• Paja

    Kankrlicku, chapes to? Unor uz je skoro 10 hodin a vlakno nikde :D

    0 0
    • Smazaný účet  

      Suchý už nebude. Proběhlo meníčko v Újezdě s mediem :)

      0 0
      • Macik  

        Myslím, že to byl Obda, kdo tu poznamenal, že suchý únor znamená, že máme pít vína pouze suchá. Pod to bych se tak nějak podepsal a nějaký medium do toho vůbec netahal :)

        0 0
      • Paja  

        To jsem zhatil uz v 0.01 ;)

        0 0
      • RomanH  

        Predsi nepujdes s davem na povel ;-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Já chtěl rozvířít debatu, 15:37 je strááášně dalekóóó.

          0 0
          • Motyll  

            V pátek odpoledne se ještě někde pracuje?

            0 0
            • Smazaný účet  

              Nevím, co je horší, zda surfování, že už nevíš kam by ses podíval, nebo přehršel hokny, oboje stojí za …

              0 0
        • Paja  

          Tak urcite, dam si nejaky to suchy vino ;)

          0 0
          • RomanH  

            Toz na ten Suchej unor ;-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Nejvíc bych si dal ten okurek, mívali jsme v Tišnově plný sklep, a hříbky se „soplem“, zavařený ovoce mi moc nechutnalo…

              0 0
            • mastihuba  

              duvenblejt vidím včerejší večer

              0 0
              • RomanH  

                :-) Ty, takovej zkusenej ?

                0 0
                • mastihuba  

                  no i prase ví kdy má dost, na rozdil vod naší rodiny, možná i proto že si s rodinou sednem tak jednou za 2–3 roky

                  0 0
            • Motyll  

              ;-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Jsem nepoučitelný, chtěl jsem vzít v Bille nějaký kuželky v kartonu, ať se mi to dobře nese. Z té bídy jsem vylosoval Lobkowiczův výběr sládků, to se fakt nedá, snad ten Ježek to trochu napraví :/

                0 0
            • obda  

              Vyber vina i sklenicek by se dal trochu zlepsit ;) Ale proc ne :)

              0 0
              • RomanH  

                My pijeme z 90% cerveny, na to jsou ty sklinky gut (klidne si ho dam na grilovacce i z duritky :-)), a vino bylo pratelska / navstevova lahev od brachy. Nebylo spatny, ale ja mam v tomto hubu na spareny oves – pro me je nejlepsi vino pivo :-)

                0 0
        • mastihuba  

          a tak ja to zazdil v poledne suchou slivkou 60 volume z Domašova a ted ochutnavam suchej zazvor se suchym citrónem. koneckoncu pod sušenky se pak dá schovat kde co, ale jdu topit do sklepa, kde je hromada suchyho vina, takže suchej unor je cajk. :-)

          0 0
    • kankrlicek  

      Jsem si říkal, že už by to bylo trapný! :)

      0 0
    • Jaroslávek  

      Ty mi tak piješ krev s tím nezamykáním starých vláken.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Před padesátkou už bych se rád posunul na jiné fórum: https://www.stream.cz/…hini-huracan

      Zatím by to šlo jen sem: http://www.daciaclub.cz/forum :)

      0 0
    • LM  

      Kam byste v Brně (sever) doporučili zajít pro nákup drobného nářadí?

      Potřebuju:

      • bity Torx T8, T10 a prodlouženej 5 mm inbus (ideálně něco co se nestrhne při prvním použití:-))
      • 8 mm plochej klíč
      0 0
      • Smazaný účet  

        Já chodím na jih :) Hornbach – Bauhaus.

        Přitom mám na Veveří Cupáka, ten mě vždy překvapí, co všechno má.

        0 0
        • JSt  

          pani vse zabali do uhlednych kornoutku. tam chodim rad. ;-)

          0 0
      • RomanH  

        Ja chodil do Ferony na Videnske

        0 0
      • nomecz  

        Ja bych se na to vysral a koupil to na netu. Ve vetsine techto hobby marketu prodavaj bud totalni shunt nebo je to 2× tak drahy

        0 0
      • babicak  

        "Nářadí Veselý ":https://www.naradi-vesely.cz/cz/kontakt/ a pak jít k Vietnamcům na polévku

        0 0
        • RomanH  

          Pro Brno-sever asi nej volba

          0 0
          • babicak  

            Právě proto píšu to spojení s obědem. A ještě může u nich koupit nějaké ty serepatičky a více Adidas a La Coste

            0 0
            • LM  

              Dík, to vezmu rovnou i 5 kg pytel basmati rýže :-).

              Nákup nechám na příští týden. Dneska už jsem vyčerpal veškerý servisní potenciál. Chtěl jsem jenom vyměnit lanko (pro jistotu) a namontovat kovovou ovládací páčku k teleskopce ale nakonec jsem k tomu dělal i rozborku/zborku toho OneUp krumplu :-/

              0 0
              • pepek  

                vyměnit lanko (pro jistotu) – jedeš na dálkovou jízdu do asie?

                0 0
                • LM  

                  Ne, měnil jsem lanko, který se mi z Canyon servisu vrátilo zalomený. Zkusil jsem ho tenkrát srovnat, vypadalo to OK ale byla to chyba. Když jsem na to včera koukal, tak od toho srovnanýho místa byla obroušená koncovka bowdenu, takže jsem to radši vyměnil za nový.

                  0 0
              • RomanH  

                Vybavuji si vlakno pred cca pul rokem, kde jsi ho docela chvalil. Takze v podstate pokud nekdo toho teleskopa chce, vychazi mi jako nej volba BikeYoke, kde prijali zavzdusnovani jako fakt, a nabizi jednoduchy reset.

                0 0
                • LM  

                  Tak ona fungovala supr než jsem zabalil kolo do krabice a poslal na reklamaci rámu. Na cestu zpět to zabalili tak neštastně, že to dorazilo se zalomeným lankem, které se zalomilo tlakem o ten spínací mechanismus dole a od té doby se to jebe.

                  Kontoloval jsem jestli to tam není nějak poškozené a nevypadalo to, takže jsem to trochu máznul vazelínou a uvidím co to bude dělat teď. Zatím to vypadá nadějně.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    ještě mi někdo bude vykládat že kapalina u reverbu je nahovno. V záloze mám teleskop na lanko a to lanko je největší vymrd na celym teleskopu. :-)

                    0 0
                • Twitko  

                  tak ale ona se ale prakticky nezavzdusnuje … pokud teda kolo stoji nebo se na nem jezdi. Zavzdusneni „hrozi“ snad pouze pokud kolo delsi dobu lezi nebo je vzhuru nohama, treba pri transportu …

                  0 0
                  • pepek  

                    . . . což je vždy + zima k tomu – ajeto.

                    0 0
                    • LM  

                      A proto tam mají ten reset :-). Stačí na to inbus nebo se tam dá dát páčka.

                      0 0
                    • Twitko  

                      tak ja nevim, asi to transportuju malo .. :-) resetoval jsem jednou, kdyz jsem kolo vytah z krabice po doruceni … od ty doby bez nutnosti se s tim drbat.

                      Pravda ale je, ze na tom mam prd nejezdeny (cca mesic a pak zima = garaz). A proces toho resetu je, jak uz bylo popsany, easy i pro ****** jako jsem ja … imbus, pootocit, zamacknout, vratit, odjezd.

                      0 0
              • Smazaný účet  

                Otázka priorit, znám jednoho, ten až si dá na Konu s mechanikama a s pevnou pohon 1 × 11, tak poměr cena vs. km vs. údržba bude mít velice slušný :)

                0 0
                • RomanH  

                  :-)

                  0 0
                  • Excel  

                    hmm, kdo nevyjede dnes, tak zejtra určitě ne

                    0 0
                    • RomanH  

                      Vidim to stejne

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Cyklokros si nechám na TV. Já bych teď potřeboval tak –10°C :) Nyní zas řeším, čím ty tretry ošetřovat (lesklá kůže). Normálně bych použil vojenský krém :)

                      0 0
                      • RomanH  

                        Ted jsem se vratil s Kirou z lesa. U nas darmo pokus, vsude stoji tak 5 centaku vody, pripadne brecka :-( Takze bud se odpo dokopu namotat neco po okreskach, nebo se na to taky …

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Blaťáky a odolné gumy máš? :)

                          0 0
                          • RomanH  

                            O to nejde, ani spinavej bajk nemusim resit, ale nechci dojet jak vodnik. Takovy blataky nemam. Zavidim vam Holednou – v listi se to krasne vsakuje.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Já myslel eFko, na Géčku bys ses ušlapal ;)

                              0 0
                              • RomanH  

                                Fko je tu po vetsinu zimy nepruchozi, minimalne kilak a pul bych to musel tahnout dolu a pak nahoru.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Tak na Géčko dát „rozšláplý“ široký berany a CX gumy :)

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Tezko na cvicisti, lehko na bojisti.

                                    Nakonec jsem nevydrzel a jel tu husicku s cervenym zelim, kterou upekla Katka k obedu, vyjet. Jsem rad, ze nemusim resit tu ocistu kola :-)

                                    Btw, Ty mas nove zimni tretry ?

                                    0 0
                                    • Paja  

                                      To jsi jel na bezkach nebo proc nemusis resit ocistu kola?

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Na bezkach nee, na kanoi :-) pac ho ted netaham ani do kotelny (natoz jako Depka do bytu), a nemusim cistit ani tu vidli.

                                        0 0
                                        • LM  

                                          Očista byla dneska to nejmenší (pár splíchanců postřikovačem stačilo), ale v tý břečce to moc nejelo a klouzalo to jak sviň. Jakmile toho byla větší vrstva, tak se dalo z kopce pokračovat jedině stylem skibob – nohy na zem a náklonem volit směr smyku obou kol :-)

                                          Snad to zítra odpo po tom dešti bude lepší…

                                          0 0
                                        • Paja  

                                          Cisteni vidle nestoji za zminku.

                                          0 0
                            • Jaroslávek  

                              Ale kua KLOUŽE !

                              0 0
                            • Smazaný účet  

                              Tip na výlet…

                              0 0
                              • Paja  

                                Teren: lesni, asfaltova cesta ;)

                                0 0
                                • pepek  

                                  Taky myslím, že tam asi nic pěknýho na kolo nebude.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    100% ne, bydlel jsem tam 11 let, na kolo nic zajimavyho

                                    0 0
                                    • LM  

                                      A já vůl tam dneska jel :-). Sníh už zmizel ale je to stále nacucaný jak houba, pod listím to pěkně čvachtá a dojel jsem jako prase. Bahno i na čapce pod helmou :-D

                                      0 0
                                      • Paja  

                                        Kdo by to byl rekl ;)

                                        0 0
                                        • Karaya  

                                          Tak dle slov nejmenovaného soudruha bych řekl, že bude maximálně mírně zavlhlo a budou se dělat kostečky :P

                                          0 0
                                          • Paja  

                                            To mozna ve stredu.

                                            0 0
                                            • pepek  

                                              Ve středu to dnes bylo vynikající! Jen to křupalo, adheze optimální, romantisch. Ovšem někdo mi tam loupe perníček :-(

                                              0 0
                                              • ufoncz  

                                                Aha, to bych hadal v kvizovkach jinak :). Jezdi ti tam „sumoc“, ale uz sem moc nechodi diskutovat.

                                                Ad podminky – sem se divil, co mi to tam pod fotky pises, kterak to jde ztuha.

                                                0 0
                                                • pepek  

                                                  Dnes to bylo jiný: tenký ušlapaný, zmrzlý sníh. V pondělí v údolí byl hluboký, mokrý a způsoboval podstatné zvýšení jízdního odporu

                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Dneska už šla i ufonem nedávno komentovaná Šumbera. Jsou tam pěkně vyjetý koleje od auta a občas je to ledovka, ale nahoru to šlo s trochou opatrnosti. Cesta od Klajdovky až nad Ochoz hezky jetelná a lesní cesta z Řícmanic nad Ochoz taky vyjetý koleje (pod tím led, ale drželo to celkem hezky. Začalo zapadat osvětlení, takže nebyl čas to řešit. Bílovice – Obřany jsem radši po pár metrech vzdal. Prostředek je vysoká vrstva sněhu a ten odtával a na vyjeté koleji namrzal zpátky na sklo, takže na rozbití huby. Jinak v porovnání s Brnem je to už od výšky Šumbery krásná zima. Abych nezapomněl, nad Tescem v Krpoli totální oranisko.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Jsou tam na Klajde jeste nejaky bezecky stopy nebo to nema smysl?

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Včera jsem od Šumbery na Ochoz dva běžkaře předjížděl. Jedno místo (pár metrů na sluníčku) bylo čistě hlína, ale jinak si myslím, že to ve stínu šlo. Dnes je zas ale teplo, tak nevím jak moc sníh slezl a jak daleko se dá dojet.

                                                    Čistě o stopě se asi moc mluvit nedá. Občas je kousek stopy vidět, zbytek rozšlapáno.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Dík, zkusil jsem to. Na stezce to ještě celkem šlo i jelo, ale mimo ni už hodně málo sněhu a škrtalo to. Na kolo úplně cajk.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Není za co. Teď už bude všude brzo spíš bahno, podle předpovědi má být hodně nad nulou. Až příští týden se má zase ochladit a znovu sněžit. Kolik, to je otázka.

                                                    0 0
                                                  • ufoncz  

                                                    Vsak v utery to bylo uz taky tak. Takze doplnovani nadpisu uternich fotek neštymovalo.

                                                    0 0
                                              • Balda  

                                                Dnes po poledni na Kalečníku.Slu­níčko.Lehce nad nulou,paráda.

                                                0 0
                        • Excel  

                          Já vykouk z terasy a šel jsem se radši pořádně nažrat :-)

                          0 0
                      • Paja  

                        Nastrikal bych to nejakou impregnaci ve spreji a dal neresil, matlat voskama to muzes zacit vzdycky.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Mám to rád napatlaný :) Když místo Sport Waxu použiji tohle, tak se prd stane ne?

                          0 0
                          • RomanH  

                            Na celokozeny trekovky pouzivam Renapur.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              To bude něco podobnýho, bytná to tahá ze Slovenska.

                              0 0
                              • RomanH  

                                Prave tak mi to pri letmem pohledu prislo, akundrat u toho Renapuru nejsou zminovany ty Eco ficury, a co si tak pamatuji (kupoval jsem ho pred dvema lety), tak i cena byla OK. Loni mi na sneznicich zacala provlhat bota az treti den, ale jestli to bylo zvenku, nebo pocenim zevnitr, Ti nereknu.

                                A co mas ta ty tretry, Lake ?

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Všude odepisovali, že moje vel. není a nebude, že budu mít klid :), ale pak jsem je náhodou vygooglil u chacharů.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Toz at slouzi a podrazka se netrha ;-)

                                    0 0
                                  • Excel  

                                    pienkne bufy

                                    0 0
                                  • Jaroslávek  

                                    Vypadají značně teplotně nadprůměrně.

                                    0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Tak klasika:)

                                    Jednak se fota nepostují předem, to už se mi hodněkrát vymstilo.

                                    Šoupání o kliky pořeším kuframa,

                                    nevím, jestli mám nohy na pikaču, ale teplotní komfort nic moc, vypadá to na klasickou BF modlu lidí, kteří je nevyzkoušeli. Jak mám vysoký nárt, tak pod boa mám po stažení minimální přesah vnější i vnitřní vrstvy, při jízdě se to nakrabatí a imho je tam malá fuka. Chybí mi tam vnější překryvná vrstva na sucháč.

                                    0 0
                                    • mastihuba  

                                      ach :-) jsem rád že modla NW artic do –10 neni jediná napicu.

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        :-)

                                        Ktery, prosim, presne mas ? Psal jsi neco o Raptorech, a NW tak oznacilo vice modelu. Mas urcite ten Artic ?

                                        0 0
                                        • mastihuba  

                                          nejsem si jistej třeba jen chyba tisku a jsou to ty normální do nuly. :-)

                                          0 0
                                          • Polka  

                                            Jo, to sou vony. Mne se na techdle novejch nelibi ten vetsi neopren, protoze za ten prave taham a nasazuju je a pak se to casem zacne trhat. Casem je v mym pripade 6 let, ted zacina 7 sezonu. Navic se pres ten neopren dostane snaz voda. Ale to ty muzes byt v klidu, na to domaci jezdeni dobry :-)

                                            0 0
                                            • RomanH  

                                              S tim neoprenem to mam u tech starych Exustaru podobne, navic se mi pomalicku zacina odlupovat podrazka. Zatim se divam na vhodne modely. Nejradeji bych tam nechtel neopren vubec, navic mam extremne vysoky nart (cili ani zip na predku). Jinak mi na zpusobu zapinani nesejde. Bohuzel, bez toho neoprenu jsem teple zimni tretry (snad mimo tech silenych snehuli) nenasel. Favoritem je pro tuto chvili asi Shimano MW7. Uvidime, az to budu muset resit.

                                              0 0
                                              • RomanH  

                                                Tak nakonec objednany MW5

                                                0 0
                                                • Polka  

                                                  Ten vnitřek teda nevypadá nějak teple, ale cena dobrá.

                                                  0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Uvidime. Na spodek prijde v pripade potreby tepla vlozka a k tomu samo silnejsi ponozky – bral jsem schvalne vetsi. Ty vyssi rady se lisi jen gtx a gtx+boa. Gtx u zimnich treter nepotrebuji (a u letnich vlastne uz vubec ne).

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Tak jsou doma. Dojmy sdelim o vikendu.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Nebude aktuální spíš něco takového? :)

                                                    To krytí achylovky už plně chápu…

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Aktualni / neaktualni… Po 10 letech se mi ta podrazka na Exustarech rozpadla – dalsi sezonu nedaji. Ty Shimana ted byly za rozumnej peniz.

                                                    Letni budu muset mozna taky resit, 4.5 roku a guma na podrazce se misty zacina trhat. Vcera cestou ve vlaku jsem si par modelu prohlizel, ale zatim na kazdem modelu mi neco vadilo. Docela se mi libily trailove Mavic a Shimano, ale u tech Shiman se pry zrovna trha podrazka (co jsem procital fora).

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Nějaký ty vyšší Mavicy s hrubou podrážkou má EX se mi zdá…

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    ne ne ne

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    Ty Mavic jsou pěkný tretry, taky o nich uvažuju.

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Ty na prvni fotce mam v merku uz dyl. Jasnej Fatrafavorit, ten vzorek te podrzi v bahne i na Klaku a pokud ti sedne pata, bude na ty tlacenky v cajku. Nadbytecny je to GTX, ale zase jsou to tretry fakt do hor, ne na mrdani kolem Brna.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Mne to prijde zbytecna pohorka. Ja chci tvrdou stelku (ty letni Shimana ji maji mekkou, zlate stare Diadory). Podrazku pak z neklouzaveho matrose, otevrenej vzorek, ale nesmi se trhat, zapinani na suchace nebo v kombinaci s tkanickou (ne ale Boa), a aby byly lehke a vzdusne – kdyz budou mokre, aby rychle uschly. U Gira jsem ted par modelu nasel, ale chce to vyzkouset.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Ta „traktorová“ podešev se dá najít u vícero Maviců (se šnůrkama, sucháčama, přezkama, boa, polokotníkové,…).

                                                    Navíc by pak mohli sloužit i jako normální tretry, ale jestli maj různou tvrdost toť otázka…

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Nasel jsem docela pekny test

                                                    V podstate je pro me na prvnim miste zatim Mavic XA Elite (cela rada XA ma stejny index tvrdosti, lisi se jen zapinanim) a Giro Terraduro Mid

                                                    Oboji to jsou AM tretry s tvrdou podrazkou, ve kterych lze ale i chodit. Ty Mavic vypadaji vzdusneji.

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    No, tydle mám přece…černý. Na Koloshopu je ted maj za docela rozumnej peníz, ale bacha na velikost.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Ty mas ty XA Elite ?

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    jo tydle. Size: EU 45 1/3 / UK 10.5, nohu mám 44.

                                                    Chvilku jsem si na ně zvykal, ale teď vevnitř papuče, ale klamou vzhledem, bo to není žádná treková teniska, ale tvrdá botka. Na tlačenku na Fatře to proto taky není, tam to chce fakt něco s vysokou patou.

                                                    Bral jsem je na podzim z bikediscountu a všude bylo upozornění jak od eshopu tak od userů, že to chce vzít vo číslo větší velikost.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Přece si nebudu kvůli jedné akci kupovat kotníkový papuče?

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Pak jedině platformy, pohorky a nastřelený kolíky.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Presne. I kdyz Ty jsi toho schopen :-D

                                                    Na ty velke vymrdy si vezmu stare tretry, a pak je doma treba vyhodim.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Nevim, no. Kdyz si zpetne vybavim vsechny svoje tretry, tak mi nejvice vyhovaly ty, ktere byly tvrde. Vybavuji si kdysi hlasku Caryfucka, kdyz jsem na pocatku sve „bikove kariery“ prisel do RockyBikes, chtel turisticke tretry (Adidas El Moro), a on prohodil, ze v tretrach se obecne blbe chodi, ale v mekkych se i blbe jezdi. Tenkrat jsem to bral jako kec (chtel mi samo prodat co nejdrazsi zavodni), ted mu davam vicemene za pravdu, i na tech nasich vymrdech. Kvuli jedne extremnejsi akci za rok nechci 95% casu vozit mekkou tretru. Takze pokud rikas, ze jsou fakt tvrde, je to pro me jen dobre.

                                                    Nepotrebuji ani zadnou vodeodolnost – v lete se v nich nechci potit, voda se tam stejne dostane – potrebuji, aby rychle vyschly, byly lehke.

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Jo však, jo. Ale když v těchle polobotkovejch tvrdejch tretrách tlačíš celej den strmý bahnitý výmrdy, tak prostě dostane pata strašně zakouřit (u mě aspoň jo a u Paxe je to ověřený, to ho tam zlomilo). Já ty moje tretry utahoval, utahoval, utahoval až to odpískaly ty přezky. Jinak mi taky tvrdá bota, samo, vyhovuje. A na ty naše běžný mrdačky je to ideál. Ale ta Fatra to byl zkrátka jinej level.(to nebylo pár metrů na Štarkov)

                                                    Proto, myslím, že ten kotníčkovej Mavic by mi mohl na toto sedět, ale ověřený to nemám. Každopádně by ta bota už musela bejt na haksně zajetá a zachozená.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Tys mel na Fatre nejaky Shimana, ktery jsou podobne jak ty moje stary bez karbonu v podesvi, takze zas tak tvrdy nejsou, ne?

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Ty Shimana jsou bohuzel backory

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Kdyz si je clovek obuje po nejakych skutecne tvrdych karbonovych tretrach jo, ale dokud jsem nemel to srovnani, bez problemu jsem s nima objel vsechny 300+ silnicni akce a nemel jsem pocit, ze by me treba tlacil kufr.

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    SH-XC51N, na jejich stupnici tuhost podešve: 5. Tvrdší jsem zatím neměl.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Nevím, co mi z toho teda vyleze: stávající tretry použít nemohu, jiné klasické sportovní, nevím jestli si pomůžu, zas kupovat na jedno použití nějaké měkčí začátečnické či trekové nebo enduro/allmountain, ty pod čtverku nejsou… Snad jestli na Ebay nejsou ještě nějaký starý S Comp…

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    A uz je to tady :-) A nejlepe je prvne otestovat rovnou na akci ;-)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    …to se uplne neosvedcilo ;)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Mi nikdo neřek, že mám mít jedny do hospody, druhý na delší trasy bez tlačení, třetí na tlačící trasy, a všechny ve třech variantách dle použití v teplotách –15–0°C/0–15°/ 15–40° :)))

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    No, pak bys mohl rict „kdo z vas to ma, panove?“… a dozvedel by ses, ze nikdo :D

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    se budete asi smát, ale… pohory na platformy, fiveten na platformy, NW zimní na spd, specialized rime na spd, starší sidi na spd, silniční sidi :-)

                                                    a v tech mtb sidech se m vobesel 2× drtiče a 2× Sudety, rozhodně se v nich chodi líp než v rime, který mají placatou patu a zouvaji se.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Zapomnel jsi na silnicni tretry ;-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    :)

                                                    Zas kdo může říct, že odchodil MF v „profi“ cyklotretrách s uhlíkovou podešví? :)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Když z LAKE vyrvu termo vrstvu, tak budou ideal, spolu s letní verzí jsou to snad jediné tretry, které kombinují trekovou podešev od Vibramu s hroty :)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Asi Ti ale budou maly

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Nesměj se, ale co pořídit nějakou klasiku na 2 sucháče přezka, středně tvrdá podrážka, aby se dali použít i normálně + psí dečky? :)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Vsa ja to tak beru, pouzivam jen dvoje tretry (letni a zimni, silnicni uz nevedu). Ze mne vyhovuje jiny typ a tvrdost treter je normalni. Me treba ty PI lakaly, psal jsem i Pajovi, ale nekoupim si je ne kvuli tvrdosti, ale kvuli tomu odkrytemu karbonu – znicil bych ho.

                                                    Takze ano, kdyz Ti ty PI nesedi, kup si neco univerzalniho. A k te psi decce, to chces kvuli cemu ? Chladu / bahnu ?

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Živě si vzpomínám na bordel, který jsem neustále nabíral a řezal mě do achylovky.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Jeste bych se zameril na tvuj druhej problem na Fatre – ponozky.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Jasně tati :) Možná bych i předem otestoval kompresní podkolenky…

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    jo jo a tanga

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    …taky kompresni?-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Předběžně se mi líbí i Gira, ale prý i rozšířené HV verze jsou úzké, dělají se i dekáčové verze…

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Jj, o tech jsem taky premyslel

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Gira se mi taky libi.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Z lyzarny mi prisel mail se slevama, mj. trailovy Shimano M200L

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Já mám ale neřešitelný problém, když si stoupnu na vložku v. 43, tak mi tak 1,5 cm přebývá před palcem, ale malíková hrana přetýká o více jak 2cm do šířky + vysoký nárt.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Nj, to mas blby :/

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    Zkus Northwave, ty jsou široký. Vysoký nárt nemohu posoudit.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Ty seš takové odborník? Co to je za tretry? http://exustar.com/…-detail.html

                                                    Píšou style indoor ale for allterrain conditions a mají závity na hroty…

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Tvrdost 8 z 10, podrazka od pohledu klouze… ses si jistej ? ;-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Já je obhlížel v Mojekolo, zatím nemají moji velikost, oni uvádí tvrdost 8 u všech, ale dražší byly tvrdší. Ono stejně, když nasadíš hroty, tak je to na skale v perdéli :)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Vsak ja hroty prave proto nevozim – zkousel jsem to a nesedelo mi to

                                                    0 0
                                                  • LM  

                                                    Shimano SH-AM7 ten bordel řeší a funguje to.

                                                    Mám teda variantu pro ploché podály SH-GR7 ale střih boty je velmi podobný…

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Oni se dělají i CX modely s tou neoprénovou manžetou, ale nikoho nenapadlo udělat to oddělávací, navíc nové modely mají boa.

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Já koupil mladýmu tyhle, za mne luxus cena/výkon. Bohužel na mě už neměli.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Trosku overkill ten karbon pro 30kg decko, ale i tak novy tretry se kolem tech +/-1500 pohybuji. Kazdopadne barevne ok, takze povoluji ;-)

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    to je obecne problem, ze si lidi kupuji sportovni vybavu z vyssich rad, a pritom sami provozuji sport na tezce rekreacni urovni. na to nase jezdeni bohate staci jedny tenisky na mtb platformy, na silnicu klipsny a klidne v nich muzes i na spacir do statlu a teplotu to zvladne jakoukoliv. ;-)

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    V teniskách bych neuměl, ale jinak souhlas.

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    ja neumim v tretrach stejne jak v tenaglach.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Ty tretry mi doporučil Pája :) Není to tak dávno, co jsem spokojeně brousil jediné a to S comp, které jste všichni pohanili a mně vydrželi přes 5 let. Teď mám troje a furt to nestačí.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Vsak za ty prachy jsou super, mne paty nerozediraji.

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    Na 46 velikost bys nějaký doporučení neměl?

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Ve 46 tady mám kvalitní italské zimní buty. Velmi málo použité :-)

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    nahoď foto. Ty máš 46 nohu???

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Upozorňuji, že jsou sice označeny jako zimní, ovšem italský výrobce měl asi na mysli zimu v jižní Itálii. +5°C je práh bolesti.

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    Hmm, ty teda fakt nevyapdají moc teple, vidím tam i odvětrání :-)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Nemel.

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Někde jsem ve zahlídl výprodej Mavic loňská kolekce za zajímavý peníze, ale za boha to nemohu dohledat…

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Vypadají právě pěkně, dřív jsem SH tretry nemusel, ale některý nejsou marný. Nevím jestli ještě bude šance je otestovat ve větším mrazu, ale pak napiš.

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Vypadají dobře. Articy dají ještě jednu sezónu a končí, tohle by mohl být nástupce.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Zatim mohu rici jen to, ze na noze v obyvaku sedi dobre. Jsou podstatne lehci nez ty Exustary a budou i lepe dychat. Uvnitr je nejaky tenky „mikroplys“, v Exustarech nebylo nic. Na noze fakt prijemne.

                                                    Je potreba dobre volit velikost. Normalne mam boty vetsinou 42, sem tam 43. Letni Shimana jsem vzal ve 43 a jsou mi s tenkou UL ponozkou lehce volnejsi. Tyto zimni jsem vzal ve 44, a se silnejsi ponozkou jsou akorat – jen lehoucce mista navic. Mam hodne vysoky nart (treba preskove SIDI vubec nezapnu, na starsi Lizard sandaly jsem musel dosivat suchy zip, aby se daly zapnout), a tu krytku, co je pres jazyk zapnu tak do puli toho vodorovneho suchace – kdyby byla tak o centak sirsi, bylo by to uplne super. Ale treba se trosku povytahne, jak suchace na tech letnich Shimanech :-)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Tak dnes 4 hodiny v tahu, –2 az cca 0 (stridalo se to), a pak jeste hodka po jidle, lehce nad nulou. Pocitove jsou o fous teplejsi nez Exustary, ale z jedne vyjizdky tezko soudit. Lehky chlad se dostavil po 2.5 hodinach nad prsty u nartu (maji tam perforovane odvetrani), ale zima mi nebyla, od kufru mi to prijde lepe zaizolovane (i s tou jejich origo vlozkou). Kryt jazyka i pres ten muj vysokej nart drzel, takze celkove zatim spokojenost.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    S NW jsem na tom obdobne. Venek by jeste leta vydrzel, ale sere me ten odrbanej vnitrek.

                                                    0 0
                                            • mastihuba  

                                              á pán je suteren… se na to prostě už možu ******, abych jezdil za každýho počasí. A v hokně to nemám tak jednoduchý jak kdejakej živnostník :)

                                              0 0
                                              • Polka  

                                                Vsak ja ti to vlastne chvalim suterene, jakoze ti dlouho vydrzej ;-) V hokne to ma kazdy takovy, jaky si to udela. Nejlepsi to ma asi Manas, kdyz se tak divam na ty jeho dovoleny.

                                                0 0
                                      • Polka  

                                        Ty mas tady ty cerny? Mne uz v tech starejch odchazi vnitrek = trha se to, nehreje to tolik.

                                        0 0
                                    • Polka  

                                      Škoda, že máš menší nohu, jinak bych je za polovic bral :-)

                                      0 0
                                      • babicak  

                                        43 beru

                                        0 0
                                      • mastihuba  

                                        ja je neprodavam :-) tretry jsou to dobrý jen vychytat aby do tech –3–4 vydrzela noha aspoň do práce :-)

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Nevím, kolik bylo minule, jak byl ten první největší mráz, ale prsty v Defrosterech s merino/Al vložkou posl. 20min. zmrzlé.

                                          Dnes s Lake s originál vložkama s komůrkama jako rozdíl byl, ale člověk podvědomě očekává pocit jak ve sněhulích :)

                                          0 0
                                          • RomanH  

                                            Ono nejde jen o teplotu, ale i o vzdusnou vlhkost, vitr, „osobni rozpolozeni“. Kolikrat mi byla vetsi zima okolo nuly, nez treba pri –8 za slunneho mraziveho dne.

                                            0 0
                                            • pepek  

                                              Jde hlavně o vnitřní „vlhkost“. Po třech pivech mi nohy nikdy nemrzly. Takže řešení: aplikovat preventivně ještě před startem a nemusíš furt řešit boty.

                                              0 0
                                            • Paja  

                                              Jo, je rozdil, jestli jedes v nule do prace nebo v –5 na vylet ;)

                                              0 0
                                            • Jaroslávek  

                                              To je výstižné.

                                              0 0
                                        • Polka  

                                          Vsak to bylo na Depku ;-)

                                          0 0
                                    • JSt  

                                      uz to tu zaznelo x-krat a ty porad vymyslis. :-D zimni tretry mam ty stare levne modre exustary. nemrznu v nich ani v minus patnacti na silnici. staci si koupit suflata trosku vetsi a vzit dvoje fusky. jediny nedostatek tech treter pro mtb je, ze to jsou tretry. ;-) takze na spodku je ten kovovy kufr, ktery samozrejme pri prochazce ve snehu namrzne. a to jsem se pak stejne blbe zacvakaval do tajmu i shiman. posledni roky je dam na nohu akorat kdyz jedu v zime krouzit na velas. tam mi prijdou ok. jinak goretexovy tenisky na silnici v platovych klipsnach a na mtb platformy. ;-)

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Vymyslet uchycení kufru z nějakýho tepelnýho izolantu místo FE a stačí letní.

                                        0 0
                                        • RomanH  

                                          Nestaci.

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Byla tam nadsázka samozřejmě :) Prostě to není kompatibilní, mít v zim. tretrách pod nohou železo, při co nejmenší vzdál. nohy od pedálu a zároveň tepelně izolovat.

                                            0 0
                                            • ufoncz  

                                              Letni pod navlekama BBB Hardwear a vyhrivany vlozky z Lidla a zatim v komfortu celou zimu. Pod minus deset ale letos bylo pri vyjizdce jen jednou.

                                              0 0
                                      • Excel  

                                        To je o predispozicich, ja taky docela trpim na chladnejsi nohy, ale dokud je cejtim, ze tam jsou i kdyz mrznou, tak to je v pohode. Zkousel jsem platformy se zimnima botama a stejne mi postupne do noh zaleze zima. A to jsem kombinoval i fusky. Myslim, ze drazsi alternativy treter by jen tu dobu komfortu o neco prodlouzily, smysl tak maj asi jen vyhrejvany vlozky, za el. fusky bych ty prachy nedal.

                                        0 0
                          • Paja  

                            Tak hlavne kdyz budes spokojenej ;)

                            0 0
                          • pepek  

                            To je nějak moc EKO, to nebude fungovat.

                            0 0
                    • Polka  

                      Dnes a nikdy jindy!

                      0 0
        • pepek  

          Tak. Veselý + Bondhus

          0 0
    • pepek  

      Trochu inspirace pro Páju a Dušana.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Znáte někdo: http://www.restaurace-brno.cz/ ?

      0 0
      • nomecz  

        Jednu dobu to byla hrozne vyhlasena hospoda jezdili sme tam hodne casto na rodine oslavy, ale pred cca 5 lety se to „posralo“ a cena naprosto neodpovidala kvalite. Naposledy jsem tam byl ale pred cca 3 roky.

        0 0
    • Motyll  

      Nejmenovaný milovník ozimu může na běžky.

      0 0
    • mastihuba  

      todle jsem neznal :)

      http://gis.brno.cz/…kloopatreni/?…

      0 0
    • mastihuba  

      https://mapy.cz/s/3nHPX

      autobusáci jdou se mnou?

      0 0
      • Smazaný účet  

        A budem se držet za ručičky? :)

        0 0
        • mastihuba  

          asi ne to neni v době chřipek hygieický, ale klidně mužete jít třeba doprdele :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Předběžně 16:54 sokolovňa…

            0 0
            • mastihuba  

              ještě dám vědět, muže se stat že budu mimo hru

              0 0
              • RomanH  

                Hosi, neni to predcasne ? Soude podle silnic, fotek od Pepka, a vyhledu predpovedi pocasi…

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Ale ČHMU vyhrožuje mrznoucíma hmlama… V buse si pěkně gebnu do teplíčka, nasadím Maršály… :)

                  0 0
                  • babicak  

                    Říká Ti to něco?

                    Sedím, nevím už v kolikáté šatně

                    Na židli kostým a ladím kytaru

                    Hlediště tone zatím ještě ve tmě

                    Do které svítí rudé oči Marshallů

                    0 0
                  • Polka  

                    A co je zas za problém s mlhou? V sobotu byla taky, do toho voda zvrchu a vodspod a musel jsem dojet. Pravda, po dvou rukavicách je to už člověku tak nějak všechno jedno :-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Problém je, když zem má mínusovou teplotu…

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Ale dneska by to byla ráno paráda.

                        0 0
                        • RomanH  

                          jj :-) Ale kdyz jsem sel v 5 s Kirou, tak to docela zalezalo to za nechty.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Rukavky jsem vyměnil :)

                            https://www.rockpoint.cz/wallis

                            0 0
                            • Paja  

                              Ty vypadaji dobre (palcaky se samostatnym ukazovakem jsou podle me idealni kompromis) az na ten obrovskej napis, to si fakt v DA mysli, ze jim lidi chteji delat chodici reklamu a jeste za to platit? Chapu to u toho sponzorovanyho horolezce z videa, ze napis musi byt megavelkej, aby byl na fotkach dobre videt, ale prodavat to samy lidem?!

                              0 0
                        • Jaroslávek  

                          Taky že to paráda byla, konečně.

                          0 0
                        • Excel  

                          Já můžu tak akorát…su nějakej přiscípanej!

                          0 0
                          • RomanH  

                            Co vikend ?

                            0 0
                            • Paja  

                              Jaraky sabotujes?

                              0 0
                              • RomanH  

                                Jasne, nejsem pako, abych jel na hory, dal 2litry za denni permice a mackal se ve frontach. Deti byly tejden se skolou a minulej s nami, to jim musi stacit :-) Mozna budu delat z domu, ale mam pocit, ze spise uvitaji, ze jim tam nebudu prekazet :-)

                                0 0
                                • Paja  

                                  Nejsem pako, abych se jel mackat do front na nase pidihory ;)

                                  Ale proc ne, tejden pred koncem pololeti se ve skole stejne nic nedeje a aspon jste mozna nekde „vesli“ do vedlejsi sezony.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    jj, do Schladmingu se chystame pristi rok. Byli jsme tam se svisti pred par lety a zatim me to pro ne prisly vyhozene penize. Ted uz stihaji, Tomasek v oblouku sbira snih a Marketka jezdlila celou Bukovku tesne za mnou, tak si to uziji.

                                    I tak je to sjezdove lyzovani ***** drahej sport, zlate MTB. V podstate v CR na rodinu je to se slusnym ubytkem, polopenzi, skipasem a nejakym drobnym jidlem pres den na svahu 5litru / den.

                                    V Raichu dam za petidenni skipass 16–20tisic, v tomto zlata Itoska (kde maji obcas deti zdarma), ale je to zase daleko.

                                    0 0
                                    • mastihuba  

                                      to je furt este dobrý, mě poslední dobou chodí faktury za dovoleny, na který nevodjedu kvuli nemoci, nebo na ne jedu bez vercajku s ortezou na noze a notesem na prácu. :-) to pak ten dopředu koupenej skipas dostává teprve pridanou hodnotu.

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        njn, sousedovi ted kanec potrhal dva psy, veterina ho prisla na 33litru… To je proste osud.

                                        0 0
                                    • Paja  

                                      Jojo jedeme do Italie a letos mame jeste oba kluky zadarmo, takze 6denni skipas i pres hlavni sezonu pro vsechny 15tis., ale i tak je to cca 8 litru na lyzovaci den, to je lepsi nepocitat ;)

                                      Co znamena „v oblouku sbira snih“?

                                      0 0
                                    • JSt  

                                      sjezdove lyzovani srovnavej se sjezdem na kole a takove to nase pojeti mtb spis s bezkama a uz to vychazi presne naopak. ;-)

                                      0 0
                                  • obda  

                                    Ja su pako, protoze jindy nez o jarakach jet nemuzem :-/, leda ze by zena dala vypoved. Alpy mi prijdou dost drahe, a pobliz CR bude plno taky.A deti pozaduji i bezky. Na druhou stranu – sjezdujeme spis sportovne, nez turisticky, takze dlouhe sjezdovky a vyletni okruhy nejsou nutne a tri intenzivni hodky denne staci :) Nicmene do budoucna nevylucuji, ale cekame, az i nejmensi bude mit tak vysoky skil, aby to nebyly vyhozene prachy. Muzes mi, treba do SZ, dat tip na tu Italii?

                                    0 0
                                    • Paja  

                                      Ted jezdime tam, kde jsme zacinali – Marilleva, Val di Sole.

                                      Hoblovat celej den Olesnici by me taky nebavilo, to nedam ani ty 3 hodiny ;)

                                      0 0
                                      • mastihuba  

                                        Marilevu jsem si vryl do paměti když jsme jeli sběrným autobusem přes Prahu, Tábor, Brener… na Tonale. Všude se zastavovalo a překládalo..a když sme byli skoro v Tonále, tak borec hlásí, jestli nekdo chtěl vystupovat v Marilevě, tak jsme hodinku za ní. :) takže zase hodinku zpět je vyložit a hodinku nahoru. Super vejlet.

                                        0 0
                                        • RomanH  

                                          Ve sjezdu z Marillevy 1400 do Marillevy 900 jsem si pred nejakymi osmnacti lety vytvoril svuj osobni rychlostni rekord na biku po silnici, 89Km/h. Do ted nezapomenu na ten hnusnej pocit, kdyz jsem v 85 sahnul na brzdy (Vecka, starej Amulet, vidla Mozzo Pro), a ono to prakticky nic nedelalo, blizila se protismerna zatacka a ja hledal diru ve svodidlech, kudy to poslu do lesa. Nastesti se pak chytly a ja v protismeru pomale lizal svodidla. Dole jsem pak uvidel na tachecu tech 89. Videt to drive, chtel bych dat 90, a mohlo byt vymalovano.

                                          0 0
                                        • Polka  

                                          Nebylo to od Viktorky? Si vybavuju, ze jsme kdysi takhle nejak taky jeli. Bus dokonce nabral kdesi v SK nejaky slovaky, prijel k Janackovu a ti uz mezitim byli naprani, jak kdyby jeli az z Moskvy :-) U nich na pokojich se pak nejvic parilo.

                                          0 0
                                          • mastihuba  

                                            no nejaka takova picovina, pak sem vlezl do busu až po skoro deseti letech do albanie :)

                                            0 0
                                      • obda  

                                        Tak v dosahu Brna nejlépe Bystré, nebo pak Jimramov :) Já v Alpách v zimě nikdy nebyl, býval jsem ortodoxní běžkař (a pak se přestěhoval do země, kde se v zimě akorát chodí po horách s mačkama a cepínem, čehož jsme hojně využívali :))

                                        0 0
                                        • RomanH  

                                          V Alpach je to jiny lyzovani, uvidis. U nas jsou sjezdovky kratke (nejblizsi delsi je Bukovka / Cenkovice, Dolni Morava, Kouty, jinak pak uz Rakousko), a vetsinou nestiha svah, lanovka, nebo oboji. Na tech nasich mensich se vyplati vzit si volno a jet tam pres tyden mimo prazdniny (takto to delame uz nekolik let), pak si celkem zablbnes i tady, akorat udelas par oblouku a uz zase jedes nahoru.

                                          0 0
                                          • Paja  

                                            Ja u nas vetsinou deti prekecavam, ze vyrazime na bezky, nastesti se mi jim je jeste nepodarilo znechutit, takze na to celkem slysi.

                                            0 0
                                          • obda  

                                            Problem je, ze zena si volno mimo prazdniny vzit nemuze. A bez ni nepojedeme, to by nedelalo dobrotu ;) Pokud se snazim vylepsovat techniku, tak mi par oblouku staci :)

                                            0 0
                                            • RomanH  

                                              S tim mimo prazdniny nemuzu bych to nevidel tak striktne. Chapu, ze zena uci (svagrova taky), ale na druhou stranu, kdyz je nemocna, tak se s tim taky musi nejak vyporadat – to se neda s kolegy domluvit a navzajem si vyjit parkrat vztrict ? Vzdyt by slo o jeden den. A skola obcas chodi i na nejake exkurze, predstaveni…

                                              0 0
                                              • obda  

                                                Ber to tak, ze je to striktne. Zase vyhodou je volnej cervenec a srpen, no.

                                                0 0
                                        • Paja  

                                          Oboji je to dal, ale chapu, ze tam byva min lidi, my do Olesnice jezdime az vecer, kdy se to vylidni, pres den bych si tam do fronty stoupnout nesel.

                                          Jimramovskej kopec nemam moc rad, placka-kopec-placka uzkej dojezd a krome kousku podel vleku je to cely na jednu nohu, ale pred dvaceti lety jsme tam stravili nejeden pekny den vc. jejich hospody s rumem temer zadarmo :D

                                          0 0
                                          • obda  

                                            Tak v JImramove samo podel vleku, doprava jen obcas :) Jinak my jsme typicky rano mezi prvnima na vleku, snazime se prijet pred oficialnim zacatkem. Minuly a predminuly vikend prakticky bez front, jak na kolotoci.

                                            0 0
                                          • RomanH  

                                            Ja mam radeji Jimramov nez Harusak. Profil mi prijde horsi a tou rychlou sedackou ho uplne dojebali.

                                            0 0
                                            • Excel  

                                              Harusak je vo hovne, Jimramov taky, nejlepsi mi prijde z okoli Dalecin.

                                              0 0
                                              • Paja  

                                                Mas tam kousek tu oblibenou louku, ze?-)))

                                                0 0
                                              • RomanH  

                                                Dalecin gut, ale zazil jsem tam horkou chvilku, kdyz jsem ucil deti lyzovat – nejak tenkrat zpanikarily a braly to susem k silnici. Bylo tam tenkrat docela dost ledu, mel jsem problem vyjet i z parkoviste – navzajem jsme si s chlapama museli rukama odstrkovat auta (stacela se). Mam jeste jinej tip, ale na forum ho psat nebudu :-)

                                                0 0
                                            • Paja  

                                              Na Harusaku jsem nikdy nebyl, je to z chalupy zbytecne z ruky.

                                              0 0
                                    • JSt  

                                      porid chodici lyze, tim zabijes nekolik much jednou ranou. ja teda uz dlouho na nasich horach frontu na vlek nevidel :-), nicmene ty teoreticke fronty ti odpadnou, decka se svezou pekne sportovne z kopca a jeste si na lyzach zvesela zaslapou. ;-)

                                      0 0
                                      • Paja  

                                        Uvidime, co ti za par let Laura rekne az ji nazujes skialpy a misto na sedacku ji posles si to zvesela vyslapat ;)

                                        0 0
                                        • RomanH  

                                          Tak rici muze, ze… :-)

                                          0 0
                                        • JSt  

                                          uvidime. ;-) nicmene neotacej to jakoze proti me a vem v potaz, na co reaguju. neber to jen podle sve situace. zatimco ty deti na bezky musis premlouvat, obdovy bezky vyzaduji. ;-)

                                          0 0
                                          • Paja  

                                            To zas vytrhavas z kontextu ty, ja je premlouvam spis kvuli sobe, protoze me sjezdovani u nas (zvlast pokud bych mel nekde stat deset minut ve fronte), zas tak nebere a radsi vyrazim na bezky.

                                            Bezky maji radi, zvlast kdyz je to dobrodruzo na zaver s celovkama…

                                            S obdou by moje deti nechtely ani na sjezdovky, bo by musely byt v Jimramove uz pred otvirackou, coz je unreal ;)

                                            0 0
                                            • RomanH  

                                              S obdou by moje deti nechtely ani na sjezdovky, bo by musely byt v Jimramove uz pred otvirackou, coz ke unreal ;)

                                              Sova kanara nevysedi :-D

                                              0 0
                                              • Paja  

                                                Vsak ja bych s obdou na otviracku do Jimramova taky nejel, kdyz se muzu premoct v Italii ;)

                                                0 0
                                            • obda  

                                              Tem mojim se normalne vstavat taky nehce, ale vyhody ranního manžestru a prázdné sjezdovky chápou docela dobře.

                                              0 0
                            • Excel  

                              od soboty ski mandžáre, návrat v pátek, takže další by šel.

                              0 0
                      • Polka  

                        Vždyť tady za D1 je to celkem holý. Máš to brát jako výzvu ;-)

                        0 0
    • Smazaný účet  

      Platí teda Vilas dnes?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Franto, tak jsem tě poslechl, aneb čím víc putik mám u baráku, tím jsem větší samotář.

      0 0
    • les  

      Tož co ta neděle ? Já jedu. (Kulaťák)

      0 0
    • pepek  

      Dnes to ještě šlo, ale už se to kazí i nahoře.

      0 0
      • LM  

        Já jsem počítal s bahnem, takže jsem si na sebe vzal tohle kombo (když už to mám doma) a celkem dobrý. Po příjezdu jsem ošplíchal kolo, sebe i pláštěnku na batohu postřikovačem a šel čistej dom :-)

        0 0
        • ufoncz  

          LM: pán rád skleník? ;)

          Pepek: To druhý je zelená od Budkovana, nebo mi to tak jen připadá?

          0 0
          • pepek  

            Jo, z druhé strany. Nějak jsem si to tam oblíbil jako návratovku. Akorát ten závěr je voĺaký dojebaný.

            0 0
            • ufoncz  

              Ale jestli odstranili ty tři velký padlý stromy, tak dobrý. Cesta mezi větvema by se dala jednou brigádkou proházet, hlavně aby to zas nezarostlo.

              0 0
          • LM  

            Je to trochu prodyšný (RET=12), takže jsem se pod to méně oblékl, jel na pohodu abych se moc nepotil a dojel jsem suchej. Akorát na zadku by to chtělo ještě jednu vrstvu nebo blatník :-)

            0 0
        • Smazaný účet  

          Je to holt těžká dřina, dát si každý den https://www.youtube.com/watch?… ;)

          0 0
      • mastihuba  

        dneska luxus na asfaltech i v lese. hřebíky už netřeba.

        0 0
        • pepek  

          Já jsem vezl jenom ty přední (to je zadarmo) a párkrát jsem za ně byl rád.

          0 0
      • Karaya  

        Dneska to náhodou šlo výborně, chtělo to zvolit ten správný dopravní prostředek :-)

        0 0
        • pepek  

          Toto je pro mně moc nebezpečné. Nemá to brzdy a řízení je primitivní a nekomunikativní.

          0 0
          • Karaya  

            To jsou sprosté pomluvy. Brzdit to umí a řízení reaguje i na malé přenosy váhy, tak jak dobré kolo!

            0 0
    • RomanH  

      Retez Sram X1, najeto odhadem tak 800km, a merka je na predposlednim zubu. Vyplati se vzit retez GX Eagle, nebo zustat u 11s retezu ?

      0 0
      • Excel  

        co 3×9? ;-p

        0 0
      • Polka  

        Až sem mrdnu dojíždějící převodník s 11s řetězem, tak teprv budete čumět :-)

        0 0
      • LM  

        Kup nejlevnější 11s řetěz. Vydrží to zhruba stejně jak ty dražší a cena poloviční až třetinová :-)

        0 0
        • babicak  

          1110, nebo, 1130 mi vydržel 1.500 až 2.000 km, na šupleře 132,9 mm, čili na hraně. Neměřil jsem rozteč na novém řetězu. KMC, co byl na novém kole, pokud se nemýlím, vydržel také kolem dvou tis. km.

          0 0
          • ufoncz  

            Já mám pocit, že je to loterie. Aspoň u těch levnejch 1110. Párkrát mi vydržel přes dva (jednou jsem už úmyslně dojížděl komponenty a měnil po čtyřech), ale teď jsem třeba koncem léta měnil po 700 km. A to už pak těch 280 Kč nezní tak výhodně. Zkusil jsem GX Eagle, kterej tam mám doteď a i přes nějaký vejlety přes sníh a sůl podle měrky ještě poslouží. Navíc má povrchovou úpravu takovou, že vypadá furt jak novej. Může to bejt ale zase štěstí, drahej KMC X11.93 všem okolo vydržel čtyři tisíce a mně nedal ani dva tisíce.

            0 0
            • RomanH  

              Mozna ten 12s GX taky prubnu, uvidim. 11s spojka s nim ale kompatibilni asi nebude, ze ? Kvuli pripadne oprave v terenu, mam jich koupeno par do zasoby…

              0 0
            • Smazaný účet  

              Tady ty vlákna o nájezdech X tisíc km na jeden řetěz jsou možný jen od lidí, který jezdí čistou silnici a po rovině, v suchu a za ideálních podmínek. Já bych neměřil km, ale nastoupaný metry a k tomu uváděl podmínky ve kterých se jezdilo. Žádnej prach, bláto, sůl apod.

              0 0
              • RomanH  

                Tak zrovna u Ufona nemam strach :-)

                0 0
                • ufoncz  

                  To asi myslel na ty ctyrtisicove borce, kteri mi meli bejt u KMC prikladem. Kazdopadne nejvic dojizdim asi na ten prach v lete. Reseni pro vetsi zivotnost (osetrit voskem a nemazat) se mi zvukovym projevem nelibi.

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Vím kde jezdí, (hlavně za všech podmínek), proto jsem napsal, že se nedá o vyšších nájezdech uvažovat. Vím to sám. A to nejsem nějakej závodník a honič KOMů, ale ježdění kopců oddělá bezpečně za rok X řetězů, několik sad destiček a kotouče už mám taky na výměnu. A to mám 180 i vzadu, a dojíždím je hodně pod limit 1.5 mm. To bych řekl, že jsou u mě nejčastěji měněný komponenty. Přitom za rok v měřítku na km nic moc nenajedu.

                  0 0
        • pepek  

          Koukám, že Němčík má docela přísný pravidla:

          Pravidelně kontrolujte řetěz a spojku: opotřebení a vytažení zda nemá praskliny

          Spojka má kratší životnost než řetěz, za dobu životnosti řetězu je třeba ji několikrát vyměnit

          0 0
    • LM  

      Holedná dneska příjemně překvapila – pěšinky vyšlapané zvěří byly v pohodě sjízdné. Akorát tady leží na zemi spousta pokácenejch stromů a pěkně blbě se to projíždí…

      0 0
      • ufoncz  

        Tam taky ve vsedni dny furt neco pizlaji (jak jsem pepkovi brecel vedle ve vlakne) :(

        0 0
        • pepek  

          Zas to nedramatizuj, ty stromy pod hřištěm jsou tam už min. 3 týdny. Když se včas zamyslíš, tak to objedeš. Jinde už to celkem uklidili.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Zákoš: tohle chceme, tak překresluj py*o!

      Kolik ještě tisícovek dresů? Hasičů se Soptíkem, ohňových šipkařů…

      Imho, kdyby před přijímačkama uchazečům graf. oborů hned oznámili, jak to funguje v běžných reklamkách apod., jsou ty školy prázdné.

      0 0
      • RomanH  

        Ber to tak, že Ti ty zákoši financují biky ;-) No a pokud Ti to v dané robotě nevyhovuje, zvedni kotvy.

        0 0
        • Smazaný účet  

          V Nesvě bych na Gena nenašetřil ani omylem.

          0 0
        • Smazaný účet  

          Jinak vůbec nevím co dál, grafiku na nejnižší úrovni, jako jsem dělal doteď, dělat nechci a neumím si představit, že budu stále sám v bytě (při svých „periodách“).

          Tvl, on ten kamoš měl pravdu, že Poutník způsobuje depky.

          0 0
          • RomanH  

            A to má dneska Boženka svátek.

            0 0
            • Hammond  

              Šak jsem ji na Bukovince přál již včera…Bylo fajnovo.(Mamka Soně).....

              0 0
              • RomanH  

                To je v poradku

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Jak tu srnu nechá fklidu odejít a pak zas jde do ní, místo aby ji zakousl pod krkem.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Jo taaak, ja myslel, ze je v poradku, ze zenska dostala pokutu (a nizkou, srnci se ceni O neco vyse).

                    Kazde plemeno bylo slechteno jinak. Treba ta moje Lajka k tomu, aby zver bud zadrzela, nebo nahanela na lovce (vsak to posledni sele drzela spolu s ostatnimy psy v rece jeste pul hodiny po skonceni lece – prvne ten rudl prasat rozrazili, nahnali to na nas, a po jednom sli sami). Takto mi zadrzela i ziveho zajice a kocku. Na druhou stranu, bazanty zadavi a aportuje. Srnci vi, ze nesmi, neni to 100%, ale rekneme ze uz jsem tak na 95% – obcas si s nim da rychlej kratkej sprint (sama u zdraveho nema sanci).

                    0 0
          • babicak  

            Nejsi v tom sám, dneska mám taky parádní depku. 25 let něco dělám a už mě to nebaví, mládí v prdeli a prognózy do budoucna nejsou optimistické.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Koleno?

              Navíc pořád přibírám, přitom si nejsem vědom, že bych byl minulou zimu nějak aktivnější :) Asi to chce zapracovat na jídelníčku a zavést svačiny… :)

              0 0
          • Smazaný účet  

            Alkohol všeobecně.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Kurde, tak jsem si říkal zítra, zítra na 30% se už vykopu ráno na Felta. A on nedrží tlak po přezutí ze silničních bezduší, já fakt přejdu na dušový marathony :)

      0 0
      • kankrlicek  

        Neber to zle – začal jsem se smát. :)

        0 0
      • JSt  

        za rok mam 2, kdyz je spatny rok, 3 defekty, ktere vyresim lusknutim prstu. stale me utvrzujes ve spravnosti rozhodnuti nic nevymyslet a nechat duse. ;-)

        0 0
        • Polka  

          Nebyls to náhodou ty, kdo jezdil jako první na silnici bezduše?

          0 0
          • JSt  

            bezdus jsem v zivote na kole nemel. na silnicce uz vubec ne. takze urcite nebyl. ;-)

            0 0
          • RomanH  

            Jirik vozil galdy

            0 0
            • Smazaný účet  

              NT ventilky s kuželovou gumou jsou asi jistota, u těch obdélníkových to často fičí, jelikož ze dvou stran skoro není přesah té gumy, i když DT by mělo přesně zapadnout do žlábku ráfu. Pak někde dofukuješ, pohneš s ventilkem a není na to 100% spoleh.

              0 0
              • Karaya  

                Je to přesně jak říkáš, na jedněch kolech jsem ty obdélníkové měl a už jsem se jich zbavil.

                0 0
        • les  

          Taky tak. To moje šmrdlání kolem chalupy, není třeba komplikovat odpružením, ani semenem ve šprckách.

          0 0
          • babicak  

            Ty používáš taky duše?

            0 0
            • les  

              Momentálně jo. A neřeším, jezdím :-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Je fakt, že co já už s tím všechno zažil: lítání po benzinkách, výbuchy, ventilky na pi*u, věčně zam*daná chodba, koupelna, uštíplé ventilky v kombu gumovou páskou, vůbec nejezdím a pořád kupuju nějakou pásku, ventilky, mlíko…

                0 0
                • RomanH  

                  Kdyz to bez problemu funguje takovemu bezudrbovemu guru Excelovi, tak takovy ladic pijan, jako Ty, s tim nemuze mit sebemensi problem :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak ono to funguje, když máš všechny součásti OK, sedne si to a nejebeš do toho, nesvlíkáš patku. Než se do toho stavu dostaneš bývá to někdy ojeb. Každopádně pro mě DT kombo zkalmání, i když 99,9% uživatelů bude tvrdit opak. Pohádky, jak LV gang mění gumy dle podmínek na trailu jsou úsměvné.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Nekolik let jsem uspesne pouzival nekompatibilni rafky (obycejne + zluta paska + plastova vlozka a ventilky DT). K tomu obcas plaste, co nemely TLR patku.

                      A problemy ?

                      • Maxxis Ikon nesel nasadit bez vysroubovaneho vnitrku ventilku, ostatni plaste s kompresorem bez problemu
                      • Priblizne kazde dva roky to zacalo pomalu utikat pres ventilek – musel jsem vymenit vnitrek ventilku, pak to bylo OK
                      • Priblizne kazdych deset dni to chtelo lehce prifouknout

                      Ted mam TLR rafky + plaste s TLR patkou, v rafku jen zlutou pasku, a k memu udivu do drzi tlak 3–4tydny. Je skoda, ze se prakticky nedaji sehnat rozumne rafky, kde by nebyla potrebna ani ta paska (teoreticky muze nastat problem, jako mel Manasek na Pivcech).

                      Kazdopadne ta prvni ghetto varianta chce kompresor.

                      Prehazovani plastu vidim jako opruz tak jako tak, hrabat se v zapatlanych plastich, mit je kde povesit… Ale to plati vicemene i o plastich s dusemi.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        No na CX, kde se předpokládá častá výměna plášťů, to není asi vhodné, mít doma zavazející druhý pár kompletních kol, který je třeba ještě dofukovat, je na prd.

                        0 0
                        • LM  

                          Ano, zabírá to místo. Dofukovat stačí až před prohozením kol (pokud máš rozumné kombo ráfek+plášť, které bez tlaku neslítne z patek). A možnost prohodit kola podle podmínek je super :-)

                          Ale na druhou stranu jsem kola s pláštěma do mokra použil někdy brzo na jaře a pak až pozdě na podzim…

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            No na předcházející krosce jsem spokojeně měnil silniční plášťovky a CX gumy s duší, vlastně ani nevím, proč jsem to teď zamlíkovával. No a hřeby ofiko NT na CX ani nevím, jestli existují.

                            0 0
                            • Polka  

                              Prozrad nam tady, kolik na tech kolech za rok najezdis…to musi byt strasnej pomer km/kc :-)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Nemám tachec :) Ono možná taky bezduším nevoní, když dojedu z mrazu a kolo dám hned na hák vedle trubek od topení.

                                Ten poměr začíná být šílený, nebo mám extrémní nároky :/

                                0 0
                                • Polka  

                                  Ja uz taky pouzivam druhou zimu duse, ale jen kvuli tomu jezkovi a neni to bez defektu. Driv to na mliku vydrzelo x zim, ale mel jsem asi i stesti, ze vse pobraly tehdy novy snakeskiny a drzely jak cyp i s minimem mlika.

                                  0 0
                      • mastihuba  

                        ja mel klid se ztr dlouhy leta, stacilo jen nekupovat slupkovy pláště a jen to procjcavalo pres behoun, což na funkci rostlinare nemelo vliv. novy ztr crest na zimaku taky cajk s rubenou scyla, ale pak pode mnou zadni crest zaplakal a nechal sem se ukecat na max 1. scyla je na něm volná, na kamenech to ufukuje a když to tyden stoji spadne to z hookles patek. vzhledem k tomu že parkuju u kompresoru, tak to za vteřinu prifouknu a vyjížďku to prezije v pohodě, až se naseru, tak to vystipu klestema a zapletu arch mk3 a bude klid. pri te příležitosti sem z novejch kol vyhazel ********* hlinikovy ventilky a dal NT mosazné. ty sou bezproblémový. hliníkové ficely okolo závitů i okolo ráfku. na lv mam čínský karbony s NT ventilkama s maxisama vsecko sedi perfektně. udivuje mě že spousta vyrobku je fakticky nekompatibilní a člověk musi byt vopatrnej co kupuje i v takovejch nesmyslech jako jsou ventilky a ráfky na kolo. chápu že kdo neparkuje u kompresoru a dělá to doma v bytě jezdí radeji duše.

                        0 0
                    • JSt  

                      jestli se nepletu, exik to mrdl do servisu at se s tim prca nekdo jinej. jen takovy napad. ;-)

                      0 0
                      • RomanH  

                        Myslim, ze uz tmel taky dolival. Nicmene si ted koupil novej plast, tak bude treba povidka :-)

                        0 0
                        • mastihuba  

                          sem si myslel že jezdí duše, člověkovi co daval kolo do servisu na seřízení prehazky, bych mrdacku s mlikem fakt nedoporucil. :-)

                          0 0
                      • Smazaný účet  

                        Ono ale jedno „mrdnutí“ do servisu (poprvé jsem se toho bál) mě stálo stejně jak materiál na bezduše (pásky, ventilky, litr tmelu) na následující celej rok, kdy jsem si radši už všechno montoval sám.

                        Tak je to ale na kole se vším. Předražený komponenty v servisech+práce, za to mám vždycky nákup potřebnýho vybavení a další servis už jen za cenu levnějšího materiálu a vlastní práce.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Tak predpokladam, ze v praci taky nedelas zadarmo.

                          Je to pripad od pripadu. Ja stavel v rijnu nove kolo. Resil jsem nalisovani hlavka (ano,obecne se tvrdi, ze to jde narazit prknem) a zkraceni kabonoveho krku vidice. Rikal jsem si, jestli to nedat do servisu. Co kdyz bude potreba lehce ofrezovat hlavu na ramu, maji lis, frezu, pripravek na rovne uriznuti krku, a hlavne, po ceste do prace to tam zavezu, a pri ceste zpet (klidne za nekolik dni) si to opet vyzvednu. Cas prace jsem odhadoval tak na zapocatou hodinu.

                          Nakonec jsem se do toho pustil sam, ale :

                          Musel jsem si koupit novy ostry list pilky, PVC odpadni trubku na narazeni spodniho krouzku na vidli a objimky, podle kterych jsem ten krk zrezaval. Hlavko jsem lisoval u tchana v dilne na velkem profi lisu na loziska aut, a i tak jsem mel u jedne misky docela nahnano, abych ji tam nedal krive. Suma sumarum, bez dilny bych se na to asi vykaslal a mel to se zarukou.

                          0 0
                          • pepek  

                            Musel jsem si koupit novy ostry list pilky – tvl na chalupě ho už nebudeš potřebovat?

                            PVC odpadni trubku – no comment :-)

                            Objímky? – nemáš tužku?

                            0 0
                            • RomanH  

                              Na cypoviny mam starsi list, kterym jsem nechtel do karbonu rezat. Vse ostatni na vesnici rezeme flexou :-)

                              Ta PVC trubka daneho prumeru stala tusim 70 Kc, a potrebovat ji uz fakt nebudu.

                              Tuzku sice mam, ale rovne to podle ni neurezes. Hlinikovej i zeleznej krk jsem rezal ve sveraku po jeho hrane, u toho karbonu mi to lehce uhybalo (nechapu proc) – podel te pasky to pak slo rovne.

                              Navsteva Bauhausu (no dobre, v ramci obeda, ale i tak to byl nejaky cas), tusim kilo v prdeli, a pak jeste hodka prace.

                              Jako fakt jsem si treba doma pravidelne rozebiral vidli, tlumak, menil loziska na fullu a pouzdra na tlumaku (ale vicemene proto, ze se mi treba vidle nechtela balit a posilat k Bartonickovi ci tlumak do Bottica, a taky z duvodu, ze bych neveril, ze servis udelal to, co mel), ale treba pro takove ty rychle mechanicke veci nemusi byt servis spatna volba – osobne uz nepolezu do naboju (delal jsem to na starem DT Onyx, Fulcrum, Shimano), a neumim pekne vycentrovat kolo (nepocitam hrube vycentrovani v pripade nouze).

                              0 0
                          • Smazaný účet  

                            Tak jsem to samozřejmě nemyslel, že by měli dělat zadarmo. Mně vadí jen ty drahý díly. Servis samozřejmě musí z něčeho žít, ale to má být hlavně cena za práci, ne že mě v servisu stával kdysi dávno např. řetěz nebo destičky o půlku víc, než ho koupím kdekoli na eshopu, ty první bezduše 2 pláště v servisu cena 1100, pak jsem je kupoval běžně do 800 za kus, a tak by se dalo pokračovat. Od servisu očekávám práci s velkoobchodem, vyjednání lepších cen (minimálně u spotřebáku) apod.

                            Opravdu odbornou práci, kterou nedělám každej měsíc, a hlavně nemám nářadí a dílnu, samozřejmě svěřuju odborníkovi – servis vidlice, centrování na tenzometru (menší rozhození výpletu si docentruju sám, tenzo 1× za rok).

                            Naštěstí jsem se touto nechutí se pořád dohadovat kdy mají volno, před každým servisem umývat kolo, a platit jejich ceny sám většinu servisu naučil, takže všechno zlý je k něčemu dobrý.

                            0 0
                            • RomanH  

                              Jo, to souhlas.

                              Vcera jsem si lehce nabehnul v Mojekolo.cz. Chci o vikendu vymenit desticky. Mrknul jsem se rano na net, zda je maji na pobocce skladem. Meli, tak jsem si rikal, ze je vezmu cestou z obeda, ze kvuli takove blbosti nema smysl zadavat objednavku. Prisel jsem na prodejnu, a cena o 30Kc vetsi, nez kdybych to tam rano zadal a prisel si to vyzvednout.

                              Pritom pri vytvoreni objednavky by se tomu musel nekdo u nich venovat, takto to borec jen sundal z regalu. Pouceni pro priste :-)

                              0 0
                        • JSt  

                          nadhodil jsem to, pac mi prijde, ze depica to jedno „nemrdnuti“ do servisu stalo uz spoustu nervu, casu i par vyjizdek. o znecistenem interieru nemluve. ;-)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            No, osobně ho neznám, ale co jsem tu viděl, má slušně řečeno s kolem a výbavou víc starostí než radostí. Začal jsem to tu číst zrovna v období experimentálního nasazení té extra vidlice, tak mi tak nějak utkvěl v paměti. MTB už podle všeho vyřešil, teď řeší to druhý kolo.

                            Snad mi nedá virtuálně do držky. Nebo až se třeba někdy povede tady ten spolek někde potkat. Snad mě nepozná :-)

                            0 0
                          • Smazaný účet  

                            Na těch DT zápletech vč. tovární pásky a ventilků byly rok silniční bezduš Schwalbiny bez problémů. Teď jsem přehodil CX Spešly a drželo to, absolvovaly jednu jízdu v –10°C. V neděli, jsem si všim, že zadní je prázdný tak jsem ho dofecl, ráno opět prázdný, zkouškou ve vodě zjištěny bubliny u ventilu. Podložil jsem ventil duší, ráno opět prázdné. Ono by se to možná jízdou chytlo, ale nechtěl jsem to riskovat. Dnes se musím nějak dostat k Hanákovi pro jiné ventilky.

                            V tomto ti servis nepomůže, by tam akorát nalili hektolitr kdoví čeho…

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Mám dobrý zkušenosti paradoxně s Caffelatex s hranatým profilem. Používám je bez toho kuželovýho adaptéru. Když jsem měl první s tím kuželem nasazeným v servisu, ten se křivě vymačkal, asi u dofukování se ventilek pohnul a pak to netěsnilo. Stačilo zahodit kužel a už na tom jezdím dva roky bez problému (dával jsem teda radši i novou pásku). Neříkám že to pomůže, sám jsi právě hranatý provedení zavrhl, jen jsem si všiml, že ty DT Swiss mají ten spodek kulatej, Caffelatex hranatej a k tomu hodně tvárnou tu gumu, která těsní. Profil Tvýho ráfku samozřejmě neznám, třeba tam to kulatý sedne líp (nebo kužel).

                              0 0
                        • Excel  

                          Tak jasne, je to jen vec priorit. Spocitat si cas, nervy a hlavne chut se v tom hrabat. Na prachy se to nevyplati urcite. Blby samo je, kdyz to stoji prachy a stejne to nefunguje. Ja dospel k tomu, ze budu delat radeji uplne neco jinyho.

                          0 0
                    • Karaya  

                      Proč by to měly být pohádky? Já to taky občas na závod vymenim a pak zase zpátky. To je 5minut záležitost. Mám bezduse celkem na osmi kolech a nemuzu si to vynachválit. Z toho jen polovina jsou bezdusove ráfky. Zbytek je dusovy a funguje taky dobře. I včetně silničního remerxu. Nesmíš to tolik prožívat.

                      Že to na některých kombinacích za pár dní zmekne? No tak to dofouknu, žádný problém 

                      0 0
                      • RomanH  

                        Klobouk dolu, ze se v takovem poctu osob, kol, a koukam, ze i nahradnich dilu, porad vlezete do bytu :-)

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        5 min. záležitost, to ti to tam zaskakuje s pomocí nejvyššího asi :) Nachystat jarovou vodu, nalít mlíko hned nebo potom, pokud nemám Archy, tak to nahození hned teda není…

                        Za 5 min. možná nasadím a nahustím vytahanou plášťovku.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Edit: dílenskou pumpou, pak protřepávat, nechat chvíli na boku, pak na druhém… :)

                          0 0
                          • Karaya  

                            Na zaskakovani mám Schwalbe tlakovou láhev. Vždycky to jen tak ze sportu nejdřív zkusím normální pumpou, obcas to stačí.

                            Protrepavani a spol se tyka jen nových Rubena plastu. Schwalbe i Maxxis tesni hned. Navíc pokud tam ten plast už jednou byl, tak není co řešit už vůbec.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              To si můžu říkat furt, nebudu sem nic psát, nebudu!

                              Tady to vždycky nabotná do ukrutných rozměrů.

                              Naposled, když jsem dával jetý, musel jsem odrbat patky pláště od starýho tmelu aby se to chytlo.

                              Já uvažuju o tomhle: https://www.alza.cz/…d4623951.htm?… :D :D :D

                              0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Z plastu bych měl strach.

                                  Nicméně jsem dojel z výletu z Modřic s novými ventilky a jak myslíte, že vypadá guma po ranním nafecování :)))

                                  0 0
                                  • Polka  

                                    Takže celou dobu řešíš nesmyslně ventilky a problém budou pláště/páska, dobrý ;-)

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Bubliny ve vodě šly zřetelně jen od ventilku. Prostě se to napodruhý zatěsnilo. Otázka je, jestli to bude stabilní.

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        I když je možné, pokud jsou niple zalepené lepidlem tak, že těsní, tak bubliny teoreticky vůbec nemusí být od ventilku :)

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          Všechno by měl postupně vzít tmel, i ty niple, taky mně některý profukovaly na ACčkách a neřešil jsem a jezdil, sedlo si to.

                                          0 0
                                          • RomanH  

                                            Kdyz uz se v tom vrtame, stalo se Ti nekdy, ze by se odlepila ta zluta NoTubes paska ? Mne ne, ale videl jsem to loni u Manaska (netusim teda, jakou tam presne mel), zacalo mu to z niceho nic fucet pod paskou.

                                            0 0
                                            • Polka  

                                              Nestalo. Lepil jsem ji takhle zatím na dvoje kola, DT a Rovaly a ok. Tam kde ta páska z počátku vypadala divně, tak si pak sedla a tlak vzduchu ti přitiskl. Přesah jsem měl přes ventilek asi 5 cm.

                                              0 0
                              • RomanH  

                                Hasicak, ventil, a kompresor z lednicky Ti nestaci ?.

                                Za ty prasule mas slusnej kompresor se vzdusnikem. Sousedi to minutu odpoledne preziji – v nejhorsim to zakryjes Sepulturou ci Slayerama.

                                0 0
                          • Karaya  

                            Porid si toto , uvidíš jak se ti proces zjednoduší..

                            0 0
                            • pepek  

                              Poměr Kč/km se velmi zvyšuje upřímně míněnými radami dobrých kamarádů :-)

                              0 0
                            • RomanH  

                              Nevim, no, Ty to treba beres z hlediska zavodu – tam to chapu. Ale na to nase smrdlani ? Snad tak jeste stridat hreby, ale ja v takovej okamzik bud pojedu jinam, nebo budu misto kola delat neco jineho.

                              0 0
                            • Smazaný účet  

                              Za sebe můžu doporučit. Jen pozor, jde to nafoukat jen vysokotlakou pumpou, dává se 160 PSI.

                              0 0
                              • Karaya  

                                Já to foukam je na 120psi, stačí to bohatě i na 29×2.25.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  To už záleží na co. Mitas Scylla třeba vždycky naskočila hned i do patek, ale posledním Vittoria Barzo se moc nechtělo zaskočit, na nahození to stačilo. Zbytek už chtěl dofoukat pumpou a pak si sedly i s tím klasickým zvukem. Druhý nahození po měsíci ježdění už šlo, po vytažení ježka z pláště, ten mě teda překvapil po tak krátké době. Ale to už je jiná problematika viz Bezdušové tmely.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Dolívej přes ventilek a nemusíš řešit ježky :)

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Jinak ani nedolívám (i první nalití), ale tohle bylo po ani ne měsíci ježdění a bylo slyšet, že uvnitř něco běhá, tak jsem to otevřel, protože teorie říká, že po zježkovatění už tmel nefunguje a nechtěl jsem jen dolívat ke zvířeti v plášti, chtěl jsem ho dát ven. Mám pak i problém, že cítím nevyváženost kola ve vyšších rychlostech na silnici – tahá pak kolo za řidítka. Tohle byl kus tmelu jak kdybych tam nalil půllitr, přitom tam šlo 100 ml jak dávám vždycky do nových.

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        A jaký tmel?

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Caffelatex. Nechci jinej, vyhovuje mi a jinak s ním problémy nemám. Tohle je první ježek za 3 roky ježdění na bezduších. Zajímavý, že z jedné flašky naráz v obou stejných pláštích a v jednom se stane tohle. Je to jedno, práce na 20 minut a bylo hotovo. Doby kdy jsem chodil s každou blbostí do servisu už jsou naštěstí pryč.

                                          0 0
                                      • Karaya  

                                        Ty jo pěkný. Ježka jsem měl jenom kdysi, s Rubena tmelem. S NT se mi nikdy neudělal. Ale co není, může být, pochopil jsem, že ježek je vlastně taková výhra v loterii 

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Výhra v loterii. Občas někdo dával i fotku ježka z NT. Prostě se někdy zadaří a nikdo asi neví proč.

                                          0 0
                    • Paja  

                      2 roky mam vzadu DT 535, kterej ani neni oficialne tlr s gorillou a rubena ventilkem → no problem.

                      0 0
        • scoty  

          Tak to asi nejezdíš v terénu… :)

          0 0
    • Polka  

      Dnes krmelec v 18.

      0 0
    • mastihuba  

      hoši nepotřebuje někdo pro děti nový lyžáky, velikost 41–41,5 me z toho kua bolí nohy. jety 4 dny, měl sem za ty love koupit nerez do sklepa. pokud by to nikdo nechtěl tak je dam stejnak do komise do barnexu.

      https://www.onthesnow.cz/…00-2017-2018

      0 0
      • RomanH  

        Nechces si to prvne zkusit upravit ? Ja letos prvne obul novy Salomony X Pro 100 (jedny z mala, ktere mne sedly), ktere jsem si koupil loni na konci sezony, a po par jizda v mrazu mne zacala trnou noha od slapky. Rikal jsem si, ze stavim do Hope-Sportu na upravu, nicmene po dvou dnech si to sedlo.

        0 0
    • mastihuba  

      podme :-D

      0 0
    • mastihuba  

      no dobře :-)

      0 0
    • mastihuba  

      dneska to peče :-)

      0 0
    • LM  

      Chcete-li vyzkoušet blatníky, jeďte na Holydnou nebo okolo Kohoutovic :-)

      • Rozumně sjízdné jsou jen málo používané pěšinky pod listím nebo zpevněné cesty.
      • Širší cestičky bez listí (čti turistické značky) jsou blátivé peklo.
      • Pod Myslivnou zůstala vyjetá hluboká kolej od nějakého pluska, já jsem jel fikaně po sušším pravém kraji po listí (a psích hovnech – jak jsem posléze zjistil podle přilepených listú)…
      0 0
      • Smazaný účet  

        Odpoledne jsem jel směr Soběšice, Útěchov a tam je všude ne jen bahno. Dalo se to nazvat až bažinou. Po prvních pár km jsem les vzdal a jel po silnici. Všude ještě odtávají zbytky sněhu a ledu, takže vody všude plno.

        0 0
      • pepek  

        Byl jsem tam ve středu a celkem dobrý, nyní by to nemělo být o moc horší:

        Výjezd kolem Kohout. potoka: sucho 1*

        Výjezd od zastávky k Myslivně: 2+

        Cesta za myslivnou bývá blátivější, měls ji vynechat a hospodu objet po druhé straně

        Za sídlištěm bývá blato, to je přeci známá věc, chytře jsem se spustil dolů na jižní stranu a pokračoval po vrstevnici.

        0 0
        • LM  

          Jo, až pod Myslivnu to bylo v klidu, tam jsem měl kolo ještě čistý. Díky za tipy.

          Vrtnu do předního blatníku 3 dírky, nasadím tam ještě 105 mm prodlužovací kus a měl bych být proti bahnu téměř imunní :-)

          0 0
          • ufoncz  

            Jo a gumy máš možná i na motocrossovku u Vranova ;-)

            Hlavně doufám, že letos nikdo nevyjezdí na těch nejlepších pěšinách ty debilní koleje jako loni v březnu nějací hrozně nedočkaví ichtylové na Naučný i Karáskovi.

            0 0
            • LM  

              Uvidíme. Já byl na těhle nejlepších pěšinách jenom když to bylo zmrzlý a dokud to neuschne, tak tam nepojedu.

              0 0
          • pepek  

            Ten zadní blatník vypadá, že se nevratně zalepí blátem tak po 50 metrech, ne? (kromě toho, že mi nějak připomíná PT cruiser :-)

            0 0
            • LM  

              Vepředu mám nad vzorkem centimetr místa, vzadu dva – takže ano, je potřeba volit trasu kde není lepivé bahno. Na normální bahno je tam místa dost :-)

              0 0
              • LM  

                Tak jsem na to ještě koukal s metrem v ruce a v nejvyšším místě kola je ten zadní blatník 1,5 cm nad pláštěm. Směrem k rámu se ta vzdálenost zvětšuje. U stahovacích pásků na zadní stavbě už to jsou 3 cm.

                A když jdu do zdvihu, tak se ten blatník od kola vzdaluje. Takže by se to ucpat nemuselo :-)

                0 0
          • Smazaný účet  

            Máš u mě designérské + za přední prohlý blatníček (nikoli rovný), ten bych karbonový i nasadil. Ale zadní to zas tou hmotou u uchycení kazí :)

            0 0
    • Smazaný účet  

      Soutěž na bar. design nové šaliny pro Brno (bude se zde montovat)

      Nějaké nápady krom červeného pruhu?

      0 0
      • RomanH  

        Bilej

        0 0
      • Polka  

        Nápady by byly, ale motivace žádná bo MHD nejezdím a jednu rodinnou plavbu si klidně cálnu sám (stejně jsem ji měl letos v plánu). Za to mi ani nestojí spouštět Photoshop :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Hlavně tam měli dát i nárys a bokorys, abys mohl jednoduše zkoušet nápady před tím, než to zdeformuješ do perspektivy.

          0 0
          • Polka  

            Na mobilní verzi se k té šabloně ani nedá dostat. Takhle se s tím ***** rovnou do perspektivy…jsou to kkti no :-)

            Viděl bych to takhle :-D Z mobilu teď víc nedostanu.

            0 0
    • team_daddy  

      Na brnenskych cyklostezkach tvori opravdovi myslitele:

      0 0
    • Excel  

      Zitra to pofrci.

      0 0
      • RomanH  

        Kdo mi to tu chodi v reviru ?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Romantický obídek? :) Marně přemýšlím kde…

          0 0
          • RomanH  

            DL, jestli se teda nepletu.

            Dnes jsem se po roce konecne dokopal k odvzdusneni obou brzd, vymenil jsem desky, a uplne me to vycerpalo. Kolo uz umyvat nebudu, stejne bude jako jetel :-)

            0 0
            • Excel  

              Bingo! Toto mas najety? ;-)

              0 0
            • Smazaný účet  

              Tak nésu blbé, já myslel reštauráciu v Loučkách. Ta v té „zátočině“ už myslím není, ta pod ní ani nevím, jestli v zimě premáva, možná v Předklášteří…

              0 0
            • pepek  

              Musíš vyrazit brzo ráno, súdruh. Dokud to je ještě zmrzlý.

              0 0
              • RomanH  

                To budu jeste vencit Kiru

                0 0
              • RomanH  

                Krasne bylo :-)

                0 0
                • Excel  

                  Jet v tento slunecny den na rucni mycku byl darmo pokus. Probehla jen mechanicka ocista klacikem.

                  0 0
                  • RomanH  

                    No ja to naposledy umyval pred Mikulasskou, uz si to zaslouzilo

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Hezky zahnojený. Já si dal radši čistě silnici přes ty vaše končiny. Stačil kopeček pod Zlobicí a bylo mi jasný co bude v lese. Trochu bahna mi nevadí, ale bažiny nemusím. Celkem mě překvapilo i kolik ledu a sněhu se pořád drží v lese i na silnici pod Deblínem.

                      0 0
                      • RomanH  

                        Bahno bylo do dvou minut dole, v tomto je hadice + smetak k nezaplaceni.

                        Na ledu exceloval Excel – vubec nechapu, jak ty ledove plotny prejizdel.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Hadice a smeták v paneláku je trochu zbožný přání, takže umývám kolo jen jednou za rok před předsezónním servisem hezky ručně s hadrem v kýblu a jinak čistím a mažu jen pohyblivý části a brzdy. Zbytek je mi jedno.

                          0 0
                        • Excel  

                          To je stejny jak chodit po zhavym uhli. Proste to neklouze a taky to neklouzalo. ;-)

                          0 0
                  • LM  

                    Přenosná ruční myčka ;-)

                    0 0
                  • Karaya  

                    Dneska jsem umyl auto, včetně spodku a čekal jsem jen 10 minut, a to si tam ještě nějaký borec na fatbike sprchoval kolo alespoň za dva žetony :-).

                    Na iqwash mě vyšlo komplet umytí, včetně spodku a vosku na závěr na 100,–, kdybyste chtěli tip. U Shell by to bylo za 350,–.

                    0 0
                • Smazaný účet  

                  Test průchodnosti po koňovi Jinačky-ZOO dopadl na výbornou, potkal jsem ucpanýho bajkra těsně před Jinačkama a smál jsem se škodolibě pod fósa. Akorát na chodbě mně prošli nějací zahnojení družstevníci či co, radši jsem tam zhasl :)

                  0 0
      • Hammond  

        Přesně tak!!

        0 0
    • Smazaný účet  

      Objevil jsem druhou stranu opěvované průchodnosti gum a širokých trubek, takový vrstvy zaschlýho „betonu“ nepamatuju :)

      0 0
    • Jaroslávek  

      So, auf Viedersehen.

      0 0
    • pepek  

      Já vím, že to nikoho tady nezajímá, ale podívejte se, jak jedeme ve Švédsku

      15:45

      0 0
      • Karaya  

        Neříkej, že se se svým rodinným dýzlovým kombi ztotožňuješ s Fiestou WRC ;-)

        Btw vidím dobře Kristofferssona ve WTCR?

        0 0
        • pepek  

          Tak když každý druhý čech hraje MS v hokeji, tak já možu s Fordem, ne?

          Kristoffersson nemůže jezdit RX, bo zelení fašisti ve VW (a také v Audi a Pežotu) stopli podporu, protože se nezavedly ty vysavače místo motorů. Takže nepojede ani „zrádce“ Ekstrom, ani Loeb, Solberg nevím. Stane se z toho opět disciplína pro amatéry, jak dřív.

          0 0
          • Karaya  

            Stopli podporu, protože elektro mělo být už teď a místo toho bude 2020? Jinak si myslím, že elektro do RX je dobrý nápad, ta disciplína tomu vysloveně nahrává. Na WTCR jsem teda zvědav, už vidím ty šťouchance do zad v apexu, v podání nováčků z RX :D

            0 0
            • pepek  

              Elektro do RX je barbarství. Stejně, jak do jakéhokoliv motosportu. Kdo se na to bude dívat?

              0 0
              • Polka  

                Přece Karoš :-)

                0 0
              • Karaya  

                Proč ti tak záleží na způsobu pohonu, vždyť to stejně neřídíš. Však jde o show ne? Rozjezdy a zrychlování ze zatáček budou zase rychlejší a bude se na to ještě líp koukat než teď, si myslím.

                0 0
                • pepek  

                  Jak nezáleží? Na tom přece záleží ku*wa nejvíc! A co ten zvuk, ten si vyrobíš reproduktorem?

                  Jak chceš toto překonat?

                  Tímto?

                  Nechápu, jak takový seriozní člověk, jako ty, může mít takový zcestný názor. To bych přirovnal ke konverzi k islámu, nebo dokonce ke katolictví.

                  0 0
                  • Polka  

                    :-D To je strašný, ale hlavně že eko.

                    0 0
                  • LM  

                    Tvl, to je něco mezi vrtačkou a vysavačem :-D

                    0 0
                  • Karaya  

                    Ale bavím se o RX a ne o F1 mlho…V RX takový zvukový zážitek nemáš ani omylem, protože oturbená R4 nic takového nikdy nevyprodukuje.

                    Můj oblíbený zvuk byl tento

                    Edit: U RX navíc nejde o ekologii, ale max. zrychlení na výjezdu. A v tomto elektro těžko něco překoná.

                    0 0
                • RomanH  

                  Dnes jsem se dival na starej Top Gear z roku 2008 – hledali v ramci krize nejuspornejsi auto a postavili proti sobe Ferari, Lambo, Aston Martin, Mercedes, Audi RS8… Nadhera, proste ty auta mela koule, zvuk…

                  0 0
      • Karaya  

        Abych se vrátil k původnímu tématu, tak nakonec na tebe nezbyla ani brambora. To máme Japonsko, Francie, 2× Nošovice a TDCi je až páté ;-)

        0 0
    • Hammond  

      Pomaly jedu ke krbu na Svíčkovou..

      0 0
    • les  

      Tož konópci, středa ?

      0 0
      • mastihuba  

        už normálně nahoře? :-)

        0 0
      • les  

        Jo.

        0 0
      • les  

        p@X: Preji krásný sváteční den, naplněný optimismem.

        0 0
        • RomanH  

          Ja taky, Pato :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Dík všem, je úplněk, takže jsem nervósní a nedospalý :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Z ranní četby u snídaně, WTF?

              0 0
              • pepek  

                Starý křídýlka pro černouška.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Já teda viděl jakýsi dokument o Airbusu nebo Boeingu, kde srovnávali „winglet“ s roztaženými brky na konci supích křídel, že to zklidňuje víření (proto i husy lítají ve formaci V)… Já bych jim dovolil kola zakrytovat :)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    to budou mít na dresu nejací rogalisti? :)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      To bych musel navrhovat sám, ale opravdové návrhy dresů tady po mě nikdo nechce :/ Máme předvolené designy na webu, nebo překresluji infantilní výtvory zákošů z malování.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Kua a už mě to zase bere, ta sebelítost. Kde nastal ten zlom, že z prý talentovaného „kreslíře“ se stane levný corelový vektorizátor? :)

                        0 0
                        • LM  

                          A fakt se nechceš naučit i něco jiného než ten Corel? :-)

                          0 0
                        • mastihuba  

                          hele ja sem na tom podobně. mel bych se naučit dělat ve druhém programu, případně zdokonalit vgisu a v cadu, ale když stejnej vysledek dostanu v malování a většině lidí kteří to dostanou na stůl je úplně jedno v cem to je, tak se taky neprinutim učit.

                          0 0
                          • RomanH  

                            Tak Tobe klios cisla klidne nadiktuje a chce jen razitko :-)

                            0 0
                            • Excel  

                              :-)

                              0 0
                              • mastihuba  

                                a ty se tomu nesměj, dost dobře bych chtěl vidět naměřený hodnoty z tech vasich likusaku :-)

                                0 0
                            • mastihuba  

                              tvl když si to klienti zacnou psát sami tak vymyslí 850 dB a to zas taky neni cajk :-)

                              0 0
                              • mastihuba  

                                konkrétně tusim v nemilanech na motokrosovou trať si borec napsal vzorec 10× 85 dB je 850 a 2km za lesem podle vzorce xy je to pod 50… kdyby si to jen umel dosadit do vzorce, tak jak kdysi psal náš akademik by zjistil v jakym okruhu by byli všichni mrtví :-)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Jsem si při čtení říkal, kolik může být maximální hladina, že jsem někde snad četl něco přes 100 dB a objevil jsem zajímavou tabulku (pro pobavení – hlavně to maximum, to jsou podle tabulky dětské pistolky :-))

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    :-)

                                    0 0
                                  • obda  

                                    Ty detske pistolky mne prekvapuji, 9mm Luger ma kolem 160 dB: https://www.m1911.org/loudness.htm

                                    Jinak tady je to i podle delky hlavne.

                                    0 0
                                    • mastihuba  

                                      jenže to je akustickej výkon a to je něco jinýho než akustickej tlak, kterej slyšíme ty hodnoty střelnejch zbraní se mi uplně nezdají

                                      0 0
                                      • Karaya  

                                        Njn, než to dokázali spočítat, tak to prý i zabíjelo. Taky by mě nenapadlo, že budu stát za dělem a výstřel mě zabije..

                                        0 0
                                        • pepek  

                                          Na vojně jsem byl za 82mm BzK a ten byl asi vyvinut pro likvidaci vlastní obsluhy. Nedali nám ani sluchátka. I když jsem si držel uši a nechal otevřenou hubu, tak ten náraz zvuk. vlny působil jako by mně někdo praštil lopatou přes prsa. Nechápu, jak soudruzi z Fatahu a Hizballáhu s tím můžou střílet z místnosti oknem ven. Ty válečné filmy, jak si tam vojáci v zákopu povídají, myslím nejsou realistické.

                                          0 0
                                  • obda  

                                    Tady mas nejake vysoke hodnoty, co jsem vygooglil:

                                    Tunguzsky meteorit ~300 dB

                                    Krakatoa ~230 dB

                                    Saturn V (nosič pro Apollo) 220 dB (stačí na roztavení betonu ;)) https://gfycat.com/…tmilkybarbet

                                    Jinak v zemské atmosféře (u moře) se může bez zkreslení šířit zvuk do hlasitosti 194 dB, takže hlasitěji tón nezahraješ ;)

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Kolik může být hier ? :)

                                      0 0
                                      • les  

                                        :-DDD

                                        0 0
                                      • Excel  
                                        1. Z lesa vylétne, elegantním obloučkem hozený, obranný granát RG-F1. (kamera sleduje trajekorii).
                                        2. Granát dopadá na střed placu 1,56 m od prvního reproduktoru (střih a detail na dopadnuvší granát)
                                        3. Kamera švenkuje k obloze. (Ozve se poněkud větší „DUC“ s ozvěnou u které pomalá stmívá obraz až do úplného ticha).
                                        4. Záběr na zajíce, zastřihá ušima, ukousne sedmikrásku (do toho jen zvuk bzučících much, jinak hrobové ticho) a odhopká do hajzlu.

                                        Konec, titulky.

                                        0 0
    • Smazaný účet  

      Náhodou jsem narazil ve starším vlákně na foto, aneb co dokáží silná AD. Je dobrý si to zpětně uvědomit, letos to snad zimníma Lake skončí.

      0 0
      • RomanH  

        Porad si nemuzu pomoci, ale Ty jsi po tomto kole chtel neco, co Ti nemohlo splnit. Alfine jako takove nehodnotim, ale celkove mi to prislo jako super priblizovak po meste. A bylo hezky.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Dresy po česku: design Nashville Predators, logo Anaheim Duck, a ty to trubko překresli. Co autorská práva kua?

      0 0
      • LM  

        Tak pošli jeden e-mail do Nashville a druhej do Anaheimu :-D

        0 0
      • Polka  

        Ty voe, tohle si nedovoli ani tak mala autorka/zivnostnice jako moje zena, kvuli vlastnim autorskym vyrobkum clenka OOAS. A porad to musi zakosum dokola vysvetlovat, ze z kradenych podkladu bez vlastni licence nebude vyrabet a nebude. Se divim, ze bizona jeste nikdo nenapraskal.

        0 0
    • Motyll  

      Kam ten svět spěje… Když takovýhle češtinářský paskvil pošle učitelka rodičům, co asi naučí děcka.

      To jen tak při pátku, na odlehčení :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mám speciélní dotaz (teď nevím, jestli už jsem se neptal),

      delší dobu v hokně řešíme, co tady holubi (já bych řek, skoro výstavní, žádní šeďáci) okusují něco z podvozků aut, zejména v oblasti výfuku? Nemyslím si, že by to byla posypová sůl :)

      0 0
    • mastihuba  

      pojďme :-)

      0 0
      • Polka  

        Měls jet zítra kua, banán má narozky :-)

        0 0
        • mastihuba  

          zítra mam ve sklepě vokaca :-) dnes je tady bohovskej klid bez zkurvenejch cyklistů :-)

          0 0
        • Motyll  

          Tak to su rád, že máme po dnešní kultuře (bez dětí) zítra rodinou seanci u vina. Bo Banán a Maškarní = špatná neděle ;)

          0 0
          • mastihuba  

            taky su rád že tam dneska nemusím :-)

            0 0
            • Hammond  

              Nevíte někdo,jestli je dneska dopoledne otevřený pod Hádkem,že bych to vzal tadyma.Díky.Miloš.

              0 0
          • Polka  

            Vy s tím naděláte. Já mám pracovní sobotu, takže dám pak aspoň „hard reset“ :-)

            0 0
            • Motyll  

              Tak ty si ještě mladý… Já si dám zítra nějaký MTB výlet. Asi Holštejn… a pak L. Chtěl jsem s mladým, ale má turnaj.

              0 0
            • mastihuba  

              tak ja bohužel taky, ted jedu měřit, a večer je to defakto hokna. :-) a v neděli se tam taky nestavim protože v pondělí zacinam ve dvě rano.

              0 0
      • pepek  

        Z kterýho Fiatu je to sbastlený? :-)

        0 0
      • babicak  

        Uděláš mi ten dres?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tohle jsou nejhorší kšefty, pak budu furt poslouchat na základně, jak je to hnusný (hlavně od Pšonky), matroš blbý, stehy na h… :)

          0 0
          • Motyll  

            Připadá mi, že nemáš rád svou práci…

            BTW já jsem tě za dres pochválil ;)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Je možný, že to je příčina všech mých problémů, nějaký „umělecký kolečko“ navíc v hlavě bude, ale téměř nikdy mě nenapadlo sám od sebe něco tvořit. Možná kritik, to by mě mohlo naplňovat :)

              0 0
              • RomanH  

                Nemas doma, prosim, jeste z dob sveho pusobeni v predchozi firme, par odrezku bile reflexni samolepky ? Staci mi tak 5×5 cm.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Čéče já nemám asi nic, ale když poprosíš v Žebále na vrátnici, neměl by to být problém :)

                  0 0
          • RomanH  

            Ja jsem teda na grafiku a design drevo, ale Tvoje navrhy a ruzne ukazky se mi libily.

            0 0
    • Excel  

      Tak, na zitrek su ready, ale porad ta udrzba a chystani bere moc casu.

      0 0
      • LM  

        Chce to vyjet brzo dokud je to ještě zmrzlý (nebo naopak pozdě když je to už zas zmrzlý:-))

        0 0
      • pepek  

        Tady asi neuvažuješ o vyvařování řetězu ve vosku po přechozím vyčištění dočista do čista. Aha, tak nakonec přece jo? :-D

        0 0
        • RomanH  

          :-)

          0 0
          • Excel  

            Tak kuci, uz su doma. Romanovi diky za odtah do hospody a IDS za vstricnost. Podcenena priprava, priste holt s Mavicem, budu chytrejsi. Nejdriv se z toho stal ve stojce neslap a po domluvach zase furtslap.

            0 0
            • pepek  

              Musíš holt na té totální bezúdržbovosti ještě trochu zapracovat. Co tak to šlapání taky zrušit? (=koloběžka!)

              Mavic ořech sis spojil s bezudržbovostí? Ses měl zeptat :-)

              0 0
            • RomanH  

              Tak super, ze to vyslo alespon takto ;-)

              0 0
            • Smazaný účet  

              No mně se pěkně jelo po Policách, tretry přestaly tlačit, po dlouhé době jsem dal nejistě Zouvalku, ale rozměklý sjezdík od Přístavní vedle šalcny jsem už nezvládl, přední kolo sjelo doprava a už nebylo cesty zpět, rozryl jsem to rodlama a nevím proč vždycky padám na levé koleno, krom nánosu pískoblata na boku vše OK.

              0 0
              • Paja  

                To mate za to, ze jste vynechali Sv. Hrazotrail ;)

                0 0
                • LM  

                  Tam jedině až bude víc sucho nebo když je to ztuhlý mrazem. Na blátě je to spíš Hrůzotrail :-)

                  0 0
                  • pepek  

                    Včera byl zmrzlý dostatečně. Ovšem zlí občané tam Scotymu vyhazují kapesníky a někteří tam dokonce chodí na velkou. Toto se ovšem neděje v kritických místech, takže nic nehrozí.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Ono je to zrádný teď, odpo je to místama povolený, Ikon z ničeho nic ustřeluje do boku :)

                    0 0
                    • LM  

                      Když jsem tudy před pár dny odpoledne jel nahoru, tak mi v nejprudším místě skoro nahoře prohráblo zadní kolo, noha kterou jsem dal rychle na zem taky trochu podjela a málem jsem hodil záda i s kolem v ruce :-D

                      0 0
                • Smazaný účet  

                  Proč bych jezdil hrázo, když nedovedu ustát odhození z. kola?

                  0 0
                  • pepek  

                    Že prý takto. A vypadá to docela snadný

                    0 0
                    • ufoncz  

                      Asi bude snadnejsi vcas vycvaknout nohu na spravny strane a trochu si pomoct takhle. I kdyz posledne jsem se tam vyvalel, tak bych mel asi drzet hubu a ne radit.

                      0 0
                      • LM  

                        Jezdíte tudy i nahoru? :-) Já jo a asi mám obratný kolo, protože se tam normálně vejdu (když si dobře najedu).

                        0 0
                        • ufoncz  

                          Jo, nahoru se pri dobrym najizdeni taky vejdu. Kupodivu to je celkem bezbolestnej vyjezd. Hlavne proti tomu korytu vedle schodu, co tu zminoval Karos.

                          0 0
              • RomanH  

                Tak me teda ty tri Police docela tlacily (nebo spise ten kotel jidla, co nam prinesli). V Lazanaku nekdo hodil tycku, asi jel taky z Ruzku :-)

                0 0
              • Excel  

                No, u ty Skalicky to schytlo taky levy koleno, tak orech mas aspon v pohode. ;-)

                0 0
            • RomanH  

              Mel jsi pravdu, lepsi je lezet doma u TV

              0 0
              • pepek  

                . . . .mírnou formou v rozsahu kolem pětačtyřiceti otoček pedálu za minutu. – takže to je v pořádku. Přesně moje RpM.

                0 0
              • Excel  

                Jestli tomu rozumim, tak su mamil.

                0 0
              • Paja  

                Tvl, bety.cz, na to jsi prisel jak @;-)

                0 0
                • RomanH  

                  Pres Seznam.cz – zpravy. Je hrozny, ze takovej paskvil jsou schopni zverejnit.

                  0 0
              • Jaroslávek  

                Co se na starý kolena o sobě člověk nedozví, z university ještě k tomu.

                0 0
            • Excel  

              Tak jsem to zahnojeny kolo umyl, sundal kazetu, zkusene to zkouknul, dloubl sroubovakem do prachovky, zavolal do servisu a objednal se. Kazetu jsem nahodil na rezervni kolo a fertig. Nebudu to delat, ja to mrdam.

              0 0
              • Paja  

                …a rikate tomu s Romanem bezudrzbova kola ;)

                0 0
                • Excel  

                  nj…zlata festka

                  0 0
                • pepek  

                  Asi zase další progresivní, ale ne zcela úspěšný projekt. Depka by mohl vyprávět.

                  0 0
                  • Excel  

                    Zase nepřeháněj, soudruh. Na vidlici jsem třeba ještě nesáhnul, ani nohy jsem neotřel ;-)

                    0 0
                    • pepek  

                      Dokonalosti dosáhneš pouze tehdy, když budeš chodit pěšky. Naboso.

                      0 0
                    • Paja  

                      To ja uz rok taky ne.

                      0 0
                      • obda  

                        Po dnešku jsem naznal, že bych zase jednou mohl, nějak to drncalo ;)

                        0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak mám zkušenosti třeba s Novatecem, tam praskal celý ořech. V návodu k těm Mavicům určo bude, že se má min. jednou ročně kápnout oil.

                    0 0
                    • pepek  

                      Jednou ročně? pokud najedeš 500km/rok, tak máš pravdu. Jako bezúdržbové bych je tedy nenazýval.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Holt pešek, zřejmě ho zaujala výhodná cena v NDR, pěkná modrá, jen ho předem nenapadlo, koho by to taky napadlo, zadat si zde do vyhledávání ořech Mavic. Moje zkušenost s Mavicem je, že mi kolidovali se třmenem.

                        0 0
                        • Excel  

                          Jak díš, ale aspoň se mohu zlobit jen sám na sebe a ne na polovinu radilů (čti mamilů) z buku. ;-)

                          V kontextu spolehlivosti výrobků Time a Mavic by si soudruzi od žlutých vest měli posbírat zbytky důstojnosti a zachovat se jako správní němečtí důstojníci, bo posílaj do světa strašný krumply.

                          0 0
                          • RomanH  

                            S temi Timy je to zasmodrchany. Vychazi mi jedny na 7 let, kufry 2–3 roky. Coz je samo pruda. Ale, ted jsem menil tretry, daval jsem funglace kufry. Jen jsem si nastavil predozadni polohu, jak jsem zvyklej, a hotovo. Zadna bolest kolene, ladeni pozice, a podobne.

                            0 0
                          • mastihuba  

                            kdo? kdo ti vnuknul mavic? ja se na zimaka nechal umrdat na novatec a od novyho se v tom ozve dupnutí co tyden až se to rozskoci tak to nekomu cely i s rafkem max narvu doprdele. :-) další nova naba už bude jen dt 240… hope pro 2 budou mít příští rok 10 jahre s výměnou jednoho ložiska v ořechu.

                            0 0
                • RomanH  

                  Ja bych tu neco napsal, ale jsem povercivej – nekolikrat nas Panbicek potrestal za chytre rady :-)

                  0 0
    • Smazaný účet  

      Tvl, oni už u nás testují autonomí vlaky: https://www.novinky.cz/…douciho.html a já myslel, ža fíra musí pravidelně mačkat čudl bdělosti.

      0 0
    • Excel  

      .

      0 0
    • pepek  

      Až to všechno roztaje, tak bude problém najít trasu, kde by se člověk nebrodil ve sračkách.

      0 0
      • ufoncz  

        Jj, bude to maso – do sbírky mezi Bílovicema a Arboretem:

        0 0
        • Smazaný účet  

          Když ty fotky vidím, ani mi není tak moc líto, že jsem už týden nemocnej a nelepší se to. Lesní cesty se budou dávat asi dýl dohromady než já. Ještě smutnější jsou ty fotky nových planin kolem Brna.

          0 0
          • Motyll  

            Ty planiny jsou provozně nevyhnutelné.

            Na druhou stranu teď probíhá tak masivní těžba, že pak máme na „pár let pokoj“.

            0 0
            • babicak  

              Lýkožrout smrkový Ips typographus – bohužel musí se mýtit :-(

              0 0
              • RomanH  

                Aktiviste na Sumave meli jiny nazor. Nastesti :-) Zatimco se kolem roku 2011 privazovali ke stromum v okoli Modravy, ja projel na biku zbyle 2/3 Sumavy.

                0 0
              • Paja  

                A nejen ten, taky vrcholkovy, kterej zere borovice.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Akorát se imho problém přenese o kus dál. Holt dřevozpracující průmysl potřebuje zdravé rychlerostoucí, pokud možno rovné dřevo. Jsem pro prales, kam se ani éčka nedostanou :)

                0 0
            • mastihuba  

              no ještě toho stojí hodně. z leteckekch snimku je to prej rezavy jak liska :-)

              0 0
            • Smazaný účet  

              Dá se najít letecká mapa z padesátých let, (mně teď nefachá), těch lesů bylo tehdy mnohem méně.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Nedávno jsem viděl i nějakej odbornej pořad o původní skladbě lesa v ČR a jehličnany jsou opět lidským omylem, jako skoro každý postup člověka v přírodě. Na to téma je i tento článek.

                „Plocha lesů tak vzrostla mezi lety 1990–2010 z 2 629 na 2 664 tis. ha, což představuje nárůst lesnatosti krajiny na 33,78 %, v polovině 18. století to bylo zhruba 20 %. Zásoba v lesích vzrostla z 307 mil. m3 v roce 1930 na 536 v r. 1980 a na současných 680,6 mil. m3 v r. 2010.“

                Dnes už asi budou zase jiná data, článek není z nejnovějších.

                0 0
                • ufoncz  

                  Tak to už je obecně známej fakt, že smrková monokultura v našich zeměpisných šířkách nefunguje. Ale údajně i když to trpí na polomy, na kůrovce atd., tak se to pořád ekonomicky vyplatí nejvíc. Bohužel, tam, kde by se mělo přerozdělování našich peněz (dotace) skutečně uplatnit, tam tomu tak není. Radši se to narve do rozhleden, nesmyslnejch rádoby atrakcí, wellnesscokoli, dotování pro danou lokalitou nesmyslných chovů/pěstování místo aby to dostalo těch pár zemědělců, co orá hluboko, obětuje kus pole na remízky, nebo lesníci, co zasazují a udržují smysluplný lesy. Pochybuju, že by se to zrovna s Babišem nějak výrazně zlepšilo.

                  Jinak v tomhle jsou zdejší ŠLP Křtiny aspoň takovým jednookým králem. Asi částečně díky těm lesníkům před sto lety, ale každopádně jima spravovaný území nemá mnoho rozsahlejších smrkových monokultur a tím pádem teď ani těch holosečí. Kalec a okolí je bohužel ve spárech lesáků z Bučovic a ti se s lesem evidentně moc nepářou :-(.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    no nebudu uvádět zdroj, ale spadá to do kategorie velka firma velkej bordel, malá firma menší bordel. :-) a slp neni výjimkou. vono z jinýho příspěvku se da vydedukovat kde sem dneska byl a koho píseň zpívám :-)

                    0 0
                    • ufoncz  

                      To myslíš tak, jakože Lesy ČR (pobočka Bučovice) jsou větší než ŠLP Křtiny, tak maj větší bordel? Nápověda (s Šebetovem?) mi moc platná není :-).

                      0 0
                      • mastihuba  

                        no asi tak… kromě slp, tady jsou ještě soukromé lesy a tam se majitelé opravdu starají o minimalizaci škod. můžou to mít v lepším stavu i proto že toho nemají tak moc. ? zas takovej odbornik se ze mne za 2h nestal. :-)

                        0 0
                  • pepek  

                    smrková monokultura v našich zeměpisných šířkách nefunguje – možná. Ale je to tam pěknější, než ty blátivé a nevzhledné bučiny.

                    A těží se furt pryč – i na svatých místech.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Jako mne se taky vice libi jizda po jehlici, ale treba zrovna v blativem jare je to listi lepsi (a o barevnem podzimu / Babim lete ani nemluve).

                      0 0
                    • Jaroslávek  

                      Ta postavička je mi povědomá.

                      0 0
                  • Karaya  

                    Když se podíváš na tuhle fotku, tak jehličnanů je tam minimum a to se díváme na hory od 400 mnm do 1500, vzadu pak i 2000 mnm. Ty lesy jsou krásný v jakýmkoliv ročním období. Holosečí tam taky moc vidět není a přitom tam mají odběratelů dost – třeba Harmanecké papírny.

                    0 0
      • RomanH  

        Priroda si to behem roku zase vezme zpet

        0 0
        • pepek  

          To jo. Jen aby nám v tom „lese“ potom furt nesvítilo slunko na palicu. Takhle rozjebaný úplně všude – to snad ještě nikdy nebylo.

          0 0
          • RomanH  

            To jo, kacelo se vsude, i u nas.

            0 0
          • Motyll  

            Ráno jsem potkal na kruháku v Ochozu borca v černým FoFo a řídil v cyklo helmě. RZ 9B6 atd. Nebyls to ty?

            0 0
            • pepek  

              V Ochozu jsem byl, ale helmu vozím v tašce. Pouze cyklobagančata mám nazutá. Ovšem žádná podlaha se v tom jet nedá.

              0 0
      • Motyll  

        Vytáhnu silničku… ;)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Nedávno jsem vzpomínal T 500 horský bus a už bude model v časáku, dnes ŠM 11, za měsíc RTO 706: https://www.deagostini.com/…ni-autobusy/ , jak nemám ty děcka, tak si musím dělat radost sám.

      0 0
    • Kuchy  

      Dneska lehké vytočení nohou, vesměs hodně přívětivej podklad. Opravdu jen výjimečně marast.

      0 0
      • ufoncz  

        Co je to za rouhání při takovým okruhu vynechat Křížovku a Skalky od Bitýšky po Junáckou? (jestli na tý fotomapě dobře vidím)

        0 0
        • Kuchy  

          Vidíš dobře, měli jsme už ukrutnou žízeň :-)

          0 0
        • Smazaný účet  

          Křížovku nedám, jedině s platformama, chráničema na kolenách, teleskopem a po třech 12°, takže nikdy :)

          0 0
          • LM  

            Zas máš výhodu velkejch kol. Jsem to jednou sjížděl na půjčeným XC fullu a byl jsem překvapen, jak dobře ta velká kola suplovala mírný nedostatek zdvihu :-). A zbytek Prygl trailu s tím byl celkem nuda, i na těch 2 velkejch šutrech jsem se nemusel skoro snažit.

            Ale chrániče a platformy byly. A nahoře jsem chvilku stál, koukal dolů a nadával si proč jsem dojel zrovna sem :-D

            0 0
            • Smazaný účet  

              Zdejší dlouhodobí přispěvovatelé to sjížděli ještě na RMX se školní taškou na zádech.

              0 0
            • ufoncz  

              Nic na tom neni ani na 27,5" XC HT. Staci se jen odblokovat. Dokonce jsem tam nasel lajnu, ve ktere je to i docela nuda s gumama typu RaceKing (nejdriv vpravo a pak se vratit vic ke stredu). Kazdopadne kudykoli staci jit lehce za sedlo a nehrabat na predni brzdu. Zataci se az dole, kde to neni tak rozbity. Bez naslapu by to na HT bylo kazdopadne naopak o dost tezsi.

              0 0
              • pepek  

                nehrabat na predni brzdu? Ale to pak dole musíš ten plot skočit, ne? :-)

                0 0
              • obda  

                Tenhle recept mi při mé obvyklé rychlosti (= krokem) přijde na 26" HT jako ideální na zapíchnutí se předním kolem.

                0 0
                • ufoncz  

                  Kdyz ten recept opravdu dodrzis, tak prave zapichnuti se vinou moc male rychlosti nehrozi. Sam su nemehlo, ktery z Vranova do Adamova nektery mista nejspis nikdy neda, ale ta Krizovka je fakt jen o odblokovani se. Poprvy jsem to sjel tak, ze tam na hrane rozbityho vahala nejaka holka, takze jsem nemohl jako obvykle zastavit a vymeknout. Pak uz pohoda. To ty sutry od chat dolu k Hadku jsou na zapichnuti se a polet pres rodla daleko zakernejsi.

                  0 0
                  • Excel  

                    Váhající holka na hraně, to je jasný. :-) Zastavit a snášet to by bylo osobní Waterloo. Tam by i Pax najel se vší rozhodností a ještě by stihl zaveršovat „S křížovkou k lásce schůdeček, s úctou Patrik… .“

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Tvl, mě nějak rozbolelo celé tělo, o tom chrániči na levé chondropatické koleno začínám uvažovat zcela vážně.

                      0 0
                    • JSt  

                      :-)

                      0 0
                      • kankrlicek  

                        Co fotka – to perla!

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        Můžu foto použít? :) Bývalo to za komárů hezký jméno, teď to má každá půča.

                        0 0
                        • JSt  

                          jasne, vlastne kvuli tobe jsem z te zapichle bezky sundal vystaveny jidelnicek a odfotil „citroën patrik“. ;-)

                          0 0
                    • LM  

                      Jsem tam jednou potkal holku co tlačila nahoru ve stopě kterou jsem chtěl jet. Když jsem ji objížděl, tak mi to podjelo na volnech šutrech pod listím a lehnul jsem na bok. Tak jsem se posbíral, zkontroloval kolo a tlačil zase zpět nahoru abych to sjel normálně bez pádu :-)

                      0 0
                      • Excel  

                        A řekl si ji, žes to položil schválně, ale ona ať to nezkouší, že ty jsi profesionál?

                        0 0
                      • ufoncz  

                        No to je další věc – znám pár lidí, co Křížovku dokázali vyjet od plotu až nahoru. Takže sjet je to fakt jen o překonání bujné fantazie s různejma scénářema pádu.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Tu urban legend o tom vyjeti Krizovky navrch jsem uz slysel, naposledy tusi Scotyho bracha, ale proste tomu neverim :-)

                          Nepocitam trial, kdyz nekdo umi skakat po schodech vzhuru.

                          0 0
                          • ufoncz  

                            No, můj brácha vyjede jak schody u Zouvalky, tak při okraji tu Křížovku (za nějaké konstelace). Další z těch dvou, nějakej Ondra H., na to měl taky svědky ze skupinky okolo jedné bystrcké cykloprodejny.

                            0 0
                            • RomanH  

                              Schody u Zouvalky dal jak Splinta, tak i Jonys. Ty mi prijdou lehci nez ta Krizovka.

                              0 0
                          • Smazaný účet  

                            Py*ovoe, brother s vorlem 36z pilou, nou proublem :)

                            0 0
                    • obda  

                      Pax možná, já bych klidně slezl :D

                      0 0
    • kankrlicek  

      Ale přiznám se – stejně se vždycky začnu culit, než se načte zbytek. :)

      0 0
    • Paja  

      Toz tam je uplna Mallorka ;) uz dlouho jsem v unoru nejel v letnich tretrach, a co teprve ve ctvrtek (nez se to zlomi).

      0 0
    • ufoncz  

      Co je to teď za módu nastříkat svítivou barvou každej šutr a kořen na cestách v lese? :(

      0 0
    • Smazaný účet  

      … borci, v hospodě apod. nepoužívejte free wi-fi, možná za pár let budou levnější data :)

      0 0
      • RomanH  

        Koukam, ze Ty uz jdes prikladem a pouzivas Edge, kdyz k Tobe ta zprava dorazila az ted ;-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Uvažuju o Note 8 a četl jsem titulek: ČD chtějí omezit internetová data ve vlacích, cestující je příliš využívali, tak uvažuju, jestli nekoupit nový fén zrovna s datama, jelikož se můžem dočkat toho, že připojení zdarma v hospách apod. skončí.

          0 0
          • RomanH  

            Koupil bych si telefon za svy a s nekym bych se dohodnul, jestli si me nechce „adoptovat“ v ramci firemniho tarifu.

            0 0
            • Smazaný účet  

              To jako fakt?

              0 0
              • Polka  

                Jako fakt. Taky máme tarify v rámci firemní sítě známých a jsou bezkonkurenční v porovnání se standardní cenou pro koncáky.

                0 0
              • Karaya  

                Když budeš v neděli mezi 10:00 a 11:00 pravidelně na Kounicově 15, tak tě adoptuju do církevního tarifu :-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Esi nabíráte psychopaty a labily, to musíte být spolek k pohledání.

                  0 0
                  • Karaya  

                    oni se pak většinou změní :-). Ale jinak znáš to, církev je společenství hříšníků. Najdeš tu lidi všeho druhu, tak jako i jinde ostatně.

                    0 0
            • babicak  

              Ty máš Osprey Talon 44?

              0 0
              • RomanH  

                Ne, ale uz o nem nekolik let premyslim :-)

                Myslim, ze letos mi uz ten starej Corazon definitivne doslouzi. Pak bud ten OS Talon, Deuter TA, nebo ceskej Pinguin Ridge 40. Jeste uvidim.

                0 0
          • mastihuba  

            přemýšlím jestli je to vtip nebo seš fakt uplna pica :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Kvůli typu telefonu, nebo smartphonu bez dat, nebo kvůli čemu?

              0 0
              • Polka  
                • Note 8 je Samsung Galaxy? Nebrat, těch peněz kua…
                • bez dat se dá dneska ještě existovat (pokud nepočítám důchodce)?
                0 0
                • Motyll  

                  Ač mám lehkou averzi vůči Samsungu (pravda, poslední jsem měl GS4), tak NOTE nemá ekvivalent. Dva kolegové/kamarádi ho používají (teď tedy NOTE 9) a nedají na ně dopustit. Cena je otázka preferencí. Chceš x nechceš.

                  Smartphone bez dat je jak e-bike s vybitou baterkou. Jet se na tom dá, ale stojí to za houby.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Já data na přesun mezi hoknou a domovem nepotřebuji. na kole jezdím sám daleko zcela vyjímečně. Jsem odvržený singl :), skoro vůbec nevolám, pár SMS měsíčně. Chci jedno zařízení, které bude slušně fotit a budu mít kam píchnout sluchátka (+ bonus, můžu si hrát se stylusem).

                    0 0
                    • Karaya  

                      Tak pro audiofily je snad jasná volba zde

                      0 0
                      • Motyll  

                        Hele nejels' dneska na silnic přes Račice. Kolem západu Slunce…

                        0 0
                        • Karaya  

                          Jel. A v Bukovince se mi zdálo, že ti u baráku vidím Kiu :-)

                          0 0
                          • Polka  

                            Měls světlo? :-)

                            0 0
                          • Motyll  

                            Jsem tě potkal v Račicích. Jsem si říkal, že jdeš tomu štěstíčku naproti ;) Komplet v černé a bez blikaček. (Sám mám máslo na hlavě, měl jsem 20 min skluz a dojezd skoro po tmě).

                            To je ženy, vyměnila za Focuse. Já jsem od získání ŘP věrný koncernu.

                            0 0
                            • Paja  

                              To Subaru byl teda jen takovej ulet?-)

                              0 0
                              • Motyll  

                                Taková bokovka ;)

                                Zjistíš, že nemá nic navíc, jen údržba stojí větší love.

                                0 0
                                • mastihuba  

                                  ale tenkrát jsi mluvil jinak :)

                                  0 0
                                  • Motyll  

                                    Když máš novou babu tak je taky na začátku všechno super. Prozření přijde po čase.

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Až tě vyhoděj z Panasonicu, tak si můžeš otevřít manželskou poradnu :-D

                                      0 0
                            • Karaya  

                              V těch Račicích jsem myslím pustil zadní, v Nemojanech pak i přední. Však bylo ještě vidět ne?

                              0 0
                  • JSt  

                    na co bys potreboval data? mapy mas v telefonu, jizdni rady taky, foti to i bez pripojeni a vsechno ostatni jsou pro bezny zivot uplne picoviny. ;-)

                    0 0
                  • Polka  

                    Kdyz se na to v rychlosti podivam, tak to ma hlavne parametry, ktery Depka absolutne nevyuzije, tak proc za to draze platit. Vystaci bez problemu s telefonem max. do 5 tis.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Chci bokeh :D

                      0 0
                    • Motyll  

                      Pls ukaž mi tel, který fotí jako NOTE 8 do 5k CZK. Další parametry jsou o diskuzi, bo by mohl dělat dresy i ve vlaku. Stylus reaguje i na přítlak (4096 úrovní), je použitelný i Adobe Photoshop. A milion dalších vychytávek… (který já nevyužiju).

                      0 0
                      • Polka  

                        Vzdyt ti pisu ze to nevyuzije. Na co potrebuje v mobilu takovej fotak? Nahovno. To stejny s nakym kokotskym stylusem. PS? Proc, kdy se z Corelu nehne? Atd. atd. :-) To si muze poridit Milan do prace, kdyz to hodi na firmu a ne obycejnej beloch.

                        Btw. https://www.photopea.com/

                        0 0
                        • Motyll  

                          Sto lidí, sto chutí… Já bych ho taky nechtěl, ale to přeci neznamená, že to někdo nevyužije a nepotřebuje. Nebuď demagog :)

                          BTW Dnes? V 6?

                          0 0
                          • Polka  

                            Milan nebo podobni mozna, ale Depka? Vyuzil by co? Max. ten fotak.

                            Vice u krbu, dnes cca v sest.

                            0 0
                            • Motyll  

                              OK.

                              Třeba pro mne je ideal:

                              • dual SIM
                              • NFC
                              • Qi
                              • jack
                              • obstojný foťák
                              • min 64 GB
                              • >8k CZK
                              • černá barva

                              Existuje? :)

                              HOWGH!

                              0 0
                              • Polka  
                                • vydrz nic? :-)
                                • rychlost a dobrej fotak je asi takovej hlavni pozadavek
                                • jack je snad uz vsude ne?
                                • 64GB pamet nebo uloziste?
                                • Qi je co?
                                • ctecka otisku nic?
                                • NFC se v budoucnu asi taky na platby nevyhnu, ale jak ztratim mobil, tak su v pici :-/
                                • tam melo byt < 8tis. CZK nu ni?
                                • cerna barva je samozrejmost

                                Zda existuje nebo ne vis nejlip ty, kdyz to sledujes, ja ted mam zas snad na par let od hledani novyho mobilu pokoj.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Jack právě začíná být problém u nových typů, děcka už drát nechtějí nosit…

                                  0 0
                                  • JSt  

                                    v baleni k telefonu byva usb c – 3,5 mm jack, ale je mezikus navic a sluchatka ti seberou zpravidla jediny port telefonu.

                                    0 0
                                • JSt  

                                  naopak jack u novejsich telefonu nebyva, ne? ;-)

                                  0 0
                                • Paja  

                                  NFC se v budoucnu asi taky na platby nevyhnu, ale jak ztratim mobil, tak su v pici

                                  Nejses, je to min rizikovy nez ztratit kartu (predpokladam, ze ten kdo plati telefonem, bude nebude ho min bez zamku – otisk/pin)

                                  Qi je bezdratovy nabijeni.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Pajo, dotaz uplne mimo mobil ;-)

                                    Kdyz jsi prelival ten tmel do flasky od Brunoxu, vytiral jsi ji nejakym redidlem, nebo jsi to tam nalil na hulvata ?

                                    0 0
                            • RomanH  

                              No vsak. Jestli nechce tahat dalsi zarizeni a chce slusne fotky, tak proc ne. Osobne bych za to ty penize taky nedal, ale to je Parikova vec. A souhlasim s Motyllem, ze bez dat to neni uplne ono.

                              0 0
                              • babicak  

                                Ještě bych s dovolením podotkl, že hodně záleží na displeji. Mám SGS8 i pro to, že ho mohu používat bez brýlí. Pokud chce mít Patrik reálné barvy, tak to u mobilů do 5 nedocílí

                                0 0
                                • Jaroslávek  

                                  Se zrakem myslím ještě Depka problém nemá.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Začínám mít problém přečíst složení na potravinách :/

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      To má snad i 7letý dítě. Písmenka dělají čím dál menší a barvy písma a pozadí vyladěný do nečitelných kombinací (záměr výrobce chápu). To nebude očima.

                                      0 0
                                    • RomanH  

                                      :-)

                                      Vcera jsem si koupil na zimni vylet jakousi predvarenou mexickou ryzi, udajne je hotova za 3 minuty a staci na ni 30ml vody. Postupne jsem doma rozzinal vsechna svetla, chodil mezi nimi. oddaloval, priblizoval, a nakonec jsem si zavolal Toma, aby mi ten navod precetl.

                                      0 0
                                • Motyll  

                                  Reálné barvy, co to je? Možná by ses divil jaké hodnoty by naměřila sonda na S8… BTW velká písmena a bold lze zapnout na jakémkoli Androidu/iPhonu.

                                  0 0
                                  • babicak  

                                    Samo, že nemyslím nějaké extra velké znaky, ale i tak je v displejich pro nás hůře čtoucí velký rozdíl. Pokud ale Patrik chce Note, z jakéhokoli důvodu, tak ať si ho koupí. Minimálně si udělá radost. Upřímně doufám, že ho nebude za 14 dní chtít prodat.

                                    0 0
                    • Excel  

                      To máš holt jak s kolama, na to naše mrdání maj parametry,který absolutně nevyužijeme.

                      0 0
                      • Polka  

                        Mluv resp. pis za sebe. Ja teda zadny extra kola a komponenty na dnesni dobu rozhodne nemam a vyuzivam vsechny napric rokem viz. Strava ;-)

                        0 0
                        • Excel  

                          Vždyť je to stejný.

                          Píšeš na co využije takovej foťák, a odpovídš, že nahovno. To je stejný, že napíšu na co využiješ ty svoje kola, na hovno.

                          On ten foťák taky chce aby s ním fotil, ne? ;-). Nepřepdokládám, že by ho chtěl aby ho tam měl a nefotil.

                          0 0
                          • Polka  

                            Zrejme vtip nebo ultranaivita. Ne, neni to stejny. Ja predpokladam, ze to nevyuzije a ani ne do roka proda, tak jako vsechno doposavad ;-)

                            0 0
                            • Excel  

                              Tak jo. :-)

                              0 0
                            • Smazaný účet  

                              Mé posl. fény byly nejlevnější Nokia Lumia, teď nejlevnější android od Nokie, chci si skokově polepšit s foťákem, toť vše. Samostatný foťák by stál taky desítku, ale nikam bych ho nenosil.

                              0 0
                              • JSt  

                                tohle je tva prace? ;-)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Ne, reklamy nedělám, jen jak debil překresluju grafické návrhy dresů do skutečných šablon střihů.

                                  0 0
                              • Polka  

                                Myslim to s tebou dobre, chtel jsem ti jen posetrit nejaky love. V mobilech je tady expert Motyl, takze ja to nemam nacetly, ale myslim ze se da mobil se slusnym fotakem (teda pokud jde jen o ten fotak) sehnat levnejc viz. i to co mel Ufon (uz zas nevim jak se to jmenovalo). Samsungy jsem mel driv dva, sice skoro nejlevnejsi sunky, ale uz bych to nechtel. Vono taky hlavne nejde o technickou kvalitu fotky, ale zachyceny moment, kompozici, svetlo…takhle to mam ted nastaveny ja a vic neresim bo nejsu zadnej fotograf.

                                A nejlepsi fotomobil 2018 mi na netu vyjel Huawei P20 Pro :-)

                                0 0
                                • pepek  

                                  Koupí huawei a fotky z Buku půjdou nejen na BF, ale přímo číňanovi. Pak tě nepustí ani do vlaku.

                                  0 0
                                • ufoncz  

                                  Měl jsem Meizu MX5. Teda ještě mám, akorát potřebuju připájet urvanej konektor baterky na desku. Nicméně to bylo dobrý na krajinky za dostatku světla, protože tam Číňan kupodivu zvládl s produkcí ze snímače Sony pracovat líp než samotný Sony. Na dnešní dobu by to bez čočky na tele- a ultra-wide, další čočky jen na bokeh a schopnosti fotit sportovní momentky skoro potmě už neobstálo.

                                  Jinak ta rada jakože koupit něco, co bylo generaci či dvě zpátky vlajková loď (třeba Samsung S8), co ve vedlejší vlákně p@X dostal, mi připadala dobrá. Teda pokud nemusí mít všechny výše zmíněný výstřelky módy, nechce narazit na nepříjemný překvapení typu chybějící 3,5mm jack, nechce se chlubit displayem s nudlovitým poměrem stran a v něm buď výřezem, nebo dírama a taky nevyhazovat zbytečně dvojnásobný prachy.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Nětreba tady zas nechat nabobtnávat mobilo větev, pokud se v mobilpohotosti s rozbaleným Note 8 a starým jako protiúčtem dostanu pod deset, jdu do toho.

                                    0 0
                                    • LM  

                                      To budeš vozit v batohu? :-)

                                      • 162.5 × 74.8 × 8­.6 mm + 195 g

                                      Na podzim jsem kupoval S5 mini protože jsem nic menšího nesehnal.

                                      • 131.1 × 64.8 × 9­.1 mm + 120 g

                                      Ale mám to primárně na volání a občasný kouknutí na mapu nebo net. Fotím s tím jenom věci co jdou na bazar nebo reklamaci.

                                      0 0
                                  • Karaya  

                                    Já mám výborné zkušenosti s naportovanou Pixel camerou. Dělá to o třídu lepší fotky než stock camera. Teď mám verzi kde je i ta NightVision a tomu se až nechce věřit. Chce to mít procesor, který podporuje AI, což je většinou až topmodel. V mém případě tedy už starší – G6.

                                    0 0
                                    • ufoncz  

                                      AI je nějaká instrukční sada, nebo zkratka pro umělou inteligenci a tím pádem je ta věta tak trochu marketingovej canc? ;-)

                                      0 0
                                      • Karaya  

                                        Hmm, tak je to jinak než jsem myslel. Záleží spíše na typu foťáku. HW foťáku musí podporovat co nejvíce z Camera2 API. Pokud by to emuloval jen softwarově, tak by to bylo hrozně pomalé.

                                        0 0
                        • JSt  

                          blato cyklistu nedela. ;-)

                          0 0
              • mastihuba  

                jelikož se můžem dočkat toho, že připojení zdarma v hospách apod. skončí.

                tudle myšlenku rozveď :)

                to že nějaká pinda z vlády neví co mluví přece ještě neznamená že by měli zkrachovat poskytovatelé internetovýho připojení na úkor operátorů :)

                apropo to na co používáš telefon fakt neřeším :)

                https://www.youtube.com/watch?…

                0 0
    • Motyll  

      Debata dnes pěkná. Zapomněl jsem vytáhnout fotku letáku na naši bus zastávce. Asi budu potřebovat osvětu. Nechám na neděli, nebude-li pršet…

      0 0
    • mastihuba  

      hm po uternim bordelu neni wapka v hokne na dvoře zas tak spatna věc, když se musi přes nalestenej vestibul do vytahu. :-) palec hore sousedům.

      apropo koncim s praci na panskym :-)

      0 0
    • Jaroslávek  

      Pane zakladateli, za chvíli bude čas …

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.