Profi silnice- Tour de France 2018

1683 nepřečtených
  • Hroch obojzhivelnyj

Bonjour, uz vime jak to bude s startem Frooma, takze jako obvykle

Tour 2018 tipovacka

Vitez ziskava jako obvykle pravo vytahovat se na BF, cena jako obvykle a mozna i bonus.

Kdo by se mel chut si tipnout, at mi prosim posle na mail v profilu:

Tip na celkove poradi od prvniho do pateho mista

Tip na nejlepsiho vrchare, viteze bodovaciho trikotu a nejlepsi team.

Team na TTT

8 jmen jezdcu kteri si myslite ze se dostanou na bednu v nektere etape

Tie-breaker: Kolik jezdcu ze 176 na startu dokonci.

Uzaverka tipu v patek 4/5/2018 ve 13:50

Soupisky tymu a profily etap budou na ofiko strankach /…letour.fr/en nebo pekne prehledne na

http://www.steephill.tv/tour-de-france/

Pekny rozbor trasy ma Innerring http://inrng.com/…stage-guide/

Pravidla a bodovani jako obvykle:

Body za celkove poradi: Spravny tip na 1.-5. misto 24–20–16–12–8 bodu. Pokud se spletes o 1 misto, mas polovinu bodu jezdce, pokud o vice nez o 1 misto ale stale v top 5 pak 4 body.

Dale 6 bodu za spravny tip na nejlepsiho vrchare, 6 za spravny tip na viteze bodovaci souteze a 6 za tip na nejlepsi tym.

Body za etapy: 3–2–1 bod za 1.-3.misto jezdce ze „staje“ v etape, 3–2–1 bod za team v TTT.

Pri rovnosti bodu rozhoduje, kdo je blize poctu jezdcu v zavode. Pak rozhoduje vyssi pocet dnu v cele. Pokud ani to nerozhodne, rozhoduje vyssi pocet bodu za GC.

Pocita se konecne poradi vyhlasene po dojezdu v Parizi; body za etapy jezdcu vyloucenych za doping uz v prubehu Tour se rusi; poradi v etepach se uz ale neprepocitava.

Po uzaverce dam na web soubor se vsemi tipy, ktery bude umet i spocitat body. Prubezne budu take preposilat oficialni poradi.

Lanterne Rouge: kdo bude na poslednim miste 5 dnu po sobe (vcetne volnych), ma DNF!

Vedouci v prubeznem bodovani ma samozrejme moralni povinnost chodit ve viditelne zlutem, zazloutle spodni pradlo se nepocita. Bude prubezne obdivovan, oslavovan a obvinovan z nepripustnych praktik. Tesime se na obrazky z oblekani s podiovymi slecnami :-)

V pripade protestu ma automaticky pravdu a poslední slovo Hroch.

POZOR ZMENA! Tymy maji jen 8 jezdcu, tak se tipuje jen 8! Celkem startuje 176.

Copy&paste friendly verze pro tipy

Nick:

Celkove poradi: (5 ruznych jmen, protože 1 rider se nemůže umistit na vic mistech najednou, ze?)

1.

2.

3.

4.

5.

Nejlepsi vrchar:

Nejlepsi v bodovaci soutezi:

Nejlepsi tym:

Z 176 ! jezdcu dokonci:

Team pro TTT:

8 ! jezdcu na bednu v etapach:

( a opravdu 8 a každý jiny)

Prosim na mail v profilu, zpravy pres BF nectu.

Rozlame se Froome na kostkach? Kolik neAAF pres limit na salamabudnamol za Tour uvidime, kdyz uz se to muze? Sekne i Adamu Yatesovi, nebo uz dokaze Scott provadet tajnou vymenu dvojcat mezi etapami? Daji Movis svoje tradicni GC 2–3–4? Narazi Cav Sagice do mantinelu, nebo dostane distanc uz v prvni etape? A ktery sprinter si zkusi zlute tricko?

• krabica  

To budeme tipovat tour, která už se jela? :-)

• Hroch obojzhivelnyj  

UZAVERKA TIPU SOBOTA 7.7. 11h!!!

…se dari no.. a ta presmycka v nazvu vlakna…

• Hroch obojzhivelnyj  

Pripominam, k nekterym prijmenim i jmeno, Martinove jedou hned 3!! (kdo neda, dostane Tonyho).

Vecer odjizdim do nedele na hory, tak letos prvni poradi bude az tak v utery nejdriv. Sorry.

• Neťa  

Jak je to většinou problém natipovat, tak tentokrát ale vůbec nevím :-) Nebude to za poslední roky nejlíp obsazená GT nebo tak něco? :-)

• tromboonen  

Kdyby někdo potřeboval naimportovat kalendář aby nezapomněl na nějakou etapu :)

• Hroch obojzhivelnyj  

Dekuji adminovi za opravu nazvu vlakna, takze uz to s tim kalendarem nikdo nepochopi ;-)

• tromboonen  

No já si tady potřeboval něco odložit aby se mi vlákno zobrazovalo v „kde diskutuju“ a nezmeškal to zase… a nechtěl jsem otravovat s tečkou :)

• snas89  

Jsem docela zvedavej jak prenosy pojme ct:)

• krabica  

Škoda, že letos tam nebude žádný náš zástupce, takže klasicky budu fandit Saganovi a dál se uvidí.

• dafe  

Hurá, tipo je tady.

Konečně si zase tipnu když jede můj nejmilejší Richie, akorát asi by to chtělo aby čiči stouny a sjezdy mohl jel v autě…pak by byla bedna blízko. A rozhodl jsem se tipovat čistě srdcem takže lanterne rouge matadoři pozor na mě :)

• Madtomas  

Mam to uplne stejne, asi to risknu a natipuju jak bych chtel aby to dopadlo :)

• Canyon325  

v tejto zostave by to konečne mohol dať niekto z Movistaru… TTT hádam nezajazdia zle a ITT je kopcovitá, čo Quintanovi a spol. len vyhovuje… Frooma do Top5 asi ani dávať nebudem :) a Sagan má dosť veľkú šancu ísť do žltého vzhľadom na (ne)formu šprintérov (Kittel/Greipel/Cav+Na­cer a Caleb nejdú)

• tromboonen  

Caleb ide, ne?

• Canyon325  

nejde, celý tím je zložený na podporu Yatesa

• tromboonen  

Aha, ještě minulej tejden říkali, že jede, tak jsem to bral jako hotový… no ono je lepší se soustředit na jednu věc, i když pocket rocket je fajn a fandím mu.

• t29  

Jsem zvědavý na Frooma a Dumoulina, jak stihli po Giru zregenerovat.

• tromboonen  

Řek bych, že Vroom líp, a nemyslím to konspiračně, evidentně měl schválně načasováno až na poslední týden, Mlynář asi šel do přípravy naplno, kromě toho TdF nevyhraješ jen tak nějakou náhodou, čímž mu (Tomovi) nechci křivdit, ale přece jen dát Giro když se to sejde je něco jinýho, než dát Tour, tam je obsazení a tlak násobně vyšší, uvidíme, co se semele, samo všechno je možný.

• plzakj  

Tipo poslano. Letos jsem mel kandidatu na top5 10 :-D

• cubista  

Taky odesláno. Bude to velká loterie při stávajícím obsazení. Tak jsem po různém škrtání nakonec nic už dál neřešil a odklepl to.

• dafe  

Taky odesláno a myslím že s GC kandidáty to letos máme všichni podobně. člověk dost lidí vyřadí a stále zírá na zbylých 10–12 GC lidí a říká si sakra ale vždyť vážně všichni mají reálnou šanci na top5.

Pak se do toho ještě připletou lidi jako Fuglsang, který letos klasikářská sezóna hodně fajn, Tour de Swiss hodně fajn, časovka hodně fajn, kostky hodně fajn…

A co Rogla, pojede fakt jen na etapy jak všude troubí nebo je to mlha? Kdykoliv jsem ho letos viděl (Baskicko, Slovinsko), padala mi brada. I Landu na Baskicku v GC dal a to Landa jako Bask určitě nejel na výlet.

No bude to zajímavé, hned zítra moře oslizne cestu a … pak zaprší a bude konečně Roubaix na blátě a … pak 65 km etapa a totál kaše hned od začátku a … a stejně to bude všechno úplně jinak :)

• iron.hide  

Davam Frooma na prve, ak sa niekde nerozbije, tak je to jasna vec.

Zvysok ani moc neviem, napriklad babicku som uz pekne davno nevidel pretekat, netusim ako na tom je.

Porteho nebudem davat do top5, on ma furt smolu. To radsej Bardeta.

no nevim, mam z toho taky dojem, ze ma tato Tour moc bavit nebude. Aj tak to vsade bude len Sagan! Sagan!, v nasej telke su o nom schopni prerozpravat cely prenos a vobec si pritom nevsimaju dianie v etape. Zlate Giro a Vuelta.

Radsej si kuknem futbal, skoda ze to uz pomaly konci.

• iron.hide  

btw, 8 ludi na etapy je strasne malo :/ to sa neda

• dafe  

Jestli Frum rozchodí i tuhle situaci kdy je po zázračném vzkříšení na Giru, po salbu aféře a s půlkou Francie chystající se na něho něco vylít, tak není člověk ale humanoid s AI :)

• cubista  

Já se na Tour těším. I na Sagana. Fotbal jsem kouknul párkrát pár minut. Nebaví mě to. Mohli by hrát v Národním, jaký to jsou komedianti:-)

• cubista  

Porte zase hned na začátku smůla. Ale tak nějak mu věřím, že to letos prolomí.

• McBlacky  

neco k tématu.

vypadá to, že se poslední dobou akorát moc kecá a málo sype ;)

• tromboonen  

Ajaj, konspirativci na start :(

• Radek Broz  

Líp se to maskuje;)

• cubista  

Budu parafrázovat Churchilla: Nevěřím žádné statistice, kterou si nezfalšuji;-)

• Radek Broz  

Podobně, jak takový ty různý citáty od Wericha, Churchill ve skutečnosti tohle nikdy neřekl.

• cubista  

Tak to díky za upřesnění. Já to slyšel z tolika stran, že jsem byl přesvědčen o autenticitě.

• tromboonen  

To by se ovšem dalo říct o spoustě věcí, který lidi furt opakujou… kromě toho když se podíváš na hodnoty v tom grafu, tak nejdou moc falšovat, jsou oficiální… jasně, nemusí to zachycovat vše, ale to, co je tam definovaný, je tam zachycený, občas je dobrý se podívat, co se chystám sestřelit.

• cubista  

To je ta nevýhoda internetové diskuze. Ten můj pokus o parafrázi Churchilla byl myšlený žertem, viz smajlík na konci. Takže jsem nic fakt sestřelit nechtěl. Ale i tak jsem rád, díky Radkovi jsem zjistil, že to vlastně Churchill nikdy neřekl.

• p@X  

Vidím tam na čele jakýsi gravelhipsta rodla, kdy začnou vozit 30mm pláště na 3 bary? :)

• kotew CZE JIHLAVA  

Všem přeji jak na Tour tak v tipovačce hodně štěstí a šťastný dojezd do poslední etapy GL All.

• Pessinger  

Já to poslal dneska (So) z patra před etapou tak snad mi to hroch uzná… koukám že jsem úplně zazdil móvistár… Tož to si dám isostár

• MiKED  

Froome pád. Mnozí můžou bouchat šampaňské… :-)

• tromboonen  

Mám na GC Géčko, taklže cajk :)

• iron.hide  

Froome vyzeral byt v pohode. On uz davno nie je ten porcelanovy chlapcek ako kedysi

• MiKED  

Vítězem etapy je pro mě Craddock. Neuvěřitelný výkon.

• hekynen  

To už jako začalo TdF? Já myslel, že až po MS ve fotbale. :-)

• cubista  

Vypadá to, že i někteří jezdci, nejen fanoušci, mu moc místa nedarují:-)))

• plzakj  

Uz je to tu, ted tam 84km do cile chytili Sky kybl nejakejch splasek ze strany.

• orm  

Doufam, ze to chovani divaku budou tvrde trestat. Na kamere, kdyz jsi to videl, to asi maji.

• plzakj  

Chris v poli hned v 1. etape.

• t29  

Pěkné peklo na začátek. Kdo z AG2R tam spurtoval s 2 minutama ztráty?

• iron.hide  

tak vitazovho ftaka som fakt nemusel vidiet, ci to odteraz bude tradicia po kazdej etape? :D

• tromboonen  

Jakyho ftaka, máš vlčí mlhu?

• iron.hide  

Neboj sa, zachvilu toho bude plny net, aj ty ho uvidis, nemusi ti to byt luto

• MiKED  

Čeho ty si nevšímáš… ;-)

• tromboonen  

Jestli sis jej jen nepředstavoval, nikde žádný fotky s prostředníčkrm nevidím, zved napřed obě ruce, pak jednu, ale fakováka jsem neviděl a ani nickde nic nepíšou, ostatně na zbožného Kolumbijce by mi to moc nesedělo, a ani důvod (nějaká kontroverze) nebyl…

• robb  

On asi nemyslel prostředníček, ale přirození.

• tromboonen  

Tak jestli má naspáno v dresu, tak tam bude mít nacpáno i v jiných etapách, ne?

• iron.hide  

ok, asi na eurosporte to nebolo, lebo hned sla reklama, ale u nas na STV boli zabery zo satne ihned po dojazde, kde drza kamera smirovala vitaza, a zachytila ho uplne holeho aj s vtakom

• tromboonen  

No jo, STV, hlavně aby nesmirovali Petu, jestli/az vyhraje, to by bud mohla bejt ostuda, ze ma vtaka mensiho, nez prcek z Kolumbie, nebo by měla pulka slovenskejch chlapu útrum, lebo „Peťo má krajšího“…

• iron.hide  

hahaha, jj to by bola sranda keby nabuduce vyhral peto a aj jeho by ukazali holeho aj s ptakom :D

• tromboonen  

Tak se přilep k telce, máš šanci :) Ale řek bych, že kameraman dostal včera školení a už nebude tak dotěrnej.

• tromboonen  

Navíc Peťo kdyby jej někdo natáčel nahatýho, tak bude na ftákovi už dávno mít ty svoje lyžařský brejle, žejo :)

• milan.v  

:-D

• mr.ricardo  

L.L. Sanchez out …

• oretone  

je to v dusi freerider ten Peto :) . Vim 100% je sponzor, ale fajn ze bere ty sjezdove bryle.

• ememem1  

vidim dobe ze tento rok tam neni ziadny cech?

• hekynen  

Neymar letí domů, já ne. Craddock jede na Tour i se zlomenou lopatkou

Jako bolet to musí, ale zlomenou lopatku ve smyslu skutečně (ro)zlomená rozhodně nemá. To by s rukou nepohnul vůbec. Hybnost nula. Vím, o čem mluvím… ;-)

• Delkim  

Na 13 km docela vyrovnaný :)

• iron.hide  

babicka straca uz 2 minuty na Dumoulina :/ neviem na co som ho daval do top5, ked ani Toma tam nemam :/ neskutocne zle tipo

• Hroch obojzhivelnyj  

Tipo- soubor je zde:

Prosim o kontrolu, ze jsem nekomu neco nezvoslil. A ze se mi neci tip nevyparil. Dik.

Prvni 3 dny se usadil ve zlutem Pessinger, (diky tipu na tym QS) tak uvidime jak dlouho tam vydrzi.

1 Pessinger 27

2 Josse 25

3 Plzakj 22

4 Tromboonen 21

..33 Robb 13 netypicky zacina odzadu

34 nitraq 13

35 Rorejs74 11 uz druhy den. Jediny nema Sagiho na zeleny ;-)

• popokatepetl  

jak to mají závodníci s dresama? to mají předem ušité dresy všemožných barev? pro časovku a klasiku?

• JFtryall  

To by me taky zajimalo. :-) docela zapeklita vec, vsechny kombinace nachystat.

• Radek Broz  

Co vím, tak měli pořadatelé připravený dresy a nažehlilo se tam patřičný logo. V poslední době se víc řeší materiály, tak bych čekal, že takový ty pavděpodobný případy (zelenej pro Sagana) budou mít závodníci připravený vlastní.

• Hroch obojzhivelnyj  

Taky bych rek, tady v ty "galerii ":https://cyclingtips.com/…nce-stage-2/ ma Kittel uplne jinej material zelenyho dresu nez Gaviria zlutyho. I kdyz maj oba logo ofiko dodavatele barevnych trikotu.

Ale byvalo to tak ze se mezi etapami tisklo do bileho obdelniku logo teamu a jezdec je mel povinnost nosit. Par let zpatky se resily treba kombinezy na casovku, nevim uz kdo nechtel tu sponzorskou.

• JFtryall  

No ted to nazehleny uz fakt nemaji. Ta komboska na casovku, tam to ani nejde, znicilo by se to. Tech hader musi byt obrovsky mnozstvi. Dneska jsou aero varianty, lehky varianty do horka, kombosky vseho druhu, veci do deste. A kazdej tym musi pocitat se zlutou a dalsi barevnou variantou pro jezdce ve vsech velikostech. Mazec. :-)

• hekynen  

No já si myslím, že ti „očekávaní“ maji v sadě i dresy příslušných barev. Nečekaní držitelé si asi musí vystačit s „erárními“.

• Jason Voorhees  

nej problém má Peter – Duha, Žluťák, Zeleňák, Evropa, SK majster…ten podle mě v noci nespí a pere :-D

• Delkim  

Bomby tam a prdy zpět :)

Benčík v ráži :)

• Radek Broz  

Kdokoliv je lepší než Svorada;)

• cubista  

Včera pršelo, tak jsem koukal a občas ho i poslouchal (pořád se to nedá). Musí se brát hodně s nadhledem, takový trochu blázen na útěku:)

• snas89  

to se mi na něm právě líbí.

svoradu si pamatuju, to by mohli nechat v archivu jako uspávačku:)

• Delkim  

Během letošní Tour je v prodeji speciální verze pláště Continental Grand Prix 4000, vlastnosti někde mezi SII a TT.

https://www.bicyclerollingresistance.com/…4000-rs-2018

https://www.bike24.com/1.php?…

• Delkim  

Luxusní sprint dneska. Pěkný!

• look_as1  

Super komentar pod fotkou – https://sport.idnes.cz/foto.aspx?…

„Britský jezdec Chris Froome jede na kole během 2. etapy Tour de France“

Je to pokus o vtip nebo neni?

• Jason Voorhees  

…jsem vsadil skočka Slovinskýho na puntíky, co myslíte? :-)

• plzakj  

Urcite to vyjde pac ja ho vsadil taky.

• Jason Voorhees  

+229m

• dafe  

No nevim, to už by poctivě nabíral ztrátu, takhle vypadá že i přes všechny kecy zkouší GC a pak až když to nevyjde tak něco dál. Což mě štve protože já stará naiva jsem mu to zbaštil a dal ho na etapy…

• tromboonen  

Jeden jako druhej zkoušej mimikry a hrajou si s náma, hajzlové :) Bych řek že jsou rádi že jsou rádi a zvlášť tihle „mlaďoši,“ vono v červenci není nic zadarmo, zrovna dneska jsem si to říkal, druhodivizní klucí jdou nahranu jen za pár záběrů v TV, tam buď seš mistr, nebo to zkusíš, nebo doufáš, ale celkově je to max co může bejt, Giro nebo Vuelta proti tomu hnoják (a tím pádem kolikrát zajímavější), tady je tak přeplněno, že jde plus mínus jenom o to kdo padne tak, že skončí, nebo zacouvá… uvidíme.

• dafe  

Celkově souhlas, ale rogla je jinde, když se rozhodne tak je to hodně vítr. Viděl jsi letos Slovinsko, Baskicko? Landa i Rigo Uran chtěli, ale nemohli. jak říkáš uvidíme a nedivil bych se i drobnému hurikánu :)

• Hroch obojzhivelnyj  

Po 4 etape v tipo minimalni zmeny, vede Pessinger = kdy bude nejake foto?, do erneho nitraq a ciha zkuseny Robb.

Pessinger 28

Tromboonen 26

Plzakj 25

Rush 25

..34 Robb 15

35 nitraq 15

• Hroch obojzhivelnyj  

Tak jak dneska, bude to pro zluteho nebo zeleneho?

Pekna galerka ze vcera

• Delkim  

ach jo :(

Matthews odstoupil

https://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

Horečka a nemohl snídat. Izolace od ostatních. Tak jen doufám, že to není střevní viróza, co teď fakt řádí kde může, to by jim tam ještě mohlo udělat pěknou paseku…

• plzakj  

Peťo je neskutečné :-)

• MiKED  

Koukám, že Sagan vozí zelený Wahoo… :-)

• Hroch obojzhivelnyj  

Tipo: Po vcerejsku zmena ve zlutem, do vedeni jde plzakj. Ale peloton je stale pohromade.

Plzakj 32

Pessinger 31

Tromboonen 29

…Robb 18

nitraq 18

• nitraq  

Technická – jak se v tomhle pořadí určilo, že já jsem poslední, když máme s Robbem stejný tie breaker i GC?

• Hroch obojzhivelnyj  

No, to je zajimavy problem, toho jsem si nevsim. Tvl vy jste totiz oba stejni totalni luzri uz od zacatku, co zatim trefili akorat Sagana kteryho maj uplne vsichni, a Sky na TTT. ;-)

Takze technicky mate tu pochybnou cest delit se o posledni misto. Timto se omlouvam Robbovi, jede v tom taky.

Ze jsi napsany posledni rozhodl vsemocny Microsoft, nejspis protoze jsem Robbovy tipy zadal driv nez tvoje protoze jsem je mel v mailu driv. Ale v pravidlech to neni, asi to musim zavest…

Mate tri dny na to, abyste trefili nekoho dalsiho a rozlisili se, abych nemusel resit jestli mate mit DNF oba nebo jen jeden.

:-)

• robb  

No zatím to vidím tak, že půjdem od válu asi oba dva :-D

• plzakj  

Uf, vcera to byla drina. Dnes ale na me moc velkej kopec.

• Delkim  

Krásně to ostatním zpříjemnili :)))

• robb  

Se rozcvičují na neděli. I když bych se nedivil, kdyby do toho na kostkách práskly SKY

• dafe  

Souhlas, Kris se tajně naučil jezdit na kostkách a přijdou „cardinal gains“ :)

• robb  

Tak on tu techniku nemá, ale tah po rovině ano. Navíc to není opravdové Roubaix. Jak délkou, tak silou týmů se to s jarem nedá srovnat. Hodně to bude o pozičním boji a následných defektech, pádech, atd. Ale i tak se na tu etapu těším. Na čele Sagan, Avermaet, Greipel, apod. a někde za nimi boj o celkové pořadí.

• tromboonen  

Bacha na něj, von se docela rychle učí… onehdy neuměl jezdit z kopce a pak za to vzal mezi sedlem a forbecem… onehdy šel do úniku se Sagičem (k velké nelibosti Tomáše mašinky), neříkám, že letos vyhraje kostkovanou etapu, ale řek bych, že to má rozvrhnutý aby minimálně neztratil… Já mám na GC (a jedničku) Géčko, jen tak ze srandy, tak uvidíme.

• dafe  

Dovolím si lehce nesouhlasit, letos to trochu Roubaix je, mrkni kolik mají jet kilometrů přes kostky, fakt je to brus. A když nemáš sílu kostky přeletět tak ti žádný tým nepomůže.

• Lenka.05  

A jééé, moje tipo se hroutí. Bardet i Dumoulin v problémech. Bůůů bůůů.....

• dafe  

Kliiiid, ohledně GC se zatím jedná o jemné lechtání v rámci předehry :) Co ale je třeba říct, viděli jste někdo Nibaliho? Osobnostně ho rád moc nemám ale to jak umí „proplouvat“ to je neskutečné, objeví se až půjdou velký karty, bravo.

• tromboonen  

Tak když se umíš občas něčeho chytnout, to se pak proplouvá :)

• dafe  

Jo, slavná Nibsova jízda s autem…to byl podle mě spíš fail řidiče a Enzo se v tý dvoustovce spíš bál pustit. Hergot jestli já toho lumpa červenýho nezačínám nějak moc obhajovat?

• robb  

Zítra to možná bude klasický spurt.

https://www.podiumcafe.com/…to-the-flats

• Radek Broz  

Takže Sagan ti neřeší nic, Gaviria a jsi skoro venku a jinak tam asi nikoho nemáš;)

• Radek Broz  

Dneska to hezky vyšlo;)

• dafe  

Máš v tipu Dylana jo? Pak tedy klobouk :)

• Radek Broz  

Koukám, že nás ho má hned 7 + všichni máme i Gaviriu (Sagana maj úplně všichni). Takže pocit „všechny jsem vás přechytračil“ je pryč.

• dafe  

jste kluci šikovní a to je dobře. A je fakt že nedat na tipo Sagiče znamená mávat lucernou :)

• robb  

Tipovačka je ošidná věc. Na Vueltě 2013 jsem jako jediný měl na celkové pořadí Hornera a stejně jsem nedojel :-D

• t29  

17 to go a už se to mele. Dan Martin a Alaphilippe se zamotali do pádu

• CannondaleF29carbon  

Moc se v tom teď neorientuji. Je Froome spis vrchař? Pakliže ne, měl by začít něco předvádět, ne? Jeho dosavadní umístění zatím nenasvědčuje možnému vítězství.

• duke  

Eurosport TdF'18 Stage 8 Highlights

v čase 0:23 borec z Trek Segafredo, zvláštně mu rotuje zadní kolo, přitom už byl oběma kolama na zemi

• robb  

Kopnul si do pedálu no.

• duke  

žeby se takhle rychle točilo kolo od jednoho šlápnutí do pedálu se mně nezdá :D

• Mamut  

Ked si to pustis fakt pomaly, tak sice vidno, ze kopol, lenze v protismere slapania. Pravy pedal zospodu o 90 st. dopredu. Od pohybu voci zemi to tiez vyssia rychlost, ze by som podla toho vieda povazoval za mozne. Na dokaz je to malo, ale fakt ma pravdu, ze sa to toci podozrivo rychlo.

• TheJD  

Vzdyt se mu jeste trochu toci kliky, nez pusti zadni kolo na zem. Ve spravnem smeru.

• Mamut  

To je pravda. Ale tesne predtym sa mu este tocia dozadu, nez sa samovolne zastavia a rozbehnu dopredu. Take nieco by mohlo byt vysvetlitelne velkym trenim cvrku, ale: 1) to fakt na TdF vozia tak strasne cvrky s takym odporom pri volnobehu? 2) stale to nevysvetluje skade sa vzala ta energia na roztocenie kolesa, ktore cez retaz potom zabrzdi „cuvajuce“ kluky a roztoci ich dopredu.

Ked si to pustis v prehravaci, ktory dokaze skakat po jednotlivych framoch, tak uvidis, ze este v case prechodu fotografa cez obraz, je koleso v kontakte zo zemou. A ta otocka bicykla do spravneho smeru mi nepripada az taka intenzivna, aby mohla az roztocit koleso. A rovnako uvidis, ze ziadne kopnutie do pedalu v spravnom smere sa nekonalo.

Ja viem, dokaz to nie je a je tam mozne nieco, co na videu nevidno. Ale nevysmieval by som dukovi, ze si to vsimol a ze mu to az v takej intenzite, ako je na videu, pripada fakt divne.

• look_as1  

Kdyz mas malej odpor pohonu, tak odpor v orechu roztoci zadni kolo;-)

• tromboonen  

A nemá náhodou pod kolem dvě želvy a jednoho slona?

• tromboonen  

Řek bych, že si předtím mimo obraz kopnul do pedálu aby srovnal řetěz…

• robb  

Zítra asi nejočekávanější etapa této Tour

https://www.podiumcafe.com/…bles-cobbles

• Hroch obojzhivelnyj  

Po 7 a 8 etape, se poradi na top3 nemeni. Vedou stale Josse, Tromboonen a pessinger.

1 Josse 46

2 Tromboonen 41

3 Pessinger 40

33–34. Favorit cerneho trikotu Robb a nitraq ruku v ruce opusteji tipo, Nez nechat vyhrat kolegu, radeji slezou z kola oba ;-) Na konci se radi Prochyno a Lenka05.

Ale po zitrku bude urcite vse jinak,

• Delkim  

Richie Porte out… tvl, toho je mi strašně líto :(

• GrumpySmurf  

Clovek prijde z kola, sotva se osprchuje a ono uz to pada :O

Co myslite dojede Craddock dneska do cile?

• Coxino  

Dojede. Je to držák. Přeju mu to. Ale myslim si, že příští týden už bude muset vzdát.

• dafe  

Auuuu, svět není spravedlivý. Jasně že jsem Richieho měl na prvním v tipo a věřil, že letos už smůlu ošálí. To je osud chjo.

• Neťa  

Já na druhé a přitom jsem „věděl“, že opět nedojede. Jsem holt vůl.

• Radek Broz  

Taky tak. Příště už ho fakt nedám. Přijde mi, že si to každej rok přečte a jede tak, aby mi to posral:)

• tvargy  

Richiho je mi líto, ale koment na idnesu… :-)))

• GrumpySmurf  

tak uz to zacina. Porte out?

• t29  

další valná hromada. Nepřipletl se tam Yates?

• Delkim  

Terpstra pád.

Jako švestky dneska…

• t29  

TVG bude dneska rád jestli dojede v limitu.

• t29  

Sky pád. Doteď jeli skvěle.

• plzakj  

Porte out, Bardet +1m, Landa pad… moje tipo je v troskach :-(

• hekynen  

Ntp, ti padají jak přezrále hrušky…

Landa dole, nečuměl se během pití před sebe…

• Neťa  

A Landa :-(

• Delkim  

Aktuálně

• tromboonen  

Degen pěkně…

• MavasH  

Tak Landa to stáhl na 7s, to de. Rigo dostal něco přes minutu, to už dá fušku stáhnout. No a TVG nasbíral minut skoro 6, to je nejspíš konečná…

• Neťa  

Tam bylo štěstí, že na konci odjeli ti tři a ten zbytek už moc nejel. Kdyby hrábli, tak mohli dnes mít výraznou sekeru hned tři jezdci na celkové.

• MavasH  

jj, měl jsem napsat „Landu to nechali stáhnout na 7s…“ :)

• Pessinger  

Nemá někdo odkaz na video o kterém se mluvilo ve studiu na ctsport Sagan a jeho pantomima na Roubaix?

• Barak  

Nevim, jestli etapy, jako ta dnesni, maji na takovem etapaku smysl. Jasne, pro diváka to bylo atraktivni, o tom zadna. Ale Porte venku, dalsi adepti na celkove poradi potluceni, coz muze ovlivnit dalsi podivanou. Snad je Porte jediny, ktery dnesek odnesl.

• Pajasob  

A Porte spadnul v sektoru nebo ne? Já jsem to neviděl, proto se ptám.

• Radek Broz  

Za mě teda určitě mají. Jinak by se mohlo „jezdit“ na trenažérech někde v tělocvičně.

• hekynen  

Naprosto souhlasím. TdF má být o kompletní cyklistice. V horách budou pro změnu trpět jiní.

• Pajasob  

Přesně. Kde jinde měl Degenkolb vyhrát než v dnešní etapě :-). Na čistýho sprintera nevypadá a že by porazil Frooma v Alpách taky moc ne.

• t29  

+1

• Risanek  

Svatá pravda.....

• Pajasob  

Pamatuju si v TV (asi 2014) když byla kostkovaná etapa, tak Jílek povídal něco takového: „Hodně se debatuje o tom, zda nezrušit kostkované etapy na Tour de France, načež Cancellara reaguje: "A já prosím zrušit kopce :-))“ ".

• hekynen  

Tony Martin je taky out??

• jandoo  

Jo, snad kompresní zlomenina obratle, ze včerejšího pádu.

• hekynen  

Letos je nějaká velká „úmrtnost“. Nebo se mi to jen zdá?

Obratel? To není moc dobrý..

• jandoo  

„Unfortunately @tonymartin85 won‘t start tomorrow in stage 9. A spinal fracture (vertebral compression fracture) makes it impossible to continue @LeTour.“

• hekynen  

Já se včera drtil na Drtiči, takže jsem zprávy nezachytil.. Dík za info.

• Pessinger  

Byl ti přidělen:-)

• Hroch obojzhivelnyj  

Prach se usadil a mame volny den. Tipo Josse stejne jako GVA si upevnil spici pred horama.

Josse 54 sampion Giro'13, mimochodem, po DSQ opicaka.

KnizeAlexej 43

Tromboonen 41

..Rorejs74 24

Marios 24 Druhy na Giru, dat dve GT na vysledek neni legrace.

Lenka05 23 poznamky o cervene lucerne se asi moc nehodi, ze? ;-)

• Josse  

Zdar, par dni jsem mimo internet a najednou se vidím na čele pelotonu. Musím sehnat žluťáka a pódiové slečny, než mě někdo sesadí.