• Paja

    Tak kdy tento tyden? Na ctvrtek odpoledne tam maji zatim nejaky srazky, tak UT/ST? A silnice nebo mame pepkovi verit, ze na Holedne neni blato?

    0 0
    • Jaroslávek  

      Som za st. Pepkovi nevěřím ze zásady.

      0 0
      • pepek  

        Copak jsem někdy nemluvil pravdu? Natož abych ti lhal.

        0 0
      • Paja  

        Josef zatim jezdi podle hesla asfalt je taky pekny povrch, takze budes trailove mekky usetren.

        0 0
    • Jaroslávek  

      Nepolezu už do ledna, ale Depič je asi zdrcen z toho cyklokrosu. Někteří jsou dezorientovaní, jiní jedou na motorce …

      0 0
      • Paja  

        CX byl super, drama az do konce.

        0 0
    • mastihuba  

      Na Štulku bude rumplovat zoncna :)

      0 0
    • Karaya  

      Kdyby to bylo na silnici, tak bych se přidal. Můžu út i st v rozumnou hodinu.

      0 0
      • Paja  

        Po silnici to bude, ale nevim, jestli ti bude vyhovovat tempo.

        0 0
        • Karaya  

          S tempem pochybuji že by byl problém, stejně se do toho nemůžu opřít kvůli kolenu. Navíc teď vůbec nejezdím na rozdíl od vás :-)

          0 0
          • Polka  

            Pěkných 105km neježdění v sobotu ;-)

            0 0
            • Karaya  

              No tím jsem v podstatě zdvojnásobil letošní nájezd :-). Za mě to byl survival, tak jsem už dlouho nevyždímal…

              0 0
          • Paja  

            Jak myslis ;-)

            0 0
            • liskin  

              Vždycky si může vzít horší kolo. :-)

              0 0
      • Paja  

        Zitra bych to videl na sraz ve Slatine u kostela, trasa Frantovo-Bobovo-Nemojany-Ladovo :-)

        Vzhledem k vhodne zvolenemu mistu srazu bych prip. mohl stihnout i 16.00 ;-)

        0 0
        • Jaroslávek  

          Předpokládám, že to máš ošéfovaný stran eventuálních srážek.

          0 0
          • Paja  

            Nevim uplne jak to myslis, ale zadny srazky nikdo nehlasi.

            0 0
        • Karaya  

          Já jedu na 14:30 do města k zubaři, takže bych to snad mohl na 16:00 stihnout. Kdyžtak vás budu stíhat zezadu :-)

          0 0
          • Paja  

            Muzem klidne i pozdeji.

            0 0
            • Karaya  

              Zubař zrušen, takže 16:00 je za mě ok.

              0 0
        • mastihuba  

          Řekl bych stavte se na deci, zatopim v krbu, ale budu na Stulku. :) a samo nejezděte od Velatic. :)

          0 0
          • Excel  

            Jestli vyjedou na silničkách ve čtyry tak by u krbu na Stuleku mohli bejt do půlnoci.

            0 0
            • Paja  

              Tak v kolik v Nemojanech? …abys mohl provetrat ten novej stroj ;-)

              0 0
              • Excel  

                Uz jsem ho provetral cestou pro rohliky. Hovno to jede a kdyz povesis igelitku s nakupem na ty siroky rodla tak to na hrbolech tak lomcuje rizenim, ze mas co delat abys nehodil drzku.

                0 0
          • RomanH  

            Stulek to sice neni, ale od rana nas tam jezdilo max 7 kusu. Utahanej jsem vice nez z Alp :-)

            0 0
            • Paja  

              To je z toho ptakotrhu :-D

              0 0
            • mastihuba  

              Stulek nebrat :) v sobotu jme blbli v kuncicich a parada. Na stulku prochchcanej jak snehulak.

              0 0
              • Motyll  

                ,

                0 0
                • mastihuba  

                  1+ člověk je tam za chvilu a stredisko parádní. :)

                  0 0
                  • Motyll  

                    Jsem si včera nostalgicky pustil video z roku 2003 a ta proměna DM je neskutečná.

                    0 0
        • Motyll  

          Tak se potkáme na 2 kolem půl sedmé u krbu…

          0 0
    • Jaroslávek  

      Na Hromnice o hodinu více.

      0 0
      • Paja  

        Huraaa

        0 0
        • Jaroslávek  

          Pro Depiče: Petra hledá chlapa. Akorát by si měl Depka sehnat raketu, říkala že bez rakety ne.-)

          0 0
    • pepek  

      Soudruzi, prý je třeba podpořit akci suchej únor: http://suchejunor.cz/

      Takže už jenom kofola, jo?

      0 0
      • RomanH  

        Ja o tom premyslel, ale ten letosni unor je zrovna v prestupnem roce :-)

        0 0
        • Motyll  

          Já o tom nepřemýšlel ani chvilku.

          0 0
      • Paja  

        Ja se drzim rad prof. Samanka, takze konzumaci alkoholu naopak zdravi utuzuju ;-)

        0 0
      • Jaroslávek  

        Haha, taky jsem včera zaslechl diskusi v nějakým rádiu. Ale ten chlapík už od poslechu byl nějakej … divnej, říkala to aj Renča.

        0 0
      • Polka  

        To jsou ale blby napady.

        0 0
      • mastihuba  

        konečně zodpovědnej cyklista a ne jak ti vopilci co sebou perou při návratu z hospody vo zem :)

        0 0
        • Motyll  

          „Opilci“ jezdí a ti na kofole si léčí koleno…

          0 0
      • obda  

        To už jsem nějak prošvihl :D

        0 0
    • Motyll  

      Silniční medový dolet byl OK?

      0 0
      • pepek  

        Jo, žádný problém.

        Jel jsem jen na čelovku. Divil jsem se , proč to auto zastavilo, když mělo přednost. No až doma jsem si uvědomil, že jsem se na řidičku podíval tou čelovkou. Tímto se jí dodatečně omlouvám.

        0 0
      • Polka  

        Ten bajkovej udolim taky, melo to ten spravnej grip. A reditel lesu cr se musel vcera fest naskytat :-)

        0 0
        • Motyll  

          Jste s hajným řešili problematiku ST v lesích pod správou LČR?

          0 0
    • Baba-Ji  

      Čau, budu v neděli v Humpolci/Jihlavě, neznáte tam nějaké „dobré“ poježdění?

      …trailiky, singliky,…

      0 0
    • RomanH  

      Kolem Jihlavy znam akorat Spicak, ale smerem na Pelhrimov by nemusel byt spatnej Kremesnik.

      0 0
      • mastihuba  

        Na kremesniku sme se spálili s Lobkowiczem vod bagrika. Takovej bordel jsem dlouho nepil. ;)

        0 0
        • bagr84  

          Spatnej hostinskej :)

          0 0
          • RomanH  

            Dnes jsme se u skopka zamysleli nad nasledujicim : Policka / Poutnas /… proste fajn skopky mensich pivovaru, lahvace koupis kolem 13 – 14 kc, becku okolo 12 kc/ skopek. Starobrno / Pater / …main stream skopky, lahvac okolo 10 – 11 kc, ale v sudu okolo 15ti. Warum ?

            0 0
            • Excel  

              V sudech prej pivovary promitaj naklady do vybaveni hospod.

              0 0
      • Baba-Ji  

        tak nakonec asi projizdka cca: https://mapy.cz/s/rtCw

        0 0
    • RomanH  

      Tak jsem si dnes rikal, ze po dlouhe dobe provetram okolo komina silnicku. Krasne to odsejpalo, a naraz jsem zjistil, ze uz nejsem u komina, a ze je na silnicich misty porad snih. Podstatne horsi byl ale protivitr – kdyz jsem to zacal tocit k domovu, na tech polich u Krizanova jsem ze sebe vynacknul max. 15km/h, a se spodnim uchopem 20. Nakonec trapny kilian, ale pocitove snad 2× tolik :-)

      0 0
      • Jaroslávek  

        Drsný …

        0 0
      • Amoondre  

        To ja se dnes na jihu pomale opaloval :-))

        0 0
      • Paja  

        Kde se to tam vzalo? Jsem na chalupe, kde je to aspon o 100 m vys a krome snehu nafoukanyho v prikopech tu nic neni.

        0 0
        • RomanH  

          Kolem Ostrova nad Oslavou, taky jsem koukal

          0 0
        • Karaya  

          Včera prý fakt nasněžilo, ale přes noc to všude roztálo. Já byl dneska v Proseči a sníh byl vidět jen v lese, ve stínu. Jinak azuro, 8 stupňů, úplný jaro. Já ty běžky snad radši prodám :-).

          0 0
          • pepek  

            běžky si nech, v kraťasech se v unoru jezdí líp, jak v dlouhých :-)

            0 0
            • RomanH  

              Aji lejtka se zapalujou, co ? ;-)

              0 0
      • les  

        Nevim, co je na kilianovi trapneho. Jinak dnes zůstat doma. No to snad ani nešlo :-)

        0 0
        • Polka  

          Gratuluju ke zlepšení času na bukoběhu, brambora taky dobrá. My jsme to geopoliticky probrali při noční směně :-)

          0 0
          • Motyll  

            To zase včera lidí škytalo.

            0 0
        • Motyll  

          Gratulace!

          0 0
        • RomanH  

          Pekne

          0 0
          • les  

            Díky chlapci. Pojedete v týdnu hore ? Mám ranní.

            0 0
            • Motyll  

              Jedu ve středu. Na 6 u krbu.

              Stavba jede. Ještě 2 měsíce ;-)

              0 0
      • Spící kníže :-)  

        Haha. No tak sníh musíš project udržovat stabilitu a nemrsknout sebou.

        0 0
    • Jaroslávek  

      Smutný a zbytečný. Jiřík by si měl dávat pozor. http://www.novinky.cz/…terstvo.html

      0 0
      • Excel  

        Prej nepodcenili nic, možná jen smolík.

        To je jak s cyglistama na silnici.

        0 0
        • pepek  

          Celkově byla naprosto nebezpečná situace, kterou Češi, bohužel ignorovali," uvedl reportér ORF – typisch tschechisch

          0 0
          • Paja  

            Po bitve je kazdej general, hotelieri, kteri nevytahnou paty a hlavne senzacechtivi reporteri.

            Prej tam byl stupen 2, od urcite vysky 3 (lavinova skala ma 5 stupnu, dvojka je pomerne bezne pokud nejsou naprosto idealni podminky, ani u trojky to neni tak, ze by hvizdaly laviny zleva zprava, jak by se podle reportera ORF mohlo zdat)

            Viz. rozhovor s Kaletou

            0 0
            • pepek  

              řikal to velitel tamější „horská služba“ v TV

              0 0
              • Paja  

                Vychazel jsem z informace v tom clanku.

                Jinak kazda HS bude samozrejme jakoukoliv podobnou aktivitu kritizovat – logicky, jinak by byli sami proti sobe a pridelavali by si tak praci (tim je nechci nejak shazovat, prace je to narocna a nebezpecna a tech opravdovych hazarderu, kteri si je pak volaji a riskuji tak i jejich zivoty, je dost).

                Informaci je malo, ale pokud bylo skutecne vyhlaseny lavinovy nebezpeci 2, nekde 3, zvyseny riziko tak urcite je, ale naprosto nebezpecna situace? To by melo byt tak aspon o stupen vic, ta skala nema 5 stupnu jen tak. V horach tu nejaky riziko je vzdycky, coz si dnesni „moderni“ lide nejsou casto ochotni pripustit.

                0 0
                • pepek  

                  Nevím. Kolik národností chodilo po okolí? 10–20?

                  Kolik národností bylo v lavině? Jedna

                  0 0
                • RomanH  

                  Vidim to stejne

                  0 0
                • JSt  

                  bud presvedceny o tom, ze pred turou si rikali to same, co tu ted pises ty. ;-)

                  0 0
                  • Paja  

                    Napadla me takova drobna paralela B-), na jaky stupen (pokud by se to vzalo stejnou stupnici jak u lavin) by asi oficialne ohodnotila MP led, na ktery jsi vyrazil po slovech i 7 cm je v klidesu jako prvni? Realne mohl ten den byt tak 8, max.9 cm, takze bych to sacoval tak na tu trojecku ;-)

                    0 0
                    • Paja  

                      Tak ne, 8 byl o den driv, takze ten den tak 10 cm, to by byla ta dvojka, s tim ze dal smerem k Bitysce 3 :-D

                      0 0
                      • Hroch obojzhivelnyj  

                        7cm je fakt v klidesu, ale MP ma stupnici nastavenou na sluzebni vozidlo, tam to v klidesu neni.

                        7 cm je dvojka, 5 cm je trojka. Kritickych je 3.5 cm

                        0 0
                        • Paja  

                          Spis bych rekl, ze to maji tak, aby je pak nemohl nekdo *****, ze doporucili brusleni jako bezpecne a nekdo se presto vykoupal ev. utopil, takze spis 12–15 jednicka, 10–12 dvojka, 8–10 trojka, 6–8 ctyrka, pod 6 petka.

                          0 0
                        • JSt  

                          ja rikal, ze 3cm ledu na rybasu cloveka unesou. :-)

                          0 0
                          • mastihuba  

                            Tebe s karosem možná:) ale zrovna vy dva byste pro objektivní měření měli jít spolu. :P

                            0 0
                            • Paja  

                              :-D

                              0 0
                            • pepek  

                              To je špatně. Pro objektivní měření by musel karoš sedět Jiříkovi za krkem

                              0 0
                              • mastihuba  

                                Zas nechceš aby to jednoho z nich zlomilo… :)

                                0 0
                                • Karaya  

                                  Já myslím, že tak jak to napsal, by to šlo. Obráceně rozhodně ne! :D

                                  0 0
                                  • JSt  

                                    by nas sfoukl vetr. :-)

                                    0 0
                    • JSt  

                      sak kdybychom se nekdo propadl, byli bychom pro ostatni idioti, kteri bruslili na tenkem ledu. ;-)

                      0 0
                      • Paja  

                        Presne, ale bylo to v klidesu, jak vime ;-) coz u lyzovani za tech podminek, je obvykle taky…obvykle ;-)

                        0 0
                        • Jaroslávek  

                          Slovíčkaření.

                          0 0
                        • JSt  

                          stejne tak, jako my jsme mohli bruslit do mist, kde bychom se proborili, oni se nejspis mohli pohybovat tak, ze by je lavina nevzala. vsechno je to o zkusenostech, stesti a jejich kombinaci…

                          http://skitourguru.com/…6-v-tyrolsku

                          0 0
                          • Paja  

                            Zrovna jsem to docetl na snow.cz, je tam jeste jeden clanek vc. zajimavych odkazu

                            http://snow.cz/…edia-a-fakta

                            0 0
                            • JSt  

                              ten clanek na snow je placeny kaletou. :-) zaver je uplny ulet.

                              nabízí se kacířská myšlenka. Že se mistři rakouští lavinoví odborníci prostě sekli a nějakou skutečnost – vítr, oteplení – opomněli do výpočtů zapracovat. Tuto tezi podporuje ale zejména fakt, že v Tyrolsku bylo ten osudný den hlášeno hned 18 lavin!

                              sjelo 18 lavin, ale pod snehem skoncilo 5 lidi jedne komercni vyprave. rikat, ze udelali vsechno spravne a umrelo jim pet lidi je, troufam si rict, hloupost. naznacovat, ze za nestesti muze podhodnocena lavinova predpoved horske sluzby, snad nepotrebuje komentar…

                              0 0
                              • Paja  

                                http://zpravy.idnes.cz/…/domaci.aspx?…

                                …ten je ale taky od Kalety ;-)

                                0 0
                                • JSt  

                                  prave. ;-)

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    Vysleme tam Tebe, jses nestrannej ;-)

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      Neznám ho, ale prý vylezl na K2 (ne Jst, ale Libor Uher): „Pokud horská služba a hoteliéři varovali . . . . . neměl se nikdo nikam vydávat. . . . O situaci svědčí taky to, že tam nebyl nikdo místní“, nevzali si místní vůdce, atd, atd.

                                      0 0
                                      • Excel  

                                        Tady soudruh moralizuje, ale sám brousí drahaňák, šebrováky a bukovinskou paraboliku ne zrovna podle not, natož katolicky ;-).

                                        0 0
                                        • pepek  

                                          tam nikdy žádná lavina nespadla

                                          0 0
                              • RomanH  

                                Padlo 18 lavin, vyhlasen stupen 2–3, to taky neni uplne samossebou.

                                Ja bych se v tom nestoural, nebyli jsme tam, a zivoty to stejne nevrati.

                                0 0
                                • Jaroslávek  

                                  Šťoural, nešťoural, pokora v horách musí být.

                                  0 0
                                • obda  

                                  Stupeň 2–3 je tam většinu zimy. Z komentů na snow.cz:

                                  Tvrzení spousty rádobyodborníků, že při ohlášeném 2. až 3. lavinovém stupni se na tůru vůbec neměli vydávat, se mi jeví neuvěřitelné! Tyto stupně jsou naprosto běžné po celou zimní sezónu a za těchto podmínek se podniká naprostá většina skialpinistických tůr. Například dle loňské Rakouské lavinové ročenky (ke stažení na http://www.lawinen.at/ ) nebyl v Tuxských Alpách během celé zimy (od 19. prosince 2014 do 1.května 2015) ani jeden den s 1.lavinovým stupněm! Naopak 50 dní byl vyhlášen 2. stupeň, 79 dní 3. stupeň a 2 dny 4. stupeň lavinového nebezpečí!!!

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    No vsak proto jsem to psal.

                                    0 0
                                  • JSt  

                                    stupen lavinoveho nebezpeci je jen nezavazna informace. svah od svahu se podminky lisi. bezne se voli vystup cestou, mimo dosah lavin, nahore se kopne sonda a podle toho se rozhodne, kudy sjizdet. kaletovu snahu prokazat, ze nikdo z jeho vudcu neudelal chybu je pochopitelna, ale pro vsechny ostatni je to spatne. stal se pruser, tak by se meli vsicni poucit, jak mu priste predejit.

                                    presne rok stary priklad z „hloupych“ jeseniku:

                                    byla vyhlasena trojka. chtel jsem sjet kotel, normalne bych to bez zastavky poslal dolu, ale nelibilo se mi to, proto jsem zastavil a kopl diru. hornich ufoukanych 30cm ujelo na spatny pohled, tak jsem se na to vysral a pokracoval dal po hrebenu, ze to sjedu malym kotlem. ten je mirnejsi, ze. ;-) tam jsem se uz nezastavoval a vjel tam rovnou. pri kazdym pravym oblouku se to se mnou trhalo. nakolmil jsem to radej po spadnici a zastavil se s cvakajici prdelkou az v lese . druhy den velky kotel samovolne ujel. predpoved byla jen trojka, ktera je velkou cast zimy, ze. ;-)

                                    0 0
                                    • RomanH  

                                      Ale Kaleta psal, ze sondu kopal. Je mi jasne, ze si bude kryt prdel, stejne tak i Rakusaci. Mohla to byt blba nahoda, neznalost / chyba / frajerstvi, nebo podlehnuti pacosum, kdyz „si to predsi zaplatili“. A Paja puvodne psal V horach tu nejaky riziko je vzdycky, coz si dnesni „moderni“ lide nejsou casto ochotni pripustit , s cimz se neda nesouhlasit..

                                      0 0
                                    • Paja  

                                      Co myslis, proc to po te lavine nezvedli na 4.? Protoze ta lavina nebyla dost velka?

                                      0 0
                                      • JSt  

                                        precti si, co jednotlive lavinove stupne znamenaji. http://www.tatry.cz/…ho-nebezpeci

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          Cetl jsem na strankach HS kde je to asi vic rozepsany, ale asi jo, kdyz to ctu podrobneji, musela by to byt vetsi lavina/mirnejsi svah, vic novyho snehu – z toho clanku neni zrejmy, za jak dlouho tam tech 40 cisel napadlo.

                                          0 0
                                          • JSt  

                                            nikde nepisi, ze tam napadlo 40cm snehu. ctu tam „větrem převátý zlomkový sníh o tloušťce asi 40 centimetrů“ na kruste. z te fotky me stopy je kvalita snehu, myslim, docela patrna.

                                            0 0
                                            • Paja  

                                              Aha, fotky jsem neotviral…to uz je celkem dost slehly a ufoukany… zas jsem se vzdelal, vyguglil jsem si, co je to zlomkovy snih a vsechny ty dalsi okrouhlo, hranatozrnite, atd. je to veda.

                                              0 0
                                              • Jaroslávek  
                                                Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                                                0 0
                                    • obda  

                                      Jasne ;) Sice skialpum neholduji, ale zase jsem se neco nachodil s mackama a tak. Dvojka v pohode, u trojky to chce si davat fakt bacha. Tady byl pechacek ze se to utrhlo nad nima, a jeste na nekolikrat :( Ja bych tam teda asi nelez, ale jsem jenom prosty pobijec much :-/

                                      0 0
    • pepek  

      Toho Ťoka by už měl někdo odvolat, nebo zastřelit, nemyslíte? Místo aby spravoval cesty, tak už zase víc buzeruje. Dát alkohol, drogy a rychlost na stejnou uroveň, to je fakt na palicu.

      0 0
      • RomanH  

        Myslis odvolat nedemokratickou cestou ?

        0 0
        • pepek  

          Nejde-li to jinak. . . . .

          Kdo jste ještě nevyzkusili „závodní“ serpentinky za mamutem, tak si pospěšte Staví se tam asi plot(y), tak už nebude tak snadný se tam dostat.

          0 0
      • Karaya  

        Nemáš nějaký tip, čím nahradit rozmašírované těsnění na obrázku? A případmně kde to koupit?

        Je to do SPD M540 pedálů. Když jsem to rozdělal, tak musím říct, že je až s podivem, co ten pedál všechno vydrží :-).

        0 0
        • Karaya  

          ještě to foto :-)

          0 0
          • pepek  

            Tak to vezmi s sebou do Alfa Agro, at něco najdou. Přinejhorším O-kroužek.

            Alfaagro je teď až v Chrlicích

            0 0
            • Karaya  

              O kroužek mně právě přijde, že bude ubírat hrozně moc wattů :-)

              No a nevím, jestli v Alfa Agro najdou něco plochého. Ale zajedu tam, za to nic nedám. Změna polohy teda nic moc.

              0 0
              • pepek  

                ?

                0 0
                • Karaya  

                  na posuvný pohyb by byl i ten o kroužek, na té ose se to ale točí…

                  0 0
                  • Vilém  

                    Tak co X-krouzek? Ty tam maji taky.

                    0 0
                    • Karaya  

                      Nakonec jsem zakoupil o kroužek, nic jiné nemají skladem a muselo by se vyrábět. Točí se to nicméně uspokojivě, otázka je jestli tam k něčemu bude, jestli tam není jen pro můj dobrý pocit :-)

                      0 0
    • Paja  

      Toz tento tyden to vypada na zitrek, ve ctvrtek nemuzu, streda asi behem dne dest, Jose lobuje za Holydnou, pry tam panuji vyborne podminky ;-)

      0 0
      • Jaroslávek  

        Nejčerstvější info od Pepka: pokud nezaprší i Buk půjde :-)

        0 0
        • pepek  

          Nejčerstvější info od surfařů: ve středu ráno zaprší fest

          0 0
          • Jaroslávek  

            Předběžně Obržany 16:3o.

            0 0
            • Paja  

              Ve stredu bude nejvetsi ucast, blatniky to jisti…

              0 0
              • pepek  

                Teď tam ještě přidali nějakou vodu. Což to operativně změnit na dnes? Asfaltu už jsem si užil dost.

                0 0
                • Paja  

                  Maji to tam na rano, coz Tobe muze byt fuck, odpoledne uz bude v poho.

                  0 0
                  • pepek  

                    Odpoledne bude právě z té vody bláto, frštest du?

                    0 0
                    • Paja  

                      A tys tam chtel jet terenem? Tam to neni jak na Holydne…

                      0 0
              • Jaroslávek  

                Ještě je čas, ale zatím ani s blatníkama z mého pohledu.

                0 0
                • Paja  

                  Dest pomalu odchazi na vychod a zadnej dalsi neni na obzoru.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Kdyz den odchazi, Johny Walker prichazi

                    0 0
                • Motyll  

                  Silnic a s blatníkama pohoda…

                  0 0
                  • les  

                    Jedu v les. Můj zimák je zvyklej.

                    0 0
              • Jaroslávek  

                Už jsou tam, z kola kamaráda z bílýho baletu, který se válí ve skladu (kolo samozřejmě, ne zaměstnanec) .-) Snad mi neupadnou. Nakonec bude ještě na asfecu sucho.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Že bych ukončil „zimní spánek“? … :)

                  0 0
                • Paja  

                  No tvl, Maňas s blatnikama, tady uz to pomalu osycha.

                  0 0
                  • les  

                    Hlásím příjezd. Tož dobrá taškařice to byla.

                    0 0
                    • Paja  

                      Dobrodosli

                      0 0
                        • Paja  

                          Nj, lidstvo by si konecne melo priznat, ze naftak podle norem, ktery si vymyslelo, proste zatim vyrobit neumi, resp. ne tak, aby pri takovym provozu nedochazelo k jeho devastaci.

                          Kdovi jak je to u benzinu a homologacnich testu, asi ne tak dramatisch jak u nafty, ale mozna by se politici opet „divili“.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Další hodně diskutabilní věc je povinné ředění u nás Andrejovou řepkou, jinde palmáčem…

                            0 0
                            • Paja  

                              No, pokud to nezatrhnou, da se v soucasne dobe tankovat cista nafta od Cepro – Eurooil.

                              0 0
                              • Karaya  

                                To už Babiš zatrhl, jestli jsi to nezaregistroval. Jak v létě protlačil tu novelu, kde říkal, že mu na jejím přijetí vůbec nezáleží :D, tak si tam dal paragraf, že se už podíl biosložky nebude měřit v celkovém součtu prodaných paliv, ale musí být povinně v každém litru.

                                Což se ovšem dalo čekat, pořece si neodhlasuje zručení svého byznysu, že ano… :-(

                                0 0
                                • Paja  

                                  Jsem zagooglil a nasel, ze ten zakon plati od 1.1.2016, vsude pisou, ze ted musi byt bioslozka v kazdym litru, ale ja to v tom zakone nikde nevidim.

                                  Cepro na svych strankach furt tvrdi, ze prodava naftu bez bioslozky.

                                  0 0
                                  • Karaya  

                                    Že by vzpoura? :-)

                                    Našel jsi někde jak vypadá ten původní zákon, když se do něj promítnou změny v tom 382/2015sb.? Jenom z těch změn to poznat nejde a vyrábět revidovaný zákon vlastními silami se mi teda nechce.

                                    V tom se vyznat, to je teda něco.

                                    0 0
                                    • Paja  

                                      Tady by melo byt aktualni zneni od 1.1.

                                      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2012-201

                                      0 0
                                      • Karaya  

                                        To nevím, jestli jsi mi dal správný odkaz.

                                        Už jen ten začátek je hrůza. To už docela vědecký úkol, složit z tohoto výsledné znění zákona.

                                        Kocourkov hadra…

                                        Zákon č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních, ve znění zákona č. 479/2003 Sb., zákona č. 237/2004 Sb., zákona č. 313/2004 Sb., zákona č. 558/2004 Sb., zákona č. 693/2004 Sb., zákona č. 179/2005 Sb., zákona č. 217/2005 Sb., zákona č. 377/2005 Sb., zákona č. 379/2005 Sb., zákona č. 545/2005 Sb., zákona č. 310/2006 Sb., zákona č. 575/2006 Sb., zákona č. 261/2007 Sb., zákona č. 270/2007 Sb., zákona č. 296/2007 Sb., zákona č. 37/2008 Sb., zákona č. 124/2008 Sb., zákona č. 245/2008 Sb., zákona č. 309/2008 Sb., zákona č. 87/2009 Sb., zákona č. 281/2009 Sb., zákona č. 292/2009 Sb., zákona č. 362/2009 Sb., zákona č. 59/2010 Sb., zákona č. 95/2011 Sb., zákona č. 221/2011 Sb., zákona č. 420/2011 Sb., zákona č. 457/2011 Sb., zákona č. 458/2011 Sb., zákona č. 18/2012 Sb., zákona č. 407/2012 Sb., zákona č. 500/2012 Sb., zákona č. 308/2013 Sb., zákonného opatření Senátu č. 344/2013 Sb., zákona č. 201/2014 Sb., zákona č. 331/2014 Sb. a zákona č. 315/2015 Sb., se mění takto:

                                        1. V § 3 písm. r) se před slova „nebo projekt“ vkládají slova „nebo na základě hydrogenovaných rostlinných olejů splňujících kritéria udržitelnosti biopaliv“.
                                        2. V § 25 odst. 4 se slova „[§ 58 odst. 5 písm. b)]“ zrušují.

                                        https://www.beck-online.cz/…ocument.seam?…

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          Nechapu, co chces skladat, to je aktualni zneni.

                                          0 0
                                          • Karaya  

                                            Kde je aktuální znění? A co s tím má společného 201/2012 Sb,. z tvého linku? Asi to potřebuji víc polopaticky.

                                            0 0
                                            • Paja  

                                              Mam za to, ze podil bioslozky v palivech resi zakon o ochrane ovzdusi, presneji § 19 a dalsi.

                                              0 0
                      • Motyll  

                        I Á.

                        0 0
                        • Paja  

                          To neni zadny umeni…a navic si pro Tebe vzdycky prijde vodic :-D

                          0 0
                          • Jaroslávek  

                            :-)))

                            0 0
                          • Jaroslávek  

                            P.S. A ještě si ho kupuje palačinkama.-)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Kua hoši, neřešitelný problém… :)

                              0 0
                              • Paja  

                                To jsi mu obarvil ve Photoshopu?

                                0 0
                              • Polka  

                                Jste s Bobem premluvili Manasa do DT? :-) Kdybych si je byval byl nedal na No.1, tak co byste kua soudruzi vozili za kola :-D

                                0 0
                                • Paja  

                                  Ty si myslis, ze vime jaky kola mas na Socialized? :-D Vsechny varianty, ktery s. Kyjovsky Maňasovi nabizi jako vylepseni Kostky jsou od DT.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Hlavne aby to stihnul dodat jeste pred letnima prazdninama ;-)

                                    Jen rejpu, ja kdysi taky takto cekal na ty dva cerveny Amulety, navic jsem tam mel slozeno 2× 50% zalohy, tak jsem trosku trnul, kdyz byl po nekolika prislibech z unora duben ci kveten.

                                    0 0
                                  • Polka  

                                    Nevim jak ty a spol., ale Bob urcite vi. Vzal jsem si je ja, pak Zdenal, pak Bob ze je chce, ted Manas…peknej lavinovej efekt :-)

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Jaroslav dostal nabídku od prodejce ty lavino ;) Jenže má absolutně neřešitelný problém: na originál nálepce je červená :)

                                      0 0
                                      • Paja  

                                        Kdyz jsi mu zaridil ten senior pas, tak modrou nalepku bys mohl taky, ne? Kdyz mel ty narozeniny ;-)

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Návrh pro tisk mu klidně nachystám, ale realizaci momentálně leda tak sublimací na textil :)

                                          0 0
                                          • Paja  

                                            To by ho asi neuspokojilo :o)

                                            0 0
                                      • bagr84  

                                        Modrý DT… to snad né!

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          Tak Maňas by potreboval modrej i Mavic (i kdyz zluta s modrou ladi dobre, mel bys to zvazit, Jaroslave).

                                          0 0
                                      • Polka  

                                        Cervenou/modrou jsem samozrejme pochopil, akorat me logicky napadlo, ze jste ho k tem kolum/rafkum dovrtali vy.

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          Myslet znamena hovno vedet, vrta ho k nim s. Kyjovsky…ted uz teda i Bob ;-)

                                          0 0
                                          • mastihuba  

                                            Vo tech kolech sme se bavili uz na mikuláše. Moc nechapu co se ještě řeší. Nalepky uz mohly byt nachystany.

                                            0 0
                                      • mastihuba  

                                        Nalepky v modré klidně zaridim. To je v lv klubu banalita. 

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          :-D

                                          0 0
                                        • RomanH  

                                          Tak naplepky poresi treba zde. (odkaz jsem si vypujcil od Vilema z jineho vlakna)

                                          0 0
                                    • Paja  

                                      Odpovidas na depku a ne Boba, vzhledem k tomu, ze ani my a nejspis ani Maňas jsme nevedeli, ze je mas na kole Ty a Zdenal, je nam celkem jedno, jestli jste si to koupili zaraz nebo od sebe (Tebe:-) opisujete, vedeli jsme akorat, ze si je ted objednal Bob, Maňasovi je Kyjovsky nabizel uz zacatkem listopadu.

                                      To, ze to resi do ted, je jen proto, ze Maňas, a proto, ze DT pouziva spatny barvy :-D

                                      0 0
                                      • Polka  

                                        Jednou se clovek nedostavi a takovej poprask :-)

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          Zadnej poprask nebyl.

                                          0 0
                                      • mastihuba  

                                        Polka vod Zdenala posledni dobou dost vopisuje ÷)

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          Uz ani moc ne, videls jeho novy Acko? :-)

                                          0 0
                                          • mastihuba  

                                            Nerikej ze poridil 101:)

                                            0 0
                                            • Polka  

                                              Neni sampon, takze „jen“ neco takovyho:http://s.bkfrm.cz/…9852qe71.jpg ;-)

                                              0 0
                                              • mastihuba  

                                                To je pěkný kolo. Takový černý. Budu vo tom premejslet esi to neporidit misto werku. :)

                                                0 0
                                                • Polka  

                                                  Werk? Na zimaka dobrej :-) Hlavne ho strikni, nesnasim ty ponechany svary…nebo brutal finish aspon.

                                                  0 0
                                        • Paja  

                                          Jo taaak, on jen potreboval zduraznit, ze tentokrat to bylo naopak ;-)

                                          0 0
                              • Motyll  

                                Modrý DT je jako zelená CocaCola, růžový Shell atp.

                                0 0
                    • Polka  

                      Zas naka ostuda?

                      0 0
                      • pepek  

                        Ne, pouze jsme se konečně dověděli důvod, proč je třeba Maňasovi nový kolo: „Dyť to starý už ani něřadí“, říkal M. když v kopcu zastavoval a shazoval řetěz dolů rukou/nohou :-)

                        0 0
                        • Paja  

                          Servisaka zatratil a novyho asi jeste nenasel…ale ma nejvic nejlepsiho kamarada ;o)

                          0 0
                        • Polka  

                          To jsem delal na predminule vyjizdce na zimakovi taky. Kdybych mel postupovat ala Manas, tak mam plnej barak kol :-)

                          0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Ze se vam sem nabouravam, nahodou jsem byl dneska v Brne, a jak funguje to zluty doupe u toho vaseho nadrazi, opevnene nejakym procesem, ktery zahrnoval mnoho ramu, piv a svarecku? Jsem to videl z saliny, tak jsem se chtel podivat, esli by se tam nenasel nejaky predstavec, ale to co vypadalo jako vrata melo tlusty retez. To je hospoda, dilna, vrakoviste, all of above?

      0 0
    • Jaroslávek  

      Prosím, já to viděl.-( http://brnensky.denik.cz/…0160210.html

      0 0
    • Motyll  

      Že by konec modré?

      http://brnensky.denik.cz/…0160211.html

      0 0
      • Paja  

        Mohli by zacit tim usekem Kapraluv mlyn – Hadek, aspon by to bylo za mokra pouzitelny i pro ty, kteri nejsou takovi blatomilove jak Polka, treba by se na tom vycerpali tak, ze by na modrou nedoslo.

        0 0
        • Polka  

          Mel jsem o tobe jine mineni, Pavle :-D

          0 0
          • Paja  

            ??? Predpokladam, ze kdyz je to prevazne v PR, bude ta jejich stezka mit prirodni povrch a ne asfalt. Muchovka-Kapral-Hadek je pro me presunovka, takze mi vubec nebude vadit, kdyz tam nebude bahno, na bikovani jsou tam cesticky kolem, jako obchvat Jelena, pepkuv rouratrail, hrebenovka od krize nad Jelenem apod.

            0 0
            • Polka  

              Neznáš Zbartošovu životní hlášku? :-) Už teď tam dole jezdim při navratovkách jako prase, natož pak na ještě rychlejším povrchu.

              0 0
              • Paja  

                Aha, to me nenapadlo, to rekl o kom?

                0 0
                • RomanH  

                  O mne. Nejak se mu nelibila obhajoba prav vesnickyho kluka :-)

                  0 0
                  • Paja  

                    Aha, jses holt rebel.

                    0 0
      • mastihuba  

        Werk s pevnou bude dobrá volba. :)

        0 0
        • Motyll  

          Souhlas. Já už si na fullHT taky zvykl. Ještě chybí e-pohon.

          0 0
      • Polka  

        To sou curaci, ze uz to ani neni mozny :-( Imho to ale muze byt zas neco max. jako na klajdovce tim ze je to v krasu.

        0 0
        • pepek  

          No ale tam je PR, tak by to snad nemělo jít, nebo jo?

          0 0
          • Polka  

            CHKO kras + PR udoli ricky, taky bych rek ze by to nemelo projit, ale tak vis co…tady je mozny vsechno.

            0 0
          • Jaroslávek  

            Soudruhu, ta moje vyhrála, co ta tvoje ?

            0 0
            • Paja  

              To sem ***** musis psat, kdyz to ted je v bedne?

              0 0
              • Jaroslávek  

                Přece nebudu čekat až budou dávat záznam. Je pravda, že na eurosportu je komentář pro československo a tak si musím vyslechnout, jak jsou slovenky 80. a jak se musí zlepšit, no.-) Vůbec se mi ten komentátor zdá takovej úzkostlivej, asi se bojí aby ho nevyhodili.-)) Další minus jsou reklamy v nejnevhodnější okamžik.-(

                0 0
                • Paja  

                  Divej se na co chces, ale nepis mi to sem…;-)

                  0 0
            • RomanH  

              Gratulace. Dobra prace, trenere ;-)

              0 0
              • obda  

                Jak se ted divam, ma to zmakly ;-)

                0 0
            • pepek  

              Co vyhrála? Zase ten nesmyslný myslivecký závod pro ženy, které neumí až tak uplně dobře jezdit na lyžích?

              0 0
              • Paja  

                Z Tveho pohledu musi byt desetibojari vlastne uplni bridilove.

                Krom toho biatlon s myslivcema nema nic spolecnyho.

                0 0
                • pepek  

                  Je to jediná skupina obyvatel, která (v míru) chodí v lese s puškou.

                  0 0
                  • Paja  

                    No a?

                    0 0
                    • pepek  

                      No a proto je biatlon takovej mysliveckej sport,. Kdyby jim trochu aspoň změnili ty terče a vybavení, ať je to trochu romantický:

                      Jedeš na lyžích tundrou, zastavíš, střelíš medvěda, lišku, nebo vlka a jedeš dál. Pak kůžky prodáš.

                      0 0
                      • Paja  

                        Jses romantik, ale biatlon vznikl ze zavodu vojenskych hlidek.

                        0 0
                        • pepek  

                          To asi ne. To by holky fasovaly bílý maskáče, granáty a polní lopatku.

                          0 0
              • RomanH  

                Nahodou, muzes si myslet o biatlonu svoje, ale Gabca je sympatacka

                0 0
                • pepek  

                  Prý zas měla jump start. Za to by měla být dyskqalyfykacy­ja, ne?

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Jelikož vyhrála, bylo to legrační, kdyby prohrála taky by svět nezbořil.-)

                    0 0
        • Motyll  

          No uvidíme. Za pěknýho počasí a o víkendech je tam lidí jak na Svoboďáku a cyklistů pár. Pokud to srovnají – budou to jatka.

          Na druhu stranu teď budu jezdit dva roky s vozíkem a k dědovi do Ochozi není bezpečná cesta. Ikdyž vrabci na střeše cvrlikají o cyklostezce Ochoz – Březina – Křtiny. Ta by bodla.

          0 0
          • Polka  

            Přesně! Už teď tam mívají pěšáci často plnou hubu keců. A cyklostezky klidně, ale podél silnic nebo u silnic jako dopravní spojnice a ne kochačka pro turisty.

            0 0
            • Paja  

              Ted Ti nerozumim, momentalne snad ani jedno neni ani cyklotrasa, takze pokud by to byla cyklostezka, muzes ty kecy snadno utnout.

              0 0
              • Polka  

                To sice jo, ale jak tam dají lepší povrch, tak se tam nasere víc cykloturistů a nebude k hnutí. Na ty jejich pohledy/kecy už jsem zvyklej…asi se bojí řezníků :-)

                0 0
                • Paja  

                  To nebude takovy drama.

                  0 0
                  • Polka  

                    Ted jsem si cetl ten plan rozvoje obce. Z ankety mezi obcany jim vyslo, ze lidi chteji vystavbu novych cyklostezek, ale ze nechcou moc vrtat do oblasti kolem Hadku-Ricky a slabinou ze je napojeni obce na sit cyklostezek. Na zaklade tohoto je pak v rozvoji dle nejvyssi priority:

                    • Cyklostezka Brno – Ochoz, 2017 – 2018, Dobudování cyklostezky z Brna od rozcestí Říčky až do centra obce.
                    • Cyklostezka Ochoz – Březina, 2017 – 2018, Vybudování cyklostezky Ochoz – Březina, která by umožňovala napojení na střední část Moravského krasu.
                    • Cyklostezka Ochoz – rozcestí pod Pekárnou, 2020 – 2022, Vybudování cyklostezky a turistické cesty z obce k rozcestí pod jeskyní Pekárnou (V Luhu).
                    • Cyklostezka Říčky – 2018 – 2020, Vybudování cyklostezky od rybníku Pod Hádkem ke Kaprálovu mlýnu.

                    At me nikdo nerika, ze ti lidi nemysleli stezku vod Klajdy, stezku na Bilovice a stezku na Brezinu. Kolik z nich jezdi presne opacnym smerem pres udoli do Hostenic?

                    0 0
          • mastihuba  

            Pobochani darmoslapy nevi co chco. Jeden jakoze jo. Druhe jakoze ne… Meli byste se domluvit :) za mne stop vsem dotacim a byl by klid.

            0 0
            • Jaroslávek  

              Františku, Františku, ty se s těmi i nesrovnáš asi nikdy. I přesto tě řadím mezi své dobré kamarády.-))

              0 0
    • mastihuba  

      To zas vyhraje nebo to ct pousti furt dokola :)

      0 0
    • Motyll  

      Ani v té Itálii to není se sněhem valný (ČT sport live). Tož to dnes vidím na motanici kolem chalupy a večer valentýnské posezení. U krbu. Bez bab.

      0 0
      • les  

        Fčíl se mě do hauzu hrne celá famílija. Tož když se rozumě stáhó, tak přismrdím. Dal bych vědět fónem.

        0 0
        • mastihuba  

          Tož dobré to bylo. Základní sestava se opet slezla. :)

          0 0
          • les  

            Já jsem je vyprovodil ve čtvrt na deset. No dnes odpoledne to napravím. Chtěl bych si projet Rakovecký.

            0 0
            • Polka  

              Rakovecký NEBRAT! Je to plný sraček, na části se těžilo. Včera jsem tama jel, docela makačka.

              0 0
              • pepek  

                Zkus ten můj svatý kopeček, sračky žádný, jen to pěkně kontrolovaně klouže. Jeden trailik za druhým, žádná hluchá místa.

                0 0
                • Polka  

                  Je to žohubel blbým směrem, město nemusím, zase pak až někdy s vama.

                  0 0
                • RomanH  

                  Na ten kopec s nostalgii vzpominam. Ja si dnes dal radeji opet silnici.

                  0 0
                  • pepek  

                    Dnes jsem dal ČTZ Blansko-Hořice a eRZetu dolů (pěšky) A je to tam všecko OK, žádný velký bláto.

                    Navíc ty krásné 3D zatáčky zmezi Olešnou a Blanskem jsou teď pěkně přehledný, jak opadalo listí a dají se jet opravdu zodpovědně.

                    0 0
                    • Karaya  

                      Já jsem jel včera ráno Ochoz, Březina, Křtiny, Býčí skála, Olomučany, Blansko a pěkně jsem si to místama užil ve skoro dvojnásobných otáčkách než ty jezdíš s FoFo :P

                      0 0
                      • pepek  

                        točíš hondu 8000, jo? To bys neměl tu neuvěřitelně krásnou spotřebu ( 5 litrů ?!!? :-) jak jsi tady někde psal

                        0 0
                        • les  

                          https://www.youtube.com/watch?… :DD

                          0 0
                        • Karaya  

                          Ne, jen do 7000. Ten Dýmíci Dým Ignoruj má smysl točit až do 4000? Spotřebu jsem říkal 6.5, dlouhodobou mám 7.75, tak nemlž mlho :-). I s občasným výletem k redline šla spotřeba vzhledem k městu dolů. I když se ti to možná těžko poslouchá, tak efektivita toho motoru je fakt dobrá. A hlavně NESMRDÍ!

                          0 0
                          • pepek  

                            Výdyť já se taky pod 7 litrů někdy dostanu, ale nevozím nic na střeše.

                            Dýmící dým nevidím, ani mi tam nic nesmrdí (nevozím žádné smrdící stromečky)

                            0 0
                            • Karaya  

                              A jel jsi někdy za sebou na kole? :-)

                              0 0
                              • mastihuba  

                                Ty plechovky resite, jak dybyste meli kazdej nejmíň imprezu. :)

                                0 0
                              • pepek  

                                za sebou bych neuvisel

                                0 0
          • Motyll  

            … i s majáčkama.

            0 0
    • Karaya  

      Cyklostezku do Ochoza teď nedoporučuju, je to hrozně rozdupaný od koní :D

      0 0
      • JDF  

        Taky jsem je před pár hodinama potkal :D

        A taky dohromady pět fat-biků. To je teď nějaká lavina :D

        0 0
      • Motyll  

        Zastřelit a sežrat.

        0 0
      • novcze  

        twe, to jako rozdupali tu cyklostezku z Hády, tam přece bahno nebylo ale nějaký udusaný povrch

        0 0
        • JDF  

          Nevím kde přesně myslíš, že bahno nebylo.

          Předevčírem jsem šel pěšky – https://www.endomondo.com/…es/671154856

          a od 18. kilometru to bylo bahno prakticky až dolů na Vinohrady.

          0 0
        • Karaya  

          Ne, hlavně žádný flame. Přírodní beton rozdupat ani nejde. Rozdupaný je to až od odbočky k archivu směrem do Ochozi. Tam ovšem nikdo soudný stejně nejezdí.

          0 0
          • pepek  

            Cože?! Na těch koních je ta tvoje školka, nebo proč to tak nesmyslně obhajuješ? Kudy se tak asi do Ochoza dostaneš?

            0 0
            • Karaya  

              Já to nějak neobhajuju, od té křižovatky je to přeci rozdupaný už léta. No a dneska jsme tam s děckama taky trochu přiložili :-), alespoň jsem slyšel pohled z druhé strany.

              0 0
              • Polka  

                Mno rozdupaný je to kupodivu od té doby co tam jezdí s těma koňama, dřív to bylo ok. Sem s tím pohledem z druhé strany, to mě zajímá.

                0 0
                • Karaya  

                  Pohled cyklistů – tzn. alespoň jednu cestu nechat nerozdupanou jsem objasnil, bohužel jeden koňák, to je kapka v moři. Koňáci ví, že koně cestu ničí, nejsou slepí. Zbytek mudrování bych si nechal až někdy na Buk.

                  0 0
                  • obda  

                    Těch 5 idiotů, co jsem včera viděl rozdupávat cestu mezi Útěchovem a Jezírkem, mne taky nepotěšilo :(

                    0 0
                  • Polka  

                    Nejsou slepi, ale presto blbi, kdyz i tak jezdi tama kudy neustale jezdi. Ja bych po nich sel daleko tvrdeji. S minimalnimi naklady diky dotacim si na tom postavi byznys, vyuzivaji k tomu verejny prostor, ktery bohuzel nici na cim dal vetsi plose a neopravuji ho po sobe, nedavaji do pripadnych oprav ani korunu (pokud se nemylim), vynikajici pristup ala „po nas potopa“. Rekreacni funkci lesa na jednu stranu vyuzivaji ve svuj prospech a zaroven ji narusuji. Pokud jsou to vsechno jen jejich soukrome lesy, tak se jim vsem samozrejme hluboce omlouvam :-)

                    0 0
                    • Karaya  

                      V zásadě s tebou souhlasím, až na ten byznys. V podstatě je to tak, že pronajímáš místo ve stáji a péči o koně když je tam nebo v ohradě. Mimo ohradu se kůň dostane jen s majitelem, vlastník stájí za to úplně nemůže. Kdyby došlo na nějakou regulaci pohybu, tak bych si na nás oproti koním nevsadil ani zlámanou grešli. Prvně zregulujou nás se obávám :-(.

                      0 0
                      • RomanH  

                        Ja se spise obavam, ze by to mohli vzit jednim vrzem. Nas pak vykazat na umele traily, konaky na hipodromy.

                        0 0
              • Jaroslávek  

                Sním, či bdím ?

                0 0
              • pepek  

                Pohled z druhé strany? Já bych to vaším slangem nazval spíš farizejství – aneb: nemožu jezdit na bajku kvůli kolenu, tak dobře vám tak! :-)

                0 0
              • gerrard  

                Radne rozdupane je to tam tak posledni tri roky a jenom z jednoho duvodu, protoze tam chytrolini na konich jezdi kdyz je tam mokro. Stejne dojebali i cesticku z druhe strany cesty, tam uz se ani neda v jednom miste projet. Jestli ty jako cyklista pomahas nicit cesty kteryma v sezone jezdi stovky lidi denne, tak dik, ale mozna by bylo lepsi tem lidem od koni vysvetlit, ze tu cestu nici a nejsou na ni sami a ze by bylo fajn se k ni chovat tak at slouzi vsem.

                0 0
                • babicak  

                  Myslíš, že to pochopí? Jezdí skoro zásadně po TZ cestách, a když jezdkyni (ano, převážně ženy) požádáš, ať jezdí jinudy, protože ničí cesty primárně určené pro pěší turisty, i pro cyklisty, tak na tebe čučí jak na vola. A dál si nerušeně ničí TZ cesty. Jezdím na koni, kdo je víc.

                  0 0
                  • Karaya  

                    Nevím jak to probíhá jindy, protože na koni jeli akorát děcka, my jsme šli pěšky – tím pádem to bylo asi o dost kratší. Po TZ bylo tak 20% trasy. Zbytek byl v lese, mimo cesty kudy se obvykle jezdí na kole. Mám jen tuhle jedinou zkušenost a musím se slečny od těch koní zastat – kdykoliv se objevil nějaký pěší, tak hned koně lifrovala na stranu. Bikera jsme nepotkali, ale dovedu si představit, že toho času na reakci je fakt málo a uklidit koně chvíli trvá. Škoda, že se tady u Brna nerealizovalo toto: http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?….

                    0 0
                    • babicak  

                      Nemyslel jsem to na vás, ale obecně. V dubnu bude po problému, neboť bude sucho, a ty 2 měsíce to ještě vydržíme ( stejně jako s těžaři, ti také rozjebavaji lesní cesty, ale obnova lesa musí být, to je jasné). Je ale zbytečné, když koňáci rozbíjí celou šíři cesty, např. červená nad Řícmanicemi, když by mohli jezdit třeba po půlce. Zajímal by mě názor jezdce na koni, jejich pocity a problémy, vidí to určitě jinak, třeba bychom se lépe chápali.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        je to jednoduchý, kůň není debil a šrajdat po rozdupané cestě se mu nechce. Po půl hodině to vzdá i ten nejohleduplnější jezdec, byť by byl 100× cyklistou či běžkařem. Toto téma, je zbytečný a bylo již 1000× prodiskutovaný tam a zpátky. :D

                        0 0
                        • RomanH  

                          Tak tak. Stejne ze za mokra napacha v lese podstatne vetsi skody, nez motorka. A ze kun na vesnici patri, ale je to o jednom / dvou konich v chalupe, o ktere se dotycny stara a pak si na nich smatle po lese (kdyz je teda nema na tahani dreva).

                          Co je z meho pohledu pruser, to jsou ty rance (=pujcovny), kam dojedou holcicky z mesta a za kazdeho pocasi rozdupou lesy okolo. Pokud by ty lesy byly v majetku rance, nereknu ani popel. Ale divim se, ze to nekomu povoli otevrit bez adekvatnich pozemku. Pujcovna krosek by se nikomu taky nelibila, mimo treba pronajaty lom :-)

                          0 0
                          • mastihuba  

                            Ja sedám v hospodě jak skoňákama, tak s motorkářema. no a žádnej ohled si nezaslouží, voni nám taky nadávají do pumpičkářů a zavazečů :D

                            0 0
                            • RomanH  

                              :-)

                              0 0
                              • mastihuba  

                                když je nejhůř tak jim pohrozím že si koupím motorku a předvedu jim jak se na tom jezdí

                                0 0
                      • JSt  

                        to je jen tim, ze malokdo po lese jezdi zaroven na konovi, kole i chodi pesky. pak se na vsechno diva jen omezenym pohledem sve aktivity, protoze nemuze znat specifika tech druhych. a poznamka: Jezdím na koni, kdo je víc., jen popisuje realitu. jak jinak muze legalne bezny clovek pod sebou v lese ovladat pul tuny zive vahy? ;-)

                        0 0
                  • bagr84  

                    Já teď na podzim v údolí Oslavy potkal na TZ zajímavej útvar – asi 7 džípů, několik čtyřkolek a celý tady to procesí vedlo několik ženskejch a děcek na koních, některý převlečený za princezny. Kolem navíc běhalo po lese několik psů na volno. Zřejmě si nějací pražáci zaplatili „zážitek“. Na kole jsem je zazedu předjížděl (nebo spíš objížděl) asi 10 minut, šli vážně krokem. Když už přede mnou byly jen koně, jel jsem opravdu pomalu, dával o sobě radši vedět a objížděl je druhou stranou cesty, přece jen z toho zvířete mám respekt.

                    První koňačka mi při předjíždění říká „vy máte ale odvahu“, ta úplně poslední pak „to jste rád že jste to přežil co?“.

                    Takže ano, jezdím na koni, kdo je víc…

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      Aha, takže tam nejezdit.

                      0 0
                      • RomanH  

                        Zrovna tam jezdim dost casto a konaky jsem tam jeste nepotkal, tuk tuk. Tam je daleko vetsi skodna Holomek :-)

                        0 0
                        • bagr84  

                          Bylo to tady

                          Bod 1 je místo, odkud vyjeli (takovej areál, snad letní tábory tam bývaj, venku stojí totemy zvířat) a potkal jsem je někde v bodě 2, asi znáte, široká lesní cesta, ale celkem vymletá a šutry.

                          Jinak Maňasu, jezdím tam poměrně často a potkal jsem to tam jen jednou… nezavrhoval bych to tam :)

                          0 0
                          • RomanH  

                            Aha. Tak tama jsem dlouho nejel, pamatuji si tam peknej hupik z te modre na cestu dole. Z Nameste jezdim po druhe strane. Ale chystam se dat z Nameste tu cervenou se retezy, naposledy jsem ji sel jako malej kluk.

                            0 0
                            • obda  

                              Tu červenou s kolem nebo bez kola? ;) Jedna z mých oblíbených tras, s děckama jsem to šel naposledy loni a líbilo se :) Směr je IMHO lepší proti proudu, tj. do Náměště.

                              0 0
                              • RomanH  

                                Chtel bych s kolem (proto mi prisel lepsi ten smer po proudu, ale rad si necham poradit), s prenasenim pocitam. Tech brutalnich mist tam tolik neni, ne ? Alespon mi to teda rikal kolega rybar.

                                0 0
                                • obda  

                                  Záleží, čemu říkáš brutální. Opravdu náročnější jsou jedno/dvě místa, ale nejetelného je toho víc. Já to za sebe vyřadil ze seznamu cest, které bych chtěl někdy projet ;)

                                  0 0
                            • bagr84  

                              Šli jsme po té červené tři roky zpět, se psem a jedno místo tam bylo fakt o hubu, ale jinak v klidu co si tak matně pamatuju :)

                              Jinak na podzim jsem jel do Náměště z druhé strany po zelené a to byl taky pěknej sajgon, samej polom a spousta tlačení. Nejhorší bylo na začátku pomáhat starýmu pánovi přes spadlej strom, všude bahno a on navíc v prestižkách. Kdybych věděl co bude dál, řeknu mu ať to otočí… oni si to ale důchodci museli projít, naposled tam byli během husitských válek :( Podle mě tam jsou ještě teď…

                              0 0
                              • RomanH  

                                My to jeli naposledy v rijnu a celkem pohoda. Nejake to prenaseni samo bylo, ale jinak je to tam paradni.

                                0 0
                          • obda  

                            Aha, tam je to v pohodě. Znám to tam docela dobře – do Březníku na tábor (místo 1) jsem jel ještě za socíku několikrát jako účastník :)

                            0 0
                    • Excel  

                      Čytřkolkáře, tříčlenej konvoj, jsme tam jednou potkali na MTZ do Kralic.

                      0 0
    • pepek  

      Tak jak tento týden? Po nočním deštíčku a s ohledem na předpověď vidím jen jednu rozumnou kombinaci: utorok a Svatý vršek.

      0 0
      • Motyll  

        Já se držím středy.

        0 0
      • Paja  

        Od patku me suzuje rymecka, zitra to jeste na nejaky blbnuti nevidim.

        0 0
        • RomanH  

          Convoy super, tisice dekovnych dopisu. Jen teda to zmatene prepinani modu (vystacil bych si se dvema – tremi), navic bez pameti. Ale kuzel a barva vyborny, stejne tak vydrz – jezdil jsem s nim ted dve hodky na max po lese (baterie Sanyo) a porad to pekne svitilo.

          0 0
          • Smazaný účet  

            V lese možná jo, ale na silnici ve větší rychlosti se s jedním cítím dost nejistě, do dálky nic moc…

            0 0
            • Polka  

              Však to není světlo do dálky.

              0 0
              • Smazaný účet  

                To už taky vím, na čelovku nepoužitelné.

                0 0
                • RomanH  

                  Vidis, a ja to mel celou dobu na hlave, a vypnute XinTD (pro jistotu) na riditkach a No problem :-) Ale jo, na rodla je urcite vhodnejsi, ale pokud neni mlha, jsem v lese, a chci mit jen jedno svetlo, davam prednost uchyceni na helmu.

                  0 0
          • Polka  

            Vždyť to jde v pohodě přepnout mezi pěti a třemi módy.

            0 0
            • RomanH  

              Pri prepinani se mi porad strida 3/5 modu, pravidlo prepnuti jsem uplne nepochopil.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Na nejslabším módu se musí počkat, až to blikne, ale nevím jak dál…

                0 0
                • RomanH  

                  Pak to mas podle navodu vypnout a zapnout.

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  …pak podržet zmáčklý cca 5 sec.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Jj, uz to mam, po tom bliknuti se to musi jen na tech cca 5 vterin lehce zmacknout, aby necvaknul vypinac. Dikec.

                    0 0
                  • Paja  

                    Ne, hned jak to blikne, tak vypnout a zapnout a jses na druhym okruhu.

                    0 0
                    • Paja  

                      To vypnuti staci jen namacknout…

                      0 0
          • Paja  

            Vzdyt to ma 3 mody (jestli ti to i blika, musis si prepnout okruhy) a myslim, ze kdyz je to chvilku vypnuty, zapne se to ve stejnym modu.

            0 0
            • RomanH  

              No, ta pamet je takova vachrlata, ve vetsine pripadu to startuje v nasledujicim modu, ale obcas se to zapne na tom poslednim – ted jsem s tim v klidu cvakal v obyvaku. Kazdopadne po prepnuti na ty 3 mody je to dobre, tak jako u toho XinTD.

              0 0
              • Paja  

                Mas pravdu, na dalsim, ale mam pocit, ze kdyz je to dyl vypnuty, zapne se mi to casto na tom, na kterym jsem to vypinal.

                0 0
        • babicak  

          Tedy morgen, ve středu?

          0 0
          • pepek  

            Morgen und übermorgen bude deščíček, immervere.

            0 0
            • babicak  

              Ach so, keine šance aspoň trocha sluníčka?

              0 0
            • Motyll  

              Blatníky to řeší. Prostě jedu.

              0 0
              • les  

                Odpolední :( Ale do haklu jezdím.

                0 0
            • Paja  

              Zatim jim to immervere moc nevychazi, ted sice neco pada, ale hlasene nocni snezeni se nejak nedostavilo.

              0 0
              • Motyll  

                Nás NIC nezastaví.

                0 0
                • pepek  

                  a teď?

                  0 0
                  • Motyll  

                    Aspoň se nebude prášit.

                    0 0
                    • pepek  

                      Asi není dobrý být předposranej: dnes jsem po silnici doškobrtal do Vranova a nad Vranovem bylo všechno jetelný, jen trochu mokrý a pod tím zmrzlo. Na Bukovci byly ještě zbytky sněhu od včerejška. Kdybych to byl býval dovezl autem do Jedovnic. . . .

                      0 0
      • Jaroslávek  

        Út – Ne Schladming hoblování pisty :-))

        0 0
        • mastihuba  

          tvl ty taky jezdit na lyžích? Takovyho maratonca si představuji zásadně na běžkách. :)

          0 0
          • Jaroslávek  

            Vyhřívaný sedačky, pak to trochu protočit z kopca, večer lahvinku vína … Snad toho důchodu dožiju v kondici :-))

            0 0
            • Paja  

              Defekty tam (snad) nehrozi, ale radsi se poradne oblec ;-)

              0 0
        • Motyll  

          Auto už ti stojí venku, pane…

          0 0
      • obda  

        Chjo, kdybych to cetl uz vcera, tak bych mohl. Takhle je to pase :(

        0 0
      • mastihuba  

        Za bolševika bral kazdej 1500 a všem to stačilo, proč by to nemohlo fungovat znova. :) budu koncit ve 14h a v 16 budu sedet jak spravnej kolchoznik v knajpe a brblat jak je to všechno nahovno. Předseda druzstva si bude delat svoje smeliny, protože kdo nekrade okrádá rodinu a italsky dlazdicky budeme kupovat v tuzexu. Lidi se vrati ke kovozemededelstvi aby se dostalo pravidlu hamti hamti at mam vic nez tamti. Uz se na to moc tesim. :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Nevím, jestli jsi to správně pochopil, hákovat má pouze ten, komu nebude stačit dvacka, nebo se bude nudit…

          0 0
          • pepek  

            Předpokládám, že máš v umyslu tam hned emigrovat. Aby ti tam ale nebyla zimenka, seš takové zimomřivé :-)

            0 0
          • Paja  

            Rekl bych, ze v soucasne dobe tam na tom ti co nepracuji nebudou o nic hur, akorat se to posklada z nekolika socialnich davek.

            0 0
          • mastihuba  

            A proc pisou ze se tim snizi nezamestnanost?

            0 0
            • Polka  

              Protoze se ti nevyplati delat za ten zaklad a pudes makat? ;-)

              0 0
            • Excel  

              Páč kdo nebude chtít dělat nebude veden jako nezaměstananý. Jako nezaměstananý bude veden jen člověk co bude chtít pracovat, ale nebude mít zrovna kde.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tech. dotaz: kliky Alfine mají jen 170 mm? Stačí to?

                0 0
                • JSt  

                  na silnici mam vsude 170mm. jak si predstavujes, ze by to nestacilo?

                  0 0
                • bagr84  

                  Kolik meris? Ty ses celkem vysokej ne? Takze podle me nestaci (mam 190 a vozim 175, Polka je myslim trosku vyssi a ma snad jeste delsi, 177,5?)

                  0 0
                  • Polka  

                    Na silnici mam paradoxne 172,5 :-D Jsou to puvodni kliky co tam byly, nechtelo se mi na tu mrdku kupovat delsi. Aspon je videt, ze se s tim jezdit da, ale se 180 by to bylo urco lepsi, navic kdyz nejezdim moc kadencne.

                    U Depky bych pod 175 nesel.

                    0 0
                • Excel  

                  Vetsi jsem na tom nikdy nemel. Nemam s rim problem.

                  0 0
      • Motyll  

        Nevěřím, že to projde…

        Ikdyž možná kdyby každý dostával „zadarmo“ 4 tis vyšlo by to levněji než různé pseudopodpory, jejich distribuce a kontrola.

        Ale ona nám to ta nová sekta (Svědci Babišovi) spočítá i tak.

        Dnes ráno na ČT 2 Dr. Hnízdil: „…největším problémem naší společnosti je touha mít/vydělávat/pro­dukovat stále víc…“ (volně tlumočeno). To si pošetřím na poradu.

        0 0
        • Polka  

          Prave, pokud by se tim zrusily vsechny mozny soc davky a prispevky, tak by to urcite vyslo levneji. Penize by automaticky posilal jeden komp resp. banka vsem :-) Otazka co duchodci, postizeni apod. Uz predloni s tim meli delat nakej pokus myslim v Nemecku.

          0 0
          • RomanH  

            Hmmm, nemit rodinu, za dvacku mesicne bych se prihlasil ve Finsku na urady, bydlel tam v jurte, jezdil na biku / bezkach, a zivil se (jidlo) treba rybolovem :-)

            0 0
        • RomanH  

          Tak na te porade bych chtel delat nezavisleho pozorovatele :-)

          Ono je to pravda, v prirode taky nic neroste do nekonecna. Mozna s tim pocita i majitel (vi, ze hospodarsky vysledek bude vicemene sinusoida), ale urcite nenastavi plan na dalsi rok tak, ze muzete vydelat o X mene.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Nechcete někdo GT Grade v. 56? :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nemáte někdo ten (de)montážní bazmek pro středovou osu na čtyřhran?

      0 0
      • Polka  

        To je výbava každého správného soudruha. Seženeš i levnejš – http://www.velohanak.cz/…-a-octalink/.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Nemůžu za to, že downGrade má čtyřhran, tento stahovák použiji poprvé a naposledy.

          Tak za tu cenu ho asi vemu :) http://www.velohanak.cz/…alink-hobby/

          To potřebuju na kliky i na misky?

          0 0
          • JSt  

            kliky polkovym, misky tvojim. ;-)

            oboje mam. jen ten na kliky je vylagrovan uz docela, ale jde to s nim. ;-)

            0 0
          • Paja  

            Mam oboji.

            0 0
      • RomanH  

        Mam, ale zitra mam dovcu, takze v Brne nejdrive v utery

        0 0
        • RomanH  

          a samo ze mam taky oba dva, bral jsem to jako samozrejmost ;-)

          0 0
      • mastihuba  

        Mam oba, ale viz Roman. Až v utery, zitra cajzlov.

        0 0
      • Karaya  

        Já mám, kdybys chtěl. Dodnes používám na Record kliky. Klíč na misky mám Shimano i Campa.

        0 0
      • bagr84  

        Já sice nemám, ale zas bych to mohl předat hned zítra ;)

        0 0
      • RomanH  

        Tak chces to ?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ještě není úplně jistý jestli půjde pryč torzo nebo rámovka…

          0 0
          • RomanH  

            OK, kdyz pak budes potrebovat, dej vedet.

            0 0
    • Motyll  

      Dneska v krátkým?

      0 0
      • Paja  

        Nejakej plasan se urcite najde.

        0 0
        • Motyll  

          Polka jel na jih…

          0 0
          • Polka  

            Byl to fičák, v krátkým ani za mák. Návleky byly, nésu magor.

            0 0
            • mastihuba  

              Angrešt, správně se temu říká Angrešt. :)

              0 0
      • pepek  

        Ja ja. Chtěl bych soudruhům sdělit, že za basebalem pod zamilcem se teď čepuje Hauskrecht

        0 0
        • Jaroslávek  

          Myslíš ten blešák u kovošrotu ?

          0 0
          • Paja  

            Tam to uplne na posezeni v kratkym nebude.

            0 0
          • pepek  

            Ne, je tam něco novýho na zahradě za hřištěm v tom esíčku za „tunelem“. Nechceš to jet se mnou vyzkusit? Se mi tam v sobotu nechtělo sedět osaměle :-) A to pivo prý je nejvíc nejlepší.

            0 0
            • Motyll  

              Ti tam pošlu tchýni estli nemáš s kým… To má kousek.

              0 0
              • pepek  

                Napřed pošli fotku

                0 0
                • mastihuba  

                  Nejakej vybiravej :) aka matka, taka katka :)

                  0 0
              • pepek  

                Tchýně nepřišla, ale pivo dobrý.

                0 0
                • Paja  

                  Jawohl

                  0 0
                • Motyll  

                  Musíš dát vědět trochu dopředu.

                  0 0
                  • pepek  

                    Tchyně nevím, ale ty Jedovnice tak: 2– (Není tam místo, kde by ses „bál“ a i takový to „áách!“ je tam jen asi 150 metrů-kolem toho potoka kousek za Duchoslavem :-)

                    0 0
                    • Polka  

                      Asi jsi jel moc pomalu. Motor to nedaval? :-)

                      0 0
                      • pepek  

                        To jsem psal o těch skopcových usecích. Je mi jasný, že taková hovada, jako ty, jedou zatáčky na limitu adheze i do kopce :-)

                        0 0
      • Jaroslávek  

        Hlásím, že jsem v Kr.Poli za nádražím potkal jednoho v letním kompletu cca v 16:3o. Takže ano dnes v krátkým.-))

        0 0
        • Smazaný účet  

          Pár kliků na deutschland discountu a za 2 dny bez poštovnýho doma…

          0 0
          • Jaroslávek  

            Kdoví co to je zač.

            0 0
          • RomanH  

            Zacinam se tesit. Skoda, ze to nestavis v 54'', za rok, maximalne za dva, bych to od Tebe koupil :-)

            0 0
          • Motyll  

            Kdy bude premiéra?

            0 0
          • Excel  

            To bude řemen?

            0 0
            • Smazaný účet  

              Řemen tam je, bogužel díky specifickým posuvným patkám je strašně široká zadní vidla/vzpěry.

              0 0
              • Paja  

                To musi zavazet patam, ne?

                0 0
                • Motyll  

                  Švagr se 46 nohou by měl smůlu.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Holt, když chce člověk něco speciálního, stejně se custom rámu nakonec nevyhne…

                    0 0
                  • Paja  

                    Zimni tretry mam 46 ;-)

                    0 0
              • RomanH  

                Uz Ti to jezdi ?

                Jinak jsem koukal na novinky a prijde mi to nejake divne. Eliminovat presmyk muze byt fajn, ale vozit vzadu 46 (SRAM 50) pastorek, no nevim.

                0 0
                • Paja  

                  Je to picovina…a jako bonus kolo pak vypada hrozne, vzadu zubaty kolo jak krava a v porovnani s tim vpredu legracne malej prevodnik, humus :-P

                  0 0
                  • Excel  

                    Správně, na předku má bejt jedna pila a na zadku jeden menší pastorek, hotové, vyřízené.

                    0 0
                  • RomanH  

                    Tak picovina to neni, ale musel by jsi na to mit nohy a jezdit vicemene to same. Pro nas, co to mame jako univerzala, a navic mame slabej motor, to je k nicemu. Jen se obavam, ze casem, tak jak mizi 26 plaste, budou mizet i nase oblibene kazety / prevodniky. Takovej rozptyl se vyrobcum podle me nevyplati a prijde mi, ze hledaji cestu kompromisu.

                    0 0
                    • Paja  

                      To asi bohuzel bude mizet, ale s vyjimkou zavodniku to picovina je, to mi nikdo nevymluvi, kompromis je dvojpila…

                      ja bych to na kole nechtel uz proto, ze se mi to nelibi (vzhledove) ;-)

                      0 0
                      • RomanH  

                        Pamatuji si bahniteho Drasala + jeste nejaky dalsi bahnity zavod, kde se postupem casu nedalo na prevodnikach radit. Je pravda, ze to byl v obou pripadech Top Swing a s Down swingem se mi to nestalo, ale prehazovacka mi fungovala vzdy (i kdyz treba zamrznout asi taky muze). Ze velka kazeta vypada blbe, s tim souhlas, proto jsem to sem hodil.

                        0 0
                        • Paja  

                          Ze by neradil velka-stredni se mi nestalo v blate jeste nikdy (a to jsem mel vzdycky top svinu), ale ja takovy podminky nevyhledavam, na trojpile se to da kdyztak nechat jen prostredni pile a radit vzadu.

                          Stejne si myslim, ze to 1×11 v takovych podminkach kvuli krizeni retezu spolehlivejsi nebude.

                          0 0
                          • RomanH  

                            To ne, velka x stredni fungovala, akorat nebyl v kopcich motor, co by to utahnul, 32×32 mi nestacilo :-)

                            A klidne to tu zamkni, at Jaroslavka nemateme.

                            0 0
                            • Paja  

                              Dokud jsem se jeste honil po zavodech, malou placku jsem neradil vubec ;-) ve chvili, kdy uz to bez ni neslo, mohl jsem jit stejne tak pesky, bo to znamenalo, ze uz melu z posledniho :-D

                              0 0
                • Smazaný účet  

                  Jezdí to, zadní kolo váží 3 kg :) Teď reším, kolik podložek můžu dát mezi pedál a kliku…

                  0 0
                  • Vilém  

                    Tak zkus prodlouzeni, misto podlozek. Jen bys pak mohl mit nohy moc od sebe.

                    0 0
    • pepek  

      ?

      0 0
      • Jaroslávek  

        !

        0 0
        • pepek  

          ? = kdykdejakkamkudy. . . . . . . (proč)?

          0 0
          • Jaroslávek  

            Jo pardon, ty ses ptal Páji.

            0 0
            • pepek  

              Nechytej mě za písmenko, ptal jsem se všech (chybí tam „Kdo?“)

              „Proč?“ znamená: Proč furt nějam ku*wa jezdit?

              0 0
          • Paja  

            Leda zitra…mozna.

            0 0
            • Jaroslávek  

              Jak vidno, dnešek stejně padl.-(

              0 0
              • Motyll  

                Já zítra jedu. Ikdyž že včerejší silnice ještě bolí nohy.

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Tak jo.

                  0 0
                  • babicak  

                    Tak nám začalo zase pěkně posněžovat.

                    0 0
                    • Motyll  

                      A kupodivu to i drží.

                      0 0
                      • Jaroslávek  

                        Takže tam budeš ?

                        0 0
                        • Motyll  

                          Budu…

                          Tohle mě dneska pobavilo. Kopíruju:

                          A brněnské okénko: Parkoviště u hřbitova mělo centru Brna odlehčit od aut, zatím zeje prázdnotou. Park and ride, Kiss and ride, pseudo Kiss and ride nebo historické centrum města uzavřené závorou, která řidiče pustí až po zaplacení parkovného. Takové nápady chrlí pracovníci brněnského magistrátu. Kýžený efekt se ale nedostavuje. Parkoviště zeje prázdnotou. Přitom to není tak dávno, co město zaplatilo milióny za přestavbu. Oficiální představa byla, že řidiči směřující do centra na něm odstaví svá vozidla za malý poplatek a dále budou pokračovat městskou hromadnou dopravou, čímž se centru od aut ulehčí. Praktický výsledek po přestavbě je ten, že na oploceném parkovišti se závorami stojí denně kolem deseti aut a jejich příjezd většinou souvisí s přilehlým hřbitovem. A i kdyby tam parkovalo za oněch 20 korun za celodenní stání všech 10 aut, investovaných 8 milionů korun se tak městu nevrátí ani za 100 let. A tak je to s těmi nápady nové vlády Shit Brno skoro furt.

                          A Ještě něco z mailu, z otevřeného dopisu zaměstnanců Turistického a informačního centra města Brna ředitelce organizace Janě Tiché Janulíkové.

                          „Další zvláštní okolností výběrového řízení ve Vašem případě je, jak se vám podařilo oklamat komisi a projít psychotesty na funkci ředitele. Ano, tomu všemu odpovídá vaše výroční zpráva za 1. pololetí činnosti v TICmB, která v těchto dnech dorazila na Magistrát města Brna, kde za svůj největší úspěch považujete – výměnu koulí na dveřích organizace za kliky, zprůhlednění výplně dveří IC 1, dle vašich slov „friendly přístup“ k veřejnosti. Tento úžasný počin přinesl první ovoce. Veřejnost si již našla tímto cestu do prostor TICmB a přátelsky si odnesla vybavení kuchyňky na Radnické 2.“

                          To, že mezitím z TIC odešla skoro polovina zaměstnanců je jen dokreslující třešinka na dortu. Náměstek pro lajky Hollan do jehož kompetence to padá nemá čas. Řeší obhajobu nové islámské modlitebny v Kr.Poli a hledání háčkované dečky kterou sejmula policie ze sochy TGM.

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          Mohu dnes zavčas z Brna…

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Dnešní domluva je asi tajná nebo nijaká.

                            0 0
                            • Polka  

                              Domluva je jasna woe, v 6 u krbu!

                              0 0
                            • Jaroslávek  

                              Jsem rád, že jsme se našli.

                              0 0
                              • Motyll  

                                Kulatý stůl dobrý nápad.

                                0 0
                              • Paja  

                                Z vcerejsiho telefonatu jsem nabyl dojmu, ze to posledni, co jsi chtel, bylo, aby te nekdo nasel nebo dokonce, aby s tebou jel…

                                0 0
                                • pepek  

                                  Mně to připadalo uplně stejně. Je to asociál.

                                  0 0
                                • Jaroslávek  

                                  Ale sokole, (jak mimo jiné také včera u kulatého stolu zaznělo) jde o setkání s přáteli jednou za čas. Neraď mi s kým mám jezdit, v tomto ohledu začínám být už mimo vaše obzory.

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    Nevsiml jsem si, ze bych ti radil, to rozhodne nemam v umyslu.

                                    Ja to porad mam hlavne jako vyjizdky s prateli (s naslednym posezenim v osvezovne).

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      Přitom minulá asfaltová vyjížďka s přáteli se mu moc líbila

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Vcera jsem cestou domu busem (sedis vyse a muzes se kochat) kolem hradu Veveri pozoroval trailiky nad potokem Veverka (neco zname, ale tech cesticek tam vypadalo dost, horizontalne i vertikalne, a vypadalo to, ze neco by mohlo jit uz od te zlute). Akundrat dole u Pradelny delaji nejakou retencni nadrz, tezka technika, bahno.

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Pokud by mělo být víkendových akcí podobně jako vloni, půjde trailíkový bike pryč…

                                          0 0
                                          • Jaroslávek  

                                            Drsný odpor vůči vedoucímu …

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              To není odpor, prostě nemám prostor na 2 zablácený kola.

                                              0 0
                                              • RomanH  

                                                Vzdyt jste jen dva a papouch :-)

                                                Ad lonskej rok : Ja Ti nevim, spolecne MTB akce byly Javorniky + Karpaty, Zdar, Oslavka, a pak jsme o vikendech jeli sami XX-krat s Exikem, kdyz se nikdo nepridal (o srazu jsme odhadem tak z 90% psali na B-F).

                                                0 0
                                          • Jaroslávek  

                                            P.S. Spíše drsná odpověď …

                                            0 0
                • Polka  

                  Zítra by to šlo.

                  0 0
              • Paja  

                Dneska jsem ani nic neplanoval, prset melo a jak vidno prsi daleko vic nez vestili.

                0 0
    • Motyll  

      Řeším kolo pro dědu. Full HT na dojíždění do práce a dvakrát ročně cykloturistika s Herdegenem po Evropě.

      https://drive.google.com/…emZLQVU/view?…

      Co vy na to?

      0 0
      • RomanH  

        Celkem pekne, ale neposklada to treba Scalar diky VOC o fous levneji ?

        0 0
      • Polka  
        • proc najednou ITM predstavec? ITM je tak nejak spis na silnic. Nech mu tam force italia :-) tech par gramu…
        • za pedaly 1700? Dej mu tam neco levnejsiho.
        • 24tis. za vlastne obyc. kolo no :-)
        • jestli chces, tak mi to tady vsechno vyhod a za par piv ti to slozim
        0 0
        • Motyll  

          Není to málo, ale jemu to vydrží dlouho. Představec Force – nemám problém. Asi i nedám tu karbon sedlovku ale Al.

          Pedály chce SPD a občas i na normální. Nenašel jsem moc rozumných variant – hlavně váhově.

          Docela pozitivně mě překvapila celková váha.

          Jo ještě tam příjde nosič a stojánek.

          0 0
          • Paja  

            Vaha – jeste bys tam mel pripocitat duse.

            0 0
          • Karaya  

            Nechci ti kazit radost,. ale vždycky když tu váhu takhle vysčítám, tak mě překvapí že je to v reálu alespoň o 0,5kg víc :-)

            0 0
            • Motyll  

              I tak to pojede pěkně…

              0 0
              • Karaya  

                to jo, o tom žádná.

                0 0
              • Polka  

                Já to tipuju v reálu aspoň na 10,5kg, uvidíme jak to vyjde. Dědova raketa! :-)

                Ještě vzhledem k full ht ty krosový pláště moc pohodlnosti nepřidají…já bych volil něco aspoň v šířce 1.6 nebo 1.9.

                0 0
                • Paja  

                  Vsak kdyz se prihodi ty duse, ma to 10,4 i v tom excelu.

                  0 0
                  • Polka  

                    Ajo, jsem myslel, že duše má 100g…jak to někdo ještě může vozit? :-) Tak to bude k 11kg jak můj zimák no.

                    Hovno, ještě ten nosič a stojánek :-D To bude nad.

                    0 0
                    • Paja  

                      Duse ma 100 g, Flyweight od Maxisu, ale pro 26", na ty vase trekkingy urcite ne :-D

                      0 0
                  • mastihuba  

                    Takže v realu spíš 11:)

                    0 0
          • Jaroslávek  

            A co zrcátko ?

            0 0
      • Jaroslávek  

        Nikdy jsem ani od Peprleho o něm neslyšel. Při vší úctě Honzík hračička dobrý, ale nedovedu si na tom místě představit dědečka Pepka, byť jak všichni víme: JE TO ´DÁBEL:-))

        0 0
        • Paja  

          Ale jo, odkaz na Meziplyn tu daval nekolikrat a FoFo RS kupuje jen co vysvetli zene, ze jejich byt je pro ne zbytecne velky a tudiz je potreba jej prodat, koupit neco mensiho a rozdil rozumne pouzit :-D

          0 0
          • pepek  

            To je zase rádio Jerevan: eReSo jsem za byt vyměnit nechtěl, bo by nebylo vlídné k mým zádům. Chtěl jsem eSTečko. Ovšem poté, co jsem přečetl vedlejší vlákno, tak jsem nabyl dojmu, že na autě je nejdůležitější rádijo. Hlavně aby se spojilo s kdejakým bazmekem a telefénem a mělo tu správnou značku. Na ničem jiném v autě vlastně moc nezáleží. Tak koupím rádio, dovybavím ho stávajícím FoFo a budu happy. Byt zustane jak je a v rodině bude klid

            Manase bych prosil, aby si svá hnusná slovíčka a zlomyslné větičky nechal od cesty :-)

            0 0
            • Paja  

              Sorry, zamena nebyla umyslna, pro me je RS jako ST, ovladam pouze zkratky jako SLX, XT apod. ;-)

              0 0
            • Karaya  

              Já vím, že to nerad slyšíš, ale CTR by možná záda pošetřilo a svezení by bylo lepšejší než s ST ;-)

              0 0
              • pepek  

                Myslím, že nepošetřilo. Není to pěkný, není to zrovna rodinný vůz a hlavně tam nedáš bicygel bez sundání čehokoliv za pár vteřin.

                0 0
                • Paja  

                  Odkdy potrebujes rodinny vuz? Budou dalsi vnoucata? ;-)

                  0 0
                • Karaya  

                  Ale dáš, zapomněl jsi na Magic Seats

                  0 0
                  • pepek  

                    Dyť má zasunutou sedlofku a chybí mu přední kolo.

                    0 0
                    • Karaya  

                      No ale ty bys sedlovku zasouvat nemusel ;-)

                      0 0
      • Smazaný účet  

        Ke včerejší debatě o budoucnosti profiřidičů:

        http://autosalon.iprima.cz/…e-truck-2025

        http://autosalon.iprima.cz/…e-na-silnice

        0 0
        • Motyll  

          Víš, ono je to asi věkem. Takových deset patnáct let zpět mě řízení bavilo. Dneska bych klidně sednul ráno do auta a nechal to na „gůglu“. Počítal jsem, že ten milión najeto mít budu.

          0 0
          • Paja  

            Me bavi porad, ale je to tim, ze autem denne nejezdim…nastesti to s kolem neni stejne, na kole jezdim temer denne a porad je to nejlepsi moznost ze vsech druhu dopravy do prace.

            0 0
    • Jaroslávek  

      O hodně přišels, budoucí setkání budou probíhat u kulatého stolu, náležitě jsme to panu restauratérovi pochválili. Jen budeme muset pořešit, aby měl slovo vždy jen jeden.-)

      0 0
      • Polka  

        „Dnes v noci jsi o moc prisel, ze jsi s nami nebyl.“ :-)

        0 0
        • pepek  

          Kdybys nebyl tak rychlej, tak bych se vracel raději s tebou udolím. Sám už se nějak nemůžu dokopat k náročnější návratové dráze. Včera jsem vyzkoušel jen nějakou zkratku po louce za Březinou, která skončila kolem až po kotouč a botou ve smradlavém blátě. Pak už jsem radši nic nezkoumal a jel zahrádkama napřímo :-(

          0 0
          • Polka  

            Václav měl pravdu, zpátky to trošku přimrzlo, tudíž rychlejší povrch a bylo to lepší, ale je tam fakt bláta a plno vody. Doma z teho tekly pěkný sračky :-)

            0 0
            • Jaroslávek  

              Tak to bych snad raději nechal u popelnic:-)

              0 0
            • Paja  

              No tvl, jses bahenni demon.

              0 0
            • babicak  

              OT: Po pádu noťasu asi z 20 cm (ne, já to nebyl) na dlažbu nejde nastartovat. Spustí se pouze obrazovka s nápisem Asus, ozve se lupnuti a potom, jako by nebylo žádné napájení se vypne. Dělá to s nabíječkou, i bez ní, nabíječka dává necelých 19V, baterie je integrovaná .Je nějaká šance na opravu, nebo odešla základová deska? Nejde samozřejmě ani do nouzového režimu.

              0 0
              • Polka  

                Sance mozna jo, zkusit nejakou spec.firmu, ale je to mastny jaxvina, to vynde asi lip novej ntbk. Pripadne zachranit alespon data z disku, napr. http://www.dataclinic.cz/…clinic-brno/.

                0 0
              • bagr84  

                Jde se do něj dostat? Napiš název do vyhledáváni na youtube, přidej „disassembly“ nebo něco v tom smyslu a podívej se dovnitř, může to být jen vypojenej konektor nebo podobná blbost.

                0 0
                • babicak  

                  Dovnitř se nemůžu zatím dostat, je to na hvězdičky, asi 4, mám nejmenší 6, tak zítra v práci. Blbé je, že ani na kontrolu baterky se nedostanu bez té malé hvězdičky. Zlaté časy, když se používaly šroubky s křížovou hlavičkou.

                  0 0
              • RomanH  

                Pro jistotu bych vytahnul disk, pripojil ho k jinemu PC a zazalohoval data. Pak ho tam vratit a pokracovat dale – jak pise Bagrik, muze to byt jak drobnost, tak i nejaky studenak na desce. Muzes to zanest treba klukum do DUK-PC na Slovakove vedle Mouling Rouge, jsou dobri a ceny jsou taky OK.

                0 0
                • babicak  

                  Naštěstí v pátek proběhlo zálohování nejdůležitějších dat, aspoň nějaké plus :-)

                  0 0
                • babicak  

                  Podařilo se mi ho rozdělat, vizuálně vše v pořádku. také již asi 3× naskočil, ale vždy napřed několikrát zkolabuje. Napadá mi myšlenka, že noťas potřebuje na rozjetí víc energie, než mu dodá nabíječka, bere ji z baterky, a pokud by byla baterka rozbitá (tím pádem na zem), tak by nestačilo startovací napětí ke spuštění?

                  0 0
                  • RomanH  

                    Ja kdysi resil znamemu neco podobneho (ted uz si nevzpomenu, co to bylo za znacku, ale Asus urcite nee, tusim HP) a byl to nejaky studenak primo na desce. Ono se to vzdy na chvili vzpamatovalo, ale pak to zase zacalo blbnout. Nakonec si koupil jinej. Byt Tebou, tak to odnesu do toho Duk-PC. jeste me napada vytahnout disk, pameti, a zase to tam nacvakat zpet, a vyzkouset.

                    Pokud by jsi mel Asus jeste v zaruce, zkusil bych i reklamaci. Nakonec, servis Ausus muzes zkusit i tak – ja tam dceri reklamoval tablet a vse OK – objednani pres net, prijeli si pro nej, opravili, a za tyden byl zpet doma.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Z toho už udělat jedině „umění“ ;)

                    0 0
        • Paja  

          Nechtel jsem rusit sladke sny STOP manzelska erotika neni muj konicek STOP :-D

          0 0
      • Paja  

        To je nejaka inovace? Kde je fotodokumentace?

        0 0
    • Motyll  

      Dnes? Bílá romantika.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce