Elektrokolo je zhouba cyklistiky III.

2638 nepřečtených
 • scoty

  „Elektrokolo“ je pouze úhybný obchodní trik výrobců motocyklů jako KTM, Yamaha atd., kteří tímto reagují na zákazy jízdy motocyklů ve volném terénu. Přidali se k nim výrobci kol a společně využili mezery v zákonech.

  Tyto motorové stroje se pohybují prakticky všude a často dochází ke konfliktu s ostatními (cyklisty, chodci, ochránci přírody, lesníky atd.) V současnosti vzniká tlak na omezení rychlosti jízdy a zákazu určitých cest pro tyto stroje.

  Ohroženou skupinou v tomto procesu jsou cyklisté, hlavní mtb bajkeři, kteří se pohybují v terénu vlastní silou a za které se motorová „elektrokola“ maskují…

  Pro začátek by stačilo umístit do vyhlášky tyto dvě věty:

  • Kola s motorem musí být opatřena výstupem pro okamžité změření max dosažené rychlosti s přípomocí.
  • Kola s motorem nesmí vjíždět na nezpevněné cesty užší než 2m
  0 0
  • intermo  

   Ještě doplňuji, že před každým elektrokolem by měl běžet někdo s červeným praporkem a mávat, za snížené viditelnosti pak s petrolejovou lampou.

   0 0
  • pepek  

   Nachystej si radši kolo, za 2 hoďky už můžeš jezdit kousek za barákem. (A tady ten seriál radši už blokni)

   0 0
  • iron.hide  

   Suhlasim so vsetkym

   0 0
  • kesu  

   Dokud budou elektrokola z pohledu zákonů kola, nic z toho se nestane. A tak to taky bude, smiř se s tím!

   0 0
   • cioran-m  

    Kolaloka je zákon!

    0 0
    • Janes  

     Kakaová skvrna velikosti mexického Dolaru je nad zákon…

     0 0
     • zdenal8  

      Jako na trenclích jo?

      0 0
      • Janes  

       Nojo, mlaďas, neznalý jednoho ze stěžejních filmových děl naší kinematografie…

       "Whisky to je moje gusto, bez whisky mám v srdci pusto…“ a celá řada dalších již zlidovělých melodií a báječných textů dnes neodmyslitelně patří na první místo zlatého fondu českých hudebních komedií. Novinář, spisovatel, kreslíř i filmový scenárista a režisér Jiří Brdečka napsal v letech 1939 – 1940 pro časopis Ahoj na neděli seriál povídek, v němž zúročil svou zálibu v tématu Divokého západu. Dal tehdy vzniknout postavě Limonádového Joea – ideálního westmana, který místo whisky pije limonádu a přísně dbá na mravnost. V březnu roku 1944 se na jevišti divadla Větrník objevil usměvavý a čestný pistolník již jako titulní postava nové divadelní hry. Nesmrtelným se ovšem jeho pátrání po kakaové skvrně velikosti mexického dolaru stalo až díky filmovému zpracování v režii Oldřicha Lipského z roku 1964.

       Nesmrtelnou filmovou parodii v hlavních rolích s Karlem Fialou jakožto blonďatým hrdinou a Milošem Kopeckým v roli největšího zloducha neštítícího se zneuctívat nevinné dívky, která nás přivádí do arizonského městečka roku 1885, kde se všichni scházejí v místním saloonu a poslouchají arizonskou pěnici Tornado Lou, vidělo jen v kinech přes čtyři a půl miliónů diváků! Od té doby se pravidelně objevuje na televizních obrazovkách a neméně i na divadelních prknech. Písně, které pro film nazpívali Karel Gott či Yvetta Simonová, budou mít diváci nyní možnost slyšet naživo v interpretaci našich předních herců. Westernová hudební parodie Limonádový Joe již dávno vévodí síni slávy české komedie.

       0 0
       • zdenal8  

        Tak to jsem moc rád, že sem ještě mlaďas. Ale že by to bylo nějaký stěžejní dílo.

        0 0
        • Janes  

         Rouhači jeden :-), Ty snad za chvíli začneš zpochybńovat dokonce i samotného Saturnina, ne?

         0 0
         • HonzaRez  

          Snažíš se zbytečně, motoskijoringu, tihle mají Richle a zbjesyle kultůřu…

          0 0
        • HonzaRez  

         To právě značí, že jsi mlaďas, pravděpodobně mileniál…

         0 0
       • Effa  

        Chšadla, chšadla až…až?…až uchšadla.

        0 0
   • Hermod  

    Nikdy se s tím nesmířím a do posledního dechu budu usilovat o to, aby byl tento špatný zákon změněn.

    0 0
   • scoty  

    První bod jen zajistí vymahatelnost stávajícího nařízení nejvyšší rychlosti s přípomocí, které většina majitelů obchází. Toto pomůže řešit především neutěšenou situaci na městských cyklostezkách.

    Druhý bod zklidní situaci v lese tím, že se stroje s motorem nebudou pohybovat na úzkých nezpevněných stezkách mezi ostatními bezmotorovými uživateli.

    Přijatelné pro všechny.

    0 0
  • michomin  

   E-kolo po milionté. Další zbytečné, někdo by klidně řekl debilní, vlákno. To tě baví pořád dokola omílat to samé? Ty samé sračky?

   0 0
   • BabbaJagga  

    Čím víc založených vláken a příspěvků na BF, tím víc echtbiker…

    0 0
   • Lišák  

    Ty musíš mít hrozně těžký život, pokud tě tohle tak vytáčí. Stejně jako vlákno o „cvrčkovi“. Chtěl jsem ti tam nabídnout kapesníček a ty sis to zatím bloknul.

    Tak tedy tady: Kapesníček?

    0 0
   • midlander  

    si to blokni. já se taky nerozčiluju u každého vlákna „jaký gravel“.

    0 0
    • snas89  

     Jeste aby jo. Naladu si tu muzes spravit u mene cetnych temat. Napr. Kolo do 20 000:)

     0 0
  • roman 3D  

   dejte to s čembou dohromady :-), jinak úsměvné kolik lidí má z e-kol celkem velkej mindráček

   0 0
   • cioran-m  

    Já bych řek, že asi největší mindrák mají ti, co (ač by jinak stran věku a zdraví klidně mohli) na kole jezdit nezvládaj.

    Koneckonců, nelze se vůbec divit. Taky by mne ten pocit jisté méněcennosti (navíc, nezbytně takto veřejně předváděnej) dost vadil. . :))

    0 0
    • roman 3D  

     ve finále si brečte a stěžujte jak chcete, to je tak jediný co s tím zmůžete:-)

     0 0
     • Hermod  

      Možná ne. Kdyby se začalo diskutovat věcně, jak konkrétně a který zákon změnit, a vymyslela se nějaká smysluplná formulace, tak se s tím dá jít za poslanci, senátory, udělat petice … možností je spousta. A s tou Čembou to nebyl vůbec špatný nápad.

      Tak například Zákon o provozu na pozemních komunikacích definuje toto:

      1. motorové vozidlo je nekolejové vozidlo poháněné vlastní pohonnou jednotkou a trolejbus
      2. nemotorové vozidlo je přípojné vozidlo a vozidlo pohybující se pomocí lidské nebo zvířecí síly, například jízdní kolo, ruční vozík nebo potahové vozidlo
       

      Začal bych tím, že bych do něho doplnil novou kategorii vozidel. Nazveme ji třeba motorové vozidlo nevyžadující řidičské oprávnění, protože to nejlépe vystihuje legislativní podstatu věci, a definice by mohla být převzata ze současné legislativní úpravy pomocných motorů jízdního kola. Tedy:

      motorové vozidlo nevyžadující řidičské oprávnění je každé motorové vozidlo, jehož maximální konstrukční rychlost není vyšší než 25 km/h, jehož výkon nepřesáhne 1 kW, a v případě použití spalovacího motoru nebude mít takový motor objem válce nebo válců větší než 50 cm3.

      Jízdní kolo by mohlo být nově definováno jako jednostopé nemotorové vozidlo, pohybující se výlučně pomocí lidské síly.

      Tím pádem by se nám pod jízdní kolo dostala i koloběžka, ale to není nic proti ničemu. A do nové kategorie „motorové vozidlo nevyžadující řidičské oprávnění“ by se kromě elektrokol dostaly i všechny ty městské elektrokoloběžky, segwaye a podobná vozidla, což je cíl.

      Důležité na tom je, že „motorová vozidla nevyžadující řidičské oprávnění“ by se tím pádem stala podmnožinou „motorových vozidel“ dle zákona. Pak už by stačilo na začátek nezpevněných lesních cest nebo vytížených turistických stezek umisťovat značku B11 – Zákaz vjezdu všech motorových vozidel – a posílat tam namátkové kontroly.

      0 0
      • BabbaJagga  

       …Tím pádem by se nám pod jízdní kolo dostala i koloběžka…

       Tohle už platí, § 57:

       (2) Na pozemní komunikaci se na jízdním kole jezdí při pravém okraji vozovky; nejsou-li tím ohrožováni ani omezováni chodci, smí se jet po pravé krajnici. Jízdním kolem se z hlediska provozu na pozemních komunikacích rozumí i koloběžka.

       0 0
      • Effa  

       No ono by se taky mohlo stát ze se začne mluvit a nutnosti platit povinne ručení za kola, zpřísní se moznosti kde jezdit atd atd. On totiž každy ma nejake preference a to ze jeden nechce ekola na úzkých cestách dalsiho nezajímá a zase by rad aby cyklisti platili kdyz uz požívají silnice. Proste každy chce něco jiného a zákazy to fakt nevyřeší. Chtělo by to videt dal nez jen na svůj nos.

       0 0
   • kesu  

    Asi tak…

    0 0
   • pitos  

    Někdo má mindrák z kola na baterky jiný z čemby nebo třeba bezduší…však to jistě znáš.

    0 0
  • Libores  

   Nsmysl, elektrokolo je stejné jako normální kolo. Říkali to v té reklamě a prodavač v prodejně, kde jsme naše elektrokola kupovali, nám to potvrdil.

   0 0
   • kesu  

    přesně, jen je na něm všechno zábavnější…

    0 0
    • cioran-m  

     Možná nejzábavnější je (teda pro cyklisty) pohled na ty lidi, co na těch elektrovozítkách šlapou. A jak. :)

     0 0
    • Libores  

     tak tak, musíš si to ale nechat odblokovat, jinak je ta zábava poloviční. Prodavač při nákupu to také ochotně nabídl.

     0 0
  • mykovec  

   Elektrokolare chápu, nemaj na to, tak potrebujou motor. Jelikož do terénu nejezdim, tak mi nevadí. Občas je člověk potká na silnici, ale traktor by zavazel víc. Navíc můžete machrovat, protože ekolo přejedete, kdy si vzpomenete

   0 0
  • Sraldo Serpentiny  

   Nechapu narky nad e-kolem. Najezdim na MTB rocni cca 4–5tis na lesnich cestach a pesinach, sotru, asf a pokud potkam nekoho na ebiku, vnimam to stejne jako kazdeho jineho bikera. Pravdou je, ze treba na Garde po Ponale je to jak na dalnici a narůst provozu diky ekolům je tam obrovsky znat, ale za Ledrem a vůbec v okoli Gardy uz jezdim temer sam. Stejne tak u nas, za kominem a v okoli mest na cyklowegu je jejich narůst znat, ale je uplne jedno jestli se tam motaji vikendovy cyklisti (najezd 20km za vikend), rodiny s detmi nebo elektrikari. Vzdy a vsude se da jezdit MTB s min provozem.

   0 0
   • Pennywise  

    To bude tím, že tě nemehlo na motokole ještě neohrozilo. Mě ano a ne jednou.

    0 0
  • Smazaný účet  
   0 0
   • Daa001  

    Tak aby jsme si ujasnili pojmy. Víš jaký je rozdíl mezi mopedem a elektrokolem?

    Aby si nevypadal hloupě tak ti to prozradím.

    Na mopedu točíš „Gripem“ a na elektrokole pedály.

    Tvoje frustrace musí být obrovská.

    Já elektrokolo nemám, ale když kolem mě někdo profrčí tak se nezajíkám vztekem jako ty.

    Ano neohrabanci můžou být nebezpeční, ale to platí pro obě dvě skupiny.

    Dokonce jsem potkal více agresivních a bezohledných idiotů mezi „klasikáři“ než u elektro – kolařů.

    0 0
    • HonzaRez  

     Už skoro 3 měsíce se za to stydí a nespí rozrušením…

     0 0
    • obda  

     Já ti zase prozradím, že spousta „elektrokol“ má dodělaný „plyn“, takže ani klikama točit nemusíš.

     0 0
     • krysarr  

      Ted ho trefi :)

      0 0
     • Janes  

      O pár postů níže by sis mohl přečíst vyjádření přímo dodavatele, co tyto páčky montuje..tak ještě jednou…

      Dodatečnou montáží akcelerační páčky se tak elektrokolo stává nezpůsobilým pro provoz na pozemních komunikacích, vyhrazených cyklostezkách a trasách určených výhradně pro jízdní kola.

      Současně zákazník bere na vědomí, že elektrokolo není konstruováno pro jízdu pouze s využitím pomocného elektrického pohonu, a proto při ní dochází k nadměrnému opotřebení pohonného ústrojí elektrokola a k výraznému snižování životnosti baterie. Případné nároky z vad vzniklých tímto způsobem jízdy proto nebudou považovány za oprávněné.

      **** Nevím, proč se tady donekonečna vytahují tyto nelegální samohyby. S těmi přece nesouhlasí ani místní e-cyklisté.****

      Aha, už je mi to jasné, Brno.....

      0 0
      • psbiker  

       Ještě to prozradit většině e-uživatelů, ať s páčkou nebo bez..

       0 0
       • Janes  

        Ty buď neumíš číst, nebo nechápeš psaný text, nebo jsi bohapustý troll…

        Vzhledem k absenci jakékoliv fotky, která by dokazovala, že nějaké kolo vůbec máš a že ho sedláš, bych si tipl tu třetí variantu.

        0 0
        • psbiker  

         Proč za 5 minut jízdy potkávám tak 2 §e-borce, kterým by bylo nejlépe ručně a stručně vysvětlit, že na městské cyklostezke, kde se motají pejsci a děti na odrážedlech, opravdu není možné jezdit na nelegálním e-kole 40km/h?

         0 0
         • Janes  

          Proč? Protože jsou mezi námi sebestřední blbci a je jich, díky sluníčkářské výchově, pořád víc. Jájismus je nejnebezpečnější choroba nového věku.

          Jak prozíravá skladba, čím dál platnější…

          https://www.youtube.com/watch?…

          0 0
          • scoty  

           To je nesprávný pohled na věc. Sebestřední blbci vždycky byli a budou. Jen se jim výrobou motorových bezpapíráků s neomezitelnou rychlostí a stále větším výkonem dala do ruky nebezpečná zbraň.

           0 0
      • bessinka  

       A co jako ? Pokrok nezastavíš.

       Starej pán kníže Švarcenberk, ten jezdil jen v takovým kočáře, a ten mladej knížecí smrkáč smrdí samým automobilem. Von mu pánbůh taky ten benzín vomaže vo hubu.“

       Josef Švejk

       0 0
      • scoty  

       Protože to nejde odlišit. Osobně znám 4 vlastníky a všichni jsou nelegální…

       0 0
      • obda  

       Zkus se zamyslet, proč jsem u „elektrokol“ psal uvozovky. Správná odpověď: Abych předešel takovýmto reakcím ;) Ale uznávám, myšlení je práce a bolí…

       Vtip je v tom, že prakticky všichni, kteří si nechávají e-kolo upravit (a není jich málo), ho potom „na pozemních komunikacích, vyhrazených cyklostezkách a trasách určených výhradně pro jízdní kola“ provozují. A že jsem jich za uplynulý týden v Krkonoších pěkných pár desítek viděl, stejně jako týden před tím v okolí Velkých Bílovic (tam měli navíc někteří problém i s chůzí a možná by na normálním kole ani neodjeli).

       0 0
    • Smichovak  

     Presně tak, bezohlední jsou stejným procentem zastoupeni v obou skupinách…

     0 0
    • Smazaný účet  
     0 0
     • Janes  

      Moped používá pedály pouze k nastartování motoru, narozdíl od e-kola, pusáčku…

      0 0
      • Smazaný účet  

       to je ovšem lež – například na Babetě můžeš normálně jet jenom na šlapání

       0 0
       • Smazaný účet  

        „To“ je skoropolopravda, viz. p. Hanzlik ve Slavnosti snezek :).

        0 0
       • Janes  

        normálně jet :-)))) a zkusils to Ty teoretiku?

        0 0
        • Smazaný účet  

         zkusil…jako malej jsem jezdil na dědový Babetě…nenechal mě jí nastartovat, ale v cyklo modu jsem na tom jezdil v Berouně kolem řeky…

         0 0
         • Smazaný účet  

          No vidíš, co se v mladi na Babete naučíš:), to ve svem pokrocilem věku najdes na éčku :)).

          0 0
         • Janes  

          Dobrá, tak zkusil, a přesto ještě trváš na slově „normálně“ ? Pokud ano, zajímalo by mě, co už pro Tebe není normální jízda (prosím bez zmínly o e-kolu).

          0 0
       • bara2  

        Jak píše kolega: Zkusils to někdy? ;-)

        0 0
        • Smazaný účet  

         zkusil…jako malej jsem jezdil na dědový Babetě…nenechal mě jí nastartovat, ale v cyklo modu jsem na tom jezdil v Berouně kolem řeky…

         0 0
      • obda  

       Moped používá pedály pouze k nastartování motoru

       Tuhle definici jsi našel kde?

       0 0
       • Janes  

        Tím se právě liší od mokicku …

        0 0
       • psbiker  

        Pedály k nastartování pozidla podle mě vymysleli kvůli úsporám při výrobě, s definicí to nemá co dělat. Mopedy byly sockovozidla, kde si motorek i jezdec vzájemně připomáhali. Teď je to v e-provedení, nic se nezměnilo, ale to označení už e-cyklistům asi nepřijde dost sexy. Oni jsou e-bikeři a né žádné socky. Ale to je jen můj pohled na věc a necháme se poučit, jak je správně :)

        0 0
        • bessinka  

         Závist (lat. invidia) je jedna z lidských emocí, spočívající v touze po něčem, co má někdo jiný, a snaze získat předmět této touhy, či druhého o to připravit, někdy i za cenu zavrženíhodných činů. Spolu se žárlivostí či nenávistí patří mezi konceptuální lidské emoce.

         https://cs.wikipedia.org › wiki › Závist

         Závist – Wikipedie

         0 0
         • onuce  

          Co se mne týče, pociťuji k motorovým „cyklistům“ spíše lítost. Připravují se o nejhezčí cyklistické zážitky. Myslím samozřejmě ty, kteří jezdí rekreačně pro vlastní potěšení. Rozhodně chápu, že někoho baví motocykly, motocross. A díky ekolu může legálně do lesa a vůbec všude. Avšak u cykloturisty se pak švihy omezí jen na dojetí někam, schází ale faktor „dobytí“. Žádná hrdost sama na sebe, žádná hrdost při pohledu na dnes vlastní silou dosažený namodralý vrchol v dáli…

          0 0
          • hawrda  

           Ano,souhlasím.

           0 0
          • Janes  

           U mně je větší zážitek, než dobýt kopec je dobýt pěknou babu, děkuji..

           0 0
           • midlander  

            na to si taky bereš e-pomoc?

            0 0
            • onuce  

             Loví slečny na drahé e-kolo.

             0 0
             • Smazaný účet  

              Onuce, ztracis soudnost. Toto neni tvuj styl ;).

              0 0
              • onuce  

               Omlouvám se, jen jsem si vzpomněl, jak dříve se lovilo na západní auta

               0 0
               • Smazaný účet  

                Koho ulovis na pozlatka ;) ? Jenom pakáž.

                0 0
                • onuce  

                 Myslím, že je to přirozený instinkt. Snaží se o zajištění sebe, potažmo pak rodiny.

                 A já radši krejčího, to je něco lepšího, ušije mi šněrovačku ze samýho cizího

                 0 0
                 • Smazaný účet  

                  Je to tak ale k tomu krejcimu. Radeji si jej ohlidej stejně dobre jako stolare na budouci truhlu. Dnes co remeslnik to šudlař, doporucuji v tomto ohledu nesetrit ;).

                  0 0
                • Smazaný účet  

                 Na pozlatka kuzlatka…

                 0 0
                • Smazaný účet  
                 0 0
                 • bessinka  

                  Kdyby jsi dodržel pravopis, tak by se Ti ta slátanina docela rýmovala.

                  0 0
                  • BabbaJagga  

                   Kdybys, bessinko, kdybys… kopírovat citace z Wiki Ti jde lépe ;)

                   0 0
                   • bessinka  

                    Děkuji za upozornění BabboJaggo.

                    Ježibaba či baba Jaga je mytická bytost ze slovanského folklóru, především pohádek, v podobě ošklivé stařeny, zpravidla zlovolného charakteru. Podobá se čarodějnici, anglické hag nebo řecké lamii. Zdeněk Váňa odvozuje její jméno od ǫdžъ „had, užovka“. Wikipedie

                    0 0
                    • BabbaJagga  

                     Není zač, bessinko. Jenže není baba Jaga jako BabbaJagga :D

                     0 0
                     • bessinka  

                      To máš jako kolo a elektrokolo. Někdo to řeší a někomu je to jedno.

                      0 0
                 • Smazaný účet  

                  Pakaz v CZ nejvice kupuje z plechovych ,resp motorovych pozlatek Audi z bazaru ;).

                  0 0
                  • BabbaJagga  

                   Mám dojem, ze se to mění a poslední dobou hromadné přecházejí k BMW.

                   0 0
                   • Smazaný účet  

                    Znovu a lepe prosím. Děkuji;). edit, uz jsem to prelouskal. Jj..

                    0 0
           • hawrda  

            V našem věku kolego už dobyjem tak velký hovno.

            Ačkoliv u mě netřeba,mám mladou ženu a krásnou dceru:-).

            0 0
          • l.bily  

           to su take keci, ked jezdim min 10 let na kole tak tie svoje kopce sem vyjel uz milion krat na kole co mam ve svojem okoli , a uz si nepotrebujem nic dokazovat, uz si jazdim na pohodu na ecku a uzivam si to zas inac, nez sa trapit, nestiham si udrzavat kondicku , mam rodinu, kolko ludi chodi po republike zdolavat nove kopce? raz za rok na dovolenke max.

           0 0
           • Prasopes  

            I když jsem nějakej kopec dal už milionkrát, stejně mám fajn pocit, že jsem ho vymakal znova – zvlášť když to třeba bylo rychlejš než minule. Neumím si to představit na ebiku, proč tam vůbec jezdit?

            0 0
            • Ivan  

             Tak já celkem chápu, že éčkaře baví jezdit na jejich mopedech, podobně jako echt motorkáře baví jezdit na motorkách. Ale nerozumím tomu, proč éčkaři mají potřebu lézt na kolařské fórum. Nemůže to být tím, že třeba motorkářská fóra nemají sekci „mopedy“, tak hledají porozumění tady?

             0 0
             • cioran-m  

              No! A o nic jiného ani nejde.

              0 0
             • bessinka  

              Motorkáři nejsou takový narcisové jako pravověrní cyklisté.

              http://www.motoforum.cz/skutry/

              0 0
              • Ivan  

               No jo, jak říkám. Skútr není moped. Oni ty e-chudáky nikde nechtějí.

               0 0
               • bessinka  

                Tak znova pro ty momentálně zaostalý.

                https://www.motorkari.cz/motokatalog/?…[skupina]=moped

                0 0
                • Ivan  

                 No vida, tady mopedy jsou. Tak jestlipak to taky vědí éčkaři, co lezou sem. Tam by jim možná bylo lépe.

                 0 0
                 • Smazaný účet  

                  Nestarej se o druhy, kdyz nezvladas sam sebe Kryspine ;).

                  0 0
                  • Ivan  

                   Pročpak hned tak zhurta? Vždyť já to s nimi/s vámi myslím dobře! Na kolařském fóru vzbuzují averzi, mezi mopedisty by to třeba bylo lepší.

                   0 0
             • stařík  

              A kam mám lézt, když má 7 kol a z toho 2 mtb, 3 silnice a 2 éčka a k tomu motorku, skútra a Pionýra a jako tu socku Babettu. A všechno mám rád. Poraď.

              0 0
              • hawrda  

               Další přestarly pacient, co tu bude zuby nehty obhajovat použití pripomocneho stroje.

               0 0
              • midlander  

               do bazaru :-D

               0 0
            • morso  

             přesně tak :-), na začátku května mi operovali rameno, já ještě se stehama v rameni zkoušel po zahradě, co snesu :-), ale sebemenší ráz do řídítek fakt bolel, jakmile to trochu šlo, tak jsem na kolo sedl, ale šlo to dost pomalu. Mám tu takovou „soukromou“ časovku…cca 20km…10km na kopec a pak zase zpátky :-). Po operaci jsem šlapal na kopec a nahoře jsem měl nějaký rychlostní průměr. Nyní jsem na průměru o 4km rychlejším…a jsem spokojený, jsem spokojený s tím, že se to prostě někam posunulo a když zazvoní soused, zda nejdeme na hřiště na jedno, tak mu řeknu, že ok, ale za 50min. Skočím na kolo a jedu na hřiště…sice je to 20km, místo 300m, ale prostě jsem si to pivko zasloužil :-). A vůbec mi nevadí, že jedu stejný kopec a stejnou trasu :-).

             0 0
          • Smazaný účet  

           +1

           0 0
         • hawrda  

          S tebou musí být velká zábava ve společnosti.

          0 0
         • psbiker  

          Jak to souvisí s neoblibou správného označení „moped“ u e-bajkerů?

          0 0
          • Janes  

           Nesprávného, du Dumkopf.

           0 0
           • psbiker  

            Že se teď mopedy snaží simulat jízní kola pomocí elektronických serepetiček nic nemění na prostém MOtor a PEDály :)

            0 0
            • bessinka  

             Nevíme co je simutat a jak e-kolu pravověrní říkáte je úplně jedno ,protože může podle zákona tam, kam může běžný bicykl. Tak že máte smolíka.

             0 0
             • psbiker  

              E-bikeři jsou při vyslovení MOPED zmítáni vypjatými emocemi, to mě zaujalo. Ale tady jde čistě o vyjasnění pojmů, ne o to, kam kdo může a kdo komu co závidí :)

              0 0
             • midlander  

              Smolíka? Jak se to vezme, my máme štěstí že jsme fyzicky zdrávi a duševně svěží a nepotřebujeme si vypomáhat motorkem.

              0 0
              • onuce  

               A já se přidávám z druhé kategorie. Sic nejsem zdravý, ale než do přírody s falešnými elektrosvaly, to raději vůbec. Již tak mi bere bolest radost z jízdy, ale přec ji nakonec mám, když dosáhnu cíle, který jsem si předsevzal. Ekolo by mě připravilo i o to. Takhle si mohu říci, dojel jsem až tam… A ne, bylo mi tam připomoženo.

               0 0
               • Smazaný účet  

                Pri vsi ucte, ty jsi pouze zařný příklad pro dr. Chocholouska.

                0 0
                • onuce  

                 Jasně, v pohodě. Ačkoli vím, že žádný pseudolékař typu Chocholoušek by mě nepomohl, neb moje problémy jsou skutečné, ne domnělé.

                 0 0
                 • Smazaný účet  

                  Bůhví. Ja na internetovem foru neverim nikomu ani nos mezi očima a kdyz, tak ještě v tom lepsim případě;).

                  0 0
                  • onuce  

                   A proč zde tedy marníte svůj čas?

                   0 0
              • bessinka  

               No nevím, spousta z vás, jak tady píšete si musí ráno posypat chleba Brufenem a zapít to Nimesilem, aby se na kole vůbec udrželi, tak že o nějakém fyzickém zdraví nemůže být ani řeč. Také podle úrovně některých příspěvků se dá pochybovat o svěžesti duševní. No ale výjímky jsou všudypřítomné.

               0 0
               • Smazaný účet  

                Jeste tady padl Rivotril :)). Takže zdejší pitomci potřebují i něco na hlavičtu :).

                0 0
               • hawrda  

                Podle sebe, soudím tebe?

                0 0
              • Smazaný účet  

               Do prvniho tělesně- zdravotniho problemu, coz se tyka od urciteho věku každého vykonnostniho sportovce. To, ze tebe toto mine je pro mne bezpochyb :).

               0 0
         • Smazaný účet  
          0 0
        • Smazaný účet  

         Dobrá rada nad zlato a na miru : snaz se nemyslet, jde to k tobe jako cibule do slehacky s ananasem ;).

         0 0
         • psbiker  

          Děkuji za „radu“, nejspíš co jsem napsal nejsi schopný ani pobrat, alo to nic..

          0 0
          • Smazaný účet  

           Dvacet sec věnuji… No, pravdou je, ze ty hovadiny az skoro hoveziny co tady pises ty nebo motorkar Scota se pobiraji jaksi nekdy az s notnou davkou hnusu. Obcas mi selze obranny meziprostor mezi mnou a pakaží.

           0 0
           • psbiker  

            Pořád nevidím ani náznak jakékoliv argumentace. Nu kde nic není..

            0 0
            • Smazaný účet  

             Jeste naposled. Neni na co argumentovat :)).

             0 0
             • psbiker  

              Takže nepobral, jak jsem předpokládal.

              0 0
              • bessinka  

               Jedná se o Tvůj dětský sen, že to stále opakuješ?

               https://slapadla.heureka.cz/…specifikace/

               0 0
               • psbiker  

                Ano, to chci :)

                0 0
                • bessinka  

                 Jak se vypořádat s tvrdohlavými dětmi.

                 Příznaky tvrdohlavého dítěte: Pociťuje silnou potřebu vašeho uznání, často tedy vyžaduje pozornost …

                 Tipy, jak s takovými dětmi vycházet.

                 1/ Poslouchejte a nehádejte se. …

                 2/ Spojte se s nimi, nenuťte je. …

                 3/ Dejte jim na výběr. …

                 4/ Zůstaňte v klidu. …

                 5/ Respektujte je. …

                 6/ Pracujte s nimi.

                 zdroj.Internet

                 0 0
            • scoty  

             Kašli na něj. Argumentace vyžaduje přemýšlení. Soudruh si zatím nevšiml ani rozdílu mezi mnou a uživatelem Scota.. :)

             Tak co chceš.

             0 0
             • Smazaný účet  

              Scota nebo Scoty je jedna a ta sama pakáž ;).

              A nemluv sam se sebou, to je uz diagnoza :).

              0 0
  • Smazaný účet  
   0 0
  • Nitroglycerin  

   jako sranda dobrý, no :)

   0 0
  • scoty  

   Věci už se dávají do pohybu, dokonce na titulních stránkách…

   0 0
  • scoty  

   +

   0 0
   • Smazaný účet  

    Zatim je zmena legislativy, kontroly a postihy pouze ve fazi zvaneni a v CZ tomu tak bude jeste dlouho. No a internetova fora aspon průměrně inteligentni člověk nemůže brat nikdy a v nicem vážně :).

    0 0
    • scoty  

     „Samozřejmě se tímto protiprávním jednáním také zabýváme. Pokud zjistíme, že byla elektrokola, koloběžky a podobně upraveny v rozporu se zákonem, kolo policie zabaví a případ je řešen u správního orgánu,“…

     mluvčí Policejního prezidia Hana Rubášová

     0 0
     • Smazaný účet  

      Teorie a rict to musi. V Cz policie nezvlada pitomce za volantem, zacina se tam jezdit uz na urovni Polska natoz aby chtela vazneji a plosne resit ecka.

      0 0
      • cioran-m  

       Zdendyšu, sranda je, jak i vám (snad teda omezeným, pědadvacítkovým) mopedistům tento stav, zdá se, vyhovuje. Byste se měli začít bát, že dají časem espézetky na mopedy i vám a budete mít s tim hranim si na kola utrum. Byste se měli naopak starat o to, aby ti ilegálové byli trestáni a aby tohle vymizelo – psát petice, demonstrovat a tak.

       Včera nás do Adamova přeletěl jeden „éčkař“ zhruba snad šedesátkou.

       0 0
       • Nitroglycerin  

        Mně jako e-kolistovi to tedy nevyhovuje. Jen ať to kontrolujou, pokutujou, zabavujou a sešrotujou.

        Pravidla jsou jasná (přípomoc jen do 25 km/h, 250 W, nutnost šlapání aby motor pomáhal) a při jejich dodržení je vše OK.

        0 0
        • Smazaný účet  

         Absolut souhlas, jenom bych jeste ve sve lidumilnosti zavedl fyzické tresty a to hned na místě.

         0 0
         • Janes  

          Tak určitě, devítiocasá kočka na každý policejní opasek. Ale jedině padni, komu padni, mezi bezmotorovými je také dostatek idiotů …

          0 0
          • Smazaný účet  

           Tak to bezpochyby a v podstate na to soucasne mnozstvi kolistu je to az alarmujici.

           0 0
       • morso  

        když ono je potřeba tohle rozdělit na několik skupin…jsou éčkaři, co prostě díky věku či nějakému handicapu přesedlali z kola na ekolo nebo ti, co éčko mají na cestu do práce a z práce, což je naprosto geniální a vlastně přínosné, tato skupina není žádný problém a bohužel doplácejí na to, že jiné skupiny jim to kazí.

        Druhou skupinou jsou ti, co si koupili éčko po dlouhé době a příliš ho nezvládají a pak mají problémy sami se sebou. Nejsou vyježdění, potkají jiného cyklistu na úzkém profilu a zmatkují, nemají základní návyky jízdy, předvídání, atd.

        A pak jsou tací, co prostě chtějí jezdit všude a normálně to neušlapou, pak pro ně není problém jezdit terénem, kam by v životě sami nedojeli a nerespektují nic (první dvě skupiny zákazy většinou respektují), jezdí v CHKO mimo stezky nebo do míst, kam se nesmí, atd. Tady bohužel PČR je mimo hru a neřeší to, je to jen na správcích CHKO či NP a ti s tím moc nezmůžou a další problém jsou půjčovny éček, tam si kolo půjčí na den každý blbec a má pocit, že se může vyblbnout jak potřebuje a tomu není už nic svaté. Když ho výšlap po turistické nebaví, klidně to vezme v NP mimo a baví se tím, jak je to super. Co si pak kdo vezme třeba na partičce holaňďanů, kteří si to děsně „užívají“. Já jsem debatoval ve špindlu s chlápkem z horské služby, který říkal, že chtěli prosadit do půjčoven, aby kola měla gps lokátor, zákazník si kolo půjčí, podepíše prohlášení, že bere na vědomí to a to, kolo vrátí a načte se gps. Když bude trasa mimo povolené oblasti, rovnou mu odečtou pokutu ze zálohy na půjčení kola. Prý to mají zjištěné i legilsativně, že by to nebyl problém, ale problém je prý v půjčovnách, že to nechtějí, bojí se odlivu zákazníků. Takže pokud to nebude nařízené, že to půjčovny musí mít, tak do toho dobrovolně nepůjdou a když třeba v Krkonoších mají půjčovny až 50 kol a je jich tam několik…to už je slušná dávka cyklistů. Tím nemyslím jen ekola, ale všechny kola, ale těch éček je v půjčovnách poměrově 80/20 proti klasice.

        0 0
        • Janes  

         Osobně bych ty půjčovny zakázal a byl by klid :-)

         0 0
         • morso  

          přesně tak, bylo by o dost starostí méně

          0 0
        • Esi  

         třeba taková normální koloběžka s pomocným motorkem na cyklostezce vysloveně potěší

         0 0
         • Marskatin  

          já potkává často něco takového

          0 0
          • Esi  

           Jo já taky, nejsmutnější je že na tom lítají po chodníku a MP je to jedno, dokud ti vypatlanci nikoho nepřejdou tak to nikdo řešit nebude

           0 0
           • Smazaný účet  

            Vzhledem k tomu, že MP neřeší na chodníku ani vypatlance na kolech, tak pár emopedistů už se ztratí :)

            0 0
            • Esi  

             To je fakt :-)

             0 0
            • psbiker  

             To bude ródeo, vypatlanec na 60kg ‚koloběžce‘ s 2kW motorem:)

             0 0
          • Markony  

           .

           0 0
          • Nachtlauf  

           Jo, na tomhle jel včera po silnici v hustém provozu zrovna jeden z Nesmrtelných, k tomu měl ještě v uších sluchátka.

           0 0
        • Toky  

         S týmto úplne súhlasím.

         0 0
        • Nitroglycerin  

         +1

         0 0
       • Smazaný účet  

        Ahoj Berušáku ;) Co je to " Zdendyšu" ? :).

        0 0
        • cioran-m  

         No – to je jednoduché: ty jsi na bf dříve nepsal pod pod nickem „Zdendyš“ ? A neproklínals napřed elektromopedy stejně směšně, jako je teď obhajuješ?

         Jednoduše napiš: Ne, nepsal, to jsem nebyl já. A máš klid a nikdo tě už tak oslovovat nebude.

         Už proto, že i ke lhaní je třeba trochu odvahy – k hloupým vytáčkám ne. :)

         0 0
         • Smazaný účet  

          Mam jeden velky problém. Ty mi rikas Zdendyšu/ netusim co je to za podivny slovotvar ale nic proti nářečí/, tak bych te mel take nejak pojmenovat. Treba Pepin nebo Jarin ? No, necham to ulezet k zitrejsimu svitani :). Zaradil jsem te mezi sve oblibence v tom dobrem slova smyslu, tak mas smulu s tvym talentem… ;).

          No, a co se tyka ecek, nebud tak vyhranenej, umanutej a zarputilej. Neboj se zkusit neco echt a ne nejakou eptakovinu a verim i pevne doufam, ze se poopravi tvuj zuzeny nahled na ecka. Jak jsem psal uz stokrát, pouzivam ecko pouze jako doplněk na urcite faze k cyklistice, kterou delam od žáků a pokud se ten stroj umi spravme pochopit a pouzivat, nema chybu. Odcipovany ecka a liny tlustoprdy nacpany v dresech na nich taky nemam rad ale doba je jaka je.

          0 0
          • cioran-m  

           Dyť říkám, že jediný, co dokážeš, je uhýbat a pindat. A že nemáš ani lhát odvahu.

           A moped si užívej, jak ti jen libo; jen jej nepleť do cyklistiky. :)

           0 0
           • Smazaný účet  

            Ahoj Pepine s horáckym nářečím z Dolnich Salašarů ;), tva starost o druhe je dojemna a bohuliba, Vsemohouci ti za to odpusti par tvych hříchů , pozadam jej v ranni modlitbě;).

            Moped do cyklistiky opravdu plest nebudu, éčko kdy se mi zachce, tak bys mohl byt spokojeny.

            Jeste bych ti rad pomohl ve schopnosti rozlisit princip mopeda a éčka ale nedostava se ti bohuzel technickeho mysleni, tak by ma snaha o vysvetleni byla marna, nezlob se … ;).

            0 0
            • scoty  

             Kolo s motorem je moped, a je úplně jedno, že u toho můžeš motat nohama… Tečka

             Hned jak stát vymyslí, jak ojebat ty, kteří na tom vydělali plus ty co si to v najivitě koupili, tak to budeš mít černé na bílém…

             Nebude to dlouho trvat.

             0 0
             • Smazaný účet  

              Moderni a legalni ecko nemuze byt moped protoze u mopedu nemusíš tocit nohama a u legalniho éčka musíš a cim lip motas, tim lip jedes. Pomerne zasadni rozdil, viditelny i pro technicke analfabety. Nicmene i pro tuto mensinu je tu reseni v podobe fyzickeho ozkouseni.

              Stat nic nevymysli, bo to neni v jeho zajmu. Éčka jsou rozjetej byznys, ktery bude jenom gradovat a penize z nej plynou do ruznych kapes, jestli jsi schopen trochu cist mezi radky.

              Tákže to bude dlouho trvat :)).

              0 0
              • Janes  

               Tak, tak…

               0 0
              • scoty  

               Nesmysl, legální éčko tady v podstatě neexistuje.

               Ale i ty „legální“ jsou motorové mopedy.

               0 0
              • scoty  

               Víš co je tohle?

               https://www.tivis.cz/…-elektrokola?…

               0 0
               • Smazaný účet  

                Na svem ecku toto nemam, vlastnim se stredovym motorem. Jedna se o tzv akceleracni packu, dava se na mestska a turisticka kola s motorem v zadnim naboji a slouží k pomoci pri rozjeti do 4km/h, potom přestane fungovat. Takto je to legalne. Pokud to nekdo predela na plyn bez slapani je to nelegalni uprava a tyto lidi bych hazel ze skaly a kola srotoval.

                0 0
                • scoty  

                 Je to i na středový motor.

                 V reálu to funguje tak, že baby a důchodci dávají „akcelerační páčku“ a mladí čipujou…

                 Z dobré věci je prostě v našich podmínkách nekontrolovatelná *********.

                 0 0
                 • Smazaný účet  

                  Ve stredovem motoru je torzni snimac a snimac otacek. Motor by se musel cely rozdelat /spec naradi / coz neni jednoduchy a predelat kompletne soft. Neni to tak naivne jednoduchy jak to tady uvadis.

                  0 0
                  • scoty  

                   To určitě, třeba u Bafangů ti to nabídnou a čipnou ještě než ho odvezeš z obchodu…

                   A u origo značkových strojů ti to udělají na přání.

                   0 0
                   • Smazaný účet  

                    To je ovsem nelegalni uprava a o te se tu samozřejmě nebavime ale dekujeme za sdileni tvych znalosti éček i kdyz je jako nemáš rád :))

                    Nicmene cip neodstrani nutnost slapani. „Pouze“ ti umozni pripomoc do 50km/h pro doplnění tvych chaotickych, nesourodych a zavadejicich informaci.

                    0 0
                    • scoty  

                     Nemám nic proti motorkám všeho druhu, ale nesmí si hrát na jízdní kola, jen kvůli tomu, aby si je mohl koupit každý magor…

                     0 0
                     • cioran-m  

                      Tak. A o nic jiného ani nejde.

                      0 0
                      • madhence  

                       O tom to celé přece je. Možná tomu můžeme říkat „jízdní kola“, ale každopádně to JSOU „motorová vozidla“. Po úpravě dokonce nebezpečná.

                       0 0
                       • Janes  

                        A teď tu o Sněhurce.

                        0 0
                        • cioran-m  

                         Raděj tu o tom, jak moped s elektromotorem je vlastně kolo.

                         0 0
                       • scoty  

                        A navíc ve městě nejrychlejší a neslyšitelná

                        0 0
                     • Hedus  

                      Kromě biku, mám i el-bika, zastav se, můžeme toho magora společně probrat…

                      0 0
                      • scoty  

                       To není osobní. Taky si to třeba někdy budu muset koupit, ale já mám papíry i na velkou motorku…:)

                       Ovšem ta možnost, že si to může pořídit každý a pak s tím na cyklostezce převálcovat malé děcko tady prostě je.

                       0 0
                       • Smazaný účet  

                        A teď si představ, že může převálcovat třeba celou školku nebo taky přiletí marťani. Tyhle úvahy co kdyby jsou fakt k smíchu.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                         Tyhle predstavy jsou vysadou jednodussich lidi, kterych je bohuzel nemale procento. Nicmene je nutne tento poddruh lidi drzet pri zemi.

                         0 0
                       • Smazaný účet  

                        Mozna bys mohl legalni ecko nejdrive aspon ozkouset nez zacnes verejne plkat kraviny a delat ze se velevola.

                        0 0
                        • cioran-m  

                         „Snaz se mluvit slusne prosim a danke !“

                         „Nemalé procento jednodušších lidí“ tady a ve srovnání s nimi a patrně do protikladu tr35zdendyš. To je prdel. :)

                         0 0
                         • Smazaný účet  

                          To bylo slusne receno az moc. Ono zalezi s kym komunikujes ale je pravda, ze zdejsim detem by to mohlo prinest neblahe traumaticke zážitky .:))

                          Nicmene mas recht, sklapim zrak a pujdu si vecer na deset minut kleknout na loziskove kulicky.

                          0 0
                         • cioran-m  

                          No, pokud se týče dětinského měnění preferencí, uhýbání a hloupoučkého žvatlání vůbec, myslím, že zde snad ani nemůžeš mít konkurenci.

                          Ale jaký snad traumatický zážitek způsobil, žes regredoval do této infantilní podoby, to ví jen Bůh. :)

                          0 0
                         • Smazaný účet  

                          A Pepin :). Nezer ten internat tolik, taky bys za chvili mohl za sebou tahat nozisko, nejsi uz nejmladší a nejlehčí:)).

                          0 0
                         • Smazaný účet  

                          Za slovo „prdel“ te ceka kléčba aspon pet minut na loziskovych kulickach o prumeru 5mm.

                          :).

                          0 0
                       • morso  

                        souhlas…včera jsem těch umělců opět pár potkal…:-) a nemusí to být nutně děcko…tady opět jeden tendečně napsaný a zaujatý článek :-): https://www.denik.cz/…0190812.html

                        0 0
                       • morso  

                        …ale ne všichni éčkaři jsou toho názoru, že se tohle nemůže stát…dovolil jsem si navštívit server ecyklistika.cz a třeba jeden z odstavů (nikoli z diskuze, ale přímo z článku o ekolech), cituji tedy web ecyklistika.cz: „Ale i svoboda má své hranice – veřejný prostor kam je možné jezdit na kole je omezený a cyklistů (a nejen jich) je v něm hodně. Buďme proto ohleduplní jeden k druhému. Děsí mne stejně jako mnoho jiných šílenou rychlostí se pohybující rozevlátý ecyklista, který sotva má své elektrokolo pod kontrolou, jak se řítí zaplněnou cyklostezkou plnou malých dětí na odrážedlech, bruslařů… Stejně tak mne bolí, když se evidentně vysportovaný cyklista vysmívá svému vrstevníkovi na elektrokole. Jak může vědět, proč na tom elektrokole jezdí? Co když má nějaké zdravotní omezení? Nebo prostě jiný důvod, který ho přivedl rozhodnout se pro elektrokolo?“

                        Je tedy vidět, že někteří éčkaři jsou všímavější než ti druzí nebo možná jen upřímnější :-)

                        0 0
                        • onuce  

                         Omlouvat použití elektrokola zdravotním handicapem je pokrytectví. Samozřejmě teď nemyslím městská kola. Sám mám totálně zničené chrupavky v obou kolenou a elektrokolo bych nechtěl, ani kdyby mě motorky bavily. Ekolo je totiž těžké na veškerou manipulaci s ním, což je právě to nejhorší. Sama rekreační jízda se dá vyřešit na klasickém lehkém kole úpravou převodů. Vlastní zkušenost. Viz foto v mých bike. Může to být motivace pro podobně postižené, než utratí majlant za těžký motorový vehikl, který pak bez pomoci nenaloží ani do vozu…

                         0 0
                         • Smazaný účet  

                          Tak jsou i lide, kteri na dalších e nebo moto invalidnich pomuckach nejsou závislí jako je napr auto, vytah, vlek, tramvaj a pod :)). Napr ja jsem ecko jako doplnek ke kolu tusim nadzvedl jenom jednou a to na zavesnou vahu po jeho odtučňovací kůře.

                          :)))

                          0 0
                         • onuce  

                          No Vy to tuším používáte k přesunům na chalupu místo vozidla, což je jistě chválihodné.

                          0 0
                         • Smazaný účet  

                          Ne ja na chalupě bydlim ale pan Janes to používá k presunum na chajdu ;).

                          0 0
                         • onuce  

                          Aha, spletl jsem si Vás s panem Janesem. Omlouvám se.

                          0 0
                         • scoty  

                          Tohle docela sedí. Lidi éčka kvůli manipulaci vozí v přívěsných vozících protože je na střechu nezvednou…:)

                          0 0
                         • onuce  

                          No ale takhle se vozí všechny motocykly, tedy i ty na baterky.

                          0 0
                         • BabbaJagga  

                          Navic i střecha auta a střešní nosiče mají jen omezenou nosnost.

                          0 0
                         • Nitroglycerin  

                          Střecha mívá u běžných koncernových kombíků nosnost 70 kg. Nosiče .. to je ten problém

                          0 0
                         • Nitroglycerin  

                          Taxnad průměrnej chlap nemá problém zvednout 20–25 kilo na střechu. A 50kilovej elesťák to zvládnout nepotřebuje.

                          Jenže e-full s integrovanou baterkou má většinou přes 20 kg (když to není zrovna Levo) a to není na nosič radno dávat. Nejprodávanější od Thule mají uváděnou nosnost 20 kg/bicykl. Jasně, že nosiče unesou víc ale nechtěl bych se v případě nehody dohadovat s pojišťovnou.

                          Manželčin e-HT bez baterky má asi 18–19 kg, to je OK.

                          0 0
                         • cioran-m  

                          Je to docela zajímavé, ty vaše starosti… :))

                          0 0
                         • Marskatin  

                          a čistě teoreticky:dají se vůbec do nějakých normálních střešních nosičů ty bestie s masívní spodní rámovou trubkou , kde schovávají baterku, upnout?

                          Ne, že bych měl v plánu to dělat.

                          0 0
                         • Nitroglycerin  

                          Do těch nejrozšířenějších Thule ProRide 591 by to na 99 % jít mělo. Nepřeměřoval jsem ale ta čelist má docela širokej „úchop“, než ji člověk stáhne. Já mám integrovanou 500Wh baterku, ta tolik tlustá není. Záleží i na designu rámu – u Haibiků je od pohledu silnější, u mýho kola rám má jen cca 10 cm.

                          Ale i kdybych ji vyndal ven (2 minuty práce), moje kolo bude mít 21 kg. Jasně, nosič by to v pohodě uvezl, střecha taky. Ale když se něco stane, pojišťovna vždycky hledá důvod proč ti nezaplatit. Tady by ho čistě papírově našla.

                          0 0
                         • hawrda  

                          Kolo jo,to asi ne.

                          0 0
                        • scoty  

                         Klidně ať si založí třeba Svaz mopedistů…:) S cyklistikou to nemá nic.

                         0 0
                       • Smichovak  

                        U případů, že někdo na kole převálcoval děcko, se myslím zdaleka nejvíc vyskytují cyklisté bez elektropohonu !

                        0 0
                        • Pennywise  

                         Myslet, znamená, hovno vědět.

                         0 0
                         • Smazaný účet  

                          e-bikeři mají jen 16kb volné ROM…zbytek zabere systém ebiku :-)

                          0 0
                         • midlander  

                          …hovno, vědět?

                          když už tak důsledně!

                          0 0
                     • mikub  

                      Jojo, k řidičáku na motorku musíš prokázat takové znalosti a charakter, že ho vlastní pouze slušní a psychicky vyrovnaní lidé :)

                      0 0
                      • psbiker  

                       Je třeba si ho taky udržet, že.. Nestat se hromádkou fyzických ostatků u cesty a nenechat se chytit u prasení, to jsou pak ty výzvy :) Pořád ale lepší perspektivy, než spadnout z e-mopedu..

                       0 0
               • Janes  

                Dodatečnou montáží akcelerační páčky se tak elektrokolo stává nezpůsobilým pro provoz na pozemních komunikacích, vyhrazených cyklostezkách a trasách určených výhradně pro jízdní kola.

                Současně zákazník bere na vědomí, že elektrokolo není konstruováno pro jízdu pouze s využitím pomocného elektrického pohonu, a proto při ní dochází k nadměrnému opotřebení pohonného ústrojí elektrokola a k výraznému snižování životnosti baterie. Případné nároky z vad vzniklých tímto způsobem jízdy proto nebudou považovány za oprávněné.

                0 0
                • psbiker  

                 Prodejce se jistí před budoucími žalobami, dojemné ..

                 0 0
                • scoty  

                 To samé jako když dealer řekne: používejte čistou jehlu…

                 0 0
      • Majan  

       Velmi by pomohlo a spoustu věcí vyřešilo důsledné uplatňování odpovědnosti za způsobenou škodu. Všude, kde by někdo někomu nebo něčemu zaškodil. To by se všichni najednou divili…

       0 0
       • Esi  

        tak to předpokládm funguje, to by si měla umět pojišťovna pohlídat, přece jen jsou opatrní jen tak zbytečně někomu něco zaplatit

        0 0
   • bessinka  

    Zatím se k tomu nevyjádřil Jiří Kájínek, tak že pouze pouze zbožné přání pravověrných.

    0 0
    • Lišák  

     Kdo to je ten Kájínek?

     0 0
     • scoty  

      To bude nějakej sjezdař, když sjel po zdech v lochu…:)

      0 0
      • Lišák  

       Ale ten sjezdař nebyl Kájínek.

       0 0
   • bessinka  

    Člověk, který se nikdy nepodívá do novin, je lépe informován než ten, kdo je čte, protože ten, kdo nic neví, je pravdě blíže než ten, jehož mysl je naplněná lží a omyly.“

    Thomas Jefferson

    0 0
  • Cavendish  

   Ale u nás to celkem dobře slouží. Mladej má 15kg, tak se ta přípomoc hodí :)

   0 0
   • hawrda  

    Tomu moc nerozumím,kolik mu je,ze má 15 kilo a nemůže jet na svém kole?

    0 0
    • Cavendish  

     20 měsíců :D

     0 0
     • hawrda  

      No tedy,to měla dcera snad někdy v 5/6 letech:).

      To byl rok,kdy začínala na 20 palců kole.

      0 0
      • Cavendish  

       No co to říct :) Je to ,,velkej" kluk. Má 90cm a jednou rukou po domě stěhuje stoly. Ale drandí jen na plastovém odrážedle. Na 12" se teď teprve učí.

       0 0
       • Janes  

        Buď v klidu, je v normě, říkala teď moje žena. Naše děti měly kolem 12 ti v roce,.

        0 0
        • hawrda  

         Verca má teď v 9 letech asi 32kg.

         To mají některé děti v jejím věku mít 2× tolik:D?

         Je to jen plácání,nechci se nikoho dotknou:).

         Je ale fakt,ze neprovozuje pripomocnou cyklistiku:).

         0 0
         • Esi  

          Každé dítě je jiné, já měl v roce 12kg a vyloženě obézní jsem nikdy nebyl. Syn má v 9,5 letech 27kg. Dcera když chodila do školky tak tam měli 3 kterou holku která měla 35kg tak že myslím že těch dětí které v 10 letech mají hodně přes 60kg je bohužel dost, ale ty asi opravdu dělají přípomocnou cyklistiku, čekal bych že hlavně na PlayStation :-)

          0 0
     • Marskatin  

      Synek měl 15 kg v roce, dcera sestřenice 17kg, když šla do první třídy. Je to různé…

      0 0
   • midlander  

    Já ti nevim, odtahal jsem tři děti, buď v sedačce nebo na tyči, a přípomoc jsem nepotřeboval. Bral jsem to jako trénink Zátopkovou metodou.

    0 0
    • Cavendish  

     Ok, tak já si tu sedačku dám na karbonovou a nebo hliníkovou silnici. Tam to bude o moc lepší :) Kolo sem vyhrál, nekupoval sem to kvůli sedačce. Nejsem debil

     0 0
     • midlander  

      Jedině na karbonovou!

      0 0
     • Esi  

      Kdyby jsi si kvůli prasklému rámu náhodou nedal na držku tak ještě můžeš pořídit sedačku která drží za sedlovku, na karbonové sedlovce a karbonovém silničním rámu to už bude jistota :-)

      0 0
  • Dvojan1  

   To jsou dobrý bláboly.

   0 0
  • exxonvaldez  

   Dvě věci elektrokolům upřít nelze, je to spása pro prodejce a orgasmické téma pro diskusi......­.............­.:))

   0 0
   • mikub  

    Jj, jak vzít kolo v tržní hodnotě cca 15000, přimontovat k tomu motor za bůra a celkově to střelit za 50. Jen nevím, kolik z toho má prodejce…

    0 0
   • Nitroglycerin  

    … a požehnání pro majitele BF. Každej příspěvek zvyšuje příjem z reklamy. Skoro bych až řekl, že to tady zakládají jejich agenti :)

    0 0
    • Smazaný účet  

     Tak mozne to je ale byl by to hodne stjupid model obzivy, resp prizivy :).

     0 0
  • JBC  

   Zhouba čehokoliv jsou bezohlední namachrovanci, kteří žijí v hlubokém přesvědčení, že jen a pouze jejich volba je ta jediná správná a že jim patří svět (cyklostezky) a je úplně jedno na čem jedou.

   Pořád se tu řeší agresivní éčkaři, já teda zatím nepotkal ani jednoho, zato stupidních poznámek od ortodoxních bikerů už slyšel několik, hlavně od těch, co přijeli pod lanovku autem a nechali se vozit nahoru.

   Ono jak je to s tou agresí je myslím tohle forum krásným příkladem :)

   0 0
   • Smazaný účet  

    Jo, je to tak. Tady stejne hyka akorat par echtovnich pitomcu jako je Scota, Pepin, Psnikdo a jeste par zoufalcu. Proste pakaz se najde vzdycky a vsude.

    0 0