Shimano BR-M485 výměna za mechaniky

22 nepřečtených
  • sonnyson

    Zdravím,

    mám takový nejspíše trochu nestandardní přání. Aktuálně vozím brzdy Shimano BR-M485 a chtěl bych je vyměnit za mechanické – lankové (samozřejmě kotoučovky).

    Jak je to s uchycením mechanických brzd? Pokud bych zůstal u Shimano, jsou všechny brzdy vzájemně vyměnitelné? Jestli ne, tak které bych tam mohl osadit? Případně jaké byste mi doporučili?

    Děkuji za jakoukoliv radu.

    0 0
    • blackjohn  

      je to tedy dost absurdni pozadavek, vetsinou se to meni obracene :)

      ale k tvymu problemu: musis vymenit brzdu za brzdu, z hydraulicky nic nevyuzijes(max­.kotouc). Hydra ma spojenej trmen i paku(samozrejme, ze muzes kombinovat i to, ale uz je to teochu tezsi) a nic z toho na mechaniku nepredelas. U mechaniky si to muzes kombinovat podle libosti, lanko jako lanko(treba paka od vecek). Ale stejne koupis brzdu vcelku a prehodis kus za kus ne?

      0 0
      • sonnyson  

        Měnit budu kus za kus. Hlavně se mi jedná, zda mohu hydry vyměnit za mechaniky. Jestli nebude problém s uchycením, jiným rozmístěním šroubů nebo něco podobného.

        0 0
        • tux  

          Ne, všechno je stejný, i adaptér můžeš použít.

          Btw, proč to chceš měnit?

          0 0
          • sonnyson  

            U nádobky od přední brzdy se mi při povolování strhl závit. Dal jsem tam nový šroubek, stejná velikost ale delší. Sice se chytl, ale pořád to prosakuje.

            A u zadní brzdy mi prosakuje olej kolem pístu.

            Bohužel je již nemohu reklamovat a na nové pořádné hydry teď nejsou peníze. Snad si je budu moct dopřát na Vánoce, ale do té doby chci sehnat něco, s čím nebudu mít strach jezdit a bude to za rozumný peníz.

            0 0
            • mr.nikdo  

              Nooo rekl bych, ze Shimano Deore (BR-5cosi) vyjdou stejne, jako Avid BB7 (bez pak!) a ucinek by mohl byt jinde…

              0 0
              • felix.org  

                Asi tak. Deore

                0 0
                • felix.org  

                  Fail s odkazem :-) Blbej iOS neumí editovat příspěvky na B-F, tak ještě jednou Deore

                  0 0
                  • sonnyson  

                    Z levných hyder už mám celkem strach. Raději bych to teď odjezdil na mechanikách, kde by se snad nic ****** nemuselo a pořádné hydry si pořídím buď na Vánoce nebo před příští sezónou.

                    Ale v každém případě díky.

                    0 0
                    • felix.org  

                      Mně je to srdečně jedno :-) ale podle ohlasů tady na foru nejsou ty brzdy vůbec špatný. A stát budou podobně jak funkční mechaniky.

                      0 0
                      • mr.nikdo  

                        Mozna mene. Pocitej s tim, ze tam ma hydry ⇒ nema paky…

                        Jezdim SLXka a neni problem. Kamos jezdi jeste nizsi Shimana a bez problemu… Tyto Deorka maji mit vyssi ucinost, nez moje stavajici SLX ;-)…

                        Jinak i ty BB7 brzdi dobre. Ted je daval kamos na svoje kolo a celkem jsem cucel… Jen je to proste relativne tezka brzda a pokud nemas brzdove paky, tak to fakt vyjde draz…

                        0 0
                        • sonnyson  

                          Raději vážně zvolím mechaniky. Ale ještě bych měl jeden dotaz. Musím měnit kotouč? Případně kotouče taky můžu zaměňovat dle libosti a nebude problém s upnutím?

                          0 0
                          • felix.org  

                            Je to blbost, s pákama to vyjde minimálně stejně draho. Ale dělej jak myslíš.

                            0 0
                            • sonnyson  

                              Tímto jsi mi moc neporadil :-) Chápu, proč bych si měl vzít hydry, ale prostě teď ne!

                              0 0
                          • tux  

                            Kotouče měnit nemusíš, nejsou žádný spec. na mechaniky a na hydry.

                            Slušný páky seženeš za dvě stovky, pokud nechceš ty nejlepší, takže že by to bylo tak drahý bych neřekl.

                            0 0
                          • alinceb  

                            Děláš chybu. Deorka nejsou vůbec špatné brzdy, přestože jsou poměrně levné. Páky mají prakticky stejnou ergonomii jako moje XT a brzdí fakt dobře (tchán má přes metrák a má je jen se 160mm kotoučema a v pohodě). Případně se za podobnou cenu dají pořídit i Avid Elixir 3.

                            Pokud si zvyklý na hydry, tak tě u mechanik asi překvapí, že je potřeba o dost vyšší síla na páce, než u hyder. Prsty pak při dlouhém brždění mnohem rychleji vadnou. Vozil jsem nejdřív nekvalitní hydry, pak Avid BB5, pak ostré Magury Marta a teď mám kombinaci třmenů Marta a pák XT.

                            Navíc pokud máš komplet osazení, tak můžeš sehnat brzdy třeba přes bazar. Často tam bývají jen naplněné brzdy bez adaptérů a kotoučů za dobré ceny. Já takhle nedávno koupil rok jeté Avid Juicy 5 za 700Kč…:)

                            0 0
    • DaSnail  

      nezůstal bych u Shimana. ber avid

      0 0
    • BigKarel2  

      blbost…jesi ti nestačej kup Deorka..jinak mechaniky dát můžeš, pasujou…vše je jen o adaptérech…

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce