• Paja

    Koukám, že už zakládání nových vláken v 0.00 netáhne ;-)

    0 1
    • Polka  

      Pozdě, ale přece!

      0 0
    • mastihuba  

      Mohl bych se na to vyto, když ve 4 vstavam do prace a když to zaklada jeden je v tom aspoň pořádek. Delas to dobře, aspoň na to ostatni nemusi myslet. :)

      0 0
    • Jaroslávek  

      Nebýt tebe ani nevím, že je prvního :-)

      0 0
    • Polka  

      Pro štatlaře co to maj poblíž…

      0 0
    • obda  

      Pravda, mohl jsem si to před druhou zkontrolovat, než jsem šel spát. Nicméně poslední dobou jsi byl naprosto spolehlivý, tak jsem to vypustil :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Konečně jsem ochutnal sivické ležáky, sladové, mohly déle ležet, ale tak to má většina začínajících pivců. Každopádně nedá se mu upřít soudružskou atmošku, nestává se mi, abych se bavil s cizími lidmi.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Omlouvám se, asi jsme už řešili, jsou lepší návleky od Force pletené https://www.force.bike/…etene-cerne/ nebo klasik https://www.force.bike/…-term-cerne/, ty mám M, škrtí ale nesjíždí :)

      0 0
      • RomanH  

        Mam klasiku, nesjizdi, ale jsou takove volnejsi pres koleno.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Biják na večír: POV Trainhopping

      0 0
      • mastihuba  

        Vezmi nějakou větší palicu, rozflakej tu věc co máš před sebou uplně nasračky, a pak vyraz ven na pěknej víkend.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jsem prostě z jinýho vesmíru. Imho profi dílo na fest nez. filmů. Nechápu, jak jsem s Váma mohl doteď kamarádit ;)

          0 0
          • JSt  

            videl jsem jen letmy zacatek a nebylo to spatny. kdyby ses na to dival po nocni vo desiti rano se skopkem pred spanim, nikdo by nerekl ani popel. ;-)

            ty mas proste moc volnyho casu a z toho by se posral kazdej, ze by roupama nevedel kudy kam…

            1 0
            • mastihuba  

              Za mne dost lidi co dava videa na YT nepochopilo že jejich zazitky nikoho nezajimaji :)

              0 0
                • Paja  

                  Sice jsem to neviděl, ale máš tam lajk ;D

                  0 0
                  • Paja  

                    Tak už jsem to viděl, ty pasáže, kde se šineš rychlostí chůze do kopce bych zredukoval (ty jsem přeskákal ;) Bohužel dobře to zabírá právě když normálně jedeš, z kopce to míří příliš do země.

                    Z kopce jsem měl tendenci tě popohánět :D

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Byla to video zkouška, nemíním to opakovat. Jsem nevyježděný a neumím si nastavit pružení/ tlumení. Imho TR je tak na hladké traily se skoky, do citlivosti má hodně daleko.

                      0 0
                      • novcze  

                        to chce právě opakovat a doladit, video na YT je sice technicky 60fps, ale nevypadá tak, takže se někde stala chyba, na upscale bych se vykakal, 1080p/60fps je dost

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Není to dost, když jsem ny YT uploudoval HD, vylezlo z toho 480p.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Možná by bylo nejlepší uploudovat to jinam bez komprimace, kde mi nebodou hlásit porušení autorských práv skrz music…

                            Aha, už tam naskočila kvalita 2160p60, ale stejně to stojí za prd.

                            0 0
                            • Polka  

                              A tenhle návod jsi viděl?

                              0 0
                            • novcze  

                              zkus nasdílet něco needitovaného přímo z kamery třeba na ulož to, by mě zajímalo jestli to na YT odpovídá nebo se to fakt někde v procesu zmršilo

                              0 0
                • obda  

                  Sdílejte, než to smažou!

                  0 0
                • chemik_mara  

                  Já to viděl a máš tam taky lajk. Ještě to má pár mušek, ale to vyladíš.

                  Za mě:

                  • zkrátit stopáž tak na 10 minut max
                  • vychytat nastavení sklonu kamery (ve sjezdech zabírá víc kolo, než kam jedeš)
                  • pohrát si se střihem (ať není vidět, že vypínáš kameru)

                  Líbil se mi sjezd po modré TZ z Hobrtenek, pěkně v tempu

                  0 0
                • Motyll  

                  Zvládl jsem 30s, degradace obrazu je hrozná. Čím je to točený?

                  0 0
                • mastihuba  

                  Dal sem i zvoneček tak se snaž :)

                  0 0
                • Jaroslávek  

                  Hezký Bohušu. Vyladit sklon kamery a je to. Když jsem klikl na palec hore chce to nějaký přihlášení a to nechci. Citybajkingu zdar !

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Sklon kamery by musel být nastaven na zasunutou sedlofku a vybrat nějaký 10 min. zaj. sjezd a lepší kemeru.

                    0 0
      • obda  

        Přemýšlíš o nové kariéře jako hobo?

        0 0
    • Smazaný účet  

      Zkusil jsem pro Polku upustit tlumič, akorát se zkrátil chod.

      0 0
      • LM  

        Spíš máš teď upuštěnou akorát pozitivku a větší tlak v negativce ti to takhle zasunul. Lepší je to vypouštět postupně a cyklovat chod tlumiče mezi tím, ať se to vždy dorovná.

        Roztáhni tlumič (třeba zvednutím kola), přes přepouštěcí kanálek by se měl tlak vyrovnat a tlumič „vysunout“ :-)

        0 0
      • Polka  

        Tak to máš nějak divně, já to teď mívám takto a sag 25%.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ten rám je progresivní sám o sobě, tahám kilo navíc na rámu a žehlička z toho nikdy nebude, je to prostě kolo pro skokany :)

          0 0
    • Smazaný účet  

      Kočárky musí projet všude.

      0 0
      • chemik_mara  

        :-( Jsem na to uplne zapomnel. Btw, na Zouvalce jsem za celej rok nepotkal ani jeden…

        0 0
        • JSt  

          taky ne. mozna to bude tim, ze dobre dva jary jsem tam nebyl. :-)

          0 0
    • obamedvedi  

      Zdravím, kdyby náhodou někdo někde zahlédl.. já jdu obrážet černopolské zastavárny.

      zmizel mi Rock Machine Blizzard 2020, poznávací znamení: šedé gripy, žluté pedály, vepředu WTB Vigilante a.. ehm.. adaptér na dětskou sedačku a pod ním obří rýha po mojí odborné montáži :))

      Klidně volejte na 733 543 839, díky! Martin

      0 0
    • Smazaný účet  

      Je libo grevl Laufra z Brna? https://www.cyklobazar.cz/…on-matte-m15

      Neštěkne po tom ani pes, vždycky něco vylítne, pár blbců to vyzkouší a ticho po pěšině.

      0 0
      • RomanH  

        Nesed u internetu a doraz na rodnou hroudu:

        0 0
        • Smazaný účet  

          Chystám se do Lomnice, tam to bývalo komornější, akorát prolízat s hajtrou mezi lidma je za trest.

          Jak je to s těma cloudama, jdou sdílet i videa? Je lepší Google nebo Win?

          0 0
          • RomanH  

            Jasne, jde sdilet vsechno.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Je to komorní až moc, kryje se to se Slavkovem, kde bude zřejmě i čebínská 87.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Když si najdeš cíle a svítí slunko, vrací se částečně starý p@Xin.

                5 0
                • Smazaný účet  

                  Jinak samomluva, laminát na silnici je smrtící zbraň, jak pohlcuje nárazy, tak není potřeba ve sjezdu brzdit.

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Na té druhé fotce Tě něco kouslo do pr..nohy? :-D

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Původně to měl být podhled s vycpanýma elasťákama u cedule Úsuší ala Aduldinho, ale vyměk jsem.

                    1 0
                    • Jaroslávek  

                      Fotečka s krajany z horské vesnice by nebyla ?

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Ó, ja …

                        0 0
                        • RomanH  

                          :-D

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Měl jsem takovou slabou chvilku, že bych si zajel do Žďáru, ale když jsem začal čekovat vlaky, tak buď dobytčák nebo Honeckery :/ Minule, když jsem jel z Kolína, sympatická paní průvodčí ze mě byla na prášky, nemohla zaklapnout dobytčák a na přistupující éčka volala pozór, tady pán má drahý kolo :)

                            0 0
                            • RomanH  

                              Za tech XX let, co vozim kolo vlakem, se mu nikdy nic nestalo. Toz doufam, ze jsem to ted nezakriknul :-) Nicmene si vem, ze prakticky kazdou vterinu muzes na kole spadnout – co je proti tomu preprava vlakem.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Pád je moje vina, jen nemůžu vidět jak ty kola o sebe mlátí brzdovýma pákama v době téměř 800mm rodel. Tady s výjimkou Railjetů a Panterů jezdí 50 let starý vlaky, maximálně zrekonstruují interiér.

                                0 0
                        • Jaroslávek  

                          Ftipálku …

                          0 0
                • Paja  

                  Poprvé, co jsem tu použil ty nahovno palce, dobře, že jsi vyrazil…

                  0 0
    • Smazaný účet  

      Dám to i sem, čistá sklenice, kvalitní chmelomok, půllitr musí kroužkovat…

      0 0
    • Polka  

      Hliník NEBRAT!

      0 0
      • pepek  

        Kdybys tu ochrannou šprcku natáhl víc dozadu, tak to neprasklo

        Aha, ******* praskla taky :-(

        0 0
        • Polka  

          To není moje. Přetáhl to izolačkou a dojel s tím dom :-)

          0 0
      • RomanH  

        U fullu bych ho uz opravdu nebral

        0 0
        • scoty  

          Tak už ho mám 11let, ale s karbonem bych se klidně smířil no.. :)

          0 0
          • RomanH  

            Ona jedna vec budou lehke XC ramy, a druha robustnejsi ram, na kterem my jezdime ve vsi skromnosti tuzku.

            0 0
            • RomanH  

              Nicmene jen z naseho okoli :

              Merida 96

              Cannondale Scalpel

              Vice verzi Specialized Epic

              Haibike

              Canyon Spectral

              … a urcite jsem jeste na nektere soudruhy zapomnel :-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Zajímavá hokna: https://youtu.be/ynabCbXQezQ Tak do pátýho rámu.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  To je nějaká stavba protypu, ne? Jestli ve fabrice dělají takovým tempem, nářadím a takovými postupy, pak chápu ty ceny kol. Jsem si vždycky myslel, že jsem pomalej a mám výbavu nářadí na hovno. Ve fabrice foukat kola ruční pumpou a řezat vidlu pilkou do ruky, to je pane technologický pokrok. I ta práce s brzdovkou bez brýlí a v rukavicích na pečivo ze sámošky. :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    To je „garážovka“, zotročené asijské ženy jedou jinak. Jsem si nikdy neuvědomil, že to jsou vlastně půlky bez prolínání vláken?

                    0 0
          • pepek  

            Prý ti Maroši jezdil na dvorku – 78000 pokuta (za blbost)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Pokud někdo kutá a staví lávky v CHKO je to u mě kkt. V dnešní době se vždy někdo pochlubí na trubce.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Donedávna provozované potuňené škodovácké trajfy v San Franciscu.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Pokud sem náhodou ještě někdo kromě mě leze:

      hledám tip na výlet s pořádným šnitzlem a br_salátem… dík, mám jakýsi deficit.

      0 0
      • chemik_mara  

        Ve ctvrtek maji snicla se salatem U bose nohy;-)

        0 0
      • mastihuba  

        Nej schnitzel je ve vokne na masné u mraziren

        1 0
        • RomanH  

          Nej rizek je z masa, ktere mas nalozene ve skopku ;-)

          0 0
          • mastihuba  

            Tak samozřejmě, ale Patrik se ptal na snicl se salatem :)

            0 0
            • RomanH  

              Toz salat si k tomu musi udelat :-) Rizek z tyden nalozene krkovice je pecka.

              0 0
      • Polka  

        Mně chutná ten z hostince Rakovec O:-)

        1 0
      • RomanH  

        Ja Ti poradim. Jestli se chces v Brne fakt dobre najist, tak Omastek – rizky, svickova, rajska, zeli – proste ceska klasika a fakt chutne a poctive uvarena. A jako bonus pak muzes skocit k Pepkovi na kavicku.

        0 0
        • Paja  

          Hlavně ten bonus :D

          0 0
        • pepek  

          A byls tam teď někdy? Slyšel jsem, že ta paní už tam nevaří. Ale kávu tam prý mají dobrou. (Já určitě nésu v těch 10% :-)

          0 0
          • RomanH  

            Je pravda, ze tesne pred Covidem. Ale snad to vsechno nestalo jen na jedne pani, tech jidel tam varili tak 15 druhu denne a meli narvano, to by sama nestihala. Kazdopadne to budu muset overit, uplne jsem na ta jidla dostal chut.

            0 0
            • mastihuba  

              Nam tady v hospodě vaří jedna paní docela luxusně? Dalo by se říct že tomu odpovidaji pocty menicek? Nicméně soused kterej tam byl asi 3× ma imrvere pindy.

              Velmi nerad vytahuju stary veci, ale pripomel bychdotaz jakou mate polivku? Apo vyčerpávající odpovedi zcela nesouvisejici dotaz " a gulas nemate?"

              Reklbych ze kdo chce psa bít ten si hůl najde.

              0 0
      • Karaya  

        Však máš kousek do Seven Foods, tam dělají šnitzl se salátem každý pátek. A vaří fakt dobře!

        0 0
      • vit.sklenar  

        Jestli to má být i s výletem tak devět z deseti jedlíků doporučuje Hostinec u Sklenářů – ne nedělám si reklamu :-)

        Dle recenzí je to velikostí „největší sloní ucho na sever od Nairobi“ :D

        Dle vlastní zkušenosti zabírá úplně celý talíř a příloha je schovaná pod ním ;)

        0 0
      • obda  

        Řízek se salátem? Vejlet? Tak to do Vídně k Plachuttovi

        0 0
    • chemik_mara  

      Nahrada za odcizenyho Bandita

      2 0
    • Smazaný účet  

      Ten inzoš na TR rychle zmizel, jestli dostal cenu, co chtěl, to bych neměl váhat…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Zvláštní day, potkal jsem na metr new Norco a p. dokonalého z Kuksu, komplet jezéďáckou rodinu, ale k nikomu jsem se nehlásil.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Řešení pro Automotodrom: https://youtu.be/iE5ffn70uR4

      Nene, kdopak se na nové čtvrti nejvíc namastí?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Ať je tam co chce, hlavně až už to krachne, nebo ať už jim EU nacpe elektromopedy. Pokaždé, když jedu okolo, tak mám během poslechu toho řevu v lese jen takovou myšlenku. Ano, moje chyba. :-)

        0 0
        • pepek  

          píp, píp, píp. . . . . No ale ty řetězy drží pěkně :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            :-)

            0 0
          • RomanH  

            Sebevrazda Evropy v primem prenosu

            Je mi z toho nejak smutno, a to si klidne male elektroauto na dojizdeni do prace (jako druhe/treti v rodine) dokazu predstavit.

            0 0
            • Polka  

              Tam bere někdo asi hodně silný drogy :-)

              0 0
            • Smazaný účet  

              Asi došlo k nepochopení. Vadí mi jen řev motorek a rádoby sportovních vehyklů (nejen) v lese, ve městě mi lezou na nervy taky, obzvlášť v noci.

              Jinak i já jsem normální uživatel benziňáku (ještě 4 válec atmo – cíleně koupeno). Elektro nechci, už jen kvůli tomu, že nemám kde dobíjet a nabrat benzín je proti dobíjení v minutách. Nejsem v žádným případě zastáncem elektra a green dealu jako takovýho, jen umístění automotodromu tam kde je je podle mě odjakživa špatně. Ale jak jsem psal, chyba je u mě.

              Edit: Jinak sebevražda Evropy, jak jsme ji znali, probíhá už dlouho, s tím taky souhlasím.

              0 0
            • JSt  

              i tak je cena kilometru v aute smesne nizka. ten prostor pro pritlaceni na pilu tam furt je veliky. ;-)

              0 0
              • RomanH  

                Jiriku, zapominas, ze ta cena benzinu se promitne vsude, nejde jen o Tvuj punkovej postoj k osobni doprave ;-)

                1 0
                • JSt  

                  do ceny benzinu se promitne i cena nafty. :-D na benzin funguje jen osobni doprava. nicmene vubec nejde o nejaky muj postoj k osobni doprave nebo ze bych na neco zapominal. ;-) ale chapu, ze kdo bydli na lonte, ma strach, ze se zdrazenim dopravy hodnota jeho nemovitosti logicky klesne a zvetsi se rozdil v cenach bydleni mesto-dedina.

                  ja do toho nevidim, dusan by nam mohl rict, jaky podil na vysledne cene kamionove dopravy maji pohonne hmoty.

                  0 0
                  • Polka  

                    Do toho přece nepotřebuješ vidět. Zdraží se vstup → zdraží se výstup.

                    0 0
                    • JSt  

                      ano, pokud by nafta delala 100 % ceny, zdrazila by se tim doprava o polovinu. ale ta nafta ma zcela jiste mensi podil, takze to zdrazeni nebude tak dramaticke a podstatne je kolik to ve finale bude. ;-)

                      0 0
                      • pepek  

                        Aha. A nafta na výrobu hnojiv, postřiků, do traktorů, kombajnů, výrobních linek, dodávek, plastů, . . . atd, to se vůbec moc neprojeví. Taky plyn na topení bude vlastně furt zadarmo a ty elektrárny přece furt vyrábí, povolenky, nepovolenky, tak co. Pokud si nedeláš prdel, tak to jsou přesně argumenty zelených, ve městě žijících a nic nechápajících německých zelených soudruhů.

                        0 0
                        • LM  

                          Spalovací motory chtěj zakázat jenom pro osobáky, nebo se pletu?

                          Nějak si nedokážu představit kamióny, traktory, kombajny na baterky…

                          0 0
                          • pepek  

                            Co traktor, ale tank! Venku budou bouchat granáty, uvnitř baterky.

                            0 0
                            • LM  

                              Například během operace Pouštní bouře v roce 1991 se ukázalo, že tank Abrams spotřebuje všechno své palivo během jediné hodiny intenzivního manévrovacího boje (časté a rychlé akcelerace).

                              No to jsem zvědav jak tohle chtějí vylepšit přechodem na elektriku :-D

                              0 0
                              • pepek  

                                Oni tam mají proudový motor. Asi aby si nepletli paliva u pumpy. Tak to žere, no. Stačilo by, kdyby tehdy k tomu německýmu dělu, co tam mají, prikúpili aji ten německý MTU motor.

                                0 0
                        • JSt  

                          tebe spalovaci moturky zivi, jsi zaujaty. cemu se ale divim, ze ty jako zavodnik teoretik neocenujes jizdni vlastnosti elektroaut, kery strci vsecko spalovaci petkrat do kapsy. ono se to vsechno posune. stejne jako sis pred dvaceti lety nedovedl predstavit ssd disky, 8k rozliseni televize, 500 megabitu v gsm siti, atd. atd. ;-)

                          0 0
                          • pepek  

                            Jaký jizdni vlastnosti elektroaut,? Ty, které vydrží naplno jen jeden okruh? Se někdy podívej na formuli E, jak je to směšný, okruh ve městě, aby chvilku vydrželi a kde by je lepší motokára předjela. A to ještě za rohem a v noci jedou dva dieselagregáty, aby to mohli nabít, bo jinak by shodili síť v celým městě. Kvůli SSD diskům se nemuselo nic zdražovat, nedrancovaly se kvůli tomu suroviny, nestavěly se kvůli tomu uhelné elektrárny ani nové sítě. . A taky nikdo nevyžadoval, abys někomu jinému na ten disk přisypal svoje peníze.

                            1 0
                            • Smazaný účet  

                              Elektromobily v dnešní podobě jsou slepá cesta. Může se o tom kecat roky, ale prostě to tak je. Pokud nebudou výměnný baterie a obrovský zásoby stále se dobíjejících na nějakých dobíjecích stanicích – jak jsou dnešní benzínky, ale třeba patrově pod zemí a auto jen v pár minutách dostane spodem nabitou baterku a na stanici zůstane ta původní pro další nabíjení a pak ji dostane někdo jinej – pak by to šlo.

                              Pokud vyřeší výrobu vodíku (zatím finančně a ekologicky neúnosný), pak možná vodík, ale nevím co budou v zimě na silnicích dělat s tou záplavou vody v dopravních špičkách, která poteče z výfuků a bude namrzat na silnici. Aby pak nebyla povinná cisterna místo kufru.....ale jak říká reklama na nátěr: Až se to bude příště natírat, to už vy tady, maminko, nebudete. :-)

                              0 0
                              • JSt  

                                kdyz pustili na platno prvni film, lidi zdrhali strachy, ze je ta lokomotiva prejede. ;-)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  S Tebou diskutovat je radost. Napíšu co je špatně a Ty na mě vyhodíš prakticky nesouvisející věc, kino. Ale chápu jak to myslíš. Ne, nebojím se nových věcí, jen prostě vím, že jen v našem baráku je 48 bytů a Tvoje představy o tom, že všichni nabíjí auto u domu jsou úplně mimo realitu.

                                  Kdybys vyrukoval nabíjením v práci, tak to už jeden novopečený green vychcánek (elektromobilista) na majitele firmy zkoušel. Poslal ho s tím do ******. kam taky jinam. Kdyby si každej zaměstnanec jezdící benziňákem v budoucnu koupil elektro, tak by majitel platil jako dobíjení všech těch aut jen tak jako benefit? Nebo jak by to kasíroval? Na kartičku? Překopat síť, dodělat nabíječky na svoje náklady, nebo snad za dotace EU, který si lidi myslí, že snad padají z nebe? Pro ilustraci, máme v jedné pobočce 2 patra plných garážových stání a u další pobočky firmy parkoviště pro odhadem 50 aut, tak po 8. h plný. Takže odhaduju kolem 150 aut zaměstnanců. Kolik z nich má barák, ve kterým můžou takovej vehykl dobíjet nevím, ale odhad bude, tak 25 %. Takže nabíjení vychází jako jediná možnost cestou do/z práce na dobíjecí stanici nebo v práci. Co vidím blízko práce, odpoledne bývá zaplněná celá Benzina u všech stojanů 1 – 2 auty na stojan, není problém, benzín je nabranej v mžiku. Takže to odsýpá. Čas dobíjení je ale jiná písnička a s takovým vytížením elektrobenzínky by muselo být parkoviště velký jak u obchodního centra osázený stovkama nabíječek. Lokomotivo.

                                  0 0
                                  • Karaya  

                                    Hrozně podceňuješ úsilí lidstva, když se na něco zaměří. S SSD to byl náhodou dobrý příměr. Věc, která byla předmětem těch nejdivočejších snů, je teď běžný a už levný standard. Životnost na začátku nic moc, postupně se výrazně zlepšila. Cena šla přitom řádově dolů.

                                    Myslím, že za dalších 15 let bude opravdu automobilismus vypadat jinak a nebude tě to nějak bolet.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Myslím, že svět (hlavně „vyspělé“ státy) jde do sraček a spotřební kapitalismus se hroutí.

                                      1 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Nikdo nepopírá, že někdy se vývoj povede a pak funguje, ale pokud je myšlenka nesmysl od začátku, a ještě hůř se do ní motají tzv. ušlechtilé cíle a papaláši z EU ala green deal, tak prostě fungovat z principu nemůže. Jak by fungovala jsem naznačil v komentáři dřív, výměnným systémem nabitých baterek by se odstranil hlavní neduh. Pořád ale zůstává logicky vzrůstající cena elekřiny a nedostatek a cena surovin na výrobu elektrovehyklů. V poslední řadě cena. Diskuzi o snížení ceny při masovější výrobě předem odmítám, k žádnému velké redukci podle mě nedojde. Pokud bude probíhat dál šikana ze strany EU, automobilový velkoprůmysl padne a auto zůstane jen zbožím pro movitější vrstvy, o to jde podle mě hlavně. Pak aut bude málo a pracháči si vystačí s nabíjením u pár nabíječek, nebo v jednom ze svých domů. Plebs bude jezdit MHD. Sice nevím jak, když je ve velkým městech už na limitu spojů, ale to nechám chytřejším hlavám. EU nám řekne co a jak v další pětiletce.

                                      0 0
                                    • pepek  

                                      Hrozně podceňuješ úsilí lidstva, když se na něco zaměří. S SSD to byl náhodou dobrý příměr. To nebyl dobrý příměr. Víc by tady pasoval třeba bombardér, poháněný jaderným reaktorem.

                                      0 0
                                      • Karaya  

                                        nebo ponorka, ledoborec?

                                        0 0
                                        • LM  

                                          Pokud se nepodaří výrazně zrychlit dobíjení a kapacitu baterií, tak platí spíš to pepkovo :-)

                                          Studená válka a 50. léta minulého století přinesla nejen atomové letadlové lodě, ponorky a křižníky. Snem jestřábů z Pentagonu a Kremlu byly obrovské bombardéry s neomezeným doletem. Na rozdíl od námořní techniky se ale reaktorem poháněné bombardéry nestaly realitou.

                                          Neřešitelným problémem inženýrů se tedy v SSST stal, tak jako v Americe, problém s odstíněním posádky před radiací a přetížený letoun. Proto i zde byl vývoj jaderného letadla v roce 1969 zastaven.

                                          0 0
                                  • JSt  

                                    smysl meho steku jsi pochopil. ;-)

                                    soucasne nedostatky pouzivani elektroaut jsou zrejme a ze nabijeni dlouho trva nikdo nerozporuje. jen mi prijde smesne, ze se od tohoto faktu neumis oprostit. za chvilu treba nekdo prijde s tim, ze akec nastouhnes za deset minut a bude po srande. u toho zapomen na soucasne bezne technologie. ;-)

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Dobře, technologie může pokročit, jen nějak nevím, kdy se to povede, a jestli vůbec. Výdrž a nabíjení mobilů čím déle vymýšlí, tím míň vydrží, a to jsou v porovnání s autem hračky. Teorií o nových převratných baterkách už bylo a žádnej zázrak zatím nenastal. A Tvoje našťouchnutí fronty aut bude solidní nápor na síť, pokud by mělo být v 10 minutách do plna. To vidím až jako sci-fi. Ale asi se zase pletu a jsem zpátečník. Už jsem skoro přemluven k nákupu elektromobilu. Ještě 2…3 komentáře a běžím pro Teslu. :-)

                                      0 0
                                      • Polka  

                                        Já mám teda u posledního mobilu jakýsi rychlonabíjení přes USB-C a baterku 6000 mAh a nabíjím někdy i jen 1× týdně a na několikadenní kolovýlety super, už nemusím řešit dobíjení v každé hospodě, otravovat obsluhu apod. Samozřejmě, mobil je o něco těžší, ale to třeba mně vůbec nevadí a v zadní kapse nepociťuju rozdíl oproti dřívějšku.

                                        A k vývoji baterek by nám mohl říct něco za zákulisí Motýl, ale asi nechce nebo nemůže prozrazovat :-)

                                        0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Kua, běžte už něco dělat, ať ekonomika roste a někdo může konečně vymyslet něco jinýho než aku 18650 x … :)

                                        0 0
                                      • JSt  

                                        to samozrejme taky nevim kdy. ale co vim urcite, ze kdyz se o to nikdo nebude pokouset, neposuneme se nikdy nikam. ;-)

                                        narazka na napor na sit se dala cekat ;-), ale je opet dana jen neschopnosti odpoutat se od toho, co v tuto chvili zname, tzn., ze salina musi valit po dratech. ;-)

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Jako že chceš dobíjet elektromobily bezdrátově? Jsi větší průkopník než bych čekal.

                                          0 0
                                          • pepek  

                                            No ty 200kg nabíjecí kabely bys nechtěl nosit :-) A bezdrátově-to bude dobrý, už teď to škvaří vlastní řidiče, teď bude k tomu i mikrovlnka :-)

                                            0 0
                                          • JSt  

                                            porad dokola jsi v zajeti dnesni doby, ;-) kdy existuje drat a nektere telefony nabijes i bezdratove. ale ono to vsechno muze byt zcela jinak. ale samozrejme lide se zkostnatelym videnim sveta a bez vize nikdy nic nezmeni. ;-)

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Indukční nabíjení samozřejmě znám, nic novýho, zas tak zajatý dobou a zkostnatělý nejsem, ale nabíjet tak auto v řádu minut, to bych rád /spíš asi nerad viděl. Ale už jsem viděl indukční silnici na nějakým projektu, že to zkoušeli. To dává trochu větší smysl. Vliv na zdraví a další věci v autě nechám stranou. Když vezmu dnešní rychlost opravy D1, viděl bych to u nás někdy kolem roku 2184, kdyby se náhodou tento experiment vydařil. Moderní technologie mám rád, ale musí mít pro mě přínos. U elektromobilu žádný plus nevidím. Jediný co vidím, že mi to chce někdo násilím nacpat a vykřikuje u toho hesla o záchraně planety, což je lež jako věž. To je to hlavní oč tu běží.

                                              0 0
                                              • mastihuba  

                                                V radech minut by se to pri dostatecne silnym gablu dalo cely rozpustit :)

                                                0 0
                                              • JSt  

                                                porad dokola. neumis se oprostit od toho, co sam znas a cos nekdy nekde videl/zaslechl.

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Už ho nech, je to můj posl. kamosh tady.

                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Nech toho, potřebuju vysvětlit jak bude novej blok Dukovan vysílat tu elektřinu bedrátově do aut. Samý otázky. Potřebuju se dovzdělat.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Se neumis odprostit ? ;-)

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    jak rikam, porad dokola. ;-) bezdratove neznamena nutne luftem, jak sis zas (a nejen ty ;-) ) chybne pod tihou soucasnosti vylozil. jestli se nepletu, nekde se mluvi o roku 2050 bez spalovacich aut. to mas 28 let vyvoje. a kdyby se to nestihlo, hovno se stane, termin se posune. ;-) spalovaci motory pravdepodobne uz narazily na svuj strop a uz desetileti stoji technologicky na fleku. oproti tomu elektroauta se zatim kazdym rokem posouvaji dost dopredu. samozrejme cim vic se budou prodavat, tim bude jejich vyvoj rychlejsi. ;-)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Ale cele je to o tom, ze to zatim v realu provozuschopne neni a ze se to tlaci dotacemi a nasilim.

                                                    Kua, u baraku, sidliste, fabriky, podnikovych systemu taky prvne navrhnes a vybudujes nezbytnou infra, a pak se teprve pustis dale. Tady je to cele naopak. A pritom, pokud by fakt slo o lepsi dychani ve mestech, to bez vsech dotaci mohlo zustat chvili u hybridu. Nikdo nepopira, ze to za nejakou dobu technologicky neposkoci dale.

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    tim saskecem kolem se ten vyvoj jen uspisi.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Neuspisi. Evropa svet nespasi, akorat na tom bude bita. Vyzere si to nejhorsi, zatim co vsude jinde bude ekonomickej boom. A az budou ty technologie overe a budou davat ekonomickej smysl, tak na ne prejdou bez ztraty kyticky taky.

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    pokud ti jde o penize a nedivas se moc daleko dopredu, mas nejspis pravdu. podobny pristup ma ten v cele naseho statu. ;-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Moc nevím jak jinak si představit bezdrátový přenos než luftem. Nějakej druh teleportu energie mezidimenzionálním tunelem mimo čas a prostor?

                                                    Mám dojem, že se mluví o zákazu prodeje 2035. Spalovací motory narazily, na cíleně likvidačně nastavený omezení. Možná jedno destiletí. Dosáhly solidních hodnot a dál vyvíjet něco bez budoucnosti je asi nesmysl. Budu držet vývoji pěsti. Snad se ze stávajícího špatnýho konceptu včas poučí a začne odznova a lépe. Rád bych si v životě ještě nějaký vozítko koupil, stávající asi nevydrží do smrti.

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    je pravda, ze treba sitovym optickym propojum se bezne nerika bezdrat navzdory tomu, ze tam drat neni. ;-) ale jdes spravnym smerem, jen bys mozna pro zacatek mohl zustat vic pri zemi. ;-)

                                                    princip spalovaciho motoru se nikam moc neposunul. bud je to benzin nebo nafta a v case se akorat zeslozituje, jak se na nej roubuji technologie casto primarne vyvinute pro jine obory. za objevne lze povazovat pouziti lpg a cng, jinak to je desetileti furt ta sama pisnicka. slapnutim na brzdu se ti nadrz taky nedoplni atd. atd. ze jine veci funguji na nehmotnou elektrinu jsme si uz nejak v civilizovanem svete zvladli zvyknout a prislo by nam zpatecnicke a mozna i nebezpecne svitit si doma vyhradne petrolejkou, presto, ze i ta ma stale sve neoddiskutovatelne vyhody. ;-)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Teď bylo v tv tohle.

                                                    0 0
                                                  • LM  

                                                    Zajímavé. Schválně jak budou vypadat integrované solární panely na dveřích až se do toho nějaké vedle zaparkované auto „opře“ hranou dveří :-)

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    to jsme ale zas u toho sameho. v case vyhradne katodovych obrazovek si malokdo dovedl predstavit, ze si jednou bude moci smotat mnohem kvalitnejsi obrazovku do rulicky. ;-)

                                                    0 0
                                                • Excel  

                                                  Ještě trochu oproštění a zbavení se zkostnatělosti a jseš kousek od ministrování na nedělní. :,–)

                                                  0 0
                            • JSt  

                              vzdycky muzes odejit treba do afganistanu nebo podobne zeme, kde je spolecnost nekolik desti az stoleti pozadu a nikdo po tobe nic elektrickeho chtit nebude. ;-)

                              0 0
                          • RomanH  

                            Mame kamaradku, ktera uz 25 let zije Belgii. Letos si za svoje penize koupila Enyaqa, ale za nami prijela s vypujcenym benzinovym Meganem. Proc asi ?

                            V soucasne dobe je elektricke auto fakt dobre na dojizdeni do prace (idealne jeste za predpokladu, ze dobijis tam, nebo bydlis v RD).

                            Nespochybnuji nektere plusy, ale mas to jako s elektrickym naradim – doma na zahrade taky rezu el.pilou, stejne tak tesari, ale do lesa na praci si ji nevezmes.

                            Dokud nebude srovnatelny dojezd a doba dobijeni srovnatelna (planovat odpocinek na ceste k mori si sice muzes, ale ona se v tu stejnou dobu presouva cela Evropa a jaksi u tech nabijecek nebude misto), tak to postrada smysl.

                            0 0
                            • pepek  

                              Toto je ovšem problém jen pro ty pozéry, kteří si to koupili. Horší jsou ty problémy, které to přinese pro všechny ostatní: zdražení elektřiny, paliva – a tím i všeho zboží, možné blackouty, nemorální dotace od státu, (Jak může německá vláda dotovat Muskovi fabriku v Německu, která bude přímou konkurencí pro jejich firmy? To už je fakt na palicu.)

                              1 0
                              • RomanH  

                                Ja s Tebou souhlasim v tom, ze dotace to cele akorat kurvi. Dobra vec se prosadi sama.

                                planovana zivotnost 8 let ? To je taky vysmech. Kdyz pouziju Jst prirovnani k diskum, tak zatim mi to pripada jako navrat od SSD k HDD, a navic dotovany.

                                0 0
                            • JSt  

                              na dojizdeni do prace podle me ma smysl nejaka stara vrana a ne auto za milion a vic. ;-)

                              0 0
                              • RomanH  

                                Porad tvrdi, ze je vyroba elektro aut jednodussi a levnejsi. Takze kdyz by to udelali jako Renaul s Dacii (par malych modelu, velke serie, ctyri varvy), mohlo by to srazit cenu casem jeste mene, nez za kolik drive koupils Logana.

                                0 0
                                • pepek  

                                  To ne. Ta cena tam není daná malou seriovostí, ale drahýma surovinama pro baterky, které se nebudou zlevňovat, ale zdražovat. A když nebudeš chtít podporovat čínské soudruhy a práci dětí v dolech v Kongu, tak budou ještě dražší. Ale to zelení lidé kupodivu nevidí. Horší je, že se to prosazuje silou, přitom to žádné snížení CO2 nepřinese, spíš naopak.

                                  1 0
                                  • RomanH  

                                    O ekologii to neni urcite. Ze by se ale pocitove ve meste lepe dychalo, to asi ano. Jel jsem ted nedavno za nejakym relativne novejsim naftovym osobakem (ted bych uz jen kecal, co to bylo zac), ale jako lehkej astmatik jsem se zacal v aute dusit, nez mi docvaklo, ze jsem mel prepnout na vnitrni okruh. Jo, bylo rano, mlha, ale… Na druhou stranu, uz i v Risi zjistili, ze zakazem naftovych motoru v urcitych castech mest emise CO2 neklesly, naopak.

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      Ale toto řeší dostatečně ty Karošovy hybridy, není třeba všechno zničit. A dokud na Zemi vyrábíš 70% elektřiny z uhlí s výhledem, že to bude ještě víc, tak snižování CO2 je vtip.

                                      0 0
                                  • JSt  

                                    ze maji arabasi tolik lovu kolik maji, neni z hnojiv a umele hmoty. ;-)

                                    0 0
                            • Karaya  

                              Třeba do Chorvatska by s nabíjením nebyl problém. Foceno po cestě ve Slovinsku, všechno ty Tesla superchargery.

                              0 0
                              • RomanH  

                                Ale vem si, ze by mely ty e-auta vsichni, kteri tam jedou. Jak dlouho stojis s benzinakem u pumpy ? S dieselem mozna natankujes az tam. Supercharger fajn, ale cim to budou napajet, az budou muset dobijet velke mnozstvi aut. A ta doba je stale podstatne vetsi nez 5 minut u spalovaku vcetne vychcani.

                                1 0
                                • Karaya  

                                  Číňani už teď hlásají něco o 8 minutách z 20% na 80%. To už by šlo? Samozřejmě to se týká až příští generace aut. S podporou stávajících čistě elektrických bych ještě taky posečkal.

                                  A ani s EU to není černobílé. Ti úředníci tlačí na pilu v rámci všeobecného rozvoje, aby to výrobci aut brali vážně. Jinak tu jezdíme pořád s naftou na úrovni OI a za tou se fakt jet nedá – a to ani autem.

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    v rámci všeobecného rozvoje? Nevybavuju si žádný objev, který musel protlačovat stát násilím, kvůli kterému se zvyšovaly daně a nastalo všeobecné zdražení. Vždy to bylo naopak. OI už se nedělá a nové diesely čistí vzduch :-)

                                    0 0
                                • JSt  

                                  kdyby, kdyby… za zivot jsem videl mozna dvakrat auto strceny do nabijecky. takze v soucasne chvili mi to prijde silne predimenzovane. :-) az to bude aktualni, zajiste sit zhoustne vcetne adekvatniho nadimenzovani. treba se za cas opravdu ukaze, ze to je slepa ulicka pujde se uplne jinou cestou. ;-)

                                  0 0
                          • pepek  

                            . . . . jizdni vlastnosti elektroaut, kery strci vsecko spalovaci do kapsy – naozaj?

                            Tesla: 7 minut a 30,909

                            Porsche 911 GT2 RS MR: 6:38.835. (a ujede i více, než jedno kolo)

                            0 0
                            • JSt  

                              urcite mas pravdu, jenze tu se obraci karta a spalovaci auto je dvaapulkrat drazsi nez elektro. ;-)

                              srovnaval bych to spis se ctyrdverovou pornomerou, kera je teda taky vo „fous“ drazsi nez tesla. ;-)

                              0 0
                              • pepek  

                                O ceně nebyla řeč. V tom případku bych přidal 10 kol a teslu by porazil každý i s tou dodávkou a paletou cihel, jak tam kdosi napsal.

                                0 0
              • Smazaný účet  

                Dojíždějící do práce desítky km denně Tě budou milovat. :-)

                0 0
                • JSt  

                  dneska nikdo prece do prace dojizdet nemusi. ;-)

                  0 0
                  • RomanH  

                    Jasne, takova zdravotni sestra/lekar/pe­kar/cajt na HomeOffice jsou super :-)

                    0 0
                    • JSt  

                      psal jsem o dojizdeni, nikoliv o houmofisu. ;-)

                      0 0
                    • Motyll  

                      To je marný, nekrmit…

                      0 0
                      • mastihuba  

                        Ja jeho nazor plne chapu pokaždé když vidím ty tuny aut co jedou od nikud nikam

                        0 0
                        • Motyll  

                          IMHO jen málo jedinců jede jen tak, možná třeba kochajicí se motorkáři…

                          Všichni co (nejen) tady odsuzují dopravní zatížení by si měli uvědomit, že tento stav generuje i jejich možnost výdělku.

                          0 0
                          • mastihuba  

                            Jak se tak pohybuju mezi firmama, tak zrovna v tomhle jsou podle mne největší rezervy.

                            0 0
                            • pepek  

                              A co konkrétně? Motorová doprava je krev ekonomiky státu, s bicyglama to zvládají jen v Indii-to bys nechtěl.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Sleduj tu hustotu provozu a šalcny a šťastný lid: https://youtu.be/fzZ9DELf8pc ;)

                                0 0
                              • mastihuba  

                                Konkrétně se podivej na dopravu východně od brna.

                                0 0
                                • mastihuba  

                                  Stanim v kolonach nikdo nic neroztoci ani nevyprodukuje

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    To je ovšem chyba infrastruktury. Když město ani nechce seřídit semafory na hlavních cestách a stojíš jak kkt na uplně každým světle. A výmluvu, že je to náročný neberu. Když jde o peníze, tak dokáží za chvilku očuchávat značky kamerama na Yarisu ostošest.

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Přesně. Řešit u nás obecně elektromobilitu, když máme úplně jiný zásadní nedostatky zejména v infrastuktuře, je kravina. Ať si to zazobanci koupí a zachraňují svět, ale obyčejní lidi se chtějí dostat normálně z A do B a ne každej den řešit „Nehoda kamionu blokuje dálnici D1 u Rohlenky. Ve směru do Ostravy se na 206,5 km převrátilo nákladní auto a zablokovalo oba jízdní pruhy. Nehoda se objíždí přes benzinovou stanici, tvoří se kolony.“ Takže pravej pruh je imrvére plnej kamionů a levej pomalejch kktů, kteří prostě vpravo nepojedou :-/ Tohle a nesmyslný pohyb matrošu nás jednou zabije!

                                      0 0
                                    • JSt  

                                      zrovna lustrovani spz byl beh na dost dlouho trat, ze dva sikovni studentici by to jako bakalarku sfoukli vyrazne rychleji. ;-)

                                      kolony jsou do znacne miry zpusobeny chovanim ridicu. ;-) ted se mi dvakrat po sobe mimo spicku stalo, ze vod husakovickyho tunelu jsem az na dalnicu projel bez cervene. ;-)

                                      0 0
                                      • Lišák  

                                        Čoveče Jirko, Ty bys měl být präsidentem Zeměkoule. Všichni ostatní nerozumí naprosto ničemu, je potřeba schopný vůdce, který rozumí naprosto všemu!

                                        A to si nedělám prdel. Pokud bys šel do politiky, tak Tě volím. Seš fakt nejlepčí!

                                        2 0
            • Karaya  

              Já už jsem uživatel hybridu. Spalovák tam pořád také je, ale spotřeba poloviční.

              Atmo 1.8 nekomplikovaná Honda FR-V se šesti místy je na prodej, kdyby někdo chtěl.

              Pepek by mohl vyzkoušet konečně pořádný podvozek a motor, namísto sportování v kombi dýzlu :P.

              0 0
              • pepek  

                spotřeba poloviční. – typická zelená lež. Ta druhá půlka spotřeby je metrák hnědého uhlí. Šest míst už fakt nepotřebuju (ale ty asi potřebuješ sedm? :-) Ssang Yong je opět v česku na pultě.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Hybrid je pro lidi, kteří si myslí, že snížením spotřeby benzínu ze 7 L na 4 zachrání planetu.

                  To uhlí je spíš otázka, jestlii má plug in.

                  0 0
                  • Karaya  

                    Nezlob se, ale to je úplná blbost. Hybrid geniálně odstraňuje nedostatky benzínového motoru a přináší kus řidičského pohodlí. Nevím proč se bránit pokroku, když přináší jen pozitiva.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Pokud jsi to kupoval s tímto záměrem, tak ano. Je ale dost lidí, kteří berou hybrid jako něco eko.

                      0 0
                      • JSt  

                        sak to je eko. ;-) po meste se na semaforech rozjiszdis na elektriku a necmudis tolik. ono tohle reseni vpodstate nema zadne nevyhody. ;-)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Nemá nevýhody. OK. Tak to je fajn. :-)

                          0 0
                          • JSt  

                            jake to teda ma nevyhody, o kterych bych mel vedet? :-)

                            0 0
                        • obda  

                          Nemá nevýhody :D Akorát je to dražší, komplikovanější a těžší ;)

                          0 0
                          • JSt  

                            spalovaci motor je taky drazsi nez parni stroj, kery ti zbastlim na koleni za vodpoledne. ;-)

                            0 0
                          • RomanH  

                            Ja kdyz kupoval Aurise, tak hybridni verze stala o kilo vice. Pri tehdejsi cene baterii, jeji zivotnosti (byt ji udavaji jako „neomezenou“), najezdu 25t Km rocne mi to vychazelo sulnul. Ale tezsi a o fous slozitejsi (co nemas, nemuze se ******) to samo je. Mne ten hybrid prijde jeste jako nejmensi zlo.

                            0 0
                            • Karaya  

                              A započítal jsi také, že až ho budeš prodávat, tak za něj taky dostaneš víc?

                              0 0
                              • RomanH  

                                Ja ho nebudu prodavat. Laguna je z roku 97, ma natoceno skoro 400t Km, a stale jezdi. Auris me snad 20 let taky vydrzi :-)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  20letej hybrid půjde na dračku :-)

                                  0 0
                                • Karaya  

                                  No tak to jo, to platí jen když vozový park pravidelně obměňuješ.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Me ted „trapi“ jina vec.

                                    Pristi rok (cekam na nove modely, ktere mely byt uz pres rok na trhu, ale Covid…) si chci poridit novou motku. A v tom segmentu (Dualsport/Ad­venture) zjistuji, ze bohuzel lepe uz bylo. Kvuli ekonormam, povinne vybave (ABS), uz spoustu modelu velka japonska ctyrka v Evrope vubec nenabizi a prodava to jinde). No a zbyvaji tezke mastodonty, ktere tak uplne mimo asfalt nechci.

                                    0 0
                                    • Karaya  

                                      Ani KTM/Husq nic nemají, co by tě uspokojilo?

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Prave u Husq cekam na tu jejich novou Adventure radu Norden (jaka bude vaha, cena).

                                        U KTM (vlastnik Husq) uvidim, jestli (a za kolik) uvede tu 490 Adventure R (ta soucasna 390 bez R nema s terenem nic spolecneho).

                                        U Hondy ma byt „mala“ Africa (850) – uvidime, kam pujdou s cenou a kolik bude mit elektroniky – meli by se snazit konkurovat Yamaze T7.

                                        Ta T7 je jinak muj favorit, ale cim dal vice pokukuji po Honde CRF 300 Rally (na 250L klucina ze Slovenska najel behem dvou let 80t Km vcetne BAM a stare Ceste kosti). Skoda, ze ji nedelaji ve 450 (bacha, ta CRF 450 je uz neco jineho, ktratke servisni intervaly a podstatne drazsi provoz)

                                        Kdybych na tom nechtel jet obcas s Katkou na zmrzlinu + treba 14 dni dovcu, nevahal bych a vzal ted AJP PR7. Jenze ta je homologovana jen pro jednoho.

                                        Proste bych chtel neco jako stare KLR650, Honda XR 650, Yamaha TT 600, Suzuki DRZ 400, co by vazilo kolem tech 150 Kg, melo to objem okolo pullitru, minimum picovinek, abys to mohl odhodit, dlouhe servisni intervaly, a s cenou v zakladu okolo 200–250t Kc :-)

                                        0 0
                                        • mastihuba  

                                          Premejslim do kdy mi plati technická :)

                                          0 0
                                          • RomanH  

                                            A nebo :-)?Zachovale 660 XT/XTZ, jezdene zenou jen po silnici za hezkeho pocasi… taky cesta, no, haluzovy bazar :-)

                                            Uvidime, ted na konci listopadu po EICMA. Pokud tu Husq vyradim uz papirove dopredu a nikde se neobjevi nejaka utajovana novinka, bude to asi trosku kontroverzni duel mezi tou T700 a CRF300 Rally, ktera se mi libi cim dal vice.

                                            0 0
                                            • scoty  

                                              A nebo druhou Katku.. :)

                                              https://motorky.hyperinzerce.cz/…radecky-kraj

                                              0 0
                                              • RomanH  

                                                30.9.2016 :-)

                                                Jo, no, az budu mit v zime po tech vystavach jasno, budu samo sledovat i bazary. Jinak treba Ondra Vlk me zrovna o spolehlivosti KTM nepresvedcil, nicmene ja se na BAM na dva tri mesice do duchodu nedostanu, takze to asi resit nemusim :-)

                                                0 0
                                                • scoty  

                                                  Ilustrační foto.. :)

                                                  Šel bych cestou něčeho opravdu lehkého a na silnicu bych moc nelezl. Nějakou rozsvícenou dvěpade třeba, přes sic koženou brašnu.. :) do 100kg

                                                  0 0
                                                  • JSt  

                                                    a kde bys s tim jezdil? :-D

                                                    0 0
                                                  • scoty  

                                                    V Rumunsku a Zakarpatské Ukrajině… :-D

                                                    0 0
                                                  • Vilém  

                                                    Do 100kg? To by me zajimalo co se do teto vahy vleze. Mam staryho ostryho 2t, kde neni nic navic a sucha hmotnost tech 100kg myslim nebude.

                                                    0 0
                                                  • scoty  

                                                    Upravil bych exc třeba…

                                                    https://motorky.bazos.cz/…-doklady.php

                                                    TT je krásná, a držák… Ale taky těžká a neohrabaná.

                                                    Na ježdění do práce super, v provedení E teda.. :)

                                                    0 0
                                                  • Vilém  

                                                    To asi do 100kg nevyjde:)

                                                    Taky chtel otypovane pro 2.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Presne. Jak rikam, zda se, ze v tomto segmentu uz lepe bylo.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    To zase uplne nee. Volne v lese nejezdim (a jezdit nebudu, minimalne u nas v CR). Ale samo takove to prozkoumavani, kam tato cesta vede a tak, to uz je jina ;-) A na ten Balkan chci taky dojet po vlastni ose, cesta je cil. Kdyz s tim spadnu, dostanu se na nejaka uzsi zarostla mista, chci si s tim umet poradit sam (jako treba ted na te synkove XT125 – cesta byla uzsi a uzsi, pak bazina – tam jsem to otocil a byl jsem rad, ze nesedim na necem 200Kg).

                                                    Aktualne prave nejlehci nove moto tohoto typu je RE Himalayan (toho stareho RE jsem si kdysi chtel privest z Indie, ale i pres spoustu peknych recenzi ted ten novej nechci), CRF 300 (uvazuji o te verzi Rally), a ta T700. PR7/701 z toho prave kvuli jen jednomu mistu vynechavam (ze na tom v 80% budu jezdit sam je vec druha). A dve masi (MX + silnici) taky nechci.

                                                    0 0
                                            • mastihuba  

                                              U nás už jsou 3ks T700 rozdil ve svezení s tou moji hujdou je tak obrovskej že nad tim nema cenu premejslet :)

                                              0 0
                                        • Vilém  

                                          Toho slovaka s CRF jsem sledoval na YT, paradni zabery. A libi se mi, ze tam nejsou zadny kecy atd.

                                          0 0
                              • Excel  

                                Vrakáče to rozlišujou?

                                0 0
                • Karaya  

                  To se teda pleteš, je nemám plug-in hybrid. Žádná druhá půlka nikde nečíhá. Primární zdroj energie v autě je benzín, elektromotor a baterka pouze vylepšují účinnost.

                  https://www.youtube.com/watch?…

                  0 0
                  • pepek  

                    Aha, tak to zase ale nebude ta poloviční spotřeba, že? Možná v Brně. A kolik že to tak ± je, ta poloviční spotřeba?

                    0 0
              • obda  

                Co za hybrid jsi pořídil?

                0 0
            • Excel  

              To bude fejk, ne?

              Se mi ulehčí tankování.

              Páč asi začne Kaufland prodávat rostlinej olej v pětadvaceti­litrovkách :-)

              Roman začne místo erteplí a pšenice pěstovat řepku.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Když má ten svátek: https://youtu.be/-cZPrpDMu_o

      Jsem zapomněl, že první fotka nejde zeditovat.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jé, tuhle kolobrndu jsem měl: https://youtu.be/EVShbpzeh0E

      0 0
    • Smazaný účet  

      Kde je nejblíž nějaké hóóódně dlóhé sjezd řekněme střední obtížnosti?

      0 0
      • JSt  

        bez prevyseni nemuzes mit dlouhy kopec. ;-)

        0 0
      • Karaya  

        Vranov?

        0 0
      • Excel  

        Z Ríšovky po asfecu směr Prýgl.

        0 0
      • LM  

        Co na tom sjezdu chceš zkoušet? Brzdy? Zatáčky? Malé skoky? Kameru? :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Kameru už naštestí nemám, chci šredit třeba jako konec žluté do Kuřasu, ale mnohem, mnohem delší…

          0 0
          • LM  

            Ten konec myslíš takto?

            Žlutá TZ z Čebína má podobný sklon (ale nikdy jsem tudy nejel, koukám teď jen do mapy:-))

            0 0
            • pepek  

              Tam to není moc prudké, neboť dříve jsem to vyjel aji já. A je tam beton, bo tam prý tahali tu věž nahoru tahačem raket.

              0 0
              • RomanH  

                Ale od rozhledny do Cebina to je pekne (uz jsem tam ale rok nebyl, tak nevim). Kazdopadne ten Vranov i Babi Lom jsou delsi.

                Jo, a jeste Velky Lopenik :-)

                0 0
            • Smazaný účet  

              Začínám přemýšlet, jestli pro těch pár minutových sjezdů za vyjížďku stojí vůbec za to provozovat MTB.

              0 0
              • LM  

                Když si dobře naplánuješ trasu, tak těch sjezdů je víc než pár a (na těch těžších) nejedeš dolů minutu :-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Nechci nic plánovat, chci sednout na kolo v krátkým, bez údržby a jet do tramtárie. Hlavně žádný displeje, měření piov*in, žádný zpracovávání dat, obrazu apod., a bez sdílecí nemoci.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Tak si vem i takovou blbou trasu z Jihlavy. Na Gravelu bys to jet nechtel, pripadne by neco ani neslo. Neni univerzalnejsi kolo nez 29 horac. Schvalne nepisu celopevnak, HT nebo Full.

                    1 0
                  • Paja  

                    V okolí Útěchova a Vranova máš sjezdů plno a určitě nejsou minutový, akorát možná ne všechny splňují tvou představu o střední obtížnosti :) ale zas když chceš šredit ;)

                    0 0
                  • LM  

                    Tos mne špatně pochopil. Já jsem na MTB plánoval s mapou, když jsem ještě nevěděl, co je v okolí dobrý a jak tyhle místa co nejzábavněji propojit. Teď už si jen zhruba určím směr a jedu, protože vím kudy a kam zpaměti.

                    Občas o cílové destinaci rozhodne semafor na nejbližší křižovatce, kde mne zelená pošle jiným směrem, než bylo původně v plánu. Nebo autopilot, když se někde zamyslím a najednou koukám, že jsem chtěl původně odbočit jinak.

                    Na kole mám akorát drátovej tachec, kterej používám primárně jako hodinky, abych měl představu za jak dlouho v lese zhasnou a stihnul se vrátit včas. Když jsem zkoušel jezdit bez toho, tak jsem jel, jel a najednou tma :-).

                    0 0
          • chemik_mara  

            Karasek

            0 0
            • LM  

              Prosekanej Karásek s povrchem ztvrdlým na šutr se teď šredí úplně famózně :-). Jen bych doporučil použít „enduro“ dojezd, na tom normálním asi těží. Dneska jsem dole na odbočce doleva koukal na ceduly: Pozor! Zákaz vstupu. Probíhá těžba. A na asfaltu tam jsou stopy po pásech, které zahnuly doleva jak je ta značka…

              0 0
              • obda  

                Minulej tejden těžili hnedka nad tou odbočkou. Já dneska zkusil po hooodně dlouhé době pěšinu před Karáskem a ten spodek je v dost katastrofálním stavu. I do blátíčka jsem si šlápl, ponožky jak prase :D Přitom to bejvel docela pěknej sjezdík :(

                A budu se muset naučit zatáčet na kole, protože jsem jel poprvé v životě Utahovák a musel jsem trapně několikrát slízat :-/

                0 0
                • LM  

                  Na zatáčení doporučuju tohle. Je to tam dobře vysvětlené i ukázané co trénovat ;-)

                  0 0
                  • obda  

                    Jel jsi to? Tam jde o úzkou pěšinku s ostrýma zatáčkama v prudším svahu.

                    0 0
                    • chemik_mara  

                      Jel a funguje to i tam;-)

                      0 0
                    • LM  

                      Jel, zatím taky jen jednou. Po navlhlé hlíně s 1,5 mm vysokým vzorkem na zadním kole. Zatáčky mi přišli celkem v pohodě. Půlky jsem měl stažené až v tom nejprudším úseku, kde jsem zjistil, že mi to moc nebrzdí a tak nezbylo než doufat, že to boční špunty udrží :-).

                      btw: o kolik máš širší řidítka na novém kole oproti starému?

                      Já se postupně dopracoval ze 77,5 cm přes cca 75 cm na aktuálních 73,5 cm a je to mnohem obratnější (+menší zátěž na „zlobivé“ rameno). Spolu s tím jsem prodlužoval i představec (40, 50, aktuálně 60 mm).

                      0 0
                      • obda  

                        Včera to bylo suchý a sypalo se to, moje XC pláště na tom moc nedržely (toho Raye vepředu asi brzo vyměním na Nobbyho, boční vedení 00 nic). Rodla 720 místo 660.

                        0 0
                        • LM  

                          Lepši držící přední kolo určitě pomůže. Správná technika jízdy pak ještě víc :-)

                          0 0
                        • Karaya  

                          Ray náhodou drží dost dobře, určitě se vyrovná i tomu Wolfpacku, co vozím teď. Na to bych to vůbec nesváděl ;-)

                          0 0
                          • obda  

                            Nic nesvádím, ostré vracečky na úzké pěšince z kopce jsem neuměl nikdy (což v tom videu výše teda není), nezávisle na kole a plášti ;) A Ray mi teda ve srovnání s Nobbym, kterého jsem vozil na 26", vůbec nedrží. Problém jsou třeba korýtka se šikmými stěnami, ukloněné pěšinky ve svahu nebo jízda v náklonu. Speciálně na sypkém s tvrdším podkladem. Mám 2.25" bezduše na 25mm ráfku (Nobbyho jsem měl ve stejné šíři na 19mm ráfku).

                            0 0
                            • RomanH  

                              Ja neumim zatocit doprava

                              0 0
                              • LM  

                                Jezdíš s levou nohou vepředu?

                                0 0
                                • Excel  

                                  Ty jo, to me nenapadlo.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Pochybuju, že by někdo měnil nohy, bez switchbacku vracečku nedáš. Nebo jak se nadává tomu nadhození zadku.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Endo :)

                                      0 0
                                      • LM  

                                        Endo jsem na Utahováku nikde nepotřeboval :-)

                                        0 0
                                        • obda  

                                          To je fakt, na endo to není :) Nicméně už několikátý z těch „nových“ trailů, které jsou utaženější než by mi bylo milé. Přijde mi, že ty starší tak moc utažené nejsou.

                                          0 0
                                          • LM  

                                            Potrénuj ty věci z videa. Dá se to použít všude, i na úzké utažené pěšince, až to budeš mít trochu v ruce.

                                            Normální zatáčky se pak dají jezdit mnohem rychleji a do utažených se pak s fest naklopeným kolem vejdeš.

                                            0 0
                                            • obda  

                                              S fest naklopeným kolem při mé rychlosti tak akorát spadnu :D Párkrát jsem na sypkém v náklonu slítl a od té doby nemám moc důvěru v pláště, že mne udrží. Nicméně takováto místa jezdím jen výjimečně.

                                              0 0
                                    • JSt  

                                      to je jen na efekt do videa nebo pred cubkama. bezne staci pustit predek, zadek slajfnout a vymest tocku jak komin. jen kdysi v alpach nas za to mistnaci prcali, ze jim to kurvime. coz je bez diskuze, ale kdyz to jinak neumis… O:-)

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Měls někdy něco jinýho než 26"? :)

                                        0 0
                                        • JSt  

                                          jakoze 29 je horsi? :-)

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            To nevím, já měl v dospělosti 26" chvílu (2004) a jezdil jsem s ní po silnici. Kdyby mi tehdy někdo ukázal na co je MTB full, mohl jsem být dnes třeba jinde :) Ale už tehdy atyp :D

                                            0 0
                                      • Paja  

                                        Když to umíš, je to do prudkejch vraceček užitečný, rozhodně to není jen na efekt do videa.

                                        0 0
                                    • Paja  

                                      To záleží jak je ta vracečka prudká.

                                      0 0
                                • RomanH  

                                  Z hlavy na kole netusim, nikdy jsem nad tim nepremyslel, ale mam pocit ze to tak nejak stridam.

                                  Na longboardu pravou, a kdyz jsem si na horach pujcoval od kamosu prkno, tak jsem taky potreboval pravo vepredu.

                                  0 0
                                  • JSt  

                                    na to je dobrej windsurf, kde mas predni nohu podle vetru. ;-)

                                    0 0
                                • Paja  

                                  Jezdím s levou nohou vepředu a líp se mi zatáčí doprava ;-)

                                  0 0
                              • pepek  

                                Tak tam napřed natoč hlavu. Nebo máš ztuhlý krk?

                                0 0
                                • Excel  

                                  Koukam, asi tak ctyri pet zajimavych rad k vyzkouseni. Prostridat nohy podle orientace tocky, prehodit prdel, zaslajfovat prdel, do naklonu, natocit hlavu. Zatim mam odskrtnutou tu natocenou hlavu, kdyz jsem kdys cestou ze Smelcu natocil hlavu doleva na houbarku a pravym ramenem se sundal o borovicu. Sest tejdnu jsem se nemohl ucastnit nazi srazu…i kdybych teda chtel.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Možná su debil, ale střídat nohy ve sjezdu ve stoje je podle mě nesmysl.

                                    0 0
                                    • Paja  

                                      Nejseš, tam, kde jedeš s pedálama stejně vysoko má smysl jet tak jak je pro tebe přirozenější, v zatáčkách (hlavně těch s horším gripem) vnější pedál dolů, čímž jej víc zatížíš a umožní ti to víc naklopit pod sebou kolo.

                                      0 0
                                      • pepek  

                                        Tak a natočit hlavu a dívat se na konec zatáčky. Jinak pojedeš „hranatě“. (Platí i v autě a na mašině.)

                                        0 0
                                    • LM  

                                      Pokud máš několik neklopenejch zatáček hned za sebou, tak buď stihneš prostřídat nohy (vnější dole, nemusí být úplně maximálně dole, většinou stačí když je trochu níž než ta vnitřní), nebo si usteleš :-)

                                      0 0
                            • Karaya  

                              A tlak vozíš jaký? Nemáš to jak beton? Jinak NN není XC plášť, XR3 taky drží líp, ale ani jeden z nich tak nejede :-)

                              0 0
              • obda  

                Tak jsem po roce vjel na Karáska, když se tu o něm tak bavíme. Nad cestou ještě tak 100m ok, a pak konec. Aktuálně se tam opravdu těží – všude poskládáné hromádky kmenů, větve… Nebývá než tlačit (poslední kousek na asfalt kolem harvestoru, který parkuje tak, že zablokoval celou šíři cesty). Asi se budu muset mrknout, jak vypadá ten enduro dojezd a jestli je v mých silách.

                0 0
                • Paja  

                  Enduro je tam až posledních cca 50 metrů, jinak je to v pohodě.

                  0 0
    • Smazaný účet  

      Začíná mi chybět v okolí nějaká hospa se stálým filtr ležákem. Plzeň je drahá, Polica je sladká, Chotěboř též a na Boženku daleko. Asi začnu chodit na Mendlák :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Z. S. Jinačky

      0 0
      • JSt  

        ten ptak ti nejak vybledl. :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Pleška už se taky nějak neopaluje.

          Sokolnica by třebovala ztrestat 100 km a 3 píchačky denně :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Bez hajtry je to taková pohodička, vnímám krajinu…, čas plyne, nic se nemusí řešit…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Je načase si připustit, že mne MTB neučiní nikdy šťastným. Místo užívání si jízdy můj chorý mozek jede neustále v módu, co by se všechno mělo za tisíce vyměnit. Nikdy se nedostanu do stádia, aby mě nesrala údržba, abych byl aspoň 2 sezóny se vším spokojen. Tož tak můj milý deníčku :) Neumíte někdo udělat algoritmus, abych vytáhl všechny svoje posty? Dala by se udělat kronika sinusoid, a lépe pracovat s budoucností.

              0 0
              • Excel  

                Bys mohl dat CTZ pesky, s baglem.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Abych si to zhrnul, moc se to neliší od pův. představy:

                – citlivá vidle 130 namísto 120mm

                – lehčí rám s tlumákem dole (strašně mě se*e, že se to nedá šikovně nadzvednout za těžiště)

                – širší ráfy místo 22,5mm

                – Lunar 52z (případně alternativní kazeta s lepším odstupňováním)

                0 0
                • JSt  

                  narodil ses do spatne doby. neumis zachazet s moznostmi, ktere dnes jsou. mas super kolo a jen hledas mouchy. kolo ma, oproti baraku tu „vyhodu“, ze na to nejlepsi se zmuze kdejaka pica a tak to spekulovani neni uplne nerealny jako sneni o budce za stovky milionu. ;-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Ono šlo od začátku tak „trochu“ o nechtěné dítě, možnosti dostupnosti nebyly. Vlastně jako příznivce slepých uliček jsem to vzal jen díky těm teflonovým pouzdrům, které však na citlivosti chodu nepřidají že :)

                    0 0
                • LM  
                  1. zkoušels Obdovu Rebu jestli ji nemá lépe namazanou a citlivější? :-)
                  2. Si tam dobastli nějaké držátko (když to měl být punk bike:-))

                  Nebo to můžeš chytnout do ruky dole před středem a opřít horní rámovku o bok. V méně náročném přelézání s kolem se dá špička sedla zaháknout za rameno.

                  1. to lze řešit, d) taky

                  Nebo můžeš jezdit na „nové“ silničce od hospody k hospodě a neřešit…

                  Já jsem po 6 letech ladění s MTB teď naprosto spokojen, tak doufám ,že ten (druhej) rám ještě pár let vydrží.

                  0 0
                  • pepek  

                    Ten popruh delší, přes rameno, nastavitelný a bude to dokonalý.

                    0 0
                • RomanH  

                  Kdyz si uvedomim, kolik jsi uz do toho narval (a evidentne to budes zkouset dale), tak si rikam, proc sis neobehnul a nevyzkousel top produkty od firem typu Rocky Mountain, Yeti, Ibis a podobne. Treba by jsi konecne nasel svuj Svaty gral, a tech 250t Kc+ by mozna byla celkove levnejsi cesta.

                  Supr kola jsi uz mel, za me to byl Dura a Gen. Ale kazdej to holt vidi jinak.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    To jsou jen okamžitě neřešené problémy, ta vidla mě sere už 1,5 roku (v servisu byla). Buď kope nebo se moc zanořuje, nic mezi tím.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Tak vidla je to z tohoto pohledu celkem pohoda. Hod ji na bazos a kup si Foxinu, kdyz jsi s ni byl spokojen

                      0 0
                    • LM  

                      Zkoušels na to kopání vidle trochu utáhnout odskok?

                      Nebo to kope tím, že to nebere drobnější nerovnosti? :-)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Na třetím cvaku od zajíca nezobe a na čtvrtým už je ve sjezdu skoro furt zanořená. Ale ještě jsem vlastně nezkoušel tovární doporučení: velký tlak a skoro želva :)

                        0 0
                        • LM  

                          Větší tlak omezí zanoření (větší opora ve zdvihu) ale sníží počáteční citlivost. Zkus, uvidíš.

                          0 0
                  • Paja  

                    Nic takovýho jako paxosvatý grál neexistuje ;)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Existuje: noha nohu míjí, slunce nad hlavou, volný triko, kraťasy, keen sandals, mastercard a nepotřebuji nic navíc :)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Vždyť mně by stačilo odstěhovat se na jižní ostrov velikosti JMK, ale muselo by tam být zásobování CZ hořkým sudovým lagerem :) Akorát nevím, jak bych si na něj vydělal.

                        0 0
                      • Paja  

                        Tak bavíme se o kolech, ale ony i keeny by za pár dnů určitě mohly být keenovatější…

                        0 0
              • Smazaný účet  

                _ _ _

                0 0
                • Smazaný účet  

                  mr.antik to výborně shrnul: Takový kolo mi moc logiku nedává, buď na 120 nějakou lehkou karbonovou raketu se vším všudy, která sice nebude moc fungovat (gumy, tlumení atd…), ale dobře pojede. A nebo polnohodnotný AM/EN kolo od 140mm vejš.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Tvl, budes mit konkretni kolo rad jen podle toho, co Ti o nem kdo rekne ? Kazdej ma jiny preference, jezdi jinak, a jinak si planuje kolo nechat / menit.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      To neřeš, můj problém tkví f tom, že mám čas, ale na kolo se mi vůbec nechce, tak pak nasrané hejtím lidi, bajky…

                      0 0
                      • mastihuba  

                        Obcas si rikam jestli mam ten tvuj spam zapotřebí, ale budu na sebe tvrdej hecnu se a ještě to vydržím. :)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Dobře jsem nejen Brno rozložil což?

                          Stejně mě FB nemine, bez toho se pomalu nedostanu na další sítě: insta, pinterest, tinder…

                          0 0
                          • Paja  

                            Myslím, že si moc fandíš…

                            0 0
                            • mastihuba  

                              Správně. :) Me jen tak nejakej spamer neprekvapi, preci jen už se tu pohybuju 20 let a takovejch jarinu už tady bylo.. :)

                              0 0
                            • Smazaný účet  

                              Furt něco hledám, přitom stačí pořídit chrániče a do zblba trénovat..

                              0 0
                              • Paja  

                                Bude video?

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  To je masakr, kolikrát to jedou juniorky?

                                  0 0
                                  • Motyll  

                                    Tohle jezdí starší žáci na HT.

                                    0 0
                                    • Karaya  

                                      Obecně v mladších kategoriích nemá fulla nebo teleskop skoro nikdo. Na druhou stranu jak jsou děcka menší a kolo relativně vůči nim větší, tak to asi není až tak potřeba.

                                      0 0
                                      • Motyll  

                                        Full souhlas, teleskop má 8 z 10. Už ho taky hledám :)

                                        Moje argumentace, že Kouba a MVDP teleskop nevozí, neprošla.

                                        0 0
                                        • mastihuba  

                                          Tak to už by ti nesezral ani martas :)

                                          0 0
                                        • chemik_mara  

                                          Jakej potrebujes prumer a zdvih? Mam tu ProKoryak (Shimano), kterej uz nevyuziju. Prumer 30,9 mm, zdvih 125 mm, packu si muzes vybrat – spodni nebo vrchni. Uzavrena patrona, pravidelne promazavana, vaklik ma snesitelnej.

                                          0 0
                                        • Karaya  

                                          Já mám zase na prodej BikeYoke Divine SL, 31.6, váha 450g i s páčkou, zdvih 8cm myslím. Já pokukuji po zdvihu 150mm, abych se na Katka trailech cítil bezpečněji :-)

                                          0 0
                                  • Karaya  

                                    po Harrachovu mi to už tak drsné nepřijde. Ty šutry naštěstí dobře drží i mokré a za sucha se už vůbec není čeho bát. Zkus Twins 2 a pak Extrém.

                                    Posílat juniorky v Harrachově do mokrého Tobogánu, to už mi přišlo trochu přes čáru.

                                    Ale jinak dobrý!

                                    0 0
                                    • LM  

                                      Přeschlej a poprášenej Čertík teď taky musí být super :-).

                                      p@X: jeď se „pohoupat“ do korýtka na Houpačky, to je easy.

                                      0 0
                              • Smazaný účet  

                                To je ten pohled, kde jsem se jen podíval a v hlavě mi naskočilo: „Proč si chceš zlomit ruku nebo rám?“ A jel jsem jinudy. Gratuluju, už se podle zdejších vyjádření posouváš, jen teda nevím kam. Závod v Pístovicích jsi už prošvihl. Byl v neděli. Já se zúčastnil. Jen nevím proč, všichni jeli v protisměru. :-)

                                0 0
                              • JSt  

                                navnadil jsi me, jet to nekdy zkusit. ;-)

                                0 0
                                • Motyll  

                                  … a komu (tady) tím prospěješ? :)

                                  0 0
                                • Macik  

                                  No jak tě znám, tak to schválně sfrkneš na fixce, jen abys p@Xe nasral. To od tebe není hezký ;-)

                                  0 0
                                  • JSt  

                                    nekoho nasirat me vubec nenapadlo. je ostuda, ze to jeste nemam projety/projity. doposavad mi to prislo jako picovina, ale patas me navnadil. :-)

                                    0 0
                                • mastihuba  

                                  V překladu, nekterej den jak pojedu z drahy to tama sjedu :)

                                  0 0
                                • Excel  

                                  .

                                  0 0
                              • obda  

                                Já tam snad zajedu, abych ti udělal radost ;) Tady to nevypadá, že by tam bylo moc most k zapíchnutí.

                                0 0
                                • mastihuba  

                                  Na fotkach to nikdy nevypada :)

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Je to jen o rychlosti, aby ses nezarazil o vystouplý šutr a jsou tam všude umělé vysoké schody.

                                    0 0
                                    • mastihuba  

                                      Aby to nebylo jak v novym městě na chirde. Tento tyden máme třetího

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        40 let jezdím úplný hovno, najednou XC znamená rockgardeny, dropy, těžký sjezdy… To, co jezdím se jezdí na grevlech.

                                        0 0
                                        • LM  

                                          Moc to řešíš. Co se jezdí na závodech tě při běžném „mrcasení se po lese“ nemusí zajímat :-)

                                          1 0
    • Smazaný účet  

      Castovatelka Kutrová v DVTV

      Ti dva by mohli natočit 50 odstínů slunce :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Gebrian na vystecu: https://youtu.be/h7w8ahB7dk4

      Jsem to vždycky rychle prolít a stavby moc nevnímal. Je vidět, že video je starší a optimistické, vidím podobný osud jako s okruhem.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tvl. cykloadamita zahltil galerku a mezitím report Báry, já mám dost :DDD

      0 0
    • Jaroslávek  

      Ćlověk je chvíli pryč a 330 příspěvků, z toho 200 Patrik:-) Já su tak šťastné !

      0 0
      • Smazaný účet  

        Omluvám se, jsem celý dny sám a zrušil jsem WA.

        0 0
        • Motyll  

          Zkus TikTok.

          0 0
        • Excel  

          Vidíš, i za kombajny jsi dostal pochvalu, tady z tebe toho filantropa ještě uděláme.

          0 0
        • Jaroslávek  

          Nemusíš se omlouvat, rádi bychom ti pomohli, ale nikdo neví jak:-)

          0 0
        • Smazaný účet  

          Jakožto mlha doporučuji začátečníkům sjezdík z Vranclu od Nekonečna dřev. směrník Lelky, dále trailík kol potoka, někdo to vysekává… prý mě ale čeká 80 schodů…

          0 0
          • LM  

            To chceš jet tudy? Na začátku je tam cedule „Cesta nevhodná pro kočárky“ a na kole si to taky moc neužiješ :-)

            0 0
            • obda  

              Myslím, že na té ceduli psali i o kolech ;) Taky jsem ji zkusil jednou ignorovat.

              0 0
            • Smazaný účet  

              Mně navykládej, že ty dolů nedáváš?

              0 0
              • LM  

                Při prvním (a zároveň posledním) průjezdu jsem všude s kopce jel vedle schodů, ale opakovaně slejzat a nést kolo nahoru do schodů mne neba :-)

                0 0
            • obda  

              Tady je ta cedule :)

              0 0
          • Paja  

            Co jsi ve Vranově vyšredil? ;)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Pošredil jsem 3 Antoníny a přemýšlím jestli jsem neprodělal sars, posl. 14 dní mi u všeho chybí chuť a nechutná mi pivo.

              0 0
          • obda  

            Tak úplně mlha nejseš, ten začátek od Nekonečna jsem jel dnes poprvé, díky tobě. Dal jsi to bez šlápnutí? ;) BTW kolem potoka jsou některé stromy se zelenou tečkou nebezpečně blízko u rodel.

            0 0
            • Polka  

              Můžeš to hodit na mapu, kterej sjezdík má na mysli?

              0 0
              • obda  

                Cca takhle: https://en.mapy.cz/s/popejafete

                Nie je to bohviečo, ale nikdy jsem tam nejel.

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Tam jsou nějaký schody ?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Sjedeš dolů vysekanou cestou, propleteš se kolem potoka mezi stromky s dosypaným trailíkem, přejedeš silnici, lávka přes potok a pak je před Lelkama několik úseků se zánovníma schůdkama nahoru dolů.

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      Vzbudil jsi zvědavost u akademika, u mne též. Budu si tam muset zajet.

                      0 0
                      • Paja  

                        U Vranova ke spousta daleko hezčích pěšin a dokonce tam nemusíš tahat kolo do schodů ;-)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Ale nebudou prosekané, schody jsou až dole na žluté, abych řek pravdu, šel jsem pres ně radostněji než vnímat nefungující Rebu na naučné kořenovce :)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            A to jsem si říkal po milionté, nezapínej BF, dej si aspoň den detoX.

                            Já ji prostě chci! Oranžádu v nejvyšší a nejlehčí verzi :D Klidně na komodu místo porculánovýho jeleňa.

                            0 0
                            • RomanH  

                              A pak uz budes spokojenej, nebo pujde za 50% do Sveta ? ;-)

                              Jako pekna je, coz o to…

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Já bych se potřeboval projet na Pájově a obdírově kole, ale já už s nima nekamoším :)

                                0 0
                              • Polka  

                                Ale hodí se tak ke Genovi.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Naopak, oranž doplňky k šedé byli pův. v plánu :)

                                  0 0
                                  • Polka  

                                    To bude humus.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Věc individuálníhu vkusu, ale oranžová k oranžovýmu rámu se mi nelíbí, líbí se mi mdlé kolo a buch, najednou vidla jako odjinud :)

                                      Klid, Fox začíná někde na 15 a nejvyšší verze o 20 víc, ty levnější se myslím ani oranžový nedělají.

                                      0 0
                                      • Polka  

                                        A to si říkáš grafik…chce se mi zvracet :-)

                                        0 0
                                        • JSt  

                                          o tom, kdo nema vkus mam z vasi debaty celkem jasno. ;-P

                                          0 0
                                        • Jaroslávek  

                                          Já bych brzdil.

                                          0 0
                                          • Polka  

                                            Kdo brzdí, nevyhrává. Tak si to porovnej ty brzdo ;-)

                                            0 0
                                            • JSt  

                                              to leve je sedive navzdory oranzove barve. ;-)

                                              0 0
                                              • Polka  

                                                Co? Ty musíš brát solidní matroš :-)

                                                0 0
                                                • RomanH  

                                                  Cece, ja teda nemam na grafiku vubec zadnej cit, ale to sede mi s tou oranzovou docela jde (jen by to mozna chtelo sladit jeste nejakou drobnost ala sedlova objimka/vahadlo).

                                                  0 0
                                                  • Polka  

                                                    Jo, musel bys ještě něco ladit, aby se ta oranžová ještě někde objevila + kashima i na tlumiči a stejně by to pořád nebylo ono. Na Genovi nic ladit nemusíš a sedí to jak prdel na hrnec.

                                                    0 0
                                                  • Macik  

                                                    Hele každej má jinej vkus, mě se třeba ta oranžová vidla k šedýmu rámu líbí hodně. Tím ale neříkám, že ti to nemusí připadat hnusný ;-)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Jo, kdyby tam bylo ve stejné barvě vahadlo a třeba logo RB, vypadalo by to dobře, nicméně, tím, že ten Gen není celooranžovej, ale půlka dolní rámovky je černá, to tam pasuje výborně.

                                                    0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              K té šedivce to je hnusný. Ale já mám celý kolo hnusný, tak radši jezdím tak, aby bylo tak špinavý, že není vidět. :-)

                                              0 0
                                              • obda  

                                                tak nějak :) Hlavně na kole buď jezdím, nebo ho mám v garáži. Ale netrávím čas díváním se na něj :D

                                                0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Mně se to líbí, kdyby byl kashima i tlumák a sedlovka, rám měl o 0,5 kg míň a měl kvalitní ložiska na 3 sezóny…

                                              0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                Kdyby, kdyby…a vidlu máš zas černou :-)

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Mně už je barva úplně u ******.

                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Pak je to jedno :-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Bike24 mi poslala zpět sedlovku 9point8, komplet píst a těsnění vyměněný. Já chtěl zpět prachy, kdo mi tady co za ni dá? Když jsem nevydržel a objednal samozřejmě úplně zbytečně jinou. Co nákup v MTB, to prostě chyba, stále dokola :)))

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Odstěhuj se k Romanovi, odváděj mu částku za poručnictví, dá Tě pod zámek, internet Ti dá na omezenej denní příděl, BF zakáže úplně, nákupy limitovaný. Chlast a kousek uzenýho jen za odměnu a práci v lese. Prodáš RB rám, přehážeš osazení na HT, to bude poslední co koupíš na delší dobu, a budeš jen jezdit u nich po lesích a přestaneš řešit nesmysly s pružením, nákupy věcí, který nepotřebuješ, srovnávání se zbytečně s hustými endůristy u Vranova a místními závodníky, popřípadě juniory na Anthroposu. Jen jestli Tě Roman bude místo psa chtít a jestli má místo v garáži. :-) Konec pohádky. Roman Tě dom jistě nechce a stejně by Tě to bez řešení a nákupů nesmyslů nebavilo.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    No a navíc je ťuklá, protože k ní nevhodně přibalili ty starý díly, jdu se oběsit.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Brněnský deník: šílenec na Konečňáku napadal lidi a demoloval auta, teleskopem a vidlicí.

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    No vidíš, krásný důvod na výměnu poškozeného zboží, ne?

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    :-)

                                                    Hele, ja (a nejen ja) mu tvrdim/e, ze nejhorsi na hlavu je absolutni volnost a nulove povinnosti. Pro Pate, dokud je mlad a zdrav, idealne celorocne obyvatelna chata, topeni na tuha paliva, nejake zvirectvo ala slepice (kdyz uz nechce chodit do prace – ani takove, kde si fyzicky odmaka cca 8 hodin a nemusi ve snech resit plaminky).

                                                    Pokud neni clovek srovnanej, tak tu volnost proste neda a porad bude neco vymejslet/naku­povat.

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Myslis nejak takhle, jo?

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Too už je na poručníkovi, jak se svěřencem naloží. :-)

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Je zde hodně vtipných jedinců :-))

                                                    0 0
                                            • Jaroslávek  

                                              Není to tak hrozný, ještě bych k té vidli něco oranžovýho přidal asi jak píší ostatní.

                                              0 0
                              • Motyll  

                                Za polovinu po 3 měsících ježdění to od tebe koupím… 

                                0 0
                                • Paja  

                                  Od Romana asi sotva ;)

                                  0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Třeba bude Reba, pepek ti tam dá řidší oil, a pro noumálního čoveka to bude v poho vidla :)

                                  Tisíckrát omýlané, dobrá vidla to bola, dokud měla 2 ventilky.

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    Já nechápu, proč si stěžuješ na Rebu. Nemůžeš přece mít vpředu citlivou lišku a vzadu tupý teflon. Teď to máš pěkně sladěný a vyvážený.

                                    A omílat musíš s měkkým, jinak to nefunguje.

                                    0 0
                                    • LM  

                                      Nemůžeš přece mít vpředu citlivou lišku a vzadu tupý teflon.

                                      Může mít „vysokozdvihový softtail“ :-). Když máš oboje stejně dobře citlivé, tak je to super. Ale trochu méně citlivý tlumič s citlivou vidlicí mi přišel jako lepší kombo než citlivý tlumič s necitlivou vidlicí. Jak přední kolo nedrží, tak jsi v pasti…

                                      0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Ještě dokoupím rám a někomu to tady střelím za polovic. Pak půjdu na směny do skladu nebo na Húskovu, jiná možnost není.

                                      0 0
                          • Paja  

                            Podle ufonovy tabulky by toho mělo být pročištěno dost.

                            0 0
                            • pepek  

                              On taky depka zapomněl napsat, že na tom volejnatým sjezdu je posekaná nejen tráva, ale i maliní a jiný bordel. Zbytek stezky je ale dobrý, dokonce se mi zdá, že jedno obtížný místo zmizelo. Ten nejetelný kaňon je tam ovšem furt.

                              0 0
                          • obda  

                            Jaký schody „dole na žluté“? Tam přece nic není?

                            0 0
                  • obda  

                    Schody jsou vyznačené na tom odkazu, co psal LM

                    0 0
    • Smazaný účet  

      Čtvrtňa: Tonda Bajk má kola cajk

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mohlo by se hodit…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Zpráva včerejšího dne: „herečka/mode­rátorka“ má Izabelu, třeba jí to psychicky srovná.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jak jsem viděl Babónovo Trutnof foto, nemoh jsem jinak, Kociánka bývalý vodojem (trail)… Doporučuji (jak je známo máloco ;)

      0 0
    • Jaroslávek  

      Je to velký OT, nicméně máte na to nějaký názor ? Kdo z těch stran je za Lojzu ?https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/domu-horolezce-pusti-az-zaplatite-svoji-zachranu-navrat-cechu-se-protahuje-174908#dop_ab­_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=

      0 0
      • mastihuba  

        S timhle nefunkcnim odkazem asi ty

        0 0
      • mastihuba  

        Apropo kluci ted asi shani sponzory o stopero. Nezavidenihodne, ale to je život. Jako rozumnou cestu bych videl podporu diplomata a vyrizeni hypoteky.

        0 0
      • RomanH  

        Ze jsou misti borci v Pakosu salamisti je pravda, takze jak tam popizuji Vazira bych tem nasim veril. Ale na druhou stranu je to tak byrokraticka zeme, ze mi je jasne, ze to riskli bez patricneho permitu, kdyz se nedokazali dohodnout. Nakonec z toho bude kompromis, neco da pojistovna, neco sponzori, neco budou muset zacvakat sami, a neco jim Pakistanci odpusti.

        0 0
        • mastihuba  

          Nedokazali dohodnout ctu jako dostatecne dlouho neprolepovali… V tomhle systemu kdy jim tam vozi lidi penize z cely ho sveta je to s jejich povahou nekonecnej kšeft a pak když se nekdo toto pokusi obejit udelaji z toho nalezity divadlo, aby jim takovejch zasahu nepřibývalo. :)

          0 0
          • RomanH  

            Jako jo, ale ber to tak, ze to je jeden z mala jejich prijmu. Ta priroda je tam fakt nadherna, ale zivot tvrdej, tak se nedivim, ze chteji z expedic co nejvice vytriskat. Na rozdil od posranych Indu, co si vyhadas, to plati, a uz se Te dale nesnazi ojebat.

            BTW, v jedne vesnici mezi Skardu a Gilgitem s vyhledem na Rakaposi jsme objedvali, koukali se hore, a zrovna se utrhla lavina. Mam to nekde na kamere, byl to fakt hukot.

            0 0
            • Jaroslávek  

              Pokud se ti netřásla ruka, podíval bych se.

              0 0
              • RomanH  

                Tocil to kamos a zoom mel zapnut, pac primo pod ni jsme samo nesedeli. Zkusim to projit a muzem udelat nejaky spolecny dychanek s promitanim, kalumet, trojboj, vsak to znas ;-)

                0 0
      • JSt  

        sli do toho s tim rizikem a cena je smesna. pred sedmnacti lety kdyz nepojistenej kluk spadl do trhliny v ledovcu a vytahovali ho tri horskosluzbaci bez mechanizace jen na lyzach mu to napocitali v prepoctu na 130 tisic. pro dva dospely chlapy by nemelo byt likvidacni sabnout se vo pul mega…

        0 0
    • mastihuba  

      Varite nekdo z vinnyho octa? Letos vazne uvazuju o jeho výrobě :)

      0 0
      • RomanH  

        Malo cukru ? Letos i u nas bida, svestek / ryngli akorat do tace, hrusky shnily, jabka nabodany, nahnily a padaji driv, nez dozraji. Akundrat ertepli bylo po *****.

        0 0
        • kankrlicek  

          Tady u nás snad úplně opačně. Švestka (opravdu švestka) úplně obalená, povidel bude… Hrušky tedy nemáme, soused se shlídl v jalovci, jablek plno, zatím sbírám jen padané, každé ráno odšťavňuju. Brambor jen tak tak, ale to dávám za vinu zemědělci začátečníkovi. Nestříkal jsem a plíseň sežrala zelený docela brzo.

          0 0
        • mastihuba  

          Tak ty mne sraly nejvic, když to muzu dovezt z práce. :) A s repou je to ještě horsi? Ale vcera sem zabukoval letenky do palmy tak to nesu statečně :)

          0 0
        • obda  

          Ha, tak na zahradě kousek od Šlapek naopak letos švestek dost, krásné, sladké, nečervivé. Včera jsem to sklízel :)

          0 0
          • mastihuba  

            Chceš říct že to jíš? :)

            0 0
            • Motyll  

              Přiznám se, že mi to víc chutná na buchtě nebo v knedlíku než přepálené.

              0 0
            • obda  

              Jo :) Tak to máme za včerejšek knedlíky, táč, sušené a kompoty :)

              0 0
      • Excel  

        To dokaze nahradit pseudoefedrin?

        0 0
    • Smazaný účet  

      To je „nádhera“: https://www.bike-forum.cz/…178mm-travel :)

      0 0
      • pepek  

        Tady máš lepší. Ale nevím, jestli nahradí 180mm.

        0 0
        • Smazaný účet  

          :)

          Myslím, že už nastal čas: https://www.cyklobazar.cz/…t-l-top-stav

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jako pro sebe jsem myslel, abych Tě neurazil.

            0 0
            • pepek  

              ok. Kolik bude stát na jaře?

              0 0
              • Smazaný účet  

                Prodávat S není problém, ale udat Artura, Laufra, Gena, to byl boj.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Kdybych měl na Fatře vláčet o 3 kg těžší kolo, který se nedá pořádně uchopit, asi by mě jeblo.

                  První foto Pája, Jezéďákovy fotky jsou jak do magazínu.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    Manekyni, tahat se s kolem jen kvuli focení, to chce koule :)

                    0 0
                  • RomanH  

                    A predsi sis ho postavil. Srdcar se nezapre.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      DC mohl mít něco lehkýho, ale asi to nefungovalo.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Jinak pokračuji v samomluvě: zde fanaticky megaprotlačované RB mně během letoška úplně zbavilo jakékoli chutě na MTB, zvláště delší tratě.

                        Náhodou jsem teď na bazošu narazil na novou lišku 130mm, byl bych rád, kdyby to byla posl. investice a ukončil bych tohle trápení. Jediné, co jsem dokázal, bylo dát na MTB volej přes kilo, ale v technice se nikdy neposunu, což mě neskutečně užírá.

                        0 0
                        • LM  

                          v technice se nikdy neposunu, což mě neskutečně užírá

                          A zkoušels to cíleně trénovat nebo jet třeba na nějakej (dětskej) „skill camp“?

                          Já jsem se za posledních 6 let posunul dost, něco natrénováno podle internetu a dost mi pomohli kurzy pokročilé jízdy. Mám stále stejné kolo, akorát jsem ho trochu poupgradoval: brzdy, teleskopka, Manitou tlumič+vidlice :-)

                          0 0
                        • JSt  

                          bez prace nejsou kolace.

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          dát na MTB volej přes kilo – Co to znamená? Jako že jsi někde jel na šotce 100 km/h? To je na Guinessovu knihu rekordů. :-)

                          0 0
                          • Polka  

                            Jakože vrazil 100tis. do mtb kola, ale přesto jezdí volej namísto kvalitního terénu, kterýho má po okolí hafo.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              To jsem pochopil, jen pokus o vtip. ;-)

                              Já pořád nechápu tady to rozlišování kvalitní – nekvalitní terén. Jestli není lepší pohled na věc baví – nebaví. Prostě někam jedu. Kde mě to nebaví, tam už znovu nejedu. Ale to se točíme v kruhu. Téma kam a proč se posouvat, i když nucený posouvání leze dotyčnýmu na nervy, už jsme řešili X krát.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Myslel jsem samozřejmě km. 100 jsem nikdy do kola nevrazil, většina byla z bazaru.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Takže jsem to nepochopil, ani 100 km/h rychlost, ani 100k náklady, ale 100 km vzdálenost. Nestává se z Tebe žena? Začínáš mluvit v hádankách. :-)

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Volej je pepkův ustálený termín. Třeba jsem měl být žena, že bych následoval Tínu?

                                    Tahle dnešní debata nemůže dopadnou dobře, odkdy máte v po ráno čas diskutovat?

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Tady nedopadla ještě dobře žádná debata. Vlci si vždycky najdou ovci, která na sebe upozorní, a ta je postupně roztrhána. :-)

                                      0 0
                                    • Polka  

                                      Ty přece potřebuješ pozornost, zájem i lítost ostatních, abys vlastně nebyl sám…tak jsme se se Stringem obětovali :-)

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Od toho snad soc. sítě jsou ne? BF mezi ně taky počítám. Dávno je to bajkerské eMimino.

                                        0 0
                                  • Paja  

                                    Ne, jenom vy s Polkou máte moc bujnou fantazii ;)

                                    0 0
                              • RomanH  

                                Ale tak nejak my vsichni jezdime. Akorat Patas se proste zhlidnul v urcitych videich o tom „spravnem MTB“, prezentuje tu predstavu, ze nic nez tezke traily nema smysl, ale misto treninku akorat resi, proc to nejde.

                                Osobne, pokud by me to tak trapilo, tak bych si zasel na nejaky kurz, cvicit sam podle videii ala LM bych se bohuzel neprinutil. Ale to je marny, Patrik chce resit :-)

                                1 0
                                • Paja  

                                  Záleží na úhlu pohledu, pro běžnou na kole jezdící populaci, která občas zavítá z cyklostezky do lesa, jezdíme všichni vč. Patrika děsný pekla ;)

                                  0 0
                                • obda  

                                  Přesně. Když už vyšetřím čas na kolo, chci se pořádně projet a zvednout si tepy, a ne trénovat techniku :) Podle toho jsem si ostatně vybral i odpovídající kolo. A je mi naprosto jasné, že pokud bych se chtěl někam rychleji posunout, tak bych musel začít alespoň trochu trénovat. Takhle se sice taky posouvám, ale (o dost) pomaleji ;) Nicméně mne to netrápí, kolo mám pro zábavu :)

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Ono hodne udela, kdyz jedes s nekym lepsim (a neujede Ti teda hned na startu). A dalsi vec je, ze na umelych trailech sjedu veci, na ktere bych si ve volne prirode netroufnul – rikam si, ze to bylo postavene a „vymerene“ na kolo, tak to musi jit.

                                    0 0
                                    • LM  

                                      rikam si, ze to bylo postavene a „vymerene“ na kolo, tak to musi jit.

                                      S tímhle přístupem ve vyšší rychlosti a/nebo s odrazem na boulích skončíš v Marihuánským na několika místech v lese mimo trať :-)

                                      1 0
                                      • RomanH  

                                        Toto jsem ani tak nemyslel, spise nejake to pomale poskakovani po balvanech v Rychlebkach a TT

                                        0 0
                                        • Karaya  

                                          No nevím, TT má dost pastí, ale mají tam cedulky, že si to máš nejdříve prohlédnou :-)

                                          0 0
                                          • RomanH  

                                            To bych nesjel nic :-)

                                            0 0
                                            • Karaya  

                                              Třeba tady to chce vědět, kam na tom balvanu máš zatočit. Video dost klame, nevidíš tam a nájezd na něj je nahoru, takže nemůžeš jet úplně pomalu. A musíš to vědět dobře, jinak skončíš moc vpravo jak já a pak si 2 měsíce budeš kurýrovat malíček :D

                                              0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Právě si říkám, že kdo neumí sjíždět velký balvany, trialovat s bajkem, tak tam nemá co hledat a neužije si to.

                                            0 0
                                            • chemik_mara  

                                              Modrý a červený lajny si užiješ určitě. Trialovat neumím a zvládl jsem i lehčí variantu Whistleru, Ptačí perspektiva už byla horší. :-) Já myslím, že je to o pomalinkým zvyšováním skillu. Pokud nechceš jít přímo na kurz, tak určitě pomáhá jezdit, jezdit a zase jezdit. Dám příklad: kdysi tu hodil pepek do kvízovek trail Goatkiller. Jedu se tam mrknout a říkám si, že tohle nikdy nedám. Byl jsem tam takhle asi 5× a pak jednoho dne přemluvil hlavu a sjel to. Teď už tam mám okolo 30 průjezdů, užívám si to a s každým průjezdem jsem si jistější a jistější. Podobně to mám např. s Veveřicí nebo Křížovkou.

                                              0 0
                                  • Karaya  

                                    No a někdo jiný pod pořádným projetím vidí i nějaký pěkný technický sjezd za odměnu po výšlapu hore. A když ti nedostatečná technika brání nějakou pasáž sjet, tak máš tu správnou motivaci pro její trénink.

                                    0 0
                                    • obda  

                                      Jak vidíš výše, ne každej to tak má :D

                                      0 0
                                      • LM  

                                        Teď si vem, že by ti na oblíbené návratové pěšince začaly „vyrůstat“ skoky a postupně ještě „rostly do výšky“. Máš pak dvě možnosti: buď se naučit skákat, nebo začít jezdit jinudy :-)

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          Ještě je třetí možnost…dát do původního stavu a srovnat se zemí ;-)

                                          0 0
                                        • obda  

                                          Jo, to mne už na několik místech dost s.re :-/ V zásadě jsou skoky umělá záležitost, která se na přírodních trailech (čti: pěšinkách původně nepostavených pro kola) moc nevyskytuje. Akorát teď mají někteří pocit, že je musí všude dodělávat, aby mohli skákat jak ti borci na YT… A jak říká Polka, mám občas chuť to rozkopat, zvláště na cestičkách, kde před 15 lety ani nejezdily žádný kola, natož aby tam někdo skákal.

                                          0 0
                                          • Karaya  

                                            Buď to můžeš přetavit v negativní emoce a nadávat, skoky rozkopat, pasti dělat a já nevím k čemu všemu ještě frustrace vede.

                                            Nebo v pozitivní emoce a říct si „super, někdo na kole to, co já nedovedu“, případně "skvělý, teď se můžu začít osmělovat na skocích přímo tam, kde jezdím a nemusím za tím až do Zamilce, Netra, Hády.

                                            Já volím druhou možnost…

                                            PS: Není zač :-)

                                            0 0
                                            • Polka  

                                              Ty to bereš strašně podle sebe, ostatní ani náhodou nemají takovej skill. Já když se někde v prudším sjezdu osmělím rychlostí nebo na skoku, tak to zpravidla zavání solidní držkou no a znovu se rozbít po těch všech úrazech a poslouchat pak ty kecy doma a v hospodě…to fakt nechceš ;-)

                                              0 0
                                              • pepek  

                                                Přesně. A to ty bys ještě srostl, já už asi ne. Karošovi se to mluví, ten když už má spadnout, tak ještě chvilku plachtí.

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Člověk musí jezdit právě tak rychle, aby se rovnou zabil. Pak nemusí řešit zranění. Ale jinak taky na nějaký skoky na cestách nejsem zvědavej. Pokud to nejsou bezpečný muldy ala Mariánský traily nebo Jedovnice. Tam stačí přizpůsobit rychlost a buďto skočím nebo to přejedu, a přitom nespadnu do díry za skokem, nebo do jiné pasti na mamuta ala Skoky trail. Ano, můj problém, není to nic pro mě,tak tam už nejezdím.

                                                  0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                Už skáče i Pišto, Baru a Druell ;)

                                                0 0
                                                • Polka  

                                                  Ti ale mají jiný zdvihy, pláště a hlavně teleskopky.

                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Teleskop 30.9 Ti můžu udat, Emanuel nabízí jen 50%…

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    To jsme už řešili, nevím jaká je aktuální cena, ale taky bych moc nenabídl. Naposledy jsem myslím psal, že bych zkousl něco do 3 litrů. Určitě by mi to hodně pomohlo, ale má to taky samé „past vedle pasti“ bo na to nemám rám a musel bych ho vrtat a kolem středu buhví jak protahovat do celkem nevhodného úhlu pro lanko…no nebudu to dělat :-)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Brand-X

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Minimální váha je 50 kg, to nám ještě 13 kg chybí :)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Tomu moc nerozumim, pac zamacknout to jde v pohode rukou.

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Mám v hledáčku něco takového: https://www.bike24.com/p2378499.html

                                                    0 0
                                                  • Macik  

                                                    Čéče zdvih 75mm jsem měl naposledy na CB Joplin a to už je nějakejch let zpátky. Navíc je to bez páčky. Ale ty asi víš proč to chceš, tak mě neber vážně ;-)

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Nabídl jsem mu 4k bez páčky. Což je cena, za kterou koupím použitelnou KS na B24. Jaká byla pořizovačka je imho jedno :)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Tou aktuální cenou jsem myslel Depkovu prodejní cenu, ne za kolik se dá koupit nová, ale to je jedno.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Ano, když někdo prodává třeba Duratec, prodá ho za normální cenu, nikdo nebere v potaz, že ten rám stojí 2× tolik, a to je ten bordel.

                                                    0 0
                                                  • Macik  

                                                    Když nebudeš spěchat na prodej, tak to za svou cenu prodáš. On se někdo najde. To samý ti řeknu k RB. Jestli ho chceš prodat, tak ho hezky nafoť, hoď na bazar za cenu spíš vyšší, kola nejsou, on to někdo koupí. Spěch tě stojí peníze.

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    čas só love i navopak.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    To je ten bordel.

                                                    To nemyslis vazne, ze ne ? Vzdy je to otazka nabidky / poptavky. A ber v potaz i to, ze plna zaruka na ram se vetsinou vztahuje jen na prvniho majitele, trva do 5 let, a jak hlina rada praska vidis okolo sebe.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Jaká bude hodnota tohoto kola po 2 sezónách? Ano, je to moje vidla :)

                                                    https://www.kubasport.cz/…-c-xt-kit-29

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Maximalne polovicni ?

                                                    To je predsi irelevantni. Bude takova, na jake se dohodnou obe strany.

                                                    Edit : A uvazoval jsi nekdy i o variante, ze si poridis a vytunis neco podle sveho (coz dejme tomu delas), ale pak uz budes menit jen spotrebak ? Proste to budes jezdit do fyzicke / moralni smrti matrose ?

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Z hlediska finančního mi vychází nejlíp koupit něco akčního na Herčíkové a každý rok měnit. S se prodává samo, lidi jsou trubky.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    To možná vychází pokud to kupuješ za ceny pro zaměstnance.

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Jakože koupit něco za 170 a za rok to prodat volítaný za kolik? S bídou za 130? S tím, že na to k čemu to je určený to vlastně ani nesmíš používat abys tomu něco neudělal a nebyl při prodeji bytej? Jakože každej rok tak do kola nasereš min. 40 tyček. Z hlediska finačního to je výhodné jen pro firmu S. Ty by ses měl poohlídnout po operativním leasingu, dyk to pak nemá ani smysl kupovat.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Z hlediska financniho je nejlepsi nejezdit.

                                                    Pokud chces porad stridat nove lepsi kousky, musis holt pocitat s tim, ze na tom budes tratnej.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Nechci už nic! Jdu se zaregistrovat na fórum pap_modelářství.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Takhle to dělával Jura jakožto zaměstnanec Spešlu ze začátku, ale už to taky není tak častý, doba se změnila a muselo mu to lézt do peněz. Teď ale myslím zrovna čeká na novýho Stumpa.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Podobne to maji (meli) kluci v Aspire. Kolo za zvyhodnenou castku, rok si ho nesmel prodat a muselo Te byt na nem obcas videt. Po tom roce to vetsina z nich prodavala bez ztraty. Tento model by mohl vyhovovat i Patrikovi.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Dokud nezačnu noumálně hákovat a mít noumální vztah, nikdy se nemůžu dostat do noumálu. Teď bych se potřeboval zbavit BF, když se zruším, do týdne mám nový účet.

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    „***** nižší…nižší..­.nižší!

                                                    0 0
                                              • mastihuba  

                                                Jenže ty ses nikdy nerozbil na skoku…vyliskal te naves potmě, nebo schodky po pulnoci, myslim ze kdyby ti to karos najel, tak to za nim smele mrsknes :)

                                                0 0
                                              • Jaroslávek  

                                                +1

                                                0 0
                                              • Karaya  

                                                Ne, tak to myšleno nebylo, jenom dělám Obdovi nazorovou oponenturu.

                                                Úrazy mám občas taky a kecy jsem se postupně naučil ignorovat. Konec konců moje tělo komentuje nějak skoro každý a nenaděláš nic 

                                                0 0
                                            • obda  

                                              Hele, to je trochu nepochopení :) Měl bys s náma někdy zajít na pivo ;)

                                              Já mám prostě rád přírodní pěšinky. Ideální je, když po takovejch můžu jet mnohahodinovej výlet, a nemusím moc často opakovat ty samé. Prostě turista. Že je tam občas místo, které (zatím) nedám, mne vůbec netrápí :) Jen mne trochu mrzí, že tyhlety pěšinky mají někteří tendence „vylepšovat“ přidáváním umělých skoků, které tam dřív nebývaly. Nikdy jsem nic nerozkopal ;), a do Zamilce to mám pár minut. Přesto tam vůbec nejezdím, není to můj šálek kávy. Ostatně řádově víc než skoky mne zajímají dropy, které se občas přirozeně vyskytnou :) Ale než bych nějakej jel víckrát po sobě, to radši valím dál.

                                              1 0
                                              • Karaya  

                                                Mohl bych někdy, to máš pravdu. Už jsem vás neviděl ani nepamatuju.

                                                0 0
                                          • Paja  

                                            Tak občas se vyskytují třeba padlý stromy ;)

                                            0 0
                                            • obda  

                                              Máš pravdu, předsedo, to mi nedošlo :) Akorát to už je často na bunnyho ;)

                                              0 0
                                              • Paja  

                                                A na co jiného? Technika skoku s odpalem je skoro stejná.

                                                0 0
    • Smazaný účet  

      Ale už mě to fakt začíná s*át, že o žádné akci nevím (zase T, tanky, hasiči, rakety, mostovky…): https://youtu.be/aQdhkXMh0ms

      0 0
    • Smazaný účet  

      Čočík s Vávrou: Bentley vs. (Tesla): https://youtu.be/M7cqdE13AVA

      0 0
    • LM  

      Decathlonisté, koukali jste do návodu kola nebo do servisní knížky?

      Hmotnostní limit je jen 100 kg (jezdec+kolo+pi­tí/zavazadla). To si můžu vzít na záda maximálně 5 kg batoh…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Asi budeš muset shodit. :-P Já to někde četl, ale s ohledem na mých 80 kg bez výstroje jsem to nemusel řešit. Snad ani po Vánocích se nedostanu k limitu. I kdyby, asi Tě nikdo u reklamace vážit nebude, pokud nebudeš od pohledu jak sud. :-)

        0 0
      • mastihuba  

        marně přemejšlím co všechno nechat doma :D

        0 0
      • obda  

        V pohodě se vlezu do 100 :) Navíc u mýho kola píšou 120 :)

        0 0
        • RomanH  

          To slovo „pohoda“ bych bral opatrne, pac kdyz vezmes nasi prumernou vahu okolo 85 Kg (Karos, Paja a Jirik jsou samo jinde), potencionalni bagl/Camel (3–8 Kg), a vahu kola (12 Kg), tak je to hrana. Nicmene podle me ma daleko vetsi vliv dynamicke zatizeni.

          0 0
          • obda  

            Nevím, koho máš v kategorii „naši průměrnou váhu 85 kg“. Já mám míň, a ty dost možná i víc ;)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Až tě to nadšení z novýho kola přejde, vana je ihned zpět i bez škopků.

              0 0
            • RomanH  

              Jestli se chces hadat o jednotliva kila, klidne si posluz. Krome tri vyse uvedenych se vsichni motame mezi 80–90 Kg, dle obdobi a aktualniho stavu. Pokud sels letos nejak vice do sebe a drzi se o fous pod tou osmdesatkou, cajk.

              0 0
              • Paja  

                Nevím, jestli mi to zařazení do kategorie Karoš má lichotit nebo ne, ale v jeho váhové kategorii (±70kg) sem nebyl nikdy, už celkem dlouho jsem na spodní hranice tvého rozsahu, kolem kterého se „všichni motáme“.

                0 0
                • RomanH  

                  Hlavne mi prijde nesmyslny ten limit 100 Kg. V realu kdyz na to sedne 120 Kg clovek a pojede opatrne po polnacce, tak tomu rozhodne neda takovej zahul, jako nekdo podstatne lehci v poradnem terenu (zde bude mit samo velky vliv i technika dotycneho).

                  0 0
            • Excel  

              Mam 95, takze v prumeru jo.

              0 0
          • JSt  

            a prave pro to bezne dynamicke zatizeni stanovili limit metrak. staticky kolo snese urcite nasobne vic. ;-)

            0 0
    • Smazaný účet  

      Už je pomalu čas domluvit si bydlení v luxus čtvrti s pěkným obslužným okruhem.

      0 0
      • LM  

        To plánují z okruhu udělat parkoviště? Nebo ten bordel přímo pod okny nebude novým obyvatelům vadit? :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Mně je taková kosa na vylepanou palicu při jízdě, že to musím nějak vygómat.

          0 0
        • pepek  

          Ne, obyvatelé se nastěhují a posléze sepíšou petici, že jim vadí hluk. Příkladem je Vranov.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ale s okruhem se už nepočítá, jedině jako vnější obslužná komunikace.

            0 0
            • pepek  

              Je to někde napsaný?

              0 0
              • LM  

                Hospodářské Noviny. Ale zatím mu změnu územního plánu schválit nechtějí.

                0 0
                • pepek  

                  Já myslím, že by tam pasoval fotbalový stadion Zbrojovky pro 40000 diváků. Při fotbale nevzniká žádný hluk ani exhalace.

                  0 0
                  • Motyll  

                    I ta hala s ledem by tam mohla stát…

                    0 0
                  • Excel  

                    Odstavný parkoviště pro lonťáky, vjezd do Brna jen pro rezidenty.

                    edit. Samo s metrem na hlavák.

                    0 0
                    • mastihuba  

                      Konečně smysluplnej navrh. :) Ulevilo by se Jihlavské a dodela se severozapadni brana vcetne přeložení bohunickyho přivaděče. :)

                      0 0
                    • RomanH  

                      Ono by stacilo, kdyby kazdej, kdo muze, delal z domu. Je to Win-Win pro vsechny. V tomto by mozna mel stat trosku tlacit / motivovat firmy, samo dle profesi. V Covidu to taky slo.

                      Ja dneska musel k zubari a kdyz jsem jel od nej kolem osme hodiny do kanclu, prostrilet se krajem mesta nebylo uplne snadny. Tech aut fakt pribylo.

                      0 0
                      • Excel  

                        Zubař by taky mohl dělat z domu, technologie už na to jsou.

                        Dojede autonomní dodávka, ty do ní vlezeš, sedneš do křesla a dálkově řízenej robot už se vo to postará.

                        0 0
                        • pepek  

                          dálkově řízenej robot . Jo, ale nesmíš si splést tu dodávku

                          0 0
                          • Excel  

                            Tak autonomní dodávka instantní kremace bude nastavena tak, že cokoliv pod 50 let nepustí dovnitř, cokoliv do 60 let pustí dovnitř jen po chybném zodpovězení tří elementárních matematických otázek a cokoliv nad 70 let bude dovnitř lákat zmatečnými LED panely na kastli "SLEVA 150%, Rohlíky k nákupu zdarma, Gratulujeme vyhráli jste, vejděte prosím a Covid přichází z USA, chcete vědět víc, vejděte. Sputnik vakcína a podpis od Vladimira Vladimiroviče zdarma.

                            Teda bude jedna vyjímka. Bude jedno rychlovstupní tlačítko pod sloganem. „Zde prodáváme nový celokarbon Hybrid full MTB XC/Enduro, zcela bezúdržbové, s vahou pod 10 kilo, 1 exkluzivní kus v ČR, barva dle Vašeho grafického návrhu bez příplatku, za 49.999,–- Kč.“, milfka na 24 hodin v ceně.

                            0 0
                            • RomanH  

                              R.I.P. Depič

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Hřebíček do rakve zvané XC, při pohledu na váhu a po sadách několika posl. příspěvků jsem musel nasadit Zoloft. Liška na Genovi měla o 0,5 kg míň.

                                0 0
                                • Motyll  

                                  Já do teď nepochopil, proč ses Gena zbavil. Na to tvoje „rovinkování“ by byl násobně lehčí a vhodnější.

                                  1 0
                                  • JSt  

                                    taky se urcite nechovas ve vsech smerech zcela racionalne. jako my vsichni. ;-)

                                    0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Mně by stačil i jeden grevl se dvěma záplety.

                                    Ale chtěl jsem na začátku roku karbonovýho fulla, nic nebylo a já nejsem zvyklý čekat. Vize českýho spešlu bez ložisek mě celkem upoutala. Bogužel od začátku bylo všechno špatně, když jsem objednával u nevhodné osoby, pak ve vánici dojel pro kolo a p. Bartosz mluvil úplně jinak. Už tehdy jsem to zpruzený vezl dom, a začala tunící anabáze, kdy díky dotazům na výměnu tlumáku ze mě Vyskoč s Atillou udělali úplnou pi*u. Následovaly náladové propady, moc se mi na tom jezdit nechtělo, když jsem byl konečně ejchuchu v srpnu, začalo se blbnout se silnicemi, avšak na konci srpence mi totálně přebliklo. Nevidím pro sebe jinou cestu, než to prodat a rozloučit se tak s MTB, které mě stejně posl. pár let i díky YT spíš se*e.

                                    Ano Gen měl zůstat, bez blbnutí s pluskama, s pův. vidlí a bez teleskopu.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Tu poslední větu tu říkalo dost lidí, někdo opakovaně. A pak že je BF k hovnu. :-) Ale jak říká klasik, někdo musí zjistit, že metodou vyfukováním cigaretového kouře do vody zlato nevznikne. Tudy ne, přátelé!

                                      0 0
                                      • Macik  

                                        To jsem mu ani připomínat nechtěl :-)

                                        0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Ale malý úspěch letos mám, dotlačil jsem 2 jedince k supermarketovým laminátům :) Akademik ale napíše, že ne.

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Snad už Ti poslali provizi z prodeje. Mám na té bakelitové plečce lepší výsledky než na hogo fogo RB žebřiňáku, málem BF etalonu. Neboj, až nám ty Trabanty provalí klacek, nebo to někde rupne, víme komu vynadat. :-P

                                          0 0
                                        • obda  

                                          Ne :) Fulla jsem vybíral několik let ;)

                                          0 0
                                    • obda  

                                      já nejsem zvyklý čekat

                                      Problém bych viděl mj. i tady.

                                      0 0
                                      • Excel  

                                        Bych si dovolil nesouhlasit, Pax dokáže čekat mnohem dýl než každej jinej.

                                        0 0
                                • Polka  

                                  Kua tos nemohl koupit už v červencu? Jsem mohl odkoupit tu 120 Rebu a nemusel kupovat funglovku :-(

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Je řízlá na hlavu 120mm bez podložek s ultranízkým hlávkem.

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Ajo vlastně, tak snad ji někdo koupí na dětský kolo :-)

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Gen měl hlavu 10 cm. Ale už teď bez podložek jsem se zdvihem 12 cm rodlama skoro na úrovni sedla, nevím, jak to dělají vysokozdihaři…

                                        0 0
                                        • LM  

                                          Představec v negativu. Co jsem dal o trochu vyšší vidlici, tak mám –17° a na XC se vozí ještě větší úhly…

                                          0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Musíš si pořídit ten hnusnej krpatej kokpit jak má pan elNino Šutr. Jen bacha na zuby. Jak to trochu blbě doskočíš při tom posouvání, tak máš místo zubů větrnej tunel na muchy.

                                          0 0
    • Smazaný účet  

      Skoro stejně akční vídejo, jak to moje: Old man attempts to race Downhill World Cup // Snowshoe 2021

      0 0
    • bagr84  

      Nazdaaaaaaar. Plánujete letos červenou že Žďáru?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Už proběhla mezi dvěma tajnůstkáři a jedním sólistou.

        0 0
      • Jaroslávek  

        Tak se mi zdá, že tu někdo nečte, neví :-) Nějaké závodní úspěchy nevytasíš ?

        0 0
        • bagr84  

          2 deti, spatna kondice, nechut se honit. Nezavodim :)

          0 0
          • Jaroslávek  

            Zapomněl jsi na psa. Vzpomínám jak jsi ve vlaku do ZR právě na ČTZ vykládal jak jsi byl v Práglu kvůli sedlu a posedu vůbec.Tak jsem to myslel v kontextu investice do závodění.

            0 0
            • bagr84  

              Pes uz bohuzel odesel do vecnych lovist.

              Na kolo jsem nezanevrel, porad me to velmi bavi. Akorat s covidem nejak odesla motivace „drit“, kdyz se vlastne zaclo vse rusit. Tak se ted spis vozim.

              Na jare se naskytla moznost a povysil sem silnici na karbon, zaroven mi zacly odchazet kola na bajku, tak ted cerstve par tydnu vozim cinsky zaplety (Nextie) a zatim velka spokojenost.

              Co u tebe noveho?

              0 0
              • Jaroslávek  

                Taky jsem prošel silně Covidem, každý rok je šíleně poznat, roční nájezd tak pětinový oproti minulým rokům, takže žádná sláva. Teď jsem se upnul na poslední silniční stroj na příští rok, rám na míru z Oseku u R., dá-li zdraví budu mít na jezdění daleko více času.

                1 0
      • mastihuba  

        Zdarec. Pro me ses ten vysokej co ztratil nervy asi o 5km dřív než já ještě když trasoval pepino s polkou. :)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Rathaus od zdroje, to je chuťovo_pohárkový orgasmus.

      0 0
      • Motyll  

        Palec hore! Aspoň na něčem se shodneme :)

        0 0
      • obda  

        Můj lokální pivec :)

        0 0
      • Jaroslávek  

        A pak že jsme různí :-)

        0 0
        • mastihuba  

          Důležité je že se vsichni shodnem na tom že regent je lahoda? :P

          0 0
          • Polka  

            Na světě existuje jen jediný pivo…Regent a 3 barvy: černá, červe… :-D

            0 0
          • Paja  

            Rathaus si se Starobrnem určitě nespleteš.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Starobrno, Starobrno…to ještě někdo dobrovolně pije? :-P

              0 0
              • Paja  

                Jo, včera nikoho Kuba pod krkem nedržel ;P

                0 0
              • mastihuba  

                Kazdej vi ze to pro starobrno vaří v treboni :)

                0 0
              • Polka  

                Já teda Regentem myslel opravdu Regent, loni jsem ho na Vysočině pil. Starobrno je už dávno za zenitem, ale někde ho umí natočit celkem dobře :-)

                0 0
              • RomanH  

                Ja si predvcirem dal k obedu Doubravnik a musim opet prohlasit, ze zlate Starobrno.

                0 0
            • mastihuba  

              Podle popisu typově jak Citra jen treba s jinym chmelem?

              0 0
              • Paja  

                Rathaus je spodně kvašený, Citra (jestli myslíš Sivice) svrchně.

                0 0
                • mastihuba  

                  To bych ještě musel vědět jakej je v tom rozdil :) chutovej technickej si prectu na googlu

                  0 0
                  • Paja  

                    Psal jsi typově ;) chuťově je nejlepší to ochutnat.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Je to ležák, ale díky chmelení za studena převážně voňavým emerickým chmelem odrůdy Chinook připomíná spíš svrchňák. Ale kvalita v těch 0,7l lahvích taky trochu kolísá.

                      0 0
              • obda  

                Ani náhodou.

                0 0
              • Excel  

                Zlatá doba kdy byla desina bez etikety a prostě se lilo a nekecalo. ;-)

                Dneska do sebe šoupnu dva kužely Rebela v krámku u Fu-a.

                1 0
                • Smazaný účet  

                  U té kuželky napřímo ti vlastně chybí ten čuchový vjem :)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    Aspon z toho necejti mysinu, jak u většiny specialek :)

                    0 0
                    • obda  

                      Z mé zkušenosti většina pivařů myšinu vůbec neřeší, protože jim nijak zvlášť divná nepřijde. Zato lidi od vína s tím mají problém :)

                      0 0
                      • mastihuba  

                        Ještě aby ne, když je to hrubá vada :)

                        0 0
                      • JSt  

                        hlavne pivari nelejou zadny maloseriovy sracky, ale poctive tam sazi jedno brnecko nebo podobny standardni pivo za druhym. skopky, kerych nejde vyhrotit dvanact opakovane par dnu po sobe pijou enem buzeranti. ;-)

                        1 0
                        • Smazaný účet  

                          Taky když vybliješ 12 Starosraček, tak to není žádná škoda, aspoň Ti je pak dřív dobře, ale lepší pivo si vychutnám a je mi líto ho někde nablit ke sloupu cestou dom. Dneska jsem musel polknout 2 Brna, nic jinýho tam neměli (Popůvky u rybníka) a to druhý už bylo fakt s vypětím. Nechápu, že tam někdo víc než 4 dá. Ale jak tu někdo psal ten žebříček: Žádný pivo, Starobrno, lepší pivo … :-)

                          0 0
                        • RomanH  

                          Hluboka myslenka :-)

                          0 0
                        • obda  

                          Tak „pivařem“ jsem myslel člověka, který pije především pivo :) Ale jo, máš pravdu, ve Starobahnu si na myšinu nevzpomínám. Ale ta u supermarketovejch vín taky nebývá ;)

                          0 0
                          • RomanH  

                            Uz to tu probehlo X-krat. Povazuji se za pivare, ale u toho piva jde o zahnani zizne a X-hodinovej pokec s prateli. A zkus to s nejakou IPA nebo srackami ala Doubravnik. Dovca v Ceske Kanade me naucila, ze 90% je o tom, jak to pivo toci, a tech 10% o tom, jestli mas rad horci nebo sladsi piva. Kozel tam v jedne hospode bylo nejlepsi pivo – zde bych na ne cilene nesel.

                            0 0
                            • obda  

                              Zahnání žízně je jedna věc, tam nechceš žádný velký volty. Ale u pokecu s přáteli klidně budu hodinu ucucávat malou IPU, tam to problém není. Každopádně když je jenom Starobrno, taky to bez problémů přežiju :)

                              0 0
                              • RomanH  

                                Dokazes byt na sebe tvrdej :-)

                                Kazdy mame jiny chute, ale mne to v tomto pripade prijde stejne jako sedet cely vecer u Portskeho.

                                0 0
                                • obda  

                                  I to portské bych zvládl ;) Každý to máme holt trochu jinak :)

                                  0 0
                      • RomanH  

                        Kdysi jsme meli nejakou firemni kalbu zakoncenou v nejakem privatnim sklepe. Borec nam tam daval ochutnavat vina, a kazdy si mel nahlasit flase na vecer. Drtiva vetsina byla citit mysinou, zvolil jsem jednu z nejlevnejsich variant sucheho cerveneho (uz si fakt nepamatuji, co to bylo), a obaval se rana. I pro me jako pivare nic moc chut, vecer jsem se bavil, a rano vztaval s cistou hlavou. Toz i pres mysinu spokojenost.

                        0 0
                        • obda  

                          Rano boli hlava typicky ze siry. No a mysina obvykle vznika pri nedostatku siry, typicky nesirena bila :)

                          0 0
                  • Excel  

                    Nevím co mi včera chybělo, ale ještě tam napadaly tři točení Kozli a jedno malé NIC.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Zbytečná debata, i kdyby jste náhodou šli do štatlu do kvalitní pivnice, stejně to poplivete. On je třeba už rozdíl Poutník na Božence, na Starobrněské a U Svatých (stejný majitel). Až se někdy naučím zvednout mezi 3 – 6 pivem, bude to ráj, ale za 20 let jsem se to nenaučil. Asi by stačilo chodit na devátou místo šestou.

                      0 0
                    • Jaroslávek  

                      Tak tady ti to uklouzlo, soudruhu.

                      0 0
    • Smazaný účet  

      Tyhle propaganja dokumenty žeru: rozvinutý automobilový motorový průmysl r. 51: https://youtu.be/VaE2N6UEhX4

      „Šmajdavá“ zadní kolečka i u Škodárny až do šedesátek.

      Ale tady mají uplatnění: https://youtu.be/pZ_SwXTnxJk?…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Turbokkt na Moraváku: https://youtu.be/-LbRcgHMEYs?…

      0 0
      • pepek  

        Tos měl dát do toho všeobecnýho vlákna vedle. Tam by ti řekli, že autaři jsou kkti a všichni cyglisti byli ok, zejména ten poslední, který navíc mluvil tím pěkným nářečím. (Které je prý úplně nejvíc nejlepší.)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Řidiči i cyklisti jsou kokoti…a chodci, pejskaři, matky s děckama, bruslaři, koloběžkáři…a vůbec, všichni lidé. :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Málem bych zapomněl na obsáhlou skupinu. Motorkáři! Včera stačil jeden přejezd přes Buchlováky autem a byla to kvalitní přehlídka zastuzených pitomců. Čest výjimkám. I s mozkem tam byli, ale bohužel v menšině.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Kontrolní otázka kolik aku 18650 je v e-busu SOR? https://youtu.be/3lHSw3rqfp0?…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Začaly mě zajímat volby: https://brnensky.denik.cz/strany-ps2021/?… :) I když názorově možná patřím spíš k rudočerné odnoži.

      Můžou mně vinaři a ostatní označit za pomatence.

      0 0
    • babicak  

      Odvzdušnění brzd SRAM LEVEL( ty nejlevnější) – máte někdo praktické zkušenosti a sadu na odvzdušnění?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Najeto 30 km. Důvod prodeje je pro mně nevyhovující geometrie kola, což jsem zjistil až bohužel na první delší vyjížďce. Kolo koupeno v Brně 9/2021 :)

      https://www.cyklobazar.cz/…vou-3-000-kc

      0 0
    • Smazaný účet  

      Trilogy

      Střihač to trošku přepálil.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Proč si berou na enduro závody kola a výbavu na XC? Na enduro by měli mít lepší ochranu. Chrániče, páteřák, enduro helmu, a vyšší zdvihy, ne? :-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Indian Pérák: https://youtu.be/5kjLWS11zRk

      Blondýna má smůlu.

      0 0
      • pepek  

        No, tak je to o trochu lepší, jak elektrický autobus a ten kkt ve vlaku. Minimálně jdeš aspoň správným směrem.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Esipak na ten bus mají hasiči školení? 33000 baterek, to je už celkem vysoká pravděpodobnost problému.

          0 0
          • pepek  

            Nemají dost velký kontejner s vodou. Tak asi odborně a urychleně shodit do řeky.

            0 0
              • Polka  

                Chlapci, na auta doporučuju tento NL kanál. Borci to tam ládují co chvíla…a zajímavý nový i starší kousky.

                0 0
                • pepek  

                  Tam ti neřeknou, jak velký to má ten ony display a jakou konektivitu+bez­drátové nabíjení. A deštník ve dveřích taky ne. A škrabku.

                  P@x: zases to po*ral

                  0 0
                  • mastihuba  

                    ty už vybiras karu podle destniku a displaye? Neni na čase se stavit u optometristy? :)

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Já bych nemohl mít auto s tabletem, mně by furt vrtalo hlavou, jestli něco nejde nastavit líp.

                    0 0
                  • Polka  

                    Na display a konektivitu seru, poslouchám motor, vevnitř, v tunelu a koukám na zrychlení a topspeed na Autobahn. Tady jezdí borci ještě umírněně, ale co jsem viděl předháněčku Regera vs. Porsche ve 350 za plnýho provozu…to už bylo dost na hraně.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Koubek je tvůj oblíbenec ne? Teď se všichni motorističtí novináři musí rychle převzdělat, jelikož jim to budou cpát vrchem spodem.

                    0 0
    • Smazaný účet  

      Horis sjíždí Králičák

      Pustím si projektor, větrák do xichtu a budu čuchat hrabanku.

      0 0
      • RomanH  

        A proc nekdy nesednes do vlaku (nebo se s nekym nedomluvis do auta), a nejedes treba na den / dva si to projet v realu. A bika si tam muzes i pujcit, nemusis ani svyho tahat tim vlakem.

        0 0
        • chemik_mara  

          Taky to nechapu. Ted jsem se vratil z Rychleb a nejradeji bych tam zustal minimalne tyden. Klidne i se spanim ve stanu na zakladne. Pojezdit traily, prolozit to prejezdem hor nebo jen tak krajinou na sever…

          0 0
          • Smazaný účet  

            A jaký to je Trancík vs. Bandita?

            0 0
            • chemik_mara  

              Fox lepsi Suntouru (citlivy, sametovy, vyuzivam celej zdvih). Jinak si zvykam na velky kola, vetsi rozvor, sirsi rodla… Ve velkych rychlostech parada, Superflow jedna basen. V pomalych to je horsi, mensi obratnost je znat, musim se s nim trochu szit.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Nevíte, kde maj klasický žárofky skladem?

      0 0
      • LM  

        Skoro všude, ale prodává se to pod novýmy názvy:

        • žárovka odolná otřesům
        • průmyslová žárovka
        • tepelná koule :-)
        0 0
        • RomanH  

          Jj, neni problem je koupit.

          Jen mi teda nesedi ten nazev odolna proti otresum, led vydrzi vice, ne ?

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já teda v Kaufu, Tescu, Okay zatím nepochodil.

            0 0
          • LM  

            Asi jsem to měl napsat takto: „žárovka odolná otřesům/průmyslová žárovka“. Je to tam jen kvůli tomu EU nařízení:

            0 0
    • Excel  

      Inac hazka SLX zacina mit nejisty chod, takze vzhledek k mejm impozantnim skills asi koupim jeste jednu hazku a budu je tocit, se servisovanim v klidu na luzku abych mohl toto ta ***** toho.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Sou tady statě o údržbě brzdy :) Stejně asi nebude k sehnání pod 2 litry.

        0 0
        • Excel  

          Jo, cetl jsem. O penize nejde, jde o ten proces, such, such, hodim za hlavu, nasadim novou a pak v klidu tu starou nekde rozeberu na stole pod lampou bez zbytecnyho stresu, ze kdyz me to bude srat, tak to nemusim hrotit. A budu ji mit nachystanou…jakoze ji pak nasadim az prijde cas a ono to nebude fungovat, vyhodim obe dve pak i kolo a necham si ***** jen festku.

          0 0
      • RomanH  

        No ja se vcera informativne mrknul na Barzo, v Dekaci ho aktualne nikde nemaji, a jinde se cena vysplhala na nesmysl. Ted to s tim asi rok nasyslenym spotrebakem nejak do jara doklepu, ale nejake sprcky budu muset asi poridit.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ani ten Italianbikes na Cyklobazaru nemá?

          String tvrdí, že E-Barzo je úplně stejné.

          Ještě mám jednu se zachovalým dezénem prochcávající.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nemá, včera jsem ho zrovna prohlížel. Ale bral jsem proti všem obchodům v ČR za celkem solidní cenu z BikeInn.

            0 0
        • pepek  

          Kup si Ralfa, je furt nejlepší. Jen ta cena.

          0 0
          • RomanH  

            Novyho RR jsem nemel, ale s tim Barzem jsem byl spokojenej (i s cenou v tom Dekaci). Ono to nejak dopadne, vezmu neco, co v danou chvili bude, s podobnym vzorkem.

            0 0
            • pepek  

              Já jsem ho s obavou nasadil po dlouhé době, bál jsem se neustálých defektů – a nic (ťuk, ťuk) Jede výborně, drží jak sfiň. Je teda za lepší cenu: ±600Kčs (26")

              0 0
              • Polka  

                Kčs? 26"? Cesta do pravěku?

                0 0
                • pepek  

                  Jo, často jezdím po Lenince a napříč přes Hitlerovu dálnici. Mám rohy na rodlech, jeden grip ála ergon+SLX, druhý: gripshift. 9speed, aji se mi to zalíbilo, dobře to funguje na chodce.

                  0 0
            • Smazaný účet  

              Už by někdo mohl jít dělat k velkodistri­butorovi cykloproduktů :)

              0 0
            • novcze  

              já jsem s Mezcalama z Dekáče taky spokojenej, sice ten předek tak nedrží jak Ardent, ale na to moje ježdění to stačí a hlavně ty pneu na asfaltu tak nehučí.

              Sice jsem na zadku už jednou defektil, ale to je chyba Oize a ne Mezcalu, dá se na tom mnohem víc prasit a pak se snadněji prorazí.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Po sebeprezentaci Ječňáka, rozjiždí v magazínu jIrI___ „nezávislé“ testy produktů, se nezdá dělňas od pásu…

      0 0
    • babicak  

      Peklo kolem Brna

      0 0
      • pepek  

        Nebreč, Havlíček Borovský ti určitě slevní známky. 8 let?! Kolik let to stavěli v Chorvatsku až k moři?

        0 0
    • Smazaný účet  

      Sbírání odběratelů není zadarmo: BIKE O'Clock

      0 0
      • Smazaný účet  

        Nepochopím, jak se na fullu z téměř nulové rychlosti může dostat do metrovýho schodu.

        0 0
        • mastihuba  

          Jeden z nejlepších trialistu v republice, co je na tom nepochopitelnyho?

          0 0
        • Motyll  

          Kdybys furt jen nečučel na YT, ale zaplatil si třeba i blbej jeden den v Jedasích s (například) FlowRide, tak se posuneš dál. A nejen v teoretizování naprázdno. A místo Lunaru-u s instruktorem můžeš jezdit tejden.

          Ale tohle tady už zaznělo tolikrát v různých variacích…

          0 0
          • Smazaný účet  

            V životě bych na kurz nešel ve svým věku a nejsem určitě sám.

            0 0
            • Motyll  

              Sám určitě nejseš, ale je i spousta tvých / mých vrstevníků, co by v klidu šla.

              Člověk se učí celý život :)

              0 0
            • novcze  

              na věk bych se nevymlouval, spíš je otázka, jestli to chceš někam posunout i třeba za cenu více pádů… já třeba nemám potřebu někde něco skákat nebo nějaký nesmysly jezdit, protože je pro mě cennější odjezdit celou sezonu bez zranění, abych mohl kvalitně dělat inverzního medvěda co přes léto hubne :))

              0 0
              • mastihuba  

                Jednou jsem asi omylem vyrazil na kolo s mistnima z ceskyho raje a hned po 100m jsem pochopil ze cykloturistika je to spravny zařazení :)

                0 0
    • mastihuba  

      Když už v práci tak at je to hezký :)

      0 0
      • Smazaný účet  

        To rozlitý je co?

        0 0
        • mastihuba  

          Prokopak holka. Na žízeň super. Dalo by se jich polknout deset bez drženi :) matuska kalifonia už je silnější.

          0 0
        • mastihuba  

          Spis me mrzi ze sem vcera lil na golfu Plzně a ve stejne vzdalenosti od ubytka jen na druhou stranu mam stanek s necim co sem nikdy nepil. Cena za sedmičku jak v sivicich za 1,5 PET ale to tak s tim sklem je. Jen mam spatny svedomi ze mi do kufru nevlezla ziletka, mel bych si sednout aspon zadama k silnici. Bud mam maly auto, nebo si to v nem neumim poskladat 

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.