Cyklojízda 22/9 v Praze, jedete nekdo ?

270 nepřečtených
  • Honza729

    Otazka je jasna ..... :-)

    Anketa: Jedete ?

    8x
    28%
    20x
    69%
    0 0
    • kámen úrazu1  

      Na mě působí pražský blokování dopravy ve jménu cyklojízd tak negativně, že by mě na ně nedostali ani párem volů. Natož za párem volů.

      0 0
      • Michal.J  

        Co je na tom negativního? Mně naopak přijde jako negativní že se něco takovýho vůbec musí dělat, že podpora cyklistiky není samozřejmost. Magistrát si před lety přijal usnesení že při rekonstrukcích a nových stavbách se budou rovnou dělat i cyklostezky a to je všechno, od tý doby to ignorují.

        0 0
      • kudlanka32  

        hehe…v normalnim meste je pruh pro kola…v praze je chodnik na popelnice, parkovani aut a provozovani zahradnich restauraci.....

        nevim proc obcas tu dopravu nezablokovat kdyz ona me blokuje kazdy den…o vikendu me malem zabila pica v aute kdyz pri reseni situace na silnici zapomela ze me predjizdela…skon­cilo to jen (doufam) odrenim jeji konzervy a par minut (!) na to me malem sejmul bruslar na stezce (vipich) kdyz se rozhodl odbocit ve chvili kdyz sem ho predjizdel…prosim jeden den jedna cesta z Rep…

        JA CHCI SVUJ ZIVOTNI PROSTOR…jako maji ostatni

        0 0
        • Hnoj  

          Včera mě když jsem naholu k Hoffmeisteru skoro rozválcovala míchačka s betonem, kdybych si nezahrál na tramvaj byl bych v základech… Uznávám, že situace je žalostná, ale není dobře jí ještě zhoršovat.

          0 0
      • hodny soused  

        Také trochu nechápu proč blokování?? Jde o sobotu po obědě a to už jsou všichni pryč z prahy

        0 0
      • Radek Broz  

        Radek!

        0 0
    • Thapsus  

      Vzhledem k tomu, že dopoledne budu pracovně v centru, tak se to tak nějak samo nabízí, abych se tam po práci zajel podívat a podpořil dobrou věc.

      0 0
    • Nehas  

      Já se jednou cyklojízdy účastnil, ale její průběh a chování zúčastněných mě nepřesvědčilo, že se jí mám účasnit ještě někdy. Došlo tam k nějakým konfliktům s řidiči a v pelotonu cyklojízdy se vždy najde nějaký militantní cyklista, kterému ujedou nervy. Moje forma zviditelňování cyklistiky ve městě je, že po městě denně jezdím. Ale chápu, že každý na to má jiný názor. Takže cyklojízdě přeji klidný průběh bez konfliktů s řidiči, pěkné počasí a velký ohlas v médiích (o to přeci jde). :-)

      0 0
    • Krys  

      Pre tých, čo by sa chceli znovu hádať, tak dosť sa popísalo tu: bike-forum.cz/forum/auto-mat-cyklojizda-proti-autum/566729/f­orum.html Takže môžete pokračovať. :)

      0 0
    • hribik A1  

      podobne akcie ako den bez aut a demonstracne cyklojazdy nejsu sposobom riesenia takychto problemov. tam pomoze len sustavna cielena cinnost, nie taketo vykriky do tmy, ktorych jedinym vysledkom je nasranie vodicov. stavim sa, ze sa urcite vplyvom takej akcie najde aspon par takych, co ich „silnicni vsi“ definitivne naseru a pridaju sa nazorovo k df core. osobne uvazujem nad tym, ze tuto sobotu, ked nechcem byt povazovany za aktivistu, necham vobec hajtru doma, a pripojim sa radsej k nejakemu tomu vyletu AUTOM, napr. rodinnemu. nebyt tohto, nerobil by som to, ale nepride mi rozumne jazdit v taky den VOBEC po cestach na bicykli. organizatori, teste sa, ze mate na cestach o auto viac…

      www.dfens-cz.com/view.php?…

      0 0
      • Michal.J  

        tam pomoze len sustavna cielena cinnost Nějaký příklad? Demonstrace je naprosto legitimní způsob vyjádření svého názoru a toho že si myslím že je něco špatně.

        0 0
        • kudlanka32  

          hribik tim mysli ze si mas ty parkujici prekazky z cesty odhazet sam, nakreslit tam pruhy a vyvesit znacky a jit na parkoviste davat za sterace letacky…a ne se spolehat na stat.....to je preci naivni

          a mas to delat soustavne:)

          0 0
          • Michal.J  

            Počkej, letáčky za stěrače, to ne, to by řidiče mohlo naštvat, to je útok na jejich auta.

            Spíš že máš všem okolo říkat (soustavně) jak jsou ty auta hrozný a že se nedá po ulicích ani chodit a jezdit, ale že to holt tak je. Hlavně ale nesmíš ty auta omezit, vlastně by si jim ani neměl říkat že tě omezují, a každýmu kdo tě nestrazí ještě poděkovat za tu laskavost:-)

            0 0
            • kudlanka32  

              jo auto je modla…si vem cesi jezdili v 120 a ted maji nalesteny kary po kterych vzdy touzili:) nejlip hned nekolik…

              to jim nemuzes brat ani omezovat…proto ses ta ves, proto te temer kazdej predjizdi jak prase…on je Pan…pro me jakozto chodce nebo cyklistu ale nikoliv.....

              0 0
            • Pebe  

              ty neděkuješ :-O ;-D

              0 0
        • hribik A1  

          napriklad sa dostat do politiky, a odtial robit tu cinnost… demonstracia je legitimny sposob, bohuzial ovsem k nicomu nevede

          0 0
          • Michal.J  

            Sorry, ale tohle je hovadina, teď argumentuješ jako Klaus. Já si stát a úředníky platím proto aby mně byli užiteční, přece kvůli tomu že nedělají svou práci nebudu vstupovat do politiky? A že to k ničemu nevede? To bych netvrdil, když už nic jinýho tak se cyklojízdama dosáhlo toho že se o problému mluví a píše.

            Argument o vstupu do politky často používají politici:-)

            0 0
            • hribik A1  

              cyklojizdama se dosahlo to ze se o problemu mluvi a pise, lenze NIE V DOBROM

              0 0
              • Michal.J  

                Máš nějaký příklad? Mně se docela zdá že se o cyklojízdách píše vesměs pozitivně, ale možná se pletu.

                0 0
                • hribik A1  

                  to zavisi od toho, kde tie reakcie hladas. samozrejme, ze na zaujatych serveroch, ako dfens, sa pise negativne, ale staci pozret niekde, kde nejsu diskutujuci zamerani jednostranne. aj tak sa tam najdu prevazne nesuhlasne reakcie. suhlasi mozno 20 %…

                  jedna sutazna podotazka: co konkretne sa pre cyklistov urobilo tym, ze sa poriadali podobne veci? je viac obchvatov, lepsie riesenie dopravy, dostaval sa prazsky okruh?

                  0 0
                  • Michal.J  

                    No já diskusi pod články neberu jako směrodatnou, to je žumpa. Publicitou jsem myslel to že vychází články že stezek ve městech je málo a že nejsou propojený. Tyhle články vyjádří aspoň nějaký tlak na politiky.

                    Co se dosáhlo? Pomalu ty stezky vznikají, míň se mluví o tom že cyklistika v Praze je nesmysl protože jsou tam kopce, v Plzni jsou nové cyklostezky, můžu s kolem do metra…

                    Já to točím, co se dosáhlo tím tvým „jiným způsobem“?

                    Jinak nechápu jak souvisí pražský okruh s problematikou cyklostezek

                    0 0
                    • hribik A1  

                      velmi silne pochybujem o tom, ze to co pises nejako suvisi prave s blokovanim dopravy a branim tretej strany za rukojemnika. vacsina clankov o tejto problematike vznika preto, lebo v istom konkretnom mieste nastavaju problemy, nehody, konflikty s pesimi alebo s autami, pripadne vzniknu obcianske zdruzenia co budu posobit priamo u tych politikov. teda je videt ze trh nieco chce (ludia maju zaujem jazdit, len nemaju kade apod.) a na to sa reaguje – takze stezky vznikaju, s bikom mozes do metra a pod.). bajk do metra nepovolili len preto ze im pred radnicu nabehla banda cykloteroristov co v tom maju akurat svoju zabavu, ale preto, lebo niekto konkretne sformuloval, odovodnil a vyjednal takuto poziadavku. zrovna v takychto demonstraciach nevidim ziadny prinos, alebo len velmi malu cast z toho, vyvazenu dokonale negativami v podobe zvysovania napatia auta x cyklisti, obmedzovaniu aj nevinnych a pod. ako som uz napisal, ja v ten den necham bicykel doma, a idem autom, pretoze nechcem byt za ekoteroristu, ktory je u vacsiny ludi spatnou znackou.

                      0 0
                      • Krys  

                        Prídeš tým autom do Prahy?

                        0 0
                        • hribik A1  

                          este sme sa nerozhodli, kam pojdeme. akurat sme zacali s bratom vymyslat autovylet na sobotu, a my nemame problem vyrazit aj pol hodiny po tom, co si vymyslime, kam. takze mame este na rozmyslanie cas. pravdepodobne priamo do prahy nie, ale mame jeden ciel co je kusok od prahy

                          0 0
                          • Krys  

                            Tak daj potom vedieť. Možno by som sa utrhol. Pozri sa prípadne, či som ti posielal aj české číslo.

                            Alebo skús zorganizovať BF stretávku v Prahe. Myslím, že niektorí by si to nenechali ujsť. :))

                            0 0
                            • hribik A1  

                              pokial pojdeme, tak pojdeme do lesan, bracho je zvedavy na to muzeum s tymi tankmi, a ja som zvedavy ako vyzera ceska D1 tak uz len pre tu cestu by som tam siel. hajtru neberem, je to len na otocku. ale este aj tak neviem, ci tam pojdeme.

                              0 0
                              • Krys  

                                Hm, to je pre mňa ďaleko. Momentálne nechodím na celodenné výlety. Jedine, že by som naložil syna do auta a prišiel sa ťiež pozrieť.

                                0 0
                                • hribik A1  

                                  ja ale stejne este neviem, ci tam vobec budem. mozno pojdeme inam, mozno aj nikde (tj. budem doma sedet :-(

                                  0 0
                                  • Krys  

                                    Tak sme na tom rovnako. Aj keby si prišiel, nezaručujem, že by som prišiel aj ja. ;)

                                    0 0
                    • hribik A1  

                      no a prazsky okruh som spomenul preto, lebo to suvisi s dopravnou situaciou mesta – prilis vela aut priamo v meste, co by mohli jazdit mimo neho

                      0 0
                      • Miira  

                        Dopravni situace taky souvisi s tim, ze Praha neni nafukovaci. A kdejakej naplavka si rekne v Praze, tam si zijou, ty neznaj vubec moje problemy a tak tam pujdu bydlet a pracovat, abych si taky zil jako ty prazaciiii :))) Ale furt tyhle naplavkove budou nadavat, jak sou ty prazaciiii hrozny :)))) A zadnej vokruh tenhle trend nezmeni.

                        0 0
                        • Beeda  

                          a tuhle znas, ZK – zkur. prazaci :-D

                          0 0
                        • Krys  

                          Presne, hnusné náplavky. Ja by som ich hnal, bandu jednu podradnú. Len by sa oháňali ľudskými právami a slobodou pohybu. Ja by som ich hnal. ;)

                          0 0
                        • Honza729  

                          Moje rec.

                          0 0
                        • hribik A1  

                          nafukovacia neni, a prave preto netreba aby tranzit jazdil vedla hlavneho namestia…okruh nevyriesi vsetko, ale pomoze. podobne ako snazit sa o to, aby sa autom nejazdilo cez centrum a uplne vsade, ale kvalita alternativy bola na takej urovni, ze sa oplati auto nechat na velkom parkovisku na kraji mesta a dalej pokracovat inac. ono to raz vyriesi ten stav, kedy bude tolko aut, ze nebude vyhodne ho pouzivat, lebo bude mat horsie dojazdove casy nez hocico ine, bude malo parkovacich miest a teda sa budu za drahe peniaze kupovat, cize sa z pouzivania auta vylucia slabsi a chudobnejsi. autobus momentalne neni konkurencia autam, lebo neponuka ani porovnatelne pohodlie, ani kratsie dojazdove casy. ciastocne tam konkuruje mozno tak metro, ale to nevede vsade, takze kdekdo jazdi autom…

                          0 0
                          • Honza729  

                            Uvedomte si, ze cca 50% dopravy v Praze je tranzitni. Pokud by byl vnitrni okruh kompletni (spojka z Prahy 8 na Prahu 6 pres Suchdol) a byl vybudovany vnejsi okruh, doprava v Praze je okamzite vyresena.

                            0 0
                            • hribik A1  

                              sak pisem, ze pomoze. bohuzial, to je keby, keby, keby, boli by sme v nebi, a nez bude ten okruh dostavany, coz je dlhy casovy horizont, bude uz dopravy zase o cosi viac…a tranzitnu nakladnu alebo dialkovu osobnu dopravu sotva niekto nahradi vyuzivanim bicyklov :D alebo hromadnej dopravy, pretoze hromadna doprava (autobus, vlak) je na tento ucel problemova, a teda horsia a na pouzivanie nevyhodnejsia nez auto

                              0 0
    • Beeda  

      to je naky kritas?

      0 0
      • Manas  

        Kdybys to tahnul ty, tak zadna zacpa nebude, rekl bych ze by i ty auta jeli mnohem rychlejc nez normalne :-)

        0 0
    • DAWE25  

      Možná…

      0 0
    • kudlanka32  

      hezka anketa…vsichni jezdi ale nikdo se nedopravuje..­.......nebo dopravuje ale autem :-D

      0 0
    • Hnoj  

      Nasírání řidičů a zhoršování dopravní situace v Praze, která je už tako žalostná mi nepřijde jako správnej způsob prosazování podpory pro cyklisty v praze…

      0 0
      • kudlanka32  

        asi neco nechapu…me to prijde jako zviditelnovani problemu…akorat jisti lide v tom vidi utok na svy prava, kteryma sobecky omezujou samo jiny a zakladnejsi prava tech ostatnich......

        0 0
        • hribik A1  

          no dobre. ty tvrdis, ze motoristi obmedzuju tvoje prava uz svojou existenciou. lenze je tu nemala skupina motoristov, ktora by mohla kludne rozmyslat stejne: cyklisti obmedzuju ich prava uz svojou existenciou (vid d-fens). chces demonstrovat za to, aby zmizli auta. vodici aut maju presne rovnake pravo robit nieco preto, aby zmizli cyklisti. kompletne a bez vynimky. napriklad zablokovat cyklostezky skrizenymi autami, alebo trebars hromadnou jazdou autami, motorkami, stvorkolkami po lesoch, vsade tam kde sa len zmestia. za pravo neobmedzene jazdit po lesoch. ved je to len ich demonstracia za stejnu vec ako ta tvoja, resp. za stejne prava v jazde po lesoch ako maju cyklisti…kazdopadne je to len vykrik do tmy, ktory postrada prakticky vyznam. to by ste museli tu dopravu zablokovat v celej prahe a casovo neobmedzene, nehnut sa odtial trebars dokedy vlada nezakaze vjazd aut do tej prahy…a aj na to je riesenie: na netoleranciu a bezohladnost netoleranciou a bezohladnostou…taky buldozer…

          este jedna zaujimavost: cyklisti maju pre svoju podporu v politike dobry argument, ze su ekologicki. ale motoristi maju este lepsi argument. je hnusny, a kazdemu normalnemu cloveku sa protivi, mne tiez, ale u kompetentnych zabera dobre…money, money, money. auta prinasaju vyhody, ako spotrebnu dan do rozpoctu z toho smrduteho benzinu a nafty, kdezto z cyklistov maju politicke kruhy tak akurat gulove…

          0 0
          • Honza729  

            Nezlob se, ale tys vubec nepochopil, ze nejde o zakazovani aut nebo jejich omezovani.......

            0 0
          • kudlanka32  

            proti autum nic nemam, ja sam rad cestuju ale po meste volim kolo.....z jed­noduchych duvodu jako je rychlost, pohodli a jako bonus zabavnost…jediny co se na nem neda delat je cteni clanku ale to zvladam cestou do prace vlakem.....

            jenze po meste neni skoro kde jezdit…rozhodne nevim proc se mam dusit smradem a proc me 2× do roka muze nejakej debil sejmout..ja chci svy prava

            mesto je pro lidi a ne pro auta…to je jeho primarni funkce......krome ostravy havirova a podobne to jsou sidliste okolo fabrik.....coz uz je ehm…nemoderni

            pravo na cisty vzduch a ticho ma snad kazdej, rozhodne mi pripada dulezitejsi nez nejaky pravo na to si vozit prdel :)

            0 0
            • kudlanka32  

              podotykam beztrestne…nikdy zadnymu ridici co me sejmul nehrozil postih…pokud by se teda odrena brada kvalifikovala jako ublizeni na zdravi tak mozna.....pritom je docela stesti ze je clovek na zivu, nic se vam nestane protoze ten protijedouci se vyhnul a ubrzdil to tak je to vlastne v klidu, kolo je dle dopravni policie bytelny tak ze ok…hej hola dopravaci k cemu platim dane?

              0 0
            • hribik A1  

              za prava bojovat mozes. napisal som ti iba to, ze podobnymi sposobmi by mohli za svoje prava kludne bojovat aj ine skupiny (napr. motoristi za ciste cesty bez silnicnich vsi – maju na to presne stejne pravo) – a potom budes prskat. ponukne vase zhromazdenie koncepciu rozvoja? formulaciu konkretnych poziadaviek? bude sa kvoli nemu rokovat o zlepseni sucasnej situacie? konkretne v suvislosti s nim? az hej, potom som ochotny uznat, ze tym nenarobite viac skody nez osohu. ono ked soferov podobnymi vecami naseres raz definitivne, potom to budeme my, co sa nebudeme stacit divit, nie oni.

              0 0
              • Honza729  

                Uz rano jsem ti psal, zes nepochopil, o co jde. Proc si o tom neco nezjistis ?

                0 0
          • Michal.J  

            Možná bys měl přestat číst weby typu d-fens, nebo je aspoň brát za bernou minci. Nejde o to auta zakázat nebo nezakázat, ale o to aby jsem jako cyklista mohl bezpečně projet městem. jak si to politici zařídí je jejich věc, od toho jspou placení z těch obrovských daní o který mně každý měsíc stáhnou.

            Jestli to vyřeší víc cyklostezkama, nebo zruší půlku silnic je jejich věc. Mým právem je koukat jiom pod prsty a když se mně nelíbí co dělají resp. nedělí dát jim to najevo jakýmkoliv legálním způsobem.

            Mimochodem právě to blokování je poměrně účinný, řidiče to nasere a stěžují si na úřadě. Úředník tím má problém a snaží se ho vyřešit. Protože si všichni do programů dali podporu cyklistiky tak dost dobře nemůžou říct že na to kašlou a musí s tím něco udělat.

            Pokud se ti to zdá málo tak tě nikdo nenutí, ale nedělat nic a kritizovat ty ostatní je trapas.

            Podobně si odsoudil demonstraci proti novýmu lesnímu zákonu na Slovensku, co jsi teda ty proti tomu udělal?

            0 0
            • Darkson  

              „Nejde o to auta zakázat nebo nezakázat, ale o to aby jsem jako cyklista mohl bezpečně projet městem. jak si to politici zařídí je jejich věc, od toho jspou placení z těch obrovských daní o který mně každý měsíc stáhnou.“

              Daně platí i potápěči, čtyřkolkaři, piloti a tisíce jiných zájmových skupin. Dostanou i oni svůj prostor v centru města?

              0 0
              • Honza729  

                Jiste, proc ne ? Pokud jich bude takova masa jako cyklistu......

                0 0
                • Darkson  

                  já se za cyklistu považuju a za důležitější považuju, že budu moct jezdit v klidu po lese, než po městě. tím nechci říct, že kolo do města nepatří, ale rozhodně to není priorita, co se týče mých cyklistických aktivit. rozhodně ale nesouhlasím s blokádou pražské dopravy, stejně jako většina cyklistů…

                  0 0
                  • Michal.J  

                    No ale jak se do toho lesa chceš dostat? Autem? To neni normální. Na kole? To je o život.

                    0 0
                  • Honza729  

                    No, asi se shodneme na tom, ze je to prinejmensim svobodne pravo protestu.

                    0 0
                    • hribik A1  

                      pravo mas, to ti nikto nebere…pokial ti niekto povie, ze povazuje taku vec za bezvyznamnu, tym ti to pravo nebere

                      0 0
                      • Honza729  

                        Proto pisu, ze se shodneme, rozumbrado...­..nemusis reagovat uplne na vse.

                        0 0
              • kudlanka32  

                a proc zrovna motoristi? co je to za elitu…cim sou tak prospesny? produkci karcinogenu? NOx ? toxickyho prachu? hlukem? ropnyma pruduktama co se porad musej nekam prevazet? ......

                oc sou lepsi nez chodec nebo cyklista.....v usa zjistili ze zdrazenim benzinu jim hubne populace…jen tak mimochodem…a stacilo o malo…a usetrej na i zdravotnim.....

                0 0
                • Honza729  

                  No, treba tim, ze ti kazdy den vozi jidlo, piti, obleceni.....a sam urcite taky bud auto mas, nebo se nejak dopravujes do prace a na dovolene a vikendy......

                  0 0
                  • kudlanka32  

                    tomu se rika zasobovani…kdyby jezdilo po praze jen to tak sem v klidu

                    0 0
                    • Honza729  

                      No vidis. Jenze tim zasobovanim se kazdy den ucpava Praha,vis ? Nicmene tu jde o neco jineho, a to o nesplnene sliby Bema a spol ohledne cyklostezek po Praze.....

                      0 0
                      • kudlanka32  

                        ?? to vidim jak vsichni zasobujou…ztrata casu tady :-/

                        0 0
                        • Honza729  

                          Tos mne nepochopil :-) Kamiony ktere zasobuji ucpavaji hlavni tahy a zneprujezdnuji Prahu, to jsem tim chtel rici. Asi jsem to spatne zformuloval, to se omlouvam…

                          0 0
                          • kudlanka32  

                            kamiony…to je vec kterou nechapu, ta se snad vyresi obchvatem vozeni lidi do prace jedine omezenim parkovacich mist…dyk na zizkove uz zadny chodniky ani nejsou…jen parkoviste na chodniku......

                            0 0
                            • Honza729  

                              No,ale ochvat zatim neni, no. A ze je Zizkov plny aut ? No je, protoze jsou lidi cim dal bohatsi a svobodne se rozhoduji o koupi auta. Ja vlastnim auta dve. Jedno velke, druhe male. A jezdim na kole. A na lyzich. A na vodnim skutru.......a vsude mam svy prava, stejne jako ti, kteri chodi „jen“ pesky.

                              0 0
                              • kudlanka32  

                                a platis za ten chodnik? je soucast tvyho domu? si k autu porid parkovaci misto…v trzni cene pozemku…

                                0 0
                                • Honza729  

                                  To je trochu demagogie, nemyslis? Parkujuna verejnych mistech, kdyz jedu autem nekam, kde se plati, tak platim. Mimo to platim silnicni dan, dalnicni znamku, spotrebni dan, DPH z auta a doplnku, atd., atd. Je to malo ?

                                  I tak ale jezdim na kole a rad. A nejsem militantni cyklista stejne jako nejsem militantni motorista. Jen chci svou ucasti upozornit na to, ze pro cyklisty se v Praze nedela celkem nic.

                                  O to tu totiz jde.

                                  0 0
                                  • kudlanka32  

                                    pokud veskery chodniky z min 1/2 zaberou moriste, silnice zaberou motoriste tak co mam delat ja? pak tam nejde namalovat stezka to je jasny…

                                    jaka demagogie, chces zabrat misto tak si ho kup, to je ekonomika.....

                                    radnim se to pak rika, v praze to nejde…kolikrat me ohrozilo auto vyjizdejici z rady na chodniku…je to nebezpecny.....ja bych tam radsi videl verejnou zelen, ta aspon k necemu je......

                                    0 0
                                    • Honza729  

                                      Podivej se, pokud je parkovani na chodniku povoleno, tak je povoleno. Pokud ne, tak volej odtahovky. Jinak mi opravdu nezbyva nez ti poradit, abys tu konkretni situaci resil s temi, kteri na ni maji vliv. Poslanec, TSK, MP, atd.....jinak se odsuzujes jen ke kriklounstvi, a to by byla skoda, ne ? :-)

                                      0 0
                      • kudlanka32  

                        ze si da kazdej podnikatel rodinny auto do nakladu neznamena ze je pro spolecnost potrebnej.....

                        0 0
                        • Krys  

                          …pro spolecnost potrebnej… Joj, až ma moje pravé oko zabolelo. .)

                          0 0
                        • Honza729  

                          No nazdar.......kdo urcuje, kdo je a kdo neni pro spolecnost potrebnej ? Co s tim „nepotrebnym“ udelas ?

                          Clovece, tohle je argumentace hodne na hrane...... :-/

                          0 0
                          • kudlanka32  

                            no tim myslim to zasobovani…kdyz uz nekdo otravuje tak mam mit duvod.....

                            0 0
                          • kudlanka32  

                            ne kazdy firemni auto slouzi svymu ucelu nebo ne?

                            0 0
                            • Honza729  

                              No a ? Lide jen vyuzivaji moznosti, ktere jim dava zakon. Lobbuj za zmenu a kdyz budes uspesnej, bude vse jinak. Zatim je to tak jak to je.

                              0 0
                              • kudlanka32  

                                zalozte si s Klauzem domacnost :-/

                                0 0
                                • Honza729  

                                  Promin, ale to uz se dostavame nekam, kam nechci. Ja rad diskutuju a nemam problem uznat jiny nazor, ale ne demagogii a urazeni.

                                  To, co jsem psal, je jeden z principu demokracie, at chces nebo ne.

                                  0 0
                                  • kudlanka32  

                                    A cos cekal na ty kecy o tom „lobuj si za zmenu“, abys pak mohl nekoho obvinovat z demagogie a urazeni?

                                    se ridis zakonem nebo moralkou a etikou?

                                    0 0
                                    • Honza729  

                                      Lobbing u poslancu na zmeny zakona je naprosto legalni. Myslel jsem, ze znas princip fungovani demokracie…

                                      0 0
                                      • kudlanka32  

                                        tohle provedeni je demokracie? paroubek s topolankem jdou kuprikladu celymu narodu, politcka slusnost tu neexistuje, nikdo nema zadnou odpovednost za nic…zadluzovat stat, nedelat zasadni reformy......akorat je clovek nastvanej

                                        fakt sorry…

                                        0 0
                                        • Honza729  

                                          Jezis, ale to zas mluvis o necem jinym........tohle nema smysl, ja o koze, ty o voze…

                                          0 0
                        • Darkson  

                          a čím jsi pro společnost potřebnej Ty se svým bikem? :-)))

                          0 0
                          • Honza729  

                            :-)))))

                            0 0
                          • kudlanka32  

                            a obtezuju s tim nekoho?

                            0 0
                          • Michal.J  

                            Třeba tím že na kole nezpůsobí tohle? www.nova.cz/zpravy/?…

                            0 0
                            • Krys  

                              Hm, ale toto napr. ja nespôsobím ani na aute.

                              0 0
                              • Michal.J  

                                To nemůžeš nikdy vědět, kdykoliv jedeš autem můžeš někoho zabít mnohem snáž než když jdeš pěšky nebo jedeš na kole. A nemusí to být vůbec tvoje vina.

                                0 0
                                • Krys  

                                  Takže mám prestať jazdiť autom, lebo niekto zomrie nie mojou vinou? Celkom chápem, čo cheš naznačiť, ale toto nie je celkom férová argumentácia. Som celkom hrdý na to, že na aute jazdím tak ako sa má. A nie je mi príjemné, keď ma niekto hádže do jedného kýbla s magormi.

                                  0 0
                                  • Michal.J  

                                    No ej to v duchu toho „čím si prospěšný jako biker“ – prostě je prospěšný tím že málo škodí.

                                    Už bych toho nechal, zamotáváme se do toho. Ono bude stačit až se vzbudí hribik a napíše svoje komentáře:-)

                                    0 0
                            • Darkson  

                              jak píše Krys, tohle nezpůsobí 99,99 % řidičů. to je hloupá odpověď na dotaz, který byl položen s nadsázkou;

                              0 0
                              • Michal.J  

                                Moje odpověď byla taky nadsázka, jestli to vypadá že si myslim že Krys jak sedne za volant začne srážet chodce a cyklisty tak se omlouvám. Mělo to demonstrovat to že prospěšnost může být i to že nemůžu uškodit, i neůmyslně.

                                0 0
                                • Krys  

                                  Oki.

                                  Určite ale uznáš, že nemôžeme pozabíjať psy, pretože hryzú.

                                  0 0
                                  • Michal.J  

                                    To ne, ale zároveň nebudeme všelijak podporovat chovatele psů aby jich chovali čim dál víc ne?

                                    je to jenom o nalezení vhodný míry, ve městě, a vlastně všude je spousta skupin s často protichůdnými zájmy a chce to najít vhodnou míru jak se navzájem co nejmíň omezit.

                                    0 0
                                • Darkson  

                                  to, že jsou mezi cyklisty a motoristy napjaté vztahy, je bez diskuze. já osobně jsem z 99% cyklista (MTB i silnice) a z 1% řidič. bohužel mám pocit, že důvodem k tomuhle napětí často bývá chován cyklistů. 2/3 z nich absolutně nedodžuje předpisy, neukazuje při odbočování, často se ani neohlédne, jezdí na červenou, v protisměru atd. a to v Praze za docela hustého provozu. já se pak ani řidičům nedivim, že cyklisty nemusí, protože svým chováním na silnicím můžou poslat každou vteřinu do kriminálu. já se snažím k okolí (nejen na silnici) chovat slušně a očekávám to samé od těch ostatních. tím se samozřejmě nezastávám hovad za volantem, kterých je požehnaně. podle fotek z cyklojízd mám pocit, že se tam dochází ke koncentraci právě podobně se chovajících „cyklistů“ a ještě k tomu typů, které prostě baví demonstrovat, tj. být vidět a je jim vcelku jedno, za jakou věc. s podobnými lidmi nechci mít nic společného. produktivnější řešení, než nasírat řidiče blokádou, mi přijde tlačit na politiky, kteří v tomto ohledu slibovali zlepšení, např. na zmíněného Béma

                                  0 0
                                  • Medunka  

                                    souhlas

                                    0 0
                                    • jezevec2  

                                      Darksone, jak muzu ukazovat pri odboceni, kdyz jee silnice sama dira – vzdyt i ridici nadavaji na rozbite silnice. V protismeru jezdi protoze neni nablizku cyklostezka. ,,…a to v Praze za husteho provozu,, a kdo ten provoz dela husty,????!!! Kdo nuti ridice ze musi kazdy den do prace autem – i kdyz tam drepi sami a na sluzebni cestu behem dne nejedou??? Jak chces tlacit na politiky. Vdyt cyklojizdy se delaji tolik let a politici o nich dobre vedi. Kdyz se dela v Praze vyznamna stavba tak je ani nenapadne vyznacit pruh pro kola.

                                      0 0
                                      • Krys  

                                        No neviem,. Ja pred obočením ukazujem. Nikdy som nepostrehol žiaden problém.

                                        0 0
                                  • Honza729  

                                    Ja bych to tak nevidel. Nic neni cernobile, je to o lidech. Navic v tech autech na te magistrale taky sedi plno cyklistu.....Za­kladni pravidlo, kterym se aspon ja ridim, je, ze lidi se deli na dobre a spatne. Jine deleni neni.

                                    0 0
                                    • Luka  

                                      no, deleni lidi na dobre a spatne, to je neco, co ti ovsem odporuje v tvrzeni, ze nic neni cernobile..

                                      Nevim jak ty, ale proste taky at uz na kole, nebo v aute, obcas udelam nejakou prasecinku… nevedomky, nebo vedomky, to uz je fuk. a jsem spatna kvuli jedne prihode? To je blbost co rikas… lidi je mnohem vic typu. ale primarne bych radila dle toho, zda je clovek slusny (tzn. ze vetsinou predpisy, zakony a pravidla slusneho vychovani dodrzuje, a kdyz je porusi tak citi ze se provinil;) nebo ne -ne ty druhe, kteri jsou notoricti porusovaci vsech narizeni, protoze ONI jsou ti, kteri si urcuji kdy pravidlo smysl ma, a kdy ne)

                                      plus par jedincu psychopatickych s rozdvojenou osobnosti, kteri kolisaji mezi obema skupinama.

                                      0 0
                                      • Honza729  

                                        :-) tos vlastne napsala to same :-) Ale souhlasim, tak nejak jsem to myslel…

                                        0 0
                                      • cabbage  

                                        Dodržovat pravidla silničního provozu má smysl pouze v přítomnosti dopravní policie/ výběrčích do obecní kacičky(obecní policie), jinak platí zákony fyzikální a alespoň nějaká základní slušnost.

                                        0 0
                                  • Krys  

                                    Tie percentá mám „trochu“ inak, ale aj tak s tebou súhlasím. Už som niekoľko krát skúsil ísť do práce na bajku a zistil som, že keď na tom bajku idem tak, akoby som išiel autom, vodiči aut ma rešpektujú. Napr. taká drobnosť. Keď je pred semaforom fronta, netrepem sa silou mocou dopredu (aj keď na to mám de facto právo). Zaradím sa do fronty, na kraji cesty. Autá za mnou mi nechajú miesto a predbiehajú až za križovatkou. Vodič musí mať prehľad o situácii okolo seba. Keď sa všetky vozidlá pohybujú systematicky (teda idem na bajku, ako by som bol jeden z nich), je to jednoduché. V prípade, že by som sa tým bicyklom pretlačil pomedzi autá dopredu, nie každý ma zaregistruje a to už je dobrý materiál na nedoruzumenia a stres.

                                    0 0
                                    • Honza729  

                                      Presne tak, taky tak jezdim. Jeste se mi nestalo, ze by na mne nekdo zatroubil. Proste respekt. Pokud jsem ale na krajnici, tak vznikaji krizovky…

                                      0 0
                                      • jezevec2  

                                        a nebylo by jednodussi tu smrdutou prasici frontu aut, v kterem sedi vetsinou 1 clovek predjet po cyklostezce po kraji silnice? Mozna o neco takoveho bikerum jde. Penize na to jsou – jinak by se nelil asfalt treba v Brdech do lesa.

                                        0 0
                                        • Honza729  

                                          Ale tak samozrejme ze by to bylo jednodussi......ale otazka na zacatku byla polozena o odbocovani z leveho pruhu.

                                          0 0
                                    • cabbage  

                                      a už jsi zkoušel na kole odbočit doleva stejným způsobem jako v autě? imho to zavání jasnou sebevreždou…

                                      tedy, „vyhodit“ blinkr, zajet trochu doleva a šlápnout na brzdu bez ohledu na to kolik lidí za tebou bude muset zastavit? tohle bych si na kole opravdu netrouf…

                                      0 0
                                      • Honza729  

                                        Vidis a ja tohle zrovna povazuju za bezpecnejsi nez se krcit nekde u kraje, kde te auto objede zdanlive snaz a tim spis te sejme.

                                        0 0
                                        • cabbage  

                                          nepíšu o krčení se v příkopu, píšu o odbočování doleva – tedy situaci kdy v autě je jedno jestli za mnou něco jede a naopak na kole mě to dost zajímá.

                                          0 0
                                        • Miira  

                                          Mne na odbocovani vlevo stejne jako autem taky nepripada nic divnyho. Problem jsem mel jako cyklista s autem 2× a to pokazdy na prechodu pro chodce, uznavam, ze jsem se nepohyboval rychlosti chodce :))

                                          0 0
                                          • Honza729  

                                            Tam je to ale jina symfonie :-). Na kole nemame na prechodu co delat, muzeme kolo jen vest a pak mame status chodce se vsemi povinnostmi a pravy.

                                            0 0
                                      • Krys  

                                        Skúšal, treba mávať rukou s predstihom a tváriť sa, že to s tým posúvaním do ľava myslíš vážne. Pomaly ale isto. Pár vodičov už na mňa trúbilo, keď zrazu zistili, že som ich vytlačil do protismeru. Zaklad je byť videný. To už som sa poučil. Na ľavej ruke vozím kvôli tomu takú tu samoomotávaciu reflexnú pásku.

                                        Nie je potrebné sa vrhať pod kolesá, treba sa tak len tváriť. :)

                                        0 0
                                      • Nehas  

                                        Samozřejmě, že to jde, ale je potřeba vše dělat s předstihem a plynule. Člověk musí dát řidičům čas si uvědomit, že SKUTEČNĚ bude odbočovat vlevo a že skutečně zastaví a bude dávat přednost protijedoucím. Takže dostatečně včas ukázat a plynule a pomalu brzdit. To je totiž velká navýhoda kola, že nemá brzdovky, takže řidič nevidí, že kolo brzdí.

                                        0 0
                                        • hribik A1  

                                          jedno take „zariadenie“, ktore ma aj smerovky a brzdove svetlo, mam doma. :-) ale je to stare, dost skaredy dizajn, a samozrejme, pri tom vykone to ma vyznam len potme… mozes si ho pozret v threade „Pseudodoplnky bikov“, ale inac je to skor kuriozita nez prakticky pouzitelna vec – pretoze cez den, ked sa najazdi najviac, to stejne je vidiet mizerne

                                          0 0
                                          • Krys  

                                            Problém je skôr v tom, že aj keby si mal vzadu veľké svetlo s nápisom STOP. Tak to máloktorý vodič za tebou vyhodnotí ako brzdenie. Šoférovanie, je z veľkej časti reflexívna záležitosť. Nemôžeš za volantom rozmýšľať štýlom: „Jéé, svetielko. Čo to asi znamená?“ Ideálny stav je, keď máš zo všetkými dopravnými značkami, svetielkami atď. spojený význam. A to priamo bez rozmýšlania. A náhle rozsvietenie svetla pod zadkom cyklistu, nemá snáď nikto nadrilované. Väčšinou je cyklista rád, že vôbec niekto vníma jeho prítomnosť.

                                            0 0
                                            • hribik A1  

                                              jj, to je tiez pravda, a len dalsi dovod k tomu, preco je taka vec dost malo vyuzitelna…leda ze by ta vtedy v noci, ked sa to da pouzivat, niekto (mylne) otipoval na malu pomaly iducu motorku :-)

                                              0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          hele, esli mě paměť neklame, tak v současné době podle vyhlášky při odbočování vlevo má opět cyglista zastavit u pravýho okraje a počkat. bylo to tak v dřevních dobách, pak snad se to měnilo na onen způsob „jako auto“ a teď je to zas postaru… ? (pro bluea: sem línej googlovat)

                                          0 0
                                          • Krys  

                                            Nestraš. Prehľadal som ten zákon a nenašiel som to. Bolo by to dosť blbé v meste na križovatke s viac pruhmi. Viem len, že novinkou je, že môžeš na kole predbiehať z pravej strany, ak neohroziš atď.

                                            0 0
                                  • hribik A1  

                                    tak tak

                                    0 0
                  • Michal.J  

                    Jenže když tak čekam těch deset minut na přechodu pro chodce a koukám na auta co tam jezdí tak ve většině z nich sedí jeden člověk jedoucí do práce, jenže ten jeden člověk kvůli svýmu pohodlí zasmrdí celý okolí a ještě zabere místo na chodníku.

                    Navíc nikdo tady netvrdí že auta by se měli zakázat, ale nemělo by se jim všechno podřizovat. Situace kdy si jako chodec nebo cyklista připadám jako vetřelec neni v pořádku. je to vyzkoušený v jiných ěstech, nevim proč zrovna u nás by to mělo bejt jiný.

                    0 0
                    • Honza729  

                      No, do toho, ze v aute sedi jeden clovek bych moc nesil, protoze to bysme taky mohli skoncit u navrhu na povinne obsazovani aut a to bych nerad, na svobodu jsem dost citlivej a navic to je retorika levice, coz ja xmrti nerad.

                      No a ze se vse podrizuje autum........cher­chez d´la money.....

                      0 0
                      • kudlanka32  

                        laciny argument s tou levici, tvoje svoboda konci tam kde zacina moje......

                        cisty vzduch a klidny spanek je i ekonomicky prospesny…kdyz uz vsechno prepocitavas na prachy

                        0 0
                        • Honza729  

                          Svoboda toho pana co jede v aute je ale taky neoddiskutovatelna, ne ?

                          0 0
                          • kudlanka32  

                            ok vzduch je vsech…kazdej si ho muze pouzivat jak chce.....

                            auto je jeho i kdyz znecistuje ZP ktery je vsech tak je nedotknutelnej…

                            preju ti souseda s kominem co ti bude spalovat petlahve s olejem za oknem…jeho svoboda uvolnovani chemicky energie je urcite lepsi nez tvoje na cistej vzduch…ze jo… proc je tedy zakon ktery toto osetruje?

                            0 0
                            • Krys  

                              V tomto máš pravdu. Dúfam, že sa dožijem doby, keď budú jazdiť autá bez výfukových splodín a potichu. Okrem iného to bude mať ten dopad, že tí, čo auto nemajú si budú musieť vymyslieť iné argumenty.

                              0 0
                              • Krys  

                                Ouvej, teraz to vyzerá, že výfukové plyny sú vymyslený argument. Tak som to, samozrejme, nemyslel.

                                0 0
                              • kudlanka32  

                                typickej slovak…ja mam pasata a vsichni co ho nemaj maji komplex :))))

                                mozna mi jde jen o ten cistej vzdousek? hmmm… vis co je to prejet totalne uhnanej pres barandak kdyz fouka blbe nebo nefouka vubec? to je skoro o astmatickej zachvat......

                                0 0
                                • Krys  

                                  Ale no tak. Čo s tým má spoločné moje občianstvo? Ešte, že tam máš tie smajle. A to s tým baranďákom som zažil už niekoľko krát.

                                  0 0
                                  • kudlanka32  

                                    tim sis nabehnul…„tí, čo auto nemajú si budú musieť vymyslieť iné argumenty“

                                    mi prislo ze vas narod je takovy vic hrdy na svy uspechy......

                                    0 0
                                    • Krys  

                                      To máš asi pravdu. Ja to tak ale nevnímam. Som skôr za individuálne hodnotenie a vôbec nie som zástancom prisudzovania vlastností národu ako celku. Ale to už je mimo tému.

                                      Ak správne vnímam prezentáciu tvojích názorov, tak si myslím, že by ti autá vadili, aj keby boli na elektrinu. Parkovanie na chodníkoch, nerešpektovanie cyklistov a podobne. V podstate s tebou súhlasím. Len mi tak trochu vadí ten tvoj striktný prístup.

                                      0 0
                                      • kudlanka32  

                                        no ja zadnej pristup nemam, snazim se prezentovat nazory druhy strany proti fosilni loby (mineno obema vyznamy tohoto slova) pokud mozno podlozenyma argumentama…moje stanovisko je dotazeny ad absurdum protoze mi absurdni prijde zastavani se zastaralych technologii v 21stoleti..­...ropa dojde za 30–40let

                                        jinak auta na vodik a elktrinu by mi nevadily…opravdu, ten vodik je slozitejsi ale urcite mensi zlo nez fosilni paliva…vodik samo z jadra:)

                                        0 0
                                        • hribik A1  

                                          auta na vodik a elektrinu – nech by bol vyvoj vyskumu akykolvek, stejne nebudu skor nez bude ta ropa tesne pred vycerpanim. o to sa tie ropne spolocnosti uz postaraju

                                          0 0
                                        • Honza729  

                                          Clovece, ty jsi uplne mimo ekonomickou realitu......:-)))

                                          0 0
                                          • kudlanka32  

                                            myslim ze americani umeji pocitat vic nez ty: www.airproducts.cz/…/press89.htm

                                            neni to zadna vlastovka, testuje se to i v australii, v londyne snad dokonce jezdila i vodikova autobusova linka…samo ze neekonomicka a testovaci…ale kdyby vsichni meli k tomu pristup jako ty, tak este sedime okolo ohne a kresame pazoukem.....

                                            kupecky pocty umim taky :-/

                                            0 0
                                        • Nehas  

                                          On vodík taky není žádnej zázrak. Prostě doprava je luxus. Není možné získat energii jen tak. Vždy to bude mít nějakej dopad. Přílivová elektárna – zpomaluje rotaci země; solární – mění albedo země; jaderná – opět závislá na těžbě uranu. prostě nic není obnovitelné.

                                          0 0
                                          • kudlanka32  

                                            neni pravda…v reaktorech s pomalyma neutronama vznika vic paliva nez se tam vlozi, staci ho prepracovat(zatim drazsi nez tezba prirodniho) a znova pouzit v rychlych reaktorech...­..v soucasny dobe se navrhuje tzv. generace IV ktera ma zajistit ekonomicky schudny, velmi bezpecny a temer neomezeny zdroj energie. Samozdrejmosti je schopnost zlikvidovat prvky co dlouho svitej (ulozeni asi 1000let) a nevyrabet plutonium aby neslo zneuzit tretima zemema k vyrobe stepny bomby…nektery designy nepotrebuji ke svemu provozu vodu coz je zvlast vyhodny do budoucnosti kdy voda bude stale vzacnejsi…uz ted je vetsina svetovy populace bez vody (a vzdycky byla)… Jednim z projektu je i vysokoteplotni reaktor ktery se pouzije k vyrobe vodiku. pokud to nekoho zajima tak si dejte do vyhledavace generace IV.......komercni elektrarna se ma zacit stavet 2019. Mely by se uvest do chodu driv nez dojde uran (2050?) aby byl cas k vyvinuti fuzni technologie.

                                            Jinak se stavi ITER coz je nastupce JET coz je experimentalni zarizeni ktery overi dostupnost technologii pro pokusnou fuzni elektrarnu DEMO. Ktera bude vyrabet energii jadernou syntezou, zasoby lithia ktery je treba k jejimu provozu se odhadujou na 30 000let a do ty doby se to snad lidi naucej delat z deuteria coz poskytne v podstate neomezeny zdroj energie. Komercni elektrarna SNAD 2050…

                                            0 0
                            • Honza729  

                              Michas jablka a hrusky. Zatim spalovani nafty a benzinu v aute neni trestne ani prestupek, coz se o spalovani PET lahvi a odpadu rici neda.....

                              0 0
                              • kudlanka32  

                                jo protoze motoristicka lobby zakon kterej osetruje cistotu vyfukovych plynu vzdycky zjemni…protoze „je to moc drahy“ … jasne jezdit ve mestech na fosilie je luxus tak co je?

                                0 0
                                • Honza729  

                                  Vis co je tvuj problem ? Ze naprosto nejsi orientovany v ekonomii, lidskych pravech a financich. Ze se opiras jen o argumenty typu Jedna pani povidala......

                                  0 0
                                  • kudlanka32  

                                    ja to za nevyhodu nepovazuju.....me zajimaji jiny veci…

                                    0 0
                                    • Honza729  

                                      No ale to pak potom jsi ve stejne situaci jako kdybych ja chtel diskutovat o jaderne fyzice a aplikaci ionizacniho zareni v praxi. :-)))

                                      0 0
                                      • kudlanka32  

                                        nevim ale soucasti vzdelani ekonomu by molo byt neco jako zivotni prostredi a zdroje energie......

                                        furt kazdymu cpou jak malo umi pocitat a ekonomicky myslet politici a vsichni ostatni......jenze kdyz pak dojde na rozdelovani penez ve vyzkumu tak urednici ani nevi o cem rozhodujou...­..sledujou ekonomicky meritka vykonnosti vedcu ktery znamenaj prdlajs a vede to akorat k produkci nesmyslnych clanku aby jich bylo vic…ekonomika v praxi :-/

                                        samo ze u velkych projektu jako je ITER je dusledna kontrola nutnosti jinak by to neslo ani realizovat…ale je to boj – pochopit ty organizacni struktury i pro me dost narocny…

                                        0 0
                                        • Honza729  

                                          Musis si proste zvyknout, ze zijes ve state, kde se na vyzkum nedavaji ani 2% HDP. Jsme chudy stat, neda se nic delat. No a to uz vubec nemluvim o ekonomicke strance novych technologii..­....kde i dnes je vyroba napr. el.energie z vetrnych elektraren drazsi nez z uhelnych. O dalsich protestech ekologistu o nevzhlednosti krajiny uz nemluvim.....

                                          Last but not least: vse se toci kolem penez, kolem fungovani ekonomiky,bez ni bys nekoupil ani svoje (pekny!!!) kolo. A vsechny ekonomiky sveta se vzdy ridi tim, z ceho je nej profit, pokud jim tedy do toho nezacne kecat urednik z EU, to je pak pruser.

                                          0 0
                                          • kudlanka32  

                                            EU si aspon dokaze svy investice ohlidat…

                                            0 0
                                            • Honza729  

                                              Tak to je VTIP DNE !!!!

                                              :-)))))))))))))­))))))))

                                              Za prachy z EU si ted urednici stavej svoje baraky a ty tu napises takovej blabol, srandisto......:-))))))))

                                              0 0
                                              • kudlanka32  

                                                jedna pani povidala?

                                                0 0
                                                • Honza729  

                                                  Kdepak…

                                                  0 0
                                                  • kudlanka32  

                                                    je videt zes demagog…nejdriv obvinis me z totalni ignorance demokratickych principu a argumentace jedna pani povidala ale vzapeti fungujes uplne stejne… a kdyz ti to nekdo predhodi tak se tvaris tajemne jako hrad v karpatech.....

                                                    uplne stejny schema jedou vsichni politici, to vam radi jeden poradce? trochu kreativity do toho…nakonec pro me neni problem dolozit skodlivost dopravy, nizkou ucinnost spalovacich motoru aut jedoucich v kolone a dopady na ZP vypoctem, odkazy nebo citacema zdroju…blby je ze tim stravim pul dne a stejne to nikoho nebude zajimat…etiku a moralku nedokazes dolozit nijak…a zakon resi jen sporny mista…a neni to navod pro zivot, ze je neco dovoleny kolikrat znamena jen to ze to nekdo (treba zamerne) nedomyslel.....

                                                    0 0
                                                  • Honza729  

                                                    :-))) A co cekas ? Ze tady zacnu psat na verejne forum podrobnosti z vysetrovani ? Ze zacnu psat podrobnosti jak se daji penize z EU vyest pres ruzne firmy znamych znamych ? Clovece vzpamatuj se…

                                                    0 0
                                                  • kudlanka32  

                                                    tak se tu neztrapnuj :)

                                                    0 0
                      • Michal.J  

                        To si nepochopil, tím sem poukazoval na to že většina aut co jede kolem není zásobování ale lidi který jedou do práce a nechce se jim metrem, tramvají, busem. je to jejich volba, ale zároveň by tim neměli omezovat ostatní. A to že se nemám jak dostat z města aniž by se mně měkdo pokoušel zabít, to že když chci přejít ulici čekám deset minut, pak mám půl minuty zelenou, to asi omezování je, ne?:-)

                        0 0
                        • Honza729  

                          Ano, neni to tak jednoduche. Duvody nevyuzivani MHD jsou tyto: MHD neni vsude nejrychlejsi zpusob dopravy MHD je cim dal drazsi se stejnymi sluzbami Mnoho lidi radeji sedne do auta, aby se netlacilo v zoufale preplnenych vagonech metra (viz trasa B)

                          Autem vzdycky omezujes ostatni. Ale stejne argumentovat muzou lidi na chodnicich, cestach, ze je omezujes na kole.Jiste, namitnes mi exhalace, to je problem.Ale nemuzes po lidech chtit, aby prestali delat to, co je pro ne vyhodne.....bez motivace. No a ze mas na sidlisti blbe nastaveny semafory, to je spis problem TSK nebo nejake podobne firmy, tak jim napis a budes mit klid. :-)

                          0 0
                          • Michal.J  

                            No jasně, ale situace kdy se výrazně preferuje jedna skupina před jinou není úplně OK.

                            0 0
                            • Honza729  

                              Vse je jen na dobrem lobby a na ekonomice provozu.

                              btw.: kdyby cyklisti meli opravdu SCHOPNOU lobby, ktera by presvedcila politiky a firmy k budovani cyklostezek, singletracku a ja nevim ceho jeste, tak jsme jinde. Motoriste maji UAMK a dalsi organizace, co maji cyklisti tak velkeho a vlivneho ?

                              0 0
                              • kudlanka32  

                                lobby je paraziticka skupina odcerpavajici ze systemu akorat penize.....bohuzel ji soucasna podoba demokracie potrebuje…ale neni to spis pak korporacie?

                                0 0
                                • Honza729  

                                  No, to je presne ten argument Jedna pani povidala, jak jsem psal vyse. To, ze slysis o lobbistech Vecerkovi a Dalikovi a jinych jeste neznamena, ze lobbing jako takovy je spatny.

                                  Promin, ale s touhle diskuzi nema smysl pokracovat, je potreba k ni znat elementarni nastroje v demokracii, principy tvorby zakonu, apod. To je ti zatim utajeno, ale zvu te nekdy na pivko a proberem to :-)

                                  0 0
                                  • kudlanka32  

                                    neznam ty pany ani me nezajimaj.....

                                    0 0
                                    • Honza729  

                                      To bud rad :-) Ale ujistuju te, ze 99,9% zakonu o lidskem konani v ruznych oborech na svete je tvoreno prave ruznymi lobby, zajmovymi skupinami, apod. Pokud by meli cyklisti svoje lobby, jsme v pohode a v cajku. (osobne se docela divim, ze to tak neni, kdyz vidim, jaky kseft je cyklistika…)

                                      0 0
                                      • kudlanka32  

                                        ja si nemyslim ze lepit do zakonu pred schvalenim nejaky dodatky umoznujici diry v uplne jinych zakonech je neco hezkyho......myslim ze je v tom bordel a nema smysl pro lidi jako sem ja se tim nasirat

                                        vyjadrim svuj nazor protestem, a nekdo koho to zivi by to mel zpracovat…

                                        0 0
                              • Michal.J  

                                Cyklojízdy?:-)

                                0 0
                                • Honza729  

                                  :-)))) ne, to uz je jen dusledek absence prave nejake te schopne organizace.....

                                  0 0
                                  • hribik A1  

                                    zhruba tak…akt zufalstva z absencie schopnej organizacie

                                    0 0
                                    • Michal.J  

                                      Sorry ale nejdřív si zjisti kdo tu cyklojízdu pořádá, co kromě cyklojízdy dělají, čeho dosáhli atd. Píšeš tu o něčem o čem nemáš ani páru. Ono kdyby ste na Slovensku měli organizaci alespoň podobně aktivní jako je Ato*Mat tak byste teď mohli jezdit v lese bez rizika postihu.

                                      Jak si tady čtu tvoje příspěvky tak mně přijdeš jako takovej tlučhuba co všechno vím, všude byl dvakrát a od všeho má klíče. Bohužel takovýhle lidi jsou nejhorší, leckdy svojí blbostí dost škodí.

                                      0 0
                                      • hribik A1  

                                        nieco som si pozrel. no sak dosiahla, ale co dosiahla bolo hlavne tou realnou cinnostou, nie vykrikmi do tmy ako je tamto. keby sme mali na slovensku…ano, keby sme mali. ale ta organizacia by musela hlavne ine veci vediet, v politike chodit, a nie len protesty zvolavat. to je proste malo. keby sme mali organizaciu, co vie len protestovat, a uz nic viac, vyzeralo by to tak isto ako aj bez nej. skor by mohla posobit kontraproduktivne, lebo postupom casu by bola pre 95 % ludi neprijemna.

                                        0 0
                                      • Honza729  

                                        S tvym hodnocenim Hribika celkem souhlasim, ale neni ti divna jedna vec ?

                                        Cyklojizda ma byt za par dni. Videl jsi v mediich nejakou pozvanku ? Zduvodneni ? Tiskovku ? Ja tedy ne…

                                        0 0
                                        • Michal.J  

                                          Já jo. Píše se o tom v novinách neb takle jízda je v rámci Týdne mobility. Auto*mat vydal v poslední době několik tiskovek, byl i článek na idnes a i v ně byla cyklojízda zmíněná.

                                          je to neziskovka, nevim jestli čekáš billboardy u dálnic, reklamu na Nově apod. Alůe v rámci možností je těch zmínek docela dost.

                                          0 0
                                          • kudlanka32  

                                            on ceka ze si zaplatite lobistu abyste tak naplnili principy korporatni parodie na demokracii…

                                            0 0
                                            • Honza729  

                                              Vis, kdybys nebyl negativista a znal trochu metody PR agentur a lobbistu, tak za celkem nizke naklady muzes mit:

                                              rozhovor s ministrem ziv. prostredi v tydne pred akci v TV, na idnes.cz, na lidovky.cz a ihned.cz, vcetne blesk.cz

                                              obrazky v TV z lonske akce napriklad ve Snidani s Novou, na CT ve zpravach

                                              nacasovane clanky o problematice cyklostezek v CR

                                              atd.,atd.....

                                              Podivej se na causu Radar. Jeste se nic poradne nerozhodlo, ale clanky jsou tu kazdy den. Kdo je dela ? Politici ? Ne. PR agentury.

                                              Vzpamatuj se a pochop dnesni realitu.

                                              0 0
                                              • kudlanka32  

                                                no to je vsechno hezky ale urcite pouziti PR-agentur nevede k lepsim rozhodnutim…myslim ze klamne sladke sliby a nabubrela nic neobsahujici prohlaseni nejsou nic chvalitebneho.....

                                                hruza me jima – reklamky rozhodujou o osudu sveta? jak nemam byt negativista??

                                                0 0
                                                • Honza729  

                                                  Ale ja preci netvrdim, jestli je to dobre, lepsi, nejlepsi nebo spatny......ja se ti tu jen snazim vysvetlit, jak chodi realita. Idee jsou hezky, ale neobstoji. Vse, co lidi delaji a co chce stat/obce/firmy podporovat, se musi vyplacet. Jinak je to zraly na verejnou sbirku Venduly :-))))

                                                  0 0
                                              • speedy gonzales  

                                                promin ze vam zasahuju do debaty. ale ty si v jednom prispevku pekne protirecis. na jedne strane rikas ze na PR nepotrebujes velke naklady a pak vytahnes priklad radaru, na jehoz kamapan jsou vycleneny krasne miliony (ty oficialni). takze si jeste pripocti docela zasadni rozdil v „sile“ temat, taky to ze je neco jineho kdyz se do medii snazi dostat neziskovka a neco jineho kdyz do redakce zavola tiskovy odbor premiera , po nem 10 lidi z PR agentury, pak nekdo z min. zahranici a vsichni rikaji „ze by to tam melo jako fakt byt“ respektive „co s tim udelame?“. chci rict ze bys mel rozlisovat moznosti PR neziskovky a silnych korporaci, resp. statu v klicovych otazkach

                                                0 0
                                                • Honza729  

                                                  Ano, to je pravda, nevybral jsem zrovna idealni priklad. Ale jsem si jisty, ze pro popsani principu toto staci.....

                                                  0 0
                                                  • speedy gonzales  

                                                    ano pricip popisujes dobre. v realite jde o to ze medialni vystupy jsou zrejme adekvatni moznostem auto-matu (materialni a predevsim lidske zdroje).

                                                    0 0
                                                  • Honza729  

                                                    Souhlasim. Netvrdim nic jineho. Je to v lidech.....

                                                    0 0
                    • kudlanka32  

                      jo nicej mi zdravi uz jen tim ze delaji kolony kolem tramvajovych ostruvku…to je normalni agrese, proto tak rvou ze sou omezovany pac omezuji sami. Ale kdo vic rve ten se asi neceho dobere…

                      0 0
              • Michal.J  

                Ono je to tak že cyklistika je další forma dopravy, což se o potápěčích říct nedá. Navíc jsem si nevšiml že by si někdo v předvolební kampani dával do programu systém tras pro potápěče.

                0 0
                • Honza729  

                  To by nebylo spatny, ze bych do banky, kde pracuju, priplaval v neoprenu.......a sel s ploutvema do kancelare na poradu s gen.reditelem­......

                  0 0
            • Honza729  

              Napsal dalsi komentar.....:-)))

              0 0
    • kudlanka32  

      este nechapu jednu vec proc nadavate na cyklisty kterym se to nelibi a ne na politiky ktery jen slibujou a hovno konaji......????

      zakazte demonstrace!

      0 0
      • hribik A1  

        preco radsej miesto organizovania takychto nezmyslov nekonate u politikov, ktori len slubuju, a hovno konaju.....????

        0 0
        • cabbage  

          a víš ty co? jeď si radši zajezdit do lesa na slovensku, legálne:-P

          0 0
          • Honza729  

            :-)))))))

            0 0
          • hribik A1  

            ti svojim zhromazdenim tiez prdlajs dosiahli, a z vyjadreni oficialnych kruhov to vyzeralo skor na negativne body…

            0 0
            • Honza729  

              No taks jim to ale vysvetlil, ne ? :-)))

              0 0
              • hribik A1  

                podobne sposoby vedu od nuly k nule so 40% urocenim. nebol z toho ani generalny strajk, ani polmilionove zhromazdenie pred uradom vlady, aby bola sanca nieco dosiahnut, a ucinok bol skor kontraproduktivny, ako sa ukazalo. ked tak poslednou dobou sledujem podobne veci, stale viac a viac mam ten pocit, ze ucinnost tohto samotneho, a bez dostatocneho zazemia priamo v politike, je asi taka, ako ucinnost tej demonstracie za zrusenie zimy, ktora bola kedysi

                0 0
                • kolombo  

                  Nojo, to je všechno důsledek toho, že jsi se energicky nezapojil do řešení situace. Mimochodem, když procházím fóra, tak stéle je tu pár vláken, kde jsi nepřipsal odpověď ke každému názoru, tak se, prosím, smaž to napravit.

                  0 0
                  • hribik A1  

                    argumenty nemame, tak podme urazat…

                    0 0
                    • Honza729  

                      Aegumentu tady mas celou radu, ale ty je nechces videt a porad jen okecavas......smir se jednou s tim, ze jsou veci, ve kterych proste pravdu nemas. :-) Je to docela uleva :-)

                      0 0
                      • hribik A1  

                        to „ve kterych pravdu nemas“ by som zmenil na „ve kterych nemas stejny nazor ako vacsina istej skupiny“ (ktora sa nemusi zhodovat s vacsinou celkove)

                        0 0
                        • hribik A1  

                          mimochodom, staci pozriet na stav ankety…

                          0 0
                          • Honza729  

                            Ano, to je ta jednodussi cast argumentace. Ale musis jit trochu do hloubky a zkusit chapat, ze ma kazdy jine duvody pro neucast a.......ale to je jedno, ty to stejne neberes…:-))

                            0 0
                            • hribik A1  

                              ano, berem, ze maju niektori ine dovody pre neucast, cim by sa to mozno zrovnalo. ale ani takych pol na pol na cyklistickom fore neni dobry vysledok…medzi inymi skupinami to lepsie sotva bude, nez medzi vlastnou komunitou!

                              0 0
                              • Honza729  

                                Ale houby.......jestli je to v realu pul na pul, tak je to super uspech, ne ? Podivej se do ulic.....

                                0 0
                    • kudlanka32  

                      ja myslim ze k urazeni v tomhle dredu mame zatim daleko…este to neni ani flame :)

                      0 0
                    • kolombo  

                      To urážka nebyla, jen takové jemné pošťouchnutí :-) Když máš na všecno tak jasný a snadno realizovatelný názor, tak proč jsi s tím jasným a realizovatelným řešením nepřišel a nezachránil situaci?

                      0 0
                      • Honza729  

                        Myslim, ze mu to dojde az casem.......:-)

                        0 0
                      • hribik A1  

                        kym si so svojimi predstavami sam, sotva s tym prides a zachranis situaciu. no a ako inac zistis, ci si s nimi uplne sam, alebo je viacero takych, co su nazorovo podobni, pokial ich nesformulujes a nezverejnis? napriklad je to aj na to dobre, aby som mohol porovnat svoje nazory a tie co som cital inde, s nazormi inych. to by asi bez toho, aby som ich napisal, neslo, ze? mimochodom, este je zopar mojich prispevkov, pod ktorymi nemas ziadny komentar!

                        0 0
                        • kolombo  
                          1. Ano, zaujímat názory na Internetových fórej je zřetelně jednodušší, než v reálném světě. Doporučuji občas opustit počítač a jít se podívat i na ten svět.
                          2. Nehodlám tu závodit v počtu příspěvků s někým, kdo evidentně nemá nic jiného na práci, než bušit do klávesnice.
                          0 0
            • Michal.J  

              Někteří lidé aspoň šli na tu demonstraci, co jsi udělal ty?

              0 0
    • Krys  

      Len také nevinné otázky: Nie je to náhodou nelegálne? // ZÁKON č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu).

      HLAVA II PROVOZ NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH

      Díl 3 Pravidla provozu na pozemních komunikacích

      Oddíl 5 Zvláštní ustanovení pro chůzi, jízdu nemotorových vozidel, jízdu na zvířeti a vedení a hnaní zvířat

      Jízda na jízdním kole § 57 … (2) Na vozovce se na jízdním kole jezdí při pravém okraji vozovky; nejsou-li tím ohrožováni ani omezováni chodci, smí se jet po pravé krajnici. Jízdním kolem se z hlediska provozu na pozemních komunikacích rozumí i koloběžka. (3) Cyklisté smějí jet jen jednotlivě za sebou. … //

      Môže niekto povoliť výnimku zo zákona.

      Bez ohľadu na to, či je ta cyklojízda na niečo dobrá alebo nie, považujem to za slabý bod celej akcie. Je to v podstate banalita, ale niekto by sa do toho mohol celkom intenzívne obuť.

      0 0
      • kudlanka32  

        za komancu se srocovani lidu taky zakazalo zakonem.....

        0 0
        • Krys  

          Tak to ma nenapadlo, že by ten citovaný úryvok bol vlastne protidemokratický. Myslím, že tí, ktorí tam dali to o jazdení za sebou, mali na mysli bezpečnosť cyklistu a nie obmedzovanie práva na zhromažďovanie sa. Okrem toho, zákon sa má dodržiavať celý a nie tak, že čo mi nevyhovuje, to ignorujem. A ver mi, že v zákone je mnoho vecí, ktoré by som tam radšej nevidel. Inak, nemám vôbec v úmysle sa tu hádať o cyklojazde. Kto chce, nech tam ide. Ak by som mal náhodou okolo cestu autom, tak vám zamávam. :)

          0 0
          • Honza729  

            No, pokud vim, tak cela akce je predem nahlasena, takze tahle debata je celkem zbytecna, ne ?

            0 0
            • Krys  

              Keď nahlásim, že idem robiť niečo ilegálne, tak sa to stane legálnym.

              0 0
              • Honza729  

                Tak se ti muze stat, ze ti urad akci nepovoli. Jasne, pruhledne, demokraticke. Nic na tom neni.

                0 0
                • Krys  

                  Chceš tvrdiť, že úradník má až takú moc, že môže povoliť nelegálnu činnosť?

                  0 0
                  • cabbage  

                    jízda cyklistů vedle sebe, ale i chůže pěších přes celou šířku není trestným činem, imho jen přestupkem, ostatně co jiného je uzavření silnice např. kvůli závodu, stavbě, opravám atd? trestný čin „omezování osobní svobody“ pohybu ostatních spoluobčanů? …

                    0 0
                  • Honza729  

                    Urednik ma takovou moc, ze muze povoli zabor verejneho prostranstvi, preruseni dopravy,kvuli ohlasene demonstraci. Je to bezne, at chces nebo ne. Precti si zakony, vyhlasky a dalsi materialy k Pravu shromazdovacimu. A procti si Ustavu CR a Listinu zakladnich prav a svobod. :-) Poucne cteni.

                    0 0
                    • Krys  

                      Nenašiel som nič o zhromažďovaní sa na bicykloch alebo autách a podobne. Môžeš sa zhromaždiť, ale pešo. Môžeš ten bicykel tlačiť, budeš mať štatút chodca. A skupina chodcov (361/2000 §56 Útvar chodců) už môže zabrať hoci aj celý pruh.

                      To, že máme právo sa zhromažďovať, nám nedáva právo počas zhromaždenia porušovať zákon. Nemôžme rozbíjať výklady ani ísť na kole vedľa seba.

                      A samozrejme, je to na úradníkovi, či povolí demonštráciu na magistrále: // Zák. č. 84/1990 Sb. – O právu shromažďovacím § 10 (3) Úřad může shromáždění zakázat, má-li být konáno v místě, kde by nutné omezení dopravy a zásobování bylo v závažném rozporu se zájmem obyvatelstva, lze-li bez nepřiměřených obtíží konat shromáždění jinde, aniž by se tím zmařil oznámený účel shromáždění. //

                      0 0
                      • Honza729  

                        :-)

                        Tys nevidel nikdy napriklad povolene a zcela legalni „Spanile jizdy“ motorkaru za asistence Policie CR ? Staci ti to jako priklad praxe ?

                        0 0
                        • Krys  

                          Neviem, či môžu motocyklisti ísť vedľa seba. Už sa mi dnes nechce prehrabávať zákony. Len by som podotkol, že nemáme precedentné právo, a tiež že sa porušením zákona zákon neruší.

                          Podľa mňa je cyklojazda protizákonná. Ak nie je cieľom obmedzovať dopravu, môže sa kľudne konať na nejakej cyklostezke. Ak je obmedzovanie dopravy cieľom, úradník by to mal zakázať (podľa zákona, ktorý som citoval). Úradník to ale povolí. V zmysle, že keď sme im nedali sľubované cyklotrasy a cyklostezky, aspoň ich necháme trošku sa popredvádzať.

                          Jo, v spomenutom zákone som sa dočítal, že máš právo na policajnú ochranu zhromaždenia.

                          0 0
                          • Honza729  

                            Podivej se, pokud poradatel vcas nahlasi tuto akci, opise prubeh a urednik akci povoli, tak je snad jasny, ze po magistrale nepojedou cyklisti vpravo, jeden za druhym..... :-)))))))) A protizakonne to neni od okamziku schvaleni urednikem. Urednik samozrejme akci muze zakazat, pak je ale povinnen do 30 dnu pisemne predlozit zduvodneni, opet v souladu se zakonem. Protoze se tomu tak nestalo, zakon evidentne porusen neni a nebude.Precedentni pravo sem neplet, to si nech na americke serialy..... No a pokud si myslis, ze je cyklojizda protizakonna, pak podej trestni oznameni a jsem moc zvedavy, jak z toho vyjdes. Dobre ale urcite ne. :-)))

                            Sakra lidi, pouzivejte obcas tu vypln toho kulatyho na krku.....

                            0 0
                            • Krys  

                              Ak by si použil to kulaté na krku, zistil by si napríklad:

                              • To že cyklisti idúci jeden za druhým su pre teba smiešni, nikoho neoprávňuje porušovať zákon
                              • To, že akciu schválil úradník, nikoho neoprávňuje porušovať zákon. Úradník schválil akciu, nie porušovanie zákona.
                              • Precednetné právo si sem ty začal pliesť tým, že si sa odvolal na udalosť v minulosti
                              • Uskutočnenie motorkárskej akcie nemá vplyv na legálnosť cyklojazdy
                              • Rozdielnosť názorov nie je spôsobená rozdielnou mierou využívania kulatého na krku
                              • Určite ešte mnoho zaujímavých vecí. ;)

                              A naozaj si myslím, že by mali na tej cyklojazde ísť všetci jeden za druhým. Bolo by to efektnejšie a efektívnejšie. Už by som sa na to celé vyprdol. Je mi fakt ľúto, že som sa do týchto debát vôbec pustil.

                              0 0
                              • hribik A1  

                                „Už by som sa na to celé vyprdol. Je mi fakt ľúto, že som sa do týchto debát vôbec pustil.“

                                konecne jeden rozumny nazor. zistujem, ze zo vsetkych podobnych diskusii stejne nic uzitocne neplynie. ti, co boli za, budu za aj tak, nech im hovoris hocico. ti, co boli proti, ostanu proti. nikto nikoho o nicom nepresvedcil. aspon sme sa zabavili a zabili trochu zbytocneho casu, zhruba tolko co postoja v kolone v sobotu motoristi…

                                0 0
                              • Honza729  

                                Jsi mimo, nebo neumis cist, co pisu. :-))))

                                0 0
                              • cabbage  

                                A není náhodou komunikace uzavřená pro dopravu zproštěna balastu dopravních pravidel? jako je tomu například při demonstracích nebo závodech..

                                bože já už píšu skoro staročeštnou…

                                0 0
                                • Krys  

                                  Áno je. Pozrel som si mapu trasy. Ak to uzavrú pre dopravu, tak ma naserú. Pretože to by som chcel vidieť a v sobotu som mimo Prahy.

                                  0 0
    • kudlanka32  

      oki…v evrope to pochopili jen tady to je tezky…AUTO jakozto symbol blahobytu se stava sybolem svobody…

      lidi co chtej cistej vzduch a klid a pravo na to zit ve meste…sou teroristi…eko­logicky ale teristi a levicaci.....

      0 0
    • McBlacky  

      jedu radši jinak, taková akce se neshoduje s mým pojetím cyklistiky.

      0 0
    • Beeda  

      tak na 50% asi pojedu, akorat nevim zda na ziletce nebo biku, a abych nebyl za exota v dresu, ale asi jo, i kdyz ono se to tam ztrati:-)

      0 0
      • kudlanka32  

        muzes i v dzinach…vet­sinou tam jezdeji lidi co na kole cestujou do prace…

        0 0
        • Beeda  

          ja cestuju do prace v dresu ;-))

          0 0
          • kudlanka32  

            njn…ale jsou i taci co se pri jizde moc nezapoti…v holandu sem videl kde co jen Cykliste nikde:) jo 2× sem zahledl skupinku silnicaru…

            0 0
      • sway  

        No, pokud pojedu, tak rozhodne vezmu dres, uz proto, ze pak jeste nekam mozna pojedu.

        0 0
      • cabbage  

        neřek bych, že ti pořadatel vydá startovní číslo, a vůbec, P50 se už jela;-P

        0 0
        • Beeda  

          tato akce je delana spis pro tebe, krtinec te tam neprekvapi a kdyz jsis netrouf na P50 tak zkusis aspon toto :-)

          0 0
      • kolombo  

        Hm, ta debata je fakt hodnotna. Kdybych to neměl do Prahy tak daleko, tak jedu na tu cyklojízdu taky.

        1. Nemůžeme držet hubu, když umírají cyklisti !!!
        2. My dopravu neblokujeme, my jsme doprava !!!
        0 0
        • Honza729  

          Pojed.....

          0 0
        • hribik A1  

          debata je fakt hodnotna… asi preto, ze je tam privela inych nazorov nez su tie jedine spravne. zeby videnie privelkeho poctu odporcov? mrzuteeee

          0 0
          • Honza729  

            Uz doooooooooooost !!! :-))))))

            0 0
            • hribik A1  

              :-))))))

              0 0
              • kolombo  

                Máš od nás úkol připsat tam alespoň 30 příspěvků :-) Pro Tebe je to hračka, to by nikdo z nás nezvládl …

                0 0
                • hribik A1  

                  myslim ze ich tu nemam viac ako kudlanka 32 alebo honza 729 :-))))

                  0 0
                  • Honza729  

                    Musis rozlisovat prispevky s debatou nad problemem a pak prispevky se shlukem pismenek. Ty mas ty druhe.....:-))))

                    0 0
                    • hribik A1  

                      mam take iste percento prispevkov typu o nicom (zhluk pismeniek) ako aj ty. teda ona vlastne cela tato diskusia je o nicom, pretoze v podstate k nicomu nevedie a nikto nikoho nepresvedci o svojom nazore. takze by sme to mohli aj ukoncit

                      0 0
                • Michal.J  

                  30 příspěvků pro a 30 proti, aby se tam dostali ona názory:-)

                  0 0
                  • hribik A1  

                    mam tu nejake take prispevky, v ktorych tuto vec podporujem?

                    0 0
                    • Michal.J  

                      To byla reakce na to jak jsi nekde psal ze to co pises pises proto aby se objevil i nazor druhe strany.

                      0 0
    • Honza729  

      Odvolavam, co jsem...... :-)))))

      V dnesnim Reflexu je clanek od Tomase Ferteka. Mluvi mi primo z duse. Jen to formuloval obratneji, nez ja tady…

      www.reflex.cz/…ek28934.html

      0 0
    • Smazaný účet  

      Uvidim, buď budu „militantní aktivista“ nebo pojedu na vejlet s obyvateli JV Prahy. Podle toho jak budu línej. ;o)

      0 0
    • Krys  

      Nová cyklojazda na obzore. Máme sa zas o čom hádať. :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.