Profi silnice- Tour de France 2016

924 nepřečtených
  • Hroch obojzhivelnyj

Bonjour, Mesdames et Messieurs,

Vyhlasuju tradicni tipovacku k Tour:

Vitez ziskava jako obvykle pravo byt obdivovan a vytahovat se na BF a nejake ceny taky budou. Casem nekdy. Mozna. Snad.

Kdo by se mel chut si tipnout, at mi prosim posle na mail v profilu:

Tip na celkove poradi od prvniho do pateho mista

Tip na nejlepsiho vrchare, viteze bodovaciho trikotu a nejlepsi team.

9 jmen jezdcu kteri si myslite ze se dostanou na bednu v nektere etape

Tie-breaker: Kolik jezdcu ze 198 na startu dokonci.

Uzaverka tipu v sobotu 2.7.2016 ve 12.50.

Soupisky tymu a profily etap budou na ofiko strankach nebo pekne prehledne na

http://www.steephill.tv/tour-de-france/

Pravidla a bodovani jako obvykle:

Body za celkove poradi: Spravny tip na 1.-5. misto 24–20–16–12–8 bodu. Pokud se spletes o 1 misto, mas polovinu bodu jezdce, pokud o vice nez o 1 misto ale stale v top 5 pak 4 body.

Dale 6 bodu za spravny tip na nejlepsiho vrchare, 6 za spravny tip na viteze bodovaci souteze a 6 za tip na nejlepsi tym.

Body za etapy: 3–2–1 bod za 1.-3.misto jezdce ze „staje“ v etape

Pri rovnosti bodu rozhoduje, kdo je blize poctu jezdcu v zavode. Pak rozhoduje vyssi pocet dnu v cele. Pokud ani to nerozhodne, rozhoduje vyssi pocet bodu za GC.

Pocita se konecne poradi vyhlasene po dojezdu v Parizi; body za etapy jezdcu vyloucenych za doping uz v prubehu zavodu se rusi; poradi v etepach se uz ale neprepocitava.

Po uzaverce dam na web soubor se vsemi tipy, ktery bude umet i spocitat body. (ale bude mi to zas trvat, budu v divocine, ty GT maj vzdycky start na nejaky statni svatky). Prubezne budu take preposilat oficialni poradi.

Lanterne Rouge: cenena trofej, ale pozor kdo bude na poslednim miste 5 dnu po sobe (vcetne volnych), ma DNF!

NOVE- budu vyhlasovat viteze etap, toho kdo ma nejvyssi prirustek bodu od minule etapy. V pripade rovnosti rozhoduje celkove poradi po etape, TB atd.

Vedouci v prubeznem bodovani ma samozrejme moralni povinnost chodit v zlutem a moralni zavazek to prokazovat na BF! Bude prubezne obdivovan, oslavovan a obvinovan z nepripustnych praktik.

V pripade protestu ma automaticky pravdu a poslední slovo Hroch.

Copy&paste friendly verze pro tipy

Jmeno/Nick:

Email:

Celkove poradi: (5 ruznych jmen, protože 1 rider se nemůže umistit na vic mistech najednou, ze?)

1.

2.

3.

4.

5.

Nejlepsi vrchar:

Nejlepsi v bodovaci soutezi:

Nejlepsi tym:

Z 198 jezdcu dokonci:

9 jezdcu na bednu v etapach:

( a opravdu 9 a každý jiny. A prosim u lidi jako Martin i Dan/Tony)

Prosim na mail v profilu.

Polame se SuperSky expresu strojvedouci? Kolik zazracnych talentu ma Astana? Vystreli si Pistolero? Pojede Movistar konecne na jedineho lidra? Naucil se Dan Martin v Etixxu udrzet se na kole? Kolik druhych mist da Sagan? Ma na to jeste Cav? Zapomenou Treatt a Blacky zas na deadline?

0 0
    • bassano  

tak natipováno, vůbec jsem netušil koho dát na etapy, to bude zase random

a celkové jsem dal opět podle zbožného přání než podle rozumu

0 0
    • Memphis22  

Díky, snad to zase nebudu posílat na poslední chvíli. :)

0 0
    • Amoondre  

Mraky sprinteru, tezko rict kdo bude a hlavne kdo nebude mit formu. Poslano s predstihem jako vzdy :-)

0 0
    • treatt  

Hrochu, jak to myslíš konkrétně s tím vítězem etap? Za to budou nějaké body? Nebo prostě jen každodenní prestige brut? :)

0 0
    • tvargy  

na 9 jezdců na bedně mám asi 12 kandidátů a furt nevím koho vyřadit. Bouhanni mi to ulehčil. Ještě by se hodili 2 rváči :-/

0 0
      • iron.hide  

no tak to je pruser :) chudak Naser

0 0
      • iron.hide  

mas tam aj Sagana? neviem ci ho tam mam dat alebo ne

0 0
        • USPS  

:-))

0 0
        • Canyon325  

tento rok určite áno

0 0
          • iron.hide  

no jo, asi hej.

Inak vzdy ked je na zavode tolko silnych mien, tak pri tipovacke mam dojem ze tipujem rovnako ako 90% ostatnych. Vsetci asi mame rovnake mena na etapy, velmi podobnu top5, a zelene triko tiez.

0 0
            • Canyon325  

podobne.. tiež som dal na etapy vlastne všetkých z top5+zvyšné 4 miesta pre šprintérov… okrem toho som chcel dať min. ďalšie 2–3 mená, kde je predpoklad, že by mohli vyhrať vzhľadom na ich formu (Richeze, Alaphillipe, Vakoč a pod.)

0 0
        • wishpull  

Jstli ne tak se připravíš o 10×2=20 bodů , ale já mu fandím a věřím i i ve 3b zážezy.

0 0
    • Albek  

Naivně natipováno :D

0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

24 hodin do uzaverky :-)

Je mi to lito, ale krome toho ze budu sobota az pondeli rano mimo internet, velmi pravdepodobne budu mit omezeny pristup k internetu od uterka az do dalsi nedele. Takze v prvnim tydnu zrejme nebudu schpen davat prubezne vysledky :-( Sorry.

0 0
    • daymaker  

Bonjour, po konzultace s manažerem, i když unaven po Giru zkusím něco zajet i na druhé straně Alp. Bez ambicí, uvidíme co na to tělo… Pěkný závod všem!

0 0
    • tromboonen  

Tak mladýmu dneska přišel poštou od Hrocha pásek za Vueltu a k tomu dvě hroší kůže (prej se lepí na prořízlý pláště). Díky Hrochu… tak si hned zas tipnul a opět při zdi, jde po bodech..

0 0
    • MartinM  

Alberto zas na zemi? Že mě to ani nepřekvapuje :D

0 0
    • Amoondre  

Dnes s prehledem za 6 bodu, Sagan zitra do zluteho :-)

0 0
      • USPS  

Úřadující majster sveta to dnes rozjel tomu bývalému naprosto perfektně – po sezoně jde do DDD…?!?

0 0
    • MartinM  

Contador ztraci 2 min? Co se zase stalo nevite nekdo, asi nejaky pad?

0 0
    • MartinM  

Roman dnes super na Sagana. Alberta si uz skrkam ale treba se vzpomatuje.

0 0
      • Pavel  

jj, nádherný finiš, skvělá práce Romana. A Sagan je žluto-zelený. :)

0 0
      • prodi  

AC vypadal nic moc uz na Dauphine, asi uz to lepsi nebude. Meli by jet hned na Romana, nez bude pozde a chytne vetsi ztratu. Ten se zda, ze se potkal s formou. A Sagan bravo

0 0
    • tromboonen  

Klaun

0 0
      • MartinM  

No co, hadry byly v akci tak jich vzal vic

0 0
        • Pavel  

A asi byly od lepidla, protože se ne a ne odrhnout od řidiče.. :-D

0 0
          • Lenka.05  

Nojo, vždycky mně překvapuje, kolik času je třeba pro předání věcí z/do auta :)

0 0
        • tromboonen  

Spíš byly nějak ulepený a nechtěly ho pustit :)

0 0
          • MartinM  

Nene značkový hadry, byly drahé tak si dával bacha aby mu nespadly =)

0 0
    • Smazaný účet  

Tohle by mě zajímalo ;-) Než začalo ME ve fotbale tak se neřešilo nic jinýho, než bezpečnost a teroristi. Jak se něco takovýho řeší u takový akce jako je Tour? Když tam jsou lidi v tisících na hromadě všude :-O

0 0
      • Člověk a jeho svět  

Ale pořád jich není 50 až 70 tisíc na jednom místě… Ale třeba jim pár volných agentů zbylo ;)

0 0
        • Delkim  

sledovanost je ale obrovská… snad to nikoho nenapadne, stačil by jeden idiot s nožem někde ve stoupání…

0 0
        • prodi  

No hele, furt je tam nejakej manik z Eritreje, co by si místo gelu mohl nacpat do kapes dresu par trhavin a vyhodit do vzduchu cely balík:)

0 0
      • treatt  

Jj, tohle mě celkem děsí, akce jako Tour by byla snadným cílem, na takové vzdálenosti neuhlídatelné, obrovská sledovanost, velká koncentrace lidí, ve Fr to je symbol prázdninové pohody, takže ideální cíl zásahu..no, zbývá jen doufat, že to žádného zmrda nenapadne..

0 0
        • tromboonen  

Rikali novinari ze letos je security o poznani vyssi, prohlizej jim tasky pri kazdem pohybu.. ne ze by to fungovalo na lidi auta na trati, ale alespon v nejhorsi tlacenici v cili..

0 0
          • treatt  

Mno, zrovna včera přes den jsem se bavil s kolegyní, aby někoho nenapadlo napálit to do balíku a diváků kamionem, tomu se prostě zabránit nedá a účinnost je dokonalá. A zrovna ten večer to udělali, akorát ne na Tour..

0 0
    • krabica  

Pěkně Sagi a Roman palec hore. Bohužel jsem nějak Peťa nedal na etapy, takže :-/

0 0
      • USPS  

Jo, majster sveta je pokladnička – včera 100% zhodnocení vkladu, dnes 250%… :-)

0 0
      • Amoondre  

Sagan ti rozhodne tipovacku nevyhra, ale jeho absence na soupisce temer urcite „prohraje“ :-)

0 0
      • krabica  

A Porte taky dneska chytil sekeru, tak to je zase začátek. :-/

0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

Jsem si rikal, ze to je zajimava taktika, dat Sagana na zeleny ale ne na etapy ;-)

0 0
    • tromboonen  

Beskydskej McGiver Frantikum nefungoval internet, tak jsem jim to spravil :)

0 0
      • Delkim  

super komenty pod videem :)

well he has everything he needs to wrestle a crocodile. not sure they have those in France but just in case the Tour goes rerouted through a zoo.....

0 0
    • Smazaný účet  

jsou nějaké sázky, jestli se Contador vyseká i dnes?

0 0
      • Pavel  

Jasně. Nabízím ti kurz 0,9. :)

0 0
      • iron.hide  

ja sa skor obavam, aby sa nevysekal Froome. On je krehkejsi nez conti, odrovnal by ho uz ten prvy pad na obrubnik.

Landa sa pre istotu musi drzat v top20, v pripade ak by froome musel odstupit.

0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

Konecne soubor s tipovackou.

Prosim o kontrolu tipu, kdyby bylo neco v neporadku napiste.

Poradi po prvni etape:

Kotew naprel sily do prvni etapy a do GC dal 3 sprintery, coz mu stejne jako Cavovi vyneslo vyhru v etape a zluty dres (35b). Za nim 16 sestibodovych vedenych Treattem, a pole zavira Hekynen, ktery trefil aspon toho Sagana.

P.S. Odkaz na minule rocniky je zde

0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

Po druhe etape: Nejvice si polepsil Delkim, urval etapu i zluty trikot; Kotew se zmenou GC spadl o 21 bodu.

1 Delkim 29

2 Hroch 25 (oh so close)

3 Vrazdit 24

4 MP86 23

5 Coural 22

46 Robb 14 favorite bojuji tvrde uz i o Lanterne Rouge,

47 Hekynen 14

48 Travegoist 6

0 0
        • Peslezedirou  

Doufám, že ví Delkim co to znamená, být ve žlutém? :-)

0 0
          • Delkim  

Delkim byl mimo, ale pokud po dnešní etapě vydrží na čele tak jde hledat žluté triko do skříně! :)

0 0
        • Pavel  

Jaktože nemám lucerničku?!? :)

0 0
      • kotew CZE JIHLAVA  

to je na oslavu:) příjemný sledování, přeji Vám všem GL ALL dále.

0 0
    • tromboonen  

TVL Cav nám vstal z mrtvejch, to jsem nějak nečekal..

0 0
      • tvargy  

Mi povídej. Letos jsem nevěřil a nedal jsem ho na seznam :-(

0 0
      • USPS  

Taky čumím, ale rozhodně mu to přeju – zato Lefevre s Bakalíííííí­íííííííídlem… :-))

0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

Delkim drzi na cele, tak sup prohledat skrine. A ne ze si pujcis od holcicek triko s kocickou!

Etapu dneska Coural, + 3 body, a to jsem si myslel ze mi Coquard pomuze. Vetsina je v minusu, jak Sagi vypad ze zeleneho.

3. Etapa, vitez etapy Coural, GC:

1 Delkim 28

2 Hroch 27

3 Coural 25

4 MP86 22

5 Vrazdit 22

6 Treatt 21

7 Neta 20

8 Canyon325 19

9 Peslezedirou 19

10 Bassano 19

43 Kulix 10

44 Albek 10

45 Lenka05 10

46 Robb 10

47 Travegoist 8

48 Hekynen 8

vse

Mrzi me to, ale dalsi oficialni update zvladnu az v nedeli vecer nebo pondeli, odjizdim a nebudu mit pristup k netu.

0 0
    • USPS  

Od začátku Tour jsem přibral několik kilo – pokaždé když zaslechnu Benčíka, jak o někom dalším a dalším a dalším mluví, že je „hladovej“, tak dostanu okamžitě takový hlaďák, že se musím jít nažrat…

0 0
      • Tencovozikmin  

Ještě že není nikdo žíznivej.

0 0
      • Radek Broz  

Furt lepší než ten Svorada – to se podle mě fakt poslouchat nedá.

0 0
        • USPS  

Tak to já mám přesně naopak – ta Benčíkova cajzlovina (nebo co to je zač) je prostě příšerná, navíc Svorada tak trochu ví o čem mluví, že…

0 0
          • mandak  

Zas tak hrozný to není. Mě spíš vadí, jak se tam uchichtava, ale to dělá celkem dost komentatoru.

0 0
            • USPS  

No, už chybí jenom aby začal používat výrazy jako kalhotky, vestičky, skupinečky, tempíčko (počkat, to už vlastně řekl!) atd. a může si z fleku vzít jako vedlejšák k Asošu s Kolnágem komentování cyklistiky na Ojrošportu jako důstojný pokračovatel Bakyho…

0 0
              • Delkim  

kradu z minulého vlákna: ho ho ho hooo ho ho Hodor :)

0 0
                • USPS  

:-)) jo, to jak se při KAŽDÉM dojezdu pokaždé směje, něco naznačuje…

0 0
          • Radek Broz  

Jde vidět, že jsi z asie :)- mně uši trhá ta jeho husákovská českoslovenčina. A že ví, o čem mluví? Jako neubírám mu, že něco zajel, ale komentovat prostě neumí – na většinu otázek odpovídá stylem „já nevím, to je různé“, případně rozjíždí svoje story, ve kterejch se postupně ztrácí.

0 0
            • Peslezedirou  

:-) jako jo mas pravdu, ale u tdf to kousnu, trchu jsem nepochopil jeho vystupování v TV v nmnm.

0 0
            • USPS  

No, prdel je, že ke spisovné češtině má podstatně blíž Svorada než Benčík, který fakt mluví jak mongol…

0 0
              • tromboonen  

„Spisovny“ bejva slovo pouzivany suchary na obranu jejich verze.. nekdo kdo je zabavny a pouziva „nespisovnou“, neboli „hovorovou“ verzi jazyka (u nas je to skoro sprosty slovo, ale neni to pravda) je uplne v poho a kolikrat lepsi nez nejakej panak co se snazi mluvit spisovne a pritom nerekne nic..

Bencik je podle me zabavnej a neslysel jsem z jeho pusy nic co by me urazilo po strance gramatiky nebo jazyka, clovek muze mluvit jako vidlak a presto dodrzuje vsechny gramaticky pravidla, ktere se kazdy mimino nauci nez zacne mluvit, mnohem horsi jsou nevzdelanci co se snazi mluvit „vzdelane“ a pritom provali, ze jsou totalni nevzdelanci..

Bencik asi nebyl uplne hvezda, ale to nebylo ani spousta komentatoru v ENG a presto komentuji vyborne (kdyz se nekde objevi Matt what's his name from GCN tak je to proste parada, a taky toho tak moc nenajel, protoze se narodil v blby dobe).. Svorada byl mozna lepsi, ale komentovat fakt neumi = coz mu nevycitam, je tam do poctu aby dal historky a background knowledge… vsechno je v pohode, Bencik je lepsi herec/exot, Svorada sice skripe, ale ma tam svoje misto, Jilek je profik, trochu chladnej, ale aspon se naucil vyslovovat francouzsky, jakz takz.. i kdyz to vsechno samozrejme neni na urovni ENG EuSportu, tim mene UK stanic, ale na nase pomery IMHO dost slusny..

0 0
                • Amoondre  

je to otazka nazoru, i v ramci ENG EU mam svoje favority a naopak lidi co nemuzu „vystat“ – treba Carlton Kirby mele obcas neskutecny hovna, Bakalar hadr

0 0
                • Canyon325  

oproti slovenskému komentáru, ktorý je dobrý tak na uspávanie hadov, je ten český na top úrovni :) výnimkou sú len občasní hostia, napr. Velits alebo ešte aj Fraňo, ale inak je to fakt nezáživné a nedá sa to počúvať (90% času hovoria len o Saganovi, absolútne nesledujú dianie a pri dojazde len sucho zhodnotia „nj tak je tretí, ideme ďalej“)… Benčík je naopak v pohode, tie historky si rád vypočujem, aspoň je to zaujímavejšie a najmä popri tom aj sleduje dianie (podobne aj Jílek, kt. má dosť dobrý prehľad nielen o jazdcoch, ale aj miestach, kadiaľ vedú etapy) na rozdiel od našich, kde im bežia celé preteky len ako podmaz k im komentom…

0 0
        • Kubiczech  

Všechno lepší než Bikero. (:

0 0
      • iron.hide  

bencik – to je ten „cho cho cho, cho cho cho“?

0 0
    • robb  

Majka se asi šetří na nějakou etapu, zatím tahá hlavně Roman.

0 0
      • USPS  

Majka je přece určený jako poslední k AC do pořádných kopců, ne? :-)

0 0
        • robb  

Je, ale bojím se aby do nich Alberto vůbec dojel :-D

0 0
          • USPS  

Tak to su klidný – ten tu tůr vyhraje s prstem v nose i bez vložky co mu sežral Footssato…

0 0
    • Sodoma  

No to sem teda zvědavej http://sport.aktuality.sk/…-cyklistike/

0 0
      • tromboonen  

No tak teda prestavam fandit Sagicovi.. ten ***** uz by fakt mel jit, Sagi si ty prachy vydela jinde, doufejme ze ne u nejakyho diktatorskyho ty­mu..

0 0
        • Sindy  

To ti vadí, ze Tinkoff zustane u cyklistiky nebo co?

0 0
          • tromboonen  

No zrovna dobrej vliv na ni nema, je to proste muzik/oligarcha.. kdyby Sagic jel ten svuj klasickej najezd na zelenej, samy druhy mista, tak by mu jako vloni vycital ze ma prilis vysokej plat a ze jako takhle ne. a pritom vsichni vedi ze ujet to co Sagan i kdyz neda etapu je vykon nad vykony… Oleg je proste zasranej buran, jestli zustane, tak jediny co udela, ze se bude snazit slepit nejakej umele splacanej team hvezd za prachy, kde to bude skripat, konflikty mezi klasikama/sprin­terama a GC, pritom on osobne kolikrat rozhoduje takticky nesmyslne jen pro svoji slavu nebo zabavu… a kdyz nekdo nezajede jak by se mu libilo, pujde na Sibir

0 0
            • GrumpySmurf  

Vsak ono tema financovani teamu neni vubec dulezite, zvlast kdyz vse funguje tak dobre. Skoro monopol aso taky nicemu nevadi. On jen rusacek placa kraviny…

Trochu korektnosti chlape. On je mozna z vychodu a to tobe vzdy hodne lezi v zaludku, ale bohuzel je to jeden z mala co rika presne to co si mysli. Nekdy zcela jiste dramaticky, jindy ucelove, ale presto … (Loni u Sagana fakt neslo o penize, ale o znovu otevreni tematu financovani. Trochu nasilne, mozna, ale neni se cemu divit, pri tour mas vzdy vetsi publikum,…). Jeho odchod profi peletonu nepomuze…

Nechci zakladat flame, tak to tu klidne nech bez reakce. Vsichni vime jakej mas nazor na rusaky, i to ze se ho nezdrahas sirit pri kazde prilezitosti..

0 0
              • tromboonen  

No ja mam Rusy rad, jen ne ty co se roztahujou po celym svete zkrz exKGB nebo prachy vydelany v divokejch letech..

Oleg je jeden z nich, no to bych jeste zkousnul, Bakala je neco podobnyho, akorat ma dost rozumu aby se drzel stranou a nechal rozhodovat profiky, kdezto Oleg jim do toho keca a to dost brutalne, a jak staff tak rajdri nevedi dne ani hodiny kdy se mu znelibi, plus jeste se snazi rozlozit vsecho kolem (OK, to by teoreticky mohlo byt pozitivni, ale ne tim jeho buldozerovym zpusobem) … proste ac je smula, ze kluci ve zlutym si musi hledat novej team (a vetsina asi nebude mit problem), tak pro vsechny bude myslim plus kdyz tink-off udea eff-off a pujde treba do formule 1, tam to funguje podle jeho predstav (chtel to zavest i do WT, vcetne totalniho pokurveni cyklistiky).

To nema nic spolecnyho s mym antikomousstvim, von Oleg je vpodstate antikomous, akorat vyrost na komousich a ma jejich manyry, je mi sympatictejsi nez Astana, Katusa a Gazprom dohromady, alespon je to jeden clovek a jeho firma, ne statni moloch, a doufejme ze si uvedomuje, ze pres pilule uz to dneska nejde, ale proste amater impresario co prachama drzi v sachu vsechny v teamu a kurvi jim jejich praci (ze Sagi vyhrava je tak trochu na vzdor proti nemu, bych si tipnul po jeho lonskych vyrocich, ditto Bertie)… ten nikomu chybet nebude, a po jeho oznameni ze jde pryc se tak vyjadrila vetsina lidi ve WT..

Sagi se jiste uplatni jinde, a nanominuje si team podle sebe, doufejme, ze to nebude nekde ve stepi nebo v pousti, kazdopadne na tom bude lip nez tady, kde se od nej cekaly vysledky (pod pohruzkou), ale team mu malokdy pomahal, zvlaste kvuli Olegove schizofrenii a velikasstvi… Bertie konci a zbytek jsou bud stari Kozaci co se budou kdekomu hodit, nebo upcoming stars co taky nebudou na ocet… akorat bude o jednoho nouveau-rich ****** s prelivama mene, a to se vyplati :)

0 0
            • marius  

Maš fakt zajímavý názor na věc.

0 0
            • marius  

Maš fakt zajímavý názor na věc.

0 0
        • USPS  

Mužik je perfektní, toho by byla věčná škoda, kdyby ten cirkus rozpustil…

0 0
    • robb  

Maximálka 110 km/h :-D

https://pbs.twimg.com/…2v.jpg:large

0 0
    • tromboonen  

A jaj, samponi nam expandujou game French paper L’Equipe reported Sunday that Alpecin will pull out of its current Giant-Alpecin team and move to Katusha. We assume the change is due to concern over Kristoff’s hair line. Read more at http://velonews.competitor.com/…ok-s2_412649#…

0 0
      • tromboonen  

Kua, odkaz podelanej, ale je to tam napsany… no aspon jim nebude muset Tom Zemlejna delat ****** v reklame a v Germanii si jiste najdou lepsiho spoznora :)

0 0
    • treatt  

Puy Mary absolutní nádhera, ale solidní úklid teda :) Movis řádí

0 0
      • Delkim  

dneska fakt pěkný!

Avermaet nasazuje na žlutý dres, tj. Delkim ho ztrácí :)))

0 0
    • Paja.V  

Kdo dnes pochopil strategii Tinkoffu, tak ať mi ji, prosím pěkně, vysvětlí. Chápu, že chtěli mít někoho v úniku, aby nemuseli tahat. Proč ale proboha Majku?! Ten má takovou ztrátu, že by se už na krok neměl odlepit od Contadora (tím spíše v takové etapě, která byla dnes). Ale ne…on si posbírá nějaké drobky bodů na kopcích a Roman pak musí na konci čekat na Contadora sám a tratí vteřiny. Pořád jsem věřil, že před posledním stoupáním se Majka nechá dojet pelotonem, zůstane u Contadora a Roman si v klidu pohlídá čelo pelotonu. Ne, nechápu.

0 0
      • Radek Broz  

Prostě ruská strategie, kdy to nemaj moc promyšlený, ale útočej velkym počtem pěšáků.

0 0
      • Mirec.K  

To nás bude veľmi veľa, čo toto nepochopili… Romana mi je fakt ľúto dnes.

0 0
      • Trainman  

A ve finále za celej lag Bertieho může Kreuziger :D : „Contador only had Roman Kreuziger in the group to help him but the Czech rider did not wait for him, finishing 25th on the stage, 22 seconds ahead of Contador.“ :D

http://www.cyclingnews.com/…floundering/

0 0
        • Paja.V  

No podle TOHOTO boxu na něj musel čekat.

0 0
          • tromboonen  

Podle toho boxu cte Kreuziger nebo spis ten redakturek co to napsal BF a nakazil se tou zdejsi nemoci svadet vsechno na holky.. „ti nastavily v závěru dost vysoké tempo“

Jak to muze vubec napsat nekdo kdo pise do novin a jak to tam ty noviny muzou nejen dat, ale i nechat ctyri hodniny, i kdyz mezitim clanek aktualizovaly (ty noviny, samozrejme, doufam, ze uz jsem se taky nenakazil :)

0 0
            • Paja.V  

Ten článek aktualizovali ti lidé z novin (ne ty samotné noviny), takže asi nakazil ;)

0 0
              • tromboonen  

No ale kdyz napisu vetu „jak to mohly noviny pustit, navic, kdyz to aktualizovaly“ = noviny (mineno redakce) aktualizovaly, vlastne mely by, lide jsou omylni, ale mely by tam byt redakcni postupy na kontrolu pri publikaci i aktualizaci, a ty se netykaj lidi, ale novin/redakce.. ale to je jendo, ta veta je v poradku subjekt jsou noviny, tim jsem si (temer) jistej, narozdil od pisalka iBesu..

0 0
      • USPS  

Oleg je génius a ti bývají často nepochopeni…

0 0
        • raw 4  

Tak hlavně že Majka jede pro 3 misto..v etapě kde nenasbiral skoro žádný body pro puntikatej…misto aby pomohl trapicimu leadrovi…tymovy hráč. .

0 0
    • Krutas  

Me se moc nezda to predavani veci z auta, asi na tom maji fakt lepidlo a jeste podavaji spatne piti. Borec dostal flasku, samozrejme se prilepila ridici k rukam, hned ji zahodil a vzal si novou, opet prilepena. Dalsi ji hodil zpatky to auta, aby mohla byt znovu prilepena. Pak si tam predavaji nejake drobnosti (jidlo) pomalu po drobkach, cim mensi baleni tim asi lepsi. Je tady nejake pravdilo co to omezuje?

0 0
      • tromboonen  

No furt lepsi nez se na par Km chytit natvrdo za kliku toho auta bez preruseni :)

Pravidlo myslim omezuje i daleko kratsi a mene caste lepive veci, ale v praxi asi zalezi na tom jestli to zrovna vidi nejakej komisar na motorce, zpetne ze zaznamu to zatim asi nepenalizujou..

0 0
      • t29  

Jen pro připomenutí – Nibali byl diskvalifikovaný na Vueltě 2015.

http://www.cyclingnews.com/…to-team-car/

https://www.youtube.com/watch?…

0 0
        • Delkim  

tak asi je pořád rozdíl „přilepit“ se a řešit něco při ustálené rychlosti a nebo se přilepit a ulítnout stovky metrů…

0 0
          • t29  

To ano. Striktní pravidlo od kdy už to vadí asi neexistuje, ale rozhodčí určitě jinak posoudí takovýhle exces a jinak šaškování s bidonama, po kterém jezdec stejně dohání peloton za své.

0 0
        • Krutas  

Ta Astana, to uz je trochu moc, i kdyby nebylo pravidlo, tak nesportovni chovani je to urcite.

0 0
          • tromboonen  

A dneska to byli taky kluci v bledemodrem? Nemas odkaz na nejake video? Ja videl akorat par dni zpet Voecklera s tema bundickama, ale v jeho pripade je to spis klauniada..

Klika s masivnim zrychlenim u leadera je jedna vec, takovy to normalni lepidlo asi nikoho nevzrusi, kdyz to trva kdovi jak dlouho mozna, ale stejne jak tu nekdo rek stejne nakonec musi jet dopredu vice mene za svy, neni to neco co by ho posunulo v poradi a nedelaj to (vetsinou) leaderi, narozdil od ty kliky onehdy :), to bude asi ten rozdil…

Ale verim tomu, ze kdyby nekdo (jinej nez Voeckler) udelal na kamere pul hodinovy lepeni a zvedla by se o tom ex post boure na netu, tak se i ASO vzbudi a bude neco delat, zvlast pokud by to nebyl Francouz :)

0 0
            • Krutas  

Dneska nevim kdo to byl, byl jsem v praci sledoval jsem jen chvilkama, ale co jsem videl 3 v uniku a jeden si takhle docela dost pomohl a myslim ze to bylo do kopce. Jestli poctive dokoukas dnesni etapu tak to uvidis.

0 0
    • Delkim  

Cavendishovi ta příprava na dráze fakt svědčí! s Kittelem dneska krásný čistý souboj

Kristoff jak kdyby neměl kousíček „výbušnosti“ co měl loni

0 0
    • USPS  

A už se jebou… :-))

0 0
      • tromboonen  

Křižák pojede na Sibiř..

0 0
        • USPS  

… na kole. Z Paříže. Bez domestiků, i bez super superdomestika.

0 0
        • xp3  

Nebo taky jen domů. Je to profík a měl by dělat to, za co je placen. A to je zdá se pomáhat Albertovi… A špatná komunikace? Taky jsem se po pár letech manželství naučil poslouchat jen to, co se mi chce:-) Obecně Romanovi držím palce, ale od něj tohle vnímám tak trochu jako neférovost. Asi by Contadora to dotažení do cíle nespasilo, ale je to jeho lídr…

0 0
          • bassano  

přesně tak, naprostý souhlas

na druhou stranu jsem zvědavý kdy se Landa vysere na Frooma až mu to jeden den pojede a jak tohle bude tolerovat SKY :)

0 0
            • iron.hide  

froome je lepsi nez landa. landa je tam len ako zaloha, ak sa froome zas niekde dolame.

btw, 12.etapa ma ciel na Mt Ventoux, a hadajte kto bude vitaz :)

0 0
              • USPS  

Sagan…?!?

0 0
              • bassano  

samozrejme ze je lepsi, landa tam je aby mu pomahal do kopcu a nosil vodu ale neznamena ze jeden den to nemuzu byt jinak froome musi jet cele tri tydny dobre landa si da nektere etapy oraz

0 0
          • raw 4  

Asi ano…jen mistr Tinkoff a jeho melody boys meli stahnout jeste Majku, at Bertika dotahne a Krizakovi meli nechat volnost, aby ve 3 tydnu (mozna) mohli o co hrat… A v pripade zmrtvýchvstání Bertika meli i vic micku ve vzduchu

0 0
            • Peslezedirou  

Asi se v tom nevyznám, ale přišlo by mi lepší, mít na čele v průběžném pořadí dva žolíky, se kterýma bych mohl hrát (i když ten jeden je jak postřelený kůň), než toho jednoho utopit na pomoc toho, který se pravděpodobně už nevzpamatuje. Taktikou je asi zisk všech trikotů, ale bude to ve výsledku šolich :-)

0 0
              • tromboonen  

Možná se v tom vyznáš, ale nejseš sebestřednej ruskej oligarcha, v tom bude ten rozdíl..

0 0
              • raw 4  

Naprosto presne..kor kdyz Sagan si ten zelenej stejne odjezdi sam…

0 0
      • Tencovozikmin  

Jestli to AC nepojede ani do kopcu tak to stejne zabali,mel by snim jet pastika a Krizak at jede. Tinkof je debil.

0 0
      • Jirina  

Contador uz na to nema a ne jen kvuli zraneni. Majka uz je s casem v haji a Kreuzigera stahnou sebou. Opravdu uzasna strategie.

0 0
    • jirkous3  

Měl bych tak trochu amatérské dotaz. Včera jak jel v úniku ten Japonec, tak moderátoři mluvili o tom, že jede bez brzd. Předpokládám, že to byl jen řečnický obrat, ale jak je to ve skutečnosti. Musí být kolo na Tour vybaveno přední i zadní brzdou?

0 0
      • Marskatin  

Musí.

Celé to bylo jen vtip, podle mě narážející na to, že Merida nemá na první pohled viditelnou zadní brzdu na sedlových vzpěrách, ale schovanou dole u středu.

0 0
      • tromboonen  

Tak borec co by to dal bez brzd by si zasloužil výjimku, ale asi se žádnej takovej nenajde, leda někdo z BF :)

0 0
        • USPS  

:-)

0 0
        • Smazaný účet  

na festce…

0 0
        • raw 4  

Stejne mi neni jasny, jak Zimovcak na ty Kostitrasce sjizdel treba Tourmalet. ..

0 0
          • USPS  

Mě taky ne… Ale on je prostě svéráz :-)

0 0
          • Peslezedirou  

Ne moc prudký se dají šusem, ale jak to je prudký a zatáčky, tak si vyflusanej víc, než když jedeš nahoru, nohy jsou prostě víc zvyklý na tlak do pedálu, než na brždění pedálu.

0 0
            • tromboonen  

Videl jsem jej i na stupacce nad zadnim koleckem (niz teziste) a nejak pseudo brzdil, nohama o zem nebo o jedno z kol, myslim.. ale i tak to vypadalo strasidelne..

0 0
            • Marskatin  

Sjezdy na vysokém kole se nedají moc jezdit v sedě v sedle. Vzhledem k tomu, že máš pomalu těžiště nad předním kolem, tak prudší přibrždění znamená let přes přední kolo.

C ojá jsme viděl, tak sjezdy jezdí tak, že stojí jednou nohou na tom stupátku, co je kousek nad zadním kolem a slouží k nastupování, druhou má kolenem opřenou někde o sedlo nebo kousek za ním o rám. A pak může brzdit přední brzdou. Taky jsem viděl, že jak se málem nevešel do zatáčky, tak brzdil i podrážkou zadní kolo.

0 0
              • Peslezedirou  

To je dost častý brzdit podrazku o zadní kolo, jezdil jsem dřív s Veslem z Roztok s ten drtil na vysokým, tak jsem některý sjezdy prožíval s nim, v uctivem odstupu, abych se nepletl :-)

0 0
                • Marskatin  

No shrnul bych to tak, že jsem to viděl, ale stejně si to nedovedu představit, že bych tak jel:)

0 0
              • zdenek  

Asi tak

0 0
    • weekend warrior  

ja tomu vubec nerozumim, nikdy jsem to nijak do hloubky neresil, tak mam par blbejch dotazu:

jak velkou bude mit zhruba ztratu Cavendish, pokud dojede do cile, kterej pokud se nemylim, vyhral tri rovinate etapy a po jedne trochu kopcovite ma nadeleno skoro 30minut. chapu, ze je sprinter a asi se setril, ale timhle stylem to budou hodiny? ale zas je nejakej limit na cas, ne?

A k cemu tam vlastne ty sprinteri jsou, kdyz se o celkovem vitezi rozhoduje v kopcich,? Jenom kvuli bodum do celkoveho tymoveho vysledku a aby jim to nebylo lito:)?

0 0
      • Delkim  

každá etapa má podle délky a profilu nastavený limit, do kdy musí všichni dojet do cíle oproti času vítěze

takže klidně Cavendish nasbírá mnoho hodin :) v těch kopcovitých etapách mu jde pouze o jedno – stihnout ten limit

k poslední otázce – tak snad jde i o vítězství v etapách, ne? nejen o celkové… on ten sprint zase není taková p.del :)

0 0
        • weekend warrior  

k posledi otazce/odpovedi: no to je mi jasne, ale ve sve podstate to je vtipne. jedou na vitezstvi v etapach, aby bodovali za team. Team tak muze vyhrat celkove, ale celkovy cas jeho nejlepsiho jezdce muze byt nahony vzdalen celkovemu viteznemu casu, bych tak tipnul?(rikam, nezkoumal jsem nikdy do hloubky vysledky).

Vlastne je teoreticky mozne (rikam, nezkoumal jsem nikdy do hloubky vysledky), ze nejuspesnejsi cyklista (vyhrane etapy na tour) nikdy tour nevyhral, coz je taky vtipne…

No a dalsi vec je, co to je vlastne ten tym? Vzdyt ty tymy zanikaji, vznikaji, nemaj vlastne zadnou tradici typu Arsenal, Bayern, Lacio, Chicago Bulls . Je to v podstate jen ucelova schranka na penize, ktera umoznuje individualitam udelat nejaky vysledek. Nebo se nekde da najit, ze ten a ten tym za poslednich 20let vyhral tolik a tolik zavodu?

Pak se nedivte opovrzlivejm komentarum na iBabis, vono to z venku pro neznale vypada dops uchylne:)

Ale me se to libi, je to slusna kombinace vseho.

0 0
          • tromboonen  

Tak bud to vezmes jako ten blogger na iBesu – nerozumim tomu, ale je to pitome, nudne a urazejici a meli by to zakazat, nebo si neco prectes, zacnes na to koukat a porozumis a zjistis, ze na tom neco je…

Vlastne je tu jeste treti cesta… vynech bod 2 vyse, zbohatni jako Oleg, kup si team a vsem vykladej o tom ze tomu rozumis lip, ze by se to melo zmenit a ze by se melo jezdit na soucet vitezstvi v etapach nebo co te zrovna napadne :)

0 0
            • weekend warrior  

ale tak ja nerekl, ze na tom nic neni! je to hustej cirkus v tom nejlepsim slova smyslu!!! ja se vlastne zacal dotazovat proto, protoze jsem byl linej potvrzovat si svoje hypotezy o tom, jak to vlastne cele funguje(vysledky) s tim, ze jsem doufal, ze nekdo posle nejaka data:)

ja mam tour rad, sleduju ji(jen ji) po ocku nejakejch pet sest let, ale letos poprve musim fakt fest sedet doma kvuli borelioze, tak to sleduji jeste vic a dumam nad tim.

a jak je to tedy s tema tymama? :) je to fakt jen vo tom mit potrebny prachy, zalozit team, nakoupit lidi, poplatek za ucast? nebo musis mit nejakou historii jako nejakej subjekt (treba jen reg. cislo u UCI, ktery si muzes pojmenovat jak chces, podle sponzora?)

0 0
              • weekend warrior  

historicka data, ne vysledky ze vcerejska, ty si umim dohledat taky.

0 0
              • novas752  

Cyklisticke tymy jsou asi podle nejakych bodu rozdeleny do minimalne dvou kategorii – World Tour Teamy (Treba Sky, Tinkoff, Movistar) a Kontinentalni Teamy (Myslim ze treba Bora minuly rok). Ty WT maji na velke zavody (tzv. grand tours) jako TdF, Giro, Vuelta ucast zarucene, nekolik Kont. Teamu se nejak losuje asi z tech, co se prihlasi – dostanou „divokou kartu“.

0 0
                • daymaker  

World tour týmy nemají účast na Worldtour závodech zaručenou, ale povinnou… Tzn. musí mít také široký kádr, aby mohly obsadit třeba dva paralelně probíhající Worldtour podniky

0 0
          • Kalic  

Etapy jsou vlastne takove zavody v zavode, jsou do znacne miry nezavisle na celkove klasifikaci (GC) Tour. Na GC jede tak 15 nejlepsich borcu, pro zbytek je jedno jestli celkove chyti hodinu nebo pet hodin. Zbytek co nejedou na GC = usiluji o etapy (sprinteri, puncheri, casovkari, horske kozy) a/nebo pomahaji tem co jedou na GC nebo na etapu.

0 0
      • Amoondre  

Koukej na TV a na vsechno casem prijdes. K te posledni otazce. Jsou tam k tomu aby vyhravali etapy.

http://www.telegraph.co.uk/…-basics.html

0 0
      • Jirina  

Se sprintery by to mohlo byt jako při maratonu, kdyby to tak nekdo blbe vymyslel. Proste by 200 schopných vytrvalých bezcu obklopilo desitku slabších kusu, kteří vlastne na takove trati ani nemaji co delat a volnym tempem by je dovedli k cilove rovince a tam je vypustili, aby se mohli porvat o celkove viteztvi.

Nebyt sprinteru, tak by se vic zavodilo a etapaky by byly zajimavejsi. Ja bych byl pro snizeni casovych limitu, aby zavodnici byli vic komplexni, třeba jako prave Sagan.

0 0
        • weekend warrior  

no tak sagvan taky nejak zaspal, ne? puvodne jsem do sveho dotazu chtel napsat prave sagana, ale nechtel jsem urazet nase ceskoslovenske narodni citeni a soupnul tam radsi kavendiše.:)

0 0
          • Jirina  

tak Sagan, narozdil od Cavendishe, dokaze vyhrat i v etapach se stredne tezkymi kopci. Vam to ale nemusim vysvetlovat, protoze vy jste ocividne zamindrakovany vuci Slovakum

0 0
            • weekend warrior  

proc jsem zamindrakovanej vuci slovakum? to nechapu.

0 0
              • weekend warrior  

a sagana jsem do toho dotazu nedaval i proto, protoze on vyhral sice jen jednu etapu, ale ma na prvniho(7.7.2016) nakuleno jen dvacetpet minut, coz je prave dle meho vtipne/zajimave v tom, ze Cav, kterej vyhral tri etapy ma nakuleno tricet minut. proto me zajimalo, kolik takovej sprinter, byt treba vyhraje nejvic etap z celeho peletonu na cele tour, muze celkove dostat nakuleno… tot vse… pac se mi to nechce hledat nekde po tech vsech internetech.

0 0
                • Amoondre  

2 hodiny naprosto bez problémů. Poslední mívají k 5 hodinám. Sagan minulý rok 2h14m. Nechápu co tě na tom zajímá a proč zrovna sprinteři. Jsou tam jezdci co mají klidně víc a hlavně je to naprosto nic neříkající údaj.

0 0
                  • weekend warrior  

ok, dik. k jinejm typum jezdcu jsem se asi jeste nedopracoval:)

to, ze to je nic nerikajici udaj bych netvrdil (sponzory teamu to asi dost zajima, ne?)…to by pak fakt mohla bejt tour o 2 jezdcich za team a cela tour by mela jen dve etapy: jednu do kopce, druhou, kdyz to prezenu, na ovalu.

nic za tim please nehledej, jen me to zajimalo… 2,5 hodiny, napr. Dik

0 0
                    • Amoondre  

Ptas se jestli sponzory zajima, kolik ma na konci Tour ztratu v celkovem poradi jezdec, ktery vyhral min. tri etapy? Ne, opravdu je to vubec nezajima.

0 0
              • Jirina  

promin, ja to spatne pochopil.

0 0
    • Amoondre  

Neoficialni prubezne tipo vysledky

Delkim 37

MP86 31

Hroch 30

Neta 29

Peslezedirou 29

Canyon325 28

Treatt 28

Amoondre 27

Vrazdit 27

Marios 27

Travegoist se diky Cavendishovi v zelenem odpoutal z chvostu (jako jediny nema Sagana jako viteze bodovacky) a lucernu predal Hekynenovi

Travegoist 13

Albek 12

Hekynen 9

0 0