• snas89

    Letos jedu poprvý Krále Šumavy.

    https://www.authorkralsumavy.cz/…n/mtb_pr.asp

    Jedu tu 104 Km trasu.

    Na co se mám těšit? Jak je to s technikou? Dá se to jet celý na oči? Na co dát pozor?

    (např. Hvězdu na Sudetech během závodu nedávám…už jsem dost prošitej tou dobou a bojím se:))

    0 0
    • Rychlej turista  

      Co neprojedeš, to projdeš. Na výsledný čas v dlouhém závodu to prakticky nemá žádný vliv.

      0 0
    • Kacko  

      Pokud nebude pršet, tak je to v pohodě, technika začíná po 50km a končí cca na 80km, ale nic hrozného.

      Jediný složitější je sjezd ze Svatoboru: https://strava.app.link/ZkbsDMo528, ale hvězda mi přijde technicky složitější.

      Bacha jen na to, že ke konci se napojují pomalejší tratě a chce to být ve střehu a trochu ohleduplnost.

      0 0
      • snas89  

        dík…

        Na výsledek nejedu.

        Mě šlo jen o to, abo to nekde ve sjezdu nerozpálil a pak zjistil, že zastavím až o strom:D

        0 0
        • Kacko  

          Nevím jak letos, ale jezdí to docela dost lidí, většina pravidelně a tak stačí jet podle ostatních. Trať je perfektně značená a není nijak extra zákeřná – třeba oproti Malevilu, kde jsou po startu užší místa atp.

          Pokud ale bude pršet, tak je to hned opak, jsou tam kořenové a kamenité výjezdy i sjezdy.

          Třeba ten Svatobor sjezd byl loni tak trochu na kořenech a hrabance, napřed 40% dolů přejde do cca 20% při kterých je zatáčka, to na blátě bude sranda :)

          0 0
          • wishpull  

            Ten Svatobor je opravdu jediný technický místo, jinak jsou to rychlý sjezdy, kde se ale při troše nepozornosti můžeš dostat mimo trať. Potom je tam kořeno kamenitý sjezdíčej k prvnímu brodu, ale nic srovnatelnýho se sudetama. Od loňska je ale nová trať, která je fyzicky mnohem náročnější, treba druhej výjezd na cca 15km ( po bufetu) se 3× utáhne. Pak jsou tam 2–3 pasáže v kopcích, které jsem v závodě nevyjel ( cca 47km- od potoka, 67– Volšovská stráž, a kus za Svatoborem) to se mi na minulých tratích nestávalo. Ale je to pro mě krásná trat a závod, příjemní lidé všude. Jen je škoda, že letos nebude po vyhlášení žádný program- COV…

            0 0
        • vt  

          Na to rozpalovani bacha, loni nekde v pulce po otocce za bufetem byl takovy nevinny rychlo sjezd po lesni ceste, ktera byla vsak cerstve prekopana vodni strouho, kdyz jsem projizdel, tak uz tam byla sanitka, coz mne asi zachranilo, i tak jsem to dobrzdil jen tak tak.

          Jinak technicky je jetelny vsechno uplne v pohode, nepamatuju, ze bych slejzal … coz delam na Sudetech bezne.

          0 0
          • mrozu  

            Nevím, jestli myslíš to samý, ale taky si vybavuju jeden hnusnej neoznačenej výkop ve sjezdu někde v první polovině trasy, před kterým jsem to sotva ubrzdil, ale ne všichni měli to štěstí, dalo se tam docela dobře rozsekat. To byl docela fail, doufám, že letos už to bude OK.

            Jinak pěšky se chodí spíš do kopce, slejzalo na pěšince s vracečkama pod Velharticema a docela zabrat dal i jeden brdek chvíli předtím: https://www.strava.com/…nts/20740319?…

            0 0
            • Haryk  

              Ten výkop je za občerstvovackou v Keplich. Loni tam borec zrušil rám. Ale podařilo se mu to vyreklamovat.

              0 0
            • vt  

              Jo, to je ono. Oznaceny to bylo a jeste tam signalizoval poradatel … ale takovejhle prikop jsem stejne necekal :-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Příkop je tam furt a dál ještě další už ne tak hluboký. O kus dál je louže s bahnem po náby, lepší objet lesem.

                0 0
              • abel  

                bylo to značený a u rygolu mávala holka v reflexní vestě. když jsem tam jel druhej den, tak už tam nikdo nestál ani žádný varování a málem mě to vytrestalo:-)

                0 0
        • hovado_cz  

          tratě na Králi pořadatelé od nebezpečných bordelů „čistí“ (takže pokud nepřijde zítra tornádo tak by tě žádný stromy přes cestu ve sjezdech neměly překvapit). Kratší trasy jezdí i děti na kolech z Dekáče, takže žádný drámo. Teď nedávno jsme se s kamarádem shodli, že pověst kterou měl Král před deseti lety ji měl jen proto, že se to jezdilo na pekelných hajtrách a málokdo měl kotouče. Aktuálně je to takový +/- KPŽ :-)

          0 0
    • snas89  

      …a jak to vidíte s počasím na sobotu?:)

      0 0
    • pedro44  

      Nemá někdo trasu 70km v gpx souboru?

      Děkuji

      0 0
    • Smazaný účet  

      Vypadá to, že vrchol Stráže a Svatoboru se nepojede. U Stráže je to fuk, to stejně nastálo za nic, ale Sva je škoda. Tím odpadá i kus technickýho sjezdu od rozhledny.

      Technicky král až tak náročnej není, ale profilově tahle a loňská verze ano. Sjezdy jsou spíše rychlý a po širokých cestách. Někde jsou hluboký louže a brody je lepší nejezdit, protože dobráci staví hráze a bývá tam dost vody.

      0 0
      • André Vebr  

        Dobráci na Králi stavěli hráze co pomatuju, vody bylo dost a brody jet šly všechny :)

        0 0
        • brtníček  

          Důležité je do brodu nenajet moc rychle a mít zařazený lehčí převod a projel jsem vždy.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Dulezity je do brodu nejet vubec, nebo ti vyplachne namazanej retez. Jedine jestli bude kolo jak koule bahna, pak to muze byt ok. Podivej se na to jak jezdi spicka. Vsichni nosi kolo nad hladinou.

            0 0
            • abel  

              nikdy jsem s tím neměl problém.

              0 0
            • brtníček  

              Beru to vždy jako výlet ambice nemám, takže když tak nemůžu na občerstvovačce, ale z pěti účastí jsem to dělal jednou.

              0 0
            • vt  

              Tech 10m ve vode ti nic nevyplachne.

              0 0
              • Kacko  

                No u Nemilkova taky radši nosím, moc si nepamatuju kdy tam bylo vody pod kolena a jet pak 70km s nějakým problémem..

                0 0
                • vt  

                  Hele fakt nevim, nejak odborne zmerene to nemam, ale IMHO par metru ve vode nemuze nic s retezem udelat. Jet 1km v desti je daleko vetsi zatez na mazivo.

                  0 0
                  • orm  

                    Jde o to, ze se ti voda tlakem natlaci do mist, kam by se normalne pri desti nedostala, treba do lozisek zadni stavby nebo do naboju.

                    0 0
                    • abel  

                      tak je potřeba mít ložiska v pořádku a nedlabat na to. mám standartně všechny ložiska napraný vazelínou, až to z nich leze. dělám to i u novejch, nejen při servisu.

                      poslední dva ročníky jsem jel s kolama superstar a po brodech netknutý, s prachem to už je horší. holt angláni si s vodou víc rozuměj.

                      0 0
                      • orm  

                        Jde i o to, ze ta voda zustane v ramu na vnitrni strane lozisek a pak to tam cele rezne. Pak se podivej treba na zatesneni orechu. I tam ti muze natect voda, ikdyz treba ne do lozisek, ale zustane tam.

                        0 0
                        • abel  

                          do prostoru volnoběhu se mi dostává prach (vazelína sčerná), takže ten prostor si hlídám.

                          no a třeba o shimano středech škoda mluvit, nahradil jsem nezakrytý origo ložiska zakrytejma, nacpal vazelínou a mám klid min. na sezonu.

                          0 0
                          • vt  

                            Hod odkaz, dik

                            0 0
                            • abel  

                              na ten střed?

                              origo rozměr 24/37/7 označení MR 2437–2RS.

                              nebo běžně dostupný ložiska 25/37/7 6805–2RS, pak se vyhodí ten krycí kroužek a neobejde se to bez úpravy plastovejch krytek.

                              nakupuju zde: http://www.tobex.cz/…loziska.html

                              je možný zvolit čínu (mě stačí) nebo japonský několikanásobně dražší, vidím tam i keramický…

                              0 0
                              • abel  

                                pardon nák jsem to pomotal: origo je 25/37/6

                                0 0
                                • vt  

                                  Dik. Zacinaji mi vrzat, tak to po sezone zkusim.

                                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak jasně je to výzva brod projet. Normálně bývá v Nemilkově vody tak po kolena. Teď je na Šumavě vody dost a klidně tam může s přidanou hrází být vody po pás. Je to na nějakym 30km a do cíle ještě 70. Já to nosim a každej ať si to dělá podle sebe. Tak si to všichni v sobotu užijme.

                    Peace

                    0 0
                    • orm  

                      Ja jel krale 2×. Poprve v roce 2011 a bylo celkem chladno. Vim, jak mne to pak sralo, ze musim jet tech nekolik desitek km v mokrejch hadrech a tretrach. Kdyby ty brody byly na konci, tak by mne to tolik nevadilo.

                      0 0
                  • Kacko  

                    Taky to nemám změřené, ale zkoušet to nechci :) Ten potok je rozvířený a mikropísek se dostane všude. Ale každý ať si to jede jak uzná za vhodný :)

                    0 0
                    • brtníček  

                      Když vezeš kolo na tažným v dešti myslím, že je to horší než dva body. A letos už jsem to vezl v dešti dostkrát. :-)

                      0 0
                      • Kacko  

                        A pak jsi nasedl a jel 70km závod na špinavém kole? :) Já bych ho teda napřed dal trochu do kupy.

                        Na to není na takhle krátkém závodě čas a pokud si můžu vybrat kolo suché, nebo mokré, tak volím suché. Vůbec mi nevadí to proběhnout, naopak si schladím nohy.

                        Ale každý ať si jezdí jak chce, je mi to buřt, hlavně když to vyhovuje a funguje.

                        0 0
      • wishpull  

        No podle aktuální mapy tedy stráž určitě ne( to je dobře, já ji nevyjedu) a SVTBR se asi těsně pod vrcholem objede zleva , prý se to vloni nelíbilo provozovatelům hospody, myslel jsem , že je jen přeložený bufet, ale asi se přes vrchol nepojede, škoda toho sjezdíku, potěšil a rozptýlil, jinak výjezd nebude o nic snazší.

        0 0
        • abel  

          hlavně přibyl bufet ve vsi před svatoborem. vloni mi tam došla voda a to stoupání byl pro mě horor.

          0 0
          • Kacko  

            soucítím, mi došlo pod Svatoborem všechno, nevim proč jsem si myslel, že na 56km bude občerstvovačka a tu na 40km jsem projel :)

            Jinak kde budou letos občerstvovačky, jak se ty obce jmenují? Nějak to z té mapy nedokážu vyčíst.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Bufet a servis nebude na Svatoboru, ale po sjezdu ze Straze ve Volsovech. Pred prejezdem hlavni silnice co jsou ty schody.

              0 0
              • Kacko  

                Supr, to se hodí, díky.

                0 0
              • abel  

                tak přesně u těch schodů jsem přemýšlel, jestli si někomu za plotem neřeknu – měl jsem už na dně flašky. a vůl si neřek:-(

                0 0
              • wishpull  

                A nevíš kde bude ten ve Velharticích?

                Vloni jsem ho vůbec netrefil, ještě že mi jedna paní dala bidon co měla pro svého závodníka a on si ho nevzal.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Loni si bufet ve Velharticich vubec nevybavuju. Mozna tam ani nebyl. Tipuju, ze bude pod hradem na parkovisti, ale tohle nevim.

                  0 0
    • Zeppelin  

      Minulý rok jsem jel 50 km trasu. Bylo to poprvé a trochu jsem se zděsil, když na startu řekli, že jsou nové trasy a zřejmě za historii Krále nejtěžší. Neznam předchozí, ale sahl jsem si na dno. Furt jenom do kopce (jako fakt kopce), a když už se modlíš, ať to skončí, tak se to zvedne ještě víc. Ale jako nepřipravem a netušíc jsem se udržel v první polovině :-)

      Technická ta krátká trasa moc nebyla, možná před brodem, spíš to bylo hodně do docela nepříjemných kopců.

      Mrzí mě, že to kvůli nafouknuté koroně odložili a teď v sobotu jsem pryč, jinak bych jel.

      Hodně zdaru a hlavně bez defektu! A že jsem tam pár roztržených řetězů potkal…

      0 0
    • snas89  

      Tak..jsem rád, že se to tady plní tipy…:)

      Shrnu 105km trasu. Můžu vás teda poprosit o info kde co bude? (doplňujte dle libosti..)

      cca 15. km: občertvovačka Brtí

      druhej výjezd na cca 15km ( po bufetu) se 3× utáhne

      cca 28. km: občertvovačka Zahrádka/Braníčkov

      cca 30. km brod, který někdo doporučuje přenýst

      cca 40. km: občertvovačka Keply

      Výkop ve sjezdu za občerstvovačkou, tak bacha:) Další už ne tak hluboký. O kus dál je louže s bahnem po náby, lepší objet lesem.

      cca 65. km: občertvovačka Volšovy po sjezdu ze Straze. Pred prejezdem hlavni silnice co jsou ty schody.

      cca 80. km: občertvovačka Velhartice

      cca 87. km: občertvovačka Podolí

      Máte prosím někde k dispozici výškový profil tratě? Na webu jsem ho neviděl.

      0 0
      • Kacko  

        Letošní ne, ale loňský bude 99% podobný https://www.strava.com/…nts/20690367

        0 0
      • wishpull  

        Pozor ty brody jsou u 2, asi 1km od sebe, tam a z5. Nejtěžší kopec je Svatobor na65, ale hodně se příčí výjezd na Bartolomějě ( 2km dlouhý, po posledním bufetu), jsou tam 20% pasáže. Potom ještě není jen sjezd ale takové houpavé protivné terény, kde se musí dost přišlípnout. A nakonec po posledním sjezdu je krátká asfaltová stojka, kde hodně lidí dostává křeče (3km od cíle).

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tohle je ten první brod – je po bufetu v Braníčkově a sjezd k tomu krapet drncá. Hlubší je druhej brod v Nemilkově po asi 2 km. Jinak potvrzuji to co píše wishpull. Kopec na Bartoloměje je těžkej a kdo je vyprášenej má tam dost. Svatobor je dlouhej, ale milosrdnej, není tak prudkej. Horší je pro mě kopec za brodem v Puchverku pod Keplema, pak u Břetětic a kouše již zmíněný asfalt před cílem v Soběticích.

          0 0
        • UHU  

          stojka :)

          0 0
    • Vítekbiker  

      Ahoj, nemáte náhodou někdo volné startovné na sobotu, popřípadě o někom nevíte, kdo má zeplaceno a nemůže jet ? Díky

      0 0
    • robb  

      Jak je to s parkováním? Já jezdíval vlakem tak jsem to nemusel řešit. Bývá tam místo i kolem osmé nebo radši dorazit dřív.

      0 0
      • plachťák  

        Místa na parkování je v Klatovech dost. U Kauflandu nebo u Alberta jsou parkoviště a pak je to na půl cesty jak na start tak z cíle.

        0 0
    • robb  

      Tak jak se vám dnes dařilo? Doufám, že všichni dojeli bez pádů.

      0 0
    • hovado_cz  

      Snasi, nebyl si ten co “zakufroval”? :-)

      0 0
    • Kacko  

      Bylo super, trochu bláto a morko, ale nic hrozného. Na mě brutál hic, těšil jsem se na déšť, ale začal až někdy po 14h.

      Překvapení bylo, že zůstal kus sjezdu ze Svatoboru. Některé kaluže celkem zákeřný.

      Kolem 90km byl zrakvený borec a jela pro něj sanitka, tak snad nic hrozného..

      Nakonec 116., 47. kat, což považuju za úspěch. Z cca 420 lidí dojelo 288.

      0 0
      • saxanajam  

        Dojelo minimálně 289 :-), já mormálně dojel, ale v cíli mi to nenačetlo čip. Podle času z kompjůtru kolem 185 fleku, přemýšlím, jestli to mám řešit a někam psát, nebo to hodit zahlavu.

        0 0
        • Kacko  

          Aha, bral jsem info ze soft sportu. To bych se ozval, třeba bude stačit email.

          0 0
          • saxanajam  

            No právě, já na to přišel až později doma. Říkám si, kouknu na Sportsoft, jak jsem vlastně dojel a vidím, že jsem ještě na trati :-). Ale mezičasy se načetly, chybí jen cíl.

            0 0
      • wishpull  

        Na mě bylo taky vedro , po startu padlo pár kapek a pak nic. Asi jsem přepálil začátek, holt první závod letos. První náznak křečí se ozval u toho Puchwerku, a kously mě při výjezdu pod Stráž, tak jsem si musel vystoupit ze skupinky. Neměl jsem podporu a tak jsem musel 4× stavět dolejvat bidon a pak mi to v cíli chybělo, v tom kopečku v Soběšicích jsem svýho soupeře v dálce viděl taky se zmítat v křeči, ale už jsem ho nedojel:( chybělo 36 s.

        0 0
    • snas89  

      Tak pro pobavení posdílím svůj průběh…:)

      Bylo to asi poprvý v životě, kdy jsem byl na závod fakt připravenej (moc je nejezdím): kolo vyleštěný a po servisu, všechny věco předem sbalený a nachystaný jak na sucho, tak na mokro. Gely na závod, ionťák, po závodu regener.

      A bylo to taky poprvý v životě, co jsem si zpaomněl vzít na závod bidon, což jsem zjistil chvilku před startem:D

      Letěl jsem na registrace/in­formace (neměli) a tak be bidonu rychle na start…samozřejmě jsem už všechny potkal po startu v protisměru:)

      Řekl jsme si no co…na náměstí kousek, projedu startem a snad je nějak doženu.

      Začal jsem teda stíhačku s mankem cca 10 minut. Nikdo v nedohlednu a dobrovolníci mě posílali docela různě…tak jsem se po nějaký době konečně chytl nastříkaných značení a už plný radosti stíhal s vidinou nějakým posledních…

      Co čert nechtěl, zase jsem někde blbě odbočil a po cca 30km (bez bidonu a pití, už docela uřícenej) se objevil znovu na hřišti v Klatovech:D

      Pán ze stanu mi dal alespoň petku magnesky, která se jakžtakž do košíku vešla a poslal mě cestou na nejbližší občerstvovačku a díky němu jsem to i našel…to už na trati byli i lidi ze 70km trasy, tak jsem měl radost, že i když s poctivým mankem, tak alespoň konečně jedu s někým na trase.

      Popravdě jsem to měl dost na morál se takhle vyšťavenej a nasranej znovu vydat na trať:)

      Ale zpětně jsem rád, že jsem jel.

      Chvilku jsem přemýšlel, že si i tak dám stovku, ale nechtělo se mi zase odjíždět od lidí a jet tu část navíc zase sám (a při mým štěstí zase někde zabloudit). Nakonec jsem to dojel společně se 70 a díky bloudění mám i tak nájezd přes 100 a převýšení 2 500.

      V cíli se mi čas normálně započítal, takže jsem jim pak dal vědět, že mě mají vyřadit a příští rok si dám reparát:))

      Jinak trať mě překvapila, čekal jsem ji náročnější. Bylo to spíš takový trochu výživnější KPŽ. Spíš náročný na fyzičku, než techniku.

      S mým malým nájezdem (loni a letos) jsem dost tlačil. Ale komplet trať v pohodě jetelná na oči.

      Všechny brody jde v pohodě přejet.

      V jednom sjezdu v polích jsem šel málem dolů. Malý bahnitý žláběk v trávě, pláště se naštěstí kously a podržely…

      Těsně přede mnou šel někdo v podobný situaci přes v docela rychlosti, ale posbírali jsme s ním jeho věci a jel dál…

      Pak jsem jel okolo sanitky. Prý nějaký 70ti letý zlomená klíční, nebo pánevní kost. Asi vím o koho jde. Chvilku jsem na trati dva starší potkával a ve sjezdu byli docela brzdy, tak ho možná někdo chtěl předjet a potkali se? (nevím).

      každopádně mu přeju, ať to má i vzhledem k věku bez komplikací.

      0 0
      • vt  

        Super, vic zazitku nez kdybys vyhrat! ;-)

        0 0
      • Kacko  

        Pěkný, jsem si říkal kdo to proti nám jede po chodníku :D

        0 0
        • snas89  

          Mel jsem to hned otocit a zaradit se na konec.

          Dnf neresim a aspon bych si to rovnou odjel v klidu… no ponauceni pro priste:)

          0 0
          • Kacko  

            Stane se, alespoň máš super zážitek :)

            Něco podobného se nám stalo s polovičkou na Malevilu :) Jela 45 a přijeli jsme pozdě. Jak byla v nervu, tak projela startem a drtila peklo. No a já stojím na startu a říkám si „nejede opačné?“ :D

            Tak lidi začali křičet ať to otočí, ale neslyšela. Došlo ji to až když byla asi kilák daleko v provozu, ale otočila a závod si zajela. Taky říkala že bez lidí to bylo peklo.

            0 0
      • USPS  

        To je na film „Maléry pana .......“ :-))

        0 0
      • Mikikuba  

        Slušná groteska ale palec nahoru žes to nevzdal!

        0 0
      • MilanT  

        ***** chlape,Ty máš morálku.

        Já bych nasranej, po 30km být znovu v Klatovech, šel do zázemí a celou zbývající dobu závodu špačkoval :-)

        Na druhou stranu, bidon bych v této situaci nesháněl a risknul to.

        Jenže Ty jsi jel 100km, to by bylo fakt peklo bez pití na první občerstvovačku.

        Jseš dobrej

        0 0
        • mrozu  

          Prvni obcerstvovacka byla relativne brzo a dojet na ni bez piti nebyl zadnej problem. Problem by nastal az se zjistenim, ze na prvni, druhe, dokonce ani treti obcerstvovacce zadne bidony nemeli :D

          0 0
      • volyn  

        Za tri tydny se jedou Sudety, tak muzes udelat reparat, at mas fajfku

        0 0
        • snas89  

          Tenhle vikend malevil, pak trans brody a pak sudety…

          A to mi se zavodenim pro letos staci.

          0 0
    • Ow3n  

      Tady se můžete mrknout kudy se letos jelo :-) Všechny tratě :-) https://mapy.cz/s/cotutuceno Fotky by měli být cca ve středu na ktfoto.com

      0 0
    • robb  

      Letošní ročník přesunut na konec Srpna

      https://mtbs.cz/…kovka-zavody#…

      0 0
      • brtníček  

        Závod už jsem nejel x let, ale tento termín a vzpomínky mne snad na start dostanou.

        0 0
      • Zeppelin  

        Přemýšlel jsem, jestli s registrací nepočkat kvůli eventuelním testům nebo snad požadavkům na očkování, ale teda v hloubi duše doufám, že nic takového nebude třeba. Tak jsem to tam poslal a po roční odmlce si zopakuji 50 km trasu, která byla dost výživná… Respekt všem, co jeli a jedou ty delší. I na té krátké jsem si prvně v životě sahl na dno.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.