• pepek

??

• pegas  

nechcete se nekdy vybodnout na kolo a jit treba s manzelkama za kulturou, s detma do cukrarny nebo jen tak lenosit?:-)))…jak tak koukam tak kazdej vikend stravenej na kole…Blade uz pomale vic jezdi na kole nez chodi pesky:-)))

• Splinter  

No další příspěvek a zase se ti nebude líbit… Chřibská za dveřma, tak co takle nějakou svižnější vyjížďku? Co Pájo? Jak loni na jaře do Blanska?:)

• Excel  

Koukám na windguru a sluníšo hlásí spíš na apríla, tož nebyla by lepší jako neděle, souzi?

• pepek  

Ne neděle ne, minule jsem si musel v pondělí vzít dovolenou, jak jsem byl mrtvej :-) V neděli budu relaxovat

• Jaroslávek  

Vidíš to ? I nladší soudruzi maj dost sloty, nebo se mi to zdá ? To by mě zajímalo, co by se Bladeovi nelíbilo. Snad něšjaká plochá dráha ?-)

• pepek  

Ále, tak sem si říkal, než to tam zaroste......

• Blade  

No fakt že Pepkův trail? Já z tebe vyrostu :-D

• Jaroslávek  

Ale na Bukárně bude zelená:-)

• Blade  

No já nevim, jak na tom budu o víkendu časově… Spíš bych to viděl na něco rychlýho chrtího… Tož na mě se nevažte, když na to přijde, tak si vás najdu :o)

• Excel  

Tak já v sobotu ne-e, dneska budu odbahňovat bajk, ale v neděli jestli nějaký soudruh chce jet družbu, tak ať dá vědět na nástěnku, jinak si dám chrťo chrťáckej solo švih směr šmelcovna asi, nebo taky ne.

• jonys  

Takže:dneska jsem zvládl fitko,kolo i squash,a právě jsem se vrátil z hospody,což znamená několi věcí:

1. Jsem dobrej :-)
        2. Těžko rozeznávám písměna nqa klávesnici,takže sorry kdyby to nebylo úplně jasný
        3. Zítra bych to viděl na-pioužiji tvůj slovínk-kliďo klidnou vyjížďku směr libovolný,ale jen do 14.00,pak musím být buďtzo na Zahradě nebo v žebálu u Richarda…

4.Kdy a kde?

• Excel  

My sportofci v 0:40 již dávno humidujeme, no a hned za svítání v 11:00 jsem vyrážel aniž bych mrknul na tvoji nabídku, takže soráč :-). Jinak dneska: Česká-Baba-Medlánky-Prigl-po červené k Rýšově studánce-Nový Dvůr-Javůrek-Šmelcovna (kofola bez fidorky!!)-Maršov-červená-zelená-Pejškov-Vohančice-žlutá-Tišnov-Hradčany-modrá-V.Bitýška-po trati-Kuřim-pod Babu-Česká data: Celková vzdálenost: štreka ja swiňa prům. rychlost: pekelný tempo převýšení: jako kráva tepy: maximálka jako jo, průměr ta-ta-ta-ta-TA!! parádní počasí

• jonys  

Sem tě vloni naučil trasu,co?! Musím říct,že že 0:40 jsem cítil formu tak na 210–240km nejlépe přes alpské vrcholy,ale tato se do rána kamsi ztratila,takže jsem si v 10.30 hned po probuzení oddechl,že jsi moji nabídku neakceptoval,spáchal jsem vyprošťovací rituály a udělal jsem si takový lázeňský den :-)

• Excel  

no jo…je to fajná trasa, pokud se člověk potřebuje sundat :-) já ji jel poprvý od tý doby..ale trefil jsem to

• Jaroslávek  

Po pravdě řečeno uvažoval jsem, že bych se k tobě připojil, ale při vzpomínce na Tvou jízdu s s.Polkem mě to rychle přešlo.-)

• Excel  

No jak tak čtu, tak ještě štěstí že jsi se mnou nejel, s tebou bych určitě zrušil nějakej drahej komponent :-)

• Blade  

To sme se zase krásně shodli:o) Takže pokavaď se chce někdo projet (čti zachrtit, vydupat ze sebe duši, vyplivnout plíce, utavit nohy, předplatit si vstupenku na ARO…), tak zítra (bo vlastně už dneska) má jedinečnou možnost. Nevím kdy, nevím kam, nevím kudy.. to já jen tak, kdyby nějaký(á) soudruh(žka) měl(a) zájem..

• pepek  

Běž se s tím vycpat :-)

• Blade  

Na pokraji smrti hladem, na pokraji smrti mrazem, na pokraji smrti vysílením, ale stálo to za to soudruzi. Trasa: Vranov, Adamov(tady mě ztržel Pepek, chlubíce se zdolaným sjezdem), Nový hrad, OlomOUčany, Rudice, Jedovnice(nechápu jak kdo dokázal rozmr*** tu cestu kolem rybníků), Bukovinka, Křtiny, Adamov, Útěchov, Podlesí. A něco málo z dat: 70,34Km, 23,6Km/h, 156 průměrná tepovka, 182 maximální, 30minut nad 170ti tepy.. Zkrátka a dobře, předsevzetí chrtího odpoledne i přes drobná zdržení splněno do puntíku, soudruzi co jeli se mnou určitě neprohloupili :o)

• pepek  

Sem Tě nechtěl zdržovat, měls to říct. A proč ses mě smál, že su hodně oblečenej? :-)

• Blade  

Dyť si byl jak cibula :o)

• pepek  

Ale nebyla mě zima :-) To víš, já furt zastavuju a kochám se. Tak abych neprochladl (jako Ty)

• Blade  

Šak já sem neprochladl :o) Hele, jesi tys pod tou bundou neměl chrániče, když deš na hubu při tom svým skautění ;-)

• pepek  

No neměl, na mou duši. Ten sjezd mně napadl až po tom zklamání na té staré myslivecké. Abych si spravil trochu chuť – a povedlo se.

• Blade  

No sem každopádně rád, že si přišel na to, že ten mysliveckej chodník stojí za prd a že tak došlo na má slova :o)

• pepek  

Nedošlo, za prd stojí až teď, kdy tam vyprchalo moje objevitelské nadšení. Poprvé, když jsem to jel, tak mrholilo, všechno v mlze, bylo to jak North shore. Tomu bys neodolal ani ty. Musím se zeptat ZB, kde jsou ještě jiné utajené chodníčky.

• zbartos  

Nad Myší dírou.

• pepek  

Mapka by nebyla ? Plízz.

• brantec  

tady to mas..

• Běžec  

:-D

• pepek  

Nezlehčuj to, soudruhu, to sou vážný věci, že? Jde totiž o to, kam pojedu příště.

• Blade  

Ti to sluníčko dneska neudělalo dobře, viď? :-DD

• pepek  

To víš, vám chrtům stačí stále stejný kus silnice. Ale my skauti potřebujeme nějakou motivaci, abychom mohli vyjet, že.

• Blade  

Jako motivaci ber vyjetí toho dnešního sjetýho koryta ;-)

• pepek  

To nechám Tobě :-) Abys utrhl alespoň něco. Už toho tady moc není :-)

• pepek  

??

• pepek  

Nešlo by to do té mapky označit, prosím. (nebo aspoň naznačit?)

• zbartos  

212.158.143.149/in­dex.php , tam Oblastní plány rozvoje lesa, v nich zaškrtnout Mapa dopravní, Rastr SMO a v lesích LČR ještě i Rastr LHP LČR (to bohužel není tentokrát náš případ, ale na mapách ŠLP 1:10000 je ten lovecký chodníček myslím i zakreslen). Kreslit Ti to tam nebudu. Udělej si nejdříve pěší prochazku po svazích jižně od ní a sám posoudíš, zda je chodníček vůbec ještě průchodný. Nešel jsem tam už alespoň 7 let a už tenkrát pěkně zarůstal...... Ale jinak jde opět díky strmým nepřístupným svahům o komoru zvěře („poslední útočiště“), takže prosím jen tiše nakouknout a neklepat…

• pepek  

Děkuji, snad se v tom vyznám. Map není nikdy dost :-)

• zbartos  

Ještě jsem zapomněl, že je dobré si zapnout vpravo na liště Výškopis a dočasně povolit automaticky otevíraná okna. Pak po kliknutí na tlačítko „i“ vlevo nahoře a poté na libovolnou cestu, se Ti objeví databáze příslušné cesty. Jde bohužel o cesty odvozní, takže většinou nic pro Tebe, ale na plánování neasfaltových tras v oblastech mimo Brno se to určitě hodí… Fialové čárkované čáry zobrazují úseky, které neopovídají ani odvozní cestě 2L podle normy Lesní dopravní síť, ale na MTB se tam většinou dá projet. Může jít ale i o les, kde se cesta teprve navrhuje – tam samozřejmě žádné pěkné poježdění není… Legenda k ostatním barvám čar znázorňujících lesní odvozní cesty je vpravo dole vedle obrázku knížky… Celý mapový server ÚHÚLu ale zřejmě nepracuje správně, pokud si člověk nanainstaluje odpovídající prg. JAVA.

• gerrard  

Super mapa. Dik za tip a zrovna vcera jsem si v lese pod lhotkama rikal, ze ti lesaci nejake mapy mit musi s tema jejich cestama jinak, ze by se v tom nevyznali :) a nevedeli kterou by meli rozjezdit.

• Loner  

jeden pěknej je odbočkou z frekventované sfaltky Soběšice – Mokrá Hora asi 100 m od horního rozcestí doprava – ne ta první výrazná odbočka – ta vede přes stromy do údolí k nádržím pod Ořešínem. . Jsou tam dvě pěšinky levější se vrací k silnici k pěším důchodům a druhá pravá ( je tam asi pořád souška přes cestu) míří meandry ke spojce nad hájovnou v M.H. Klidně tam v neděli vezmi 20 bikerů ať si od nich odpočnou turisti na Zouvalce.

• pepek  

Tam jsem myslím jel jednou s JarDvo.

• pepek  

Něco exotičtějšího by nebylo? (Já turistom nevadím a vždycky pěkně poděkuju, když uhnou)

• zbartos  

Máš to tam dokreslené tenkou červenou čarou. Z Hradiště ke Svitavě jsou šipky po spádu, protože jsem tam zatím nejel a info je od domorodé zahrádkářky, která nemusí mit správný odhad o tom, co lze na kole sjet.. Sjezd od Pošty Kanice na lesní cestu Valchov jsem navštívil zatím jen pěšky a naposledy před cca 20-ti lety, tak neručím za současný stav. Jednoznačně nejlepší je serpentina (za tvar neručím, kreslím to z hlavy) od Hornku na ŽTZ, ale její začátek (je asi 200 m SV od odbočky ze ŽTZ k Hornku, vyhlídka – BTW odbočka je také žlutá) se snadno přehlédne, tak to zkus třeba najít zespodu ze ŽTZ.

• Karaya  

To u toho Horneku jsou myslim nase „Placaty kameny“, doporucuju. Z Hradiste ke Svitave je to dobry, nejlepsi pasaz zacina na konci loucky nad tunelem takovyma schodama, pak je kousek pekneho kroutiveho singliku, po prekonani trati a vyjezdu po uboci tunelu lze dle libosti opakovat :-)

K Resselove hajence to musim nekdy zkusit..ale doporucuju od Sumbery tou jedinou neoznacenou carkovanou cestou k potoku v Tesnohlidkove udoli. Je to ta prvni pasaz ve videu, kde jsou i „Placaty kameny“.

Dik za dobry odkaz na mapy, kamarad mi ukazoval podobne papirove z oblasti Spanie doliny. Digitalni nejsou, bohuzel se tam prachy urcene na nejaky podobny GIS nekde utopily, neznamo kde, jak uz to tak obcas chodi..

• zbartos  

To u Horneku rozhodně NEJSOU Placatý kameny. Ta vaše ŽTZ je myslím žlutá od líšeňského hřbitova, ta moje vede od Kopanin.....

• pepek  

Máš pravdu, placatý kameny vedou ze zelené k muchově boudě. Ty Kanice (proč pošta?-tj. krycí označení policajtů?) jsem myslím kdysi jel a stálo mě to ráfek. Ta cesta u Hornku vypadá podle vrstevnic zajímavě. Musím zkusit. Dík za inspiraci.

• zbartos  

Pošta Kanice se tomu mezi místními lidmi říkalo (možná tomu tak říkaji pořád), když jsem tam dělal hajného (9/1985–5/1987) a celá stavba se budovala. Důvodem zřejmě bylo to, že se proslýchalo, že tam budou nějaké velmi důležité kabely (Praha – Moskva), že tam pobíhají lide od Spojů atd. Mluvilo se doknce o tajných silech pro rakety, protože se tam hloubily strašně hluboké díry (ve srovnanání s normální budovou)… Každopádně to bylo něco moc důležitého, protože jsem dostal pokyn aby můj podřízený lesní dělník L.A. nepracoval příliš blízko tohoto objektu, protože je „nespolehlivý“. Pan L.A. sloužil totiž před tím bez dovolení prezidenta republiky v U.S. armádě a byl za to po návratu do ČSSR uvězněn (služba v cizí armádě bez povolení prezidenta je myslím u nás trestný čin pořád). Dva tajuplní pánové se dokonce obtěžovali jednoho dne až k nám domů, aby vyzvěděli, jak blízko od budovaného objektu se při práci v lese pan L.A. pohybuje a co všechno může tedy vidět......

• Karaya  

Mas recht, musim se tam teda taky podivat.. :-)

• Santus  

mezi Rudicema a Jedovnicema si jel po silnici? nenasels tam nahodou bundu?

• Splinter  

Nonic tak se sejdem asi na Bukárně kolem 15.00 letního místního času:)

• pepek  

Soudruzi, právě jsem se vrátil z lesa. Vyjižďka byla antichrtího typu a vyznačovala se zejména pepkovinami: 1. pepkův sjezd (zde někdy soudruhy nesprávně označovaný za tzv. Bílovický, stará myslivecká (je to fakt těžká nosička, jacísi aktivisti navíc naházeli větve přes cestu), 3. pepkův sjezd (ze Starého hradu) a soudruzi, pozor! Před tím jsem dal ještě tzv: „nejetelné koryto“ za Vranovem (známé z videa Warner Brothers).

…Já su tak ščasný!.....

• Karaya  

Aha, my jsme si rikali po kom je ten Pepkac tak rozrytej.. :-) Dneska jsme tam byli taky, nechal jsi tam po sobe zretelne stopy, RB by z tebe nemel radost..

• pepek  

Fakt jo? To mě těší soudruzi, to mě těší, ale už tam jezdit nebudu. Je to fakt místy těžká nosička a ten objevitelský elán už je taky pryč. Budu se muset zeptat myslifců, kde mají zase nějaký tajný chodník :-)

• Splinter  

V tom případě nevěřím, že to koryto je ve stejným stavu jako bylo na podzim :-P

• Karaya  

Podivej o co jsi přišel…

• smith22  

No já sem taky právě dorazil ze švihu.Dneska to bylo fakt počasí jak stvořený na kolo.Kdo nejel tak to fakt propásl dneska.Akorát sem blbec nevzal foťák a to zrovna když bylo co fotit,ale to je tak vždycky.

• Splinter  

Tož dneskaj: 74,12 km 20,2 avg 144 avg tep 1101 nastoupano

trasa:Klajda,ko­paniny,bilovi­ce,utechov,vra­nov,pupkuv trail,n.hrad,machuj pomnik,rudice,pro­padani,jedovni­ce,spodem proti meride na bukarnu,po modre na ricky,hadek,je­len,udolim az domuuu..

Bylo to fajn, za společnost vděčím Karayovi, jinak bych jel sám ;(

• pepek  

No že Ty pojedeš můj trailík dobrovolně, to bych nečekal:-) A líbilo, nebo ne?

• Splinter  

no jasně… Jinak bych tam nejel ne?

Jo a ještě důkaz o tom, že někteří si neváhají značit svoji trasu na asfalt sprejem.. Zde Maňas, který si nakreslil u Jednovnic šipku, aby trefil na Bukárnu…

• pepek  

A potkali jste taky tu školku u kříže? To by ZB neměl radost, bo takový houf dětí nadělá toho hluku a bordelu, že?…:-)

• Karaya  

Je to fakt, Manas si to tam poznacil..

• Jaroslávek  

Šmarjá, to musím zejtra najít.

• Blade  

Kde máš omluvenku ke dnešní absenci na Bukárně, ha? ;-)

• Jaroslávek  

Dyť jsem hlásil, že můžu až v neděli. Víš co je okolo baráku furt práce ?

• Jaroslávek  

Tak jsem to hoši viděl na vlastní oči. Nebudeme mi to věřit, ale když jsem tam jel s Pepkem po tě první vyjížďce, tak to tam nebylo a Pepek jel rovně. Pak jsem mu to ale rozmluvil a vrátili jsme se. Takže bych poprosil tu dobrou duši, která to tam označila, aby tam dopsala Pepka.-)

• Karaya  

Mne AVG tep zustal na 144, ale je pravda, ze valnou vetsinu toho fofru v Marianskym nejel, neb byla moc zima.. :-)

• smith22  

Zima?vždyť dneska bylo úplně nádherně.

• Karaya  

Nadherne sice bylo, ale se zimou se to nevylucuje :-) A v Marianskym je zima vzdycky…

• brantec  

Nóó, takže: 117,60 km 22,38 avg 138 avg tep 1041 m nastoupano dle programu cyklotrasy 2.06:-)

trasa: rano rychla, odpoledne pařák jak svina, prijemna spolecnost, Bukarna, trocha blata, ke konci mně tezce doslo, ale letosni dvoutisici km nakonec padl, takze dneska spokojenost:-)

Splinter: zakrouzkovany misto na mape bylo fakt hnusny, zbytek ale v klidu

• Polka  

Toz ja dneska lehce zkoumal na zapade od bydliste – okoli Kamennyho vrchu a Kohoutovic. Misty moc pekna zalezitost ;-)

• Splinter  

Tak sem dneska potkal Maňasa a dopadlo to opět zrušným zadním kolem… Tentokrát ráfek na sra.ku… Takže Maňasu, už tě nechcu ani vidět:-D Už si z toho musím dělat srandu,nebo se zblázním…

Jinak crossride mě dovezl dom i s 22drátama: 79,70km2 24,9avg 149avg tep 840nastoupáno

trasa:udolim hadek,ricky,po modre bukovinka,sibrnkou do jedovnic,po poli k mlynu do RudicE,lesem k olomoucanum,kla­sika n.hrad,adamov,po zlute do babic,po zelene ochoz,pekarna,u­dolim zpet..

• Jaroslávek  

Byls to ty, já Tě v v tý rychlosti (ty dolů 35 já do kopca … taky skoro tak, že a když se to sčítne, je to jako když okolo projedou dva vlaky) poznal. Nejdříve mi to bylo líto, žes nezastavil, ale teď Ti to odpouštím. Ještě, že byl na Bukárně aspoň Blade, na toho mám v posl.době štěstí. Tak jsme u zelené zamáčkli slzu při vzpomínce na ost.kamarády a rozjeli se dom. Dráty na svým kole jsem nepočítal, ale jelo to dobře -).

• Jaroslávek  

P.S. Je vidět, že rozhodně nejezdíš pod své možnosti, ale sponzora bych Ti dělat nechtěl…-) Tak už dost srandy nebo …

• Blade  

Šmarjapanno cos zas dělal???

• pegas  

toz v sobotu jsem pro zapasove vytizeni nevyjel ,ale dnes jen tak nabrnkacku s pritelkyni:-) Nejaka cisla: tep…za hranici normalniho chapani 2 kofoly,1 zluta brca km akorat na zizen.. 42 spolecnych fotek:-))))

• Martula  

Tak dneska časovka na biku na Prígl, chtěla jsem se kuknout alespoň na start závod Brno-Bíteš-Brno, stihla jsem start na minutu přesně. Pak jsem se jela podívat do Veverské Bitýšky, druhou stranou Príglu zase ke startu…chvíli motání po Brnu, Kravák… zde + 1 osoba :) dále směr Baba, průměr klesal… Na Príglu chvíle posezení. A mezi lidmi jsme se propletli kolem řeky. Po cestě bylo jen slyšet píp píp píp…to byl Slouův tepák, vedle mě stále pod prahem:) a já…lítala v obláčcích a udýchaná :)… Jinak trochu dat: 101 km 147 avg tep 1 grena…a dál už raději nic :)

• Bojka1  

Za jakou dobu jsi schopna naje těch 100km. 1.Na biku 2.Na silničce.

• Martula  

Záleží na kopcovitosti,te­rénu, počasí, a taky podle sebe, každý den se necítím ok :) …

*jinak na silničce ±autobus-v kopcích s více cyklisty-tak 4 h
          -rovinky 3 h *na biku- teď v neděli 5 a čtvrt hodiny-čisté jízdy, ale
          +zastávky
          -sama moc nejezdím tak dlouhé štreky
          -třeba Kopřivnický Drtič-kolem 120km po Beskydech-to
          je ale prima akce, kde se kocháme kecáme a tak:)

• Blade  

Tož dnes to bylo fajné. O půl jedné sraz v Soběšicích s Grandebeldem, přes Bílovice na Hády, dolů do Mariánského, dále trasa přesně kopíruje Splinterovi trasu, až do Adamova, odtud do Bílovic, Soběšic a dom. Na Bukárně to bylo jak jinak než fajn, Zelená s Maňasem fakt bodla, tímto považuji jeho včerejší a minulotýdenní absenci za omluvenou :-) Jinak to byl fajn den a dobré vyjetí po té včerejší chrťárně :-) Jediné dnešní zranení mi způsobila lavice na Bukárně, odneslo to koleno, sotva chodim :o) Data: 91,40 Km 22,5 AVS 145 a 187 tepy Příští víkend majó být hice, tak bysme zase mohli spáchat něco většiho..

• slou  

jako 150 a víc? nebo třeba víc piv?

• Polka  

V pripade, ze vic piv, tak bych se precijen pridal :D

• slou  

:)) no ale potom bych teda radši bez bajku … při více pivech se mi daří vcelku úspěšně likvidovat komponenty .. někdy ;)

• Blade  

Já myslel nějakej větší vejlet ve více lidech, né pivní slavnosti :-D

• Bojka1  

Pánové mohl bych se příští víkand prídat k vám.Ovšem teda jestli pojedate více jak 100 kiláků.

• Blade  

Bohužel, stovka není v plánu… Tak snad někdy jindy…

• Martula  

Není?…kdo ví kam se pojede :D někdo ji mít třeba bude:)

• Jaroslávek  

Chrti, supi a jánevímkdoještě všechno jedna havěť .-)

• Excel  

proč se tady furt bavíme o stovce…proč ne dvěstě?

• Martula  

Dobrá:) dvěstě zvládne každý:) dvěsta metrů:)

• Splinter  

Kdy kam?:-)

• Jaroslávek  

Na Hády do lomu ty sadisto. Dneska jsem to omrknul a říkám vám všem otevřeně: buďte rádi, že jste. Jo a taky jsem projel toho slavnýho Šumberu. To je taky věc. Prej postavili jsme pro vás. Upřímně: mamina by v současným stavu lehla v první zatáčce. A pro Polku: žlutá do Mar.údolí projeta. A ještě jsem to vzal po loučce pod Klajdou, kudy zřejmě jezdí do a z práce. Doufal jsem, že ho třeba potkám, ale na druhou stranu může být rád, že se tak nestalo, že ?.-))

• Polka  

Nepotkal, protoze sem jel svuj treninkovej okruh pres Mokrou Horu, Sobesice, Bilovice a Klajdu ;-)

• pepek  

Už máš zdravou ruku? Tak zkus tu Lysou horu :-)

• Polka  

Ruka uz je zdrava daavno, ale ted pro zmenu zlobi pravy koleno – to je furt neco :( No mozna zitra ju zkusim, esi se me bude chtet :-P

• slou  

Trénink? … No hmmm za chvíli to tady bude samej trénovanej chrt :))

• Jaroslávek  

Ten já jezdím obráceně z Líšně.

• Jaroslávek  

Kruci, tohle řazení mě jednou přivede na ARO.

• Lišák  
                        :-) Vždyť to máš dobře. Odpovídal jsi přece na:

Polka (03.04.2007 22:02:32) 89.102.28.xxx 8×> Brno, sobota 31.3 (^ odpověď na 7× ^)

Nepotkal, protoze sem jel svuj treninkovej okruh pres Mokrou Horu, Sobesice, Bilovice a Klajdu ;-)

Nebo ne?

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse