Klasická otázka na výběr kola

7 nepřečtených
 • Pavlos_S1

  Přes dva roky jezdím na pevném MTB Merida Big Seven 500 a v poslední době začínám pokoukovat, ne-li už uvažovat o celopéru a lákají mne ty různé sjezdy a trily. Považuji se spíše za svátečního jezdce (zatím), ale je mi jasné, že celopéro za pětadvacet tisíc, je-li vůbec k sehnání nebude to pravé ořechové. Zatím vycházím i z toho, že v místě svého bydliště mám pouze Meridu, Kellys a CTM a stím spojený i servis. Ve výběru mám zatím dvě kola z rozdílnými cenami. První je Kellys Swag 10 (buď model 2018, nebo i starší) a Meridu One-Forty 800. Rád bych odpruženou sedlovku, ale to asi Swag nemá. Jinak by mne zajímal názor zkušenějších a znalejších, do kterého kola jít, či nejít a proč.

  Merida Merida 2018

  Svag 2018 Swag 2018

  asi starší Swag Starší Swag

  • ˘Ö˘ Krab  

   Odpruženou sedlovku? Myslíš teleskopickou?

   • Pavlos_S1  

    Jo, teleskop, blbě jsem to napsal, neb si myslel, že je to jedno a to samé.

  • novas752  

   Myslim že v servisu by ti oservisovali i jinou značku, ostatně značka je akorát v lepšim případě výrobce rámu + nějakých dílů navíc, ale brzdy, řazení, odpružení a i kola bývají od jiných značek – vybírej klidně i jiné.

   A hlavně se na tom kole projet, nebo na jiném s velmi podobnou geometrií.

   Merida supr asi až na kola, Swag 18 nic moc řazení a brzdy, starší Swag to samý, oba užší ráfky a na náročnější terény nic moc pláště ale to je spotřebák. No a nemaj teleskop, takže o nich nemá moc smysl uvažovat.

   • Pavlos_S1  

    Díky za odpověď. A v čem má Merida blbý kola?

    • novas752  

     Píšu asi, nemám s nimi žádnou zkušenost, tak nevím, nemůžu tvrdit že jsou dobrý. Zkus pohledat nějaké informace o těch ráfcích. Náboje Formula jsou celkem zavedená značka a zkušeností bude víc, ty by měly být bezproblému.

  • Pavlos_S1  

   Tak na konec vyhrál Canyon Neuron CF 8.0. Takový obrat jsem nečekal :-))))

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.