Merida ONE-SIXTY VS. AGANG Cult 3.0 2012 nebo jiné kolem 50000kč

71 nepřečtených
  • toram

    Ahoj, rozmýšlím se nad novým kolem kolem 50000kč,protože na xc už nemám čas chci něco na blbnutí v lese.. Mám dva favority. Milejší je mi Merida ale budu rád za každou radu/názor, protože je to nový a dražší:). Díky moc.

    http://www.merida-bike.cz/…ty-1000–2013

    http://www.axitbikes.eu/index.php…

    Anketa: Merida nebo Agang?

    3x
    16%
    11x
    58%
    0 0
    • bluma  

      Sorry, uklik.

      0 0
      • svářeč  

        vzal bych LV z bazaru:-)

        0 0
        • toram  

          Tak určitě, ale já už raději kolo jen nové..:D

          0 0
          • tonik666  

            Nic lepšího než to LV na bazaru za ty peníze neseženeš. Je to úplně jiná liga než nějaká merida a agang. Kdybych chtěl další kolo a bylo to L, tak bych ho vzal :)

            0 0
            • Atilla  

              LV skvělé jen ti nesmí spadnout:)

              0 0
              • kubad  

                ehm cetnost praskani proti RB je sakra nizzsi a njake promackliny nejsou naskodu :-)

                0 0
                • Atilla  

                  Chtěl si říct proti IQ6. A pořád by mě zajímalo kolika lidem prasklo. Páč tady se udělá z 5 100. A navíc většina z toho lidem, kteří ho používali trochu jinak než na AM:)

                  0 0
                  • kubad  

                    no vzhledem k tomu ze LV celkem drzi :-) a urcite se jich prodava mnohem vic nez RB to by to bylo zajimave srovnani.

                    jinak ja mam v okoli jen jedno IQ a to prdlo :-)

                    0 0
        • kubad  

          presne tak za tu cenu super to je jen cena ramu

          0 0
    • bluma  

      Otázka co chceš, protože tam máš dvě neporovnatelná kola a to by sis měl rozlousknout, tedy 36 vs. 32 mm vidlice.

      Pokud přece jen zdvihy >160 mm a 36 nohy, pak Torque není špatnou volbou.

      0 0
      • logoman  

        To je super luxusni nabidka, paradni vidle a tlumic a ostatni komponenety jsou taky velice nadprumerny. Nenapada me co tam zmenit.

        0 0
    • Tomcat  

      Kola mě se zdají rozdílný účelem.

      Author je šlapavý enduro , prostě zablbnout dynamikou jízdou. Ale taky se dostat z bodu A do bodu B. Takže bych ho bral na nějaký sinhgle tracky kde před sebou mám xx km , nebo přejezd hor terénem.

      Merida vidím jako těžší enduro. Tedy do kopce nechcípnout a z kopce to pořádně rozjet. Nebo na blbnutí do parku. Ideání bych to třeba viděl na třeba na Ještěd. Ten smyk tam je jen na krátký přejezdy.

      Obě kola mají dost volšový brzdy . Merida skoroza 60 má vepředu Duroluxe !? to je taky dost out. Jenže pozlátko v podobě XT komponent, který tam je „zbytečný“, se tím zaplatí.

      Bez změny některých komponent bych nebral ani jeden. Geng by pro měl byl takové pohodové XC a Merida na blbnutí.

      0 0
      • toram  

        Trochu to přiblížim.. čas od času bych jel kolem těch 50–70km.. ale spíš se budu pohybovat v okruhu 20km v lese.. Na bikeparky se nechystam.. možná že tam jednou za rok zabloudim ale nic víc…

        Chci kolo abych mohl lítat po horách..nebát se sem tam něco skočit, ale zase po 50km neumřít..

        0 0
        • Tomcat  

          Tak to kolo tipu Ageng Cult, jen krapet pokopat komponenty. Ty brzdy fakt brrr… ble fuj, to už raději Shimana , ale lepší než Deore.

          Možná bych se nebál ani GT, Giant, Specialized a jiných. V téhle cenové relaci toho je moc a rok starý model by mohl být za super cenu.

          0 0
      • Atilla  

        Cult je pomalu nerozbitný stroj, takže nechápu kecy typu kolo na XC. Nebo porovnáváte kolo podle toho jakou tam dal výrobce vidlici?

        Pokud chceš kolo na blbnutí a skákání bral bych Culta. Znám lidi co ho testujou a to jsou pořádný hovada a ani jednomu se to nepovedlo zlomit. Oproti starší generaci chodí pěkně. TRP brzdy brzdí úplně v klidu. A Těch 70km se dá ujet i na DHčku, takže v tom taky není problém. Jediné co na něm není dobré jsou pláště, ale FA na meridě stojí taky pěkně za …

        Merida bude stabilnější v kudle už jen kvůli položené hlavě a delší zadní stavbě. Durolux? V čem je problém?

        Nejlépe se svézt a potom soudit

        0 0
        • Tomcat  

          Cult je pro mě geometrií pohodlné XC trail kolo. Sem krapet ze staré školy takže full trailXC v podání Banshee, nebo Kony chápu, že je na někoho skoro má Evropský podání XC málem DH mašina.

          Tectro opravdu brzdí v klidu, při ostřejším nasazení už tak ne. Ale ní to jejich účel. Je to lowcost brzda, žádná ENFRDH kotva. Když někdo dá na kolo dražší komponenty. Někde, zase jinde to krapet ošidí. Existujou brzdy levnější, který brděj líp a hlavně člověk nemusí řešit náhradní díly díky celosvětovému rozšíření. A né si hrát na hrdinu alternativní značkou.

          Ad Durolux. Ano chápu SR Suntour je takový hrdina z prostého lidu. Jenže už nejsme pře x lety kdy rozdíl byl u vidlic 25% 50% ceny. Ceny Marzocchi, Manitou, RockShoc šli dolů . Osobně jestli nový Durolux za cca 12 ( nový 2013, né ve slevě, nesundaný z kola), nebo cca 14 za Marzocchi 55 ( taky nová) beru Marzocchi.

          0 0
          • Atilla  

            Takže radši připlatíš a vezmeš marzcchu která je v téhle levné verzi nejspíš taky mazaná vazelínou(podle toho co jsem rozdělával), ale nemá ani pořádnou patronu místo duroloxu? Dobrý.

            Brzdy? Který brzdy v levnější kategorii brzdí líp. Elixiry to nejsou, nějaké 486 taky ne. Nic dalšího za pár co funguje mě ani nenapadá.

            Je dobré vědět že Reign X je taky trail bike

            0 0
          • Atilla  

            Takže radši připlatíš a vezmeš marzcchu která je v téhle levné verzi nejspíš taky mazaná vazelínou(podle toho co jsem rozdělával), ale nemá ani pořádnou patronu místo duroloxu? Dobrý.

            Brzdy? Který brzdy v levnější kategorii brzdí líp. Elixiry to nejsou, nějaké 486 taky ne. Nic dalšího za pár co funguje mě ani nenapadá.

            Je dobré vědět že Reign X je taky trail bike

            0 0
            • Tomcat  

              Jo radši si připlatím za Marzocchi 55 CR mod 2013. Otázkka kolik připlatím protže co tak koukám rozdíl bez slev cca +/- 2000,– a to jde nahnat i jinde.

              Brzdy raději Deore nebo Formula. Já mám favorita jestě jinde ale to je dražší.

              0 0
              • Atilla  

                Ty koukáš na rozdíl u maloobchodníku kde je to 4tis(když bereš že nový SR u dodavatele za 12tis a u bartoníčka 16), ale když se na to koukneš z pohledu velkoodběratele, tak ten rozdíl bude výrazně větší.

                V brzdách mám faforita u saintu, ale cenovka je jinde. Takže o čem se tu bavíme? Jinak ta MZ vypadá pěkně. pokud to nebude vykuchané, jako že jedna noha mazaná vazelínou a v druhé otevřená lázeň. Tak to bude dobrá konkurence pro lyrika.

                0 0
                • Tomcat  

                  Začalo tím, že u Meridy za 60000,– je Suntura 2012 dost low. Kolo za 60 by mělo mít už něco lepšího jenže když tam hodí eyecatcher Shimano XT tak se nelze divit že pak někde šetřej jen na vidli nebo brzdách. Já bych tam zrovna nešetřil.

                  0 0
                  • kubad  

                    uz to nehul

                    0 0
                    • Tomcat  

                      dohuleno :o) letošní sklizeň se obzvláště povedla :-P

                      0 0
                    • Soreno  

                      Jenže má pravdu za tu cenu by tam měl bejt lyrik – když jsem koukal na ceny 2013 tak jsem si řikal že se asi posrali.

                      0 0
                      • Atilla  

                        Jenže se podívej na ceny u ostatních prodejců, to co bylo minulí rok za 50 je teď za 60tis.

                        0 0
                        • Tomcat  

                          I to co bylo minulí rok za 50 je teď za 60tis normálně nemá SR Suntour vidlici. Nebývá divné když tam je FOX, Lyric, Revelation, nebo 55 je běžnější.

                          Ta Suntoura u velkých výrobců bývala v kategorii pod 45 a ještě níž. Napadá mě Mongoose a nějaký XC model od Specializedu. Jinak na lepší kola nepatří.

                          Časy se hold mění Suntour nahoru kvalitou nejde, furt kulminuje. A ostatní šli i o 10000,– dolů . Takže není divné na novém kole kole za 50–60 vidět Fox Flouta s 15mm osou .

                          Ta to Durolux na kole za 60 exotika a opravdu špatný vtip. Ono tedy jak koukám ceny Meridy obecně jsou dost zlý.

                          0 0
                          • Atilla  

                            A co ti přijde na duroluxu tak špatné? Není tam napis fox, co?

                            0 0
                            • JakeF  

                              Jestli ty ho náhodou nejezdíš, co? :)

                              0 0
                              • Atilla  

                                Já mám Totema RC2DH coil takže ne, ale znám lidi co ho mají a strčí do zadku kde jakou Foxu za 25tis, takže nemám důvod ho hanit. Za ty peníze za které se dá sehnat si myslím že nemá konkurenci. Nebo ty víš o vidlici za 10tis co má L-HSC, snižování a 35mm nohy?

                                0 0
                            • Tomcat  

                              Mě přijde? Já to beru jako fakt, že se neosazují. Jen z drbů vím, že zatím je třeba to, že nejsou schopný udělat velkým výrobcům serii xx xxx ks vidlic s poruchovostí například jen xx%.

                              OEM linky už mají obsazené výrobou třeba pro Marzocchi , pokud dotáhnou kvalitu na ostatní . Tam se počítá i ta poruchovost , bude cena stejně jako u ostatních výrobců.

                              0 0
                              • Atilla  

                                MZ od dob co jí přesunuli do Asie taky 2× bezporuchová není a dávají jí na kola. A když občas nějakou MZ OEM rozdělám, tak bych blil.

                                0 0
                      • kubad  

                        se podivej na ofiko ceny a neser tady hrusky s jabkama

                        0 0
                        • Soreno  

                          ?? ti zaskočila kost – prostě za ty prachy se mi to zdá drahý a jestli myslíš prodejní cenu šuntoura tak vím, že za ty prachy nee.

                          0 0
                          • logoman  

                            10× radsi „šuntour“ s tlumenim nez nejaky ojebany lyrik s nastavenim tak max odskoku.

                            0 0
                            • Tomcat  

                              Tak jo udělej hrdinu kup si Meridu za 60 ostatní chudáci si koupí Canyona za 55 s Foxem nebo toho příšerné Lyrica za 45 :o)

                              0 0
                              • Atilla  

                                Mě do toho vůbec netahej. Když se prodával S SX s domainem za 70tis, tak proč by se nemohla prodávat merida s duroluxem za 60tis? S tvým přístupem by se nic jiného než Canyon neprodával. Mě je to fuk já si kolo vždy postavil.

                                0 0
                                • Tomcat  

                                  Jasně když se prodával. Já pamatuji taky XC bez odpružený vidle ještě za 30k+.

                                  Jenže on se už nevyrábí a tahle Merida ano. A za těch 60k a to špatný je moc.

                                  0 0
                                  • Atilla  

                                    Specialized SX Trail FSR 2012 83tis s Van 36 R, tlumič vanila R a elixir brzdy. To ti přijde v pohodě?

                                    0 0
                                    • logoman  

                                      Pro nej je dulezity aby tam bylo napsany fox/RS ty pismenka za tim uz nerozlisuje … :)) R nebo RC2 koho to zajima? :))

                                      0 0
                              • logoman  

                                Ja bych taky koupil canyona ale torque, strive uz zadna hitparada neni …

                                0 0
                          • kubad  

                            jo pristi rok bude veselo s cenama :-)

                            0 0
        • TheJD  

          Když takhle mluvíš o Cultu tak mi to nedá a musím se zeptat. Co si myslíš o tom nižším modelu (2.0), i 2011? Chci si v blízké době koupit první FS kolo na hrubší zacházení, ale nevím co to odpružení. Díky

          0 0
          • Atilla  

            Nejsem si jistý jestli model 2011 měl už předělané čepy, ale můžu to zjistit. No, není tam teleskop. sedlovka a je tam horší vidle, ale ta kdyby se předělal na olej, jako to dělali u stormu, tak by to nemuselo být špatné, protože storm překopaný docela chválili. Tlumič nemá platformu, pokud je tam s low kompresí, tak by mohl chodit pěkně, ale nevím jak hodně bys platformu používal, někdo s tím cvaká furt. Já na to za léta na RP23 šáhnul párkrát. Můžu ti sehnat kontak na týpka co ho jezdí, takže by ti k tomu řekl víc.

            0 0
            • TheJD  

              Moje chyba, myslel jsem 2012. Každopádně díky za info. Osazení je bezproblémové, jen jsem nic nevěděl o té vidlici a tlumiči. Takže říkáš, že to není žádný provar. To by bylo ideální. A bez té platformy bych se obešel. Ještě jednou díky za info.

              0 0
              • Atilla  

                Tak je víceméně jasné, že ta foxa bude chodit na 3.0 líp. Ale zase o 20 tis navíc za vidlici a sedlovku. Sedlovku koupíš za 4tis, takže ti zbude 16tis na vidli a za to můžeš mít lyrika, nebo třeba tu 55 CR a tuhostí na tom budeš líp, než s fox 32. Zase by jsi musel koupit nový přední náboj. No je to dle preferencí. Jezdit se na tom určitě bude v klidu. Ale je je otázka jestli do toho ty prachy dřív či později stejně nenarveš.

                0 0
                • TheJD  

                  No jasně , že narvu, ale pro mě zatím není taková brnkačka ani nějakých 35k na ten nižší model, takže v tomhle si moc vybírat nemůžu. Jde mi hlavně o to, aby to fungovalo, což by problém být neměl jak píšeš.

                  0 0
                  • Atilla  

                    Nejlíp vyzkoušet, tak i tak aby ti to sedlo. Ono se jezdí i suprově na HT. Každý chce něco jiného. Než vrazíš nemalé peníze, tak se opravdu vyplatí zajet někam kde ti to půjčí a nastaví. Jedině tak zjistíš, že je to takové jaké sis to představoval. Obzvlášť jestli je to tvůj první full.

                    0 0
                    • TheJD  

                      Taťka jezdí Canyon Nerve XC, párkrát jsem se taky svezl a je to jiná liga, ale každopádně bych budoucí kolo rád předem vyzkoušel. Možná uděláme výlet do Jizerek.

                      0 0
                    • svářeč  

                      přesně jak píšeš:-)

                      a protože já to udělal uplně jinak,prostě vybral bajk z netu a objednal,byl jsem překvapen,co mi přišlo za houpačku.

                      nyní zvažuju ještě pořízení HT,páč rád jezdím rychle.

                      0 0
                      • kubad  

                        kup si fulla co funguje a neres :-)

                        0 0
                        • svářeč  

                          neřekl bych že r… nefunguje,jen jsem zřejmě zbitečně skočil do velkýho zdvihu.

                          na žádnýho fulla nedám nosič,když jedu na více denní výlet,hodí se.

                          btw:kdyby nebyl konec roku a tím spojené povinnosti státu,beru okamžitě LV o kterém se píše výš.nosič v tom případě neřeším:-D

                          0 0
    • logoman  

      Jak jsi velky? http://www.lyze-kola.cz/…on-velm.html cena se mi zda dost podezrela. Ale pokud by ho opravu meli tak kup tesicileti :D

      0 0
      • Tomcat  

        Testovací modely Specialized se za tuhle cenu oprvdu o hodně nižší prodávaly. Hlavně je to 2010 mě to nepřijde moc divný.

        0 0
        • logoman  

          Na to jsi prisel jak?

          0 0
          • Tomcat  

            Hodně se toho napovídalo na tohle téma ve vláknu na téma jeden prodejce Specialized z Liberecka kterému až od pusy práší, co měl „vše sladem“ a pak skutek utek…

            Aktuální výprodej startoval na 7×-9× tak mě nepřijde zas tak divný, že po třech letech je za 50.

            0 0
            • Atilla  

              Hlavně s tou jejich úchvatnou vidlicí.

              0 0
            • logoman  

              Takze JPP, jasny.

              0 0
              • Tomcat  

                Prdlaj, najdi si to tady sám. Klíčová slova už znáš.

                0 0
                • logoman  

                  Ty ses proste LOL Adresa: „Prodejna a veškerý osobní i písemný styk a zasílání balíků:

                  Kolínská 253,Uhlířské Janovice 28504

                  IČ:44705662“ …

                  Docela rad mystifikujes, ze? Ted je otazka zda vedome nebo jen placas nesmysli :)) Sis to predpokladam popletl s Bradskym, ze?

                  0 0
                  • Tomcat  

                    Opravdu myslíš, že si já stojím na uších?

                    1. Já: Testovací modely Specialized se za tuhle cenu opravdu o hodně

                    nižší prodávaly. Hlavně je to 2010 mě to nepřijde moc divný.

                    1. Ty: Na to jsi prisel jak?
                    2. Já: Hodně se toho napovídalo na tohle téma ve vláknu na téma jeden

                    prodejce Specialized z Liberecka kterému až od pusy práší, co měl „vše sladem“ a pak skutek utek…

                    Aktuální výprodej startoval na 7×-9× tak mě nepřijde zas tak divný, že po třech letech je za 50

                    Ta cena je naprosto normální na 3 roky starý model který nepatřil do normálně v sezóně prodávané serie. Nevidím v tom žádný problém.

                    0 0
                    • logoman  

                      Z tvych prispevku se tezko pozna co myslis. Pokud to myslis takto dava to vetsi smysl, ale stale jen delas zavery na zaklade JPP a dokonce na nekoho uplne jineho. Vyhodnost nabidka at si kazdy zhodnoti sam. Za 50k carbon ram se mi zda super. Ale jestli nekdo kupuje podle rocniku …

                      0 0
                • Vilém  

                  Osobne taky moc nechapu co tu pises. Co do toho tahas nejake testovacky, prodejce v Liberci atd?

                  0 0
    • TheJD  

      Za podobnou cenu by jsi dostal od Canyonu výše zmiňovaný Torque EX nebo, pro tebe asi vhodnější, Strive.

      http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

      0 0
      • toram  

        Jo ten Canyon je pěknej. Už jsem na to koukal a je to další z možností..

        0 0
      • jeniiiik  

        Pro Strive bych taky hlasoval, parádní je Reverb Stealth s vedením hadičky vnitřkem rámu.

        0 0
    • hctr  

      Idelani na to co pises by mohl byt treba reign.

      http://www.giant-bicycles.com/…13812/62998/ slevu 10% ti daj asi kdekoli a za ty usetrene penize muzes kpupit treba x9 sadu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.