• Paja

    Takova to driv byla rvacka kdo zalozi novy vlakno…

    0 0
    • babicak  

      Zapálenâ svíčka za Michala v Partyzánské jeskyni.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Dřív taky nebyly krmelce, stravy, mediální panika, personální čistky, …

      0 0
    • mastihuba  

      rekl bych ze nechavam prostor ostatnim :) ale ani sem si nevzpomnel… laply mne prudusky a zvejkam zazvor

      0 0
      • pepek  

        To je koronavirus, voe.

        0 0
        • Motyll  

          Ten mám asi v telefonu, bo od té doby, co jsem klikl na Polkovic mapu viru ve světě, mám 2/3 reklam čínsky.

          0 0
          • pepek  

            Nebo japonsky? (Ječňák našel nové inzerenty?) Já jsem na to taky klikl a nic mimořádného nepozoruju.

            0 0
          • Polka  

            Protože po nocích čučíš na japonský prasečiny! Já mám teda reklamy při starým…nečínský a nejaponský.

            0 0
        • babicak  

          Hviezdoslavův chodník máš odškrknutý? Jaká je to pěšina?

          0 0
          • pepek  

            Pěšina? Super! (Ale kolo si neber, místy je tam trochu na obtíž)

            0 0
            • babicak  

              To jsem chtěl slyšet, Tvůj názor, se psem a manželkou to projdu?

              0 0
              • pepek  

                Jak velkým psem? Dáš ho do kapsy? Jak moc hysterická je manželka? Samé otázky :-)

                0 0
                • babicak  

                  Pes kapesní skoro je, manželka vydrží hodně, naposledy sama vyložila z auta 30 kg brzdový třmen a ani si nestěžovala.

                  0 0
              • obda  

                Projdeš, sem tam přelezeš nějaký strom. I s manželkou :) V této době je to ostatně průchodnější než v létě, a taky se to líp hledá.

                0 0
                • pepek  

                  „Nepřekonatelné“ stromy jsou uklizený, ale hrozně z toho bolí nohy :-(

                  0 0
    • Hammond  

      Hromniční svíčka zapálena,za chvíli frčím ke krbu na kontrolu.

      0 0
      • Hammond  

        Bylo fajn,mokré jako sviňa ,ale super,nikde nikdo..alespoň co se týče osy Račice-Drnovice…v pátek po noční si tu trasu zopakuju..

        0 0
    • Smazaný účet  

      Kde je to vláčkařský vlákno? 3 krokodýli

      Detajlněji

      Model

      Pardon.

      0 0
    • mastihuba  

      tvl. pondeli a opet nikdo mezi 7–9h nikam nejede a jen cumi v aute na znacku pred sebou. tuto neochvejnou logiku nikdy nepochopim :(

      0 0
      • babicak  

        To víš, dopravu má pod sebou už 6 let ten, kdo chce stát řídit ako firmu. Spasibo

        0 0
        • Polka  

          Kdybyste měli koule na stávkování jak Frantíci (nebo teď Čobolovci), tak byste taky možná byli jinde ;-)

          0 0
          • babicak  

            Ano, u Slováků je dobré, že udělali aspoň něco, i kdyz podle mého názoru blokáda na špatných místech, jako rukojmí si brali řidiče jiných států, kdyby štrajk proběhl ve velkých městech, jako Žilina, Košice, Prešpurk, tak by se o situaci s mýtem ( Kellnerem) začali zajímat i běžní lidé. Mají 2 velká sdružení dopravců, toto bylo dílem jen jednoho. Domluvit se, akce by měla větší dopad. U nás Česmad Bohemia, kde první housle hrají největší dopravci, a ti zájem nemají. Myslím, že se ČZ dopravci nikdy nedomluví. Jeden den blokády žádnou firmu nepoloží. A koule mám, když jezdím s Tebou :-) :-)

            0 0
    • Smazaný účet  

      Kroska s přípravou na blaťáky… je nezmar k nezaplacení.

      Co to udělali za dálnicu Tišnov – Drásov?

      0 0
      • RomanH  

        Sotva doladim smyk, tak mi zacnes jezdit v reviru…

        To je tam od leta, krasne se tam testuje tempomat u auta, a na masinu taky parada.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Archivuju si tady zas jednu kravinu (na mobilu by mě to taky nebavilo sledovat:)

      Šílený Max po česku: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • RomanH  

      Cush Core XC

      Zde je pak test. Dojet na prazdne gume s tim asi nepujde, ale snizit tlak o dalsich cca 7 hafanu a mit trochu ochranene rafky nevypada az tak marne.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tebe to furt tlačí někam nesprávným směrem: pluska, výplně, tramping :)

        Fučím 2 a 2,5 barů :)))

        0 0
        • RomanH  

          Co je pro Tebe nespravny smer, je pro me svetlo na konci tunelu :-) Zacinal jsem jako cyklotramp, a okruhem se tam vracim.

          Idealni tlak je pro me cca 15 a 18 PSI, ale zase ne vzdy mam koule to tak nechat :-) BTW, vsimni si, ze ten CC delaji i na Gravel. Mne by fakt zajimalo, jestli se s tim neda (v pripade vetsiho defektu) treba po asfaltu dojet.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Kolik jsi měl od doby, cos vychytal bezduše defektů a zničených ráfků?

            0 0
            • RomanH  

              Pozor, na fullu jsem fucel vice, a rafky jsem lehce bouchle mel. To bych prave u tech breclavskych nerad. A kdyz mi prislo, ze mi to treba na PriglTrailu + Sarce cestou z prace paradne drzelo, doma jsem nameril 13 a 15 PSI. Takze moznost vozit to stabilne neni tak uplne od veci (+ ta teoreticka moznost, kdyz jses nekde uplne v … a riznes, ze to po asfaltu dojedes treba na vlak – ale to bych chtel po te XC vezi asi moc…)

              0 0
              • pepek  

                A co ten nesnesitelný jízdní odpor?

                0 0
                • RomanH  

                  Myslis ten kousek pod Cerveny kopec a kousek kolem prehrady ? Kocham se :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jako zablbnout si na pořádné hajtře, proč ne, ale pak to opravdu chce přiblížení autem nebo furt sebou tahat e-motor.

                    0 0
                    • RomanH  

                      ? Tech cca 35km domu jezdim ± porad stejnej cas. Rozhodne jsem to nejel nijak zasadne pomaleji (pripadnej rozdil 5–10 minut v terenu fakt nevnimam, zato tu prilnavost ano). Si to jednou zkus, vozis to nesmyslne nabusene. Vezmu na vyjizdku ten merak, ufouknu Ti kola, a uvidis.

                      EDIT : Samo se nebavim o silnici. Napriklad na valcich jsem sakra poznal, jestli mam nafuceno 85 nebo 110.

                      0 0
              • Smazaný účet  

                Jaks to měřil? 1 bar na zadku na svým úzkým ráfu si neumím absolutně představit, leda tak na CX galdě…

                0 0
                • RomanH  

                  Mam digitalni merak Schwalbe. Ale samo nerozporuji, ze muze ukazovat jinak. Nicmene foukam porad podle nej, a tak vim, ze tech namerenych 15+18 je OK, a kdyz jedu nekam neco delsiho, davam 18–20 a 23–25 (jak to vyjde). To uz ale neni tak pohodlne a prilnave.

                  0 0
              • Smazaný účet  

                Na bikeandride.cz jsem četl nějaký testy a od enduro závodnice report ze závodu, kdy dojížděla jednu etapu jen na té pěnovce. Pokud dobře drží plášť v patkách, asi to vydrží hodně i na úplně vyfouknutým kole. Já jsem teď sundával oba pláště po asi 4 měsících a málem jsem je nesundal ani násilím, takže věřím, že bych na tom v pohodě ujel i větší počet km, když by to bylo opatrně. Něco asi je konstrukcí ráfku, něco pláštěm a asi je plášť i hodně přilepenej i mlíkem. Asi záleží i na druhu mlíka. Ty nový, vodou ředitelný asi takový lepidla nebudou. Ty Tvoje tlaky se mi jeví jako extrémně nízký, nebo to blbě měří. Možná hodně široký pláště, ráfky a hodně opatrnosti v terénu dovolí na tom jezdit, ale jak nemám 20 a 30 psů (PSI), pořád sleduju kde mám defekt. Jezdíval jsem 30 a 40 na užších ráfcích a 10 jsem ubral. Míň to psychicky nedávám. Ale třeba to blbě měří mně a mám taky míň. :-)

                0 0
      • Polka  

        Kus pěny za 3,5 litru, no nekup to :-) Dojet na prázdné bych naopak řekl že půjde a ochrání to ráfky, pokud to teda funguje jak má. No a nebo zkusit

        0 0
        • RomanH  

          Jasne. Jenze kdyz si prectes to vlakno ohledne CC, tak se vicemene vsichni shodli, ze mirelon a podobne domo robo moc dlouho nefunguje, a i ty ostatni komercni produkty nemaji takovou vydrz. Kupovat to ted samo nebudu, pockam si na par testeru z BF :-)

          0 0
      • mastihuba  

        ja ti nevim, vzdycky když nefungují bezduše je to vina.

        1. rukou
        2. neprověřenýho materiálu

        jezdím to od roku 2010 a netvrdím že sem se několikrát nespálil. Nicméně s UST pláštěm mi částečně fungoval i remerx dragon.

        jinak homeoficu 3× zdar :)

        0 0
        • RomanH  

          Pockej, bezduse fungujou, o tom to neni. Je to o moznosti jit s tlakem jeste nize, o ochrane rafku, a ciste teroreticky o tom nouzovem dojeti.

          0 0
          • mastihuba  

            jako komu tim pomužeš jezdit po prázdné gumě? přilnavost řeší měkká směs a ráfek ochrání vyšší tlak :) jenže to nikdo z nás tady nechce slyšet :)

            0 0
          • pepek  

            Vždyť se to musí žvejkat/zouvat.

            0 0
            • RomanH  

              Zkus si projit cely vlakno

              Hlavne pak ty nove reakce v posledni tretine. Osobne mi to prijde jako dobrej napad, s tou XC verzi pak pouzitelne i pro nas. Cenove samo uplne mimo.

              0 0
              • pepek  

                Nebudu to číst. Váha na obvodu je nepřítel. Tady furt řešíte, že je guma o 20 gramů těžší, než na netu – a najednou tam prdneš 400 gramů proniczanic?! (CushCore provides a 12% smoother ride and 3% reduced rolling resistance-tomu snad ani sám nevěříš :-)

                0 0
          • Smazaný účet  

            Minimální tlak a ráfky bez patek = galdy ;) Myslím vozil i Nino chvíli… Mně osobně by se líbili plášťovky, ale na nějaké speciální ráfky…

            0 0
            • RomanH  

              A Mira (Kankrlicek) :-) Jak mu to krasne na Kralicaku drzelo.

              0 0
              • Paja  

                A nam to na Kralicaku drzelo nejak spatne? Nic si nepamatuju, zustalo ve me akorat to, ze ty jeho galdy od Tufa byly hrozny nudle podobne jak v te dobe podvyziveny Rubeny.

                0 0
                • RomanH  

                  Zasadni problem tam nemel tusim nikdo. Ale vsichni jsme koukali, jak se mu to krasne prevaluje pres balvany.

                  Respektive zasadni problem jsme meli vsichni – mocal pred nastupem na Kralicak a pak tlacenka po prvni cestu :-)

                  0 0
                  • Paja  

                    No, ale tam na tom s tema galdama byl uplne stejne jak my, mozna se v mocalu boril jeste vic.

                    0 0
                    • kankrlicek  

                      Močál si nepamatuju, jediné, kde jsem měl navrch, byl nějaký krátký prudký výjezd v mazláku. Jedinému to neproklouzlo, ostatní jste šli pěšo.

                      0 0
                      • Paja  

                        Mocal to uplne nebyl, spis podmacena louka. Z nejake stojky mam fotky a tam sli vsichni, mozna to ale byla nejaka jina.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Sli vsichni, jestli vyjel Mira o metr dale je celkem fuck.

                          0 0
              • Smazaný účet  

                Jinak jsem si vzpomněl, že když jsem je testoval na Duratecu a vypustil je, taky jsem z toho byl nadšený, ale ihned jak jsem se blížil k silnici, tak jsem dofukoval jak blbec.

                0 0
                • RomanH  

                  Do urcite miry to ale bude jen pocit. I rano tech 35km po silnici mam ± porad stejnej cas, nahusteni v tom nehraje zasadni roli. Opet, na silnicce (vozim 23mm plaste) to poznat je, ale u biku na sirokejch plastich mi to prijde burt.

                  0 0
            • Paja  

              Jo Schurter jezdil jednu dobu galdy Dugast.

              0 0
          • Polka  

            Jako na pevňákovi na předku by se mi to určitě hodilo, tam to všechno už hodněkrát schytal ráfek a místama byl vohlej a musel sem rovnat. Ale cenově je tohle uplně mimo. Jsem někde dřív viděl něco kolem litru a vypadalo to obdobně. Jen nechápu tu délku ventilku…ten by měl být delší, tak aby se vzduch dostal za cushcore směrem k obvodu pláště a ta ochrana zůstala u ráfku ne?

            0 0
            • RomanH  

              Cena je zatim uplne mimo, o tom zadna. Akorat podle tech testu ten CC je nejvice odolnej (a asi jedinej, kdo ted dela tu XC a gravel verzi). To domaci reseni postupne vsichni opustili a vybrali si nekterou z komercnich variant, co jsem z toho vlakna pochopil.

              0 0
              • JSt  

                vubec nechapu, co se tu resi. guma s dratem za dve kila, do ni duse za par desetikorun a tri atmosfery v tom vsem vyresi za levno veskere strachy o rafky i neopravitelne defekty. ;-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Taky to nechápu, zřejmě je v plánu nějaký dlouhatánský trip bez civilizace.

                  0 0
                • Polka  

                  Tak určitě, do lesa na kořeny úplně ideál! Kdybyste někdo chtěl poradit, tak se zeptejte jézéďáka…má řešení na všechno :-D

                  0 0
                • les  

                  Mám to podobně, akorát tlaky mám 1 a 1,5 baru.

                  0 0
            • Sistematicx  

              CC ventilek je vrtanej bokem. Normalni bezdusovej se ucpe prave.

              CC ti dokaze zachranit rafek. V lete mi to zachranilo dovolenou na saalbachu. Nemusis volit tak cistou stopu. Kdyz nedoletis skok kde dopadova hrana je ze sutru tak neprocvaknes tak lehnes. Klasickej snake na plasti se tim defakto eliminuje.

              Bez CC bych musel mit dva rezervni rafky.

              I na blbym Kuleho trailu jsem parkrat zazvonil rafkem. Nemit v zadnim CC tak to cvaknu.

              Ostane jak vipada CC po sezone se muzes podivat do vlakna. Dva prurazy skrz (Atila potvrzuje ze ma taky a rafek mi to castecne zachranilo).

              Jinak na prazdnym plasti se na CC dojet da. Po silnici je to neskutecna drina. Dojizdel jsem cca 3km na prazdnym a nikdy vic uz nechci.

              Patka se ti diky tvaru jen tak nezuje. CC drzi patky prave na svem miste a to docela hodne.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ale tady imho nejsou žádní hustí endůristi.

                0 0
                • RomanH  

                  To je porad dokola. Zkus nekdy pri bezne vyjizdce sahnou treba Exovi na gumu. Na Cervenou ze Zdaru si to tak ale samo neda, prave z obavy o rafek ci ufouknuti (naposledy mu to bokem ufouklo na Mikulasske na schodech, a to je to posledni, co chces na takovym vymrdu resit).

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Exík má problémy od té doby, co je tubeless a má modrý Mavicy :)

                    Se divím, že už dávno nemáš druhý záplety s 27,5" x 3" vyšplíchaný stavební pěnou :)

                    Sám nesnáším plavající zadní žvejklou gumu pod zadkem, takže neexperimentuji s nízkým tlakem.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Proc bych daval 27.5 × 3, kdyz na predek v pohode narvu i 29×2.8 (coz samo neda soucasny rafek), ale Rekon 29×2.6 je na priste ve hre. Zadek 2.35 – 2.4 bohate staci.

                      A voz si treba 3 atm, je to Tvuj boj

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        To bych do Foxiny nedostal. Já měl od r. 2014 2× řízlou gumu na boku, nic jinýho a to jsem pár kombinací ráfků a gum vyzkoušel.

                        0 0
                  • pepek  

                    Napřed si pořídíte ty tvrdky bez vidlice a pak řešíte naražené ráfky? To je neuvěřitelné hoši. To je pasť vedle pasti, voe! A teď ještě tu váhu vidlice aji tlumiča strčíš do plášťa?! To neni normální, kurwá!

                    0 0
              • obda  

                Jak píše p@X, tady diskutující „dopadovou hranu ze šutru“ neřeší, protože takto neskáče vůbec ;) (max si trochu poskočí na hladkým trailu). Navím o tom, že by tu někdo měl snakebite na plášťu :)

                0 0
                • Sistematicx  

                  Byl to priklad kdy ti CC zahrani rafek/ plast. Kdyz jezdis tuzku a mas 3,5Bar nafoukano tak CC nema vyznam.

                  0 0
                  • JSt  

                    a prave vo tom to je, ze tu vsichni diskutujici jezdime plusminus stejny hovno, kdy nejvyhrocenejsi situace nastava pred barakem v okamziku navratu pri demonstraci vytribene techniky jizdy pred sousedkou skokem na pangejt bezezbytku zalozenem na naslapnych pedalech, coz my, zijici v modernich castech mesta nastesti nemusime resit diky bezbarierovym najezdum.

                    0 0
                  • Excel  

                    Kolikrát se pro tu tužku i bojím sehnout.

                    0 0
    • obda  

      Tak v nedělu ráno bahno snad všude. Jsou okamžiky, kdy i asfalt na Ríšovku ocením :D Omrknul jsem i dálnici z Žebálu k prasatům a to je teda dílo…

      0 0
    • mastihuba  

      mohl sem byt bohatej a slavnej, jen se o tom rozepsat :D

      https://eshop.maitrea.cz/…ni-uprimnost?…

      0 0
    • RomanH  

      Resili jste ted nekdo telefon pro „pubertaka“ ?

      Synkovi ted tesne pred zarukou (nastesti) odesel XIAOMI Redmi 4X, tak hleda nahradu. Zadne extra pozadavky, jen slusnejsi fotak, display do tech cca 6", cena cca 4t Kc, strop je 5 (v oduvodnenych pripadech). Cim mene bude nachylnej, tim lepe.

      Ja uz to moc nesleduju, docela se mi libil Samsung Galaxy A40. Nebo treba levnejsi Nokia 5.1 Plus ? Levne Ciny bych se docela bal. Spoleham hlavne na UfonaCZ, ze prihodi par tipu :-)

      Diky vsem.

      0 0
      • ufoncz  

        Na A40 právě z Redmi 4X přešla žena a zdá se to bejt ve všem cajk. Akorát je tam (i na to rozlišení) slabší čipset, takže pokud synátor hraje nějaký náročnější hry (v čemž bych ho stejně moc nepodporoval ;-)), tak s tím úplně spokojenej nebude. U Nokie 5.1+ bych se vzhledem k SoC bál mizerné GPS (ale to zase nevím, jestli je kritérium) a zrovna foťák tam označení slušnější nesnese. Nejlepší HW (SoC, displej, foťák, paměť, úložiště) pod těch 5k nabídne asi Redmi Note 7, ale to už je samozřemě větší telefon. Sice ty skoro nulový okraje to dělaj tak na úrovni dřívějších 5,5", proti A40 je to poznat. Taky skoro 16cm vysokej a docela tenkej telefon není logicky to nejodolnější. Pokud chceš čistej Android, ještě můžeš vzít v potaz Xiaomi Mi A3. Tam je v podstatě všecko supr, až na ten displej. Na tak velkej AMOLED je 720p málo. Vadí to hlavně při čtení (a někdo je vůči tomu naprosto imunní).

        0 0
        • RomanH  

          Dikec

          0 0
        • scoty  

          Na Redmi Note 7 přešla asi před půl rokem žena a furth drží, což je pro ten telefon skvělá vizitka.. :)

          Samo gumový obal a ochranné sklo.

          0 0
          • RomanH  

            Redmi Note 7 je na nej uz docela velkej a tenkej, taha to vsude na kole, motorce, rybach…

            Zatim tedy A40 vs Mi A3

            0 0
          • JSt  

            pro telefon kazdopadne. :-D

            0 0
    • Smazaný účet  

      „Bývalí“ přátelé, kam s Foxinou? Taky do Popůvek? Nebo snad do Pozořic?

      0 0
      • Macik  

        Já to jednou za čas posílám do Písku. Scoty ale tlumič nechával servisovat v Bikelive a byl spokojenej.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Tak teď jsem málem spáchal sebevraždu. Vařím těstoviny na plynu, čtu knihu… bolí mě hlava a usínám, ještěže tam přidávaj ten smrad.

      0 0
      • obda  

        vivat merkaptan

        0 0
        • Motyll  

          Hele, odbočím… Můžeš mi (laicky) vysvětlit proč se děcka ve škole učí v eng viz příloha a není první věta jen „My family has a new flat in Bristol.“?

          Anglicky neumím, ale používám ji každý den pár hodin.

          0 0
          • JSt  

            laicky bych rekl, ze se jen ve skole neuci hovorovou anglictinu. ;-) mit je britsky „have got“.

            0 0
          • Polka  

            Jsem ti říkal, že british english. Nehledej v tom logiku, se v té škole učí na dnešní dobu úplný nepotřebny nesmysly, zaspali už dávno dobu :-/

            0 0
            • obda  

              Voe. Takhle mezi sebou běžně mluví normální lidi :) Chceš naznačit, že se všichni mají povinně učit americkou angličtinu? Proč zrovna tu? A v které verzi? ;)

              0 0
              • Polka  

                Tak jednodušší je určitě použít jen have a vůbec do toho nesrat nějaký got přece :-)

                Jsem žil celý život v omylu jak motejl.

                0 0
                • obda  

                  A vadí ti to nějak v plnohodnotném životě? Já bych řekl, že je to docela fuk :)

                  0 0
                  • Polka  

                    Vadí, sere mě to, prostě tu anglickou angličtinu nemusím. Pokud to nebude požadovat učitelka tak ok. Asi protože jsme měli kdysi nativespeakera divnýho Harryho a proti němu borec s Wisconsinu byl úplně cajk. Ale to ty nemůžeš nikdy pochopit jakožto skot v kiltu :-D

                    0 0
                • Smazaný účet  

                  "And I have got.

                  Another girl. Another girl!"

                  (Beatles) :)

                  0 0
            • Motyll  

              Hlavně, že jim za rok přihodí další jazyk…

              No ale díky za vyjádření znalců a tím bych to uzavřel, ať nedostanu BAN.

              0 0
              • obda  

                Vždyť je to úplná prkotina, která jim angličtinu nijak neztíží. Jen tobě to přijde divný, protože na to nejsi zvyklej.

                0 0
          • obda  

            Angličtinu možná používáš pár hodin denně, ale ne s rodilýma Britama :) Děcka viditelně učí běžnou mluvenou angličtinu. Každopádně pokud budeš všude používat jen „have“, žádnou chybu neuděláš.

            0 0
            • Motyll  

              Těm jedinejm mám problém rozumět. Kadence, přízvuk… :)

              Dal jsem si prohledat Ouotlook (za dva roky) a ani jedno „got have“…

              0 0
              • obda  

                Předpokládám, že myslíš „have got“ ;) Překvapivé to není, neformální komunikaci s rodilými mluvčími tam asi nemáš. A když už, tak často psané " 've got „. Celou dobu lidi brblaj, že se ve škole učí jen formální angličtina, že takhle normálně lidi nemluví. Pak se začne učit ta běžně mluvená, a brblaj zase :D Kluk se půjde ožrat s Anglánama někam do pubu, a bude se divit, proč furt někde mají "got“ ;)

                Abych to shrnul, tyhle věci určí učitel výběrem učebnice. Nejsou ani zdaleka všechny stejné.

                0 0
                • Motyll  

                  Poslední věta je nejdůležitější. Souhlas.

                  Dal jsem hledat jen „got“ a všude je použité jen ve významu dostat… Je tam i formální „globální“ angličtina.

                  Ještě mi pls vysvětli rozdíl mezi:

                  Do you have…?

                  Have you got…?

                  edit: projel jsem si ten link od tebe a Paji

                  0 0
                  • obda  

                    Rozdíl není IMHO žádný. Tu první verzi použiješ tehdy, když nepoužíváš „got“, tu druhou když ho používáš.

                    edit: Ještě k doplnění celé konverzace. Když o tom tak přemýšlím, já si třeba nedovedu představit, že řeknu „I have a cold“. Místo toho automaticky řeknu „I've got a cold“.

                    0 0
          • obda  

            Čistě pro zajímavost, když už je tu to jazykové okénko. Zkuste si tipnout, jak v originále bylo „Houstone, máme problém“ :) Tohle citují blbě i rodilí mluvčí:

            I believe we've had a problem here.

            This is Houston. Say again, please.

            Houston, we've had a problem.

            Pravda, jsou to Amíci, takže žádné „got“. Zato předpřítomný čas :D

            0 0
    • RomanH  

      Pro Obdu, bo Franta akorat zamknul vlakno.

      Kasli na pomer cena – vykon, geometrii. Musi Te to vzit za srdce. Uvolni se, a treba ;-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Takový dělo a Sunrace kazeta ;)

        0 0
        • RomanH  

          Jo, nad tim se pozastavuji vsichni :-) Ale je to pecka. Treba si neco podobneho nadelim na duchod.

          Jeden Yeti mi utekl v roce 2012 (ram z Anglie ve vyprodeji – mel ale ruzovou barvu, a navic jsem tenkrat cekal, jestli nam po zmene vlastnika firmy vyplati premie). Dalsi srdcovky, ktere se mi libi, jsou Intense a Ibis. Jsou to cenove samo uplne nesmyslne rakety, ale … :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Mně už chybí ke štěstí jen ty kliky, ale proč do toho *****, dokud se neozývá PF.

            Nebo komplet XTR :)))

            0 0
          • Excel  

            …ale je to stejně na hovno.

            0 0
          • mastihuba  

            2013 měli yetiny u svorady a kdyby mi to Kubad z pochopitelných důvodů nerozmluvil tak jsem některou vzal. Nicméně dneska jsem relativně rád že to dopadlo jak dopadlo. Po šesti letech na tom jezdím ještě míň než před tím protože to kolo si žádá pláště s hrubým a měkkým vzorkem. To ti dává mentální blok že to nejede a šáhneš po zkurvené tvrdé mrše na rychlejch lehkejch pláštích. Přitom s ralfama nebo s ikonem to otolik pomalejší než HT neni. Toť moje zkušenost. Takže pozor co od toho čekáš. :D

            0 0
      • obda  

        Hlavně se mně na tom musí dobře jezdit :) Klidně to pak může být nejtuctovější kolo v republice a vypadat jako Ukrajina, když to nebude moc stát :D BTW tohle se mi barevně nelíbí a na to mé šolíchání je (i lehčí) enduro zbytečné.

        0 0
        • RomanH  

          To jsou jen predsudky, v nasem pripade jede hlava a srdce. Pokud nejsi Mlok, srovnas se na vsem, za ty penize uz vylozene spatna kola nejsou a nikdo z nas nejezdi takovou hranu, aby ho to zasadne omezovalo. A co se tyce fulla, vylozene malym XC zvihem bych se uz neomezoval a trailove geo + zvihu bych se vubec nebal.

          Jinak jsem to sem samo hodil pro pobaveni, je mi jasne, ze ZATIM si to z nas muze dovolit akorat tak Depka. Jo, a Franta, ale ten ma LV :-)

          Pato, Ty se na to samo vyser a par let si nechej Gena. Pristi kolo pak konzultuj treba s Motyllem, on uz Ti rekne, co by se mu libilo :-)

          0 0
          • pepek  

            jede hlava a srdce – a Mirelon v pláštích :-)

            0 0
          • obda  

            Hele, já už za poslední dva roky pár takových kol vyzkoušel a docela dobře tuším, co by mi vyhovovalo :) A na všem se teda fakt nesrovnám, na svoji výšku mám dlouhý nohy, krátkej trup a hodně nestandardní délku stehenních kostí. Dovolit si můžu kde co, ale přijde mi zbytečné na to moje šontání vyhazovat takový love :)

            0 0
    • ufoncz  

      To pujde :P

      0 0
      • RomanH  

        To je jak Cervena do Horic :-)

        0 0
        • ufoncz  

          Skoro ;)

          0 0
          • Macik  

            Na Skalce jsem už dlouho nebyl…

            0 0
          • Smazaný účet  

            Dnes to bylo na RM Blizze se zvýšeným středem, jakožto china katalog by rám mohl jít levně dohledat (akademiku:) + k tomu prázdný pluska s … ;)

            0 0
          • Motyll  

            To je akutální foto?

            0 0
            • Polka  

              Proč by ne?

              0 0
              • Motyll  

                Že to docela láká…

                0 0
                • ufoncz  

                  Jo, z dnešního rána. Ale je to tam všelijaký. Teda většina pěšin a lesních cest tak akorát pocukrovaná na kolo. Ty, kde jezdí nějaký vozidla, tak většinou ledovka nebo rozstříklý kaluže a blato. Jak hodně pršelo a jak je tam taky spousta pramenišť, tak se jezdí hodně potůčkama a kalužema až malejma jezírkama = po nějakým čase jsem měl velkou ledovou bakulu jak kolem přehazky, tak u převodníku. Pro pořádnej zážitek doporučuju žlutou od luk pod Skalkami směrem na Protivanov. Tam byly závěje až do půlky stehen. Hned vedle ale zase vyfoukáno na holou zem. Prostě se to chce motat jen v lese po cestách, kam nic nevjelo. Ale jde si to tam pěkně užít, jen nesmíte bejt blbci jako já (kteří to neotočí, když to začne bejt někde naprd).

                  0 0
      • mastihuba  

        kdyz si predstavim jak me z toho zase budou bolet nohy a prdel, tak to este mesic vydrzim :)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Je normální nakupovat v supermarketu s posl. bejvalkou a přitom se schovávat před první láskou?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Přátelé, kamarádi, převlečení kamarádi, chtěl jsem vám jen oznámit, že 22.2.2020 ve 20:22 vyrážím ze Svoboďáku :)

      https://www.tatrakolemsveta2.cz/

      PS: nemáte někdo ten původní plechovo-plastový model?

      0 0
      • RomanH  

        Mam doma tu puvodni knizku

        0 0
        • mastihuba  

          mam pocit ze podobna kara stavala na Reissigove. stribrna obytna tatra, ale fotky na street view uz sou novy…:(

          0 0
          • Smazaný účet  

            Co tam stálo včera polepený pacičkama, T nebyla.

            0 0
            • mastihuba  

              no možná nějakej man?

              0 0
              • JSt  

                to tam byva furt. nekdo si umi na vylet vydelat love, jini ze sebe musi delat na namestich a internetech curaky. ;-)

                0 0
                • RomanH  

                  1*

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Myslíš, že se vrátí naopak zase do komunismu :)

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Co jsem poslouchal rozhovory, tak ta první výprava musela být dobrý psycho. Jelikož byli vybráni, tak spolu moc nekamošili, jeden zakalil na raftu, vrátili se bez zájmu do jinýho režimu, filmový a foto materiály se zpracovávají až teď.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Jo, ta prvni vyprava ano, uz jen proto, ze vyjizdeli kolem sveta z uzavrene komunisticke CR. U te druhe souhlasim s Jst.

                    0 0
                    • mastihuba  

                      ono uz toho zacina byt moc, tenkrat kdyz nekdo vycestoval tak to byl skoro punk. dneska je to vod trabantu pres fechtle a babety az po ziburu kterej chodi pesky, vsechny mozny cyklisty apd. hltali sme mesnera a rakoncaje, ale v dnesni dobe uz to nikoho tolik nezaujme. rozkliknes google mapy a vidis :)

                      0 0
                      • RomanH  

                        No ono je to o pristupu. Ja v tom proste nemam rad vylozenou komerci. Rad si zajdu poslechnout treba Maru Holecka, ale rozhodne nepujdu na besedu s Jarosem.

                        0 0
                      • Polka  

                        Na trabanty mi nešahej! Ty miluju a je mi úplně uprdele odkud získávají love :-)

                        0 0
                        • JSt  

                          ti trabanti pekne nastavuji zrcadlo nasi spolecnosti. kdyz jsou oblibeni, nikdo se nemuze divit, ze jsme tam kde jsme. tys to napsal moc pekne. ;-)

                          0 0
                          • Polka  

                            Ááá, pán „Deus ex machina“ sestoupil a všechny nás zase zmoralizoval :-D

                            0 0
                            • mastihuba  

                              i přesto že sem si našel googlem co to znamená, tak to nechápu :) nicméně s Jirkou souhlasím :)

                              0 0
                              • Polka  

                                Prostě se objeví nějaký „bůh“ a situaci rozřeší. Sedí mi to tady hodně na Jiříka…nejen v tomto případě :-)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  A kdo ti byl ze všech sérií trabošů nejvíc sympatický? I když ty videa nejsou autentické, máloco bylo natočeno napoprvé.

                                  0 0
                                  • Polka  

                                    Ti dva poláci a motorkář Slobodnik :-) Ty jeho kecy s Banskou bystricou mě vždycky odrovnaly.

                                    0 0
                                    • mastihuba  

                                      nemáš ještě nějaký postřehy z růžovky? :)

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Stydím se, ale s Ulicí mohu posloužit od začátku, už jen předpovídám, které páry se vymění, kdo zemře a přechází do jiného serošu.

                                        0 0
                                      • Polka  

                                        Ze serošů teď sleduju jen Jméno růže, Hříšnou duši a Narcos ;-)

                                        0 0
                                        • mastihuba  

                                          tvl. zlaty sirkovy komise…sice je to uz taky dementni serial, ale aspon si clovek nekazi oci u televize.

                                          0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Proč to Jméno růže má tolik dílů? Mladej chodí do zelenýho listnatýho lesa se sněhem povídat si s divoženkou, místo rychlovky v původním filmu… :)

                                          0 0
                                          • Polka  

                                            Dělají to napínavý no, taky čekám kdy si konečně vrznou :-) Spíš mě sere, že jsem nestihl Mladýho papeža a ČT nekoupila další práva, takže jsem v iVysílání utřel.

                                            0 0
                                            • pepek  

                                              A ordinaci sleduješ celou od začátku?

                                              0 0
                                              • Polka  

                                                Ne. Ordinaci, Ulici, Modrý kód, Vyprávěj a další hovadiny nesleduju! ;-)

                                                0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Tak konečně a ještě maj kamarádku do trojky ;) Foto z prvního filmu…

                                              0 0
                                              • Polka  

                                                Začíná se to tam pěkně dramatizovat :-) Já to viděl až dnes dopo bo páteční večer je televizně napchanej až moc, ale pro nás skoroležáky…

                                                0 0
                                            • scoty  

                                              Mladý a teď hlavně i Nový papež je megabomba :) Dlouho jsem neviděl něco tak dobrého a přitom „v podstatě“ bez sexu a bez násilí… :)

                                              0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                Ano. Je to svým způsobem v dnešní době jakýsi zjevení. Z mnoha důvodů.

                                                Vždycky znovu si to říkám. V mnoha věcech je to vlastně neuvěřitelný.

                                                0 0
                                          • Jaroslávek  

                                            Nejlepší film byl se Šounem Konerym, jak ta dívčina vojela Slejtra, hustý !

                                            0 0
                    • Macik  

                      Taky mě napadlo, že jedou na dovolenou a eště chtějí přispět :)

                      0 0
                      • RomanH  

                        Svym zpusobem treba Pribanovi trosku zavidim, ze se mu povedlo „zblbnout“ lidi tak, ze mu financuji prakticky celozivotni dovcu, na druhou stanu bych na to nemel zaludek.

                        0 0
                  • babicak  

                    Kromě řidiče nebyli vybráni, Stoehr si to dával dohromady. Řidič byl tatrovák a po polovině se střídal s druhým (pokud se nemýlím). Bylo jich 5 v autě, teď snad 14?

                    0 0
      • Motyll  

        Předpokládám, že ty dva filmy užs' viděl…

        https://www.irozhlas.cz/…02011151_tzr

        Tatru jsem měl, bohužel zmizela spolu s dětstvím. Dakarovky montovali (části) v Poličce, chodili jsme s klukama obdivovat přes plot. Spolužákův táta v THT dělal a nosil plakáty. Bohužel taky zmizely…

        0 0
      • les  

        Kovodružstvo Náchod KDN

        0 0
      • Polka  

        Já lepil ten papírovej z ABC. Po čase jsme ho pomazali kanagomem a zapálili :-)

        0 0
      • babicak  

        Nebyla ta původní třínápravová? A knížku pohledám a znovu přečtu. S jedním se členů expedice jsem byl na rehabilitačním pobytu v Mariánkách, to bylo ještě před expedicí, měl nehodu na Dakaru s Lízou, pochroumaná záda.

        0 0
    • pepek  

      Mám kontrolní otázku: jaká bude sazba DPH na maňasovu Plzeň u Ladě ve flašce a vypitou uvnitř/na dvoře?

      0 0
      • obda  

        Jako v tom vtipu:

        Nechala jsem si v hospodě udělat tupláka řezaného z točeného tmavého nealka a lahvové plzně do džbánku s sebou a půlku jsem vypila přímo u výčepu. Nevíte, proč na mě hostinský vytáhnul kudlu?

        0 0
      • Smazaný účet  

        Jak tomu mám rozumět, nejmenší daň bude mít lahvové nealko v hospodě a čepované, ale ne do džbánu? Tady budou vášnivé spory, co to je provozovna se zázemím.

        0 0
        • RomanH  

          To je jednoduchy, kazda hospoda si ted vystrci pred dvere zidli.

          0 0
        • Paja  

          Hlavne to cepovane do dzbanu, co treba do vazy nebo hrnce?-)

          A co kdyz si nevypite pivo z kryglu preliju a odnesu (treba jako se to bezne dela s jidlem v hospode) budu to muset dodanit? :D

          0 0
          • Smazaný účet  

            To jsem teda zvědav, jestli nějaká hospa v květnu zlevní.

            0 0
            • RomanH  

              Nezlevni. To nema byt sleva pro spotrebitele, ale pro hostinske jako nahrada za naklady s EET. Ze je to cele nesmysl mi nemusis rikat.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Kua, ale mohli by mít někde akční únor (prý nejmenší spotřeba), mně to začíná pravidelně vycházet na 2 suché dřívější měsíce.

                0 0
          • Jaroslávek  

            Na vojně jsme to tahali v baních od stropních světel.

            0 0
          • babicak  

            A co tuplák? Je to ještě krígl, nebo už džbán?

            0 0
        • rici69  

          Koupím si tři kousky a naliju do džbánku, mám to za 10%.

          Venku si dám ve stánku pivo třeba na závodech a mám to za 21%.

          Co když si tam přístaví ke stánku Toiku a žlab, to už je zázemí :)

          Kdopak najde první kličku jak to obejít.

          To zase soudruzi vymysleli kravinu.

          0 0
      • Paja  

        To je snad ta nejjednodussi varianta, ne? 21.

        0 0
        • Polka  

          +1. To zrovna Pepan nevychytal :-)

          0 0
        • pepek  

          To jsem taky viděl, ovšem to by bylo příliš jednoduché, tam bude určitě nějaký háček.

          0 0
    • rici69  

      Tak a není cesty zpět. Snad ve zdraví přežiju.

      Na kole to přece jen umím líp a trénovat letos moc nebylo kde.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Chvíli odlišný pohyb neuškodí :)

        0 0
      • Motyll  

        Ještě že vám v týdnu trochu připadlo.

        0 0
        • rici69  

          To jo, jinak bych se plácal někde na 5km okruhu.

          Sněhu je rak akorát a přes noc přimrzlo.

          Když to vydrží mohlo vy to být zítra dobrý.

          0 0
          • Macik  

            Napiš mi pak, prosím, čím jsi mazal dneska a co plánuješ na zítřek, padesát pryč a furt su v tom jelito 

            0 0
            • rici69  

              Nejsu na tom o moc líp

              Vzhledem na předpověď a startovní číslo to bude umydlený

              Vidím to na fialoví klistr.

              0 0
              • mastihuba  

                fialové !!! :) ať to frčí

                0 0
                • rici69  

                  Tak pojedu fialový klistr, až se oteplí podle toho jak to bude držet přidám stříbrný.

                  Nebo dám fialový a stříbrný 2:1

                  Finál rozhodnutí ráno.

                  0 0
            • scoty  

              Tak už máš tu fialku potvrzenou z více stran, sudruh:)

              Dnes třicítečka na modrou extru, vylepšeno trochou V40

              0 0
              • rici69  

                Tak to mám za sebou, bylo to super.

                Krásný počasí, dobrý sníh a mázu jsem taky trefil

                0 0
                • scoty  

                  Hezký..:-)

                  0 0
                • Macik  

                  Dneska to bylo fakt hezký, to rozhodně nebývá pravidlem. Nakonec namazáno tuhejma voskama. Smekalo to až v závěru. Čas docela podobnej 4:47.

                  0 0
                  • rici69  

                    Gratuliuji

                    0 0
                  • JSt  

                    to jsi dobry! ;-)

                    0 0
                  • scoty  

                    Pěkný:)

                    Co stopa? Našels nějakou? :)

                    0 0
                    • rici69  

                      Moc ne, pokud nějaká byla tak jsi musel hodně vybírat kterou. V poslední 1/3 už nebylo téměř nic, jen mýdlo.

                      0 0
                      • Macik  

                        Tak tak. Pro nás na chvostu už ze stop moc nezbejvá. Nejhorší je ta prostřední. Já jsem měl největší krizi v závěru za Hřebínkem, páč mi už nedržel vosk a k dovršení všeho jsem dostával křeče do tricepsů, takže na soupaž jsem mohl zapomenout. Tam jsem ztratil hodně. Ale o to nakonec nešlo, byl krásnej den, super výhledy, celkově spokojenost.

                        0 0
    • Polka  

      To jsou fakt totální tragédi :-) Nejenže s tím spamují, ale ta úroveň…otřes.

      0 0
      • mastihuba  

        podle me je to naprosto v poradku, ta kultura u micudy, blahovky nebo tady je naprosto zcestna, to si muzes koupit v lidlu flasku okeny a jit si sednout do parku…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Zakázat chlastání mimo povolené zahrádky s tím, že na chodníku musí zůstat pruh pro 2 lidi vedle sebe, DPH na zahrádce 30%. Kdo si bude nosit sám bez výplachu krýglu tak 5% :)

          0 0
          • mastihuba  

            ted je zas na seznamu nejaky cestovani typu trabant akorat jedou na dneprech, nebo co to je za sajdy. koho to ***** zajima? :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Neměl bys na slunko? :)

              0 0
              • mastihuba  

                nemel, s ATB se na slunko chodit nema, ale mam otevreny okno a dodelavam veci do prace. …a odpocivam na vecerni akci..

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Já to měl v plánu, ale při mazání řetězu jsem nějak moc naměřil přes rychlospojku. Novou jsem sehnal pěšo až u M-paláce, úplně zmoženej jsem se doplazil dom.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Nechci nějak prudit, ale přes spojku naměříš vždycky víc. To bych asi neřešil a měřil bych jinde.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Možná si to blbě pamatuju, ale před 12s jsem to myslím míval naopak.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Nevím na čem, ale já to pamatuju na jetým 8sp a teď to mám vždycky i na 10sp. Na novým nevím, to neměřím. Možná je to (na novým) naopak. Ale Tobě jde asi o měření jetýho, kdy měnit.

                        0 0
                  • pepek  

                    Ale to je přeci uplně noumální, Úďo.

                    0 0
            • pepek  

              No a teď si vem, že jsou i tady lidi, kteří pravidelně sledují tel. seriály – to je teprve sodoma. Je to neuvěřitelné, ale prý je to pravda!

              0 0
              • Motyll  

                Třeba já se dobrovolně hlásím!

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Začínám přemýšlet o nějakých hodinkách místo cyklokompu. S mapou, ale nechci, aby zářily do ruky a telefon taky nic nevysílal, má to nějaké řešení? :)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    na hodinky se vyser sou malý a na ruce to stejne naviguje blbe, vem nejaky pocitadlo od garmina

                    0 0
                    • babicak  

                      Motyll má dobrou cyklonavigaci, mlsně jsem po ní koukal.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        pozdrž vysylovi vejplatu a objednávej :) apropo se to nemusí kupovat tady, mapy máme teoreticky k dispozici. Garmina umí stejne nejlip warps

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        A kdyby se nemusel tahat mobil, nevotravoval bych vás tady blbýma fotkama…

                        0 0
                      • RomanH  

                        Zacal jsem nad tim premyslet loni na podzim. Nepotrebuji mapu, jen vibracemi upozorneni, ze jedu blbe (primar je porad telefon).

                        Pozadavky, ze kterych nechci uhnout :

                        Moznost importu gpx

                        iOS + Android

                        Vydrz > 20h

                        Notifikace SMS + E-mail

                        Presna GPS (=barometr, hodi se gyroskop)

                        Co by bylo dobre :

                        Hodinky (predsi jen vetsi moznost vyuziti)

                        Moznost telefonovani

                        No a jedine pristroje, co to splnuji, jsou Garmin Fenix 5 a Polar Vantage. Oba pres 9t Kc plus, coz odmitam akceptovat ja (muj limit je cca polovicni).

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Čínskej minimobil s držákem na rodla :) Jde to nějak vymyslet bez předělávání SIM?

                          0 0
                          • RomanH  

                            Fakt jsem tomu venoval asi den gugleni a zadnou jinou rozumnou variantu jsem nenasel. Jako ano, da se pouzit treba Lezyne Macro GPS Plus za cca 2.5, ale zase tragicka gps, nejsou to hodinky. Nebo „levnej“ Garmin Instinct, ale opet nepresna GPS, nebo Samsung Galaxy (navazano na Locus, neumi iOS), nebo Xiaomi (netusim uz jake model a jaky omezeni…).

                            Proste jeste doba neuzrala, nebo to musis fest zaplatit (a to uz odmitam, prestoze mam pres 20 let Suunta, ktere tu kdysi staly cca 15t Kc).

                            0 0
                        • ufoncz  

                          Na Polar V800 ses díval? (něco z tvejch požadavků možná nesplňuje, ale nevím to jistě)

                          Jinak bez toho „co by bylo dobré“, to splňuje vícero řídítkových GPS (od Lezyne hned tři aktuální modely – Mega XL, Mega C, Super Pro a jeden výběhovej – Super Enhanced GPS; Bryton 450E; u Garminu bys musel slevit trochu na výdrži a sehnat 520 či 520+ v akci či na inzerát).

                          0 0
                          • RomanH  

                            Na V800 jsem se dival, doporucoval ho tu Trepi. Mam za to, ze ho prave nahradila ta rada Vantage. Navic vypadaji jako detske digitalky. Polar ma filozofii, ze kdyz mas zapnutou nejakou aktivitu, nezobrazuje notifikace. Proste je to vice sportester.

                            Lezyne (krome te rady mini / micro) nelze nosit na ruce (alespon jsem to z tech stranek + foto tak pochopil). Ostatni modely uz jsou docela velke. Nicmene skoda, ze v recenzich tu novou Macro Plus po strance GPS dost strhali. Cenove byla super, prekousnul bych u ni, ze je jen na kolo.

                            Proste mi z toho zatim nejlepe vychazi ten Fenix 5, byt se pres nej neda telefonovat (kamarad ma tu top verzi za nejakych 25t, a nejde to ani tam). Kdyby nestal tech 9+, ale nejakych 5–6, docela bych o nem uvazoval. Za rok/dva se to posune, a zase tak moc to nepotrebuji.

                            0 0
                            • ufoncz  

                              Ad V800 – zkusim se zeptat kamose, co tu vec vozi. Nebo jestli je tu nejaky tema… cena je na schopny hodinky dost dobra ted.

                              Ad Lezyne – ano, presnou GPS maji jen ty mnou zminene modely. Ale do 4500 sezenes vsecky.

                              Jinak souhlas – nabidka bude vzdycky jen lepsi. A Fenixy v bazaru za polovic.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                A něco na ruku, co naviguje s mapou bez připojení k telefénu existuje?

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  I když on je asi nesmysl mít mapu na ruce a druhou tam něco přepínat, Garmina na rodlech zas člověk zapomene před hospodou jen jednou…

                                  0 0
                                • Polka  

                                  Na mapu na hodinkách zapomeň, nepoužitelný.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Tak ono i na rodlách, jestli ty Garmin mapy jsou spíš jen pro silničáře.

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      To právě že ne, musíš vyzkoušet abys pochopil.

                                      0 0
                                    • RomanH  

                                      Musis to brat jako doplnek. Jel jsem s kolegou, kteryma Fenix 3. Prejeli jsme v lese krizovatku cest, a asi za 20 metru zacaly vibrovat, ze jsme blbe. Navic se to hodi pracovne (notifikace ze serveru, jobu), nebo kdyz Ti volaji deti… Proste abys neresil kazdej telefon, kdyz "uteces” z prace, z domu. Rozhodne to nesmis brat jako nahradu telefonu.

                                      0 0
                                      • mastihuba  

                                        ja mam fenix 3 a to co popisujes funguje na predem vytycene trase kterou si so toho nahrajes a jen ti ukazuje sipka kudy jet, aby ses drzel namalovanyho tracku bez podkladu. Popravde na silnicu kde jedes nezname kotehulky asi cajk, ale za tri roky sem to prakticky nepouzil protoze vzdy udelam operativni zmenu a cely je ti to k hovnu. :) Na bajku sem to nepouzil nikdy. jedu tam kam chci ja a ne podelany hodinky. pernamentne to zapominam zapnout nebo vypnout. klasickej tachal meri kdyz se hejbe kolo. jo jde nastavit autostop a zapinani podle rychlosti, ale pak tlacis nekde do strane a nevi jestli jedes nebo stojis.

                                        Furt je tady ta otazka jestli potrebuju vedet jestli sem za rok tech 5000 najel nebo ne. bez tachecu si rikam snad jo, s tachecem me sere ze to je jen 4755. Tepak je cajk na dlouhej pobyt na malorce. loni mi docela pomohl v tom abych se neutavil, ale zas me to stalo stanoveni prahu u trenera…byla by to supr sezona neresit praci a vincky… pak to sou vyhozeny prachy. Pokud mas zbytecnou desitku, tak kup deckam 200litru benzinu a projezdete to po lese na moto. :)

                                        Mame to zapotrebi?

                                        0 0
                                        • RomanH  

                                          Presne na to, co pises v te prvni casti (+ty notifikace), to chci. Ze je to takto pouzitelne mam odzkouseno. Necenim si to ale na tu desinu, za kterou to nabizi, ale maximalne na pulku. A bazar nechci. Toz tak.

                                          0 0
                                          • pepek  

                                            Se mně zdá, že v poslední době vymýšlíš samý pi*oviny :-)

                                            0 0
                                            • RomanH  

                                              Cekal jsem, kdy se ozves se svoji brasnickou.

                                              Jen pro zajimavost, loni v zime na sneznicich na Kralicaku me moje staricke dvacetilete Suunta s kompasem zachranily. Bylo videt sotva na metr, a mobil jsem opravdu v ruce porad drzet nechtel. Proto se prosim vyser na takove reakce.

                                              0 0
                                              • mastihuba  

                                                hlavne iphone ti je v zime uplne k hovnu :)

                                                0 0
                                                • babicak  

                                                  Co je to iPhone?

                                                  0 0
                                                • RomanH  

                                                  Jo, to jo :-) Nicmene jako fotak (schovanej v kapse) kupodivu vydrzel celej den.

                                                  0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    to nemeni nic na tom se pouzivat mobil jako tachometr je vopruz

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Pepek Ti napise, ze v kapsicce vozi powerbanku.

                                                    Nic proti, toto mame taky za sebou. A kdyz uz, tak vice nez ta brasnicka mi sedel naramek na ruku (akorat je mobil zbytecne na rane). Ale kazdy jezdi jinak, vyhovuje mu neco jineho, a ma ruzny zivotni styl.

                                                    0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Já si ale nechci nic dopředu připravovat, chci jen vědět, kam vedou odbočky.

                                        Nevím jestli je to medikamentama, ale stává se ze mě čím dál větší dezorient, krátkodobá paměť, matika v hajzlu :/

                                        0 0
                                        • RomanH  

                                          Tak to pak ta Pepkova brasnicka a mobil. Nic lepsiho nevymyslis.

                                          A nebo to prijmout, cesta je cil. Alespon budes obcas prekvapenej.

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            To bych si to musel nějak vystajlovat jako nádrž od Paula Teutula sr. nebo jr. :)

                                            0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Toto se mi líbí, ale co se asi stane při přeletu přes rodla?

                                            https://www.quadlockcase.com/…ns/shop-ride

                                            0 0
                                            • pepek  

                                              sterilizace?

                                              0 0
                                            • RomanH  

                                              Ja Ti nevim. Pro to Tvoje planovane pouziti musim Pepkovi prihrat polivcicku.

                                              Je skoda, ze Google zabil ten potencial jejich bryli.

                                              0 0
                                            • ufoncz  

                                              Ženě jsem pořídil GUB za pět doláčů z Alíka (abych jí něco naklikal v Mapy.cz a ona to objela) a na bajk bez drsnějšího terénu je to v pohodě. Drží to fest, když by to bylo na rodlech vedle delšího představce, tak je to i trochu v zákrytu a na začátku sjezdu si z toho telefon můžeš celkem rychle přendat do bezpečí batůžku. V té brašně na horní rámovku je s prominutím prd vidět, ovládání taky za trest, zipy musíš vymejšlet, aby necinkaly, a jako bonus se o to člověk může štrejchat.

                                              Jinak při dnešních cenách dostatečně schopnejch telefonů (slušná GPS, Mapy.cz/Locus/…) se dá zvažovat i vyhrazení přístroje čistě jen na toto. Či bazarovky. A nebude to taková škoda, když náhodou na tu pořádnou bouračku dojde.

                                              0 0
                                              • pepek  

                                                . . . a bláto ti stříká přímo na telefén.

                                                0 0
                                                • ufoncz  

                                                  Čoveče, zrovna těch pár centimetrů od představca moc blato nemívám (a to vozím jen ten „face fender“). Blato je navíc většinou spodní a horní straně telefonů celkem jedno. A i kvůli držáku bych telefon teda určitě dal do takové té silikonové šprcky, jak to dneska k těm tenkejm klouzacím mobilům dávaj někteří výrobci už rovnou.

                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Ten Quadlock má svoje šprcky dle typů, nebo se to lepí na vlastní šprcku oboustrankou, což bych psychicky nedával :) Měl bych mít IP68.

                                                    0 0
                                                • vit.sklenar  

                                                  A co toto? To je docela minimalistický a proti povětrnosti chráněný. I při přeletu by to mohlo něco ochránit.

                                                  https://www.sportarsenal.cz/na-riditkach/?…

                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Tohle je prostě design :), můžeš to mít předsazené, nad nebo na představci, to modrý je pojistka při zaklapnutí, mobil na výšku nebo šířku, ******* originál nebo vlastní + k tomu nějaký základní Xiaomi…

                                                    0 0
                                                  • babicak  

                                                    Mně vychází nejlíp tento Garmin Edge 530

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Možností je hafo, jenže jsem zvyklý na mapy.cz. Za tu cenu máš 3 základní telefony, otázka je citlivost GPS…

                                                    0 0
                                                  • ufoncz  

                                                    Redmi 7A za 2190 Kč má GPS dost slušnou (jako většina telefonů se Snapdragonem). Jinej vyloženě lacinej ověřenej nemám (v recenzích to skoro nikdy netestují a když už, tak se spokojí s tím, že „navigace po dálnici fungovala“)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Občas sleduju témata o Garminech (tachometry) a neměl bych teda odvahu něco od takovýho výrobce koupit. Experimenty na zákaznících dělá dneska každej výrobce (obzvlášť SW), ale tady už to výrobce, mám dojem, trochu přehání. Těch chyb je vzhledem k rádoby prémiové kvalitě a ceně trochu moc.

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    me teda fenix tri koupeny tri roky zpet z druhe ruky funguji naprosto v pohode

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Hodinky nesleduju. Třeba si tam dávají víc záležet.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Prave u tech hodinek je to celkem OK, alespon teda dle reakci a recenzi

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    F3 jak Franta. Absolutně bez problémů včetně BT připojení.

                                                    Předtím léta na navigaci OREGON 400t a taky bez problémů.

                                                    Od léta 530 a taky bez zaváhání…

                                                    Kolem sebe mám povícero Garministů (reálných, nikoli BF) a nikdo si nestěžuje. (Teda vlastně teď řešíme jak trochu ubrat intenzitu blikání radaru :) )

                                                    Přemýšlím, že mne aktuálně nenapadá nikdo, kdo by měl propojený Garmin s něčím jiným než s iOS.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Kolega ma F3 s Androidem a take bez problemu

                                                    0 0
                                                  • ufoncz  

                                                    Myslím, že to bude tak v dnešním „normálu“. Pár lidí s problémama (830 až s nějakým FW až po čtvrt roce přestala každou druhou jízdu mít úplný nesmysly v GPS záznamu, baterky 520 po roce na poloviční kapacitě, neuložený aktivity na nějakých Fénixech (číslo nevím)) teda osobně znám, ale vzhledem k počtu zařízení mezi lidma a vlastně i počtu funkcí (a kombinací, co by mělo QA testovat), je to IMHO přijatelný procento. Do vláken na fórech ale na sto lidí s problémama nenapíše dvacet tisíc lidí „mně to funguje“, jen aby to vyvážilo.

                                                    Nevím jak je to aktuálně u Garmina, ale u Lezyne se mi docela líbí, že když tam něco nefunguje, tak to s tebou podpora řeší, resp. je dost reálná šance, že tebou reportovaná chyba bude opravená v následující aktualizaci (čtyři z pěti bugů, co jsem reportoval za posledního půl roku, už opravili, pátej by prej měl bejt v chystané aktualizaci). A když ne, tak ti daj aspoň dobrej pocit, že na tebe neserou :-).

                                                    Co se týče poznámky s iOSem, tak tomu bych i věřil (statisticky). U výrazně míň pestrýho a v podstatě proprietárního OS je jednodušší otestovat funkčnost možnejch kombinací.

                                                    0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                Vlastně ani nevím, proč jsem si kupoval velký drahý fén, který během chvilky zestárl o 2 generace…

                                                0 0
                                            • Excel  

                                              Nejlepší je dron, kterej s naloudovanou trasou poletí 10 m před tebou. Všechno ostatní je na hovno.

                                              0 0
                                              • RomanH  

                                                A jeste Ti v hospode objedna a zarezervuje stul

                                                0 0
                                                • Excel  

                                                  Na to dron nepotřebuješ…to by zvládla patřičně vycvičená Kira.

                                                  0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    znam psa co umi prijit pro panecka do hospody, takovyho psa fakt nechces :)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Takhle si klucina z vedlejsi vesnice privazal sarplanince pred hospodu. Sednul si na zahradku, dal si jedno pivo, druhe, treti, a pak mu zacalo byt divne, ze tam sedi sam. Starici se mackali pred a nikdo se neodvazil projit.

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Já znám takovou babu…

                                                    0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                :-)

                                                0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                A před kopcem by podle GPS sám přešel do módu pomocných vrtulí na prdeli.

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Už jsem měl radost, že jsem našel stroj za 0,– a čekám, čekám… (i na balkóně).

                                                  0 0
                                                  • Polka  

                                                    He, podobnýho samsunga jsem měl, tam se polohy dočkáš zřídkakdy :-D

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Z hovna bic neupletes

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Ale mám telefon s krytím IP68, se stylusem, využitý tak na 3% :) Na hovno. Já bych potřeboval mít všechno 2×, do vitrínky a na nešetrné zacházení.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    NJN, koupit si „super“ vec a pak se ji bat pouzivat… ;-)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Zato takovej sluzebni iphone ;)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Delam s tim, co mi prideli, k vecem se chovam slusne. To ale neznamena, ze bych se danou vec bal pouzit. Zrovna narazka na „sluzebni“ nesedi – pokud se neco stane, musis to zacvakat ze sveho. Kazdopadne nechci byt otrokem veci.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Nj, „pokus“ o vtip :(

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Ne, v pohode. Ja to psal Patrikovi schvalne. Taky bych si treba chtel koupit super zimni spacak o Cumulusu, ale jednak bych ho skoro nevyuzil (do 5 noci rocne), a druhak bych se ho bal brat tam, kde budou v salasich topit (vse je pak brutalne prouzene a musi to do cistirny). Zato letni Cumulus vyuziji docela dost a nemam o nej takovy strach.

                                                    Podobne i s mobilem. Slusnej (pro svoje pouziti) sezenu za 5 – 10t Kc, a nebudu ho mit strach vsude vozit. Mobil za vice penez muze mit treba lepsi fotak, ale k cemu mi to bude, kdyz se ho budu bat vytahnout. A popravde, moc si nedokazu predstavit, kdo z nas potrebuje drazsi. Pokud chci mit jo pekne fotky, pak je to stejne o samostatnem fotaku.

                                                    Kazdy ty latky a priority mame samo posunute jinam.

                                                    0 0
              • mastihuba  

                tak asi lepší než kdyby chlastali…apropo mas desetilety vyroci co tve dceři vykradli auto :D

                0 0
                • pepek  

                  Jestlipak hoši už vedou řádný život. Počítám tak 5 trestů už stihli, možná 8.

                  0 0
        • Jaroslávek  

          Kultura u micudy, bláhovky je naprosto o.k., ale potíž je v tom, že ti mladí se neumějí chovat !

          0 0
    • RomanH  

      A pro blby jitrnice dostal ranu do palice

      Aneb gastro okenko pro Patrika – ten rizek proste nevyroste jen tak v regalu.

      0 0
      • mastihuba  

        u toho by se dalo honit celej tyden, skoda ze mam tenisovej loket :)

        0 0
        • RomanH  

          Klasika, sedm hodin vcetne skvarku, ve slozeni 5 + 1.

          Znovu musim vyzdvihnout mistra reznika. Je ho fakt radost pozorovat, kdyz vi, kam riznout. Ja se treba loni na obecni zabijacce s vykostenim kyty docela trapil, tady to bylo par tahu nozem.

          0 0
      • Smazaný účet  

        Starý koleje…

        0 0
      • Excel  

        *****, a ja uz chtel pomalu vybalovat letni hadry. Ale je videt, ze bude jeste dlouha a tuha zima kdyz se chystaj zasoby.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Imho dobrá nabídka, povrchovka je asi do modra: https://www.bike-forum.cz/…ndane-z-kola

      0 0
      • obda  

        Jak se to vezme, klukovi jsem kupoval na bajka v prosinci Deorka (M6000) za 2100 obě. Brzdit to bude dostatečně.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ale nové řady (s posunutou objímkou) snad nebudou „pumpovačky, propadačky a tuhnoučky“ :)

          0 0
          • obda  

            Uvědomuješ si, že to říkáš někomu, kdo od koupě brzd v roce 2008 je ještě ani jednou neodvzdušňoval, natož aby měnil olej? ;)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Uvědomuji, ale řady M7000/M8000 mají konstrukční vadu a nejsou vhodné pro přecitlivělé jedince :)

              0 0
              • pepek  

                Nabízím Avid Elixír3. Jeté dívkou po cyklostezkách, přidám i sadu chlazených deščiček ještě v origo balení. Zn:levně

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Snad jsem to vyřešil, pro jistotu modelem bez „posilovače“ (ten asi ale vliv nemá:), akorát teda po šesti letech už nemám tiché brzdy :)

                  0 0
            • Karaya  

              Právě, jsi ochuzen o spoustu nových zážitků :D

              0 0
    • mastihuba  

      kua pocasi posrany, pul desate a je z teho bahno… takhle se ty hodnoty tvorit nedaji :)

      Polka hlas se :)

      0 0
      • mastihuba  

        pristupova cesta tak na moto :)

        0 0
        • RomanH  

          Jj, ted jsem se vratil z lesa. Tam je krasne zamrzlo, ale jakmile vyjdes na louku, opre se do Tebe slunicko a uz ma docela silu.

          0 0
        • les  

          Zase to tam nějakej vocas musel projet.

          0 0
        • Smazaný účet  

          V něčem takovým jsem se taky včera pár km brodil. Po hledání cest bez bahna jsem zbytek cesty dojel po silnici a pak jsem dostal na Stravě vyčiněno, že bych měl ubrat asfaltu. Tímto zdravím komentujícího. :-)

          0 0
      • Polka  

        Já su cajk :-) Du na kafe.

        0 0
      • obda  

        Náhodou dneska ráno skvělý – modro, sluníčko, v lese umrzlý i blátivé hrůzy, nikde nikdo (pár pěšáků, cyklistu jsem nepotkal). Prostě nádhera. Kolem 11 to začalo povolovat, ale to už jsem byl skoro doma :) Užil jsem si to náramně, i když jsem nejel v letních rukavicích a tříčtvrťákách jako minulý týden.

        Nicméně zima je fakt naprd, sice jsem včera ráno s rodinou sjezdoval, ale odpoledne jsem už griloval na zahrádce :D

        0 0
    • Excel  

      Dneska jsem byl na MTB. Veta oznamovaci, hola.

      0 0
    • pepek  

      …a hurikán nikde. Dnes už není spoleh ani na ty katastrofický zprávy :-(

      0 0
      • RomanH  

        Nejak jsi to zakriknul, 20 hodin jsme meli blackout

        0 0
        • pepek  

          To abys měl ten správný pocit, že žiješ v divočině :-)

          0 0
    • Smazaný účet  

      Když ženská nemá normálního chlapa, který by se jí staral o auto, udělá z něj totální vrak :/

      0 0
      • scoty  

        :)…to je v podstatě pravda, ale pro ty, které umí číst mapu, to neplatí…:)

        0 0
        • babicak  

          Číst mapu umí ty, které chodily do skautu:-)

          0 0
        • Smazaný účet  

          Tak ona se v tom vyzná líp než já, jen na to srala. Ráno mě vzbudila, ať to jdu zkusit zamknout. Zůstal jsem u nezamknutelné káry se sjetým okýnkem. Teď má domluvenýho Rapida, tak tam snad chvílu centrál a elektrika budou fungovat a nebude svítit moc varovných kontrolek :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ještě že bylo sjetý jen okýnko a ne řidička :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ono to tak vypadá, když jí spadne cukr pod 4 mmol/l.

              Na straně spolujezdce stahování okna nefungovalo a nepoužíval jsem ho, tak já si mongol teď myslel, že u řidiče se na jedno tlačítko se symbolem okýnka mačká pro nahoru a na druhé se mačká pro dolů :D

              0 0
              • Smazaný účet  

                Okno by bylo vyřešený. Zkus ještě mačkat jiný tlačítko na dálkáči, třeba to pořád otvíráš (já vím, blbý vtipy) :-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Dálkový to nemá. Koupil jsem opravnou sadu k vložce zámku (klíč se protáčí), samozřejmě postupuji v opačném pořadí, takže tam mám kua jiný typ :)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Už sis řekl „Nebudu to dělat“ ?

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Měl jsem se držet hesla " někdy je lepší nedělat nic". Lítám jak pi*a, utrácím svoje peníze, vyřešený nic, ještě jsem dostal nadaný, že už se do toho nebude vrážet :)

                      Jediná záchrana sehnat komplet vložku na vrakáči, ale na jakým?

                      0 0
                      • RomanH  

                        Proc to neservisuje Slovacisko ? Asi tomu nejak nerozumim…

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          To auto už jezdí jen občas na krátké jízdy po Brně, což mu obvzlášť přes zimu nesvědčí.

                          0 0
                      • pepek  

                        Zkus za Podlesím, pod kopcem vpravo.

                        0 0
                        • babicak  

                          Slatina, Drážní 9. Před podjezdem dálnice. Osobně bych koupil nové. Mám skoro velkoobchodní ceny v Intercarsu.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            To auto půjde do šrotu. Povedlo se mi naštěstí „jednorázově“ zamknout. Ty lidi jsou tak laxní, zarostlý týpek s kapucí páčí šroubovákem vložku zámku a nikdo se ani nepozastaví :)

                            0 0
                            • les  

                              Co je to za auto? Jestli to teda není tajemství. Zatím to tak totiž vypadá :)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                0 0
                              • Karaya  

                                Tak to bylo přece z popisu závady jasný. Okna a zámky = koncern. A taky přeskočený řetěz, věčně svítící gril, praskající čelní okna, zarezlé parkovačky atd…

                                Zkušenosti mám pouze z Fábií I a II, málo najeto a servisováno za tučný peníz v značkovém servisu.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Zatékaní z. dveřmi, to měl i kolega z práce…

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Mne kdysi po necelem roce u funglovky sluzebaku zacaly reznout pate dvere. Jednani v Autonove Brno kvuli reklamaci (jmenovite Pavel Pindrič) byl taky zazitek – privatni auto bych si tam nikdy nekoupil.

                                    0 0
                          • Smazaný účet  

                            Dziękuję bardzo za radę. Poznal jsem Čtvrtníčka z Autobazaru Monte Karlo v reálu :)

                            Nechcete někdo krásnou Fábku, úplně bez investic? ;)

                            0 0
                        • les  

                          Šikula

                          0 0
                      • Excel  

                        Holubice.

                        0 0
    • ufoncz  

      Z Naučný je zas vopičí dráha. Nejdřív lesáci nahusto, pak občasnej strom asi po Sabině. Ale třeba ju to ochrání před vyježděním kolejí v březnovým blatíčku. U Kněží hory řáděj s vyvážečkou.

      0 0
    • BuraX  

      Dá se někde kolem Brna sehnat PTFE prášek? Nebo aspoň na nějakém evropském shopu? Nechce se mi teď úplně ze zjevných důvodů objednávat bílej prášek z Číny. (JK, nechce se mi čekat měsíce, než to doplave)

      https://youtu.be/HHr9znwpwmQ?…

      0 0
      • scoty  

        Takže to znamená každých 250 udělat toto?:

        • přijet tam kde je elektrika
        • demontovat řetěz
        • vyprat řetěz ve spešl sítě, to síto někde mít
        • zahřát prášek (zřejmě mletý vosk) ve spešl hrnci, ten někde mít
        • otřít a někde vyvěsit
        • zlikvidovat zbytek lázně
        • po zaschnutí rozhýbat ztuhlý řetěz
        • namontovat řetěz na kolo

        ntvl…:)

        0 0
        • Excel  

          Taky to nechápu, když stačí vzít starej hadr, otřít to, stříknout to, otřít to a do minuty jet do hajzlu :-)

          0 0
          • RomanH  

            +1

            akorat ja teda stiram az dalsi den, kdy to vsude zatece a zavadne

            0 0
            • Paja  

              Podle me co do retezu nezatece za par minut uz tam pres noc nezatece.

              0 0
              • Excel  

                To je nesmysl, co nezateče hned to tam nepotřebuješ, protože to co tam zateče tak pak časem zmizí a bude zmizelý, tudíž to tam bude chybět. To dá rozum přece. :-)

                0 0
                • scoty  

                  A to je taky nesmysl, protože to zmizelý nezůstane zmizelý, teplem při práci řetězu vzlíná na povrch a tam krásně lepí písek a bordel…:-)

                  0 0
                • Paja  

                  O:-)

                  0 0
          • Smazaný účet  

            Jdeš na to málo vědecky :-)

            0 0
          • Karaya  

            Ale ono to nemusí být tak složité a ušetříš čas strávený čištěním kola.

            A – jednou za cca 300km:

            1. Sundat řetěz

            2. Dát do kastrolu s rozpuštěným voskem

            3. Přečíst si něco na BF

            4. Vyndat a nechat okopat

            5. Vrátit řetěz na kolo

            B – jednou za cca 150km, ale alespoň jednou muselo proběhnout A:

            1. Vzít nějaký vosk v kapátku a nanést na řetěz – nejlepší je Squirt a dobře se googlí :D

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jedu Exíkův klasický štýl. Řetěz X01 je po otření hadrou stále jako blyštivý řetěz na krk. Kazeta X01 je natolik odfrézovaná, že šmír se nemá kde držet :) Občas otřu pilu a kladky. Když jsem používal Pedros, Castrol, nebylo možný ten bordel jednoduše z kladek dostat.

              0 0
            • scoty  

              No, já jsem tomu naposled v prosinci věnoval 30vteřin, řetěz je čistý a nevrže…

              Prostě nechápu soudruhy, kteří jsou ochotni tuto zdlouhavou chemoprocedůru absolvovat. Nehledě na to, že sublimáty vznikající zahříváním vosků, a je jich při akci plný barák, nejsou zrovna zdraví prospěšný matroš…

              0 0
        • Macik  

          Řekl bych, že lidi, co mažou řezěz takto, udělají najednou aspoň čtyři řetězy a ty pak točí. Jednou za 1000 km už to pak není tak strašná operace a dá se to i nějak naplánovat. Nicméně znáš mě, já jsem lenochod, takž nastříkám Fšelék ™ rovnou na řetěz a jen to otřu :)

          0 0
          • scoty  

            To jako že každých 250(u mtb možná častěji), které musí odpočítávat a sledovat, demontují a někam uloží řetěz a namontují jiný?

            Nikdy:)

            0 0
        • RomanH  

          Zrovna vcera vecer jsem si procital vlakno o voskovani. Je docela sranda, ze kazdemu se to chova jinak, podobne jako BR, a nakonec i ruzne druhy oleju :-)

          Za nejaky cas mi dojde Brunox Top Kett (se kterym jsem asi ze vseho, co jsem zkousel, nejvice spokojenej), tak jsem si rikal, ze zkusim ten Squirt. Kdyz jsem se ale docetl, jak dukladne musis pred prvnim pouzitim odmastit retez, kolika lidem to nefunguje, tak se na to muzu…

          0 0
          • Karaya  

            Nejlepší odmaštění je právě v té voskové lázni.

            0 0
            • RomanH  

              Jeste tak otrit isopropylem a hadrou. Ale varit to v hrnci, machat a susit fakt ne. Sram 11 retez stoji okolo 250 Kc, vydrzi mi orientacne 1500 Km. I kdyby mne s voskovanim vydrzel o fous vice, tak mi za to nestoji.

              Jo, ty odmastene a namazane retezy z vyroby, ktere se v tom vlakne zminuji, by mohly byt fajn, ovsem za normalni cenu.

              0 0
              • pepek  

                Ale můžeš přece uvařit třeba 5 řetězů naráz a pak je jen vyměňovat. A kazeta ti vydrží nekonečně dlouho.

                0 0
                • babicak  

                  Jestli tomu dobře rozumím, tak se ale řetěz musí vyvařovat každých 300 km, potom anabáze s tí vyvařováním řetězu ztrácí smysl. Pokud by parafínování bylo extra účinné, bylo by plošně rozšířené.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Co jsem z toho vlakna pochopil, tak pokud se rozhodnes mazat tim Squirtem, tak staci pouze poprve. I tak ale, nekdo s nim je spokojenej, nekdo ne, tak jako u vsecho. Mne troska smiru na retezu nijak zasadne nevadi.

                    0 0
                    • babicak  

                      Namažeš jednou a do konce žiivotnosti řetězu již nemažeš, pouze čistíš od případných nečistot?

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        To je přece dávno vymyšlené.

                        0 0
                        • babicak  

                          Pěkné. Měl jsi velice progresivní bicykel, jak dlouho Ti poskytoval radost? Co kdybys napsal blog o všem, co jsi vyzkoušel? Tolika zkušenostmi disponuje málokdo – ve vší vážnosti.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Asi takhle, téměř vše co se mi designově a technicky líbí, je nestandardní a v praxi na hovno :)

                            Poslední stroj je doladěn, akorát „masírka“ radí neladit to do chrta ale více do endura: prázdné balóny a píst pod prdelí. Jenže v mým případě se obávám, že bych slízal na kopci se smrtí v očích stejně jako dosud :)

                            0 0
                      • RomanH  

                        Mazes, po cca 150–200km (viz. JFTryall v tom vlakne), ten Squirt je neco jako tekutej vosk. Udajne to nechyta spinu (chova se to jako vosk), a pritom je aplikace stejna jako u klasiky. Celkove mi tato varianta prijde jako nejmensi opruz, ale

                        to nutne pocatecni omasteni (vyvareni) to degraduje.

                        Ptam se znovu, cemu vadi troska smiru…

                        0 0
                        • Macik  

                          Tak 150 km (za sucha) vydrží kde co.

                          0 0
                            • scoty  

                              :)..a četls příspěvky pod tím:

                              JFtryall

                              22.2.2019 12:41

                              Ja jen odmastim WDckem a vycistim Isopropylalkoholem. Pak vyfoukam kompresorem a muzu davat novou vrstvu. A je to cisty a retez se toci jak das. :-)

                              nebo

                              Nikovlas 28.2.2019 10:31

                              Četl jsem výsledky nějakýho testování a tam uváděli, že squirt a jiná maziva na stejné bázi mají kvůli vysoké viskozitě problém se dostat mezi vnitřní článek a čep – tedy tam, kde je to nejvíc potřeba mazat. Po první aplikaci pak trvá velmi dlouho, než se dané místo skutečně namaže. Proto nedoporučují před každou aplikací mazivo vymývat – znamenalo by to, že se pojede znovu od začátku a tyto kontaktní plochy opět pojedou dlouho nasucho.

                              nebo

                              Nikovlas 28.2.2019 13:17

                              Tenhle jeden konkrétní test ukázal, že při aplikaci doporučené výrobcem, se s tím Squirt moc dobře nevyrovnává.

                              Výrobce pochopitelně roztavený vosk defaultně nedoporučuje, protože prodává svůj produkt, u kterého samotného deklaruje spolehlivou funkci. Nicméně víc z vás ho na domazávání „napuštěného“ řetězu používá a mně se to jeví vcelku rozumně – dost o tom uvažuju. Doma nemám prostředky pro voskování za tepla (a předchozí čištění), takže si to nechám udělat venku a sám to pak budu dokapávat. Nicméně jeden ze závěrů toho testu je, že squirt je třeba opravdu důkladně zapracovat – takže po nanesení točit a točit, aby vosk zatekl, kam má – dobré vědět.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Kdy „nakopeš“ tu objížďku schodů u splavu?

                                0 0
                                • scoty  

                                  Tam by to chtělo menší armádu nezaměstnaných, vercajk zapůjčím…;-)

                                  0 0
                                • scoty  

                                  Když už jsme u toho, tak by to chtělo udělat inteligentně, aby se dalo jezdit i nahoru. Povodí si těch pár pokácených stromů pravděpodobně nevšimne, sankce za podkopání ul.Veslařská by nemusela být velká a v bikerských kruzích budeme slavní…A jmenovat by se to mohlo třeba Veslotrail…:)

                                  https://mapy.cz/s/fenerofozu

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Vidím, že nejjednodušší bude začít trénovat schody.

                                    0 0
                                  • Macik  

                                    82 m? Připomnělo mi to film „Čtyři vraždy stačí drahoušku“: Řez povedeme tudy. Ukažte? Vždyť to je skoro metr, kdo to má šít? ;-)

                                    0 0
                                • Polka  

                                  Pro tebe jakožto jediného pravého cyklokrosaře, který na tom kdysi sedával, by to neměl být problém vyběhnout po třech s kolem na rameni, nu ni? Přinejhorším to vyjedeš jak Trailhunter ;-)

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    „Jezdím“ vždy dolů. Jsem takový cyklokrosař, že jsem se doteď ani nenaučil plynule seskočit/naskočit. I bez toho se mi spešl sedla naklání do boku.

                                    On tam už někdo vyjíždí stopu a obkládá to kmínkama.

                                    0 0
                              • RomanH  

                                Jo, cetl. ale nesmis vybirat jen neco.

                                *

                                Jasne, kdyz je venku cisto a stabilne, tak neni problem nekolikrat jen otrit a domaznout.

                                Ja mam lahvicku Squirta uz druhy rok a porad tam mam snad tretinu. A to mazu fakt hodne kol. Po wattaku asi nejlepsi investice. :-)) Nejlepsi je to zapracovat prstama do clanku. 300km to vydrzi na gravel biku bez vetsich problemu.

                                Ja to tak „obalim“ cele normalne za cerstva, namazu si prsty a vmasiruju. :-) Pomuze to i pri razeni a odporu v kladkach. Nenechavam to zasychat dlouho, neprijde mi to pak lepsi. A namazane to vydrzi tech 200– 300km i v horsich podminkach.

                                *

                                Nicmene pro objektivitu, jsou tam i kriticke prispevky, cili na to osobne kaslu. Pepek bude varit, Ty pouzivat BR, ja zustanu u Brunoxu :-)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Proč to čtete? Vyvářet a masírovat řetěz? WTF? Semenec už někdo zkoušel?

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    masirovat, squirt… :-)

                                    Jak jsem psal, pomalu mi dochazi Brunox, a kdyz uz tu probehla takova vlna s voskovanim, chtel jsem vedet, co je to zac.

                                    0 0
                                    • Paja  

                                      Zrovna ty s tvym renome :D by sis to mel poridit uz kvuli tomu nazvu ;)

                                      0 0
                                  • Paja  

                                    Jasne, Exik :D

                                    0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Já masíruju i BrunoxTK. Taky si možná mylně myslím, že líp zateče kam má a setřu pak jen přebytek.

                                    0 0
                      • Karaya  

                        Roman to chápe správně – jednou odmastíš řetěz a pak můžeš jen přimazávat squirtem.

                        0 0
                  • pepek  

                    Máš 5 – 10 vyvařených řetězů. Nasadíš řetěz. Po 300 km řetěz sundáš (2minuty, když jseš největší blbec na zeměkouli, tak 4) a odložíš. Nasadíš druhý řetěz. Po 300 sundáš a odložíš . . . . . Až máš všechny řetězy jeté, tak je zase všechny vyvaříš. Nasadíš řetěz. . . .

                    0 0
                    • babicak  

                      Potom to tedy dává smysl :-)

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Řetěz měním po 2 sezónách.

                      0 0
                    • RomanH  

                      A ja ze vymyslim p*coviny :-)

                      0 0
                    • Excel  

                      Sundávat řetaz po 300 bych se mohl teda z vysoka ******. :-)

                      0 0
                      • scoty  

                        :)) + pořídit archiv řetězů…

                        0 0
                        • Excel  

                          Přitom stačí tak málo, uděláš si důmyslný závěsný systém do skříně, u každého řetězu, s lístečkem kolik má najeto, k tomu v excelu tabulku v jakých podmínkách ježděn, co to je za značku, kterej rok, výrobní šarže.

                          K tomu apku aby tě upozornila, že už má 300 km. Pro mě nahovno no.

                          0 0
                          • Polka  

                            Tu appku jsem si kdysi nainstaloval, ale pak jsem se na to z vysoka vysral. Stačí administrativa běžného či pracovního života, natož si tím ještě kazit koníčka :-)

                            0 0
                          • pepek  

                            Věšák s háčky na 5 řetězů. Dole prostrčíš svařovací drát durch a hned vidíš, který řetěz je nejkratší. Ten nasadíš na kolo. Nic nezapisuješ, měříš pouze okometricky.

                            0 0
                            • Excel  

                              Může to být drát z prskavky, nebo špica?

                              0 0
                              • pepek  

                                To rozhodně ne. Ovšem můžeš to nahradit laserovým paprskem, stačí hobby provedení.

                                0 0
                          • scoty  

                            Taky mám pár ojetých řetězů s vyznačenou délkou, ale to jenom proto abych věděl co dávám manželce na kolo…

                            :)))

                            0 0
              • Smazaný účet  

                Tak ještě gumy, pár p@Xových statusů… Stejně mám pocit, že se tu ztrácejí lidé…

                Jinak Vás očekám v srpnu, zatím tomu stále nevěřím: https://www.idnes.cz/…015_hudba_ts

                A dnes v klubu s nejlepším zvukem, co jsem zažil, 30 let Indies.

                0 0
                • Hammond  

                  Co,já mohu jako starý bigbít říci,co v Brnisku začínal v devadesátých letech a otevíral" Harlem "s Mravním Bahnem…a Starou Pekárnu a Barborku s Fernet Blues ,tak nejlepší zvuk byl vždy na Minské.......MJ­.Pokud tam šéfoval p.Meitner Vilém.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jeden jde na koncert, a pobíhají mu šklebáci mezi nohama :/

                    Kdo pozná jmenovce mého nejoblíbenějšího cyklokrosaře?

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Du se zahrabat six feet under.

                      0 0
                      • Paja  

                        Rekli ti vrat se do hrobu?

                        0 0
                      • RomanH  

                        Dnes je v Tigale Mucha i s afterparty. Vedet o tom dopredu, zasel bych, mam ji na koncertech rad.

                        0 0
                        • mastihuba  

                          na te sem byl jednou ve stare pekarne, dal sem par pisnicek, ale pak uz je to vsecko jedno brdo

                          0 0
                          • RomanH  

                            Takto jsem vzal na gymplu spoluzaky do Topasu na SRK. Kdyz po cca 1/2 hodine rekli, ze odehrali koncert, spoluzaci nevericne kroutili hlavami s tim, ze si mysleli, ze teprve ladi.

                            Jinak Napalmy ja muzu.

                            0 0
                            • RomanH  

                              Edit : myslel jsem, ze pises o Napalmech, ne o Muse. Ja mam proste u ni rad tu komunikaci s publikem, vcetne deti. Jeji rozhovor s Veselovskym je taky peknej.

                              0 0
                              • mastihuba  

                                jo to je cajk ten se mi taky videl, ale na muziku mam vetsi naroky. treba takovej tom jegr je super :) a spousta dalsich

                                0 0
                      • tusiexet to xmetov cuez  

                        A toto jsou děcka houslisty Alberta…

                        0 0
                    • tusiexet to xmetov cuez  

                      Jedno z nich je moje ;-) Ty další dvě máš asi zrovna někde pod nohama…

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Nevím, proč byly Minuty tak brzo a Nuck Chorris Gang a Meat-House Chicago I.R.A. tak pozdě? :)

                        0 0
                        • RomanH  

                          Ja cekal, ze sem postnes, jak jsi byl na Napalmech

                          0 0
                        • tusiexet to xmetov cuez  

                          Aby to viděly děcka, ne? ;-) A na ty dva byli zvědaví asi jenom skalní, snad hlavní hvězdy? Dneska jsem se dočetl, že to byla první nahrávka indies. No ale ty dvě kapely mě moc nebavily, nejvíc se mi líbily Květy a ti tři Slováci. A Bína by neměl zpívat česky, to je dost divné…

                          0 0
        • BuraX  

          On v těch videích rozebírá výhody/nevýhody… já to spíš chci zkusit, protože mám rád ghetto/levný řešení a budu pak všude moct machrovat, že to mám namazaný tavenýma svíčkama … a tím cocain-like práškem, kterej ale nemůžu nikde v ČR najít.

          0 0
          • Karaya  

            Až ti to připluje, dej vědět, že bych od tebe zkusmo odebral. Jinak místo svíček mám parafín v peckách, ten nejtvrdší.

            0 0
            • BuraX  

              Jasně :) Zatím jsem objednal 2× toto. Je to sice trochu dražší, než jsem doufal, ale je to jediný, co jsem teď našel. Dokonce ani Ali ani eBay to neznají, to jsem myslel že bude jistota. No, aspoň to nepopluje dlouho, prej 2t.

              https://www.amazon.com/…p/B00W61ET9E

              0 0
            • BuraX  

              Je to tu, dokonce s autogramama, snad i pravejma :D – jednu pixlu ti dám, někdy se stav na kafe :)

              0 0
    • Smazaný účet  

      Makáme! :)

      Anketa: co mi na rodlech (volantu) chybí a naopak přebývá?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Cílek je prostě borec :)

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • Excel  

        Vidíš vole, stačí ti balík kancelářskýcho papíru a propiska vod číňana. Dopis plný vděku mi hodíš na kole do schránky, já ti na něj samozřejmě odpovím. Takto si můžeme čtvrt roku dopisovat. Takže čekám… .

        0 0
        • Smazaný účet  

          To je takový myslitel, prorok, Cimrman… Nevím proč, ale připomíná mi Lábuse, baví mě.

          0 0
          • scoty  

            „Mám problém, pásák mi nechce vystavit stvrzenku za prostitutku, přestože mi pomohla víc než můj psychoanalytik…“

            Taky ho žeru :)

            0 0
    • Smazaný účet  

      Brno na endurech: https://www.youtube.com/watch?…, jakou asi maj životnost ty tlumáky?

      0 0
    • Hammond  

      Pomalinku frčím,podívám se ,jak to vypadá na Kalecu.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Sháním osobního kouče/ku. Plán sebezdokonalení: psychická vyrovnanost, pracovní motivace, vypracování zdravého jídelníčku, tréninkový plán, digitální detox.

      0 0
      • RomanH  

        Ja si beru ten zdravej jidelnicek

        0 0
        • mastihuba  

          hele kazdej nema tak odolnej pajšl, jako ty. Leckdo by z toho mohl mit do mesice dnu a to by mu nepomohlo ani k psychicke pohode, ani k pracovni moralce. :)

          0 0
          • RomanH  

            Na dnu ma organizmus docela odpocatej a je jeste mladej (otec ji v lehci forme dostal v nejakych 65, takze me to asi taky casem ceka, byt se utesuji, ze jsem zdravotne spise po dedovi z matciny strany).

            0 0
        • Polka  

          Napadlo mě něco podobnýho: gulag, sibiř :-)

          0 0
          • RomanH  

            Na Dukle se srovna

            0 0
            • Smazaný účet  

              Dekáč prodává komletní 27,5+ https://www.decathlon.cz/…8518610.html :) 2,5 kg :/

              0 0
              • RomanH  

                Nepotrebuji.

                Jednak tam neni XD orech, a druhak, na predek dam v pripade potreby klidne 29×2.8 (dobre, kvuli soucasnemu rafku max. 2.6). Ns zadku mi bohate staci 2.35 (i kdyz bych tam mozna 29×2.6 nacpal ta­ky).

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Ono stejně s odlišnýma nábama by to byl štelovací opruz.

                  0 0
                • RomanH  

                  Jinak uz po nekolikate musim pochovalit ten Forekaster. V tom mokrem sjezdiku po sutrech a listi krasne sedi.

                  Zato u toho zadniho Mavica mam pocit, ze hned jak jdu na brzdu, jde do smyku. Drive to tak nedelal, a pritom tam jeste nejakej vzorek je (skoro jako u noveho RaR), tak nevim. Ze by za ten rok a pul (prehazoval jsem ho tam nekdy v rijnu ze predku) ta guma tak zestarla se mi nechce verit.

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  No já právě, jak teď jezdím jen kolem baráku, tak mi to hlodá v palici :/ Chtělo by to nějakou zápůjčku…

                  0 0
                  • RomanH  

                    Jj, zapujcka (i Fata) by stala zato

                    0 0
                  • LM  

                    Co si od těch širších plášťů slibuješ?

                    A rozhodně nejdřív vyzkoušet, ať to pak (zase) hned neprodáváš :-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Zlepšení skillu a pohodlí: sv. hora, naučná, Anthropos apod. Pocit vybitého éčka na asfaltu.

                      0 0
                      • scoty  

                        Většinou zde jezdíme v mtb univerzál. Na univerzálu vzadu každá tlustější guma než 2,25 prostě nejede a dřív nebo později to mentálně nedáš…:)

                        Předek max 2.35.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Ale chrtí 29" mi zůstanou…

                          0 0
                          • scoty  

                            Tlustá guma na předku ti odpustí dost ze skillu, ale je to prostě něco za něco. Bez šlepru ani rana..:)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Povídám si sám na tomto fóru, které asi opravdu půjde do kopru.

                              Zatím studuji teorii, musí být správně zvolená šíře ráfu a gumy (s netenčenými boky) a klesne střed:/ Už chápu toho RM Blizze.

                              Přitom stačilo objednat si v Břeclavi širší ráfy než 29" x 22,5mm a hrát si s tlakem.

                              0 0
                              • Karaya  

                                dneska je trend 25, nebo i 30mm na vnitřku. 22.5mm jsem měl předtím, 25 teď a tlaky jsem snížil při stejné gumě o cca 10%.

                                0 0
                              • babicak  

                                Chceš půjčit knihu Tatra kolem světa? Dnes jsem ji náhodou objevil.

                                0 0
                              • RomanH  

                                Mas h*vno co na praci, FAT bike v Brne pujcuje treba Barnex

                                Kolo na pluskach tam mozna bude taky, a kdyz ne tam, tak urcite nekde jinde v Brne.

                                Osobni zkusenost je neprenosna.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Tys vinen! Až dojedu schvácen na balónech žebrat o jídlo, doufám, že otevřeš :)

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Dvere od kotce a pustim Kiru – uvidis, jak se zmacknes :-)

                                    0 0
                                • scoty  

                                  Tak ten fat ht jedině snad do sněhu nebo písku. Na pevném říkali kluci že je to jak na skákacím balónu, co šlápnutí to zhoupnutí… Jedině fat full to vychytá. Tam skutečně nemusíš koukat pod kolo kudy jedeš, ALE hmotnost, neohrabanost, hůř jede a na asfalt co šlápnutí desetikoruna…:)

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Ja s tim teda nemam zadnou zkusenost, ale hadam, ze kdyby to bylo tak spatne, tak by na nem treba user Pavel.CT nedaval takove vylety (viz. jeho fotky na Rajceti).

                                    Nicmene treba FAT jde uplne mimo me. Rad bych se na nem projel, verim, ze v zime (pokud je snih) to muze byt fajn, ale jinak sama negativa (prevoz vlakem / autem, valivy odpor,…) Jako X-te kolo doma mozna, ale vytahnul bych ho jen parkrat rocne a to nema smysl.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      No na bazarech je nemálo kompletních 27,5 + …

                                      Já to mám doufám vyřešené, neumím si na tom představit „hladké“ stojky, rozhodně nemohu jít se středem níž, už teď na sebemenších kořenech narážím klikama, asi by to chtělo zvednout vidlu, ale nevím, jak to je u Foxu.

                                      0 0
                                      • Polka  

                                        Vždyť to byl tvůj vlastní nesmyslný požadavek na co nejnižší střed :-D

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Kona, co jsem měl v hledáčku, to měla stejně, mě to furt nebylo jasný, proč to má RM o 2 cm výš, teď už to vím :)

                                          0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Se divím, že sis nepořídil kopírku Stache :)

                                          0 0
                                          • Polka  

                                            Pells jsem nikdy neměl, ten nápis nesnesu a beztak bych to neměl kam dát. Ale pluska bych bral.

                                            0 0
                                  • Macik  

                                    Po té, co jsem v ráji zkouše ty faty, co vozí kluci, tak rovnou říkám, že to bych fakt nechtěl ani zadarmo. Nějakou výhodu v hlubokým písku to mít bude, ale tady to taky končí. :)

                                    0 0
            • Polka  

              Při posledním díle „Karavanem po Slovensku“ mě to hodně nalákalo (Poloniny, Medzilaborce), ale letos něco takovýho zdravotně rozhodně nedám, kór to spaní k tomu…to bych přišel o záda asi úplně :-)

              0 0
              • RomanH  

                Jj, je tam krasne. Prijemni lide, celkem nedotcena divoka priroda. Takovej utek od civilizace.

                Ono i pesky by to stalo za to, byt ten bike (prestoze je treba z poloviny trasy spise na prekazku) je rychlejsi. I tak, za celej k*urva den cca 50km max.

                0 0
              • scoty  

                No já jsem od 40ti na fullu…, i když já jsem tomu dost přidal hokejem a tenisem..:)

                0 0
              • Paja  

                Akorat ty otevreny Poloniny s vyhledama jsou az v Polsku, hranicni hreben je az na svetle vyjimky v lese.

                0 0
    • mastihuba  

      to so zase pasti na unaveny pocestny :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      0 0
      • RomanH  

        Rentier :-)

        0 0
      • mastihuba  

        tak na ne kurvy pracujici :)

        0 0
        • gemini  

          Kde to je?

          0 0
          • mastihuba  

            chopok, sedim na Lukove a nikdo me vocad jen tak nedostane :)

            0 0
            • Macik  

              Měříš hluk v restaurační provozovně? :D

              0 0
              • mastihuba  

                ne, normalne leju :)

                0 0
                • Motyll  

                  Kolik je lidí na svahu?

                  0 0
                  • mastihuba  

                    dnes když je hezky tak nahoře je to dobrý. spodek tradičně katastrofa. Uplně su spokojenej že nemusim cumet ve frontach. lada sjel nekam dolu na zahradky a hodinu se od tud nehnuli :( priste nasfeld nebo nekam do italie, nebo zase na solaň tam sem byl zatim nejspokojenejsi :)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Ta pizza působí nějak zdravě a dietně :)

                      0 0
                      • mastihuba  

                        jj je to takovej bulshit, na chate mám uzenej buček, todle sem musel sehrat pred dietolozkou, vodu sem do zaberu takticky nedaval, to bych se fakt shodil :)

                        0 0
                    • Excel  

                      Jsem si myslel, ze na Chopok jezdej mazochisti a mel jsem pravdu.

                      0 0
                    • gemini  

                      Zrovna řeším, kam letos s rodinou – zatím mi z toho vychází Kaprun. V Nassfeldu jsme byli v létě a pro dceru mi to připadlo celkem náročný a podle kolegy tam bývá celkem natřískáno ( což v Karunu taky )…

                      0 0
                      • mastihuba  

                        zkus si najit donnersbachwald, lidi malo, kopec peknej a neni to daleko

                        0 0
                        • gemini  

                          To nevypadá vůbec špatně – ideální na nějakej prodlouženej víkend. Díky

                          0 0
                        • RomanH  

                          Byl jsi tam nekdy v prosinci ? Ciste teoreticky premyslim, kam bych s rodinou utekl pred vanocnim shonem, bylo to relativne blizko, a nestalo to raketu. A samo jistota snehu, neco jako v Kitzbuhelu. Svagrova ted byla v malem italskem stredistku kus nad Meranem. Vsechno by to splnovalo, ale ta cesta je dloooooouuuuu­haaaaa.

                          0 0
        • Paja  

          Toz, taky si uzivam…

          0 0
          • babicak  

            Azúro , krása.

            0 0
          • mastihuba  

            kde toto? :)

            0 0
            • Paja  

              Kvizofka ;)

              0 0
              • Paja  

                No dobre, Bormio.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Máš tam požičovňu: https://youtu.be/nhjT_TZCqJM?… ?

                  0 0
                  • Paja  

                    Tam pisou Brenner, to je trochu jinde.

                    0 0
                  • LM  

                    Mít takovéto podmínky, tak by fatbike jako zimák dával smysl :-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Všim sis, že kromě krátkýho asfaltu tam nejsou žádné záběry z jízdy do kopce? :) Imho kromě prvního wow efektu to začne být nuda, jelikož to kolo jede samo v podstatě bez řízení. Podobně jako když přesedneš z gravela na fulla, nemusíš řešit stopu.

                      0 0
                      • LM  

                        Měl jsem před pár lety fatbike půjčenej na 4 dny:

                        • wow efekt byl na měkkém povrchu, v zatáčkách a pak když jsem poprvé na asfaltu šáhnul na brzdy (kolo zastavilo tak rychle, že jsem málem šel přes rodla:-))
                        • druhej den jsem si všimnul, že se automaticky rozjíždím ve stoje
                        • a další dny jsem koukal, že se mi vůbec nechce najíždět na asfalt a že mne z přetahování se s předním kolem v zatáčkách pěkně bolej ruce a záda…
                        0 0
                        • Polka  

                          Tak ten poslední bod je ale pozitivní ne? Nejedeš asfaltovej volej a zároveň posiluješ tělo :-)

                          0 0
                          • Motyll  

                            V neděli se na mě pověsil před Adamovem borec na 27,5+ a „v klidu“ držel tempo kolem 33 km/h. Byl jsem rád, že to u benzinky zabalil :)

                            Takže i afaltvoleje se s tím dá letět… :D

                            https://www.strava.com/…s/3105382343

                            0 0
                            • Polka  

                              Tvl, samej asfaltovej volej, no to mě ***** :-) Asi má fýzu z té nadmořské výšky :-D

                              0 0
                            • Macik  

                              To celkem nic nevypovídá o jezdivosti plusek, spíš o výkonnosti daného jedince. Scotyho bráchá na plnotučném 5" FAT biku taky vobčas prožene silničáře, ale pro mě je to naprosto unreal ;-)

                              0 0
                    • Macik  

                      Nějak mi nepřišlo, že by tam jeli něco, co bys nemohl jet na svým běžným kole.

                      0 0
                      • Polka  

                        +1

                        0 0
                      • rorschach  

                        Přesně. Rozdíl mezi terénem (ať už sníh nebo bláto), kdy se dá jet na normálním bajku a kdy už to nejde ani na fatu, je tak minimální, že to nemá cenu řešit.

                        0 0
                        • les  

                          Souhlas. Plus to nezvládá led a fatový hřebíkáče jsou příšerně drahý.

                          0 0
          • RomanH  

            Pecka

            0 0
          • Excel  

            Omalovánková kvízovka.

            0 0
        • Motyll  

          A teď zelená teče proudem! ;)

          0 0
          • babicak  

            Ale drama to bylo!

            0 0
            • scoty  

              No obraz hry tak na 1:6, vypadali že jsou buď úplně bez fyzičky, nebo na to totálně serou…Být golmanem, tak je pošlu do py.če..:)

              0 0
          • mastihuba  

            za me to pije dada s padavcem :)

            0 0
    • Motyll  

      Tento týden ČT.

      0 0
      • Polka  

        Negativ, ST.

        0 0
        • les  

          Jak to, že jsi bloklej v novinkách?

          0 0
          • pepek  

            Zeby ho Tina neměla ráda? :-)

            0 0
            • babicak  

              Ha, bloklý v novinkách, tím to začíná a končí to všeobecným banem! Tak bacha, kámo!

              0 0
              • pepek  

                Já ne, já su hodnej.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Nastává otázka, co vůbec tady?

                U fotek biků musíš jen chválit, v ostatních vláknech musíš být ultra korektní, na bikový dotaz odpověď nedostaneš, vyjížďky se domlouvají jinde, do Brna píši nejvíc já.

                Jsem nucen založit si FB.

                0 0
                • babicak  

                  Už Ti na to neskočím, mewe jsem si také díky Tobě založil a nejsi tam. FB si založím, a zase tam nebudeš :-) :-)

                  Nainstaluj si WA, budeš v obraze o vyjížďkách.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Já myslel, že je blokli, ale na výběr největších trolů odsud nejsem stejně zvědavý.

                    0 0
                • RomanH  

                  To se srovna.

                  www.jobs.cz

                  a

                  managerka Tveho volneho casu

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jobs mi píše každý den cca 5 let, asi bych měl zkontrolovat nastavená kritéria…

                    0 0
                    • RomanH  

                      Tady se klucina docela dobre zabavi. Skoda, ze to cele mozna degraduje tim „crowdfundingem“.

                      0 0
                • Polka  

                  No mě o víkendu napadlo zprovoznit trošku víc moderní, specifiše cyklofórum se zajímavýma funkcema, blíže nemohu prozradit (mám to ale v hlavě). Ale nejsem tak zručný programátor/bez­pečák a už vůbec ne serverový specialista, takže bych stejně pohořel na provozu.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    dokazu si predstavit 1000 lepsich zpusobu jak promrdat cas, nez chystat forum pro kundy, ktery se tam budou dohadovat vo hovne. :) mozna roman by to technicky zvladl, ale nedochazi mi proc by to mel delat. :)

                    0 0
                    • les  

                      :-DDD

                      0 0
                    • Polka  

                      No asi tím hlavním principem by se právě spousta kktů odfiltrovalo. Když by to bylo hodně dobře do detailu promyšlený a celý daleko rychlejší než je teď, tak by to klidně mohlo fungovat. Ale jak říkám, jen taková snídaňová myšlenka, nic vážnýho :-)

                      0 0
                    • RomanH  

                      :-D

                      Asi tak :-)

                      0 0
          • Polka  

            Protože Tina :-) Dovolil jsem si upozornit na to, že nezvládla ukočírovat tamní diskuzi, protože tam borci zas rozvířili brutal offtopic a vlákno tak tímpádem nepřehledný a megadlouhý a to jí bylo uplně uprdele, tak aspoň blokla mě no.

            0 0
      • Karaya  

        Dneska jsem se svezl z Obřan za někým od vás, kdo jel teda hodně hlubokou orbu :-).

        0 0
        • Motyll  

          Delší blond vlasy?

          0 0
          • Karaya  

            Měl kulicha a z něj nic nekoukalo. Přilba nebyla. Silnička červený Ghost.

            0 0
            • Motyll  

              Tuším kdo, ten na Buk moc nejezdí. Jinak by vozil přilbu… ;)

              0 0
              • Hammond  

                Nebyl to Kalenda ml. z Rostexu Vyškov? ten má červenou silnicu a jezdí furt bez přilby,ale možná se pletu.Jezdí občas s Luďkem Usnulem -VEUS.

                0 0
                • les  

                  Taky mě to napadlo.

                  0 0
                • Karaya  

                  Ale dres byl bilo cerveny diamond, hostinec Rakovec atd.. Každopádně slušný oddíl, rychleji jsem tam ještě nejel a i v háku jsem jel ke 300W. 

                  0 0
    • mastihuba  

      tak uz nas v hospodach poznavaji :)

      0 0
    • Hammond  

      Jede někdo zítra na oběd Gulášovku a Krkovičku plněnou na BUK ,ať tam nesedím z noční opět sám.......75Kč -MENU,bez komentáře....­.....Díky.Miloš.

      0 0
    • pepek  

      Nakupujte deščičky , nebudou!

      0 0
      • Motyll  

        Dyť toho je plný Ali za půlku a míň…

        0 0
        • pepek  

          Na Ali nemáš kevlarový a chlazený.

          0 0
          • LM  

            K čemu ti budou ty chladiče až spotřebuješ tenčí Superstar desky co do toho pasujou a které už nebudou?

            Please note: Arctic technology finned pads are only compatible with Arctic pads which are designed with a thinner backplate. Arctic pads can be identified by yellow backing on sintered pads and orange backing on Kevlar pads. Do not attempt to run Arctic pads without fins or standard pads with fins – they will not work!

            0 0
            • pepek  

              Ofrézuješ kovovou desku trochu, nebo přes zimu si zajedeš normální desky a v létě s chladičem jako když najdeš.

              0 0
              • babicak  

                To je taký ghetto styl

                0 0
                • pepek  

                  To je eště íízy. V době, kdy sem měl 555, které se furt přehřívaly, tak jsem si na desky nechal odborně nalepit Ferodo. No, taky to nepomohlo.

                  0 0
              • Motyll  

                Holedná nejde sjet bez chlazení? :)

                0 0
                • pepek  

                  Jde. Musíš v kopcu několikrát zastavit a polít to vodou ze studánky.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    clovek by nabyl dojmu ze origo sintry od shitmana nejdou pouzit…

                    0 0
                    • les  

                      Asi tak.

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      400,– s chladičem za 2 ks, to je nepřípustné :)

                      0 0
                      • mastihuba  

                        v zivote sem za to 400 nedaval a nevim na co chladic. mam xt bez chladice a lehce ubrzdi i moje kila vcetne baglu. pro vas hubeny je chladic jen placebo :)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Ale vy na tom východu nesjíždíte kotouče, nerozlišujete resin only, ice tech, chladiče neznáte… :)

                          0 0
                          • mastihuba  

                            kotouce ice tech jezdim od 2010 kotouc obcas taky vymenim ale za stejnej bo su spokojenej jen sem hope vymenil za shimano :)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Abych řekl pravdu, nepozoroval jsem rozdíl, jen v tom, že je vidět kdy vyměnit, skutečný význam to dostává imho až teď s těma nevzhlednýma „křidýlkama“.

                              0 0
                    • Karaya  

                      Že? Přitom já jsem desky s chladičem ještě nikdy nenasadil. Ležej doma v šuplíku. Do Alp jsem si je chtěl vzít, ale zapomněl jsem. Alespoň jsem zjistil, že ani tam potřeba nejsou :-)

                      0 0
                      • RomanH  

                        Vetsinou nemam s brzdenim problem, ale mam v okoli jeden kopecek, kde mi pravidelne u 785 vadnou jak original Shimano organiky, tak i nejake organiky (semiorganiky ?) z Ali. Ty desky z Ali mi vadly i na Dukle v prudkych padacich s baglem na zadech). Zkusim priste nasadit sintry a uvidim.

                        0 0
                      • pepek  

                        Musíš to zkusit s nějakým jezdcem-etalonem. Desky s chladičem mi nevadly ani v tomto stavu, kdy jsem zkušebně nepřetržitě brzdil pouze jednou brzdou -viz. foto.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Musi byt super, kdyz S5 (na nejpouzivanejsi novejsi Shimana) uz pres rok nemaji :-)

                          0 0
                  • les  

                    Netuším, co tam mám. Brzdí to,(na moje šmrdlání dost). Až to klekne, klidně vezmu Force, jestli to dělá. Opět nechápu, co jezdíte za pekla :)

                    0 0
      • Smazaný účet  

        Pokud kevral brzdí jako metal a je tišší a levnější, tak mi vem na Shimano road :)

        0 0
      • Paja  

        Na co descicky, brzdi se smykem ;)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Jak 17.3.? :)

      0 0
      • Motyll  

        Jakoby z oka…

        0 0
        • Smazaný účet  

          To opravdu stačí k práci u Jánčího při vrtání se v kolech v ceně Dacie?

          Pozitivní přístup k práci, komunikace na dobré úrovni, manuální zručnost a dobré vztahy s PC jsou základní požadavky, které od tebe čekáme. Zbytek tě naučíme…

          0 0
          • RomanH  

            A co bys cekal vice ? Hadam, ze pokud jsi manualne zrucny, tak po absolvovanem skoleni treba na Leftynu To nechaji na Tobe, a starej mechos Te bude pripadne kontrolovat.

            Znalost PC – najdes manualy a videa na netu, vyridis korespondenci (dily), zadas tam vykaz.

            0 0
          • Jaroslávek  

            Kamenem úrazu bych viděl druhý bod.

            0 0
          • Jaroslávek  

            P.S. Neber to ale osobně, ale kdo dnes může říci, že komunikuje na dobré úrovni ?

            0 0
      • Smazaný účet  

        Takže pánové, mažu si Vás! :)

        0 0
    • Polka  

      Hlášení soudruhům z východu! Užívejte cest a polňaček dokud je čas. Gándiu s Kovalovicema totiž časem spojí naprojektované cyklostezky (černě na mapce) za 63 mega. Gravel se bude hodit :-)

      0 0
      • Motyll  

        Bych raději asfalt stezku Březina – Ochoz. Teď by to šlo dobře, když tam mizí les.

        Gravel je budoucnost :)

        0 0
      • Macik  

        Nevím jestli bude mít Mastihuba radost. Už takhle mu tam auta objížděla zacpy na dálnici a státní :)))

        0 0
        • mastihuba  

          no vobcas tam nejakej vocas zapadne do bahna. aspon se bude dat jezdit do prace na kole i kdyz je mokro

          0 0
          • Macik  

            Také jsem tu trasu již zaplánoval do možností dopravy za mokra.

            0 0
    • Motyll  

      Včerejší podvečerní zátiší…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Kde je akademik?

      21. února potěšíme prvních 300 bikerů novou XC 940 LTD. Nechcete propásnout start prodeje? Nastavte si na http://bit.ly/RR-XC940 hlídacího psa a bedlivě sledujte naše stránky.

      I když ten si nevybere :)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Bré ráno. Nyní posl. 4ks vel. L.

        YT výběr: Multipla

        0 0
      • obda  

        Nevybere :D Zatím ani nemusí, staré kolo furt jezdí. Tolik za to fakt nedám, navíc SRAM nechci ani pohon, ani brzdy, A byl jsem viz foto ;) Týden bez BF a FB, raději jsem se věnoval rodině a net používal tak na studium lyžařských areálů a předpovědi počasí :)

        0 0
        • ufoncz  

          Tak to je nádhera.

          0 0
          • obda  

            Čistě přírodní sníh, navrch něco nového prašanu. Freerideři si tam hodně chrochtali.

            0 0
        • Smazaný účet  

          Tam stačilo vyměnit jen brzdy a řazení :)

          0 0
          • obda  

            A koupit 27,2 mm teleskop…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Dneska je na hajtrách tolik proměnných, že trefit se sériovkou do všech představ je zhola nemožné, a ještě k tomu skoro zadarmo. Můžeš dát nějaký vzor bez ohledu na cenu?

              0 0
              • obda  

                Sériovky moc nesleduju. Lehký 29" rám velikosti 20", krátký a vysoký, s položenou sedlovou trubkou (rovnou, průměr aby pasoval nějaký teleskop s offsetem). Pohon Shimano 1×12 (či 2×11, ještě furt jsem se nerozhodl :D ), lehká vidle 100–120 mm, Sh brzdy Deore a lepší, relativně lehká kola (> 1900 g?) s vnitřní šířkou >=23 mm, alespoň vzadu boost, pevné osy. A nebo lehký trailový full (120–130 mm) :D

                0 0
    • Smazaný účet  

      0 0
      • Smazaný účet  

        Dnes několik překvapení:

        • druhé fotbalové hřiště na tišnovským Ostrovcu místo cesty
        • nová krajina včetně cesty nad Krížofkou
        • k ZOO mě deklasoval gravelista, ten mě teda nasrál :)
        0 0
        • chemik_mara  

          Nad Křížovkou je to katastrofa. Nejdriv pretrasovali MTZ, v te puvodni trase tezi jak o zivot. Jsem zvedavej, jestli se tama bude dat potom projet. A ted kaci nad trema krizema. Samozrejme kmeny pres cestu + na ni nejvic vetvi…

          0 0
    • Smazaný účet  

      Hoši, to dofukování to je hnus, ostuda, okamžitě to urvou, to jsme se jim na to mohli složit :)

      https://www.facebook.com/…77585892972/

      0 0
    • RomanH  

      Fyzioterapeutka mi rikala, ze uz muzu opatrne na cyklostezky

      0 0
      • Smazaný účet  

        Dnes jsem na Tebe vzpomínal, zabít prostupnost rámu balónama? ;) Jsme se asi mohli sejít.

        0 0
        • RomanH  

          Hele, jo, v tech srackach jsem si rikal, ze ten pluskovej balon bude strasna p*covina. Proste jako univerzal asi fakt ne.

          0 0
      • Macik  

        Pobavilo. A to tak, že hodně :-D

        0 0
        • RomanH  

          Delnici MTB, nebo spise c*raci :-)

          Ale ne, ja uz jsem se pak v podstate jen smal. Zkousel jsem nejake svaznice okolo, ale byly rozrajtovane uplne stejne, a navic me pak zase zavedly zpet do zlabu. Tak jsem proste jen zatal zuby a pomalicku slapal. Bylo to celkem „hodne“ bahno – v podstate jen obalilo plaste, ktere pak na asfaltu opadalo, cestou bylo i nekolik brodu. Kolo je sice spinave, ale nijak zasadne, ani umyvat (pokud ho nebudu potrebovat dat do auta) se nemusi.

          0 0
      • mastihuba  

        sem ted dojel z hor a uplně jsi mne těma fotkama vrátil do reality a to má zitra zase chcat

        0 0
        • RomanH  

          No hadam, ze se ted takovyma fotkama bude BF hemzit. Co nezvladl kurovec, dodelal vitr. Uklidit se to musi.

          0 0
          • mastihuba  

            o tom žádná, ja ted vostříám vincky a odjíždím na malorku, v tomhle se plácat nebudu :) Letos sem byl poprvni na skialpech, abych nemusel cumet ve frontach na lanovku a uplně me to nadchlo. Včera sme byli jen nakouknout do široké doliny pěšky a příště jedeme zas.

            0 0
            • scoty  

              Je to tak. Skialp je rozhodně nejlepší způsob lyžování. V Krkonoších jsem ráno chodil na skialp, pak do práce a odpoledne na kolo nebo na tenis…;-)

              0 0
          • Smazaný účet  

            Borci jeli 1500km k nejsevernějšímu bodu EU (14 dílů): https://www.youtube.com/watch?…

            0 0
        • Karaya  

          Mně povídej, já se nechci vrátit!

          0 0
      • LM  

        Měls jet na Hole.nou. Tam to je místama taky ale ztvrdlé jak šutr :-). Navíc tam kromě dočasné oplocenky je na trase narovnané dřevo a na několika místech lesáci nechali bordel na zemi…

        0 0
    • Hammond  

      Pomalinku jedu,včera bylo fajn u krbu.

      0 0
      • babicak  

        Včera bylo fajn :-). I ta Kometa vyhrála, Láďa měl radost, prostě krásný den

        0 0
    • pepek  

      To je pro Dušana :-)

      0 0
      • Motyll  

        Bože ještě sem tu krávu dávej!

        0 0
        • mastihuba  

          je to symbol :)

          0 0
          • Motyll  

            <|>

            0 0
            • Smazaný účet  

              Holdsworth rámovka je teď za £500, očekávám seriózní nabídku za komplet, případně bez pák se třmeny a klik…

              0 0
              • Smazaný účet  

                0 0
              • Motyll  

                Hoď to v klidu na bazar…

                Do pár týdnu budeme stejně všichni v karanténě.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Tak ti děkuji za pěkné ráno, jsem delší dobu odříznut od zpráv, do mailu se přihlašuji tak, abych neviděl titulky Novinek.cz, tady to mám zablokovaný a ty takhle. Jestli nám nebylo líp za železnou oponou :) Nikdo neprošel. Rudý právo s jedinou pravdou, většina měla všechno stejný a za stejné ceny, nic se nemuselo řešit. Důchod na hlavu a bojovat s máničkama chlastem (s nešizeným chmelem) proti společnému nepříteli :)

                  0 0
                  • RomanH  

                    Neresit, co se ma stat, to se stane. Stejne nejsme nesmrtelni. Nas to ceka na louce za Dalecinem :-)

                    0 0
                  • Excel  

                    Včera jsem potkal pod Novejma Dvorama, směr Ríšovka, pána tak 80 let z Veverských Knínic, kterej si vyjel na MTB výlet směr Bitýška (terénem pičo) na tescofullu. Hodili jsem řeč, hodně se zajímal o techniku, proč mám todle to, proč támdle to, a proč je to tak široký atd. Když jsem nadhodil elktrokolo tak se na mě podíval jak na blázna, že to nikdy, to může chodit pěšky. Docela fajn pasr :-) Chcalo, psa bys nevyhnal a von si to štráduje ve třech košilách, vlněný bundě a šále bahnem kamsi do hajzlu.

                    0 0
                  • Karaya  

                    Njn, jarní najíždění km v Itálii dostane bude více adrenalinové. Po návratu se za vámi stavím na základnu, abyste o nic nepřišli :-)

                    0 0
                • Polka  

                  No a už tady máme zneužití koronaviru kvůli kšeftu…z kupko­láckýho newsletteru. Mají to zapotřebí?

                  0 0
                  • pepek  

                    Co je na tom špatně? Tady je hned jasné, že je to nadsázka, nikoho neobelhávají.

                    0 0
                    • Motyll  

                      Za mě nadsázka / reklama v pohodě.

                      Kdo viděl prázdný regály v Lídlu pochopí a ihned objedná :)

                      0 0
                    • Polka  

                      Asi jsu divnej, ale všechno. Pro mě typická klamavá reklama založená na panice/strachu/o­bavě. Copak koronavirus brzdí nějak zásadně dopravu? :-)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Bych řek, že to je úplně naopak a budou plné sklady „harampádí“, jestli se budou prodávat jen roušky a trvanlivé potraviny.

                        0 0
                      • pepek  

                        To je ovšem odpověď v Jiriho stylu :-)

                        0 0
                        • Polka  

                          Nevím co je „Jiriho styl“.

                          0 0
                          • pepek  

                            Že píše přehnaně vážně, jakoby nerozuměl vtipu, nebo píše něco, co si jistě nemyslí.

                            0 0
                            • Polka  

                              Se podívej na FB Kupkola kde se k tomu rozjela debata a kolik lidí má stejný názor ;-) Prostě to logo a text koronavirus do férové reklamy nepatří, tečka.

                              0 0
                              • Macik  

                                U reklamy je důležité, že se o ní mluví. Teď právě díky tobě ;-)

                                0 0
                                • Polka  

                                  To je takový to starý klišé, něco jako negativni reklama je taky reklama, ale to už dávno neplatí. Mě by jako případného marketéra nebo provozovatele e-shopu zajímala především čísla tzn. reálný dopad takové reklamy na prodej. A pokud je reklama kontroverzní a stávající či potenciální zákazníky naopak nasírá (viz. FB), tak se samozřejmě rapidně snižuje nálada a zájem tudíž šance objednávkové konverze a směřuje to tak akorát kam Halík? No přece doprdele ;-)

                                  0 0
                                  • Motyll  

                                    Na Alzáka každej nadává a přesto je to e-shop no1…

                                    Jako já se divím, že kvůli jednomu baneru (s nadsázkou) je tolik povyku…

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Tak profesní deformace O:-) Alza je zrovna mega, ta si to bohužel může dovolit. Kupkolo vlastně asi taky, když získává každej rok ocenění cyklo shop roku. Mimo to je ale spousta menších e-shopů a jde o princip, já bych teda tohle do newsletteru nevypustil ani za mák. Zrovna ty kdyžs dělal v reklamce bys o tom mohl něco vědět. Ale vlastně ono to souhlasí, když si vzpomenu na ty vymazlený letáky z Alberta co jste dělali a pak člověk vstoupí do prodejny a děs běs. Jo, na to jsi tenkrát říkal, že chyba jedinců :-)

                                      0 0
                                      • mastihuba  

                                        dyt se do toho neštítil použít ani vlastní rodinu :)

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          Právě :-D

                                          0 0
                                        • Motyll  

                                          To jako fakt útoky v osobní rovině?

                                          Nikdy jsem nebyl a nebudu grafik, moje kompetence byly trochu jinde… Myslí, že určitá loajalita vůči chlebodárci je vždy na místě.

                                          Nečetl jsem a nebudu číst jejich FCB, ale mně (osobně) ten baner přišel docela OK a s nadsázkou. Tedy doufám, že to mysleli s nadsázkou. :) Milonkrát důležitější pro mne je za kolik a jak rychle dodají Sh DuraAce 11–34 :)

                                          Koukám, že ten baner upravili. Tak a je po názorovém střetu… :)

                                          0 0
                      • Motyll  

                        Pokud přijde epidemie (jakože stejně přijde), tak bude…

                        My máme zakázané (pracovní) cesty do zasažených oblastí. Ale jsou firmy, kde už vydali (tady v CZ) zákaz všech obchodních cest…

                        Navíc vzhledem k navázánosti na Čínu má spousta firem logistické problémy v dodávkách a subdodávkách. Přístavy stále zdaleka nefungují naplno.

                        No a až se kolem Dvora Králové objeví virus a uzavřou oblast, neodjede odtam ani ventilek. :)

                        0 0
                        • Polka  

                          Ok, ale prostě takovej banner bych čekal od Alzy a ne od nějakýho Kupkola.

                          0 0
                          • babicak  

                            Jdu si koupit náboje. Dokud jsou. Až budou jen lesní plody a zvěř, budou se hodit.

                            0 0
                            • Paja  

                              Na Kupkole? To nevim jestli je dobrej napad :)

                              0 0
                            • Polka  

                              Ty máš legálně drženou zbraň? :-)

                              0 0
                            • mastihuba  

                              koupil bych taky bednu hřebíků, at máš z čeho postavit králíkarnu :)

                              0 0
                              • DALIS  

                                Tak si krátím čtením příspěvků na BF čas než začne dráha.BÁBEK. Už dlouho jsem se tak nezasmál.+1

                                0 0
                              • babicak  

                                A ňákó slépku k tomu, za kolik mi necháš králíky? Jenom včelky nás neuživí.

                                0 0
                                • mastihuba  

                                  tak mladou samycu a samca ti nechám za 250kč/kus a na seno si choď sám, toho máš okolo baráku hafo :)

                                  0 0
                                • mastihuba  

                                  spíš přemejšlím že vincek ostříhám hamižně na kvantitu, když bude nebezpečný chodit po hospodách :)

                                  0 0
                                • Paja  

                                  S tim neuzivi-neduzivy ti to nesezerem, vime jak to mas s vazenim ;)

                                  0 0
                                • ufoncz  

                                  Nezapomeň včelkám koupit cukr, dokud je.

                                  0 0
                        • Polka  

                          Vyhráli jsme! Představ si, že se v Kupkole někdo pod tíhou FB zamyslel a banner nakonec upravil :-) Ať už to měl být fórek nebo ne, takhle je to přece ok pro všechny.

                          0 0
                          • babicak  

                            Malý krok pro Polku, ale velký skok pro lidstvo.

                            0 0
                          • pepek  

                            Teď už je to ovšem naprosto sterilní a o ničem. Kde je ta pointa? Tohle mohli udělat, až tady bude všude karanténa.

                            0 0
                          • RomanH  

                            Ja bral posledni dobou vetsinou z Koloshopu (vice zbozi, lepsi ceny), ale dnes me KupKolo mile prekvapilo. Meli vsechno, co jsem chtel (na cast celkem podstatnych veci jsem i zapomnel – roztekanej v ramci HomeOffice :-)), o fous lepsi ceny nez Koloshop, v poledne objednano, a ted mi psala posta, ze uz to prevzali.

                            0 0
                            • Macik  

                              Ještě že měli tu propíranou reklamu :-D

                              0 0
                              • RomanH  

                                Nene, me na KK navedl Google, kdyz jsem dal dotaz na Mavic Quest a oni ho tam nahodou meli za super cenu (byt se spatnym popisem :-))

                                0 0
                                • mastihuba  

                                  ja sem myslel ze ses ukliknul kdyz te zena rozptylovala u prace :)

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Rozptyleni bylo fajn, ale kdyz tu pak po obede hucela vysavacem, zapomnel jsem na par veci (ale odvahu rici ji, at vysava, kdyz nejsem doma, sem nenasel :-))

                                    0 0
    • Smazaný účet  

      Shapeshifter, aneb čím víc kurvítek…

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • dzolo  

        Nemohl by mi pls někdo dát nějakou nápovědu, kde hledat ten kameňák od 2:16?

        0 0
        • ufoncz  

          Nápověda je krasový údolí začínající ještě na území města Brna.

          0 0
        • Sistematicx  

          Me by zase zajmal cas 5:56 https://youtu.be/euVwug2r96I?… .

          V komentarich je zminka o Ochozu. Nasmeroval by me nekdo vic.

          By me zajimalo taky kdo mu ty traily ukazuje nebo kde na chodi. Jestli mu to lidi pisou dobrovolnei s mapou kam ma jet (par kluku co znam mu nemuze prijit doted na jmeno za ty propaleny ilegaly pred par lety), vetsinou poznavam ze jezdi po zlute v zamilcu a po cervene v sobesicich jinak moc ne.

          0 0
          • ufoncz  

            Trailforks. Chochola. Zatím jsem u Davida neviděl nic neprofláklýho. V podstatě v těch videích u Brna jezdí furt dokola okolí Mariánskýho, občas Zříceninu a často taky k cementárně. Naopak bych ješitně řekl, že všecko z našich brněnskejch kvízovek, resp. dřívějších MTB bonbonků, nezná.

            0 0
            • Sistematicx  

              Jo to Mariansky taky vlastne. Nekde je zminka ze snad je odnekud z Lisne a ze na mariansky to ma 10 minut pres les.

              Za Chocholu dik. Ted uz to nejak muzu namotat se spaleniskem.

              Neco mel driv na webu pak to smazal. Kdyz koukam ted na Stravu tak je tam stejne vsechno propaleny uz tak ma asi kde brat…

              0 0
              • mastihuba  

                kdyz budes vedet odkud je objedes mu hrebikem auto? :) moc nechapu co resis? …vetsina videi je sestrihana ze to nejde chronologicky po sobe a je to i zajimavejsi poznavat mista v okoli.

                0 0
            • Paja  

              Presne tak.

              0 0
      • mastihuba  

        ha vincek :)

        0 0
    • obda  

      Aktualita z revíru: https://www.cysnews.cz/…a-24-2-2020/

      0 0
      • mastihuba  

        … panove mohou zustat do vycerpani kapacit primo v restauraci u mertu, usetri se tak naklady za dopravu. :)

        0 0
    • ufoncz  

      Kdyby to někoho zajímalo, tak hřbitovní výjezd od Adamova čistej. Na Kaštánkovi se Julie vyřádila trochu víc, ale v tý horní části šlo všecko jednomužně odtahat. Tady je jeden větší strom, kterej jde ale hupsnout v levé části cesty, pak následuje průjezd tím už půl roku starým padlým smrkem a přejezd menšího stromku, kterej se mi povedlo zatím jen posunout. Na Naučnou jsem po nedávné zkušenosti radši nejel.

      Sjezdík po červené od kapičky u Hostěnic k Hádku obsahuje v části pod silnicí velkej padlej smrk (hodně velcí krutoři v pravé lajně skočí), trailík Hádek-Švédův stůl po delší době v podstatě čistej. Až u Netopýrky to trochu popadalo.

      0 0
      • ufoncz  

        Jeste neco mimo zdejsi YouTube RSS feed:

        • na Ronovacku vsecko rizly a odtahany
        • Anenskej cistej odshora az dolu
        0 0
        • ufoncz  

          Když už to mám svoje podvlákno a LM je asi ještě furt zazimovanej :-), tak:

          • obchvat Babího lomu od Lelkovadla pod rozhlednou a hlavně sjezd od vyschlé studánky dolů k Podlesí čistej a supr
          • Prigl trail (ještě ve čtvrtek teda i včetně schodů) supr
          • modrá TZ z Ochoza směr Novej dvůr peklíčko pro masochisty (naházený větve, blatisko a obrovský koleje po harvestoru)
          • pěšina napravo od 373" v tomto místě":https://mapy.cz/s/benumunova obsahuje asi deset velkých nakácených borovic, při jejichž překonávání si s kolem dobře zaposilujete
          • průjezd oborou (oplocenkou) nad Zamilcem je teďka dost pěknej (v květnu už to bejvá zarostlý)
          0 0
          • LM  

            Tu hibernaci jsi trefil. Nejdřív jsem se strašně dlouho přemlouval abych rozebral Charger Damper a vyměnil spodní trubku + Seal Head, a pak se to tak posralo v práci, že jsem se na kole přestal soustředit, takže jsem se na to radši vybodnul. Teď už jsem ve fázi Smíření (acceptance), takže zase začínám pomalu jezdit :-)

            • na Palačáku zůstával ještě odpoledne na zemi obtisknutej vzorek (tak půl cm do země)
            • vedle přistávací dráhy Medláneckého letiště je to past, takže jsem zahnul na cestu kolem PP Netopírky a tam celkem cajk. Jenom kamenitý sjezdík vhodný k oklepání bahna z pláštů někdo vyhladil šterkem.
            • cesta ke koním rozježděná na sračky, za zatáčkou u lesa vyšlapané kaluže přes celou ***** cestu
            • po ZOO trailu začli jezdit koně, závěrečný sjezdík před hrbolama dole je pěkně rozdupanej, spodní část o něco méně :-/
            • Hrázotrail celkem cajk, jenom v předposlední zatáčce to trochu klouzalo
            • (starší report) červená TZ mezi Kněží horou a Pod Útěchovem je rozjetá od lesáků. Obzvlášť na těch rozcestích, kam sváží dřevo, je to peklo.
            0 0
            • pepek  

              Mně vždycky udivuje, že lidi páchají na sobě takový masochismus, i když vědí, co kde můžou očekávat. Já jsem jel taky na Palačák, no ale už pak pod kopcem bylo jasno, že žádný Zoo trail, přejezd po letišču a podobné záludnosti dávat nebudu. A uchýlil jsem se tedy k jedinému možnému a optimálnímu řešení této situace.

              0 0
              • LM  

                Tak cílem této krátké vyjíždky bylo zjistit jak to vypadá v ne zrovna optimálních místech, abych mohl vymyslet delší trasu na zítra. Kola jsem nikde nezablokoval, průběžně „čistil“ vzorek v kalužích a doma stačilo ošplíchat spodek rámové trubky a zadní stavbu :-)

                ps: na Hol.dné to lesáci taky nešetří…

                0 0
              • obda  

                To řešení bylo hospoda nebo Holedná?

                0 0
            • ufoncz  

              V te oblast je pak spatnej i ten zacatek modre TZ smer Baba. Hlavne u ty zavory konorajdy zvladly blatisko s velmi vysokou koncentraci koblih po cele sirce. Modra TZ od Melatina k U Luze je v tomto ohledu rovnez kvalitka.

              0 0
              • obda  

                Jestli by nebylo jednodušší psát, kde bordel není :D Nicméně zrovna tohle jsou profláklé úseky, kde to je špatné dlouhodobě.

                0 0
                • RomanH  

                  Neresit, jezdit, bordel je vsude (samo mimo Holednou :-)) Chvili pekna cesta, chvili bahno jak svina.

                  0 0
                  • Excel  

                    Krleš.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Jen kolem komina, jeste se pujdu projit se psem.

                      0 0
                      • Paja  

                        Je to poutnik…:)

                        0 0
                        • RomanH  

                          Poutnik zivotem :-)

                          Jeste jsem musel dat jednoho, pac tu zastavila nejaka rodinka a vencila fretku – to by bylo rychly.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            To je psisko:) My hledáme samicu, celý dny hrabe, asi hnízdí, takže mám po celým pokoji peletky s hovnama.

                            0 0
                            • RomanH  

                              Soused papagaje chova, ma toho ve venkovni voliere docela dost. Ja se v tom vubec neorientuji, ale pokud budes chtit neco konkretniho (=samicu, pripustit), dej vedet – muzu se ho zeptat.

                              0 0
                            • mastihuba  

                              taky tady mame nejaky ptackare… muzu dat kontakt

                              0 0
                      • mastihuba  

                        by se hodila do sani :) nebo do pluhu :)

                        0 0
                  • ufoncz  

                    Jezdit a pokecat si vo tom :). Ten Ronovacek snad nekdo zametal:

                    0 0
                    • RomanH  

                      Tak :-) Proti predpovedi uplna parada. A nekdo s Ardentem mi tu jezdi v reviru – ale byli dva a druhej vzorek jsem neidentifikoval – neco drobneho.

                      0 0
            • Sistematicx  

              Doplnim to hlasenim ze severu.

              Kuleho trail- prvni pulka dost bahno, nekolik novejch bouli na skakani, pred dvojakem co krizi cestu je udelana klopka a mensi dvojak. Posilak pred krizenim se zlutou je poupravnej, sejpla hrana a dopad taky. Step up do te zmole je zborenej a chce si najet vic nepravo jinak vas to posle do tech stromu na vyjezdu. A dropovaci lavka byla v hodne zoufalem stavu, uvolneny posledni prkna tak na tu nejdriv mrknout jestli jeste drzi trochu.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Dnešní YT výběr, než vyjedeš s fatem: https://www.youtube.com/watch?… :)

      0 0
      • mastihuba  

        nekemu tam odhrnuji bezeckou stopu :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Distributtor (řidič DAFu) a jeho komentované sestřihy ze silnic: https://www.youtube.com/watch?…

          0 0
          • mastihuba  

            se nedivim že seš nahromadě, když furt sleduješ takový hovna…

            bys potřeboval na 14 dnů na Usuší, dostal bys pilu, sekeru a hromadu dřeva. Na noc by tě Roman zavíral na terapie do kotelny a oni by se svagrem z tebe ty nálady vyhnali.

            0 0
            • Paja  

              Co by s tim drevem Roman delal, kdyz topi plynem? ;)

              0 0
              • mastihuba  

                to byl příklad, v nejhorším ho muže prodat sousedům :) dneska je po naštípaným dřevu velká poptávka :)

                0 0
              • RomanH  

                Ja sice jo, ale dreva mame v lese pozehnane a pomoc uvitam.

                0 0
            • Smazaný účet  

              Já si neuvědomil, že pro vás je to rutina, já se u teho řežu, jak je furt vytočenej. Jinak babička měla v Tigále kamna, sekat mě kupodivo bavilo.

              0 0
              • mastihuba  

                vetsinou tydle videa natáčí borci co by za tím volantem neměli co dělat …

                0 0
          • Polka  

            Tvl ty objevuješ Ameriku ;-)

            0 0
    • pepek  

      Zeby v tom měl prsty Scoty?

      0 0
      • mastihuba  

        za mne by takový rozhodnutí měly bejt trestný

        Antimonopolní úřad dal za pravdu námitkám slovenské společnosti Deštrukprojekt. Podle rozhodnutí úřadu silničáři ve výběrovém řízení nadbytečně žádali účastníky, aby měli speciální živnost na elektromontážní práce. „Požadavek na předložení platného dokladu o oprávnění k podnikání v předmětu činnosti montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení je nadbytečný, a tedy nepřiměřený a vytvářející bezdůvodné překážky hospodářské soutěže,“ stojí v dokumentu.

        0 0
        • pepek  

          Jj, nějak takto: Nejtužší odpor kladla stará byrokracie. Vytrvalou a drzou sabotáží mařila všechna nařízení nové moci. S mimořádně prudkou rezistencí se sovětská vláda střetla také v železniční dopravě. Hlavním strůjcem odporu zde byl aristokratizovaný odborový svaz železničářů. Sovětská vláda byla ochotna uzavřít s těmito silami kompromis. Ale její protivníci jej odmítli. Proto byla nucena zlomit ohniska odporu i za cenu mimořádných opatření. Byly např. ustaveny revoluční výbory. Kde to bylo nutné, vynutila si respekt i ozbrojenou silou

          0 0
        • RomanH  

          +1

          0 0
    • Smazaný účet  

      Našel jsem švýcarák u splavu Veslařská. Kdo mi napíše barvu a logo, může se u mě stavit.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Moc pěkný Triton

      0 0
    • Polka  

      Teď taky trošku něco cyklistického. Můžu jo? :-) Takhle hezky zakončují hadice v Superioru…

      0 0
      • mastihuba  

        sem myslel ze sup je tednejvic a nejlip :)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Úplně nevím, kde je problém, netěsnilo to? Zašroubuješ, nijak neovlivníš.

        0 0
        • Polka  

          Ty…kterej hledá problém ve všem? :-D Tak ta oliva nakřivo ne? Kupodivu to těsnilo.

          0 0
      • rorschach  

        Takhle uhne každá druhá olivka. Těsní to, tak neřeším.

        0 0
        • Polka  

          Tak já tohle viděl poprvé v životě. Dával jsem pryč jen kvůli protahování novým rámem. Sram to má myslím líp vyřešený na ten závit.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Svým?

            0 0
            • Polka  

              Nene, mladýho čajna karbon. Mají to úplně napohodu udělaný, přímo tunýlky ve spodních šavlích a přístup od hlavovky a zespodu středu, takže bovden vcelku a žádný lovení lanka nebo hadice v rámu.

              0 0
    • babicak  

      Kdepa to je?

      0 0
    • babicak  

      Paní zima se vrátila

      0 0
      • Smazaný účet  

        A já musím kvůli zkur. gumám oficiálně do sněhu (písku), dál kunit :///

        0 0
        • ufoncz  

          Tak val do Babic, nez to roztaje. A v pristim tydnu kolo do vlaku a na Vate pisky k Bzencu.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Dokud jsou ráf a vidla úzké, tak mě to nebude bavit. Dotuním a pošlu dál :)

            0 0
          • RomanH  

            To by chtelo, aby nas tim vlakem jelo vice. Patrik si to vylozene uziva, boj o haky, natoceni rodel, narvani plastu do stojanu :-)

            0 0
            • babicak  

              Rukavice na řídítka, úzké dveře, špatné topení, hoeneckerova pomsta ( nebo jak se jim říká?) :-) :-)

              0 0
            • Paja  

              Ty jeho novy balony? Bez sance.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak můžu dát dopředu 29" užovku, dozadu 27,5 balón a budu mít moto styling :)

                0 0
                • babicak  

                  +1

                  0 0
                • pepek  

                  Takže to bude hůř zatáčet, ale zato se víc nadřeš. To má logiku.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Ale stoupat v rozbitým to bude krásně, já mívám stejně přední skoro ve vzduchu :)

                    0 0
                    • mastihuba  

                      stejně to budeš tlačit, zaměřil bych se na boty :)

                      0 0
                      • RomanH  

                        Jsi zlý – boty, Patrikova další noční můra

                        0 0
                        • Paja  

                          :D

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          Možná stačilo nebát se (díky tobě:) Boa, a mohl jsem jezdit/chodit vesele v širokých Spešlech Comp, bez martyria zkoušení a vracení modelů všelikých :)

                          0 0
                          • mastihuba  

                            mužu mít debilní dotaz čeho se bojíte na boa?

                            dnes už se to dává i na lyžáky místo přezky. Sám mám spešly Rime, to jde opravit nebo rovnou vyměnit celý, u zimních NW to funguje bez chyby a u sidů jak by smet… sucháče, který po sezoně přestanou lepit už nikdy a tkaničky jako dobrý, ale u většiny bot když se rozšlapou konce, tak už to nikdo zpět nenavleče…

                            0 0
                          • Polka  

                            Spešl má nějaký svoje vlastní Boa? Možná by na to šlo v případě problému aplikovat https://store.boafit.com/en-us/warranty.

                            0 0
                          • RomanH  

                            Na me to nesvadej, voz si co chces, jsi svepravny.

                            Ja Boa mel u Lake. Nohu to sice obemklo pekne, ale pri vetsim dotazeni se to povolovalo. Navic to na tech konkretnich tretrach bylo strasne na rane (na pate). Doktor to musel menit, ale prislo mu to relativne brzy.

                            Co jsem si zkousel ted na tech Mavicach, ktere mam, tak na prodejne super, umisteni na konci nartu mi taky prislo fajn. Ale proc mit neco, co se muze ******, treba kdyz jsem treba na dovci. A deje se to, jinak by ta zasilkova sluzba od BOA takto dobre nefungovala. Ta stahovaci tkanicka + suchac mi udela stejnou sluzbu.

                            0 0
                            • pepek  
                              • navíc je sucháč značně levnější. (Ano, není to tak kůl, no)
                              0 0
      • Paja  

        V nizine jen lehce pocukrovano.

        0 0
      • RomanH  

        jj. Akundrat jsem chtel napsat Patovi, jake ma kluk stesti, ze to muze takto prubnout :-)

        0 0
        • babicak  

          Už hledá výmluvy, proč to vlastně, ač by chtěl, nejde prubnout :-).

          To Ufoun: u vás není bílo?

          0 0
          • RomanH  

            A pritom (kdyz by vyjel hned rano – stejne byl vzhuru) by slo jen o snih, cili vidla po bocich cajk.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Vidla cajk není, protože je to rozcentrovaný. Zatím z toho mám bogužel pocit jak z Laufa :/ Ale ty chvilky mezitím, než se to žvejkne, jsou fajn :)

              0 0
              • RomanH  

                Vzdyt mas vedle baraku RK Cyklos – kluci Ti to tam na pockani (za priplatek) vycentruji

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Stejně to beru trochu jako podvod, dát na boostový rám s garantovanou průchodností 2,8" nepluskovou vidlu :/

                  0 0
                  • Vilém  

                    Proc potom vyrobce pise „Max Tyre Size: 29×2.4“?

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Řeším 27,5". Je to psaný u samotnýho rámu, mám tam teď cenťák průchodnost.

                      Z logiky věci, když rám je 29/27,5+, tak k tomu snad dám i vidlu 29/27,5+.

                      0 0
          • ufoncz  

            Jen trocha mokryho na autech. Ale treba Kanicak uz vypada pohledem odsud pekne zasnezenej.

            0 0
          • ufoncz  

            Tak jo, zhruba od Resslovky vejs uz peknej pohled. Cesty budou slusnej marast :)

            0 0
      • Polka  

        Ne na dlouho :-P

        0 0
    • RomanH  

      To Paja, Pepek :

      Kde (co) ted kupujete za 26 plaste ? Potrebuji neco pro Katku a Marketku, ale je to docela bida (predstava sirka 2.1 – 2.25, vaha do 600g, cena do 600 Kc). Zatim teda asi RoR/RaR, ale po me posledni zkusenosti, kdy ty gumy vazily pres 700g, se mi do toho az tak nechce jit. XKing jsem v rozumne vaze a za rozumnej peniz taky nenasel. Zase tak vylozene to nehori, ale budu neco objenavat pro sebe, tak jsem to tam chtel prihodit.

      0 0
      • Paja  

        Ja uz nekolik let jezdim NN/RoRo 2,25 performance.

        Ten NN v adixxu, co jsem nasazoval loni, mel pravda 710 g, ale ze bych to nejak poznal…

        Na lehci teren pro holky bych dal RoRo, prip. dozadu RaRa, ten uz ale nedelaji v 26 v performance, jenhkty drazsi.

        0 0
        • RomanH  

          No nakonec to asi dopadne podobne (RoR/RaR nebo RoR/RoR), ale je to fakt v tomto segmentu bida. Vzdyt 26'' biku musi jezdit spousta. Ze slo Schwalbe s tou vahou u Perf. verze tak nahoru me taky docela stve, z extremu (vaha pod 500g stare veze PaceStar) do extremu (nad 700g).

          0 0
          • Paja  

            Lehce nad 700 ma jen ten NN, kde je to dany vzorkem.

            0 0
            • RomanH  

              Nene, vzpomne si na ty vahy, ktere jsem tu tenkrat daval, uz se mi to nechce hledat. Ten RoR byl skoro stejne tezkej jako Ardent Exo TR :-(

              Bral jsem ty plaste cca pul roku po sobe a z ruznych obchodu (RoR i RaR – ten uz byl o neco lehci), v prvnim roce, kdy menili ty posledni smesi. Mozna to jeste nemeli poladeno, kazdopadne matrosem nesetrili. Ty jsi pak (tusim po roce) uz navazil o neco mene.

              No je to asi jedno, pac nic rozumnejsiho asi stejne nesezenu. Ty 27.5'' biky nam byl cert dluzen. Vetsina vyrobcu se na 26'' docela vykaslala.

              0 0
              • Paja  

                Posledniho RoRo jsem zapomnel zvazit, tak vychazim z katalogove vahy (RoRo 2,25 perf. 645 g). U NN to sedi, katalog 715 g, navazil jsem 710 g.

                Na nejakej nepovedene tezkej kus samozrejme narazit muzes.

                0 0
        • Paja  

          Ha, tak na Schwalbe strankach uz zase maji NEW;) RaRa 2,25 performance. Takze bych dal RoRo/RaRa.

          Nebo pokud chces hrat na vahu, tak RoRo 2,1 maji pod pul kila, verze 2,25 je vyrazne tezsi 650 g, bo je urcena i pro ecka.

          0 0
          • Paja  

            Zajimavy je, ze RaRa je tezsi nez RoRo jak v performance, tak v SS.

            0 0
      • Polka  

        A co dětská klasika za 690,–? Mladej to vozil na 27,5 a v poho, měl to teda na mlíku.

        0 0
        • RomanH  

          2.25 nedostupna a 2.1 je uzovka – tu tam ted jeste jednu Katka ma v celkem pouzitelnem stavu, ale je to fakt uz moc uzke – v Beskydech jsem ji nezavidel.

          0 0
          • Polka  

            Tak psal jsi „(predstava sirka 2.1 – 2.25)“. Ale jako jinak jo, taky už budu mladýmu dávat 2.25".

            0 0
            • RomanH  

              Ja vim, psal. Jenze treba Crossmark 2.1 je podstatne sirsi nez ten RoR 2.1 – mam to na kolech vedle sebe. Proste neco normalniho pouzitelneho.

              0 0
              • pepek  

                A proč by měla lehká holka vozit stejnou šířku, jako ty?

                0 0
                • RomanH  

                  Kvuli sutrum ? Loni se mnou jezdily v Beskydech, letos jedeme opet na Trutnovsko, cili probehne cast Sudet..

                  0 0
                  • mastihuba  

                    kdysi kolegyne v praci rikala, ze po svatbe uz manzelovi nemusi nic dokazovat, u vas je to evidentne zarizeny jinak :)

                    0 0
                    • RomanH  

                      No pockej, pred tydnem taky nechtela jit spat pod sirak, docela jsme se chytli. Pry uz neni mlada a blba :-)

                      0 0
                  • pepek  

                    Šutry v Beskydech jsou ± furt stejný a v době, kdy nebylo BF, jsem tam spokojeně jezdil i na 1,9" hladkých gumách (a neměl jsem 50kg)

                    0 0
                    • Macik  

                      jj. Já taky. Jenže to jsem ještě nevěděl, že to nejde :D

                      0 0
                    • RomanH  

                      Jsem rad, ze mam tak udatne kamarady. Jeden si jezdi na pohodu na 1.9'' po Beskydech, druhy denne ujde peso s baglem 50km po Dukle. Vypujcim si motto od Exika – Jsem sracka :-)

                      0 0
                      • pepek  

                        Tak měls mi to tehdy říct (1995) Prodavač říkal: 1,9 a hodně nabouchat, aby to jelo. Tak jsem mu věřil.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Dnes se to vozí na gravelech. Jedině balóny, a pak k tomu motor, cykloprůmysl musí vzkvétat :)

                          0 0
                          • pepek  

                            Dnes už každý ví, že široká guma na širokém ráfku a nízkém tlaku jede úplně nejvíc.

                            0 0
                        • RomanH  

                          No hele, ja si ted objednal na silnicku taky archaickych 23mm. Ten dvojnasobnej cenovej rozdil proti 25mm nesel opodstatnit :-)

                          0 0
                          • Paja  

                            …sil…co?

                            0 0
                            • RomanH  

                              Tak kdyz by se jelo nahodou k tomu mori a kdyz uz jsem seridil ten smyk… Jinak ja na silnicce najedu tak 500 km za rok, plaste uz jsou za ty roky docela sjete. A za 299,– to neslo nevzit.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Na žiletkách se začíná na 28mm :)

                                0 0
                                • RomanH  

                                  28 bych uz asi ani nedal na ty rafky, a do silnice zatim rozhodne investovat nebudu. Jen spotrebak.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Ještě nedávno byly siniční ráfky široký vnitřně max. 15mm a vozily se na tom i CX gumy. Dneska už nejde na ničem „klasickým“ jezdit :)

                                    0 0
                • Paja  

                  Ty si koledujes s tema lehkejma holkama, aby si to Roman nevzal osobne, kdyz mu bouchnou saze, zlikviduje i multikaru :D

                  0 0
                  • pepek  

                    Multikáru? To neznám, máš video? :-)

                    0 0
                    • Paja  

                      Nekde ho opras az pojede na kole a treba ti to predvede i s FoFem ;)

                      0 0
                  • mastihuba  

                    tak jedennejmenovanej soudruh řiká že když jedou dva, tak už je to závod :) případně, když jede sám a uvidí někoho před sebou „von si začal“

                    0 0
                    • RomanH  

                      Tady slo tenkrat o neco jiny. A vubec, ja tam nebyl a ta castka taky nesouhlasi.

                      0 0
                      • Paja  

                        Image brachy Chucka Norrise se uz nezbavis ;)

                        …ti rikam, normalne otocka a multikara na krovkach :D

                        0 0
        • obda  

          Když už to tu píšeš – nemáte někdo tip, kde levně sehnat 27.5×2.25" RaR + RoR liteskin? Už bych to měl klukovi dostavět ;)

          0 0
      • obda  

        Asi ti to nepomůže, ale já to vyřešil tak, že jsem ještě rychle nakoupil „staré“ NN/RaR do zásoby. Až dojdou, tak vyměním kolo :D Ale t5eba se ještě někde v zapadlém (e)shopu válí.

        0 0
    • chemik_mara  

      Už je to tu zase: https://www.brnan.cz/…rekonstrukce?…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Proč by tam někdo tahat kočárky? Mi začínaj připadat šklebáci s biomatkama strašně protěžovaní, už se jim nedá vyhnout. Fesťáky, koncerty se mění v mateřské školky. Kdo se věnuje seniorům?

        0 0
      • obda  

        Já tam s kočárkem jezdil a nebyl problém :) Akorát jsem zvolil správná kola a obutí. Jel jsem i výrazně horší věci ;)

        0 0
        • Paja  

          Ty se nepocitas, ty ujdes na Dukle za den vic nez my s kolem :D

          0 0
          • obda  

            Aby ne, když jsem ho nemusel s sebou tahat :D A hodinky jsem tehdy s sebou schválně nenosil. ale takových 14 hodin denně jsem jít mohl.

            0 0
      • LM  

        Takže dojedou s kočárkem k lávce u Hradu Veveří – a pak pojedou kam? :-)

        • lodí zpět?
        • po frekventované silnici zpět?
        • nebo se otočí a použijou stejnou cestu?
        0 0
        • RomanH  

          To neni dulezite. Dulezite je, aby po padlo te spravne firme.

          0 0
        • Paja  

          Parnikem.

          0 0
        • chemik_mara  

          Je docela zvláštní, že to nebylo nijak medializovaný. Nějaká zmínka byla akorát na jaře 2018. Na kdejakou prkotinu upozorňují, ukazují vizualizace, atd. Mám takovej pocit, že to chtějí udělat co nejvíc v tichosti, protože by mohli lidi prskat. Mě to teda sere neskutečně, ale mám pocit, že už s tím nic neuděláme. Pomohli by akorát notoričtí blokátoři staveb, ale pro ně to bude malá ryba.

          0 0
        • obda  
          • po prygltrailu do Bítýšky a zpátky lodí
          • po modré a Křížovku (to jsme chodili ale většinou v opačném směru)

          Naše běžné kolečko bylo Rozdrojovice-Křížofka-Junácká louka-Cyklistická-ŽTZ Rozdrojovice (a delší varianta spodem po Prygltrailu).

          U normálních lidí ;) ale asi nejčastěji tou lodí/busem od Veveří (plus občas někdo zpátky po trase).

          0 0
    • Jaroslávek  

      Už jsem na to přišel, BF je útěk před životně důležitými tématy.

      0 0
      • mastihuba  

        to dáš!!! :)

        0 0
        • Motyll  

          Z jednoho seriálu: „…víš co je problém vás mileniálů? Máte potřebu pořád něco s někým sdílet!“

          Ono se to tam tedy netýkalo FCB ani Instagramu apod., ale já si to transformoval… Su ± mileniál btw.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Defender crash: https://youtu.be/IRI7l-x21b8?…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Lukáš Codr aka Čočík po měsíci v Chengdu: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nikam se mi nechce, budu si povídat, sorry. Začínám sledovat úplně jinou „epidemii“: https://www.ceskatelevize.cz/…na-brestaka/

      Jen tady jsou min. 2 ks.

      0 0
      • ufoncz  

        Neuvažovals o účtu na Twitteru třeba?

        0 0
      • RomanH  

        Bud uplne v klidu. Puvodne jsem taky chtel rano (kdyz jeste bylo zmrzlo) vyjet, ale kdyz jsem se vracel se psem, zacinala padat voda se snehem. Akorat jsem maznul retez, navaril svistum, a ted uz jen koukam, jak je venku mokro. Misto kola si holt udelam s Kirou delsi spacir. Jako vymluvu mam totalne sjety zadni desky, nove organiky se mi tam davat nechce (v pondeli dorazi sintry, tak jsem na ne zvedavej).

        0 0
        • mastihuba  

          chapu vymenit desky neni zcela jednoduchej ukon :P

          0 0
          • Smazaný účet  

            Když jsem viděl, jak to páčí šroubovákem: https://www.youtube.com/watch?…

            0 0
            • les  

              .

              0 0
            • Paja  

              Paci? Jako, ze sroubovakem zatlacuje pistky? Cim se to ma delat?

              0 0
              • LM  

                No pokud tam máš stále vložené sjeté destičky a roztahuješ to přes ně, tak to ničemu nevadí. Ale ostrým kovem tlačit na keramické pístky nebude úplně optimální.

                0 0
                • Polka  

                  Jsem to neviděl, ale netlačil to mezi deskou a pístkem?

                  0 0
                  • LM  

                    Já to taky neviděl :-)

                    0 0
                  • pepek  

                    I tak je šobrovák špatně, těžko se dostaneš doprostřed pístku a můžeš ho zkřivit. Ideál je něco zahnutýho (konec rukojeti malých kleščiček např.)

                    0 0
                    • RomanH  

                      Tak. Ja tam po vyndani desek prostrcim merku na retez (na plocho prekryje cely pistek), chytnu to na obou mistech, kde vyleza ze trmene, a pritahnu.

                      Pokud by tlacil pres desticky, pak asi klidne i tim sroubovakem.

                      0 0
                      • pepek  

                        a máš uspěch i s elixíry?

                        0 0
                        • RomanH  

                          Jo, vymenu desek jsem uspesne provedl i u nich. Vim, ze by se v nich ta DOT mela menit 1× rocne, ale zatim se to pod Katcinou vahou a turistikou neprehriva, tak na to nesaham. Az to bude nutne, zkusim to jen protlacit od spodu jako u Shimana, a kdyz to nezabere, poleti do kose. Do servisu s tim nepujdu, je to brzda na …

                          0 0
                      • babicak  

                        Měrka na řetěz, když pistky nejdou roztáhnout, WD a s pomocí merky sikovky.

                        0 0
                  • mastihuba  

                    ja na to mam kus pulmetrovyho roxoru zplostelyho na konci jako montpaku nebo pajsr na moto. nechavat tam desky je zbytecny, potrebujes to jen zasunout a ne urvat trmen i s kusem vidlice. :)

                    0 0
                  • Paja  

                    Zasunoval to po vyndani desek velkym sroubovakem naplocho.

                    0 0
            • pepek  

              A šroubu říká oska a závlačce drát. A to seřízení třmenu? Cože!?! To by měl předvést na Elixírech :-D)

              0 0
    • pepek  

      Soudruzi, nezapomínejte na preventivní výměnu lanka přesmyku. Lanko k hazce se vyměnuje kvůli špatnému chodu, ale ten smyk chodí furt tak jaksi stejně, že. No a po 5, nebo 6 letech to praskne vpředu, koncovka zustane s kusem roztřepenýho lanka uvnitř a nedostaneš, nedostaneš to ven ani za prase. A teď musíš sundat toto a tamto a nakonec musíš rozdělat celý traktor. A děláš to celý kurwa den :-(

      0 0
      • Paja  

        To byla ale hloupa nahravka ;)

        0 0
        • pepek  

          Jj. Pánbíček mně potrestal, vedle jsem borcovi říkal, že vozit smyk není žádný duševní problém a není to náročné na přemýšlení. No a za 3 hodky lanko ruplo. (Podruhé za 30 let). Je mi jasný, že Polka a Co. budou na koni a povedou ty blbé řeči :-)

          0 0
          • mastihuba  

            karma je zdarma :)

            0 0
          • RomanH  

            Nene, ja jsem poucenej, ze kdyz neco reknu, tak se mi to vymsti. A navic nejsem skodolibej.

            Jo, a lanko se mi kdysi v razeni taky seklo a tahal jsem ho po vlaknech.

            0 0
      • Polka  

        To se mi stalo loni na Mallorce na silničce, ale hrdě jsem se s tím popral během 1,5 hodiny. Ještěže už to nemám na žádným bajku.

        0 0
    • Motyll  

      Vytáhl jsem ze skříně letitý noťas. Potřeboval bych ho trochu zrychlit, synátor potřebuje občas něco šmrdlat ve Wordu, PPT atp.

      Dotaz na zkušené. Jaké RAM do toho koupit? Se 4 GB je to utrpení. Nejlépe něco v TS Bohemia.

      Tedy pokud to má trochu cenu, konfigurace viz obr.

      Díky.

      0 0
      • LM  

        Nejlepší bude tam vrazit ještě jeden stejnej modul jako už tam máš.

        0 0
        • ufoncz  

          Klidne 8GB modul. Jen radsi overit podporu danyho typu, pripadne vratit ve 14denni lhute. Dualchannel na vykonu nepoznas a kdyz vidim, co Chrome ci Firefox dokazou sezrat.

          0 0
      • Karaya  

        Dej tam jen další 4GB a k tomu přihoď SSD. To se na rychlosti projeví nejvíc. Stejnou konfiguraci mám doma a je to obstojně svižný, na to že to má skoro 10 let.

        0 0
    • pepek  

      Pája by měl založit březen. (Aby se toho zas neujal nějaký asociál)

      0 0
    • Smazaný účet  

      MX setup s patinou, to už nikdy žádná ženská tolerovat nebude. Kua únor.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.