• Jaroslávek

.

• Motyll  

… a gramaticky správně :)

• mastihuba  

muze zacit mrznout :-)

• p@X  

Poprvé od Mikulajdy na koňu, zablácené jak krosař z Valkenburgu, ale vysmáté, cca 2kg posvátné půdy jsem si přivezl dom :) Artuš je strašně nefotogenický ;)

• LM  

Artuš na fotkách vypadá nějak moc čistě – kudy přesně jsi jel nahoru do obory? :-)

Já jsem to vzal kolem Kohoutovického potoka, kde to bylo celkem cajk (většina trasy pod listím), jenom zelená TZ od Kohoutovic k oboře byla pěkně blátivá. Méně frekventované lesní pěšinky na Holedné pak už krásně sjízdné (lehce navlhlo), jenom tady jsou poražený stromy a odřezaný větve, takže je potřeba kolo asi 20 metrů poponést…

• p@X  

Vod Myslivny to začalo :) Nechápu, jak to, že mám zasranej i batoh, nevšim jsem si, že by blatník sjel do boku.

• LM  

Doporučuju vozit na batohu pláštěnku. Bahno na tom moc nedrží, po zaschnutí se to krásně odláme a batoh pod tím čistej :-).

• hony007  

Pláštěnka sou ale gramy navíc :-)

• LM  

Pláštěnku na batoh vozím pořád v kapšičce na spodku batohu (která je k tomu určená), takže to vyjde na stejno :-)

• Polka  

To máš čistý, ale udělej už něco s těma klikama!

• p@X  

Udělal jsem to tradičně po svojom, objednal jsem ty čínský ludry (systém Shimano uchycení L kliky, Sh. misky, převodník spiderless Sram 34z bych u GX Eagle klik stejně musel asi objednávat zvlášť tak jako tak, karbonový X01 nějak nechci), když budou stát úplně za houno, koupím DUB.

• p@X  

Takže teoreticky bych měl získat all black Sram spiderless look (za 1400+900), ale zároveň zachovat stejné Shimano vnitřní průměry levé i pravé misky oproti GXP a imho lepší systém dotahování levé kliky než Sram, ale v praxi může být vše jinak, že :).

• p@X  

Hezčí?

Ušetřil jsem, + 100g, převodník šmajdá o 2 mm, ještě uvidím jak řetězová linka, loga laser, chtěl jsem acetónovat :)

• Polka  

Než ty stříbrný určitě, ale já jsem psal sram, ne mpx. Co jsi teda ušetřil? :-)

• p@X  

Nechtěl jsem se zbavovat dobře utěsněných XT misek.

• Polka  

To nechápu, XT střed jsem musel kdysi snad 2× měnit. Cenově sice ok, ale nic dobře utěsněnýho to teda nebylo.

• p@X  

Možná ne, ale nemohl jsem se nějak dostat k docpání ložiska.

• p@X  

Prowheel 1400,– (v balení osa BSA) + 900,– Sram 34z převodník

Sram GX 2500,– + 700,– osa GXP, + 900,– Sram 34z převodník (standardně 32z převodník)

• pepek  

Asi špatná volba trasy, místa a času.

Jde to vychytat i lépe :-)

• p@X  

Jsem čekal, kdy se s něčím takovým ozveš. Já to mám jinak: neplánuji, předpověď moc nesleduji, cestičky neznám. Musím se dobře vyspat a mít ideální náladu, odtáhnu se od obrazovek, vyhrabu se z baráku a až pak teprv přemýšlím, jaký naberu směr :)

• pepek  

No.

. . . . a bláto na holedné není, byl jsem tam v pátek a prostě tam není . . . nikdy.

Je třeba používat zaručeně bezbahenní záložní trasy

• LM  

Kopce okolo přehrady taky OK. Jenom sjezd od Ríšovy studánky po modré TZ k Hradu Veveří byla trochu divočina (jel jsem tudy dnes poprvé tak jsem se nechal překvapit :-))

• chemik_mara  

To koryto (zhruba v polovině MTZ) může být v tomhle počasí výživný. ;-)

• LM  

Bylo, i se zubatejma pláštěma jsem musel dávat bacha abych neskončil v tý díře uprostřed cesty :-)

• scoty  

:)já dycky, když tam padám, tak přeskočím na druhou stranu a dělám jakoby nic..:)

• Paja  

…i jeste lepe :D

• RomanH  

wunderbar :-)

• Paja  

Dnes Nera Folgarida hervorragend ;)

V noci to zmrzlo, rano –10 °C a pripadlo na to trosku prasanu, fantastisch :)

• Karaya  

Ano, trasu i sport je potřeba volit s ohledem na podmínky :-)

Šaomi opět nezklamalo, cesta se tam klikatí, až by to jeden neřekl ;-)

• p@X  

Vyplatí se kvůli dvěma víkendům v roce mít vůbec nějaký lyže?

• Karaya  

To zase přidej, loni jsem naběhal přes 150km a letos to bude určitě víc. Akorát musíš kromě běžek mít i auto…

• bernie  

Tohle je špatná volba trasy – místa – času /nad 500 to prostě drželo :)

• mastihuba  

je to na hřebíky nebo spíš na bajka s upuštěnou gumou?

• les  

Na hřebiky to nebude. A sněhu je málo. Modrá hore bude fain. Jedete někdo ftédňu ?

• mastihuba  

ja mam vrniho pod kontrolou na Chopku, zelenou tady nemají tak do něj leju čučo. :D

• Polka  

Borovička nic? :-)

• mastihuba  

zkusil to s jegrem, ale zatim se rozkoukáváme :) do soboty daleko. Ty dvě lejdy co jsou s nama, tak nás v podstatě k ničemu nepotřebují. :D

• Motyll  

Spíš na ně dávejte majzla. Ať neproběhne nějaký import.

• p@X  

Možná…

• p@X  

Ntvl, když vidím ten lesk na cestě a „oldskůlovou“ opravdovou žiletku… :)

• Polka  

A to snezilo kdy? Mne to v brzke nedelni rano minulo…nastesti, jinak bych tam byl asi doted.

• bernie  

V neděli dopolko jsem jel do Brna na mezinárodku, podívat se na psy – vánice, ale „sedláci“, takže kolem poledne jsem se vracel a jen mokro. Když jsem pak šplhal odpoledne od račickýho zámku, tak bylo jasný, že v lese něco bude, ale toto mě fakt zaskočilo. Ale projel jsem :)

• babicak  

Sněžilo cca od 6 do 12, pak se rozsvítilo sluníčko, krásné jarní poledne, po 15. hodině se již dalo pěkně vyjet. Místa, kde svítilo sluníčko byla suchá, tam, kde nesvítilo leželo pěkných 5 cm sněhu, a tam, kde jezdili lesáci ledové koleje, ale dalo se projet mezi nimi.

• bernie  

…jenže mezi těma kolejema pod čerstvým cukrem taky byly ušlapané zmrazky :( Takže radši pěkně po kraji ledové stopy.

• RomanH  

Taky je moznost volit den. Dneska to slo i takovou pasti, jakou je cervena z Ujezda na Safrankuv mlyn. Rozmaznutejma fotkama Vas trapit nebudu.

To P@x : Uplne Te chapu, taky usmev od ucha k uchu. Dulezite je vyjet.

• p@X  

Našel jsem Ti hospu: https://www.prvnidoubravnicka.cz/ ;)

• RomanH  

Blee :-) No v Doubravniku jsem dnes taky byl, ale na jidlo jsem si dojel az do Tisnova na jatka a pivo jsem si dal az doma. Mam pocit, ze brzy prijdeme o sjezdik po zelene kolem Perstejna do Nedvedice – radi tam lesaci a delaji tam pesi okruhy :-(

• p@X  

Čéče, možná bys byl překvapený, přes plný půllitr bylo krásně vidět, 12° Herkules hořká jak sviň, při pondělku hospoda plná, dokonce jsem potkal RebelYella.

• pepek  

nésu žádný znalec, ale mně tam to pivo nějak smrdělo a nechutnalo. Předtím jsem ho měl myslím Na Gruntě a taky to nebylo nic moc.

• RebelYell  

Jj, to byla nahodicka ;) Za mne pivo moc dobre, akorat bylo fakt prechlazene. Herkules 12° za mne nej, paradne horka ;)

• p@X  

Já neviděl na výčep, ale zřejmě maj předchlazený krýgly.

• bagr84  

Nazdar kucíííí!

• bagr84  

Nepovaluje se vam doma nahodou nekomu prebytecny zadni kolo (29"), naboj na osu 142/12? Shanim nejakou mrdku na trenazer.

• Motyll  

Jsem měl za to, že bezpečná investice je do nemovitosti. A ono i do plastových kostiček…

• p@X  

Nemáte někdo 1mm podložku pod BSA/GXP misku (standardně se přikládají 2,5mm)? Nebo kliky 2 mm mimo osu jsou v poho?

• Polka  

Mam dve 2,5mm hlinikovy a dve 2,5mm plastovy, jedine ze by sis je nechal zbrousit na pozadovanou tloustku. Posunuti 2mm jsou ale uplny hovno, takze pokud nejses Mlok, tak na to ser ;-) Ja to vozil kdysi posunuty snad o 4–5mm a v pohode.

• p@X  

Pěkná kůpelňa, ještě trošku víc prostoru a sítko na kamínky … :)

https://bydleni.idnes.cz/foto.aspx?…

• okam_z_brna  

Pěkný tak akorát na fotku do katalogu a hotovo. Během sprchování chtě nechtě nacákáš na všechno okolo a hlavně se sprchuj u okna. Prostě designová blbost, ale praktický využití nula. Nebo snad někoho baví po sprše vytírat celou podlahu koupelny, aby si tam mohl jít za půl hodiny na záchod a nemusel šmatlat po mokré podlaze?

• mastihuba  

tak kdyby to takhle měla dvacetileta sousedka proč ne :) jinak mi to připomíná sprchu s hajzlem na invalidovně, ale tam mají nerezový držadla a předpokládá se tam pohyb s vozejkem :)

• p@X  

Chce to mít partnerku troch míň pintlich. Já osobně mám po sprchování ve vaně zašplíchanou celou koupelnu (vodou) tak jako tak, a hajzl bych nikdy dohromady nechtěl. I když, jak projíždím brněnský byty do 2 mega, to jsou šílený špeluňky :/

• okam_z_brna  

Vana pochytá dost vody svojí plochou, ale tady není nic, jen dlažba a všechno jde do místnosti.

• Excel  

Todle vypadá dobře, uprostřed ráje MTB, zastávka u nosu, do dvou mega s přehledem aj s provizí realitce.

• okam_z_brna  

Jako jo, ale dojížděj do Adamova. Navíc z toho města mám depresi jen co tama projíždím na kole :D

• babicak  

Z Adamova do Brna vlakem super, jsi za chvilku v centru a nemusíš shánět místo na zaparkování. Z druhou větou naprosto souhlasím.

• pepek  

38m2 – to je ale jen obývák, ne? A rachot nádraží pro vláčkaře jako bonus.

• Excel  

Pro solobikera, začínajícího od píky úplně v klidesu.

Předzahrádka, terasa,velkej sklep, umejt to bude kde, cihlák po totálce, s vlastním kokotlem, nízký náklady na provoz, parkování v klidesu… co potřebuješ jako víc?Jestli je to u dráhy o to líp do hokny, a rozdíl mezi bytem na Úvoze a vláčkem už tam moc nevidím.

Co chceš jako do dvou mega i s provizí realitce v Brně vhodnýho.

• RomanH  

Koupil bych pozemek a na nej postavil mobilheim/marin­gotku/drevenou zateplenou boudu/kontys

• JSt  

za cenu zasitovanyho pozemku mas komplet ker ready k plnohodnemu bydleni…

• RomanH  

Jak kde. A da se bydlet skoro i bez siti – borec u nas postavil bokem roubenku, vlastni studna, jimka, topeni na pevna paliva, polni cesta… Vicemene potrebuje jen elektriku.

• JSt  

to je kompromisni prezivani na dnesni dobu. na chatu nebo chalupu proc ne. ;-)

• RomanH  

Tak P@x rodinu neplanuje (minimalne zatim), pozemky na cene neztraci. Ale jasne, kazdy to ma nastavene jinak – treba pro me je mesto symbolem „fabriky“, kam jezdim vydelavat penize, a za nekterymi sluzbami (lekar). Nekdo jiny chce zase pohodli a zazemi mesta, kazdy se musi rozhodnout sam.

• mastihuba  

tvl. co si mam predstavit pod pohodlim a zazemim mesta? narvanej obchodak s picovinama a nemoznost zaparkovat pred barakem? nebo souseda co dela bordel s coklem po celym baraku? :-)

• p@X  

Tak já osobně mám rád hlavně tu anonymitu. Třeba nákup snídaně v Nísvačilce v Coopu, to je zážitek. Každý tě pozdraví a důchodkyně před tebou, který maj čas na nákup celý dopoledne, ale první tam stojí než otevřou, pak s pokladní proberou veškerý události předešlého dne … :)

• mastihuba  

tak na toto su imunni me je jedno kdo me uvidi sedet na zahradce v hospode :-) na buku uz se radeji ucitelka deti ve skolce nepta co jste delali o vikendu. jednotna odpoved ze si hraji u lade na zahradce ji malem dostala k chocholouskovi. me se naopak libi kdyz se lidi znaji.

• Motyll  

Už to taky není co bývalo… Ale jinak za mě město ani za prase. I když teď mi bydlení na lontu dělá u dětí logistický problém. Jenže to za pár let (se těším) pomine. A budu mít klid.

• obda  

3 minuty na salinu, deset minut do hokny, nemusis detem delat taxikare (i na gympl to maji kousek pesky), kdyz jsi zapomnel neco koupit, obchod mas za rohem, z hospody dojedes salinou/busem … A zahradku mam a do 5 minut su v lese :) Pred barakem mi nikdo parkovat nesmi (vjezd) a sosusedi az ve vedlejsim baraku :)

• Polka  

Neskutečné, ideální život :-)

• obda  

Tak viděl bych i výhody vesnice, ale dotaz zněl „co si mam predstavit pod pohodlim a zazemim mesta“ ;)

• JSt  

no… rekl bych ze vyhrocene sousedske vztahy byvaji spis na dedine. ve meste si tak nejak kazdej hledi svyho. ;-) ted jsme byli tyden na chalupe v dedine, kde nic neni. zena prohlasila, ze bydlet tam, stane se z ni biomatka a bude chodit chlupata bosky s deckem v satku do lesa. tam totiz objektivne nic jinyho delat nejde. na tyden prijemny zpestreni, ale trvale zit na lonte je max na poklidny duchod, pokud starouskum slouzi zdravi.

• Motyll  

Tady u téhle debaty vyloženě chybí hajnej.

• mastihuba  

no von neni lont jako lont ze… a to ze si v baraku kazdej hledi svyho, taky neni uplne cernobily. uz jen sprava spolecnyho majetku umi barak pekne rozebrat. :-)

• JSt  

nic neni neresitelny, ale az rodinny zivot mi zacal naplno ukazovat, o kolik je mesto pohodlnejsi (minimalne v nasem pripade). kamaradi s ± stejne starym deckem se nedavno odstehovali z koenigu do vranclu, aby vymenili ker za barak – odrizli od sveta, v pici. nepopiram, ze nekomu to muze vyhovovat. na druhou stranu pro nekoho je i brno maly. ;-)

• mastihuba  

„To máš z toho života, jakej vedeš. Ale to je taky z toho, jaký lidi ty si vybíráš. S jakejma lidma ty se stýkáš. “

• Excel  

Je skvělé, že všichni nechtěj žít ve městě stejně jako je skvělé, že všichni nechtěj žít na lontě.

• les  

Tak nevím. Na ulici máme devět domů starousedlíků a tři novostavby auslendrů. Všichni se máme rádi a pomáháme si. Porovnání lidí z vesnice a z Brna mám v haklu víc než dokonalé. Víc se raději rozepisovat nebudu :D

• RomanH  

No ja bych byl daleko stastnejsi treba na celorocne obyvatelne chate v Sarce, nez v 1+1 na Kamenaku. A bambitku mam vyholenou :-)

Ale jak rikam, kazdy to ma jinak – Depic bydli ve meste a maka na lontu :-)

• p@X  

Jelikož ve městě už CorelDRAW bez řidičáku dávno nestačí. Za 20 let jsem se nikam kariérně neposunul, a vypadá to, že to tak zůstane. Na senior grafika nebo samostanýho graf. designéra nemám náturu. Ale můžu to svést na diagnózu hovnózu :)

• mastihuba  

jako vyvoj sovtu je prekotnej a pokud tu lajnu nechytnes zavcas tak si casem fakt asi neskrtnes, to vidim u kolegu co delaji se starejma programama jak postupne dou dohajzlu, a nektery veci od nich sou defakto k smichu.

• mastihuba  

jako vyvoj sovtu je prekotnej a pokud tu lajnu nechytnes zavcas tak si casem fakt asi neskrtnes, to vidim u kolegu co delaji se starejma programama jak postupne dou dohajzlu, a nektery veci od nich sou defakto k smichu.

• Karaya  

A ten řidičák nemáš proč? Však nemusíš mít auto a přesto můžeš mít papíry, ne?

• p@X  

Proč jsem nebyl schopen udělat si řidičák za 20 let? Proč jsem nebyl schopen naučit se Adobe CS? Proč jsem se nenaučil angličtinu? Proč jsem prošustroval 1/2 baráku? Proč bydlím se ženskou, která šuká s jiným? Proč?

• kejda  

nemáš popito?

• p@X  

Bohužel ne. Sleduješ rozvoj psychózy v přímém přenosu. Začalo to řemeňákem.

• kejda  

Řemeňák? No mám nějaký to pivo v sobě, ale tohle fakt nevím co je… zlobíš se na tu vidlu :))?

• Polka  

Řemeňák ;-)

• Karaya  

to bylo náhodou moc pěkný kolo. Jen bych otočil forbec a sklopil páky a je to na *****.

• RomanH  

A hlavne v podstate z meho ciste teoretickeho pohledu bezudrzbove. Jenze Patrik to porad srovnaval se silnici.

• Paja  

Hlavne, co si tak pamatuju, byl dost nasranej z toho, jakej ma Alfine odpor hlavne na tezkejch prevodech.

• pepek  

Synergický efekt odporu řemene a odporu převodovky = peklo. Ale to jsme mu taky říkali, že.

• RomanH  

Kdyz uz stavim takovy kolo, tak musim vedet proc. Podle me to melo smysl jako presunovadlo v pripade spatneho pocasi (pokud to nechtel resit treba festkou). Kdyz za spatneho pocasi nejezdil, asi to nemelo cenu stavet. Resit u toho nasledne odpor mi prijde mimo. Ale nejel jsem na tom, tak ciste teoretizuji.

• Paja  

Kdyz uz stavim takovy kolo, tak musim vedet proc

To by si mozna mel nekam povesit ;)

• p@X  

Existuje i opak deprese (možná by šla najít i nějaká paralela s lehokolem).

• JSt  

nic neni idealni. celopevny kolo moc drnca. celoodpruzeny chce moc servisu. bud jsi neco z toho prijmout nebo jsi odsouzeny byt vecne nespokojeny.

• pepek  

A tady na tom BF jsme ti vždycky říkali: nekupuj to, nekupuj to, nekupuj to . . . . ale je to marný, je to marný. . . .

• JSt  

mas pravdu, ze okrajove casti mesta jsou, kdyz mas auto, co se casu dostupnosti tyce ± to samy jako dedina kus za brnem. v soucasne dobe notne vyuzivame, ze jsem doma z prace na kole za 5min, moja matinka za 10min trajfem, otec za 15min. takze babka s dedkem si uzijou vnoucete a zena nemusi byt furt uvazana u ditete. na chalupe s latrynou, kamnama a velkou zahradou travime minimalne jeden vikend v mesicu – takze decko neni ani o tohle osizeny. minimalne v tuto chvili si dost tezko dovedu predstavit pro nas lepsi reseni.

• mastihuba  

jaky si to udelas… me se treba dlouhodobe nedari presunout hoknu na lont a pritom uz to bylo tak blizko(paradoxne i daleko). mel bych to pesky cca 10 min.

• Motyll  

Tak ta poloha asi nebude úplně přesně.

• Polka  

Ti architekti kolikrat mysli jen na design, ale prakticke vyuziti nikde. O tom svedci i ty zasuvky blizko vody na kuch. lince, bezpecaci by zaplesali :-) A to mega okno v koupelne…

• p@X  

Dřív snad ani být nemohly, na Konečňáku v koupelně zásuvky nebyly. Okno v koupelně a kapradiny jsou můj sen.

• Polka  

Taky mame okno v koupelne, ale maly a vejs a se zaluziema samozrejme.

• obda  

Nechce se mi to dohledávat, ale tohle by mělo být podle normy ok. Beztak je dobrý tam mít fíčko.

• Polka  

Normy fuckovat natoz EU normy ;-) Staci selskej rozum. Zasuvky jsou sice vys, ale i ten elektrospotrebic bude hned vedle drezu, coz je naprd. Zrovna zde to ty zasuvky podle me hyzdi a schoval bych je do linky do takove te vyjizdeci svisle „zasuvkovny“ uprostred mezi drezem a sporakem, coz se zrovna u tak male kuchyne primo nabizi.

• JSt  

ty vole… jestli bych mel strach z vody u zasuvek, bylo byto presne to, cos odkazal. ;-)

• pepek  

:-D Tam bude nejen voda, ale i kafe, polífka . . . . no a pak to panička bude chtít vyčistit :-)

• Motyll  

Šak Polka píše, že na normy kašle. Žádná ovce :-)

Ale jinak pokud je instalace mladší cca 15 let, tak riziko nehrozí. Už nemá cenu házet tchýni do napuštěné vany fén pod proudem.

• les  

Nacházet se s tchýní v koupelně, ještě při koupání, to je nestandartní :) To si spíš dokážu představit prodlužku s rostrojkou, na sprchové hadici, než totok :)

• Motyll  

Otevřeš dveře, připravený fén zapneš do 230 VAC, hodíš do vany (stačí periferní pohled), odcházíš…

• Polka  

Takže máte ty zásuvky co dával v odkazu Depka? ;-)

• JSt  

takovy ne. obycejny tanga z abb. :-) ale umisteny stejne jako v depycove odkazu. ono, kdyz nekde zustane stat voda, byva to zpravidla na lince, ne na zdi. ;-)

to tvoje je elegantni reseni na stolech ve verejnych prostora, kde si nekdo muze strcit do elektriky telefon nebo notebook. trvale strcenou varnou konvici vedle drezu bych tam mit nechtel. ;-)

• Polka  

Taky mame klasicky abb, na stene, ale mimo hlavni pracovni plochu a drez. Nevim jestli varis, ja teda hodne a dost casto zasiram pri michani a vareni tu stenu, na lince jsem teda potopu nemel nikdy.

A kdyz se ted divam, proc to sem ten Depyc vlastne vubec daval? Vzdyt to byla hlaska uplne bez kontextu na neco :-)

• Excel  

Čéče, řekl bych, že tady máš máslo na hlavě ty. Depič dal odkaz a řešil fotku koupelky, vo nějaký lince nemluvil. Ty ses mimo téma navez do zásuvek v nějaký kuchyni. Až teď jsi mě donutil na ně kouknout a imho jsou úplně v pohodě, od sporáku jsou daleko a od baterie tak akorát, tak ti nevím co v tom máš za probléma. Je třeba na to kouknout globálně, je do dřez a baterie jako prase. ;-)

• Polka  

Hlava pomazana…a proc sem teda daval tu koupelku? Nechapu. Tady se od zacatku vlakna resi koupelky? Ty zasuvky jsou zejmena hnusny, navic 4 kusy, jak kdyby se jim tam mely na tak malou linku vejit 4 spotrebice zaroven…ulet proste :-)

• Excel  

Na to se vyser, to vymyslel nejakej archal a kdyby je dal dal vod drezu nebylo by to symetricky vuci spare obkladu, te past vedle pasti… .

• p@X  

Já sem dával koupelnu pro kolo a ty furt řešíš nějaký zásuvky na lince. Jako na Konečňáku nejsou zásuvky skoro žádný, takže prodlužka z prodlužky z prodlužky, světla jsou zapojený obráceně. A ještě je to v hliníku.

• Paja  

On asi nikdo z nich nepochopil, ze se ti ta koupelna libi na myti kola…;)

• Polka  

Myt kolo v koupelne? Aha, to je ve meste asi taky uplne normalni :-D

• mastihuba  

tak tebe nebo kolo, to už je asi šumák, depka to má navíc dycky od krve :)

• LM  

Tohle by ti na mytí kola venku před barákem nestačilo?

Když ten největší marast oškrábnu klacíkem, tak mi to stačí na umytí fest zasranýho kola včetně pláštů. Normálně zasraný kolo se obejde i bez klacíku :-)

• p@X  

Ale já jsem líný to umývat před barákem v holubincách a psích hovnech. Hadřičkuju radši na letákách v předsíni :)

• LM  

Kdybych měl kolo „hadříčkovat“ vevnitř tak přes konec podzimu, „zimu“ a začátek jara radši nejezdím nikam :-)

• p@X  

To bych se musel navlíct, nabrat vodu do kýbla, vzít smeták, sjet s kolem dolů výtahem, najít místo s min. výskytem hoven, což není lehké, pořádně ho ošudlat, vytvořím mrznoucí kaluže, pak jít s kapajícím do výtahu, gumy stejně zůstanou zabordelený, ještě nějaký čas bude odkapávat na chodbě, …

• LM  

Já si ten postřikovač nachystám ke vchodu do baráku (zevnitř:-)) než jedu ven. Pak ho jen vytáhnu ven a opřu kolo zadním pláštěm o protější barák – na trávníku kousek nad odtokem do kanálu. Mechanicky očistím klacíkem, ošplíchnu ostřikovačem případně i pošudlám smetákem. Opláchnu. Zvednu za rám do vzduchu a oklepu. Otřu hadrem téměř do sucha (pláště ne, ty nechávam mokrý) a je to. Práce na 10–15 minut max.

• RomanH  

No ja kvuli tomu (a jeste grilu) stavel barak

• Polka  

Ve Slatine pokud jsem to mel hodne zasrany, tak jsem se s tim vzdy stavil na benzince na Hviezdoslavove a za max. 20Kc (kdyz si nejvetsi blbec na zemekouli) byl pokoj ;-)

• p@X  

Pánové, kolik z Vás umývá bike po bukopříjezdu dom???

• Polka  

Zimáka umývám zpravidla jednou ročně, někdy na jaře až sleze sníh a lehce vyschne blato.

• les  

Taky tak.

• obda  

Tak nejak :)

• pepek  

No asi není špatný to sem tam umýt a prohlídnout-teď jsem obrátil žraloka hore kktom a zjistil, že mi bowden dole u výstupu z rámu vybrousil drážku asi 6 mm dlouhou. Jak s tím ta zadní stavba furt cvičí, tak to vybrousil. Přitom má jen trochu sedřený plast. obal.

• Polka  

Se podívej na novýho epica jak to odírání pěkně vyřešili.

• pepek  

nemáš foto, abych to nemusel hledat?

• Polka  

Tuna…

• Jaroslávek  

Pěkně Jura:-)

• Polka  

? To neni moje voe ;-)

• Jaroslávek  

Chválím zaměstnance, ne ?

• Polka  

Co ten s tim ma spolecnyho?

• p@X  

Ale copa copa? Šroubovací misky :)

• Polka  

Prej si lidi stezovali na skripani v PF30, ja s tim teda nemam problem. Ted si zas budou stezovat na bordel skripani misek v zavitu, to je furt dokola :-)

• p@X  

Furt dokola to je, ale vymění to i lama jedním klíčem, pokud to není zarostlý.

• Polka  

To stejny ale plati i u PF30.

• p@X  

Na PF potřebuješ vyrážeč/tyčku a origo lis nebo závitovou tyč s matkama a pořádně tlustýma podložkama. A vůbec se té misce nemusí chtít jít rovně a vůbec nejde poznat jestli to máš ještě volný, nebo už destruuješ domek.

• Polka  

Nic takovyho vubec nepotrebujes. Blize vysvetli Pepek.

• p@X  

Pepek žije v jiným světě, kdy má vše opraveno bez problémů do 5 min. a za každého počasí dojede s blýskajícím se kolem. Můj svět je zcela jiný.

Všechny PF sere jenom vás dva ne. Jak jsem byl rád, když jsem měnil teď ten odříkaný Sram GXP, že jsem si pořídil „BSA ořech“ na ráčnu (takový ten klasický klíč se mi rozevíral) a výměna byla opravdu záležitostí minut.

• pepek  

To jsem nikdy netvrdil, naopak bylo období, kdy obě kola vrzala až jedno prasklo. Ale strčit do středu plíšek tvaru oválu, nebo obdélníka, pootočit o 90° a vymlátit to ven uplně stačilo. Ale ty máš asi jiný systém, který nelze opravit. Tlačit ten plast, nebo ložisko do plastu taky nebyl problém. V nejhorším tam z druhé strany strčíš převodníkovou trubku a tím to máš vedený. Pokud používáš ty tvoje exotické komponenty, tak ti ovšem asi není pomoci :-)

• p@X  

Ale já s výměnou PF neměl problém, jen bych netvrdil, že je to stejně snadné jako s BSA.

• pepek  

Ale to my taky netvrdíme, ale děláš to možná jednou za 5 let a rozhodně je to snadnější, než rozprodávat nevhodné kolo po dílech :-)

• p@X  

Nečteš důkladně dnešní konverzaci. Pijéra po dílech nikdo nechtěl (jen hafo lidí deore brzdy), přitom Alinče tvrdí, jak je to výhodné po dílech.

• pepek  

Ok, redakční oprava: „výměna ložisek na PF je jednodušší, než prodávat nevhodné exotické kolo, ať už celé, nebo po dílech“

• p@X  

Nemohu za to, že dnešní svět je marketingový matrix, kde objektivní kritiky produktů nikdo nepíše, nebo jsou cenzůzovány :) A to co se děje v cykloprůmyslu za posl. pár let, to je kabaret, každý rok je všechno tlustší, širší, přitom pevnější a zároveň pohodlnější…

• LM  

… a taky čím dál dražší nebo hůř osazený (případně kombinace obojího)

• mastihuba  

s tim si dovolim nesouhlasit. v roce 2006 stal specialized xc s rekonem na deorecku a levnejch nabach 475 za 55tis. Takze dnesni camber s rekonem za 50 je i pri te drahote o 5 tis levnejsi. :-) otazka je jakej byl kurz tenkrat a jakej je dnes. to uz si nejak nepamatuju.

• Polka  

Zhruba USD 22,6 a EUR 28,5.

• mastihuba  

takze rozdil asi 34 euro coz je docela hovno otazka je kam posunuli vyrobni cenu a svoji marzi.

• Excel  

Měl si vostat u teho HT spešla.

• Paja  

Moje rec.

• p@X  

Ten by rupl, ale jsem v podstatě na stejným prohlým designu, jen ten zánovní Epixon je fuč (zdravím Romana:)

• RomanH  

A zacal jsem Duratecem. Ale je to marny, je to marny, je to..marny :-). Kdyz uz si nedas rici, tak je skoda, ze mas o cislo vetsi ramy, nez ja potrebuji :-)

• Jaroslávek  

Ses špatně vyspal ?

• Polka  

Ne, proc?

• pepek  

Tvl. oni se snad nepoučí: zase vyrobili díru do předpokládaného místa lomu :-( To snad dělají umyslně, aby byl nějaký obrat.

• les  

Udělali Ht.

• JSt  

tak. myti kola neni zadny problem, protoze se to vpodstate nedeje. ;-)

• mastihuba  

jednou za tyden v sobotu dopoledne, kdyz to vyjde. v noci se specha do betle :-)

• kejda  

To tím fakt umyješ? Má to dostatečný tlak? I kdybych to naplnil 2×, tak by to byla super věc…

• LM  

Jo. Je tam pojistnej ventil na 3 bary, takže dofoukám než to začne syčet, chvíli šplíchám a když vidím že už klesá tlak tak zase natlakuju. Aspoň se u toho i trochu zahřeju.

Má to na konci štelovatelnou trysku kterou je možné nastavit na silného úzkého proudu až po jemný rozpraš (ten se hodí kolem ložisek, hlávka a tak).

Voda mi zatím došla jenom když jsem měl kola fest zalepený jílem, kterej vůbec nechtěl dolů a já potřeboval měnit pláště. Na normálně špinavý kolo stačí zhruba půlka resp. záleží jak moc to chceš mít čistý :-).

• Karaya  

Kamarádovi rodiče to takto mají a žádné pohoršení to nezpůsobuje, protože se to hned zamlží. Já bych se toho nebál.

Na podlahu tam bez pochyby máš stěrku, kterou tu vodu hned stáhneš do odtoku. Mě třeba štve, že se v každém sprcháči praštím, protože to dělají malé. Tady to odpadá.

• ufoncz  

Je možný, že dneska pod Lidlem u Lesné to byl sám zakladatel vlákna? (napadlo mě to až po chvíli, když mi došlo, že oslovení Maňas tu padá často) (asi sem nedal odpovědět na správnej post, jak koukám)

• Jaroslávek  

Jel proti mě nějaký čilouš tuším v něčem zeleným přes přechod. Zrovna jsem operoval s brýlemi.

• Karaya  

Tak popis sedí bych řekl :-)

• ufoncz  

Jo, svítivě zelený cosi jsem si koupil v Decáči, abych zvýšil svoje šance na přežití na silnici. Takže jsme se potkali a už nemůžeš psát jako před časem, že mě neznáš :-). Ten nápis na cyklogatích je dobrej.

• Karaya  

Jen bych upřesnil, špatně zařazeno, já už se s Ufonem seznámil na PDV. Maňásek až teď :-). Co má na těch gatích napsáno?

• Excel  

Technický vokýnko. Nová řetaza na XXX0 1× 13 eachtyls. Na tom najedeš kilců jak prase!

• JSt  

ta zavlacka je prisna. ;-)

• pepek  

že jo? to jsem eště nikdy neviděl

• Excel  

Právě proto jsem to sem dal. Aby se tu člověk i trochu vzdělal. Předpokládám, že za dobu životnosti se do ni nebudu muset srat. Jak ho jednou zkrátíš už ho nikdy, asi, neprodloužíš.

• p@X  

Tady jsi měl živ. šanci voe, začínalo to na 1€: https://www.ebay.com/…263479602164?… ;)

• Excel  

myslíš, že toužím po papundeklovým rámu s francouzskou holí místo vidle ? ;-)

• p@X  

Ale ten pocit…

• Motyll  

Jako cena dobrá, ale XL.

• Excel  

Jako raketa to je. Ale ne na totok.

• p@X  

Tak jestli vás popadla báglománie, tak spol. akce nebudou už skoro žádné.

• Excel  

Však ty se je naučíš milovat!

• p@X  

Nee, mi se zamlouvá ředitelský whitebalet štýl s veškerým zázemím, akorát mám pořád menší plat jak operátor výroby :/

• Excel  

Operátor výroby, na to je třeba co? Stačí přeškolení?

• p@X  

Někde dělaj test manuální zručnosti.

• Motyll  

No nevím. Někdy v roce 93 jsem o prázdninách 3 týdny stál u stojanové vrtačky na brigádě. Jako první den OK, ale pak strašná pakárna a celou směnu jsem fixoval ručičky na hodinkách ať už je pauza nebo konec. IMHO tohle bys nedal.

• p@X  

Já nikde nepsal, že bych to dělal. Jen to chce vydělávat v Brně a bydlet na venkově, né naopak, jak to mám se vším.

• mastihuba  

to je videt zes nikdy neohybal hacky na stanky na vystaviste, nebo nesazel stromky do papirovejch balu. :-) proti tomu je stani u vrtacky nebo frezky zlatej dul. :-)

• Motyll  

Byl jsem dvakrát zavádět chmel. V dubnu. To by tě taky bavilo.

• LM  

Ty nabízený mzdy teda nejsou moc motivační :-/

• mastihuba  

1+ uzit si kolo s cistou hlavou se da jedine v hotelu s bazenem, zazemim restaurace a pritelem na telefonu v pripade defektu. :-) vsechno ostatni je vymrd a lze to akceptovat jen zhulenej nebo nasitej. :-)

• RomanH  

Rekni, ze Ti treba na Pivcech neco chybelo. Ze letos nevyslo pocasi je vec druha.

• babicak  

Večeře v Palotě, pivíčko, borovička, klobásky, co Ti chybělo? Za počasí fakt nemůžu.

• RomanH  

Presne. A ten polom v pralese na hrebeni, to je proste priroda – ryzi mountain bike.

• p@X  

Já si MTB představuju jako odbušit si volejový kilíčko, večír wellness s ku*vičkama … :)

Na kochačku je imho lepší pěšing.

• mastihuba  

nechcu byt ustepacnej, Ale jak to rekne jeden ozvou se dalsi :-)

• pepek  

Vzpoura na lodi Bounty? (Roman by měl pověřit Jaroslava, aby to tady sledoval a v případě rozšíření vzpoury včas vzbouřence zablokoval :-)

• Motyll  

Nádhera.

• Paja  

:D

• Excel  

Dnes luxus, vo sesti jsem zaviral Smelc do padajiciho snizku, i slza z te romantiky ukapla.

• Motyll  

Teď je romantika úplně všude. A můžeš si vybrat zda ski nebo bike.

• Jaroslávek  

Ty máš volný jen soboty ?

• Excel  

Vokvaltovaný MTB mám v Brně a převážet se mi nechce. V Buzerantowitz mám singla a festku, na festku to venku není, tak rajdím singla kolem komína, na Buk se na něm v toch tomhle prcat nebudu.

• p@X  

Ale tak je to supiš bez tech šaltrů ;) Voblož to brašnama a vydej se třeba podél Dunaja…

• Excel  

Stejně mi závidíš, že na tom jezdím, nelaboruju a nepaštikuju, to já poznám. ;-)

• p@X  

Trávíš málo hodin na BF, to laborování je na tom právě to nejzajímavější, narvat do teho love, a když už je to doladěný, dát to do prdéle :)

• Paja  

Toz tento tyden UT.

• p@X  

Musím si ulevit, proč nikdo nenapíše pravdu?!

Nevím jestli je to tím mrazem, ale pocit z vidle dnes hodně špatný. Na podélných zmrzlých nerovnostech dělá nepříjemný „brejky“, vyvolávající v jezdci nemalý pocit nejistoty. Kotouč při sebemenším naklonění drhne, chování pod brzdou je tragédie, musela by být na obou stranách.

• Vilém  

A je to tady.O cem uvazujes?

• p@X  

S chutí ji roztřískat na trsátka a pak si koupit byt.

• Excel  

Bob ji veme, ten na těch vidlích, vachrlatejch v krutu, ujíždí ;-p

• les  

Jasně jsem ho upozorňoval, že mě ji má koupit celočernou. A nehezky mluví o slonečkovi, takhle ho neprodá.

• pepek  

v sekci foto měla vidla všeobecný úspěch, tak ju tam nabídni (a tady to smázni :-)

• les  

Tak kolik za ňu ?

• JSt  

kdyby nebyla na tejprt hlavu a takova hamatna, dal bych ju na titana. tam kdyby se ty vykruty spravne potkaly, mohly by se teoreticky vyrusit a kolo by se chovalo normalne. v soucasnem stavu je k tomu ramu zvejkaci pellska porad moc tuha. :-D

• RomanH  

No hlavne je to 29'' a Tvuj Titan je 26''. Choppera z nej asi delat nechces :-)

• JSt  

dalsi minus. :-) dohledavat to neminim, ale o moc vyssi nez puvodni 105mm marcocha to nebude. jestli vubec…

• Polka  

To bude dobry, to je tim mrazem a tvou panickou hruzou z ledu ;-)

• p@X  

Led mi nevadil skoro žádný nebyl. Minule na Holydné v blatě jsem nic takovýho nepociťoval. Stačí i na silnici vyjetá kolej a chytí to úplně „švuňk“. Ještě zkontroluju hlávko a osu, protože dnes fakt trága.

• pepek  

Jistě se dá někde koupit tuningový tlumič k tomuto bazmeku za bratru: 10 papírů

• p@X  

Tomu by pomohla jedině osa s průměrem 10cm nebo obří podkova :)

• pepek  

Začal bych vlepením bloků pryže o vhodném Sh mezi planžety. Doporučuju Gumex Moravany. Mírné zvýšení hmotnosti se vrátí ve větší bezpečnosti při nočních návratech.

• p@X  

Nejde o tuhost planžet, ale docílit stejného chodu na obou stranách.

• mastihuba  

zasel bych do ferony koupit par jeklu. poradne to na obou stranach prosroubovat a vyztuzit… otazka je jestli by pak neplnila lepsi funkci karbonova forska :-)

• p@X  

Nebo vypodložit vidlu zevnitř u gumy aby nedocházelo k náklonu kola :) Nebo uložit kolo letmo, planžety široký 10cm a max. vzdál mezi horníma a spodníma.

• Polka  

To u takove konstrukce tezko docilis.

• JSt  

to je vpodstate apsajddaun vidlice. ta musi byt, co se tuhosti tyce, na hovno z principu. spis je otazka jak moc to je spatny, aby se s tim nedalo zit. ;-)

• p@X  

Proč jste mi neřekli, že ten „permafrost“ v nížinách odpoledne povoluje? :) Skončil jsem ucpanej 10 m od asfaltu (Lauf se ale neucpal, má největší průchodnost co znám :), to bych se na Buk nedostal ani kdybych chtěl, když jezdím Prace – Blažovice.

• LM  

Kdyby jen odpoledne. Když svítí slunko tak je to nahovno už dopoledne. Ideální by bylo vyrazit velmi brzo ráno po mrazivé noci ale to se mi ještě nepovedlo :-)

• Polka  

Ses neptal. Umyls to aspoň? :-D

• mastihuba  

vtipne, z blazovic pak co? jel bych asfalt do sivic a pak od cementarny hore, nebo vitovice kalec motat se v polich okolo gruntu je sebevrazda

• Motyll  

Nemáte někdo tip na neurologa?