• police

    Byl bych rád za nějaký typ jak odstranit vrzání pedálu SPD-M520. Ujel jsme na nich cca 400km a asi tak po 150km začal pravý pedál vrzat. Myslel jsem si že je to původně od středu, ale ten je v pořádku. V historii jsem našel spoustu problémů pocházejících ze špatné kombinace boty vs. pedál, ale mám na druhém kole stejné pedály a tento problém s pedály nemám, a to jsou cca 6 let stré. Zajímavé je že po ujetí cca 15 – 20km se vrzání snižuje, což si nedokážu vysvětlit?

    0 0
    • roud  

      namazal jsi závit pedálu co jde do kliky ? tím bych začal :O)

      0 0
    • xshreck  
      1. vytáhnout a důkladně vyčistit závity
      2. při montáži trochu vazelíny… tu dávám na každý závit
      3. pokud nepomože 1 a 2 tak pedál rozdělat a dotáhnout kuličky… mě

      zase po 1000km cvakal. Koupil jsem si na to ten klíč :)

      0 0
      • Wal  

        Ahoj, sice je to starší vlákno, ale přesto poprosím o reakci. Mám Shimano pedály PD-M540 asi půl roku a v levý mi také začal cvakat, jak zmiňuješ. Jaký si mám koupit klíč a jak se onoho cvakání zbavím?

        Díky moc za reakci…W. Schwan

        0 0
        • Vilém  

          Pokud se nepletu, tak na 540ky staci normalni stranovy klic, ne special jako na 520.

          0 0
    • MLangr  

      Vrzání může být způsobeno třením mezi kufrem a pedálem. Zkus namazat místa dotyku vazelínou

      0 0
      • roud  

        nedělal bych to tak složitě stříknul bych kufr nějakym mazivem a když bude klid je jasný odkud vítr fouká :O)

        0 0
      • police  

        A jak si vysvětluješ že mi to na druhým kole se stejným typem pedálu nedělá?? Konstrukce působý stejně jak u toho pedálu z roku 2004(2005) tak i u 2010.

        0 0
        • roud  

          máš každej pedál jinak ošlapanej…

          0 0
        • lidumil  

          Pedál z roku 2004–5 má jinou konstrukci klece.

          0 0
        • Ruprt2  

          Konstrukce je stále stejná.

          Je to výrobní zmetek Shimana.

          0 0
          • lidumil  

            EE – klec je jiná

            0 0
            • Ruprt2  

              Vážně? od kdy?

              Mě přijdou furt stejné. A divil bych se, že by na ně Shimano sahalo a neopravilo jejich nejzásadnější výrobní vadu.

              A to je spolehlivost, výdrž a nezničitelnost.

              0 0
              • lidumil  

                Tuším někdy od r. 2006–7 – větší otvory v kleci jako mají XT a XTR.

                0 0
                • Ruprt2  

                  takže mám doma ty starší i ty novější prozkoumám to. Změny jsem si nevšimnul.

                  0 0
                  • lidumil  

                    Jj, prozkoumej, jen nevím,jestli si ten rok pamatuju dobře. Ale změna tam určitě byla, měl jsem ty původní – klec vypadala jak 505 i ty nové. Jinak teď jezdím CB a spokojenost.

                    0 0
                    • Ruprt2  

                      Aktuálně mám doma 2004 a 2008 schválně sem pak napíšu.

                      Ale divím se, že dle zvyku shimana se nezvedlo číslo třeba na 521. No ale stejně dřív nebo později budou tyto pedály zrušeny, protože jsou moc dobré a moc levné :-)

                      0 0
                  • lidumil  

                    Jj, prozkoumej, jen nevím,jestli si ten rok pamatuju dobře. Ale změna tam určitě byla, měl jsem ty původní – klec vypadala jak 505 i ty nové. Jinak teď jezdím CB a spokojenost.

                    0 0
    • police  

      Pedál vrže ikdyž ho chytnu do rukou a páčím ho pohybem nahorů a dolů. Botou to nebude :-(

      0 0
      • blisterexist  

        tak to možná bude mezi nábojem a tělem pedálu, rozebrat, namazat hustou vazelínou

        0 0
        • police  

          Koukal jsem do historie a na výkres pedálu a vidím to tak, že to zkusím dát do prodejny ať si poradí. Přece jen je to ještě rok a půl v záruce…

          0 0
          • blisterexist  

            stáhneš pouze tělo pedálu z náboje a to je vše, nic víc nerozděláváš, zůstanou ti 2 části, do těla pedálu narveš vazelínu a zašrubuješ a jeto:-)

            0 0
          • lidumil  

            Je na to plastový klíč, nebo to jde opatrně sikovkami. Vyndáš vnitřní osu s ložisky a do těla pedálu dáš vazelínu jako to mají škůdky 120 do maznice vodní pumpy a zašroubuješ. Pozor na směr závitu. Když to doneseš do prodejny, mají ze zákona 30 denní lhůtu :-)

            0 0
            • police  

              Pokud by se mi nepodařilo sehnat plastový klíč na povolení, pravý pedál se povoluje po směru nebo protisměru hodinových ručiček? Protože z obrázku klíče to není zřejmé kterou stranou se nasazuje?

              0 0
              • lidumil  

                Pedál se nasazuje shora a na kterou stranu se který povoluje z hlavy nevím.

                0 0
              • lidumil  

                Tady je to vidět – šipka znamená směr otáčení pedálu.

                0 0
              • Ruprt2  

                povoluje to opačně než se pedál toší při šlapání

                0 0
                • police  

                  Díky, pokusím se to povolit a domáznout.

                  0 0
                  • slavoj81  

                    Jak jsi dopadnul s tím promazáním? Je po problému nebo to vrzalo dál.

                    Mám stejný problém. Nejprve to začalo vrzat jen málo, ale včera jsem se při projížďce málem zbláznil, když jsem to pořád poslouchal odkud to jde. Pedál mě po pravdě nenapadl, soustředil jsem se pořád na střed, ale bylo mi divné, že to vrže pouze když se posadím na sedlo a tím vlastně odlehčím pedálům, při šlapání ve stoje to nevrže, to by odpovídalo nejakému problému s ložiskem pedálu – při větším zatížení se vymezí vůle a nevrže to…

                    0 0
                    • police  

                      už jsou pryč, byla to zkřivená poloosa uvnitř pedálu (asi tak 3mm). stejně ale nechápu jak se mohla ohnout… Teď bojuji s vrzáním středu. Už jsem ho měl dvakrát venku a nic jsem nenašel… Jak já nenávidím vrzání!!!!!!!

                      0 0
                      • slavoj81  

                        No tak já začnu u těch pedálů a uvidim jestli se toho zbavim. Díky za info…

                        0 0
                    • obda  

                      To klidně může být sedlovka. Strašně špatně se zjišťuje, odkud ten zvuk jde.

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.