• fakt hobík

    Ahoj,

    používám jednostranné pedály s pevnou klecí.Důvod-občas jezdím v normálních keckách.Sloužily dlouho a dobře, ale už jsou K.O. Uvažuji o koupi Schimano 424. Jsou však oboustranné, tak nevím jestli se dá v pohodě jezdit i v normálních botách. Máte s tím někdo zkušenosti. Dík.

    0 0
    • Volf  

      To nevím, protože malinko nechápu že když si zvykneš na nášlapy tak potom můžeš na kolo sednout v keckách.

      0 0
    • Floydie  

      k 520 mam pro pripad nouze ty plastovy bazmeky s odrazkami, na kterych se da slapat i v norm. botach. nasazeni a sundani trva asi 1 minutu.

      0 0
    • borda  

      upne v pohode se jezdit neda, ale ja treba temer kazdy den jezdim cca 2 km do prace na 535kach v polobotkach. a zatim jsem vzdycky dojel :-))

      0 0
    • capo  

      Mám úplně stejný dotaz jako byl ten první před 8 lety. Neptal bych se na to samé, kdyby to nebylo právě tak dlouho a PD-M424 už je nyní asi v úplně jiné generaci.

      Dotaz tedy zní – když se vezmu normální boty s rovnou podrážkou, budu se dotýkat té klece, nebo samotného mechanismu nášlapu? Je to na kolo pro cesty do hospody, na poštu, ale sem tam taky třeba tahat vozejk, proto by se výjimečně SPD hodily…

      Kdybych je nemohl mít výhodněji tak se neptám a koupím rovnou jednostranný SPD…

      0 0
      • Breakpain  

        Zámek trošku leze, ale ohrádka se naklápí … takže to relativně funguje … pokud budeš v normál keckách jezdit 1/4 vyjížděk, nebál bych se toho. Bota na tom drží dobře. Pokud budeš jezdit více bez treter, hledal bych vhodnější adepty – ač toho nejsem zastáncem (platformy s pinama …).

        0 0
        • capo  

          Super, dík, to jsem přesně potřeboval slyšet. Je to primárně kolo na popojíždění, takže více to bude bez treter. Vezmu tedy něco jiného.

          0 0
      • risa78  

        Já mám M530, a úplně v klidu na nich das treba 5 km

        0 0
    • Mosquito USMC  

      Zdravím, zkoušel někdo jet na 424 či 545 v normálních teniskách třeba tak 30–60km?

      Stále se rozhoduji zda jednostranné a nebo oboustranné s klecí.

      Pro své vyjíždky jsem pro SPD, ale pro vyjíždky s dětma kde se více chodí potřebuji spíše normální botu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.