• UndeR_Ondra

    Dnes koukám všichni zaspali, tak tady je…

    0 0
    • UndeR_Ondra  

      Chystáte se dnes v tom hicu někdo na kolo nebo raději jen někam na pivo? :-)

      0 0
    • Excel  

      Dóbře :-)

      0 0
      • pepek  

        Včera jsem měl trasu furt ve stínu kolem potoka, vyrazil jsem už v 8:00 ráno, kopec jsem vynechal a stejně mi bylo furt horko jak sviňa. Večer to bude jenom horší. Radši zůstanu ve Spa – i když to, jak vidět, taky není uplně bezpečné.

        0 0
      • Paja  

        To jsou veci, vlakna nam tu zakladaji uplne neznami lide…0:-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Od té doby, co to ceo rozhrábl, dějou se věci… :)

          0 0
          • UndeR  

            Bylo zapotřebí to trochu oživit :-D

            0 0
            • Paja  

              …kteri jeste k tomu maji nekolik podobnych nicku a v jejich pouzivani maji hokej :D

              0 0
              • UndeR  

                Teď na to koukám :-D Na telefonu a na počítači to mám pokaždé jinak… Hmm…kde se stala chyba.

                0 0
                • Paja  

                  Tento sis zaregistroval o 3 dny pozdeji nez ten druhej :)

                  0 0
                  • UndeR  

                    Už to vidím :-D Tak to muselo být asi po nějakém tom pivu…

                    Tak už to vás nebudu dál mást, budu používat jen tento ;-)

                    0 0
    • Smazaný účet  

      Levá hydra. Pův. plán byl odlehčovat :) Ale páky/třmeny byly na bazaru, nedalo se odolat. Snad mě se začínající sezónou chytne CX, když už commuter vlastně nebude třeba.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Kdybych si blbec předem uvědomil, že výměna pák obnáší:

        nové bowdeny, lanka, omotávku, rozseknutí/spojení zad. hadice (odvzdušnění), seřízení lanek,… asi bych se na to vys*al.

        0 0
    • LM  

      Trailové zpravodajství:

      • nájezd ze silnice na kousek trailíku, který nevede po žluté TZ před Ronovem, zaházeli větvema a bordelem – stačí se ale vrátit pár metrů směrem k Útěchovu a lze to pohodně objet + pěšinka je stále dobře vidět :-)
      • technický sjezdík na zelené TZ u Lelekovic je opět sjízdný, polom byl odtěžen, ale stále tam leží dva menší kmeny
      • cenu za nejvíce zarostlý úsek, kterým jsem letos projel, vyhrává začátek kořenovky po sjetí z červené TZ u rybníku Ledňáček – tam jsem chvilku váhal jestli chci jet dál, pod smrkama už to bylo cajk
      0 0
      • tusiexet to xmetov cuez  
        1. Zaházeli i nájezd na oficiální ŽTZ kousek níž. To už asi nemá cenu hlásit.
        2. Jels po ŽTZ od Máchova do Josefovského?
        0 0
        • tusiexet to xmetov cuez  

          Jéžiš, místo 2 má být 3 …

          0 0
        • LM  

          Jel jsem protočit nohy a trochu se pokochat do lesa zhruba takto (né vždy po TZ nebo cestě). Od bodu End jsem pokračoval na Mokrou Horu pěšinkama co nejsou na mapě :-).

          Naklikej tu ŽTZ od Máchova do Josefovského do mapy ať mám představu co myslíš.

          0 0
          • pepek  

            To nemusí klikat, ta je v mapě už nakreslená :-)

            0 0
          • tusiexet to xmetov cuez  

            Pardon, není to Josefovské údolí, ale Josefov. Jak píše pan Josef, to už se nemusí klikat. A zkoumat průjezdnost tam teď nepojedu, poškrábáné ruce od ostružin už mám dost ;-)

            0 0
            • LM  

              Tak už jsem to asi našel – ne, tam jsem ještě nikdy nejel :-)

              0 0
              • tusiexet to xmetov cuez  

                Jo, jde o ten úsek od Mlýnské cesty po asfaltku. A jak teď vidím, tak zmizelo pokračování Mlýnské cesty do údolí, ta tam ve skutečnosti opravdu nebyla a ve starém telefonu ji mám. To taky nedoporučuju…

                0 0
                • obda  

                  Pokračování Mlýnské cesty do údolí fakt neexistuje, ale dá se po hřebínku – zhruba po hranici NPR, včetně odbočnky na silnici..

                  0 0
              • obda  

                Ani tam nejezdi, rok od roku horší. Začátkem července bylo nejhorší místo (odbočka z cesty u Kančí studánky) bez znalosti trasy prakticky nenalezitelné.

                0 0
      • Sistematicx  

        A neco novyho ba Kuleho? Nekdo psal ze se tam kopalo. Jestli se tam mam hnat.

        Kdyz uz konecne se mi podarilo naskalat ten skok do protisvahu za tim korytem.

        0 0
        • LM  

          Před více jak 20 dnama tam přibyl jeden skoček v klopkách. Jinak nic nového, jen to teď po dešti bude lepši držet (nebo možná pěkně klouzat:-)).

          0 0
      • LM  

        Hm, kolem Kohoutovic někoho začalo bavit strkat kusy dřeva do pěšinek, tak bacha :-/.

        Viděl jsem tam nějaké větve (zle přejet či skočit) a pak jsem si málem rozbil hubu o kus pařezu, co byl nastražen ve výjezdu z přírodní U rampy…

        0 0
        • LM  
          • začátek Karáska lze opět projet rovně bez obstrukcí, dřevo už je pryč (možná už delší dobu, pár týdnů jsem tam nebyl)
          • Kuleho trail ideální stav (včera i dneska)
          • na téhle pěšince na Klajdě to někdo prošel s křovinákem a posekal trávu a i okolní šípky. Jenom je blbé, že to tam nechal ležet na zemi (šípky často přímo v pěšince). Potřebujete otestovat tmel? Jeďte tam :-)

          traily v Mariánském dneska:

          • na jedničce se na pár místech dělají kostečky, výjimečně trochu bahínka na blbém místě a jedna kaluž na začátku poslední sekce ve svahu nad asfaltkou
          • konec dvojky je suchej, tam jak se v zatáčce sypali šutry, je teď už vyjeté koryto a šutry se sypou stále
          • zhruba do 16:30 jsem tam jezdil sám (potkal jsem 1 cyklistu, 3 veverky a 1 zmiji), pak tam začli houfně najíždět bikeři a e-bikeři, takže jsem jel jinam…
          0 0
          • obda  

            Doplnění – na tomhle úseku ŽTZ směr Ronov je přes cestu pokácených hromada stromů a je (o hodně) lepší to objet po silnici.

            0 0
          • LM  

            Na pěšince okolo Mnišího potoka (Hlubočku) leží strom. Je tam mezera kterou lze projet a kmen někdo stříknul svítivě žlutým sprejem, takže to snad uvidíte včas.

            0 0
    • mastihuba  

      Gratulace Polkovi k druhýmu fleku. To zas musela byt oslava :D

      0 0
      • Polka  

        Dík, jen 1 x med a NIC. Na klid, prošitej jaxviňa, za šera doma.

        0 0
      • Motyll  

        S připojuji!

        Tento víkend ukázal, že jablko nepadá daleko od stromu. Prostě Polka je nejen dobrý závodník, ale i trenér.

        0 0
      • les  

        Pěkná práce !

        0 0
    • mastihuba  

      Tak dneska prvni podzimní vyjížďka, bez plastenky, bez rukavic s holejma kolenama… Vyjel sem nevybavenej jak angrešt a udelal si z toho takovou „honzikovu cestu“

      0 0
    • Smazaný účet  

      https://www.idnes.cz/…man-styl_fro + diskuse :)

      Za mě poslední dobou prudce moderní plnovous určo ne…Lehké strniště je ideál a absurdní mi příjde kombinace mužného plnovousu mladého muže, který sedí v kárované košili připomínající sexy dřevorubce popíjející sojové latté ;-**D;-D;-D tak to tě přejde chuť na všechno

      0 0
      • Smazaný účet  

        Já zapomněl, že jste všichni holobrádci.

        Jak já ty 2 metry tady vydržím, to newím, to tady úplně zatrollím :/

        https://youtu.be/qHR9ABth-ps?t=24

        0 0
        • Polka  

          Založ si na to kua vlastní vlákno „Depka výpověď – nemám co dělat“, když ani neumíš odejít na dohodu dřív :-P

          0 0
          • Smazaný účet  

            Včera mi byl nabídnut poloviční invalid, tak musím zjistit, co by to pro mě znamenalo.

            0 0
            • Polka  

              Aneb jak z toho vybruslit bez práce :-) To pak na nový kola ale mít určitě nebudeš si myslím. Přitom si můžeš z pohodlí domova zakoupit v akci licenci Adobe nebo se už teď bezplatně učit na https://www.photopea.com/ a začít postupně vydělávat na kola a důchod daleko víc. Každý svého štěstí strůjce.

              0 0
            • Excel  

              Těžko říct, pokud v tom není i umístěnka do chráněného bytu, tak to vidím na bídu s nouzí.

              Nevím jestli i s polovičním důchodem jsou fleky, kde to vyloženě požadujou.

              Jinak tady doktor „Grünstein“ ze Šlapanic by věděl co s tebou ;-)

              0 0
            • novcze  

              asi ti dají nějakou almužnu a k tomu ještě budeš omezenej ve výběru práce co budeš moct dělat

              0 0
            • RomanH  

              3× denne klistyr a do Miselinky tahat gumy

              0 0
              • mastihuba  

                To je skoda, když by moh dostat do ruky motyku a tvořit pro oko krasnou krajinu. :)

                0 0
            • Motyll  

              https://youtu.be/fwD4deeih3U?…

              ale pak to klidně zhlédni celý…

              0 0
    • RomanH  

      Ted na CT2 : Dukla – krev a mytus

      0 0
    • Smazaný účet  

      Zrcadlový fluobuzik. Nejsmutnější je, že jediná památka na 5 let ve výrobě dresů jsou 2 fluo proužky po zkrácení kraťasů.

      0 0
      • Paja  

        Je fakt, ze delat ve firme na vyrobu dresu a jezdit v obleceni z Decathlonu je divny, ty bys mel mit hadry ve vlastnim designu prip. i na miru.

        0 0
        • Smazaný účet  

          To je úplně jednoduchý, chtěl jsem mít design tak peckovní a úletový, až jsem vlastně nevymyslel nic :)

          A hlavně se strašně nerad někoho doprošuju.

          0 0
        • Jaroslávek  

          Chvíli je člověk pryč a takovej binec. Půl hodiny jsem mazal abych se dostal k nějakýmu ándrgraundovi … kdybyste aspoň vyfotili tu paní Kateřinu, když jste ji tak vychválili :-)

          0 0
    • les  

      Jede dnes někdo ?

      0 0
    • mastihuba  

      tak vás mám nechat pozdravovat vod toho sedmdesátníka co s nama seděl na drahanech, řikal že má letos 12000 :)

      0 0
    • Jaroslávek  

      Já jen aby to nezaniklo, v košandě jsme udělali Turka, Balvín je DÉMON !

      0 0
      • mastihuba  

        Jj duchodci to tady sledují, my mladí musíme makat. :)

        0 0
      • Paja  

        …a uz tady chybi jen pepa s autickama :D

        0 0
        • pepek  

          To je jak s těma perlama.

          0 0
        • Smazaný účet  

          Tak budu dělat test v Corelu pro největší reklamku. Jako když mám v CV 20 let praxe v Corelu, tak mi to ve 42 letech připadá trošku nedůstojné. Sice chápu, že se tam hlásí i děcka, který nic neumí…

          0 0
          • Excel  

            Tak duveruj, ale proveruj.

            0 0
          • hony007  

            Papír snese všecko…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Je fakt, že jsem u cizího compu jak nesvéprávný, maj starší verzi softu, budu muset nastavit nejdřív svoje klávesové zkratky nebo budu jak mentál. Kdybych hulil, tak se před tím zfučím :)

              0 0
              • Motyll  

                Jdeš do Omegy? ;)

                0 0
              • Jaroslávek  

                Sice nevím kde to zkoušíš, ale držím palce.

                0 0
              • Paja  

                To verim, jinej komp, jina verze toho samyho programu a najednou vsechno furt hledas, tak at to klapne…

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Já tam asi ani nepudu, pan personální na mě hned vyrukoval s desetihodinov­kama, to udělal chybu :/

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Třeba je pak větší volno.

                    0 0
                  • Excel  

                    Možná bych se poohlížel spíš po státním sektoru.

                    0 0
                  • Paja  

                    4 dny v tydnu po 10 hodinach a 3 dny volna – ideal ( pokud nemas deti)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Sezóna min. do konce roku a přes léto šestky. Zvláštní systém, přes léto si zvykneš na leháro a na podzim, kdy já už uléhám k zimnímu spánku se to rozjede.

                      0 0
                      • Excel  

                        Pro cyglistu ideální.

                        0 0
                      • les  

                        Do konce roku odboucháš desítky, (rozumněj dvanáctky – dokud nebude hotová práce, nejde se dom). Po novém roce se na to vysereš, skrze rozmrdaný pajšl ze stresu. A pan personální se poohlédne po další oběti, které nakuká bajku o desítkách: Sezona min. do letních prázdnin, na podzim šestky :)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Jak kdybys někdy dělal personalistu.

                          Bohužel je to častá udička v ČR. „Pane, peníze se zvednou po zkušebce a pracovní doba se vrátí do normálu po sezóně.“ → Prachy furt stejný, protože se „nečekaně“ firmě nedaří a sezóna nekončí nikdy. „Jo, a máme novýho zákazníka, celkem spěchá. nemohl byste přijít i v sobotu? Nebojte jen teď 4 po sobě jdoucí.“ :-)

                          0 0
                    • LM  

                      Ideál je práce v IT, volná pracovní doba, možnost home office a 80% pracovní úvazek :-)

                      0 0
                      • nomecz  

                        dokud není ******* :-)

                        0 0
                        • LM  

                          Předpovídání průserů několik let předem a následné ASAP řešení průserů o několik let později (v mezidobí to nemá prioritu) je moje specializace :-/

                          0 0
    • Smazaný účet  

      Vypůjčím si video, trošku se nám to XC posunuje, vracím se k CX, tam se kolu na rameni nikdo nesměje :)

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • LM  

      Podzim je tu:

      • v lese (téměř) ani noha
      • v 19:15 jsem musel pod stromama rožnout
      • a v 19:30 začlo slabě pršet

      ps: ale takovej podzim, aby se dalo zase jezdit po modré TZ od Panské louky dolů ještě teda není :-)

      0 0
      • ufoncz  

        Jsem tě viděl, jak si to ledabyle šněruješ od Mokrý hory směr Soběšice. Ty hadry Fox vypadaj fakt dobře ;-)

        Když mluvíš o té v tuto dobu vždy krutě zarostlé modré od Panské louky, tak ta dlouho paralelní lesní cesta je teď zarostlá taky v singl a je tam potřeba hodně dávat bacha na doost hluboký vymletý koryto.

        Jinak kdyby to někoho zajímalo, tak sjezd od sídliště Adamov Horka (těsně vedle toho, kde vás vyflusne červená TZ od Sedmi dubů) přímo dolů ke Svitavě je ve velmi dobrým stavu, nula padlejch stromů, před kterejma jsem byl před časem varován. Zato zkratka od Památníku lesníků je taky takový splavený zabordelený koryto, takže nic moc.

        0 0
        • LM  

          Když mluvíš o té v tuto dobu vždy krutě zarostlé modré od Panské louky, tak ta dlouho paralelní lesní cesta je teď zarostlá taky v singl a je tam potřeba hodně dávat bacha na doost hluboký vymletý koryto.

          Tam si můžeš vybrat zda vletíš do koryta (kde nejsou ostružiny), nebo projedeš ostružinama co rostou po stranách :-).

          0 0
      • nomecz  

        Jinak teda nejak se rozmaha to tahani klacku/vetvi na cesty/traily dnes sem odhazoval ze sjezdiku pod mostek u rybnicku pod jehnicama, ze zelene od jelinka a nakonec z cervene od rozhledny dule … tam sem se diky krasnymu stromecku za zatackou malem vymaz

        Edit: blbe zarazeno

        0 0
      • obda  

        Jo, taky jsem si dneska rikal, ze konecne super teploty. Pekne to jelo :) Jak se divam, tak jsme vsichni jeli podobnym smerem, nicmene jsem skoro nikoho nepotkal.

        0 0
        • pepek  

          Pěkně to jelo, ale moc sis nepojezdil.

          0 0
          • obda  

            ???

            0 0
            • babicak  

              Že by čas 0:00 až 01:04 :-)

              0 0
              • obda  

                Ach táák :) Další den začíná až snídaní ;)

                0 0
                • babicak  

                  Help, nejde načíst externí pevný disk Verbatim 53029 500GB, po zapojení do USB se kontrolní dioda rozsvítí, v disku to něco dělá, počítač ho nenajde. Vyzkoušen jiný USB kábl, jiný disk, ten to najde. Je nějaká rada?

                  0 0
                  • LM  

                    Zálohovat. Zálohovat. Zálohovat.

                    „počítač ho nenajde“:

                    • Windows ho nenajde nebo ho nevidíš ani v BIOSu/UEFI či výběru bootovacího média při startu kompa?
                    0 0
                    • babicak  

                      Jsem prostý uživatel. Zapojím disk přes USB do noťasu a ve složce počítač se mi neobjeví a sytém sám o sobě mi nenabídne možnost, co se zařízením udělat. Druhý externí disk najde v pohodě, restart proběhl několikráte. Do Biosu nelezu, neumím.

                      0 0
                      • Polka  

                        Tak je buď v hajzlu nebo zkusit na jiným kompu nebo napojit do jinyho USB portu. Jsem ale jen prostý uživatel :-)

                        0 0
                        • babicak  

                          Vše vyzkoušeno, pouze svítí a „chrochtá“, nenajdu ho. Data v hajzlu?

                          0 0
                          • chemik_mara  

                            Ne nutne, bude potreba zasah odbornika. LM vypadal zkusene.

                            0 0
                            • LM  

                              No jak píšu:

                              • pokud ho BIOS/UEFI vidí, tak je nejspíš jen poškozen file systém a jde s tím z Linuxu zkusit něco udělat.
                              • pokud to už podle SMARTu umírá, tak lze třeba pomocí ddrescue zkusit udělat nízkourovňově image disku (tohle může trvat ******** dlouho, týdny a disk může mezitím chcípnout:-)), pak to zkusit opravit (může a nemusí to jít) a nakonec vyčíst data z image a uložit na funkční disk.
                              • pokud ho ale ani BIOS/UEFI nevidí, tak nejspíš smůla (dříve ty přenosný disky měli ještě interně SATA, takže se to dalo zkusit napřímo bez řadiče v rámečku, ale teď už to je většinou přímo USB disk).

                              ps: pokud máte SSD disky, tak všechny data z nich zálohujte – tam je díky wear levelingu takovej bordel, že z toho nic rozumného nedostanete :-)

                              0 0
                          • RomanH  

                            Hlavne s tim zbytecne nesolichat. Zkusil bych to na nejakem linuxovem stroji, nejlepe polud ten disk jde rozebrat a pripojit naprimo. V predchozi praci bych se Ti na to kouknul, zde bohuzel bez sance.

                            0 0
                          • obda  

                            Mozna ano, mozna ne. Taky bych se na to mohl mrknout, ale mas to trochu z ruky. Specha to moc?

                            0 0
                            • babicak  

                              Nespěchá, většinu dat mám i jinde, chválabohu.

                              0 0
                            • babicak  

                              Jaký jednoduchý prográmek byste mi poradili na zmenšení velikosti pdf souboru ( odeslání dokumentů – asi 100 stran- na FÚ)? Nebo použít on-line služby?

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Corel :)

                                0 0
                              • ufoncz  

                                Volil bych Dropbox, Google Drive, nebo co takovyho mas zrovna po ruce.

                                0 0
                                • babicak  

                                  Díky, , ale já nemohu poslat odkaz na úložiště, musím ty dokumenty poslat v příloze na FÚ a ten má limit na max. velikost.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Jestli tam nejsou rastry (scany, obrázky,…), tok to imho stejně nezmenšíš, potom jedině rozdělit na více souborů. Pokud to není tajný, jakože asi jo, můžu se na to mrknout přes úložiště.

                                    0 0
                                    • Macik  

                                      S tou velikostí pdf čarovat jde. Musí se při skenování zvolit menší rozlišení, méně stupňů šedi a pomůže i zmenšit ty stránky na A5. Kdysi jsem měl podobný problém. Chtěli po mě moc stránkový dokument zmenšit do 2MB. Upřimně čitelný to bylo, ale s velkými kompromisy. Ale když to tak úředníci chtěli…

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Však jsem to psal. Pokud jsou to rastry, dají se např. v Corelu hromadně editovat a pak zpět publikovat do PDF s různým nastavením…

                                        0 0
                                  • RomanH  

                                    Hnat to pres tisk do PDF tiskarny, ci to zkusit prekonvertovat do Wordu a upravit pripadne v DOCX ? Adobe Illustrator / Creator asi taky nemas, ze ?

                                    0 0
                                    • babicak  

                                      Illustrator/Creator nemám, to ke své činnosti nepotřebuji. To přes pdf tiskárnu také vyzkouším. A jedno řešení se mi teď jeví jako nejzsnažší, tak uvidím. Každopádně pánové všem díky.

                                      0 0
                                  • obda  

                                    Možností je více, ale s důvěrné dokumenty bych přes free služby na netu neproháněl. Něco umí plná verze Acrobatu.

                                    0 0
                                    • obda  

                                      Jinak na Linuxu zabírá docela dobře něco jako:

                                      $ gs -sDEVICE=pdfwrite -dCompatibility­Level=1.6 -dPDFSETTINGS=/ebook -dNOPAUSE -dQUIET -dBATCH -sOutputFile=ou­tput.pdf „input.pdf“

                                      0 0
                                    • babicak  

                                      Pravda.

                                      0 0
                                  • Karaya  

                                    Některé virtuální PDF tiskárny (např. CutePDF) mají možnost nastavit kvalitu obrázku i počet dpi. Takže bych to PDF přes virtuální tiskárnu vytiskl do nového PDF, se zmenšením těch obrázků – viz. obrázek.

                                    0 0
        • obda  

          Budu se opakovat, ale tohle počasí je na kolo ideální :)

          0 0
          • LM  

            jj, krása fantazie. Už ani kousaví hmyzáci moc nelítaj :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Pro commuting ideální, ráno 10°C, odpo přes 20°C…

              0 0
            • LM  

              Tak hmyzáky beru zpět, jsem zas nějakej pokousanej :-)

              0 0
              • ufoncz  

                Jj, kloši ještě jsou a před pár dny se mi dostala pod triko nějaká mrcha, co si mě dala tak, že vypadám jako kdybych měl neštovice.

                0 0
                • LM  

                  Kloši jelení v září nelení. Jednoho jsem vytáhnul zpod funkčního trika a druhýho našel po sprše na ručníku. A to jsem měl odhalenou jenom hlavu a krk…

                  0 0
                  • les  

                    Mě spadl do oka, než jsem zastavil, sám vylezl a procházel se po řasách :)

                    0 0
                  • scoty  
                    • neřídí se čichem, jen se vznaší a nasednou na cokoli co jede kolem, proto je proti nim sprej bezpředmětný…
                    • při napadení dělají 2/3 díry, při kousnutí nic necítíš tak má klid, palčivost nastupuje až později
                    • boláky jsou nepříjemné a dlouho se hojí
                    • výjimečně, ale přenáší borelie
                    • jedná se o druh mouchy…je to ludra..:)
                    0 0
    • Smazaný účet  

      Už mě se*re to věčné přihlašování, proč dneska na každé pi*ovině vyžadují vytvoření účtu? Dobré ráno :)

      0 0
      • RomanH  

        Dobre :-)

        Data jsou cenena komodita ;-) Zaloz si tmp e-mailovy ucet, telefon davej fiktivni (info o objednavce Ti stejne prijde i do toho e-mailu).

        0 0
        • Smazaný účet  

          Původně jsem si chtěl hrát s Feltem, místo toho se tady 2 hod. m*dám s nastavením novýho Corelu, abych mohl dodělat portfolio. Večír bude poutník-reset, takže neděle zase nic.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Takže koupě nových pák moc nepomohla, jsem tam, kde jsem byl, v prvním chladném ránu se páka propadla. Mně připadá, jak se sjedou desky přes 1/2, což je po odečtení tloušťky rozpěrné pružiny několik desetin, tak je to už naprd a začínám chápat toho týpka, co v půlce desek odvzdušňuje. Si mám jako koupit nové XTR?

      0 0
      • LM  

        Asi bych to nejdřív odvzdušnil, stejně je venku hnusně (a nemáš sedět u Corelu?:-)).

        0 0
        • Smazaný účet  

          Čuměl jsem na Bikesalon, tak jsem si na to vzpomněl. Corel je hotov. Já si snad pořídím stojan, do kterýho se dá kolo upnout i vertikálně, ale nějak se musí zajistit rodla…

          0 0
          • pepek  

            Zrovna dnes jsem na Bikesalon natrefil, chtěl jsem to vidět, ale nejde to. Šílené znělky furt dokola a jako bonus se dovíš, že normálně by tě ten kámen sundal, ale se Scottem ho pěkně obkroužíš?!

            0 0
            • LM  

              Minule jsem sundával spodní nohy vidlice bez odmontování vidlice z kola (pěkně blbej nápad:-)) ale řidítka stačilo zafixovat trochu pružným provazem za gripy a sedlovou trubku…

              0 0
      • Karaya  

        No ale to není trvalý stav ne? Párkrát zmáčkneš a pak už to drží celý den. Alespoň tak se to chová mně.

        Je to zkrátka vlastnost, aby bylo co vylepšovat v příští řadě :-)

        0 0
        • Jaroslávek  

          Já jen aby to zase nezapadlo, v košandě jsme zdemolovali Brasil. Saty je DÉMON !

          0 0
      • JDF  

        XTR nebo Hope, tam jsem se nikdy s ničím takovým nesetkal. ;)

        0 0
    • bagr84  

      Zdar, co Žďár, bude? :)

      0 0
    • babicak  

      Můžete mi prosím někdo vysvětlit funkci Call & Message Continuity_?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Á jé, příliš brzký start.

      0 0
    • mastihuba  

      Toto bude dotaz na Romana :)

      2h pred zacatkem akce, dojde na sal mistni pani, """" vysira že chce 9 fleku, kdyz jich tam ma 100, pomrda tě že je tam malej timpl na kolceni a hned pred akci ti řekne zes ji skazil celej večírek.

      Vstupné dobrovolné, ceny za chlast lidové až z mého pohledu směšné.

      Dopice člověk chce udělat něco pro lidi a votoci se to proti němu. Ta ***** mě pomluvi po cele dedine a este si vymyslí ze na tom nekdo rejzuje.

      Mistni Smydliboys dostanou co jim lidi daji do klobouku a my pokrejeme naklady na dopravu a na nakup obalovyho matrose a pronajem salu. Pritom se trepem aby nedosla nejaka kontrola xyz.

      ***** na lidi ***** mam to zapotrebi?

      0 0
    • Motyll  

      Franto, sejde se dnes rok s rokem? Mám v podvečer v plánu přibrzdit u L. Odpoledne jsme ve Křtinách…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Pěkný Trilogy video: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • scoty  

        Fakt hezký:)

        0 0
      • ufoncz  

        Hele, bracha :) (5:41)

        Jestli to bude jeste existovat, az decka odrostou a budu mit splacenou hypoteku, tak to taky pujdu zkusit.

        0 0
      • RomanH  

        Uplne mi nostalgicky ukapla slza – par mist znam ze Sudet a par z prejezdu po hranici Harrachov – Mezimesti

        0 0
    • mastihuba  

      Rikam si ta dalnice je nejak prazdna a mrd kolona u holubic :)

      0 0
      • RomanH  

        Ani mi nemluv. Uz cestou do Tisnova jsem se tahnul asi 2km za traktorem lesaku (kua, kam jeli v takovem bahnu, desti, a v 6 rano). U Hradcan havarka, odklon zadem, aut jak svina, jelo az za Cebin krokem. Pak jsem celkem svihal az do Brna, z Pisoarek do Bohunic opet krokem za trajfem, a dalsi zacpa okolo Zvonarky. Holt trosku zaprsi a vsichni vytahnou plechove destniky :-)

        0 0
        • pepek  

          To, že se ta ulice jmenuje Opuštěná, neznamená, že tam nikdo nebude.

          0 0
          • RomanH  

            jj, to sedlo :-) A tak jsem si zase v klidu poslechl par skladeb Maidnu.

            0 0
        • Smazaný účet  

          Ty máš mít káru na P+R, a v tom trajfu sedět ;)

          0 0
          • RomanH  

            Budiz mi odpusteno, jezdime denne 2–3 :-)

            Bydlet ve statlu, tak karu nevytahuji a prudim na e-kolobce.

            0 0
      • Polka  

        D1 trail sobota ráno a neděle odpo naprosto bez problémů, nechápu na co si stěžujete :-D

        0 0
    • pepek  

      Nevíte někdo, zda je už sucho v lese?

      0 0
      • Smazaný účet  

        To chce boost rám a lefty…

        0 0
      • Jaroslávek  

        :-))

        0 0
      • Paja  

        V tom tvem se uz urcite prasi ;)

        0 0
        • pepek  

          No práší. Ale všechno se neustále zhoršuje :-( Potkal jsem dva elektrobicyglisty: jeden už za mamutem jel do kopca tak, že ty prahy, co tam jsou, přeskakoval. A jeden pak přímo na Holedné, naštěstí na asfaltu. A nakonec stádo malých šklebáků, které hnali do těch kopců, některých mi bylo až líto.

          0 0
          • LM  

            Z toho si nic nedělej. Já dneska potkal elektrobicyglistu na pěšince hned nad řekou, kde se musí na několika místech přenést kolo přes kořeny/šutry. Když jsem čekal až to přeleze a koukal, jak se to tam snaží projet držíc kolo za řidítka nahoře se zadním kolem stále na zemi, tak mi ho bylo až trochu líto :-)

            0 0
      • RomanH  

        Jeste musis chvilicku pockat, az opada listi – huz se to blizi ;-)

        0 0
      • obda  

        :D

        0 0
      • mastihuba  

        Na modré bezpochyby.

        0 0
      • LM  

        Kolem osmé ráno mne vzbudil zvuk intenzivního deště, to do večera asi moc nevyschne ani na H.....é (391 m n. m.) :-)

        0 0
      • Polka  

        V lese na Račické určitě :-P

        0 0
      • ufoncz  

        Na Paintballu urcite. A zitra uz to bude preschly.

        0 0
    • mastihuba  

      Sem ze zvědavosti koupil max1 400lm a asi sem fakt rozmlsanej :) na navrat 200m pod poulicnim osvětlení je sice zcela dostačující, ale na modrou v dnešní vyplavene podobě budu i nadále pouzivat x3

      0 0
    • Polka  

      Kdyby si chtěl někdo tuto středu vyzkoušet krátkej orienťák v terénu napravo od Klajdy a k Lesnímu lomu, tak má šanci – http://mtbo.tbm.cz/…ovka-pokyny/.

      0 0
      • babicak  

        To je čeština ! Brněnský pohár pokračuje po jednozávodové pauze 8-mým závodem" .-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Hledám dobrovolníka na zkompletování Felta.

      Musel bych si vyčlenit víkend bez chlastu, což dokud budu jezdit zpruzenej z Nesvy nepůjde.

      0 0
      • RomanH  

        Mas jeste u me nasadit lanko a sestelovat smyk na silnicce ;-)

        0 0
        • Paja  

          :D

          0 0
        • Smazaný účet  

          On snad na to je nějaký přípravek, který jsem nikdy neměl, kterým se podloží smyk před utažením lanka…

          0 0
          • RomanH  

            Merka na vedeni lanka – udajne se to dava k novemu smyku. No, stejne tam jsou tusim jen 3 moznosti (blbec jsem se tenkrat ve spechu nepodival, kudy to lanko pres ten sroub vedlo)

            0 0
            • Smazaný účet  

              No není špatný studovat manuály, tohle je pro mě úplná novinka…

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tady je ten kolík k sadě 5600, měrka vedení lanka se imho tehdy ještě neřešila…

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Jak je vůbec možný, že v dnešní době ještě nepronikl systém 1×XX i na silnici? Marketing spí? Se smyky jsou beztak jen problémy. :-)

                  0 0
                  • Paja  

                    Na silnici to loni jeden tym zkousel a nedopadlo to uspechem ;)

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Silniční jednopřevodníkové Sramy už nějaký pátek jsou. Problém smyku je ho naštelovat ve všech rovinách a aby to nikde neškrtalo, případně nepadalo. V gravelech už jednopilová masírka dávno jede. Ovšem když já používám CX s úzkými plášti jako žiletku a s tlustšími i jako teréňák, musel bych mít stejně vzadu na ten rozsah vorla.

                    0 0
                • obda  

                  Měl jsem/mám doma ke všem smyků, co jsem kupoval.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Ciste ze zajimavosti, je ten kolik stejnej, jako u horace (Shimano) ?

                    0 0
                  • Karaya  

                    Já teda ani k jednomu a přijde mi jednodušší dočasně posunout spodní doraz a pak ho vrátit. Alespoň tak to vždycky dělám.

                    0 0
    • Smazaný účet  

      Náhodně jsem objevil :D

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak proběhl pokus o odvzdušnění, premiéra sinter s chladičem, nechci slyšet, že se zítra nikdo nejede zabahnit :)

      0 0
      • LM  

        S bahnem problém nebude, začíná to v lese vysychat poněkud pomaleji :-)

        0 0
        • pepek  

          Jak kde, že. Někde už se opravdu práší.

          0 0
          • Jaroslávek  

            Z kterýho roku to je ?

            0 0
          • LM  

            No já jezdím jednu pěknou „zkratku“ ve svahu pod Kohoutovicema (místo zelené TZ) a dneska bych ve spodní části ještě pěkně klouzal. Je tam na pár místech poněkud více jílu :-).

            0 0
            • pepek  

              No ale o tom jílu přece každý soudruh ví a nepojede tam. Pokud bahno přímo složitě nevyhledáváš, přijedeš domů čistý až čistoskvoucí (pokud někde nelehneš). Bahýnko nebylo ani pod modrou TZ vpravo, kde dříve často bývalo.

              0 0
              • LM  

                Jsem se snažil co to šlo, kolo čisté a pak jsem na zpáteční cestě projel kousek trávou a rozjel hovno :-)

                0 0
                • pepek  

                  To máš ještě dobrý. Já jsem projel kdysi trávou a zlomil si pánev, žebra a propíchl plíce. Hovno uhne, horší je šutr.

                  0 0
      • Smazaný účet  

        Kua neřešitelný problém, drhne mi deska, to jsem zvědav, jak to povolím bez ráčny a nástavce, jako designově je to pěkný ten třmen mezi vzpěrama, ale…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Požádat kolemjdoucí o podržení kola nebo ho pověsit na strom :-), sundat zadní kolo a pak tam dostaneš možná imbus na šířku vnitřkem (pokud to teda vyjde přes tu kazetu velikosti talíře. Povolit, vrátit kolo, seštelovat a zkusit dotáhnout i s kolem.

          Když jsem viděl na prvním kole tento způsob uchycení uvnitř rámu, tak to bylo první co mě napadlo, že se s tím nedá pracovat a nevidíš na seřízení. Ale hlavně když je to krásný.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Přes kazetu to vyjde určitě, když tam po sundání kola nebude. :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Já totiž vozím malé samostatné imbusy, takže za kratší konec chytnout do kleští. Takovým tím delším výklopným integrovaným bych se tam asi dostal.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Taky vozím samostatný, líp se mi s nima pracuje. Jednu velkou sadu (delší imbusy) na montování doma a druhou menší na cesty. Hlavně přesnost imbusů Bondhus mi nezpůsobuje strach z protočení, takže mám dvě sady. Co jsem měl předtím, všechno lítalo v hlavě šroubu jak veverka v bedně.

                0 0
        • Polka  

          Se na to dneska schválně mrknu jestli se tam dostanu svým starým Author inbusem. Tipuju, že jo.

          0 0
        • pepek  

          Potřebuješ inbus s kuličkou na konci. A osobu blízkou, která ti podrží brzdu při utahování, bo ta hadica ti to prase odtlačuje a potřebuješ druhou ruku, abys ho podržel a neuhlo při utahování. (Osoba blízká se dá nahradit silnější gumičkou)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Budu muset pořídit ty kuličkový, osobu blízkou tady nemám, jelikož dělám už 2 týdny uraženýho :)

            0 0
          • RomanH  

            Osoba blizka, gumicka,… koukam, ze Patrik si ty posledni dny v rachote docela uzije :-)

            0 0
          • Polka  

            Kuličku NEBRAT!

            0 0
            • babicak  

              Taky si myslím, nebrat!

              0 0
            • Smazaný účet  

              Já bych řekl napůl. Na už povolený šrouby je to dobrá pomůcka, nebo začít šroubovat, ale neutahovat kuličkou. Na silnější dotažení (povolení) radši vzít stranu bez.

              0 0
              • bagr84  

                K tomu je ta kulička taky určená.

                0 0
              • pepek  

                Vidíš – já jsem si bláhově myslel, že na to designer pamatoval a zabudoval omezení kroutícího momentu do konstrukce, bo krátký konec. A on si asi někdo (Polka, Babičák. . . . ) na ten krátký konec může nasadit trubku :-)

                0 0
                • Paja  

                  …a pak, ze my tady rejeme do tebe :P

                  0 0
                • babicak  

                  Sílu ničím nenahradíš. Lehce si spočítáš, jaká má síla působící na Tvou trubku, abys utahoval správným momentem.

                  0 0
                  • pepek  

                    Já nic nepočítám. Nésu Vémola. Vim, že když zatočím za ten krátký konec, tak kuličku nestrhnu.

                    0 0
                  • Excel  

                    Svoji trubku utahuju zásadně bez momentu.

                    0 0
                • Smazaný účet  

                  Kouzelníků je plno, u tchána v nářadí jsou dokonce některý imbusy zatočený do spirály. Posledně po mně něco chtěl opravit na kole a všechno měl utažený tak, že jsem to nepovolil. :-)

                  0 0
          • Jaroslávek  

            K čemu kulička ?

            0 0
        • Karaya  

          Nechci kibicovat, ale ten třmen máš výš, než tomu kotouči sluší..

          K imbusu blíž u patky chodím zezadu, nad kotoučem.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Třmen je OK, to jen SLX kotouč má oproti XT zbytečně 3 mm matroše navíc. A když si prohlížíš Convoye, tak ho příště laskavě pořádně zacvakni do držáku ;)

            0 0
            • Karaya  

              ? to pláčeš na špatném hrobě. Já měl Convoy na svém kole a tvého kola jsem si pořádně nevšiml, což byla ovšem škoda.

              0 0
          • babicak  

            Správný postřeh, ani mě to nenapadlo, ale při bližším zkoumání máš recht

            0 0
        • pepek  

          . . . a ta hadice, ležící na karbonu taky není dobře. Dovede to udělat dírku.

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • mastihuba  

      okolo 21h sem šmíroval okolo mičudy ale žádnej známej ksicht jsem tam nezahlídnul…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jednak brzo, druhak s Jardou spolu nekamarádíme :)

        0 0
        • Jaroslávek  

          Včera jsem jel tam sám, z5 z velké části sám. Pěkně jsem si meditoval … Zpátky pravda, by se mi nějaký parťák hodil.

          0 0
      • Smazaný účet  

        Co je mičuda? Jestli to není tajný. :-)

        0 0
        • RomanH  

          Hospoda U míče v Lužánkách

          0 0
        • Smazaný účet  

          Podnik s nejlepší Poličkou široko daleko. Aspoň to tak bývalo, Polička ale už není co bývala.

          0 0
          • mastihuba  

            nic není tak jak bývalo :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Chutě se mění, měl jsem období, kdy mi Poutník připadal, že není jak bývával, ale v KrPoli stále TOPka, škoda, že vás tam nedostanu :)

              0 0
              • scoty  

                Jaká je ta nová 11tečka?:)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Nevím o tom, že by majitel Božky, U Poutníka a U všech svatých 11° bral, jinde to nemá cenu zkoušet :)

                  0 0
                  • scoty  

                    Asi o ní neví… :)

                    0 0
                    • RomanH  

                      Nejak nevidim u Poutnase duvod pit 11°, kdyz je 12° (a pri trose stesti extra horka). Pokud chci nealko, porad delaji i 10° :-)

                      0 0
                      • Paja  

                        U Policky i Bernardyna piju 11 i 12.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Pac treba u te Policky je ten Otakar podstatne rozsirenejsi nez Zavis.

                          Ale k tomu Poutnikovi, piju ho proto, ze mam rad horke lezaky plzenskyho typu, a tech moc neni. Ta 11 ma te horkosti mene. Jejich 10 jsem zkousel a to bylo vylozene pivo k praci na zahrade, takova voda.

                          U Policky je to jine – ja ji osobne vnivam jako sladsi lehke pivo. A je mi celkem jedno, krere z nich si dam.

                          0 0
                          • Paja  

                            Ja jsem zatim na jinyho Poutnasa nez 12 ani nenarazil.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Každopádně svatá trojice obsahuje i jinak upravený chmel než granule, čiže fajnšmekři už je řadí mezi europiva :/

                              0 0
                      • Jaroslávek  

                        Taktéž.

                        0 0
                      • obda  

                        Dá se ta 10 někde koupit? V Maneu nemají.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Ja ji kupoval v Cebine na benzince, tam ji maji celkem pravidelne. Po strance piv je i docela dobre zasobena benzinka v Bilovicich – muzes zkusit mrknout i tam.

                          0 0
                          • Paja  

                            Tam obcas nakupuju, ale Poutnase jsem tam videl jen klasiku.

                            0 0
    • Smazaný účet  

      Prokletí nebo užitečný grafický editor?

      O čem svědčí, že jsem se cca od 1991 nic jinýho nenaučil?

      Zakoupil jsem, jelikož se už bez něj neobejdu a na nějaký dočasný keygeny už mr…

      0 0
      • RomanH  

        Spravne, soustruh se taky nekrade. I kdyz mi teda uplne nesedi ta licence Home + Student (myslim tim jenom to, zda to nahodou nema nejaka funkcni omezeni).

        0 0
        • LM  

          Omezení je hned vlevo nahoře na krabici:

          • Není určeno pro komerční využítí.
          0 0
          • Smazaný účet  

            Komerční využití nehrozí, protože p@X, plná verze stojí asi tak 7× tolik, chybí doufám jen kliparty a fonty.

            0 0
    • pepek  

      Chtěl bych upozornit, že pěšinka na Babě, rovnoběžná se žlutou a končící u policajtů, je už celkem jetelná. Je to dlouhý 2km, tak už byste tam mohli někdo jet. Nejlépe ve skupině s motorovkou.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Ještě nedávno jsem četl, že Baba je úplně na houno, a najednou nechodí zprávy odjinud ;)

        0 0
        • pepek  

          Když teď už lze zcela odfiltrovat dálnice, kde jezdí ti nabušení, sveřepí bikeři, tak se tam dá docela pěkně jezdit. Taky koníci tam vyrábějí nové stezky.

          0 0
          • Paja  

            Tak to abys nas tam nekdy vyvez ;)

            0 0
          • Smazaný účet  

            Jó život asociální. Už teď se děsím stáří v ústavu, nebude, kdo by mě navštívil.

            0 0
            • ufoncz  

              Parafraze onuceho, nebo se mi to jen zda? :)

              0 0
            • Polka  

              Středeční B-F vyjíždky po 20ti letech…do báglu škopky (nejlépe svatou trojici), uzený, Franta víno a jedem navštívit kamaráda do ústavu :-D

              0 0
      • ufoncz  

        Pred mesicem jsem to misty doslova naslepo prorazel sasim a zarekl se, ze nejdriv koncem podzimu a spis tak zacatkem jara.

        Nicmene na obcasnou lehkou udrzbu pesin u baraku zvazuju nejakou macetu, kterou pujde obcas vzit s sebou na kolo. Nejakej tip na neco vhodnyho a ne zbytecne drahyho?

        0 0
        • Paja  

          Toto

          0 0
          • ufoncz  

            :-D

            Nee, takový věci na YouTube neposílat, hned to kontextově nabízí další nejlepší hlody ze Žhavejch výstřelů a …

            0 0
        • pepek  

          Šáší je jen na konci u policajtů.

          Jinak vadí pouze stromy přes cestu.

          0 0
        • mastihuba  

          https://www.fiskars-shop.cz/…skars-126004

          pohodlně s tím sekám větve do 2cm, je to fakt pracant, za dva roky na tom nemám ani zub.

          0 0
          • LM  

            +1

            0 0
            • ufoncz  

              Dik za tip. Pracuje se s nou dobre. Karasek je po ranu bezbolestnej i v kratkym :). Vyhledove s tim projedu zacatek Naucny, Anenskej a Kastanka.

              0 0
              • ufoncz  

                Tak, ten prvni delsi bolestivej usek Naucne je hotovej. Nekdo by mohl pokracovat na prvni otevrenejsi pasece a kolem tech dvou vyvratu.

                0 0
                • babicak  

                  +1

                  0 0
                • LM  

                  Díky. Na nové řidítka už jsem nenasazoval handguardy (stejně to za chvíli poschne), takže taky zkusím mačetu povozit častěji :-)

                  0 0
                  • ufoncz  

                    Dneska jsem s tím poctivě odžunglil Anenskej trail (pokud se vám chce vyjíždět Praskavici, není to špatnej přídavek po Kaštánkovi). Akorát je potřeba nedbat na Trailforks a jezdit to takto (tu cestu kolem úplnýho vršku přírodě rád nechám):

                    https://en.mapy.cz/s/batofagaje

                    Až bude Chaloupka u komína přetíkat bajkerama, tak zajdu za hospodským pro podíl na zisku :-D

                    Jinak na té Naučné je to zarostlejší ještě v těchto místech: https://en.mapy.cz/s/jupazacufa a samozřejmě na modrý z Panský louky. Kaštánek má džungli pěkně chytající za řídítka v celkem krátkým úseku tady – možná zkusím ještě cestou zpátky pořešit.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Lití bys neměl podporovat. Kdybys měl udělat něco doma na zahradě tak se na to vy… :)

                      0 0
                      • ufoncz  

                        Nevím. Ale jak se odjakživa živím kancelářskou prací, tak už jsem párkrát snil o takovým roce či dvou jako dřevorubec někde v Kanadě :-) (a zase se pokorně vrátil a vážil si současnýho stavu)

                        0 0
                        • ufoncz  

                          Tu zlutou divocarnu mezi Knezi horou a Rakovcem musel nedavno nekdo prosekat. Tak jsem tam posbiral klacky a doladil par ostruzin v zatacce a vedle jarku. S tema podelnejma kladama, vymletym jarkem a korenovejma schodama nad fotkou je to i v cistym stavu docela technickej (za mokra hodne) sjezdik.

                          0 0
                          • ufoncz  

                            Tak jsem dneska dodělal to druhý trochu ostružino-kopřivový místo na Naučné a zbytek už je cajk až po Panskou louku (resp. hustník těsně před ní). U těch dvou velkých vývratů cca na třetím kilometru od Soběšicu kupodivu nebylo potřeba dělat nic – buď tam ty kopřivy tak nějak samy už uvadly, nebo na to stačily průjezdy řídítek. Tady v okolí teda zbejvá už jen Panská louka a malej kus Kaštánka.

                            A když už teda vidím šipky Brněnskýho masakru i na sjezdíku těsně vedle skalky u Lachemy, tak mě napadlo, že oni běželi například přes tu před měsícem ještě krutě zarostlou zelenou u Babidolskejch rybníků nebo Mlýnskou cestou mezi Máchovým památníkem a Josefovem. To všecko by teda teoreticky mělo bejt teď dobře průjezdný.

                            0 0
                    • LM  

                      Na žluté TZ na Kuřimské hoře jsem na začátku odházel nějaký nastražený klacky a prostříhal ostružiny.

                      tady někde jsem o něco prorazil zadní plášť z boku. Naštěstí to velkej knot ucpal a mohl jsem pokračovat.

                      0 0
                      • scoty  

                        Tady někde vykukují ty zatlučené trubky…

                        https://en.mapy.cz/turisticka?…

                        0 0
                        • LM  

                          O těch vím, tam prostředkem cesty už nejezdím. Já to prorval ve sjezdu od lesa ještě před tímhle úsekem. A přitom prostředkem po šutrech už jsem tam jel x-krát a nikdy se nic nestalo.

                          0 0
    • Smazaný účet  

      Poslušně hlásím, že na základně máte všechno v pořádku. :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jen tak při pátku: Diagnostická jednotka pro zjišťování defektoskopických vad kolejnic NDT

      Zaujalo mě vybavení a velice „zajímavá“ hokna borečků u monitorů :)

      0 0
    • team_daddy  

      Kdyby někdo mířil na Obřanský trail, tak to nedělejte. Horní část po vrstevnici ujde, ale jak to zahne dolů, tak je to neprůjezdný – zarostlý.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Prodávám biky…

      0 0
    • novcze  

      kdo tady navrhoval jako objížďku bláta u rybníků za Mokrou horu ten trail po druhé straně to asi nemyslel vážně, protože se tam musí překonat potok, který má na jedné straně pořádný schod, takže od bláta jsou nakonec tretry, zbytek trailu je meh, dvakrát jsem hazkou sebral klacky, naštěstí to výplet přežil bez úhony … blátu jsem stejně neunikl na zelené nad Nužírovem zde https://mapy.cz/s/gejajetulu lesáci tam řádí a celé to Kremlovsko je pokácené … pozitivní správa je, že mezi Malhostovicemi a Nužířovem natáhli cyklostezku, která tam ještě minulý rok nebyla.

      0 0
      • Excel  

        z toho je cejtit Pepkovina :-)

        0 0
        • scoty  

          Vědomě by neublížil, ovšem člověk si nesmí sám naběhnout například nějakým přihlouplým dotazem na bezbolestný výjezd.

          Pokud tam pak jede s manželkou, tak si za následky může v podstatě sám že…:)))

          0 0
          • LM  

            Jsem tam kdysi (neznaje co mne tam čeká) najel poprvé rovnou s přítelkyní. Snažil jsem se to nějak projet, ona tlačila a nadávala a zhruba uprostřed už byla tak nasraná, že chtěla hodit kolo do rybníka :-).

            0 0
      • hony007  

        Nuzířov, zpráva.

        0 0
        • novcze  

          jo, asi bych si to měl po sobě přečíst než to postnu, s tím Nuzířovem to je jak Olomučany, taky jsem jim dlouho říkal Olomoučany :))

          0 0
      • pepek  

        Býval tam most. Situace se mění každým okamžikem. Ale jinak dobrý, ne? Nevím tedy, co je meh

        0 0
        • novcze  

          znamená to, že je to pro mě nezajímavé, místo třech minut i s přibrzděním v blátu se drbat po rozbité a zabordelené cestičce to fakt nechci a absence toho mostu je už totální diskvalifikace :))

          https://dictionary.cambridge.org/…/english/meh

          0 0
          • Smazaný účet  

            Vítám Tě do spolku dálničních a volejovitých jezdců. Prostě nejsi hustý enduro pardál. Mě taky nebaví někde poskakovat a padat, když to jde jednodušeji. :-)

            0 0
          • pepek  

            Nikdo nepsal, že je tam cyklostezka. String: Je to pouhá turistika, žádný enduro. (Nemám dokonce ani barevného helmuta :-)

            0 0
            • Paja  

              …a hlavne si to musel odskrtnout ;)

              0 0
            • LM  

              Pepku kdys tam jel naposled? Já včera a přišlo mi to malinko těžší než obvykle.

              • Asi tam teď jezdí méně lidí, protože je tam větší bordel a na pár místech ve svahu to ještě trochu potunili divočáci :-)
              • Druhý břeh potoka poté, co tam někdo dolů naskládal šutry (děkujeme), lze vyjet i se semislickem vzadu. Vodu jsem si tam ale nenabral ani když jsem to ještě lezl pěšky – stačilo projet potok, zůstat stát s kolem paralelně těsně u břehu, sekočit do svahu a vyškřábat se rychle nahoru s kolem v ruce.
              0 0
              • LM  

                Tak jsem dneska na ten břeh pořádně kouknul a pomalu to podemílá voda – tj. i přes vyskládané šutry už se tam dole zas dělá schod. Takže je lepší popojet korytem potoka pár metrů směrem na Jehnice a pak snadno vystoupit na nízký břeh :-)

                0 0
      • ufoncz  

        Ad trail za rybníkama – nikdo netvrdil, že je to tam dálnice pro princezny. Když je ale ta tradiční značená cesta rozblácená, tak tam je blata minimum (jen trochu uprostřed a teď nějakej ten měsíc ten potok). To prostě platí. Jestli si ale pamatuju dobře, tak loguješ jízdy na Stravě – tudíž jsi asi viděl, že tam lidi jezdí vcelku plynule. Nicméně je dobře, že se takový pěšinky nelíbí všem – jak by to tam pak vypadalo, že.

        Kremlovsko je užitečný info – díky. Kousek té zelené tam byl úplně nádhernej. Dalo se to ale čekat, vršek brali útokem už loni.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Je tam i Tišnovka trail :)

          0 0
        • novcze  

          jestli myslíš tuhle část https://mapy.cz/s/fohalofebe tak ta je netknutá, zbytek zelené je po lesních cestách, tam asi nic nádhernýho nebylo

          u trailu za rybníkama mě šlo jen o to se podívat o co jde, protože se o tom tady psalo, ale jak mě začaly pneu ujíždět na podkladu už na začátku, tak jsem to pojal turisticky a koukal spíš okolo … jak jsem dojel k tomu potoku, tak jsem na to čuměl jestli to jako lidi jezdí jako drop do toho koryta nebo jak a nakonec jsem tam nějak slezl, naštěstí tretry mají lepší vzorek než racekingy :))

          0 0
    • Smazaný účet  

      Měním kliky, rukou mi přišly ložiska PF v poho, ale po nasazení klik ještě před utažením drží polohu a netočí se volně. Vyměnit? Nebudu to dělat.

      0 0
    • babicak  

      Co máte na MTB aktuálně za žádní pllášť. Já mám sjetý RaRa a přemýšlím na vyjížďku za 14 dní o upgrade.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Si kup u Jury FT, nebo u Warpsa Barzo :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Nevíš za kolik má 29×2.25 Barzo TNT? Budu co nevidět potřebovat do foroty a všude je mají za nepěknou cenu nebo vůbec. Warps má i nějakej shop? Ať s tím neotravuju tady.

          0 0
          • JDF  

            Warps má kamenný shop v Pozořicích, stačí mu vždy napsat a dodá (jen má následující týden dovolenou).

            Zrovna jsem minulý týden u něj přezouval právě na Vittorie ;)

            Srazit u nich cenu moc nejde.

            0 0
            • ufoncz  

              Vysokozdvihová Fox 36, full a k tomu kombo Barzo/Mezcal – zajímavý ;-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Asi bude suchý podzim :)

                0 0
              • JDF  

                Ta Foxka je nastavená jen na 140mm ;)

                0 0
                • ufoncz  

                  Tak to vše vysvětluje :-D

                  0 0
                  • JDF  

                    Sensor má původní vidlici na 130mm. 140mm snese, Rey teda na Sensorech míval i 150mm. No a 36 mám kvůli tomu, že jsem trochu těžší, nechci kroutící se vidli. ;)

                    0 0
                    • ufoncz  

                      Jsem namátkou zadal GT Sensor do Google Images Search a očekávaje, že mi vyjedou kola na nějakejch přísnějších pláštích pro enduro, koukám, že až taková výjimka nejseš. Nejčastější jsou tam Nobby Nicy a Ardenty, ale vidím tam i XKing či WTB Ranger na obou kolech. To už máš jen víc do rychlýho XC ten zadek.

                      Jinak tím spíš, že seš těžší, bych čekal spíš preferenci gripu před ušetřenýma wattama (když stejně musíš dupat pořádnou silou sám na sebe a nějaký wattíky z plášťů se v tom v podstatě ztratí).

                      0 0
                      • JDF  

                        Sensor není Enduro, je to jezdivý trail bike. Jinak experimentuju.

                        Měl jsem na něm původně Continental XKingy Protection, pak Ardenty, Mitas Kratos + Mitas Scylla (tu jsem celkem záhy nahradil Maxxis Ikonem) no a teď zkouším tohle. Zatím mi to přišlo v pohodě. :)

                        0 0
      • Paja  

        A co bylo na RaRa spatne (krom rozmeru 2,1)?

        0 0
        • babicak  

          Že se rychle sjíždí, letos jsem moc nenajel a už je vzorek pryč.

          0 0
          • Paja  

            A to byl performance, ne? Vsechno lepsi se bude sjizdet jeste rychleji, kor vzadu a vzhledem k tomu, ze uz nemas uplne tech 70 kilo jak na te CB fotce s berlema ;)

            0 0
            • babicak  

              Jestli se nemýlím, tak na této zadní RaRa mám najeto asi 2.300 v kategorii 85–95 kg

              0 0
              • Excel  

                Tak to vezmi znova, 2300 km na zadku je dost, řekl bych.

                0 0
                • bagr84  

                  Na schwalbe…

                  0 0
                • Polka  

                  Tj, mně vydrží tak 1500.

                  0 0
                  • pepek  

                    On bydlí v divočině, může jezdit s nízkým podílem asfaltu.

                    0 0
                • RomanH  

                  Cece, podobnou vydrz mam u tech Mavic Quest. Nasadil jsem je loni v rijnu a ke 3t km budu mit urcite najeto. Ze Tobe tak dlouho nevydrzely bych pricital tomu, ze to bylo rovnou i s rafky (OEM verze) ?

                  0 0
                  • Excel  

                    Ja bych to pricital me extremni vykonosti, to da rozum.

                    0 0
              • JDF  

                Heh… a já teď vyhazoval Maxxis Ikon po 1200 km ;))

                Nevím, co řešíš.

                0 0
      • ufoncz  

        DHR II 3C. A je lepší, než jsem čekal. Jako bonus tě vyžene z asfaltu. V lese jede i pocitově dobře. Pak už si dokoupíš jen něco spolehlivýho na předek :-)

        No dobře, tak na takový celoroční šmrdlání vším od silnice až po těžší sjezdíky u Babic i za mokra, bych asi vzal dozadu něco z množiny (Rekon 2.4 2C, Ardent 2.25, Forekaster 2.35, Rocket Ron 2.25 SS SpeedGrip, Cross King 2.3 ProTection, Ground Control 2.3 Gripton, Barzo 2.25) a k tomu pak buď to samé na předek, nebo o stupeň víc držícího (Rekon 3C, DHF 3C, Mountain King 2.3, Purgatory 2.3 Gripton).

        0 0
        • LM  

          Ty vzadu vozíš 3C? To bych nechtěl, mne z asfaltu vyhání i DHR II 2C :-)

          0 0
      • Polka  

        Bejt tebou tak koupím na předek Ground Control 2.3" a na zadek Fast Trak 2.3", solidní váha, cena kolem litru. Teď jsem je někde viděl na kolokrámu myslím.

        0 0
        • Smazaný účet  

          2,3" na zadku u neboostu je imho zbytečný hazard s průchodností na podzim. Do Arthura bych to ani nedostal.

          0 0
          • ufoncz  

            Ten Fast Trak bude mít na nějakým starším ráfku (21 mm ?) tak 57 mm v reálu. Navíc ty minišpuntíky nejdou přes boky ven.

            A za mě se tohleto přeceňuje. Jezdím celoročně, mám vzadu často 2,35 či 2,4 co mi skoro škrtá o zadní stavbu jen s malou osmicou kola a nikdo jsem v reálu neřešil problém. Když se nachytám do opravdu lepivejch sraček, tak stejně musím přenést nebo to klackem oškrábnout. A to platilo, i když jsem tam měl úžovku Charybdis 2.1 od Rubeny se spoustou prostoru kolem.

            0 0
          • Polka  

            Vždyť má Stumpa tvl, tam s tím počítají už z výroby a principu použití kola.

            0 0
            • ufoncz  

              Tak tos mu mohl dopřát toho Ground Controla i na zadek, ne?

              Nehoní každou vteřinku na závodě a na podzim se záběr i lepší brzda hodí.

              0 0
              • Polka  

                Když do teď vozil Ralpha? Nejezdí to co ty a chce, aby to i jelo a nebylo těžký ;-)

                0 0
                • ufoncz  

                  Ralph má agresivnější vzorek než Fast Trak. Brzdit a zabírat na sypkým či blátivým bude určitě líp. Aspoň novej.

                  Co se týče té hmotnosti a valivýho odporu, tak se stačí ****** na pocity, uvědomit si, kolik sám vážím a jak moc mám závodní ambice, úplně zahodit nějaký prastarý předsudky a dát si do kupy priority (a netahej do toho mě, pač já do toho taky netahám 90kilovýho gramaře, co pravidelně leje a pak si bere na kořenový závody celopevnej žebřiňák :-D).

                  0 0
                  • Polka  

                    Nějakej vztahovačnej…tím jsem jen myslel, že nemusí mít drapáky jako ty, protože to prostě nevyužije a zároveň by se víc nadřel, hmotnost na obvodu prostě neochčiješ. Tyto základy se nejen u kulaťáku probíraly nesčetněkrát.

                    Jinak by ses asi divil, kolik lidí na závodech i mimo ně leje ;-) A nechápu proč to sem taháš, to je přece každýho volba. My ti do tvé „müslifitness“ stravy taky nekecáme. Stejně jako na čem kdo jezdí (nemusí to být nutně o gramech), ale to ti asi nemusím vysvětlovat, ty budeš mít na celopevňácích a fast trakách najeto určitě daleko víc.

                    0 0
                    • ufoncz  

                      Jak někdo začne tenhle typ argumentace, tak startuju. Jak koukám, bylo to možná až moc do živýho – tak sorry. Mohl jsem napsat spíš: máš pravdu, nejezdí to, co já – třeba dneska jel těžší věci :-) A právě spíš zkušenosti lidí, jako seš ty, kteří těžkej terén zvládnou na celopevňáku se šlupkama a vzorkem, kterej klouže snad už při pohledu na trochu bláta, bych vůbec negeneralizoval.

                      Nebráno osobně – proč by měl normální člověk hledající (dle zadání a těch pár tras, co jsem viděl) univerzální plášť brát to samé, co 65kg top XCO závodníci? Jo, Schurter sjede každou vraždu na Aspenech nebo semislick Rekon Racech a vyjede s nima i blátivou stojku třeba. Ale u takovejch lidí jsou ty gramy či pár procent valivýho odporu už poslední díl skládačky v prostředí, kde marginálie rozhodují. Navíc takovej jistější celoroční univerzál může v součtu všech jízd běžnýmu člověku tu průměrku i zlepšit.

                      Edit: kousek vedle je k tomu pěkná diskuze https://www.bike-forum.cz/…od-600-gramu

                      0 0
                      • Polka  

                        No já si vzpomněl, jak jsi tady onehdy Frantovi napsal taky něco o chlastu a žrádle, tak jsem už musel reagovat O:-) Ono to totiž není tak jednoduchý, každej máme jinej styl života, hladinu stresu, metabolismus, prostě v tom hraje roli celostní meducína a věk…no mladší nebudem. Já si třeba jídlo a pivko neodpustím i když vím, že by mi to pomohlo, ale prostě už jsem si zvykl a případně se snažím o to víc jezdit pokud je čas. Takže omluva přijata :-)

                        Jinak s Dušanem občas vyjedu a nepřišlo mi, že by ve sjezdech vyloženě vlál v pozadí (spíš řeší výjezdy a kolena) a to já mu pořád říkám, ať si dá i na zadek hlavně něco širšího a on furt vozí 2.1". V zadní stavbě má prý místa dost. A jestli to bude Ralph nebo něco jinýho těžšího, to jsem mu taky říkal, že je na to jeho ježdění fuck, ale on to zmiňuje docela často, i tam původně měl nějaký těžší pláště od spešlu asi.

                        No a k celopevňáku…to je prostě moje filozofie. Zlepšovat se a soupeřit v těžších podmínkách než mají ostatní. Ale uznávám, že jakmile jde o závody v prudších kopcích, tak sahám po celopevňáku bo to prostě do kopca líp jede i za cenu, že „trpím“ jinde. I když já netrpim, mě to tak prostě baví :-)

                        0 0
                      • RomanH  

                        Jeste na 26'' XC fulla jsem si nasadil na predek Ardenta 2.25. Oproti RoR 2.25 to nejelo (a to byl predek) a ke vsemu to i hur drzelo. Takze ja bych byl celkem opatrny – beru to z pohledu cloveka, ktery chce jet na biku lesem treba z Brna na Praded, Cervenou ze Zdaru, ale stejne tak si jen lehce zablbnout kolem komina. Ne kazdy ma „motor“, aby jako univerzala utahnul DHR.

                        0 0
                        • les  

                          DHR je naprosto, ale naprosto zbytečný.

                          0 0
                          • ufoncz  

                            Ad DHR: Co bylo doporučení a co byla odpověď na otázku „co vozíte“ jste doufám pochopili.

                            Ad Ardent: Zrovna 2,25 s nižšími špunty je za mě pořád jedna z nejlepších univerzálních gum. Jede dobře a kromě hodně slizkejch kořenů a skalek drží „jak na kolejích“. Horší je jen brzdění. Dokonce na těchle Ardentech vepředu i vzadu (666 a 634 g) jsem vyhrál svoje jediný závody. Bylo to sice tím, že tam nikdo pořádnej nepřišel (jak jinak), ale i na rychlej závod u Dalešický př. (kolem 25 km/h) naprosto v pohodě. Mikrosekundy ztracený na té nejvíc zpevněné části trati se vrátily zase v zatáčkách nebo zabordelené stojce.

                            No a tak je to i jinde – lidi tady pláčou, že trail za rybníkama u Jehnic je bůhvíco a třeba zrovna na tom stoupáčku na začátku mám přesně odzkoušený, jak to lze vyjet na závodní XC gumě se slušným objemem (RaceKing RaceSport) a jak na něčím se záběrem (Aggressor nebo ten Ardent). To první je docela výzva, to druhý s prstem v nose i s chybama v práci s těžištěm. A tazatel nejezdí výlučně asfalt a zpevněný šotky, pokud vím. A důležitý je i to, že výraznost vzorku není v přímé úměře s valivým odporem. Viz třeba Rocket Ron, Xking, nebo na opačné straně Ikon.

                            0 0
                            • Paja  

                              Jestli je tazatel porad Dusan, tak to ses s tim asfaltem a zpevnenyma sotkama moc netrefil ;)

                              0 0
                      • pepek  

                        proč by měl normální člověk hledající univerzální plášť brát to samé, co 65kg top XCO závodníci? Protože když to pocitově nejede, tak to normálního člověka nasere i když ten odpor třeba není úplně směroplatný. Pro mně např. je už NN na předku pocitově brzda, vzadu nelze vůbec.

                        0 0
                        • mastihuba  

                          já mám na tohle dvě kola, jedno který pocitově jede a druhý na kterým se cítím pocitově bezpečně. Podle toho volím povrch, trasu i ostatní parametry s ohledem na bezpečný návrat k domovu.

                          Chápu že každej ty priority má posunutý někam jinam a tady se opět potvrzuje pravidlo, nikomu nic neradit protože si to dotyčnej stejně udělá po svým a pak tě pomluví žes mu poradil blbě. :)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            To je přesně ono, každý jezdí jinak a jinde a pod slovem terén si představuje něco jiného. Gumy se řeší furt úplně do zblba. Spíš je s podivem, že málokdo po sjetí volí tu stejnou.

                            0 0
                            • Polka  

                              Já si právě tady to období testování plášťů už kdysi dávno odbyl (Ritchey, Conti, Rubena, WTB, Michelin, Schwalbe) a z toho všeho mi nejlíp na moje použití vyšly vlaštovky, kterým jsem věrnej. Těd mám trošklu fedry přecházet za rok na ty novější bo sice vypadají pěkně, balóny to jsou pořád taky, ale prý se víc sjíždí…referoval Karoš a ten má pod 70kg :-)

                              0 0
                            • Smazaný účet  

                              Ano, do zblbla. To mají z toho závodění a KOMů :-)

                              Já to střídám. Třeba někdy beru příchuť jahoda a někdy banán. Záleží na náladě.

                              0 0
                              • ufoncz  

                                Když jsme u té podivínské kratochvíle na Stravě, tak dneska mi došel You lost your KOM od jednoho ze dvou lidí, co má rozebraný skoro všecky segmenty kudy jezdí východní klika + uspěl i na Bukole. No, a sbírá to na Ardentech. Takže to jsou ty dojmy a pojmy.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Každej ať si jezdí jak chce a na čem chce. Jen jsem si tak přihodil k p@xovi o nekonečných debatách o pláštích. Komy jdou úplně mimo mě. Nahoru jsem pomalej, dolů se bojím. Hlavně jezdím radši trasy stejnoměrně s ohledem na celej průměr, takže se nemíním „vytřílet“ na jednom kopečku a pak dojet s průměrem 12. Už mi tu bylo vysvětleno, že jezdit na průměr je blbost, ale je mi to jedno. Na nic netrénuju, jezdím sám, takže je to čistě můj problém. Z debaty o pláštích jsem si z BF odnesl po 30 letech na kole poučku, že vepředu je lepší drapák, s čímž souhlasím. Jinak je toho tady napsáno tolik, že je vidět, že je celá debata nekonečná a každýmu sedí něco úplně jinýho. Jinak jsem to nemyslel nějak ve zlým. Fórum je prostě debatní kroužek, tak to sem patří.

                                  0 0
                                  • ufoncz  

                                    Nemusel ses nějak bránit. Já jen využil tvou zmínku k tomu, abych si přisadil „tu svou“. Věřím, že dostatečným opakováním zasadím přinejmenším hlodajícího červíčka a k tomu odklonu od úplnejch XC-race šlupek na univerzální hobby ježdění dojde. Ono právě stačí zkusit, vykašlat se na pocity a předsudky, zkusit si to nějak srovnatelně porovnat nějakým vlastním měřením a posun myšlení může nastat :-)

                                    0 0
                                    • obda  

                                      Zasadím červíčka…

                                      Tak já ti nevím, ale mám za to, že většina lidí v tomhle vlákně má vyzkoušený jak pomalý (nicméně „bombproof“) plášť, tak i něco rychlejšího. A moc dobře ví, proč vozí to, co vozí. A není to jen o pocitech, ale i o tvrdých číslech. (A opravdu rozdíly jak ve valivém, tak i v aerodynamickém odporu jsou docela zásadní.)

                                      0 0
                                      • novcze  

                                        no o tvrdých číslech to moc nebude, protože nevím kde bych je vzal, takže zbývají ty pocity … třeba starý racekingy byly pro mě jízdně naprosto vyhovující jak v terénu tak na asfaltu, pak jsem obul ty nový přepracovaný a není to ono, tak budu koukat po crosskingu na příští rok, mám dobrý zkušenosti s protection verzemi proto chci zůstat u conti

                                        0 0
                                • Polka  

                                  Myslíš Švehlu? Vždyť to je zas úplně jiná liga.

                                  0 0
                                  • ufoncz  

                                    To je ale přece úplně jedno, kdo to je a jakou ligu jezdí. Je to ale jen další důkaz, že takovej univerzální plášť (řekněme po moderním: trailovej) poslouží dobře i pro rychlý účely. A zrovna Ardent tady byl zmíněn jak ve smyslu, že nejede, tak já jsem naopak říkal, že v lese jede. Jenže když ho budu Dušanovi doporučovat i dozadu místo Fast Traku či Racing Ralphu, tak to bude jakože nesmyslnej overkill, že?

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Jedno to samozřejmě není, když má Dušan „trošku“ jinej skill a motor ;-) Overkill by to pro Dušana byl, natož to DHF, už to zde vícekrát zaznělo, ale je to jak do dubu. Klidně mu někdo střelte starší maxxisy nebo ať si je koupí a ať sám posoudí, jak se mu bude jezdit, ať se to konečně rozsekne.

                                      0 0
                                      • ufoncz  

                                        DHF tu nikde nepadlo, ale klidně by ho na předku bez nějakejch citelnejch změn skutečnejch rychlostí mohl od podzimu do jara vozit :-) Když vezme Ardent 2.25 dozadu a Rekon 2.4 Maxx Terra dopředu, bude to myslím pro začátek stačit. No a ještě bys to mohl vyzkoušet ty, co? Nejlíp trochu dýl a se sběrem nějakých čísílek.

                                        Btw, ten „jinej skill“, pokud myslis vyssi, ti prave do argumentace nehraje, uvedomujes si to? A motor zase vem relativne k pouziti (a hmotnosti).

                                        0 0
                                        • Polka  
                                          • jakto že nepadlo? Viz. „…a k tomu pak buď to samé na předek, nebo o stupeň víc držícího (Rekon 3C, DHF 3C…“
                                          • v maxxisech se moc nevyznám a přijde mi, že se v nich ztrácím, tak jestli to nebude tím. Když si dám vyhledat Ardenta, tak mi vyjedou 2 typy s různými vzorky, ty máš na mysli teda kterej? Jo ona je ještě verze Race, ta by vzorkem marná nebyla, ale ta váha a cena, to si dělají prdel ne? Tohle mi připomnělo, proč mi to na kolo nesmí :-) Max tak Ikon vzadu bych snesl, ale jen s bílýma nápisama O:-) Vozil jsem na zimáku léta NN + NN, takže vím jaký to je.
                                          • jo, skill jsem tam dopsal nesmyslně, uznávám
                                          • s motorem ti nerozumím, už tady o tom psal Pepek, že na pomalejší motor nebudeš brát těžší pláště, který tě ještě víc zpomalí
                                          0 0
                                          • ufoncz  

                                            Pocitove zpomali…

                                            Ardent myslim Ardent. Ardent Race je vlastnostma blizkej Ikonu 2.2. Ardent 2.25 a 2.4 je docela rozdil, 2.4 je svyma figurama „vic do endura“ a tom, ze ma stejne tvrdou smes jako 2.25, tak IMHO krome mekkyho podkladu hur drzi. Navic 2.25 opravdu hezky jede.

                                            A s tema hmotnostma: vyssi hmotnost se ti vetsinou vrati na souboru vlastnosti, takze kdyz to nemas na KOM hunt dokopcu, tak je to presne to, o cem mluvim: zbytecnej blok. Beztak uz od tech slupek upousti vetsina vyrobcu.

                                            0 0
                                            • RomanH  

                                              Jak tu psal Obda, kazdy z nas uz toho ma vyzkouseno dost aby vedel, co mu vyhovuje.

                                              Mne treba nesmi na kolo tenke slupky Evo od Schwalbe, ktere celkem bez problemu vozi (vozil ?) Polka. Na druhou stranu, mne ten Ardent 2.25 opravdu nejel (a to na predku, a ani nedrzel), pritom jemu podobnej Mavic Quest ve 2.35 (vyrabi Hutchinson a vzorek je nekde mezi Ardentem a Rekonem) mi presel o level jinde.

                                              Na 29'' se snazim vybirat plaste v rozmezi 700g – 800g, na predek neco otevreneho, na zadek neco ala RaR, a s cenou do 850 Kc za plast (az zacinam mit plast sjetej, mrknu se, co je zrovna v nabidce). Na to moje smrdlani ideal (treba kombinace Forekaster predek, Rekon zadek). Ten Forekaster na asfaltu taky jede hure nez ten Mavic, ale ne o tolik, a v terenu je super (jen skoda, ze nema o fous vetsi objem).

                                              0 0
                                          • scoty  

                                            Loni jsem měl maxxisové období. Líbilo se mi na nich, že z výroby nehází.. :) Bohužel jsem se po celou dobu nemohl zbavit pocitu, že jedu na plné gumě… A téct začaly ještě dřív než schwalbe. Takže jsem šťastně zpět:)

                                            0 0
                                            • RomanH  

                                              Pro zajimavost, co jsi od Maxxisu vozil ?

                                              0 0
                                              • scoty  

                                                Dhf, Aggressor a krátce vzadu Ikon…

                                                0 0
                                                • RomanH  

                                                  Ikon (obycejny a EXO) mi nechcal, P@xovi (ta nejvyssi verze, tusim 3C smes) ano.

                                                  Ted mam na predku Forekastera (EXO, TR, Dual Compound) a zatim dobry (ale je novej, tak tezko hodnotit)

                                                  0 0
                                                  • ufoncz  

                                                    To je neuvěřitelný, jak se může vnímání plášťů lišit. Scotyho „jedu na plné gumě“ si ještě dokážu vysvětlit. Já zas na šlupkách Schwalbe měl v houpavým a mírně zatáčivým trailu dycky pocit, že už mám defekt – jak se člověk trochu opřel, tak na tlacích, kde třeba Ralphy 2.25 měly konečně trochu grip (pod 1,5 atmosféry), to plavalo a žvejkalo se až běda. Takže pokud je na to někdo většinu života zvyklej, chápu, že si na změnu nemohl zvyknout.

                                                    Ale Forekastera na předku jakožto držící gumu si vysvětlit nedokážu. Zvlášť třeba proti tomu Ardentovi, a třeba Rekon 3C je ještě jinde, Tomahawk či DHF ani nezmiňuju. Forekaster má kulatej profil, boční figury se ti jen tak nezapojí a v sypké zatáčce se prostě… vysypeš. Koneckonců jen při letmým pohledu na vzorek je jasný, že to boční vedení řídce rozházenejch figur hluboko pod středovýma nemůže bejt takový jako třeba u pěkně souvislýho a snadno zapojitelnýho pásu figur Ardenta třeba. Vzadu jsem ho nezkoušel (a dovedu si představit, že by fungoval), vepředu je to stejně blbá guma jako třeba Xking. Teda na Jedovnice super, ale kdekoli je to jen trochu míň „vyladěný“, tak děs běs.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    To je neuvěřitelný, jak se může vnímání plášťů lišit.

                                                    A presne o tom to je. Na predku mi nejvice ze vsech plastu sedel RoR, tento Forekaster, nebo stara Meduza (v dobe, kdy se jeste vozily uzke plaste). Proste otevrenej vzorek, kderej se nezapatle bahnem, a dokaze se zariznout. K tomu Forekasterovi – treba i Majkee Ti psal, jak ho mile prekvapil, to stejne mi rikal i Karaya (byt by si ho kvuli valivemu odporu pry nevzal na zavody). Ze nesedi Tobe (jako mne treba ten Ardent) jeste neznamena, ze nemuze vyhovovat nekomu jinemu.

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    Předminulý týden jsem si ho vzal :-)

                                                    0 0
                                                  • scoty  

                                                    To dhf ještě šlo, ale nesmí dostat nad 20psi, vozil jsem tak kolem 17ti, hmotnost pro použití trail dost vysoká, ale je to tank.

                                                    Zklamal mě aggressor. Vzorek se zanáší i vlhkou hlínou víc než ralph i NN. Toho jsem si nevšiml jenom já…

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    S tim PSI souhlas. Na predek v idealnim pripade 15–17, zadek 18–20,

                                                    Edit : Mam ale pocit, ze s tim nizsim PSI souvisi ty poluce plastu (alepon mi to tak prislo, kdyz jsem laboroval s tlakem u tech Mavicu).

                                                    0 0
                                                  • ufoncz  

                                                    Ano, na tech nizsich tlacich v tom prej vznikaj mikrotrhliny a pak jsou tam ty stigmata. Ale ona je to vcelku jen kosmetika, pac tlak to drzi dobre jeste dalsi tisice km.

                                                    0 0
                            • obda  

                              Jako Polka – proč bych nevolil, já mám odtestováno a RR+NN mi vyhovuje.

                              Ale pokud je tu něco, co stojí max. stejně, jede stejně, a drží líp, tak sem s tím :)

                              0 0
                          • pepek  

                            Ano, ten Mezcal, cos mi poradil, stál úplně za ho*** :-)

                            0 0
                            • mastihuba  

                              samozřejmě, taky jsem je poslal dál :)

                              0 0
                            • mastihuba  

                              jako problém vidím ve věčným dilema drží, ale nejede a jede, ale nedrží :) osvědčil se mi vepředu hans damp a v zadu ardent, ale zase to nesplňuje pocit jede… nicméně se to blíží variantě jede uspokojivě…Ve sjezdech to byla kombinace s pocitem sucha a bezpečí a i na autopilota to bylo bez připomínek.

                              0 0
                              • babicak  

                                Pánové, děkuji za pěknou plodnou diskuzi, opravdu jsem chtěl vědět, co aktuálně máte a i nějakou u radu. Vidím, že každý v podstatě preferuje něco jiného :-), jen se kvůli mým gumám nerozhádejme :-). Ještě se mohu zeptat na desky, ty já preferuji metalické ( SH SLX a kotouče SMRT) .

                                0 0
                              • RomanH  

                                A jeste do te rovnice pridej odolnost (dle toho, kdo co jezdi a je ochoten obetovat) a pak cenu. Mam svuj oblibeny typ plastu, a podle dostupniosti a ceny vzdy neco vezmu.

                                0 0
                                • mastihuba  

                                  ano odolnost proti seknutí, držení tlaku u bezduše, na todle mi dobře vychází maxis i když možná nejede tak jako vlaštovka

                                  0 0
              • ceo  

                Ground Control není dobrá guma. V control verzi u vůbec nedrží v odkloněným a dost se žvýká. Nobby Nic je o level jinde.

                Jediná výhoda GC je, že má slušný objem, váhu a právě měkké bočnice dopřávají komfort. Na HT jezdící max. středně těžké věci by snad byl použitelný.

                NN podstatně líp jede i brzdí.

                Pokud někdo uvažuje o GC dozadu na fulla, mrknul bych se na XR3 od Bontrageru. Na náročnější použití XR4/SE4

                Klidně se 2 lehce jetých GC 29×2,3 zbavím a asi 150km jetýho Butchera 29×2,3. Všechno bez poškození, zamlíkovaný a Controly. Spešly jsem vyházel ze všeho a u mě mají utrum.

                0 0
                • ufoncz  

                  Jenom pro jistotu – mluvíš už o aktuální generaci plášťů (Gripton)? Mám pocit, že brácha totiž s GC 2.3 na předku objel Trilogy a nestěžoval si.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    Ono jak uz se psalo vejs, to ze na tom nekdo objede sudety 3× dokola jeste nemusi nutne znamenat ze to ten druhej zvladne taky. Jestli si dobre pamatuju tak na prvnich sudetech sem mel race kink a na druhejch ralpha a defekt sem stejne udelal jen na siroke sotoline. Od te doby ma u me ralph cervenou kartu. :)

                    0 0
                    • ufoncz  

                      Počkej, vždyť s tím jsem přesně přišel o kus vejš právě já a teď jsem jen vyjadřoval podiv nad tím, že když to má dost gripu na předku na Trilogy, že by to bylo málo na zadku. A možná se to vyjasní těma generacema (ten GC byl dost předělanej, není tam jen změna směsi na ten zázračnej Gripton).

                      0 0
                      • mastihuba  

                        Pardon to sem nejak nezachytil zes to psal ty :)

                        0 0
                      • ceo  

                        Plášti se přizpůsobíš. GC v různých kombech jsem tak jezdil skoro 2 roky (stejné 2 ks plášťů). Ale jde o to, že právě díky těm kombům jsem si vyzkoušel, že ten plášť nemá žádné zajímavé vlastnosti. Ani dobře nejede, ani nedrží. Ani nějak extra výdrž mít nebude. Je dostupný, levný a měkký (kostra). Volba na papíře – určitě ano, po zkušenostech v reálu – jsou lepší.

                        To že někdo na tom objede Trilogy z něj nedělá dobrý plášť. GC je takový beztvarý univerzál, dost toho udělá, ale nic mu nějak nejde. A jsem přesvědčen, že jsou na trhu pláště, které toho zvládnou stejně a v některých aspektech budou i celkem výrazně lepší. O tom mluvím.

                        V dané kategorii NN a XR3 určitě, XR4/SE4 je vepředu o kategorii jinde, ale vzadu nemám vyzkoušené, jak jede. Ardenta nemám vyzkoušeného, ale nejspíš bude taky lepší. Pokud bych uvažoval o GC možná bych se zamyslel i nad Aggressorem, Forekaster.

                        0 0
                        • ufoncz  

                          GC v různých kombech jsem tak jezdil skoro 2 roky

                          Takže mluvíš ale převážně o zkušenostech s předchozí generaci, protože GC v Griptonu začal bejt dostupnej ani ne rok zpátky, ne? I když, jak teď koukám, níž píšeš, žes testoval Gripton – to jdou opravdu oba, podle mě úplně jiný pláště, takhle zaškatulkovat?

                          univerzál, dost toho udělá, ale nic mu nějak nejde

                          To samé se dá říct právě třeba o Ardentovi, nebo teď Rekonu. Proto mi tydle pláště asi sedí (popis pasuje i na mou snahu o ježdění na kole) :-)

                          Mordor jsem jel jen jednou a nevím s čím přesně to bylo – nejspíš Rekon vepředu a Ardent Race vzadu. Možná DHF/Aggr, už si nejsu jistej. Každopádně jsem tam nikde neotestoval pláště, protože první prudký žuchnutí na slepej konec široké cesty jsem zavčas slezl a ten odklopenej sypající se transfer by mohl držet jen kdybych tam jel dostatečně rozhodně (rozumně rychle). Pláště jsem teda na něčem, kde se střídá „relativně v pohodě na čemkoli“ s „vraždou za hranou na čemkoli“, nevyzkoušel.

                          Jinak, když nad tím přemýšlím, jestli sis udělal obrázek zrovna z těch dvou kritických sekcí Mordoru, tak to sedí třeba na recenzi GC:

                          If you’re typically riding on rockier and more firmly packed trail surfaces, or you’re lucky enough to live amongst the loam, then the Ground Control is a great mid-weight trail tyre that offers both consistency and agility in its handling. While it performs admirably within its preferred window though, I personally found it lacking in cornering bite when facing loose-over-hard trail surfaces.

                          0 0
                          • ceo  

                            To by mohlo být :)

                            Tyhle to byly https://www.specialized.com/…ady/p/156255?…

                            Podle mě to byl první rok jejich uvedení. Spešl měl tehdy akci 1+1. Podle mě to budou 2,5–3 roky. Kupoval jsem je ještě na SingleBe. Gripton tam je napsáno, nápisy decentní, žádné červeně řvoucí.

                            GC,NN, XR3 – všechno jsou to univerzály. Ale třeba NN mi až na výdrž a odolnost přišel opravdu ve všem lepší. O hodně. XR3 má nižší figury, tam bych vepředu váhal (kdybych musel, tak dám XR3, kvůli tužší kostře), ale vzadu je jednoznačně podle mého lepší.

                            Mordor byl příklad. Co bylo na GC zarážející, tak po určitém opotřebení se skokově zhoršil. A to není zdaleka ještě nepoužitelný. Prostě najednou přišly problémy s držením směru při brždění v náročnějším terénu. XR3 se nepozorovaně zhošovala, jak se ojížděla. NN asi taky, ale ten už vypadá fakt oškubaně a pořád mi nedělá problémy. GC vypadá ještě relativně ucházejícně a přitom nedrží už při brždění směr a ujíždí. Za nova si nepamatuju, že by to dělal.

                            Zkus XR4 budeš chrochtat. Já Bontragery nechápu. Mají obvykle nižší vzorek než konkurence, ale jak ho umí využít pro grip… Možná vlaštovky na tom budou ještě líp, ale ty jsou prostě jak cedník a orvané hned. Vizuálně když jsem měl vedle sebe hrubého butchera a SE4, tak jsem pochyboval o tom, že dělám dobře, vypadalo to jako downgrade, ale jízdně nepozoruju nižší grip a nemají „díru“ při náklonu. Objektivně bych jízdně asi ještě výš postavil Schwalbe. Na nich jsem vyrostl, jsem zvyklý, ale holt cedník a výdrž, a to že nejsou k sehnání. To je pro mě problém. Jestli nezapomenu, tak sem večer dám NN (starého) po cca. 250km na zadku.. Ať se bavíme konkrétněji.

                            0 0
                            • Polka  

                              Jakej cedník pořád? To je už snad minulostí, ty novější mají přece víc gumy a nic neteče. Starej NN SS mi ale třeba vůbec nechcal a vydržel věčnost, ještě ho dojíždím na zimáku na předku.

                              0 0
                              • ceo  

                                Nový nevím, ale starý u mě vypadá po cca.250km takto

                                0 0
                                • Paja  

                                  To je zterely, jak kdyby to nekdo skladoval rok na slunku.

                                  0 0
                                • Polka  

                                  To jsem na NN fakt nikdy neměl. Mohly to být pláště někdy z roku 2015 a níž.

                                  0 0
                                • Polka  

                                  Ten vzorek je teda hodně jetej. Tohle je můj stav snad už víc jak po 10tis. Už to ale dojíždím pro sichr s duší. Zadní vydržel tak 6, ale byly výlety na těžko s brašnama.

                                  0 0
                  • Polka  

                    V té diskuzi cos na ni dával odkaz teď někdo psal, že Trilogy i Sudety objel zrovna na FastTraku 2,3". Zřejmě lepší oddíl :-)

                    0 0
                  • ceo  

                    Ano Gripton.

                    Mordor trail v Adamově ty znáš.

                    Setup 1 – předek GC, zadek Bontrager XR3 – předek klouzal, zadek držel.

                    Setup 2 (o cca. 14 dnů později, podmínky stejné) Předek Butcher, Zadek GC – předek držel, zadek klouzal

                    Nejsem skvělý jezdec a nepopírám, že Mordor nejde jet na RaRa. Klidně bych to zkusil i já a možná i sjel, ALE nevidím důvod obouvat GC. Místo něho jsem dozadu dal starého Nobby Nic Snake skin 2,25 a pocitově to líp jede, o hodně líp drží a brzdí. Mimochodem po cca. 150km GC vzadu citelně změnil schopnost brzdit a opotřebení tam vidět je. Pozitivum GC je váha, a že zřejmě odolnější běhoun než NN. (NN je po cca. 200km rozpíchaný (mlíko ale drží) a už hoodně orvaný).

                    U GC jsem měl problém s hledáním vhodného tlaku a z nějakého důvodu hodně nechtěl jet na šotolině a hrubém asfaltu.

                    Takže za mě je CG takový turistický plášť (rozuměj v neděli s rodinou na stezku a polňačky). Kdo přeci jen trochu jezdí, jsou daleko líp chovající se pláště, byť tedy většinou tolik km nevydrží.

                    Starý XR3 byl o hodně zajímavější, nový bude snad ještě dál.

                    Aktuálně jsem Butchera vyměnil za SE4 a taky musím říct, že o dost lepší, byť je to nižší vzorek.

                    0 0
                  • Karaya  

                    Tvůj brácha není měřítko. S těmi semislicky, co vozí třeba na PDV, by většina z nás do terénu nevyjela :-)

                    0 0
            • Smazaný účet  

              U Lapíka jsem měl 2.0" a moc placu už tam nebylo, ale tak když ve Spešlu v r. 2015 už počítali s balónama :)

              0 0
            • bagr84  

              Stumpa (2014 nebo tak nějak) mám taky a dávat tam něco širšího než Ikon už bych měl strach (kolo co se v bahně sekne v rámu už jsem zažil).

              0 0
              • Smazaný účet  

                Má Cambera, ale pochybuju, že to bude lepší.

                0 0
              • Polka  

                Jo, moje mýlka, má fulla – Cambera 2015 asi. A 2,3" se mu tam prý vleze. Já už si tu šířku zadní stavby nevabavuju, ale měl tam jednopacku už při koupi kola, takže by mohla bejt širší.

                0 0
        • Motyll  

          Pro mne to má nekompatibilní nápisy :)

          0 0
          • ufoncz  

            Na těch novejch gumách (Gripton) jsou nápisy hodně nenápadný – malý a šedostříbrný.

            0 0
      • Excel  

        Za tu dobu co tady kecáte už bych by byl v krámě, vybral s co maj, nechal si to zamlíkovat, ujel na tom 50 km a ještě bych si na to stihl vydělat.

        Mám TUFO XC 11 – 2,25. Nemůžu říct nic negativního. Volil bych XC gumu min 2,25 – 2,30 na vícedeňáky po všech površích ideální.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Po dalším neúspěšném víkendu začínám uvažovat o tvém servisním modelu :)

          0 0
          • Excel  

            Četl jsem to a běhal mi mráz po zádech. :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Kupodivu nejmenší problém byl rozseknout, provléct, spojit a odvzdušnit silniční hydrobrzdu. Ještě, že už mám odvzdušňovací orig. sadu, jelikož obsahuje speciální váleček, který je třeba na zajištění hadičky utopené ve třmenu.

              0 0
          • RomanH  

            11s spojka, jen blickama, bez origo klesti ci klesti na segrovky ani za k*kot. Nakonec jsem uspel az postupnym stahovanim vazacim dratem – roznytovat mi to hrdost nedovolila :-)

            Objednam na Ali kleste.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Sikovkama zešikma :) Spešl kleště stojí 200,–

              0 0
              • RomanH  

                Proste mi to neslo, predchozi 11s retez sel.

                Na Ali maji vice druhu – i montpacky, ktere po zaseknuti do sebe tvori kleste, pak i male klasicke (sikovne na cesty). Uvidim, samo mrknu i u nas.

                0 0
                • pepek  

                  Ty montpáky už mám: No way (tak, jak jsem čekal) Nevím, jak to řešit v lese, i těma sikovkama to jde ztuha.

                  0 0
        • RomanH  

          To Tufo XC 11 vypada fakt dobre, ale ta cena uz ne (i kdyz chapu, ze jsi jim tim nakupem kompenzoval vyrizeni reklamace).

          0 0
          • RomanH  

            A koukam, ze je zrovna v akci

            Myslim si, ze pro Dusana na zadek ideal.

            0 0
            • Polka  

              Nevím no, takhle od pohledu mi to přijde na tvrdou směs, která sice dýl vydrží, ale nebude mít takovej grip.

              Kua a ty nový pirellky ještě nikdo nezkoušel? :-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Zkoušel je bikeandride.cz Nepřesvědčivý utěsnění patky (nevydrží bez tmelu ani 5 minut – možná špatná kombinace ráfek plášť) a ceny bych řekl z vyšší kategorie.

                0 0
                • Polka  

                  Cenově určitě, ale jinak ten článek vyznívá pozitivně bych řekl.

                  0 0
                • LM  

                  Na dolekop.com je recenze varianty Scorpion S (nejotevřenější vzorek aka nejvíc enduro).

                  0 0
              • Paja  

                Na plaste v cene pneumatiky na auto nejak nemam mentalne ;)

                0 0
            • Paja  

              Panove, Dusan uz si nasel na Koloshopu RaRa lehce pres petikilo ;) za tu cenu to muze klidne zhoblovat i za 2 tis. km ;)

              0 0
    • babicak  

      Troška je nachystána

      0 0
    • Karaya  

      Dneska jsme byli potrénovat na NMnM. Přijímám rady ohledně techniky, aby to v závodě nedopadlo jak minule :-).

      Mitas jsem se snažil jezdit víc pokrčený a je to rozhodně lepší. Chtělo by to ale jet rychleji. Na pravou stopu si bez fulla netroufám, bojím se defektu při dopadu z té skalky tam.

      Pro zpestření jsem si zkusil i Vertical drop a fakt vypadá těžší, než je.

      Bezúdržbová Mars teleskopka bude asi na prodej, ani sem jsem ji nakonec nevzal.

      Trénink byl bohužel na konci zkalen pádem svěřenkyně v naprosto nevinném nájezdu na asfalt.

      0 0
      • Paja  

        Osobne si myslim, ze teleskop by ti vyrazne pomohl v tom, ze bys na tom tak toporne neposkakoval, nemas prostor, abys nad tim kolem mohl pracovat s tezistem, protoze te sedlo muze snadno nakopnout.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Já bych řekl, že to chce pořádný rám s lepší geo pro „rozšláplýho pavouka“, určo má dlouhý forbec, a když už ten teleskop, tak tlustší sedlovou trubku než 27,2 mm :)

          0 0
      • ufoncz  

        Mitas jezdis IMHO hezky a plynyle. Naopak ve videu s Vdropem jsem se skoro lekl. Tam drncas jak kdybys mel silnicku a od zapichnuti se a poletu neni daleko. Laicky bych to tipl na strach a krecovity drzeni riditek. OT: ten Vdrop si mohli na PDV odpustit :(

        0 0
        • Karaya  

          Vdrop tam nebude, to jsem si jen zkusil já. Poprvé jsem to jel ještě na Superfly a šel jsem hodně za sedlo a praštil se s ním do žeber. Teď jsem zkusil jít míň za sedlo a šlo to. Pak jsem ovšem brzdil víc než bylo nutné a trochu mi to tam ustřelilo, na videu je to slyšet i vidět. I když jsem pocitově přikrčený, tak v tom mám ještě velké rezervy, od toho je dobré to video. Musím jít s těžištěm ještě níž.

          0 0
          • Polka  

            Jj, já to přikrčení na videu ani nepoznal :-) Každopádně vdrop jsi sjel ok, žádný kodrcání navíc tam teda nevidím. To ujetí předního nebylo spíš proto, že jsi pak nejel napřímo ale zabočoval doprava?

            0 0
      • JDF  

        Vždycky, když čtu „bezúdržbová teleskopka“, tak už tomu odmítám věřit, protože podobné předpoklady měla i 9Point8 Fallline. No a teď se mi už odmítá vracet, musím ji nahoru tahat ručně. Takže kompletní výměna těsnění. :)

        0 0
      • les  

        Mě to kolo připadne na Tvoji postavu malý. Hlavně teda krátký. Větší rám, trošku se uvolnit, a prolítneš to jak Ninóš :) Potrénuj práci s předním kolem, dost tam lovíš těžiště. A bacha na volný šutry :)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Poslední dobou mi připadá, že se kolem Brna začal někdo věnovat systematickýmu rozmisťování střepů po cestách v lese. Pokaždé zastavím a střepy zvednu a hodím jinam mimo cestu, ale někde je toho tolik, že to prostě vybírat není ručně možný. Dnešní sbírání na x místech na obchvatu Soběšic celkem šlo, ale tady už to fakt nešlo. Je to tak metr cesty po přejetí toho mostku směrem ke hřbitovu. Pak to pokračovalo celou kořenovou cestu kolem hřbitova (asi 10 střepů), to jsem taky vysbíral. Né že bych byl lidumil, ale jezdím tam často, takže spíš kvůli sobě. Ale zbytek varuju. :-)

      0 0
      • LM  

        Taky mi přišlo že se to místama nějak víc leskne ale zatím mi stačilo v takových místech (pokudmožno) nebrzdit. Asi mám štěstí a odolné pláště :-).

        Nejhustěji nasypané sklo jsem zatím viděl nad kapličkou v Kuřimi

        0 0
        • pepek  

          Trvale je to na tom altánku nad tratí za mamutem.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tam asi chodí chlastat omladina, takový místa chápu, že „se stane“. Ale ty cesty v lese jsou divný. Už jen to, že by tam někdo táhl flašku a ta mu omylem padala po zemi a rozbila se na plno střepů. Možná jsem paranoidní, ale přijde mi to divný. Co metr stejnej střep (barva, stáří, tloušťka skla). Jak když si Jeníček a Mařenka dělali značky. :-)

            0 0
            • Paja  

              Tak sklo jim ptaci nevysbiraji jak ten blbej chleba :D

              0 0
        • Smazaný účet  

          Viděly mě tam sbírat ty střepy nějaký dvě paní se psem a říkaly, že si toho v okolí taky všimly. Ještě zmiňovaly cestu alejí topolů u Zamilce. Tam prý byly přímo rozbitý celý dvě flašky.

          0 0
          • LM  

            Dokud ta alej byla zarostlá, tak tam cyklisti nikomu nevadili. Brzy poté co to „zrekultivovali“ se tam objevily „značky“ zákaz vjezdu cyklistů (zalaminovaná A4 na klacku). Ty byly (nepřekvapivě) ignorovány a posléze postupně zmizely (možná byly zmizeny). Vypadá to, že ten komu vadí cyklisti přitvrdil…

            0 0
        • obda  

          Tam jsem v neděli taky trochu znervózněl.

          0 0
    • pepek  

      Nikdy bych nevěřil, že pojedu z Kohoutek až do Pisoárek na kole po silnici :-(

      0 0
      • babicak  

        Što slučilos?

        0 0
        • pepek  

          Zase jsem spadl na ty moje zadrátovaný žebra. Tentokrát fest, bolí to už od čtvrtka. Rehabilitaci provádím jízdou po cyklostezkách a po silnici.

          0 0
          • Polka  

            Tam se dá někde spadnout? Nebo jsi sjížděl nějakou prvotinu?

            0 0
          • RomanH  

            Vopatrne ;-)

            0 0
          • LM  

            Stále máš na předním kole toho X-Kinga?

            0 0
            • pepek  

              Áno. Spadnout se dá tak, že to na trávě pošleš rychle do zatáčky, kam nevidíš, abys vyjel brdek za tou zatáčkou a ono jsou tam zrovna nějací lidi. Vezmeš v náklonu za brzdy. . . . .

              0 0
              • RomanH  

                Takze turiste to meli i s predstavenim ;-)

                0 0
                • pepek  

                  No nedopatřením ze mně okamžitě vypadla dvě sprostá slova :-( Pak mi to bylo líto, holka vypadala slušně.

                  0 0
              • LM  

                Nepříjemné, brzdit v zatáčce není dobrý nápad, tam by tě zachránil málokterý plášť.

                Já jsem teď dal dopředu nové destičky (KLS organiky) a musím na přední brzdu opatrně, protože už se mi 2× při brždění v přímém směru povedlo zablokovat přední kolo s DHFkem. Poprvé na suché trávě, podruhé na cestě s volnejma šutrama – naštěstí jsem rychle pustil brzdy a oboje ustál :-).

                0 0
                • pepek  

                  Třeba se ti deščička šprajcuje. Od minulých desek různého druhu mám na vnitřním okraji radius a ty nové se na tom myslím taky koušou.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Na tohle byly dobrý Spyre, každý pístek se imbusem šteluje zvlášť. Není lepší magnet jak rozpěrná pružina?

                    0 0
                    • pepek  

                      Inbus, kua, INBUS.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Se divím, že dávno někdo nevymyslel nějaký jemný boční štelung třmene…

                        0 0
                        • LM  

                          Hayes Dominion má červíky na štelování třmene.

                          malé stranové červíky umožňující přesné nastavení pozice třmenu na rámu, resp. vidlici. Tuhle drobnou finesu Hayes pojmenoval Crosshair Caliper Alignment System a neopomněl si ji přitom patentovat :-)

                          0 0
                        • RomanH  

                          Avid CPS – uplne na p*cu

                          0 0
                    • Polka  

                      Je, magnet mám magurách :-P

                      0 0
                      • babicak  

                        Daruji Magury, za odvoz

                        0 0
                        • les  

                          Přidám Hayes a Ashit.

                          0 0
                        • Polka  

                          Jakej typ?

                          0 0
                          • babicak  

                            MT 4

                            0 0
                            • Polka  
                              • ty neznám, já mám Custom Magura MTS, ale do foroty mladýmu možná… :-)
                              • koukal jsi na tohle?
                              0 0
                              • babicak  

                                Koukal, Týna to pěkně seřadila, i člověk neznalý si udělá představu

                                0 0
                                • Paja  

                                  Vzdyt to vubec serazeny neni @:-)

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Mě by spíš zajímalo jestli je opravdu transgender se vším všudy, nebo jak to Karoš minule myslel…

                                    0 0
                                    • Paja  
                                      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                                      0 0
                                    • babicak  
                                      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                                      0 0
                                    • Jaroslávek  
                                      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                                      0 0
                                    • Karaya  
                                      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                                      0 0
                              • babicak  

                                Koukal, Týna to pěkně seřadila, i člověk neznalý si udělá představu

                                0 0
                                • Polka  

                                  No…ale tebe podvedli, máš to nějaký úzký :-) Má to bejt 57mm jako mám já. A proto jsem pořád říkal, že máš ty gumy nějaký úzký, že to jsou 2.1", takže jsem asi vysoce vnímavý uživatel ala Mlok, když poznám i pár mm :-D

                                  Ale ty nový cos objednal by měly být poctivý 2.25".

                                  0 0
                                  • ufoncz  

                                    Na fotkách je Ralph 2,25, nebo jen 2,1?

                                    Btw, Ralph a ještě víc Ron jsou proti Ikonu či Ardentu výrazně nižší. Takže ve výsledku je to třeba s tím objemem ještě všecko trochu jinak. Bohužel to nemám zaznamenaný pořádně všecko.

                                    Jinak třeba na srovnávání plášťů používám ty segmenty na Stravě, kde už mám vzorek okolo stovky průjezdů (Karásek, Naučná…) a kde to není až tak limitovaný mou nemehelností, nebo měnícíma se podmínkama (to jde vyřešit kratším privátním segmentem nebo pomocí Compare efforts) a třeba na tom Karásku si nemůžu překonat starej čas s podfouklejma Ardentama (těsně před kombem Ardent Race 2.2 předek/Ikon 2.2 2C zadek), kdežto na Naučné, kde to není o zatáčení, vyšel nejlíp XK 2.4/RK 2.2 (RaceSport oboje, řekl bych že tady poddajnost+hmot­nost – každopádně univerzálně nepoužitelný kombo, na volnejch šutrech jsem jen čekal, jestli to dřív ustřelí, nebo defektí). Ale zase před Ardentama celkem těsně (na tak dlouhej šlapavej úsek), takže ve volbě pro běžný ježdění bylo jasno. Někde si zase nejsem schopen překonat i do kopce čas s Tomahawk/Ardent, protože i když už docela drživý kombo s dobrou trakcí do výjezdů, tak to i na šotce letí. Jenom si nepřipustit placebo z toho, že je tam těžší guma navržená pro enduro. S Ralphama kupodivu vycházela rychle Obřanská zřícenina – jede se tam skoro jen rovně a ta předchozí generace Ralphu dobře brzdila.

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Oba mají na sobě napsaný 2.25". Jinak pěknej přehled, jak bude čas, blíže prostuduju.

                                      0 0
                                      • ufoncz  

                                        Aha, a jeden necelých 52, druhej necelých 55 mm. A ještě to vypadá (čistě z fotky), že šuplera nedolíhá na boky (v místě mezery mezi špunty). U toho druhýho by to souhlasilo s Performance, co jsem měl teda dva.

                                        0 0
                                    • obda  

                                      Všechny ty časy, co tu zmiňuješ, jsou na úzkejch/technic­kejch" trailech po rovině/z kopce. Já většinu doby trávím šlapáním do kopce, často po šotce (a občas asfaltu). Např. dálnice Mokrá Hora-Útěchov nebo „asfalt“ Mokrá Hora-Soběšice (ať se pohybujeme na stejných místech). A tam bude rozdíl už mezi NN a RR na docela znatelný, ne?

                                      0 0
                                      • ufoncz  

                                        Jasně, na šotce Mokrá Hora-Útěchov mám nejlepší časy na těch papírovejch Conti RaceSport. Ale vzhledem k tomu, že se tam jede docela rychlej průměr a nikde moc nebrzdíš a z toho neakceleruješ, je tam rozdíl třeba dvě stě gramů na pláštích prakticky neznatelnej (a rozhodně je víc poznat, jestli zrovna svítí sluníčko, nebo mě něco nasralo v hokně). V řeči čísel mám ale třeba s Rekonem 2.6/Ardent Race 2.35 na sedmi minutách od kluziště v Ořešíně ke koňům jen devět sekund rozdíl oproti Xking 2.4/RK 2.2 RS. Z Mokré Hory do Sobulí po té otravné rozbité asfaltce moc nejezdím (když je tam sto pěknějších kombinací), ale při těch pár průjezdech spíš ve spěchu nebo když jsem ještě jezdil nějaký předepsaný tréninky, tak jsem tam zaznamenal 7:49 na Contíkách a 7:50 na Ardent/Ikon :-)

                                        0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Takový cesty jezdím taky a na to mi stačí i mrtvá Scylla. Když zbytečně nevstávám ze sedla, tak to ani nehrabe. :-) (Ta stejná na zadním s a bez blesku)

                                        0 0
                                    • ufoncz  

                                      Tak Rekon/Ardent Race je druhý nejrychlejší obutí na Karáska z vyzkoušenejch kombinací. Limitem je pro mě v tomto případě kulatost toho Rekonu 2.6 na ráfku i23 – užší (víc čtvercovej) Rekon 2.4 nebo 2.25 by umožnil projet zatáčky se stejnou mírou jistoty rychleji, protože by člověk cítil to zakousnutí bočního vzorku (Ardent 2.25 i Ardent 2.4 jsou se svými 55, resp. 57 mm na tom ráfku víc čtvercový a Ardent 2.4 má větší figury, takže tam právě ta jistota v točkách je). Ten objemnější Rekon s měkčí směsí se „zaplatí“ až na větších kořenech nebo v šutrech. V příloze ilustrace toho, jak se to na Stravě celkem přehledně dá najít (když se do poznámky někam napíšou pak ty použitý pláště).

                                      0 0
                                      • Paja  

                                        To Loudani do prace a 28kmh me dost pobavilo…

                                        0 0
                                        • ufoncz  

                                          28 km/h je jen průměrka na tom Karáskovi. Loudání = nehrnul jsem se do hokny zrovna napřímo :-)

                                          0 0
                                          • Paja  

                                            Aha, vypadalo to, ze se loudas do hokny 28 kmh :D

                                            0 0
                                      • RomanH  

                                        Nepsali Ti nahodou v tom Tvxm vlakne, ze Rekon 2.5 je starsi verze a 2.4 je plnohodnotne nove WT ? Uz si to nevybavuji presne. Kazdopadne je to taky jeden z mych kandidatu na predek na vyzkouseni – kulaty profil mi naopak vyhovuje.

                                        0 0
                                        • ufoncz  

                                          Rekon 2.6 myslíš asi. To tam někdo psal, ale právě podle té teorie to asi naštěstí není kulatý až tak tragicky. WT je právě navrženej tak, aby to nebyl na širokým ráfku vyloženej čtverec, že.

                                          0 0
                                    • Polka  

                                      Moje tabulka…

                                      0 0
          • Excel  

            je to řehole

            0 0
          • babicak  

            V říjnu půjdu na rehabilitace s kolenem na Viniční, nechej si je předepsat od obvoďáka a můžeme chodit spolu, individual, společné cvičení, vířivka, cvičení v bazénu, rotoped skrátka pěkný podzim

            0 0
            • Smazaný účet  

              Mudr. Rumler na Zahradníkové, vyskáčeš z ordinace jako kamzík :)

              0 0
              • pepek  

                Rumler je špička. Zašil mně hubu a říká: „Necháš si narůst plnovous a bude to dobrý“ Předtím při šití: „Sestry, vy už to doděláte, že, já pujdu na autobus“ Tchýni řekl: „Bolí tě kolena? Tak nežer!“

                Dušan: Já zase budu rehabilitovat tím, čím jsem se pokazil. Minule to fungovalo.

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Je něco na tobě co nebylo šitý ?

                  0 0
                  • pepek  

                    Tak určitě. (Tak, jak s tím Frantou Šťastným :-)

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      To jsou ty tvý motorečky:

                      https://brnensky.denik.cz/…0190918.html

                      0 0
                      • pepek  

                        Lepší, jak to nasypat kopačkám. Motorečky jsou to poslední, co šíří věhlas Brna, když už se nevyrábí kvéry, zetory a z výstavište bude sídliště.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Potřebujeme šířit věhlas Brna? Možná jen nechápu co myslíš tím věhlasem. :-)

                          Já bych se nerad prodíral zástupy turistů, jak se povedlo v jiných městech Evropy, po tažení za větší tur. ruch. Teď neví co s nima. Krom toho už skoro všichni pochopili, že se svět přesunul na síť, takže i firmy začínají kašlat na veletrhy, venkovní a TV reklamu. TV je stejně mrtvý médium a pochybuju, že se ten typ lidí sledující MotoGP v tričku 46 kvůli tomu rozjedou na výlet do Brna.

                          0 0
                          • scoty  

                            Má pravdu. Lékařka ve špitálu v Itálii neznala o ČR nic, ale věděla, kam jezdí s manželem na motorky…;-)

                            0 0
                          • pepek  

                            Zástupy turistů myslím v Krně nehrozí. Spíš mám obavu, že všechny ty nové bulváry, které se tady mají vystavět, budou furt poněkud prázdné.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Hipstři s e-kolobkama už se těší, až si zajedou na vegan burger někam na bulvár a hodí to na instáč. Prázdných bulvárů se nebojím. Když to bude mít ten správnej věhlas, jako se stalo v pro mě nepochopitelným místě (nechápu, co tam ty lidi táhne) Na stojáka (+náměstí), tak nebude volnej pangejt na sednutí. :-)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Většinou, když se shlukují lidi u popelnic před hospou, je to z důvodu vyhlášeného moku: Mičuda, Stoják, Poutník, Bláhovka… Tak ty asi taky neliješ ;)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Až na Stojáka to chápu. Ale kdykoli mě někdo přemluvil tam jít (asi 3×), tak se stála kilometrová fronta na jarovou vodu. Asi tomu nerozumím, co tam teče. Zase kritizuju čemu nerozumím :-)

                                  0 0
                        • scoty  

                          …a v centru dálnice…

                          0 0
      • obda  

        Holt jsi byl donucen přizpůsobit aktivity věku a zdravotnímu stavu ;) Každopádně táhni a srůstej, ať má naše mladší generace kvalitní vzory :)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Já jen, že jsem dnes ráno hobloval Forekastra na asfecu a jsou lívanečky… :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Imho nejkrásnější šáde v čase 22:38: https://www.televizeseznam.cz/…e02-63965981

      0 0
    • Polka  

      Něco na pokoukání – https://www.youtube.com/watch?….

      0 0
    • novcze  

      zaslechl jsem v regionálních zprávách, že uzavřeli cyklostezku klajda – ochoz, prý budou dělat povrch z minerálního be­tonu

      a pro info, tady: https://mapy.cz/s/mematuzaga jsou přes cestu nějaké stromy a plazí se tam maliní, na mapě vlevo od cestičky se intenzivně kácí

      0 0
      • Polka  

        Jj, včera se řešilo u kulaťáku. Od Kopanin po odbočku k archivu.

        0 0
      • JDF  

        Míjel jsem to místo včera a někdo ten plot strhl… :D

        Každopádně nechápu, proč tam proboha cpou asfalt…

        0 0
    • Smazaný účet  

      Tolik let zbytečnýho trápení…

      0 0
      • RomanH  

        Do bytovky, pokud nemas moznost sehnat prazdnej hasicak, asi ideal

        0 0
      • Karaya  

        jj, mám doma už několik let a paráda. Ještě lepší by to ale bylo, kdybych nemusel ani vyndat ventilek, jak to umí CO2 bombička.

        0 0
        • RomanH  

          Redukce nepomuze ?

          0 0
        • Smazaný účet  

          Stejně je čistší práce dávat mlíko až po nahození, takže vyšroubování mě vůbec netrápí.

          0 0
          • Smazaný účet  

            +1

            0 0
          • Karaya  

            Proč? Když foukáš normální vzduch, tak je to jedno, ne? Mlíko naliju do pláště a fouknu tím bazmekem. Navíc některý mlíka (FL) tam přes ventilek ani nedáš. Jedině u CO2 mlíko zkysne.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Než se to zatěsní dostane se něco zbytečně ven, pořád je riziko přefouknutí. Vlastně ani nevím jaký do toho dát tlak dle objemu gumy.

              Jinak BF klasika, každý má svoje metody, ale tady se to rozjíždí opět ad absurdum :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Hlavně když někde patka nezapadne, tak to prostě hodíš do žlábku a dáš to s čistýma rukama znovu. S mlíkem už běháš okolo s hadrem, minimálně si zase*eš ráfek. Až vidím, že je všude pěkně zaskočená patka, plášť neháže, naliju mlíko a napumpuju. Jednou mi házel i lepenej plášť (byl na vyhození), bez mlíka bylo sundání a výměna za jinej čistá práce.

                0 0
                • Karaya  

                  Nevím jestli jste to někdy s tou láhví zkoušeli, ale ty věci o mlíku ven platí jen když foukáš pumpou. Když to vezmeš z tlakové láhve, tak ani kapka. Však vyzkoušejte, uvidíte. Při tom množství kol, co musím servisovat, jsem rád za každé zrychlení.

                  0 0
                  • LM  

                    Záleží na kombinaci ráfku a pláště. Na Sram Roam 30 musím nahodit patku na problematické straně ráfku duší, jinak to nedal vzdušník ani kompresor. Jednou mne napadlo tam zkusit dát prvně mlíko, že to lepši zatěsní a půjde to – ani hovno: mlíko na chodbě, na schodech, kapal jsem s tím po zemi i když jsem to nesl na nejbližší benzínku a pak i cestou zpět :-).

                    0 0
                    • Karaya  

                      Vždycky, když to nešlo rozumně nahodit, tak jsem přidal vrstvu pásky a pomohlo to. Na bezdušových silničních DT Swiss R460 musím mít 3, na nebezdušových Shimano a Remerx stačí 2, to jsou paradoxy :-)

                      Na MTB dávám vždycky 2 vrstvy, 1 mi přijde málo.

                      0 0
                      • LM  

                        Jo, víc vrstev by pomohlo ale zatím jsem byl línej to řešit. Problém je ve strmém stoupání ze žlábku k patce a v tomhle stoupání jsou díry pro niple, kde je páska trochu propadlá a tak to tam profukuje.

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        Mně to teď právě nešlo nahodit kvůli 2 vrstvám, předtím to šlo s 1 vrstvou i bez nahození patky duší jedné strany (stejná guma i ráfek).

                        Gramaříš na silničních kolech + gumách, a pak tam narveš 3 vrstvy? ;)

                        0 0
                        • Karaya  

                          Já právě nějak negramařím. Teď tam mám GP5000S TL co mají 300g, předtím vlaštovky 240g. To mě z kategorie gramař diskvalifikuje :-)

                          I tak, jedna vrstva pásky udělá kolik? 5g? To si může dovolit i gramař :D.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Na original DT bývá jedna vrstva tenké pásky, která nevydrží přes díry na niple dlouhodobě silniční tlaky, takže na silnic 2 vrstvy každopádně. Na MTB, pokud drží guma v patkách, 1 vrstva kvalitní pásky imho stačí.

                            0 0
                        • Paja  

                          Karos gramari na sobe ;)

                          0 0
      • Smazaný účet  

        Jo, ten se osvědčil už dávno. Na jeden pšouk nahozeno i co jinak zlobilo.

        0 0
      • bagr84  

        Mohli ji prodavat v nejakym kusu neoprenu, stve me ten ramus, kdyz spadne (a mne teda pada pri instalaci porad :)). Nakonec sem ji omotal zemovkou.

        0 0
      • mastihuba  

        Gratuluji :)

        0 0
    • chemik_mara  

      Na Prigltrailu, jak je PP Na skalach jsou pres trail dva stromy. Prelezt se jakztakz daji.

      0 0
      • LM  

        Fotodokumentace :-)

        • směrem od Chudčic to s kolem v ruce a u boku (tj. v těžišti) šlo dobře
        • z druhé strany dojel týpek a zkusil nejprve prostrčit kolo a pak teprve prolézt sám – tuto taktiku nedoporučuju :-)
        0 0
    • Smazaný účet  

      Tvl, jak já to mohl tak dlouho vydržet: každá zakázka se několikrát vrací: ale my jsme to chtěli jinak, jiné barvy jako na monitoru, jiný design, jiný font, líbí se nám třeba Comic Sans, jiný střih…

      „Nižší“ grafiku už dělat nechci, absolutně nedoceněný obor. Já myslel, že grafik je někdo, kdo něco navrhuje, a né že má vidět do mozku zákoše a být jeho prodloužená ruka.

      Možná špatně zvolený obor, který mi zbytečně zku*vil celý život… Omlouvám se Ufonovi, Emanuelovi… :)

      0 0
      • Motyll  

        Hele já byl v tomhle oboru 15 let, i když ne na pozici grafika. Takže tě celkem chápu… Mám pár kamarádů / známých grafiků a fotografů na volné noze. A jestli si myslíš, že zákazníci jsou jiní – pleteš se.

        Třeba na „novým fleku“ bude práce se zákazníkem na lepší úrovni než v Bizonovi.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak jsou profese, kdy produkt je daný a hotovo, či profese bez produktů…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Produkt je daný, ale zákazník stejně vysírá. Kdo kdy dělal pro lidi, ten ví svoje. A je celkem jedno v jakým oboru.

            0 0
      • RomanH  

        To jako by Exik kricel, ze nechce byt projektant, ale architekt :-)

        Uz jen mesic ;-) A pristi vikend reset.

        0 0
      • kankrlicek  

        Grafik – doba tento termín zkomolila. Dnes je tím myšlen člověk, který má příslušný program, počítač a do ****** díru. Dřív to byl člověk, který tvořil nějaké grafické dílo. První kdo mě napadá je Hollar.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Však jsem se dozvěděl v práci, že grafik nemusí umět ani kreslit, tím je řečeno vše. Já užitou grafiku sice na škole ještě měl, ale s Corelem vystřídala tužku, štětec myš navždy. Chtěl jsem zkusit tablet, ale stejně si myslím, že by mě štvalo, že ta odezva nikdy nebude, jak od tužky na papíře. Z telefonu jsem stylus vydělal jednou, přesně jak jsem předpovídal :)

          0 0
    • Smazaný účet  

      Takhle se to dělá, chodí se žebrat zbytky řetězů, za řetěz platí jen debil: https://www.bike-forum.cz/…i-novy-retez#… :)

      0 0
    • LM  

      Jsem nevedel ze ve skolach maji novy predmet: Chozeni po centru s transparentama a porvavani ekonesmyslu megafonama. Priklad: Uhli, ropa, plyn, patri do dejin! No tvl.

      0 0
    • Smazaný účet  

      DDR beer samospádem…

      0 0
    • babicak  

      Pro zajímavost :

      Předvolební debata ČT, 25. 1. 2018:

      Witowská: Uvažujete o tom, že byste Babišovi udělil abolici?

      Zeman: Proboha. V žádném případě ne. Protože on sám se musí očistit.

      Witowská: A můžeme si být jisti, že nezměníte názor?

      Zeman: Nezměním, protože bych se naprosto zesměšnil.

      Zdroj: VM Glosy

      0 0
    • pepek  

      Česká Greta light Není škaredá a toleruje JE? To nemůže fungovat.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Uzávěra silnice od hradu Veveří po Nový dvůr na rok.

      Z důvodu špatného technického stavu se opraví silnice II/384, Rakovecká, v úseku Hrad Veveří – Nový Dvůr. Stavbou zůstane zachován pouze průjezd vozidel MHD. Akce bude pravděpodobně rozdělena do dvou etap.

      0 0
      • RomanH  

        Na tom planovani uzavirek kolem Brna musi sedet Pozemstan nebo jeho pribuznej :-(

        0 0
        • Smazaný účet  

          :-) Zase zjistili, že se ještě dá někde projet. Já chápu nutnost opravy, ta silnice je opravdu v žalostným stavu i na MTB, ale doba opravy je neuvěřitelná. Přijde mi, že rok je v ČR základní míra na opravu čehokoli.

          0 0
          • RomanH  

            Asi tak. Hlavne, ta silnice je zalostna kazde jaro. Ted na podzim to jeste jde, byt tam samo jsou diry. Poradnou rekonstrukci to samo potrebuje, ale v dobe, kdy je Brno uzavreno pomale ze vsech stran, bych to jeste rok/dva jen flekoval, jak to delali doted.

            0 0
            • Excel  

              Třeba musí vystřílet dotace dokud je čas.

              0 0
            • Excel  

              Jinak nevím co se děje, ale ve středu a v pátek mě docela slušně vypekl Waze.

              Ve středu mě poslal z dálnice úplně na pohodu na sjezd směr Pisáreckej tunel, i když vím, že to je zavřený tak jsem si říkal, že Waze už asi ví něco co já ne, ale hovno a musel jsem přes Kývalku.

              No a v pátek mě poslal sice na Vídeňskou ale tlačil mě na křižovatku u krchova směr Kaufland, opět jsme věděl, že ten semafor je tam tak akorát… na ***** (normálně sjedu k pekárnám a beru to spodem), ale zase jsem slepě uvěřil a čekal tam skoro půl hodiny, než jsem došel na řadu.

              Mrdky navigovací!

              0 0
              • Macik  

                Už se mi to taky stalo. Nicméně tady je sice zákaz vjezdu, ale zdvihnutá závora. Stačí se nebát ;-) A s velkou pravděpodobností to půjde obkroužit aji kolem toho kasína.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Já su tak ščasné, že nemusím jezdit plechovkou, za chvíli ani busem. Trochu mě mrzí, že jsem se nedočkal dokončení roční vlakové výluky do Sokolnic.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Myslis si, ze kdyby pro nas bylo MHD casove lepsi, vyhazovali bychom desetitisice za benzin (rocne nas dva cesta do prace prijde na cca 50t Kc, IDS na 33t Kc a 2–3 hodiny denne navic) ?

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Nesmíš se přestěhovat tam kde lišky dávají dobrou noc. Včera, kdyby na mě někdo přivázal provaz, mohl mě na té vaší větrné hůrce pouštět jak draka. :-)

                      0 0
                    • JSt  

                      ale zas pozemky tam jsou levnejsi, zejo. :-D

                      0 0
                      • RomanH  

                        My tam zadne volne pozemky nemame :-)

                        Jako jasne, vzdy je neco za neco, 0 od 0 pojde. Ja jen chtel Patrikovi rici, ze to kazdodenni dojizdeni autem neni rozmar.

                        Kdyz se nad tim zamyslim, porad se mluvi, jak se venkov (a nemyslim tim obce do 30 – 40km od velkomesta) vylidnuje, vymysli se ruzne dotacni programy. A pritom by stacilo, kdyby si zamestnanci mohli cestu do prace odecist z danoveho zakladu (ci alespon cast). Ale to by asi bylo moc jednoduche a nedal by se tam dohodit kseftik kamaradum.

                        0 0
                        • Excel  

                          Sám to píšeš, venkov se vylidňuje, bo není kde stavět, vedení obcí a domorodci se brání rozvoji a tak jsou někteří stavebníci nuceni stavět roubenky v zahradách měst, místo na louce za vsí. ;-p

                          0 0
                          • mastihuba  

                            At si picusi z mesta zustanou kde sou, 80% naplav tam stejne bydli jak v panelaku a vesnici nic neprinese. :P

                            0 0
                        • Smazaný účet  

                          A pritom by stacilo, kdyby si zamestnanci mohli cestu do prace odecist z danoveho zakladu (ci alespon cast)

                          Není to rozmar, ale každej si to vybral dobrovolně a měl si to pořádně rozmyslet.

                          Jako že si budou ještě odečítat ze základu jejich špatný rozhodnutí odstěhovat se z města, aby tam a zpět pak x hodin denně cestovali, ucpávali silnice a ještě si stěžovali, jak je všechno strašný? To myslím všeobecně, slyším často podobný stížnosti od kolegů.

                          Ať se na mě nikdo nezlobí, ale podobných rozumbradů máme půl firmy.

                          Nejdřív měli skvělej nápad postavit barák za Brnem, aby byli na čerstvým vzduchu. Pak najednou už během stavby zjistili, že není úplně jednoduchý se do té vysněné ****** dostat. Pak si pořídili děti a ona tam není školka, škola, kroužky, doktor, obchod a najednou i žena potřebuje auto, takže už pendlujou Prdelovice – Brno – Prdelovice ve dvou autech a denně nadávají, jak mají těžkej život a že vlastně na tom čerstvým vzduchu ani nejsou, protože tráví většinu dne někde na cestách a prachy, který si mysleli že ušetří levnějším pozemkem cpou do dvou aut a benzínu. Do toho jim udělali v místě práce rezidentní parkování a oni nemají ani kde parkovat, takže jsou zase všichni proti nim, dojíždějícím.

                          Tím nechci říct, že tak myslí všichni, ale v mým okolí je jich víc než dost a je to vidět i na příjezdových cestách do a z města každý ráno a odpoledne. Satelity se rozrůstají, ale silnice už takovým tempem ne.

                          0 0
                          • scoty  

                            Přesné do posledního slova…

                            0 0
                            • ufoncz  

                              +1 především k části „dobrovolně“

                              (minus)1000 k „zamestnanci mohli cestu do prace odecist z danoveho zakladu“

                              (a to sem se taky naplavil na lont)

                              0 0
                              • RomanH  

                                tvl. Bilovice (satelit s MHD) nazvat lont :-D

                                0 0
                                • ufoncz  

                                  MHD (bus 75) tam není zrovna dobře použitelný pro většinu lidí, ale to je jedno. Je tady vlak, co je za 9 minut v Židenicích a 11 minut v centru. Ale většina lidí, hlavně z těch neustále z lesů a polí dál ukusujících pásů domků, na který developeři vždycky nějak seženou další a další výjimku (i když kvůli kapacitě čističky měl být údajně stop stav), stejně jezdí do Brna autama. Zrovna několik našich sousedů jsou úplně extrémní příklady. Máme to totiž na vlak asi deset minut chůze (zpátky zhruba dvanáct, pač je to celkem do kopca), tudíž třeba ti bydlící nad nama musí mít čtyři auta – pěkně každýmu svýmu synovi hned na dosažení plnoletosti na dojíždění do Brna do školy separé káru. Ne o moc lepší je to u dobré nadpoloviční většiny tady.

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    Ja to mam na bus 5min. A stejne jezdim auto, kolo, moto, MHD je jen varianta kdyz du kalit do mesta a tomu se dost zasadne vyhybam. U lidi co nechlastaji asi neni duvod. Pokud chceme prazdny mesto tak je to potrebaadekvatne zpoplatit. A na to nikdo nema koule.

                                    0 0
                                  • pepek  

                                    Já se jim nedivím, do toho vašeho kopce přece nikdo dobrovolně nebude chodit, ani jezdit na kole.

                                    0 0
                          • Excel  

                            Přesně!

                            Ráno u cedule Brno by měla čekat brněnská domobrana, zkontrolovat, ty náplavovidláky nechat vystoupit a bezodkladně zastřelit, auta sešrotovat.

                            Edit:

                            A úplně nejhorší svoloč jsou ti, co bydlej v Brně, ale do prdelákova jezděj pracovat, to už nemá logiku vůbec.

                            Pro ty je aj kulky škoda.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Anebo přesunout firmy na vidiek a z brnéčka udělat jedno velké sluníčkové LGBT kavárničkové párty město :)

                              By mě zajímalo, kolik bítešáků dělá v Hartmannu, drásováků v Siemensu, kuřimáků v TOSce a okolí, tišnováků v (teď si nic nevybavuji)…

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Jdete do extrému, samozřejmě i někteří z Brna vyjíždí za prací jinam, ale jistě všichni vidíte, kterým směrem stojí fronty ráno a kterým odpoledne.

                                0 0
                                • Motyll  

                                  Já chápu, že tady každý hájí to svoje. Jenže mobilita je hybnou silou pokroku (a ruku v ruce i životní úrovně) dnešní doby. Jen zlomek lidí je schopen „něco“ produkovat a neopustit 3+1 v Bystrci nebo RD v Ochozi… I pokud bych přijal tady některé „extrémní názory“ na bydlení mimo Brno a všichni se natěhujeme do perimetru města, je potřeba řešit doprava ze severu na jih atp.

                                  Tady (myšleno CZ) se holt uplynulých x desítek let na infrastrukturu kašlalo a současný status je ubohý výsledek. Je zajímavé, že i takový „ecofanatici“ Rakušáci dokážou postavit dálnici, obchvaty vesnic a měst, tunel pod městem atp.

                                  V Německu například zase platí, že různé pseudo eko spolky se můžou vyjádřit ke stavbě jen jednou. Připomínky se posoudí, ane bo ne a buch, razítko a stavba jede… Pak se dá v klidu bydlet 50 km od (třeba Mnichova) a bez komplikací dojíždět za prací.

                                  Ale jo, taky se těším až si v zelené koupím leasing robota s AI, ketrý bude za mne bouchat u pásu/jezdit s poštou etc. a já z jeho výdělku budu pokrývat leasing, životní náklady a budu sedět doma na vsi a jezdit na (e-)kole… :)

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Dneska bych spíš řešil proč jezdí zbytečně každej obchoďák, IT pracant a plno dalších povolání někam do práce a neřeší práci po síti z domu. Tam si myslím společnost ustrnula. Chápu, že plno povolání do práce musí osobně, ale co vidím u nás ve firmě, tak tam trčí plno lidí každej den úplně zbytečně. Stačilo by třeba 2 dny v týdnu. Ale máš pravdu v tom, že infrastruktura nedostačuje dnešnímu provozu. Za stěhování plno lidí někam za města ale může neviditelná ruka trhu a my s tím asi nic neuděláme. Prostě je koupě bytu nebo pozemku ve městě při dnešních cenách pro „normálního“ pracujícího nemožná, takže lidi budou zdrhat z měst dál. Nějak jim ale ještě „dotovat“ jejich cestování, tak je v tom odchodu leda podpoříme. To je to co mě asi vyprovokovalo napsat ten původní příspěvek. Krom toho si stojím za tím, že si plno lidí vůbec neuvědomuje co to obnáší se odstěhovat z města do baráku na vesnici a pak se strašně diví.

                                    0 0
                                    • RomanH  

                                      Vicemene souhlas. Akorat bych Ti nepral videt tvrdou realitu treba v okoli Zaclere (kdysi jsme tama jeli s Jst a Excelem, ja tam pak byl dalsi 4 roky na dovci). Tocene pivo Krakora za 12–18 Kc bylo celkem bezne. Posledni ranu tomu dalo EET – provozovny tam zavrelo dost lidi, kteri se nejak snazili uzivit (byt samo vsechno nepriznali). Tam si myslim, ze by ten odecet z dani docela pomohl.

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Tohle je známá věc už dlouhý roky, ale nemyslím si, že zrovna EET je ten hlavní důvod. Asi spíš rána z milosti. Obchody na vesnicích zase padají kvůli nákupům lidí jinde cestou z práce. Prostě se styl nakupování změnil. A místo hospody lidi radši lemtají lahváče, nebo si koupí malou bečku. To dělá dost lidí z okolí. Tchýně s tchánem bydlí taky v totální pr*eli, ale lidi sami se snaží do hospody chodit, dělají tam schůze, zábavy, každej pátek vesnický setkání lidí a hospoda drží. Prostě pokud má hospoda vydržet, musí tam někdo chodit. Pokud tam nechodí lidi, tak jí není pomoci. Takový to „chtěli se uživit sami, i když všechno nepřiznali“, to mě fakt nedojme. Na to přichází věta „Po nikom nic nechtějí“ Určitě, armádu, policii, silnice, učitele apod. nepotřebuje skoro nikdo. On se každej z nás snaží nějak uživit. Pokud neumí podnikat, má se nechat zaměstnat někým kdo to umí. Já zkusil obojí a pokorně jsem se po 10 letech bez dovolené a nemocenské zařadil mezi zaměstnance. Nedovolil bych si ale někde vykládat, ať mi dělají úlevy, že neumím podnikat. Prostě hospody a malý obchody zmizely. Neuživí se. Asi s tím nic neuděláme.

                                        0 0
                                        • mastihuba  

                                          Pripadne nekomu normalni ze lahvator ve skle je o ctvrtinu levnejsi nez nakupka v sudu? To je dost dementni politika.

                                          0 0
                                          • obda  

                                            Když to má pokrýt slunečníky, krygly, ubrusy atp., tak to ani jinak nevyjde. Z nějakého důvodu se to stal standard a hospodští to prý vyžadují. Nicméně u malých/řemeslných pivovarů je to naopak, v knajpě občas levnější než v lahvi.

                                            0 0
                                        • RomanH  

                                          Porad mi je milejsi malej hostinskej, kterej sidi na danich, nez nezamestnanej hostinskej, ktereho zivim na pracaku. Kdyz lidi z daneho regionu meli volbu dojizdet za praci, vybodli se na to, protoze si spocitali, ze kdyz si od vydelku odectou naklady na dopravu, vyplati se jim zustat na pracaku. V techto pripadech mi navazani odectu dopravy na danove priznani proste dava mnohem vetsi smysl, nez ruzne dotacni progamy, ktere pro ne vlada vymysli a vedou akorat k plosnemu zdrazeni dotovany veci (presne o vysku dotraci). Z OSVC a zejmena z hostinskej stat udelal tridniho nepritele (parazita), ale Capak je kristalove cistej :-(

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Musím použít odpověď pana kandidáta: „Nevím.“ Nejsem odborník na finance a zaměstnanost. Každopádně dělat jen pro práci a nízkou nezaměstnanost si myslím není úplně to pravý. Na tom stavěly vlády od 89. roku a koukej jak to tady dopadlo. Myslím investiční pobídky na montovny apod. otrokaření. Nezaměstnanost skoro nulová, ale půlka lidí tře bídu s nouzí. Hospodští byli prostě snadnej terč. Na druhou stranu jsem v tom dělal asi 6 let a jak hospody fungujou vím bohužel svoje. Je to často velká černota a v hospodách jede svůj systém šedé ekonomiky. Od peněz na ruku až po různý černý kšeftaření s materiálem atd., pak neokrádají jen na daních, ale i zaměstnance na soc. – zdrav. atd.. Mám plno známých okolo, kteří jsou bývalí kuchaři nebo obsluha a ti mi to jen potvrdili. Většina už od tam taky radši zdrhla z těchto důvodů k jiné práci. Z toho odvětví jsem naštěstí zmizel do elektra, takže co se tam děje teď nevím. Nezlob se na mě, ale řešit Čapák je fakt směšný. Je to záměrnej podvod, ale asi to není trestný, pokud to tak vidí právníci a st. zástupce. Co je nemorální nemusí být trestný. Na této poučce se budoval kapitalismus v ČR po revoluci a nikdo nad tím nehnul brvou. Teď se můžou všichni po*rat. Daleko zajímavější je převzetí jiných podniků Babišem, ale v tom se překvapivě nikdo nehrabe. Ten chlap není úplně blbej a má armádu lidí okolo, kteří ví co a jak. Pravda, Al Capone se taky nechal nachytat na blbosti.

                                            Jenom aby bylo jasno, od státu nic nedostávám, nemám nárok na nic a jen platím daně a všechny poplatky. I v době podnikání jsem si nedával do nákladů i vlastní babičku. Aby to nevypadalo, že mě baví živit lidi na pracáku, ale podle posledních dat tam skoro žádní nejsou. Jsou horší dávky, který platíme – předražený příspěvky na bydlení bez limitu apod., černá díra zvaná zdravotnictví je taky solidní téma… O tom až jindy.

                                            0 0
                                    • mastihuba  

                                      Hele mels nekdy zamestnance? Home ofice je ciste ukolova zalezitost. Hodinova mzda doma nikoho nemotivuje. :)

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Neměl. Vždyť i hodinovka má svoje úkoly. Pokud práci stíhám, není problém. Když ne, šéf se ptá proč. Když jsem rychlej, mám čas pro sebe (v případě, že se nejdu udat, že mám hotovo). Na živnost jsem dělal čistě v úkolu. Nevidím v tom až tak moc rozdíl. Jen samozřejmě nadřízenej někoho na home of. musí vědět aspoň zhruba co ta práce obnáší. Jak je co časově náročný. Aby jí nezadával moc nebo málo. Ale to si troufám tvrdit takhle funguje i ve většině případů na pracovišti. Přece nestojí nadřízenej nad lidma. Taky zadá co má kdo dělat a jde si po svým. My to teda víme automaticky a pokud všechno funguje, nikdo nemá důvod něco řešit.

                                        0 0
                                        • mastihuba  

                                          Mala firma malej bordel, vetsi firma vetsi bordel.

                                          To plati od me dochazky na prumku Pres zetor a manufakturi az do dnes. Cim vic lidi tim vetsi procento zmrdu.

                                          0 0
                                          • LM  

                                            Je to tak. A od určité hranice začnou „normální lidi“ odcházet a zmrdi naopak stále přichází…

                                            0 0
                                      • Karaya  

                                        Z prostředí korporátu ti můžu říct, že kdo se fláká na HO, fláká se i v kanclu a obráceně.

                                        0 0
                                        • mastihuba  

                                          když se flákáš v úkole tak to bud musíš dohnat za víc hodin, což je můj případ a konec konců míň zarobíš

                                          0 0
                            • babicak  

                              Ještě bych doplnil, že fůra těch, co bydlí na lontu mají trvalé bydliště v Brně . Pokud jsou OSVČ, tak daně odvádějí Brnu a té vesničce z nich nic nezbude. Ani těch 80 Kč za psa :-)

                              0 0
                            • Smazaný účet  

                              Cos to tam dopsal? :) Víš jaká je to paráda ráno jet proti všem?

                              0 0
                            • scoty  

                              Nerob srandu Chróstal :) Samo, Brno bylo vždy velkým průmyslovým městem, ale nikdy se v zájmu prosperity, či dopravní prostupnosti neničily obytné čtvrti. Demence dopravních vizionářů, VMO dálniční průtah atd, už postoupila tak daleko, že se obyvatele dotčených lokalit začínají aktivizovat…

                              Viz sobotní akce na přístavišti.

                              0 0
                                • scoty  

                                  Ne, minulou sobotu aktivisti z hitlerky na přístavišti pouštěli z obrovských repráků hluk dálnice na korzující rodinky, aby si prý pomalu zvykali… :)

                                  Na podpis petice se stála fronta…

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Jo tak. Podle tohoto to na velky zajem nevypadalo. V tom se neshodneme, 100% si stojim za nazory z dane diskuze :

                                    Ano chci mít dálnici tam kde je již 70 let projektována a všichni s tím počítají

                                    Řekl jsem to už v roce 1996 (?), když za mnou v Bastru byli s peticí: Někomu to za domem vést musí. Bohužel takový hysterky udělaly z cesty na sever peklo.

                                    Nebýt zelených aktivistů, mohla být hitlerovka dávno dostavěná. Do Svitav (nebo od Svitav do Brna) stojí furt zácpy, už se tam nedá normálně projet.Bystrcí by vedl většinou tunel, tak nelžete lidem, že to nikde ve světě takhle není. Naopak je to nejlepší řešení!

                                    Je škoda, že kvůli nějakýmu blbýmu spolku se to takhle všechno brzdí…

                                    Ale myslim si, ze muzes byt v klidu, protoze nas to (minimalne v produktivnim veku) nepotka.

                                    0 0
                                    • Macik  

                                      +1

                                      0 0
                                    • scoty  

                                      Když se to hodí do tunelu/tubusu a vyjede to z něj až u Macika v Žebálu, tak jsem pro… :)

                                      Takhle to vypadá na komenty lidí, kteří neviděli PD megakřižovatky na přistavišti, ke které se bude stahovat doprava z půlky Brna, aby se dostali na dálnici…

                                      Jsou frustrováni z momentální dopravní katastrofy, tak podporují cokoli, v čem vidí odlehčení…

                                      0 0
                                      • babicak  

                                        Můj názor na tuto variantu je konzistentní již několik desetiletí.

                                        0 0
                                      • Macik  

                                        Jo, to bude v pohodě, jen aby mi udělali v Žebálu nájezd, jinak mi to bude k prdu jak občanům Krpole tunel :) Nemyslím si ale že půl Brna pojede přes Bystrc, jen aby se dostali na dálnici. Průtah Žabinama jich hodně pobere severním směrem ;-) Je ale fakt, že tuto debatu už vedeme leta letoucí a rozuzlení se stejně dožijem max eldéence… :D

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Jsem občan Krpole a nesouhlasím. Od té doby co je tunel, doprava jede jinudy a je to konkrétně v naší oblasti sakra znát. Bydlím tam dávno před tunelem, takže je co srovnávat.

                                          0 0
                                          • Paja  

                                            On se taky ten tunel „prekvapive“ nestavel proto, aby se do nej obcanum Krpole dobre najizdelo ;)

                                            0 0
                                        • scoty  

                                          Co by dali občané Žabin za tunel… :)

                                          Nechápu proč ho ti lulini neprotáhli až do Pisárek…

                                          0 0
                                          • Paja  

                                            Pokud by s tebou meli diskutovat na tema Zabiny, tak by to asi radsi udelali :D

                                            0 0
                                            • scoty  

                                              Nevím, když jsem je na veřejné schůzi žádal o přepracování projektu, tak se tvářili dost nechápavě… :-)))

                                              0 0
                                              • Paja  

                                                To se nedivim, tam by ti tunel postavili leda kdyby nevedeli co s hromadou penez.

                                                0 0
                                                • scoty  

                                                  A to je právě ono. Stavby podobného významu v takovýchto lokalitách, kde je potřeba řešit historii, ekologii, rekreační zóny atd. prostě vyžadují hromadu peněz. A jestliže nejsou tak dochází k nenapravitelným škodám. Skandální je už ten fakt, že se to začne BEZ hromady peněz

                                                  0 0
                                                  • Paja  

                                                    Mne se to tady nechce zasirat dalsi nekonecnou diskuzi, to je tema do hospody (kde se „prekvapive“ o tematech, o kterych se tu napisou stovky prispevku pak nikdo bavit nechce).

                                                    0 0
                                                  • scoty  

                                                    Jasně, kašlem na to.. :)

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Bo tam se lije a lije…

                                                    BTW, dneska?

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Ja ne, koncentruju se na Romantycky vikend ;)

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Pochopil jsem spravne, ze o vikendu jedete pivce?

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Nevim, kolik je cestou pivcu, ale jede se na Vysocinu.

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Aha, takže jsem ještě víc mimo, než jsem si myslel :D

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Vždy připraven.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Kdo ti poveze věci?

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Do penzionu toho moc potřebovat nebudu.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Budu dělat, že jsem tu větu nečetl

                                                    0 0
                                                  • babicak  

                                                    Po zabalení mého zimního spacáku do 35 litrového batůžku mi zbylo pěkných cca 10 litrů, do nihž jsem dal část oblečení, vodu a tortillu a jsem na 7 kg váhy a ještě mi chybí hruška,kartáček, pasta, hřebínek, nářadí, pumpa, duše… Kam to jenom dám?

                                                    0 0
                                                  • babicak  

                                                    .

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    K Jaroslavkovi ? :-)

                                                    Ad voda : rekl bych, ze bude stacit jedna flaska do ramu.

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Tu tortillu budeš mít ke špekáčkům ?

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Tak tak, tady staci flasa do ramu. Zradlo bych si vzal par tycek, zbytek operativne.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Na vecer spekacky + kousek chleba, jednu buchtu na „predsnidani“ – klasicka snidane bude v prvni vesnici po ranu

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Já když dám do batohu, co mi doporučil Ex spacák, co mi doporučil Ex, tak už tam nedám nic. A to chce mít bike hadry a spací hadry do 5°C… Většina cestovatelů ten spacák vozí na rodlech, ale malý…

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Hosi, co blbnete ? Vzpomente na prvni Pivce, teplota byla pod 5°C (tyden pred lehce pod 0°C), a ted ma byt 14°C

                                                    Noc je uplne v klidu, horsi je, ze si musis vzit neco na vecer k ohni. Ja si vezmu podvlikaci tricko od Craftu, (na nem budu mit treba dres), no a pripadne na nej jeste zateplenej dres, ve kterym mozna pak pojedu rano, kdyz nebudou stacit rukavky + vesta.

                                                    A kdyz se Ti nechce tahat se zateplenym dresem, vem si vice koralky ;-)

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Kořalku neoblečeš, tu musíš někam dát:-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Víš, jak táhne od rybníků? Chci jet úzkokolejkou :)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Nebude to Romanovi s Exikem moc drncat?

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Nebude to Romanovi s Exikem moc drncat?

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Nebude to Romanovi s Exikem moc drncat?

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    :-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Tak oni si postaví úzkokolejku a pak tam vozí normální vagóny na „adaptérech“: https://youtu.be/1XIERrnubCc?…

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Právě taky čumím co blbnete se zimníma spacákama kucí. Koukam na J.Hradec v noci 14, dyk to je v klidesu.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Lepší mít rozeplý teplejší, než klepat kosu jako na Kozárově.

                                                    0 0
                                                  • babicak  

                                                    Garantuješ noční teploty 14 stupňů? Beru tedy letní spacák a mám místo na špekáčky

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Pod 10 nebude. A lehnout si do zavetri beru jako samozrejmost

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Jak na Karasine :D

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Furt si to pletu.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    :-D A tak bylo tam zase hezky, no. Prijemne posezeni na veceri / snidani).

                                                    Jinak nas nocni vitr docela prekvapil tu druhou noc na ceste z Kolina. Prestoze jsme lezeli v lese kus pod kopcem, stejne tam k ranu foukalo.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Ty jses slusnej preventista, balit se 3 dny dopredu, hlavne nezapomen makovec pro Jardu ;)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Asi tak. Ja jeste dneska musim zabit 6 krut. 9 kacen jsem nastesti zvladnul pred 14 dny.

                                                    0 0
                                                  • babicak  

                                                    .

                                                    0 0
                                                  • babicak  

                                                    .

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Tak změna, taky se koncentruji.

                                                    0 0
                                    • mastihuba  

                                      Hozeni dopravy do tunelu nebo do tubusu odsouhlasi kazdej krom hasicu a a ekonomu. Platime si dost na tydle ekonomicky nesmysly? :)

                                      0 0
                              • Excel  

                                Kdybys bydlel v Bitýšce mluvil bys jinak. ;-)

                                0 0
                          • mastihuba  

                            Ona kazda hulka ma dva konce :) ja bych do mesta nesel, to radeji budu delat na lontu.

                            0 0
                          • RomanH  

                            Ja si nestestezuji. Osobne muzu delat z domu, ale zena (prace s lidmi) ne. Navic, jak jsem psal vyse, my jsme celkem blizko, a potrebne veci (vcetne treba gymplu pro deti) mame relativne za rohem. Vem si ale treba vylidnene Bruntalsko / Rychnovsko, a nesmyslne vysroubovane ceny nemovitosti ve vzdalenych velkych mestech, to take neni dobre.

                            My k Vam do mesta jezdime pres tyden, vy k nam na lont o vikendech a svatcich :-)

                            0 0
                        • JSt  

                          naklady na auto jsou to posledni. cas dojizdeni a jeho nejistota by pro me bylo to zasadni. ja treba vim, ze v kazdym rocnim obdobi a v jakoukoliv denni dobu jsem sviznou chuzi za cca 10 min v praci. takze v nejhorsim scenari, zabiju cestou do prace 20 min. druha vec, ze tech 20 min neni problem zabit vecernim parkovanim auta. :-)

                          0 0
              • scoty  

                Jedině rovně, před Kauflandem otočit a zabočit doprava.. :) Jde to rychle.

                Jinak v Žabinách stavba zastavena. Sousedé požadují přestavět podle projektu : dvě patra+sedlová střecha… Tak jsem zvědav co bude dál.

                V pozadí jedna z Jurkovičových vil…

                0 0
    • Smazaný účet  

      Tak musím konstatovat, že road hydry mazec, brnkání jedním prstem. Nic však není dokonalé, mám krátkou zadní hadici.

      0 0
    • RomanH  

      Akademik

      0 0
    • pepek  

      (Ten náš) Hollan je nyní věrozvěstem nové Velké Kulturní Revoluce?

      0 0
    • Polka  

      Není nad to si o půlnoci zajet do lesního báru :-D Vypili jsme poslední zásoby, moc tam toho teda nebylo…skoro všecko vychlastaný.

      0 0
      • ufoncz  

        Takhle u rušné cesty a snadno dosažitený od silnic je to docela fajn důkaz, že s tou poctivostí na tom jako národ nejsme tak špatně. Teda předpokládám, že by to jinak provozovatel dávno zrušil, kdyby mu to někdo jen vykrádal. V Josefovským se to myslím taky pořád drží.

        0 0
        • pepek  

          Tak uplně poctiví někteří hosti nebyli

          0 0
          • JDF  

            To je ten lesní bar kdesi za Pozořicema?

            0 0
            • pepek  

              Ne. Cestou na Kalečník (je to na mapě). Nejlepší přibližovací dráha zde.

              0 0
              • JDF  

                Jo, takže je to ten, co jsem myslel. :) Koukám, že je to teda od Pozořic trochu dál, než jsem předpokládal (8 km). Ty krádeže jsem zaznamenal na FB přes Warpsovy komentáře.

                0 0
        • Polka  

          Tady je ještě pořád kasička, ale preferuje platbu převodem a vypadá, že to funguje, ale neznám realitu. Taky mu to tam prý kdosi vykrádal. Fotopast, na kterou se mu chtěli lidi složit, jsme tam ale nikde na stromech nenašli. Má to dokonce fakt na své parcele :-)

          0 0
    • Excel  

      Čím dál víc mě sere jak se začínají používat matoucí nadpisy článků.

      Honila hluchého psa, zasedl ji velbloud. Žena v USA si pomohla kousnutím do varlat.

      Z toho totiž si člověk klade zbytečné otázky

      1. kdo komu vlastně honil ?
      2. dá se honěním vyléčit hluchý pes ? a mám honit sobě nebo tomu psovi?

      atd…

      0 0
    • LM  

      Hm, úsek Rosického náměstí – Kroftova je to do 30.9.2019 jed­nosměrně uzavřen kvůli opravě vozovky, takže návratovka z Kozí hory vede místo klidné silnice a cyklostezky rušnou objíždkou: Kroftova, Zemkova, Královopolská :-/

      0 0
    • Excel  

      A máme tu kvíz pro Polku, kdepak to je?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Časovka teda síla: https://www.sport.cz/…yklistu.html#…

      0 0
      • Polka  

        Angličani u mě skončili…proč to kua nechali vůbec odstartovat nebo aspoň nestopli? No a ten Brexit, totální fraška…a my si budem pořád stěžovat jaký tady máme blbce :-)

        0 0
    • Excel  

      prdnul mi Volt, tak uvidíme jak to pude s tímhle

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tvl, kulturiska Věra: https://www.reflex.cz/…uristka.html?…

      0 0
    • Smazaný účet  

      A totok? :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Vypadá to, jak kdyby na Novinkách četli naše rozhovory :-)

      RomanH a jeho téma bydlení Zájemci o pořízení bydlení míří víc za hranice velkých měst

      Polka a jeho houby Houby se teď sbírají i během jízdy na kole

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jednou se mi o víkendu změní krok brzdové páky, tak jdu do toho…

      Prý bez servowave, posunutá objímka a nový opěrný bod o rodla, orlí řazení by na to dokonce mělo jít bez objímky.

      0 0
      • Jaroslávek  

        Se to blíží a můžeš si u toho i zatrsat s Lucií B.

        https://www.bvv.cz/…life/page:1/

        0 0
          • Excel  

            Nehledá Seznam grafiky? Tam bys mohl čmárat dost kreativně.

            0 0
        • Polka  

          Nekrmte trolla!

          0 0
          • Smazaný účet  

            Trolala ranní song: https://www.youtube.com/watch?…

            0 0
          • RomanH  

            Prosim Te, Ty mas nejake cinske hodinky / naramek, do kterych jde naimportovat GPX soubor a oni Te naviguji (houknou), kdyz nekam spatne odbocis ? A umi i info, kdo Ti vola / pise SMS ?

            0 0
            • Motyll  

              Odpovím za Polku. Amazfit Stratos 2. Před měsícem představili verzi 3.

              P.S. já jsem zastánce Garminu :)

              0 0
              • RomanH  

                Nejlevnejsi, kterej to umi, je Garmin Forerunner 735XT, ze ?

                To je „jen“ o cca 1500 Kc navic oproti tomu Stratosu 2.

                0 0
            • Polka  

              Jo, tyhle Amazfit Stratos 2 tehdy za 175$. Teď už dělají Amazfit Stratos + nebo GTR.

              U těch mých nahraješ gpx do složky a pak můžeš jet jak chceš nebo přímo dle té trasy, vidíš to na jedné z obrazovek při aktivitě, ale moc použitelný to není, nehouká to na tebe, jen vidíš kde aktuálně jseš a kudy vede nahraná trasa. Já to ještě ani pořádně nikdy nepoužil. Notifikace umí i upozornění na hovor apod.

              0 0
              • RomanH  

                Ja videl pred 14 dny v praxi ty Garminy (nevim presne ktere), ale pouzitelne to bylo – sice to reagovalo se zpozdenim cca 30 – 50 metru dle okolniho prostredi, ale nemusel se prakticky vytahnout mobil z baglu.

                0 0
                • Polka  

                  Hele pokud nespěcháš, tak to můžu odzkoušet na normál trase a dám vědět. Zkoušel jsem to jen jednou krátce s mladým a aktualizovalo se to rychle (bacha, není tam ale mapa, jen světové strany, hodinky nejsou klasická mapová navigace), ale pak mi to zatuhlo a muset jsem restartovat, tak jsem se pak na to už vysral.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Nespecham. A odpovim i Bagrikovi.

                    Premyslel jsem nad necim takovym :

                    1. Trasu si pripravim na PC napr. mapy.cz, vyexportuji to do GPX a to naimportuji (kabel, bluetooth) do zarizeni.
                    2. Zarizeni je male, nepotrebuji mapovy podklad – primarni je vydrz baterie (ideal alespon 24h (2×12) schopno sledovat, zda jsem z dane trasy neodbocil – ukazovat mi smer na naplanovanou trasu – nebo je ta vydrz scifi ? Zaznamenavat GPS nepotrebuji)
                    3. Hodila by se notifikace, kdo mi vola / pise SMS. Kompatibilita s iOS. A nemelo by to mimo bluetooth moc vycerpavat baterii telefonu.
                    4. E-maily/hovory/fo­tak/muziku/te­pak po tom nechci
                    5. Cim mensi, tim lepsi – na ruce mi to asi prijde mene nachylne na urazeni. Hodinky jsou asi nejvice univerzalni – da se to pouzit i na chuzi
                    6. Cim levnejsi, tim lepsi :-)
                    0 0
                    • Motyll  

                      add 2: to je na powebanku přes noc, navigace 12 h (aktivní GPS) je tak akorát. Záznam na to nemá vliv.

                      0 0
                    • bagr84  

                      Nejvetsi problem bude ta vydrz, navigace = zapla GPS = nizka vydrz, mam Forerunner 935 (triatlonovy hodinky), ktery oproti jinym hodinkam vynikaji prave vyssi vydrzi a 15h je rekl bych strop. FR735 jsou na tom o dost hur. Dalsi nevyhoda aspon u Garmin hodinek je ta, ze zvlada trasu dlouhou jen x bodu, takze ti delsi oseka (nevim jak presne, jestli treba kazdej treti bod vyhodi?). Mozna to dela jen u tras s instrukcema (za 20m zatoc doleva), ale tu hlasku obcas sam vidim, kdyz zapnu jizdu po trase. Nejaky takovy omezeni tam je, je potreba to vzit v uvahu.

                      ad Cim mensi tim lepsi – hodinky vozim na riditkach, obcas na ruce. Driv jsem mel jen Edge 500, behal sem s nim a taky se dalo.

                      Sigma ted ma neco novyho, celkem zajimavyho.

                      0 0
                      • Polka  

                        Ta Sigma má ale malou výdrž. Vypadá to jak Amazfit BIP.

                        0 0
                    • Polka  
                      1. jo, tohle jde, přes usb to hážu do hodinek, to stejný, když si chceš třeba určitý gpx stáhnout z hodinek do PC
                      2. bez GPS to nepojede a tímpádem se i zaznamenává, zda to pak smažeš nebo co s tím uděláš je tvoje věc :-) Ty moje vydrží to co chceš tak tak, spíš 20h, ale záleží jak moc pauzíruješ apod. Letos jsem jel max. 11 hod. s mladým a zbývalo asi 46%. Výdrž novějších Amazfitů má být ale prý ještě lepší.
                      3. Amazfit appka s iOS kompatibilní je (Android 4.4, iOS 9 or later). Notifikace tam jsou, já třeba nepoužívám, aby mě nechali lidi aspoň projet, známe neustálé telefonáty Páji a Dušana :-)
                      4. nejlevnější bude asi ta čína no
                      0 0
                      • RomanH  

                        Ad telefonaty Paje :

                        Prave proto. Praci vetsinou resit nemusim, doma mam naucene deti a zenu, ze mi kvuli blbostem nemaji na kolo volat. No a kdyz volaji, tak se pravdepodobne neco deje (naposledy jsem zapomnel zavrit Kiru :-D). Obcas me pak pri nezvednutem telefonu hloda, kdo mi volal – mel bych to jako filtr.

                        Ad Cina :

                        NJN, ale ktera a za jakou cenu (aby se vyplatilo riskovat).

                        0 0
                • bagr84  

                  Pouzitelny to je, pokud si to nachystas predem doma. Delat zmeny za behu uz moc nejde. Chces vylozene hodinky? Pokud staci cyklocomputer, podival bych se na Lezyne, ted jsem nedavno koukal na nejaky recenze a jako navigace to vypadalo obstojne (ve zkratce – telefon funguje jako „mozek“, umi to reroutovat a posilat zmeny na riditka, trasa se da menit behem jizdy, dlouha vydrz, nizsi cena, slusnej display). Jinak to co chces umi i staricka Edge 500.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Lezyne po nachystání podkladů doma (Strava. Mapy.cz apod. – GPX, TCX) funguje pěkně. Levnější tachometry jedeš kolečkem po klikatící se čáře (trase) na displeji. Křižovatky do vidličky se někdy musím vracet, lehko to přejedeš nebo odbočíš blbě, ale zjistíš to za pár metrů, než bys tahal telefon z batohu jsi zpět na trase a není to tak často. Ty dražší mají i mapovej podklad, ale co jsem viděl, tak je to spíš na silničku – člověk je trochu mapama.cz rozmazlenej, že vidí i cestičky hajnýho. Při změně trasy levnější jen zahlásí Off Route a nezbývá než se vrátit nebo jet podle sebe bez navigace. Druhá možnost ukončit navigaci a v telefonu (mapy.cz apod.) vytvořit jinou trasu a tu znovu nahrát (potřeba dat). Dražší modely čerpají z telefonu z offline mapy (co jsem zkoušel, má to dost omezený pole na výběr – velikost území, který můžeš stáhnout – možná už změněno), ty ale stojí právě za prd a když dáš auto rerouting, tak to v té jejich aplikaci naviguje jak slepec s toulavým psem. Takže to nedoporučuju. Výdrž je dostatečná, ale třeba ufon už odrovnal dvě krabičky od nich kvůli konektoru, já zatím ne. Notifikace z telefonu chodí na hovory a SMS přes bluetooth.

                    Jinak jsem ale kvůli stejnýmu důvodu (jednoduchá navigace) ten tachometr pořídil a s ježděním po čáře jsem spokojenej. Myslím, že to tak mají i levnější Garminy, ale tam mě odradila daleko menší výdrž a vyšší cena+dost nadávajících lidí na různý problémy po updatech apod.

                    0 0
                    • RomanH  

                      A konkretne ktere Lezyne mas ?

                      0 0
                      • ufoncz  

                        Enhanced Super GPS. Dnes nesmysl kupovat, kdyz o litr a neco draz jsou Mega C a XL s vetsi vydrzi, OSM a doufejme i lepsi krytkou. Jinak to presne splnuje zadani. Bez map (jen s carou) jsou krizovatky Y tak pade na pade.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Já bych to podle zadání viděl na NEW – MACRO PLUS GPS nebo NEW – SUPER PRO GPS XL je podle mě už zbytečně profi a nevyužije to. Ale může se tím probrat, co která krabička nabízí. Nebo se poohlídnout jinde. Pro a proti jsme myslím napsali.

                          0 0
                          • ufoncz  

                            Já bych zase počkal, až budou pořádný testy a pořádný specifikace. Super Pro by možná nemusela bejt špatná jako přímej nástupce Enhanced Super GPS (tvl, ty názvy sou fakt šílený), ale ani nepíšou, jestli má třeba i podporu GLONASS (nebo i Galileo). Rozhodně bych byl opatrnej s tou pamětí, protože poloviční počet hodin záznamu by mohl indikovat taky omezenejší výřez offline map. Cenově je to rozškálovaný po 50 USD, to už u něčeho kupovanýho na mnoho let nemusí bejt IMHO tak zásadní. Macro GPS bych sám škrtl, protože už jak vidím, že nezmiňují barometr, tak cejtím tu lacinou řadu GPS platforem z minulé generace (Macro/Micro), která stála i co do přesnosti celkem za vyliž. Jak furt ty stránky předělávaj, tak tam teď nevidím ani odkaz na tu velkou srovnávací tabulku parametrů všech GPS.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Pořádný testy se dneska bohužel provádí na lidech – doba je zlá, když už tento styl testování přelezl i do auto a dokonce i leteckýho průmyslu (Tesla, Boeing). O Google, Microsoft a elektronice všeobecně to už víme dávno všichni na vlastní kůži, že zákazník je testovací technik.

                              It features a GPS/Glonass chipset – v popisu Super pro GPS.

                              Jak bude vyhrazená paměť na záznam a na offline mapy, to netuším. Jestli to může mít spojitost. Těch „mnoho let“ se nebojím. Při výdrži dnešní elektroniky budeme rádi, když to přežije záruku. Jinak bych souhlasil, chipsety jsem popravdě nikdy nestudoval, vybíral jsem pro sebe rovnou zařízení s barometrem. Bral jsem výběr tak, že barometr nepotřebuje, když nechce dělat záznamy, víc detailů barometr – kvalita chipsetu neznám.

                              0 0
                      • Smazaný účet  

                        Super GPS – Je to už starší model, odcházely ty konektory a nový firmwary už neobsahujou nový funkce, ale překvapivě pořád nějaká podpora i starých zařízení je vidět. Teď od léta jsem viděl recenze na novější modely. Ještě mě u toho mýho dost štve strašně pomalá odezva na tlačítka (změny obrazovky – buďto pomalej displej nebo celý zařízení) při chladnějším počasí. Pod 10 °C už to pozoruju, pod 5 šnek a pod nulou i sekundy na změnu obrazovky. Zobrazení rychlosti nebo sledování navigace tak netrvá, ale spíš přepínání funkcí, obrazovek (můžeš mít na každé ploše něco jinýho). Prostě bych ten starší typ nedoporučoval, proto píšu o těch novějších. Snad vychytali konektory a pomalý reakce. Na podpoře je vidět, že se celkem snaží. Novější můžou mít zase jiný mouchy. Nerad něco doporučuju, pak mě mrzí, když se to pokazí, nevyhovuje apod. Byla to spíš reakce na doporučení bagra.

                        0 0
                • Motyll  

                  Mám léta F3 a tam to vypadá viz fotka. Na křižovatce tě to upozorní (respektive předem) pokud ví, že je to křižovatka. Tzn záleží, zda při generování GPX to bylo v mapových podkladech jako křivatka více cest. Reaguje to rychle a přesnost souvisí s přesností GPS obecně. Vyšší verze (co mají mapu) jsou celkem v pohodě použitelné (teď odzkoušeno s 5×) i na kole. Pokud to potřebuješ naplánovat v lese, lze i v mobilu přes mapy.cz a následně odeslat do hodinek. (Tohle nevím, zda Stratos umí, ale já to použil jednou za poslední 3 roky.)

                  Nicméně na kolo bych bral hodinky na navigaci jako nouzovku (hlavně velikost displeje). Proto jsem měl Oregona a teď 530.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Tak primarni je telefon. Jen by se mi hodilo neco, aby se nemusel tak casto tahat z batohu, sundavat rukavice a tak. Vozit ho na riditkach / kapsicce nechci

                    0 0
                    • Motyll  

                      Zkus jet na kole po kořenité lesní cestě a 100, 50 metrů před křižovatkou se podívat na hodinky (na ruce)…

                      0 0
                      • RomanH  

                        O to nejde – muzou vibrovat, pipat (dokud nepotvrdim, ze je to OK – to delaly ty Garminy od kolegy).

                        Co jsem tak koukal, tak v podstate by mi stacila nejaka ocesana verze tech Garminu za polovicni cenu :-)

                        Lezyne / Polar jsem nezkoumal, jen letmo Sigmu Rox 10

                        0 0
                        • pepek  

                          Nic lepšího, jak kabelku od číňana na štangli nevymyslíš. Je to operativní a je to tam chráněný. Jen vypadáš jak turista.

                          0 0
                          • RomanH  

                            Kopnes do ni obcas kolenem – to mam odzkouseno (byt teda na jinem ramu) a krouti se to. Radeji vozim telefon v bedernim pasu od batohu.

                            0 0
                        • ufoncz  

                          Kdybys nakonec šel cestou hodinek, tak by pro tebe mohla bejt volba Polar V800. Daj se sehnat (i zánovní na bazaru) za dost pěknou cenu a ta „breadcrumb“ navigace tam je. Kamarád to celkem s úspěchem používá (myslím na řídítkách). Přesnost těch hodinek je výborná a za ty roky to už i zpoza lahví Finlandie asi vychytali :-) Bohužel nevím, jak to maj s upozorněním, když se začneš odchylovat od naplánované trasy.

                          0 0
                    • Polka  

                      Postupně zjišťuju, že tohle mi taky chybí. Zamrdám mraky času vytahováním a čuměním do mobilu. A v tomto případě se prostě mobilu/compu/na­vigaci nebo čemukoliv co to bude umět na rodlách/představci nevyhneš. Je to prostě nejlíp umístěný, je na to dobře vidět, je to uživatelsky nejkomfortnější. Hodinky v tomto ohledu úplně naprd, za jízdy se dívám max. na rychlost/avg/vzdá­lenost a tepy, ale ty jsou stejně často blbě nebo orientačně. I tak občas musím ostřit natož abych případně přepínal obrazovky, to prostě nedáš nebo to dělám minimálně. Na Garminu úplně něco jinýho, ale nejsem jeho zastánce kvůli předraženosti no a když tak sleduju ty vlákna, kde se řeší všelijaký bugy a neduhy, tak bych šel určitě do něčeho jinýho. No ale Motýl je s tím spokojenej, takže babo raď :-)

                      0 0
                      • bagr84  

                        Garmin testuje na zakaznikovi a jeste si za to necha zaplatit, musis koupit starsi, vychytany modely (kupoval sem E500 v dobe E520). Jsou to hovada. Proto jsem taky koukal po konkurenci (Lezyne).

                        0 0
                      • ufoncz  

                        Mám ten pocit, že počet těch diskusí na téma neduhy je přímo úměrnej uživatelské základně. Já jsem teda Garminy měl jen párkrát na zkoušku, protože se nerad zařazuju k masám, ale teď po éře Polaru a Lezyne tam na velmi podobný užití jako ty, asi taky skončím. U Polaru to byly celý měsíce s nefunkční synchronizací (ať už u appky nebo na webovým Flow – hlavně majitelé V650 by mohli psát asi romány), u Lezyne taky nebylo vše růžovoučký (dlouho trvalo, než appka začala konečně držet spojení Bluetooth s GPS stabilně a mnoho dalších). U Lezyne bych řekl, že přece jen podpora byla pilnější než u Polaru. Wahoo to má s podporou a updaty taky podobně (viz vlákno Bolta). A u Garminu je celkem jasný, že s tím, jak to chrlí, tak to ani nemůže mít pořádně vychytaný. Třeba lidi, co spěchali pro novou a ne zrovna levnou 830, si pak pár měsíců počkali než update opravil jakousi divnou chybu způsobující třeba hodinu zcela blbě spočítaných souřadnic polohy.

                        Každopádně u toho Garmina od řady 520 vejš už můžeš do krabičky dát nějaký ty Topo mapy a hlavně tam můžeš nahrát OpenStreetMap. Když vybereš nějaký pěkný s vrstevnicema a turistickejma značkama (osm.paws.cz třeba), tak to i ten Edge 520 Plus v Dekáči prodávaná za 5300 Kč, zobrazí celkem pěkně. OSM mají oproti Topo údajně i další výhodu – že čára trasy nepřekryje tu barvu turistické značky (je to vedle sebe zobrazeno). Pokud je to zařízení v pořádku, tak jako 520, tak 530 patří mezi vůbec nejpřesnější malý GPS i v lesnatých údolích.

                        Pokud máš ale delší představec a telefon rozumných rozměrů, pořád budeš mít třeba kombinaci dobrýho držáku (Quad Lock apod.) + GPX nahraný v Locusu, jako lepší volbu právě i někde v terénu, kde se ti nechce u každé křižovatky pěšin zpomalovat skoro na nuly, abys mohl vybrejlit tu správnou odbočku na přece jen (pro mě) titěrným Edge.

                        0 0
    • Excel  

      Kvíz, kde to je?

      0 0
    • Polka  

      Člověk by řekl, že v tom štatlu žijí moderní lidé, kteří jdou s dobou a znají už nové ledky a čajnasvětla, ale včera na mě pořvával chlap na kole na cyklostezce u Jungleparku něco jako „Vypni ten halogen, kurvááá!!!“ Přitom jsem měl jen convoy na střední režim :-)

      0 0
      • pepek  

        Když jsem s tebou jel naposledy, tak měls taky high tech-halogen.

        0 0
        • Polka  

          Kecáš. Když jsme spolu jeli naposled tím žlíbkem na zelené do Ochoza, tak jsem už měl convoy ;-)

          0 0
      • novcze  

        tak hlavně, že si rozuměl tomu co chce :))

        zrovna dneska ráno jsem za tmy předjížděl nějaké kia suv co jelo jak ******** a samozřejmě měl idiot studený zdroj světla (prostě do modra) a ještě nastavený tak, že ještě půl kilometru před ním jsem měl zezadu nasvícený přední okno … moc příjemné a takových je víc, tento týden takhle nahoru svítila i nějaká dachna

        0 0
    • LM  

      Tak jsem se (zase) nechal nachytat včerejším „deštíkem“ a nahodil kola s pláštěma do mokra. No v lese tvrdá hlína a prach, tak jsem alespoň jel někam, kde toho prachu bývá hodně :-).

      0 0
      • Tom475  

        A jede to o moc hur?

        0 0
        • nomecz  

          Jestli si pamatuju jeho setup dobre, tak to bych bral tak do bike parku s lanem :)

          0 0
          • LM  

            Shorty 3C MaxxTerra vepředu a DHRII dual vzadu, oboje 2,3 palce na užším ráfku (i21).

            Zas tak hrozné to není, jen je potřeba nejezdit po asfaltu. Jakmile se začnou špunty bořit do podkladu (prach, písek, hrabanka, bláto), tak je to cajk :-).

            Ale nejspíš mám vnímání jede-nejede dost posunuté, XC šlupku jsem měl na kole naposled v roce 2011 :-D.

            0 0
    • nomecz  

      Pozor ! Vcera sem na zoo trailu uklizel strepy. Urcite to nebyla nahoda protoze byly krasne nasazene na odpalu udelaneho z toho stromu prez cestu ve spodni casti a na dopadu to stejne. Hezky zapichane. Nejak se nam ty prasarny zacinaji mnozit :(

      0 0
      • Smazaný účet  

        Přesně tak. Každou vyjížďku někde sbírám sklo jak uklízečka.

        Když už sem píšu, výstavba cyklostezky Holedná – Žebětín je v plným proudu.

        0 0
        • pepek  

          1583 metrů/16 mega. Zastupiči mají ty cyklisty hrozně rádi. A ještě rozhledna? To jsme ani nečekali..

          0 0
          • Macik  

            Jj. To je rozumný. U prasátek bych udělal stezku v korunách stromů. To by hezky navazovalo.

            0 0
          • Smazaný účet  

            Rozhledna a výdělek musí bejt. To je jasný. Jinak to dneska ani nejde. :-)

            0 0
        • novcze  

          jj, jel jsem v neděli od koní, tak jsem to viděl … uvidíme jak to bude časově vycházet oproti pekárně

          0 0
    • Hammond  

      Kdyby mi to tak dneska jelo ,jak se bigbítuje ,bylo by to fajn,zbožné přání starýho Bigbíta..,stejně jsem při sóle myslel na kolo..

      0 0
    • LM  

      Dneska to bude spíš na pouštění draka než na kolo :-)

      0 0
      • ufoncz  

        Osobní rekordy jedním směrem :)

        https://youtu.be/y3ZDG8HRu8Q

        0 0
        • Polka  

          Ale poslední BP bys mohl zkusit, když jsi to tam tak pěkně vyčistil a máš to na kopci za barákem ;-)

          0 0
          • ufoncz  

            To se možná mrknu už na rozjetej závod cestou z práce. Vysekal jsem tam ale jen jednu lajnu – na Kaštánkovi je to místo s výhledem pořád hodně „chytací za řídítka“ a taky to z vrchu nad Lužou víc západně (je tam pěknej výhled na Brno) je pořád hodně zarostlá.

            0 0
            • Polka  

              No i v pokynech píšou o bujné vegetaci, takže to asi zase bude závod ala „Dorvanej jak samica“.

              0 0
              • ufoncz  

                Kastanek jsem dneska prosekal. Hned to potesilo celou skupinku bajkeru – nebyl to nekdo vocad?

                Ale pri zavode tam neni radno honit vterinky – dve mista u tech skalek jsou celkem zakerne strzeny.

                0 0
                • Polka  

                  Dík. Přes Kaštana povede asi tradičně jeden postup, takže se to bude hodit, i když po tom středečním dešti to budou možná solidní galeje.

                  0 0
      • nomecz  

        Pozemstan bude lovit komy :-)

        0 0
      • obda  

        Nevím, kdy si naposledy pouštěl draka, ale tohle počasí se k tomu opravdu nehodí ;) Pravda, lítaly by i vrata od hangáru :)

        0 0
        • LM  

          Mám jen takovou malou akrobatickou sviňu, která bez pořádného větru nelétá :-)

          0 0
          • obda  

            Aha, já jsem na doma vyráběnou klasiku :) Ale nárazy ji asi nedělají dobře, ne?

            0 0
    • JSt  

      snidane, cesta a vecere.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.