• ladias

    Ahoj. Má už někdo info o nových trasách? Offiko jsem nic nenašel. Kuloáry se nese, že to bude hodně překopaný a prý i o dost náročnější. Rád bych si porovnal profil loňské a letošní dlouhé.

    0 0
    • Kacko  

      Na webu je nástřel trasy a na fb večer dávali výškový profil. Podle něj se nejvíc těším na 70km.. ☺️

      0 0
      • ladias  

        Ty hrubý mapy jsem našel, ale ten profil ne. Nemůžeš hodit odkaz?

        0 0
    • hovado_cz  

      Je to venku

      0 0
      • ladias  

        Nevíš jestli je to včetně toho zrušenýho Zhůří, nebo po zkrácení?

        0 0
        • wishpull  

          JInak pro zajímavost na prvních 45km 1800vm( barometricky) , takže to přes 3km bude mít určitě, na Svatoboru ( 65km) mi to dávalo podle mapy.cz už 2650.

          0 0
        • wishpull  

          Jo a Zhůří je nahrazeno jiným úsekem( takobvý motání kolem Petrovic, nebo tam někde), takže to není ani kratší ani nižší.

          0 0
    • roman 3D  

      je vypsaná kategorie e-biků či budou namícháni mezi startujícími?

      0 0
      • MnemonicJ  

        Je to v těch propozicích: Není povoleno použití elektrokola.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • wishpull  

      Ahoj

      tak jsem v pátek projel téměř celou (před Velharticemi jsem nejel po trati kvůli vybité baterii v mobilu) dlouhou, bude to něco! Minulá trasa proti tomu je rodinný výlet. Navíc to je dost rozbahněný, což asi bude i při závodě, takže ani na rovnějších úsecích si nejde odpočinout. A jsou tam min 2 místa, který jsem nevyjel. Nejhorší je kopec Volšovská stráž cca 50km, před Svatoborem,

      0 0
      • mattew1  

        Straz je vorisek :) ale je to asfalt ne ?

        0 0
        • wishpull  

          Ani náhodou, začíná to po louce, pak lesem, závěr kamenitá cesta se strašným sklonem, Jel. jsem celou dobu na pohodu, ale stějně jsem to nevyjel. nejsem sice elita,ale na Krali jsem netlačil. na minulé trati .

          0 0
      • McBlacky  

        Na Krali bylo bahno snad vzdycky, nekdy az tak ze prvnich 20–30 to prolitlo a od 100–200 fleku dal se to i nosilo skrz ;)

        0 0
        • abel  

          akorát vloni to pěkně prášilo.

          0 0
        • wishpull  

          To pořád vzpomínáš na 2009, kdy pršelo celý týden před. Taky 2013 byl dobrej, ale to chcalo až při závodě.

          Letos snad čt pá nebude voda, pak asi jo.

          0 0
      • Raf  

        Nemáš trasu v .gpx?

        0 0
      • Smazaný účet  

        Letos to bude pro mnoho lidí překvapení i na krátké. Dal jsem na dlouhou radši 32 zubů převodník.

        Volšovka se jede pěkně v terénu, Svatobor částečně po asfaltu. Nevím kudy se bude vyjíždět do Velhartic, ale jestli po serpentýnách k hradu, tak to potěš :)

        Bude to maso.

        0 0
        • robb  

          Počasí bylo fajn. Na krátké mělo jednopřevodník dost lidí. Já byl několikrát rád za 22×36.

          0 0
    • vt  

      Jedu na KS az rano – vite nekdo jak to je s prezentaci? Muzu tam i s kolem? nebo se tam da dat kolo do uschovy?

      0 0
      • Raf  

        Tak prezentace je na tom hřišti zase ve stanu, tak tam s kolem snad problém není :)

        0 0
    • Fazzy  

      Měl by někdo info jak to vypadá aktuálně s blátem? Především na krátký trase.

      0 0
      • Smazaný účet  

        V lese a na lesních cestách je sucho nebo vlhko. Polňačky byly ve čtvrtek s bahnem a louky jsou podmáčený. Stav okolo Sušice a výš na Šumavě. Kolem Klatov je vždy mazlavý bahno, nebo nějakej jíl a ten bordel drží a lepí fest.

        0 0
    • Kacko  

      Bylo celkem sucho, 105 byla cca o hodinu náročnější.

      0 0
      • bosmilan  

        Takže to bývalo rychlejší a jednodušší?

        Já jel letos poprvé.

        0 0
        • adam1  

          Kolega jel 70 (už po 3tí)a letos měl pocit že se jelo pořad do kopce:)údajně nejtěžší závod co zatím jel .(kolem 180)ostatní tratě nevím

          0 0
          • Raf  

            Jel jsem jen loni a letos dlouhou a to se nedá srovnat. Minimum asfaltu i pocitově i hladkých šotolin, dost kamení, kořenů, pár ostrých výjezdů, které v té části trati asi znamenaly pro velkou část startovního pole tlačení. Určitě náročnější než Šela a asi i než Drásal.

            Části mi připomínaly hřebenovky z Trilogy, jedeš po rovině 10 km/h, místo 30 km/h, protože to tam prostě nejede :)

            0 0
            • wishpull  

              JJ nejhorší byla ta táhla nekončená lehce nakloněná rovina před Velharticema ( cca 75–80km) tam to teda vůbec nejelo.

              0 0
        • Kacko  

          Jel jsem 105 potřetí a náročností úplně jinde. Byl to vždy těžší závod, ale teď to dostalo novou úroveň. I Bubilek který dojel druhý ji označil o dva levely těžší. Např na vyjezdech jsem si dal PR a přesto o půl hodiny horší čas.

          Doufám že to nechají takhle těžké, jen napojení střední trasy bych dal víc ke konci. Borci ve sjezdech nás hodně brzdili, dřív byly sjezdy po napojení jednodušší, takže i borci ze střední se to nebáli pustit.

          0 0
          • štája  

            To moc takhle nejde říct, záleží s jakou části startovního pole z jiné trasy se zrovna potkáš. Já jel střední a brzdili mě zase ti z dlouhé do kopce i z kopce. Na konci, kde po spojení z krátkou to dřív bylo hrozný, jsem ale letos snad nikoho nepotkal.

            Krále jsem jel po 9té z toho 3× 70km a 6× 100km, zažil jsem víc trasa. Takhle mi přišla asi také nejtěžší. Loni jsem jel 70km 3:35 a letos 3:45, ale dost asi udělá i to větší převýšení než loni.

            0 0
            • Kacko  

              No spíš ty sjezdy byly teď jak těžší tak užší a nešlo tolik předjet.

              Jinak souhlas, končím uprostřed a tak jsem potkávál spíš ty z konce. Rozhodně si na to neztezuju, jen mi to občas přišlo nebezpečné.

              0 0
              • robb  

                Na té krátké mi přišlo že tam nic moc nebezpečného nebylo, a to jsem na tom technicky dost bídně. Problém spíš byl když člověk právě potkal někoho pomalejšího, kdo sahal po brzdě úplně nesmyslně. Hlavně po sjetí s dlouho a střední kdy nás míjeli ty rychlejší borci to bylo občas veselý.

                0 0
                • Kacko  

                  Přesně o tom mluvím akorát porovnavam dlouhou a střední. Na krátké se dá proletět kolem pomalejsiho, není tam terén a je prostor. Stejně tak to šlo i loni na střední.

                  Letos už to tak nešlo a kdyz nás jelo 6 z dlouhé za dvěma ze střední a ti šli občas nesmyslně na brzdy, tak to někteří nevydrželi a šli do předjetí i za cenu rozsekani celé skupiny. Nebo jsi zvyklý že třeba dolík, nebo kořen ten predtebou prostě skočí a valí dál 40km/h a najednou potkáš někoho kdo jde zběsile na brzdy. A zezadu nevidíš jakou má barvu čísla.

                  Přijde mi to zbytečně nebezpečné, ale na bednu nejedu tak mi to žíly netrhá. Je to super závod.

                  0 0
        • wishpull  

          Ano bylo to rychlejší ( já 35–40mni), vše se dalo vyjet, to letos ani náhodou. Opravdu jsem naměřil 3200 vm.

          0 0
    • Zeppelin  

      Krále jsem jel letos prvně a nepřipraven, 50 km, ale dojel jsem ještě v první polovině, byl to jeden nekonečnej kopec nahoru a pak pár výživných sjezdů. Bylo to pro mě peklo, bojoval jsem s křečema v nohách, každopádně být lépe připraven, šel bych do toho znova, jinak ale ne :-D

      jinak restekp všem borcům, co jeli delší trasy, a pak taky juniorům, co jsem po trase potkal, které do toho rodiče natáhli a i přes opravdu těžkou trasu dojeli do cíle

      0 0
    • vt  

      Paradni akce. Tuhle trasu uz bych nechal, konecne poradna sumavska horska cyklistika.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Bylo to pěkný, těžký,ale pěkný. Letošní náročnost dlouhé trati by se už neměla snižovat. Ať je to Král. Značení, občerstvovačky, fotografové, start s Manowar…

        Nějak už mi nadává smysl platit stejný startovný za kolo o život.

        0 0
        • vt  

          Presne tak. Vubec mi prijde daleko lepsi, kdyz je trat s nejakou tradici, treba jako Sudety.

          Zas na druhou stranu chapu, ze KS je specificky milionem vyletniku na kratke trati, tak tu at klidne meni :-) … dlouhou vsak nechat.

          0 0
          • wishpull  

            Právě o tom jsem se bavil s trasérama- je to KRÁL, tak to má být těžký, a bylo. Jinak servis zázemí a všechno má opravdu úrověň, ti lidé tím opravdu žijou ( stejně jako třeba Sudety aj. )

            0 0
            • abel  

              bylo to super, nejtěžší trasa krále co jsem jel a moc mě to bavilo, sjezd ze Svatoboru byl parádní. ale s vyšší obtížností by to chtělo přidat aspon jeden bufet, na Svatobor jsem lez bez vody a docela mě to popravilo:-( bejt vedro – nechci domyslet…

              0 0
              • mrozu  

                Ty bufety by stačilo poladit, aby ty první, kdy je ještě chladněji a člověk není tak vyfluslej, nebyly takhle zbytečně nahuštěný za sebou. První dva jsem jen proletěl, zato na poslední 2 už jsem dojížděl s prázdným bidonem.

                Trasa výborná, hodná Krále Šumavy. Ovšem jako velký ******* beru startovní výstřel dříve, než dohrál Manowar :/

                0 0
                • wishpull  

                  Toho jsem si ani nevšim :) Jo bufet na15 km je zbytečný, ten 2 už jsem nepodcenil, věděl jsem že další je hodně daleko, ale mylně jsme se domníval , že bude i ve Velharticích, naštěstí tam nějaká slečna u trati nestihla předat bidon svému závodníkovi , tak ho dala mě, za to jí moc děkuji. Na posledním bufetu jsem si zastavil dolít oba bidony a musel pak znovu předjíždět závodníky ze 70, které jsem tak pracně objížděl.

                  0 0
    • robb  

      Už je i oficiální video

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • hovado_cz  

      za podjezdem silnice na krátké ale z toho co sem odjel, tak to řádně přiostříi :-)

      0 0
    • joudman  

      Ahoj, nemáe někdo prosím GPX track z dlouhého Krále? Umřel mi Sports-Tracker na 65. km.

      0 0
    • Ow3n  

      AhOj! Náhodou ze střední a krátké tratě GPS záznam (GPX) by měl někdo?

      0 0
    • vt  

      BTW koukal jsem ted na fotky a prekvapuje mne, ze vetsina spicky brody prenasi? to kvuli retezu?

      BTW2 trasa byla fakt krasna a vyhledy jsem si v zavodnim amoku vubec neuzil, tak kdyby si nekdo trasu chtel nezavodne projet, rad se pridam (sam budu asi dost bloudit ;-)

      0 0
      • McBlacky  

        tak to bylo vždycky ne? Já nejezdil nikdy uplnej top 10 ale mezi 10–20 na dlouhý jsme to chodili všichni.

        0 0
        • wishpull  

          špička většinou běhá, kvůli řetězu i ložiskům, ale viděl jsem kdysi Maria N., jak projel, za brodem vytáahl sprej a domazal řetěz , tak to taky dělám, navíc při důkladném promazání předem tím zeleným Finish Line to docele drýí i po brodění. A letos ty brody byly mělké, kdysi se tam stavěla i hráz.

          0 0
          • vt  

            Letos jsem zksuil vosk a dopadlo to dobre.

            Jinak se mi teda nezda, ze 5m ve vode ma na retez nejaky vetsi vliv? Vic mi vadeji mokry boty.

            0 0
            • brtníček  

              Tak na řetez to snad moc vliv mit nemuže ne? Ja jsem to vždycky jel ale jezdim vzadu. Ty mokré boty to je blbe když je zima.

              0 0
      • wishpull  

        Někdy na přelomu 06–07 ji v rámci tréninku na Saltz pojedu znovu,vyhledy jsou opravdu neskutečné, méně známé ( jel jsem to už i předminulý pátek) tak sem potom napíšu

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.