• M10

    Ahoj, chtěl bych vás poprosit o pomoc s výběrem elektrokola pro mého otce. Je mu 60, ma 175cm, cca 90kg a jezdi pohodový tempo po lesních stezkách (obcas asfalt, občas hlína) žádnej velkej terén. Délka tratí 50–80km.

    Nyní by chtěl elektrokolo do 50.000 a nevyzná se v tom (stejně jako já). Můžete mi dát tipy? Na co si dat pozor apod? Chtěl bych mu v tomto dát pár rad a zúžit výběr. Poté si vyzkouší pár kol a něco vybere. Děkuji za rady.

    0 0
    • Jáchym 1  

      https://www.bike-forum.cz/…osti-novinky

      Tady je vlákno.

      Chceš-li s kvalitní motorizaci,padesát je málo.

      0 0
    • JBC  

      Tak 50 je asi naprosté minimum, pokud se bavíme o středovém motoru, a to asi jedině Bafang (což není špatně). Koukni na Crussis nebo Leader Fox, víc toho asi k mání nebude. A za ty peníze nečekej žádné TOP osazení, spíš základ, ale jestli je otec nenáročný, tak to bude použitelné.

      Nebo pak hlídat bazar, teď se tam občas něco rozumného objevilo, ale když je to za dobrý peníz, tak to rychle mizí, na jaře výběr už moc nebude, moc bych neotálel.

      0 0
    • Pincek  

      Ahoj, nemyslím si ze 50 000 Kč se nedá sehnat dobre elektro. Přítelkyně si koupila před měsícem Focus Jarifa s motorem bosch a baterkou 500 WH, chce to jen hledat :) jinak bych doporučil si kola projet, každý motor má jiné parametry a třeba Nejnovejsi bosch 4g mě zvukove vůbec neseděl, hlasitej a neprijemnej. Jinak byl OK, ale jezdit bych ho kvůli tomu zvuku nemohl. Přítelkyně má na tom kole Bosch Active plus a ten je zvukové o dost příjemnější. Dostačuje i na strmá stoupání, tam je to ale už o převodech a nic menšího než rozsah 11–42 bych nechtěl.

      0 0
    • M10  

      Otec v tomto není náročný. Ma ted kolo se zakladnim osazenim a ma ho x let a zadny problem… jeho jezdeni je proste vylet na pul dne,kdy projede par zahradek. Zadny zaber a zavodeni,takze opravdu není nutný žádný zazrak. Mamka si koupila elektrokolo za 35tis a je nadsena a on si to vyzkousel a je taky nadseny(ale ona ma mestsky zensky elektorokolo). Proto spis chci nejaky zaklad od overenyho vyrobce,kde neslapne vedle

      0 0
      • Jáchym 1  

        V případě běžného provozu cykloprodejen,bych Ti doporučuil najít prodejnu poblíž bydliště.Pro následnou dostupnost servisu.Při nákupu levnějšího E-biku by se Ti mohlo stát,že ho jinde nebudou chtít servisovat.

        Podrobněji můžem i na SZ.

        0 0
    • Jarunak  

      At si trochu priplati za Haibike SDURO HardSeven 3.0 stoji kolem 60tis

      0 0
    • M10  

      Děkuji za tip, určitě se na to podivam. Jak budou otevřeny prodejny,tak si zajede do Brna do nějaké prodejny na vyzkoušení. Vite kde je velky výběr skladem v Brne?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak určitě bych si připlatil. Pokud bude jezdit s mamkou, tak je celkem jedno co si koupí. Ale pokud si vyjede i sám, tak ho to bude potom mrzet, že si nekoupil něco jiného. Měl jsem základní model Haibike Fullseven 5 s Yamahou model 2018. Super motor. Za 70t. V HT byl do 60t. Teď je to celkem bída něco sehnat. Na jaře jsem koupil Cube s Boschem. Jiná liga i jiná cenovka. Jejich HT jsou taky dobré. Fokuse bych se taky nebál. Chce to hledat.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Dobrý večer,

      rozhodně vyzkoušejte celoodpružené kolo a teleskopickou sedlovku, není to jen otázka

      pohodlí ale i bezpečnosti.....

      0 0
      • cosmo  

        ta registrace byla kvuli tomu blabolu, co pisete?…

        0 0
      • Michal_Unca  

        Jo jo, souhlasím s tebou kámo. Pro 60ti letého chlapíka určitě „celopéro“ s „teleskopkou“. :-) Dobrá rada nad zlato. :-)

        0 0
        • palo7  

          A proč ne? Staříkúm se na fullu pojede pohodlněji a s teleskopu se lépe nastupuje i vystupuje ;-)

          Jen pak cena do 50 je dost mimo

          0 0
        • pepek  

          42 let? Neboj, 60 bude, ani se nenaděješ.

          0 0
    • pocestny  

      Jasně, raději středový motor, jak píšou výše. Zkuste najít něco s Boschem nebo Shimanem. A jestli koupíte něco s Bafangem, tak bych si dal pozor, aby ten motor měl torzní (tlakový) snímač. Takže reaguje podle toho, jakou silou šlapeš. Třeba M420, M500. Na netu jsem viděl někde přehled těch motorů…

      0 0
    • roman 3D  

      zadáni: poptávka po elektrokole 29 pro kolegu:

      hardtail

      29

      vzduchovka 120 mm

      1×12

      pneu 2,4 – 2,6

      baterie 625 – 900

      cena do 70 – 75 tis. Kč

      nějaký tip by nebyl?

      0 0
      • Chlebovnik  

        Lol.

        Kellys Tygon R50 je za 80 a má 1×10 Shimano 11 – 46. Baterka 725 Wh.

        0 0
        • roman 3D  

          díky, kouknem na to, je fakt že u éčka jestli 1×10 nebo 1×12 rozdíl moc nebude, nebo se pletu?

          0 0
      • Jáchym 1  

        Cube Reaction Hybrid Pro

        Cube Reaction Hybrid Race

        Bosch

        0 0
      • hawrda  

        Zeptej se v Polsku na benzince.

        2 0
        • VojtaXY  

          v Polsku na benzince bude stat S-WORKS do 35 000 Kc kvuli podpore vlady

          1 0
    • J1RKA  

      oprasim tohle vlakno

      mamka pritelky, od letoska ciperna duchodkyne, chce poridit neco … < vyska 164cm >

      muzete neco doporucit, moc tomu nerozumim, diky

      vybral jsem tohle leader fox awalon

      0 0
      • Jáchym 1  

        Budu se opakovat.

        Bosch

        1 0
      • yorg  

        Pro čilou důchodkyni kolo bez blatníků a dalších náležitostí?

        0 0
        • J1RKA  

          no, ona se nezda :D

          1 0
          • Pepa Hrabačov  

            Tak to bude chtít Fulla :-)))

            0 0
            • J1RKA  

              pujcila si pritelky, a pochvalovala si ho :D

              spis resim jestli crosse a obout do neceho hrubsiho, nebo MTB a dat i trosku jemnejsi vzorek, preci jenom bude jezdit 90% polnacky, jak tu vsichni pisou < ikdyz nato je vlastne potreba 160/160 full > tak ted fakt nevim

              0 0
              • Lišák  

                MTB a přezut na TB.

                0 0
              • skaj  

                A proc to prezouvat z MTB plaste? Na prekonani odporu ma motor, a s rozumnym plastem to bude jen stabilnejsi a pohodlnejsi. Presne tohle udelal tatik i tchan po zakoupeni elektrokol podle svojcih zkusenosti s trekovymi koly – uz to maji zpet.

                0 0
                • J1RKA  

                  jasne, spis jsem myslel toho crose na mtb plaste, ted koukam, ze to co jsem vybral ma < MAXXIS RECON RACE 29,5X2,25 > tak tj naprosto vporadku

                  0 0
    • dik  

      koukal bych zde https://e-shop.leaderfox.cz/mainform.aspx?…

      0 0
      • J1RKA  

        diky

        0 0
        • koudak_11  

          BTW, loni jsem tohle koupil své ženě. Měří kolem 170 cm, koupil jsem 18" a je jí akorát. Je ale pravda, že má vysoké ..caní :-)

          0 0
      • roman 3D  

        díky za dobrý tip, manželka má éčko již 5 let a asi jí udělám radost novám elektrokolem, moc hezké

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.