má to smysl nebo ne? organiky a sintry v jedný brzdě.

18 nepřečtených
 • FoggyGoggy

  zdravím napadl mě šílený nápad :-) nevím jestli se to dělá normálně ale u highend brzd který mají dva páry desek se kolikrát dávají jedny organiky a druhý sintry . Tak mě napadlo dát jednu destičku org. a druhou sintr. samozřejmě organika bude mizet rychleji a taky by se hodilo ty destičky prohazovat po nějaký době aby se kotouč rovnoměrně opotřebovával .

  Každopádně když jsem to zkusil udělat a otestoval tak mě to přijde mnohem lepší, kousavější jako organiky a vysoká brzdná síla jako u sintrů (logicky) :-) celkově mně to přijde prostě mnohem lepší než samotný sintry.

  Jaký na to máte názor vy , popřípadě už to někdo zkoušel ?

  Anketa: jaký na to máte názor ?

  • pepek  

   Mám to nachystaný, dnes to jdu otestovat. Sintry od Mao ceTunga, co tam mám, totiž hrozně řvou. Tak doufám, že tímto to přestane. Už jsem to kdysi měl s českýma sintrama a pomohlo to.

   • pepek  

    Úspěch tak asi 50%. Řve to méně a jen při větším tlaku na páku. Při běžném brždění to pouze kuňká. Při průjezdu 100 metrů od myslivny je to už ok. Před tím to nadzvedlo zelený lidi v okruhu 1km.

  • André Vebr  

   On někdo u nás vyrábí brzd. destičky?

  • michomin  

   Průkopnický počin, nicméně poněkud extrémní řešení něčeho, co už dávno existuje. Ashima vyrábí kombinované brzdové destičky, každá má 50 % organiky a 50 % sintr.

   Léta je používám.

  • HT Adam  

   Někde jsem zahlédl, že to máj závodníci na endurech, a chválí si to.

   Zahlédl jsem ráfek rx 2027? , jak je na tom s výdrží?

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.