• Paja

Tak už je září, měsíc chlupů ;) chladných rán, průzračného vzduchu a výletu po pivovarech…

…no a ano, kankrlíčku, Maňas opět nestihl…:) jak by taky mohl, čert sice nespí, ale Jarda touhle dobou už dávno.

• RomanH  

:-)

• p@X  

Jebat, co je hezčího, než když stačí krátký oděvy po celou noc…

• RomanH  
        • 3, jinovatka, slunicko. Capaky, tricko, bunda. Nikde zadnej hmyz, traviny.
    • Excel  

Co to venku furt pada z oblohy, vlhkyho, studenyho, to neznam?

• pepek  

BrnoTrať se staví do udržitelného stavu (ale lehnout na ty šutry bych nechtěl)

• nomecz  

To je XC za mamutem ?

• Polka  

Jo. Za mě šutry ok, furt lepší než to co předtím.

• nomecz  

Jj souhlas , kdy to bude hotove ?

• Polka  

Netuším.

• pepek  

Asi brzo, rusáci tam dělali i dnes. (Na rozdíl od všech rozkopaných hlavních ulic)

• Polka  

Ještě bych se tam nepouštěl do žádných větších akcí ;-)

• nomecz  

byl sem tam včera a borci říkali že do 2 týdnů by měli mít hotovo, makali tam i v 6 odpoledne v docela velkym poctu

• Polka  

Ano, projizdel jsem tama vcera po seste. On tam pak ma byt ve spodni casti CX pohar, tak asi i kvuli tomu.

• pavlos12  

Kdepak se tady ta nádhera nachazí??

• mr.garisson  

To je bombastické! Kdy to bude otevřené? 3 týdny zpátky to bylo zavřité, tak jsem trénoval jen na kousku, co byl stále otevřený, pak jsem se tam už nedostal.

• pepek  

Včera tam rusáci makali (seděli na šutrech) ještě v 7 večer.

• mr.garisson  

Nechtěli bychom nějaký společný trénink, až se to otevře?

• Jaroslávek  

Jdi do toho, Peprle je lačný.

• pepek  

Sem říkal, že ovladač jízdních režimů mám zaseklý na poloze: turistika. Už dva roky.

• Jaroslávek  

Nejen 2 roky mlžíš.

• mr.garisson  

Však jen otestovat trať a prohodit pár slov třeba. Křečkovat na okruhu můžu jindy. :)

• pepek  

Řekni Polkovi, já tam nepojedu.

• Karaya  

Já bych se tam někdy zajel podívat. Akorát nevím jak časově. Asi spíš až příští týden. V sobotu i v neděli něco mám. Respektive v sobotu by to možná šlo, ale až později odpoledne.

• mr.garisson  

V sobotu je Blanenský Golem, v neděli Říčanská tour. :)

• Motyll  

V sobotu je Pohár drahanské vysočiny (Velenov) a v neděli odpoledne se jede ve Křtinách.

:)

• mr.garisson  

Ten si nechám ujít, stejně to letos nevypadá na podivý závěr, ale mohl bych to ještě docvaknout… :)

• Karaya  

Já si Velenov ujít nenechám, konec konců budu obhajovat bronz. Ale po něm bych tam mohl zajet, abych se trochu vyjel :-)

• les  

Tak tohle bych pochopil někde mezi panelovýma králíkárnama, ale dělat takový silikonový cecky v lese, to je hnus velebnosti.

• p@X  

Tak je to trať min. ME, byly tam vyježděný rygóly v prachu, závodníky nebylo pomalu v prachu vidět, pády budou horší, lidi chtěj krev.

• obda  

Vono to takovej les zase není.

• mr.garisson  

Vyježděné koryto, sice tam byly plastové rohože, ale i tak nic moc. Takhle to bude aspoň jezditelné ve vyšší rychlosti a povrch čitelnější. Zrušili ty nepravidelné schody, co byly v druhém hadíkovi a fest rozhazovaly (tuhle překážku jsem měl fakt rád), zbytek trati pudu očíhnout asi dneska, jak to vypadá a kdy to otevřou. Počasí stavitelům přeje, aspoň si to hezky sedne a zatvrdne.

• mastihuba  

za deset patnáct let se to zanese bordelem a vyjezdí a bude to vypadat jak pohádková nebo jak začátek cesty dolů na partyzána :D

• Paja  

To i driv, jak se tu frflalo na tu cyklohighway z Klajdy, za 2 roky to zapadlo listim a je z toho normalni lesni cesta.

• ufoncz  

Zakládací post super, ale s těma chlupama se nechytám – prosím o vysvětlivky pro začátečníka :-D

• kankrlicek  

Taky jsem nestihl, mozna je to vekem.

• Hammond  

Beru to na Adamov,dám jedno „paletový“…

• p@X  

Nejedu nikam, celý den budu přepínat TV, trolit zde a žrat a žrat.

• RomanH  

Ja nasbiral 3/4 becky svestek. V jedne je uz mac hotovej, za chvili bude i mala hruska. Pichnem pasika, vyudime, a muze napadnout metr snehu.

• tieffp  

Omlouvám se jestli už to tady je nebo jestli píšu do špatnýho fóra, ale nevíte proč zlikvidovali krásnou stezku z Vranova do Útěchova / co tam staví za dálnici nebo jinou zrůdnost? :-((((

• ufoncz  

Meni tam plynovy potrubi. Zase to (snad) zahazi a obroste to casem v pesinu. Zlutou z Utechova k Ronovu uz maj hotovou.

• pepek  

Akorát zase obrátí hlínu a nahoře bude jílovica místo „pískovice“

• obda  

ZTZ z Útěchova nad Vranov už byla ve čtvrtek taky zasypaná a normálně průjezdná.

• mr.garisson  

Taky jsem to musel objíždět po asfaltu, ale vypadá to, že je to zasypané a dá se to už projet (projížděl jsem kolem autem).

• Jaroslávek  

Maňasovi se dovolovali v Českém ráji, kde bylo blaze, ale draze. Po stopách minulosti: Na krásné vyhlídce, Polepšovna, Trosky … a taky jsem trochu lumpačil v pivovaru Rohozec :-)

• p@X  

Ty už máš poloviční úvazek? To je nějaký už pátý, šestý týden dovolené ne? Hořkost Rohozce není poctivá :)

• Jaroslávek  

:-) A od 17.- do 24.9. Kvarnerské ostrovy. Tím končím, tvá Máňa.

• RomanH  

:-)

• Jaroslávek  

Polepšili jsme se ?

• RomanH  

Ja jel jen jeden den na biku okolo. Hospoda naproti otvirala az odpoledne, a ten sjezdik (jak mezi skalami, tak tu panskou cestu), kde nas vezl Scoty, jsem minul. Nicmene nevadilo, v Raji se opravdu staci pustit po hakekoliv pesine stylem cesta je cil.

• scoty  

Chlapci, nevite kde Brně vyzkoušet tretry LAKE?

Dik.

• obda  

A já se přidám – začínají se mi rozpadat mé letité tretry Specialized Sport. Máte někdo nějaký zajímavý tip na náhradu? Kromě šlapání by se v tom mělo dát dobře chodit a tlačit kolo ;)

• p@X  

Můžu ti přenechat jedny rozšláplé iP, Ex má jakýsi nový Mavicy s brutal podrážkou :)

• scoty  

Každé září bývá u Svorady výprodej na Sidi.

• mastihuba  

mne zaujaly tydle

https://www.sidi.cz/katalog/2/25

jenom nechápu proč geniusy dělají po půlkách a MTB boty nikoli… 41 malý 42 velký

• p@X  

Mi se líbí dlouhodobě tyto ale nemají ochranu špice, nějaký takový má hajnej.

• mastihuba  

gaerne mají podobnej střih jako sidi, plastová pata super, měl jsem je před 15 lety a držely docela dlouho.

• p@X  

Já je právě taky kdysi spokojeně měl, ještě snad z Pellsu na Venhudové…

• obda  

Tak zrovna plastový paty s bojím, s mějme výrůstkama na patách potřebuju něco, co se dá vytvarovat :(

• Excel  

Todle to jako na Fatru?

• mastihuba  

za naším :D

https://www.sport95.cz/lake/

• obda  

Ty 160 zkusím, vypadají celkem rozumně.

• Excel  

Romanovi na všech upadly podrážky, jestli se nemýlím, hi-hi-hi.

• mastihuba  

taky si něco takovýho vybavuju. já zůstávám u sidů

• Paja  

…prip. ta Boa kolecka.

• RomanH  

Boa kolecko upadlo Doktorovi, mne 2× u MX175 upadly podrazky. Za to ty „pohorkovy“ (tusim stare MX165), ty byly neznicitelne (ale kurva tezke a relativne i mekke).

Nejlepsi tretry, co jsem mel, byly stare Diadora Chilli.

• Paja  

Jsem mel za to, ze jsi to boa zrusil u tech treter, co ho mely na pate.

• RomanH  

Ja ne, Doktor. Mne na nich 2× (v obou pripadech uznana reklamace) praskla ta podrazka. Ale Boa se vyresi obratem, poslali mu hned nove, jen si nedovedu predstavit, ze se Ti to stane nekde v riti (treba i na dovci).

Za me je nej suchac nebo tkanicka. Boa / prezka je samo jinde v upevneni nohy, ale to ja nepotrebuji. Docela se mi libi tyto Scotty. Tkanicka, tuha podrazka, relativne lehke, chranena spicka. Jen toho karbonu kolem kufru by mi bylo lito, a fous hrubsi podesev by se taky hodila. Ale ta cena… :-)

• scoty  

No já jsem myslel ty jejich zimáky…

• pepek  

To je fašismus,totok :-)

Budeš hlásit, že kdy a jaká přijede návštěva? To bylo naposledy snad v CCCP (a co na to GDPR?)

• Vilém  

To je slusny, 30tKc/rok by se mi platit nechtelo.

• pepek  

Teď budou všichni houfně přehlašovat auta na babičky a tetičky

• mastihuba  

je super si platit něco co bude obsazeny sousedem. kalkulačka je docela jasná. pred barakem je flek na 5 aut což je tak na prvni podlaží a zbytek si za investovany love maximálně pohoni. :-)

• obda  

Hodně z těch aut budou studenti, co na parkovací místo nárok nemají. Takže ve výsledku to IMHO bude pro s. pepka zlepšení. Možná. Uvidíme. Nicméně na Pellicově to bude ještě větší peklo než doteď.

• mastihuba  

co teprve až prosadi bulvár Štefánikova… dokud pod každým druhým barákem nebude parkování tak to fungovat nebude. už tady na lontu lidi parkují na silnici a hádají se o fleky, který buduje obec. čtyřpatrovej barak na ulici nikdy nezaparkuje, to sou jednoduchy počty i bez studentu.

• p@X  

V Událostech z regionů na ČT z prvního dne platnosti ukazovali, jak je všechno prázdný, jak obchodníci nemají kšefty, nikdo si nedává kafíčko…

https://www.ceskatelevize.cz/…41284,641285

• obda  

Jo, protože ráno lilo, začla škola a byly zácpy jak prase :D Že by tolik lidí jezdilo na kafe autem do středu Brna si fakt nemyslím.

• Excel  

Ale jo, v sobotu jsem seděl v Aidě, přijelo Ferrari, pán si koupil kafe, zmrzlinu a zase odjel.

• RomanH  

Do voleb. Ten Hollan je fakt sebemrskac.

• String  

Kdo to sleduje od začátku, tak ví, že Hollan je taky jelito, ten se ale spíš vždycky hnal do něčeho na co nemá. Tohle dílo je v režii ANO a náčelník tohoto zpackanýho projektu je Mrázek (ANO) + vylepšení k horšímu dodává chamraď kolem Flamikové, Andera a dalších komunistů v zelené. ANO všechno jenom chytře háže na Hollana, asi tak jak všechny průsery ze společné vlády házeli na Sobotku (ne že bych byl jeho fanda).

• pepek  

Blbý na tom je, že kdokoliv vyhraje volby, tak už to nikdy nezruší, protože ty penízky se hodí každému.

• obda  

Hlavně je to starý projekt minulého vedení radnice, tedy dnešní opozice: http://www.ceskatelevize.cz/…t-priplatit/ V současném volebním období ho tlačilo ANO (a jmenovitě ho měl na starosti náměstek Mrázek). Na Radě to prohlasovalo ANO+KDU+Zelení (Hollan se zdržel, Piráti proti).

• RomanH  

Soucasne vedeni z toho ale udelalo paskvil. Jarda si zaplati misto pred barakem, bude chtit jet autem do prace do jine ctvrti, tam zadarmo nezaparkuje (ci tam dokonce ani nevjede), tak to necha stat trvale pred barakem a pojede MHD. Pepa, ktery bydli ve stejnem baraku jako Jarda, nezaparkuje, protoze ma verejne misto (za ktere si plati) obsazene od Jardy. Bude parkovat kde ? Na nejblizsim placenem odstavnem parkovisti ?

Chapu omezeni v centru mesta, ale takto to je skutecne postavene na palici, o navstevach / remeslnicich ani nemluve. Jeste ze z toho vyjmuli velke spedicni firmy, sanitky a postaky.

• String  

Celá myšlenka udělat z obyvatel cizince ve vlastním městě je na hlavu. Chápu snahu vytlačit parkující přespolní a studenty na okraj, ale to by muselo být kam a hlavně by museli mít možnost se dostat pohodlně a rychle MHD kam původně jeli autem. Když někdo řekne, že P+R parkoviště postaví až bude potřeba, to je trochu pozdě, když už udělá zákaz parkování. Parkování služeb, dopravní obsluhy, povolení návštěv přes jakousi aplikaci s limitovaným počtem hodin, to už je snad úplně výplod choré hlavy, a takových blbostí je tam plno.

• RomanH  

Naprosty souhlas. Nicmene, ja se (jako prespolni) proti tomu samo silne ohrazuji :-) Zcela vazne, Ti lide si verejny prostor na ulici narokuji neopravnene, neni jejich. Zaparkovat se stale da, jen to obcas docela dlouho trva a neni to hned u vchodu.

• Twitko  

>> Jeste ze z toho vyjmuli velke spedicni firmy, sanitky a postaky

no k tem „sanitkam“ … minula zena delala domaci peci .. tzn. jezdila za nemocnejma lidma domu a obstaravala je. Vetsinou dost zoufaly pripady. Zarizuje to soukroma firma, zadna ofiko nemocnice apod. Vzdycky prijela, obstarala co treba (umyti, leky, injekce) a pokud extra nespechala, vzdycky zustala jak dlouho to slo … ohrala jidlo, trochu poklidila, popovidala si .. pro cast tech lidi to byla jedina moznost jak s nekym komunikovat. Ted ? Prijede (pokud vubec prijede) a aby „neutratila“ moc volnych hodin tak do babky/dedka nahaze zradlo, umyje ji pr*** a povali dal …

Soucasna zena zase dela neco jako psi hotel … rano vyzvednou psiska a vecer je vrati. Az doted primo od majitele doma. Nekolik z nich bydli v centru … tam uz se nedostanou. Majitele teda musi psa dovest mimo zonu. Jenze jsou nekteri, kteri moc chodit nemuzou, a ti uz ho nikam neodvedou … ostatne to byl casto duvod, proc ho davali na hlidani, aby se pes trochu prolital … jsou to „prkotiny“, ale takovych bude XYZ .. jen to ukazuje jak je to debilni. Tak debilni, az to musi bejt naschval …

• obda  

Já bych si tím současným vedením nebyl tak jist. Citace z toho článku z roku 2013: Za symbolický poplatek by bylo v každé rezidentské domácnosti pouze jedno auto, zatímco druhé a třetí už bude zpoplatněno v řádech desetitisíců.

A ODSák Šťástka: „Chceme do toho jít, aby měli naši obyvatelé lepší šanci zaparkovat svoje auto. Ti, kteří rezidenty nejsou, ať parkují jinde,“ míní starosta Brna-středu Libor Šťástka. Zůstává přitom realistou: „Po zavedení zón už nebudou muset obyvatelé Brna-středu svůj blok objíždět desetkrát, ale třeba čtyřikrát. I to ale považuji za zlepšení.“

Na druhou stranu – predstav si, ze bydlíš třeba na té Pellicově. Už léta tam parkují všichni, co chcou do centra, ale je jim líto platit. (Přitom třeba parkovací dům Dominik je v pohodě.) Zavedením rezidentního parkování se místním šance zaparkovat rozumně u baráku zvětší dost výrazně. Tedy pokud na to dojde, Pellicova není v těch úvodních etapách.

• RomanH  

Predstav si, ze bydlíš třeba na té Pellicově

No, bydlet na Pellicove, tak mam auto zaparkovano a jezdim MHD. A i kdybych do prace dojizdel autem (samo podle casu a mista), tak rano vyjedu a odpoledne po praci zaparkuji. Kdyz ne na Pellicove, tak holt v okoli, treba pod Pekandou nebo na Mendlaku ci Uvoze. Jde o to, ze to misto neni jejich, je vsech. A matematicke pocty tu daval vcera Franta – pro vsechny ty byty proste mista nejsou. Kdyz se to dotycnym nelibi, mohou si koupit garaz (nasi ji taky meli nekolik zastavek od bytu), nebo (kdyz je to pro ne tak dulezite) se prestehovat – to se jim uz samo ale nechce. Holt vsechno ma sve pro a proti. Kdo bydli v centru, musi pocitat s rusnejsim prostredim a urcitym omezenim.

BTW, nikdy me nenapadlo pri ceste do mesta parkovat na Pellicove (teda snad 1×, kdyz jsem sel na Spilas). Vzdy jsem se snazil zaparkovat kolem Bileho domu, Veveri, Grandu. Kdyz jsem nemel cas a chtel jistotu, zajel jsem rovnou do parkovaciho domu na Moravaku.

Pro me za me, omezeni parkovani / vjezdu primo do centra, proc ne. Ale dovedes si fakt predstavit, ze na toto najedou vsechny mestske casti ?

• scoty  

Ad poslední věta:

Už aby to bylo, ale v jiné podobě. Na jméno. Obytné čtvrti už jsou nyní v blízkosti tram dopravy zastavěny auty dojíždějících…

• RomanH  

A znovu, je to sice JEJICH prostor ? Neni. Ti lide tam jezdi za praci. Pokud se na to divas takto, tak je pak spravedlive, ze pri parkovani ve vedlejsi ctvrti zaplatis jako navstevnik. Jedna mestska cast bude nadavat na druhou, ze ta tam ma univerzitu, ta divadlo, ta nadrazi… Toto proste vyresit spravedlive nejde, mist je malo. Ja bydlel na Hlinkach i Kamenaku, vim, co je to boj o misto.

• mastihuba  

z pohledu parkování i hlukové situace by asi dost prospělo, aby auto přestalo býl lidovým dopravním prostředkem. Ubylo by aut, ubylo by potřeby zaparkovat a zároveň by byl klid. Dneska i do hospody jezdí mlaďoši autem a chlastají nealko. :D

• scoty  

Čí je město? Toť otázka. Řekl bych že v prvé řadě těch, kteří jej tvoří svými nemovitostmi a řádných obyvatel, kteří zde žijí. Pokud se město něčím přeplní, tak to zvolení zástupci začnou řešit. Jestli to dělají správně je věc druhá.

Jinak samozřejmě že jedna zóna pro celé město, která bude končit v Bitně na mostě a označená stání před budovami je jedinným spravedlivým řešením a na městě to moc dobře vědí. Ovšem záměr tvůrců parkovací reformy je zcela jiný a pro obyvatele města není přátelský.

• RomanH  

Jenže třeba i v okolí Mahenova divadla bydlí lidé, kteří mohou být naštvaní, že nemají večer kde zaparkovat, protože jim tam stojí auta lidí z ostatních částí Brna, kteří přijeli do divadla nebo na večeři do města. Když zóny, tak jeden metr pro všechny. Že je to za současného stavu neexistujícíh odstavných parkovišť a levné MHD blbost je jasné.

Jinak to neber doslova, netuším, jaké je situace zrovna tam, ale můžeš si tam dosadit jakoukoliv fabriku, školu…

• JSt  

vis, jake to bylo driv. ;-) ted jsem mel pujcene auto vod kamosa na par dni a zas to byla dost dobra zkusenost, abych si uvedomil, jaky je nesmysl mit ve meste auto bez jisteho parkovaciho mista. to, ze zaparkujes vzdycky je sice pravda, ale jak daleko a za jak dlouho? kdyz jsem po cca desetiminutove jizde od rodicu a vylozeni auta v prujezdu u baraku krouzil dvacet minut doufajic, ze zrovna uvidim odjizdejici auto. zaparkoval jsem pul kilometru vod keru – pul hodiny v pici. :-)

priste jsem se na to vysral a operativne si domluvil na tech par dnu misto v garazi kilometr vod baraku. tuhle moznost samozrejme nema kazdy, resp. moznosti jsou silne omezene. je to sice dal, ale usetri to spoustu casu a prida na jistote. ted uz je auto vracene a mne se zas zije lip. ;-)

• mastihuba  

a jako do obchodů už se bude jezdit jen šalinou? jakej je rozdíl když zastavíš na celej den když deš do hokny a na nákup když jdeš na 20min. Má obchod právo si abonovat nějaký parkovací místa? asi nemá a proč by měl mít přednost si to někdo abonovat když je to veřejnej prostor? a proč nám tu má stát nějakej vrak půl roku nebo rok než to nějakej kokot posune kousek dál?… líbí se mi parkovací fleky max 1h apd… to ti dává jistou šanci že si vyřídíš co potřebuješ a jedeš dohajzlu…

• RomanH  

Jako v podstate mas pravdu, ale tak drsnej, ze by jsi mohl mimo svuj pozemek parkovat jen 1h, jsem se neodvazil byt :-)

Mne je to v podstate fuck, mam firemni parkovaci misto, Katka si taky teoreticky muze mesicne za par penez u nich jedno zaplatit, navic tu nasi pronajimaji i garaz, tak bych si ji mohl pronajmout od nich ja… Ale slo mi o princip.

• mastihuba  

tak některý věci za hodinu nevyřídíš, třeba špitál :) řemeslník taky nepoloží podlahu za hodinu, brutus je když máš někomu dovést paletu dlaždiček a nelze zajistit parkovací flek a při skládání na 20min zablokuješ ulici…apd. jak pišu auto je luxus xudých a to by se ve městech mělo změnit, protože je to na úkor všech ostatních.

• Excel  

Dám to sem. Hoši nedělejme si iluze, ať tam bude kdo bude, rezidentním parkováním to stejně skončí.

• V zásadě s tím systémem souhlasím,
              • Primárně je třeba řešit odstavná stání pro vidláky provázaný s MHD (zaplatím parkovný, mám denní lístek v ceně) a to ne symbolicky jedno parkoviště, ale komplexně z každý strany města a na to by ty prachy co z toho vyberou měly všechny téct. A pokud to není tak do té doby zóny nerozšiřovat.
              • Jak dořešit smysluplně parkování ve stávajících panelákovejch lokalitách – vůbec netuším jak.
              • U nové výstavby už je to vyřešený, tam stačí důsledně dodržovat ty počty bez vyjímek, tedy pokud někdo dělá štok ve stávající zástavbě, tak v něm buď zajistí další stání v baráku, nebo na pozemku, nebo postaví někde garáž nebo stání na neveřejném pozemku – vy-hra-ze-né. Jinak prostě další štok nebude.
              • Ani kačka z tohodle systému by neměla týct jinam než zpátky (parkování, MHD) a do MHD do toho to chce hrábnout pořádně. Dovedu si i představit, že za první auto zaplatím i víc, ale mám za to automaticky roční šalinkartu. Brno má nejdražíš MHD a nejvíc na piču. Na nějaký cyklostezky z těchto lovů bych se vysral.
              • pepek  

Názor svobodného borca je zde zcela irelevantní. Už tě vidím, jak přestupuješ na MHD s dvěma malýma šklebákama, kočárem, 10kg hadrů, jídla a hraček, odrážedlem a bicyglem. (Běžné nejnutnější) vybavení)

• mastihuba  

to je ta dnešní debilita, bráchova žena sbalí do huzlu na břicho jedno děcko, za ploutev táhne druhý děcko, nejnutnější bordel má v krosně na zádech a v druhé ruce má lano vod kavkazáka. Ve vlaku i buse ju každej rád pustí protože kavkazák jde první a čistí prostor. Kdeje problém? :)

• pepek  

Tobě by tady měli dát nejenom zákaz parkování, ale i doživotní zákaz pobytu :-)

• RomanH  

:-D

• mastihuba  

postavíte si dědinu dovejšky a pak kurva řešíte nesmysle s parkováním, v bytech v centru bydleli měšťani a smetánka, plebs z činžáků dycky chodil pěšky. :D

• Excel  

Příklad z dneška. Povodí chce umístit přízemí alepsoň 30 cm nad terén skrze okraj záplavové zóny, policajt zase max. 10 cm nad terén, jinak nedá kladné vyjdáření ke sjezdu (maximální podélný sklon) a nepovolí připojení ke komunikaci. rada úředníka mimo záznam, pro policajta pošlete 10 cm, pro Povodí 30 cm, skutečnost bude kdoví jaká, oba však vydají kladné stanovsiko, kontrolovat to pak nikdo nebude.Nicméně popíše se skrze to asi 40 papírů. V praxi by oba úředníci mohli tahat rikše nebo řídit kargobajky v Brně.

• pepek  

Nesmysly s parkováním časem pominou samy. Mladí kkoti už o řízení nestojí, v budoucnosti se raději nechají vozit sdílenými, samořiditelnými elektrosračkami, aby při tom mohli čumět immervere do svých nových smartfounů.

• mastihuba  

básník, publicista i budoucí radní v jedné osobě :) škoda že mrháš svým talentem na barácích z popundeklu :)

• Paja  

4. bod…staci dodrzovat pocty, coz je presne to, co se nedeje, staci kdyz se podivam pres plot.

• p@X  

Nesouhlasím s tím, že brněnská MHD stojí za pi*u, spíš má jeden z nejpestřejších vozových parků v ČR, což přináší velké náklady na provoz, servis, údržbu…

• RomanH  

No prave :-P

• Paja  

Problem nasi mhd je hlavne v tom, ze zpravidla stoji ve stejne kolone jak auta, a to mnohdy vcetne salin.

• pepek  

Přesně tak. Vytrhat koleje a troleje, nahradit to lacinými autobusy na plyn a bylo by místa všude dost. A místo přesunu nádraží za cenu metra vybudovat to metro.

• Excel  

Metro, nebo vysutou dráhu, to je fuk, hlavně něco co nejezdí po silnici.

• pepek  

Udávat tě nebudu, ale hlásit se to musi: opravdu vYsutou? Jinak šílený dopravní expert tady zase řádil, důkaz dodám později.

• pepek  

Tak tady to je. Po úspěšném projektu v sousední ulici: „Všechny výfuky pod okna!“ udeřil znovu. Tam, kde ti auta v zúženém pruhu občas lízla nesklopené zrcátko, teď líznou rovnou cyglistu, nebo děcko. Odpovídá to vůbec předpisům?

• obda  

Co by tam nemělo dopovídat předpisům?

• pepek  

No dobře, tak to neodpovídá pouze zdravému rozumu. Takto budou pipiny s telefonem na uchu vystupovat přímo do zúžené jízdní dráhy. Nevidím jediný rozumný důvod pro takovou změnu. Pojedeš pravým zrcátkem těsně kolem kličkujících cyglistů, pséčkařů a šklebáků na odrážedle.

• obda  

Může bejt, to nerozporuju. Od té doby, co je tam ta naprd cyklostezka, je to nepříjemné i pěšky. Ale IMHO teď při vyznačování modrých zón parkování v rozporu s předpisy právě rušili, tak by mne to překvapilo.

• Karaya  

String má pravdu, Hollanova poslední varianta byla celé Brno jedna zóna, ale ANO ho přehlasovalo na původní návrh „cizinec ve vlastním městě“.

• Excel  

Ještě účel návštěvy a témata případné konverzace.

• mastihuba  

přiznejte se kdo tam včera byl? :D

https://www.ceskenoviny.cz/…brne/1658995

• RomanH  

Hosi, dnes od Stare nemocnice Bohunice na Uzkou busem 40 minut, to je peklo. Za tu dobu jsem tu rano autem od nas, odpoledne mi to zpet trva hodinu. Nejde jen o provoz, ale i o opravy dvou mostu kolem nadrazi a Zvonarky, zmena nekterych linek MHD (misto primych smeru se z nich staly okruzni). Jak nemuzes jit pesky / na kole, nebo pouzit salinu, je auto jednoznacne nejrychlejsi, o pohodli nemluve. Pak se divi, ze lidi jim na MHD kaslou – stava se z toho zacarovanej kruh. Bydlet v Brne, jezdim na skutru.

• p@X  

Já dnes opět stopem jako zamlada, vlak když má 5 min. sekeru, tak bus do Nesvy nepočká. Má smysl volat někam na Idos?

• RomanH  

Pokud ma bus dle jizdniho radu cekat na pripoj a ojebava to, tak to urcite smysl ma.

• Excel  

Porid festku, auto nechas v Bohunicach a v hokne ses ajncvaj. :-)

• p@X  

Jednou, jednou to bude krásné město s hypermoderním nádražím, kompletním několikapruhovým VMO, metrem, novými stadecy pro veškeré sporty,… :)

• obda  

Zásadní chyba, že jsi nešel na šalinu. Osmička jede 7 minut a zastávka je od tam 5 minut pěšky ;)

• RomanH  

njn, jsem vesnican, nenapadlo me to. Jeste pred prazdninama to jezdilo celkem dobre. A na jizdnim radu mel dojezd 19 minut, tak jsem to dale nezkoumal.

• pepek  

Máš recht. Já tím jedu 1 x ročně a vždy nějaký průser.

• obda  

Já su původně z Bohunic a bydlel jsem kousek od tam :D Jedna z mála výhod Bohunic je právě to extrémně rychlé spojení na nádr.

• p@X  

Extrémně rychlé? 6 zastávek ve dvanáctce se odpoledne nesmírně vleče…

• obda  

Dvanáctka do Bohunic ani nejezdí ;) Ale osmička má separované těleso až na Hlavas.

• p@X  

Ale ke mně jezdí. S novým nádrem se to úplně rozese*e, ale to už já budu někde v LDN.

• bagr84  

Zdarec, nechystáte na září nějakej Praděd, Žďár po červené nebo tak něco?

• p@X  

Řeším teď záhadu retro hodin. Baterky nové. Po nastavení času ukazují do pár hodin o hodinu méně. Když nastavím o hodinu více, tento stav zůstává…

• babicak  

Nastavení na letni a zimní čas :-)

• RomanH  

Ja vim, co tomu je :-)

• String  

Co nastavení minut podle návodu? Není v tom ten fígl, že to pak přeskáče někam kam nechceš?

I když podle recenzí na heuréce to bude možná nefunkční samo o sobě bez vlivu na nastavení, jestli je to teda ten stejnej model :-)

• p@X  

Slovenská strela se konečně rozjela k renovaci: https://youtu.be/VJ2UieSYGQg?…

• Motyll  

JCh má dnes narozeniny – to jen upozornění, co kdyby dojel…

• mastihuba  

teď si nejsem uplně jistej jestli je to positivní nebo negativní zpráva :)

• RomanH  

Pepku ?

• pepek  

Já mám ropáka a Eurooil (čepro) prodává naftu bez Babišových dobrot. Navíc tam furt leju VIF. Ten benzín s lihem dělá problémy např. karburátorům v pilách, sekačkách apod. Gumové membrány ztvrdnou a pak nefunguje zejména pumpa. Kupodivu Euroil funguje i tady – i když to nijak neinzerují. Po aplikaci benzínu z čepra začala 30 let stará Husqvarna zase správně fungovat. (A ne, Čepro mi nic neplatí)

• Excel  

To jako když si třeba chci koupit karbecovou Hondu XJR 1300, tak budu v hajzlu?

• Excel  

To zas bude dnes dilema jakej spacák.

• p@X  

Pod 15° v noci to není žádný dilema.

• Excel  

Jenže vono je to na hraně a velikostní rozdíl markantní.

• p@X  

Ale když za tebou vlezu, budeš moct být už vysvlečený :)

• Paja  

:D tak snad to do patku budete mit uz vyreseny,

jinak ja beru letnak.

• pepek  

Asociále!

• p@X  

Já mám pořád v paměti Karasín…

• Excel  

Tam ale bylo ráno +6°C, ne?

• RomanH  

10 stupnu ve ctvrtek bude, zarid se podle toho.

• Excel  

do vlaku možná, v peny už vezmem dvanáctky ne?

• Excel  

Hoši…včera jsem ještě dostal nápad, že zkontroluji stav mlíka v gumách. Podle štěrchání jsem si nebyl úplně jist, tak jsem vyfouk gumu a chtěl odchlípnout kousek patky abych nahlédl. Nešlo to, tak jsem si chytře napomoh montpákama tak, že vyskočil delší kus a celá guma byla poskákaná od manipulace. Sliz tam nějaký byl, tak jsem to nahodil zpět a chtěl dofoukat dilenskou pumpou. Výsledkem byl rozstříkaný zbytek slizu po mě a po dílně, naběhlý žíly, maximální tepovka a stejně prázdná guma. Takže turbo, sání, gumu, zbytek tmelu, všecko do piče, vymejt, vytřít, usušit, nahodit, dolít plnou dávku NT tmelu, rozchodit kompresor …no celý kurva večer…cééélýýýý abych zkontrolovalm, ty pičo, jednu gumůůů! Na druhou jsem se z vysoka vysral.

• p@X  

To je někde nějaká chyba, pokud original system jedné značky s jednou zaskočenou patkou nejde nahodit dílenskou.

• Paja  

Nahazoval jsi to na sucho nebo s mydlovou penou? Mne se osvedcil cyklostar, kolo s tim nemeju, ale na bezduse je ta pena, kterou to dela, super.

• RomanH  

Toto vubec neresim, a to mam obycejny (ne-UST patka) Fulcrumy s paskou. Pouze pri prvni instalaci jsem lehce potiral jednu stranu plaste, ale s tou lepivou srackou ZF (nicmene defekty mi teda zaceluje lepe nez NT :-)) to nejde – proste to lepi. Takze nasadim jednu patku, naliju 120ml, rukama (s lehkou dopomoci montpaky) nasadim druhou, nasadim kompresor, a je to. Pak uz jen par minut trepu :-)

Ad ZF – zacnu ho michat 1:1 s NT Race, nez mi dojde. Je to jak lepiva ziravina. Skoda, bo mi celkem jinak fungoval.

• Paja  

Ano, pokud mas kompresor se vzdusnikem, je to v 95 % zbytecny, ale on to nahazoval pumpou.

• RomanH  

No ja se uprimne divim, ze tam ten kompresor nema rozchozeny. Bez nej mi prijde vrtat do bezdusi osemetne – napr. Ikona 2.2 jsem nikdy nemohl nasadit bez vysroubovaneho vnitrku ventilku (i kdyz jsem mazal patky jarem). Ale jedna se samo o obycejne rafky, jak jsem psal vyse. Uvidim, co ted z NT.

• Paja  

Ajo, on vlastne ma kompresor, jsem to na konci prehlidl, tak to bych se na pumpu vybodl.

• Excel  

Mame na hale central na masiny, bohuzel soucat toho je i maznice, ktera primazava vzduch kvuliva vercajku co se k tomu dopoji. Tak jsem to nechtel zbytecne srat do gum. Mobilni kompresor je v jiny dilne…ale jo, je to vsecko jen o lenosti a linej se srat s kolem to ja jsem a o to dyl to pak delam abych to stejne nakonec udelal tak jak se ma. :-)

• Polka  

120? To neliju ani do 29".

• mastihuba  

do obou by se to dalo uznat :)

• RomanH  

jj, do noveho plaste. Bylo doporucovano tusim 80, ne ?

• Polka  

Jako jo, kdysi jsem lival do tech schwalbe slupek jako prvni varku mozna i 100 kvuli zaceleni, ale pak po vyschnuti/vys­trikani treba jen nejakych 60–80, proste aby tam neco splouchalo a nebylo toho uplne malo.

• Excel  

Samozřejmě, že to je rukama, to se tady nepřu. Když jsem to poprvý dával na bezduše, tak jsem si vypomoh duší, no problema, pak nalil mlíko a nahodil dílenskou pumpou. Teď jak to bylo zabukakovaný sajrajtem, tak jak odchlípnout patku? Je to zalepený, bez vůle, montpáku tam ani nedáš, tudíž jsem to po obvodu celé pomačkal a stáhnul abych to odchlíp, tudíž to v podstatě bylo vyskákaný všude a dílenská už to pak logicky nedala (nenaskočilo to do patek). Když jsem to prcl kompresorem tak to zapráskalo a naskákalo do patek, takhle ne. Chybí tam prostě nějakej revizní otvor s kalibrovanou měrkou. Příště na to mrdám, budu jen dolejvat přes vyšroubovanej ventilek a nějaký odchlipování mám na salámu.

• mastihuba  

sem to říkal :)

• p@X  

Ale co na to Mlok, to jen ředíš tu vysráženou vodu a nevíš kolik tam toho máš :)

• mastihuba  

jakou vysráženou vodu, když máš solidní plášť tak to drží i když už v plášti žádná voda není :)

• pepek  

Mně se líbí, jak z kola odstraňuješ funkční a bezproblémové věci, jako např. řazení, brzdy, pružení – a tady s takovou 3,14čovinkou se pak jebeš celý kurwa den.

• Excel  

všichni tady říkali, že to je úplně nejvíc bezproblémová věc a až prý bude k dostání FL sealant, tak to bude nesmrtelný

• Polka  

S tim FL opatrne, uz jsem od nekoho slysel, ze je to uplne na… vsak ty vis ;-) Radsi bych vzal NT Race, ale zatim nemam vyzkouseno.

• ufoncz  

NT Race je dobrej, 6cm díru teda nepobere ;-), ale jinak fajn. Akorát ho stříkačkou skrz ty „hrudky“ nedoplníš přes díru pro ventilek.

• nomecz  

silikonová hadička převlečená přes ventilek na nějaké větší stříkačce funguje v poho

• mastihuba  

já mám FL nalitej v obou kolech a OK ale já s tím obecně žádný velký problémy nemám dlouhodobě, když to chčije dírkou ven, tak s tím netřepu, abych toho ještě víc vypustil, ale vrazim tam knot a jedu dál. čekat, jestli se to zalepí je zbytečný mrhání mlíkem. :)

• Polka  

S knotama to mam posledni dobou stejny, rovnou to tam peru a na nic necekam.

• mastihuba  

ja teda knotoval naposledy v rychlebkách a v českým ráju, což už je nejakej rok zpět. Mitas drží na zimáku bez defektu druhou sezonu.

• RomanH  

Kdyz jsme u tech knotu, co pouzivas a jak je vozis ? Ja mam klasiku Ferdus hozenou v plastove krabice v naradi, ale z hlediska rychleho pouziti mi to neprijde jako nej reseni. Dynaplug a Samurai je zase za nesmyslnou cenu.

• mastihuba  

čemu říkáš rychlý použití? jako abys nemusel dofukobat? pak to jedině vrazit do kapsičky na popruh. Ta je po ruce hned, vozim tam i multiklíč.

• RomanH  

jj, protoze minipumpou bych to nenahodil. Ja pouzil knot 3× (z toho poprve neuspesne, pac jsem nevedel jak), ale vzdy u toho byli nastesti dalsi, tak jsem mel cas vytahnou to z Camelu a navleci na jehlu (ted uz to mam v te krabicce rovnou nasazeno na te jehle). Stejne je divny, ze takova prkotina, a Cinan to jeste za pet dolacu neokopiroval :-)

• nomecz  

vyfouknutí pneu když hledáš knoty a vyskočení z patek sou snad 2 různě věci ne ? když píchneš tak v 99% případů nahazovat nemusíš pokud nepodlepuješ nebo nejedeš kilometr po ráfku (to řeší co2 pumpa za půlku ceny „samuraje“)

• mastihuba  

to je to co se furt řeší u bezduší. těsný spojení ráfek versus plášť. U hliníkovejch ráfků ZTR to prostě zacvakne a drží i když jedeš na prázdné gumě 2–3km tak to prostě z patek nevyzuješ. Když takhle ráfek s pláštěm nefunguje, ufukuje to i na kamenité cestě při nízkým tlaku, dochází k další ztrátě tlaku a až je všechen tlak v prdeli, tak to prostě spadne. Takovej system patří rychle vzit a hodit dohajzlu, nebo ho jezdit s dušema.

• RomanH  

Uz brzy :-)

Jinak na tom „na hovno“ systemu mam odjeto cca 5 – 6 let a bez vetsich problemu, ze bych narazil…

• p@X  

Pod ty ZTR se můžu podepsat, ty zaskakovaly jedna báseň a nebyl problém při kontrole tmelu.

• Polka  

No…já vlastně nemám klasický knoty, protože jsem se ještě nedokopal k jejich objednání, ale nějakej nastříhanej provázek, co jsem našel doma :-) Nacpu to tam vždycky buď nejmenším inbusem nebo šroubovákem na multiklíču a zatím mi to vždycky zafungovalo.

• mastihuba  

základ je nestříhat sisál z balíků na slámu, ten nesaje :)

• nomecz  

proč ne , já jednou knotoval kusem tkaničky kterou sem uříznul kamenem a nacpal dovniř pláště klackem a taky to fungovalo :-)

• mastihuba  

ty asi nevíš čemu se říká sisal :-) tkaničky od bot jsou naprosto cajk ty sisal rozhodně nejsou :-)

• nomecz  

budeš se divit ale jo :-) ale ty jeho špagátky sem tak detailně nezkoumal

• pepek  

konopnej provázek máš mít, ne umělej, voe!

• Motyll  

Já ti rozumím. Včera jsem šel mladýmu nachystat kolo a sedělo na ráfku. Nafouknul jsem, za 20 min prázdný. Mlíka dost, páska v háji. Takže vylít mlíko, umýt ráfek. Nalepit pásku (díky Bobe), nasadit plášť, mlíko (ventilkem) a drží. Ale zadrbal jsem s tím hodinu.

• mastihuba  

proč jsi tam debile nenalil 80ml přes ventilek? :D

• Polka  

Pritom ani ne 5ti minutova zalezitost, kdyz jsi nejvetsi blbec na zemekouli :-) Proc to nedolivas pres ventilek? Mnozstvi tmelu zjistis otocenim kola, tak aby byl ventilek dole a stlacenim, pokud vylitne hned naky mliko, tak nedolivat, jinak treba jo ;-)

• Jaroslávek  

Naštěstí jsem si tím prošel už před týdnem.

• scoty  

Dyž měřit, tak špejlou přes ventilek, sudruh…

• obda  

:D

• babicak  

Já zimák

• RomanH  

Letni a slivovici

• ufoncz  

Ste taky mohli říct, že už to nebudete hrát, a já bych to čtvrtý pokračovaní nezakládal (nemůžu jezdit, tak v depce hledám aspoň něco po fórech)

• LM  

Já bych tam něco napsal kdybych věděl kde to je :-). A už jsem taky pár dní bez pojízdného kola a ještě chvíli budu :-/

• ufoncz  

Mě spíš znervózňuje, že tam nikdo kromě mě nedal žádnou kvízovku. A kola mám pojízdný, jednoduchý pevňáky jsou v tomhle dobrý.

• pepek  

Když ty máš ty fotky furt málo typičeskoje.

• nomecz  

No borci asi sem divnej ale kazda druha fotka mi pripomina tak 50 ruznejch mist nebo naopak vubec nic i kdyz tama jezdim 3× za mesic … :) takze tak

A ja treba pri jezdeni skoro nefotim pokud to neni neco naprosto uzasneho :)

• ufoncz  

Nejses ten spravnej kochac krajinou :)

• pepek  

Má pravdu předsedo. U toho tvojeho rybníka jsem byl za poslední měsíc 2× a stejně bych ho nepoznal. Na rozdíl od toho, můj rybník Kire poznal ihned.

• nomecz  

:) asi ne

• obda  

Su kochač, ale nefotím :)

• RomanH  

+1

Zastavit, vylovit fotak, sundat celoprstaky, fotka, pak to cele v obracenem gardu… Proste ne :-)

• Paja  

Nemas celoprstaky na dotykac? To jses teda out ;)))

• RomanH  

To mi nepomuze, bo ajfoun a snimac prstu, nebo jak debil tukas 6ti mistny PIN.

A celoprstaky jsou Spesl z Ali, ale na rozdil od original Speslu, ktere jsem mel pred tim, jsou i po 4 letech stale jako nove :-)

• Paja  

To se na tom jablecnym zazraku neda vypnout?

• Excel  

Prej sou ted mobily co se ti odemknout na ksicht, ale ztrhanej Fatraxicht by to mozna ani nenacetlo a radeji by se to i rovnou zformatovalo.

• Motyll  

No von hlavně nebere ani zpocený prsty (myšleno otisk), takže fotím jen když jedu pod ANP a nepotím se.

• Karaya  

Že ty sis nastavil moc přísnou firemní politiku :P

U nás je taky povinný PIN, takže jsem se přístupu s founem do firemní sítě a na mail dobrovolně vzdal :D.

• ufoncz  

Zastavit je občas otrava, ale vytáhnout mobil ze zadní kapsy je hned. Až v lyžařskejch, co si beru, když už je hodně pod nulou, dotykáč nejde ovládat.

• pepek  

Stačí ustřihnout 1cm2 z jednoho prstu. Děkuji.

• Paja  

…omrzliny uz se vytvori samy, neni zac ;)

Ne kazdej muze jezdit ve stejnejch rukavicich v +30 i –10 jak ty.

• pepek  

To je zase demagogie. Na –10 mám jiné a do těchto si navleču ještě jedny tenké, co jsem sebral ženě.

• Paja  

Ale v +30 jsi je na Farme mel.

• pepek  

to ovšem ničemu nevadí, ruce se mi nepotí a zápěstí mám pěkně v teple