• Tina

    Prvé vlákno je už dosť dlhé. Príspevky k téme Novinky 2018 pridávajte teda do nového vlákna. Prosím držte sa témy.

    silniční kazety 3T Strada určené hlavne pre 1×…

    2 verzie 11–32z (9–10–11–12–13–15–17–19–22–26–32) a (9–11–12–13–15–17–19–22–25–28–32)

    https://www.bikerumor.com/…ach-1x-road/

    0 0
    • Tina  

      kabonové bezdušové 45mm ventilky Barbieri. Už sú v predaji nejaký ten mesiac.

      0 0
    • Tina  

      Karbonové kľuky Miranda. Použiteľné pre všetky typy bajkov od MTB, Fat, až o Gravel alebo silnici.

      https://www.bikerumor.com/…ts-anything/

      0 0
    • kali222  

      cube stereo a hanzz 2018

      https://www.pinkbike.com/…st-look.html

      0 0
    • Goratrix  

      High-end karbonovy fitness of Canyonu:

      https://www.canyon.com/…9-0-ltd.html

      0 0
      • TeryPV  

        jo tak tohle bych si nechal líbit! Opravdu krásné kolo!

        0 0
        • plzakj  

          Mno, ale geo do rychla. Hlava 154 v Mku s eTT 584. To jsem zvedav, kolik fitnesaku se na to polozi.

          0 0
          • TeryPV  

            Hmm, to je fakt, to je sakra krátké kolo.

            0 0
          • Goratrix  

            Hlava je vyssia, je tam este 25 mm spacer, ktory nie je na fotkach. Ja mam predoslu generaciu (vid profil) vo velkosti XL, headtube mam 195 mm a top tube 610, pozeram ze ostatne velkosti zhruba podobne proporcie a je to v pohode.

            0 0
      • Lister  

        Krásné kolo to je, ale vždycky si při pohledu na tenhle typ kola řeknu, co je špatného na silničce? Vždyť variabilita úchopu na silničních řidítkách je naprosto úžasná – od kochačky u představce po totální zalehnutí dole.

        Ale možná jsme jen nedospěl, třeba za 10 let už na páky nedosáhnu a pochopím to?

        0 0
        • TeryPV  

          Co máš z toho, já zase nechápu tu módu silniček :) Jako zkusil jsem a právě to co mi na tom vadí je ten úchop. Ale předpokládám, že k tomu jednou taky dospěji :) Když jsem měl treka stavěného jako fitnessku, tak mi to plně vyhovovalo.

          0 0
          • Martin  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
          • iron.hide  

            „moda silnicek“? double WTF?

            0 0
        • embi  

          Jednoplacka a mtb pohon neni moc silnicni zalezitost.

          0 0
          •  

            bohužel..propagace udělá své a výrobci to zase do obchodů natlačí…

            0 0
    • Tina  

      Sram XDR orech.

      https://www.bikerumor.com/…ad-possible/

      0 0
    • krabica  

      Nové karbonové kliky od Praxis. Ty silniční 48–32z by se mi moc líbily na gravela. :-)

      0 0
      • kali222  

        v poslednim odkazu uz jsou kompletní geometrie. 29" s 425mm…

        0 0
      • waltari  

        Za mě dobrý .....rád bych vyzkoušel ;-)

        0 0
      • Strakááč  

        krása tyvole… jak je ten rám nizoučkej.. všichni dostávaj rozum :D no luxus prostě :D

        0 0
        • krabica  

          To je právě hnus, ty čouhající sedlovky, z toho by jeden blil…

          0 0
          • Strakááč  

            normálka… když teleskop zašoupneš, tak to bude luxusní..

            0 0
            • krabica  

              Právě, že zašoupnout moc nepůjdou, když se sedlová trubka láme hned na úrovni horní rámové trubky.

              0 0
              • Strakááč  

                Tož… je to nahovno kdyz chces vozit pevnou… ale jak vidis, tak teleskop je v pohode :) ale taky by me to stvalo.. ale zas je to hezký :))

                0 0
          • kali222  

            :D

            0 0
          • snílek  

            Přesně. Tyhle metr trčící sedlovky z nízkejch rámů jsou pekelný. Mám to taky tak a v kombinaci s mojí výškou na mym kole vypadám, jak kdybych měl v zadku zastrčenou násadu od smetáku.

            0 0
    • JFtryall  

      Joo a to mi experti tady tvrdili, jak jsou maly pastorky nesmysl. A je to tady! :-))

      0 0
      • Atilla  

        Tak nesmysl to je pro normálního člověka, sponzorovaný závodník to řešit moc nemusí:)

        0 0
        • tomxxx  

          A proč nemusi? Spis nesmi, kdyz to dostavaj. 10z je na hrane a 9 mi prijde uz jako uplna kokotina. Kdyz mas moc zlomenej retez na tech 9z, tak to ciste z efektivity neni uplne dobry. Na silnicku bych si nedal ani tech 10z. A to uz vubec neresim zivotnost…

          Kdyz se kouknem na kladky v prehazkach, tak ty taky maj bezne minimalne 11z a ted na silnicky (a i eagla) zacali rvat vetsi s tim, ze je to efektivni a usetrej par wattu.

          0 0
          • Strakááč  

            To podle me vubec nevadi ze je malo zubu..nejakymu retezu nebo pohonu.. hlavne se musi uzpusobit orech, osa… a jsou ty zuby snaz opotrebovany.. :) jinak zas muzou ubejvat velky pastorky treba na 30z a pojede to porad rychle.. I do kopce

            0 0
            • Atilla  

              Tak to si piš že to má vliv na přenos síly, když máš jenom dva zuby a řetěz skoro zlomený.

              Dostat to neřeším a jezdím, ale koupit si to …

              0 0
            • Rubi  

              a co drzet pusu kdyz o tom nic nevim ? :-)))

              0 0
              • Strakááč  

                Na dirtech se vozi bezne 9t pastorek ikdyz zas se to nekrizi jako tady.. nu co.. je to pravda.. koupit si to.. je zbytecny.. kdyz muzu mit to samy za par korun jen s vetsima koleckama… dostat to.. tak co resit :))

                0 0
                • tomxxx  

                  Dirt nejezdim, ale neni tam nahodou jinej retez nez na biku s prehazovackou? Treba neco jako 1/2”x1/8”? Ale jak rikam, nejezdim, tak nevim

                  0 0
                  • Strakááč  

                    No, jedenactkovej atd.. retezvtam nejni..a le vozi se tam klidne I klasika devitkovej retez, kdyz je klasika prevodnik.. jinak na bmc prevodnik musi bejt urcenej retez.. ale ss kolecko vzadu veme v pohode klasiku 9sp 8sp nevim jestli I 10sp ;)

                    0 0
                    • Atilla  

                      Nejlepší řetěz na dirt ,ss,.. je nexus, sice se rychle vytahá a musí se krátit, ale nežere drahé drivery a převodníky

                      0 0
                      • Strakááč  

                        To uz jsi mi psal no kdysi :) ja mam vymennej pastorek I prevodnik, tak vozim co se mi zalibi ten dartmoor byl vytahanej rychle mam ho od prosince a v cervenci pred vymenou mel 133mm :)

                        0 0
                • TheJD  

                  Na dirtu je hlavne uplne sumak efektivita slapani. :D Tam se to vozi jen kvuli tomu, ze pak muzou dat mensi prevodnik.

                  0 0
          • JFtryall  

            A mas to zmereny? Nejaky pocity vubec neresit, to ses na tom hur, kdyz tam mas velka velka atd.. 10T pastorek jezdim na biku skoro porad pri asfaltovym treninku a vydrzi to hodne, nemam problem. Na silnici bych to bral, vaha by sla zase dolu a efektivita by neutrpela. Potreboval bych ale spis e13 kazetu nebo 10–42T, aby se dala vozit aspon 50T vepredu.

            0 0
            • tomxxx  

              Nejsem strojar, ale nekdo sem daval i vzorecek vypoctu velikosti pastorku, co se tyce lomeni retezu (nebo jak se tomu rika), tak hledej, jestli te to zajima.

              Na silnici je 10–42 blbost at to ma efektivitu jakoukoliv. Skok z 10 na 12 je na silnicnim kole hroznej. Stejne tak z 9 na 11 u druhe verze te kazety nahore. Sem zastance jednoplacky, mam ji na biku i CX (kazetu mam 11–36 na 11sp a tezky prevody po zubu), ale na silnicnim kole je to momentalne blbost.

              0 0
              • JFtryall  

                Tak skok 10–12T neni nejprijemnejsi, ale taky by to tam nemelo byt porad. S velkou kazetou by to bylo hlavne do sjezdu a do skupiny. Pro moje jezdeni by to bylo lepsi. Neresis presmyk a jen to tam sazis stejne jako na biku. Nemam problem s odstupnovanim. Ale je pravda, ze cistokrevnou silnici bych uz asi nestavel. Nema to moc vyznam, neni na tom kde jezdit. Spis neco univerzalniho na 34 bezdusich atd.

                0 0
    • Martin  

      Předběžná informace od RB: rám RX s tapered hlavou a zadní pevnou osou by měl být k dispozici na jaře 2018 :)

      0 0
      • satch  

        Geo zůstává? A bylo by super, kdyby k tomu do setu přidali i karbonovou vidli…

        0 0
        • Martin  

          Bližší informace zatím nemám, ale asi zůstává. Minimálně vidlice by podle p. Hejnika měla mít stejnou výšku, karbonovou asi dodávat nebudou, to bych řekl nechají na zákazníkovi :). Zatím si kolem toho píšeme mejly, protože jsem opice zvědavá.

          0 0
    • wilda81  

      http://www.mbr.co.uk/…-mega-365540

      Nové modely už mají na webu.

      0 0
    • orm  

      Tufo zacalo delat mtb plaste a bezdusove plaste na silnicku. Za ty bezdusaky na silnicku palec nahoru.

      https://www.bikerumor.com/…road-wheels/

      0 0
      • Chlebovnik  

        210 – 375 TPI? Masakr. Přitom Maxxis dělá kolem 170 TPI Aspenu a Ikonu takový cavyky.

        0 0
        • TheJD  

          To bude jinou metodikou mereni. Nekde jsem o tom celkem nedavno cetl, ze vyrobci takto udavaji vysoke tpi, ale pritom to je jinak meri. Myslim, ze tam rikali neco v tom smyslu, ze pokud je to pres 200, tak to tpi neni pro jednu vrstu, ale pro vsechny vrstvy, ktere jsou na sobe.

          0 0
        • jonti  

          Das tam tri vrstvy 70tpi a na gumu napises 210 :) Tak to delal uz Continental.

          0 0
          • tromboonen  

            Jak by řekli v Rusku víc pruhů víc Adidas… nemaj silniční tufa pověst tvrdejch šlupek (částečně i kvůli nízkému TPI)?

            0 0
            • Strakááč  

              „víc pruhů, víc adidas“ říkaj vietnamci kalhotám, co jsou pruhovaný :))

              0 0
              • pocestny  

                víc sleduj ruské videa, jinak ta hláška se používá už všeobecně na cokoliv ve smyslu „čím více, tím lépe“

                0 0
      • JFtryall  

        Noo konecne! Doufam, ze zacnou i s gravel tubeless segmentem kolem 35–42mm. A silnicni pujdou az na 32mm aspon. Na rozsekany cesty idealni vec.

        0 0
      • Cryzyy  

        začnou dělat bezdušové pláště a k nim kola ne dušové pláště, to vypadá na slušnej obchodní tah

        0 0
    • Strakááč  

      kostka

      0 0
      • goofy  

        Už je to tu… :-) Čekal jsem to dlouhé, a nakonec je to ještě relativně ok… No nic. Klid goofy… máš prakticky nové kolo! :-D

        0 0
        • -b-n-x-  

          Malý zdvih to má. Což je trochu škoda, když už dw

          0 0
          • goofy  

            Na to moje mrdání akorát. Na větší divočení tu je Fireblade a to se mi už zdálo asi moc.

            0 0
        • krabica  

          Předchozí verzi bych bral XL, u téhle jsem na rozhraní L/XL. :-/

          0 0
          • goofy  

            U mě jasné L, krátký představec a teleskopka do nebes… :-) Akorat si nejsem jisty jak s hlavou…

            0 0
            • krabica  

              No, taky bych to viděl na L, teleskop do nebes a komín taky. :-)

              0 0
      • logoman  

        Mne se to libi.

        0 0
      • kudlanka32  

        a prodlouzili zaruku na 10let…

        0 0
    • APEiRON  

      Nevíte, kdy bude představena kolekce GT pro 2018?

      0 0
    • bimjeam  

      Nevie sa náhodou v ktorom mesiaci má padnúť embargo na nové XTR ?

      0 0
      • herrman  

        Tipuji duben 2018

        0 0
      • bimjeam  

        O novom XTR už sa šušká, že bude nový orech, rozsah 10–51, 12 kvaltov… ale zatiaľ som nepostrehol, že by niekto zmienil nový Saint alebo Zee. Saint už presluhuje druhú sezónu a Zee má asi ako posledná sada ešte staré dobré brzdové páky bez ispec II a pumpovacích problémov. Nezachytil niekto niečo na zahraničných portáloch a fórach?

        Príde mi až divné, že to shimano dokáže tak dokonale ustrážiť :)

        0 0
        • tomxxx  

          taky jsem slyšel 12sp 10–51 mi přijde jako hrozná **********, jen aby měli větší rozsah než sram. Naopak by mohli zabodovat jeměji odstupňovanou kazetou. Pokud ale neudělaj něco s hmotností, nikdo to chtít nebude, navíc s novym ořechem, podle mě prodejný jen na novejch kolech…

          0 0
          • Rubi  

            Nevim proc by to mela byt picovina, jeden zub nahore neudela zadny rozdil a marketingove to dava smysl. Jestli to bude vahove srovnatelne tak je uplne jedno jaky to bude mit orech. Nevim jak chces jemneji odstupnovat stejny rozsah na stejny pocet kvaltu.

            0 0
            • tomxxx  

              Stejný rozsah né, 90% profíků 50 pastorek na XC nevyužije, takže udělat jemné odstupňování na 10–42 nebo 10–46 mi dává smysl. Třeba i na CX bych dost jásal za 12sp malorozsahovou kazetu – klidně 11–36, ale na to zatim neni ani řazení…

              Jeden zub je jen ten marketing, funkčně je to hovadina. Navíc jestli udělaj novej ořech, to fakt bude jen na novejch kolech. Podle mě se ale převrat konat nebude – 11–50, 12sp a nazdar.

              0 0
              • Rubi  

                myslis ze vyrobci cili na profiky? ti jim ten prodej asi neudelaji… 90% B-F podle vlaken 10–42 ani neuslapne, tak k cemu by bylo jemnejsi odstupnovani? A shimano nema na silnici ani 1×X sadu tak proc by delalo 12sp malorozsahovou kazetu a hlavne proc, zrovna silnice je tam uplne nepali, kdyz s 2*11 celkem kralujou a na mtb s 1*11 uplne zaspali.

                0 0
                • tomxxx  

                  Tak proč tenkrát příšli s 1×11 XTR a kazetou 11–40 nebo Di2 i na XT, když necílej na závodníky? Tosi normální lidi nekoupěj. Mně prostě nepřijde, že shimano nedělá čistě marketingový kroky, ale že maj i technický opodstatnění. No jsem dost zvědav s čim přijdou, jedině kde proti sramu můžou uspět jsou gramíky.

                  0 0
                  • Rubi  

                    protoze 1×11 XTR prislo az po sramu a pak az za dlouho kazeta 11–42 na XT, kdyz vychazelo to XTR porad pocitali s 2*11 na 11–40…

                    0 0
                  • Radek Broz  

                    "Tosi normální lidi nekoupěj. "

                    Tak to se ***** pleteš! :)

                    0 0
                  • novas752  

                    Jistě, oni celej elektronickej systém vyvýjeli vlastně jen pro hrstku profíků a navíc polovina z nich to dostane darem jako sponzoring. :) :)

                    0 0
                    • tomxxx  

                      A kolik lidí XT na elektrice má prosim tebe?

                      0 0
                      • novas752  

                        U nás (překvapivě) moc ne, ale najdou se tací.

                        0 0
                      • tomas.nov8  

                        Nepřijde mi to nějak vzácný zase, potkávám to pravidelně.

                        0 0
                      • mirabike  

                        Myslíš třeba ve Německu, Francii, Itálii, Holandsku… :D ..asi dost na to, aby na tom výrobce slušně vydělával ;-)

                        0 0
                        • tomxxx  

                          Jo já zapomněl na holandsto, to je masivní odběratel biků, hlavně enduro tam prej děsně frčí.

                          0 0
                          • novas752  

                            Na enduro ne, jenže xt neni pouze enduro sada. Vyskytuje se i na nejrozšířenějších xc ht.

                            0 0
                            • tomxxx  

                              Neřikám, že je to enduro sada, ale holanďani masivně na biku fakt nejezděj. Italové jsou taky národ silničářů…nechci to paušalizovat, ale zrovna holandsko je dost jasný. Tam se prodá víc časovkářskejch speciálů než biků.

                              0 0
                              • novas752  

                                Tak si do počtu přidej Anglii – zejména Skotsko a Wales, Skandinávii, USA a Kanadu, Austrálii a Novej Zéland.

                                0 0
                                • tomxxx  

                                  Hele nevim, ale co tu napsal mira, tak bych skoro řekl, že s němcema sme v přepočtu na obyvatele v počtu horáků na tom nejlépe. Zrovna vypsal země s cyklistickou tradicí úplně jinou než bikovou.

                                  0 0
                                  • novas752  

                                    Teď je otázkou jestli je u nás 8× víc mtb na obyvatele než u němců (abychom se jim vyrovnali co do počtu mtb) a jestli průměrný mtb vypadá stejně tady a i u nich.

                                    Rovnou si odpovím – velmi pochybuju, když hodně tak 3× míň; u nás průměrný mtb zhruba odpovídá jedný vejplatě, v Německu je průměrná vejplata cca dvojnásobná.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Teď ještě, kolik si za průměrný plat koupí Cubů a spol. němec a kolik čech…

                                      0 0
                                      • novas752  

                                        Spíš kolik výplat dá za kolo s elektrickym řazenim průměrný čech a kolik průměrný němec…

                                        A vhledem k tomu, že celkově o dost víc lidí bude ochotno věnovat zhruba 2–4 výplaty místo 4–8…

                                        0 0
                                        • tomxxx  

                                          V CR se kupujou nejdrazsi kola v pomeru k platu a ted se to zamotava, co? :-D

                                          0 0
                                          • novas752  

                                            No to nevim, skutečnost že v Německu jezdí výrazně více XT Di2 než u nás popřít nemůžeš.

                                            0 0
                                            • JakeF  

                                              Na základě čeho máš tu jistotu, že to „nelze popřít“?

                                              0 0
                                              • novas752  

                                                Selský rozum!

                                                Žije tam cca 10× víc lidí než u nás. Netvrďte mi, že si 10× míň Němců resp. obyvatel Německa dovolí koupit kolo za jejich průměrný 2–4 vejplaty, než čechů za 2× tolik průměrných u nás!.

                                                0 0
                                                • JakeF  

                                                  Aha, takže to „nejde popřít“ a právě sis to vymyslel…

                                                  0 0
                                                  • novas752  

                                                    Dokaž že to není pravda chytráku. ;) Nedokážeš.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Nedokážu… Ale to pořád neznamená, že to tvoje tvrzení je pravda. A protože jsi ho tvrdil ty, navíc s tvrzením že „nejde popřít“, tak bych čekal, že ty jeho pravdivost dokázat zvládneš.

                                                    0 0
                                                  • novas752  

                                                    Například v matice je to běžná a regulérní forma důkazu sporem. Když to nedokážeš popřít tak to platí.

                                                    0 0
                                                  • wilda81  

                                                    dořešte si to prosím tady, děkuji

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Tina to zablokuje až přijde, v klidu…

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Abys provedl korektní důkaz sporem, tak musíš ty sám vyvrátit tvrzení „v české republice se prodá více nebo stejně kol s XT Di2 než v Německu“.

                                                    Takže sorry, nemáš pravdu a takhle jednoduše se z toho nevykroutíš.

                                                    0 0
                                                  • TheJD  

                                                    Dukaz sporem je zalozen na necem jinem chlapce.

                                                    0 0
                                                  • tomxxx  

                                                    Omlouvám se za rozpoutání tak debilní diskuze, Tino blokni to, díky.

                                                    0 0
                                            • tomxxx  

                                              Klidne to poprit muzu, protoze sis to momentalne vytahnul z paty.

                                              0 0
                                  • mirabike  

                                    proto ty tři tečky..

                                    0 0
          • Tina  

            Kazeta XTR bude lepšie odstupňovaná ako Eagle. Sram to dosť odflákol keď jednoducho k 11z kazete pridal väčší pastorok. Navyše budú na výber 2 rozsahy 12z kaziet XTR.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tady shimano zaspalo jak svina, 1×12 uz je tu dost dlouho a jeho vyhody jsou jasny. Nevedemost a zdani ze shimano s tim porad nic nedela vyplynulo v to, ze predelavam z XTR na Eagle.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Těžko se ale rybářům budou získávat zpět ztracené pozice, když většina bikerstva čerstvě přestrojila na orla a na nových kolech je Shimano spíš v lowendu…

                0 0
              • novas752  

                No mohli by zabodovat aspoň tou kazetou, někomu by stačilo 10–48 nebo tak. Skok 10–12z taky dost lidí štve. Necháme se překvapit.

                0 0
                • Polka  

                  A to teda budou mit nejakej svuj vlastni orech na 10z?

                  0 0
                  • novas752  

                    Říká se že ano. Což asi bude poměrně nevýhoda – spousta lidí čerstvě přešla na xd.

                    0 0
                    • Radek Broz  

                      Neřekl bych, že lidi, co uvažujou o novým XTR, rozhází ořech za 2 litry.

                      0 0
                    • TJK  

                      imho bude neco jako kratky orech na OneUp Shark a spodni dil treba s poslednima 3 pastorkama bude v kuse a fungovat jako zaverna matice

                      0 0
            • Radek Broz  

              Víš, kdy uvolněj embargo? To snad tajný není. Díky. ijnaký víc detailů by mě samozřejmě taky zajímalo, klidně sz;)

              0 0
              • Tina  

                Embargo končí myslím v červnu.

                0 0
                • grafik  

                  Už aby byl červen. Plánoval jsem upgrade na Eagle, ale teď … hmm, asi počkám.

                  0 0
                  • Tina  

                    Myslím, že sa oplatí počkať :)

                    0 0
                    • McBlacky  

                      jako že to bude bud levnejsi a lehci?

                      jediný co by je zachránilo by bylo kdyby to bylo modulární a mohl by si každý postavit kazetu 12z jak bych chtěl. Jinak už v segmentu cena i váha samostatne vede sram a není duvod menit za neco stejnýho od jiného výrobce.

                      0 0
                      • novas752  

                        Modulární systém bude vždycky těžší. Jednokusový SRAM kazety jsou v podstatě dutý…

                        0 0
                        • kubad  

                          +1

                          zrovna sem psal to samé, navíc riziko pazvuků

                          0 0
                        • McBlacky  

                          nj ale jak píšu, levnější (xg1275) nebo lehčí (xg1299) samostatně to neudělaj. Jediný co jim zbývá je udělat lepší rozsah.

                          10–42; 10–44; 10–46 na 12z.

                          pro mě třeba ideálně 10–11–12–14–16–18–21–24–28–32–36–42(44); .....32–38–46. alespon by se to vozilo s normální pilou 44 případně 46 a ne ted eagle často se 48. Kdy stejně 10z se jede minimálně, ale využiješ 50z. S pilou 42 nebo 44 co se osazuje do serie je ta 50ka zbytečná.

                          0 0
                    • kubad  

                      na co?

                      snad jedině v Di2 verzi to může být zajímavé

                      0 0
                      • kudlanka32  

                        treba na normalnejsi cenu?

                        0 0
                        • McBlacky  

                          XTR? :)

                          0 0
                        • kubad  

                          X01 Eagle ti přijde mimo? sada se dá koupit sehnat lehce přes 20 na to u XTR zapomeň

                          0 0
                          • Tina  

                            Uvedom si, že za ďalší rok pôjde technológia od XTR do nižších sád. A tu bolo Shimano cenovo vždy výhodnejšie ako Sram.

                            Súčasné Sram Eagle kazety sú najdrahšie kazety aké kedy MTB pamätá.

                            0 0
                            • McBlacky  

                              takže se bavíme o tom, že pro lidi bude levnější verze dostupná někdy ve 2020 ?

                              tak to se čekat fakt nevyplatí

                              0 0
                            • kubad  

                              aby ta XTR nevážila tolik co GX Eagle za ještě vyšší cenu :D

                              0 0
                              • jeniiiik  

                                A aby jim to pak konečně začalo fungovat v těch nižších sadách…ne jak teď. :-D

                                0 0
                              • TJK  

                                ono tezko shodit vahu dolu.. kdyz Sram je imho na technologickym limitu.. to by musela byt XTR udelana hodne podobne a jeste z jineho materialu,,, cas treba z titanu apod…

                                0 0
                                • tomxxx  

                                  Já už o tom přemýšlel a vlastně máš pravdu. Jediné co může shimano udělat, v podstatě Sram kazetu na jinej ořech, ale myslim, že to maj docela dobře opatentovaný, takže to nepůjde.

                                  0 0
                            • Radek Broz  

                              Založ si jinej účet a vyklop, co víš, ať se tu nesmyslnně nehádáme;)

                              0 0
                          • kudlanka32  

                            me zajima jen cena kazety

                            kazeta XG-1150 stoji 2500, XG-1275 je za 4150

                            0 0
                            • kubad  

                              na kole za 150 litrů je to celkem k smíchu řešit

                              jinak se tu bavíme v 2018 o XTR které bude hodně přes 4000kč

                              a 2019 možná XT ale obojí s nutností nového ořechu který taky nebude levný

                              0 0
                              • kudlanka32  

                                hlavne ze ses pobavil

                                0 0
                              • Tina  

                                To isté sa hovorilo o Sram XD orechu, že sa to predraží a dnes už to nikto nerieši. Shimano má veľkú silu v OEM partneroch, takže tu bude situácia do dvoch rokov podobná.

                                Keď prišlo na trh zlaté Eagle pred 2 rokmi, tak ak si dobre pamätám, odporúčaná MOC kazety bola 12tis Kč zlatej a 10tis Kč čiernej. .XTR nikdy nestála ani polovicu.

                                0 0
                                • McBlacky  

                                  protože XTR tomu nebylo konkurenční :)

                                  0 0
                                  • Tina  

                                    Ale XTR bolo skôr ako Eagle a kazeta nestála raketu.

                                    0 0
                                    • novas752  

                                      Jenže se bavíme jen o 11spd. A mám takový pocit, že i s 11spd přišel SRAM.

                                      0 0
                                    • tomxxx  

                                      Cože? Jak byla skoro jako eagle? Nemá 12sp, shimano xtr kazeta nemá ani rozsah jako 11sp sram, což byl zásadní problém snad pro všechny, co nechtěli přesmykač, takže se vozila stejně hlavně xt kazeta.

                                      0 0
                                      • Tina  

                                        gúgl ti to zle preložil :) „skôr“ neznamená „skoro jako“. skôr = dřív

                                        Hovorím o tom, že XTR je tu už viac ako 20 rokov a kazeta tejto top sady nikdy nebola taká drahá ako si to nastrelil Sram u novej Eagle XX1 a X01.

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          kde není konkurence a je poptávka…

                                          0 0
                                        • tomxxx  

                                          Gůgl mi nic zle nepřeložil, já v tvé větě hledal význam zezadu, zepředu a došel sem k tomu, že prostě porovnáváš XX1 11sp a XTR 11sp (přišlo mi to nejlogičtější). To že cenově byl sram jinde znamenalo, že byl i rozsahem a hmotností jinde. Prostě v boji mezi shimanem a sramem platí, že když udělaj stejně těžkou věc, stejně funkční, stojí velmi podobně. XTR kazeta neměla ani hmotnost, ani rozsah. XT kazeta byla levná, to jo, ale 10z pastorek byl pro hodně lidí docela zásadní.

                                          0 0
                                          • Tina  

                                            Bohužiaľ „zezadu“ si nedostal až k zásadnej informácii, že som písala o Eagle.

                                            0 0
                                            • tomxxx  

                                              Doprčič jak můžeš porovnávat XTR kazetu 11sp a eagle kazetu 12sp. Já to nechápu.

                                              Jo, 26 top záplety jsou taky levný, pokud nějaký seženeš, ale kdo to chce?

                                              0 0
                                              • -b-n-x-  

                                                26" záplety jsou levné? Prosím o odkazy. Zrovna mě by tohle zajímalo. Minulé tři roky mě však nic neoslovilo.

                                                0 0
                                      • Cannoneer  

                                        Buď si to přečti ještě jednou nebo použij překladač, v tom příspěvku se píše něco jiného. :-)

                                        0 0
                                        • tomxxx  

                                          Píše se tam hovadina, ať je to jak chce, mně to nedávalo smysl ani jednou.

                                          0 0
                                    • kubad  

                                      A?

                                      Eagle stojí raketu a je ho všude plno pokud nemas konkurenci muzes si diktovat cenu pokud mas zajimavy produkt, to se Sramu povedlo.

                                      Uvidíme co Shimano dá na trh

                                      0 0
                                      • Tina  

                                        Mýliš sa. My sa tu pohybujeme a bavíme hlavne o drahých top sadách. Ale Eagle ani XTR netvorí nosnú časť predajov Sram a Shimano. Je to však skvelá vizitka na propagáciu. Súhlasím s tým, že Shimano na MTB zaspalo dobu a má čo doháňať. To však neznamená, stráca pozíciu. Stačí sa pozrieť do katalógov väčšiny výrobcov. Shimano je viac ako na 95% všetkých kol v ponuke. U výrobcov, ktorí nevyrábajú drahšie kola dokonca 100%. Priemerná cena predaného kola v ČR je 6.500,– Kč!!! Mnohí zrušili modely na Srame 1×11 a nahradili ich Shimano 2×11, pretože sa zákazníci sťažovali na nedostatok prevodov. Toto čiastočne rieši Eagle GX. Ale až u drahších kol, ktorých sa predá malé percento.

                                        Rovnako ako v kolach do 40tis Kč tak aj na silnici Shimano totálne valcuje konkurenciu.

                                        0 0
                                        • kubad  

                                          Pokud se shimano spokojí s tím že vydělává na levných věcech kterých je všude plno a není leadrem na trhu technicky, tak je to hodně krátkozraké

                                          0 0
                                        • novas752  

                                          Jo, ale tady nikdo nezpochybňuje, že Shimano vládne se sadama Tourney a Altus a možná Acera světovému trhu, zejména na stovkách tisíc levných kol Asii, Globusech a Kaufandech.

                                          Na silnici taky Shimano dosud vládne ve všech kategoriích (uvidíme co s tim udělá 12spd sram na silnici), ale na poli top mtb sad prostě ztrácí dech. Uvidíme s čim přijde a jak na to zareaguje sram (který mimochodem 2×11 stále drží ve výbavě GX. Je sice dražší než SLX, kterýmu by to asi mělo konkurovat, ale má to větší rozsah (10–42 + 12z na převodnících místo 10) a imho to funguje líp. Protože s XTR to díru do světa neudělá, stejně jako XX1 ne. Bude potřeba počkat až co XT nebo i SLX a do tý doby už bude mít novinky i SRAM a GX Eagle nejspíš ještě zlevní.

                                          0 0
                                        • -b-n-x-  

                                          Jsou ty procenta celosvětově, nebo jen čr?

                                          0 0
                                          • Tina  

                                            Skús si ešte raz a pomaly prečítať môj príspevok.

                                            0 0
                                            • -b-n-x-  

                                              Teď jsem si to četl třikrát pomalu a stejně nevím.

                                              Z 95% mají tedy výrobci shimano. Domnívám se, asi myslíš celosvětově – protože tam není uvedeno nic víc. Je to ok?

                                              0 0
                                        • tomas.nov8  

                                          Zajímalo by mě odkud máš ty statistiky… větší nesmysli jsem tady dlouho nečetl. Řada výrobců v posledních dvou letech přešla na SRAM i u těch dostupnějších kol cca nad 30tis (NX). A spíš bych řekl, že většina značek u dražších kol právě používá letos (2018) SRAM, což je samozřejmě díky Eaglu, ale i NX na základních enduro modelech najdeš dnes už častěji než Shimano třeba.

                                          A pokud bereš každou plečku jako kolo, tak asi je průměrná cena 6 500, díky Decathlonu a Olpranu. Ale v cykloobchodě nebude 100% 6 500 Kč, ani když započítáš dětský kola.

                                          A furt nechápu jak můžeš srovnávat Eagle s 11 rychlostním XTR. A jak tu někdo psal, pokud si člověk kupuje drahý kolo, tak taky trochu musí počítat s dražším servisem.

                                          0 0
                                          • kubad  

                                            je u zdroje, věřím že k číslům má přístup :D

                                            0 0
                                          • goofy  

                                            Ono tak jednoznačné nebude, jelikož třeba YT přešel komplet na Shimano ;-)

                                            0 0
                                            • LM  

                                              Co přesně myslíš tím „komplet na Shimano?“ :-)

                                              Od Shimana tam mají pouze řetěz, přehazku a řadící páčku. Kazeta je e*thirteen, kliky buď taky nebo Race Face. Brzdy SRAM všude…

                                              0 0
                                              • novas752  

                                                To mě hrozně štve a těšízároveň. :) Z celkem uhlazenýho osazení RockShox+SRAM a RF kliky udělali zplácaninu RS, Sramu, E13, Shimana, RF…

                                                No a těší mě to proto, že jsem koupil dobrý ročník. :)

                                                0 0
                                                • tomxxx  

                                                  jak může dát někdo na seriovku E13…

                                                  0 0
                                                • File12  

                                                  Jo je to jedina vc co me ted na YT sere a na porizeny Capre stat bude. Premyslim zda tomu dat sanci. Ale nejradsi bych to prekopal na eagle. To zas ale pokud se nepletu potrebuju jinou patku a ta zatim neni

                                                  0 0
                                                  • LM  

                                                    Asi to tak bude, Canyon má taky různý patky pro SRAM a Shimano přehazky. To je dobrá past :-/

                                                    0 0
                                                  • novas752  

                                                    Neni to kvuli Shimano hookles přehazkám bez toho spojovacího členu?

                                                    Protože jestli vidim dobře, YT montuje normální verze přehazovaček a patka by tedy měla být univerzální.

                                                    0 0
                                                  • kubad  

                                                    stačí mrknout na foto jestli ta Shimano hazka je s tím spojovacím můstkem nebo napřímo, pak je problém

                                                    0 0
                                                  • goofy  

                                                    Podle fotky to vypadá na klasickou patku.

                                                    0 0
                                                  • goofy  

                                                    Toho zas naděláte… Přitom Shimano řadí úplně v klidu, hazka je víc schovaná a případně to bude dost méně mrzet, když ji trefíš.

                                                    0 0
                                                  • tomxxx  

                                                    jj, když jí trefíš, tak zajásáš, že si můžeš koupit sram :D (gx páčky stojej pakatel)

                                                    0 0
                                                  • goofy  

                                                    Tak já si mohl u 1×11 vybrat a schválně jsem šel do shimana, takže jak kdo zajásá…

                                                    0 0
                                              • goofy  

                                                Kompletem beru řazení. Zbytek si stejně každý kombinuje jak chce. Brzdy Sram bohužel, ale snad budou lepší než Guide.

                                                0 0
                                          • jonti  

                                            Já bych si klidně kolo do hor, na dlouhé výlety s velkým převýšením, vybavil místo Sram Eagle na XTR 2×11 nebo 3×11. Přesmykač mě kromě hodně technického nebo intenzivního ježdění výrazně neomezoval. Hmotnostně to o moc horší není a 3×11 asi nabízí větší rozsah.

                                            0 0
                                • kubad  

                                  Za dva roky? Kdo ví co bude za dva roky. soudruzi v japonsku dost zaspali.

                                  Jinak sem na podzim XTR na kole vyměním za GX a lepší, dost smutná vizitka pro Shimano

                                  0 0
                                • kubad  

                                  Aby XTR vůbec dokázali Xo1 Eagle konkurovat musí být 2×11 a pak už je dražší i přes levnější kazetu. A samo těžší

                                  A to neřeším jak chodí :(

                                  0 0
                              • ememem1  

                                jak sa to vezme, na novom urcite, ako spotrebak to uz je dost. nicmenej zaujimave bude skor jak na tom bude xt a slx oproti gx. a tam ich imho uz podlezu. sak uvidime.

                                0 0
                                • goofy  

                                  A to jste všichni opravdu tak natěšení na 12 převodů vzadu? Imho i těch jedenáct už je až pokokot, a abych si zase s nadšením přidal další? No nevím… :-) Když na to nemám, tak tam prostě jebnu přesmyk, než se to snažit pořád mermomoci nahnat vzadu, ne? :-)

                                  0 0
                                  • random  

                                    Ano. Nevím. Ne.

                                    0 0
                                  • krabica  

                                    Přesmyk už bych nechtěl hlavně kvůli páčce řazení, teď tam mám ovládání teleskopu a je to super. To různé vykrucování prstu, kvůli více páčkám, mě fakt sralo… :-)

                                    0 0
                                    • wilda81  

                                      A hlavně se to blejská – eagle zlatě, XTR stříbrně! :))

                                      0 0
                                  • Radek Broz  

                                    No, alespoň už jsi vzal na milost 1×11 a nehádáš se o tom, že 3×9 je nejlepší. Za 5 let vezmeš i to 1×12 na milost;)

                                    0 0
                                    • goofy  

                                      3×9 jsem snad ani nevozil a trojpalcku naposledy před 18 lety? :-)

                                      0 0
                                  • -b-n-x-  

                                    Máš mít 10 jako já :-D

                                    0 0
                                • kubad  

                                  To máš pravdu, ale to bude ještě dlouho trvat až to bude v SLX

                                  0 0
                                  • nitraq  

                                    Právě, jejich tempem jedna sada ročně to bude 2021.

                                    0 0
                                  • grafik  

                                    To je otázka, já myslím, že tím jak Shimano zaspalo, musí přijít v jednu chvíli s top sadou, i s variantou XT nebo SLX.

                                    0 0
                                    • TJK  

                                      ono shimano zaspalo uz v dobe kdy Sram prisel s 10sp XX kazetou a powerdome RED. tam si otestovali koncept „obrobku“ z jednoho kusu a tim si otevreli cestu technicky kamkoli a diky patentu imho zavreli cestu shimanu jak je technicky dohnat… protozo co si budeme povidat, technicky je to hodne pokrokovej design ktery je imho na hranici vyrobitelnosti v rozumnych cenovych relacich… shimano by musel jit hodne podobnym smerem ale v jinym matrosi a navic s jinou konstrukci orechu aby bylo schopny Sram dorovnat.. protoze s akt. orechem a systemem je proste vahove nedozenou nikdy… ten material navic nemaji jak odebrat.

                                      0 0
                                    • tomxxx  

                                      Myslim, že se na to vykašlou, je moc komponentovej nákup neživí, na seriovky se to bude montovat tak jako tak. Pro Sram je ten obrat z prodeje samotnejch komponentů o dost zajímavější.

                                      0 0
                                      • grafik  

                                        Já myslím, že budget na vývoj mají, takže i z toho co píše Tina nahoře si Shimano namůže dovolit ignorovat systém 12sp. Byť by to byl třeba jen vývoj do šuplíku, případně pro nemasový trh. Tak jako tak cítím, že 12sp mají docela solidní potenciál i do budoucna, jinými slovy, návrat k 3 nebo 2 převodníku z jednopřevodníku asi na dalších 10 let není moc reálné. Klidně bych si tipl, že budou i 12sp systémy na elektrobiky.

                                        0 0
                                • tomxxx  

                                  Jenže než bude XT a SLX, tak sram už bude zase pomalu nastupovat s novou top sadou XX a X0. Já chápu, že shimano sice opticky zaspalo, ale prostě se nažere z velkého množství oem a levnějších komponentů pro lidi, co prostě nechtěj utrácet ani za GX. Ale kdo chce top sady, tak na XTR čekat nebude.

                                  0 0
                        • tomxxx  

                          A GX bez klik za 270 euro, objevuje se i za 250, navíc je to už teď, XT na seriovkach 2020 a ke koupení půlka 2019. V tu dobu už budou mít všichni XD ořechy a eagla… Sram docela zabodoval vydáním GX brzo, protože tim tolik nekanibalizuje vlastní top sady, jak si u 1×11 asi mysleli.

                          0 0
                      • snas89  

                        Po pravdě..nedokážu si představit, co by mě motivovalo přejít z eagla na xtr.

                        na novým kole budiž…tam se dá čkat, že výrobcům kol půjdou trochu na ruku aby dohnali propad vůč sramu.

                        • heh, ted mě napadlo: titanová kazeta z jednoho kusu :)
                        0 0
                        • novas752  

                          Jo, to by při obtížnosti obrábění bylo jistě levnější než Eagle… :)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Titan se dá tisknout.

                            0 0
                            • kubad  

                              a kolikrát to bude dražší než opracování :D

                              a vlastnosti taky asi nebudou takové :D

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Tak jasně, ale technologie jdou hrozně dopředu.

                                0 0
                                • JakeF  

                                  Pokud by to mělo vypadat jak Sram kazeta, tak to bude celkem problém vytisknout… Nemáš tam žádnej úhel, kde bys mohl jít spolehlivě po ploše, takže by muselo být hodně pomocných příček.

                                  0 0
                                  • Pedro404  

                                    Esli myslíš supporty, tak ty při SLM tisku, kterym se dělá titan, nejsou potřeba.

                                    0 0
                                    • Honza03  

                                      A za jak dlouho se taková kazeta vytiskne? Už frézování kazet z jednoho kusu u Sramu je celkem pakárna…

                                      0 0
                                    • JakeF  

                                      Ajo, to mi nedošlo… Pak by to mohlo dávat víc smyslu.

                                      0 0
                            • novas752  

                              A bude to levnější než Eagle? :)

                              0 0
                      •  

                        Tak na to se cyklista, sportovec a zavodnik snad nemuze bohajeho zeptat. Tedy v realu tady je to bledkum ;)

                        0 0
                    • Smazaný účet  

                      A co nás čeká? Nový ořech, nový průměr osy klik, nový standard patky přehazovačky, další I-Spec atd.? :)

                      0 0
                      • satch  

                        proč „standard“, když to je tak na půl roku vždycky a každej výrobce to má stejně jinak.

                        Ale jo, třeba to bude tohle všechno, tak tě chce varovat, abys nemusel kupovat i novej rám :-D

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          No začíná to být dobrá zrychlující se komedie s těma novinkama a nekompatibilitou. Pro ty co maj rádi vše nové, je to dost finančně náročné, cyklovýrobci se smějí, top kola už jsou někde na 1/4 mil. :)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Pochybuju, že kazeta bude půjde na xD ořech nebo na klasiku. Pak je to krok zpět a max to budou tlačit na nový sériovky a akorát to lidi nase.. Tady jim slušně ujel vlak

                            0 0
                      • bimjeam  

                        Japky píšu, že spiderless kľuky. Toto som inde nepostrehol zdroj: https://b4c.jp/…no-xtr-m9100

                        Emily Batty mala na instagrame rozmazané foto, kde to vyzeralo, že má shimano kľuky so širšou oskou alebo wattmetrom na štýl Dury, ťažko z toho však niečo rozumné vyvodiť

                        0 0
    • krabica  

      Norco Search XR – To zelené je fakt krásné, ale výbavou bych bral modré na Ultegře.

      http://norco.com/searchxr/

      http://mtbs.cz/…ie/tech-news#…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Sedlová trubka, řetězová vzpěra, sram páky prostě strhávají můj zrak :)

        0 0
        • krabica  

          Pro mně ideál, kdyby upravili Grade na pevnou zadní osu, udělali trochu víc místa kolem kol a byl bych spokojen, takhle pořád koukám po něčem jiném. :-)

          0 0
      • JFtryall  

        Pekny kolo.

        0 0
      • Carloss  

        Co je za hrůzu ten přechod sedlovka-sedlová trubka?

        0 0
      •  

        tak to je také moje volba Ultegra-dvojpřevodník­..i designově je modré sympatičtější

        0 0
    • mirabike  

      jen nevím, kdy a kde se to začne prodávat :D

      0 0
    • Strakááč  

      kdo sleduje DK na fb, tak to asi už viděl.. je super, když se na výrobě podílí ten, kdo tomu rozumí a umí na tom i pořádně jezdit :))

      0 0
      • Baba-Ji  

        ja kdyz to videl na prvni pohled, tak jsem si myslel, ze je to Merida a typek na tom jen nataci videa :)

        0 0
    •  

      https://www.specialized.com/…odule/128934

      ..to je zase moje krevní skupina! Jediná novinka, kterou považuji za pokrok ve smyslu výdrže a kvality :-)

      a hlavně Cr-Mo ocel stále žije !

      0 0
      • tomxxx  

        Váží to jak ověřený shimano a je to dražší…

        0 0
        •  

          můžeš prosím dát odkaz na „podobné“ pedály od Shimana? díky

          0 0
          • tomxxx  

            Neznáš XTR?

            0 0
            • Georrge  

              A tu rozšířenou podpěrnou plochu mají ty XTR kde? Hmm? Hmm? Nemaj co? Tak to zas tak podobné asi nebudou…

              0 0
              • Blunderbuss  

                Shimano XTR PD-M9020

                https://pedaly.heureka.cz/…9020-pedaly/#…

                0 0
              • tomxxx  

                Myslis ty pedaly co jsou podobny 9020 nebo to, ze normalni look maj asi o mm ctverecni vetsi opernou plochu nez normalni shimano?

                0 0
                • Georrge  

                  Myslim ty normalni. Opernou plochu maji ponekud vetsi, nez jen o milimetr, podle toho co pisou vyrobci to je 227 vs 515, takze vic jak dvojnasobek. Jestli to k necemu je, to nevim, a je mi to i docela jedno, jde o to, ze proste maji neco navic a pri stejne vaze, jako XTR, tak cemu se divis ze jsou drazsi?

                  0 0
                  • tomxxx  

                    Ja se nedivim, jen mi to projde nekonkutence schopny. 3× mene za xtr je docela rozdil.

                    0 0
                  • Rubi  

                    to je teda neco, placas nesmysly, akorat pak o ty operne plochy vrzou tretry…

                    0 0
                    •  

                      to bych neřekl! mám zkušenost že se kufr líp „trefuje“-zacvakává..do pe­dálu

                      0 0
                    • Baba-Ji  

                      kua chalani, ta operna plocha tam ma svuj vyznam a to pri jizde v obtiznejsim terenu, kdy se obcas jede/podari jet nezacvakly, tak at se muzes o co oprit. ta tam neni jen kvuli vycvakavani, vrzani nebo proste kvuli „tuzing vole“

                      0 0
                      • JakeF  

                        Jsou kategorizovaný jako XC pedály a hodně do topu. Takže na ně půjdeš s karbon tretrama a tam je opěrná plocha opravdu bezvýznamná.

                        U AM pedálů a bot je to samozřejmě jak píšeš.

                        0 0
                        • Rubi  

                          +1

                          0 0
                        • random  

                          Když by byla opěrná plocha bezvýznamná, proč by ji u těch pedálů vyzdvihovali? Větší opěrná plocha je mi teda pohodlnější na delší trasy, a že mám s čím srovnávat. A sice enduro nejezdím, ale u těch 9020 tipuju to rozšíření z důvodu měkké podrážky „tretry“ a tím pádem rozprostření váhy a zvýšení pohodlí.

                          0 0
                          • JakeF  

                            Protože musíš diferencovat produkt, abys prodal.

                            Nicméně máš pravdu, pohodlnější je za předpokladu, že máš botu s měkčí podrážkou. Pokud na to dáš závodní tretru s tvrdou karbon podrážkou, tak na pohodlí nepoznáš trailovej pedál od šlehače.

                            0 0
                          • McBlacky  

                            od indexu tuhosti 8 podle mě nemáš šanci poznat co máš pod botou.

                            0 0
                            • Atilla  

                              To sice ne, ale v terénu je sakra rozdíl jestli se vedu kolo jen na kufrech, nebo mám pod botou oporu.

                              0 0
                              • jecnak  

                                Souhlas. Nejen v terenu. Kdyz se podrazka opira na bocich a bota nedrzi jen na kufru, mnohem lepe se zabira – chodidlo je stabilnejsi – mensi zatez na kolena.

                                0 0
                              • JFtryall  

                                Jenze XC tretry se vetsinou vubec o to telo neopiraji. Aspon na XTckach a HTckach ne. Takze je uplne jedno jestli je klasicky pedal nebo ten s kleci. Jedina vyhoda je, ze se to snadneji najde pri vycvaknuti. U plochych bot nebo mekcich AM treter je to jine. Tam se to vetsinou opre.

                                0 0
                                • random  

                                  Ale ty mluvis o pedalech typu trail xtr9020 nebo o xc typu xtr9000?

                                  0 0
                                • tomxxx  

                                  Asi tak, ja nepoznam rozdil mezi novejma xt a starejma xt (540), to rozsireni pocitove nic neresi, navic po seslapani podrazky neresi uz vubec nic.

                                  0 0
                      • tomxxx  

                        Proč bych jezdil s nášlapama nenacvaklej. To je největší ********** co múžeš na XC pedálu udělat a je fuk jak má velkou plochu.

                        0 0
                        • JakeF  

                          Pochybuju, že by myslel jezdit nenacvaklej schválně… V těžším terénu se holt občas stane, že si musíš odšlápnout.

                          0 0
                          • tomxxx  

                            No musis a pak nestihnes nasplapnout zpet, ale to uz je v pici tak jako tak a vetsi plocha me nezachrani.

                            0 0
                            • Radek Broz  

                              Třeba úplně nezachrání, ale často dost pomůže.

                              0 0
                              • 01carbon  

                                Carbonova podrazka nezacvaklych sidu ukrutne klouze a jet s tim je koledovani o natlucenou holen nebo lytko

                                0 0
                                • JFtryall  

                                  Spis to asi Radek myslel, ze to snadneji nacvaknes, kdyz mas vetsi plochu. S vycvaknutym pedalem to je na tvrdych tretrach dost o hubu.

                                  0 0
                                  • doubleingram  

                                    Kdyz uz jsme u teto problematiky, nemate nedko zkusenosti s temahle pedalama?

                                    Za ty love super hmotnost – 294 g, daj se sehnat kolem 1k.

                                    http://www.bbbparts.cz/…cemount.html

                                    0 0
                                    • jonti  

                                      Mel jsem podobne nebo stejne s napisem Force, obcas se hur vycvakavaly.

                                      0 0
                                    • bimjeam  

                                      Jazdím ich cca 2 mesiace zatiaľ no problem. Nájazd asi 1000km oproti XT žiadny výrazný rozdiel. Jediné, čoho sa obávam je dlhodobá životnosť vnútorných klzných ložísk. Inak im nie je čo vytknúť

                                      0 0
              • TheJD  

                Jako kdyby XC tretry byly designovane tak, aby tu opernou plochu vyuzily. :D

                0 0
                • Georrge  

                  To nerikej mi, ale vyrobci, proc teda dela takove zbytecnosti :)

                  0 0
            •  

              ještě mě zajímá tohle-na starých XT SPD pedálech byla odmontovatelná „destička“ na těle pedálu-všiml jsem si, že je opotřebená na výstupcíh-jak se o ní opíral kufr-teď už se tam nedává! a kufr „visí“ jen na „caplíkách“ vepředu a vzadu …

              tak si říkám, jakou funkci tedy měla, když už „není potřeba“ ?

              0 0
              •  

                teď už to vím-mám vyzkoušeno…ty staré pedály se mi lépe zacvakávaly a bylo to díky té větší opěrné ploše!

                0 0
        • DaD  

          A jako přidaná hodnota bude stejná vůle na ose jako u silničních modelů, které mají kluzná ložiska. Já to musel po půl roce vyhodit. Ale třeba jim křivdím a už dávají normální ložiska na obě strany osy.

          0 0
          •  

            nejdřív jsem tomu nevěřil-ale skutečně se tam dávají kluzná ložiska?! Máš nějakej odkaz, kde je vidět průřez-konstrukce uložení osy ?

            0 0
            • vojtechposmourny  

              Kluzný ložisko v pedálu je relativně bežná praxe.

              0 0
            • pepek  

              A na co? Klipsny jsou přece nesmrtelný, lepší a osvědčený. SPD je jen módní výstřelek, bych se o to ani nezajímal.

              0 0
            • Strakááč  

              běžná věc.. ale je zas pravda že na SPD pedálech by klidně bejt velký ložisko u kliky mohlo.. protože by nepřekáželo tak jak na platformě… kde se stejně ale někdy vejde a ještě k tomu někdy někomu i nepřekáží..

              já mám u svojich platforem třeba třecí pouzdra snadno vyndavatelný takže až to bude mít vakl, můžu říct zámečníkovi, ať mi vytočí to pouzdro z mosazi nebo z mědi (nějaký navíc taky třeba… a jsem bez vaklu :D

              0 0
              • Smazaný účet  

                Nebylo by lepsi vytocit to pouzdro z konkretni tridy bronzu, ktery primarne urcen pro vyrobu kluznych pouzder?

                0 0
                • Strakááč  

                  to by bylo nejlepší.. pokud bude ten materiál mít.. třeba strejda, kterej by mi to dělal, ho měl, ale nevím jak je na tom teď.. :D

                  0 0
                  • Georrge  

                    Si ty pouzdra proměř a třeba je najdeš i v hotové podobě, jsou mraky pouzder ze slinutého nebo kluzného bronzu. Nebo třeba poslouží jako dobrý polotovar pokud tam máš atyp.

                    0 0
                  • -b-n-x-  

                    Je to pořád stejný strejda?

                    0 0
    • wilda81  

      EPO

      0 0
    • milan.v  

      Paul se do toho opřel… :)

      http://mtbs.cz/…ie/tech-news#…

      0 0
    • antt  

      new school old school? (:

      0 0
    • embi  

      Novy Radon Jab. Carbonovy enduro s hodne nizkou vahou.

      Cenovka zacina na 3599 EUR. Do prodeje v unoru 2018.

      https://www.instagram.com/p/BWNbwpBFync/?…

      0 0
    • rhapsody  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Strakááč  

      https://issuu.com/…eurobike_edi

      ten hornet junior je dost zajímavej :)

      a rozumí někdo tomu „šišatýmu“ nepravidelnýmu v průřezu u ráfku ? napadá mě jedině vystředění vůle u náby aby se dali použít stejně dlouhý dráty a kvuli brzdě.. :)

      0 0
      • Strakááč  

        a ještě jsem zapoměl že je tam i celopéro taky junior.. black bird :)

        0 0
      • tomxxx  

        Jo, je to tak, aby byly dráty stejně napnuté a dlouhé. Záležitost stará leta. Nicméně přínos je diskutabilní, někdo dokonce tvrdí, že je to horší než klasika. Já to na jednom kole mám a poznal sem hovno.

        0 0
      • TeryPV  

        Ten hornet je boží! Stejně si tu 27,5+ jednou pořídím :)

        0 0
    •  

      https://www.youtube.com/watch?…

      Favorit stále žije …Novinky 2018

      0 0
      • ememem1  

        to patri do vtipov ne? ale zatial prekvapujuco ziju.....dokonca maju v blave novu predajnu presne na mieste kde isty jozo raz predaval motorky nez skrachoval, take male deja vu.

        0 0
    • novas752  

      Svěřili by jste svoje kolo tyčce trčící z batohu a návleku na suchý zip? :)

      https://www.kickstarter.com/…rying-system

      0 0
      • Breakpain  

        Pro někoho may be … pro mě to postrádá smysl … v lese to nepotřebuju, na sjezdovkách to nepotřebuju :-) … a krásy přírody na kole rozhodně neobjevuju :).

        0 0
        • iron.hide  

          „…krásy přírody na kole rozhodně neobjevuju“

          tak to je smutne

          0 0
      • Pedro404  

        18 kg (maximálně, spíš míň) neni nic, co by ty věci neměly unýst. Mně to příde supr, kdybych provozoval ježdění tohodle typu, určitě bych o tom uvažoval.

        0 0
      • TeryPV  

        Možná tak karbonovou silničku :D Jinak je to hrozná pííí…

        0 0
      • Carloss  

        Dobrý, to se mi líbí. A s módou jednoplacek si to zákazníky najde ;)

        0 0
      • goofy  

        Hmm… Zajímavý nápad. Otázkou je, jestli to je opravdu potřeba a nestačí kolo hodit na bágl jak doteď… :-)

        0 0
      • scret  

        u nas k nicemu, v alpach proc ne…

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
    • goofy  

      Norco potají přidalo i hlinikového Range

      Docela se mi líbí… ;-)

      0 0
      • orm  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
    • wilda81  

      „Joe Barnes was lapping Nevis Range yesterday on an unmarked trail bike.“

      0 0
      • Arty22  

        Jsem se těšil na předělaný Spectral a ono nic, toto bude novinka

        https://www.pinkbike.com/photo/15285395/

        0 0
        • tomxxx  

          Ja sem u canyonu zvedav, jestli prijdou s necim misto Luxe, ten je uz uplne k smichu.

          0 0
          • suslos  

            údajně ano :-)

            0 0
          • kliiima  

            Já spíš doufám v Neuron CF, neboť moc výrobců nenabízí Carbon full se zdvihem kolem 120mm

            0 0
            • TJK  

              Santa Cruz? Ibis? Intense? Trek?

              0 0
              • Rubi  

                on chtel asi neco vic pro delnickou tridu :D

                0 0
                • TJK  

                  tak ale neni se za co stydet.. proste reknu co chci ale i jaky mam rozpocet.. vzdyt na tom neni nic spatneho…

                  0 0
                  • orm  

                    Tak to uz naznacil tim canyonem, ze nemysli na Santa Cruz, Ibis a tak :-).

                    0 0
                    • TJK  

                      to nemuzes vedet… nelze predpokladat ze ma kazdy povedomi o vsech moznych alternativach a znackach.. to bys koukal kolik lidi zna spesl.. cube.. ale o sanovi nebo ibisu nikdy neslyseli… natoz intes, yeti.. rockymountain apod.

                      0 0
                      • kliiima  

                        Máte pravdu, špatně jsem se vyjádřil. Ty rámy jsou, ale ne u značek s dobrým poměrem cena/výkon typu Canyon, Radon a YT.

                        Moje představa je YT Jeffsy CF Pro (zde se mi líbí osazení í cena) pouze s nižším zdvihem.

                        Pokud ale nic takového nebude, mám v plánu IBIS, ale tam je ta cena už tak min o 50% vyšší, ale můžu si to složit přesně podle mých představ.

                        Santa ani Intense ne kvůli VPP a s tím spojenou údržbou (oficiálně dvakrát do roka mazat ložiska maznicemi + když to neděláš, zadržení ložisek a prasknutí kyvky – kamarádova zkušenost) a např. Trek je cenově mimo, to vyjde výhodněji IBIS

                        0 0
                        • TJK  

                          ad Virtual… nesmysl.. okradas se o ramy z nesmyslneho duvodu.. maznici k tomu dostanes a namazat to znamena cca minutu prace..

                          0 0
                        • Kamilac  

                          Já na Santovy domazávám cca každých 1000km. Otázka asi 5min práce.

                          0 0
                        • JakeF  

                          Když vidím, jak to praská, tak bych byl s poměrem cena/výkon hodně opatrnej… Já mám Spešla, kterej je sice na pořízení dražší, ale domlácenej jak prase a pořád drží. Měnila se jenom za pár korun spodní kyvka zadní stavby, která praskla po prodření hadičkou.

                          0 0
                          • kliiima  

                            Dekuji za rozšíření obzoru. Stejně ale v době, kdy IBIS stojí srovnatelně jako Santa nebo Intense, vezmu IBIS

                            0 0
                            • JakeF  

                              Vadí ti VPP kvůli údržbě a chceš Ibis? Nějak se v tý tvojí argumentaci ztrácím…

                              0 0
                              • wilda81  

                                proste chce Ibis

                                0 0
                                • JakeF  

                                  No to samozřejmě nic proti… Jen nechápu ten hate na VPP, když z něj pak vypadne, že chce přejmenovaný VPP :).

                                  0 0
                                  • novas752  

                                    pssst!

                                    0 0
                                    • kliiima  

                                      Chytráci, jedná se mi o postavení čep u a jak moc jsou chráněny před bordelem, což IBIS je rozhodně víc než VPP (a to neberu v potaz prvni gen.VPP, kdy veškerý bordel od předního kola skončil na kyvce a čepech)

                                      0 0
                                      • JakeF  

                                        No to postavení čepů je vážně velmi odlišný :). A co se týče bordelu, tak SC je úplná sračka, bordel se tam dostane jen se na to podíváš…

                                        Když se ti Ibis líbí, tak si ho kup, chybu s ním neuděláš. Ale hledáš problémy kde nejsou…

                                        0 0
                                      • goofy  

                                        A jestli pak jsi viděl nejnovější VPP čepy a jejich umístění spodního čepu? Poslední dobou už je docela pěkně krytý… ;-)

                                        0 0
                                      • TJK  

                                        uz to tu kluci psali.. hledas problemy kde nejsou… nova generace neni stara generace

                                        0 0
                                        • Bebe  

                                          Starou generaci jsem jezdil 14 let bez problémů :-)

                                          0 0
                                      • TJK  

                                        zespodu a maznice

                                        0 0
                        • Honza03  

                          Mít na kole maznice je výhra největší, ono totiž namazat ložiska bez nich jde dost blbě…

                          0 0
                          • LM  

                            …jo to pak musíš rozebrat celej traktor (zadní stavbu:-))

                            0 0
                            • Pedro404  

                              Já teď v létě dělal v servise, kde sme servisovali rental fleet V10 a M16, a kolega mi vysvětloval (znělo to logicky), že ty maznice sou stejně úplně k hovnu, protože když tu starou vazelínu komplet vytlačíš ven, tak musí vylízt ven kolem krytky ložiska k zadní kyvce, odkud jí bez rozebrání stejně pořádně nevytřeš a akorát na sebe bude lepit bordel.

                              Může mi to někdo vyvrátit? Maj to jiný modely nějak lepší?

                              Jinak navíc je ten prostor kolem osy, do kterýho tu vazelínu tlačíš, šíleně velkej.

                              0 0
                              • TJK  

                                cemu vadi ze to taha bordel venku kdyz uz si za loziskem… maximalne to ojebe barvu a povrchovku ale dulezity je lozisko a to mas plny novy cisty vazeliny…

                                0 0
                                • Pedro404  

                                  No je to minimálně dost neelegantní… A vzhledem k (u mě) dlouhý životnosti průmyslů a tomu, jak na chodu stavby kvůli velikosti páky nepoznam rozdíl, i když sou ložiska tak zadřený, že je po rozebrání neotočim rukou, moc nechápu, proč je to doplňování vazelíny užitečný.

                                  0 0
                                  • TJK  

                                    prave pro ze kdyz se ti kousnou loziska.. jsou v tom sily kttery tam nemaji vznikat a pak je stvba namahana nerovnomerne a muze prasknout… a lepsi nez kazdej rok menit, tak je naprat cistou vazelinou a vydrzej… nic se do nich nedostane a pokud ano tak to vytlacis ven.

                                    0 0
                                    • Pedro404  

                                      Vidiš, to s tim nerovnoměrnym namáhánim stavby mě nikdy nenapadlo, to je asi pravda.

                                      Jinak zrovna u těch V10 sem viděl hned několik těch jejich zevnitř otevřenejch ložisek rozlámanejch, takže těžko říct, jestli při doplňování vazelíny vydržej nějak extra dlouho, když to moc nezvládaj mechanicky. Ale zas to byly sjezďáky, co jezdily každej den ve Whistleru, takže dostávaly nažrat.

                                      0 0
                                      • TJK  

                                        imho pokud das akovou vec na daily djob komukoli a hlavne ve Whistleru.. tak pokud umre jen lozisko a ne ram… poklepal bych si na rameno a rekl good job… kde jinde dostanes takovej hardcore testing… imho hobikovi jako jsem ja nebo ty to vydrzi dost dlouho nez koupis novy kolo :-)

                                        0 0
                                        • Pedro404  

                                          Právě. Voni ty kola na konci sezóny rozprodávali na první pohled celkem za dobře, ale když si člověk uvědomí, že maj za tu sezónu nalítáno 100+ dní, tak to je pro člověka, kterej nebydlí pod lanovkou, jak 3 dobrý sezóny.

                                          0 0
                                      • Kamilac  

                                        Já mám v záručních podmínkách uvedený, že když se dojebe ložisko, tak mě pošlou zadara nový, ale zkoušet to nehodlám.

                                        0 0
                        • Strakááč  

                          já se do ložisek kouknu klidně pětkrát za rok… vždycky domáznu a u mazniček je to ještě menší problém..

                          0 0
                          • TJK  

                            a do kterejch lozisek na HTcku prosimte? :)

                            0 0
                            • Strakááč  

                              já bral mazání obecně ;) mažu takhle všechno… – náby, ořech, střed, hlávko a i pedály, protože se pak otáčí hezky ztouž… nejčastějš ale náby s ořechem.. a mít fulla tak i ložiska.. možná když se rozjezdím teď přes zimu a přes následující rok, tak pořídím nějaký FRko.. když to k tomu bude.. nejvíc jsem teď postiženej NSkem – soda FR která má hravou geošku a s totemem.. a pružinou na zadku… ach jo, to je sen :))

                              0 0
                      • kliiima  

                        A samozřejmě chci 29 Carbon full zdvihl min 120/100 nebo max 130/120

                        0 0
                        • matbiker  

                          Rocky mountain element . 120/100

                          0 0
                          • kliiima  

                            Na toho jsem se taky díval, ale bohužel se zbláznili s cenou. Podobně, ne-li lépe osazený IBIS stojí méně

                            0 0
                            • matbiker  

                              To máš pravdu, když jsem viděl cenovku za celé kolo 999 TO, tak jsem se nestačil divit. Ale podařilo se mi sehnat rám za 2.300 eur…

                              0 0
                        • nomecz  

                          http://www.evil-bikes.cz/following/

                          ram je ve vyprodeji za velice solidni penize

                          0 0
                          • Vilém  

                            To je co, velice solidni penize? Nikde tam zadne ceny nevidim.

                            Jen cumim, ze to sidli v Rajci ve zdravotnim stredisku, potazmo v Bk na Podlesi.

                            0 0
                          • kliiima  

                            Dekuji za typ, zajímavý, jen tam nějak nemůžu najít cenu případně jestli to nabízí v nějakých kitech

                            0 0
                        • tomas.nov8  

                          Stevens Jura neni za nějak velký peníze na to jak jsou osazený, třeba ten základní hliníkovej 2017 za 55tis na XT/SLX, Monarch / Reba, Deore bzdy… škoda teleskopu.

                          0 0
                        • bimjeam  

                          Norco Optic 120/110

                          0 0
        • novas752  

          Někde na netu jsem viděl lepší fotku, ale teď to nemůžu najít. Rám siluetou a zadní stavbou podobnej Senderu.

          Edit, už vim kde, o post výše. :D :D :D

          0 0
      • allda  

        I contacted Canyon Bikes, and he answered :

        There will be a model in 180mm that will be released very soon (on the picture sent, it's still a prototype), so it's worth the wait until it's released! We have no more information on this new range (release date, components, prices etc …)

        0 0
        • wilda81  

          Super. Nějaká obdoba starého Torque EX mi v jejich nabídce chyběla.

          0 0
    • Atilla  

      Tak SR Suntour vyšel s cenou a váhou karbonových klik Auron. Ofiko cena 8800kč a váha 610g s 32t bez osy. Bohužel žádný zázrak s ložisky skoro 700g . To se opravdu proti SLX 580g bez převodníku nevyplatí.

      0 0
      • suslos  

        Nemáš v hlavě jaký je váhový rozdíl nové SLX x XT x XTR? Čistě kliky bez převodníku – nějak se v těch váhách SH ztrácím… díky

        0 0
        • Atilla  

          Co jsem tak mrknul tak nejnovější XTR 472g, SLX 582, XT 600g, ale jsou to různé váhy a rozdíl může být, že třeba u jednoho není matka a u druhé ano. Jinak XT a SLX se váhově liší spíš na převodníkách.

          0 0
          • suslos  

            super, díky moc!

            Budu pořizovat kliky na nové kolo, tak se info hodí. Provizorní mám doma 32t xt převodník, ale dávat tam budu do budoucna AB.

            XTR trail se tedy furt finančně lehce nevyplatí :-D

            0 0
            • Atilla  

              Zase když to člověk srovná se RF six které mají 490g v karbonu, nebo XX1 od sramu přes 500g a navíc jsou hrozně měkké…

              0 0
              • tomxxx  

                Tak zase i obyčejný sram 2210 maj bez převodníku 479g a můžeš tam dát DM převodník, což pak vyjde váhově třeba jen o 20g víc než ty XTR a líběj se mi víc. Navíc těch X0 a 2210 je furt plnej bazar a daj se ted v dobrym stavu koupit za 3000 i s převod­níkama.

                Nový Eagle XX1 maj 495g i s 32T převodníkem, bez převodniku 430g.

                Pochybuju, že starý XX1 maj přes 500, ale navážený to nemám.

                0 0
                • Atilla  

                  Já měl ty SRAM Carbon S-2200 a měli tuším s DM od AB 560g a byly dost měkké. Na HT kvůli pohodlí asi OK, ale na fulla bych si to nekoupil.

                  0 0
                  • suslos  

                    Super, díky za info! Zůstanu tedy u SH XT i kvůli středovýmu složení.

                    0 0
                  • snas89  

                    Já ty s2200 mám a přijdou mi ok.

                    Ale je fakt, že nemám srovnání s ničím jiným.

                    Co to pro tebe znamená, že jsou měklý?

                    0 0
                    • TJK  

                      tak si je skup proslapnout a podivej se co delaji.. jsou to primarne XC lehoucky karbony se starou dutou konstrukci.. na tech novych klikach Sram dava dovnitr uz penu pro „gravity“ kliky X0

                      0 0
                      • tomxxx  

                        Pěna je i ve strajech XX, X0 a 2210. Nevim jestli je jiná, nebo jestli to fakticky funguje, ale spíš mi to přijde jako PR žvást… Prostě X01 eagle jsou těžší kliky a použili víc karbonu. XX1 Eagle jsou údajně bez pěny a lehčí (ale nemám představu jak se něco uzavřeného dutého bez nějaké nosné pěny dělá)

                        0 0
                      • snas89  

                        prošlápnout jako ze strany a ne tím ,že tlačíš na pedál?

                        fakt nevím co máš na mysli a nemyslím, že by se mi to nějak zkroutilo…:)

                        0 0
                        • TJK  

                          ano kdyz se do te kliky opres ve spodni uvratibtak uhne a je to teosku citit i kdyz v texh klikas stojis a skaces nebo zkousis bunny a manual… ale neni to nic hrozneho… ale imho treba XT byly tuzsi

                          0 0
                          • scret  

                            tak i dle mereni jsou XT, XTR tuzsi a docela o dost…

                            0 0
                            • tomxxx  

                              Máš ten test? Rád bych se koukl. Viděl jsem jen silniční kliky a tam nedopadl nikdo nijak propastně špatně, pokud si vzpomínám dobře.

                              0 0
                              • scret  

                                to bych si musel nejdriv vzpomenout, kde jsem to videl…:)))

                                0 0
                    • Rubi  

                      myslim ze atilla si rad poskoci podle kol a fotek, tak tam uz to hraje celkem roli :D nebo je extra senzitivni, protoze na xc si myslim ze uz dokazu pustit celkem dost wattu a kliky jsem nikdy nepoznal, to spis zadni stavbu/zadni kolo

                      0 0
                      • jonti  

                        To je jen tim, ze co jezdis se vozi jen HT2 a tuhe Sram kliky. Kdyz jsem vozil ctyrhran, slo to jeste trochu citit, ted uz je to vsechno vyrazne tuzsi nez ram.

                        0 0
                        • tomxxx  

                          Taky mi přijde, že limit je rám a né klika.

                          0 0
                        • Rubi  

                          Zapomnel jsem ze jsem na BF a nekdo se hned chytne za slovo „nikdy“ – 4hran, klinky a podobne srace snad uz ted muzeme vypustit, i kdyz to stale na jednom kole vozim, myslel jsem aktualne v teto dobe

                          0 0
                          • jonti  

                            Co jsem mel FSA K-Force i to bylo pocitove mekci nez Sram, docela casto skrtal prevodnik. Ale taky to bylo lehci. Rychleji ale diky vymene Sram XX1 za XTR asi nikdo nepojede.

                            0 0
                    • Atilla  

                      No třeba ve srovnání se saintem se prostě vlní. Při nějakém šudlání to není moc poznat, ale když jsem pak skákal větší dropy do rozbitých dopadů, tak kolo nejelo tam kam mělo. Navíc předtím jsem měl dragstera, který byl tuhý jak blázen a potom enduro evo, které extra tuhé není a když se to sečetlo…

                      Pak jsem ho prodal kámošovi a dal mu k tomu ještě Alu kliky do parku. A přišel za mnou, že je to divný, jestli nemají kliky vakl, že se mu to nějak víc vlní když dá karbony.

                      0 0
                      • JakeF  

                        Tak jsou to lehký XC kliky, na lítání velkejch věcí v bikeparku prostě nejsou stavěný… Na XC je ta tuhost v pohodě.

                        0 0
                • jonti  

                  Stare XX1 BB30 jsou uplne stejne jako 2210, mel jsem oboje i na vaze.

                  O tech XTR bych uvazoval predevsim kvuli wattmetru stages, na Shimano jde sehnat docela levne a na Sram jsou Stages i Quarq o dost drazsi.

                  0 0
            • McBlacky  

              Praxis Lyft :)

              0 0
            • kliiima  

              Truvativ Stylo Carbon. Cena kolem 200 EUR a váha 569–600 g

              0 0
    • tomas.nov8  

      Nevim jestli to tu už bylo, ale Continental nebude dál prodávat X-Kingy, prohrál nějakej soudní spor.

      Nově bude teda za X-Kinga náhrada Cross King

      0 0
      • Chlebovnik  

        Takže vlastně žádná změna.

        0 0
        • tomas.nov8  

          Ten vzorek je lehce jinej, ale počítám, že při jízdě to nejspíš asi nepoznáme.

          0 0
          • tomxxx  

            Změnu ani nevidim :D

            0 0
            • MatS  

              Změnu tu nedávno popisoval MLOK. Běhoun už není tak kulatý, jak doposud, neboli figury na kraji jsou vyšší.

              Ale v reálu ho ještě nikdo nejel, tak se uvidí.

              0 0
    • pocestny  

      Nový Radon Swoop test, …Flip chip geo…

      https://www.mtb-news.de/…op-170-test/

      Sorry jestli už to tady bylo.

      0 0
      • TJK  

        ja mam s timhle jeden jedinej problem.. imho to vetsina lidi premontovavat nebude.. proste si to jednou nastavi nejak a tak to bude jezdit…

        0 0
        • Pedro404  

          A v čem je to problém?

          0 0
          • TJK  

            zadne neni.. jen mi to prijde zbytecne.

            0 0
            • pocestny  

              úplně zbytečné to není, také z pohledu výrobce je to způsob, jak se odlišit proti konkurenci

              0 0
            • Pedro404  

              Tak ty nemáš žádný kolo dost dlouho na to, abys moh začít laborovat s geometrií:)

              Mně to příde jako šikovná věc, akorát bych se nebál ten rozsah nastavení udělat větší, třeba +1°/0/-1°. Zajímalo by mě, jak moc jsou ty půlstupňový rozdíly znát.

              0 0
          • wilda81  

            Občas to bývá zdrojem různých nepěkných zvuků a vaklů.

            0 0
        • goofy  

          Však to od toho je, ať si nastavíš, co ti vyhovuje…

          0 0
        • Baba-Ji  

          sak to neni k ke zmene geo za jizdy ;)

          …ale ze muzes mit doma 3 kola na jednom ramu (kdyz to prezenu)

          ......nebo jeste jinak, vyrobce vyrobi jeden ram, ale oslovi tim vic nez jeden druh uzivatele (ram si koupi lidi, kteri chcou mkit enduro vic do sjezdova a ram si koupi i uzivatel, ktery chce mit vyssi zdvihy ale geo spis do slapava(v ramci kategorie))

          za mne povedeny stroj, uzj sem ho chtel minuly podzim objednavat ve sleve, ale vzdycky jak na svinu nemeli na sklade moji velikost, pak zase jo a furt dokola… …az jsem skoncil u spindrifta :D

          0 0
          • TJK  

            vsak o kvalite ramu ani pul kriveho slova :-) nehodnotim co neznam… jen sem komentoval ty flip-chipy ktere vsichni vychvaluji jako konkurencni vyhodu a pak vetsinou co vidim na forech, tak to lidi jednou nejak nastavej a pak na to celou dobu nesahnou.. tak mi to prijde lehce zbytecne

            0 0
            • Baba-Ji  

              sak pisu(s osobnim dodatkem na konci), proc ja to nepovazuju za zbytecne :D

              …nekdo ma radsi nejak stavene ramy, nekdo jinak …a obema staci tenhle jeden ram(nastavi dle sve chuti/pojeti jizdy a uz na to pak nemusi sahat …doku se treba nerozmysli, ze chce jinou geo, treba po dvou letech :))

              0 0
        • pocestny  

          Ardent a Minion na zadním kole taky prohodím tak 1× možná 2× ročně, mě se líbí ta jednoduchost a blbuvzdornost oproti třeba Shapeshifteru na Strive

          0 0
          • Baba-Ji  

            shapeshifter a tenhle „klasicky“ flip-chip jsou ale dve rozdilne ficury, resp. s rozdilnym zamerenim (byt na prvni pohled muzou vypadat jako dve „stejne“, jen jinak provedene)

            0 0
          • Stingray  

            A na co potřebuješ blbuvzdornost u shapeshiftru, když už se to dvě sezóny nesere?

            0 0
            • pocestny  

              strive nesleduju, sralo se to, a ta jednoduchost řešení u flip chipu mi přijde lepší

              a je mi to upřímně uplně jedno

              0 0
              • pocestny  

                víte, právě jsem zjistil, že tam ten flip chip byl už dřív, že to vlastně není novinka, a jenom jsem se na ten článek nachytal, tak sorry

                0 0
    • File12  

      Nevím, zda už nebylo ale kdyžtak znova. Dlouhý jak Pole.

      http://enduro-mtb.com/…e-superbike/

      0 0
      • Kubiczech  

        Po dlouhý době zajímavý kolo. Deviate taky paráda.

        0 0
        • TJK  

          me tam nestymuje jen jedna vec… pisou anti squat kolem 110% a suspension extension, k tommu nulovy chaingrowth a tudiz pedal kickback.. ja mel vzdycky za to.. ze pokud je antisquat kolem tech 100+ procent.. tak tam logicky je chaingrowth a tudiz i pedal kicback… proste anti squat bez prodlouzeni zadni stavby a tahu za retez imho nejde dosahnout.. nebo to cele chapu spatne…

          0 0
          • snílek  

            Chápeš to dobře, ale v tomhle případě je řetěz vedenej přes kladku na úrovni hlavního čepu a tím se eliminuje tahání za řetěz. Viz diskuzi pod tímhle videem: https://www.youtube.com/watch?…

            0 0
            • TJK  

              dik.. ted uz tomu rozumim.. resp. chapu jak se ovlivni kinematika a retez pri pouziti te kladky… super!

              0 0
      • Pedro404  

        No, „zbankrotoval“… Vyhlásil bankrot, patrně aby něco ojebal.

        0 0
        • TJK  

          maji to tam napsane co jak a proc… prijde mi to docela ciste

          0 0
          • Pedro404  

            Jo, beru zpět, přečet sem si nějaký nový komenty a snad to je v pořádku.

            0 0
        • Radek Broz  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
      • logoman  

        Hm, ja myslel ze uz krachli davno, ty jejich kola pokazdy koncily ve vyprodejich …

        0 0
    • Smazaný účet  

      Fulcrum na rok 2018 představil kotoučovou verzi modelu racing zero – ráfek 19C, 21/21 drátů, 1590g. Velmi hezká kola, ale s tou cenou to kapku přetáhli :/ https://www.i-ride.co.uk/…-Wheels.aspx

      0 0
      • madik  

        Hlinikova kola za 1200 liber. To je snad neprodejny ne??

        0 0
        • tomxxx  

          Takovýhle produkty jsou prodejný jen jako oem na hotovejch kolech. Někdy si řikám, jestli ty ceny nejsou napálený schválně, aby měli uživatelé pocit, jak draze osazený kolo kupujou.

          0 0
        • jonti  

          Me spis zajima, jaky ma vubec vyznam delat drahy hlinik na kotoucich. Karbon bude ve vsem lepsi, kdyz se nemusi brzdit o rafek, odpada jedina vyhoda hliniku.

          0 0
          • orm  

            Delaj se kola s karbonovym rafkem a hlinikovyma spicema? To je podle me hlavni benefit tech kol, tuhost. Samo si muzes koupit kola s karbonovejma spicema, ale tam ta cena uz bude jinde :-).

            0 0
            • madik  

              A vyhoda hlinikovych dratu je v cem? Hmotnost?

              0 0
              • Smazaný účet  

                Vozil jsem klasická ráfková zera 2017 s mohutnými hliníkovými špicemi a kola byla nekompromisně tuhá. Takže méně pohodlí, ale byla radost se doho pořádně opřít :-) A je to logické, při kombinaci hliníkového ráfku a takových drátů můžeš mít ve výpletu tenzi, která u karbonu nehrozí :)

                0 0
                • TJK  

                  prosim? :) neznam zadnej hlinik kterej by sek napnouz vic nez karbon ;)

                  0 0
                  • orm  

                    Jinak kdyz tu budete davat porovnani, tak prosim ve stejne cenove kategorii. Ne ze tu nekdo vytahle lightweighty :-).

                    0 0
                  • jonti  

                    Ten hlinik pracuje o dost min nez ocel i pri mensim napeti, zejmena kdyz ty draty maji o dost vetsi prurez. Ja uz to neresim, protoze jen to jen pocitove, vic to drnca a o nic rychleji to nejede.

                    0 0
                    • madik  

                      Hlinik ma zhruba 3× menší modul pružnosti a hustotu jak ocel. Pro stejný průřez drátu by tedy byl drát 3× poddajnější a 3× lehčí jak ocelový drát. Když bude mít přůřez hliníkovéhu drátu 3× větší plochu, jak ocelový dostane se na srovnatelnou tuhost v tahu a hmotnost. Hliníkový drát ale s 3× větším průřezem drátu bude mít výrazně větší ohybovou a torzní tuhost oproti ocelovému o stejné hmotnosti. To je asi to co dělá hliníkové výplety tužší.

                      0 0
                • tomxxx  

                  Si s karbonem zamrznul někdy v druhý světový, ne? :D

                  0 0
                • novas752  

                  Dobry blabol ta posledni veta.

                  I většina ocelí má vyšší nebo mnohem vyšší mez kluzu a pevnost v tahu než hliníkové slitiny.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    A máš srovnání z praxe mezi hliníkovým a ocelovým výpletem ty blábole? :-) Každý tady suverénně smajlíkuje, ale na argument, proč melu hovadiny, se zatím nikdo nezmohl :-)

                    0 0
                • Smazaný účet  

                  Abychom se tedy někam dobrali: Jakou tenzi mohu mít v karbonech? :)

                  0 0
                  • novas752  

                    V drátech dost brutální. :)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      To je v kg kolik? ;)

                      0 0
                      • novas752  

                        Odkdy je napětí v milimetrech? :D

                        Standartně se udává v MPa (=N/mm2), Nezpracovaný slitiny hliníku maj pevnost v tahu zhruba 300MPa, po vytvrzení maximálně 700, obyčejná ocel zhruba 550 a karbon, karbon má okolo 3–7000 MPa (nuly jsou správně). ;)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          kg ;)

                          0 0
                          • novas752  

                            Původně jsi tam měl mm. ;)

                            A kg neni napětí ale hmotnost.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Měl, hold vloudil se mi tam error :) Tu druhou větu jsem radši přehlédnul.

                              0 0
                              • novas752  

                                ???

                                Mechanické napětí, tedy působící síla na určitý průřez, je udávané pouze v N/m2 a Pa (což je v podstatě to samé). Pro strojírenské využití je standartně používaný tvar MPa nebo Gpa, což je N/mm2, resp. kN/mm2.

                                Kg žádné napětí neudává, je to prostě hmotnost, takže ani ne síla.

                                0 0
                      • kubad  

                        Ta ta ta ta ta a možná i víc. Záleží kolik povoluje výrobce řádku

                        0 0
                  • tomxxx  

                    Obyčejný Nextie ráfek za 160 usd má maximální napětí 130 kg. Takovej Crest, kterej stále není na hmotnosti karbonu má 95 kg. Jinak běžnej hliníkovej ráfek má taky kolem max napětí 120 kg, ale je o dost těžší.

                    Za 1000 liber zapleteš dneska i na karbonu srovnatelně těžký záplety.

                    To co si tvrdil o napětí, je vlastně přesně naopak ve prospěch karbonu.

                    0 0
                    • Rubi  

                      Tak i jejich nynejsi karbonovy set,na DB ktery vazi o cca 10g vic na 40mm karbon rafcich je o 5000 czk levnejsi

                      0 0
                    • JakeF  

                      +1, karbon se nechá napnout víc…

                      Otázka je, k čemu je to dobrý, pokud člověk neváží 120 kg. Někdo mi tu kdysi vysvětloval, že o absolutní napětí až tak nejde, jde o to, kolik se drát protáhne při určitý zátěži, což při různým napnutí cca stejný.

                      0 0
                      • tomxxx  

                        Taky si myslim, že u karbonu je limit spíš drát.

                        Přiznám se, že nevim jak je to s napětí hliníkovejch drátů.

                        0 0
                        • snas89  

                          Ja si myslim ze u vypletu s karbonovym rafkem (a vlastne i hlinikovym) je limitem prave ten rafek?

                          U straight pull se to pry muze utahnout vic ale ne o moc. Protoze by pak nevydrzel rafek.

                          Ale to je jen muj zaver z toho co jsem pochytil z koverzace se svym znamym -mechanikem.

                          0 0
                      • Georrge  
                        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                        0 0
                    • Smazaný účet  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Poznámka mimo: jako technikovi mi „napětí 130 kg“ rve mozek z hlavy… ;-)

                      0 0
                      • novas752  

                        Nejseš sám. :D

                        0 0
                      • tomxxx  

                        To vysvetli vyrobcum rafku. Casto to tak uvadej jako max tension. Taky to moc nechapu, respektive chapu, jen to maj blbe pojmenovane. Na dratech mas normalne N/m2.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Stačilo by to přeložit jako napnutí, třeba. Tension je obecně tah. Předepnout drát silou odpovídající tíze 130 kg. Co si budem povídat ono se i v technice používaj jednotky jako kilogramforce.

                          0 0
                          • novas752  

                            To se ale používá s výrazama jako load, preload apod., tedy (počáteční) zatížení, což nebere v potaz na jaký průřez to zatížení působí.

                            0 0
                          • McBlacky  

                            KgF je dost častý u výrobců

                            0 0
                      • Georrge  

                        No je to sice divné, ale koukni na to z druhé strany – spousta lidí si pod pojmem Newton představí maximálně dědka, kterému spadlo jabko na hlavu, a možná ani to ne :) zato 130kg pověšených na špagátu či drátu, to už si nějak představit umí, tak asi proto to výrobci uvádí takhle…

                        0 0
              • orm  

                Tuhost. Mam nad 110kg a na nicem tuzsim pro sebe nez na fulcrum racing one jsem nejel.

                0 0
            • kokoska.rokoska  

              Dám to pod Tebe, ale patří to i Spartakovi: Ano, pravděpodobně je to tak. Minimálně u ráfkových verzí stoprocentně.

              Nevážím 100 kg, jel jsem na opravdu hodně karbonových kolech, a tuhosti Fulcrum Zero/Campa Shamal se zatím nic neblížilo ani zdaleka (nepočítám-li loukotě a zadní disk).

              Otázkou je, zda ona tuhost (do záběru) opravdu přinese reálný benefit pro rychlost jízdy, ale pocitově je to velmi impresivní.

              0 0
              • kubad  

                Většinou přinese. Ale zase té víc vytrepou

                0 0
              • McBlacky  

                kdyby přinesla něco výraznějšího (což je dneska cokoli nad chybu měření 1–2%) tak by se to nejspíš vozilo do sprinterských etap na GT

                0 0
                • kokoska.rokoska  

                  To je jedno z mála míst, kde je tuhost druhořadá. Vzhledem k odporu vzduchu při sprintech jsou ostatní odpory/ztráty marginální.

                  Ale v zásadě souhlasím – pokud by tuhost byla extra výhodou, zjevně by de jí konstruktéři na základě poptávky závodníků věnovali více. Navíc, jelikož nemám k disposici žádná exaktně naměřená data, ale jen „dojmy“, správnou interpretací může být jen jiný průběh deformace.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    já myslel, že by ta kola byla stejně aero jako carbon, jen tužší (a výrazně těžší díky materiálu)

                    0 0
                    • kokoska.rokoska  

                      To pak souhlasím, jasný.

                      0 0
                    • orm  

                      Jsou lidi, kteri to uvitaji, tedy kteri to potrebuji, diky sve figure. Jako treba ja :-).

                      0 0
                      • McBlacky  

                        podle mě by ti na bajka AM carbon ráfek 30mm vnitřek na 32D udělal lepší službu než jakýkoli hliník

                        Silniční se používaj i na cyklokros a pokud si nevybereš nejaký Ashape lehký, 27mm šířkqa, 32–40mm Ushape ti vydrží taky

                        0 0
                        • orm  

                          Zde je diskuse o silnicnich kolech, kokretne o fulcrum racing zero. Tahat sem mtb rafek o vnitrni sirce 30mm nedava smysl :-). Fakt nebudu jezdit na silnici plaste 28+mm :-)).

                          Rafek muze byt sebe lepsi, ale masivni spice proste nenahradi, ne v bocni tuhosti, kde je to u mne nejvetsi problem. Uz jsem se smiril s tim, ze musim zhubnout :-)).

                          0 0
                          • McBlacky  

                            jestli máš v zatáčce pocit, že ti to plave, může to klidně být i kolem/vidlí.

                            V případě, že při max silovém spurtu škrtáš o stavbu jednoznačné řešení není (úžší plášť, tužší rám i výplet, malá clearance,…)

                            0 0
                            • orm  

                              Mam uz neco najeto, tak vim kde je problem. Ten problem mam spise na biku v tezsim terenu, hlavne u predniho kola, ale to uz je diskuse z jineho vlakna a netyka se to silnicnich kol.

                              Proste fulcrum jsou tuha kola, daleko tuzsi nez cokoliv co jsem jezdil na ocelovych spicich, jedno jestli ploche nebo kulate. Nekdo to oceni, nekdo ne.

                              Puvodni otazka znela, jake ma vyhody kupovat fulcrum racing zero za 30KKc, kdyz za stejnou cenu mohu mit karbon. Odpoved je tuhost.

                              Verim tomu, ze ciste karbonova kola, jako lighweight, ktere maji karbonove spice, budou jeste lepsi, ale to uz je cenove jinde.

                              Tim bych to ukoncil :-)).

                              0 0
                  • Chaingang  

                    No, oni by závodníci i tužší kola chtěli, co mi kdo řekl. Kdybys viděl kolik profíků vozí dost povolenou zadní brzdu, protože jim pak každou chvíli někde škrtá ráfek o brzdu. Třeba na Zipp 404 jsem v tomto ohledu neslyšel moc chvály.

                    0 0
        • JakeF  

          Zas na druhou stranu, co jim proti karbonům podobný cenový hladiny chybí?

          Jedině tak wow efekt, ale dneska už má karbony každej druhej.

          0 0
      • Tina  

        Vypadjnú na pohľad efektne. Ale hmotnosť 1.590g je veľa aj pre MTB kola. Za polovičnú cenu, s nižšou hmotnosťou, tubeless ready a pre hmotnosť 110kg sú napr. Ritchey WCS Zeta II Disc.

        0 0
        • orm  

          Hmotnost neni vsechno, ikdyz treba pro tebe ano :-). Tuhost tech fulcrumu diky hlinikovym spicim bude jinde. Ty se svoji vahou to nepoznas, ale my tezsi ano :-).

          ps: Silnicni kola na kotouce se uz nijak nelisi od mtb kol, proto hmotnost bude ± stejna, zvlast ted, kdy i na silnicku prislo rozsirovani rafku.

          0 0
          • Tina  

            Osobne si myslím, že tie Ritchey budú tuhšie. Majú pravidelný výplet a viac dratov. Navyše širšie rafky ako tie fulcrum.

            0 0
            • roud  

              Co pamatuju tak platilo pravidlo od ritchey nebrat nic co se točí ať už pedály nebo kola životnost byla velice bidna:/ (pokud je to dnes jinak klidně mě opravte)

              0 0
              • McBlacky  

                zas tak hrozný to nebylo. silniční kola i pár desítek tisíc daly, než se vysypal ořech nebo prasknul ráfek :)

                0 0
                • roud  

                  Co pamatuju tak ložiska v kolech 2–3k a byli ko a karbec rafky co jsem měl šly po vymeteni díry do koše úplně:/

                  0 0
    • Pohys  

      Nové vidle od Suntour

      http://www.srsuntour-cycling.com/…-5-5581.html

      Zajímavý je Auron, kde váha startuje na 1895g. Jinak 34 nohy, dutá korunka a co jsem četl zahraniční recenzi, tak problém s citlivostí by měl být vyřešen. V ČR jsou očekávány nejdříve počátkem března.

      0 0
      • embi  

        Novej Durolux pry zklamani

        0 0
        • goofy  

          A co je na něm nic moc? Vypadá prakticky stejně jak ten předchozí.

          0 0
          • embi  

            R2C2 patrona se tezce nepovedla. V komentarich se vyjadril samotny vyrobce.

            https://www.pinkbike.com/…-review.html

            0 0
            • Atilla  

              Naštěstí mám starou R2C2 a ta žere skvěle. Nevím co vymýšleli, když tohle funguje.

              0 0
              • TJK  

                taky si rikam… zrovna stara vidle byla imho za penize za ktere se dala normalne koupit, naprosto bezkonkurencni.. vcetne nastaveni obou kompresi, expanzi s odvzdusnovakama a zastavenym blatnickem.. navic to odlehcili, udelali plnohodnotnou 29 verzi i pro Auron…

                no rikam si ze do toho zavrtaj a za mesic dva bude novej tlumic (oni taky nejdriv udelali RC2 a pak kompletne prekopali na R2C2 kterej byl vyrazne lepsi ve vsem)

                0 0
              • Pedro404  

                Vona existuje stará a nová R2C2? Nejsou všechny stejný? Pokud to správně chápu, tak R2C2 tlumič zavedli teprv v 2016.

                0 0
                • TJK  

                  ano ted s novou verzi je prepracovany R2C2 tlumic

                  0 0
      • vojtechposmourny  

        Co je novýho na tom Auronu? Vypadá stejně jako dva roky starej.

        0 0
        • lubosalbi  

          Novinky jsou u boost verzí, 35mm nohy a PCS systém v tlumící části jako má Durolux

          0 0
        • Pohys  

          Psal jsem Milanovi z tuning-test a odepsla mi:

          Model 2018 bude mít navíc pcs, což je jeden pístek v tlumiči, který odděluje olej od vzduchu navíc.

          Cena nových modelů zatím neznám.

          Jinak co já vidím, tak váha start na 1895g oproti původních 1970g, spodní nohy z hořčíku oproti magnéziu.

          0 0
          • mirabike  

            jaký žeje rozdíl mezi hořčíkem a magneziem ?

            0 0
            • embi  

              Tomu rozumí jen ti největší experti na vidlice! :DD

              0 0
            • novas752  

              Asi země původu. :)

              Ale klidně ty spodní nohy mohou být z jiné lehčí slitiny magnesia/hořčíku.

              0 0
            • Pohys  

              Hořčík by měl být lehčí než magnezium a zároveň stejně tuhý/pevný

              0 0
              • kubad  

                to myslíš vážně?

                a abys neřekl napovím proč má Horčík chemickou značku Mg ?

                0 0
                • Pohys  

                  Sorry melu hovna… Přiznám se, že při porovnávání mě to zmátlo (chem. značky v paměti moc nemám.) U starších modelu se udáva Mag a u nového je hořčík. Zároveň jsem četl zahraniční recenzi, kde jmenoval výhody hořčíku a dal jsem si to do špatné souvislosti. Sorry všem za ty hovna. Snad máte alespon lepší den, díky tomu jaká jsem vokurka :-)

                  0 0
            • -b-n-x-  

              Horcik je odnekud z Cech, magnezium z Italie :-)

              0 0
              • tromboonen  

                A hliník se samozřejmě odstěhoval do Humpolce.

                0 0
                • -b-n-x-  

                  JA mam takove skoro podezreni ze to je jeho soused a tudiz take z Humpolce :-)

                  0 0
              • mirabike  

                z Čech je elektron, z toho se kdysi dělaly kola na závodní škodofky :D

                0 0
                • novas752  

                  Akorat se to nedalo uhasit. :)

                  0 0
                  • mirabike  

                    po zimní údržbě kol na sezonu, jsem ze špon (smíchaný s ledkem) na silvestra vyráběl dělobuchy a rachejtle :D

                    0 0
          • Vilém  

            Horcik oproti magneziu? :)

            0 0
            • krabica  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
    • wilda81  

      Tino blokni pls ty off-topic sr*cky. Díky

      0 0
      • figur  

        +1 Jedna novinka 2018 za druhou.

        0 0
      • allda  

        Přidávám se.

        0 0
      • jonti  

        +1

        0 0
      • Pedro404  

        Nemá to smysl, když v jednom staršim novinkovym vlákně takovouhle debatu vyblokovala, tak se v tý zablokovaný větvi kvůli blbýmu nastavení webu klidně hádali dál a člověk akorát nechápal, kde jako maj bejt ty nový příspěvky, co byly u vlákna uvedený, protože byly skrytý.

        0 0
        • JakeF  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
      • madik  

        Chjo sice mě MTB nějak netrápěj a k životu je nepotřebuju, ale když vidím nabídku canyonu tak nechápu k čemu dělají tolik full modelů? Sender, Torque, Strive, Spectral, Neuron, Lux

        To je fakt potřeba nabizet kola po 20 mm zdvihu? Asi jo, jinak by to nedělali.

        0 0
        • novas752  

          Kazdej si vybere to svy, nejde jen o zdvih. Je pravda ze Spectral docela vlezl do zeli Strivu ale jinak nevidim problem.

          0 0
        • suslos  

          Očekávám na příští rok Strive 29er… tak aby udělali čistě závodní enduro na velkých kolech stejně jako spousta jiných značek

          0 0
        • Radek Broz  

          Já bych z toho úplně v klidu užil 3, možná 4. A úplně chápu, že si někdo třeba mezi Senderem a Strivem radši vezme Tourque, protože jezdí třeba hlavně v parku.

          Já naopak nechápu, když někde někdo rozlišuje kategorie jen jako bike/mtb případně HT/Full.

          0 0
      • krabica  

        Ta geo se pinkbiku nějak nepovedla. :-)

        0 0
        • Chlebovnik  

          Takhle to bylo i na stránkách Canyonu. Už to opravili, ale ve článku to zůstalo.

          0 0
          • krabica  

            Pořád se mi nezdálo, že je to nějaké sviňsky krátké… :-D

            0 0
    • wilda81  

      Unno Dash

      The frame features 29” wheels, 130mm rear travel with an Öhlins STX 22 Air custom tuned shock, threaded 73mm BB, ISCG05, Tapered Zero Stack headset, rear PM 160mm, boost rear spacing axle, 31.6mm seat tube diameter with stealth guiding, anti-scratch BASF glossy clearcoat with black tint, internal guided cables, rubber protection for all the exposed areas, 5 years of warranty, and comes in its own foam padded custom box.

      https://www.instagram.com/rideunno/

      0 0
    • embi  

      Commencal naznacil v komentarich na Pinkbike mozny prichod Meta 29"…

      0 0
      • Hnoj  

        KONEČNĚ !!!!

        0 0
      • jeniiiik  

        Kamil furt jednu 29er prodává…už tři roky v super výprodeji. Tak kdyby měl někdo náhodou zájem. Cena lidová, stále stejná. :-D

        0 0
    • nomecz  

      http://mtbs.cz/…ie/tech-news#…

      29" sjezdáček z Andory

      0 0
    • goofy  

      Tak konečně se začíná používat i ta 150 mm osa :-)

      https://www.pinkbike.com/…57trail.html

      0 0
      • Radek Broz  

        Tak to je super! Nějaká firma by měla přijít třeba s 157,8, což by o dalších 12,7% zvýšilo boční tuhost! BTW: Těžko bych si dřív tipnul, že za kokoty bude zrovna Knolly;)

        0 0
        • goofy  

          Tak používají osu, která už tu 10 let je, tak co je na tom tak strašného…

          A 157/12 je jenom evolucí 150/12, která už tu je asi 100 let :-)

          0 0
        • Jenda  

          akorát pokud se budou pořád rozšiřovat zadní osy a zkracovat zadní stavby, tak za chvíli aby si lidi s dlouhejma chodidlama pořizovali nějaký speciální tretry superultraboost compatible :-)

          0 0
          • goofy  

            Jezdil jsem 150 osu na IH a hnáty mám jak slon a nikdy nebyl problém. ;-)

            0 0
            • krabica  

              Ono taky záleží, jestli jezdíš platformy a máš pedál víc uprostřed, nebo SPD a máš podál pod špičkou. Jestli nemáš paty natočené dovnitř… ;-) U Zestyho s obyč rychloupínákem jsem měl zadní stavbu fest ošoupanou.

              0 0
              • goofy  

                Tak zadní stavbu mám pokaždé taky ošoupanou… Stojím na tom na kačera a navíc dlouhé nohy, ale při jízdě si toho nevšímám…

                0 0
          • Radek Broz  

            Kámoš nepoužívá Sram přehazovačky, protože víc vyčuhujou a on do nich kope (vel. 52, myslím)

            0 0
          • jonti  

            To je uz docela problem i u normalniho boostu 148 a 175mm klik a velikosti treter 44.

            0 0
    • Radek Broz  

      EDIT: Špatně zařazeno:(

      0 0
    • Tina  

      Nové silniční aero kolesá od Industry Nine. Tubeless ready a vnútorná šírka 21mm!!! ;)

      https://www.bikerumor.com/…ment-mostly/

      0 0
    • pocestny  

      Sram dub? Nové středové složení? https://www.sram.com/…mountain/dub

      0 0
    • duke  

      https://cyclingtips.com/…tech-awards/

      12-i rychlostní přehazovačka od sramu na silničku příjde v dubnu, ještě tam padlo že sram etap disc se prodává líp než rim verze

      0 0
      • madik  

        Podcast jsem poslouchal a ten duben padl jen jako vtip. Rozhodne to nebyl zadny fakt. Ale ze 12 rychlostni 1× od sramu prijde je jasne, jen je otazka kdy..

        0 0
        • tomxxx  

          Mně by se spíš líbila 12sp od shimana na silnici, nechápu, že to s novou durou a ultegrou neudělali. Docela by se mi to hodilo na CX a ted co vozej 11–32 i protour, tak jim by to přišlo vhod taky si myslim.

          0 0
    • jonti  

      MTB power2max

      https://www.power2max.de/…geco-sram-2/

      a

      https://www.power2max.de/…le-standard/

      Ted uz jen pro SRAM a RaceFace.

      Zajimal by me rozdil mezi NG a NGeco, jiny nez v cene $400.

      0 0
      • Tina  

        Mám taký dojem že NG má presnosť ± 1% a NGEco štandardných ± 2%.

        0 0
      • tomxxx  

        Přátelské ceny :D

        Mně furt nejde do hlavy, co je na tom tak drahého. Tenzometr stojí pár stovek. Zas tak kosmická technologie to neni.

        0 0
        • jonti  

          Z tech tenzometru pujdou uplne nesmyslny cisla, nejspis z kazdeho kusu odlisny. Nejvic bude stat vyvoj ten krivek, ktere kompenzuji teplotu a dalsi vlivy okoli, jako jizda rozbitym asfaltem, ruzne utazene srouby a podobne.

          Az bude toto kvalitne vyresene delsi dobu, snad nekdo z vyrobcu posune ceny niz a tim donuti je posunout i ostatni. V prosinci jsem koupil stages na silnicku pod 10000Kc, verim ze brzy uz podobne ceny budou normalni.

          0 0
          • jonti  

            Stejne ale nechapu ty ceny, kdo to koupi kdyz i Quarq jde sehnat levneji.

            0 0
            • tomxxx  

              Jo jo, kalibrace bude oser. Zapomněl sem na teplotu. Sem si řikal, jakej je problém každou vyrobenou kliku dát na kalibrované zařízení co ti vyrobí příslušný zatížení, vyházíš to do křivky, vyplivneš koeficienty a údaje z tenzometru přepočítáš, ale ta teplota bude fakt docela problém.

              0 0
              • jonti  

                Taky nejspis bude problem, aby to vydrzelo s nejakou presnosti minimalne ty dva roky zaruky.

                0 0
    • novas752  

      https://www.youtube.com/watch?…

      Soudě dle několika záběrů v čase 0:24 YT zřejmě chystá nějakej novej model, asi lehčí trailbike, něco jako Neuron.

      0 0
      • TheJD  

        To je Ibis Mojo HD4 :D :D :D

        A naprosto zjevne bude 8. odhalena nova Capra, tedy enduro.

        0 0
        • novas752  

          No jo. :D Tak to potom vůbec nechápu.

          0 0
          • Dejv0  

            Chudák Mojo to od tebe celkem schytal, to přirovnání k Neuronu :-D

            0 0
            • novas752  

              No já to nijak extra nezkoumal. Viděl jsem Fox 34 a takový ježdění po rovině, tak jsem vydedukoval že to musí být něco takovýho no. :D

              0 0
              • Dejv0  

                Dyť jo, jasný. :-D Na novou Capru jsem hodně zvědavý, ač teda nový kolo neplánuju, tak třeba na 29" by se mnou zamávala. :))

                0 0
                • novas752  

                  No já jsem právě dost znejistěl, čekal jsem prostřihy spíš na nějakou ultimátní řežbu dolekopcem. :D Ta rovina mě asi zmátla.

                  Asi to tak bylo cíleně natočený. :)

                  0 0
        • Webonaut  

          Pro mě pozdě! Čekal jsem, čekal… ale před třemi dny jsem objednal zrovna kolo z jejich videa :-).

          0 0
        • suslos  

          Tak je to fakt Ibis :D to je trochu marketing fail :-D nebo v tom máme hledat záměr? :D

          screeny: https://imgur.com/a/24Gn8

          a zde i logo na zadní stavbě zevnitř: https://imgur.com/a/24Gn8

          0 0
          • TheJD  

            Chces snad rict, ze se jim tam dostal nedopatrenim? 

            0 0
          • Acanthophis  

            Marketing fail to není, ono když se podíváš konceptuálně na celé to „video“, tak je to pochopitelné – „koza si jde pro Tebe“ – tzn. budou mířit tentokrát opět na jedny „z nejlepších“ kol (v tomto případě ibis mojo – tuším, že někdo psal, že je to vlastně vítězný tým v ews) a představí něco, co za „zlomek“ ceny nabídne stejný, ne-li lepší projev/zážitek na trailu…

            Uvidíme, uvidíme, co z nich vyleze, ale docela se na to těším…:)

            0 0
            • JakeF  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
            • suslos  

              rozumím tomu a píši to hned nad tvým příspěvkem :-)

              a doufám v to co Ty, bohužel nevěřím nepřítomnosti E13 a pressfitu. Ale budu rád překvapen :-) Snad zůstane zachována progresivita původního řešení

              0 0
            • File12  

              Presne tak. Ibis protoze team vyhral enduro. Takze nova Capra a podle me predstaveni ews teamu. Ale rad bych byl potesen 29” 160/160. Pak at maj klidne 27,5 180/175 bo tak neco

              0 0
            • File12  

              Presne tak. Ibis protoze team vyhral enduro. Takze nova Capra a podle me predstaveni ews teamu. Ale rad bych byl potesen 29” 160/160. Pak at maj klidne 27,5 180/175 bo tak neco

              0 0
            • File12  

              Presne tak. Ibis protoze team vyhral enduro. Takze nova Capra a podle me predstaveni ews teamu. Ale rad bych byl potesen 29” 160/160. Pak at maj klidne 27,5 180/175 bo tak neco

              0 0
    • suslos  

      Kdyby chtěl někdo z Jižních Čech podpořit rozjezd nového „bikeparku“: https://www.startovac.cz/…arkhradiste/

      (dávám to do novinek, ač to není novinka „komponentová/baj­ková“)

      0 0
      • Pedro404  

        Jedna z odměn je „Možnost podílet se na výstavbě, být součástí brigády“? Jakože jinak tam lidi, co by jim přišli pomoct stavět, nepustěj? To je blbost, ne.

        0 0
        • suslos  

          Asi je to špatně formulované, nevím. Asi je možné zúčastnit se a „nic nedělat“ – opírat se o lopatu :-D nejlepší vznést dotaz na organizátory.

          Osobně tu partu neznám, ale vím o nich z doslechu. Skvělý bajkeři. Rád přispěji.

          0 0
        • tomxxx  

          850 – 3 dny ježdění, 1750 – jeden den ježdění a hromada blbostí, který má každej biker plnej šublík. 3000 – den ježdění a zveřejnění jména na FB :D

          Nwm no takhle bych si teda raději koupil 3 dny ježdění.

          150 tisíc, nwm jakej je očekávanej provoz v létě, ale to by nezasponzorovala obec/kraj/majitel lanovky?

          0 0
          • suslos  

            Je to tak jak píšeš..

            Očividně ne, když přistoupili k tomuto řešení :-/

            0 0
    • coltcha  

      Capra 2018 27,5 a 29

      https://youtu.be/u4ehyHxaGWk

      0 0
    • nooski  

      Colnago C64: http://road.cc/…os-and-video

      Tretry Specialized S-Works 7 a Evade přilba: http://road.cc/…-video-first

      0 0
    • snas89  

      ÚŇO ŽŮŽO TMEL:)

      https://mtbs.cz/…lnky-na-kolo#…

      0 0
      • novas752  

        No zní to zajímavě, těšim se na první zkušenosti.

        0 0
        • nomecz  

          tipuju , že vzhledem k těm popisovanejm vlastnostem a hypu okolo, bude stát jedna flaška víc jak 2 nový top gumy .

          0 0
    • goofy  

      Tuším, že tu ještě nebyly… Nové papuče na platformy od Shimana

      0 0
      • wilda81  

        sakra, v mých nových barvách…

        0 0
        • goofy  

          No a cenovka zase povyrostla… Na kupkolu už přes 3000… :-) Už mě s těmi papučemi na kolo serou. Nejhorší je, že to pak člověk po sezóně může vyhodit.

          0 0
          • Radek Broz  

            Já bych naopak řekl, že ty novější shimana vydržej fakt hodně.

            0 0
            • goofy  

              Je to možné. Ty černomodré AM7 jsem si chtěl koupit, ale 48 jsem nikde nemohl sehnat skladem a 47 se bojím, že nemá cenu ani zkoušet.

              0 0
              • Radek Broz  

                Zkus – myslím, že mám správný číslo (bohužel to je jediný opotřebení a nejde už přečíst:) a ne větší jako u některejch. Mám tyhle dýl než sezonu, jezdil jsem prakticky jen v nich a pokud bych je teď umyl, budou vypadat jako nový. Mám teda tu spd verzi. Měl jsem teda ještě SH-M200G, tam se mi po čase začla lámat podrážka a urval jsem přezku, ale ty modročerný můžu jen doporučit.

                0 0
              • Rice  

                Mam doma připravený GR9 a velikosti by měly odpovídat tabulce co má Shimano na webu, tedy 47 je 30cm + pár mm k tomu.

                http://www.shimano-lifestylegear.com/…ad/index.php

                0 0
                • goofy  

                  Hmm… Tak to bych se do těch 47 mohl vlézt. Pohybuji se na hranici 46/47. Většinou spíš 46, ale některé boty jsem neobul ani ve 48. :-)

                  0 0
          • Stingray  

            Zlatý SPdčka, mě držej fajfteny asi šestou sezonu.

            0 0
      • Carloss  

        proč neudělaj vysokej kotník na straně kliky?!?

        0 0
        • goofy  

          Mívali, už nemají. Mě se neptej proč…

          0 0
          • Dejv0  

            Mají GR9, GR7 je „lehčí“ verze.

            0 0
          • Rice  

            Ty GR9 ještě oproti GR7 nemaj tkaničky, ale jen šňůrku s plastovym knoflíčkem jako se dává na bundy. Na moji nohu maj malinko širší část u poslední špricle „tkaniček“, takže když je stáhnu víc, tak se to dole trošku krabatí. GR9 jsem vzal aby nelítalo tolik bince do bot. Jezdim v klasickej spd tretrách a tyhle mam jen pro příležitostnej trénink, takže jsem se ještě nedostal k tomu je otestovat na kole.

            0 0
            • MirosPikos  

              Už si vyzkoušel ty botky? :) Co podrážka, jak je na tom? O kolik lepí hůř než 5.10 pokud máš srovnání? Díky

              0 0
    • satch  

      Tohle někoho možná pobaví :). Superboost.

      http://www.bikeradar.com/…going-51686/

      0 0
      • TJK  

        tak Boost 157 je cca uz rok …

        0 0
        • goofy  

          Jestli se nepletu, tak místo příruby pro kotouč zůstalo stejné, jenom se zvětšila rozteč na dráty?

          Jinak je to tak. Knolly už to bude pasovat na endurka. Tady už si myslím bude aspoň nějaký větší rozdíl než 148 vs 142…

          0 0
          • goofy  

            Tak si ale říkám, že tím rozšířením bude zase vypletení mimo střed přírub.

            0 0
        • satch  

          Aaha. Tak to jsem nevěděl. Spíš mi z toho článku přišlo, že do roka zase překopou všechny rámy na toto…

          0 0
    • krabica  

      Černý Ibis Mojo HD4 :-)

      0 0
      • TJK  

        To uz je stary :-D btw.. cernej fajn ale ty cerveny loga sou pruser… cerna ma byt univerzalni aby sla doladit cimkoli… kdo bude ladit barvy aby mel cervena loga ?? .. to mi prijde jako fail trosku

        0 0
        • krabica  

          Jj, bude se to muset přelepovat… Nejlepší je v tomto stealth, popřipadě univerzální šedá.

          PS: Vyjuklo to na mně na F-B jako novinka…

          0 0
          • goofy  

            Nebude. Prostě to přizpůsobíš, jako na většině rámů na trhu… :-) když je to stealth, tak tam zas banda rve barevné polepy, ať je to aspoň trochu živé. To máš těžké a nikdy nevyhovíš všem. ;-)

            0 0
            • TJK  

              me prijde ze sedivou resit nemusis… s cervenou to logo musis resit imho vzdycky kdyz cjhces ladit jinou barvu… zase na druhou stranu je otazka kolik lidi realne takovy kolo ladi barevne do detailu… asi mnohem min nez lidi ktery chtej cernej ram jen tak

              0 0
              • tomxxx  

                Tak ladit vubec nic nemusis. Cerny komponenty problem nejsou, max tlumic a vidlice s cervenym nebo cernym logem. Kdo ma uchylku na bizuterii, tak cervenej elox je snadno sehnatelnej, ja teda z prehnane barevnyho eloxu grcam.

                0 0
            • krabica  

              Přelepoval bych, bo nemám rád černou s červenými doplňky. :-)

              0 0
        • goofy  

          Zatím jsem neviděl a u mě dobrý… Zatím nejlepší barva na HD4. Prostě tam chtěli mít nějaký decentní designový prvek. Ladit si můžeš jak chceš. pivot dělal černý rám se zelenou a modrou, Knolly se žlutou a takových kombinací bylo určitě spousty. Tohle prostě není záměrem stealth rám.

          0 0
    • okam_z_brna  

      eTap Eagle

      0 0
      • Honza03  

        Hmm, zajímavější než sem čekal, kde to má baterku vede k tomu nějaký kabel ?

        0 0
        • novas752  

          Rekl bych ze to je bez kabelaze. Stejne jako silnicni eTap.

          0 0
        • palomen  

          je to bezdrat bluetooth… baterka je odnimaci na prehazce to cerny… stejne jako silnicni verze

          0 0
      • Atilla  

        Na to mít prachy určitě nebudu:)

        0 0
    • xtonda  

      Nevím jestli to tu už někde nepadlo, ale narazil sem asi na nějakou pracovní verzi Shimano specifikace pro sezónu 2018–2019

      http://info.epson.com/#…

      V XTR pohon 1×12 a 2×12.

      0 0
      • Milan  

        XTR brzdy 9100 a 9120 úchyt na řazení typ** I-spec EV.**…no kua co to zase je?

        Zase novej štandard na půl roku…I-spec A, B, II a teď EV? To jsem tedy zvěavej na zpětnou kompatilbilitu…spíš tedy zkušenost hovoří, že nula, konverzní kity nejsou samostně díky Paul Lange CZ k mání, jen celý páky řazení. Sbohem Shitmano, stačilo…po deseti letech užívání mám dost. Mám doma několik nekompatibilních sad.

        0 0
        • Acanthophis  

          nebude to EV náhodou zkratka pro elektriku? :) – pak by to totiž smysl dávalo…ale netuším, je to jen můj odhad…

          0 0
        • goofy  

          A není to buřt? Stejně kupuju páky a páčky zvlášť, protože jenom tak si jde dobře doladit pozici obojího a můžeš kombinovat jak chceš.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ale BF módní policie přikazuje max. 2 objímky na rodlech :)

            0 0
            • Petr L2  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
            • krabica  

              Původně jsem podlehl místní masírce, ale prozřel jsem, mám vše zvlášť. :-D

              0 0
              • Smazaný účet  

                To už m. policie nedodává, že při tunění, upgradu, přeskládávání na jiný bike apod. I-Spec přináší jen komplikace.

                0 0
                • krabica  

                  Mně stačilo, že definovaná poloha mi vůbec nevyhovovala…

                  0 0
            • petrun  

              Možná se najdou lidi kterým to sedne. Já na to ale prostě prsty neposkládám ani kdyby se výrobci na hlavu stavěli.

              0 0
        • ememem1  

          sram to robi inak? sa vazne pytam, v zivote som sram nemal na mtb ani silnicke.

          inak je to fakt tak zle?sa mi zda ze fyzicka zivotnost prekonava moralnu minimlane dvojnasobne.

          0 0
          • novas752  

            Nove brzdy sram a radici packy uz jsou dost dlouho plne kompatibilni diky Match Maker X objimkam, navic muze byt do objimky integrovane i ovladani teleskopu, nebo tlumice (a pripadne i vidlice). Takze ve vysledku muzes mit 2 brzdy, 2 razeni a az 3 hydraulicky ovladani dohromady na dvou objimkach, po jedne na kazde strane.

            0 0
            • kubad  

              přesně Sram to už dlouho drží stejné, v podstatě od 9sp se uchycení řazení nemění, na rozdíl od magorů v Shimano kteří mají s každým modelem vše jinak :(

              0 0
      • xtonda  

        Zaujala mě brzda BR-MT520, nový čtyřpístek a podle umístění v seznamu produktů až za Deore by mohla být za zajímavou cenu.

        Nový pohon 2×12 je v line-up chart psán jako 38–28 × 10–45, ale uvedená přehazovačka RD-M9120-SGS má dle specifikace celkovou kapacitu 41z, což je divné, protože to na ty rozsahy nestačí.

        0 0
      • Rice  

        Trochu jsem doufal, že „zjemněj“ řetěz a udělaj kazetu 9–46, aby nejvetší pastorek nebyl tak velkej. Jaký budou ořechy na ty kazety někdo nedohledal?

        0 0
      • bimjeam  

        No ja tam vidím aj fasa kazetu CS-M9110–11 , ktorá má jedenásť pastorkov a rozsah 10–45,

        čiže do budúcna by to mohla byť dobrá náhrada Sram kazety 10–42 a možnosť recyklácie 11 spd šaltrov na väčší rozsah.

        0 0
        • satch  

          jo, a někomu to může v pohodě stačit… místo těch 50z, akorát by se nic nestalo, kdyby těch 12sp přeskládali dole po zubu, aby tam nebyl zase takovej skok 10–12

          0 0
        • kubad  

          a myslíš že to bude na klasický ořech?

          0 0
          • satch  

            tak bude to určitě nějaká jejich specialita, nevíš už víc? V těch odkazech není ani zmínka

            0 0
          • bimjeam  

            Je tam uvedené len, že 10t cog compatible wide-flange SCYLENCE orech.

            Čiže šalter bude kompatibilný pre 11 aj 12 spd, orech na XTR náboji bude tichý ako nová dura.

            Či tým wide-flange myslia aj nový štandard, alebo len vzdialenosť prírub netuším.

            Až to o rok bude na XT až potom to bude zaujímavé

            0 0
            • okam_z_brna  

              to s tim scylence orechem jsem moc nepochopil.

              https://www.bikerumor.com/…xt-dura-ace/

              0 0
              • bimjeam  

                že ten XTR orech bude maximálne tichý, o tvare alebo názve nového štandardu sa tam nikde nič nepíše.

                0 0
              • TJK  

                vsak je to tam jednozancne popsane… podobny system jako ma CK nebo DT ale s tim rozdilem ze vnitrni rohatka je pruzinou vtahovana do tela naboje a vnejsinapevno v tele naboje… vnitrni rohatka ma sikme vedeni napojene na telo orechu… kyz slapes sikme vedeni pretahne silu pruziny a pritahne vnitrni rohatku smerem k te pevne a tim prenese silu slapani do tela naboje.. kdyz prestanes slapat.. uvolni se tah na vnitrni rohatku od tela orechu a pruzina ji v tahne zpet do tela naboje cimz je rozpoji… cili nemas zadny dotek, zadny zvuk a zadny drag.

                0 0
                • TJK  

                  je to pohyb po sroubovici (zjednodusene) zatocenim orechem ve smeru slapani vyahnes vnitri rohatku ven a spojis ji s pevnou casti.. povolenim a tahem pruziny zajede zpet a zase se rozpoji

                  0 0
                • okam_z_brna  

                  to abych začal vozit zvonek na cyklostezky. Pořádnej rachot z ořechu je základ.

                  0 0
                  • orm  

                    Kdyz to vydava zvuk, tak to ztraci energii. V okamziku kdy se resi kazda blbost, tak proc ne tohle :-).

                    0 0
                    • tomxxx  

                      To neni 100% pravda.

                      Watově vychází třeba kvalitně namazanej a tichej řetěz hůř než lehce chrastivej. Nejúspornější mazadla ti docela chrastěj, páč jsou řidký.

                      0 0
                    • novas752  

                      Cvrček řve jako kráva a bere nula nula nic. :)

                      0 0
                      • kejda  

                        Nějaká ztráta tam určitě bude. Sundej kolo a dej do stojanu, roztoč určitou silou a změř čas. Pak to samé s kolem v rámu bez zapojené brzdy.

                        0 0
                        • mirage  

                          to vše cos napsal, myslíš ale v legraci, vid? :-)

                          0 0
                          • kejda  

                            úplně nee :) porovnání stejný ráfek, nába Joytech a pak Hope. Hope měl trochu kratší čas, může být způsobeno různým roztočením, proto zkouška asi 20 pokusů. Tedy se domnívám, že na to může mít vliv. Pří jízdě asi zanedbatelný, asi ano…

                            0 0
                            • Honza03  

                              Kdybys měl nová ložiska, tak se ti kolo bude točit taky kratší čas než se starýma vyklechtanýma. A přesto to z kopce pojede rychleji na nových… (stejně tak se ti nové ložisko v ruce nebude chtít samo točit vůbec)

                              0 0
                            • tomxxx  

                              Kdyz roztacis kolo jen ve stojanu, tak ma malou kynetiskou energii, protoze je lehke, kdyz na kole sedis, dost se rozdil smaze.

                              0 0
                              • kejda  

                                Jo souhlas. Myslel jsem to v rovině teoretické… ve stojanu. Za jízdy váhou jezdce, krámy v batohu atd. to nebude měřitelné.

                                Nicméně, oboje náboje byly nové. Subjektivně mi připadlo, že se Hope točí míň…

                                0 0
                    • -b-n-x-  

                      No, ale hlavne to ztraci energii v okamziku, kdy to celkem ani nevadi. Pokud se neslape, tak vetsinou ani prilis moc nevadi, ze se ztrati nejake tezko meritelne mnozstvi energie. Nicmene, osobne bych chtel tichy orech.

                      0 0
                      • jonti  

                        Uplne ne, casto neslapes z duvodu, ze jedes uz moc rychle a neuslapal bys to. A brzdeni i cvrckem je v tom pripade kontraproduktivni.

                        0 0
            • xtonda  

              No já bych nespoléhal na to, že ta 11sp kazeta z nového systému bude mít stejnou rozteč pastorků jako starý 11sp systém, spíš bych tipoval, že bude mít rozteč menší, stejnou jako nová 12sp kazeta. To pak se starými 11sp přehazovačkami asi nebude chodit úplně ideálně.

              0 0
              • satch  

                zajímavá myšlenka dne, akorát to by asi pak nemuseli ani pouštět do výroby, nevím, co by mi to přineslo…

                (sranda bude, až zjistím, ze to je tak jak píšeš :-) – u shimana nikdy nevíš)

                0 0
        • Lachtis  

          Pokud bude ta kazeta 10–45z na 11 spd, tak by to mohla být zajímavá alternativa, ikdyž tam pořád kompromis bude… Nicméně stačilo by koupit kazetu a kompatibilní ořech a vše ostatní z jedenáctkové sady by mělo fungovat, takže člověk ušetří prašulky…

          Nicméně otázka, jaké budou ceny nových kazet.

          0 0
          • LM  

            Plus ještě otázka kolik ty nový kazety budou vážit :-)

            0 0
          • okam_z_brna  

            No teorie je to dobrá, ale tak za 2 roky nejdřív. Kupovat novej ořech a XTR kazetu, to bude docela nálož. Až to pustí do XT, tak bych do toho šel.

            0 0
            • tomxxx  

              ořech bude stát stejně jako ořech na XD a kazeta si myslim, že bude cenou a hmotností na úrovni GX Eagla. Nicméně ani tak mě to moc netankuje. Za mě prostě dává dnes smysl 1×11: 10–42 kazeta, 1×12: 10–50 a 2×11: 11–40. Vše ostatní je nějakej kompromis s velmi chabou nebo žádnou finanční úsporou. U 1×12 se dá ještě přemýšlet o nějaké alternativě s jemějším ostupňováním atd, pro ty kdo nepotřebují takový rozsah.

              0 0
      • xtonda  

        Tak tento odkaz přestal fungovat. Specifikace 2018–2019 se objevila na oficiálním http://productinfo.shimano.com ale 12sp pohony tam nejsou.

        0 0
    • Autumnbiker  

      Hammerhead Karoo GPS computer. Na Wahoo a Garmin se to nechytá, spíš takový mini mobil a cena nato co to umí, nebo spíš neumí taky úplně mimo.

      0 0
    • TechDiver  

      Stages mají novou verzi wattmetru Stages Power L. Dle specifikace:

      • je přesnější (± 1,5% díky novému akcelerometru a nově přidanému gyroskopu)
      • má lepší rozsah BLE/ANT
      • disponuje LED indikátorem stavu baterie
      • lze bezdrátově aktualizovat firmware
      • je o 5 g lehčí
      • umožňuje individuální kalibraci („Individual meter calibration for the most accurate results. Stages Power meters are calibrated individually to ensure a +/- 1.5% accuracy level. Individual calibration means that you can trust the data produced by our system.“)
      • je o 60 USD dražší než Gen2 (cena je od 580 – 650 USD dle výrobce klik)

      Zároveň vyšel test na jejich řešení montáže na obě kliky (zatím jen pro silnici)

      0 0
    • nomecz  

      http://enduro-mtb.com/…b-10-review/

      radon Jab je venku, divím se že to sem ještě nikdo nedal

      https://www.radon-bikes.de/…jab/jab-100/

      0 0
      • krabica  

        Zase moc dlouhé sedlovky, v dnešní době tam nedám ani 175mm teleskop, to je docela fail…

        0 0
        • goofy  

          Jedna firma udělala 175 mm teleskopku, a všichni už teď serou magi v kostkách, když ji na kolo nenarvou… :-D

          U mě dobrý. Celkem se mi to líbí. jen teda nevím co za zvuky bude vydávat zadní stavba, až se dostane bordel co čepu mezi zadní vzpěru a vahadlo. To bude asi fungovat jako dobrý louskáček. :-)

          0 0
          • krabica  

            Neseru, ale mám teleskop 150mm a vím, že občas mi sedlo v těžkých pasážích trochu překáží… S tele.

            175mm by to bylo OK a 200mm luxus.

            0 0
            • goofy  

              Jsi tuším podobně vysoký jak já a tam je to na hraně L/XL. Jelikož mám rád spíš kratší posed (hlavně mám krátké tělo/dlouhé nohy), tak bych se díval po L-ku a tam mi 455 mm stačí bohatě. :-)

              0 0
              • krabica  

                Mám teď na biku TT 648mm a vyhovuje mi, tohle XL má 640mm a měl bych jít do L, které má 620mm? :-D Kolo s 615mm jsem měl a vozil jsem ho s představcem 80mm a zdálo se mi krátké, zkoušel jsem i 60mm představec a to byla fakt hrůza… :-)

                0 0
                • goofy  

                  No tak to prostě jednoduše není kolo pro tebe. je spousta jiných kol, které jsou delší. Kdo potřebuje spíše kratší, tak naopak si může přidat do výběru. jak prosté. Buďme rádi, že ne všechny kola jsou na jedno brdo. ;-)

                  0 0
                  • krabica  

                    Ono by naopak bylo právě pro mně, kdyby nebylo té delší sedlovky… :-D Jinak tele dlouhé alespoň 170mm dělá už dost firem, třeba 9.8, RS, RF, KS, Tominos… :-)

                    0 0
                  • Radek Broz  

                    Přesně – já jsem rád, že někdo dělá i kratší kola, osobně bych to preferoval. Ale taky bych chtěl kratší sedlovku – nevidím důvod, proč dneska používat 150 (a to jsme měl i 125).

                    0 0
                    • krabica  

                      Přesně, taky jsem pro kratší kola s krátkou sedlovkou. :-) Třeba nový Reign bych snad musel mít v Mku s 5cm podložek pod představcem… :-D

                      0 0
                • MlokCZ  

                  Hlavně je otázka, jestli není to srovnání TT úplně mimo. To se běžně stává a není to vůbec dobrý údaj pro srovnání délkek rámů (od té doby, co se vozí různě posumuté sedlové trubky, TT se dalo srovnávat jen v případě rovné sedlové trubky procházející středem + ještě musel být stejný sedlový úhel nebo provedena korekce pro rozdílný).

                  Srovnával bych aspoň reach (ani ten není ideální, protože to ovlivní výška hlavy a i reach je potřeba pro přesné srovnání dle toho korigovat, ale chyba bývá o hodně menší než u TT, kde běžně může být i klidně 3–4cm mimo).

                  Ten Radon má ve 20" 466mm reach, což je hodně.

                  Pro představu jak může být TT hodnota úplně mimo. Jezdím HTčko s TT 600mm, které má reach 409mm. Ten Radon má v v 18" 598mm TT a přitom reach 448mm. A když jsem srovnval dle dalších čísel geo, tak ten reach ± sedí, tedy ten Radon je opravdu o 4cm delší než to moje HTčko. A přitom TT má dokonce o 2mm kratší…

                  Pro srovnání reálné délky je potřeba vzít reach korigovaný o to o kolik se liší výška konce hlavy nebo stačí srovnat rozvor – délka zadní stavby a k tomu korekce dle hlavového úhlu, to je také zcela přesné srovnání délek rámů.

                  0 0
                  • Atilla  

                    466mm reach na 508mm ST určitě není hodně. Spíš kratší na dnešní poměry.

                    0 0
        • logoman  

          455 mm v L je super delka, to bych tam nacpal 200 mm …

          Ty recenze na enduru jsou divny, nejak nemuzu pochopit jak tohle nemuze byt s podobnou geo stabilni …

          Pro me na tom kole neni jedina chyba, dlouhy reach, kratky CS, podkopla vidle, nizky stred, vsechno spravne.

          0 0
      • Rice  

        Tohle by se mi geometrií jako enduro moc líbilo, i když by na zadní stavbě mohlo bejt víc čepů.

        0 0
        • goofy  

          4 ti nestačí? :-)

          0 0
        • Rice  

          Nevim jak to kdo počítá, ale více čepama jsem myslel ne zadní trojuhelník v kuse.

          0 0
          • goofy  

            Ale tam je čep. ;-)

            0 0
            • -b-n-x-  

              Tech par cm pred pevnou osou? U radonu se asi rozhodli hrat na schovavanou. Protoze ja bych to z toho obrazku teda nerekl.

              A jinak me uplne muze vytocit, kdyz nevidim ani jednu fotku kola z druhe strany (kde neni prevodnik). Proc je takova moda davat fotky jen ze strany prevodniku? Dyt tam je vetsinou prd videt, jak je resena zadni stavba. Ted jsem to proste cca 10 minut hledal, a jsem akorat nasrany.

              0 0
              • novas752  

                Aby sis to kolo mohl koupit a osobne to prozkoumat. :)

                0 0
              • my_dudesty  

                Vzdyt v press releasu se jasne pise – The JAB doesn't know understatement. It has the combative contours of a stealth bomber combined with the breathtaking proportions of an Italian sports car.

                Takze museli schovat nejake cepy, aby to melo mensi radarovy odraz :D Jinak ten press release na pinkbike je sice starsi, ale ty commenty stoji za to :D

                0 0
                • -b-n-x-  

                  Nekdo si nekdy cte sracky v press release? :-)

                  0 0
                  • my_dudesty  

                    V tomhle pripade je to takova komedie, ze to za to stoji – ti marketaci museli ficet na necem opravdu silenem aby vypotili takove dilo :)

                    0 0
    • novas752  

      Ze by…?

      0 0
    • milan.v  

      Nové silikonové gripy od AbsoluteBLACK, až bude příležitost, vyzkouším.

      0 0
      • Rice  

        Trochu bych se bál, aby koncovky pasovaly do všech řídítek (hliník a zároveň karbon se silnější stěnou). Teď vozim gripy s jednou objímkou a plastovejma koncovkama a jsem nadšenej, že nedělaj při opírání kola skřípavý zvuky jako dělaj kovový.

        0 0
      • Rubi  

        Ty drazky tam jsou aby to bylo neco jineho nez esi? :-D

        0 0
        • Smazaný účet  

          „The channels also provide an escape path for dirt, and the edges of the grooves can even be used to scrape dirt from bare palms while riding.“ Kdo věří, že ta špína bude z těch drážek utikat, místo aby se tam hromadila, ať se přihlásí. :-))

          0 0
    • tomxxx  

      Novej Canyon XC full. Konecne pujde pristi rok Lux do haje, volejme slava.

      0 0
      • Smazaný účet  

        no hezký to není. Přijde mi jak nabouraný

        0 0
        • tomxxx  

          Me to neurazi. Prevotka ma nejmensi ram, treba v jinych velikostech to bude vypadat lepe, uvidime na Cape epic.

          Nicmene oni tohle ulozeni tlumice testovali uz pred lety, byly i fotky a ty z netu zmizely a prestalo se o tom uplne mluvit.

          0 0
          • Smazaný účet  

            ta nabouraná hlava bude hnusná ve všech velikosteh. Ale proti gustu…

            0 0
            • tomxxx  

              No tady to nevypadá tak zle. Uvidíme s čim nakonec skutečně přijdou.

              0 0
              • Radek Broz  

                Pokud už závodníci mají karbon rámy, tak to těžko budou nějak předělávat.

                0 0
                • tomxxx  

                  Jeden už měli a pak ho mezi lidi nepustili :D Ale tohle už do prodoje pustěj, to je jasné.

                  Spíš jde o to jak to stříknou, to ty boule a prohnutiny dokáže schovat nebo podtrhnout, viz Inflite kterej designem totálně dodrbali. Plus na jakejch tlumičích to postavěj, to by pro mě bylo docela zásadní v rozhodování.

                  0 0
          • jonti  

            vejde se i druhy bidon, na bezne vylety a maratony super vec.

            0 0
      • Radek Broz  

        Tak když jsme u toho XC, tak novej Intense: https://eu.intensecycles.com/…xc-pro-build

        0 0
        • bimjeam  

          Tá grafika je des, ale uhly, zdvihy a geo to má presne podľa môjho gusta

          0 0
          • Radek Broz  

            Taky se mi to nelíbí (ostatní Intensy se mi líbí), ale hrozně rád bych to vyzkoušel – ta geometrie vypadá na XC kolo hodně zajímavě.

            0 0
          • tomxxx  

            Na mě je to hrozně natažený. To bych tam musel dát 60 představec a to je na XC už trochu málo.

            0 0
            • TJK  

              nejak rozved zo ze 60 je na XC malo :)

              0 0
              • tomxxx  

                Pro mě jo. Ať si každej vozí co chce.

                Ale já bych těžko sháněl 60 s velkym negativem a přecijen XC ok, ale jezdim na tom i půlmaratony, takže to nepotřebuju tak točivý.

                0 0
            • Radek Broz  

              Proč? To je právě dělaný na krátkej představec a že se dřív vozily dlouhý, je úplně jedno.

              0 0
              • tomxxx  

                Viz příspěvek výš. Mně to prostě nevyhovuje. Trend je teď jinej než potřebuju a intens je ještě nataženější než ostatní.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Podle představce teda poznám, jestli jezdím XC? Takže geometrie není důležitá, záleží jen na délce představce. Tady se dozvím věcí :)

                  0 0
                  • tomxxx  

                    Ne, jen neumis cist. Nic takoveho jsem nenapsal, jen zas mame klasicky BF problem pochopeni psaneho textu.

                    0 0
        • MichaelSimek  

          Jak jsem psal v Intense vlakne, tohle chci, presne XC geoska o ktery jsem snil. A ta grafika se me libi…snad ho brzo na nz priplujou…

          0 0
    • tomas.nov8  

      V tejdnu zveřejnili nový Rocky Mountain Solo, ale zatím jen pro USA a Kanadu.

      Ale Altitude Powerplay byl původně taky jen pro Evropu a už je téměř všude, tak možná časem.

      0 0
    • novas752  

      Canyon chysta dle videa z jejich Instagram stories nejaky novy gravelbike. Jsou tam nejaky podivny riditka. :) zitra zverejnej vic.

      Lepsi screenshot nemam.

      0 0
    • Tina  

      Markus Kaufmann s Centurion XC teamu testuje nové dezény Schwalbe. Vypadá to na špecifické vzory pre predné a zadné koleso.

      0 0
    • novas752  

      Canyon Grail

      Asi to bude funkční, ale moc hezký to nejni.

      0 0
      • krabica  

        Až na tu kokotinu s říditky je to černozelené úplně luxusní.

        0 0
        • LM  

          Tak zas máš odpruženou sedlovku i řidítka :-)

          0 0
      • tomxxx  

        K čemu to dopiče je, proč neudělali výš hlavu a nemuseli být tak divná rodla, však za tu přidanou tyč se stejně nedá chytit.

        0 0
        • novas752  

          Asi že v úchopu za páky to bude tuhý a mezi pákama to bude pružit. U normálních beranů je to víceméně opačně.

          0 0
      • okam_z_brna  

        ten rám se fakt povedl, akorát ty řidítka je teda hodně velká slepá větev

        0 0
    • okam_z_brna  

      Nový óčka…

      0 0
      • snas89  

        Dobře oni.

        když už udělat obroučky jen z jedný strany, tak ať je to na tu, kde bude zůstávat pot a kapky:)

        0 0
        • scret  

          tak modelu bez obroucek dole maji dost, tak si clovek muze vybrat:)

          0 0
    • goofy  

      No ní možné, konečně zase RC2 patrona od RS!

      https://www.pinkbike.com/…rik-rc2.html

      0 0
      • wilda81  

        tak už jen pružinový kit, rozšířit nohy a pojmenovat třeba Totem :D

        0 0
      • Pedro404  

        Předpokládám, že za čtyři roky bude muj 2012 Boxxer s R2C2 Mission Controlem zase špičková technologie:)

        0 0
      • scret  

        tak ted uz jen udelat zpatky zas dual air:)

        0 0
      • Atilla  

        Proč tam není 20mm osa?!

        0 0
        • goofy  

          By asi museli opustit ten jejich super boost nebo jak tomu říkají, a to by jejich marketingové oddělení asi neskouslo.. vždyť tak všem okolo tvrdí, jak je to parádní věc…

          0 0
          • tomxxx  

            Ale z hlediska tuhosti vidlice je to skutečně lepší než větší osa. Plus se daj použít i záplety z jejich „povedený“ RS1 bez změny náboje… Blbý je, že ten náboje je hrozně těžkej.

            0 0
          • Atilla  

            Torgue cap. Měl jsem za to že na 2019 někdo přijde s 20×110 boost.

            Ale jinak cena 20k za lyrika RC2 není špatná. Docela by mě zajímalo srovnání s Duroluxem R2C2 protože včera jsem na něj sedl a žere fakt luxusně.

            0 0
    • Acanthophis  

      YT začíná prodávat samostatně rámy u Jeffsy/Capry/Tu­es:

      Viz odkaz – ceny docela zajímavé :)

      0 0
    • Tina  

      Žeby aj vlastník wireless shifting patentu konečne prešiel na wireless technológiu radenia v blízkej budúcnosti?

      0 0
    • Autumnbiker  

      Shimano patents disc brake cover. http://www.cyclingnews.com/…brake-cover/

      0 0
    • suslos  

      Nový 29er long travel Ibis s pěknou geo :-)

      https://singletrackworld.com/…-travel-29er

      0 0
      • kejda  

        A *****…

        0 0
      • Radek Broz  

        https://www.ibiscycles.com/bikes/ripmo/

        Furt si myslím, že 29 na enduro je **********, ale tohle bych snad i chtěl. Nepotřebuju to, nemám na to terén, ale líbí se mi to.

        0 0
        • MichaelSimek  

          Ja se priznam ze si s 29 celkem chrochtam, nevim jestli bych poznal zasadni rozdil kdybych mel 27.5 se stejnou geo. Ale nejak ty 29 nemam moc co vytknout urcite ne natolik abych rekl ze je to picovina.

          0 0
          • novas752  

            Nevis dokud nezkusis. :)

            Me by na 29" enduru trochu vadilo ze je tezsi a trochu vic, ze je jeste delsi a celkove vetsi, nez kdyz je to jen na 27,5", navic bych ho uz asi nenarval do vytahu. :)

            Samozrejme s odlisnou geometrii – delka zadni stavby, offset vidlice, vyska hlavy a tak. Pouhou vymenou kol bys akorat snizil o cca 1,5cm stred a zkratil stopu.

            0 0
            • MichaelSimek  

              Ono sehnat 27 v uplne stejny geo jako 29 neni tak jenoduchy, 27 jsem jezdil posledni asi 3 roky, pul roku 29 a ty zminovany nevyhody me nejak neobtezuji, ale taky mam 190 takze mozna me to proste sedne momentalne, treba se objevi nejaky novy kolo co si poridim a bdue 27 a budu si taky chrochtat

              0 0
          • TJK  

            Po akt víkendové vyjížďce známého trailu musím říct že si fakt na 29 užívím.. je až neuvěřitelný jaký rozdíl je to oproti 27.5 hlavně v rozbitých pasížích… jinak co se týká váhy mám 29 skoro stejně těžkou jako jsem měl 27,5 takže v tomhle nevidím rozdíl

            0 0
        • kejda  

          Tak nějak. Taky to nepotřebuju, ale chci to. Vypadá to, že budu mít problém…

          Akorát nevím, co s HD3, které jsem dopřál nový tlumák a vidlici.

          0 0
        • tomfree  

          Před pár lety to tu vypadalo,že se na 29 snad ani v terénu nedá jezdit a dneska je situace taková jaká je,při výběru nového kola by mě nenapadlo se dívat na nic s rozměrem 27,5,pokud bych teda nekupoval elektrokolo,tam tenhle rozměr momentálně vede :-)

          0 0
          • MlokCZ  

            Na elektrokolech je taky jen otázka času až se naučí vyrobit i 29" se slušnou geo. Už i tam se začínají objevovat aspoň trochu rozumné délky zadní stavby ve 29".

            0 0
            • Tina  

              Problémom je zatiaľ samotný motor a jeho súčasná veľkosť. Tá nedovoľuje veľmi skracovať zadné stavby.

              0 0
            • tomas.nov8  

              Teď nedávno odhalili ty AMi od Lapierru. To vypadá celkem na slušný 29" ebiky už.

              0 0
      • goofy  

        Až na ty 29 by to mohlo být celkem pěkné kolo… :-)

        0 0
      • pocestny  

        435mm chainstay na 29" ? ^^

        0 0
        • jonti  

          Se ti to zda moc dlouhe? Asi to chteji stabilnejsi.

          0 0
          • pocestny  

            je to nějak moc krátké

            0 0
            • JakeF  

              Má to míň zdvihu a zadní stavbu o 5mm delší, než moje 5 let starý Enduro 29 :)).

              0 0
              • suslos  

                A co hlavový úhel, hmm? ;-) méně zdvihu není argument, když to funguje…

                0 0
                • JakeF  

                  Tak hlavový úhly byly v tý době obecně strmější. Se podívej na Ibisy z tý doby. Že by Spešl fungoval nějak zásadně hůř, to si nemyslím… Ale je pravda, že konstrukčně je snazší udělat tu krátkou zadní stavbu na čtyřčepu než na virtuálu.

                  0 0
                  • suslos  

                    Porovnal jsi 5 let starý s novým, tak do toho nevnášej starej Ibis, na to jsem nereagoval. To se pak můžeme bavit o tom, že Ibis v této kategorii tehdá neměl ani 29er.

                    S délkou zadní stavby máš v tomto ohledu s přihlédnutím na systém zavěšení samozřejmě pravdu.

                    0 0
                    • JakeF  

                      Bavili jsme se o délce zadní stavby… Tak jsem doplnil info, že to není hodnota nijak revoluční.

                      Úhel hlavy s tím nemá technologicky nic společnýho a vůbec nechápu, proč jsi měl potřebu ho do tý diskuze tahat. Že je dneska trend dělat položenější vidle tady ví asi každej.

                      Pro zajímavost, dnešní (2 roky starý) E29 má zadní stavbu o 2 mm kratší, 20 mm víc zdvihu a hlava je stejná respektive položenější podle nastavení (66 nebo 65.5, Ibis 65,9).

                      Každopádně se mi ten Ibis líbí a vejde se do něj flaška, takže ho možná budu na příští rok i zvažovat. Jen bych z tý geometrie nedělal nějakej zázrak, opravdu zajímavý bude až Ripmo HD :)).

                      0 0
                      • TJK  

                        Evil Wreckoning? :) ale udajne neni extra jezdivy, zase z kopce dolu to asi bude velmi dobre

                        0 0
                        • logoman  

                          Nedavno byl na vitalu test 29er a dost dobre si tam vedla orbea. Ta vypada hodne fajn.

                          0 0
                          • TJK  

                            na to jsem koukal… ta znacka me nijak neoslovuje ale kolo vypada hodne schopne! s tim souhlas

                            0 0
              • MichaelSimek  

                Ja se delsi zadni stavby bal, ale carbina ji ma nadprumernou a naopak si myslim ze to mojemu stylu svedci, wheelie i manualek (takovej ten muj pidi amaterskej) v klidu, banac v klidu, do zatacek v klidu takze se toho uz nebojim :)

                0 0
    • Tina  

      Emily Batty – Trek Top Fuel custom https://youtu.be/sa0KNluqhZ0

      Upozorním na prototyp otočného lockoutu vidlice a tlmiča od RockShox

      0 0
      • snas89  

        Jakoby stal u detskyho kola:))

        Docela by me zajimaly jeji watzy na kilo.

        Neco podobnyho ma i decathlon uz v prodeji. Tole ale neni takovy lowcost a vypada to lip.

        0 0
        • pocestny  

          15,5", kolik ona má? 158cm?

          0 0
        • -b-n-x-  

          Není to Onuce u svého kola?

          0 0
        • pocestny  

          A ta přední guma o které nechce sdělit značku, a které má smazané logo a vzorkem nápadně připomíná IKON,… je to IKON? No hlavně, že upřesnil, že „pláště mění podle potřeby v daný den“ a zaostřili logo zadní gumy Bontrager a taky, že má uvnitř bontrager higle seal.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jardovo kolo je taky focený s S sedlovkou, přitom už leta vozí Truvativ…

            0 0
          • Tina  

            Je to Maxxis Ikon :) Originál Bontrager XR2 Team Isue je síce skvelý plášť, ale cca o 100g ťažší ako štandardný Maxxis Ikon 3C EXO TR . A pokiaľ používa Emily továrny Maxxis ako napr. Scott team tak je to špeciálna 170TPI edícia, ktorá sa bežne nepredáva a je ešte o nejakých 30g ľahšia.

            0 0
      • goofy  

        To sedlo… :-)

        0 0
        • Tina  

          Sedlo takto jazdí už od začiatkov. Nie je to preto, že by jej bol rám dlhý. Vyhovuje jej posed posunutý hodne dopredu. Vpredu používa 100 mm predstavec. Emily v minulosti jazdila dokonca so sedlovkou otočenou offsetom dopredu.

          Je to podobná špecifická preferencia ako posed JK.

          0 0
        • pocestny  

          jinak by potřebovala 150mm kliky :-D

          (se směju, jinak jsem jeji fanda)

          0 0
        • novas752  

          Tak proč ne žejo. Do kopce sedíš hodně vepředu takže se ti to nevzpíná a z kopce ti sedlo krapet míň překáží, když potřebuješ jít víc dozadu a dolu.

          0 0
          • jecnak  

            Ona je hlavne trochu jina dynamika slapani. Nekomu to proste vyhovuje.

            0 0
    • bimjeam  

      Jakto, že tu ešte nikto nerieši novú Ultegru RX a 105 R7000? :O

      0 0
      • MiroHo  

        Protože by se to vlákno mělo jmenovat spíše enduro novinky 2018 ;-)

        0 0
      • madik  

        Řešilo se to ve fotkách. Za mě dobrý. Jen je škoda, že jsou hydraulické komponenty ve 105 řadě furt výrazně dražší, jak pro ráfkové brzdy. Je to celkem pochopitelné, kvůli mnohem vyšší vyžadované výrobní přesnosti a komplexnosti řadiček a třemnů. Ale furt prostě budou kola s kotoučkovami dražší.

        0 0
      • Vilém  

        Protoze se resi jinde:)

        0 0
      • jecnak  

        Jsem rad, ze jsem si na RXo pockal.

        0 0
      • tomxxx  

        Hlavne ze sem pred sezonou koupil novou ultegru na CX…tohle by se mi hodilo

        0 0
        • madik  

          Tak holt prodej na bazaru a kup novou RX. Zase tak moc snad neprodeláš.

          0 0
        • Smazaný účet  

          Zbytečný čep navíc, kolik sil. rámů má shimaňáckou patku?

          0 0
          • Vilém  

            O jake shimanacke patce je rec?

            0 0
          • tomxxx  

            Mluvíme o brzdě. mezikus u patky je mi u zadele.

            0 0
          • Vilém  

            ..a taky tech cepu je tam stejne jako na klasice.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Asi ti jde o slovíčkaření, nevím, jak se odborně nazývá, to co je tam navíc.

              0 0
              • novas752  

                Tady ale neni rec o Shadow konstrukci, ktera se mimochodem na mtb pouziva minimalne 10 let, snizuje riziko padu retezu a schovava telo prehazovacky vic k vypletu, ale o brzdenem raminku – treci spojce – to uz se na mtb taky nejaky ten patek pouziva.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Jsa frustrován zkracujícím se časem mezi uváděním novinek, jsem sdělil jen svůj postřeh, který je evidentně úplně mimo mísu. Mě osobně tohle se*e, když koupím kolo, tak za dva roky už má starou sadu, objeví se jiné montážní průměry a standardy,… Kdysi jsem rozeznával všechny modely aut, dneska jsou furt nový a nový, facelifty, totok… :)

                  0 0
                  • tomxxx  

                    Nevim co te sere. Uvadeni novejch sad shimana je stejne uz nejakej ten rok (rekl bych spis desetileti). Nova prahazovacka je kompatibilni se starejma pakama a naopak. Pridali brzdu, ktera je na CX ***** potreba a pridali shadow, ktery je ***** dobry… Tak proc brecis?

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Mi se brzda vyhla a ani na fullu teda nechyběla.

                      0 0
                      • novas752  

                        Zrejme jezdis malo #endurospecific.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Vůbec mi to připadá, že oproti 80% BF jezdím na jiné planetě. Prostě vyjíždím z baráku, nikam nepopojíždím jiným prostředkem, takže jedu kus po asfaltu, pak vjedu do lesa, snažím se do kopce pokud možno neslízat a naopak nemám potřebu sjíždět nějaký náročnější sjezdy…

                          0 0
              • Vilém  

                Navic je tam jen ten meziclanek. cepu je furt stejne, Meziclanek je k patce prisroubovany napevno.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Sagič má už tu „správnou patku“ :)

                0 0
      • Polka  

        Hmhm, zadny pericka a ta cena…jinak nevypadaj spatne.

        0 0
      • mirabike  

        Úúlně vidím ty zkyslý držky namistrovanejch vývojářů Goodyearu, když jim testmeni furt dokola říkali: „není to špatný, ale ten Maxxis vzorek funguje líp“, až nakonec dostali příkazem jen redesignovat osvědčené :DDD

        0 0
        • jonti  

          Vetsina znacek uz zjistila, ze nic lepsiho nez nekolik rozmeru kostek neni, zadne zazracne tvary nepomahaji. To neni jen u maxxisu, ale vlastne u vsech znacek.

          0 0
        • scret  

          :)))

          0 0
      • black.horse  

        Jak kdybych viděl překopané Tioga :-)

        0 0
    • goofy  

      Nový Helm i pro 29 palcové enduristy…

      https://www.pinkbike.com/…st-look.html

      0 0
      • smizo  

        Moc pekna a v ty pruzine jeste k tomu, ale ta cena..

        0 0
        • goofy  

          Cena je jaká je no. Bohužel tak teď stojí většina vidlic, pokud za to teda nechtějí ještě víc… :-)

          0 0
          • Atilla  

            Přitom na tom zase tak nic moc není. Smutné je, že jsou to ceny jako za fakt pěkné MX vidle. Tohle jde za dva roky pomalu do koše.

            0 0
            • Pedro404  

              Proč do koše?

              A pokud sou MX vidle odolnější – u nich si předpokládám můžou dovolit tolik nehrotit nízkou váhu.

              0 0
              • Atilla  

                Neznám moc lidí, kteří jezdí a vydrží jim 2kg vidlice víc než 2 roky. Staré MZ vydrželi 10let, to samé třeba fox 36 van R atd. Dnes ty nové-pouzdra v loji, problémy s fit patronou, hydro dorazy v čudu, vrzající nohy, vrzající korunky,…

                0 0
                • Pedro404  

                  Holt daň za nižší váhu a lepší tlumení, nikdo nikomu nebrání vozit starou MZ nebo Fox 36, ale předpokládám že z hlediska váhy nebo chodu ty vidlice už nejsou relevantní.

                  0 0
                  • Atilla  

                    Relevantní/ne­relevantní pořád jezdí a kde kdo ti na ní natrhne zadel. Asi tak.

                    0 0
                    • Pedro404  

                      Natrhávání zadelí bych do toho netahal, mně jí kde kdo natrhne i na celopevňáku, to nemá nic společnýho ani s odolností ani s funkčností vidle.

                      Si myslim že stejně tak budou za pět let jezdit desetiletý Piky s Chargerem, někomu to holt vydrží a někomu ne, většina lidí ale bude za lehčí, líp chodící vidle ráda. A ten zbytek si může ty starý odolný těžítka sehnat na bazaru za pár korun. Win/win.

                      0 0
                      • Atilla  

                        Podle mě je pro jezdce reálný přínos mezi starou a novou fox 36 přesně 0,00000001%

                        K čemu ti je, že to o malinko líp zobe a je to o něco lehčí… v reálu o ničem a přesvědčuji se o tom dnes a denně.

                        Borce na top kolech předjíždí holka na Agang trinitiy co jezdí měsíc. Denisa na tom předtím dala 5× za sebou DH ve Špindlu a borci na DHčkách brečí , že je to už trial.

                        Tyhle mikro rozdíly mají reálný přínos u 0,005% lidí co jezdí TOP ne u nás plácalů a kecalů z BF. My z toho můžeme mít tak max dobrý pocit

                        0 0
                        • novas752  

                          Co nadelas, na novych kolech se 10 let stara 36ka nenabizi…

                          0 0
                          • JakeF  

                            No tvl… Kdybych věděl, že tenhle argument uznáváš, tak jsem se mohl ušetřit těch diskuzí o trojplackách…

                            0 0
                        • Pedro404  

                          Co má na tý Trinity za vidli? Já si jednou vzal na Ještěd Culta na Revelationu a Monarchu RT a po dvou jízdách sem jel radši domů, na tý vidlici se v rychlejšim bordelu absolutně nedalo jet.

                          0 0
                          • scret  

                            Asi tak, loni jsem sehnal manzelce RVL s 20mm osou a nachvili ji schvalne prohodil s Pikem… stejny kola, stejny vsechno, jen vidle jina… A jezdit se na tom porad da, ale hned po presednuti jsem i pri bezne vyjizdce cejtil ten rozdil v tuhosti a na zacatku mne to v par chvilich docela vydesilo…:) Pak si clovek zvyknul uz…

                            0 0
                            • Pedro404  

                              Tuhost ani netušim, ale šíleně to mlátilo do rukou.

                              0 0
                              • scret  

                                mlatilo? divny… RVL je spi takova mechova…

                                0 0
                                • Pedro404  

                                  Holt se hned zamlátila se do zdvihu a zůstala v něm.

                                  0 0
                                  • scret  

                                    nevim, vzdy jsem mel RVL RLT Ti a ano, pri tvrdsi jizde to nezvlada tak dobre tlumeni jako Pike, neni tam takova opora ve zdvihu, ale zehlilo to paradne…

                                    0 0
                                    • JakeF  

                                      Měl jsem podobnej pocit jako Pedro, Revelation mi přišel tupej a tlumení nestíhalo.

                                      0 0
                                      • scret  

                                        jakej typ? jako do tupy vidle to ma fakt hodne daleko… Teda jestli se bavime o DA… novy SA jsem nejel

                                        0 0
                                        • pepek  

                                          +1 Tlumení nestíhalo? – dám řidší olej.

                                          0 0
                                          • scret  

                                            stihalo, jen jsem psal, ze tam neni takova opora ve zdvihu jako ma treba Pike..

                                            0 0
                                        • JakeF  

                                          Co já vím… Bylo to na Stumpjumperu a proti Piku to mělo o hodně víc XC projev. Ale už to nějakej pátek bude, takže třeba nový chodí líp.

                                          0 0
                                          • jonti  

                                            Nedavaji tam uz ted taky charger patronu, jako do Sidu? to by mohlo pomoct.

                                            0 0
                          • Atilla  

                            RVL a to je to přesně o čem mluvím.

                            Pako co neskočí skok s RVL ho neskočí ani s CC Helm = krom dobrého pocitu žádné reálné zlepšení stále jen pako s lepší vidlicí.

                            0 0
                            • MichaelSimek  

                              Ja si zvyknu driv nebo pozdeji na kazdej komponent, ale argument ze kdyz me komponent neposune o lvl tak ho nema cenu kupovat me moc neštymuje.

                              Jsou lidi co predjedou a preskacou cely bf na 10 let starym kole, znamena to ze vsichni z bf jsou paka pro ktere moderni kolo neprinese zadny realny zlepseni?

                              0 0
                              • Atilla  

                                Mě taky vždycky chytne vlna tuningua pak zjistím, že jezdím úplně stejně ať mám vidli takovou , nebo makovou. Ještě se mi nikdy nestalo, že by ze mě komponent udělal lepšího jezdce. Velká výhoda jsou třeba bezduše, ale tlumičem, nebo pěknou vidlí si spíš dělám radost.

                                0 0
                                • MichaelSimek  

                                  Spis si myslim ze kazda vec prida malinko ale dohromady kdyz se ty malinka sectou tak to poznat je.

                                  0 0
                                • scret  

                                  ted nevim jestli trollis nebo to myslis vazne… Jasne, ze kdyz budes mit Pika nebo Helma, tak to z tebe lepsiho jezdce neudela, ale jedno z toho ti bude vic sedet a vic si na tom dovolis… Alespon tak to mam ja. Pokud mi neco nesedne, tak se cejtim hur a i hur jedu…

                                  0 0
                                  • Atilla  

                                    Třeba na HT vozím vidlici se SAGem 0 a nejezdím o nic pomaleji než na fullu 160/160 samo jsou pasáže kde to na HT prostě hodně drncá a ztrácíš, ale zase na rovince šlápneš a ve výsledku jedu stejně rychle. Co se týče techniky, když něco nedám na HT, tak to nedám ani na fůllu. Třeba velké dropy na HT nedávám kvůli kotníkům. Ale stojím si za tím, že jestli dáš nějakou pasáž jen kvůli tomu, že máš novou vidlici, tak se starou bys jí dal taky. O tom to prostě není.

                                    0 0
                                • -b-n-x-  

                                  Presne, mam to uplne stejne jestli jedu na 18kg ocelaku se 120/100 zdvihy (temer nefunkcnimi), nebo na 13,5kg aktualnim kole, kde je 170/160 ;-)

                                  0 0
                                • File12  

                                  No tak když vemu Ghost Framr v Lku co mi byl malej a snad za týden bude Capra 29, tak věřím, že to bude úplně něco jinýho i co do jistoty a rychlosti. To ale nemění fakt, že mě kolegové předjedou klidně na 10 let starym freeride kole. Jde o ty radosti z ježdění a novýho kola. Oproti kámošum jsem několik levelů pozadu a i let ježdění a moc dobře to vím.

                                  0 0
                            • Pedro404  

                              Tak řešit skákání je taky v rámci tlumení víceméně irelevantní, tam máš jednu kompresi na odpalu a jednu na dopadu a skákat člověk buď umí, nebo ne. Zato v dlouhym rozbitym sjezdu může lepší tlumení u běžnýho jezdce znamenat rozdíl mezi tim, jestli udrží řídítka v ruce nebo hodí tlamu, popř. jak moc bude mít po dni v parku unavený ruce.

                              0 0
                              • -b-n-x-  

                                No a v souvislosti s tim drncanim bych tak nejak tvrdil, ze stejny jezdec je s lepsi vidlici schopen jet opravdu rychleji. Na rovine mozna ani ne tolik, ale v zatackach diky lepsimu gripu urcite. A osobne si myslim, ze to nebude uplne zanedbatelny rozdil.

                                0 0
                        • Pedro404  

                          Každopádně jak sem řikal, porovnávat vybavení mezi různejma lidma má nulovou hodnotu, záleží na tom, jestli by ty týpci jeli na Trinity eště pomalejc nebo Denisa na DHčku eště rychlejc.

                          Ale chápu, že zamachrovat šikovnou kamarádkou se musí:)

                          0 0
                          • scret  

                            :))

                            0 0
                          • Atilla  

                            Dobře, tak týpek na DHčku bude mít místo MZ 380 Fox 40 kashima – co se změní?

                            0 0
                            • snílek  

                              Třeba vůbec nic. Ale i kdyby na tom jezdil po pro rohlíky, tak z toho může mít lepší pocit. Bavíme se o zájmový aktivitě, zábavě, koníčku – nevim co je špatnýho na tom, když někoho baví si koupit nejnovější hyperkashima supercharger megaboost robovidlici. A co do toho vůbec komu je, je to jeho věc. A taky pustí peňouze výrobcům, který můžou třeba vyrábět prima věci i v nižších kategoriích.

                              0 0
                              • Atilla  

                                Celou dobu píšu co ty. Může z toho mít lepší pocit, ale reálný přínos je nula. Taky jsem teď pořídil nový tlumič a TI pero, ale jen protože mě to baví nastavovat a štourat. Rozhodně díky tomu nezrychlím. To už je stejně o hlavě.

                                0 0
                                • snílek  

                                  Aha, tak to si rozumíme:) Mě přišlo, že jsi nějakej zahořklej vůči lidem co komentujou a vyžadujou drahý/složitý vybavení, ač to reálně nevyužijou.

                                  0 0
                            • Pedro404  

                              Těžko říct, přímý porovnání těchhle dvou nemám, a s tim, že neni nutný to obměňovat furt ve stylu top model za o rok novější top model, souhlasim (stačí se mrknout na moje kola).

                              Z vlastní zkušenosti můžu říct akorát to, že co se týče rychlosti ve sjezdu (čili žehlení/pohodlí na rukách), tak rozdíl mezi 2012 Boxxerem s R2C2 Mission Controlem a 2009 Boxxerem s RC2 Mission Controlem je znatelnej a 2013 Fox 40 RC2 je pro mě proti oběma Boxxerům totální šit (čili je to taky o tom, jak člověku vyhovuje projev konkrétní vidle), takže bych na sjezd už nic s horšim projevem než je ten 2012 Mission Control nechtěl.

                              0 0
                        • krabica  

                          Když mi na kole něco nevyhovuje, tak mě to sere, jedu mizerně a nebaví mě to, proto hlavně měním odpružení…

                          0 0
                          • Atilla  

                            Kolikrát je větší rozdíl v tom jak se vyspíš a najíš…

                            0 0
                            • kandik psi zub  
                              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                              0 0
                        • kudlanka32  

                          jo tak treba mezi funkci pseudo vidlice RS Pike a Formule je nebetycny rozdil…po letech mam pocit ze jezdim na pruzine a tam kde mi skakalo kolo jak splasenej kralik, ted ani nevim ze po nejakych nerovnostech jedu. To hodnotim pozitivne.

                          0 0
                          • Atilla  

                            Pike vidlice se kterou jezdí WC Enduro .............nebylo to spíš špatným nastavení odskoku?

                            0 0
                            • kudlanka32  

                              to neni zadny meritko, oni tam muzou mit jinej kompresni stack, ja tam mam takovej nepruznej blok planzet, ze to nemuze fungovat z principu, a kterej nemuzu ani vyhodit ale ani preskladat protoze to nemam za co vymenit…odskok s tim nema co delat, jedna vada piku je nenastavitelna a prehnana highspeed komprese, odhadem tak na 90kg chlapa jedouciho HC WC DH :-D Z ty doby byly vsechny vidlice na pikacu vcetne foxe – tupy i kdyz jinak funkcni, ale ted je na vyber. Zkusis jinou a je to hned jasny, ze zpatky fakt ne.

                              Talsi vec je vzduchova pruzina samotna, co je je furt zacpana vazelinou a nebo olejem co stejka do negativky a je to je pak jak elastomerovej spalek. Porad rozdelavat, upoustet ten prelak a vymenovat tesneni na olejovy casti…fakt neeee. Nikdy jsem se tak casto nehrabal ve vidlici jako v tyhle mrdce. Funguje par vyjizdek a pak zas na novo…

                              0 0
                              • JakeF  

                                Jestli ty nebudeš nějakej přecitlivělej… Na servis Piku dost seru a šlape v pohodě.

                                0 0
                                • scret  

                                  taky si rikam, kde delam problem:))) Ale je fakt, ze jsem zkousel i nekolik Piku okolo a nekdy to jsou hrozny jebky… Ten muj DP funguje paradne…

                                  0 0
                              • Atilla  

                                Nevím já mám hlavně 70cm zdvihu na rukách a 50cm na nohách a když je nepoužívám správně tak drncá všechno. pokud mám chuť a snažím se nedrncá ani vidle která mi chodí tak 7–8cm.....

                                Osahal jsem 2 formule jen tak na parkáči a na piku jel několikrát a víc mi teda sedí tvrdší projev piku, než houba vidlice od formule, ale třeba s tím nejtvrdším stackem…

                                Jinak měl jsem poměrně dost vidlic Boss idille, Totem RC2 DH(pružina/vzduch/sn­ižování), Fox 36 180 van RC2 kashima, Suntour durolux R2C2, aion ,auron, Mz Z1 FR1, Manitou Sharman, Pike old, MZ DJ,......

                                0 0
                                • kudlanka32  

                                  projevi se to na rolete treba a nebo na kamenitych sjezdech…ale ovsem pro ostry hochy z BF se da otupit i ta Formule. Jen je mozna trochu krehka, prijde mi zbytecne lehka. Staci vytocit kompresi do 2/3 a mas Pike co se tyce pomaly komprese v poloze otevreno, ale jen z casti, jelikoz ti high speed komprese spolyka hranaty prepazky. Coz dela tu houbovitost. Takze bys asi mel mit jinej kompresni pistek – nejspis Special-Firm. A pridat olej a snizit tlak aby byla progresivni jak pike se 3 tokenama.

                                  Potiz je ze obracene to moc nejde.

                                  0 0
    • goofy  

      Nové Maruno/Foxky… :-)

      https://www.pinkbike.com/…st-ride.html

      0 0
      • logoman  

        Tu oranzovou by uz meli zrusit, je fakt desna …

        0 0
        • goofy  

          Kterou oranžovou máš na mysli?

          0 0
          • logoman  

            Aha na odkaz jsem neklikal, myslel jsem, ze tam budou i foxky a ta jejich oranzova. Marzoska cajk, ale tezka a draha.

            0 0
            • goofy  

              Aha… Ono jsou i nové Foxky. :-)

              https://www.pinkbike.com/…st-look.html

              https://www.pinkbike.com/…st-look.html

              Ta oranžová je náhodou super! konečně bude i sériově prodávaná. beztak drtivá většina bude skladem v černé. Ale jsem nějak zmaten z té grip2 patrony. To má byt levnější varianta k FIT patroně? Asi jo že. I tak ta cena moc lidová není. :-)

              Edit: teď se dívám, že to má dokonce HS rebound. Zajímavé, zajímavé…

              0 0
              • logoman  

                Mne prijde dost vyblita :-).

                GRIP2 je drazsi nez FIT4. To je ted jejich „uber alles“ …

                0 0
                • goofy  

                  To nevadí. Můžeš brát černou… ;-)

                  Ale jo. Máš pravdu. Teď to víc študuju a bude to vlastně top model. Se mi zdálo divné, že by HS a LS rebound i kompresi měla nějaká levnější varianta. Ještě by mohli zpátky vrátit pružinu, a bude to paráda :-D

                  0 0
                  • tomxxx  

                    Vysvetli mi k cemu je LS komprese u XC 100mm vidle, davaj to na foxu, axony i sidku… Pritom treba u svy sidky sem poznal velky kulovy. U endura a dh to chapu, ale na XC to moc nechapu.

                    0 0
                    • goofy  

                      Tak LS je stejně spíš jenom takové kurvítko citlivosti, takže na XC proč ne.

                      0 0
                    • JFtryall  

                      Proc ne…LS ladis, kdyz mas treba lehci maraton nebo narocnejsi XCcko, na tezkej teren to chce mit hodne aktivni. Na Axonu je to dost znat.

                      0 0
                • Jenda  

                  Tak pokud jsem to dobře pochopil, ten grip tlumič je dost blbovzdornej co se týče servisu. To FIT patrony ho musíš nalít přesný množství, tady můžeš nalít trochu víc a přebytečnej olej prostě vyteče „přepadovým“ kanálkem. Tím i nehrozí zhoršení funkce tlumiče v důsledku přisátí mazacího oleje z vnějších nohou.

                  Na vidli mám první verzi grip tlumiče, trochu jsem se toho bál ale zdá se, že funguje fakt překvapivě dobře o bez možnosti nastavení HS komprese.

                  0 0
            • wilda81  

              Přidali trochu materiálu pro Atillu :))

              0 0
    • bimjeam  

      Sa s tým roztrhlo nejako vrece.

      Pri Marunách a Foxoch sa nejako zabudlo na" novú 29 Sidku „:https://www.bikerumor.com/…29er-option/ a "lock-out v štýle gripshiftu“ https://www.bikerumor.com/…ck-controls/, čo testovala Milka Batty

      0 0
    • krabica  

      OneUp Dropper Post je zajímavý.

      0 0
      • -b-n-x-  

        Konečně to tu někdo taky dal :-)

        0 0
        • krabica  

          Docela mě zajímá, získal bych 2cm zdvihu při cca stejné zástavbové výšce…

          0 0
          • suslos  

            tak šup :-D zbavil bych Tě 9point8 :-D

            0 0
            • krabica  

              :-D Nějak zatím nechci být průzkumník slepých uliček… :-)

              0 0
              • suslos  

                ok, tak já to asi risknu :-)

                potřebuji teleskop vyřešit… a tohle je zajímavej deal. Ale už jsem se spálil teď :-( tak snad..

                0 0
                • krabica  

                  Pořád nad tím uvažuju, deal je to dobrý… :-)

                  0 0
                • krabica  

                  Asi ji na zkoušku objednám, vypadá moc dobře… :-D

                  0 0
                  • goofy  

                    Škoda, že máš vnitřní vedení… :-D

                    0 0
                    • krabica  

                      To je právě dobře, s vnějším je prd na výběr… :-D 9.8 je taky jen s vnitřním…

                      0 0
                      • goofy  

                        Je to zřejmě jednodušší na výrobu, ale ta ******** s tím… Zlaté vedení venkem. :-)

                        0 0
                        • krabica  

                          Jo, ******** s tím je. Jediný bowden, který mi vede částečně vnitřkem…

                          0 0
                        • novas752  

                          Ale s vedenim venkem ti ten bovden zase plandá všude možně a když je to vedený až pod sedlo, tak to pak drbe o plášť. :)

                          0 0
                          • goofy  

                            Tak vedení až pod sedlo je už taky hodně archaická záležitost, že jo… ;-)

                            0 0
      • krabica  

        OneUp na Turneru. :-)

        0 0
      • blue  

        tak už má někdo nějakou zkušenost?

        0 0
        • wilda81  

          Me teprve dnes dorazila.

          0 0
          • blue  

            tak napiš dojmy, až jí nainstaluješ a projedeš… díky

            0 0
        • krabica  

          Zatím na mně působí dobře, montáž jednoduchá, funguje dle očekávání, bez vůle, vystřeluje trochu rychleji, snad to půjde poladit tlakem, když bude takhle fungovat dlouhodobě, tak jsem max spoko. Vyzkoušeno 10 min kolem baráku.

          0 0
      • wilda81  

        31,6×170mm

        0 0
        • suslos  

          pro porovnání 30,9×170mm a samotná páčka

          dojmy:

          Vakl větší než u 9.8 (tam není žádný, zde je miniaturní), ale mnohem menší než u nového Transfera

          Provozní tlaky 250–300psi jsou mazec… 250psi je super pomalé, mám 280 a to je jako 9.8 s 25psi, pomalejší jak E13 s origo pružinou.

          Páčka ergonomií pěkně sedí, ale má delší chod, na to si musím zvyknout. Poloha je více pod řidítky.

          dnes prvních 1000m up – bez vrzání a 2cm pohybu do stran, jupí :-D (v porovnání s E13)

          0 0
          • goofy  

            2 cm pohyb o stran? Tak kolik jsi měl na Transferce, když tady je menší?

            btw: ty páčka je z čeho? To vypadá jak ten nejlevnější plast. :-)

            0 0
            • Lister  

              Páčka je IMHO nelakovaný UD karbon.

              0 0
              • goofy  

                jako to mě taky napadlo. vypadá to trochu divně, ale zase za ty prachy. ;-)

                0 0
            • suslos  

              2cm pohyb do stran mám na aktuální e13 + vrzání :-) proto píši, že dnes už bez vrzání a pohybu do stran… možná to tak přesně nevyznělo, sorry

              páčka mi přijde jako plast z 3D tiskárny… ale tvrdí, že je to karbon

              0 0
              • goofy  

                Aha tak to jo. Bo jsi psal, že má menší vakl než Transferka a pak se zmínil o 2 cm vaklu, tak jsem si teď nebyl jistý. :-)

                0 0
            • blue  

              oneup web:

              A carbon remote with oversized bearing and a super smooth action.

              0 0
            • suslos  

              dva nové transfery u kamaradů měly určitě 1–2mm na špičce sedla (okometricky a pocitově, neber ty míry na ¨100%) zde je proste menší/miniaturní, ale je tam. Na 9,8 nebyl žádný…

              0 0
          • blue  

            kde si tenhle rozměr sehnal?

            0 0
        • suslos  

          SDG Tellis 31,6/150mm

          Ergonomie packy horší než OneUp, i váha větší

          Zkušenosti přidám až nějaké budou

          0 0
    • nostro66  

      Novy plast od Maxxisu.

      0 0
      • pocestny  

        „Dual-ply casing with butyl sidewall inserts“ nepřekvapí 1,25 kg

        0 0
        • allrose  

          jen ty boční figury měly být z dhf/r a ne z hr

          pak si počkat na odlehčenou verzi za rozumější peníze :)

          0 0
          • krabica  

            Nebyl by to pak DHF? :-D

            0 0
          • Breakpain  

            Ad bocni spunty, proc? Chapu, ze nejaky rozdil tam bude, ale jaky? (normalne se ptam)

            0 0
            • allrose  

              na 2 hr2 jsem za 1/2roku natrhal boční figury do poloviny…možná chyba várek a i mi přišlo,že se více žvýkají

              pak jsem přešel na dhf/dhr a i při větším „řádění“ figury drží,jen jsou omleté..ten špunt má širší základ,lepší tvar

              shortyho jsem trápil přes zimu/na jaře a figury se netrhají,i když jsou podobné hr,jen tam mají z boku větší „podporu“

              0 0
              • MichaelSimek  

                to ja teda na dhr/dhf ulamu spunty hned, ale stejne me ty plaste sedi, takze holt co se da delat

                0 0
    • TechDiver  

      První slušné představení nové Lefty Ocho

      0 0
    • Tina  

      Hmotnosti nové XTR vs. XX1 Eagle

      0 0
      • jonti  

        Jeste hmotnost klik, kde bude SRAM minimalne o 100g lehci.

        0 0
        • Atilla  

          A taky o polovinu měkčí:)

          0 0
          • jonti  

            Nedokazu to rozlisit.

            0 0
            • kandik psi zub  

              co ctu tak XTR kliky o 91g tezsi. Pokud vim tak shimano ale vzdycky platilo za ty tuzsi z klik, u Sramu naopak

              A obecne XTR bude vyrazne levnejsi

              a ja ho chci.

              0 0
              • tomxxx  

                vyrazně levnější nebude (cca 2000), leda když to zas někde kk vyšmelí.

                Výhoda shimana byl vždycky waťáček, nic víc. A letos jsou hezký, to jo, 9000 byly hnus.

                0 0
                • kandik psi zub  

                  minimalne kazeta a kliky jsou zjevne levnejsi, a to o dost – v ofiko cenach, pokud jsem se dival (15000,– vs. 11000,–)

                  Ceny samozrejme teoreticky, ale davaj nejakej pomer za ktery bude mozno je šmelit, že…

                  0 0
        • Tina  

          Kliky a ani pedále som ta nedávala zámerne. Tie si môže vybrať každý aké chce. Niekde som už čítala, že nová reťaz Shimano 12 speed je kompatibilná s prevodníkom a klikami Race Face. Takže pravdepodobne bude kompatibilná aj s inými 12speed NW prevodníkmi.

          0 0
          • Rubi  

            stejne tak jako kazetu…nesmysl to tady nedat…

            0 0
            • jonti  

              Jeste nevime, jestli bude Sram a Shimano kazeta kompatibilni

              0 0
          • tomxxx  

            Kliky 511g s 32 prevodni­kem…nic moc za 10 litru, to uz se vyplati pustit skvaru a usetrit 90g s xx1 na dub.

            Pedaly budou stejny jak 9000, jen vetsi odfrezovany plochy, ale to snad pri jizde nepozna ani nejvetsi mistni princecna na hrasku.

            0 0
            • Tina  

              Kľuky teda ľahšie ako kľuky Rotor, ktoré tiež nie sú lacnejšie. Nie každý chce na bajk karbon a potom sa bál, že ich niekde omláti.

              Pedále sa budú robiť s dvoma dĺžkami osiek. 52 a 55mm.

              0 0
              • tomxxx  

                Tak sama o komponentech vis hodne. Takze nechapu jak to muzes tvrdit. Oboje se omlati stejne, naopak karbon esteticky oderky ti opravim i doma na koleni a nepoznas to na UD.

                Kdybys napsala jako argument dostupnej watak, nereknu ani popel.

                0 0
                • Tina  

                  A koľkí ďalší okrem teba si karbonové kľuky opravia doma na kolene? Viac ako 80% má problémy s nahodením bezdušákov :)

                  0 0
                  • Rubi  

                    unikla ti podstatna vec, ze budou omlaceny stejne jak ty hlinikovy, ale kdyz ted kopes za to shimano…

                    0 0
                    • Tina  

                      Hlavne mi uniká zmysel tvojho príspevku. Skúsi si prečítať aj čo som napísala predtým :)

                      Druhá časť tvojej vety je taktiež úplne mimo :)

                      0 0
      • kandik psi zub  

        nneeeee proste todleto musim mit

        0 0
      • mirabike  

        no, chtělo by to na stejné váze, ve stejné nadmořské výšce a včetně ořechu.. :))

        0 0
      • krabica  

        Předpokládám, že u té XTR kazety je hmotnost 376g, ne 316g… :-)

        0 0
      • JFtryall  

        Hm a to melo byt XTR lehci. S klikama bude asi Sram porad lehci nebo maximalne ± podobny.

        0 0
        • jonti  

          Skoda. Jeste pockat na zkusenosti s Dub stredy na BSA a PF92 v zime a horsim pocasi. Nebo vzit RF Next SL.

          0 0
        • kandik psi zub  

          mas kalkulacku?

          0 0
          • JFtryall  

            Kliky jsou tezsi nez XX1 ne? Melo to byt lehci a asi neni. Cena ok, snad bude to stahovani klik fungovat.

            0 0
            • kandik psi zub  

              jo, mozna jsem tvuj post blbe slovosledne pochopil. To co je na obrazku je lehci, ale ve sčotu s klikama to tezsi bude

              Ale jak jsem psal vejs – cene, designu a prednosti bych dal prednost.

              0 0
              • JFtryall  

                Jojo asi se chapeme. :-) Predikce na kazetu 10–51 byla 360g, ale realne je to tedy asi nad Eaglem. Stejne je ale hrozna skoda, ze ty kazety maji novy orech. Na XD by to byla parada.

                0 0
                • jonti  

                  Ja jsem s xD nikdy zasadni problem nemel, ale vic servisaku na to nadava a museli si hrubou silou, kdyz to neslo dolu. Navic je mozne, ze na xD ma Sram prava a Shimano nema duvod je kupovat.

                  Spis nechapu, ze rovnou neprisli i s XT a SLX, tam maji sanci konkurovat Sramu o dost vetsi.

                  0 0
                  • JFtryall  

                    Ja s XD bez potizi. Problem je u OEM vetsinou ten, ze ten vnitrni otocny mechanismus neni dostatecne uvolneny a drhne. A v kombinaci s vysokym momentem dotazeni je to za trest, musi se hodne nahrivat atd. Ja si to vzdycky roztacim a parkrat promaznu a krasne to pak jde, kdyz davam novou kazetu. XD pokladam za lepsi mechanismus nez klasiku.

                    Jinak ano, kdyz by rovnou slo treba za mesic XT a SLX tak by to byla pro Sram velka konkurence. Ale ted jsou na rade spis motory. :-)

                    0 0
      • logoman  

        Jedna packa s lankem, druha bez …

        0 0
    • novas752  

      Mlíko Muc Off – aby toho snad na výběr nebylo málo :)

      0 0
    • krabica  

      Pořádná pila od Galfer.

      0 0
      • TJK  

        nedokazu si predstavit co to bude umet treba se saintem s chlazenejma sintr deskama a opletenejma hadicema :-D to bude instantni OTB stroj :-D

        0 0
        • krabica  

          Už Saint a 200 je taková ostřejší kombinace, tohle docela divočina. :-D Možná na ty DH ebiky to bude ideálos…

          0 0
      • blue.sun  

        Není to na motorku? :-D

        0 0
      • MatS  

        Tloušťka 2mm. Vleze to do třmenu mezi destičky? Normálně má kotouč 1,8mm, ne?

        0 0
      • goofy  

        To máš na toho Sainta? Do už bude hodně velká kotva… :-D

        Edit: Tak nic. To je vlákno novinek, tak to asi není tvoje. :-D

        0 0
      • tomxxx  

        To neni blbý, to vůbec neni blbý. Na ty bastly sem nikdy nebyl, ale jelikož 12sp neni žádný světlo, tohle se mi líbí a cena je tak akorát akceptovatelná.

        0 0
        • matbiker  

          Taky se mi to celkem libi. Kdybych nemel od jsra eagla, tak uz objednavam…

          0 0
          • tomxxx  

            Já eagle právě nechci kvůli poměru hmotnosti a ceny, plus funkce je taky krapet otazník. E*thirteen kazetám sem nikdy nevěřil kvůli 9 pastorku, ale měl sem možnost 11sp a krom skoků je v pohodě. Což by 12sp docela řešila. Na 9 se láme řetěz při šlapání dozadu, to je známka toho, že je to mechanicky dost na hraně, v normálním směru je to asi jako sram 10 pastorek, ale 10z pastorek na e*t vrní méně než na sramu.

            0 0
            • matbiker  

              Tak k te funkci Eagla nemam jedinou vytku. Na jare jsem namontoval a doposud jsem na to, krome mazani retezu, nesahl. I ted na Sulove, kde byla cast s brutalnim bahnem, mne i brachovi fungoval absolutne bez ztraty kyticky. Oba teda eagle x01.

              A jak pises, na E13 mi vadil ten jediny skok, jinak jsem byl absolutne spokojeny. Ted ji ma moja na kole.

              0 0
              • snas89  

                Jedinej problem s eaglem je delsi voditko prehazky ktery je nachylny na brani bordelu a tuknuti (nasledne horsi na oresnost razeni).

                Jinak je xo1 super produkt a nedam na nej dopustit.

                0 0
      • ememem1  

        slusna kravina.

        0 0
      • McBlacky  

        kdyby někdo chtěl jen tu kazetu, tak bych vzal ten zbytek ;)

        0 0
    • novas752  

      Novej Canyon Lux

      0 0
      • JakeF  

        Povedený kolo… Ale ta prezentace je dobrej úlet, chyba v i/y, špatně psaný procenta a retro grafika.

        A to 63% snížení hmotnosti zadní stavby bych chtěl vidět. Teda u Canyonu spíš nechtěl :)).

        0 0
        • McBlacky  

          to nechápu kde, viděl jsem ruplou tu starou v horních šavlích a to je uplnej papír, dvě tenoučký vrstvy přes sebe a hotovo.

          0 0
          • JakeF  

            Je to designovaný tak, že by ty horní šavle měly pružit jako u starýho Scalpelu dolní, ne? Nevidím žádnej čep dole ani nahoře… Na tom ještě ubírat materiál, to chce odvahu :)).

            0 0
            • novas752  

              Na novym Scalpelu taky pružej horní.

              0 0
            • Rubi  

              z MTBS, ten dalsi bordel v brzdach me teda nepotesil, savle presne jak rikas: Pro ideální fungování zadní stavby, které počítá s flexí horních vzpěr zadní stavby, je mít k dispozici plnou délku těchto vzpěr bez omezení v podobě úchytu zadní brzdy. Tady Canyon zvolil poměrně zásadní koncepci integrace zadního třmenu pomocí tak zavaného flatmount standardu, který ve velkém slaví úspěchy u silničních kol, ale stále více značek ho začíná používat i pro svá horská kola. Dvojice u sebe blízko umístěných šroubků přímo ve spodní vzpěře zadní stavby zajistí dostatečnou tuhost třmenu a současně nekomplikovanost formy při výrobě. Tady se podle mě rýsuje nová budoucnost v uchycení zadních brzd.

              0 0
              • tomxxx  

                Ježišmarjááá, to je ale **********. By znamenalo čekat na nový modely brzd, nebo nechat ty co tam jsou, nebo třeba shimana bastlit se silničního flatmountu...­..navíc tyhle třmeny mívaj i jiný destičky (shimano jo, nevim jak sram).

                0 0
                • Raf  

                  Nechápu, prostě bys vzal adaptér a na něj jakoukoliv brzdu… Např. na Mondrakeru to tak mám.

                  0 0
                  • tomxxx  

                    Jenže pak se trochu vytrácí smysl toho, proč tam ten flatmount je.

                    0 0
        • TheJD  

          To snizeni hmotnosti neni cele zadni stavby, ale prvku prepakovani.

          0 0
          • JakeF  

            „CELKOVÉ SNÍŽENÍ HMOTNOSTI ZADNÍ STAVBY“

            Netuším… Jejich tvrzení zní celkem jednoznačně.

            0 0
            • TheJD  

              V anglicke (pro me duveryhodnejsi) verzi maji napsane „63 % total linkage weight reduction“ a „38 % rocker weight reduction“. To rozhodne neznamena cela zadni stavba. Zjevne ztraceno v prekladu.

              0 0
        • novas752  

          Někde ušetřit musej aby to mohli prodávat pod 150. :)

          0 0
          • JakeF  

            Problém je, že pak budou muset najmout několik brigádníků, jejichž jediná práce bude zvedat telefony a opakovat:

            „Hmm, prasklá zadní stavba? To jste teprve druhej případ, se kterým jsme se setkali. Pošlete nám kolo na reklamaci, do půl roku vám ho pošleme zpátky s novou zadní stavbou.“

            0 0
        • scret  

          cece, nevim, jestli cteme stejny text… Ja tam vidim 63% snizeni na cepech zadni stavby… ne 63% snizeni vahy na cele zadni stavbe…

          0 0
          • JakeF  

            Už to přepsali :). Ale ta hrubka jim tam zůstala…

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.