• UndeR_Ondra

Dnes koukám všichni zaspali, tak tady je…

• UndeR_Ondra  

Chystáte se dnes v tom hicu někdo na kolo nebo raději jen někam na pivo? :-)

• Excel  

Dóbře :-)

• pepek  

Včera jsem měl trasu furt ve stínu kolem potoka, vyrazil jsem už v 8:00 ráno, kopec jsem vynechal a stejně mi bylo furt horko jak sviňa. Večer to bude jenom horší. Radši zůstanu ve Spa – i když to, jak vidět, taky není uplně bezpečné.

• Paja  

To jsou veci, vlakna nam tu zakladaji uplne neznami lide…0:-)

• p@X  

Od té doby, co to ceo rozhrábl, dějou se věci… :)

• UndeR  

Bylo zapotřebí to trochu oživit :-D

• Paja  

…kteri jeste k tomu maji nekolik podobnych nicku a v jejich pouzivani maji hokej :D

• UndeR  

Teď na to koukám :-D Na telefonu a na počítači to mám pokaždé jinak… Hmm…kde se stala chyba.

• Paja  

Tento sis zaregistroval o 3 dny pozdeji nez ten druhej :)

• UndeR  

Už to vidím :-D Tak to muselo být asi po nějakém tom pivu…

Tak už to vás nebudu dál mást, budu používat jen tento ;-)

• p@X  

Levá hydra. Pův. plán byl odlehčovat :) Ale páky/třmeny byly na bazaru, nedalo se odolat. Snad mě se začínající sezónou chytne CX, když už commuter vlastně nebude třeba.

• p@X  

Kdybych si blbec předem uvědomil, že výměna pák obnáší:

nové bowdeny, lanka, omotávku, rozseknutí/spojení zad. hadice (odvzdušnění), seřízení lanek,… asi bych se na to vys*al.

• LM  

Trailové zpravodajství:

• nájezd ze silnice na kousek trailíku, který nevede po žluté TZ před Ronovem, zaházeli větvema a bordelem – stačí se ale vrátit pár metrů směrem k Útěchovu a lze to pohodně objet + pěšinka je stále dobře vidět :-)
      • technický sjezdík na zelené TZ u Lelekovic je opět sjízdný, polom byl odtěžen, ale stále tam leží dva menší kmeny
      • cenu za nejvíce zarostlý úsek, kterým jsem letos projel, vyhrává začátek kořenovky po sjetí z červené TZ u rybníku Ledňáček – tam jsem chvilku váhal jestli chci jet dál, pod smrkama už to bylo cajk
      • tusiexet to xmetov cuez  
        1. Zaházeli i nájezd na oficiální ŽTZ kousek níž. To už asi nemá cenu hlásit.
        2. Jels po ŽTZ od Máchova do Josefovského?

Jéžiš, místo 2 má být 3 …

• LM  

Jel jsem protočit nohy a trochu se pokochat do lesa zhruba takto (né vždy po TZ nebo cestě). Od bodu End jsem pokračoval na Mokrou Horu pěšinkama co nejsou na mapě :-).

Naklikej tu ŽTZ od Máchova do Josefovského do mapy ať mám představu co myslíš.

• pepek  

To nemusí klikat, ta je v mapě už nakreslená :-)

Pardon, není to Josefovské údolí, ale Josefov. Jak píše pan Josef, to už se nemusí klikat. A zkoumat průjezdnost tam teď nepojedu, poškrábáné ruce od ostružin už mám dost ;-)

• LM  

Tak už jsem to asi našel – ne, tam jsem ještě nikdy nejel :-)

Jo, jde o ten úsek od Mlýnské cesty po asfaltku. A jak teď vidím, tak zmizelo pokračování Mlýnské cesty do údolí, ta tam ve skutečnosti opravdu nebyla a ve starém telefonu ji mám. To taky nedoporučuju…

• obda  

Pokračování Mlýnské cesty do údolí fakt neexistuje, ale dá se po hřebínku – zhruba po hranici NPR, včetně odbočnky na silnici..

• obda  

Ani tam nejezdi, rok od roku horší. Začátkem července bylo nejhorší místo (odbočka z cesty u Kančí studánky) bez znalosti trasy prakticky nenalezitelné.

• Sistematicx  

A neco novyho ba Kuleho? Nekdo psal ze se tam kopalo. Jestli se tam mam hnat.

Kdyz uz konecne se mi podarilo naskalat ten skok do protisvahu za tim korytem.

• LM  

Před více jak 20 dnama tam přibyl jeden skoček v klopkách. Jinak nic nového, jen to teď po dešti bude lepši držet (nebo možná pěkně klouzat:-)).

• LM  

Hm, kolem Kohoutovic někoho začalo bavit strkat kusy dřeva do pěšinek, tak bacha :-/.

Viděl jsem tam nějaké větve (zle přejet či skočit) a pak jsem si málem rozbil hubu o kus pařezu, co byl nastražen ve výjezdu z přírodní U rampy…

• LM  
          • začátek Karáska lze opět projet rovně bez obstrukcí, dřevo už je pryč (možná už delší dobu, pár týdnů jsem tam nebyl)
          • Kuleho trail ideální stav (včera i dneska)
          • na téhle pěšince na Klajdě to někdo prošel s křovinákem a posekal trávu a i okolní šípky. Jenom je blbé, že to tam nechal ležet na zemi (šípky často přímo v pěšince). Potřebujete otestovat tmel? Jeďte tam :-)

traily v Mariánském dneska:

• na jedničce se na pár místech dělají kostečky, výjimečně trochu bahínka na blbém místě a jedna kaluž na začátku poslední sekce ve svahu nad asfaltkou
          • konec dvojky je suchej, tam jak se v zatáčce sypali šutry, je teď už vyjeté koryto a šutry se sypou stále
          • zhruba do 16:30 jsem tam jezdil sám (potkal jsem 1 cyklistu, 3 veverky a 1 zmiji), pak tam začli houfně najíždět bikeři a e-bikeři, takže jsem jel jinam…
          • obda  

Doplnění – na tomhle úseku ŽTZ směr Ronov je přes cestu pokácených hromada stromů a je (o hodně) lepší to objet po silnici.

• LM  

Na pěšince okolo Mnišího potoka (Hlubočku) leží strom. Je tam mezera kterou lze projet a kmen někdo stříknul svítivě žlutým sprejem, takže to snad uvidíte včas.

• mastihuba  

Gratulace Polkovi k druhýmu fleku. To zas musela byt oslava :D

• Polka  

Dík, jen 1 x med a NIC. Na klid, prošitej jaxviňa, za šera doma.

• Motyll  

S připojuji!

Tento víkend ukázal, že jablko nepadá daleko od stromu. Prostě Polka je nejen dobrý závodník, ale i trenér.

• les  

Pěkná práce !

• mastihuba  

Tak dneska prvni podzimní vyjížďka, bez plastenky, bez rukavic s holejma kolenama… Vyjel sem nevybavenej jak angrešt a udelal si z toho takovou „honzikovu cestu“

• p@X  

https://www.idnes.cz/…man-styl_fro + diskuse :)

Za mě poslední dobou prudce moderní plnovous určo ne…Lehké strniště je ideál a absurdní mi příjde kombinace mužného plnovousu mladého muže, který sedí v kárované košili připomínající sexy dřevorubce popíjející sojové latté ;-**D;-D;-D tak to tě přejde chuť na všechno

• p@X  

Já zapomněl, že jste všichni holobrádci.

Jak já ty 2 metry tady vydržím, to newím, to tady úplně zatrollím :/

https://youtu.be/qHR9ABth-ps?t=24

• Polka  

Založ si na to kua vlastní vlákno „Depka výpověď – nemám co dělat“, když ani neumíš odejít na dohodu dřív :-P

• p@X  

Včera mi byl nabídnut poloviční invalid, tak musím zjistit, co by to pro mě znamenalo.

• Polka  

Aneb jak z toho vybruslit bez práce :-) To pak na nový kola ale mít určitě nebudeš si myslím. Přitom si můžeš z pohodlí domova zakoupit v akci licenci Adobe nebo se už teď bezplatně učit na https://www.photopea.com/ a začít postupně vydělávat na kola a důchod daleko víc. Každý svého štěstí strůjce.

• Excel  

Těžko říct, pokud v tom není i umístěnka do chráněného bytu, tak to vidím na bídu s nouzí.

Nevím jestli i s polovičním důchodem jsou fleky, kde to vyloženě požadujou.

Jinak tady doktor „Grünstein“ ze Šlapanic by věděl co s tebou ;-)

• novcze  

asi ti dají nějakou almužnu a k tomu ještě budeš omezenej ve výběru práce co budeš moct dělat

• RomanH  

3× denne klistyr a do Miselinky tahat gumy

• mastihuba  

To je skoda, když by moh dostat do ruky motyku a tvořit pro oko krasnou krajinu. :)

• Motyll  

https://youtu.be/fwD4deeih3U?…

ale pak to klidně zhlédni celý…

• RomanH  

Ted na CT2 : Dukla – krev a mytus

• p@X  

Zrcadlový fluobuzik. Nejsmutnější je, že jediná památka na 5 let ve výrobě dresů jsou 2 fluo proužky po zkrácení kraťasů.

• Paja  

Je fakt, ze delat ve firme na vyrobu dresu a jezdit v obleceni z Decathlonu je divny, ty bys mel mit hadry ve vlastnim designu prip. i na miru.

• p@X  

To je úplně jednoduchý, chtěl jsem mít design tak peckovní a úletový, až jsem vlastně nevymyslel nic :)

A hlavně se strašně nerad někoho doprošuju.

• Jaroslávek  

Chvíli je člověk pryč a takovej binec. Půl hodiny jsem mazal abych se dostal k nějakýmu ándrgraundovi … kdybyste aspoň vyfotili tu paní Kateřinu, když jste ji tak vychválili :-)

• les  

Jede dnes někdo ?

• mastihuba  

tak vás mám nechat pozdravovat vod toho sedmdesátníka co s nama seděl na drahanech, řikal že má letos 12000 :)

• Jaroslávek  

Já jen aby to nezaniklo, v košandě jsme udělali Turka, Balvín je DÉMON !

• mastihuba  

Jj duchodci to tady sledují, my mladí musíme makat. :)

• Paja  

…a uz tady chybi jen pepa s autickama :D

• pepek  

To je jak s těma perlama.

• p@X  

Tak budu dělat test v Corelu pro největší reklamku. Jako když mám v CV 20 let praxe v Corelu, tak mi to ve 42 letech připadá trošku nedůstojné. Sice chápu, že se tam hlásí i děcka, který nic neumí…

• Excel  

Tak duveruj, ale proveruj.

• hony007  

Papír snese všecko…

• p@X  

Je fakt, že jsem u cizího compu jak nesvéprávný, maj starší verzi softu, budu muset nastavit nejdřív svoje klávesové zkratky nebo budu jak mentál. Kdybych hulil, tak se před tím zfučím :)

• Motyll  

Jdeš do Omegy? ;)

• p@X  

Je to kousek za asi nejvyšší točenou zmzlinou, co jsem kdy měl :)

• Jaroslávek  

Sice nevím kde to zkoušíš, ale držím palce.

• Paja  

To verim, jinej komp, jina verze toho samyho programu a najednou vsechno furt hledas, tak at to klapne…

• p@X  

Já tam asi ani nepudu, pan personální na mě hned vyrukoval s desetihodinov­kama, to udělal chybu :/

• Jaroslávek  

Třeba je pak větší volno.

• Excel  

Možná bych se poohlížel spíš po státním sektoru.

• Paja  

4 dny v tydnu po 10 hodinach a 3 dny volna – ideal ( pokud nemas deti)

• p@X  

Sezóna min. do konce roku a přes léto šestky. Zvláštní systém, přes léto si zvykneš na leháro a na podzim, kdy já už uléhám k zimnímu spánku se to rozjede.

• Excel  

Pro cyglistu ideální.

• p@X  

Mně těch nabídek teď chodí z Jobu celkem dost, já si chtěl dát pauzu :)

• les  

Do konce roku odboucháš desítky, (rozumněj dvanáctky – dokud nebude hotová práce, nejde se dom). Po novém roce se na to vysereš, skrze rozmrdaný pajšl ze stresu. A pan personální se poohlédne po další oběti, které nakuká bajku o desítkách: Sezona min. do letních prázdnin, na podzim šestky :)

• String  

Jak kdybys někdy dělal personalistu.

Bohužel je to častá udička v ČR. „Pane, peníze se zvednou po zkušebce a pracovní doba se vrátí do normálu po sezóně.“ → Prachy furt stejný, protože se „nečekaně“ firmě nedaří a sezóna nekončí nikdy. „Jo, a máme novýho zákazníka, celkem spěchá. nemohl byste přijít i v sobotu? Nebojte jen teď 4 po sobě jdoucí.“ :-)

• LM  

Ideál je práce v IT, volná pracovní doba, možnost home office a 80% pracovní úvazek :-)

• nomecz  

dokud není průser :-)

• LM  

Předpovídání průserů několik let předem a následné ASAP řešení průserů o několik let později (v mezidobí to nemá prioritu) je moje specializace :-/

• p@X  

Vypůjčím si video, trošku se nám to XC posunuje, vracím se k CX, tam se kolu na rameni nikdo nesměje :)

https://www.youtube.com/watch?…

• LM  

Podzim je tu:

• v lese (téměř) ani noha
      • v 19:15 jsem musel pod stromama rožnout
      • a v 19:30 začlo slabě pršet

ps: ale takovej podzim, aby se dalo zase jezdit po modré TZ od Panské louky dolů ještě teda není :-)

• ufoncz  

Jsem tě viděl, jak si to ledabyle šněruješ od Mokrý hory směr Soběšice. Ty hadry Fox vypadaj fakt dobře ;-)

Když mluvíš o té v tuto dobu vždy krutě zarostlé modré od Panské louky, tak ta dlouho paralelní lesní cesta je teď zarostlá taky v singl a je tam potřeba hodně dávat bacha na doost hluboký vymletý koryto.

Jinak kdyby to někoho zajímalo, tak sjezd od sídliště Adamov Horka (těsně vedle toho, kde vás vyflusne červená TZ od Sedmi dubů) přímo dolů ke Svitavě je ve velmi dobrým stavu, nula padlejch stromů, před kterejma jsem byl před časem varován. Zato zkratka od Památníku lesníků je taky takový splavený zabordelený koryto, takže nic moc.

• LM  

Když mluvíš o té v tuto dobu vždy krutě zarostlé modré od Panské louky, tak ta dlouho paralelní lesní cesta je teď zarostlá taky v singl a je tam potřeba hodně dávat bacha na doost hluboký vymletý koryto.

Tam si můžeš vybrat zda vletíš do koryta (kde nejsou ostružiny), nebo projedeš ostružinama co rostou po stranách :-).

• nomecz  

Jinak teda nejak se rozmaha to tahani klacku/vetvi na cesty/traily dnes sem odhazoval ze sjezdiku pod mostek u rybnicku pod jehnicama, ze zelene od jelinka a nakonec z cervene od rozhledny dule … tam sem se diky krasnymu stromecku za zatackou malem vymaz

Edit: blbe zarazeno

• obda  

Jo, taky jsem si dneska rikal, ze konecne super teploty. Pekne to jelo :) Jak se divam, tak jsme vsichni jeli podobnym smerem, nicmene jsem skoro nikoho nepotkal.

• pepek  

Pěkně to jelo, ale moc sis nepojezdil.

• obda  

???

• babicak  

Že by čas 0:00 až 01:04 :-)

• obda  

Ach táák :) Další den začíná až snídaní ;)

• babicak  

Help, nejde načíst externí pevný disk Verbatim 53029 500GB, po zapojení do USB se kontrolní dioda rozsvítí, v disku to něco dělá, počítač ho nenajde. Vyzkoušen jiný USB kábl, jiný disk, ten to najde. Je nějaká rada?

• LM  

Zálohovat. Zálohovat. Zálohovat.

„počítač ho nenajde“:

• Windows ho nenajde nebo ho nevidíš ani v BIOSu/UEFI či výběru bootovacího média při startu kompa?
                    • babicak  

Jsem prostý uživatel. Zapojím disk přes USB do noťasu a ve složce počítač se mi neobjeví a sytém sám o sobě mi nenabídne možnost, co se zařízením udělat. Druhý externí disk najde v pohodě, restart proběhl několikráte. Do Biosu nelezu, neumím.

• Polka  

Tak je buď v hajzlu nebo zkusit na jiným kompu nebo napojit do jinyho USB portu. Jsem ale jen prostý uživatel :-)

• babicak  

Vše vyzkoušeno, pouze svítí a „chrochtá“, nenajdu ho. Data v hajzlu?

• chemik_mara  

Ne nutne, bude potreba zasah odbornika. LM vypadal zkusene.

• LM  

No jak píšu:

• pokud ho BIOS/UEFI vidí, tak je nejspíš jen poškozen file systém a jde s tím z Linuxu zkusit něco udělat.
                              • pokud to už podle SMARTu umírá, tak lze třeba pomocí ddrescue zkusit udělat nízkourovňově image disku (tohle může trvat kurevsky dlouho, týdny a disk může mezitím chcípnout:-)), pak to zkusit opravit (může a nemusí to jít) a nakonec vyčíst data z image a uložit na funkční disk.
                              • pokud ho ale ani BIOS/UEFI nevidí, tak nejspíš smůla (dříve ty přenosný disky měli ještě interně SATA, takže se to dalo zkusit napřímo bez řadiče v rámečku, ale teď už to je většinou přímo USB disk).

ps: pokud máte SSD disky, tak všechny data z nich zálohujte – tam je díky wear levelingu takovej bordel, že z toho nic rozumného nedostanete :-)

• RomanH  

Hlavne s tim zbytecne nesolichat. Zkusil bych to na nejakem linuxovem stroji, nejlepe polud ten disk jde rozebrat a pripojit naprimo. V predchozi praci bych se Ti na to kouknul, zde bohuzel bez sance.

• obda  

Mozna ano, mozna ne. Taky bych se na to mohl mrknout, ale mas to trochu z ruky. Specha to moc?

• babicak  

Nespěchá, většinu dat mám i jinde, chválabohu.

• babicak  

Jaký jednoduchý prográmek byste mi poradili na zmenšení velikosti pdf souboru ( odeslání dokumentů – asi 100 stran- na FÚ)? Nebo použít on-line služby?

• p@X  

Corel :)

• ufoncz  

Volil bych Dropbox, Google Drive, nebo co takovyho mas zrovna po ruce.

• babicak  

Díky, , ale já nemohu poslat odkaz na úložiště, musím ty dokumenty poslat v příloze na FÚ a ten má limit na max. velikost.

• p@X  

Jestli tam nejsou rastry (scany, obrázky,…), tok to imho stejně nezmenšíš, potom jedině rozdělit na více souborů. Pokud to není tajný, jakože asi jo, můžu se na to mrknout přes úložiště.

• Macik  

S tou velikostí pdf čarovat jde. Musí se při skenování zvolit menší rozlišení, méně stupňů šedi a pomůže i zmenšit ty stránky na A5. Kdysi jsem měl podobný problém. Chtěli po mě moc stránkový dokument zmenšit do 2MB. Upřimně čitelný to bylo, ale s velkými kompromisy. Ale když to tak úředníci chtěli…

• p@X  

Však jsem to psal. Pokud jsou to rastry, dají se např. v Corelu hromadně editovat a pak zpět publikovat do PDF s různým nastavením…

• RomanH  

Hnat to pres tisk do PDF tiskarny, ci to zkusit prekonvertovat do Wordu a upravit pripadne v DOCX ? Adobe Illustrator / Creator asi taky nemas, ze ?

• babicak  

Illustrator/Creator nemám, to ke své činnosti nepotřebuji. To přes pdf tiskárnu také vyzkouším. A jedno řešení se mi teď jeví jako nejzsnažší, tak uvidím. Každopádně pánové všem díky.

• obda  

Možností je více, ale s důvěrné dokumenty bych přes free služby na netu neproháněl. Něco umí plná verze Acrobatu.

• obda  

Jinak na Linuxu zabírá docela dobře něco jako:

$ gs -sDEVICE=pdfwrite -dCompatibility­Level=1.6 -dPDFSETTINGS=/ebook -dNOPAUSE -dQUIET -dBATCH -sOutputFile=ou­tput.pdf „input.pdf“

• babicak  

Pravda.

• Karaya  

Některé virtuální PDF tiskárny (např. CutePDF) mají možnost nastavit kvalitu obrázku i počet dpi. Takže bych to PDF přes virtuální tiskárnu vytiskl do nového PDF, se zmenšením těch obrázků – viz. obrázek.

• obda  

Budu se opakovat, ale tohle počasí je na kolo ideální :)

• LM  

jj, krása fantazie. Už ani kousaví hmyzáci moc nelítaj :-)

• p@X  

Pro commuting ideální, ráno 10°C, odpo přes 20°C…

• LM  

Tak hmyzáky beru zpět, jsem zas nějakej pokousanej :-)

• ufoncz  

Jj, kloši ještě jsou a před pár dny se mi dostala pod triko nějaká mrcha, co si mě dala tak, že vypadám jako kdybych měl neštovice.

• p@X  

Už mě se*re to věčné přihlašování, proč dneska na každé pi*ovině vyžadují vytvoření účtu? Dobré ráno :)

• RomanH  

Dobre :-)

Data jsou cenena komodita ;-) Zaloz si tmp e-mailovy ucet, telefon davej fiktivni (info o objednavce Ti stejne prijde i do toho e-mailu).

• p@X  

Původně jsem si chtěl hrát s Feltem, místo toho se tady 2 hod. m*dám s nastavením novýho Corelu, abych mohl dodělat portfolio. Večír bude poutník-reset, takže neděle zase nic.

• RomanH  

V klidu, ja dnes navstevovej rodino-vikend. Na konci zari si vycistime hlavu.

• p@X  

Teď ještě ten motivační dopis: jsem mladý, energický, plný nápadů, odolávající stresu, přesčasy vítající… Vaší firmě můžu přinést… spoustu optimistického nadšení :)

• p@X  

Takže koupě nových pák moc nepomohla, jsem tam, kde jsem byl, v prvním chladném ránu se páka propadla. Mně připadá, jak se sjedou desky přes 1/2, což je po odečtení tloušťky rozpěrné pružiny několik desetin, tak je to už naprd a začínám chápat toho týpka, co v půlce desek odvzdušňuje. Si mám jako koupit nové XTR?

• LM  

Asi bych to nejdřív odvzdušnil, stejně je venku hnusně (a nemáš sedět u Corelu?:-)).

• p@X  

Čuměl jsem na Bikesalon, tak jsem si na to vzpomněl. Corel je hotov. Já si snad pořídím stojan, do kterýho se dá kolo upnout i vertikálně, ale nějak se musí zajistit rodla…

• pepek  

Zrovna dnes jsem na Bikesalon natrefil, chtěl jsem to vidět, ale nejde to. Šílené znělky furt dokola a jako bonus se dovíš, že normálně by tě ten kámen sundal, ale se Scottem ho pěkně obkroužíš?!

• LM  

Minule jsem sundával spodní nohy vidlice bez odmontování vidlice z kola (pěkně blbej nápad:-)) ale řidítka stačilo zafixovat trochu pružným provazem za gripy a sedlovou trubku…

• Karaya  

No ale to není trvalý stav ne? Párkrát zmáčkneš a pak už to drží celý den. Alespoň tak se to chová mně.

Je to zkrátka vlastnost, aby bylo co vylepšovat v příští řadě :-)

• Jaroslávek  

Já jen aby to zase nezapadlo, v košandě jsme zdemolovali Brasil. Saty je DÉMON !

• JDF  

XTR nebo Hope, tam jsem se nikdy s ničím takovým nesetkal. ;)

• bagr84  

Zdar, co Žďár, bude? :)

• babicak  

Můžete mi prosím někdo vysvětlit funkci Call & Message Continuity_?

• p@X  

Á jé, příliš brzký start.

• mastihuba  

Toto bude dotaz na Romana :)

2h pred zacatkem akce, dojde na sal mistni pani, """" vysira že chce 9 fleku, kdyz jich tam ma 100, pomrda tě že je tam malej timpl na kolceni a hned pred akci ti řekne zes ji skazil celej večírek.

Vstupné dobrovolné, ceny za chlast lidové až z mého pohledu směšné.

Dopice člověk chce udělat něco pro lidi a votoci se to proti němu. Ta kunda mě pomluvi po cele dedine a este si vymyslí ze na tom nekdo rejzuje.

Mistni Smydliboys dostanou co jim lidi daji do klobouku a my pokrejeme naklady na dopravu a na nakup obalovyho matrose a pronajem salu. Pritom se trepem aby nedosla nejaka kontrola xyz.

Mrdat na lidi kurva mam to zapotrebi?

• Motyll  

Franto, sejde se dnes rok s rokem? Mám v podvečer v plánu přibrzdit u L. Odpoledne jsme ve Křtinách…

• p@X  

Pěkný Trilogy video: https://www.youtube.com/watch?…

• scoty  

Fakt hezký:)

• ufoncz  

Hele, bracha :) (5:41)

Jestli to bude jeste existovat, az decka odrostou a budu mit splacenou hypoteku, tak to taky pujdu zkusit.

• RomanH  

Uplne mi nostalgicky ukapla slza – par mist znam ze Sudet a par z prejezdu po hranici Harrachov – Mezimesti

• mastihuba  

Rikam si ta dalnice je nejak prazdna a mrd kolona u holubic :)

• RomanH  

Ani mi nemluv. Uz cestou do Tisnova jsem se tahnul asi 2km za traktorem lesaku (kua, kam jeli v takovem bahnu, desti, a v 6 rano). U Hradcan havarka, odklon zadem, aut jak svina, jelo az za Cebin krokem. Pak jsem celkem svihal az do Brna, z Pisoarek do Bohunic opet krokem za trajfem, a dalsi zacpa okolo Zvonarky. Holt trosku zaprsi a vsichni vytahnou plechove destniky :-)

• pepek  

To, že se ta ulice jmenuje Opuštěná, neznamená, že tam nikdo nebude.

• RomanH  

jj, to sedlo :-) A tak jsem si zase v klidu poslechl par skladeb Maidnu.

• p@X  

Ty máš mít káru na P+R, a v tom trajfu sedět ;)

• RomanH  

Budiz mi odpusteno, jezdime denne 2–3 :-)

Bydlet ve statlu, tak karu nevytahuji a prudim na e-kolobce.

• Polka  

D1 trail sobota ráno a neděle odpo naprosto bez problémů, nechápu na co si stěžujete :-D

• pepek  

Nevíte někdo, zda je už sucho v lese?

• p@X  

To chce boost rám a lefty…

• Jaroslávek  

:-))

• Paja  

V tom tvem se uz urcite prasi ;)

• pepek  

No práší. Ale všechno se neustále zhoršuje :-( Potkal jsem dva elektrobicyglisty: jeden už za mamutem jel do kopca tak, že ty prahy, co tam jsou, přeskakoval. A jeden pak přímo na Holedné, naštěstí na asfaltu. A nakonec stádo malých šklebáků, které hnali do těch kopců, některých mi bylo až líto.

• LM  

Z toho si nic nedělej. Já dneska potkal elektrobicyglistu na pěšince hned nad řekou, kde se musí na několika místech přenést kolo přes kořeny/šutry. Když jsem čekal až to přeleze a koukal, jak se to tam snaží projet držíc kolo za řidítka nahoře se zadním kolem stále na zemi, tak mi ho bylo až trochu líto :-)

• RomanH  

Jeste musis chvilicku pockat, az opada listi – huz se to blizi ;-)

• obda  

:D

• mastihuba  

Na modré bezpochyby.

• LM  

Kolem osmé ráno mne vzbudil zvuk intenzivního deště, to do večera asi moc nevyschne ani na H.....é (391 m n. m.) :-)

• Polka  

V lese na Račické určitě :-P

• ufoncz  

Na Paintballu urcite. A zitra uz to bude preschly.

• mastihuba  

Sem ze zvědavosti koupil max1 400lm a asi sem fakt rozmlsanej :) na navrat 200m pod poulicnim osvětlení je sice zcela dostačující, ale na modrou v dnešní vyplavene podobě budu i nadále pouzivat x3

• Polka  

Kdyby si chtěl někdo tuto středu vyzkoušet krátkej orienťák v terénu napravo od Klajdy a k Lesnímu lomu, tak má šanci – http://mtbo.tbm.cz/…ovka-pokyny/.

• babicak  

To je čeština ! Brněnský pohár pokračuje po jednozávodové pauze 8-mým závodem" .-)

• p@X  

Hledám dobrovolníka na zkompletování Felta.

Musel bych si vyčlenit víkend bez chlastu, což dokud budu jezdit zpruzenej z Nesvy nepůjde.

• RomanH  

Mas jeste u me nasadit lanko a sestelovat smyk na silnicce ;-)

• Paja  

:D

• p@X  

On snad na to je nějaký přípravek, který jsem nikdy neměl, kterým se podloží smyk před utažením lanka…

• RomanH  

Merka na vedeni lanka – udajne se to dava k novemu smyku. No, stejne tam jsou tusim jen 3 moznosti (blbec jsem se tenkrat ve spechu nepodival, kudy to lanko pres ten sroub vedlo)

• p@X  

No není špatný studovat manuály, tohle je pro mě úplná novinka…

• p@X  

Tady je ten kolík k sadě 5600, měrka vedení lanka se imho tehdy ještě neřešila…

• String  

Jak je vůbec možný, že v dnešní době ještě nepronikl systém 1×XX i na silnici? Marketing spí? Se smyky jsou beztak jen problémy. :-)

• Paja  

Na silnici to loni jeden tym zkousel a nedopadlo to uspechem ;)

• p@X  

Silniční jednopřevodníkové Sramy už nějaký pátek jsou. Problém smyku je ho naštelovat ve všech rovinách a aby to nikde neškrtalo, případně nepadalo. V gravelech už jednopilová masírka dávno jede. Ovšem když já používám CX s úzkými plášti jako žiletku a s tlustšími i jako teréňák, musel bych mít stejně vzadu na ten rozsah vorla.

• p@X  

Začínají vznikat obludy s bezdrátovým řazením, jelikož silniční Sram páky jsou jedenáctkové, klasičtí silničáři nechápou, co se děje :)

• String  

Nepotřebuješ třetí kolo? Taková silnička…co? :-)

• obda  

Měl jsem/mám doma ke všem smyků, co jsem kupoval.

• RomanH  

Ciste ze zajimavosti, je ten kolik stejnej, jako u horace (Shimano) ?

• Karaya  

Já teda ani k jednomu a přijde mi jednodušší dočasně posunout spodní doraz a pak ho vrátit. Alespoň tak to vždycky dělám.

• p@X  

Náhodně jsem objevil :D

• Polka  

Brzo zavolám tomu tvýmu Bizonovi, aby tě odstavil od komplu a narval tě do skladu nebo někam na pole!

• p@X  

Tak proběhl pokus o odvzdušnění, premiéra sinter s chladičem, nechci slyšet, že se zítra nikdo nejede zabahnit :)

• LM  

S bahnem problém nebude, začíná to v lese vysychat poněkud pomaleji :-)

• pepek  

Jak kde, že. Někde už se opravdu práší.

• Jaroslávek  

Z kterýho roku to je ?

• LM  

No já jezdím jednu pěknou „zkratku“ ve svahu pod Kohoutovicema (místo zelené TZ) a dneska bych ve spodní části ještě pěkně klouzal. Je tam na pár místech poněkud více jílu :-).

• pepek  

No ale o tom jílu přece každý soudruh ví a nepojede tam. Pokud bahno přímo složitě nevyhledáváš, přijedeš domů čistý až čistoskvoucí (pokud někde nelehneš). Bahýnko nebylo ani pod modrou TZ vpravo, kde dříve často bývalo.

• LM  

Jsem se snažil co to šlo, kolo čisté a pak jsem na zpáteční cestě projel kousek trávou a rozjel hovno :-)

• pepek  

To máš ještě dobrý. Já jsem projel kdysi trávou a zlomil si pánev, žebra a propíchl plíce. Hovno uhne, horší je šutr.

• p@X  

Kua neřešitelný problém, drhne mi deska, to jsem zvědav, jak to povolím bez ráčny a nástavce, jako designově je to pěkný ten třmen mezi vzpěrama, ale…

• String  

Požádat kolemjdoucí o podržení kola nebo ho pověsit na strom :-), sundat zadní kolo a pak tam dostaneš možná imbus na šířku vnitřkem (pokud to teda vyjde přes tu kazetu velikosti talíře. Povolit, vrátit kolo, seštelovat a zkusit dotáhnout i s kolem.

Když jsem viděl na prvním kole tento způsob uchycení uvnitř rámu, tak to bylo první co mě napadlo, že se s tím nedá pracovat a nevidíš na seřízení. Ale hlavně když je to krásný.

• String  

Přes kazetu to vyjde určitě, když tam po sundání kola nebude. :-)

• p@X  

Já totiž vozím malé samostatné imbusy, takže za kratší konec chytnout do kleští. Takovým tím delším výklopným integrovaným bych se tam asi dostal.

• String  

Taky vozím samostatný, líp se mi s nima pracuje. Jednu velkou sadu (delší imbusy) na montování doma a druhou menší na cesty. Hlavně přesnost imbusů Bondhus mi nezpůsobuje strach z protočení, takže mám dvě sady. Co jsem měl předtím, všechno lítalo v hlavě šroubu jak veverka v bedně.

• Polka  

Se na to dneska schválně mrknu jestli se tam dostanu svým starým Author inbusem. Tipuju, že jo.

• pepek  

Potřebuješ inbus s kuličkou na konci. A osobu blízkou, která ti podrží brzdu při utahování, bo ta hadica ti to prase odtlačuje a potřebuješ druhou ruku, abys ho podržel a neuhlo při utahování. (Osoba blízká se dá nahradit silnější gumičkou)

• p@X  

Budu muset pořídit ty kuličkový, osobu blízkou tady nemám, jelikož dělám už 2 týdny uraženýho :)

• Jaroslávek  

Jediná možnost pro tebe je makat z domu.

• p@X  

Co ředitelňa a každý týden jiná sekretářka? :)

• Jaroslávek  

Tolik sexretářek dle tvých kriterií neexistuje.

• p@X  

Opovaž se dojet hůre! :)

• p@X  

Jinak, co mám dělat s jednou půčou v kanclu, která vstupuje do hovoru a shazuje mě, i když se bavím s kýmkoliv jiným?

To tě prostě přejde chuť vůbec do toho kanclu vstupovat. Měl jsem jsem ty lidi rád, ale je to klasická pokrytecká faleš a myslím, že se tady se mnou ani nikdo nerozloučí.

• RomanH  

Osoba blizka, gumicka,… koukam, ze Patrik si ty posledni dny v rachote docela uzije :-)

• Polka  

Kuličku NEBRAT!