• Lumiros

Ahoj, mám SPD Shimano PD-M520, poslední dobou ale u nich pociťuji problém na levém šlapátku. Jakmile se na kole postavím a šlápnu, tak levý pedál strašně křupe. A to i při zpětném chodu řetězu. Nevíte čím by to mohlo být? Dík.

• vinnca  

rekl bych ze mam ten samy problem, me porad vrze kdyz hodne zatizim tretry (napr. jizda do kopce), PD-M520 jsem cely rozdelal, vycistil a dal novou vazelinu na loziska, u treter jsem odmontoval kufry, poradne vycistil od blata a jsem kde jde. Jeste me napda, jest-li to nedelaji ty pruziny, co drzi vycvaknuti nohy.

• Lumiros  

Já jsem pedály oddělal od klik, podíval se, jestli není nějak poškozena osa a byla v pohodě. Potom jsem dotáhl všechno co v pedálu šlo a furt stejný. Za 2 dny budu mít nový bajk, tak uvidíme jestli to třeba nebude klikama. Kdyžtak řeknu v servise ať se mi na to mrknou.

• Radez  

A neni to problém vrzajících kufrů – při dotyku s SPDčkem?

Mně to teda vržejako prase při záběru, proto natírám vazelínou ty dotykový místa na SPDčku a je pohoda, ale je jasný, že po šedesáti kilácích, kdy je potřeba slízat s kola se to zase zasere. Jinak to s tím vrzáním kufrů sem tu četl spoustukrát v nějakej vláknech – zkus hodit do vyhledávače Vrzání kufrů – nebo tak něco.

• Lišák  

Já měl problém s vrzající podrážkou o tělo 520. Bruska to upravila (podrážku samozřejmě).

• Radez  

Jinak problematika vrzajících kufrů

1

2

3

4

5

• tady je hodně podobnej problém tvýmu
    • mrakoplas01  

mal som ten isty problem, pedal som kompletne rozobral /pri tom pozor na gulicky:)/, z vnutra vycistil a odstranil staru vazelinu, namazal novou a zasa poskladal a uz zo dva mesiace mam od pukania pokoj :

• vinnca  

v diskuzich pisou, ze to nekteri mazou ty SPD..to se me nezda moc dobry reseni, jelikoz se na to lepi bordel a kazdych 100km abych to cistil a mazal…

• vinnca  

v diskuzich pisou, ze to nekteri mazou ty SPD..to se me nezda moc dobry reseni, jelikoz se na to lepi bordel a kazdych 100km abych to cistil a mazal…

• mrakoplas01  

nuz, ked pedal kompletne rozoberes /odtocis tu hviezdicovu matku pri zavitoch a vytiahnes osku vo vnutri/ na oske je vazelinka, takze az to to poriadne ocistis a zasa poskladas vazelinu tam musis dat, gulicky sa predsa nemozu tocit na sucho. mne to zacalo pukat niekedy zaciatkom jula/cervenec a odvtedy som najazdil minimalne 500 km a zatial v poho

http://www.youtube.com/watch…

• vasek80  

Mě 520 začaly vrzat po prvním zmoknutí. Tak jsem je prostříkl olejem a zlepšilo se to. Teď vržou průběžně pořád, mazání trochu pomáhá, ale zatím jsem to neřešil. Až mě to začne obtěžovat kouknu do historie.

• Necris  

Mě to dělají šutry v kufru, ne bordel v pedálu. ( I když bordel z pedálu se dostane do kufru.)

• jeffi  

Mě to taky vrže dle popis, prošplíchnu WD40-kou kufry a je klid – teda nějakou dobu.Je to někde na styku kufrů s podrážkou nebo šrouby.

• xshreck  

pedál mi vrže z jedné strany o compy :D

po 1000km co jsem ho měl nový ale začal mít vůli a cvakat = dotažení, vazelínka a je doteď jak nový

• zdsamct  

nechci zakladat nove vlakno a tak pisu sem …

ukazuje se mi vule v pedalu tohoto znaceni, poradte prosim plus minus jak na jeji napravu, pripadne jake je potreba naradi, rozkres pedalu by taky pomohl …

diky

• pavelr  

Na ten plastovej x-hran je potřeba spec. klíč. Mně se to podařilo při neúspěšným pokusu o povolení kleštěma dost vorvat, tak jsem si klíč nechal vypálit na laseru. Pak už jen upnout pedál lehce ve svěráku a osu vytočit ven. Na konci osy je matka s kontramatkou, pod nimi běhají kuličky. V tvém případě bych zkusil dotáhnout matice tak o osminu až čtvrtinu otáčky. Ale když už budeš mít osu vyndanou, tak to celý rozdělej, vyčisti a namaž. Akorát pak trefit správné dotáhnutí matic je trochu o náhodě. A nezapomenout pořádně do sebe zarvat matici s kontramatkou, jinak se ti pedál za jízdy dotáhne jako mně.

• o.1  

kdo vrze, ten jede!

• Cavendish  

Zdravím, řeším malý problém. Na svém CX vozím pedály PD-M520. V květnu jsem ji celou umyl a uložil na půdu s tím, že ji vytáhnu na podzim. Jenže žena chtěl jezdit na biku, tak jsem dneska z CX ty pedály sundal. Závit byl trochu rezavý, tak jsem to očistil a namontoval na bike. No a zjistili jsme, že na každém pedálu nefunguje jeden zámek. Jednu strana nacvaknout jde, druhá vůbec. Tretry jsou čisté, zámky taky. Mechanismus vypadá ok. Je možný, že to po umytí a uložení na půdu prostě zalehlo? Máte prosím někdo zkušenosti? Díky

• Bubaaak  

Zamek není nic jinýho, než dvě pružiny a jeden čep na každou stranu pedálu, zkusil bych to hodit na noc do oleje, nebo prostriknout párkrát konkorem (nebo jinym olejem) a pak zkusil rozhýbat.

Neni nic, co na tom nemůže fungovat :)

• Cavendish  

O to divnější mě to připadá :) Mám tu nějaký povolovač zarezavělých spojů. Zkusím to a pak ještě prostříknu WD-40 a třeba to rozcvakám

• Bubaaak  

Určitě pomůže, jen někde něco přirostlo, jak to prošlspneš, zas to bude nesmrtelný pedál :)

Jen bych to střikl teď, pak ráno a až se vrátíš z prace naposledy a zkusil rovnou cvaknout botu nohou :)

Ještě před cvaknutím můžeš zkusit protočit tuhost nášlapu, teď bych tím netočil, aby se nestrhl inbus, až to bue prolitý

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.