• Hejdik

    Zdar bikeři,bikerky a bikerčata.

    Tak jsem tu zase s jední OFF-topíčkem.Sešlo se mi pár korunek navíc a tak jsem se rozhodl,že jednou zainvestuju taky do něčeho jiného,než do svého oře na 2 kolech:-)

    Los tedy padl na LCD TV-po které již drahnou dobu toužím:-)

    No a jelikož jsem v tomhle oboru total OFF,tak doufám ,že mi pomůžete tak dobře,jako třeba při výběru mého foťáku co jsem kupoval na jaře.

    Tak a o co by mělo jít: mělo by to stát kolem 20 000 Kč +/- 1000 Kč.

    Mělo by to být určo LCD plazmu fakt nechci.

    Mělo by to mít úhlopříčku cca 80", no a zbytek bych si nechal poradit.

    Značka asi není to nejpodstatněj­ší,i když fa. Panasonic je mi dosti blízká.

    Spíš se nevyznám v těch kontrastech,roz­lišeních a td.

    Díky za všechny rady podněty připomínky a odkazy na případné cenové bomby.

    Martin

    0 0
    • kubad  

      jen dotaz proč ne plazmu?

      0 0
      • Hejdik  

        Myslím si,že plazma v této cenové relaci asi nebude to pravé ořechové.

        0 0
        • pepino  

          No plazma 80cm budu fakt problém.

          0 0
        • pepino  

          No plazma 80cm bude problém.

          0 0
          • kubad  

            jestly chce 32" nebo veme 37" už není až takový rozdíl :-)

            0 0
            • pepino  

              No 95cm to už je ta, jiná :)

              0 0
            • Tomcat  

              Dost podstatny ato je stli semu tv vejde do bytu nebo do nebytku Pak plazmy v teto kategorii jsou recelent z do kdy LCD nebyly nic moc Co HD Ready? Vetsina entry modelu je dost stara a tedy „neready“ Co dvt tuner ten stara tv mit nebude

              V kategorii do 20k a 40 palcu nema plazma vynam.

              0 0
              • Lister  

                V kategorii do 20k a 40 palcu nema plazma vynam.

                Nesouhlasím, švagr má 37 plazmu od Panasonicu, stále něco přess 20, je HD ready (nemá plné HD) a má DVBT tuner. Můžu říct že v porovnání s většinou LCD je pro mě obraz lepší. Ale záleží na preferencíh. Já třeba dost vnímám když černá není černá a vadí mi i odezva. Lidi co tohle nevidí budou zase preferovat LCD.

                Jinak nikdy bych nevybíral podle toho jak to hraje v marketu – nevím co to tam prodává za lidi, ale prakticky 100% TV tam mají blbě nastavené – typicky jas na max, překontrastováno, vysoká saturace, všichna pak vypadají jak zpařená prasata a vše je totálně přesvětlené – smutnou pravdou pak je, že většina lidí to pak takto nechá nastavené i doma a rochní si, jaký mají skvělý obraz :-(

                0 0
                • xp3  

                  Začínám uvažovat spíš o té plazmě. Link na ní je dole…

                  Je HD ready – nepočítám že za 5 let budu kupovat bednu znova. Podle toho co se tu píše, možná ani v té době nebude běžné vysílání na takové úrovni, abych využil Full HD zobrazení. Bavím se o TV, ne filmy na blua-ray technologii.

                  Takže má-li plazma lepší obraz, tak než připlácet u LCD za full HD a 4 ms odezvu, tak raději vezmu plazmu s HD ready.

                  Ještě by mě zajímalo, jak je s tou 100Hz LCD – co to umí?

                   
                  0 0
                  • Lister  

                    Takže má-li plazma lepší obraz,

                    přesněji má jiný obraz, má svě přednosti stejně tak jako LCD a záleží jen na osobních preferencích, co je pro tebe důležité. Mě vzhledem k preferencím více sedí plasma, ale i LCD snesu – to mám i počítače, 24palců A-MVA matrice a obraz velmi dobrý – srovnatelný s tím nejlepším v oblasti LCD televizí.

                    Pokud jde o těch 100Hz – má to redukovat rozmazávání pohybu. Pročti tohle téma, níže jsem dával odkaz na článek, kde je vše jasně vysvětleno – v angličtině.

                    0 0
                  • Hejdik  

                    Já mám 100HZ od panasonicu a musím uznat,že těch 100hz má něco do sebe,když to srovnám s tchánovým Samsungem,tak ten rozdíl v plynulosti a ostrosti pohybu je fakt znát.

                    0 0
                • xp3  

                  Začínám uvažovat spíš o té plazmě. Link na ní je dole…

                  Je HD ready – nepočítám že za 5 let budu kupovat bednu znova. Podle toho co se tu píše, možná ani v té době nebude běžné vysílání na takové úrovni, abych využil Full HD zobrazení. Bavím se o TV, ne filmy na blua-ray technologii.

                  Takže má-li plazma lepší obraz, tak než připlácet u LCD za full HD a 4 ms odezvu, tak raději vezmu plazmu s HD ready.

                  Ještě by mě zajímalo, jak je s tou 100Hz LCD – co to umí?

                   
                  0 0
                • xp3  

                  Začínám uvažovat spíš o té plazmě. Link na ní je dole…

                  Je HD ready – nepočítám že za 5 let budu kupovat bednu znova. Podle toho co se tu píše, možná ani v té době nebude běžné vysílání na takové úrovni, abych využil Full HD zobrazení. Bavím se o TV, ne filmy na blua-ray technologii.

                  Takže má-li plazma lepší obraz, tak než připlácet u LCD za full HD a 4 ms odezvu, tak raději vezmu plazmu s HD ready.

                  Ještě by mě zajímalo, jak je s tou 100Hz LCD – co to umí?

                   
                  0 0
                • Tomcat  

                  pokud myslim do 20ti tak do 20ti a ne jen jiz od 23 000,–… Atd.

                  0 0
    • Polka  

      Ja nedavno koupil tuhle http://www.elektromedia.cz/…32s86bd.html. Sezenes ji i levneji. Nedelal bych z toho moc vedu…asi neni moc kam slapnout vedle.

      0 0
    • jIrI___  

      Úhlopříčka 80"? Nebude někde chyba? :-)

      0 0
      • Hejdik  

        Jsem se trochu spletl,myslel jsem cca 80cm-samozřejmě :-)

        0 0
      • jIrI___  

        Jinak jsme tak před třičtvrtě rokem pořídili Samsung LE32R86BD a celkem mi na ní vadí až moc syté barvy. „Pouťové“ barvy jsou ale prý u všech Samsungů. Prodavač doporučoval taky nějaké Sharpy že jsou kvalitní. Ale při porovnání barev, kdy se vedle sebe postavily Sharp a Samsung, byly barvy u Sharpu zas až moc nevýrazné.

        0 0
    • Hejdik  

      No byl bych hlavně rád ,kdyby jste mi poradili hlavně ohledně těch hodnot jasu kontrastu a rozlišení.Prostě co můžu za ty prachy chtít,aby to stálo za to.

      0 0
      • Janes  

        http://www.videoexpert.cz/…ung-le32a559 když už, tak už..

        0 0
      • Polka  
        • Kontrast co nejvyssi
        • Vysoky rozliseni stejne vyuzijes jen u digitalniho programu
        • Odezva co nejkratsi
        0 0
        • jIrI___  

          FullHD rozlišení se dá v dnešní době stejně využít v podstatě jen u BlueRay přehrávačů. Je to teď asi nějaká módni vlna, na televizi a DVD stačí běžné rozlišení.

          0 0
          • Hejdik  

            A to běžné rozlišení znamená jakou hodnotu?

            0 0
            • dieegoo  

              1366 × 768

              0 0
              • dieegoo  

                pripadne 1024×768, ale to je spis takovy „pocitacovy“ rozliseni

                0 0
            • jIrI___  

              1366×768 je běžné, FullHD je u 32" většinou 1920×1080.

              0 0
              • dieegoo  

                FullHD rozliseni nema nic spolecnyho s velikosti uhlopricky, vzdycky je to 1080p. Proste je to standard, stejne nemuzes tvrdit, ze SXGA+ rozliseni monitoru je jiny v zavislosti na uhlopricce – neni, vzdycky je to 1400×1050 a uhlopricka udava jen velikost pixelu, ne jejich mnozstvi.

                0 0
            • pepino  

              576 × 720

              0 0
          • Vilém  

            A co treba HD sat programy?

            0 0
            • jIrI___  

              To asi taky, satelit nepoužívám takže s tím nemám zkušenosti.

              0 0
              • Vilém  

                Ja prave ano, a na PC monitoru to proste nestoji za nic. LCD TV nemam, ale pokud bych vybiral, tak rozliseni by hralo jednu z hlavnich roli.

                0 0
                • jIrI___  

                  Ale zas si vem, že většinou sedíš u televize ve větší vzdálenosti než u monitoru. To ti pak ty pixely splynou :-). Kupuju nový monitor domů a tam beru 20" FullHD, je to přece jen něco jiného než televize – grafika, FullHD filmy, které se nevlezou na DVD, atd.

                  0 0
                • Lister  

                  …asi záleží na jakém monitoru, já jsem ještě neviděl LCD TV, která by hrála lépe než můj LCD monitor (mám A-MVA matrici – něco jako S-PVA pokud to někomu něco říká).

                  Pokud jde o tu TV, tak já bych pátral právě po něčem takovém, ale nejlépe S-IPS, ale je pravda, že dopátrat se u TV coi mají za obrazovku je dost velký oříšek.

                  0 0
                  • TheIF  

                    Prave, ze tohle u LCD TV nebyva problem, vetsina i tech levnych jsou S-PVA aby ne, kdyz diky tim silenym pozorovacim uhlum je TN nepouzitelny. Jen nevim proc do PC monitoru furt cpou TN (bezna cenova trida do 15K)

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Vysvětlili byste mi prosím rozdíl meti těmi matricemi u monitorů? Známý mi říkal, že mám monitor vybírat hlavně podle ní a já se v tom prd vyznám :-)

                      0 0
                    • Lister  

                      jasně máš pravdu, TN se nepoužívá, ale občas se dá narazit na kus která je třeba jen obyč PVA nebo MVA a to není žádný zázrak. Já osobně bych ale stejně preferoval IPS, ale jak jsem psal, dopátrat se u TV co je to za panel je občas potíž.

                      0 0
    • Smazaný účet  

      uvedom si na jak dlouho tv kupujes, ja bych sel urcite do lcd s hd obrazem, protoze v tom je budoucnost tak at mi to chvili vydrzi. muj strejda s v tom  opravdu hodne vyzna a je to fajnsmekr a ted si koupil lcd tv philips s ambilight (ale ne kvuli ambilight, i kdyz to je uzasna vec. rikal ze si na to tak zvykl ze uz mu to bez toho neprijde ono) jinak ten philips mu vychazel obrazove opravdu nejlepe, mel doma pucenou i sharp a pioneer kolem 70–100 ale philips vyhral. a jeste k tomu kdyz pusti hd film nebo dokument tak je to neuveritelne

       

      druhej znamej taky dlouho vybiral a nakonec vybral lcd LG kolem 20

      0 0
    • Vhalasta  

      Ad 1) Pokud tě to extra netlači tak se na LCD/plazmu teď vykašli a vyčkej nových technologií a usazení vysílaní (MPEG4/2). Nic moc proti CRT nezískáš. (Vlastní zkušenost.)

      Ad 2) I když říkáš ne plazmě mě zaujaly kladné recenze:

      http://www.hdtvtest.co.uk/…ic-TH42PX80/

      http://avmania.zive.cz/…default.aspx

      Je i v 37" se stejnou výbavou , já jsem s ní spokojen ovšem bez možnosti zásadního porovnání.

       
      0 0
    • Lister  

      upřímě nevím, jestli se dá něco takového za ty peníze koupit, ale já bych bral jedině 100/120Hz LCD nebo model s vkládáním černých snímků.

      Rozlišení v dané uhlopříčce dle mého názoru stačí HD ready, Full HD bych preferoval až tak od 1m

      0 0
      • dieegoo  

        Premejslim k cemu je tech 100/120Hz u LCD televize dobry, kdyz standardni vysilani bezi na 25Hz a v HDTV to pak bude 50/60Hz. Co sem zjistil, tak se pouziva zdvojovani snimku, tim ale asi sotva docili one „plynulosti“ rychleho pohybu.

        0 0
        • Lister  

          ono je to u LCD trošku složitější.....když jsem četl poslední článek, který to hezky vysvětloval, tak měl asi 20 stránek a na to tu není prostor :-)

          0 0
          • dieegoo  

            No tak jinak a strucnejc – je u nas ted, ci bude v blizke budoucnosti (v moralni zivotnosti TV) technologie, ktera umi tuto vlastnost vyuzit?

            0 0
            • Lister  

              stručneji asi takhle – jde o to, že ani superrychlé LCD (rozumněj LCD s reálnou odezvou kolem 4ms – o to jsou jen TN a ty se v TV nepoužívají) nedokáží odstranit rozmazání pohybu. To je totiž věc, která je daná vnímáním lidského oka a samotnou podstatou LCD zobrazovače. Zdvojnásobení frekvence nebo vkládání tmavých snímků má tento efekt redukovat – a opravdu to dělá. Jak a proč je na delší psaní.

              Takže odpověď na tvoji otázku – ano technologie, která toto využije a to okamžitě, v přítomnosti, na našem území dostupná je. Říká se jí – sednout si k televizi a pustit si fotbal :-)

              0 0
              • dieegoo  

                No principielne je mi to jasny, jen nechapu, jak muze dojit k redukci rozmazanych pohybu tim, ze budu problikavat cerne snimky pripadne ze budu jeden snimek zobrazovat dvakrat.

                0 0
                • Lister  

                  přinutil si mě zapátrat: Tady je ten článek – lepší vysvětlení všeho kolem LCD jsem zatím nenašel, je to tam hezky popsané a angličtina je poměrně triviální, takže by neměl být problém.

                  0 0
    • mosquito  

      mel jsem moznost si na chvili pujcit LCD bednu a popravde receno zadnej zazrak .. jeste tomu obrazu stale neco chybi :( hlavne si ji nech ukazat v obchode na obyc TV vysilani a nejlip na hokeji .. je to uplne neco jineho nez DVD co pousteji

      0 0
      • drhor  

        je to tak, LCD žádný zázrak. Teď jsem koupil plasma Panasonic Viera a je to bomba !!! LCD je slepá cesta :-)

        0 0
        • jIrI___  

          A předtím jsi měl LCD TV?

          0 0
          • drhor  

            Panasonic 5 let starý. LCD stačí na počítač jako monitor.

            0 0
          • chodec  

            to říkáš jako by si jeho závěru nevěřil ;-) Naposledy jsem podobné „prozření“ pozoroval u bráchy. Viděl u mě Pioneera plazmu, tak si jí také koupil a byl spokojený. Do druhé části bytu chtěl po nějaké době druhou velkou telku ale namasírovali ho kolegové a prodavači, že budoucnost patří LCD a plazma je stará technologie a´že LCD je HD a … tak si koupil IMHO hrubě předražené leč recenzemi celkem chválné LCD od Sony (podle ceny opravdu žádné ořezávátko – stálo víc než ta plazma rok před tím). No a už po týdnu špekuloval, jak se toho LCD pokud možno bez velké ztráty zbavit, protože měl tu smůlu, že měl srovnání na očích den co den při běžném provozu. Moje zkušenost byla stejná – dokud nevidíš LCD a plazmu vedle sebe ze stejného signálu tak si šťastný člověk :-)

            0 0
            • jIrI___  

              Mě právě zajímalo porovnání LCD a plazmy od člověka, který delší dobu obě dvě používal. Já tu taky můžu říkat, že plazma je slepá cesta, protože doma mám LCD a plazmu vidím jedině když jsem na návštěvě u svoji mladé a tam mě nijak neoslnila :-).

              0 0
              • chodec  

                jsou sice použití, která pro plazmu nejsou vhodná (počítač, přednášky a jiné statičtější zobrazení), ale pokud se bavíme o obyčejném sledování TV, DVD a dalších „filmových“ vstupů, což je to, na co si většina z nás bednu domů kupuje, tak celkem není co řešit. 

                0 0
      • Lister  

        největším problémem u LCD TV jsou mizerné analogové tunery a jejich špatné seřízení a taky to, že PAL vysílání má jiné rozlišení než má panel. Při intepolaci (přepočítávíní na nativní rozlišení panelu) se pak obraz dost často rozmazává. Pokud jde o digitál, tak tam je zase problém v nedostatačné šíři pásma a tím pádem nízkém bitratu – obraz je nekvalitní a na tak velké úhlopříčce to už je sakra vidět.

        0 0
    • Hejdik  

      Tak jsem včera prolezl všechny obchody s elektronikou co u nás jsou a nakonec jsem se rozhodl zainvestovat o něco málo více šešulí a vybral jsem si LCD Panasonic (bohužel teď nevím ,co je to za typ)No je to telka se 100 hz technologií,a když jsem to porovnával s lcd,co těch 100 hz nemají,tak je to doslova 100 a 1.

      Tak to půjdu dneska koupit a pak se pochlubím s dojmy.

      0 0
      • Lister  

        myslím že si udělal dobře, v téhle cenové relaci by byl Panasonic také můj favorit.

        0 0
        • Lister  

          PS: a i kdyby třeba ten obraz neměl být podle „odborníků“ nic extra, tak důležité je, že se líbí tobě.

          0 0
    • xp3  

      Oživím vlákno…

      Rád bych taky pořídil něco solidního v té­to cenové hladině. Nemám nijak jasno, jestli plazma nebo LCD – po přečtení příspěvků to vypadá, že na běžné sledování TV + nějaký ten film je o něco lepší plazma?

      Potřebuji televizi do obýváku, koukat budu tak z 3–3.5 metru. Úhlopříčka by měla být od 94cm…

      Co jsem tedy (ne)pochytil:

      1. Full HD 1920×1080 rozlišení je marketingový blábol, který sice LCD opravdu umí, ale stejně ho od HD ready 1366×768 nerozeznám?
      2. Doba odezvy – LCD od 4ms nahoru, plazma je předpokládám rychlejší → fotbal, hokej, … tedy bude lépe koukatelný na plazmě?
      3. 100Hz LCD – co to umí?
       

      Co říkáte na níže uvedené? Cena je sot podobná, rozdíl jistě někde ale bude. Nevím co mám u těch telvizí po­rovnávat, přijde mi to tak trochu jako hrušky s jabkama… díky

      Sharp

      "Panasonic ":http://www.obchodni-dum.cz/…cerny/55775/

      0 0
      • excite  

        Jako nejvetsi prednost plazmy bych videl cernou barvu, u LCD to chce vic nastavovat, nejake kompromisy a cerna bude docela dobra. Full HD je opravdu ostrejsi oproti HD Ready, pokud je film v takovem rozliseni (tedy napr. Blu-Ray disky). Nevim, jak je to ted, ale vyhoda LCD oproti plazme byla prave dostupnost televizi s vysokym rozlisenim. U fotbalu a hokeje bych soucasny problem videl spis v kvalite digitalniho vysilani u nas, az se prejde na vyssi rozliseni a jinou kompresni technologii, tak se to snad zlepsi (ct snad bude testovat od pristi olympiady, nova uz neco vysila ted).

        Doma koukam na starsi verzi neceho takoveho http://www.pixmania.cz/…xv504dg.html a nemuzu si stezovat, nicmene nemam zase tolik s cim porovnavat.

        0 0
        • xp3  

          Má vyšší odezvu, ale opět – nemám to s čím srovnat. Nevím tedy jestli ta doba odezvy skutečně je tak vidět, nebo je to taky blábol pro lepší prodejnost…

          Ještě by mě zajímalo, jak je to s těmi 100Hz LCD – v čem je tedy rozdíl?

          Jinak jsem prolezl asi 5 obchodů, všude pochopitelně chválí to co mají a tostaní haní… Takže na všechny známé značky jsem slyšel chválu i stesky, snad jen Panasonic(Vierra) z toho vyšel bez újmy…

           
          0 0
      • Tomcat  
        • Doporučená vzdálenost po sledování je 4 až 5 násobek úhlopříšky = 3 – 3,5 je málo
        • HD od HD ready nerozeznám? nevím jak dobré máte oči někdo to nerozezná ani od PALu
        • odezva je věc let minulých , dnes na ni nemá cenu se dívat ( ale u nových LCD!) , co se týká všech zobrazovažů tak kontrast , svítivost , spotřeba  (90ka plazma i LCD vás sežere zaživa spotřebou) , co takhle zaružená výtdž  jste si jist že výrobce udávaná těm 5letum?
        • pokud budete vsázet na „kvalitní“ digitální příjem, tak ne, ani na jednom. Oblíbené kostičky zabijou sebelepší obrazovku
         

        Co takhle než po druhých houslích se podívat po Sony? A nebo když šetřít tak proč né Samsung nebo LG?

        0 0
      • dieegoo  
        1. Tady to nejde obecně říct. Pokud budeš na Full HD televizi sledovat jen obyčejné vysílání, zlepšení kvality obrazu nepoznáš a to z jednoho prostého důvodu – vysílá se v rozllišení zhruba polovičním. Prozatím. Naopak můžeš zaznamenat trochu horší obraz a to z důvodu interpolace PAL signálu. Budeš li sedět dost daleko, rozdíl přestane být patrný. Můj názor je takový, že pokud víš, že si v dohledné době koupíš něco, co umí přehrávat Blue-Ray disky, či uvažuješ o pořízení malého pc(velikost videa:) ) do obýváku s tím, že to bude zásobárna filmů, či jen prostředek pro net, Full HD bych vzal, ono se neztratí.
        2. Neřešil bych. Na mém hodně starém LCD monitoru pro PC byla doba odezvy snad 20–30ms a u filmů jsem nepoznal ani prd. Současné časy budou bez problému.
        3. nevim, nebudu krafat :)
        0 0
    • Polka  

      Ja to tady taky trosku ozivim. Mam LCD TV, koukam na to jen obcas,  je tam nekolik rezimu formatu obrazu. Automaticky format ma automaticky prepinat dle formatu aktualniho poradu. Kdyz to ale prepnu na 16:9, tak aby vse bylo 16:9, tak se ten format stale automaticky meni kdyz obraz prechazi z 16:9 na 4:3 a opacne. Je to docela neprijemny v tom, ze pri tom prechodu to seka s obrazem (jako kdyz na komplu). Nevite co s tim nebo to je normalni?

      0 0
      • Hejdik  

        Jo mě to dělá taky,záleží na tom,v jakém formátu přichází signál.

        0 0
    • Radek Broz  

      Se vždycky nachytám, že někdo řeší pořádnej monitor a ono jde o blbou televizi :P

      0 0
      • Tomcat  

        jj taky sem myslel ze neco solidního směrem k DTP a vona telebedna , osobne nechapu ze zani musze nekdo tat prave vic nez 20k

        0 0
    • Scully  

      Trochu to tu oživím.

      Scháním telku s velikostí obrazovky 80cm. A v místním obchudku mi doporučovali tohodle sharpa. Že vynalezli celí slavný LCD, takže jsou prostě best :-)

      Co vy naní? Máte někdo zkušenosti se Sharpem?

      0 0
      • jIrI___  

        Kdyz jsme kupovali LCD, postavili nam v obchode vedle sebe Sharpa a Samsung (všechny barvy jsme si sami nastavili). Samsung měl oproti Sharpu mnohem živější barvy, ale ne každému ty barvy sednou.

        0 0
        • Scully  

          To je právě to, ještě jsem nenašel obchod kde by měli 100hz Sharpa i Samsunga :-(

          Takže o nějakým přímím srovnání nemuže být řeč.

          Jen otázka, co znamená živější, jako že jsou jako ve skutečnosti, nebo jako u TN panelů, že červená svítí jak divá, a sposta lidí tomu řiká živý barvy?? :-)

          0 0
          • jIrI___  

            Černa je černější, zelená zelenější. Nevím jak to popsat, prostě ten Sharp měl barvy oproti Samsungu mdlé. Je pravda, že člověk si musí hodně pohrát s všemožným nastavením, aby mu pak po obrazovce neběhali všichni zabarveni do červena jak kdyby právě vylezli ze sauny :-)

            0 0
            • Krys  

              Preto som si vybral Sharp. Dá sa zneho vymačknúť aj niečo iné ako obraz ako od Kodaku. Ale nad Samsungom som uvažoval tiež. Myslím, že nestačí prísť do predajne a vybrať si televízor, ktorý má tam v predajni najživšie farby.

              0 0
              • dieegoo  

                V krame je kazdy nastaveny jinak, mas prime srovnani… Kdyz si nejaky prineses domu a zapnes, tak z nej budes nadseny tak jak tak a bez primeho srovnani dvou televizi vedle sebe ti ani neprijde, ze by to mohlo byt lepsi.

                0 0
                • Krys  

                  Tak nejak som to myslel. A nadšený som stále. Teda keď sa dostanem k tomu, aby som do toho čumel. :) A hlavne tie obdivné pohľady návštev, to je na nezaplatenie. :))

                  0 0
    • HastySnail  

      Osobně volim Plazmu od Samsungu… oproti LCD je ten obraz fakt mnohem lepší a to zejména díky té odezvě (fotbal apod je na LCD příšernej) Černá barva je prostě černá barva… ostatní barvy nejsou utlumené jako u snahy o černou na LCD… cena je nižší, životnost menší, ale kdo na to nečumí od rána do noci, tak mu to na pár let vydrží… A proč zrovna samsung? Za ty prachy je to nej volba na našem trhu – v práci jsem už viděl skoro všechno… I ty LCD maj nejlepší… jediná drobnost kterou nevychitali je ten „High glossy black“ povrch plastů – musí se to čistit vlhkejma utěrkama na LCD a velice opatrně, jinak tam budete mít škrábance… ale o to nejde… jde o obraz! Jinak Full-HD je momentálně uplně zbytečný, protože v tom rozlišení skoro nic neseženete… A když, tak většinou jen předělávky z normálního formátu, což vyjde skoro na stejno, jen to zabere podstatně víc místa. :-D A na závěr jedno doporučení – nenechávejte si to poslat PPL a pod… 30% televizí nedorazí vcelku! :-D u 50" a větších je to procento ještě vyšší…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.