Profi silnice- Tour de France 2014

1022 nepřečtených
  • Hroch obojzhivelnyj

Bon jour,

Vyhlasuju tradicni tipovacku k Tour de France:

Vitez ziskava obvykle pravo pysnit se na BF a nejake ceny snad taky budou.

Kdo by se mel chut si tipnout, at mi prosim posle na mail v profilu:

Tip na celkove poradi od prvniho do pateho mista

Tip na nejlepsiho vrchare, viteze bodovaciho trikotu a nejlepsi team.

9 jmen jezdcu kteri si myslite ze se dostanou na bednu v nektere etape

Tie-breaker: Kolik jezdcu ze 198 na startu dokonci.

Uzaverka tipu v SOBOTU 11/7/2014 ve 11.10h.

Soupisky tymu a profily etap budou na ofiko strankach nebo pekne prehledne na steephill.tv Prosim pekne overte si ze vasi favorite opravdu letos fakt jedou :-).

Pravidla a bodovani jako obvykle:

Body za celkove poradi: Spravny tip na 1.-5. misto 24–20–16–12–8 bodu. Pokud se spletes o 1 misto, mas polovinu bodu jezdce, pokud o vice nez o 1 misto ale stale v top 5 pak 4 body.

Dale 6 bodu za spravny tip na nejlepsiho vrchare, 6 za spravny tip na viteze bodovaci souteze a 6 za tip na nejlepsi tym.

Body za etapy: 3–2–1 bod za 1.-3.misto jezdce ze „staje“ v etape

Extra bod za kazdy den bude pro tipera prubezne na poslednim miste (a pocitaji se i volne dny).

Pri rovnosti bodu rozhoduje, kdo je blize poctu jezdcu v zavode. Pak rozhoduje vyssi pocet dnu v cele. Pokud ani to nerozhodne, rozhoduje vyssi pocet bodu za GC.

Pocita se konecne poradi vyhlasene po dojezdu v Parizi; body za etapy jezdcu vyloucenych za doping uz v prubehu Gira se rusi; poradi v etepach se uz ale neprepocitava.

Po uzaverce rozeslu soubor se vsemi tipy, ktery bude umet i spocitat body.

Prubezne budu take preposilat oficialni poradi.

Lanterne Rouge: prestizni umisteni, ale pozor, pokud by si na ni nekdo chtel zatipovat, zavadim cut: kdo bude na poslednim miste 4 dny po sobe (vcetne volnych), ma DNF a vypadava!

Vedouci v prubeznem bodovani ma samozrejme moralni povinnost chodit ve zlutem. Bude prubezne liban slecnami (zajisti si sam), obdivovan, oslavovan a obvinovan z nepripustnych praktik.

Obhajuji zlute tricko Treatt, i kdyz na opicaka nikdo nemel. Blacky tradicne Purita, a Robb cervenou lucernu, uvidime jestli bude mi t silu i po Giru.

Tak co, vsadi si Opicak na spanelskho byka nebo jihoafrickeho o­hare?

• Hroch obojzhivelnyj  

Copy&paste friendly verze pro tipy (usnadni mi to praci):

Jmeno/Nick:

E-mail:

Celkove poradi:

1.

2.

3.

4.

5.

Nejlepsi vrchar:

Nejlepsi v bodovaci soutezi:

Nejlepsi tym:

Z 207 jezdcu dokonci:

9 jezdcu na bednu v etapach:

(vsichni umime pocitat do 9, ze?)

• Hroch obojzhivelnyj  

A jeste priklad jak by tip pokud mozno nemel vypadat ;-)

Celkove poradi:

1. Purito
        2. Kvinťák
        3. Pozzo
        4. Cuddles
        5. Uran

Nejlepsi vrchar: Aredondo, Aru, Duarte, Aredondo

Nejlepsi v bodovaci soutezi: Vivivani

Nejlepsi tym: Movis

Z 198 jezdcu dokonci: 167

Team pro TTT: Call me maybe

9 jezdcu na bednu v etapach: Purito, Quinťa, Kadl, Kittel, Bouhanni, Bling Matthews, Viviani, Dan Martin, De Gent, Sanchez, Aru, Pozzovivo, Moreno, Roche

Prosím Tě, právě vyrážím do Vídně, selekci na etapy ještě pošlu během dne..

Díky

• McBlacky  

Jeníček :) :) :)

• karliner  

To se to pak vyhrává tipovačka se 14 týpkama na etapu a dvojnásobnejma bodama za KOM :-)))

• ydaho  

TTT Lampre

Bedna Lampre (Costa win)

Etapy Lampre

Dresy Lampre

Letos to bude easy :-)

• Hroch obojzhivelnyj  

198 jezdcu dokonci, sakra zase.

• nitraq  

A nebudou vyloučeni v průběhu Gira, ale Tour:)

• KasoMakac  

Tak, ale tohle mi nedělej! Jak si to představuješ, opravit se sám? A šťouralové nebudou mít co žrat … :-D

• Biker jak Pes  

Přidávám do oblíbených a doufám, že si tentokrát nevzpomenu na tipovačku hodinu před uzávěrkou. :D

• karliner  

Já ti do toho nechci házet vidle hned na začátku, ale nebylo by lepší uzavřít zasílání tipů PŘED startem Tour? Ale možná máte v ČelEj pořád ještě juliánský kalendář

• Hroch obojzhivelnyj  

AAAAA do pr… vyjimecne za trojtecku dekuji.

UZAVERKA UZ V SOBOTU 5. CERVENCE v 11.10 !!!

• Biker jak Pes  

Hrochu, asi bys měl začít uvažovat o předání štafety, jestli to tak půjde dál, tak tipo na BF bude za chvíli vypadat jako ředitelé Gira. :D

• karliner  

Omladina umí být pěkně agresívní i bez trojtečky :-)))

• Hroch obojzhivelnyj  

Ja mu to vratim jen co se ocitne na chvostu… blby je ze ma pravdu. A to jsem si rikal ze si musim dat fakt pozor.

• Delkim  

vzhledem k tomu co tě čeká o víkendu máš na chyby i překlepy nárok, mozek pumpuje cukry do svalů a nervozita stoupá :)

• Biker jak Pes  

Trojtečky? :-O

• Hroch obojzhivelnyj  

Karlinerova jasne negativni trojtecka. Ma ji v kazdem druhem komentu . . .

• karliner  

Hele a to jako myslíš, že když ji rozdělíš na tři prolinkované, že si toho nevšimnu?

• treatt  

Oj, před Maratonou? To se na to moc nesoustředím teda..

• karliner  

Dáme dohromady trojtip. Ale vyhraju já, mám neprůstřelnou strategii.

• karliner  

Jen bych se chtěl optat, kdy bude dostupná poslední verze pravidel, abych věděl, kdy můžu začít přemýšlet a počítat.

• destr  

Roman hezky pěkně

• Delkim  

teď to hlásili ve zprávách, no nazdar

jen aby to nebyla jen výmluva jak ho nenasadit, protože prostě teď by ofiko testy neprošel?

• Delkim  

nebo má Sky vítr z AC a tak zkouší odstavit Romana touhle cestou?

nesrovnalosti z 2011+2012, kontaktovali ho na podzim, dodal expertízy od dvou nezávislých odborníků a až teď po půl roce týden před TdF se mu ozvou že to nestačí???!

• vyvyen  

A je to tvůj odbornej názor nebo odbornej názor z diskuze na iDnes?

• Delkim  

na iDnes nelezu, nejsem masochista

cyclingnews.com, ale musíš umět anglicky :)

• vyvyen  

Tak jo, budu dělat, že ti věřím a máš tu konstrukci z cyclingnews.com!

• Delkim  

si to pročti, google nabízí zdarma nějaký online překladač nebo co

a laskavě se do mne nenavážej, to že díky doporučování hladovky na cyklo fóru vypadáš jako pitomec není moje chyba, já jsem se k tomu už dále raději ani nevyjadřoval, schytal jsi to pak dostatečně i od ostatních :)

• vyvyen  

Tohle prostě miluju! Borec se naučí používat translator a bude mi rozdávat rozumy. Necelých 5 let v Austrálii…

Bojuj! A to schovávání za ostatní mi nijak nevadí a nezlobím se na tebe, to vy, přizdisráči, děláte běžne;-)

• McBlacky  

tohle mě taky zarazilo taky.

skoro v tom vidím lehce politiku, ale kdo ví jak to je.

Každopádně pokud dodáš posudky a opravdu mu je až po 7m bez komunikace vrátí jako neuznané, tak to je hodně velká férovka před TDF.

Pro AC velká rána, protože Rogers i Roche po Giru budou ke konci v horách s otazníkem při nejlepším. Bohužel AC už musí mít žlutáka dost před koncem, spekulovat na ITT win a převlečení může jen Froome.

• ydaho  

Taky si řikám, co jako měl udělat víc.

Jsem zvědavej, jestli ty hodnoty budou někdy zveřejněný.

• jeffino  

froome si vezme ten svůj inhalátorek na zátěžový astma, kterej nikomu nevadí a bude posekaný:)

• karliner  

Tak kdy přijde vyjádření zhruba ve smyslu: „o ničem nevím, nic jsem nevzal, jsem jen profesionál, který se snaží dělat svoji práci co nejlépe..“? Před flastrem nebo až po něm?

• ydaho  

Takže asi tušíme, proč Saxo čekalo s nominací do poslední možné chvíle. Kurva drát.

• Darkson  

uvidíme na Tour český a slovenský národní dres?

http://www.roadcycling.cz/index.php5…

• oberleutnant Weiss  

Český jen v časovce. Tak snad na Vueltě…

• karliner  

Dojíždět v grupettu a vozit bidony. To není zrovna moc prestižní…

• treatt  

Štyby zas ty grupetta pokaždý nejezdí, porazit Gilberta ve špurtíku a vyhrát etapu na Vueltě, to mi zas takový domestikaření z grupetta nepřijde..

Bártič ty časovky zajíždí pěkně, takže by národnímu dresu taky dělat ostudu moc neměl..

• karliner  

Kéž bys se štybym měl pravdu. NetApp myslím letos Vueltu nejede, ale nevím to jistě.

• Mig_all  

NetApp by se měl víc cpát do protour např místo živořícího belkinu, takhle je to naprd kdyz jezdí jenom tam kde je pozvou nebo kde zbyde místo…

• bassano  

Belkin je dle mého dost silný, to já bych měl jiné adepty, jako třeba europcar nebo FDJ tam je to marnost nad marnost (teda až na rollanda kterého si cením)

• McBlacky  

FDJ letos diky Nacerovi ok, EUC na giru občas Rolland, uvidíme co Bryan Coquard to je celkem nadějný týpek. Thomas asi ubral na zobu, takže jede pomaleji a méně sebou škube a nadává si, což snižuje fun factor i win rate :)

• bassano  

Je pravda že vyhrál pár sprintů na giru, a nějaké další výsledky mají ale spíše paběrkují

jsem zvědavý letos na voecklera, s ním je aspoň vždy se na co dívat, na tom něco je :D

• McBlacky  

před Girem byly 4tý nejlepší team na počet vítězství. A Girem si fakt neublížili…

http://inrng.com/…gs-may-2014/

někdy osobní dojmy převáží fakta :)

• bassano  

pokud opravdu chceš hrát na fakta, tak se tady podívej na týmový žebříček UCI a ne na nějakou zavádějící statistiku která nic moc neříká vzhledem k tomu že se do ní počítají pouťáky mimo UCI world tour

http://www.uci.ch/…3/layout.asp?…

za FDJ je už jenom lotto a europcar, samozřejmě je to taky relativní protože některé žebříčky jsou na dvě věci ale zrovna tenhle docela funguje a docela odráží realitu

• McBlacky  

srovnání je srovnání celkové aktivity teamů, takže pouťáky tam mají všichni. Samozřejmě ne všechny závody mají stejnou váhu, ale to ani v ProTour není…

• bassano  

to jo ale v pro tour je ta váha kompenzována rozdílem bodů za jednotlivé závody, a já nechci nějak snižovat počet vítězství FDJ, já jenom mám prostě u nich trochu problém s tím že nejsou vidět na těch závodech, na celkové nemají nikoho koho bych znal (nejsem zrovna znalec fdj takže se mohu mýlit) a stál by za řeč, jsou dobří do uniku ale to v dnešní době kdy si peloton kontroluje pomocí GPS jestli únik sjednou nebo ne je velice těžké

a pak mají dobrého sprintera ale já mám prostě radši jezdce kteří bojují o etapáky popř. o velké jednorázové závody a tam mají trochu problém

• karliner  

Myslím, že na GC je v FDJ Thibaut Pinot. Ale uznávám, že na rank World Tour je to málo..

• treatt  

No, já myslím, že FDJ je celkem jedno, zda zrovna bassano z bf s nima má problém, nebo ne :) To bys ostatně měl mít problém aji s Giantem minimálně a v podstatě i Lottem. A mimochodem, práce Chavanela pro Nacera byla věc, co se v balíku vidí málo a zajížděli neskutečně. A jen tak pod čarou, nemají sprintera, ale sprintery, Demare taky není zrovna ořezávátko

• treatt  

No a je fakt, že Lotto jsou taky looseři nad loosery, že. Sice je Greipel nejúspěšnější jezdec v počtu vítězství a FDJ vyhrává neskutečné množství hromadných dojezdů, ale jinak je to odpad, viď. Mimochodem, nějakej Cavendish nebo Kittel, to jsou taky mrdky, protože kdejakej pouťák špurt není vůbec tak moc hodnocenej v žebříčku UCI..

• Mig_all  

europcar jsou letos v protour nováčkem musí se počkat co předvedou na domácí tour… FDJ na Giru hodně dobře i když je nemám rád žabožrouty podělané!

• McBlacky  

Belkin letos parádně. Na klasikách byli vidět hodně a i etapáky jim jdou, akorát jim chybí ta koncovka Garminu, který naopak vidět nejsou a pak z toho uvařej podium

• treatt  

…a sponzor jim chybí :( btw se začíná rozjíždět fanouškovská sbírka..

• bagr84  

Já myslím že jim to vyhovuje, nemusí objíždět veškerý hnojáky ve world tour a pozvánku na jednu z GT dostanou snad vzdy.

• Hroch obojzhivelnyj  

Nemaj tym na pokryti vic nez 1 GT, ani lidi na klasiky.

• karliner  

Stejně na tom ale je minimálně třetina týmů World Tour :-)

• jonti  

Oni se právě cpát do proTour nechtějí, asi jim vyhovuje nemuset objíždět všechno co se musí v protour.

• RoDoR  

Ve SKY pilně trénují všichni :-) http://www.youtube.com/watch… . Chtěl bych je vidět, jak by tam narvali ještě Chariot a 2 děti, jako já při podobných manévrech. Ten Jaguár ale vypadá moc pěkně.

• Gabbo  

Zajimala by me celkova hodnota takhle nalozeho auta :D:D

• bassano  

Tak jsem tam naházel tipovačku,

trochu se omlouvám za formát poslání, já jsem si té šablony všiml až poté co jsem poslal mail, ale pokud chceš tak ho pošlu znovu správně

jinak spíše jsem v tipovačce psal to jak bych si představoval že to dopadne než to jak opravdu věřím že to dopadne :)

a takové věci jako vrchařský trikot nebo nejlepší tým jsem opravdu střílel od boku

a u jezdců na etapy jsem netušil jestli takový costa pojede na celkové nebo bude zase ujíždět na začátku etap poté co někde chytne búra atd. no uvidíme rozhodně se to tipuje lépe než vuelta nebo giro kde je to všechno dost loterie

• Hroch obojzhivelnyj  

Format OK, ta sablona je spis sby nikdo nic nezapomnel, a me to trochu ulehci praci kdyz si davam dohromady seznamy.

No a pokud jde o ostatni, od boku strilime vsichni :-)

• McBlacky  

letos kromě 1–2 a Sagiho to je víc loterie než byla poslední dvě edice

• Hroch obojzhivelnyj  

Na 1–2, Sagim, Cavovi, Greipelovi a Kittelovi se tipo nevyhrava. Vyhrava se na tom zbytku :-)

• ydaho  

Naznačuješ, že letos Demare ? :-)

• ydaho  

Je to vždy souboj srdce a rozumu.

Jestli na Giru Pozzoviva před Quintanu nebo na Tour Alejandra před Frooma.

Costu dej určitě na etapy, bohdá by jel na GC :-)

• treatt  

Já jsem přesvědčen, že to bude zkoušet na GC. A pak, až nakoupí někde baťoh, to bude hasit nějakou etapou, ale neprolomí prokletí duhového dresu :)

• ydaho  

Já o něm nepochybuju, proto jsem ho tam poslal za 45:1 už v květnu:-)

Na TdS časovka jako blázen + to finále teda mega. Uvidíme.

Ale srdcem Alejandro, po tý nešťastný loňský etapě.

Vůbec nevím, co s Nibsem. K tomu pár dalích. Letos je to hodně loterie hlavně 3–10., asi fakt nejvíc za poslední roky, jak je řečeno výše.

• treatt  

Jinak u mě letos zatím souboj leda tak s časem..nejsem vůbec v obraze, takže jediná možnost bude v Dolomitech otevřít nějakou lahev a prostě to nasmrkat :))

• bassano  

Já jsem dal na srdce, to by mi prsty nedovolily napsat někoho jako je froome na vítězství :)

u costy uvidíme ale ono než stihne něco nakoupit tak bude 2/3 tour v háji a předtím ho nikdo ujet nenechá, leda že by si někde vystoupil sám

• Ma7ous  

Sakra letos je to loterie, přemýšlel jsem už 2× co tam dát. A zkusil jsem trefit i haluzáky tak uvidíme.

• Memphis22  

Krucinál… Sorry, Hrochu, odeslal jsem to omylem. Příště už snad kompletní verze. :)

• ememem1  

hm, trocha offtopic ale tuto knihu si teda precitam.

a inak si myslim ze veta A vďaka komu?“ pýta sa. „Len a len vďaka mne, kurva,“ vojde do historie :-)

• Biker jak Pes  

Díky za tip, už hledám, kde si to objednám. :)

• bagr84  

o LA mi stacili dve knizky, cist o tom sebestrednym hovadu uz me fakt nebavi :)

Kazdopadne s tema sponzorama mu fandim, mam stejnej nazor.

• McBlacky  

přesně ten jeho styl a všechno bylo k blití ještě než se profláklo že sypal. Z cyklo knížek to jsou ty slabší kousky

• nitraq  

A ty lepší kousky jsou?

• Delkim  

líbil se mi třeba Tajný závod od Tylera Hamiltona a Můj čas od Wigginse

• Biker jak Pes  

Právě Můj čas od Wigginse bylo 250 stránek plácání se sama sebe po rameni, jaký byl vlastně frajer a fairplay hráč, kteří se už dávno nerodí.

• Delkim  

no to sice ano, ale zase tam zmínil nějaké konkrétní tréninky a stravování a to mi jinde zase chybělo

ten Tajný závod mi ale přišel každopádně lepší

• robb  

To souhlasím. Já to ani nedokázal dočíst. Nejvíc mě pobavilo, když říkal, že britská cyklistika je na rozdíl od kontinentální čistá, protože v Británii vládne olympijský duch a nikdo si tam nedovolí dopovat :-D

• karliner  

To bude legrace, až se v příští autobiografii přizná :-/

Btw: kdo to skapal na Mont Ventoux…

• McBlacky  

projdi si tohle: http://inrng.com/books/

uvidíš co tě zaujme.

• ydaho  

Dobrej je Tajný závod a překvapivě dobrá kniha je Kolo lží.

Nejslabší Muž v úniku. Děsivej překlad.

• ememem1  

hm, dostal som sa zatial asi do polovicky. chvilami docela drsne citanie aj ked si odmyslime trocha tej neodpustitelnej bulvarity (trocha to vyznieva ze sportovci su z velkej casti psychosi co len dopuju a obcas sa trocha prebehnu atd. – to asi preto aby sa to dobre predavalo aj tym co nemaju o sporte ani sajnu ale vedia kto bol ikona LA tak ho teraz dojebeme ze len zral bobule a klamal).a zrejme aj pravdive. jednak je tam kopa odkazov na oficialne materialy, rozhovory a pod. a druhak keby slecna svoje tvrdenia nevedela dokazat asi by vynosy z knihy zdaleka zaloby nepokryli.

kedze som zamladi k sportu trocha pricuchol tak ma ten rozsah dopingu az tak moc neprekvapuje aj ked predsaj len, ze v tom boli roky pred LA aj po LA namoceni az tolki, nemalo to ziadneho oficialneho kapa, vsetci dobrovolne drzali hubu a krok a nikto nic nepraskol to je skoro neuveritelne. asi preto, ze v tom naozaj isli vsetci do posledneho. a asi keby bol LA trocha menej aroganty tak by to snad klapalo dodnes.

co ma ale prekvapilo dost znacne su dve veci. rozsah dopingu v nie ze juniroskych ale mladeznickych kategoriach daleko pod hranicou dospelosti od naprosto anarchickeho az po vselijakych samodoktorov a kupovanie vysledkov na pretekoch. od bezvyznamnych kvoli peniazom az po vyznamnejsie kvoli renome. to teda cumim, v tom boli v kapitalistickej cudzine daleko pred nami.

• oberleutnant Weiss  

Tahle knížka mi přijde poměrně dost zaujatá a bulvárně laděná – víc mě oslovil Tyler Hamilton…

• Maato  

Odesláno, doufám že budu rozvážet bidony i pro ty vepředu :) Na Giru jsem to tak tak uvisel v hlavním balíku!

• daymaker  

letos je jenom jedna ITT? není TTT? díky

• robb  

Tak se pochlubte, kdo máte Blinga v tipovačce?

http://www.smh.com.au/…3-zsu65.html

http://pbs.twimg.com/…2Z.jpg:large

• daymaker  

sent.. opět srdíčkem… už se těším do gruppetta… :-)

• Hroch obojzhivelnyj  

Uzaverka uz zitra.

Omlouvam se ze nepotvrzuju tipy. Dnes po obede odjizdim, vracim se v pondeli, pokusim se tipo zkopmletovat co nejdriv.

• Jaroslávek  

Nezapomeň, když už jsem zase jednou odhodlal se zesměšnit.

• sharkeeCZ  

jen pro jistotu, vyjma vyse uvedeneho, se jeste posila tip na 3 prvni pro kazdou etapu, nebo bez tech etap? diky

• Delkim  

posláno, poprvé to zkouším

jen doufám, že slovenský Inseminátor nechytne formu, chtěl jsem se v něčem lišit a tak jsem ho všude vynechal :)

• Manas  

Obvykle se neuzcastnuju, pac vim hovno, ale kdyz jde o to ze sebe udelat vola, sem tu :-D

• iron.hide  

aj ja som poslal, po prvy raz. a az po poslani som niekde cital jednu velmi zasadnu informaciu, ktora mi asi pokazi tipovacku. no kaslem uz na to :)

• bochov  

Když jsem včera večer při prezentací viděl biologické stroje z britského koncentraku SKY tak mne přešla na Tdf chut.

• vitan  

Odesláno. Udělal jsem čistý kalkul…tak snad jsem se moc nepřepočítal:)

• jeffino  

souhlas, pěkně bylo vidět, jak má tony martin „rád“ cavendishe:)

btw: no wiggo, no party:-/

• karliner  

Abych si pomalu začal měřit pupek. Pásek bude můj.

• _Zbynek_2  

Diskuze na Giro 2014 je zamčena, proto si dovolím přispět do tohoto vlákna.

Pošta mi doručila balíček s vítězným „rosa“ páskem (+ doutníčkem) za letošní Giro.

Pásek je skutečně frajerský, již jsem ho vzal na vyjížďku (nosím kraťasy Endura Humvee)a doslova jsem se do něj zamiloval. Talisman pro štěstí, který budu nosit do roztrhání :o)

Velké díky Hrochovi za soutěž i za mazáckou cenu!

• daymaker  

hmmm, tak Jílek s Konečným mi už rozcupovali tipovačku… ještě, že tomu prd rozumí… -)

• daymaker  

Cav klíček? To by byl mega pešek… :-(

• Amoondre  

karma za lonsky bodycheck

zase se nekam cpal …

• Milwa  

Kde se Omeze rozpadl ten vlak? Jak to odpíchnul Cancelara, už sem nebyl schopný dávat pozor, hh. Cava měl možná víc šlapat než se strkat.

• McBlacky  

sundal sebe i Gerra :(

• vyvyen  

Nekecej? Doteď jsem si toho nevšiml… Dobře mu tak.

• vsn  

jak sundal? škrtl si o Sagana … nedokážu posoudit jestli je chyba u Sagana, Cavendishe a nebo těch se kterými se tam mačkal.

• Freeky  

nezdá se mi že by šrtl o sagana, i podle fotky jde vidět že je víc ve předu. Ve videu co ukazovali se tam cpal do Gerans a to byl důvod pádu.

• vsn  

takhle fakt těžko říct …

i z videa jde vidět že sag. jde do prava, cav v tu chvíli do leva a následně pád …

Sagan za to ale nemůže když na to koukám, to si měl cav pohlídat a jestli si škrtl nebo ne čert ví… :) každopádně škoda. .. snad bude OK.

• daymaker  

podle mne riditkama s Gerransem…

• vsn  

tak to je taky možný, že se zahákl!

• McBlacky  

v rozhovorech po etapě prý Gerra uhýbal ale vzal Cocquarda řídítkama a to ho rozhodilo a vrátilo na cava a šli.

Jenže je dobře vidět jak do něj cav jde na videu, jednou mu gerra neuhne, teda jen minimálně aby se nesmotali, ale cav to zkusí podruhý víc a to už bohužel je záčátek pádu

• Jirina  

kde vidis,ze skrtl? Sagan byl uz nekde uplne jinde, kdyz se tam pretlaceli

• Freeky  

Tak tak nesmysl, Sagan byl daleko, tady je video a jasná chyba Cava, uplně se tam natlačil na Geranse a pád.

http://www.dailymotion.com/…014-hd_sport

• karliner  

Docela bych řekl, že Gerrans do toho šel minimálně stejně, spíš víc, imho si Manxman držel lajnu, do které se mu Gerrans cpal a navzájem se vyloktovali…

• Freeky  

Zase Kittel nee :/ Škoda že to nedotáhl Sagy:/ Ale zelenej trikot aspoň má.

• McBlacky  

ono by bylo zajímavý kam by to dotáhl Coquard, protože dojet 4ku s tím jak to musel řešit kolem Gerra, to si myslím, že je hustý.

hustší už je jen 6. flek Frooma…

• Freeky  

Jinak Cancellara pěkně překvapil v tom poslednim kopci. Byl celkem prudkej, na to jak říkali že rovinatej dojezd. Škoda že to nedotahl, raději bych ho viděl než toho nesympatickýho Kittela :P

• treatt  

Ramunas taky zatraceně dobře..

• Jirina  

typicky Cavendish. neda si rict, ze bych mu to nepral. skoda jen pro zavod.

• Džey Ár  

Škoda to je, ale odstavil se sám! Je to kokot, jak vidí že jde někdo přes něj a že jemu dochází, tak se opře! Jsem zvědavý jestli se fakt polámal, nebo jen alibisticky polehával. I když tak dobrý herec snad není :-)! Však sa zítra uvidí!

• ˘Ö˘ Krab  

Už se vidí na oficiálních stránkách TDF:

Medical news – Dislocated collarbone for Cavendish

• ydaho  

Kittel a Peter zkušeně. Fabian krásnej pokus.

Škoda, že byl odstavenej Demare. Jinak zázrak, že to popadalo tak málo. Greipel solidní ekvilibristika.

Talansky ztráta 4:15? Víte někdo proč?

• Freeky  

http://www.letour.fr/…cations.html Talansky nemá žádnou strátu, jak jsi na to přišel?

• ydaho  

Bylo to v ofiko výsledcích le Tour.

Ale pak to opravili, protože to nabral v ochranný zoně.

• robb  

Nemá. Myslím, že měl pád nebo defekt, ale už v ochranný zóně.

• treatt  

Greipel hodně solidně, ještě víc to tam ale přeskakovalo Gévéáčko, nestkutečný bike handling..

• trembi  

No zatim to jde víc než dobře :D

• robb  

Tak Cav by měl mít zlomený nadpažek lopatky (jestli jsem to správně přeložil). Zítra by měl startovat. O Simonovi zatím nic nezmiňují, tak snad bude v pohodě.

• ˘Ö˘ Krab  

Kde jsi vzal tu zlomeninu? Není to spíš vykloubení? (I podle vyjádření týmu, že nemá nic zlomeného.)

• robb  

Byla to zpráva ve francouzštině, takže jsem to asi špatně přeložil.

Každopádně Cav přiznal, že to byla jeho chyba.

• ˘Ö˘ Krab  

http://www.letour.fr/…al-news.html

… “right shoulder trauma” described as a “dislocation between the collarbone and the acromion”.

It was not a fracture however and Omega Pharma Quick Step team manager Patrick Lefevere had earlier said : “If nothing's broken Mark will continue”.

• jeffino  

tak to jsi mě uklidnil, mám toho debila v tipovačce, ještě štěstí, že to rameno, kterým vytlačuje spolujezdce má v pořádku:-)

• Kokpilot  

Dnesni dojezd byl docela zajimavy. Nejlepsi vrchar a nejlepsi sprinter v jedne skupine :-)

• Mig_all  

kdo ma jako byt ten nejlepší sprinter?

• treatt  

Chápu to jako provokaci, ale stejně by mě zajímalo, jestli si myslíš, že má aktuálně Marcel konkurenci..

• pendergast  

Aká provokácia?

Pri dojazde bol Kittel úplne v inej časti Británie než vrchári.

• McBlacky  

pekne to sky nechá ted AST vyžrat. Líp by to nešlo. AC teda nic moc, lámal to hrozně a vedle něj SAgi v sedě si ho v klidu přejel. GVA jak jinak než 2. a TGV převapil. Hornera nekomentuju :) z mrtvoly do formy to umí jen on

• daymaker  

čistě teoreticky to může být Astaně u zadku a dneska může žluťáka nějakému plašanovi pustit… stačí pohlídat GC borce, ne?

• vitan  

Dneska asi těžko – Giant, Orica atd to budou hrotit pro sprintery.

Jsem zvědavý na pátou etapu – tam Nibbs možná něco ztratí.

• daymaker  

no jasně, nemyslím přímo dnes, ale prostě ho nemusí bránit zuby nehty, když si myslí Nibs na GC… i když asi, když už ho máš na sobě… ??? :-)

• bassano  

Astana by se na to mohla asi tak vykašlat to si pořeší týmy které mají sprintery, ale souhlasím že mít žluták není moc super vzhledem k tomu že ten člověk s ním musí absolvovat plno prkotin navíc

jedine co je trochu skoda je ze zrusili bonifikace takove etapy jak vcerejsi by je zaslouzily

• Kokpilot  

Vcerejsi byl zajimavy tim, jak se teren krasne vlnil. Dostaly me ty zabery z motorky na celo pelotonu, ktere vypadaly, jakoby je tocili na vlnicim se mori.

• iron.hide  

kwiatkowski prespurtoval sagana :/

btw, kuknite sa na tie froomove divne rucicky, na to sa fakt neda pozerat jak drzi tie rajdy :/

http://www.steephill.tv/…77084525.jpg

• iron.hide  

a cameltoe jak svina :)

http://www.steephill.tv/…77069908.jpg

• Delkim  

on ho už přespurtoval letos několikrát, prý mají nějakou vzájemnou rivalitu už z dob mládeže, nedávno o tom byl někde pěkný článek

• McBlacky  

Kwiatko je hodne slušnej v koncovce. OQPS uvažuje že bude dojezdy jezdit na něj, AleJet je marnej a Rencek asi taky.

navíc Sagan to dost v závěru kontroloval, takže mel dost. Podle mě ale mohl zkusit dotáhnout Nibse a kdyby dojeli jako balík, šel by do žlutýho, jedinej kdo by mohl v případě, že by Sagi dopadl ve skupince nakonci (po tom sjíždění) jít do žlutýho byl z tý skupiny Froome, ale ten by po tom nešel takticky.

• Amoondre  

lehce se to rekne od televize, ale asi uz mel dost po tom kopci (i kdyz vypadal, ze si to dava na jednu nosni dirku) a navic neustale chytat ty nastupy (snad 2 nebo 3 pred Zralokem byli), to uz pak moc sil nezustane nazbyt.

• McBlacky  

jasný nechtěl bych tam být. to byl nástup za nástupem. Ale bylo vidět jak Sagi koukal kdo teda pokryje GC utok Nibse a všichni se mu na to vysrali.

On to chtěl fakt moc, kdyby v tom stoupání zahrál voecklera, zacouval a trpěl tak se mohl nechat dotáhnout a začít zlobit až under red kite.

Takhle demonstroval sílu, pak zkusil sjezd a solíčko, v klidu bral nástupy, takže ostatním jasně dal najevo, že by byla chyba mu šlápnout

• ydaho  

Hodně zajímavý info k jeho biopasu dnes od Romana.

• karliner  

Ukrutně zajímavé vyjádření

• ydaho  

Kde bereš tu jistotu, že mám na mysli neutrální info na jeho webu?

Myslel jsem, jak se každý asi dovtípí, teda skoro každý vlastně, to, co k tomu dnes řekl na ČT sport, kde live komentuje celou etapu.

• karliner  

Předpokládal jsem, že svá vyjádření publikuje na svém oficiálním webu, kde nemůže nikdo nic překroutit nebo upravit.

Prozradíš tedy nám, kteří nemáme možnost sledovat přenos ČT4, co tedy tak zajímavého Romča zveřejnil?

• ydaho  

Vidíš to a tentokrát jsi předpokládal špatně. To už je letos podruhé :-)

Hodně ve zkratce – žádná z jeho hodnot v uvedeném období se nedostala mimo jeho dlouhodobé hraniční limity, takže původně vůbec v týmu nechápali, proč to UCI řeší.

Po zaslání 2 expertních analýz brali věc jako ukončenou, atd. Zbytek si dohledáš.

• karliner  

Takže se proti němu UCI spiklo, nic na něj nemají, samozřejmě on sám nikdy nedopoval, nikdy ho ani dopovat nenapadlo a s Dr. Ferrarim tehdá skutečně jen ladil posed.

Skutečně zajímavé a hlavně nečekané prohlášení.

Btw., ty mu věříš, že všechno má v pohodě, v limitech, ale že v UCI si z dlouhé chvíle hodili kostkou nebo čím a padlo jim, že teď půjdou pro Romčovi?

• ydaho  

Čemu já věřím nebo nevěřím je irelevantní.

Pouze jsem napsal, že je to hodně zajímavé prohlášení, které vrhá trochu jiné světlo na celou kauzu. Celé to přece stojí na tom, že jsou abnormální hodnoty v dlouhodobém sledování, což dost pochybuji, že by teda byly, pokud to řekne takhle live. Samozřejmě nikdo netvrdí, že se sledují jen výkyvy v pasu u těch 3 nejsledovava­nějších hledisek.

Nemám o profi peletonu žádné iluze (Ulissi, Horner), nepodléhám žádným konspiracím ohledně SKY/SAXO/UCI. Jen prostě říkám, že tohle je minimálně zajímavé.

Určitě víš, že než do toho UCI jde, předkládají oni svým expertům výsledky „no name“, takže to není o jméně.

• karliner  

Já si zase myslím, že zajímavé není vůbec (já nic, já muzikant, nechápu co se děje, proč se to řeší, nic jsem neudělal, ničeho si nejsem vědom…). Je to v podstatě to jediné, co mohl říct. Také ale mohl mlčet, to je pravda.

• robb  

Řidič Oricy dnes vzal melouch v Londýně a zase to po*ral :-D

http://pbs.twimg.com/…CMAE6GY1.jpg

• Medunka  

Bárta dneska dobře, být vypředu, být vidět, to je dobrý.

• duk  

Jojo, snad mu to někdy vyjde.

• Kalic  

Konig dnes zase ztratil. Neviděl jsem to v TV, ale nezdá se mi podle výsledků, že by mu jeho team nějak moc pomáhal, měli vpředu dost lidí.

• McBlacky  

je otázka jestli to nezrevidují, protože tam byl pád v půlce pelotonu.

Jedině jak by ztratil by bylo kdyby měl v 10–7km to go defekt

• Freeky  

Měl ztrátu,ale prej zaviněnou pádem v ochraném sektoru. Takže se mu vynuluje ta ztráta. Jinak nemá někdo video posledních km? Chtěl bych vidět ten dojezd.

• McBlacky  

určitě bude brzo na youtube celá etapa a last 3 bude večer na steephil.tv.

za moc to nestálo ale

• bassano  

obávám se, že se mu to nevynuluje, pád byl ale ta skupinka byla dle mého out už před pádem, ruku do ohně za to nedám ale myslím že se to někde trhlo a on bohužel zůstal vzadu

jinak co se týče dojezdu, kittel o třídu lepší, sagan jel za ním celý spurt, ale na předjetí asi žádná šance, dovezl se za jeho kolem na pohodlnou druhou pozici takže asi tak takticky zvladnuto perfektne :)

• McBlacky  

sagi takhle jezdil už loni, ví že na férovku ho nedá, ale body bere super. bylo vidět jak se ohlížel jestli má zkusit spurta nebo mu bude stačit jet na Marcelem :)

to rozdělení nevím nevím, já poslouchám angličany a oni jsou docela v obraze kdo je kde, kdyby se to výrazně trhlo, myslím, že by to řekli. Ale ted přenos v Londýně moc přehledný nebyl.

• ydaho  

Sagi zkušeně. Včera i dnes mazáckej výkon. Radost ho sledovat.

Bylo vtipný dneska sledovat, jak prozívává celou taktickou poradu Cannondalu v autobuse :-)

• McBlacky  

byl dobrej i na intermediate, jak se pak ohlídnul s výrazem ´a tohle mělo být co´ :)

Coquard ale taky hezky, z toho panáčka něco bude.

• ydaho  

Coquard překvapil, jak na konci ještě akceleroval. Hodně pěkný.

Škoda konce první etapy, byl by hodně vepředu.

• treatt  

Mě to moc nepřekvapuje, klasickej dráhař, svůj talent ukazuje už druhým rokem, francouzská špurtérská škola nevymírá :)

• bassano  

jsi stastny clovek ze se na to muzes divat na anglanech, ja to musim poslouchat cesky coz je misty hrozne :)

uvidime jak to nakonec dopadne s tou ztratou oni to mozna projednaji a do zitra mu to zrusi, zase na druhou stranu minuta je houby, to vetsinou pozici na konci tour neznamena, spise je to neprijemne psychicky

• McBlacky  

já si najdu pirátský stream co je zhruba časovaný jako ČT a obraz mám z čt bez zvuku :)

blbý je že kromě poslední hodiny je tam dost často reklama, ale to se dá řešit vypnutím zvuku na streamu a aktivací zvuku na čt po dobu reklamy. Někdo šikovný by asi i napsal program co by ten zvuk aktivoval / deaktivoval podle znělky eurosportu :)

mě na českém komentáři vadí ta monotonost, nulové nasazení a hlavně pokračování ve vatové konverzaci, zatímco se útočí, padá, bojuje o pozice atd. Chybí mi tam ten okamžitý náhled co se děje a hlavně proč a co může následovat. ENG jsou často napřed před akcí (někdy nechápu jak to v tom vidí) a CZ jsou rádi když to stihnou identifikovat desítky sekund po tom co se to stalo. Pokud následuje akce za akcí, tak bez šance

• bassano  

no ja uz mam moc pomaly komp na to abych tyhle streamy zvladal

ale naglicky komentar by byl fajn

asi nejidealnejsi komentar se kterym jsem velice spokojeny je na italech ale RAI proste nechytam, to jedine kdyz jsem doma u rodicu tak vyjimecne se podari

ale tam to casani komentuje super, akorat hodne casto prozradi co se stane a vychazi mu to kurevsky presne takze me torchu tim stve

• ydaho  

Ideální je ENG komentář na Eurosportu. Někdy je dobrej i Hačecký.

Dneska hodně pozitivně překvapil Kreuziger. Komentář k věci, perfektní znalost všech jezdců vč. těch méně známých z vlaků spurterů. Perfektní odhad situací. Posunul to úplně jinam.

• vitan  

tak se musí kluk jeden ušatá podívat po jiné práci, no:)

• ydaho  

Doufejme, že tak za 7–10 let :-)

• McBlacky  

já tomu dal šanci ze začátku tak hodinu, jako pravda nic se nedělo, ale pak jsem zase dal eng. Co chci ale zkusit je Štyby ve středu

• ydaho  

To jsem ani nevěděl, že tam bude.

• ydaho  

Je to tak. Ztráta 1:18.

• bassano  

jinak do 5. etapy by se mi hodilo zverejnit prubezne poradi v bodovani dokud je nibali ve zlutaku, to mam aspon sanci byt jednou vpredu protoze nevim jestli ho jeste nejaky silenec napsal na win celkove jako ja :)

a v 5. etape mu ten zlutak sebere bud sagan nebo cancellara

• karliner  

Hroch na to nějak peče :-)

• Hroch obojzhivelnyj  

hroch nepece, hroch dorazil az vecer a do programu se mu vloudil jeste vloudil cernej rybiz. Zitra, snad uz. Sorry.

• McBlacky  

tak to není vůbec jisté. Sep, Niki, Luca a Alexander, John, Ramunas, Bryan a GVA se o to servou s nimi. A asi by rád i Heinrich, jenže známe ho…

• ydaho  

A Jan :-)

Ikdyž teda určitě nedostane volnou ruku.

Terpstrovi bych to teda přál, solidní double.

Luca se ukazuje hodně vepředu, tomu bych to nepřál o nic míň.

• robb  

No Luca pravidelně zevlí vzadu. Teď mu dali do týmu Puriťáka, aby si tam s kým měl popovídat. Maj to prostě v 3,14či :-D

• ydaho  

To právě bejvávalo. Luca dneska i před finishem hodně zepředu. Rodri je tam zcela sám, skoro už to vypadá, že prohraná sázka :-)

• McBlacky  

no ale Kristofff jak zkusil špurta a pak zacouval jak na gumě :(

ona jsou vůbec krutý v KAT. Giro nic, pak totální bomby Dauphine a ted zase matný

• daymaker  

Rodri mě vypek… dlouho jsem rozmýšlel, zda ho dát na GC, ale pak jsem si říkal.. chlapec po Giru pěkně sroste, něco najede, nasere se a pude… a on se přitom vsadil o lucerničku, prevít jeden… :-(

• Biker jak Pes  

Purito dokonce sám vyhlašoval, že na GC nejede, pojede na etapy ;)

Spíš jsem na moment zauvažoval, že ho dám na puntíky, ale to mi přišlo jako blbost. Teďka to ale odhaduji na Rollanda a trochu mě mrzí, že jsem ho tam nedal, no uvidíme.

• vitan  

Purita jsem dal na etapy a Rollanda na puntíky…stejně to bude jinak:) Saxo jsem si říkal, že pojedou fšeci pokupě a budou bránit Contíka…místo toho to zevlí už od začátku, tak jsem zvědav:/

Celkove poradi:

1.FROOME Christopher

2.CONTADOR VELASCO Alberto

3.VALVERDE BELMONTE Alejandro

4.NIBALI Vincenzo

5.VAN DEN BROECK Jurgen

Nejlepsi vrchar:ROLLAND Pierre

Nejlepsi v bodovaci soutezi:SAGAN Peter

Nejlepsi tym:TINKOFF-SAXO (TCS) – zevláci jedni:)

Z 207 jezdcu dokonci: 177

9 jezdcu na bednu v etapach:

• SAGAN Peter – záruka, že bude na bedně
                      • FROOME Christopher – časovka nebo nějaký brutální výšlap poSky vláčku
                      • CAVENDISH Mark – jak řekl Gerrans: desperate move:)
                      • MARTIN Tony – aspoň v časovce
                      • KITTEL Marcel – zatím dobrý, ale toho budou mít všeci
                      • GREIPEL André – zatím nic moc, ale možná se rozjede, navíc vestředu by mohl zajet dobře
                      • GERRANS Simon – zatím smolík, debil Cav:/ jeho čas ale příjde
                      • CONTADOR VELASCO Alberto – snad někde přešpurtuje Fromyho
                      • RODRIGUEZ OLIVER Joaquin – dvě etapy by mohl dát
                      • Biker jak Pes  

Etapy máš úplně stejně jako já. :D

GC jsem tipoval srdcem a doufám, že Contaminátor toho britského pavouka zařízne.

Na puntíky jsem dal Talanského. Nemyslím si, že v GC něco zajede a v průběhu se rozhodne jet na puntíky. Ale teďka bych tam asi fakt dal toho Rollanda. Beztak to ale vyhraje zase nějaký totální outsider. :D

• vitan  

Contíkovi bych taky přál raději než Frůmovi, ale ta časovka je moc dlouhá – Contik si takový náskok asi nenajede. Navíc ten jeho tým je letos zatím na ručník:/

DayMaker: Purito to do pětky asi nedá, nějakou etápku by ale mohl dát. Na puntíky mu nevěřím v těch dlouhých kopcích.

Zajímavá tipovačka to kluci bude:)

• daymaker  

Puntíky mám Frooma… ale teď koukám, že těch zvlněných etápek s 20 GPM je tam hafo… málo 3000 mnm kopců kurňa

• vitan  

Letos mají ty etapy udělané fakt dobře pro klasikáře.

Škoda, že tam není Štyby:/

• daymaker  

na etapy ho mám taky… tým jsem dal Movie… GC mám podobně, místo VFB Purita a věřím Contíkovi na win…

• Ferry.1  

Hmm. Mám stejně první pětku, jen prohozený první dva. Z 9 jezdců ve stáji mám stejně 8. Tak doufám, že se Ti bude dařit.

• McBlacky  

¨mám to podobně akorát místo Martina mám Rollanda, protože je risk, že se Martin nedožije v pořádku ITT a navíc čekám že ji vyhraje Froome…

jsem teda počítal, že takovou trágu na etapy co jsem vyplodil už nedá nikdo a hle :)

podle vývoje: Cav out, Gera out, Greipel parking, Purito parking.

na GC už na VDB nemám nervy, takže tam šel TalanSKY

• vitan  

no…a Andy je out – kdo to nečekal?:)

• McBlacky  

inrng analýza včerejší etapy : Everything we could have expected happened: a doomed breakaway, an Andy Schleck crash, London rain, famous landmarks and a Marcel Kittel triumph.

• vitan  

VDB letos věřím – na Dauphine vypadal dobře.

Ještě jsem bláznivě zvažoval Mollemu, ale…:)

• Biker jak Pes  

Gerrans out? Kdy, kde? Co se stalo? :-O

• McBlacky  

no out ve smyslu že je rozbitej tak, že etapu co mel jako top zaparkoval. Takže dojezdy budou na Albasiniho

• ydaho  

Sám řikal, že to bere jako trénink na Vueltu a zkusí max etapu. Na GC letos ani omylem.

• daymaker  

kdo to má sledovat.. copak vím, co si zahlásí někde ve Španělsku, nebo Moskvě? :-) má jezdit na GC všude a basta…

• ydaho  

Přesně, jako by hodil zpátečku.

Docela zajímavý tipo na 5. etapu je Demare, pokud si pamatuju dobře, dokázal na Pekle severu zajet kolem první desítky.

• McBlacky  

zvláště tady, protože zde nebude scénář P-R kdy půlka pelotonu odpadá plánovitě po tom co se dojede k Arenbergu a pak je selekce na základě jak taktiky tak sil.

zítra bude jednak málo kostek, druhak krátká etapa a některé sektory (C d´A) jsou výrazně zkrácené.

Osobně si myslím, že Valverde hodí do scénáře vidle tím, že pojede co to půjde čelní grupu a tím pádem donutí půlku pelotonu (GC teamy) stahovat vždy mezi sektory. A tedy čistý sprinter se poveze a na konci to pošle. Couvat budou jen ti co nemají nikoho a nechtějí se rakvit (NetApp, Bretagne, Cofidis)

druhý scénář je, že nechají ujet 30–40 stage contenders a zbytek GC si pojede rozumný ±3–4 min grupetko.

velmi mě zajímá kolik a koho pustí trek s omegou do uniku. Aby to nakonec zas nebylo a la Summeren :)

• ydaho  

JJ, jak říkáš.

Podobě Coquard, taky má zkušenosti z kostek a vůbec si na nich nevedl špatně. Uvidím, jak to bude 1–3. vypsaný :-)

U něho by mě fakt zajíval jeho w/kg, s těma jeho 55 kg.

• Jaroslávek  

Polda doplatil tedy včera na to rozdělení peletonu po pádu, nebo proč nabral tu minutu ?

• Kalic  

Jak se ke konci začalo zrychlovat tak zůstal vzadu kde se to odtrhlo. Co nechápu je že se před ním neseštosovalo aspoň 6 jeho lidí a netáhlo ho zpátky do špice když na něj mají všichni jet.

• Hroch obojzhivelnyj  

V aute koukali v TV na Bartice na spici a nedavali pozor na opacny konec. :-(

• Jaroslávek  

To asi nebude slušnej oddíl.-(

• Mig_all  

nezkušený no… takovou botu jsou schopni vyrobit i jinačí týmy…

• daymaker  

kdyby byla Endura poradny tým, tak to včera 10 to go někdo na špici položí a Barta by měl etapu… -)

• nitraq  

Až taková týmová režie, jo?:))

• vitan  

tak dneska má během etapy pršet a silně foukat.

Mohlo by to být zajímavé, pokud se borci nezačnou dohadovat jak na Giru:)

• Delkim  

hmm, tak to jim nezávidím na těch cat_heads

http://www.yr.no/…ais/Wallers/

• vitan  

…a já chtěl čevapčičí…:)

Ono je to při dnešní specializaci těžké – ty horské blechy na těch kostkách musí neskutečně trpět.

• Mig_all  

bych rekl ze ty pětideka ani né. Jak jsou lehcí tak ty narazy nemuzou být takové silné jako když jde proti kostkám sto kilo živé váhy…

• McBlacky  

přál bych si, aby to byla řežba na výkon a skill a nepadalo se, pokud už ano, tak jen ven do trávy a bez zranění.

Pár let už nebylo P-R na mokru, že to vyjde na GT stage je ale trochu neštastný. V pelotonu bude hodně strachu a to není dobré

• Delkim  

jj, pro některé ty vrchařské „mouchy“ to musí být dneska fakt asi noční můra…

podle časového plánu dorazí na první úsek těsně před 16 hodinou, pokud jsem to dobře spočítal

• McBlacky  

mám obavu, že Leo dneska nakoupí randál. Hierarchie v pelotonu je jasná a byť GC leader tak jako pro conti wildcard v pozičním boji jdeš na chvost. A chvost bude dneska konečná :(

• Kalic  

Chytil 3.5 minuty na Nibaliho. Mohlo to být horší.

• Džey Ár  

Pochybuji že by se borci chtěli dneska zrakvit! Mají před sebou ještě víc než dva týdny a rozhodovat budou spíše časovky, možná kopce. Viděl bych to na etapu na přežití. Ovšem dobrou příležitost pro outsidery, které peloton nechá odjet.

• Kalic  

Myslím, že v tomhle mezi GC contenders nebude panovat shoda. Budou lidi – jako třeba Mollema, možná i Nibali – kteří budou chtít dnes útočit. A ostatní to tak samozřejmě nemůžou nechat.

• Delkim  

podle mne to někdo z GC dneska se svým týmem prostě na těch kostkách zkusí a pokud se jim povede urvat někoho z hlavních soupeřů tak do toho budou šlapat fest

• bassano  

naprosty souhlas, froome nemusi, nema duvod navic to neni moc technicky jezdec a ma tym aby ho branil, contador se bude branit v zivote kostky nevidel ve spanelsku jsou cesty fajn a jestli chce neco vymyslet nibali tak tady protoze to ze froomovi nebo albertovi ujede nejak moc v kopcich se asi predpokladat neda i kdyz bych rad

• Tina  

Kocky už na Tour boli a Contador ich nezajazdil úplne špatne.

• Biker jak Pes  

Tak tak, řekl bych, že jediný, kdo si musí dávat bacha je opravdu jenom Froome. Nibali je technik a Contador už na kostkách jezdil.

• Radek Broz  

Kdyby si to sem chodil přečíst, mohl dopadnout líp:)

• Biker jak Pes  

Za pár let žádná Tour nebude. Jenom se to probere tady na BF a pak se rozdají ceny. :D

• treatt  

VdB to dal teda luxusně, 10/10 za umělecký dojem, salto mortale do travičky :)

• Delkim  

někde na youtube je video jak má člověk padat, když už je to neodvratné

tohle tam přesně je, hlavně ne ruce před sebe ale pěkně zkusit kotoul :)

• McBlacky  

mimochodem Francis se dneska už úplně zbláznil, aby co-leader jezdil marný úniky to nebývá až tak normál…

• jeffino  

pro frooma to bude zítra asi hodně špatný, ať má s tím zápěstím cokoliv.

• Biker jak Pes  

Froom taky lehl? Viděl jsem Terpstru, že má něco se zápěstím…

• McBlacky  

froom na začátku. Niki teda pech, nejdřív se gumuje aby to sjel Kwiatkovi, pak se vynda a dojíždí a pak ještě mení kolo a dojíždí.

co ale předvedl Sagi v last 10 to bylo super.

A OPQS pěkne tlačilo vlak Giantu do bariery až moc mi přišlo

• duk  

Jojo, Sagi v závěru parádně, celkem jsem koukal kde se v tom spurtu zase vyloupnul. Musel se slušně propracovávat dopředu :-)

• Memphis22  

Snažil jsem se hledat zelený dresy při všech leteckých záběrech. To jak se pak dokázal prokličkovat dopředu bylo úžasný.

• Sgt Pepper  

tour vyhraje Sagi, páč si jedinej nerozbije hubu :-)

• Coffin Corner  

A i kdyby si tu hubu rozbil, je přece Wolverin :) Včera se mu ta díra na boku zacelila ještě než dojel do cíle…

• robb  

Tak Hroch asi už chytil limit a čučí radši na fotbal :-D

• Hroch obojzhivelnyj  

Stejne vsecko vyhravaj Nemci.

Uz skoro ;-)

• Hroch obojzhivelnyj  

Tak neofiko vysledky- zitra preposlu tipovaci soubor ke kontrole.

Po prvni etape ve zlutem Biker jak Pes a na konci Ramboska. Po druhe etape uz se do cela dostal Bassano- ze veri Nibalimu- a Lanterne rouge je Delkim, to proto ze nema rad Sagana a netipl ho na zelenak. No a oba tam vydrzeli, coz znamena ze Delkim s tim musi neco udelat, nebo bude mit zitra Andy Schlecka- DNF.

Po ctvrte etape:

1 Bassano 50

2 Avail 39

3 Fukin 37

4 Fuzzy666 35

5 Kalic 34

6 SharkeeCZE 33

7 Memphis22 33

8 Maato 33

9 Tromboonen 30

10 Maňaslávek 29

11 Josse 29

12 Blacky 29

13 Treatt 28

14 Ma7ous 28

15 Ydaho 28

16 Iron Hide 27

17 Daymaker 27

18 Vitan 27

19 Kulix 27

20 RoDoR 27

21 Hroch 27

22 BF Monkey 27

23 Amoondre 27

24 Biker jak Pes 27

25 Wenda.Simon 27

26 MavasH 27

27 PietroUL 27

28 Jakub Kencl 27

29 Ferry 27

30 Duk 27

31 Canyon325 25

32 _Zbynek_ 25

33 Robb 25

34 Vita P. 24

35 Superior 23

36 Karoš 23

37 Rorejs74 23

38 Manas 22

39 Pepan Kladno 21

40 Knize Alexej 21

41 Jeffino 19

42 Ramboska 19

43 Delkim 17

P.S. Nezavisla expertni komise shledala v karlinerove tipu abnormalni hodnoty a vyradila ho ze souteze.

• Sgt Pepper  

tak to PS bude mít dohru…minimálně někde u piva :-)

• iron.hide  

no ja uz budem len klesat. horsie tipy jak som dal, som uz ani nemohol dat :/

• Biker jak Pes  

Cha! Můj první žluťák! :)

• Darkson  

moje tipy ti nedorazily? posílal jsem mail 29.6.

• Delkim  

hmm, já jsem se prostě chtěl v těch tipech nějak lišit a ten Cavendish mi to snad udělal naschvál… :(

moje první tipovačka a hned takový úspěch :))) oslavím to celým jablkem do ovesné kaše :)

• Delkim  

btw zase ale o chlup lepší než soused o patro níž co si včera vsadil, že vyhraje Brazílie o +2 góly za nějaký fantastický kurz, prý tutovka :)))

• šimlos  

Aby sis takovej mejdan ale celej život nevyčítal…:-)

• Jaroslávek  

… Maňaslávek … dobře pane Matoušku.-)

• marios  

U mě taky abnormalní hodnoty, nebo jsem už vypadnul z konce?

• McBlacky  

Kurva Máro, nasypat ještě před startem, to je hodně amatérský. Ještě že v „café -čti expreso pikolo- connaisseur clubu“ se na bany nehraje.

• treatt  

Já teda nevím, ale docela bych zvažoval prostest, Karliner se proti pravidlům neprovinil, já stojím za ním!

• Hroch obojzhivelnyj  

moc do toho nevrtej, to bych moh zacit proverovat zpetne a dukladne i tvoje tipy z nekolika minulych GT.

• treatt  

Jak říká jeho excelence Arnošt z Pardubic v Noci na Karlštejně – možná jsem se dopustil hříchu, ale moje svědomí je čisté :-P

• McBlacky  

neuniklo ti že kromě PR keců je potřeba to tlačit rublodolary ?

• Memphis22  

Díky. Mimochodem, kolik bylo kdy nejvíc účastníků tipo?

• vitan  

Hroch by si už zasloužil nějakou odměnu!:)

• Hroch obojzhivelnyj  

Tipovaci soubor jsem rozeslal mailem, pokud jsem tam nekomu neco pomotal, tak prosim dejte vedet, nebo pokud vubec nedosel.

Je tam i poradi v prvnich 4 etapach.

Uvidime jak se to po dnesku promicha :-)

• Kalic  

Quintana na GC, žralok zahrál out :-)

• jecnak  

Hrochu nechces dat tu tipovacku rovnou na Google Drive? Bylo by to hezky prehledne.

• Hroch obojzhivelnyj  

Sdileny XLS soubor

Taky me to napadlo, jen jsem v tom dost nepolibeny. Snad je to OK, otevrene z linku pro prohlizeni.

• Hroch obojzhivelnyj  

ty jo to je dost na czyczu to prohlizeni.

• jecnak  

Nesdilej to pres Publish to web ale primo pres File/Share a tam zmen ze Specific people na Anyone with the link.

Takhle nejak to pak vypada.

http://docs.google.com/…smTAtp0/edit?…

• Hroch obojzhivelnyj  

To jsem myslim udelal. Ale stejne to odkazuje na nejakou prvni verzi, tj. vzdyckuy se musi updatovat link nebo co.

Asi jsem na to starej nebo blbej, ale ty tu FB/G+ logiku fakt nedavam.

• jecnak  

File/publish to web a tam mit zatrhnute automaticke publikovani pri zmenach.

• vitan  

tak Jecnaku, budeš dostávat excel od Hrocha, zkontroluješ to a pak vyvěsíš:)

• Hroch obojzhivelnyj  

Legenda:

Aktualni poradi v etapach uplne nahore

Pod vasim jmenem by melo byt:

Poradi na GC v zlutych radkach 52–77

Trikoty na radkach 123–130

Jezdci na etapy- 135–182 seda policka s cislem by mela byt v radkach se jmenem tipovaneho jezdce

• karliner  

Jestli to tedy není nějakej „inženýrskej“ fórek nebo pokus o provokaci, které pravidlo z těch několika verzí, co jsi sem postupně dal (a postupně je upravoval…) jsem porušil a čehož následkem jsem byl vyřazen?

• McBlacky  

všimnul si někdo co se vlastne stalo Izaggirovi ve 4té? mě přišlo, že mu křupnul jen tak sloupek vidle – celkem maso :/

• ydaho  

Některý úseky se prý ruší pro „příliš vody na cestě“.

Úplně slyším zakončení týmových porad dneska „chlapci, vyčůrat, pomodlit a jdeme na to“ :-) Tak snad dojedou všichni.

• vitan  

Tak Frůmy pro změnu dneska odřený pravý bok…

• Biker jak Pes  

No… 115km do cíle a Froome se svou SKY bandou už ztrácí minutu na peloton. Neví někdo, co se stalo?

• soc  

Upad. Dnes zatim jednou… vypada to na solidni peklo.

• vitan  

spadnul na pravý bok, měnil kolo a přes kilák jel sám než se k němu někdo ze Sky dostal.

Teďka spadl Tony Martin, Acevedo a něco se děje se Schleckem

• vitan  

Jestli se nedíváš na telku na živý přenos, tak můžeš tady: http://live.cyclingnews.com/

• Biker jak Pes  

Dívám se na přenos na ČT4 na netu. Kvalita obrazu u mě vyhrála nad kvalitou komentáře. Alespoň, že tam má Padrnose (asi?). :)

Ale teďka jsem to zapl, tak jsem nebyl v obraze.

• bassano  

jinak i valverde van garderen costa a dalsi uz ztraci a saxo jede peklo vpredu maji tam asi 5 jezdcu, astana 4 cannondale 3 belkin je tam parkrat zbytek paberkuje

• nitraq  

Koukám docela přehlídka ošklivých helem – např. Scott u Oricy, Spešl u Omegy… nebo se to někomu líbí?:)

• Coffin Corner  

Co to má Belkin za přilby? Včera při dojezdu si jeden z nich sáhl rukou někam dozadu, cvak a během mžiku měl zavřený průduchy…

Vesměs ty nový přilby vypadají strašně, ale tahle vychytávka se mi líbila.

• Kalic  

Froome out!

• vitan  

nevypadal moc dobře.

Sky management se musí tlouct do hlavy, že nevzali Wiga

• Mig_all  

ten by sice kostky prejel ale do celkoveho poradi uz je to sráč…

• ydaho  

Proto si na Kalifornii poradil sám se všema soupeřema a proto ho Orica tak strašně nechce jako jezdce na GC.

• iron.hide  

wigga? si robis srandu? porte bude mat vacsiu sancu na celkove poradie nez nejaky wiggo.

• vitan  

co vyhrál letos Porte a co Wiggo?

• iron.hide  

wiggo ma tiez velke problemy na vode. vid minule giro

• vitan  

v Itálii to byl extrém, který neustál spíše v hlavě, ale od té doby se zlepšil. Viz letošní Paris-Roubaix

• bassano  

skrz paříž roubaix je tezke hodnitit jak dobre opravdu na tom je v kopcich protoze to je zavod ktery tohle opravdu neproveri

ja si myslim ze by wiggins nemel zadnou sanci, jel by tak na desitku a to porte nebo nieve zvladnou taky dle meho

• Hroch obojzhivelnyj  

To bys taky moh rict ze Nibali ma problemy na vode, protoze si nechal odjet na MS ve Florencii Rodrigueze z kopce.

• Peslezedirou  

Kéž by Porte chytil šanci za pačesy a trošku trvdil muziku, aby to nebylo jen mezi Contadorem a Nibalim…

• Tina  

Obávam sa, že GC bude už iba medzi Contadorom a Contadorom :(

• vitan  

Nibbs už má něho 2minuty…:)

• ydaho  

Jestli mu dnes dá Nibali 2:30 min a více, lehký to mít nebude.

• Tina  

Osobne držím Nibalimu. Avšak toto je iba začiatok TdF. Na GC sa začne závodiť v druhom týždni a chlieb sa bude lámať v treťom. Ale dúfam, že sa mýlim a Nibali to dokáže. Froome ma bohužiaľ dnes bohužiaľ sklamal :(

Ale aj keď sa na to pozerám z obývačky tak je to peklo. Zo sedla to musí byť nepredstaviteľný vý­kon.

• Kalic  

Na GC se začalo závodit dnes.

• Džey Ár  

Jo, jo, dneska se začalo! Čekal jsem nudu v klídečku pelotonu s uprchlíky na špici, ale bylo to skvělé drama! Ovšem hádám že by si ho někteří zúčastnění klidně nechali ujít :-)! S takovou Nibali donutí ostatní adepty na žluťáka k závodění! Letos to bude asi docela zajímavé :-)!

• jakub_kencl  

jj, Frooma si tedy taky asi všichni škrtáme :-(

• Peslezedirou  

Co se stalo? Jsou nějaké podrobnosti?

• Jaroslávek  

Chudák, byl více na zemi než na kole.-(

• robb  

Možná se svezl po silnici a narazil bokem do obrubníku. Ale těžko říct

• Mig_all  

Co by se melo jako stát? Mrdnul sebou uz asi potreti a je tak domlaceny ze uz nemuze jet dal, tečka…

• bassano  

pad pred najezdem na kostky narazil se asi podobne jako na dauphine a musel vzdat

pro zavod opravdu skoda ale rozhodne ho litovat nijak nebudu, to se holt muze stat kdyz jezdi moc vzadu, zatimco nibali a contador si hlidaji kazdy den predek a zavod tak froome jezdil moc vzadu a obhuzel se mu to vymstilo

• Mig_all  

taky ho nelituju, a jak nekteří tvrdí ze ted uz to bude v horách jen nuda, tak si myslim ze rozhodně nebude.

• Peslezedirou  

Když jsem včera koukal na zýznam na čt, tak tam právě někdo zmiňoval to, že když zkončí Froom, tak sky také, není tam nikdo, kdo by to vzal na sebe…

• Kalic  

Maj postavený team na GC, tak v tom budou pokračovat. Buď Nieve, nebo Porte. Oba jsou zatím bez ztráty.

• vitan  

nelituju ho, ale zároveň jsem mu to nepřál – takhle skončit je fakt smůla:/

Každopádně jsem zvědavý na plán B pro SKy – Nieve nebo Porte?:)

• nzg  

Porte, pisou o tom na idnesu, pry Froomovo odstoupenim meli jako moznost po vcerejsich padech.

http://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

• bassano  

ja osobne si myslim ze by meli jet na nieveho porte nema stabilni formu nieve je mnohem spolehlivejsi dle meho

• bassano  

teda jestli tam dneska nieve jeste je nejak rozumne vepredu

• ydaho  

Dnes hodně padal a ten poslední pád pravděpodobně na zraněnou ruku s dlahou. Paradoxně teda na kostky dnes ani nedojel. Velká škoda pro etapy do kopců :-(

• Peslezedirou  

Škoda, včera to začalo a dnes si to asi dovybral, škoda, těšil jsem se na hory :-/

• vitan  

Contík a Valverde začínají ztrácet na Žraloka

• Ferry.1  

Ten Jílek je fakt debil. Contador odpadne od Nibaliho skupiny a on to prohodí za pár minut a jakoby mimochodem. A to je jenom špička ledovce.

• vitan  

na zemi: talansky a VDB

• Mig_all  

Jílek byl vzdycky dylina… umí jenom žvanit statistiky ale v zavodě se nikdy neorientoval, nechapu co se posledni dobou do cyklistiky tak sere at jde delat rozhovory s Jagrem to mu šlo…

• Ferry.1  

To byl, ale zdá se mi to čím dál horší. Neschopnost správně přečíst i anglický názvy, a pak jeho oblíbený „v barvách týmu“ a „Peklo severu“, se vždycky třese, aby to mohl použít co nejčastěji.

• Polka  

Pridal bych jeste jeho casty „department“ :)

• Mig_all  

Těch prupovídek má povícero, neumí ani vyslovovat jména. Typicky „Nibáli“ žádného „Nibáliho“ jsem tam neviděl a to se o cyklistiku celkem zabývám, pouze Nibaliho… V životě jsem ho nedokázal poslouchat déle než půl hodiny, zlatý eurosport pokud je k němu přístup…

• Coffin Corner  

To už neříká tak dva roky, ale každý má něco. Na Eurosportu zase anglický komentátor říká Hesjedalovi, Hedjesal :)

• pepek  

To je ten, co říká: Fulsang?

• robb  

Fuglsang se ale opravdu vyslovuje Fulsang.

• pepek  

OK, myslel jsem, že je to německy. (Ale trochu tam nějaký zachrochtání je, není to čistý el.)

• ydaho  

Včera se na to Fuglsanga přímo ptali v rozhovoru. Výslovnost je „fúlsang“.

• pepek  

Ale je tam to zachrochtání :-)

• ydaho  

Když Fuglsang vyslovoval sám svoje jméno, tak nechrochtal, ale třeba to má jen špatně naučený :-)

• bassano  

jo napr jestli se cancellara pokusi ujet (pokud na to ma tak jasne ze jo) pokud se ho pokusi sagan chytnout (ne, vykasle se na neho at si jede) a pokud se ho v tom pripade cancellara pokusi urvat (urcite si ho radsi doveze do sprintu kdyz je pomalejsi) proste radost poslouchat :D

• Biker jak Pes  

Nikdy jsem nebyl ten, kdo komentátory kritizoval, určitě to není lehká práce, ale tahle etapa byla fakt otřesná.

• ydaho  

Lars go!

• vitan  

viděli jste někde ve skupinkách Bártiče nebo Lea?

• vitan  

tak pokud jsem viděl správně, jsou v grupě s Kontíkem

• Ma7ous  

jel vedle AC

• treatt  

Dobře Ty! ;)

• McBlacky  

solidní etapa, paradoxně víc škody mimo kostky ale na to peklo co se tam jelo, avg k padesáti, je to vůbec div, že se nepadalo v každý točce.

Nibali žádný sraní a pěkně si to odmakal, po právi vyjetý minuty

• Hroch obojzhivelnyj  

JJ moc hezky dneska. Westra, Fuglsang, Nibs paradne. Boom ve svym zivlu. Skoda Stybyho, by si uzival.

Cance si daval majzla aby nekoho nesvez zadara, a Sagi uz toho mel na konci dost, kdyz Astana zrychlila na predposlednich kostkach. Aj i predtim nevypadal cerstvej.

Je to docela prijemna zmena, videt lidi jako Contador, jak na pave jedou jak ja v zime na nadrazi a jen doufaj ze uz bude brzo konec.

• ydaho  

Je to tak. Hlavně teda Westra neskutečná práce, on odpojil Can + Sag.

• McBlacky  

alespon se nemůže Sagi a Cance vymlouvat, že se nedalo nic dělat. Aby urval klasikáře GC contender :) to je LOL

• ydaho  

Taky sis ale říkal ne, že je nechává Cance trochu odjet, pak za to vezme a odpárá sagana ? :-)

Jinak etapa 47 kmh na tomhle? Co je to za lidi?

• McBlacky  

já si dlouho myslel, že vsadí na OPQS, který to budou lepit, ale ti se najednou vypařili, že jsem nechápal, ani nevím jak, to bylo divný. Dlouho ve 4řech a pak nic. Hlavně Rencek mě překvapil, vždycky mi přišel jako fňukna a dneska válel.

• treatt  

Hele vypadalo to jako klasická selekce, bylo vidět, jak pak najednou Sagi neměl vůbec šťávu furt sjíždět a ani Fabs nevypadal fresh, pak už neměli ani jeden důvod se snažit to točit..

Astana teda pekelníci!

• ydaho  

Ale říkal sis taky ne, že to nechává Cance trochu poodjet, pak si nastoupí a odpárá Sagana ? :-)

Jinak 47 kmh na tomhle? Co je to za lidi ?

• Darkson  

Sagi několikrát dotahoval nebo nastupoval,ke konci toho musel mít dost. Cance nepředved vůbec nic. čekal jsem nějaký nástup na posleních 10 km, ale Fabian se jen vez až do cíle

• McBlacky  

jestli jsi si všiml tak na tom nejdelším sektoru (2 3700m) byl pozičně úplně v píči vzadu a na zadním kole měl Sagana. Z takový pozice leda hovno.

Věřil jsem, že si tam najede na druhý, třetí a až zvolní první, urve to. Když jsem viděl jak to bylo ve skutečnosti, tak si říkám, kde to asi urve, že na tom posledním kilometru sektor 1 už bude jasnej a dojedou ho. Nakonec se ani nezvedl. Kdyby to nějak oprasil i po tom druhým sektoru solo, bylo by to řešitelný, ale kdo ví jak na tom byl.

Já ho do tipo nedal, protože mi bylo jasný že bude tady hrozně markedman a tu poslední TT na podium líp než 3. nedá (což po Froomovi out už neplatí)

• Tina  

Fabian Cancellara (Trek Factory Racing): “It was almost all day like ice skating.”

Tejay van Garderen (BMC Racing): “You guys got your drama, but that takes the race down a notch when you got your top favorite [Froome] out. In theory, it could make the race less exciting toward the end. I think ASO need to rethink having days like this in the race. For me, It could have been worse, it could have been better. We will just have to move forward.”

Chris Froome (Sky): “Devastated to have to withdraw from this years TDF. Injured wrist and tough conditions made controlling my bike near to impossible. Thanks to the team & support staff for trying to get me through today.

Peter Sagan (Cannondale): ”Today it’s a bittersweet result for me. I’m happy because I finished in the front, I didn’t crash in a hellish stage, and I took other points for the green jersey. On the other side, I’m disappointed because I could be with Boom, Nibali, and Fuglsang but before the second-to-last cobbled sector I was not in the front and I lost the chance to go with them. We tried to close the gap but it was too late. Anyway, I would like to look ahead and think positively for other chances.”

• Kalic  

TJ je ubrečená slečínka, i kostky a mokro patří k cyklistice. Kdo chce vyhrát největší závod, musí i toto zvládnout, stejně jako největší kopce. Nibali byl dnes z GC nejlepší a zaslouženě získal náskok.

• Hroch obojzhivelnyj  

Tejay van Garderen (BMC): „I Have a whole new level of respect for cobbled classic racers. Those guys are fucking warriors!!!“

• Jaroslávek  

Kua bojovníci… dobře.

• Hroch obojzhivelnyj  

Zvrhle se tesim ze na pristi Roubaix bude prset, kdyz jsem to vcera videl. :-)

Ale nejsem sam, Styby rikal to same, Boom, Vanmarcke…

• bassano  

taky si říkám jak to mohlo vypadat kdyby tam štybar včera byl, ale zase specialisti jako cancellara a sagan taky nesplnili ocekavani na 100%, to je hodne o tom kdo je na tour skvele pripaveny jinak nepochybuji o tom že by cancellara nebo sagan byli na tom lépe

• vitan  

IMHO trénink na klasiky bude zřejmě i jiný než na Tour – třeba Sagy měl nějaký kemp v horách a timpádem na si těch kostkách a zimě nemohl být třeba tak jistý jako byl na jaře.

• Tina  

Sagi na tom nebol zle, ale strážil si Cancelaru, ktorý sa vozil na konci. A v jednom momente keď boli obaja vzadu tak Astana a Boom nastúpili. Kto by predpokladal, že Cancelara na tom nebude dobre a nechá si odísť Nibaliho aj z domestikom. Sagi ich už nemal šancu dôjsť. Priemer 47km/h tiež nie je malý takže si to boys pekne dávali.

• McBlacky  

průměr před prvním sektorem byl skoro 50, ale pak se hodne zvolnilo. Jednak tím, že na pave se jet rychle nedalo a druhak tím, že už to bylo fragmentovaný

• Ferry.1  

Garderen jaksi opomněl, že Froome na ty kostky ani nedojel. Takže potom z toho vyplývá, že bysme měli zvážit déšť na závodech jako TdF.

• McBlacky  

já jsem přečetl snad všechno co se napsalo – co taky jinýho když se válím doma zrakvenej.

a teda pár věcí mě krutě nadzvedlo.

1. Froome přiznal, že s těma dementníma ortézkama kolo sotva ovládal,

navíc na kostky ani nedojel a minimálně za jeden ze tří včerejších pádů mohl jeho team (Vasil) protože to hrotili a složili se před ním. Ten poslední pád jsem neviděl, ale nešel opět se SKY sám. Takže závěrem, Froome si to prohrál v úterý, když se smotal za sucha ve fázi kdy se nejelo. To jsou bohužel podmínky, kde se nejde na nic vymluvit. Argumetovat, že kostky už ne protože se vyndal favorit tour je v tomhle kontextu slabota.

1. Fabian – co to kurva je na brekot? Nejdřív kostky patří ke GT,

naposledy jak s Andym ujel tak si čvachtali. A po včerejšku, najednou kostky ne? No jasně, já to chápu, měl volnou ruku a neudělal nic, ani pokus o útok, jen se vezl a pak rezignoval. Trek musí být šílený, protože když už nechtěl bojovat, mohl alespon potahat Franka, kterej zakotvil skoro desítku a je venku z boje o top 10. Místo toho, aby uznal, že byl slabej a takticky to proprcal…

3: AC – vymlouvat se na mechanical, že mu to nepadalo na malý pastorky? Kdykoli byl v záběru kamer tak se natřásal a parkoval, nechával otevírat díru a šlapal normálně. A hlavně v sektorech se jelo krokem proti rovinám mezi a na těch stačil domestikům a snažil se to sjíždět. Když teda pominu, že nakupoval od prvního sektoru, tak výmena kola pro favorita na win TDF by asi na 60km proběhnout mohla. Strašný výmluvy…

naopak super NEtApp a Garmin – uznali, že to prostě bylo krutý a že AST jsou borci a jsou spokojený s tím, že zajeli co mohli.

• Hroch obojzhivelnyj  

+1

Ja si schvalne nasel ten moment kdy Astana odjela, (12.5 to go) a neberu ze Kwiatko s defektem nechal diru a Sagan a Cance breci ze byli zavreny a nedalo se predjet. Ta dira vznikla po zatacce na asfaltu, kde Nibs predjel Kwiatka a dojel si Wes. a Fug., pak tam byl zas siroky prejezd na asfaltu, a prislapl si Boom. Sagi a Cance si je suse nechali ujet. Na konci sektoru uz pak bylo pozde.

Se to hezky radi v teple od compu.

• vrazdit  

Velice pekne shrnuto, vidim to podobne…

misto stezovani je lepsi uznat ze na to dnes nemam a gratulovat borcum co to davali… bylo to dobre maso ten zaver :)

• Tina  

Ja som sa pozerala na ten pád Frooma z utorka a zdá sa mi, že to nebola jeho vina, ale jazdec pri ňom mu hodil nečakanú vlnu. Na zázname je vidno ešte ako sa hneď otočil ako Fromme ľahol takže si bol vedomý že spravil niečo špatne.

• McBlacky  

je otázka jestli se to ustát dalo nebo nedalo. velký pád to nebyl. Froome i po tom co padl včera poprvé pořád čuměl na wattmetr, moc pozor prostě nedává – úplně minimálně kouká dál dopředu mi přijde.

• Tina  

To fakt všetci veríte, že sa stále pozerá na wattmeter? Aj pri jazde v balíku po rovine? Veď to je iba vtip. Je to proste jeho štýl posedu so sklonenou hlavou.

Otázka či to bol alebo nebol veľký pád sa spoza obrazovky ťažko hodnotí. Niekto spadne doma v kúpeľni a zlomí si nohu. Neverím, že by len tak ľahko odstúpil z Tour keby to nebolo vážne. IMHO proste to zápästie bolo zranené viac ako sa zdalo. Asi každému bajkerovi sa stalo, že si niečo narazil a viac menej v pohode došiel domov na bajku. A na druhý deň ráno narazené miesto strašne bolelo a nedalo sa so zranenou končatinou skoro ani pohnúť.

• McBlacky  

at kouká na co chce, tak se na nej podívej pořádně (ze záznamu teda ted už jenom) a on tou hlavou kývá dolů snad každou druhou vteřinu. Chvíli kouká dopředu pak zase dolů, dopředu dolů. Jak ty čínský kočky s tlapkou nahoru-dolu-nahoru-dolu.

ve sky trénují kde co a divím se, že tohle mu neodstranili.

• daymaker  

právě, že asi odstranili… naučili je jezdit jenom podle wattů… potlačit inteligenci a vlastní myšlení a vpřed… .-)

• iron.hide  

ano, on si uz v prvom pade nalomil zapastie, a vcera na kocky nastupil s obrovskou bandazou, a nedokazal ani riadit bajk.

aj keby neprsalo, tak by sa skor ci neskor strasne dojebal na tej dlazbe a musel by aj tak odstupit.

takze primarna pricina jeho nestastia je ten jazdec co pred nim v pelotone hodil vlnu. s tym froome nemohol vobec nic robit.

• McBlacky  

mohl nemohl, rozbil se tam fest jako jedinej…

• Pebe  

fakt nemohl vlevo se u krajnice někdo rychle vyhýbá asi něčemu na silnici, rychlý úhyb vpravo a škrtá kolegovi z teamu(Orica?) o přední kolo, ten dělá nepěknou vlnu před Frooma a ten jde k zemi. Druhý z Oricy to ustojí díky místu před Chrisem…

je to na 1.minutě

• vitan  

ale to má z toho, že čučí na ten představec…:)

• Pebe  

to každopádně ;-)

• Biker jak Pes  

Tohle by neustál nikdo i kdyby měl oči kolem celé hlavy. :)

• bassano  

taky mi přijde že za to zrovna nemoh když před ním někdo hodí takovou vlnu prostě byl ve špatný čas na špatném místě s tím se nedá moc dělat

• Sgt Pepper  

bejt na úplně jiném místě? :-)

• Kalic  

Mít kolem sebe borce co by mu odchytili tu vlnu?

To jsme po akci chytří, že? :-)))

• vitan  

nebyl kolem něho nikdo ze Sky – takže jeho chyba.

To je úplně jak Salvodeli atd.

• Hroch obojzhivelnyj  

JJ, lepsi kdyz ho sunda teammate nez nejakej zabozrout ;-).

• Kalic  

teammate radši zahučí do díry než aby hodil vlnu leadrovi.

• Biker jak Pes  

Blacky, opravdu se na ten první pád podívej. Borec tam před ním hodil takovou vlnu, že by to neustál nikdo. To nebylo ani touch of wheels, regulérně ho shodil. Za to Froome opravdu nemohl.

• Hroch obojzhivelnyj  

Jasna spatna karma za to ze nechtel Wigginse v teamu.

• bassano  

mě by teda zajímalo proč mu wiggins vadí, jediný důvod mě napadá že pro něho musel odtahat jedu tour kterou mohl teoreticky vyhrát on sám ale že jsou jak dvě ženské (dámy prominou) a nesnesou se navzájem v týmu nechápu, tahoun jako wiggins by se mu dle mého silně hodil jak po rovině tak po těch kostkách tak do kopce a já si myslím že wiggins je dost slušný člověk na to aby nedělal kraviny a poslouchal týmovou režii

• McBlacky  

wiggins je pankáč, ten pošle do prdele kdekoho a jede si často podle sebe.

• ydaho  

No Wiggo se do něj často pekně pouštěl, že neumí sedět na kole, atd. Loňský hrátky já jsem lítr, ty jsi lídr z nich určitě kamarády neudělaly, tím spíše předloni Froomova cukatura v kopcích.

A Wiggins je prostě originál.

• Hroch obojzhivelnyj