jinak receno nefnukat a jezdit.

                    0 0
                    • mr.ricardo  

                      Jestli jsi si nevsiml, tak tohle zavod a tady se na pravidla silnicniho provozu a bezpecny rozestupy nehraje, jsi mimo. Nehlede na to, ze to kolo neznicil pri padu, ale prejela mu ho dalsi motorka za nim, to si taky nezavinil sam.

                      0 0
                      • GrumpySmurf  

                        A to je presne to co je dle meho spatne.. Je to zavod, proto pro ne pravidla neplatej? Rvacka z NHL se taky uz resila u soudu jako napadeni, takze ze pravidla neplatej je fakt zajimavej uhel pohledu..

                        Kazdej druhej tedka povida o tom jak z peletonu zmizel respekt, jak lidi vic a vic riskujou pro i tu nejmensi vyhodu. Tohle proste prinasi nebezpecne situace, ktere bejt nemusej. Fakt nerikam ze to byla tahle situace, ale zbavovat je odpovednosti a hledat chybu jenom vsude okolo mi taky neprijde uplne fer. Dneska kluci meli smulu, je mi jich lito. Poradatel to podcenil a oni odskakali..

                        0 0
                        • iron.hide  

                          vobec nie kazda rvacka z NHL sa riesi u soudu. Len niekolko tych najvaznejsich, kde vznikli dlhodobe zdravotne nasledky.

                          0 0
                        • mr.ricardo  

                          Je to zavod na uzavrene trati, takze pro ne pravidla opravdu neplati. Je dobre, ze uznavas, ze to byla chyba poradatelu. Jen nechapu, proc by to meli odnest jezdci, ktery predtim dreli jak kone pro nejakej vysledek v uniku a diky tomuhle chaosu by dopadli hur, nez kdyby zustali v pelotonu. Meli by se potom soudit jo? Nebo proc vlastne zavodit, mohli by si pred startem hodit kostkou o poradi a potom sporadane, ve skupine, za dodrzovani dopravnich predpisu, dojet do cile.

                          0 0
                          • GrumpySmurf  

                            Dle meho se ma rozhodovat na trati, ne od stolu rozhodcich. Smula ke sportu proste patri. Jejich snazeni nestastne zastavila nahoda a tecka. Do cile dojeli jak dojeli. Ja nemam vesteckou kouli, abych rekl, ze v poslednim kilaku udrzej stejnej naskok, tak jak to udelala jury..

                            Hele dneska si cucame casy z prstu kuli motorce, vcera to bylo kuli nafukovacce co jim nekdo odpojil, takze vsichni dostali cas z prujezdu 3km pred cilem, jen jeden smudla dostal 7vterin, asi jako bolestny. Ze by ho temer urcite sjeli se neresilo. Dat mu par vterin bylo dobry PR. Co ale bude zejtra? Kdy zacnou davat cas viteze kazdemu komu spadne pred koncem retez?

                            Je to proste zavod, smula k tomu patri. Kdyby slo o to kdo je nejlepsi, tak mohli naklusat prvni den na zatezovy testy a druhej den si vyzvednout price money…

                            Souzeni uz je trochu extrem, ale i to uz tu tusim bylo… Obecne sem zastance vyslechnuti tveho pobreku, pochovani, pofoukani a mazej spat. V extremnich pripadech chytnes nekoho za ucho a jede se dal..

                            Vse v ramci organizatora zavodu. Tahani takovejhlech pseudosporu ven mi prijde absurdni..

                            0 0
                        • -b-n-x-  

                          Ty woe. To je stejny argument jako ze by jezdci Rallye meli dodrzovat pri zavodech dodrzovat pravidla silnicniho provozu :-) :-) :-)

                          0 0
                          • GrumpySmurf  

                            Jop, urcite s tebou souhlasej pozustali tech mrtvejch co zustali u trati, pote co zavodak to nedokazal..

                            0 0
                            • -b-n-x-  

                              Ok, vratme se zpet k cyklistice a predstavme si hypotetickou situaci ze by se na TDF musely dodrzovat predpisy.

                              • nesmelo by se predjizdet v usecich kde je zakaz predjizdeni
                              • asi by se nesmelo spurtovat pri vjezdu do cile, protoze to byva dost casto v obci, kde je „jen“ 50
                              • vetsinou by se z kopcu muselo take jezdit mnohem pomaleji a nejake uniky z kopcu by nemohly existovat.
                              • jizda v Pelotonu by nemohla existovat protoze by nesplnovala to pravidlo o bezpecnych rozestupech

                              To je jen par omezeni, ktere me napadaji. Bude urcite existovat mnoho dalsich.

                              0 0
                              • GrumpySmurf  

                                Prestan mi podsouvat dodrzovani predpisu, o tom sem ja nikde nemluvil. Mozna ricardo na coz sem reagoval otaznikem. Ne prohlasenim, ze zavodaci musej predpisy dodrzovat..

                                Muj nazor je jasnej. Pro uzivani komunikace vyjimku dostat muzes, pro nepouzivani hlavy ne.. Predpisy ignorovat ti dovolej, ovsem z trestnepravni odpovednosti se tezko vykecas..

                                0 0
                                • -b-n-x-  

                                  Ok, v pohode. Opravdu jsem to pochopil tak, ze by se mely pri zavodech dodrzovat pravidla silnicniho provozu :-)

                                  0 0
                                  • mr.ricardo  

                                    20.37 Prestan mi podsouvat dodrzovani predpisu, o tom sem ja nikde nemluvil. Mozna ricardo na coz sem reagoval otaznikem.

                                    19.24 A to je presne to co je dle meho spatne.. Je to zavod, proto pro ne pravidla neplatej?

                                    tak ja uz fakt nevim :) kazdopadne je to tvuj nazor, treba ti jednou ta absurdita dojde

                                    0 0
                            • Yura  

                              Ty ses dobře mimo lol.. Tak aby se všechny sporty, zavody zakazaly pro jistotu, aby se nic nestalo ne? No a pro jistotu ani nevychazej z baraku, protože na tebe muze klidne spadnut letadlo. Ale doma zase muzes uhořet, tak si podrez zily rovnou.. :))

                              0 0
                            • novas752  

                              To je ale trochu blbost těch mrtvejch, že si stoupli na nebezpečný místo.

                              Jsou určitě světlé vyjímky, kdy to auto tam prostě nemůže nikdo čekat, ale většina těch zraněných diváků je úplně stejná jako diváci na TdF. Riskují jen aby měli dobrý výhled a je jim asi jedno, že si stoupnou na vnějšek zatáčky, nebo doprotřed silnice a způsobí tim problémy sobě, závodníkum i pořadatelum…

                              0 0
                              • Krutas  

                                Pravda, ale zase nekdo nema takovou znalost a predstavivost, aby si domyslel chovani auta v zatacce na vynaseci krivce. Pre barakem jsem mel strom presne na tom miste kam te to hodi, krasny dub. Rikal jsem, ten bude muj

                                0 0
                • -b-n-x-  

                  Jak to ma teda ten jezdec udelat aby nebyl v haku za motorkou? Ma schvalne zpomalit, nebo ji ma predjet? Fakt by me to zajimalo.

                  0 0
        • vitan  

          Nesouhlasím – bylo v jedné vteřině, kdy motorka stála:

          https://www.facebook.com/…89065646380/

          0 0
        • Yura  

          Motorka nejede v tomhle pripade (do kopce, kde z obou stran zuzujou cestu davy divaku) 10m před kolem, protože by v pripade, ze to je kamera by nic nemohl tocit, bo po projeti tam okamzite zase naskáčou diváci a v pripade policajta nebo nekoho, kdo ty lidi ma rozhánět by byla ta jeho práce uplne k nicemu, kdyby měli tak velkej odstup.. Mají to resit zabranama a nebo každých par metru po obou stranách vojak,policajt, sekuritak.. Je to furt dokola ti vypatlani fanoušci. Minule na Frooma flustali, chrstali chcanky a dneska uplne ucpali cestu fakt super..

          0 0
          • USPS  

            +1

            0 0
          • GrumpySmurf  

            Nemyslim ze rozhodci by to tak brali. Ikdyz to je do kopce, tak v haku za motorkou jezdit proste nesmis. To ze se to chvilkama deje je jasny, ale vzdy vidis jak zrychlujou aby jim zavodaci nejezdili v haku… V kopcich casto vidis ty policejni s majackem jak rozrazej koridor a vetsinou to funguje slusne..

            A kdo teda za to muze? Fanousek co je neukaznej? Organizator co si to nepohlidal? Motorka co pro zabery tam uz davno nemela bejt? Nebo zavodak co si neuvedomil nebezpeci a chtel si ziskat vyhodu vyvezenim v haku (at je mala jaka chce)

            0 0
            • Yura  

              Ano tohle bych pripsal na ucet organizátora. To ze se muze nejakej incident divaka a zavodnika stat v pruberu xxxkm dlouhe etapy nedokaze nikdo uhlidat, ale na kazdem takovem znamem stoupani, kde je ta koncentrace tech největších idiotu největší maji byt jak jsem psal ty zabrany a nebo každých 5m někdo s pendrekem.. Motorka kameramana za to muze asi tezko. Proste se to před nim zavrelo tak musel zabrzdit na fleku. Třeba před nim jeden z tech idiotu zakopl a spadl do cesty..

              0 0
          • treatt  

            Zábrany nemohli nainstalovat právě kvůli tomu větru, hrozilo, že by padaly na jezdce.. ale taky mě překvapilo, že nejela eskadra četníků na mašinách, minimálně trojice, ve formaci šipky, aby ten dav rozevřeli.. ačkoliv tentokrát byli fandové tak početní, jak se zkrátil kopec, že by asi nepomohlo nic, bývali by mi museli zastavit ti četníci, aby to do někoho nenakouřili.. ale co čekat, když je půlka diváků otočená zády a fotí selfíčka a druhá se snaží procpat do záběru televize :/

            0 0
        • kralovek  

          To je zodpovednost motorky drzet si odstup (nebo „predstup“). Zavodnik prece nema povinnost zpomalovat aby nebyl nahodou moc blizko.

          0 0
      • Člověk a jeho svět  

        Beck je fakt magor. Celá ČT by zasloužila nakopat a zprivatizovat, to je hnus.

        0 0
    • Yura  

      Muze me někdo rict, proc mu nedal domestik to kolo a jen kolem nej projel? To mel taky jiné nepasujici pedaly, stejne jako na tom mavicu nebo co? Vzdyt to by mela byt samozrejmost, aby jim to pasovalo, prave kvůli temhle pripadum… Ale jinak z pohledu divaka to ted bude o dost zajimavejsi. Protože jinak by to byla asi nudna dominance az do konce. Takhle musí SKY znovu jet bomby a dohánět. :))

      0 0
      • Polka  

        To vypadalo, že si Henao ani pořádně nevšiml a až pak mu to došlo, kdo to vlastně byl a začal se dozadu ohlížet :-) Výborná tour :-)

        0 0
        • Tanabe  

          to jsou situace kdy ti to docvakne kdyz uz je pozde

          0 0
          • Neťa  

            A není náhodou penalizace za půjčení kola jiného jezdce na nějakých posledních kilometrech?

            0 0
            • vitan  

              penalizace by byla jen za zapůjčení z jiného týmu.

              …ale není náhodou postih, že běžíš dopředu po trati bez kola?

              0 0
              • Yura  

                Jako beru postih za jizdu na kole na zavode v behu, ale postih za beh na závodech kol? To je trochu ulet ne..

                0 0
                • vitan  

                  do cíle bez kola dorazit nemůžeš. Uvidíme – teďka bude určitě hodně rozborů a „kdyby“

                  0 0
                  • Delkim  

                    už ta ztráta je asi dostatečný postih, podle mne nic měnit nebudou

                    btw ten Polák s tou cedulí s Majkou? ten málem shodil ještě x dalších jezdců… slušnej magor…

                    ono to bylo asi extrémně nacpaný i díky tomu, jak to zkrátili… ti fanoušci se museli vejít do podstatně kratšího úseku

                    0 0
                  • GrumpySmurf  

                    A vic detajlu?

                    Ve vsech moznych sportech sou na tohle pravidla.. Treba Bode Miller byl jednou diskvalifikovanej z podia za to ze si sundal lyze hned za cilovou carou a ne za druhou cervenou carou, ktera tam je pro kamery… :D

                    0 0
      • vitan  

        ležel pod Mollemou – to nemohl vidět/vědět.

        0 0
        • Delkim  

          a taky jedeš doraz, mozek už ti moc nefunguje neb cukry došly a do toho desítky/stovky fanoušků ve žlutých dresech… soustředíš se na úzký pruh před sebou a modlíš se ať už jsi v cíli… se mu nedivím, že to nepostřehl

          0 0
        • iron.hide  

          Ne, Henao jasne videl ze Froome sa trapi na tej zltej erarnej hajtre a napriek tomu ho obehol a pokracoval dalej.

          0 0
    • Radek Broz  

      Tak Froome furt ve žlutym.

      0 0
      • USPS  

        Slušný čurbes. Žabožrouti, no – nějak mě to u nich ani nepřekvapuje… :-))

        0 0
        • Delkim  

          aby to nebyl precedens do budoucna… prostě diváci i motorky k tomu holt patří, měli to nechat

          18:01:19 CEST

          According to this new provisional result, Froome leads Adam Yates by 47 seconds, Mollema is third overall at 56 seconds.

          17:59:51 CEST

          It seems the judges have given Froome the time he had at the moment of the crash. Of course there could be protests from riders like Mollema, who got up and raced to the finish and gained time.

          0 0
          • Jirina  

            idealni :-)

            0 0
          • GrumpySmurf  

            Oni si protestovat asi nedovolej, ale spravne rozhodnuti to neni..

            0 0
          • jerrry  

            no ted uz je kazdy reseni spatny … nechaji to jak to bylo a lidi budou rvat ze to nebyla Chrisova chyba. Zmeni to v jeho prospech a jini budou rvat, ze je to protekce a takhle to byt nema. Ted uz zadny dobry reseni proste neni … bohuzel ..

            ja spis „ziram“ na cesky komentar CT .. normlane koukam na Eurosport ale protoze mi zacal blbnout signal kabelovky, ta jsem to rychle prepnul na CT4. Jednak sem tomu debilovi skoro nerozumel jak huhlal, ale pak jsem zjistil ze je to spis dobre .. takovy kydy bych cekal od dementa z mistni hospody .. a ne od bejvalyho cyklisty … :-/

            0 0
            • USPS  

              Benčík je naprosto perfektní – mluvou, ostroftipem, odborností,..­.............­...........no, prostě úplně ve fšem…

              0 0
          • tromboonen  

            Titulek na ofiko tour website: De Gendt wins Ventoux stage, Froome loses yellow jersey

            Pritom jej tam jak v poradi tak na fotce maj ve zlutym..

            Jako smula to byla, ale tohle je zas trochu moc.. zda se, ze si organizator akorat chrani vlastni triko..

            BTW podle vsech map a sledovacu pocasi byl ten vitr nakonec „jen“ 25–30 uzlu, takze max 60 km/h, pulka toho, co tvrdili… tim zkracenim tam ty divaky takhle natesnali.. do posledni chvile to sice nemuselo bejt jasny, ale vypada to, ze pro vsechnu bezpecnost to udelali nebezpecnejsi..

            0 0
            • bassano  

              asi tak, tyle veci se stavaji a nikdy se casy za to nevracely,Van Avermetovi taky nikdo San Sebastioan nevrati

              to se pak zvrhne v to ze si bude stezovat kazdy na neco a se zavodenim je konec, tohle je opravdu fraška

              0 0
              • tromboonen  

                No s odstupem se vsichni shoduji ze to asi bylo nejlepsi reseni, nic proti… akorat nikdo nemluvi o tom, ze kdyby to pustili az nahoru, tak by se tam ta zacpa nekonala, plus uz tam mely nachystany bariery, ktery nezvladli presunout dolu… jenze to nebylo do posledni chvile uplne jasne, sice mapy ukazovaly cca 50–60 km vitr, oproti puvodne avizovanym 120 km a vcerejsim 105 km, ale na takovym kopci nikdy nevis… plus jsem nekde zaslech, ze o kousek dal lezel na silnici prevracenej karavan a par motorek (motorky se teda snad zvednout daj)… proste seslo se hodne pruseru najednou a nakonec takhle je to jakz takz fair? Tezko rict, ale ty tri za to fakt nemohli a organizator proste neco delat musi, mozna kdyby jen par divaku trochu zklidnilo tak bude vse OK.

                0 0
            • treatt  

              Zajímavé je, že to následně nahoře shodilo pár motorkářů a týmové autobusy po etapě měly velké problémy Ventoux přejet, chlapci z toho byli prý hodně vyděšení, když autobusy plachtily přes celou šířku silnice nad srázy. Kdyby se komukoliv cokoliv stalo, komisaři si to odskáčou, tohle jim vyčítat nelze

              0 0
              • iron.hide  

                to je fakt skvely napad ist s tymi obrovskymi busmi cez vrchol na druhu stranu v takom ficaku :/

                0 0
                • treatt  

                  Nevím, jaká by byla jiná volba pro organizaci.. ale vo hubu to asi bylo..

                  0 0
          • USPS  

            Montovat na špecijály na horské dojezdy…

            0 0
        • treatt  

          Ona je UCI žabožroutská? To jsem nevěděl..

          0 0
    • MartinM  

      .

      0 0
      • tromboonen  

        No jo, dostal Xlite model, tusim 800gr ram, 70 kg vahovy limit jezdce… a takhle to pak dopada

        0 0
    • Tanabe  

      Ja bych to neutralizoval a nechal celkove poradi jak bylo pred tim.Froom se celou TDF snazi stradat sekundy tam kde by to on nej nikdo necekal,utok ve sjezdu vcera casovka ze Saganem a dneska by o to mel prijit kvuli nejakemu idiotu?

      0 0
      • Yura  

        To by bylo asi nejlepší reseni. Vzdyt ani ten Yates z toho nemůže met radost. Teda jestli ma toho zlutaka.. Doufam, ze aspoň v rozhovoru řekl něco jako ze je teda rad, ze ma zlutaka, ale ne za tehle okolnosti a ze by ho mel jinak urcite i nadala kudlanka..

        0 0
        • Delkim  

          heh ty už jsi to četl, ne? :) přesně

          Adam Yates (Orica-GreenEdge)

          I wouldn’t really want to take the yellow jersey like that, so I’m happy with the decision. If I was in Froome’s position and I’d lost the jersey like that, I’d have wanted the same decision as him. It was pretty dangerous in the last kilometre but the fans make the sport and there’s not many sports where fans can get so close to the athletes. It is what it is. I wouldn’t have wanted to take the jersey like that. Froome is the rightful owner of the yellow jersey.

          btw ta zlomená vidlice u Frooma, to mu prý udělala další motorka

          0 0
        • tromboonen  

          Neboj, ted uz tu radost urcite ma.. velkou..

          0 0
    • Dr.Drejg  

      Mě spíš přijde divný, že ostatní závodníci z popředí celkové klasifikace míjejí žluťáka,kterej nemá kolo! a oni pokracujou v jízdě.Yatosova reakce mě ale potěšila, jsem zvedavej, jestli by podobně reagovala Babička.

      0 0
      • USPS  

        Nic nepotěší víc, než cizí neštěstí, přece…

        0 0
      • iron.hide  

        to neni az tak divne, proste to maju fpici.

        co je vsak horsie, ze aj jeho kolega Henao okolo neho presiel a pritom jasne videl ze ma na tom nahradnom zltom bicykli problemy

        0 0
        • USPS  

          To jsem taky nepochopil, proč mu nedal svoje (byť zřejmě malé) kolo – jediné co mě napadá, že každý má jiné pedály, což by ale byl slušný diletantismus na takovou tip ťop stáj…

          0 0
          • iron.hide  

            samozrejme ze maju rovnake pedale, takze v tom problem nie je.

            Skor je problem v tom, ze ten nahradny zlty bike mal pedale ktore su zjavne kompatibilne len s castou jazdcov.

            0 0
          • GrumpySmurf  

            Sponzoruje je shimano, takze vsichni jezdej spdsl. Froome by byl asi jeden z mala co by okecal vozeni jinejch pedalu, ale v gcn videu tam mel shimana.. Trochu nechapu proc z mavic auta nedostal kolo se spravnejma pedalama, nechce se mi verit ze spdsl nevedou.. :X

            0 0
      • bassano  

        Ono se tomu říká závodění a součástí toho je nečekat pokaždé když se někomu něco stane, považuji za kravinu aby na něho někdo čekal, při defektu se taky na nikoho nečeká

        0 0
      • treatt  

        A co mají dělat? Sesednout a dát o tom pokec?

        0 0
    • Delkim  

      :)

      Geraint Thomas when being shown a video of Froome running without his bike: „He's from Kenya, should be good at that!“

      0 0
    • prodi  

      letos doufám že vyhraje Frúňo.....dělá Tour zajímavou:)

      0 0
      • Delkim  

        no letos se faaaakt pro diváky snaží :) sjezd, sprint, běh… mazec :)

        btw nevíte jak jim má zítra foukat na tu časovku? nějaký extra fičák do ksichtu bych jim snad ani nepřál, mohla by to být první časovka na Tour na nízkých ráfcích

        0 0
    • karliner  

      Vloni jsme se Edovi smáli a přitom se na Ötztaleru ukázal být prorokem nového stylu závodění :-P

      0 0
    • Barak  

      Tak dneska dost zvláštní etapa.:) Ackoliv Froomovi nefandim, dneska.mi ho bylo celkem lito. A teda celkovym projevem na letosni TdF u me docela stoupl.

      Jinak, nechapu, co je to za diváky, pro ktete je priorita vyhrat pomyslnou soutez o nejdelsi beh v co nejdebilnejsim kostýmu za kamerou, pripadne udelat si selfie se závodníkem a povesit to na FB.

      0 0
      • tromboonen  

        Bud je to tema silenostma co se tam dejou, nebo si Pavouk dal skoleni hned v nekolika oblastech: sjezdy, OK, to jsme videli… vetrne etapy , respektive uniky se Saganem… prespolni beh… a ted i (na nej) relativne vtipne odpovedi na tiskovce.. ze by stih i PR skoleni?? Kazdopadne prestava bejt nudnej patron…

        Akorat s tim „chcanim“ to moc nevychytal, tady je zajimavej nazor… kdyby se o par km vejs nestalo co se stalo, tak se asi ted vsude probira tohle, na druhou stranu kdyby toho Movis vyuzili, mozna by se za tou motorkou valel Babcka a tomu by asi zadne casove bonusy nedali :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Taky jsem nechápal proč, když „žluťák“ neměl problémy, všichni svěsili nohy a nechali se dojet a to i již odpáranou skupinou.

          I to vrácení Froomiho do žlutého mi nepřijde košer. Podobných karambolů se v minulosti stalo mnoho, ale nepamatuji, že by někomu vrátili pořadí.

          0 0
    • Neťa  

      Tak podle tohoto se není vůbec čemu divit, to je prostě jednoznačně chyba organizátorů.

      0 0
    • Yura  

      A je to tady zase. 80 mrtvych… Ukonci se Tour? Nevidim to dobře.. :(

      http://www.liveleak.com/view?…

      0 0
      • Haryk  

        To nic, to bylo jen obohacení…vyvěsí se vlaječky, ostře se odsoudí terorismus, nikdy neustupovat, všichni spolu…je suis cokoliv…a nakonec Ti myslitelé řeknou, že si na to prostě musíš zvyknout…nic se neděje, povalí to dál

        0 0
        • pepek  

          Teď bude důležitý zjistit, zda kamion měl platnou ekologickou známku a Euro5

          0 0
        • marius  

          Adjunkt Vopěnka už se dal slyšet, že si budeme muset zvyknout.

          0 0
      • Pavel  

        Jedná se o čin pomateného jedince, který byl již dlouhou dobu v hledáčku tajných služeb, nejebyl to žádný organizovaný terorismus a rozhodně to nemá vůbec nic společného s islámem. Všichni budou Je suis, všechno se nalakuje do barvy francouzské trikolory (zejména facebook a ajfelofka), politici se chytnou za ruce (bohužel ne za hlavu) a půjdou klást věnce a kdákat, jak je to překvapující, že toto nikdo nečekal a že to chce více Evropy, více migrantů, více se semknout. A pojede se zase dál, vzhůru k dalšímu vraždění pomateného jedince, který nebude mít vůbec nic společného s islámem a zase budou všichni Je suis, zase se všechno nalakuje do barvy trikolory…

        Ať jdou do ******.

        0 0
      • USPS  

        Škoda, že nejel včera před Portem místo té motorky…

        0 0
      • mr.ricardo  

        ja jen doufam, ze ted nezakazou nakladaky, to chcipnem hlady

        0 0
        • Pavel  

          No ale zase kdyby to mělo zachránit jeden život…

          0 0
    • Kysky  

      Všichni to odečtení časů moc řešíte. Mně to příde jako úplně stejnej případ jako před rokem, kdy se na půl hodiny zastavilo

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tipo po Ventoux Ironman:

      Zlutymu psovi i Delkimovi doslo, zlutaka ma zpatky MavasH (cas vymenit ty omotavky za nove zlute). Zaroven ze skupinky osmibodovych (Bardet do GC) vyhral i etapu. Dneska jsme se moc nevyznamenali, vubec nikdo nemel prvni 3 v etape..

      1 MavasH 78

      2 Peslezedirou 74

      3 Hroch 73

      4 Prodi 72

      5 Amoondre 72

      6 Tvargy 71

      7 Delkim 71

      8 Daymaker 71

      9 Kolvys 70

      10 Glum 68

      47 Kotew 36

      48 Robb 36

      komplet tu

      0 0
      • Delkim  

        to se dalo čekat, jako časovkář holt v kopcích odpadám :)))

        0 0
        • USPS  

          Se máš – já odpadám úplně, ale úplně fšude… :-))

          0 0
    • Maato  

      Tak Nairo se nechal zaškolit od žraloka a pěkně se nechal vyvézt…

      Videjko here

      0 0
      • Kysky  

        Čekám, že do zítra bude diskvalifikován. Nechápu že se k tomuhle může snížit

        0 0
        • tromboonen  

          Nebudte tak neprejicni kluci, on jen tu motorku „tlacil“, se pred nim zastavila, tak ji pomoh, Porte to dela ksichtem, Nairo zkusene drcne a potlaci… a asi to tomu Mavicovi nechtelo jet, tak jej holt potlacil trochu dyl, no..

          Nedelal vcera nekdo z Astany predtim taky nejake kulisarny? Nekde na vetru po defektech, zabak nebo zralok, ted nevim, slysel jsem jen neco v komentari ale nebyl jsem u bedny..

          0 0
          • Kysky  

            Aru musel měnit kolo, jel za autem, rádoby štelovali sedlovku, podávali bidony co hned zahodil. Ale tam šlo o defekt a dojetí do pelotonu, né o najíždění vteřin na lídra.

            Nicméně rozhodčí pískal na píšťalku jak ve filharmonii

            0 0
            • mr.ricardo  

              jj, tomu jsem se smal, Astane uz rozhodci neprivrou ani ocko, hodne prisny na ne byli

              0 0
        • Haryk  

          Co bys čekal,…od babičky.

          0 0
      • novas752  

        Tohle je síla. Se tam drží jak kdyby jel tramvají.

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Stop and go traffic. Se mu nechtelo vycvakavat nohu z pedalu.

        0 0
      • GrumpySmurf  

        No tak prece tresnicka nakonec vcerejsiho vypeceneho dortiku.. :D Clovek nepochopi co se mu honilo v hlave, asi blikanec a ty fotaky a mobily v rukou kazdyho druhyho fanouska proste nevidel…

        0 0
        • bassano  

          Ja nevim ale z tohodle zaberu se tezko da tvrdit ze se te motorky drzel dele nez moment

          myslim ze kdyby se to melo resit tak uz by to nekdo resil

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Tady je zaber z jineho pohledu, asi v case 0:09 toho videa, Porte je akorat pred tim chlapkem se zlutozelenou okatou dekou a chlapek s mbilem stoji tesne za ni. Quinta s motorkou projizdi v 0:11, tj 2–3s pozdeji. Tady se jeste levou opira o uplne jinou motorku, jestli o neco. IMHO se proste pokousi projet a nespadnout.

            0 0
            • GrumpySmurf  

              Pak to jo. Kdyby se tam rozsekal, tak by to bylo horsi, takhle se jen snazil zabranit dalsimu prusvihu..

              Pri te divocine co tam byla. Moc nechapu jak muze divaky napadnout tlacit Porteho, kdyz ani ne 2metry za nim jede motorka… Chudaci ridici a vlastne i zavodaci.. :X

              0 0
    • tydytek  

      Pěkněj záběr od fanouška.. youtube

      Očividně měl i na motorce co dělat aby to dobrzdil.

      0 0
      • InstinktCZ  

        Tady je krásně vidět, že určitě nešlo o „jezdeckou chybu“ :)

        0 0
      • popokatepetl  

        ti cyklističtí fanoušci jsou ještě větší dementi než ti fotbaloví :o) se divím těm jezdcům, že si nechají líbit mávání rukama před obličejem, plácání a skákáni do cesty. Já bych dal počuni hned druhému exotovi.

        0 0
        • Pijer  

          Vyřídit si to jako onehdá Sven Nys :-)

          0 0
          • novas752  

            To by na tom kopci strávili 2 dny :D

            0 0
          • Yura  

            Hehe klasika. Hrdina v davu si myslel, ze mu to bez problemu projde. No nakonec si myslim, ze si i cvrnkl do gati. :))

            0 0
        • bassano  

          no jo co mu ale zbyva ma dost prace s tim dychat do kopce a ne rvat po kazdem ocasovi nebo si to s nim vyrizovat osobne :)

          0 0
      • T.lama1  

        Mě se líbí, jak se tam borka v 42. sekundě upravuje a čechrá si vlasy, aby na tom selfie se žluťákem vypadala dobře. Ti fanoušci tam jsou hrozně často jen pro ukojení svého ega a ne jakou podpora závodu.

        0 0
        • Yura  

          Nejlepsi je jak na všechno hledi přes mobil, takze tam byli, ale nevideli na zivo nic lol.. Nebo když někdo hodi bidon, tak utikaji pro bidon a taky nic neuvidi. :))

          0 0
          • roura  

            To taky nechápu, na co si to všichni točí, když lepší záběry budou mít beztak z tv. Asi ten zážitek vidět je na živo nikoho nezajímá… :)

            0 0
            • Lenka.05  

              A ještě to točí na výšku.

              0 0
            • kotew CZE JIHLAVA  

              To jsou normální fanatici,který se chtějí akorát zviditelnit nic víc,třeba ze včerejška ten polák,to byl totální magor,ten byl fakt na tečku.Jsem si říkal že bych příští rok tam jel na kole se mrknout na nějakou etapu,jako bonus nějakej bidon na památku,ale když vidím ty vyšinutý magory,tak nevim nevim.

              0 0
              • T.lama1  

                Loni jsem byl na Tour a letos na Giru. Rozhodně doporučuji Giro. Trasu si můžeš projet klidně hodinu před závodníky a celkově mi přijde, že je tam víc fanoušků a ne jenom lidí co jdou náhodou okolo, nebo jen proto aby byli v TV. Co se týče bidonů a podobně, tak pokud se postavíš na konci stoupání kde se závodníci občerstvují, tak během závodu koukáš na závodníky a po projetí pomocný personál rozdává včetně obsahu bidony a mnohdy i tašky na občerstvení. Tak mám z letošního Gira dva bidony Sky a tašku. No zážitek výborný, kopec obsypaný fanoušky a ty když jedeš nahoru před samotným závodem, tak fandí i tobě(pokud jedeš v kostýmu, nebo s croozrem, tak je ho hukot lebek). No nikde jsem si nevšiml bránění průjezdu závodníků diváky. Naopak mi přišlo že často čistili cestu od kamenů a větví, jelikož ona ta organizace Gira je taková Italská ;) a občas se trať ladí 20 minut před příjezdem čela. :)

                0 0
            • Yura  

              Ja třeba když videl poprvé na CCT nazivo z 20cm jak bejci po kostkách do kopce Stybar, Leo, Barta apod. tak to byl zážitek jak prase. Uplne jinej svet je videt v realu. I ty kratke momenty uchovane v pameti jsou mnohem lepsi nez ty nejkvalitnejsi fotky.. :)

              0 0
    • Delkim  

      neslyšel jsem tu debatu celou, prý Tony Martin shodil 2–3 kg (aby se zlepšil v kopcích a v celkovém pořadí etapáků) a tím bohužel ztratil něco z té maximální síly v časovkách a proto i teď ten „horší“ výsledek?

      0 0
    • treatt  

      Zdar vespolek,

      byl jsem se trochu flákat u žabožroutů, tak jsem tady nic neviděl a bude mi trvat nějakou chvíli, než to tu všechno pročtu :) Nicméně ve zkratce – Blacky zas zapomněl na deadline, Treatt pochopitelně taky, furt měl moře času a řekl si, že to vypíše v klídku na terásce s Pastisem v ruce, ale 11 minut před startem první etapy zjistil, že už to je TEN den.. tak to sice naflákal, ale fakt bez ladu a skladu a třeba si ani nevšiml, že jede Purito :-D Takže letos jako bych tu nebyl, mojí tipo nelze brát moc vážně, o to větší škoda, že jsem si neurval žluťák v první etapě, dál už to bude jen pro ostudu :)

      Frooma jsem nedal do tipo z principu, ale musím říct, že jsem ho po tom kamikaze sjezdu rehabilitoval, tohle chtělo nehorázné koule a skills, klobouček až na zem..

      O běžecké vložce se tady asi diskutovalo hojně a bude, to nechám stranou, spíš se podělím se středečním kulturním šokem. Jak jsem byl u telky ve Francii místy pěkně vypruzený, protože hlavně Jalabert je prostě sebestředný blb, který si myslí, že snědl šalamounovo hovno a ví všechno nejlíp, takže se dopouští zbytečných soudů, které jsou navíc místy pěkně mimo (třeba Rolland, který se omlátil o zeď, komentátor vzrušeně „pád pád, Pierre Rolland měl pád!“, Jalabert okamžitě bohorovně „ale to je pohoda, to je jenom povrchové, nic mu není“..nebo po 5ti hodinách krutého racingu v těch 42 stupních ve Španělích, kdy lidi postupně umírají se nad tím Jaja pohoršuje co to jako má znamenat, že se nejede moc rychle a ti lidi si dovolí vystupovat, že to není normální, kdyby byl DS, tak by jim to vytmavil teda, Tour přece na začátku, tak nemají právo být tak unavení.. co mě ale totálně nasralo, když Froome rozjel to svoje DH peklo, Jaja se mu začal tlemit jak puberťák, co to jako vymyslel, co to je proboha za divnou pozici a do konce etapy nemluvili o ničem jiným, než co to Froome přinesl za divnou novinku. Mají tam 8 lidí, co vstupují do přenosu a ani jeden z nich neviděl jízdu Matěje Mohoriče pro titul mistra světa v juniorech na MS 2013 (viz fotka dole) ?!?!? To jako takovej čičmunda jako já, co chodí do práce, má rodinu a s tím málem času sem tam koukne na nějaký závod, to má okamžitě před očima a profesionální komentátoři a konzultanti v cyklistické zemi jako Francie tohle neví???

      Mno, nicméně, ve středu jsem seděl v letadle, když se jela etapa, tak jsem si ji pustil v záznamu Čt večer, dávali téměř celých posledních 30km, což potěšilo. A zůstal jsem s otevřenou hubou. Asi nejnabitější „tranzitní“ etapa za posledních 10 let a pánové ve studiu (Padrnos a nemůžu přijít na jméno tomu druhýmu) naprosto nezúčastnění, v tom brutálním větru se to neustále trhá do několika skupin, Jílek glosuje, že se balík pomalu blíží k nějakému přístavu, že se Purito nechá chytit a ztrácí GC pozice? Nezájem, prostě tady máme skupinku Rodrigueze, pohoda vánek. 15 to go v tom brutálu Jílek perlí, že týmy sprinterů mají pořád spoustu času – jako to je největší WTF za dlouhou dobu, obzvlášť, když v tu chvíli bojuje totálně o holej třeba EBH, aby si ještě zalepil pár metrů na první skupinu, ale viditelně to je pro experty pohodička a teprve se všichni budou rozjíždět. O něco později opět hemzy o tom, kolik je fůra času, přitom peloton neexistuje, natažená šňůrka, kde všichni blijou za svý, to ani jeden z těch tří nevidí, najednou dokonce nastupuje Sagič s Geraintem a Froomičem, dokonalej kolotoč, jednoznačně odjíždí, vzadu chaos, není tam nikdo zorganizovaný, já skáču i u záznamu ke stropu a tahle squadra zní zaujatě jak kdyby mluvili o zádušní mši za pudla pana komořího, který sešel věkem. Je zcela mimo moje chápání, jakou nudu dokázali tvořit z něčeho takhle nabitého a fantastického, sázet hlášky o nerozumech Frooma, co plýtvá síly, protože zezadu pojede strašná síla..která jaksi stále nejede, až se najednou panáčci probírají pod flamme rouge s tím, no tyyyy jo, ono jim to nakonec vyjde? Eeeeeh.. a pak vytlemený Jílek s tím, že Sagan poráží ve sprintu Frooma jako třešnička..

      Tímto se tedy omlouvám týmu TF2, že jsem na ně tak nadával (sic zaslouženě), protože tohle byl tvrdý návrat do bahna reality naší kotlinky…

      0 0
      • tromboonen  

        Kliiid, dej si priste radsi Absinth abys to vydejchal..

        Hele a co to buceni na Frooma pri oblikani zlutaku? Na trati kdyz bezel tak jsem obcas zaslech nejake FR povzbuzeni, rozhodne se nebucelo ani nelitaly chcanky z kelimku, ale v cili zda se zvitezili debilkove, akorat mozna nebyli z Francie..

        Jinak souhlas, letos Pavoukovi fakt fandim, zacina se pochlapovat..

        0 0
        • GrumpySmurf  

          Dneska na nej buceli docela dost po celou casovku. :X

          Jinak Froome to dela letos zajimave, tak klobouk dolu a vsechna cest. Naopak Sky jako team dela zavod dost nudnej. Pri sve sile si to muzou dovolit, bohuzel..

          0 0
          • bassano  

            no jo ale froome si to nezaslouzi, jury uskodili jak jemu tak tour, on ji stejne asi v pohode vyhraje bez ohledu na to jestli mu vratili cas nebo ne max by byl nasrany ale vybojoval by si to zpatky

            a tim ze ho vratili tak ji zazdili uz natotal protoze je po dnesni casovce hotovo jediny se hrdine drzi mollema ktery je pro me prekvapeni jak svina stejne jako Yates a dan Martin

            0 0
        • treatt  

          Popravdě jsem tohle neměl možnost víc sledovat, závěr etapy jsem měl v restauraci jen obraz, zvuk nepustili, jak se dojelo, potřeboval jsem dál pracovat a zatím nebyl prostor hledat něco víc. A dnes jsme v práci řešili spíš Nice, než Ventoux..

          0 0
      • kankrlicek  

        Nejvíc jsem si užil TdF, když jsi psal komenty na bf, bohužel už tě to přešlo :(, ale přesto dík, bylo to úplně nejvíc vono!

        mk

        0 0
      • iron.hide  

        ad „Frooma jsem nedal do tipo z principu“ :D

        aj keby si nad svojou tipo rozmyslal dva dni, tak by ti to vobec nepomohlo, ked by si tam aj tak nedal frooma.

        Do tipa nemaju ist ziadne emocie ani antipatie, inak je to zbytocne tipo.

        0 0
        • treatt  

          To není pravda, několikrát jsem dal tipo podle chladné logiky a dopadl jsem na štíru, několikrát jsem do toho šel naopak srdcem a vyhrál jsem pásek :) nikdy nevíš, kdy kdo chytne pád, který ho pošle domů, zatím se to Froomičovi pořád stát může (jakože mu to nepřeju)

          0 0
          • iron.hide  

            no ved to, on je velmi krehky a pri pade ma hned zlomene zapastie. Je podla mna zazrak ze sa pri tom pade na Ventoux za motorkou nedochramal. Ja mu celkom fandim, urcite viac ako pasivnemu quintanovi.

            0 0
        • treatt  

          Ale co mě naopak pro moji tipo mrzí hodně, je taktika BMC. Nechat Ritcheyho naprosto osamoceně na 4,5 to go s defektem, aby přišel hned v druhé etapě o 1:45.. i tak je lepší, než TVG, nebýt toho defektu, tak by se teď pral s Yatesem o třetí flek..jasně, na kdyby se nehraje, ale je to škoda..

          0 0
    • robb  

      Quintana se toho nebojí

      https://twitter.com/…450551836673

      0 0
      • Lenka.05  

        To se nesmí, tlačit motorku do kopce? :)

        0 0
      • krabica  

        Tak, je to borec, bere si náhradní kolo za jízdy. V záběru už ale nebylo, jak to hodil na zadní a vyměnil si přední kolo…

        0 0
    • Yura  

      Nechapu jak muzou ti top vrchari byt zaroven tom casovkari. :) Stihat s tema nejmensima blechama do kopce nebo jim dokonce ujizdet a pak met takovou silovou vytrvalost a porazet ciste tempare, kteří mají o xkg svalu vic. Kde bere třeba Froome tu silu urvat tak tezkej prevod tema brdenkama…

      0 0
      • tromboonen  

        Nezapomen ze zacal v dobe kdy rovinate casovky rozhodovaly o GT.. nehlede na to ze od mladi makal predevsim na casovkach, jako vetsina anglosaskych jezdcu, vrchar se z nej stal az pozdejc, stejne jako z Wigga… i Babicka je obcas schopnej nejakou TT dat slusne, kdyz se mu do cesty nepostavi svodidla..

        0 0
        • black.horse  

          to samé třeba Cadel… to jsou silovější jezdci předělaní na vrchaře, takže jim toho v nohách dost zůstalo… naopak obráceně čistokrevné horské blechy na časovkáře moc nepředěláš a když foukne vítr, tak odletí :-)

          0 0
          • Yura  

            Asi jo no. Prave proto si myslim, ze třeba jak si delali frantici nadeje s Bardetem, ze muze nekdy Tour vyhrat, tak myslim ze na to nemá, protože je to prave ta mucha, která se na vetru nebo na te TT moc nechyta. Ale třeba Dumoulin si myslim, ze na to ma ve všech ohledech. Jen bude muset asi trochu zhubnout jako to udelal Wiggo, aby byl ještě lepsi do kopce a bez problemu muze tu Tour vyhrat.

            0 0
          • bassano  

            to jo ale cadel neni a nikdy nebyl top vrchar, on se v kopcich branil a v casovce dominoval, froome nebo treba i Alberto v nejlepsich letech jsou jak vyborni casovkari tak top vrchari

            0 0
      • iron.hide  

        tam ale vobec nejde o obvod lytka a stehna, ja mam tiez tenke nohy a pritom slapem silovejsie, nie kadencne.

        Tam ide o kvalitu svalov – tj pomer roznych typov svalovych vlaken.

        0 0
    • kotew CZE JIHLAVA  

      Dneska jsem to neviděl celý:( ,jinak jak koukám tak Bártič jedenáctej,pěk­ně on:)

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Tipo: Pes je chrt a je zpet na cele. Etapu o parnik MP86.

        1 Peslezedirou 76

        2 MavasH 75

        3 Hroch 75

        4 Delkim 75

        5 Amoondre 74

        6 Daymaker 73

        7 Kolvys 72

        8 Glum 70

        9 Prodi 69

        10 (:(P) opicak 69

        ..

        47 Kotew 38

        48 Robb 36 (3) ale ten to ma pod kontrolou.

        0 0
    • robb  

      Když vám foukne do zadního kola.

      Alaphilipe je prý v pořádku.

      https://pbs.twimg.com/…Mv.jpg:large

      0 0
    • pierogross  

      Dobrý pozdní večer všem. Rád bych zde podal takovou..no ani sám nevím…otevřenou otázku-názor. Sleduji TdF dlouho, od dob RK ml. v profi pravidelně. Po dnešku jsem ztratil veškerou chuť. Opravdu jsme všichni takoví blbci, nebo je p. Nejmenovaný Brit taková hvězda? Po dnešku kompletní? Tak jako byl nedávno Armstrong apod.? Vidíte jeho fyzickou konstituci, ano, má opět natrénováno víc než všichni, (vlastně všichni ne, s ním asi tak 20 britů v posledních letech, vč. Wigginse), je nejlepší v horách, ve sjezdu, na rovině, v časovce. Ano, dá na prdel kromě Dumoulina všem. O parník starému švýcarovi (jasně ten končí, nejde mu o nic – podle mě spíš právě proto by se měl ukázat…), o parník Tonymu M, Bártovi, a dalším a dalším, specialistům, úplně jiným somatotypům. A nikdo se nediví, ostatní jezdci jemu podobní – Purito např., to řekne naplno, že on sám se svou váhou to v tom větru nedal, pan Nejmenovaný to dal – nejlíp… atd. Takže mám věřit nadále, že je vše v pohodě, tak, jako stokrát předtím, než se po pár letech provalí něco jiného? Víte, nedávno jsem viděl ten film o Armstrongovi, kde se říká, jak za ním přišli – hele, jsi hvězda, zítra (nebo za hodinu…) přijde kontrola, dej si pozor… Teď to je asi úplně jiné, cyklistika je už čistá… Pokolikáté? FAKT TOMU VŠICHNI VĚŘÍTE? Já ne, promiňte.

      0 0
      • iron.hide  

        vsetci tam fetuju, aj ten milovany zeleny muzicek.

        0 0
        • ememem1  

          ry moc nevies predychat ze ide do ria namiesto lamiho, pred rokom by si to nenapisal. :-)

          0 0
      • bassano  

        to bych opravdu zas tak neřesil

        to ze se z Anglie se stane z cyklistickych nul najednou cyklisticka velmoc se obcas stane (SKY donesla do pelotnou nové převratné znalosti wattmetru), ale nevidim rozdil mezi nim a Yatesem nebo plno dalsima I kdyz jsem Italofil tak je mi jasné že Ricco nebo Di Luca a taky další nejsou beránkové :)

        0 0
      •  

        Já sem dycky věříl,ale toš někdy sem aj pochybovál…

        0 0
      • t29  

        Není tu náhodou vlákno „Konspirační teorie“ ? Když časovkář specialista dva dny ve větru tahá svého lídra zpátky do pelotonu, kolik sil mu asi zbyde do větrné a kopcovité časovky a kolik sil může vydat, když další den musí zase tahat?

        Froome změnil přístup k závodění, minulé ročníky s ním byla nuda, teď se stará o zábavu, a já se chci bavit.

        0 0
      • Madtomas  

        A co Mollema? Jeho vykon v casovce je pro me zdaleka nejvetsi haluz

        0 0
        • Canyon325  

          tak mollema nepatril medzi vyslovene zlých časovkárov spomedzi jazdcov na GC, takže mňa jeho výkon nejak neprekvapil, vzhľadom na jeho výkon na Ventoux predošlý deň… pódium v Paríži by som mu určite doprial, aj keď predpokladám, že mu v treťom týždni dojdú sily…

          0 0
      • Neťa  

        Tak z tohoto pohledu mi třeba mnohem jasnější přijde Sagan. Ale jak už bylo řečeno, kdo je tam čistý, ať hodí kamenem.

        0 0
        • Canyon325  

          tak porovnávať Sagana a Frooma mi príde trochu psycho :) Froome je jasný už len z toho pohľadu, že v 27-mych rokoch sa sčista jasna zjavil na Vuelte v r. 2011 (predtým úspech takmer žiaden) a nebyť tímovej taktiky, tak by vyhral celkovo + odvtedy vyhráva stále… Sagan sa vyprofiloval od mladého veku už ako kadet/junior (už vtedy dokázal stíhať s jazdcami vyššej kategórie, keďže vo svojej nemal konkurenciu) či už v MTB alebo CX a od r. 2010, odkedy je v ProTour dosahuje úspechy… že okrem šprintu a klasík zvládne prejsť kopcovitú etapu alebo zajazdiť prológ by som za dôkaz dopingu nepovažoval… samozrejme, ruku do ohňa by som zaňho nedal, ale už z tohto pohľadu je vidieť riadny rozdiel… ako viacerí, aj ja som čítal Hamiltonovú knihu a odvtedy si veľké ilúzie o čistote cyklistiky nerobím, ale zatiaľ nepredviedol výkon typu Top5 na Ventoux alebo podobný kopec, aby sa o ňom dalo pochybovať…

          0 0
          • tromboonen  

            Froomie ale neprisel odnikud, jezdil uz driv, ale byl chudej klucina v Keni a v Jizni Africe, nebyl v zadnem Evropskem teamu, pak se nekam dostal a pak do Sky a tam si jej vypiplali stejne jako Wigga nebo Orica ted Chava nebo Yatese.. ze se Froome nekde z cista jasna „zjavil“ z pohledu nekoho kdo sledoval evropskou scenu jeste neznamena, ze do te doby nejezdil a jen zobal :)

            0 0
            • Canyon325  

              ani nechcem vedieť ako ho vypiplali :) čítal som o jeho kariére, takže viem, že mu trvalo určitý čas dostať sa do európy… každopádne na mňa dôveryhodne teda nepôsobí, ale aspoň to nieje psychopat ako Armstrong…

              0 0
      • tromboonen  

        Jestli Ti jde jenom o tu casovku, tak Froomie je jezdil dobre vzdycky, jako vetsina anglosaskych jezdcu na casovkach a jezdeni sam proti vetru a stopkam vyrustal, na kopce musel zhubnout a naucit se, stejne jako Wiggo.. a ze je dobrej ve vsech terenech? Ma nadupanej team, ktery pro nej dela prvni posledni, on pak jen v zaveru roztoci Ty svoje pavouci nohy (vsak si vsimni jak zpanikaril kdyz mu Gerrans smetl pulku vlacku a sel se vycurat aby se na ne pockalo)… ze k tomu jeste letos pridal sjezd (ten se dopingem asi nenaucis) a jednou tu silenost se Saganem (to dal spis Sagi, Froome byl pohotovej a docvak se, klobouk dolu, taky to musela byt makacka, ale on v te etape nic delat nemusel, narozdil od Sagiho), to mu pridava body, ale neni to nic nemozneho nebo nemozneho bez dopingu.

        Co se tyce vcerejsi casovky, byly tam mega kopce, foukalo fest a valna vetsina jezdcu to vypustila, nekdo kvuli bezpecnosti, nechci se nechat sfouknout, beru normalni zadni kolo, nekdo ze je unavenej z tahani a sjizdeni na vetru (Panzer, ten to teda asi nevypustil, ale neslo mu to), nekdo ze to dostal befelem od DS aby se setril atd. atd..

        Ze vyhral Dumoulin neni nic divnyho, je to casovkar, ale jak jsme nekolikrat videli i v kopcich mu to jde a myslim, ze uz rek, ze se na to zkusi zamerit, takze z nej asi jednu bude dalsi zazrak a lidi jej budou porezrivat jako Ty ted Frooma.. ze byl Froomie druhy taky neni nic divnyho, jde mu o hodne, casovky umi, navic tahle byla spis o kopcich a o vetru, je mozny, ze ke koncu uz foukalo citelne mene, to se stava.. a kdo by jej mel ohrozit? Cance? Nebyla to trat pro nej, krome toho zda se, ze uz to vypousti, nebo nema formu, Panzer ditto (trat ne pro nej), krome toho je vystavenej z prace pro team, ostatni GC jezdci? Kdo?

        IMHO z drahare nebo casovkare lze udelat vrchare (ne explozivniho jako nejakej Kolumbiec, ale proste hubenyho co jede tempo), naopak je to dost tezke..

        Svalovat to na doping no nevim, rozhodne Froome nebude neco jako Pharmstrong (mega napapanej a napumpovanej krvi i s celym teamem), to si dneska uz nikdo nedovoli, vzhledem k pasum atd a team jako Sky uz vubec ne, to tak nejake dalnevychodni teamy to zkousej s mladyma jezdcema, viz zazracne vysledky Gazpromu v casovce na Giru, plus almost bany a chyceni hrisnici u Kazachu a Putinu.. kluci asi vsichni berou nejake drobnosti na TUE, plus kdovi co na regeneraci, co treba jeste neni zakazane atd., ale ze by v tom nekdo jel ve velkym jako celej USPS team, to je podle me dneska takovy popularni folklor pro ctenare iDnes a Blesku, stejne jako nazor, ze tam maj vsichni elektromotory.. IMHO by si ani jedno z toho nikdo nelajsnul..

        0 0
        • USPS  

          Někdo mě volal? :-)

          0 0
        • pierogross  

          Samozřejmě co člověk, to svůj pohled, názor. Já vidím to, že byl dobrý časovkář v Británii. Ale měl o deset kilo víc. Odborníci odborně tvrdí, že shodil pouze deset kilo tuku, a svalová síla mu zůstala… Ostatním zřejmě ne. No- udělejte si svůj závěr… V Británii se nedávno provalila aféra s dopingem u 150 (!) předních sportovců (britských). Závěry zatím stále nebyly vydány… Co bylo uvedeno jinde, že se provalila dopingová aféra u skupiny keňských běžců, a skupiny britských běžců, kteří trénovali…v Keni. Nedávám do souvislosti, že tento novodobý megacyklista je z Keni a před pár lety získal britské občanství… Dávám ale do souvislosti, že u veřejného testu, aby dokázal, jak je čistý, docílil Froome čísla hodně přes 80, dokonce až 90, a tyto hodnoty (VO2 max) odpovídají přesně číslům, která měl Armstrong v dobách jeho největších (EPO). Sami představitelé testu VO2 tvrdí, že 90 je spíše už tak trochu sci-fi…Když byl dlouhodobě po přiznání Armstrong testován, tato čísla se dramaticky snížila… Atd.atd. Tohle je můj pohled.

          0 0
          • tromboonen  

            Precti si jeho zivotopis, kdyz byl jeste v keni tak by na ty bobule nemel, a jejich narodni team byl joke, vsechno si delali sami.. a je ve SKY teamu, ne v nejakym britskym sportovnim svazu nebo jako jednotlivec, SKY by si/mu to nedovolilo

            Prave ze v jinych sportech se dopuje fest, protoze kontroly tam jsou mnohem mene caste, mnohem mene nahodne a neco jako biologicky pas myslim maj jen cyklisti.. VO2 nemuzu komentovat, nevim dost, jen to, ze to ne vzdy musi byt dusledek EPO nebo neceho podobnyho, koneckoncu na to EPO by mu jiste prisli.. nekdo muze mit prirozene vysoke hodnoty, dulezity je aby mu to nelitalo, a to asi nelita, jinak by dostal stopku..

            0 0
            • pierogross  

              Tak zase nejsem snad úplně…Je mi jasné, že v Keni to nebylo nic moc. Na druhou stranu říkat – To né – to je přece SKY – právě že je to SKY!!! Právě že jsou nejbohatší, mohou si dovolit věci, o kterých se nám ani nezdá… Říkat, že SKY nee, to zavání alibismem, to samé přeci říkaly před pár lety jiné stáje, také špičkové… O to mi jde. Jasně, že to asi není EPO, na to by asi přišli, že ano… Já si nemyslím nic doopravdy – nejsem tak odborně znalý. Je to jen můj amatérský pohled. Víš, ani moc nemám už chuť, nezlob se. Vím jedno – nikoho z opačným názorem nepřesvědčím, a ani to nemám v popisu. Jak říkám, je to jen můj pohled, odpozorovaný lety krásných etapových klání, kdy se pravidelně později něco objeví, a vždy předtím všichni tvrdili to, co tvrdí teď.

              0 0
              • tromboonen  

                Asi jako ten chlapik v tom blogu na iDnes, s nim si muzes podat ruce..

                Sice chapu teorii „tenkrat taky tvrdili a jak to dopadlo“, jenze prave kvuli tomu je dneska ten system mnohem prisnejsi, hujerove jako Gazprom, Astana a Katusa si obcas nejake excesy (vetsinou u mladejch, mimo sezonu atd.) dovoli a malem uz za to skoncili, SKY si myslim jede na neco jineho, marginal gains, totalni nasazeni teamu atd. postavit to jen na pilulich si proste nelajsnou, muj nazor, az se ukaze, ze vsichni cernomodri dopovali, sezeru bidon.. a ty se zatim nauc trochu pravopisu :)

                0 0
                • blaf  

                  SKY si myslim jede na neco jineho

                  vis co se rika, myslet znamena … ;)

                  (ja teda nerikam tak, ani tak)

                  0 0
                  • tromboonen  

                    Jasny, ale nelibi se mi ten pristup vetsinou totalnich laiku „Froome vyhrava, takze musi byt nasypanej“… tak na nej od krajnice zabucime, chrstnem chcanky, nebo jej pomluvime na foru, kdyz je druhy v casovce… tim tady kolega zacal, to si myslim ze nic nedokazuje, zrovna pri takovem profilu a podminkach.. kdyby vsechny drtil o tridu nebo delal veci jako Pantani na velkou do kopce, tak by to bylo neco jinyho, ale on se vetsinou necha nekam dovizt a pak jen jede a cumi na budiky, ze toci nohama jak fretka je holt neco co se naucil.. ale nechme toho..

                    0 0
                • pierogross  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                  0 0
        • raw 4  

          Myslíš, že byl Padrnos taky napapanej?

          0 0
          • bassano  

            ted uz asi ne ale nepredpokladam ze veris ze byl tehdy jediny cisty v Armstrongove tymu ze ne? :)

            0 0
          • treatt  

            Proč spekulovat, vždyť se k tomu sám „anonymně“ vyjádřil..

            0 0
      • treatt  

        Cancl chtěl, ale nejely mu ani nohy, ani hlava. Není fyzicky úplně cajk, cestou potkal rozsekaného týmového kolegu krom jiného..

        0 0
    • Tanabe  

      Hmm pro nekoho za to muzou zazracne bobule ja za tim vidim Leta tvrde driny odrikani krve a potu.Ti kluci jezdi od mala defakto neznaj nic jineho nez kolo kdyz pochazeji z rodin kde maj hluboko do kapsy maj kola kde by tady v galerii nedostali ani jednu hvezdicku a jezdi a sni o tom ze treba jednou pojedou TDF.Ti pomlouvaci ze kazdej sype vidi jen tu tresnicku na dortu ale co to obnasi to uz videt nechcou a pisi sve rozumy pekne z gauce a z lahvacem v ruce

      0 0
    • USPS  

      Cav je PÁN!

      0 0
      • Jaroslávek  

        Vůbec se mi ten jeho dojezd dneska nelibíl. Je pravda, ale že oči vzadu nemá.

        0 0
        • Delkim  

          tohle bylo myslím ale ok, kofein na to neměl

          0 0
        • tromboonen  

          Zvrchu bylo videt, ze Cav jel docela rovne, ale Kittel se tam zacal motat a najednou byl za nim, ale cavova chyba to moc nebyla..

          0 0
          • USPS  

            Kittela rozhodil ten poryv větru – Bakalíííííííí­ííííííííííííí­ííííídli jsou na to hodně náchylní, viz. včera Alá Filípek…

            0 0
            • Canyon325  

              určite bude zase Lefevere vyplakávať, ako ho tam Cav zavrel a preto Kittel nevyhral

              0 0
        • treatt  

          Naprosto čisté, Cav šel před něj a dál nevybočoval, pak si to už musí hlídat Marcel..

          0 0
      • Delkim  

        zajímavý graf

        až to Sagan správně načasuje a bude mít „zázemí“ tak ho nezastaví ani čistokrevní sprinteři

        0 0
        • MP17  

          to sem si také dnes říkal, hlavně když se tam musel vymotávat do předních pozic, připadalo mi, že ten jeden jezdec ho tam snad přivíral i schválně

          0 0
          • novas752  

            A i tak byl o dost rychlejší než ostatní vepředu. Být cíl o pár metrů dál, možná by byl první.

            0 0
        • Darkson  

          Sagan byl na kilometru do cíle sám z týmu zavřenej někde kolem 30.fleku a musel kličkovat a zpomalovat, aby se dostal dopředu…a nakonec zase v TOP3

          0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        PLD stale ve zlutem, a dnes si pripsal dalsi etapu za komplet podium, (stejne jako mnoho jinych, ale je proste nejvys v GC.) Ale ono mu dojde…

        1 Peslezedirou 82

        2 Delkim 81

        3 Amoondre 80

        4 MavasH 79

        5 Hroch 79

        6 Daymaker 79

        7 Kolvys 76

        8 (:(P) opicak 75

        9 Prodi 73

        10 Glum 71

        ..

        47 Kotew 39

        48 Robb 37 (4!!!)

        0 0
        • robb  

          Njn, nějak není forma :-D

          Uvidíme, zítra je to nahoru dolu

          http://www.steephill.tv/…ers/profile/?…

          0 0
        • iron.hide  

          to ste vazne vsetci vpredu dali na etapy aj cavendisha? ja som mu vobec neveril a teraz si trieskam hlavu :( miesto neho som tam dal gorilu, ktora uz ide asi do dochodku.

          0 0
          • Trainman  

            Taky tak, neboj :)

            0 0
          • bassano  

            +1 znicehonic je z neho zase pan sprinter to se musi nechat

            0 0
          • tromboonen  

            No taky jsem Cava podcenil…se naucil od Sagana nepocitat s vlastnim vlakem a narodźdil od nej to i dotahne do konce, ta draha asi dela svoje… a Goril si holt vybira slabsi rocnik, se muze stat, kazdopadne jak Cav tak Sagi frajeri, zkusenost a chytrost..

            Schvalne co bude dal, Cav mel uz davno bejt doma a trenovat na Rio, ted se asi kousne.. Sagic smozrejme da X druhejch az tretich mist, pripadne sprinty nekde mezi kopeckama, ale Cav fakt jede, aby se nekousnul ze tu zelenou fakt da.. v busu ma podezrele hodne zelenejch prilbicek, tusim 4 tam Matt z GCN nasel, a kdovikolik schovanejch :)

            0 0
            • Amoondre  

              Nechce se mi verit, ze by ted 6 dnu cekal na etapu v Parizi a placas silama v kopcich kde bude mit problem stihnout limit

              0 0
              • USPS  

                Zní to sice nelogicky, nicméně možnost vyhrát 5. etapu + navíc tu nejcennější pro sprintera Cava i přes hory přenáší – v minulosti to už nejednou předvedl…

                0 0
                • tromboonen  

                  Bych si tipnul ze ted to urcite zkusi dojet, Rio neRio.. vcera ten Frantik co s nim delal rozhovor to ukoncil slovy „Au revoir a Bern et Chaps Elysees“… tak mozna i dve by moh dat, navic ten zelenej, jemu bych to docela pral a aspon by Olegovi trochu spadla huba, posledne u Amiku ve studiu se naparoval ze zelenej bude uplne bez problemu…

                  0 0
                  • Amoondre  

                    Pri naskoku 62b pred dnesni etapou a faktem, ze uz je jenom dve etapy kde ma Cavendish sanci ziskat vubec nejake body je zeleny dres pro Sagan temer urcite jenom otazka dojeti do Parize. A to pocitam, ze zitra v uniku bude Sagan taky a i kdyby ne, tak po dnesnim peklu nevim kdo ten unik bude stahovat

                    0 0
                    • tromboonen  

                      Tak 2×50 a nejakej ten intermediate by taky mozna dal, ne?

                      Ale 5× za TdF vcetne Champs by byla bomba i bez zelenyho, navic jako volna noha bez vlaku…

                      0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              .

              0 0
          • prodi  

            tak po tom jeho tréninku na dráhu do Ria bylo jasný, že bude mít v nohách dynamit:)

            0 0
            • Delkim  

              jj, přesně tak :) britská dráhařská škola je vyhlášená a pokud je v jejich péči několik měsíců tak to musí stát za to :) a líbil se mi už na na jaře na MS na dráze

              0 0
          • USPS  

            +1

            Ale já jsem zvyklý, že na koho vsadím, ten to posere a naopak… :-))

            0 0
          • Amoondre  

            Tipovaci taktika na Tour je jednoducha. Mas tam cca 6–7 sprinteru a je jasne, ze 1–2 neuhraji ani bod, naopak zbytek min. 6–9b. Takze je tam chrstnes vsecky a doplnis 2–3 vrcharema, kteri by to mohli dat.

            0 0
        • Jaroslávek  

          Jako „účastník středního proudu“ si to mám počítat furt sám ?

          0 0
      • treatt  

        Je to offtopic, ale teda tuhle hlášku importovanou ze Slováče jsem nikdy nepochopil. Zvlášť v zemi, kde je stále hrdostí, že se „to pánům znárodnilo“ :)

        Ale obsahově bez diskuze, opět nádherný win

        0 0
        • Jaroslávek  

          Slováci u nás zaměstnaní (skoro Maďaři) na různá potvrzení uváděli do kolonky titul: Pán.

          0 0
    • USPS  

      RK je do 10. místa celkově furt za velice slušný kurz 2.25 – přiznám se, že tomu moc nerozumím, podle mě se do TOP 10 v pohodě dostane, osobně bych na to dal kurz tak max. 1.5…

      0 0
      • laso  

        když se podívám na aktuální desítku, nevidím tam moc lidí, kteří by mohli romčovi přenechat flek

        0 0
        • USPS  

          Tak moc jich opravdu vidět nemusíš, že… :-)

          0 0
          • laso  

            abych vzal kurz 2,25, tak bych tam chtěl vidět aspoň dva tři. podle aktuální formy spíš vidím ještě rodrigueze a meintejse, kteří by mohli křižáka přeskočit

            0 0
        • Tanabe  

          Roman je asi rad tam kde je dneska se tam drzel protoze se nenastupovalo to pry nema rad radeji pravidelne tempo.Posun u nej bych videl ze nekdo pred nim vyhori jinak bohuzel moc ne ale zase jede bez podpory tymu

          0 0
    • Tanabe  

      Dneska pekne tvda etapa.Pastika peknej vykon .Froom si pomalu dela ze souperu legraci ten jakoby naznak nastupu.Akorat nevim zda vubec jeste neco ukaze Nairo protoze se mne zda ze je cim dal vic neviditelnej a defakto zatim nic neukazal.A nechavat to na posledni horskou etapu jak posledni rok tak tomu asi ani on sam nemuze verit

      0 0
    • MartinM  

      Dneska NUDA

      0 0
      • Frankq  

        Taky jsem čekal trošku víc aspoň že Majka to trušku osolil tu polívku .

        0 0
      • Polka  

        +1 Jak májku nemusím, tak by si to dneska zasloužil, musí ale do příště potrénovat sjezdy.

        0 0
        • treatt  

          Co si zasloužil? Nejaktivněji sbíral body na prémiích, o tom žádná a jel hodně dlouho hodně svěže. Ale jen se podívej, jak zkoušel ******* s Charlisonem, poslední kiláky mu absolutně nešlápl, vždycky pro formu najel na první flek a tak to pižlal, že Pantano musel jet opět blitvu, aby je ti dva zezadu nedojeli. V závěru ještě zkusil využít ohlédnutí, ale naštěstí mu to nevyšlo. Vychcánek odpornej..

          Naopak já slavím, Pantano démon nehoráznej, jen mě mrzelo, že TV motorka zůstala s Reichenbachem, docela by mě zajímalo, jak by mu vůbec visela :) Jak tam potom přilítnul jak dělová koule vnitřkem točky přes motorku, co jela za paštikářem, zážitek :)

          Smolař dne Alaf, sil měl dost, zabejčenej zle, že to pořád nevypustil, i když byl ze hry o win venku..

          0 0
          • Lenka.05  

            Presne, je to vychcandira.

            0 0
          • RomanH  

            +1

            0 0
          • Peslezedirou  

            Mně se hrozně líbila ta scéna, jak kamera na motorce sleduje paštiku ve sjezdu a on to tam poslal vnějším zatáčkou kolem motorky a už byl za májkou, ale pěkně si ji namazal na chleba :-)

            0 0
          • Amoondre  

            vsadim boty, ze tohle udelat nejaky Cech tak ho tady velebis za takticky majstrstyk

            0 0
            • treatt  

              To vsázej, ale budeš chodit bos. Ano, na Paštiku mám pifku, ale právě proto, že to je vyjebávač a to nesnáším napříč nejen politickým spektrem, ale taky národnostmi ;)

              0 0
              • McBlacky  

                Paštika je fakt mrdkař. Jako jede mu to, ale je vychcanější než Francis a to je co říct ;)

                0 0
                • Breakpain  

                  Teda já se hoši omlouvám, ale není to o tom, že člověk má nasadit takovou strategii, díky které vyhraje a není proti pravidlům?

                  0 0
                  • Yura  

                    Jo jako třeba zacit s unikem po odmavani zacatku poslední etapy, když tam všichni plaki a srkaji šampus ze? No muzes to udelat, ale pak muzes rovnou skoncit se zavodenim, protože trapnejsi věc uz udelat nemuzes.. Jestli sleduješ nejakej ten rok tu cyklistiku a nevidíš, ze je to proste sebestrednej, vychcanej ****. Tak si bez k ocnimu pro silnejsi popelníky.. Letos jak to zavrsil vysranim se na Romana a přitom s prstem v nose dojel s celem do cile no nou koment..

                    0 0
            • bassano  

              +1

              0 0
          • wishpull  

            Hodně mě sral ten českej komentář, že Majka jede „chytřejš“. Kdyby takhle jel i Pantano , tak si zašpurtujou o 3 flek.

            Spravedlnost se díky bohu občas ukáže.

            0 0
            • USPS  

              A tak mě to u ČESKÉHO komentáře vůbec nepřekvapuje…

              0 0
        • Jaroslávek  

          Nezasloužil.

          0 0
      • Neťa  

        Velká nuda, zvlášť na takový profil. Mám takovou obavu, že už se všichni bojí něco zkusit. Dvojnásobná škoda Kontíka, ten by se dnes jistě jen nevezl.

        0 0
        • iron.hide  

          presne tak, kontik by im to tam osolil. A pasivny nevyrazny babicka je este nudnejsi nez minule roky.

          0 0
        • tromboonen  

          Nevim co by moh zkouset, v tom tempu co rozjel Sky vlak, vsichni byli radi ze jim uvisi… a Bertie na nijak zazracnou formu nevypadal ani pred tim nez se potlouk..

          0 0
          • Madtomas  

            Taky mam pocit ze je rad ze tam je a na nastoupeni uz to neni, i kdyz by chtel. Uvidime

            0 0
          • iron.hide  

            bertie ani nemohol nic ukazat, pretoze padol uz hned v prvej etape

            0 0
            • tromboonen  

              Pisu predtim nez se potlouk.. na Dauphine sice vyhral tu casovku do kopce, ale pak uz nic..

              0 0
              • iron.hide  

                je mozne ze on bere Dauphine len ako trening. To iba Froome to bere vaznejsie a za posledne 4 roky ho vyhral 3 krat.

                0 0
          • treatt  

            Přesně tak, zkusili to rozjet Astana boys a bylo z toho co? Ironický úšklebek Wouta.. Quinta je viditelně rád, že tam vůbec je ve skupince a Valve rychle poznal, že ani dolů to nepůjde. Proti té síle SKY těžko něco vymýšlet, když jsou sami na hraně..

            0 0
          • Neťa  

            Pořád se mluví o tom, jaké peklo Sky jelo a jak se s tím nedalo nic dělat, ale pokud jim na špici zůstane v pohodě celý vlak a dokonce ani Roman nemá žádný problém se udržet, tak to pro mne znamená jediné – moc se nezávodilo. A pokud v dané situaci byli všichni na limitu, tak to opravdu potěš koště, potom je Sky opravdu úplně jinde než ostatní a zbytek Tour bude stejná nuda.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Právě, že to peklo se jelo jenom prvních 30 km (přesně jak píše Hroch). Sky ve předu jenom ve třech, ale opět potom stejný scénář. Skupina, přes vysílačky zjistíme kdo tam je a potom v klidu přesun pod poslední kopec a tam si to možná rozdáme. Ne dopingem, ale tímto LA zabil cyklistiku. Vysílačky a watty, info od direktorů a je z toho nuda.

              0 0
              • raw 4  

                Jo bylo by to bez vysilacek a wattmetru zajimavejsi..pure cycling…

                0 0
            • bassano  

              letos to vypadá na super nudnou tour zase snad se něco stane ještě ale ono je to těžké když tam neníí Contador který vždy něco vymyslí a Nibali si tam jezdí tréninkově před olympiádou a sere na GC

              nikdo jiný nic nezkusí

              0 0
              • iron.hide  

                co si cakal od nibsa? ved tam maju arua, on tam ma byt na GC. nibs tam je maximalne na etapu, ale vyzera ze ani to nie.

                inak stvrtok je horska casovka, babicka by sa konecne mohol hecnut. ale aj tak ju vyhra fruno.

                0 0
              • t29  

                Froome jezdí downhill, úniky, spurtuje, běhá a furt je to někomu málo.

                Tři dojezdy ve fotofiniši o galusku a furt je to někomu málo.

                Top 10 v pěti mintách a furt je to někomu málo.

                0 0
                • Neťa  

                  Ale jo, ono je to díky těmto věcem docela zábava, jen prostě zatím chybí nějaký větší boj v kopcích. Asi každý musí uznat, že letos dělají Tour především tři lidi, nechci domýšlet, jak by to vypadalo bez nich.

                  0 0
                • McBlacky  

                  přesně, navíc začátek etapy do Culoz byla pěkná vražda. Včera i na relativní tranzitivní jebce měli AVG přes 47. Nevím co už by kdo chtěl.

                  O žlutáka je pořádně nebojovalo už roky.

                  0 0
              • Radek Broz  

                Mě to letos baví.

                0 0
                • Dr.Drejg  

                  I mě to letos baví, nudný mi přijdou jen komentáře na ČT.

                  0 0
                  • Delkim  

                    přepni na Slováky, tam bude teď několik etap hostovat na spolukomentování Benčík ho ho ho Hodor :)))

                    0 0
                    • Neťa  

                      Taky jsem se musel smát, když to Jílek na ČT oznamoval :-). Prý že je čeká na Slovensku komentátorský převrat :-D

                      0 0
                      • Janes  

                        To v každém případě, aspoň nebude v každý druhý větě opěvovat Peťo Sagana (byl jsem teď týden na Slovači).PS: Sagana mám rád, ale co je moc, to je moc, Sagan v novinách, televizi, rádiích…

                        0 0
                        • Delkim  

                          nebuď nepřející, vždyť nikoho jiného nemají :)))

                          0 0
                        • Hroch obojzhivelnyj  

                          Nedelej si iluze, byt Sagan Cech tak to tu vypada stejne.

                          0 0
                          • mastihuba  

                            Bych skoro řekl, ze to sleduje o dost vic lidi nez fotbal. U nás dokonce i motorkari. :)

                            0 0
                        • Pablo  

                          A co jako, je dobrý, tak se o něm mluví. Jako o Sáblíkové a dalších, když o něco jde, akorát jim vrcholný závod sezony netrvá 3 týdny. Snad to všichni dokážou i marketingově využít, ať z té dřiny mají i něco praktického ;) A ty se s tim smiř.

                          0 0
                          • Janes  

                            Nezažils, tak nesuď, ty smiřovadlo .Jen jsem tady napsal svojí zkušenost. Ať si to každý přebere, jak chce. Já prostě tohle uctívání sportovců nemusím. A somozřejmě chápu, že jde stále o to samé…chléb a hry…aby lidi nemysleli na realitu a vládci měli klid.

                            0 0
              • wishpull  

                Nejdudnější Tout od dob LA byl ta , co vyhrál NIbali.

                0 0
              • mastihuba  

                si nemužu pomoct, ale to že by to Alberto nějak oživoval je jen tvoje zbožný přání… posledně jsem se taky na silnici pokouše udržet někoho lepšího a kupodivu jsem nic moc nevymyslel. :D

                0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Na zacatku to vypadalo nadejne, Sky rozsypany po celym prvnim kopci, Movis lidi v prvni skupine a sprinteri v panice. No a pak to usnulo. Movis si jedou na svoje klasicky 2–3 a nikdo jinej nic nezkusi…

          Aspon se Movis posunuli do cela tymu a nam provetrali tipovacku. Ovsem zas na tom nejvic vydelal Peslezedirou, porad v cele, dalsi etapu a poodskocil celu.

          Po 15. etape: vse:

          1 Peslezedirou 90

          2 MavasH 85

          3 Kolvys 82

          4 Delkim 81

          5 (:(P) opicak 81 nenapadne se sune k prednim pozicim

          6 Amoondre 80

          7 Hroch 79

          8 Daymaker 79

          9 Tvargy 74

          10 Prodi 73

          ..23 Jaroslavek 64…

          46 Robb 43 Tady si Robb zkusene pohlidal DNF..

          47 Kubasan 42

          48 Kotew 40 Krome lanterne Rouge i uznale HMM! za Vuillermoze

          Udela si dneska Cancellara doma v Bernu radost?

          0 0
      • t29  

        Těžko něco vymýšlet po tak šíleném týdnu. Downhill časovka by asi neprošla.

        0 0
    • treatt  

      Tak Alaphilippe tu etapu fakt chce..a jak na to? Poslat tam Panzera, aby mu jel tempo, Julian do kamery gestikuluje, ze tomu hovadu sotva visí a Tony si přitom kecá v 55ti s DS a nonšalantně u toho rozkládá rukama..solidní oddíl prostě :)

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        CN Live:

        14:43:15 CEST

        Breaking news: Alaphilppe has taken a turn on the front of the break.

        :-)

        0 0
        • treatt  

          :-D Pěkné, jak se v úniku točili 4 lidi a pořád na Panzera ztráceli každým kilometrem, místo aby získávali :)

          Nicméně by mě zajímalo, proč jedou na špici balíku BMC, bohužel už nemám možnost sledovat žabožroutskou TV, kde se určitě DS dávno ptali :)

          0 0
          • robb  

            To vypadá, jako když celý balík jede časovku :-D

            0 0
          • treatt  

            Ahaaa, stačilo se podívat na dojezd..takže GVA má ambice..

            0 0
          • treatt  

            Muhehe, pěkná scénka,po brdku, kde byl pohlcen Alaf (a hned prohučel balíkem, to ještě bude bolet do cíle..), vypadl z balíku Martin, Iljo ho po kopci začal táhnout, Marcel se asi trochu nadechl a že půjde na špic, když to Iljo uviděl prej: „aha, Ty můžeš? No nic, tak jedem“ a vžum, chvilku ze sedla a přeřadit na vyšší rychlostní :) to je taky velkej řezník..

            0 0
      • Neťa  

        Otázkou je, komu to pomůže. Takhle tu etapu nezíská a navíc přijde i o možnost ji získat v závěru, páč bude mrtvý.

        0 0
      • treatt  

        Muhehe, tak fighter dne pochopitelně Julien a ne nějakej skopčák :) Ovšem dneska teda dojezd jako fík, wait for it, wait for it a pak palba na svaly.. Kristoff trochu vyzvevlil win, ale Peťo teda velmi zkušeně! Mlaďas Holste z IAM teda parádně, do formy se nám vrací i Degen..

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          O prsa dneska. O prsa kenskeho vytrvalce.

          Ad fighter, si zive predstavuju tu veceri u Ettixu, jak si z Tonyho utahujou. No ale zas Allaphilipe si celej den vic daval :-)

          0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Tipo taky celkem nuda.

          Peslesedirou zustava ve zlutem a ve sprintu petibodovych vyhrava uz patou etapu. Budu se muset zamyslet nad pravidlama :-) Ale kolektivni mudrost BF aka Opicak si uz brousi zoubky.

          Wzadu kotvi Kotew.

          1 Peslezedirou 95

          2 MavasH 88

          3 Delkim 86

          4 (:(P) opicak 86

          5 Amoondre 85

          6 Kolvys 85

          7 Daymaker 84

          8 Hroch 82

          9 Iron.Hide 78

          10 Tvargy 77

          ..

          Kubasan 45

          Kulix 44

          Kotew 43 (3)

          0 0
          • Pavel  

            Kurňa, to už asi nestahnu… Musí ten Sagan furt vyhrávat?!? :-)

            0 0
          • Peslezedirou  

            Kluk ušatá se připravuje k mohutnému sprintu :-), myslím, že třetí týden hodně zamíchá pořadím.

            0 0
          • kotew CZE JIHLAVA  

            zítra to pojede zase samo:)

            0 0
          • kulix  

            a xakru, už se to blíží ...... :( to se mi to vypuštění Sagana nějak nevyplatilo …

            0 0
    • tromboonen  

      Zabakova tajna zbran

      0 0
    • t29  

      Zajímavě postavený dojezd, skoro na cyklokros. Gratulace Saganovi. Má ještě někdo teoretickou šanci mu vzít zelený?

      0 0
      • Tanabe  

        Rekl bych ze uz ho ma doma:-)

        0 0
      • MartinM  

        V této etapě neplatí pravidlo o ochranné zóně? Nebo proč furt řeší ty časy?

        0 0
        • Neťa  

          Ochranná zóna platí jen v případě nějakého smocku apod. Pokud se dojede normálně bez problému, tak máš samo sekeru, kterou sis dovezl :-)

          0 0
    • Yura  

      A Kristoff se jako pasuje na elitního spurtera jo? Strasnej fynyš..

      0 0
      • xp3  

        No až je mi ho líto, tohle si prohrál sám. Peťo mu to tam hodil tak o 1/3 kola…

        0 0
    • tromboonen  

      Co to tam mel Sagic za organizovanej zajezd dneska? Kompletni s jeho fotkama v nadzivotni velikosti.. Rikal neco o tom, ze mu tam ty lidi vozi nejakej tel. operator? Ty slecny v plavkach S4GAN to je taky od nejakych telefonu?

      Malinko trapny, jemu fandi dost lidi i tak, tohle vypadalo jak organizovanej zajezd soudruhu z Kolbenky na prvni maj, nic proti Sagicovi, ale tohle IMHO nema zapotrebi.

      0 0
      • krabica  

        Jeho fanklub. :-)

        0 0
        • Delkim  

          jeho slovy: from Telekom Slovakia

          takže ne jeho fanklub, ale normální PR akce…

          0 0
      • USPS  

        Ve SS objevili silniční cyklistiku…

        0 0
      • Polka  

        A je to takovej problem? Vzdyt mu na ocich bylo videt „aký je ščastný“ ;-)

        0 0
        • tromboonen  

          Tak myslim ze mu fandi pulka sveta, Slovaku je po trati taky dost, ale tohle vypadalo (a podle jeho slov i bylo) jako ze nejakej operator co mu dela reklamu sebral na ulici nejake chudsi vrstvy co by tam za svoje nedojely, dal jim predtistene fotky a mavatka, prihodil par spore odenych slecen s balonkama a napisem S4GAN na pi.i a vsichni dohromady jeli delat ostudu do Bernu, me to pripadalo trapny jak tam hulakali a jak se tam ty prsatice prsatily, a hlavne takove rekneme mene spontanni to bylo..

          0 0
          • Glum  

            Kdyby Česko mělo svýho Sagana, bude to stejný anebo spíš ještě horší. Byl jsem koncem dubna v Teplicích, když jel Pohár MTB – kolem trati bylo naprostá saganománie a z velké části to byli Češi (ale taky Poláci, Němci). Včera slečny v plavkách sice jasně vypadaly spíš jako brigádnice než jako fanynky, ale pořád stokrát lepší než debilové v boratkostýmech vskakující před kola na Ventoux. Na Saganově slávě logicky bude parazitovat nejedna firma, asi jeho reklamní potenciál je největší z celýho pelotonu. Může se mu to líbit nebo nemusí, ale vlna saganománie jistě zvedá jeho cenu před podpisem nové smlouvy. Jinak Sagan je samozřejmě z těch, kdo dělají Tour zajímavou – jeho únik s Froomem v 11. etapě, úniky vůbec, sjezdy, asi 7 podiových umístění v TdF letos – kdyby v pelotonu nebyl, bude ta TdF míň zajímavá.

            0 0
            • tromboonen  

              Jasny, proti spontanim fanouskum nic, ale takhle organizovany.. to je fakt jak ten prvni maj..

              Jsem doufal, ze nam to vysvetli slovensti bratri jak to tam s tema operatorama chodi, jestli treba delaj nabory pred Lidlem nebo tak neco :)

              0 0
              • Mirec.K  

                Sagan robí u nás reklamu pre daného operátora (tak ako robí v podstatne menšom reklamu pre Citroen) a daný operátor to patrične využíva :) Kde nazbierali ale tých ľudí, tak to Ti skôr odpovie samotný operátor asi.

                0 0
              • ememem1  

                myslis ze ako nam to tu niekto specialne oznamuje? :-) proste ma s t-mobilom zmluvu tak asi robi co mu kazu a za co ho platia resp. jeho potencial patricne vyuzivaju. asi si to neorganizuje sam.

                to je asi jako kedysi hovorieval isty jozo raz ze on za to nemoze ze kam prijde tak sa idu vsetci zblaznit.

                0 0
              • DZAJRO  

                Nábor robil Slovak Telekom na facebooku. Mali sa prihlásiť tí, ktorí chcú ísť a napísať, prečo práve oni. Z nich potom vyberali. Asi prihliadali aj na FB nástenku, lebo sú tam aj fakt zanietené fanynky.

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Tak pohled na pěknou holku nikdy neomrzí …

                  0 0
                  • DZAJRO  

                    Veď hej, hej. A keď tak pozerám na video zo „Saganbusu“ zo včerajšej etapy, evidentne aj Peter si to užíval.

                    0 0
                • tromboonen  

                  Tak dik za objasneni, nechtelo se mi to hledat.. Proti holkam nic nemam, ale aby byli v plavkach mezi oblecenejma, to je jak z tech Miss soutezi co uz po svete moc nejedou, Svycari asi neverili svym ocim, kor v Bernu :)

                  0 0
                  • oberleutnant Weiss  

                    Matteo – ty, takovej grammar nazi, a „holky byli“?-) A jinak – co po Tour konečně zrealizovat nějakej ten společnej švih?

                    0 0
                    • tromboonen  

                      A kua, slabá chvilka a nepřečtení, jsem to musel nějak předělávat nebo co, jdu na hanbu… Nebo mozna podvedome bojuju proti tomu cyklisti daly ridičovi do držky opačným extrémem :)

                      No já bych rád, ale na kole jsem byl párkrát, tak se šinu hodně slabým tempem, to s tím Tvým Autórem a 52/39 bys už ztrácel rovnováhu kdybys na mě čekal… jedu do Lužice, tak tam zkusím potrénovat, ale za týden to nedoženu se obávám..

                      0 0
                      • oberleutnant Weiss  

                        53/39 nebo 50/34 – pořád to roztáčejí ty samý nohy, čili žádný strachy. Až budeš mít náladu a budeš se cítit „natrénovaně“, dej vědět přes mail či mobil…

                        0 0
                • Jaroslávek  

                  Po shlédnutí fotek … zvláštní spolek.

                  0 0
          • Radek Broz  

            Slovenskej marketing je často takovej víc „balkánskej“ no.

            0 0
    • Adar77  

      Dojet tam.

      Udelat si misto co potrebuje..... drzet se furt toho zadniho kola a a takhle to tam hodit…no.1

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Delkim  

      Cavendish out

      0 0
      • Pavel  

        ??

        0 0
        • Jaroslávek  

          OH údajně.

          0 0
          • Pavel  

            Jen odstoupil kvůli OH? Anebo je v tom něco jiného?

            0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            To se dalo vic nez cekat, bez sance na zeleny triko. Uz jak nesel do toho sprintu uprostred etapy v pondeli.

            0 0
            • McBlacky  

              no težko si ho představit jak jde zítra do uniku :) na intermediate. A samotná Paříž by mu nestačila. Takže na Chams to bude kdo? Kristoff konečně?

              0 0
              • tromboonen  

                Myslis ze 5 etap a ta pata na Champs, plus posun v celkovym poctu je pro nej mala motivace? To by uz asi skoncil driv, ne? Mozna ma rymicku nebo neco, skoda…

                0 0
                • McBlacky  

                  ne jen čekal, že vyhraje ten sprint co vyhrál Sagi. Pak by měl šanci na Champs a zelený triko. Takhle už není o co hrát. Trápit se v kopcích jen pro možnost si to rozdat na Champs bez naděje na zelený, to není dobrý trade-off za možnosti medailí z Ria.

                  0 0
              • Polka  

                Sagic konecne! :-)

                0 0
        • GrumpySmurf  

          GCN curse strikes again,.. Cav prohlasil, ze oproti spekulacim pojede do konce, coz je prej super :D. O dve hodiny pozdeji uz je out

          0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Pokracovani v dalsim vlakne

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.