• Jaroslávek

    .

    0 0
  • pepek

    Žluté nebezpečí v praxi.

    0 0
  • pepek

    .

    0 0
    • Polka  

      Kua jak se ti to povedlo? Ses lepsi ajtak jak hajnej :-)

      0 0
      • pepek  

        To taky nechápu, ani jsem nevěděl, že to skočilo sem. Podstatné je ovšem to, že už jsou tady

        0 0
    • Motyll  

      … a gramaticky správně :)

      0 0
      • mastihuba  

        von tim myslel jako ze uz dost! voe

        0 0
        • babicak  

          von tím předpovídal dnešní derby, taková malá černá tečka pro Kometu

          0 0
      • Smazaný účet  

        Kurňa, co s načatým odpolednem? Na bike se mi nechce v těchto teplotách, na pěšo nemám boty, rozprodal jsem je na aukru, bez nadějné vyhlídky, že existují nějaké, které by mě netlačily na malík, nebo naopak nebyly volné na patě a zároveň by se mi líbili…

        Špatně zařazeno.

        0 0
        • les  

          Po o. jedu v les. Cíl hore, až mě začne byt zima :)

          0 0
          • Polka  

            +1

            0 0
            • Smazaný účet  

              To jak budete večír sjíždět, moc k –20° chybět imho nebude…

              0 0
              • mastihuba  

                to je jenom takovy bububu pod 15 to nesleze :)

                0 0
              • Polka  

                Proto tam jedu voe! O:-) Ale realne bych to videl taky jak Fanous kolem –15.

                0 0
                • mastihuba  

                  chces si udelat rekord v mrazive jizde, nebo ze tam budou jen autobusovi turisti :-)

                  0 0
                  • Polka  

                    Nevím jestli rekord, ale A je správně.

                    0 0
                    • pepek  

                      Tak jak asi dopadl pokus o rekord?

                      (Viděli jste dnes někdo Polku? :-)

                      0 0
                      • Motyll  

                        Polka stál v pořádku lehce po půlnoci doma u ledničky a zkoumal obsah :)

                        0 0
              • Polka  

                Tak vcera pred odjezdem ve 22:30 bylo –14°.

                0 0
                • JSt  

                  jako zes tam poslal na cestu dom nejakou vysokooktanovou ctrnactku? ;-)

                  0 0
                • Motyll  

                  IMHO problém nebyla ani tak teplota, jako místa kde se k tomu přidal vítr.

                  Byl jsem ráno s děckama ve VY plavat, venku solidně mrzla hlava po výjezdu z tobogánu :)

                  0 0
                  • Polka  

                    Jo, vetr byl *****, vsak jsem se radsi vyhnul Novym Dvorum a v lese pohoda. Jediny co zlobilo byly prsty na nohach, u Proklestu se okosilo jaxvina a uz jsem myslel, ze prijdu o malicek, ale nakonec se ukazalo, ze to byla jen krec :-)

                    0 0
                    • Motyll  

                      Pro nohy to bylo oba dny super počasí. Je vidět, že NW pořád fungují. :)

                      Lesní cesty jsou teď parádní (myšleno bez hrotů). Buď umrzlo nebo asflat. Pozorská, modrá, Žleb, Rakovec, Dvory… Radost jezdit.

                      Škoda, že se na víkend oteplí.

                      0 0
                      • Polka  

                        Mne teda uz moc nefunguji, navic se mi tam uz uvolnil ten vnitrni kozisek a je to takovy dodrbany. Ale porad jsu na tom lip jak Dusan vcera :-)

                        A s tou modrou bacha, dole v zatacce jak tece potucek prej poradne zamrzly.

                        0 0
                        • Motyll  

                          Ten jsem opatrně přešel bokem.

                          0 0
                        • babicak  

                          Dal jsem na Pepkovu radu, nasadil platformy o obul turistickou obuv. Záčátek vyjíďky se jevil velice teple – optimisticky, ale po více, než 3 hodinách v minus 12, či 13 už prsty u noh přestávaly být citlivé. Možná, že by pomohla šlapátka z umělé hmoty, neb hliníkové platformy studí jak blázen.

                          0 0
                          • LM  

                            Ty stojíš prstama na platformně že tě to i přes podrážku studí?

                            Problém bude spíš s ofukem. Zkusil jsem v sobotu zabalit špičky noh do alobalu (ponožka/alobal/dal­ší ponožka) a ze začátku to bylo fajn. Ale po třech hodinách venku jsem z ponožek vysypal už jenom třpytky s několika většími kousky :-)

                            Asi by to chtělo něco pevnějšího. Taková ta rescue fólie by mohla být fajn.

                            0 0
                            • Polka  

                              Vsechny tyhle pokusy jsou k nicemu, chce to proste poradny zimni tretry, overeno mnoha soudruhy.

                              0 0
                              • obda  

                                Pokusy jsou naprd, souhlas, ale slušná turistická bota zaručí minimálně stejný tepelný komfort. Jako bonus nemusíš řešit ucpání nášlapného pedálu utemovaným sněhem/ledem a líp se v ních tlačí po ledu i po sněhu :)

                                0 0
                                • Polka  

                                  Tak možná pro turisty nebo ty co vyjedou jednou za uherskej rok. Kdo je zvyklej na spd, tak má spd. A na silničce si to fakt nedovedu představit, to by byla potupa neskutečná :-)

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    Tak teď potmě je to jedno, nikdo tě nevidí. Akorát je blbý, že ty boty nadskakují nad pedálem ve sjezdu. Ale na ty naše voleje . . . . .

                                    0 0
                                    • Macik  

                                      Při sjezdu svěsit paty dolů a přilnavost pohorek k platformě je rapidně navýšena.

                                      Edit: Ale teda teleskop je třeba, neb jinak dostávám rozkrok nebezpečně blízko sedlu…

                                      0 0
                                • babicak  

                                  Boty myslím nejsou špatné, Lowa Renegade GTX, tepelný komfort byl že začátku luxus, konec byl trápení ( ne výšlapu ve sněhu si nemohu stěžovat, tam je vše O. K.), chyba bude v těch platformách, nebo prostě špatné prokrvení nohou a nepomůže nic, snad jen useknout.

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    imho tady bych hledal rezervu v utazeni nebo volnosti nohy v bote. teorie ze to vede hlinik pres podrazku je mylna.

                                    0 0
                                • JSt  

                                  tak. v zimnich tretrach mi je teplo, ale vozim je jen proto, ze jsem je kdysi koupil. na mtb ve snehu, kde obcas tlacis vzdycky namrzne kufr – otrava. na silnicce mi je jedno, jestli mam klipsny a trekovou tenisku. ;-)

                                  0 0
                              • mastihuba  

                                nebo poradny pohory. tvrdit ze NW jsou teplejsi nez kvalitni bota na trek je demence. zrovna tak porovnavat teplotne platformy s SPD. ***** kam na ty teorie kdo chodi ze hlinikovej alu pedal studi pres 2cm gumovou podrazku trekovek vic nez ocelovej kufr prosroubovanej az tesne pod vlozku zimni tretry. todle muze rict jen uplna pica. :-)

                                0 0
                                • Polka  

                                  Ja ale nikde netvrdim, ze zrovna moje NW jsou teplejsi jak naky trekovy boty, ale kvalitni zimni tretry (ktery uz dnes na trhu jsou) urcite postaci, uz kvuli neprehazovani pedalu apod. V jinym prispevku jsem psal, ze ty moje prave uz moc nefunguji, ale ze porad lepsi nez Dusanova varianta, chce to pozorneji cist ;-)

                                  To studeni od platformy pres podrazku jsem mu taky vyvracel uz v nedeli.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Myslíš Lake za 7? Pak taky potřebuješ kvalitní bundu, čapáky, spodní prádlo, fusakle, rukavky, blembák bez dír, hroty, … do jaké cenové kategorie se pak dostáváme? :)

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Nemyslim zadny konkretni, dnes uz je jich vicero, kazdy si muze vybrat. To ze jsou drazsi, no tak logicky…ze zrovna ty najednou resis love ;-) Dulezity je zakryt palicu a poresit rukavice a tretry, zbytek je uz pohoda.

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Mrazodrtící ochrana musí být komplexní, když jeden prvek podceníš, zbytek už to nezachrání… :)

                                        0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Řeším love protože mě musí vše sedět přesně, mám plný šuplík cyklohader na houno. Za posl. 2 roky jsem nakoupil hafo obuvi, letní cyklo nakonec sedí, zimní zatím drží, ale už teď mě děsí, kolik při výběru nových projebu lovů. Že neexistují trekovky, který by mi seděly, to je už bohužel evergreen. Nejhorší je, že chozením doma nezjistím, jestli mi opravdu sedí, takže už nejdou vrátit.

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          Zena ted zrovna vracela boty a byla v nich venku asi 2×, odreny paty jaxvina, nakup pres net. Dle nejakych novych zakonu ti to prej musi vratit, zjistovano i na Dtestu, tak uvidime jak v realu dopadne.

                                          0 0
                                    • scoty  

                                      Lyžáky stojí takytak:)

                                      0 0
                                      • Paja  

                                        To jo, ale po sleve :)

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          To tak podrazilo nebo jste mistri sveta ve sjezdu? Ja kdysi kupoval naky Nordicy za 4 tycky.

                                          0 0
                                          • Paja  

                                            Mistr sveta nejsem, ale dobry lyzaky jsou pred slevou tak za 10–12, coz neznamena, ze bych si je koupil, casto se rok nebo dva starej model da poridit za polovic nebo i min.

                                            0 0
                                            • RomanH  

                                              Presne. Mne se po najednou z niceho nic po letech sama rozdrolila vnitrni boticka do latky. Nemohl jsem se do jedne lyzaky nasoukat, ani za ***** (a zmrzla nebyla) – nakonec se to povedlo az s igelitovym pytlikem. Uz ted me desi to behani a zkouseni novych, protoze mam vysoky nart (na stare sandaly od Lizardu jsem si musel dosivat suche zipy, tretry SIDI vubec nezapnu). No a co jsem se dival na ceny, tak pokud chci neco s flexi 100 – 110, tak se po sleve pod 5 litru nedostanu.

                                              0 0
                                              • Paja  

                                                …a to ti pripada moc?

                                                0 0
                                                • RomanH  

                                                  Nepripada, pisu to jen pro info jako potvrzeni toho Tveho, kolem 10litru normane, 5 – 7 ve sleve. Spise to trapeni s vyberem. Navic v Brne snad jen Heliasport, Barnex, a snad SKI Centrum na Tererove. Co jsem hledal orientacne na netu podle sve velikosti, tak mi (na rozdil od Prahy) vypadlo Sportisimo, Hervis (vcera jsem nahodou ve dvou byl a vyber byl tristni).

                                                  0 0
                                                  • Paja  

                                                    Nejvetsi slevy miva Lyzarna na Krence pokud se trefis do velikosti, a pak taky Hope sport u IKEA.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Na Lyzarnu jsem se koukal jako prvni. Problem byl prave s velikosti. A zajimave ceny (oproti jinym) meli az u cca 3 roky starych modelu, coz po te zkusenosti se starnutim boty nechci (Buh vi, kde to lezelo a jak to skladovali).

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Za 3 roky v krabici s tim nic neni, boticka se ti vydroli tak treba po 10 a vic letech pouzivani (samozrejme zalezi jak casto lyzujes, jak je susis, skladujes…), ja mam 12 let stary Rozy (az se mi nechce verit, ze tak dlouho) a vlozky uz jsou jety a vymackany – boty utahuju uz o neco vic nez driv, ale furt mi to na vymenu nepripada, i kdyz uz se pomalu poohlizim a kdyby prisla nejaka super cena jak to obcas Lyzarna posila, tak bych u 3 roky starych lyzaku nevahal.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    No mne se ty Nordicy rozpadly ted po cca 16ti letech (jako vekem mely narok, nerikam, ze ne, ale kdyz si vezmu, ze to mohlo byt tak 100 lyzarskych dni, tak mi to zase tak super vydrz neprijde). Taky jsem pocitoval meknuti skeletu, ale cekal jsem, ze se rozpadne venek, ne vydroli vnitrek. Vnitrni boticku pravidelne po lyzovani susim (at jiz u topeni, nebo na vesacich s fenem).

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Tak to je spis nahoda, kdyby ti ten skelet rupl loni asi by ses tomu nedivil.

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    To mi stare Nordicy udelaly taky, po 7 letech nepouzivani :)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    ja letos koupil tyle. Tvrdost 100 dobrá, sotva je obuju jak dou ztuha. stejná tvrdost od jiné značky můžou být papuče. Head tak 110–120 aby to bylo adekvátní. za 10–12 tis už kupuješ tvrdý kurvy nad 120 flexe a ty jsem zkoušel jen ze zvědavosti kam se to za 20 let posunulo. Lange 120 je jen o něco tužší než ten rossignol ve 100–110.

                                                    2h sem vopruzoval v barnexu a chodil po prodejně v různejch botách, ještě jsem si navymejšlel tvarovaný vložky…

                                                    no a ty vložky mi nějak nesedly a nejsem schopnej v tom vydržet dvě jízdy. Pak jsem sebou mrdnul, natrhl si neco v koleni a sezona skončila. Měl sem se na celý lyžování ******, dojezdit ještě vercajk na snowboard a karieru na horách uzavřit.

                                                    https://www.rossignol.com/…17-2018.html

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    No ja si chci (kvuli tomu nartu) vyzkouset Dalbello Panterra , a pak jeste pokukuji po techto Lange. Ale samo bude rozhodujici, co mi nakonec sedne. Proto bych uvital obchod, kde bude v me velikosti (orientacne 270 – 280) dostatecny vyber slusnejsich bot.

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    barnex

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Pripada mi, ze Rossignol u te sportovni rady nema akorat ted tak napaleny katalogovy ceny, tech 9–12 je u ostatnich obvykla katalogova cena flexe 100–120.

                                                    Pred 12 lety, kdyz jsem Rozy kupoval jak (taky Barnex) byla katalogova cena bot s flexi 100 standardni → 10–11 litru.

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    ja šel ze zvyku po botech 120 a když jsem obul dalbela, tak mi málem vyjeli šrouby z kotníku jak to byto fest. Naproti tomu heady ve flexi 100 byly hrozný bačkory vubec se podle toho dá řídit jen v ranku dané značky. Kdysi jsem měl měký boty za 4k a pak jsem je v barnexu vyměnil v komisi s příplatkem 500 :) to byl dobrej kauf :)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Jo, to jsem taky nekde cetl, ze flex je bohuzel jen orientacni kriterium.

                                                    Ja tu zkusenost sam nemam, 12 let jsem na nohach jiny lyzaky nemel a tehdy jsem ty Rossignoly zkousel jako prvni, a protoze mi sedly vyborne, tak uz jsem ani nic jinyho nezkousel.

                                                    0 0
                                                  • kejda  

                                                    jak velkou máš čapu, já bych je zkusil, hodily by se mi barevně ke kolu :)

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Několik známých chodí k Trtíkovi, někdo sport95 (hokejové haly na Sportovní, tedy servis Montana původně v Řečkovicích na konečné) . A u Mishaka (Semilasso) mají nějaké Tecnicy (já tam loni kupoval Mach 1).

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Vidis, na Mishaka jsem zapomnel.

                                                    0 0
                                                  • babicak  

                                                    Dá se se skialpovýma botama jezdit na normálních sjezdových lyžích?

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Tak „jezdit“ se da, ale ta bota je mekka a nizsi

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    zalezi… v jednech kralovsky, ve druhych picovsky. ;-)

                                                    http://skitourguru.com/…tiva-synchro

                                                    http://skitourguru.com/…os-3-hi-cube

                                                    0 0
                                            • Karaya  

                                              Kdyby někdo chtěl, tak mám ještě z dob lyžarské kariéry Atomicy B9, docela dobrý model, včetně integrovaného vyhřívání. Stélka 29.5cm. Byl jsem na nich jen párkrát a lyžovat už neplánuju.

                                              0 0
                                      • JSt  

                                        nejaky vybehovy. :-D

                                        0 0
                                  • mastihuba  

                                    neboj já to čtu pozorně a reakce byla víceméně na všechny, jen jsem to šoupnul pod tebe jako neochvějnýho zastánce zimních treter. Když budu mít utaženou nohu tak mi bude zima dycky jak v dobré zimní, tak v dobré trekovce. Oboje je ošetřený tak aby se do toho nedostala voda.

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Rojda si koupil ty Force, tak budem mit dalsi reference.

                                      0 0
                                      • Paja  

                                        Jose je ma taky, prej teploucko, ale hned si stezoval, ze jsou siroky a hoblujou mu kliky.

                                        0 0
                                      • pepek  

                                        Force? Když nejseš uplně rozhodnutý, zda vyjet, tak myšlenka na obouvání těchto treter Force tě přinutí zůstat doma.

                                        Mám teda lodě číslo 46, ale jsou dole tak široký, že mi za dvě jízdy ohoblovaly kliku, musel jsem to řešit další vložkou, aby se natáhly nad nárt a nečouhaly tak moc do boku.

                                        Při brzdění si přišlapáváš plyn, což ti může rozhodit rytmus. Proč je mám obutý v autě? Protože ty boty si fakt nechceš obouvat někde u lesa v zimě, trvá to nekonečně dlouho a mohl bys přitom zmrznout. Takže trasy do 30km absolvuješ radši už obutý.

                                        Ale teplý jsou, za ty prachy a na obvyklé mrazy asi optimální volba.

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          A normalne mas velikost nohy jakou? 46 mam ja ty NW :-)

                                          0 0
                                          • pepek  

                                            Velikost sedí, Shimana mám taky 46. Je to akorát navíc na tlustou ponožku.

                                            0 0
                                            • Polka  

                                              Ja jsem se neptal jestli sedi, ja se ptal na velikost nohy. Takze mas normalni velikost bot 45? To mam ja se 192cm :-)

                                              0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                Asi ho máš malýho :D

                                                0 0
                                              • pepek  

                                                Jo 9,5/41. Já mám integrované ploutve od mala.

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  41 je 7.

                                                  0 0
                                                • pepek  

                                                  9,5/44 jsem měl napsat, je v tom hrozný bordel

                                                  0 0
                                                • Polka  

                                                  Noha 41 a k tomu tretra 46? WTF?

                                                  Edit: 44 to pak jo, tak ses asi kacer :-) Ale aspon je v nich teplo ne?

                                                  0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Normální anomálie.

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Děkujeme za první a podstatný příspěvek tohoto týdne. (Uplaveš prsama 1km za 20 minut?)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    …kdyz si taky vezme ploutve ;D

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Nejpodstatnejsi je tenhle.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    :-)

                                                    0 0
                                                  • babicak  

                                                    To je tak akorát turistickým tempem

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Už se vám to krátí, ještě den vás nechám mlet …

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Krátí, proto si přijeď zítra zamlet ke kulaťáku a rozloučit se s paní zimou!

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Kometa, voe.

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Bude i v TV. Můžeš mi pomoc rozchodit extender na wifi.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Pořádně si to zesil a dej si to na noční stolek :)

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    To je v hospodě.

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    minus 12 dnes a celkem pohoda, teplem bych to nenazýval, ale snesitelně. Asi je to akorát tak optimální na ty brněnské zimenky.

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    tak v lisni na kopcu 5min telefon a vomrzla ruka. todle nemam zapotrebi…uplne cejtim jak mi vrze studeny koleno.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    …a v hospode cajicek, rumicek a gulasek, co vic si prat :)

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Krb?

                                                    0 0
                                                • mastihuba  

                                                  to je délka v cm/ průměr v mm? :)

                                                  0 0
                                      • mastihuba  

                                        ještě je má Kamil vod nás ale nevim jak je na tom. Mě to připomíná exustary, který jsou fakt napiču :)

                                        0 0
                                        • Motyll  

                                          A já vůl si je dával na nohy.

                                          0 0
                                          • mastihuba  

                                            taky se ti hned rozpadly, tys nečetl návod :D

                                            0 0
                                            • Motyll  

                                              Návody jsou pro ovce :)

                                              Rozpadly, reklamace a znova na pikatchu. NW spokojenost. Ale nebudu správné měřítko. Nevadí mi kliky, které jdou ztuha, vrzající zadní nába… :)

                                              0 0
                                              • mastihuba  

                                                jj i na drtičovi jezdíš prvních 40km se zakouslou brzdou, abys neujížděl ostatním :)

                                                0 0
                                  • Motyll  

                                    Vyjmečně s Polkou souhlasím :)

                                    Anabázi s pohorkama jsem zavrhl dávno. Já si prostě jistější ve sjezdech připadám divně, pokud nemám zacvaklý SPD. Že musím dvakrát oklepnout sníh při nastupování mně tak nějak moc nevadí. (Zvládne to i devítiletý děcko). Kdysi jsem zkoušel různý alu folie, noviny, dokonce i vyhřívání na baterku atp. Blbost. Možná pro mimořádnou vyjížďku, ale systémové řešení to není.

                                    Za mne zimní tretry (o číslo a půl větší), kvalitní ponožka a je po zimě. S investicí do zimních treter je to u mě jako s IS Schwalbe. Vydrží léta ( respektive zimy). Cca v poměru 3 letní na jedny zimní.

                                    0 0
                                    • obda  

                                      Tak mne ty kufry párkrát namrzly a byl to teda opruz. Ale asi tlačím kolo častěji. Ano, ve sjezdech si nejsem na platformách tak jistý jako s SPD, řeším to tak, že jedu malinko pomaleji :) Pád jsem kvůli tomu ještě neměl, naopak o něco rychleji vystoupím, což se na ledu občas hodí ;)

                                      0 0
                                    • mastihuba  

                                      jistota ve sjezdu na platformách je čistě o tom na co seš zvyklej. Mne platformy víc serou v technickejch výjezdech, když teda jedu, ale jelikož je většinou nejezdim, tak sou nakonec výhodou i při tlačení. :) Na ledě kolo zahodíš daleko rychleji v platformách, to je empiricky dokázaný.

                                      0 0
                                      • Motyll  

                                        Já už su starej a opatrnej. A dle toho volím trasu.

                                        0 0
                                        • mastihuba  

                                          spíš čas :)

                                          0 0
                                          • Motyll  

                                            Naopak, vzhledem k tomu, že se musím řídit rozvrhem a bytnou, jezdím když je možnost. Bez ohledu na počasí.

                                            Dneska jsem vytáhl tranažer.

                                            0 0
                            • babicak  

                              Jj. stojím prstama na platformách, tak, jako by to byly SPD

                              0 0
                              • les  

                                Boty musí byt minimálně o číslo větší, skrze mikroklíma + tam šupni vložku s alufólijí. Tělo řádně zavodnit před jízdou, aby nehoustla krev. Jezdit v –15 tři hodiny je moc.

                                0 0
                              • les  

                                Totok:http://www.canis.cz/…-g48350.html

                                0 0
                                • babicak  

                                  Jo, to je dobré, ještě mám totok

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Presne ty pouzivam do trekovek a pak i do „gumaku“ na hon (pokud je bahno) – jako jedny z mala se v gumacich neshrnuji. Nicmene v zimnich tretrach se mi moc neosvedcily – tam pouzivam tenke letni a na ne pak jedny podkolenky, ktere pouzivam do lyzaku. Ta tenka odvede rychle pot do te silnejsi, a noha pak nezabne. Vlozku mam take s Alu, jak pise Bob.

                                    0 0
                            • kankrlicek  

                              Místo alobalu noviny. Mezi tretru a návleky jsem dával noviny, pak jsem zakoupil zimní tretry. Noviny mají jedinou nevýhodu – čas nazouvání.

                              0 0
                          • pepek  

                            Tos ovšem asi dost dobře neposlouchal: já nemám platformy, ale obyč. ohrádkové pedály, čímž je prostup tepla značně omezen z důvodu nížší tepel. vodivosti oceli a nepatrné styčné plochy s botou. Také obuv je značková: zimní Dien Bien Phu. Letos už ovšem nasazovat nebudu, pokud nebude Force stačit, tak budu doma.

                            0 0
                          • obda  

                            Tak záleží, jaké máš ty platformy a jak tlustou máš podrážku na botě. –12 už je dost. Trochu pomůžou ty reflexní vložky. Pod –8 jsem zatím nejel, takže mi ty moje platformy stačily. Ale pokud bys chtěl plastové, tak děcka mají na kole něco takového: https://www.kupkolo.cz/…zene_z89913/ (a zatím dobrý :))

                            0 0
                  • Excel  

                    Tímhle se dá solidně zocelit…nebo taky ne.

                    0 0
                    • Motyll  

                      Já s nima doma nebudu :)

                      0 0
                      • Excel  

                        Takže promyšlená akce. To se cení. :-)

                        0 0
          • mastihuba  

            ted sem dosel z vincku a za voknem to slunko vypada trochu jinac :-) divim se ze to zedne vcera nevodfouklo :-)

            0 0
            • les  

              Potkal jsem ho v Pozoráku a docela se trápil :)

              0 0
              • mastihuba  

                vcera stehovali gauc do cyklokavarny. :-)

                0 0
        • RomanH  

          Delas chybu. Vyjel jsem sice jen na 3 hodiny okolo komina, ale stalo to za to. Na rozdil od predchozich dni nefoukalo, slunicko, –8, krasne primrzlo – drzelo to i na ledu.

          0 0
    • mastihuba  

      muze zacit mrznout :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Poprvé od Mikulajdy na koňu, zablácené jak krosař z Valkenburgu, ale vysmáté, cca 2kg posvátné půdy jsem si přivezl dom :) Artuš je strašně nefotogenický ;)

      0 0
      • LM  

        Artuš na fotkách vypadá nějak moc čistě – kudy přesně jsi jel nahoru do obory? :-)

        Já jsem to vzal kolem Kohoutovického potoka, kde to bylo celkem cajk (většina trasy pod listím), jenom zelená TZ od Kohoutovic k oboře byla pěkně blátivá. Méně frekventované lesní pěšinky na Holedné pak už krásně sjízdné (lehce navlhlo), jenom tady jsou poražený stromy a odřezaný větve, takže je potřeba kolo asi 20 metrů poponést…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Vod Myslivny to začalo :) Nechápu, jak to, že mám zasranej i batoh, nevšim jsem si, že by blatník sjel do boku.

          0 0
          • LM  

            Doporučuju vozit na batohu pláštěnku. Bahno na tom moc nedrží, po zaschnutí se to krásně odláme a batoh pod tím čistej :-).

            0 0
            • hony007  

              Pláštěnka sou ale gramy navíc :-)

              0 0
              • LM  

                Pláštěnku na batoh vozím pořád v kapšičce na spodku batohu (která je k tomu určená), takže to vyjde na stejno :-)

                0 0
          • Polka  

            To máš čistý, ale udělej už něco s těma klikama!

            0 0
            • Smazaný účet  

              Udělal jsem to tradičně po svojom, objednal jsem ty čínský ludry (systém Shimano uchycení L kliky, Sh. misky, převodník spiderless Sram 34z bych u GX Eagle klik stejně musel asi objednávat zvlášť tak jako tak, karbonový X01 nějak nechci), když budou stát úplně za houno, koupím DUB.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Takže teoreticky bych měl získat all black Sram spiderless look (za 1400+900), ale zároveň zachovat stejné Shimano vnitřní průměry levé i pravé misky oproti GXP a imho lepší systém dotahování levé kliky než Sram, ale v praxi může být vše jinak, že :).

                0 0
            • Smazaný účet  

              Hezčí?

              Ušetřil jsem, + 100g, převodník šmajdá o 2 mm, ještě uvidím jak řetězová linka, loga laser, chtěl jsem acetónovat :)

              0 0
              • Polka  

                Než ty stříbrný určitě, ale já jsem psal sram, ne mpx. Co jsi teda ušetřil? :-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Nechtěl jsem se zbavovat dobře utěsněných XT misek.

                  0 0
                  • Polka  

                    To nechápu, XT střed jsem musel kdysi snad 2× měnit. Cenově sice ok, ale nic dobře utěsněnýho to teda nebylo.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Možná ne, ale nemohl jsem se nějak dostat k docpání ložiska.

                      0 0
                • Smazaný účet  

                  Prowheel 1400,– (v balení osa BSA) + 900,– Sram 34z převodník

                  Sram GX 2500,– + 700,– osa GXP, + 900,– Sram 34z převodník (standardně 32z převodník)

                  0 0
          • pepek  

            Asi špatná volba trasy, místa a času.

            Jde to vychytat i lépe :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jsem čekal, kdy se s něčím takovým ozveš. Já to mám jinak: neplánuji, předpověď moc nesleduji, cestičky neznám. Musím se dobře vyspat a mít ideální náladu, odtáhnu se od obrazovek, vyhrabu se z baráku a až pak teprv přemýšlím, jaký naberu směr :)

              0 0
              • pepek  

                No.

                . . . . a bláto na holedné není, byl jsem tam v pátek a prostě tam není . . . nikdy.

                Je třeba používat zaručeně bezbahenní záložní trasy

                0 0
                • LM  

                  Kopce okolo přehrady taky OK. Jenom sjezd od Ríšovy studánky po modré TZ k Hradu Veveří byla trochu divočina (jel jsem tudy dnes poprvé tak jsem se nechal překvapit :-))

                  0 0
                  • chemik_mara  

                    To koryto (zhruba v polovině MTZ) může být v tomhle počasí výživný. ;-)

                    0 0
                    • LM  

                      Bylo, i se zubatejma pláštěma jsem musel dávat bacha abych neskončil v tý díře uprostřed cesty :-)

                      0 0
                      • scoty  

                        :)já dycky, když tam padám, tak přeskočím na druhou stranu a dělám jakoby nic..:)

                        0 0
            • Paja  

              …i jeste lepe :D

              0 0
              • RomanH  

                wunderbar :-)

                0 0
                • Paja  

                  Dnes Nera Folgarida hervorragend ;)

                  V noci to zmrzlo, rano –10 °C a pripadlo na to trosku prasanu, fantastisch :)

                  0 0
            • Karaya  

              Ano, trasu i sport je potřeba volit s ohledem na podmínky :-)

              Šaomi opět nezklamalo, cesta se tam klikatí, až by to jeden neřekl ;-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Vyplatí se kvůli dvěma víkendům v roce mít vůbec nějaký lyže?

                0 0
                • Karaya  

                  To zase přidej, loni jsem naběhal přes 150km a letos to bude určitě víc. Akorát musíš kromě běžek mít i auto…

                  0 0
            • bernie  

              Tohle je špatná volba trasy – místa – času /nad 500 to prostě drželo :)

              0 0
              • mastihuba  

                je to na hřebíky nebo spíš na bajka s upuštěnou gumou?

                0 0
                • les  

                  Na hřebiky to nebude. A sněhu je málo. Modrá hore bude fain. Jedete někdo ftédňu ?

                  0 0
                  • mastihuba  

                    ja mam vrniho pod kontrolou na Chopku, zelenou tady nemají tak do něj leju čučo. :D

                    0 0
                    • Polka  

                      Borovička nic? :-)

                      0 0
                      • mastihuba  

                        zkusil to s jegrem, ale zatim se rozkoukáváme :) do soboty daleko. Ty dvě lejdy co jsou s nama, tak nás v podstatě k ničemu nepotřebují. :D

                        0 0
                        • Motyll  

                          Spíš na ně dávejte majzla. Ať neproběhne nějaký import.

                          0 0
                  • Smazaný účet  

                    Možná…

                    0 0
              • Smazaný účet  

                Ntvl, když vidím ten lesk na cestě a „oldskůlovou“ opravdovou žiletku… :)

                0 0
              • Polka  

                A to snezilo kdy? Mne to v brzke nedelni rano minulo…nastesti, jinak bych tam byl asi doted.

                0 0
                • bernie  

                  V neděli dopolko jsem jel do Brna na mezinárodku, podívat se na psy – vánice, ale „sedláci“, takže kolem poledne jsem se vracel a jen mokro. Když jsem pak šplhal odpoledne od račickýho zámku, tak bylo jasný, že v lese něco bude, ale toto mě fakt zaskočilo. Ale projel jsem :)

                  0 0
                  • babicak  

                    Sněžilo cca od 6 do 12, pak se rozsvítilo sluníčko, krásné jarní poledne, po 15. hodině se již dalo pěkně vyjet. Místa, kde svítilo sluníčko byla suchá, tam, kde nesvítilo leželo pěkných 5 cm sněhu, a tam, kde jezdili lesáci ledové koleje, ale dalo se projet mezi nimi.

                    0 0
                    • bernie  

                      …jenže mezi těma kolejema pod čerstvým cukrem taky byly ušlapané zmrazky :( Takže radši pěkně po kraji ledové stopy.

                      0 0
            • les  

              Pro zasmání: https://automix.cars.cz/…g-skoda.html?…

              0 0
            • RomanH  

              Taky je moznost volit den. Dneska to slo i takovou pasti, jakou je cervena z Ujezda na Safrankuv mlyn. Rozmaznutejma fotkama Vas trapit nebudu.

              To P@x : Uplne Te chapu, taky usmev od ucha k uchu. Dulezite je vyjet.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Našel jsem Ti hospu: https://www.prvnidoubravnicka.cz/ ;)

                0 0
                • RomanH  

                  Blee :-) No v Doubravniku jsem dnes taky byl, ale na jidlo jsem si dojel az do Tisnova na jatka a pivo jsem si dal az doma. Mam pocit, ze brzy prijdeme o sjezdik po zelene kolem Perstejna do Nedvedice – radi tam lesaci a delaji tam pesi okruhy :-(

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Čéče, možná bys byl překvapený, přes plný půllitr bylo krásně vidět, 12° Herkules hořká jak sviň, při pondělku hospoda plná, dokonce jsem potkal RebelYella.

                    0 0
                    • pepek  

                      nésu žádný znalec, ale mně tam to pivo nějak smrdělo a nechutnalo. Předtím jsem ho měl myslím Na Gruntě a taky to nebylo nic moc.

                      0 0
                    • RebelYell  

                      Jj, to byla nahodicka ;) Za mne pivo moc dobre, akorat bylo fakt prechlazene. Herkules 12° za mne nej, paradne horka ;)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Já neviděl na výčep, ale zřejmě maj předchlazený krýgly.

                        0 0
    • bagr84  

      Nazdar kucíííí!

      0 0
    • bagr84  

      Nepovaluje se vam doma nahodou nekomu prebytecny zadni kolo (29"), naboj na osu 142/12? Shanim nejakou mrdku na trenazer.

      0 0
    • Motyll  

      Jsem měl za to, že bezpečná investice je do nemovitosti. A ono i do plastových kostiček…

      0 0
      • les  

        Středa ?

        0 0
        • Motyll  

          Vyjímečně čtvrtek. Ve středu musím hlídat nejmenšího (nikdo ho nechce).

          0 0
          • les  

            Pojedu dnes. Před setměním hore. Volal mě včera J.CH. Že jede. Tož vytahni juniora na palačinku :)

            0 0
            • Motyll  

              Uvidíme, ještě musím zapojit internet důchodcům v Ochozi a nevím jak budu stíhat.

              Zítra půjdu každopádně.

              0 0
            • Motyll  

              Jestli jste jeli – musela to být krása. Záviděl jsem. Dojel domů o půl osmé a to už bylo pozdě. Sláva byl? :)

              0 0
              • les  

                Bylo to super. Sláva nebyl :)

                0 0
        • Smazaný účet  

          A co „západní“ klika?

          0 0
          • pepek  

            Taťkové lyžují se šklebáky, maňas je asi v ilegalitě, zbytek se bojí vylézt ven do zimenky.

            0 0
            • LM  

              Nebojí ale podle Aladina má ve středu odpoledne/večer celkem solidně sněžit a na to vám seru :-)

              btw: Nechal jsem si zrepasovat tlumič, koupil pořádný světlo, párkrát to projel a včera jsem si všimnul že mám naprasklou zadní stavbu, takže mne čeká reklamace :-/

              0 0
              • les  

                Al full. To je jistota :)

                0 0
              • Smazaný účet  

                Neměnils teďka ložiska?

                0 0
                • LM  

                  Ty jsem naštěstí ještě ani nekoupil, jinak bych byl nasranej o to víc. Takhle to alespoň už nemusím řešit :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Máš to ještě v záruce? Nemá praskající Spectral svoje vlákno?

                    0 0
                    • LM  

                      Záruka na rám je 6 let a mám ho 2,5 roku. A ano, máme vlákno i s hlasováním komu to už prasklo a kolikrát (kde však nelze změnit původní hlas když se stav změní).

                      0 0
                      • pepek  

                        ehm. . . a platí ta záruka i na zadní stavbu?

                        0 0
                      • pepek  

                        záruka platí jistě i pro zadní stavbu?

                        0 0
                        • LM  

                          Ano, dávali komplet nový rám + novou zadní stavbu a české zastoupení přehodilo komponenty ze starého rámu na nový. V prodloužené záruce za mírný poplatek za tento úkon (to přendání kompoment). Teď ale mají nový model (boost osy, jiný rozměr tlumiče), takže doufám že ještě dostanu ten starej.

                          0 0
              • RebelYell  

                Ale fuj :/ No, uvidime co u mne.

                0 0
              • Smazaný účet  

                K tomu sněhu, když vylezeš z hospy do tmy s ideální hladinkou (nabízející se vtípky již nejsou vtipné) a vjedeš do čerstvýho sněhu, má to svoji osobitou romantiku :)

                0 0
                • mastihuba  

                  o tom by se dalo polemizovat, ale v kazdym pripade na snehu krev netece :-)

                  0 0
            • RomanH  

              Tak tak. Dneska Bukovka/Cenkovice, pocasi vyborny, a na vlek jsem stal max. 10 minut na Bukovce ve spicce.

              0 0
            • Jaroslávek  

              Vykašli se na politiku, tady máš cosi: https://sport.idnes.cz/motorsport.aspx

              0 0
          • Jaroslávek  

            V rekonvalescenci to nebudu pokoušet.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Nemáte někdo 1mm podložku pod BSA/GXP misku (standardně se přikládají 2,5mm)? Nebo kliky 2 mm mimo osu jsou v poho?

      0 0
      • Polka  

        Mam dve 2,5mm hlinikovy a dve 2,5mm plastovy, jedine ze by sis je nechal zbrousit na pozadovanou tloustku. Posunuti 2mm jsou ale uplny hovno, takze pokud nejses Mlok, tak na to ser ;-) Ja to vozil kdysi posunuty snad o 4–5mm a v pohode.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Pěkná kůpelňa, ještě trošku víc prostoru a sítko na kamínky … :)

      https://bydleni.idnes.cz/foto.aspx?…

      0 0
      • okam_z_brna  

        Pěkný tak akorát na fotku do katalogu a hotovo. Během sprchování chtě nechtě nacákáš na všechno okolo a hlavně se sprchuj u okna. Prostě designová blbost, ale praktický využití nula. Nebo snad někoho baví po sprše vytírat celou podlahu koupelny, aby si tam mohl jít za půl hodiny na záchod a nemusel šmatlat po mokré podlaze?

        0 0
        • mastihuba  

          tak kdyby to takhle měla dvacetileta sousedka proč ne :) jinak mi to připomíná sprchu s hajzlem na invalidovně, ale tam mají nerezový držadla a předpokládá se tam pohyb s vozejkem :)

          0 0
        • Smazaný účet  

          Chce to mít partnerku troch míň pintlich. Já osobně mám po sprchování ve vaně zašplíchanou celou koupelnu (vodou) tak jako tak, a hajzl bych nikdy dohromady nechtěl. I když, jak projíždím brněnský byty do 2 mega, to jsou šílený špeluňky :/

          0 0
          • okam_z_brna  

            Vana pochytá dost vody svojí plochou, ale tady není nic, jen dlažba a všechno jde do místnosti.

            0 0
          • Excel  

            Todle vypadá dobře, uprostřed ráje MTB, zastávka u nosu, do dvou mega s přehledem aj s provizí realitce.

            0 0
            • okam_z_brna  

              Jako jo, ale dojížděj do Adamova. Navíc z toho města mám depresi jen co tama projíždím na kole :D

              0 0
              • babicak  

                Z Adamova do Brna vlakem super, jsi za chvilku v centru a nemusíš shánět místo na zaparkování. Z druhou větou naprosto souhlasím.

                0 0
            • pepek  

              38m2 – to je ale jen obývák, ne? A rachot nádraží pro vláčkaře jako bonus.

              0 0
              • Excel  

                Pro solobikera, začínajícího od píky úplně v klidesu.

                Předzahrádka, terasa,velkej sklep, umejt to bude kde, cihlák po totálce, s vlastním kokotlem, nízký náklady na provoz, parkování v klidesu… co potřebuješ jako víc?Jestli je to u dráhy o to líp do hokny, a rozdíl mezi bytem na Úvoze a vláčkem už tam moc nevidím.

                Co chceš jako do dvou mega i s provizí realitce v Brně vhodnýho.

                0 0
                • RomanH  

                  Koupil bych pozemek a na nej postavil mobilheim/marin­gotku/drevenou zateplenou boudu/kontys

                  0 0
                  • JSt  

                    za cenu zasitovanyho pozemku mas komplet ker ready k plnohodnemu bydleni…

                    0 0
                    • RomanH  

                      Jak kde. A da se bydlet skoro i bez siti – borec u nas postavil bokem roubenku, vlastni studna, jimka, topeni na pevna paliva, polni cesta… Vicemene potrebuje jen elektriku.

                      0 0
                      • JSt  

                        to je kompromisni prezivani na dnesni dobu. na chatu nebo chalupu proc ne. ;-)

                        0 0
                        • RomanH  

                          Tak P@x rodinu neplanuje (minimalne zatim), pozemky na cene neztraci. Ale jasne, kazdy to ma nastavene jinak – treba pro me je mesto symbolem „fabriky“, kam jezdim vydelavat penize, a za nekterymi sluzbami (lekar). Nekdo jiny chce zase pohodli a zazemi mesta, kazdy se musi rozhodnout sam.

                          0 0
                          • mastihuba  

                            tvl. co si mam predstavit pod pohodlim a zazemim mesta? narvanej obchodak s picovinama a nemoznost zaparkovat pred barakem? nebo souseda co dela bordel s coklem po celym baraku? :-)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Tak já osobně mám rád hlavně tu anonymitu. Třeba nákup snídaně v Nísvačilce v Coopu, to je zážitek. Každý tě pozdraví a důchodkyně před tebou, který maj čas na nákup celý dopoledne, ale první tam stojí než otevřou, pak s pokladní proberou veškerý události předešlého dne … :)

                              0 0
                              • mastihuba  

                                tak na toto su imunni me je jedno kdo me uvidi sedet na zahradce v hospode :-) na buku uz se radeji ucitelka deti ve skolce nepta co jste delali o vikendu. jednotna odpoved ze si hraji u lade na zahradce ji malem dostala k chocholouskovi. me se naopak libi kdyz se lidi znaji.

                                0 0
                                • Motyll  

                                  Už to taky není co bývalo… Ale jinak za mě město ani za prase. I když teď mi bydlení na lontu dělá u dětí logistický problém. Jenže to za pár let (se těším) pomine. A budu mít klid.

                                  0 0
                            • obda  

                              3 minuty na salinu, deset minut do hokny, nemusis detem delat taxikare (i na gympl to maji kousek pesky), kdyz jsi zapomnel neco koupit, obchod mas za rohem, z hospody dojedes salinou/busem … A zahradku mam a do 5 minut su v lese :) Pred barakem mi nikdo parkovat nesmi (vjezd) a sosusedi az ve vedlejsim baraku :)

                              0 0
                              • Polka  

                                Neskutečné, ideální život :-)

                                0 0
                                • obda  

                                  Tak viděl bych i výhody vesnice, ale dotaz zněl „co si mam predstavit pod pohodlim a zazemim mesta“ ;)

                                  0 0
                            • JSt  

                              no… rekl bych ze vyhrocene sousedske vztahy byvaji spis na dedine. ve meste si tak nejak kazdej hledi svyho. ;-) ted jsme byli tyden na chalupe v dedine, kde nic neni. zena prohlasila, ze bydlet tam, stane se z ni biomatka a bude chodit chlupata bosky s deckem v satku do lesa. tam totiz objektivne nic jinyho delat nejde. na tyden prijemny zpestreni, ale trvale zit na lonte je max na poklidny duchod, pokud starouskum slouzi zdravi.

                              0 0
                              • Motyll  

                                Tady u téhle debaty vyloženě chybí hajnej.

                                0 0
                                • mastihuba  

                                  no von neni lont jako lont ze… a to ze si v baraku kazdej hledi svyho, taky neni uplne cernobily. uz jen sprava spolecnyho majetku umi barak pekne rozebrat. :-)

                                  0 0
                                  • JSt  

                                    nic neni neresitelny, ale az rodinny zivot mi zacal naplno ukazovat, o kolik je mesto pohodlnejsi (minimalne v nasem pripade). kamaradi s ± stejne starym deckem se nedavno odstehovali z koenigu do vranclu, aby vymenili ker za barak – odrizli od sveta, v pici. nepopiram, ze nekomu to muze vyhovovat. na druhou stranu pro nekoho je i brno maly. ;-)

                                    0 0
                                    • mastihuba  

                                      „To máš z toho života, jakej vedeš. Ale to je taky z toho, jaký lidi ty si vybíráš. S jakejma lidma ty se stýkáš. “

                                      0 0
                                    • Excel  

                                      Je skvělé, že všichni nechtěj žít ve městě stejně jako je skvělé, že všichni nechtěj žít na lontě.

                                      0 0
                              • les  

                                Tak nevím. Na ulici máme devět domů starousedlíků a tři novostavby auslendrů. Všichni se máme rádi a pomáháme si. Porovnání lidí z vesnice a z Brna mám v haklu víc než dokonalé. Víc se raději rozepisovat nebudu :D

                                0 0
                              • RomanH  

                                No ja bych byl daleko stastnejsi treba na celorocne obyvatelne chate v Sarce, nez v 1+1 na Kamenaku. A bambitku mam vyholenou :-)

                                Ale jak rikam, kazdy to ma jinak – Depic bydli ve meste a maka na lontu :-)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Jelikož ve městě už CorelDRAW bez řidičáku dávno nestačí. Za 20 let jsem se nikam kariérně neposunul, a vypadá to, že to tak zůstane. Na senior grafika nebo samostanýho graf. designéra nemám náturu. Ale můžu to svést na diagnózu hovnózu :)

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    jako vyvoj sovtu je prekotnej a pokud tu lajnu nechytnes zavcas tak si casem fakt asi neskrtnes, to vidim u kolegu co delaji se starejma programama jak postupne dou dohajzlu, a nektery veci od nich sou defakto k smichu.

                                    0 0
                                  • mastihuba  

                                    jako vyvoj sovtu je prekotnej a pokud tu lajnu nechytnes zavcas tak si casem fakt asi neskrtnes, to vidim u kolegu co delaji se starejma programama jak postupne dou dohajzlu, a nektery veci od nich sou defakto k smichu.

                                    0 0
                                  • Karaya  

                                    A ten řidičák nemáš proč? Však nemusíš mít auto a přesto můžeš mít papíry, ne?

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Proč jsem nebyl schopen udělat si řidičák za 20 let? Proč jsem nebyl schopen naučit se Adobe CS? Proč jsem se nenaučil angličtinu? Proč jsem prošustroval 1/2 baráku? Proč bydlím se ženskou, která šuká s jiným? Proč?

                                      0 0
                                      • kejda  

                                        nemáš popito?

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Bohužel ne. Sleduješ rozvoj psychózy v přímém přenosu. Začalo to řemeňákem.

                                          0 0
                                          • kejda  

                                            Řemeňák? No mám nějaký to pivo v sobě, ale tohle fakt nevím co je… zlobíš se na tu vidlu :))?

                                            0 0
                                            • Polka  

                                              Řemeňák ;-)

                                              0 0
                                              • Karaya  

                                                to bylo náhodou moc pěkný kolo. Jen bych otočil forbec a sklopil páky a je to na *****.

                                                0 0
                                                • RomanH  

                                                  A hlavne v podstate z meho ciste teoretickeho pohledu bezudrzbove. Jenze Patrik to porad srovnaval se silnici.

                                                  0 0
                                                  • Paja  

                                                    Hlavne, co si tak pamatuju, byl dost nasranej z toho, jakej ma Alfine odpor hlavne na tezkejch prevodech.

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Synergický efekt odporu řemene a odporu převodovky = peklo. Ale to jsme mu taky říkali, že.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Kdyz uz stavim takovy kolo, tak musim vedet proc. Podle me to melo smysl jako presunovadlo v pripade spatneho pocasi (pokud to nechtel resit treba festkou). Kdyz za spatneho pocasi nejezdil, asi to nemelo cenu stavet. Resit u toho nasledne odpor mi prijde mimo. Ale nejel jsem na tom, tak ciste teoretizuji.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Kdyz uz stavim takovy kolo, tak musim vedet proc

                                                    To by si mozna mel nekam povesit ;)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Existuje i opak deprese (možná by šla najít i nějaká paralela s lehokolem).

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    nic neni idealni. celopevny kolo moc drnca. celoodpruzeny chce moc servisu. bud jsi neco z toho prijmout nebo jsi odsouzeny byt vecne nespokojeny.

                                                    0 0
                                          • pepek  

                                            A tady na tom BF jsme ti vždycky říkali: nekupuj to, nekupuj to, nekupuj to . . . . ale je to marný, je to marný. . . .

                                            0 0
                                • JSt  

                                  mas pravdu, ze okrajove casti mesta jsou, kdyz mas auto, co se casu dostupnosti tyce ± to samy jako dedina kus za brnem. v soucasne dobe notne vyuzivame, ze jsem doma z prace na kole za 5min, moja matinka za 10min trajfem, otec za 15min. takze babka s dedkem si uzijou vnoucete a zena nemusi byt furt uvazana u ditete. na chalupe s latrynou, kamnama a velkou zahradou travime minimalne jeden vikend v mesicu – takze decko neni ani o tohle osizeny. minimalne v tuto chvili si dost tezko dovedu predstavit pro nas lepsi reseni.

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    jaky si to udelas… me se treba dlouhodobe nedari presunout hoknu na lont a pritom uz to bylo tak blizko(paradoxne i daleko). mel bych to pesky cca 10 min.

                                    0 0
            • Motyll  

              Tak ta poloha asi nebude úplně přesně.

              0 0
        • Polka  

          Ti architekti kolikrat mysli jen na design, ale prakticke vyuziti nikde. O tom svedci i ty zasuvky blizko vody na kuch. lince, bezpecaci by zaplesali :-) A to mega okno v koupelne…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Dřív snad ani být nemohly, na Konečňáku v koupelně zásuvky nebyly. Okno v koupelně a kapradiny jsou můj sen.

            0 0
            • Polka  

              Taky mame okno v koupelne, ale maly a vejs a se zaluziema samozrejme.

              0 0
          • obda  

            Nechce se mi to dohledávat, ale tohle by mělo být podle normy ok. Beztak je dobrý tam mít fíčko.

            0 0
            • Polka  

              Normy fuckovat natoz EU normy ;-) Staci selskej rozum. Zasuvky jsou sice vys, ale i ten elektrospotrebic bude hned vedle drezu, coz je naprd. Zrovna zde to ty zasuvky podle me hyzdi a schoval bych je do linky do takove te vyjizdeci svisle „zasuvkovny“ uprostred mezi drezem a sporakem, coz se zrovna u tak male kuchyne primo nabizi.

              0 0
              • JSt  

                ty vole… jestli bych mel strach z vody u zasuvek, bylo byto presne to, cos odkazal. ;-)

                0 0
                • pepek  

                  :-D Tam bude nejen voda, ale i kafe, polífka . . . . no a pak to panička bude chtít vyčistit :-)

                  0 0
                  • Motyll  

                    Šak Polka píše, že na normy kašle. Žádná ovce :-)

                    Ale jinak pokud je instalace mladší cca 15 let, tak riziko nehrozí. Už nemá cenu házet tchýni do napuštěné vany fén pod proudem.

                    0 0
                    • les  

                      Nacházet se s tchýní v koupelně, ještě při koupání, to je nestandartní :) To si spíš dokážu představit prodlužku s rostrojkou, na sprchové hadici, než totok :)

                      0 0
                      • Motyll  

                        Otevřeš dveře, připravený fén zapneš do 230 VAC, hodíš do vany (stačí periferní pohled), odcházíš…

                        0 0
                • Polka  

                  Takže máte ty zásuvky co dával v odkazu Depka? ;-)

                  0 0
                  • JSt  

                    takovy ne. obycejny tanga z abb. :-) ale umisteny stejne jako v depycove odkazu. ono, kdyz nekde zustane stat voda, byva to zpravidla na lince, ne na zdi. ;-)

                    to tvoje je elegantni reseni na stolech ve verejnych prostora, kde si nekdo muze strcit do elektriky telefon nebo notebook. trvale strcenou varnou konvici vedle drezu bych tam mit nechtel. ;-)

                    0 0
                    • Polka  

                      Taky mame klasicky abb, na stene, ale mimo hlavni pracovni plochu a drez. Nevim jestli varis, ja teda hodne a dost casto zasiram pri michani a vareni tu stenu, na lince jsem teda potopu nemel nikdy.

                      A kdyz se ted divam, proc to sem ten Depyc vlastne vubec daval? Vzdyt to byla hlaska uplne bez kontextu na neco :-)

                      0 0
                      • Excel  

                        Čéče, řekl bych, že tady máš máslo na hlavě ty. Depič dal odkaz a řešil fotku koupelky, vo nějaký lince nemluvil. Ty ses mimo téma navez do zásuvek v nějaký kuchyni. Až teď jsi mě donutil na ně kouknout a imho jsou úplně v pohodě, od sporáku jsou daleko a od baterie tak akorát, tak ti nevím co v tom máš za probléma. Je třeba na to kouknout globálně, je do dřez a baterie jako prase. ;-)

                        0 0
                        • Polka  

                          Hlava pomazana…a proc sem teda daval tu koupelku? Nechapu. Tady se od zacatku vlakna resi koupelky? Ty zasuvky jsou zejmena hnusny, navic 4 kusy, jak kdyby se jim tam mely na tak malou linku vejit 4 spotrebice zaroven…ulet proste :-)

                          0 0
                          • Excel  

                            Na to se vyser, to vymyslel nejakej archal a kdyby je dal dal vod drezu nebylo by to symetricky vuci spare obkladu, te past vedle pasti… .

                            0 0
                      • Smazaný účet  

                        Já sem dával koupelnu pro kolo a ty furt řešíš nějaký zásuvky na lince. Jako na Konečňáku nejsou zásuvky skoro žádný, takže prodlužka z prodlužky z prodlužky, světla jsou zapojený obráceně. A ještě je to v hliníku.

                        0 0
                        • Paja  

                          On asi nikdo z nich nepochopil, ze se ti ta koupelna libi na myti kola…;)

                          0 0
                        • Polka  

                          Myt kolo v koupelne? Aha, to je ve meste asi taky uplne normalni :-D

                          0 0
                          • mastihuba  

                            tak tebe nebo kolo, to už je asi šumák, depka to má navíc dycky od krve :)

                            0 0
                        • LM  

                          Tohle by ti na mytí kola venku před barákem nestačilo?

                          Když ten největší marast oškrábnu klacíkem, tak mi to stačí na umytí fest zasranýho kola včetně pláštů. Normálně ******** kolo se obejde i bez klacíku :-)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Ale já jsem líný to umývat před barákem v holubincách a psích hovnech. Hadřičkuju radši na letákách v předsíni :)

                            0 0
                            • LM  

                              Kdybych měl kolo „hadříčkovat“ vevnitř tak přes konec podzimu, „zimu“ a začátek jara radši nejezdím nikam :-)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                To bych se musel navlíct, nabrat vodu do kýbla, vzít smeták, sjet s kolem dolů výtahem, najít místo s min. výskytem hoven, což není lehké, pořádně ho ošudlat, vytvořím mrznoucí kaluže, pak jít s kapajícím do výtahu, gumy stejně zůstanou zabordelený, ještě nějaký čas bude odkapávat na chodbě, …

                                0 0
                                • LM  

                                  Já si ten postřikovač nachystám ke vchodu do baráku (zevnitř:-)) než jedu ven. Pak ho jen vytáhnu ven a opřu kolo zadním pláštěm o protější barák – na trávníku kousek nad odtokem do kanálu. Mechanicky očistím klacíkem, ošplíchnu ostřikovačem případně i pošudlám smetákem. Opláchnu. Zvednu za rám do vzduchu a oklepu. Otřu hadrem téměř do sucha (pláště ne, ty nechávam mokrý) a je to. Práce na 10–15 minut max.

                                  0 0
                                • RomanH  

                                  No ja kvuli tomu (a jeste grilu) stavel barak

                                  0 0
                            • Polka  

                              Ve Slatine pokud jsem to mel hodne zasrany, tak jsem se s tim vzdy stavil na benzince na Hviezdoslavove a za max. 20Kc (kdyz si nejvetsi blbec na zemekouli) byl pokoj ;-)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Pánové, kolik z Vás umývá bike po bukopříjezdu dom???

                                0 0
                                • Polka  

                                  Zimáka umývám zpravidla jednou ročně, někdy na jaře až sleze sníh a lehce vyschne blato.

                                  0 0
                                  • les  

                                    Taky tak.

                                    0 0
                                  • obda  

                                    Tak nejak :)

                                    0 0
                                  • pepek  

                                    No asi není špatný to sem tam umýt a prohlídnout-teď jsem obrátil žraloka hore kktom a zjistil, že mi bowden dole u výstupu z rámu vybrousil drážku asi 6 mm dlouhou. Jak s tím ta zadní stavba furt cvičí, tak to vybrousil. Přitom má jen trochu sedřený plast. obal.

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Se podívej na novýho epica jak to odírání pěkně vyřešili.

                                      0 0
                                      • pepek  

                                        nemáš foto, abych to nemusel hledat?

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          Tuna…

                                          0 0
                                          • Jaroslávek  

                                            Pěkně Jura:-)

                                            0 0
                                            • Polka  

                                              ? To neni moje voe ;-)

                                              0 0
                                              • Jaroslávek  

                                                Chválím zaměstnance, ne ?

                                                0 0
                                                • Polka  

                                                  Co ten s tim ma spolecnyho?

                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Ale copa copa? Šroubovací misky :)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Prej si lidi stezovali na skripani v PF30, ja s tim teda nemam problem. Ted si zas budou stezovat na bordel skripani misek v zavitu, to je furt dokola :-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Furt dokola to je, ale vymění to i lama jedním klíčem, pokud to není zarostlý.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    To stejny ale plati i u PF30.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Na PF potřebuješ vyrážeč/tyčku a origo lis nebo závitovou tyč s matkama a pořádně tlustýma podložkama. A vůbec se té misce nemusí chtít jít rovně a vůbec nejde poznat jestli to máš ještě volný, nebo už destruuješ domek.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Nic takovyho vubec nepotrebujes. Blize vysvetli Pepek.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Pepek žije v jiným světě, kdy má vše opraveno bez problémů do 5 min. a za každého počasí dojede s blýskajícím se kolem. Můj svět je zcela jiný.

                                                    Všechny PF sere jenom vás dva ne. Jak jsem byl rád, když jsem měnil teď ten odříkaný Sram GXP, že jsem si pořídil „BSA ořech“ na ráčnu (takový ten klasický klíč se mi rozevíral) a výměna byla opravdu záležitostí minut.

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    To jsem nikdy netvrdil, naopak bylo období, kdy obě kola vrzala až jedno prasklo. Ale strčit do středu plíšek tvaru oválu, nebo obdélníka, pootočit o 90° a vymlátit to ven uplně stačilo. Ale ty máš asi jiný systém, který nelze opravit. Tlačit ten plast, nebo ložisko do plastu taky nebyl problém. V nejhorším tam z druhé strany strčíš převodníkovou trubku a tím to máš vedený. Pokud používáš ty tvoje exotické komponenty, tak ti ovšem asi není pomoci :-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Ale já s výměnou PF neměl problém, jen bych netvrdil, že je to stejně snadné jako s BSA.

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Ale to my taky netvrdíme, ale děláš to možná jednou za 5 let a rozhodně je to snadnější, než rozprodávat nevhodné kolo po dílech :-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Nečteš důkladně dnešní konverzaci. Pijéra po dílech nikdo nechtěl (jen hafo lidí deore brzdy), přitom Alinče tvrdí, jak je to výhodné po dílech.

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Ok, redakční oprava: „výměna ložisek na PF je jednodušší, než prodávat nevhodné exotické kolo, ať už celé, nebo po dílech“

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Nemohu za to, že dnešní svět je marketingový matrix, kde objektivní kritiky produktů nikdo nepíše, nebo jsou cenzůzovány :) A to co se děje v cykloprůmyslu za posl. pár let, to je kabaret, každý rok je všechno tlustší, širší, přitom pevnější a zároveň pohodlnější…

                                                    0 0
                                                  • LM  

                                                    … a taky čím dál dražší nebo hůř osazený (případně kombinace obojího)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    s tim si dovolim nesouhlasit. v roce 2006 stal specialized xc s rekonem na deorecku a levnejch nabach 475 za 55tis. Takze dnesni camber s rekonem za 50 je i pri te drahote o 5 tis levnejsi. :-) otazka je jakej byl kurz tenkrat a jakej je dnes. to uz si nejak nepamatuju.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Zhruba USD 22,6 a EUR 28,5.

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    takze rozdil asi 34 euro coz je docela hovno otazka je kam posunuli vyrobni cenu a svoji marzi.

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Měl si vostat u teho HT spešla.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Moje rec.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Ten by rupl, ale jsem v podstatě na stejným prohlým designu, jen ten zánovní Epixon je fuč (zdravím Romana:)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    A zacal jsem Duratecem. Ale je to marny, je to marny, je to..marny :-). Kdyz uz si nedas rici, tak je skoda, ze mas o cislo vetsi ramy, nez ja potrebuji :-)

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Ses špatně vyspal ?

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Ne, proc?

                                                    0 0
                                          • pepek  

                                            Tvl. oni se snad nepoučí: zase vyrobili díru do předpokládaného místa lomu :-( To snad dělají umyslně, aby byl nějaký obrat.

                                            0 0
                                            • Polka  

                                              Vzdyt je to tam rozsireny, to nepraskne.

                                              0 0
                                      • les  

                                        Udělali Ht.

                                        0 0
                                  • JSt  

                                    tak. myti kola neni zadny problem, protoze se to vpodstate nedeje. ;-)

                                    0 0
                                • mastihuba  

                                  jednou za tyden v sobotu dopoledne, kdyz to vyjde. v noci se specha do betle :-)

                                  0 0
                          • kejda  

                            To tím fakt umyješ? Má to dostatečný tlak? I kdybych to naplnil 2×, tak by to byla super věc…

                            0 0
                            • LM  

                              Jo. Je tam pojistnej ventil na 3 bary, takže dofoukám než to začne syčet, chvíli šplíchám a když vidím že už klesá tlak tak zase natlakuju. Aspoň se u toho i trochu zahřeju.

                              Má to na konci štelovatelnou trysku kterou je možné nastavit na silného úzkého proudu až po jemný rozpraš (ten se hodí kolem ložisek, hlávka a tak).

                              Voda mi zatím došla jenom když jsem měl kola fest zalepený jílem, kterej vůbec nechtěl dolů a já potřeboval měnit pláště. Na normálně špinavý kolo stačí zhruba půlka resp. záleží jak moc to chceš mít čistý :-).

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Ovšem nesmí být zaschlý :)

                                0 0
                                • LM  

                                  Nejlepší je kompozit zaschlého jílu s kusy trávy. To pak nejde dolů ani klackem :-)

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    A do toho psi hovno v plasti :-)

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Nebo lepivý kuní hovno na spodní rámovce :-)

                                      0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Prý pomáhá preventivně spray na pečení :)

                                    0 0
                                    • LM  

                                      To už by bylo lepší aplikovat vrstvu ceramic coating – ale na matnou anodizaci to dávat nebudu :-)

                                      0 0
                              • kejda  

                                Objednám, líbí se mi to. Akorát to v Brně nemůžu nikde najít. Pošta to jistí.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Jakejkoli hobby supermarket.

                                  0 0
                                  • kejda  

                                    Tak dneska jsem ho v Bauhausu nenašel. Přičítám to vlastní blbosti a stresem před lyžováním :)

                                    0 0
        • Karaya  

          Kamarádovi rodiče to takto mají a žádné pohoršení to nezpůsobuje, protože se to hned zamlží. Já bych se toho nebál.

          Na podlahu tam bez pochyby máš stěrku, kterou tu vodu hned stáhneš do odtoku. Mě třeba štve, že se v každém sprcháči praštím, protože to dělají malé. Tady to odpadá.

          0 0
    • ufoncz  

      Je možný, že dneska pod Lidlem u Lesné to byl sám zakladatel vlákna? (napadlo mě to až po chvíli, když mi došlo, že oslovení Maňas tu padá často) (asi sem nedal odpovědět na správnej post, jak koukám)

      0 0
      • Jaroslávek  

        Jel proti mě nějaký čilouš tuším v něčem zeleným přes přechod. Zrovna jsem operoval s brýlemi.

        0 0
        • Karaya  

          Tak popis sedí bych řekl :-)

          0 0
          • ufoncz  

            Jo, svítivě zelený cosi jsem si koupil v Decáči, abych zvýšil svoje šance na přežití na silnici. Takže jsme se potkali a už nemůžeš psát jako před časem, že mě neznáš :-). Ten nápis na cyklogatích je dobrej.

            0 0
            • Karaya  

              Jen bych upřesnil, špatně zařazeno, já už se s Ufonem seznámil na PDV. Maňásek až teď :-). Co má na těch gatích napsáno?

              0 0
    • Excel  

      Technický vokýnko. Nová řetaza na XXX0 1× 13 eachtyls. Na tom najedeš kilců jak prase!

      0 0
      • JSt  

        ta zavlacka je prisna. ;-)

        0 0
        • pepek  

          že jo? to jsem eště nikdy neviděl

          0 0
          • Excel  

            Právě proto jsem to sem dal. Aby se tu člověk i trochu vzdělal. Předpokládám, že za dobu životnosti se do ni nebudu muset srat. Jak ho jednou zkrátíš už ho nikdy, asi, neprodloužíš.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tady jsi měl živ. šanci voe, začínalo to na 1€: https://www.ebay.com/…263479602164?… ;)

              0 0
              • Excel  

                myslíš, že toužím po papundeklovým rámu s francouzskou holí místo vidle ? ;-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Ale ten pocit…

                  0 0
                  • Motyll  

                    Jako cena dobrá, ale XL.

                    0 0
                  • Excel  

                    Jako raketa to je. Ale ne na totok.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Tak jestli vás popadla báglománie, tak spol. akce nebudou už skoro žádné.

                      0 0
                      • Excel  

                        Však ty se je naučíš milovat!

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Nee, mi se zamlouvá ředitelský whitebalet štýl s veškerým zázemím, akorát mám pořád menší plat jak operátor výroby :/

                          0 0
                          • Excel  

                            Operátor výroby, na to je třeba co? Stačí přeškolení?

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Někde dělaj test manuální zručnosti.

                              0 0
                              • Motyll  

                                No nevím. Někdy v roce 93 jsem o prázdninách 3 týdny stál u stojanové vrtačky na brigádě. Jako první den OK, ale pak strašná pakárna a celou směnu jsem fixoval ručičky na hodinkách ať už je pauza nebo konec. IMHO tohle bys nedal.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Já nikde nepsal, že bych to dělal. Jen to chce vydělávat v Brně a bydlet na venkově, né naopak, jak to mám se vším.

                                  0 0
                                • mastihuba  

                                  to je videt zes nikdy neohybal hacky na stanky na vystaviste, nebo nesazel stromky do papirovejch balu. :-) proti tomu je stani u vrtacky nebo frezky zlatej dul. :-)

                                  0 0
                                  • Motyll  

                                    Byl jsem dvakrát zavádět chmel. V dubnu. To by tě taky bavilo.

                                    0 0
                          • LM  

                            Ty nabízený mzdy teda nejsou moc motivační :-/

                            0 0
                          • mastihuba  

                            1+ uzit si kolo s cistou hlavou se da jedine v hotelu s bazenem, zazemim restaurace a pritelem na telefonu v pripade defektu. :-) vsechno ostatni je vymrd a lze to akceptovat jen zhulenej nebo nasitej. :-)

                            0 0
                          • RomanH  

                            Rekni, ze Ti treba na Pivcech neco chybelo. Ze letos nevyslo pocasi je vec druha.

                            0 0
                            • babicak  

                              Večeře v Palotě, pivíčko, borovička, klobásky, co Ti chybělo? Za počasí fakt nemůžu.

                              0 0
                              • RomanH  

                                Presne. A ten polom v pralese na hrebeni, to je proste priroda – ryzi mountain bike.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Já si MTB představuju jako odbušit si volejový kilíčko, večír wellness s ku*vičkama … :)

                                  Na kochačku je imho lepší pěšing.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Mazu si Te, bejku

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Nemluvě o vlaku (uzurpovanej 15 Kg Konou s 800 mm rodlama:)

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Takze na Fatru v cervnu nechces.. OK… :-)

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Spíš mě zas „svrbí“ Felt, v terénním setupu mě teď nějak neláká, držet ho kvůli dvěma sil. vyjížďkám v roce?

                                          0 0
                                  • obda  

                                    Nepleť si MTB se silnicí ;)

                                    0 0
                                • mastihuba  

                                  nechcu byt ustepacnej, Ale jak to rekne jeden ozvou se dalsi :-)

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    Vzpoura na lodi Bounty? (Roman by měl pověřit Jaroslava, aby to tady sledoval a v případě rozšíření vzpoury včas vzbouřence zablokoval :-)

                                    0 0
                                    • RomanH  

                                      Ale hovno, Roman nesnasi blokovani.

                                      0 0
                    • Motyll  

                      Nádhera.

                      0 0
                • Paja  

                  :D

                  0 0
    • Excel  

      Dnes luxus, vo sesti jsem zaviral Smelc do padajiciho snizku, i slza z te romantiky ukapla.

      0 0
      • Motyll  

        Teď je romantika úplně všude. A můžeš si vybrat zda ski nebo bike.

        0 0
      • Jaroslávek  

        Ty máš volný jen soboty ?

        0 0
        • Excel  

          Vokvaltovaný MTB mám v Brně a převážet se mi nechce. V Buzerantowitz mám singla a festku, na festku to venku není, tak rajdím singla kolem komína, na Buk se na něm v toch tomhle ***** nebudu.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ale tak je to supiš bez tech šaltrů ;) Voblož to brašnama a vydej se třeba podél Dunaja…

            0 0
            • Excel  

              Stejně mi závidíš, že na tom jezdím, nelaboruju a nepaštikuju, to já poznám. ;-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Trávíš málo hodin na BF, to laborování je na tom právě to nejzajímavější, narvat do teho love, a když už je to doladěný, dát to do prdéle :)

                0 0
                • Excel  

                  Tak, každej máme nějakej fetiš. :-)

                  0 0
    • Paja  

      Toz tento tyden UT.

      0 0
      • Jaroslávek  

        Vyjádři to procentuelně.

        0 0
        • Paja  

          Tak 95.

          0 0
          • Jaroslávek  

            To je slušný.

            0 0
            • Paja  

              …a ty?

              0 0
              • Smazaný účet  

                Kam se chystáte? Plánuji rozlučkovou demoliční show se slavnostním vhozením trsátek do ohně. Tím zároveň ukončím bikerskou kariéru a půjdu dobrovolně na elektrošoky :)

                0 0
              • Jaroslávek  

                2 měsíce jsem nebyl na základně, ale nevím jak se tam „normálně“ dostat.

                0 0
                • Paja  

                  No, ja tam byl taky naposledy na Mikulasske, ale pepa to zatim planuje spis Vranov-Lelekovice.

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Hmmm:-(

                    0 0
                    • Motyll  

                      Silnice je suchá a vymrzlá. V lese se v klidu dá po sněhu. Lhotky jsou vyhrnuté na asfalt.

                      0 0
                    • Paja  

                      No ale to co naplanoval je velmi nezajimave…

                      0 0
                  • Paja  

                    Tak vcera to bylo temer kompletni, dorazil hajnej v beranici, vzapeti hotelier obklopeny smeckou pubertacek rozjareny po drtive vyhre nad KHL, akorat na Dvorech byla v tom ficaku celkem zimenka…

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      Zimenka je slabý výraz. Bez kumpánů byl hajnej takovej zakřiklej.

                      0 0
                • Polka  

                  Normalne na bezkach voe ;-)

                  0 0
                • Paja  

                  16.30 Klajda?

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Tak jo.

                    0 0
                  • Motyll  

                    Takže dneska 18.30 u krbu?

                    (Svítilo se tam už před 6, když jsem se vracel se psem.)

                    0 0
                    • Paja  

                      To bylo vcera.

                      0 0
                      • Motyll  

                        Víme :)

                        0 0
                        • Jaroslávek  

                          Tak to napiš Polkovi a ne Pájovi.

                          0 0
                          • Motyll  

                            Ses špatně vyspal? :)

                            0 0
                            • mastihuba  

                              jako kdo se dnes vyspal dobre? vstavat ve ctyry je vopruz i pro mne a to sem otevrel oci bez budiku presne na uvodni vhazovani.

                              0 0
                              • obda  

                                Ja jsem teda vstaval v sedm, jako vždycky :)

                                0 0
                          • Polka  

                            Ty ses spatne vyspal, to ja poznam :-D

                            0 0
                            • Motyll  

                              Mám do 18.30 rehabku (v SC), pak rovnou směr VY.

                              0 0
                              • babicak  

                                19.15 nabírám Slávu a směr Wischau

                                0 0
        • Polka  

          :-D

          0 0
    • Smazaný účet  

      Musím si ulevit, proč nikdo nenapíše pravdu?!

      Nevím jestli je to tím mrazem, ale pocit z vidle dnes hodně špatný. Na podélných zmrzlých nerovnostech dělá nepříjemný „brejky“, vyvolávající v jezdci nemalý pocit nejistoty. Kotouč při sebemenším naklonění drhne, chování pod brzdou je tragédie, musela by být na obou stranách.

      0 0
      • Vilém  

        A je to tady.O cem uvazujes?

        0 0
        • Smazaný účet  

          S chutí ji roztřískat na trsátka a pak si koupit byt.

          0 0
          • Excel  

            Bob ji veme, ten na těch vidlích, vachrlatejch v krutu, ujíždí ;-p

            0 0
            • les  

              Jasně jsem ho upozorňoval, že mě ji má koupit celočernou. A nehezky mluví o slonečkovi, takhle ho neprodá.

              0 0
          • pepek  

            v sekci foto měla vidla všeobecný úspěch, tak ju tam nabídni (a tady to smázni :-)

            0 0
      • les  

        Tak kolik za ňu ?

        0 0
      • JSt  

        kdyby nebyla na tejprt hlavu a takova hamatna, dal bych ju na titana. tam kdyby se ty vykruty spravne potkaly, mohly by se teoreticky vyrusit a kolo by se chovalo normalne. v soucasnem stavu je k tomu ramu zvejkaci pellska porad moc tuha. :-D

        0 0
        • RomanH  

          No hlavne je to 29'' a Tvuj Titan je 26''. Choppera z nej asi delat nechces :-)

          0 0
          • JSt  

            dalsi minus. :-) dohledavat to neminim, ale o moc vyssi nez puvodni 105mm marcocha to nebude. jestli vubec…

            0 0
            • RomanH  

              :-) Jenze Maruna na rozdil od trsatek mela sag a chodila do zdvihu

              0 0
              • Vilém  

                U vzduchove MX o sagu pochybuju:)

                0 0
      • Polka  

        To bude dobry, to je tim mrazem a tvou panickou hruzou z ledu ;-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Led mi nevadil skoro žádný nebyl. Minule na Holydné v blatě jsem nic takovýho nepociťoval. Stačí i na silnici vyjetá kolej a chytí to úplně „švuňk“. Ještě zkontroluju hlávko a osu, protože dnes fakt trága.

          0 0
          • pepek  

            Jistě se dá někde koupit tuningový tlumič k tomuto bazmeku za bratru: 10 papírů

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tomu by pomohla jedině osa s průměrem 10cm nebo obří podkova :)

              0 0
              • pepek  

                Začal bych vlepením bloků pryže o vhodném Sh mezi planžety. Doporučuju Gumex Moravany. Mírné zvýšení hmotnosti se vrátí ve větší bezpečnosti při nočních návratech.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Nejde o tuhost planžet, ale docílit stejného chodu na obou stranách.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    zasel bych do ferony koupit par jeklu. poradne to na obou stranach prosroubovat a vyztuzit… otazka je jestli by pak neplnila lepsi funkci karbonova forska :-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Nebo vypodložit vidlu zevnitř u gumy aby nedocházelo k náklonu kola :) Nebo uložit kolo letmo, planžety široký 10cm a max. vzdál mezi horníma a spodníma.

                      0 0
                      • Excel  

                        Sundej přední brzdu, chod vidle pak bude v cajku.

                        0 0
                  • Polka  

                    To u takove konstrukce tezko docilis.

                    0 0
                  • JSt  

                    to je vpodstate apsajddaun vidlice. ta musi byt, co se tuhosti tyce, na hovno z principu. spis je otazka jak moc to je spatny, aby se s tim nedalo zit. ;-)

                    0 0
    • Smazaný účet  

      Proč jste mi neřekli, že ten „permafrost“ v nížinách odpoledne povoluje? :) Skončil jsem ucpanej 10 m od asfaltu (Lauf se ale neucpal, má největší průchodnost co znám :), to bych se na Buk nedostal ani kdybych chtěl, když jezdím Prace – Blažovice.

      0 0
      • LM  

        Kdyby jen odpoledne. Když svítí slunko tak je to nahovno už dopoledne. Ideální by bylo vyrazit velmi brzo ráno po mrazivé noci ale to se mi ještě nepovedlo :-)

        0 0
      • Polka  

        Ses neptal. Umyls to aspoň? :-D

        0 0
      • mastihuba  

        vtipne, z blazovic pak co? jel bych asfalt do sivic a pak od cementarny hore, nebo vitovice kalec motat se v polich okolo gruntu je sebevrazda

        0 0
    • Motyll  

      Nemáte někdo tip na neurologa?

      0 0
      • Excel  

        Jen na neurotika…těch znám spousty.

        0 0
        • Motyll  

          To si vystačím i sám. Teď hledám toho neurologa.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Dotaz na Herčíkovu: dělá si Jánčí prdel nebo ne? https://www.bike-forum.cz/…1-etap-eagle :)

      0 0
      • les  

        Potřebuješ to nutně, co ? -)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Japa to vypadá s přír. ledem? Mám nový Botasy asi 10 let…

      0 0
      • RomanH  

        Rekl bych, ze blbe. Sice fest mrzne, ale zaroven ma uz slunce silu – snih na nem mizi pred ocima. Ted jsem se vratil z lesa – mame tu v hustniku takou tunku, a i tam je to slabe.

        0 0
        • Motyll  

          Hasiči nastříkali rybník. Lepší jak olympiáda.

          0 0
        • LM  

          Na kluzišti v Ořešíně taky bylo pár lidí. Zhruba 1/3 plochy byla opáskovaná aby se tam nelezlo a byl tam krásnej led (asi čerstvej).

          0 0
      • pepek  

        Možná jezírka u Lelek by šla. Na pryglu jenom se šnorchlem.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak jsem to prubl, vyvětral jsem se, ale mělo to pár chybek, hrbolatý jak sviň, nenašel jsem odvahu někoho požádat o podržení křížků, zavazeli tam hokejisti, šklebáci čoklíci a kočárkářka, možná ta druhá kaluž by byla lepší :)

          0 0
          • obda  

            Jsme tu Ponávku s rodinou zvažovali, dík za report. Jinak mlaďoši pod mostem na kolech skákali, jak kdyby žádná kosa nebyla.

            0 0
            • babicak  

              Pod Alexandrovkou

              0 0
              • babicak  

                Končí pěkný zimní den

                0 0
                • LM  

                  Jo dneska to bylo parádní. Dokonce ani hliněné úseky nestihly roztát natolik aby se to lepilo na rám :-)

                  0 0
          • Karaya  

            Co to tam je za stopy? Může to nějaký trapper dekódovat?

            0 0
            • RomanH  

              Tipuju kachna divoka

              0 0
              • Smazaný účet  

                Spíš od labuťáků, co byli u vpusti…

                0 0
                • obda  

                  Souhlas. Takhle velký kachny u nás moc nejsou ;)

                  0 0
        • RomanH  

          Vcera jsem jel okolo autem a uz by to asi slo. Par jedincu jsem videl kolem pristaviste, Rakovce, Kotvy. Sel bych taky, ale tento tyden mi to bohuzel nevychazi.

          0 0
    • Paja  

      Tak tento tyden jedu zcela mimoradne dnes, jede jeste nekdo krom tradicniho stredecniho osazenstva kulataku?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Mám starý Defrostery. Pro mě pocitově tak do –1°C.

        0 0
        • Paja  

          Nevim, jestli je to tim suchem, ale me ted v tech –10 neni v Celsiusech vesti zima nez kdyz je kolikrat lehce pod 0. Kazdopadne dnes na ne beru jeste navleky.

          0 0
          • RomanH  

            Neni takova vlhkost, a asi se i mene potis. Mam teorii, ze pokud se noha poti, pot steka pomalu ke slapkam a nasledne studi. Proto vozim tu tenkou umelou letni ponozku, a na ni pak druhou silnejsi podkolenku.

            0 0
            • Paja  

              Potem to urcite neni, pod nulou mam na kole nohy vsechno jen ne zpoceny ;) Jezdim v heat holders, coz je umelina komplet.

              Jediny co ucinne pomaha bez ohledu na venkovni teplotu je mirne mnozstvi chlastu – rozproudi periferni obeh ;) … a pripadne jeste jit kus pesky:)

              0 0
              • RomanH  

                Rakoska radi i acylpyrin. Ale pajdulak je samo chutnejsi :-)

                0 0
                • mastihuba  

                  a nemusis se omezovat na max. mnozstvi uvedeny v navodu. :-)

                  0 0
                  • Paja  

                    Naopak je v navodu obvykle pijte zodpovedne ;D

                    0 0
              • obda  

                To mas dobry, mne se nohy poti i pod nulou. A pak mi je na ne kosa :-/

                0 0
          • Smazaný účet  

            Jako já bych do Lake klidně šel, při pár vyjížďkách za rok je to doživotní investice, ale u mě absolutně nejde předpovědět vel., šoupání klik by jistě nastalo taky…

            0 0
            • Polka  

              A to je problem nekde vyzkouset nebo vratit? Zrovna loni na ne mel bukstarosta akci.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Těžko je můžeš vrátit po nasazení kufrů…

                0 0
                • LM  

                  Tak vyzkoušíš jestli ti sedí bez kufrů – jenom nazuješ. Nebo to nestačí a musíš to projet?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Ano, já to musím 2–3 projet, pak teprve vím na čem jsem. Chozením po pokoji u žádných bot nic nepoznám, letos už budu dávat třetí na Aukro :/

                    0 0
                    • LM  

                      A co tahle ty kufry moc neutahovat a projet to jenom na cyklostezce ať to hned nezasereš?

                      Já jsem tak 2 roky zpět koupil Shimana s rovnou podřážkou na platformy, 2× to projel po lese a zjistil že to drží mnohem měně než se chvástali v recenzích. Tak jsem z nich vysypal jehličí, důkladně je očistil od bahna a normálně mi to ve 14 denní lhůtě vzali zpět :-)

                      0 0
                • Polka  

                  A je vubec neco co neni problem? :-D

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak když se zaměříš, kam se vyvinulo moderní „kopyto“ obuvi, zřejmě pocházející od talošů, tak takhle noha přír. bosých národů a asi i moje :) nevypadá: zůžená špička, vbočený palec, zborcený malíček. Když jdeš bos, prsty se přirozeně roztahují… :)

                    0 0
                    • pepek  

                      Tak si kup ty Force, jsou širší

                      0 0
                    • Motyll  

                      To není odpověď na otázku!

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Bunda od Kalaše zatím good, ale ještě jsem v ní nebyl na základně, kdybych měl dílničku a pepek mě včas upozornil na lepší ložiska, byl by i francouz doteď good :) Ale to je furt dokola…

                        0 0
                        • pepek  

                          Chceš lázně, Bedřichu? :-)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Čéče, potřeboval bych změnit na delší dobu prostředí, někam, kde není potřeba zimní oblečení, nemusí se pravidelně vstávat, ale hlavně bez netu…

                            0 0
                            • les  

                              Udělej si Céčko a běž jezdit s demprem do lomu. To by tě mohlo bavit.

                              0 0
                            • RomanH  

                              A co jsem Ti rikal pred lety ? Misto objizdeni pivcu behem roku a poflakovani sis mel sbalit bagl / somradlo, a vyrazit do Asie. Mel jsi cas = levne cestovani a 100% zazitky. Az se usadis, tak uz to tak snadno nepujde.

                              0 0
            • RomanH  

              U letnich MX175 jsem 2× uspesne odpalil podrazku (oboji uspesne vyreklamovano) uz Lake neverim (u tech zimnich vypada stejne). Na druhou stranu, MX165 byly nesmrtelne.

              0 0
  • mastihuba

    kometa zatim dobre, motylovcum to nejde :-)

    0 0
    • Polka  

      Jsme včera procházeli archiv fotek :-) Pozdravuj na Chopku.

      0 0
      • mastihuba  

        to mam v ruce snad 6230? :) ***** to je davno

        0 0
      • mastihuba  

        tak sem pohledal na flashu a nasel sem i zbytek z toho vecera. to fakt nechcete videt. :)

        0 0
        • Polka  

          :-D

          0 0
        • Karaya  

          Nahoď..

          0 0
          • mastihuba  

            neco na vobčanku :) bob mě snad nezabije

            0 0
            • les  

              Juhani ! :)

              0 0
              • mastihuba  

                ještě proč se soudruhovi říká lipánek :)

                0 0
                • Motyll  

                  Kurňa nemáš bejt na svahu? :)

                  Blížili jsme se k mešitě, jsem chtěl bejt čistej, no. Jak bys potom nazval ty, co hromadně v podřepu, aplikovali Sixtus na řiť už před snídaní? (foto nemám)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    doktor zakázal i termály, natož lyže… bocham jak morovate i vo dovolené :D

                    0 0
              • mastihuba  

                tvl. tak podle predbeznejch info jde k nam na prostredek pani vod žaby. :-)

                0 0
                • les  

                  To jste museli hodne zlobit :)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    tak asi nebude tak zle. neni to ta s damianem, pani tam bejvala za dob rozmachu. este sem tam nebyl. koketuju s myslennkou si dat vod hospody do velikonoc pauzu.

                    0 0
  • mastihuba

    to je zase den :-) venku bila tma a slovenskej bratr nas skube vo ecka.

    0 0
    • Jaroslávek  

      A do večera daleko.

      0 0
    • Karaya  

      Jako správní Češi jsme vyjeli i do sněhové bouře. 15km na běžkách stačilo, v tech podmínkách to vydalo za 30. Teď chlazený Urpiner..

      0 0
      • mastihuba  

        vy ste kde?

        0 0
        • Karaya  

          Podle toho Urpinera bys to mohl poznat, to je jasné vodítko :-) Lyzovacka bola na Šachtičkách.

          0 0
    • Paja  

      Trochu vas podrazdim, uz to leze…

      0 0
      • Paja  

        …hus to vylezlo :)

        0 0
        • kejda  

          Ale dite do řiti všeci aji se slunkem :)) Tady celý den kydal mokrej sníh. Ještě že máte tu sjezdovku úplně rozježděnou, když už máte zoncnu…

          My v St. Antonu před 14 dny celý týden sněhové bouře…takže lyžování nula

          0 0
          • Paja  

            V noci a jeste i dopoledne snezilo, takze nam pripadlo cca 15 cisel prasanku, to rozjezdeny je az pred 4 odpoledne, slunko vylezlo az o pul 2.

            0 0
            • Jaroslávek  

              Zdálo se mi to nějaký rozrytý.

              0 0
              • Paja  

                To tak v 15.50 byva a ani nemusi na upravenou pistu za noc napadnout 15 cisel snehu.

                0 0
            • mastihuba  

              to nam tady uz dva dny padaji hovna, uplne mi to kazi vyhled z hospody.

              0 0
        • Excel  

          Tady pista taky supr.

          0 0
      • Motyll  

        Krása. Začínám se těšit…

        0 0
  • LM

    V lese jsou podmínky takřka ideální. Bahno zmrzlo a ta trocha mokrýho sněhu zatím stihla akorát trochu ztvrdnout ale ne natát a zmrznout v ledovku, takže to stále solidně drží. Trochu bahna bylo pouze v místech kde je mokro pořád. Dokonce se dají použít i polní cesty :-)

    0 0
    • pepek  

      Tak, tak. Taky nechápu, proč sem tedy soudruzi dávají fotky, kde není ani stopa od bicyglu :-)

      0 0
    • babicak  

      Super.!!

      0 0
    • Motyll  

      Nádhera!!!!

      0 0
    • Smazaný účet  

      Hezky pěkně, ta musela být ve svém živlu, neulovila nějakýho sobola? :) Jak v noci? Těším se na profi foto.

      0 0
      • RomanH  

        Kira si to uzivala, tak hluboky snih jeste nezazila. Hned chvili po vystoupeni z vlaku ulovila mys a v Brne nechapala, ze jsou Ti holubi tak drzi, ze chodi po perone kolem ni.

        V noci venku pod Kralicakem –15, rano totalni jasno a bezvetri, pod nami mliko, ze ktereho vycuhoval Praded. Nadhera. Druhou noc v seniku na spacaku krusta, voda zmrzla, boty taky.

        0 0
        • pepek  

          minus 15? – takže další výlety se mohou uskutečnit pouze dál a dál na východ :-)

          Je v NPR povolen pohyb osob se psem?

          0 0
          • Jaroslávek  

            Jen připomínám, jestli jsi to nezaznamenal, že nám to zatím vesele cinká:-)

            0 0
            • pepek  

              ?

              0 0
              • Smazaný účet  

                Asi biatlon na nesmyslných hrách, miliardy prostavěné, ochozy prázdné, exotické státy se dvěma sportovci, kdo vytáhne ruskou vlajku bude zastřelen, kdykoliv přepnu na ČT sport, tak se tam jen prndá ve studiu (nemají komplet práva). Tak snad aspoň v tom Zetku se lidi vyblbnou :)

                0 0
                • pepek  

                  To asi ne, ty hry jsou kdesi u Kima a Manas je tady. Takže mu tam nic cinkat nemůže.

                  0 0
                  • babicak  

                    Že by nějaká nová obří dopravní stavba? Dornych? Zvonařka? Nebo další brněnský tunel?

                    0 0
                    • pepek  

                      Tak Vokřál už jim potvrdil šábovačku století-posun nádraží o 1km za cenu 40km podmořského tunelu, tak už to asi cinká. Teď mě napadlo, nebyl Vokřál zelený a nedostal se tam právě proto, že zelení odmítali tento brněnský obrpodvod?

                      0 0
                    • Jaroslávek  

                      St nebo Čt ?

                      0 0
                      • Paja  

                        Ct

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Chystá se někdo hůre, nebo probíhá neveřejná domluva?

                          0 0
                          • Paja  

                            Neprobiha, hure se nechystam.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Dom?

                              0 0
                              • Paja  

                                Dnes max. na Holydnou, potrebuju byt doma driv. Pepa byl ale v utery a nehlasi se, tak asi nic.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Pojedu se asi zliskat do Sokolnic do novýho pivcu.

                                  0 0
                                • pepek  

                                  Pepa se hlásí!

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    No a Mlho?

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      no já jen, že už su tady

                                      0 0
                                      • Paja  

                                        No a Holydna?

                                        0 0
                                        • pepek  

                                          Jawohl. Mnohé nové trailíky a může být i kulturní vložka.

                                          0 0
                                          • LM  

                                            V kolik plánujete vyjíždět a odkud (Mamut)? Potřebuju vyzkoušet nový světlo co jsem přibastlil na helmu :-)

                                            0 0
                                            • pepek  

                                              Tak prý u mamuta 16:30, což znamená 16:20 – . . . . .

                                              0 0
                                              • LM  

                                                Tak ještě něco řeším v práci a ještě chvíli budu, takže to nedávám :-/ Užijte si to.

                                                0 0
                                                • LM  

                                                  Tak jsem nakonec vyjel až v sedm. Světlo svítí parádně – Pájo dík za tip.

                                                  Kdyby mě pod výběhem ledních medvědů nepodjelo na dosud nezmrzlým bahně v zatáčce přední kolo, tak jsem dojel domu krásně čistej :-)

                                                  0 0
                                                  • Paja  

                                                    Neni zac, ja byl v sedm uz zase doma a naprosto cistej na Holedne tradicne bez blata, i slibovana navsteva kulturnehisto­rickeho mista byla ;)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    učastníci zájezdu byli s krátkým programem vesměs spokojeni

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    S Rosničkou spokojenost.

                                                    0 0
                                • Jaroslávek  

                                  Tak příště budu vědět na čem jsem když napíšeš čt. Čekám a nic. Buk ve st je jistota, bohužel ať si říkáš co chceš.

                                  0 0
                                  • Polka  

                                    Tak to kazdopadne, vcera jsme si vsichni krasne zavzpominali, takovy navrat do minulosti, to by ti jako pametnikovi taky sedelo ;-)

                                    0 0
                                    • babicak  

                                      Snad největší úspěch měl „Nu pogodi“ :-)

                                      0 0
                                • Jaroslávek  

                                  P.S. Aha, tak já se navnadil ze včerejška Polkem, že nahoru dobrý, takže jsem byl nachystaný, ale Franta mi to fodokumentací níže vyvrátil. Za kulturou dojedu, ozvu se.

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    jen pro upřesnění – ta kulturní vložka bude v lese

                                    0 0
                      • Smazaný účet  

                        Čt na 10%.

                        0 0
                      • Polka  

                        St

                        0 0
                        • Motyll  

                          Mám to 50 na 50.

                          Začínám mít depku . Včera jsem chtěl vytáhnout tranažer, ale akorát jsme se doma dohádali. A moudřejší ustoupí…

                          0 0
                          • mastihuba  

                            co bych mel mit ja? :-) vcera sem byl na skoleni ve valticich a doma mi bylo receno ze tomu ti kokoti nerozumi. formu ladit nemuzu protoze se hoji koleno a prijedu dom a doma napeceny kolace. esteze mam uz svoju lednicu do ktere projistotu davam jen kvaseny zeli a vokurky.

                            0 0
                            • Motyll  

                              Štychy venku, kolo povoleno.

                              Jupííí.

                              Včera mesocain do zad a už se i trochu ohnu.

                              Další hurá.

                              0 0
                              • mastihuba  

                                ted sem tam byl na polivce a vrchni rikal ze uz ti skoncily vychazky :-)

                                0 0
                                • Motyll  

                                  Neměl jsem neschopenku. Po týdnu jsem podepsal revers (a i před tím chodil k pásu).

                                  0 0
                        • Smazaný účet  

                          Jak vypadá asfec Žalman – Malá Říčka?

                          0 0
                          • mastihuba  

                            urcite dobre

                            0 0
                          • mastihuba  

                            chces foto?

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Netřeba, jen jsem si vzpomněl, že naposled na ledu v prostředním pásu pod 2 cm sněhu to nebylo nic moc.

                              0 0
                          • Polka  

                            Vcera jsem jel udolim Ricky a ok. Je tam ujezdenej snih, kterej v poho drzi.

                            0 0
                            • mastihuba  

                              prostredkem mozna :-)

                              0 0
                              • mastihuba  

                                sem netusil ze mame na chcaci paze zachranej bod. :-)

                                0 0
                              • Polka  

                                To je ale Racicka ne? Vaclav rikal, ze tam jezdi hodne kladari, to bude tim. Dole je to fakt lepsi, zas az takhle to tam teda ujezdeny neni. Vcera navic pocukrovano :-)

                                0 0
                                • mastihuba  

                                  no kladari tam jezdi, ale rekl bych ze ti jezdi i vod pozoric k zalmanovi. to bude prast jak uhod. tys jel az na kalec nebo modrou nahoru? todle na fotce je tak akorat na hrebiky ten prostredek je drncani vohovne.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    A jaká je objezdová trasa? Tu stejně po tmě zkoušet nebudu.

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Kdyz mas fedry, tak jed normalne bud Marihuanskym a po Bukole treba nebo pres Pozorice po asfecu az k Hadku a zas po Bukole nebo obchvatem Bukoly nebo tim udolim Ricky a po modre hore. Zpatky je to na pohodu klasikou Novej Dvur, Ochoz, zahradky a tama, neni co resit.

                                      0 0
                                    • RomanH  

                                      Přes Blansko

                                      0 0
                                  • Polka  

                                    Ja jel spodem od Hostenic a pak kousek udolim a tim Pepkovym vymrdem hore viz. foto.

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      A to fakt šlo jet? Sem se nedávno rozhodoval, zda tam jet, ale nakonec jsem jel zbaběle po modrý.

                                      0 0
                                      • Motyll  

                                        Dobře jsi udělal.

                                        0 0
                                      • Polka  

                                        Slo…do te doby, nez cesta zmizela, uplne zmizela, ta napravo, nechapal jsem, v lete tam jeste byla :-) Tak jsem jel po te leve, pak uz zase napravo, ale rozryly to tam divocaci, takze slo jet jen po kraji, voser jak prase. Lubos musel skytat. Pak zacalo snezit, soudruzi uz na me cekali netrpelive u krbu, tak jsem to radeji stocil napravo a vysel tou stojkou zpet na modrou a nejak to domrdal.

                                        0 0
                                        • les  

                                          Já tama jel jednou v létě a nebylo to uplně zadax :D Modrá je dobrá.

                                          0 0
                                          • Motyll  

                                            V sobotu nějakej volej objedu.

                                            0 0
                                            • Polka  

                                              …na běžkách :-)

                                              0 0
                                              • Motyll  

                                                Pokud to neroztaje, tak klidně.

                                                MUDr. říkal, že venitř už to nepraskne a na povrchu to znovu sroste. Pilulky na záda zabraly, dneska jsem po roce pořádně spal. Se cítím jak juhan :)

                                                0 0
                                            • les  

                                              Dnes 0.

                                              V 17:00h vyrážíme s Rostíkem pěšo, po cementárenské vlečce do Holubic na pivo. Mají tam bourat starou hospodu i se sálem, kam jsem jako juhan chodíval.

                                              0 0
                      • babicak  

                        Čt schwimmen und baden im Wischau

                        0 0
                        • mastihuba  

                          takze na kulecniku :-)

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          Stále mám perfektní anatomy grips with red objímkos :)

                          0 0
                          • babicak  

                            Hodí se, beru, dík, ground controly jsou ještě také?

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Nikoliv, Jaroslav už má volnou garáž, naštěstí jsem narazil na slušnýho zájemce, který odpovídal na maily a nesmlouval a neptal se na věci, který byly vypsaný v přehledné tabulce u inzerátu.

                              0 0
                              • babicak  

                                A za to má zájemce francouze ve velmi slušném stavu, myslím, že to byl pro něho dobrý kup, od Tebe fér prodej

                                0 0
                              • Jaroslávek  

                                No vida, i positiva se najdou.

                                0 0
                              • obda  

                                … a pak že nerostou :)

                                0 0
                      • pepek  

                        útorok

                        0 0
                        • Paja  

                          Ptejte se me na co chcete…

                          0 0
                          • Jaroslávek  

                            … rádi Vám odpovíme.

                            0 0
                          • pepek  

                            Udělali jste chybku, sudruhovia. Zmrzlo, jelo to, drželo to, roman tyčka. Ve čtvrtek už bude blátíčko

                            0 0
                            • Polka  

                              Zasa ta Holydna bohajeho.

                              0 0
                              • pepek  

                                Žádná hluchá místa, žádné dojezdové a odjezdové voleje, voe.

                                0 0
                                • Polka  

                                  Zadne voleje? Nebydlis nahodou v centru? :-)

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    Do prvního lesa: 2,3 km. O tom se ti tam na lontu uprostřed pole ani nezdá :-)

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Uprostřed pole je v práci Depka. Já do prvního lesa 600m :-P

                                      0 0
                                      • Paja  

                                        Tim lesem myslis co, Andelku a Certovku? Vzdyt do Marihuanskyho je to od tebe aspon 4 kilaky.

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          Jasne, Andelku a hned Orlikuv singl ;-) A na druhe strane Velky Hajek. Na tu Holydnou to ma taky minimalne 4km. Reagoval jsem na ty jeho „zadny voleje“.

                                          0 0
                                          • Jaroslávek  

                                            Nedej se.

                                            0 0
                                            • mastihuba  

                                              furt ve strehu. :-) prinejhorsim mu vobcas nekdo postavi do cesty nakladak, aby u toho nechrapal.

                                              0 0
                                            • Polka  

                                              Bojuju…na dvou frontach.

                                              0 0
                                          • obda  

                                            Takhle si bude pepek počítat i Tyršák ;) Mně mých 700 m vyhovuje, vaše pole a ulice si nechte ;)

                                            0 0
                                            • pepek  

                                              No dobře, tak tyršák ne. Ale u Jiříka už začíná divočina-a to je bratru 900 metrů

                                              0 0
                                • kejda  

                                  By mě zajímalo, kdepak bydlíš? Já mám Holednou – jundrovský začátek, tak asi 300 metrů od baráku :)))

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    U husitského kostela. No viděl jsem, že tam dnes někdo jezdil, říkal jsem si: „Ten hajzl to určitě pověsí na Stravu, kua!“ Jako kdyby nestačil ty poběhlice, co se tam vyskytují čím dál víc :-)

                                    0 0
                                    • kejda  

                                      Na jaře to bude mnohem lepší. To budou více odstrojené…

                                      0 0
                            • Paja  

                              Trosku fabulujes soudruhu ;) sice asi zmizne ten poprasek, ale ve ctvrtek ma byt minimalne o 2 stupne min a mrznout ma odpoledne zacit driv nez vcera.

                              0 0
                              • pepek  

                                Aber 5h Sonnenstunden, Genosse

                                0 0
                                • Paja  

                                  Vsak to fajn, Genosse, slunisko vysusi louzicky a nez to zapadne, muzes se pres hodinu opalovat ;)

                                  0 0
                            • Smazaný účet  

                              Tvl., co Ti provedla žena v 23:00? Tady vysíráš, vidla sepsutá :)

                              0 0
                              • Jaroslávek  

                                Tentokrát +1 :-)

                                0 0
                              • pepek  

                                To byla konstruktivní kritika.

                                A vidle není sepsutá, jen mi přišlo absurdní, jak jsou všichni nadšeni z odpružení dětského kočárku. Kromě toho, všechno se neustále zhoršuje :-(

                                0 0
                                • RomanH  

                                  :-D

                                  0 0
                                • Paja  

                                  :D

                                  0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Kočárek :DDD

                                  Já měl myslím na řemeňách, teď tam dávaj pružiny jako na supermarketových kolech a kotoučovku :)

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    na nějakým tom chariotu jsou karbonový planžety s regulací tuhosti. Tam ten tvůj bazmek ještě ani nedospěl :-)

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Cokoliv má nastavení, to je pro labilní jedince za trest, to potom furt nastavuju a nikdy nejsem spokojen :)

                                      0 0
                                      • Polka  

                                        Ja jsem ti rikal, abys koupil pevnou.

                                        0 0
                                      • Paja  

                                        Takze dalsi krok jsou pepadesaxovy bezplastaky…

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Teď je přeci ten nový tmel, ve všem lepší a bez jedinného mínusu, ani se nemusí dolívat :)

                                          0 0
                                          • Paja  

                                            No jasne, ale uz jenom tlak v plastich – to se da nastavovat donekonecna, navic to postupne uchazi (a to nejen s tmelem), takze jses neustale v nejistote…proste peklo ;)

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Já oldskůlově přehušťuju před každým výjezdem :)

                                              0 0
                                              • Paja  

                                                …ale jako spravnej krosar bys mel naopak ladit na co nejmensi tlak.

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Jako správný krosař bych měl dobře běhat, umět rychle sesednout a nasednout, udělat 40cm bunnyhop, mít min. 2 podobné kola, využívat spray na pečení,… :)

                                                  0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Tak rychle sesednuti a nasednuti jsi na Dukle potrenoval ;-)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Sprej na peceni???

                                                    Ne vsichni krosari ve svetaku prekazky umi skakat a 2 kola jako krosar-turista taky nepotrebujes.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Kdo neskáče, ztrácí několik sekund v každém kole.

                                                    https://cpofficial.com/…ay-may-help/

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Samozrejme, proto se taky van Aert ty prekazky nakonec taky naucil skakat, ale zas kdyz to poradne neumis a hodis drzku, ztratis podstatne vic.

                                                    0 0
                              • Polka  

                                „Stary *****“ no :-) Mas mu to hned vratit, ze na tu vidlu nebudes muset ani sahnout, narozdil od tech jeho indianek. Dyt on uz ani nevi kde jsou Slapanice :-D

                                0 0
                  • Jaroslávek  

                    Nevím jak Švédský rallye, ale na ZOH právě Ester zbourala historický milník řekl bych.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Nasolil jsem si klávesnici :)

                      0 0
                    • pepek  

                      Ve švédsku je příliš mnoho sněhu, takže výsledky jsou poněkud podivné

                      0 0
                    • les  

                      Šikovný děvče.

                      0 0
                      • babicak  

                        Takové druhé Nagano, velká gratulace

                        0 0
                      • JSt  

                        to beze sporu. na druhou stranu je to k zamysleni nad kvalitou zenskeho sjezdoveho lyzovani. nedovedu si predstavit, ze by nejaky snoubordysta skocil na lyze po dvou letech porazil kompletni svetovou spicku na vrcholne akci. na druhou stranu jsem si to pred par rokama asi nedovedl predstavit ani u tech bab. :-)

                        0 0
                    • Paja  

                      Jsem si rano myslel, ze jsem omylem klikl na vysledky z paralelniho obraku na prkne, musel jsem se znovu podivat, ze fakt ne. Nejlepsi byl ten jeji vyraz, kdyz dojela do cile…neco jako…to jste se asi spletli, ne?

                      0 0
                • Jaroslávek  

                  Se začátkem souhlasím, ale jinak jsem měl v tvých letech trochu jiný pohled na svět. Ale každý je svého štěstí strůjce.

                  0 0
          • RomanH  

            Kazda CHKO (a snad i NPR) si to muze upravit po svem. Obecne se ale vychazi z lesniho zakona, kde se rika, ze pes musi byt ovladatelny. O voditku tam neni ani slovo.

            0 0
    • Excel  

      Pěkně!

      0 0
    • Polka  

      Pěkně pyčo! :-) Jsme to tady u krbu pěkně rozebrali i s cestou. Kira je kříženec vlčáka s huskym?

      0 0
    • Paja  

      Pekne polarnici, co, ze seslo z Jeleni studanky, moc civilizovane?

      0 0
      • RomanH  

        Tak plan byl uz od lonska Kralicak, chteli jsme prozkoumat tu turbazu. Trasu tvoril Jirik, ja byl tentokrat pouhy ucastnik zajezdu. A vybral dobre :-)

        0 0
        • Paja  

          Aha, ja myslel, ze ti vzniklo v lednovym vlaknu. Turbazu – tu chatu co jste spali prvni noc? To je nekde na polske strane?

          0 0
          • RomanH  

            Jj

            0 0
            • babicak  

              "Tip na trip na červencové svátky ":https://www.mtbiker.sk/…amuresi.html

              0 0
              • RomanH  

                Pekne. Letos to nedam (zmena prace – netusim, jak to bude fungovat s dovolenou/ zastupem), ale celkove to k tomu smeruje – letos Fatra, teoreticky zbyva dofouknout Dukla, a pak uz opravdu zbyvaji jen Dolomity, Alpy, a Karpaty. A proc nezacit zrovna s nima, kdyz uz to z pohledu civilizace muze byt jen a jen horsi ;-)

                0 0
              • les  

                Super cteni.

                0 0
    • JSt  

      kira je na takovouhle akci uplne skvely pes. jakoze byla nad ma ocekavani naprosto bezproblemova. k tomu nam vyslo pocasi i tim, ze par dnu pred startem neco malo pripadlo – sli jsme celou dobu po snehu. nejaka ma dokumentace je tu https://www.zonerama.com/…lbum/4098445 .

      a ja jsem plynule prepl batoh z rezimu nosic do rezimu postroj a taham. ;-)

      0 0
      • RomanH  

        Sáňový pes Jirka :-)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Dobrá kompo :)

        0 0
      • Paja  

        Opatrne, sanky se snadno preklopi, aby to nebylo jak v Obecne skole ;)

        0 0
      • Excel  

        Vlk na rozhledně je parádní.

        0 0
  • pepek

    Zloděj křičí: „Chyťte zloděje!“ :-)

    0 0
    • Polka  

      To sou šulini, to je neskutečný. Si budem ty elektroauta montovat ve sklepech, abychom se dostali do města asi.

      0 0
      • pepek  

        Áčka kritizují stáčení tachometrů – no není to volajaké absurdné?

        A auta s českým původem jsou nejlepší? To je jako české brambory, české vepřové, nebo český fotbal?

        0 0
        • Polka  

          Mně stačilo „ombudsman AAA auto“ :-)

          0 0
        • Motyll  

          Jsem to teda pochopil tak, že auta pořízená v CZ… Kvůli servisní historii, registraci atd.

          0 0
          • pepek  

            Auta pořízená v ČR jezdila celou dobu po rozmlácených cestách, žrala naftu s babišovýma dobrotama plus transformátorovým olejem a kdoví čím ještě, výměny oleje probíhaly všelijak a stočený je to taky, knížka neknížka. . . tak kde je ta výhoda?

            0 0
            • Excel  

              Ty budeš určitě napojenej na nějakýho německýho turka co rabuje naše kapsy.

              0 0
    • babicak  

      Souhlas, zloděj křičí chyťte zloděje. . AAA/ Mototechna nebrat! A proč si Češi kupují starší auta? Protože na rozdíl od Němců na nová nemají.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Hezké záběry:

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • pepek  

        Jj. Škoda, že jsme skončili vzadu, všechno bylo proti nám :-)

        0 0
        • babicak  

          Norský experiment

          0 0
          • Motyll  

            .

            0 0
            • Polka  

              Aaa, dnesni HN, musim precist.

              0 0
            • pepek  

              Nějak zapomněli na tu nepatrnou částku za výměnu baterek, pronájem druhého auta na delší cesty aj.

              0 0
              • Excel  

                Mě by zajímalo čo si mám predstavit pod „po ujetí 400 tisíc km.“

                Mně z toho vychází, že mi auto vydrží 26 let. Takové přesně hledám.

                0 0
                • RomanH  

                  Zatim mam 302 / 20 let a drzi, tuk tuk. Atmosfera benzin, dvoulitr.

                  0 0
                  • Excel  

                    Tos neměl psát, i když ťukáš. ;-)

                    0 0
                    • RomanH  

                      Ja ji mam rad, nepomlouvam :-)

                      0 0
                  • mastihuba  

                    ty furt trapis tu lagunu?

                    0 0
                    • RomanH  

                      Jj :-)

                      0 0
                      • mastihuba  

                        u nas megan 1,6 taky jeste jezdi a uz ma 400+

                        0 0
                        • babicak  

                          Taky máme skoro 400 a černé BMW furt jezdí -:)

                          0 0
            • Paja  

              Bezne vozidlo se spalovacim motorem 680 tis.?

              0 0
              • mastihuba  

                takovejch studii ti vymyslim kolik budes chtit… :-)

                0 0
              • Macik  

                No to budiž. Mě spíš zaujal termín „běžný elektromobil“. To mi připadá jako protimluv :-)

                0 0
        • Jaroslávek  

          Jak to teda dopadlo ? Vyhrál Vatanen ?

          0 0
        • Jaroslávek  

          Jsem se dočet, že žádní naši tam nebyli. Takže „všechno proti nám“ má znamenat jako „všechno proti Fo-Fo“ ?

          0 0
          • pepek  

            Jasně, všechno proti nám, Fordu. Když tobě cinkají medaile u Kima, tak proč ne. A v Mexiku už bude zase všechno v pořádku.

            0 0
          • pepek  

            Tady ještě nějaké ty děvčice

            0 0
    • Motyll  

      Bych to neviděl tak černě.

      0 0
      • kejda  

        jj, možná proto mají Noři obrovské problémy ty svoje eletrické sračky mít kde nabít…malinko nezvládli dotace vs nabíjecí stanice…začali z opačné strany, takže si to lidi nabíjejí jak trotli pomalu u každýho volnýho rozvaděče. Že na tu vyrobenou elektriku musí spálit x tun uhlí nehledí…hlavně, že je to eko

        0 0
        • obda  

          Noři toho uhlí moc nespálí, 98 % mají z vodních elektráren ;)

          0 0
          • kejda  

            To mi vykládal kámoš Rakušák taky, že prej skoro všechno mají z větru. A šulínci jsou jedni z největších odběratelů Temelína. A to budou vyřvávat, jak je ta JE sere…

            0 0
            • obda  

              Nicméně Norsko opravdu není Rakousko, naopak je to čistý exportér elektrické energie.

              0 0
              • kejda  

                Jo jen jsem to plácl o tom uhlí, šlo principiálně o to, že se vrhli do elektriky a zapomněli postavit nabíjecí stanice. Tuším, že na celé Norsko okolo 1300

                0 0
              • mastihuba  

                evropska elektrika je vubec vtipna disciplina. my platime z dani budovani zdroju a infrastruktury a pak to kupujeme z burzy za plnou palbu. spickove zdroje, ktery vykryvaji bordel ze solaru a z vetrniku to je taky slusnej naklad kterej nikdo moc nepocita… vypocitat cenu eko energie je docela orisek, specielne u nas kde se mota tolik vyrobcu…

                0 0
                • pepek  

                  To je taky jeden aspekt, který elektrohujeři zamlčují: že se cena elektřiny po rozšíření elektrobazmeků zvedne možná třikrát.

                  0 0
                  • Motyll  

                    Jasně, o tom v tom letáku nebyla (asi schválně) řeč. Viz LPG.

                    Vsuvka: Asi 2 km před továrnou se mi rozsvítila na palubce výzva, že je DPF plný a mám pokračovat v jízdě bez vypnutí motoru. Jsem to musel otočit až u Pohořelic, než to zhaslo :)

                    0 0
                    • pepek  

                      To se děje jen kloboukovým řidičům, ne?

                      0 0
                      • Motyll  

                        S tím autem se jinak jezdit nedá.

                        0 0
                    • Karaya  

                      to máš nějakou šáde, ne? Zlatý PSA.

                      0 0
                      • Motyll  

                        Nemám koncern…

                        0 0
                        • Karaya  

                          Tak jmenuj. Každopádně s DPF není žádná sranda. Doufám že všechny ty německý nafťáky se vykoupí dál na východ, než jen k nám.

                          0 0
                          • RomanH  

                            Co mas proti 10 – 12 let starymu Merglovi E Class ? :-)

                            0 0
                  • Smazaný účet  

                    To haló bych teda nedal, to by mě sralo jak sviň: https://www.youtube.com/watch?… To je jako kdybys u veterána s děleným sklem seděl uprostřed, imho by byly lepší 2 vzpěry po stranách.

                    0 0
                    • pepek  

                      Vždyť jsem to říkal: Všechno se neustále zhoršuje.

                      0 0
                    • les  

                      Tohle je na hovno. Když se vykloní, tak uvidí. Pilot by měl ležet v bezpečnostní skříni a jet podle periskopu.

                      0 0
                    • obda  

                      Hele, dost pilotů tvrdí, že jim to zásadně nevadí. A dvě vzpěry by asi byly méně bezpečné.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Ono by to chtělo zkusit v reálu, v tom videu mě to vyloženě štvalo a asi bych za chvíli začal šilhat.

                        0 0
                      • pepek  

                        Řeší to problém, který neexistuje a hlavně je to škaredé. Problém, který existuje je např. to, že jim zadek brzdí pokaždý jinak a často nebrzdí vůbec. Ale to se neřeší. Taky by možná měli provést zkoušku opuštění kokpitu, když se to převrátí.

                        0 0
                • obda  

                  Ale jo, v zasade souhlas. Nicmene jsou i studie na cenu toho vykryvani a tak. Ja jenom strasne nerad, kdyz se pouzivaji nespravne argumenty, jak se kejdovi dvakrat povedlo ;) Norove sice maji problemy se spatne dimenzovanou siti rozvodu el. ve mestech a nabijecich mist, ale elektriny vyrabeji dost a s minimalnim podilem fosilnich paliv :)

                  0 0
                  • kejda  

                    Ale no tak už…to uhlí jsem použil jen jako srovnání. Nestudoval ani negooglil jsem norskou soběstačnost stran energií. Prostě jsem to jen plácl, aby bylo zřejmé, že dle mého názoru elektrické auto, jezdící na baterie a elektřinu ze sítě je naprostá zvrhlost a *********. Stejně tak jsem mohl plesknout vítr a bylo by to taky špatně. Auta na solární energii, ano, to smysl má. Výroba a finální likvidace baterií zatíží ekosystém možná více, než dnešní prochacné diesely s DPF…

                    Na druhou stranu oceňuji Tvoji opravu – budu lépe studovat, než vybliju nějakou blbost.

                    0 0
                  • mastihuba  

                    zajimavy je ze u nas se bude stavet jadro a nemec z nej celkove couva. docela cistej je paroplyn, ale otazka je cena plynu?

                    http://energetika.tzb-info.cz/…rmace-ii-dil

                    0 0
                    • kejda  

                      Němec neví, co by. Fukušima si trochu ufoukla a na druhé straně světa je panika. Jsem zvědav, čím to jádro chtějí plnohodnotně nahradit.

                      0 0
                      • les  

                        Hlavně ať si tak neufouknou Dukovany.

                        0 0
      • les  

        A jak to vidíte v neděli ?

        0 0
        • mastihuba  

          no pomalu bych mel zacit sezonu. :-)

          0 0
        • mastihuba  

          no pomalu bych mel zacit sezonu. :-)

          0 0
        • Motyll  

          Neděle je špatná, máme mejdlo v Bystrci. Sobotu vidím pozitivně.

          Bude zima, bude mráz.

          0 0
          • LM  

            Lesní cesty jsou slušně sjízdné, místama by se ale hodily pláště s hřebama.

            Bacha na natáté bahno. Okamžitě to přimrzá na rám a pak se tomu nechce vůbec dolů. V druhé polovině vyjíždky už jsem nemohl moc zastavovat nebo bych se nejspíš už nerozjel :-)

            Měl bych si pořídít zimáka…

            0 0
            • les  

              Zimaka schvaluju. A hlavne ten honglak ti bude vdecnej.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Podle mě jezdí na kochačku, pochybuju, že by ho to na zmrzlým na HT plečce bavilo…

                0 0
                • LM  

                  Dneska to bylo tak trochu na kochačku, sem tam proložené něčím výživnějším.

                  • mezi body 19–20 jsem nejel po blátivé cestě ale „zkratkou“ na druhé straně rybníků
                  • 20–21 lesem vedle kolejí
                  • a mezi 21-END jsem to vzal napřímo polnačkou – což byla přiznávám chyba, tam bylo solidní bahno. Mokrá Hora no :-)

                  HT to bude ale plečka nejspíš ne, to by mně fakt nebavilo. Ale nejdřív budu muset vymyslet kam s ním neb druhé kolo už do stávajícího bytu nedám. Chodbu uzurpuje stávající kolo a všude jinde jsou koberce :-/

                  0 0
                  • obda  

                    Takového voleje a nevyužitého potenciálu :D s. pepek si jistě trhá zbytky vlasů ;)

                    0 0
            • Polka  

              To nechapu, venku takovy pocasi a ty prijedes s takto zajebanym kolem, to uz clovek musi hodne umet :-D

              0 0
              • LM  

                Většinu trasy jsem jel po sněhu. Bahínko bylo vždy jen kousek ale jak to hned přimrzlo, tak se to postupně nastrádalo :-)

                0 0
                • pepek  

                  Když to říká i blátomil Polka, tak už to něco znamená. Ty to blatíčko musíš vyhledávat (Já jsem přivezl 3, slovy: tři kousky bláta :-)

                  0 0
                  • Karaya  

                    To jsou ty nížiny. Já mám teďka pláště jak když vyjedou z fabriky a na rámu vezu maximálně sníh.

                    0 0
        • Motyll  

          .

          0 0
          • Karaya  

            BTW gratuluji k průniku do nabídky Alberta. Víno dodává Fanouš?

            0 0
        • Polka  

          Nedele pozitiv. Bude idealni teplota na neco delsiho :-)

          0 0
          • les  

            V kolik hore ? Mohl bys to taky jednou dat za svetla ;)

            0 0
            • Polka  

              To je tezky, vzhledem k tomu, ze jsu nocni smena…navic tam byva plno lidi. Spis ta ctvrta-pata.

              0 0
              • les  

                To je jeste dobry. Ja se domlouval s J.Ch.

                0 0
  • pepek

    1. Hoši, zase to BF tak nežerte, ty speciální značky přece nejsou zadarmo.

    2.Jediný Roomster vRS na zeměkouli?

    0 0
    • Karaya  

      To je RS a s dvojspojkou. Znám pilota i auto. Jen RS není ovšem úplně přesně, protože když vezmeš předek z RS Fábky 2 a zadek z RS O 1, tak se výsledek rovná RS2 :-).

      0 0
    • pavlix  

      Presne tak, original kazdym coulem, jediny kus v Brne a prilehlych asijskych statech a taky in the World :-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Copak jsi mu prodal, že Ti dělá takový PR? :) Byl naposled celý v novém…

        0 0
        • pavlix  

          Kdyz ja ho neznam, nebo znam, ale nedovedu spojit s BF

          0 0
        • pepek  

          Naopak, já jsem si jen říkal, zda mu to stojí za to, lepit tu falešnou nálepku na auto, svařený ze dvou – a ono to tak skoro je :-)

          A k tomu ještě jsem textil koupil na netu

          0 0
          • Smazaný účet  

            Teda ač se mi líbí nefaceliftovaná Multipla, PT Cruiser, Fábka sedanovitá, tak Roomster tedy ne :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jinak jakožto neřidičovi je mi sympatická tahle značka: https://www.youtube.com/watch?… Často maj výborný recenze poměr cena/výkon, ale nejsou moc vidět…

              0 0
              • Karaya  

                Kdybych řešil jen 5 míst, tak takové Kizashi s 2.4vvti by byla volba. Nechápu, jak si někdo místo toho může koupit třeba O III s 1.0 tsi.

                0 0
                • Motyll  
                  1. sedan
                  2. design horší než O III po FL (ale to je subjektivní)
                  3. ND a zůstatková hodnota
                  0 0
            • kankrlicek  

              Ty se mi začínáš líbit! :)

              0 0
              • RomanH  

                :-)

                0 0
              • Smazaný účet  

                Co vlastníš?

                0 0
                • kejda  

                  Je víc hnusných aut… co takhle Note od Datsunu?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Proti Juke líbivá kára…

                    0 0
                  • mastihuba  

                    hosi auto se nemusi libit, podstatny je aby bylo firemni vcetne veskerejch nakladu. :-) pak bych snesl i toho hnusnyho fiata.

                    0 0
                  • pepek  

                    Proti SsangYong Rodius a Aztecovi je to furt krasavec.

                    0 0
                • Excel  

                  Tak pro tebe jako designovýho fajnšmekra tu mám lahůdku ;-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    To máš nový místo Tipa? Mi se líbí gepard od Citróna…

                    0 0
                    • Excel  

                      Tipo jsem nikdy neměl, už to mám dýl, funglovka to nebyla. Je to stejný auto, jen jiná loga: F. Qubo, Citroen Nemo, Peugeot Bipper. Tady jak to (ne)funguje.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Proto jsem to dal, že je to stejný, ale stačí drobnost a je to zepředu hezčí. Jen jsem si vzpomněl, žes měl nějakýho Fiata a o tom Tipu jsi kdysi mluvil. Co máš vůbec s těma Fiatama? :)

                        0 0
                      • pepek  

                        A tos dostal, nebo vyfasoval?

                        0 0
                        • Excel  

                          Ne, to jsem vědomě koupil :-)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Vhodná zátěž v podobě několika Kon převrácení určitě zabrání :)

                            0 0
                          • pepek  

                            Aha. . . . . . ale to video jsi viděl až posléze, že?

                            0 0
                            • Excel  

                              To video jsem viděl před, víme.

                              0 0
                • kankrlicek  

                  Tu první krasavici – zelenou, 18letou. :)

                  0 0
                  • pepek  

                    Lidé, tíhnoucí k nějakému umění, mají většinou pokřivený vkus. Nic si z toho nedělej.

                    0 0
                    • kankrlicek  

                      Prakticky všichni se hnusem otřesou, ale je zajímavé, že malé děti to auto vidí jinak. Dokonce i přes okřiknutí svého otce. :)

                      Pro mě naprosto špičkové auto – vyhovuje mi ve všem.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        zapominas dodat ze na normalni jezdeni mas druhy auto :-)

                        0 0
                        • kankrlicek  

                          :)

                          Pardubický region očividně negeneruje takový ekonomický přínos jak brněnský. :)

                          0 0
                          • mastihuba  

                            ja sem si tě asi spletl s někym jinym. :)

                            0 0
                      • Karaya  

                        Mně se taky líbí. Ale přišlo mi, že to má tragicky zpracovaný interiér. Nemyslím vzhled, ale kvalitu použitých materiálů. Tak jsem nakonec šel do Hondy, která byla kupodivu za stejný peníz, ale kvalitativně, výbavou i cenou za nové je o třídu jinde. O výkonu motoru nemluvě :-).

                        Ale kdybych na ni nenatrefil, tak možná v Multě jezdím taky.

                        0 0
  • scoty

    Nechcete jet na NM na běžky? Třeba st, odjezd z Brna 14.00hod. Vzal bych velke auto.

    0 0
  • Karaya

    Koho tohle napadlo? https://youtu.be/gp_6v-cGIH8?…

    0 0
    • les  

      Myslim M.M.

      0 0
      • Jaroslávek  

        Toho neznám.

        0 0
        • mastihuba  

          michal marosi, ale vzhledem k tomu ze to neni ani blondyna ani nema kozy, tak te to omlouva

          0 0
          • Jaroslávek  

            Bejvalej fotbalista ?

            0 0
            • Paja  

              To neni Michal.

              0 0
              • mastihuba  

                Šílený Chinese DH se vrací! A Maroši Michal už se připravuje! Opět vyzývá všechny bikery, aby si to s ním 24. února rozdali na zasněžené sjezdovce ve Špindlu.

                0 0
                • Karaya  

                  Však já vím, že je to jeho. Ale v zimním období jsou bikeři jak utržení z řetězu. Když vidím ty situace i z jiných videí, tak to musel být pěkněj krvák a za vítězství alespoň milión, že jim to za to stojí.

                  0 0
            • obda  

              :D

              0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce