• Paja

Takova to driv byla rvacka kdo zalozi novy vlakno…

• babicak  

Zapálenâ svíčka za Michala v Partyzánské jeskyni.

• p@X  

Dřív taky nebyly krmelce, stravy, mediální panika, personální čistky, …

• mastihuba  

rekl bych ze nechavam prostor ostatnim :) ale ani sem si nevzpomnel… laply mne prudusky a zvejkam zazvor

• pepek  

To je koronavirus, voe.

• Motyll  

Ten mám asi v telefonu, bo od té doby, co jsem klikl na Polkovic mapu viru ve světě, mám 2/3 reklam čínsky.

• pepek  

Nebo japonsky? (Ječňák našel nové inzerenty?) Já jsem na to taky klikl a nic mimořádného nepozoruju.

• Polka  

Protože po nocích čučíš na japonský prasečiny! Já mám teda reklamy při starým…nečínský a nejaponský.

• babicak  

Hviezdoslavův chodník máš odškrknutý? Jaká je to pěšina?

• pepek  

Pěšina? Super! (Ale kolo si neber, místy je tam trochu na obtíž)

• babicak  

To jsem chtěl slyšet, Tvůj názor, se psem a manželkou to projdu?

• pepek  

Jak velkým psem? Dáš ho do kapsy? Jak moc hysterická je manželka? Samé otázky :-)

• babicak  

Pes kapesní skoro je, manželka vydrží hodně, naposledy sama vyložila z auta 30 kg brzdový třmen a ani si nestěžovala.

• obda  

Projdeš, sem tam přelezeš nějaký strom. I s manželkou :) V této době je to ostatně průchodnější než v létě, a taky se to líp hledá.

• pepek  

„Nepřekonatelné“ stromy jsou uklizený, ale hrozně z toho bolí nohy :-(

• Hammond  

Hromniční svíčka zapálena,za chvíli frčím ke krbu na kontrolu.

• Hammond  

Bylo fajn,mokré jako sviňa ,ale super,nikde nikdo..alespoň co se týče osy Račice-Drnovice…v pátek po noční si tu trasu zopakuju..

• p@X  

Kde je to vláčkařský vlákno? 3 krokodýli

Detajlněji

Model

Pardon.

• mastihuba  

tvl. pondeli a opet nikdo mezi 7–9h nikam nejede a jen cumi v aute na znacku pred sebou. tuto neochvejnou logiku nikdy nepochopim :(

• babicak  

To víš, dopravu má pod sebou už 6 let ten, kdo chce stát řídit ako firmu. Spasibo

• Polka  

Kdybyste měli koule na stávkování jak Frantíci (nebo teď Čobolovci), tak byste taky možná byli jinde ;-)

• babicak  

Ano, u Slováků je dobré, že udělali aspoň něco, i kdyz podle mého názoru blokáda na špatných místech, jako rukojmí si brali řidiče jiných států, kdyby štrajk proběhl ve velkých městech, jako Žilina, Košice, Prešpurk, tak by se o situaci s mýtem ( Kellnerem) začali zajímat i běžní lidé. Mají 2 velká sdružení dopravců, toto bylo dílem jen jednoho. Domluvit se, akce by měla větší dopad. U nás Česmad Bohemia, kde první housle hrají největší dopravci, a ti zájem nemají. Myslím, že se ČZ dopravci nikdy nedomluví. Jeden den blokády žádnou firmu nepoloží. A koule mám, když jezdím s Tebou :-) :-)

• p@X  

Kroska s přípravou na blaťáky… je nezmar k nezaplacení.

Co to udělali za dálnicu Tišnov – Drásov?

• RomanH  

Sotva doladim smyk, tak mi zacnes jezdit v reviru…

To je tam od leta, krasne se tam testuje tempomat u auta, a na masinu taky parada.

• p@X  

Archivuju si tady zas jednu kravinu (na mobilu by mě to taky nebavilo sledovat:)

Šílený Max po česku: https://www.youtube.com/watch?…

• RomanH  

Cush Core XC

Zde je pak test. Dojet na prazdne gume s tim asi nepujde, ale snizit tlak o dalsich cca 7 hafanu a mit trochu ochranene rafky nevypada az tak marne.

• p@X  

Tebe to furt tlačí někam nesprávným směrem: pluska, výplně, tramping :)

Fučím 2 a 2,5 barů :)))

• RomanH  

Co je pro Tebe nespravny smer, je pro me svetlo na konci tunelu :-) Zacinal jsem jako cyklotramp, a okruhem se tam vracim.

Idealni tlak je pro me cca 15 a 18 PSI, ale zase ne vzdy mam koule to tak nechat :-) BTW, vsimni si, ze ten CC delaji i na Gravel. Mne by fakt zajimalo, jestli se s tim neda (v pripade vetsiho defektu) treba po asfaltu dojet.

• p@X  

Kolik jsi měl od doby, cos vychytal bezduše defektů a zničených ráfků?

• RomanH  

Pozor, na fullu jsem fucel vice, a rafky jsem lehce bouchle mel. To bych prave u tech breclavskych nerad. A kdyz mi prislo, ze mi to treba na PriglTrailu + Sarce cestou z prace paradne drzelo, doma jsem nameril 13 a 15 PSI. Takze moznost vozit to stabilne neni tak uplne od veci (+ ta teoreticka moznost, kdyz jses nekde uplne v … a riznes, ze to po asfaltu dojedes treba na vlak – ale to bych chtel po te XC vezi asi moc…)

• pepek  

A co ten nesnesitelný jízdní odpor?

• RomanH  

Myslis ten kousek pod Cerveny kopec a kousek kolem prehrady ? Kocham se :-)

• p@X  

Jako zablbnout si na pořádné hajtře, proč ne, ale pak to opravdu chce přiblížení autem nebo furt sebou tahat e-motor.

• RomanH  

? Tech cca 35km domu jezdim ± porad stejnej cas. Rozhodne jsem to nejel nijak zasadne pomaleji (pripadnej rozdil 5–10 minut v terenu fakt nevnimam, zato tu prilnavost ano). Si to jednou zkus, vozis to nesmyslne nabusene. Vezmu na vyjizdku ten merak, ufouknu Ti kola, a uvidis.

EDIT : Samo se nebavim o silnici. Napriklad na valcich jsem sakra poznal, jestli mam nafuceno 85 nebo 110.

• p@X  

Jaks to měřil? 1 bar na zadku na svým úzkým ráfu si neumím absolutně představit, leda tak na CX galdě…

• RomanH  

Mam digitalni merak Schwalbe. Ale samo nerozporuji, ze muze ukazovat jinak. Nicmene foukam porad podle nej, a tak vim, ze tech namerenych 15+18 je OK, a kdyz jedu nekam neco delsiho, davam 18–20 a 23–25 (jak to vyjde). To uz ale neni tak pohodlne a prilnave.

• String  

Na bikeandride.cz jsem četl nějaký testy a od enduro závodnice report ze závodu, kdy dojížděla jednu etapu jen na té pěnovce. Pokud dobře drží plášť v patkách, asi to vydrží hodně i na úplně vyfouknutým kole. Já jsem teď sundával oba pláště po asi 4 měsících a málem jsem je nesundal ani násilím, takže věřím, že bych na tom v pohodě ujel i větší počet km, když by to bylo opatrně. Něco asi je konstrukcí ráfku, něco pláštěm a asi je plášť i hodně přilepenej i mlíkem. Asi záleží i na druhu mlíka. Ty nový, vodou ředitelný asi takový lepidla nebudou. Ty Tvoje tlaky se mi jeví jako extrémně nízký, nebo to blbě měří. Možná hodně široký pláště, ráfky a hodně opatrnosti v terénu dovolí na tom jezdit, ale jak nemám 20 a 30 psů (PSI), pořád sleduju kde mám defekt. Jezdíval jsem 30 a 40 na užších ráfcích a 10 jsem ubral. Míň to psychicky nedávám. Ale třeba to blbě měří mně a mám taky míň. :-)

• Polka  

Kus pěny za 3,5 litru, no nekup to :-) Dojet na prázdné bych naopak řekl že půjde a ochrání to ráfky, pokud to teda funguje jak má. No a nebo zkusit

• RomanH  

Jasne. Jenze kdyz si prectes to vlakno ohledne CC, tak se vicemene vsichni shodli, ze mirelon a podobne domo robo moc dlouho nefunguje, a i ty ostatni komercni produkty nemaji takovou vydrz. Kupovat to ted samo nebudu, pockam si na par testeru z BF :-)

• mastihuba  

ja ti nevim, vzdycky když nefungují bezduše je to vina.

1. rukou
        2. neprověřenýho materiálu

jezdím to od roku 2010 a netvrdím že sem se několikrát nespálil. Nicméně s UST pláštěm mi částečně fungoval i remerx dragon.

jinak homeoficu 3× zdar :)

• RomanH  

Pockej, bezduse fungujou, o tom to neni. Je to o moznosti jit s tlakem jeste nize, o ochrane rafku, a ciste teroreticky o tom nouzovem dojeti.

• mastihuba  

jako komu tim pomužeš jezdit po prázdné gumě? přilnavost řeší měkká směs a ráfek ochrání vyšší tlak :) jenže to nikdo z nás tady nechce slyšet :)

• pepek  

Vždyť se to musí žvejkat/zouvat.

• RomanH  

Zkus si projit cely vlakno

Hlavne pak ty nove reakce v posledni tretine. Osobne mi to prijde jako dobrej napad, s tou XC verzi pak pouzitelne i pro nas. Cenove samo uplne mimo.

• pepek  

Nebudu to číst. Váha na obvodu je nepřítel. Tady furt řešíte, že je guma o 20 gramů těžší, než na netu – a najednou tam prdneš 400 gramů proniczanic?! (CushCore provides a 12% smoother ride and 3% reduced rolling resistance-tomu snad ani sám nevěříš :-)

• p@X  

Minimální tlak a ráfky bez patek = galdy ;) Myslím vozil i Nino chvíli… Mně osobně by se líbili plášťovky, ale na nějaké speciální ráfky…

• RomanH  

A Mira (Kankrlicek) :-) Jak mu to krasne na Kralicaku drzelo.

• Paja  

A nam to na Kralicaku drzelo nejak spatne? Nic si nepamatuju, zustalo ve me akorat to, ze ty jeho galdy od Tufa byly hrozny nudle podobne jak v te dobe podvyziveny Rubeny.

• RomanH  

Zasadni problem tam nemel tusim nikdo. Ale vsichni jsme koukali, jak se mu to krasne prevaluje pres balvany.

Respektive zasadni problem jsme meli vsichni – mocal pred nastupem na Kralicak a pak tlacenka po prvni cestu :-)

• Paja  

No, ale tam na tom s tema galdama byl uplne stejne jak my, mozna se v mocalu boril jeste vic.

• kankrlicek  

Močál si nepamatuju, jediné, kde jsem měl navrch, byl nějaký krátký prudký výjezd v mazláku. Jedinému to neproklouzlo, ostatní jste šli pěšo.

• Paja  

Mocal to uplne nebyl, spis podmacena louka. Z nejake stojky mam fotky a tam sli vsichni, mozna to ale byla nejaka jina.

• p@X  

Jinak jsem si vzpomněl, že když jsem je testoval na Duratecu a vypustil je, taky jsem z toho byl nadšený, ale ihned jak jsem se blížil k silnici, tak jsem dofukoval jak blbec.

• RomanH  

Do urcite miry to ale bude jen pocit. I rano tech 35km po silnici mam ± porad stejnej cas, nahusteni v tom nehraje zasadni roli. Opet, na silnicce (vozim 23mm plaste) to poznat je, ale u biku na sirokejch plastich mi to prijde burt.

• Paja  

Jo Schurter jezdil jednu dobu galdy Dugast.

• Polka  

Jako na pevňákovi na předku by se mi to určitě hodilo, tam to všechno už hodněkrát schytal ráfek a místama byl vohlej a musel sem rovnat. Ale cenově je tohle uplně mimo. Jsem někde dřív viděl něco kolem litru a vypadalo to obdobně. Jen nechápu tu délku ventilku…ten by měl být delší, tak aby se vzduch dostal za cushcore směrem k obvodu pláště a ta ochrana zůstala u ráfku ne?

• RomanH  

Cena je zatim uplne mimo, o tom zadna. Akorat podle tech testu ten CC je nejvice odolnej (a asi jedinej, kdo ted dela tu XC a gravel verzi). To domaci reseni postupne vsichni opustili a vybrali si nekterou z komercnich variant, co jsem z toho vlakna pochopil.

• JSt  

vubec nechapu, co se tu resi. guma s dratem za dve kila, do ni duse za par desetikorun a tri atmosfery v tom vsem vyresi za levno veskere strachy o rafky i neopravitelne defekty. ;-)

• p@X  

Taky to nechápu, zřejmě je v plánu nějaký dlouhatánský trip bez civilizace.

• Polka  

Tak určitě, do lesa na kořeny úplně ideál! Kdybyste někdo chtěl poradit, tak se zeptejte jézéďáka…má řešení na všechno :-D

• les  

Mám to podobně, akorát tlaky mám 1 a 1,5 baru.

• Sistematicx  

CC ventilek je vrtanej bokem. Normalni bezdusovej se ucpe prave.

CC ti dokaze zachranit rafek. V lete mi to zachranilo dovolenou na saalbachu. Nemusis volit tak cistou stopu. Kdyz nedoletis skok kde dopadova hrana je ze sutru tak neprocvaknes tak lehnes. Klasickej snake na plasti se tim defakto eliminuje.

Bez CC bych musel mit dva rezervni rafky.

I na blbym Kuleho trailu jsem parkrat zazvonil rafkem. Nemit v zadnim CC tak to cvaknu.

Ostane jak vipada CC po sezone se muzes podivat do vlakna. Dva prurazy skrz (Atila potvrzuje ze ma taky a rafek mi to castecne zachranilo).

Jinak na prazdnym plasti se na CC dojet da. Po silnici je to neskutecna drina. Dojizdel jsem cca 3km na prazdnym a nikdy vic uz nechci.

Patka se ti diky tvaru jen tak nezuje. CC drzi patky prave na svem miste a to docela hodne.

• p@X  

Ale tady imho nejsou žádní hustí endůristi.

• RomanH  

To je porad dokola. Zkus nekdy pri bezne vyjizdce sahnou treba Exovi na gumu. Na Cervenou ze Zdaru si to tak ale samo neda, prave z obavy o rafek ci ufouknuti (naposledy mu to bokem ufouklo na Mikulasske na schodech, a to je to posledni, co chces na takovym vymrdu resit).

• p@X  

Exík má problémy od té doby, co je tubeless a má modrý Mavicy :)

Se divím, že už dávno nemáš druhý záplety s 27,5" x 3" vyšplíchaný stavební pěnou :)

Sám nesnáším plavající zadní žvejklou gumu pod zadkem, takže neexperimentuji s nízkým tlakem.

• RomanH  

Proc bych daval 27.5 × 3, kdyz na predek v pohode narvu i 29×2.8 (coz samo neda soucasny rafek), ale Rekon 29×2.6 je na priste ve hre. Zadek 2.35 – 2.4 bohate staci.

A voz si treba 3 atm, je to Tvuj boj

• p@X  

To bych do Foxiny nedostal. Já měl od r. 2014 2× řízlou gumu na boku, nic jinýho a to jsem pár kombinací ráfků a gum vyzkoušel.

• pepek  

Napřed si pořídíte ty tvrdky bez vidlice a pak řešíte naražené ráfky? To je neuvěřitelné hoši. To je pasť vedle pasti, voe! A teď ještě tu váhu vidlice aji tlumiča strčíš do plášťa?! To neni normální, kurwá!

• obda  

Jak píše p@X, tady diskutující „dopadovou hranu ze šutru“ neřeší, protože takto neskáče vůbec ;) (max si trochu poskočí na hladkým trailu). Navím o tom, že by tu někdo měl snakebite na plášťu :)

• Sistematicx  

Byl to priklad kdy ti CC zahrani rafek/ plast. Kdyz jezdis tuzku a mas 3,5Bar nafoukano tak CC nema vyznam.

• JSt  

a prave vo tom to je, ze tu vsichni diskutujici jezdime plusminus stejny hovno, kdy nejvyhrocenejsi situace nastava pred barakem v okamziku navratu pri demonstraci vytribene techniky jizdy pred sousedkou skokem na pangejt bezezbytku zalozenem na naslapnych pedalech, coz my, zijici v modernich castech mesta nastesti nemusime resit diky bezbarierovym najezdum.

• Excel  

Kolikrát se pro tu tužku i bojím sehnout.

• obda  

Tak v nedělu ráno bahno snad všude. Jsou okamžiky, kdy i asfalt na Ríšovku ocením :D Omrknul jsem i dálnici z Žebálu k prasatům a to je teda dílo…

• mastihuba  

mohl sem byt bohatej a slavnej, jen se o tom rozepsat :D

https://eshop.maitrea.cz/…ni-uprimnost?…

• RomanH  

Resili jste ted nekdo telefon pro „pubertaka“ ?

Synkovi ted tesne pred zarukou (nastesti) odesel XIAOMI Redmi 4X, tak hleda nahradu. Zadne extra pozadavky, jen slusnejsi fotak, display do tech cca 6", cena cca 4t Kc, strop je 5 (v oduvodnenych pripadech). Cim mene bude nachylnej, tim lepe.

Ja uz to moc nesleduju, docela se mi libil Samsung Galaxy A40. Nebo treba levnejsi Nokia 5.1 Plus ? Levne Ciny bych se docela bal. Spoleham hlavne na UfonaCZ, ze prihodi par tipu :-)

Diky vsem.

• ufoncz  

Na A40 právě z Redmi 4X přešla žena a zdá se to bejt ve všem cajk. Akorát je tam (i na to rozlišení) slabší čipset, takže pokud synátor hraje nějaký náročnější hry (v čemž bych ho stejně moc nepodporoval ;-)), tak s tím úplně spokojenej nebude. U Nokie 5.1+ bych se vzhledem k SoC bál mizerné GPS (ale to zase nevím, jestli je kritérium) a zrovna foťák tam označení slušnější nesnese. Nejlepší HW (SoC, displej, foťák, paměť, úložiště) pod těch 5k nabídne asi Redmi Note 7, ale to už je samozřemě větší telefon. Sice ty skoro nulový okraje to dělaj tak na úrovni dřívějších 5,5", proti A40 je to poznat. Taky skoro 16cm vysokej a docela tenkej telefon není logicky to nejodolnější. Pokud chceš čistej Android, ještě můžeš vzít v potaz Xiaomi Mi A3. Tam je v podstatě všecko supr, až na ten displej. Na tak velkej AMOLED je 720p málo. Vadí to hlavně při čtení (a někdo je vůči tomu naprosto imunní).

• RomanH  

Dikec

• scoty  

Na Redmi Note 7 přešla asi před půl rokem žena a furth drží, což je pro ten telefon skvělá vizitka.. :)

Samo gumový obal a ochranné sklo.

• RomanH  

Redmi Note 7 je na nej uz docela velkej a tenkej, taha to vsude na kole, motorce, rybach…

Zatim tedy A40 vs Mi A3

• JSt  

pro telefon kazdopadne. :-D

• p@X  

„Bývalí“ přátelé, kam s Foxinou? Taky do Popůvek? Nebo snad do Pozořic?

• Macik  

Já to jednou za čas posílám do Písku. Scoty ale tlumič nechával servisovat v Bikelive a byl spokojenej.

• p@X  

Tak teď jsem málem spáchal sebevraždu. Vařím těstoviny na plynu, čtu knihu… bolí mě hlava a usínám, ještěže tam přidávaj ten smrad.

• obda  

vivat merkaptan

• Motyll  

Hele, odbočím… Můžeš mi (laicky) vysvětlit proč se děcka ve škole učí v eng viz příloha a není první věta jen „My family has a new flat in Bristol.“?

Anglicky neumím, ale používám ji každý den pár hodin.

• JSt  

laicky bych rekl, ze se jen ve skole neuci hovorovou anglictinu. ;-) mit je britsky „have got“.

• Polka  

Jsem ti říkal, že british english. Nehledej v tom logiku, se v té škole učí na dnešní dobu úplný nepotřebny nesmysly, zaspali už dávno dobu :-/

• obda  

Voe. Takhle mezi sebou běžně mluví normální lidi :) Chceš naznačit, že se všichni mají povinně učit americkou angličtinu? Proč zrovna tu? A v které verzi? ;)

• Polka  

Tak jednodušší je určitě použít jen have a vůbec do toho nesrat nějaký got přece :-)

Jsem žil celý život v omylu jak motejl.

• obda  

A vadí ti to nějak v plnohodnotném životě? Já bych řekl, že je to docela fuk :)

• Polka  

Vadí, sere mě to, prostě tu anglickou angličtinu nemusím. Pokud to nebude požadovat učitelka tak ok. Asi protože jsme měli kdysi nativespeakera divnýho Harryho a proti němu borec s Wisconsinu byl úplně cajk. Ale to ty nemůžeš nikdy pochopit jakožto skot v kiltu :-D

• cioran-m  

"And I have got.

Another girl. Another girl!"

(Beatles) :)

• Motyll  

Hlavně, že jim za rok přihodí další jazyk…

No ale díky za vyjádření znalců a tím bych to uzavřel, ať nedostanu BAN.

• obda  

Vždyť je to úplná prkotina, která jim angličtinu nijak neztíží. Jen tobě to přijde divný, protože na to nejsi zvyklej.

• obda  

Angličtinu možná používáš pár hodin denně, ale ne s rodilýma Britama :) Děcka viditelně učí běžnou mluvenou angličtinu. Každopádně pokud budeš všude používat jen „have“, žádnou chybu neuděláš.

• Motyll  

Těm jedinejm mám problém rozumět. Kadence, přízvuk… :)

Dal jsem si prohledat Ouotlook (za dva roky) a ani jedno „got have“…

• obda  

Předpokládám, že myslíš „have got“ ;) Překvapivé to není, neformální komunikaci s rodilými mluvčími tam asi nemáš. A když už, tak často psané " 've got „. Celou dobu lidi brblaj, že se ve škole učí jen formální angličtina, že takhle normálně lidi nemluví. Pak se začne učit ta běžně mluvená, a brblaj zase :D Kluk se půjde ožrat s Anglánama někam do pubu, a bude se divit, proč furt někde mají "got“ ;)

Abych to shrnul, tyhle věci určí učitel výběrem učebnice. Nejsou ani zdaleka všechny stejné.

• Motyll  

Poslední věta je nejdůležitější. Souhlas.

Dal jsem hledat jen „got“ a všude je použité jen ve významu dostat… Je tam i formální „globální“ angličtina.

Ještě mi pls vysvětli rozdíl mezi:

Do you have…?

Have you got…?

edit: projel jsem si ten link od tebe a Paji

• obda  

Rozdíl není IMHO žádný. Tu první verzi použiješ tehdy, když nepoužíváš „got“, tu druhou když ho používáš.

edit: Ještě k doplnění celé konverzace. Když o tom tak přemýšlím, já si třeba nedovedu představit, že řeknu „I have a cold“. Místo toho automaticky řeknu „I've got a cold“.

• obda  

Čistě pro zajímavost, když už je tu to jazykové okénko. Zkuste si tipnout, jak v originále bylo „Houstone, máme problém“ :) Tohle citují blbě i rodilí mluvčí:

I believe we've had a problem here.

This is Houston. Say again, please.

Houston, we've had a problem.

Pravda, jsou to Amíci, takže žádné „got“. Zato předpřítomný čas :D

• RomanH  

Pro Obdu, bo Franta akorat zamknul vlakno.

Kasli na pomer cena – vykon, geometrii. Musi Te to vzit za srdce. Uvolni se, a treba ;-)

• p@X  

Takový dělo a Sunrace kazeta ;)

• RomanH  

Jo, nad tim se pozastavuji vsichni :-) Ale je to pecka. Treba si neco podobneho nadelim na duchod.

Jeden Yeti mi utekl v roce 2012 (ram z Anglie ve vyprodeji – mel ale ruzovou barvu, a navic jsem tenkrat cekal, jestli nam po zmene vlastnika firmy vyplati premie). Dalsi srdcovky, ktere se mi libi, jsou Intense a Ibis. Jsou to cenove samo uplne nesmyslne rakety, ale … :-)

• p@X  

Mně už chybí ke štěstí jen ty kliky, ale proč do toho jebat, dokud se neozývá PF.

Nebo komplet XTR :)))

• Excel  

…ale je to stejně na hovno.

• mastihuba  

2013 měli yetiny u svorady a kdyby mi to Kubad z pochopitelných důvodů nerozmluvil tak jsem některou vzal. Nicméně dneska jsem relativně rád že to dopadlo jak dopadlo. Po šesti letech na tom jezdím ještě míň než před tím protože to kolo si žádá pláště s hrubým a měkkým vzorkem. To ti dává mentální blok že to nejede a šáhneš po zkurvené tvrdé mrše na rychlejch lehkejch pláštích. Přitom s ralfama nebo s ikonem to otolik pomalejší než HT neni. Toť moje zkušenost. Takže pozor co od toho čekáš. :D

• obda  

Hlavně se mně na tom musí dobře jezdit :) Klidně to pak může být nejtuctovější kolo v republice a vypadat jako Ukrajina, když to nebude moc stát :D BTW tohle se mi barevně nelíbí a na to mé šolíchání je (i lehčí) enduro zbytečné.

• RomanH  

To jsou jen predsudky, v nasem pripade jede hlava a srdce. Pokud nejsi Mlok, srovnas se na vsem, za ty penize uz vylozene spatna kola nejsou a nikdo z nas nejezdi takovou hranu, aby ho to zasadne omezovalo. A co se tyce fulla, vylozene malym XC zvihem bych se uz neomezoval a trailove geo + zvihu bych se vubec nebal.

Jinak jsem to sem samo hodil pro pobaveni, je mi jasne, ze ZATIM si to z nas muze dovolit akorat tak Depka. Jo, a Franta, ale ten ma LV :-)

Pato, Ty se na to samo vyser a par let si nechej Gena. Pristi kolo pak konzultuj treba s Motyllem, on uz Ti rekne, co by se mu libilo :-)

• pepek  

jede hlava a srdce – a Mirelon v pláštích :-)

• obda  

Hele, já už za poslední dva roky pár takových kol vyzkoušel a docela dobře tuším, co by mi vyhovovalo :) A na všem se teda fakt nesrovnám, na svoji výšku mám dlouhý nohy, krátkej trup a hodně nestandardní délku stehenních kostí. Dovolit si můžu kde co, ale přijde mi zbytečné na to moje šontání vyhazovat takový love :)

• ufoncz  

To pujde :P

• RomanH  

To je jak Cervena do Horic :-)

• ufoncz  

Skoro ;)

• Macik  

Na Skalce jsem už dlouho nebyl…

• p@X  

Dnes to bylo na RM Blizze se zvýšeným středem, jakožto china katalog by rám mohl jít levně dohledat (akademiku:) + k tomu prázdný pluska s … ;)

• Motyll  

To je akutální foto?

• Polka  

Proč by ne?

• Motyll  

Že to docela láká…

• ufoncz  

Jo, z dnešního rána. Ale je to tam všelijaký. Teda většina pěšin a lesních cest tak akorát pocukrovaná na kolo. Ty, kde jezdí nějaký vozidla, tak většinou ledovka nebo rozstříklý kaluže a blato. Jak hodně pršelo a jak je tam taky spousta pramenišť, tak se jezdí hodně potůčkama a kalužema až malejma jezírkama = po nějakým čase jsem měl velkou ledovou bakulu jak kolem přehazky, tak u převodníku. Pro pořádnej zážitek doporučuju žlutou od luk pod Skalkami směrem na Protivanov. Tam byly závěje až do půlky stehen. Hned vedle ale zase vyfoukáno na holou zem. Prostě se to chce motat jen v lese po cestách, kam nic nevjelo. Ale jde si to tam pěkně užít, jen nesmíte bejt blbci jako já (kteří to neotočí, když to začne bejt někde naprd).

• mastihuba  

kdyz si predstavim jak me z toho zase budou bolet nohy a prdel, tak to este mesic vydrzim :)

• p@X  

Je normální nakupovat v supermarketu s posl. bejvalkou a přitom se schovávat před první láskou?

• p@X  

Přátelé, kamarádi, převlečení kamarádi, chtěl jsem vám jen oznámit, že 22.2.2020 ve 20:22 vyrážím ze Svoboďáku :)

https://www.tatrakolemsveta2.cz/

PS: nemáte někdo ten původní plechovo-plastový model?

• RomanH  

Mam doma tu puvodni knizku

• mastihuba  

mam pocit ze podobna kara stavala na Reissigove. stribrna obytna tatra, ale fotky na street view uz sou novy…:(

• p@X  

Co tam stálo včera polepený pacičkama, T nebyla.

• mastihuba  

no možná nějakej man?

• JSt  

to tam byva furt. nekdo si umi na vylet vydelat love, jini ze sebe musi delat na namestich a internetech curaky. ;-)

• RomanH  

1*

• p@X  

Myslíš, že se vrátí naopak zase do komunismu :)

• p@X  

Co jsem poslouchal rozhovory, tak ta první výprava musela být dobrý psycho. Jelikož byli vybráni, tak spolu moc nekamošili, jeden zakalil na raftu, vrátili se bez zájmu do jinýho režimu, filmový a foto materiály se zpracovávají až teď.

• RomanH  

Jo, ta prvni vyprava ano, uz jen proto, ze vyjizdeli kolem sveta z uzavrene komunisticke CR. U te druhe souhlasim s Jst.

• mastihuba  

ono uz toho zacina byt moc, tenkrat kdyz nekdo vycestoval tak to byl skoro punk. dneska je to vod trabantu pres fechtle a babety az po ziburu kterej chodi pesky, vsechny mozny cyklisty apd. hltali sme mesnera a rakoncaje, ale v dnesni dobe uz to nikoho tolik nezaujme. rozkliknes google mapy a vidis :)

• RomanH  

No ono je to o pristupu. Ja v tom proste nemam rad vylozenou komerci. Rad si zajdu poslechnout treba Maru Holecka, ale rozhodne nepujdu na besedu s Jarosem.

• Polka  

Na trabanty mi nešahej! Ty miluju a je mi úplně uprdele odkud získávají love :-)

• JSt  

ti trabanti pekne nastavuji zrcadlo nasi spolecnosti. kdyz jsou oblibeni, nikdo se nemuze divit, ze jsme tam kde jsme. tys to napsal moc pekne. ;-)

• Polka  

Ááá, pán „Deus ex machina“ sestoupil a všechny nás zase zmoralizoval :-D

• mastihuba  

i přesto že sem si našel googlem co to znamená, tak to nechápu :) nicméně s Jirkou souhlasím :)

• Polka  

Prostě se objeví nějaký „bůh“ a situaci rozřeší. Sedí mi to tady hodně na Jiříka…nejen v tomto případě :-)

• p@X  

A kdo ti byl ze všech sérií trabošů nejvíc sympatický? I když ty videa nejsou autentické, máloco bylo natočeno napoprvé.

• Polka  

Ti dva poláci a motorkář Slobodnik :-) Ty jeho kecy s Banskou bystricou mě vždycky odrovnaly.

• mastihuba  

nemáš ještě nějaký postřehy z růžovky? :)

• p@X  

Stydím se, ale s Ulicí mohu posloužit od začátku, už jen předpovídám, které páry se vymění, kdo zemře a přechází do jiného serošu.

• Polka  

Ze serošů teď sleduju jen Jméno růže, Hříšnou duši a Narcos ;-)

• mastihuba  

tvl. zlaty sirkovy komise…sice je to uz taky dementni serial, ale aspon si clovek nekazi oci u televize.

• p@X  

Proč to Jméno růže má tolik dílů? Mladej chodí do zelenýho listnatýho lesa se sněhem povídat si s divoženkou, místo rychlovky v původním filmu… :)

• Polka  

Dělají to napínavý no, taky čekám kdy si konečně vrznou :-) Spíš mě sere, že jsem nestihl Mladýho papeža a ČT nekoupila další práva, takže jsem v iVysílání utřel.

• pepek  

A ordinaci sleduješ celou od začátku?

• Polka  

Ne. Ordinaci, Ulici, Modrý kód, Vyprávěj a další hovadiny nesleduju! ;-)

• p@X  

Tak konečně a ještě maj kamarádku do trojky ;) Foto z prvního filmu…

• Polka  

Začíná se to tam pěkně dramatizovat :-) Já to viděl až dnes dopo bo páteční večer je televizně napchanej až moc, ale pro nás skoroležáky…

• scoty  

Mladý a teď hlavně i Nový papež je megabomba :) Dlouho jsem neviděl něco tak dobrého a přitom „v podstatě“ bez sexu a bez násilí… :)

• cioran-m  

Ano. Je to svým způsobem v dnešní době jakýsi zjevení. Z mnoha důvodů.

Vždycky znovu si to říkám. V mnoha věcech je to vlastně neuvěřitelný.

• Jaroslávek  

Nejlepší film byl se Šounem Konerym, jak ta dívčina vojela Slejtra, hustý !

• Macik  

Taky mě napadlo, že jedou na dovolenou a eště chtějí přispět :)

• RomanH  

Svym zpusobem treba Pribanovi trosku zavidim, ze se mu povedlo „zblbnout“ lidi tak, ze mu financuji prakticky celozivotni dovcu, na druhou stanu bych na to nemel zaludek.

• babicak  

Kromě řidiče nebyli vybráni, Stoehr si to dával dohromady. Řidič byl tatrovák a po polovině se střídal s druhým (pokud se nemýlím). Bylo jich 5 v autě, teď snad 14?

• Motyll  

Předpokládám, že ty dva filmy užs' viděl…

https://www.irozhlas.cz/…02011151_tzr

Tatru jsem měl, bohužel zmizela spolu s dětstvím. Dakarovky montovali (části) v Poličce, chodili jsme s klukama obdivovat přes plot. Spolužákův táta v THT dělal a nosil plakáty. Bohužel taky zmizely…

• les  

Kovodružstvo Náchod KDN

• Polka  

Já lepil ten papírovej z ABC. Po čase jsme ho pomazali kanagomem a zapálili :-)

• babicak  

Nebyla ta původní třínápravová? A knížku pohledám a znovu přečtu. S jedním se členů expedice jsem byl na rehabilitačním pobytu v Mariánkách, to bylo ještě před expedicí, měl nehodu na Dakaru s Lízou, pochroumaná záda.

• pepek  

Mám kontrolní otázku: jaká bude sazba DPH na maňasovu Plzeň u Ladě ve flašce a vypitou uvnitř/na dvoře?

• obda  

Jako v tom vtipu:

Nechala jsem si v hospodě udělat tupláka řezaného z točeného tmavého nealka a lahvové plzně do džbánku s sebou a půlku jsem vypila přímo u výčepu. Nevíte, proč na mě hostinský vytáhnul kudlu?

• p@X  

Jak tomu mám rozumět, nejmenší daň bude mít lahvové nealko v hospodě a čepované, ale ne do džbánu? Tady budou vášnivé spory, co to je provozovna se zázemím.

• RomanH  

To je jednoduchy, kazda hospoda si ted vystrci pred dvere zidli.

• Paja  

Hlavne to cepovane do dzbanu, co treba do vazy nebo hrnce?-)

A co kdyz si nevypite pivo z kryglu preliju a odnesu (treba jako se to bezne dela s jidlem v hospode) budu to muset dodanit? :D

• p@X  

To jsem teda zvědav, jestli nějaká hospa v květnu zlevní.

• RomanH  

Nezlevni. To nema byt sleva pro spotrebitele, ale pro hostinske jako nahrada za naklady s EET. Ze je to cele nesmysl mi nemusis rikat.

• p@X  

Kua, ale mohli by mít někde akční únor (prý nejmenší spotřeba), mně to začíná pravidelně vycházet na 2 suché dřívější měsíce.

• Jaroslávek  

Na vojně jsme to tahali v baních od stropních světel.

• babicak  

A co tuplák? Je to ještě krígl, nebo už džbán?

• rici69  

Koupím si tři kousky a naliju do džbánku, mám to za 10%.

Venku si dám ve stánku pivo třeba na závodech a mám to za 21%.

Co když si tam přístaví ke stánku Toiku a žlab, to už je zázemí :)

Kdopak najde první kličku jak to obejít.

To zase soudruzi vymysleli kravinu.

• Paja  

To je snad ta nejjednodussi varianta, ne? 21.

• Polka  

+1. To zrovna Pepan nevychytal :-)

• pepek  

To jsem taky viděl, ovšem to by bylo příliš jednoduché, tam bude určitě nějaký háček.

• rici69  

Tak a není cesty zpět. Snad ve zdraví přežiju.

Na kole to přece jen umím líp a trénovat letos moc nebylo kde.

• p@X  

Chvíli odlišný pohyb neuškodí :)

• Motyll  

Ještě že vám v týdnu trochu připadlo.

• rici69  

To jo, jinak bych se plácal někde na 5km okruhu.

Sněhu je rak akorát a přes noc přimrzlo.

Když to vydrží mohlo vy to být zítra dobrý.

• Macik  

Napiš mi pak, prosím, čím jsi mazal dneska a co plánuješ na zítřek, padesát pryč a furt su v tom jelito 

• rici69  

Nejsu na tom o moc líp

Vzhledem na předpověď a startovní číslo to bude umydlený

Vidím to na fialoví klistr.

• mastihuba  

fialové !!! :) ať to frčí

• rici69  

Tak pojedu fialový klistr, až se oteplí podle toho jak to bude držet přidám stříbrný.

Nebo dám fialový a stříbrný 2:1

Finál rozhodnutí ráno.

• scoty  

Tak už máš tu fialku potvrzenou z více stran, sudruh:)

Dnes třicítečka na modrou extru, vylepšeno trochou V40

• rici69  

Tak to mám za sebou, bylo to super.

Krásný počasí, dobrý sníh a mázu jsem taky trefil

• scoty  

Hezký..:-)

• Macik  

Dneska to bylo fakt hezký, to rozhodně nebývá pravidlem. Nakonec namazáno tuhejma voskama. Smekalo to až v závěru. Čas docela podobnej 4:47.

• rici69  

Gratuliuji

• JSt  

to jsi dobry! ;-)

• scoty  

Pěkný:)

Co stopa? Našels nějakou? :)

• rici69  

Moc ne, pokud nějaká byla tak jsi musel hodně vybírat kterou. V poslední 1/3 už nebylo téměř nic, jen mýdlo.

• Macik  

Tak tak. Pro nás na chvostu už ze stop moc nezbejvá. Nejhorší je ta prostřední. Já jsem měl největší krizi v závěru za Hřebínkem, páč mi už nedržel vosk a k dovršení všeho jsem dostával křeče do tricepsů, takže na soupaž jsem mohl zapomenout. Tam jsem ztratil hodně. Ale o to nakonec nešlo, byl krásnej den, super výhledy, celkově spokojenost.

• Polka  

To jsou fakt totální tragédi :-) Nejenže s tím spamují, ale ta úroveň…otřes.

• mastihuba  

podle me je to naprosto v poradku, ta kultura u micudy, blahovky nebo tady je naprosto zcestna, to si muzes koupit v lidlu flasku okeny a jit si sednout do parku…

• p@X  

Zakázat chlastání mimo povolené zahrádky s tím, že na chodníku musí zůstat pruh pro 2 lidi vedle sebe, DPH na zahrádce 30%. Kdo si bude nosit sám bez výplachu krýglu tak 5% :)

• mastihuba  

ted je zas na seznamu nejaky cestovani typu trabant akorat jedou na dneprech, nebo co to je za sajdy. koho to kurva zajima? :)

• p@X  

Neměl bys na slunko? :)

• mastihuba  

nemel, s ATB se na slunko chodit nema, ale mam otevreny okno a dodelavam veci do prace. …a odpocivam na vecerni akci..

• p@X  

Já to měl v plánu, ale při mazání řetězu jsem nějak moc naměřil přes rychlospojku. Novou jsem sehnal pěšo až u M-paláce, úplně zmoženej jsem se doplazil dom.

• String  

Nechci nějak prudit, ale přes spojku naměříš vždycky víc. To bych asi neřešil a měřil bych jinde.

• p@X  

Možná si to blbě pamatuju, ale před 12s jsem to myslím míval naopak.

• String  

Nevím na čem, ale já to pamatuju na jetým 8sp a teď to mám vždycky i na 10sp. Na novým nevím, to neměřím. Možná je to (na novým) naopak. Ale Tobě jde asi o měření jetýho, kdy měnit.

• pepek  

Ale to je přeci uplně noumální, Úďo.

• pepek  

No a teď si vem, že jsou i tady lidi, kteří pravidelně sledují tel. seriály – to je teprve sodoma. Je to neuvěřitelné, ale prý je to pravda!

• Motyll  

Třeba já se dobrovolně hlásím!

• p@X  

Začínám přemýšlet o nějakých hodinkách místo cyklokompu. S mapou, ale nechci, aby zářily do ruky a telefon taky nic nevysílal, má to nějaké řešení? :)

• mastihuba  

na hodinky se vyser sou malý a na ruce to stejne naviguje blbe, vem nejaky pocitadlo od garmina

• babicak  

Motyll má dobrou cyklonavigaci, mlsně jsem po ní koukal.

• mastihuba  

pozdrž vysylovi vejplatu a objednávej :) apropo se to nemusí kupovat tady, mapy máme teoreticky k dispozici. Garmina umí stejne nejlip warps

• p@X  

A kdyby se nemusel tahat mobil, nevotravoval bych vás tady blbýma fotkama…

• RomanH  

Zacal jsem nad tim premyslet loni na podzim. Nepotrebuji mapu, jen vibracemi upozorneni, ze jedu blbe (primar je porad telefon).

Pozadavky, ze kterych nechci uhnout :

Moznost importu gpx

iOS + Android

Vydrz > 20h

Notifikace SMS + E-mail

Presna GPS (=barometr, hodi se gyroskop)

Co by bylo dobre :

Hodinky (predsi jen vetsi moznost vyuziti)

Moznost telefonovani

No a jedine pristroje, co to splnuji, jsou Garmin Fenix 5 a Polar Vantage. Oba pres 9t Kc plus, coz odmitam akceptovat ja (muj limit je cca polovicni).

• p@X  

Čínskej minimobil s držákem na rodla :) Jde to nějak vymyslet bez předělávání SIM?

• RomanH  

Fakt jsem tomu venoval asi den gugleni a zadnou jinou rozumnou variantu jsem nenasel. Jako ano, da se pouzit treba Lezyne Macro GPS Plus za cca 2.5, ale zase tragicka gps, nejsou to hodinky. Nebo „levnej“ Garmin Instinct, ale opet nepresna GPS, nebo Samsung Galaxy (navazano na Locus, neumi iOS), nebo Xiaomi (netusim uz jake model a jaky omezeni…).

Proste jeste doba neuzrala, nebo to musis fest zaplatit (a to uz odmitam, prestoze mam pres 20 let Suunta, ktere tu kdysi staly cca 15t Kc).

• ufoncz  

Na Polar V800 ses díval? (něco z tvejch požadavků možná nesplňuje, ale nevím to jistě)

Jinak bez toho „co by bylo dobré“, to splňuje vícero řídítkových GPS (od Lezyne hned tři aktuální modely – Mega XL, Mega C, Super Pro a jeden výběhovej – Super Enhanced GPS; Bryton 450E; u Garminu bys musel slevit trochu na výdrži a sehnat 520 či 520+ v akci či na inzerát).

• RomanH  

Na V800 jsem se dival, doporucoval ho tu Trepi. Mam za to, ze ho prave nahradila ta rada Vantage. Navic vypadaji jako detske digitalky. Polar ma filozofii, ze kdyz mas zapnutou nejakou aktivitu, nezobrazuje notifikace. Proste je to vice sportester.

Lezyne (krome te rady mini / micro) nelze nosit na ruce (alespon jsem to z tech stranek + foto tak pochopil). Ostatni modely uz jsou docela velke. Nicmene skoda, ze v recenzich tu novou Macro Plus po strance GPS dost strhali. Cenove byla super, prekousnul bych u ni, ze je jen na kolo.

Proste mi z toho zatim nejlepe vychazi ten Fenix 5, byt se pres nej neda telefonovat (kamarad ma tu top verzi za nejakych 25t, a nejde to ani tam). Kdyby nestal tech 9+, ale nejakych 5–6, docela bych o nem uvazoval. Za rok/dva se to posune, a zase tak moc to nepotrebuji.

• ufoncz  

Ad V800 – zkusim se zeptat kamose, co tu vec vozi. Nebo jestli je tu nejaky tema… cena je na schopny hodinky dost dobra ted.

Ad Lezyne – ano, presnou GPS maji jen ty mnou zminene modely. Ale do 4500 sezenes vsecky.

Jinak souhlas – nabidka bude vzdycky jen lepsi. A Fenixy v bazaru za polovic.

• p@X  

A něco na ruku, co naviguje s mapou bez připojení k telefénu existuje?

• p@X  

I když on je asi nesmysl mít mapu na ruce a druhou tam něco přepínat, Garmina na rodlech zas člověk zapomene před hospodou jen jednou…

• Polka  

Na mapu na hodinkách zapomeň, nepoužitelný.

• p@X  

Tak ono i na rodlách, jestli ty Garmin mapy jsou spíš jen pro silničáře.

• Polka  

To právě že ne, musíš vyzkoušet abys pochopil.

• RomanH  

Musis to brat jako doplnek. Jel jsem s kolegou, kteryma Fenix 3. Prejeli jsme v lese krizovatku cest, a asi za 20 metru zacaly vibrovat, ze jsme blbe. Navic se to hodi pracovne (notifikace ze serveru, jobu), nebo kdyz Ti volaji deti… Proste abys neresil kazdej telefon, kdyz "uteces” z prace, z domu. Rozhodne to nesmis brat jako nahradu telefonu.

• mastihuba  

ja mam fenix 3 a to co popisujes funguje na predem vytycene trase kterou si so toho nahrajes a jen ti ukazuje sipka kudy jet, aby ses drzel namalovanyho tracku bez podkladu. Popravde na silnicu kde jedes nezname kotehulky asi cajk, ale za tri roky sem to prakticky nepouzil protoze vzdy udelam operativni zmenu a cely je ti to k hovnu. :) Na bajku sem to nepouzil nikdy. jedu tam kam chci ja a ne podelany hodinky. pernamentne to zapominam zapnout nebo vypnout. klasickej tachal meri kdyz se hejbe kolo. jo jde nastavit autostop a zapinani podle rychlosti, ale pak tlacis nekde do strane a nevi jestli jedes nebo stojis.

Furt je tady ta otazka jestli potrebuju vedet jestli sem za rok tech 5000 najel nebo ne. bez tachecu si rikam snad jo, s tachecem me sere ze to je jen 4755. Tepak je cajk na dlouhej pobyt na malorce. loni mi docela pomohl v tom abych se neutavil, ale zas me to stalo stanoveni prahu u trenera…byla by to supr sezona neresit praci a vincky… pak to sou vyhozeny prachy. Pokud mas zbytecnou desitku, tak kup deckam 200litru benzinu a projezdete to po lese na moto. :)

Mame to zapotrebi?

• RomanH  

Presne na to, co pises v te prvni casti (+ty notifikace), to chci. Ze je to takto pouzitelne mam odzkouseno. Necenim si to ale na tu desinu, za kterou to nabizi, ale maximalne na pulku. A bazar nechci. Toz tak.

• pepek  

Se mně zdá, že v poslední době vymýšlíš samý pi*oviny :-)

• RomanH  

Cekal jsem, kdy se ozves se svoji brasnickou.

Jen pro zajimavost, loni v zime na sneznicich na Kralicaku me moje staricke dvacetilete Suunta s kompasem zachranily. Bylo videt sotva na metr, a mobil jsem opravdu v ruce porad drzet nechtel. Proto se prosim vyser na takove reakce.

• mastihuba  

hlavne iphone ti je v zime uplne k hovnu :)

• babicak  

Co je to iPhone?

• RomanH  

Jo, to jo :-) Nicmene jako fotak (schovanej v kapse) kupodivu vydrzel celej den.

• mastihuba  

to nemeni nic na tom se pouzivat mobil jako tachometr je vopruz

• RomanH  

Pepek Ti napise, ze v kapsicce vozi powerbanku.

Nic proti, toto mame taky za sebou. A kdyz uz, tak vice nez ta brasnicka mi sedel naramek na ruku (akorat je mobil zbytecne na rane). Ale kazdy jezdi jinak, vyhovuje mu neco jineho, a ma ruzny zivotni styl.

• p@X  

Já si ale nechci nic dopředu připravovat, chci jen vědět, kam vedou odbočky.

Nevím jestli je to medikamentama, ale stává se ze mě čím dál větší dezorient, krátkodobá paměť, matika v hajzlu :/

• RomanH  

Tak to pak ta Pepkova brasnicka a mobil. Nic lepsiho nevymyslis.

A nebo to prijmout, cesta je cil. Alespon budes obcas prekvapenej.

• p@X  

To bych si to musel nějak vystajlovat jako nádrž od Paula Teutula sr. nebo jr. :)

• p@X  

Toto se mi líbí, ale co se asi stane při přeletu přes rodla?

https://www.quadlockcase.com/…ns/shop-ride

• pepek  

sterilizace?

• RomanH  

Ja Ti nevim. Pro to Tvoje planovane pouziti musim Pepkovi prihrat polivcicku.

Je skoda, ze Google zabil ten potencial jejich bryli.

• ufoncz  

Ženě jsem pořídil GUB za pět doláčů z Alíka (abych jí něco naklikal v Mapy.cz a ona to objela) a na bajk bez drsnějšího terénu je to v pohodě. Drží to fest, když by to bylo na rodlech vedle delšího představce, tak je to i trochu v zákrytu a na začátku sjezdu si z toho telefon můžeš celkem rychle přendat do bezpečí batůžku. V té brašně na horní rámovku je s prominutím prd vidět, ovládání taky za trest, zipy musíš vymejšlet, aby necinkaly, a jako bonus se o to člověk může štrejchat.

Jinak při dnešních cenách dostatečně schopnejch telefonů (slušná GPS, Mapy.cz/Locus/…) se dá zvažovat i vyhrazení přístroje čistě jen na toto. Či bazarovky. A nebude to taková škoda, když náhodou na tu pořádnou bouračku dojde.

• pepek  

. . . a bláto ti stříká přímo na telefén.

• ufoncz  

Čoveče, zrovna těch pár centimetrů od představca moc blato nemívám (a to vozím jen ten „face fender“). Blato je navíc většinou spodní a horní straně telefonů celkem jedno. A i kvůli držáku bych telefon teda určitě dal do takové té silikonové šprcky, jak to dneska k těm tenkejm klouzacím mobilům dávaj někteří výrobci už rovnou.

• p@X  

Ten Quadlock má svoje šprcky dle typů, nebo se to lepí na vlastní šprcku oboustrankou, což bych psychicky nedával :) Měl bych mít IP68.

• vit.sklenar  

A co toto? To je docela minimalistický a proti povětrnosti chráněný. I při přeletu by to mohlo něco ochránit.

https://www.sportarsenal.cz/na-riditkach/?…

• p@X  

Tohle je prostě design :), můžeš to mít předsazené, nad nebo na představci, to modrý je pojistka při zaklapnutí, mobil na výšku nebo šířku, šprcka originál nebo vlastní + k tomu nějaký základní Xiaomi…

• babicak  

Mně vychází nejlíp tento Garmin Edge 530

• p@X  

Možností je hafo, jenže jsem zvyklý na mapy.cz. Za tu cenu máš 3 základní telefony, otázka je citlivost GPS…

• ufoncz  

Redmi 7A za 2190 Kč má GPS dost slušnou (jako většina telefonů se Snapdragonem). Jinej vyloženě lacinej ověřenej nemám (v recenzích to skoro nikdy netestují a když už, tak se spokojí s tím, že „navigace po dálnici fungovala“)

• String  

Občas sleduju témata o Garminech (tachometry) a neměl bych teda odvahu něco od takovýho výrobce koupit. Experimenty na zákaznících dělá dneska každej výrobce (obzvlášť SW), ale tady už to výrobce, mám dojem, trochu přehání. Těch chyb je vzhledem k rádoby prémiové kvalitě a ceně trochu moc.

• mastihuba  

me teda fenix tri koupeny tri roky zpet z druhe ruky funguji naprosto v pohode

• String  

Hodinky nesleduju. Třeba si tam dávají víc záležet.

• RomanH  

Prave u tech hodinek je to celkem OK, alespon teda dle reakci a recenzi

• Motyll  

F3 jak Franta. Absolutně bez problémů včetně BT připojení.

Předtím léta na navigaci OREGON 400t a taky bez problémů.

Od léta 530 a taky bez zaváhání…

Kolem sebe mám povícero Garministů (reálných, nikoli BF) a nikdo si nestěžuje. (Teda vlastně teď řešíme jak trochu ubrat intenzitu blikání radaru :) )

Přemýšlím, že mne aktuálně nenapadá nikdo, kdo by měl propojený Garmin s něčím jiným než s iOS.

• RomanH  

Kolega ma F3 s Androidem a take bez problemu

• ufoncz  

Myslím, že to bude tak v dnešním „normálu“. Pár lidí s problémama (830 až s nějakým FW až po čtvrt roce přestala každou druhou jízdu mít úplný nesmysly v GPS záznamu, baterky 520 po roce na poloviční kapacitě, neuložený aktivity na nějakých Fénixech (číslo nevím)) teda osobně znám, ale vzhledem k počtu zařízení mezi lidma a vlastně i počtu funkcí (a kombinací, co by mělo QA testovat), je to IMHO přijatelný procento. Do vláken na fórech ale na sto lidí s problémama nenapíše dvacet tisíc lidí „mně to funguje“, jen aby to vyvážilo.

Nevím jak je to aktuálně u Garmina, ale u Lezyne se mi docela líbí, že když tam něco nefunguje, tak to s tebou podpora řeší, resp. je dost reálná šance, že tebou reportovaná chyba bude opravená v následující aktualizaci (čtyři z pěti bugů, co jsem reportoval za posledního půl roku, už opravili, pátej by prej měl bejt v chystané aktualizaci). A když ne, tak ti daj aspoň dobrej pocit, že na tebe neserou :-).

Co se týče poznámky s iOSem, tak tomu bych i věřil (statisticky). U výrazně míň pestrýho a v podstatě proprietárního OS je jednodušší otestovat funkčnost možnejch kombinací.

• p@X  

Vlastně ani nevím, proč jsem si kupoval velký drahý fén, který během chvilky zestárl o 2 generace…

• Excel  

Nejlepší je dron, kterej s naloudovanou trasou poletí 10 m před tebou. Všechno ostatní je na hovno.

• RomanH  

A jeste Ti v hospode objedna a zarezervuje stul

• Excel  

Na to dron nepotřebuješ…to by zvládla patřičně vycvičená Kira.

• mastihuba  

znam psa co umi prijit pro panecka do hospody, takovyho psa fakt nechces :)

• RomanH  

Takhle si klucina z vedlejsi vesnice privazal sarplanince pred hospodu. Sednul si na zahradku, dal si jedno pivo, druhe, treti, a pak mu zacalo byt divne, ze tam sedi sam. Starici se mackali pred a nikdo se neodvazil projit.

• Motyll  

Já znám takovou babu…

• String  

:-)

• p@X  

A před kopcem by podle GPS sám přešel do módu pomocných vrtulí na prdeli.

• p@X  

Už jsem měl radost, že jsem našel stroj za 0,– a čekám, čekám… (i na balkóně).

• Polka  

He, podobnýho samsunga jsem měl, tam se polohy dočkáš zřídkakdy :-D

• RomanH  

Z hovna bic neupletes

• p@X  

Ale mám telefon s krytím IP68, se stylusem, využitý tak na 3% :) Na hovno. Já bych potřeboval mít všechno 2×, do vitrínky a na nešetrné zacházení.

• RomanH  

NJN, koupit si „super“ vec a pak se ji bat pouzivat… ;-)

• Paja  

Zato takovej sluzebni iphone ;)

• RomanH  

Delam s tim, co mi prideli, k vecem se chovam slusne. To ale neznamena, ze bych se danou vec bal pouzit. Zrovna narazka na „sluzebni“ nesedi – pokud se neco stane, musis to zacvakat ze sveho. Kazdopadne nechci byt otrokem veci.

• Paja  

Nj, „pokus“ o vtip :(

• RomanH  

Ne, v pohode. Ja to psal Patrikovi schvalne. Taky bych si treba chtel koupit super zimni spacak o Cumulusu, ale jednak bych ho skoro nevyuzil (do 5 noci rocne), a druhak bych se ho bal brat tam, kde budou v salasich topit (vse je pak brutalne prouzene a musi to do cistirny). Zato letni Cumulus vyuziji docela dost a nemam o nej takovy strach.

Podobne i s mobilem. Slusnej (pro svoje pouziti) sezenu za 5 – 10t Kc, a nebudu ho mit strach vsude vozit. Mobil za vice penez muze mit treba lepsi fotak, ale k cemu mi to bude, kdyz se ho budu bat vytahnout. A popravde, moc si nedokazu predstavit, kdo z nas potrebuje drazsi. Pokud chci mit jo pekne fotky, pak je to stejne o samostatnem fotaku.

Kazdy ty latky a priority mame samo posunute jinam.

• mastihuba  

tak asi lepší než kdyby chlastali…apropo mas desetilety vyroci co tve dceři vykradli auto :D

• pepek  

Jestlipak hoši už vedou řádný život. Počítám tak 5 trestů už stihli, možná 8.

• Jaroslávek  

Kultura u micudy, bláhovky je naprosto o.k., ale potíž je v tom, že ti mladí se neumějí chovat !