• pepek

Tož sódruzi, měli bysme oslavit ten Vítězný únor nějakým výletem, že? Soudruh Polka schválil tuto následující trasu:

Pojedem nějak do Babic (asi po asfaltu od nádraží), z babic NOVÝM PEPKOVÝM SJEZDEM dolů, kosek po cestě a pak podle červené čáry k sedmi dubům (slabčáci si tam vydechnou, orlíci jedou na Sašovku), od sedmi dubů no name sjezdem k modré značce směr Býčí skála (dyž tam bude blato tak po cestě), od Býčí skály znovu po modré k jeskyňce, před jeskyňkou odbočka na Pepkovu vyhlídku nad Býčí skálou :-), no a pak už nějak do té Bukovinky, no. Očekává se iniciativa v podobě stanovení začátku a konce trasy, v žádném případě se nemění 2 hlavní fičury: Pepkův sjezd č3 a Pepkova vyhlídka, jinak si jeďte, jak každý soudruh chce.

• JSt  

treba mi to vyjde na cely den ;-)

• Polka  

No a vzhledem k tomu, ze se potrebujem dostat do Babic, tak navrhuju pro zmenu scuka na Klajde z nasledujicich duvodu:

1. abysme furt nejezdili tim udolim kolem reky
      2. muzem jet podel silnice do Ochoza a pak po zelene do Babic
      3. mam to nejbliz ;-)
      • Blade  
        1. Blade to bude mít dál na sraz, bude víc unavenej a nebude tolik chrtit.

Rozumím tomu správně? ;-)

• pepek  

No ale my z města :-) tu Klajdu nevyjedem. Dejme si teda sraz v Babicích pod těma drátama. Kopců bude ještě dost a dost.

• Karaya  

Velmi spravne, souhlasim, muzeme treb cestou dat i sjezd k hajence (Obranske hradisko) anebo sjezd „Sumberak“ :-)

• slou  

NO ještě na sobotu asi nic nemám, ale budu si muset kupiť dajaké obutí na bajka … myslím HT :) tož uvidím …

• slou  

:) Tak vám to tu trošku zaprasím :)

Racing Ralpf, už má dost.

Je ojetý, jako kost.

Kost bez masa myšlená, a ne děva smyšlená :)

vyměním si gumu, a uberu umu… ;)

V pilotáži bajka s novou gumou … bajka.

Na pohodu, zítra…dnes bude mi zas patřit les.

Třeba bude v sobotu fajn a pojedu.

• Splinter  

Jedu, ještě si dobře rozmyslím na čem… Sraz/trasa jsou mi fuk:)

• Polka  

Na oslovi? :-D

• Splinter  

Kurník, začínám ztrácet přehled… Sup, vlaštovky, osel s rohama…:-D

• Johny5 OSHA  

hoj, sem se dival na tvyho supa, bratr by rad nejakou podobnou raketu. libi se mu 930D ale je dost mastna, 920D se zda super me a potom se jeste dival po 4000D meride..je tam reba SL tak ted nevi co s tim a kolik do toho vrazit. takze doprucil bys spis 920/930? dik

• Splinter  

920/930 je ten samej rám.. Jestli máš dotazy tak na mail. Ať se tendle thread týká vyjížďky…

• Johny5 OSHA  

jak moc je ta vyjizdka verejna? mate nejakou volnou stopu?

• mastihuba  

vám to tu trochu zasviním

www.lehkanoha.cz/

• mastihuba  

jinak ne kudy, ale kdy? :)

• Polka  

Nazvy skupin jako „Lehka noha“, „Treti zuby“, „Pivosaurus“ nebo „Kohout plasi smrt“ me fakt dostavaj :-D

• Splinter  

Kdybys radši vytáhl Ferdu a jel s náma…

• mastihuba  

ferda je na léčení „Stuck down“ nějak se mi rozpadá vozovej park. včera sem tlačil od podolí kvuli zpuchřelýmu plášti, pak jsem si užil štelování cantilevrů a dyž semdofukoval přední kolo tak mi prdnul probržděnej ráfek.

• mastihuba  

s váma vyrazim až bude aspoň předpoklad že najdu čerstvý stopy. :)

• rock  
      1. Jak moc je výlet veřejný :-) ?
      2. „Pepkův sjezd“ … takové a podobné sousloví ve mně budí respekt, je šance, že i bikově-technický negramota pojede alespoň část na kole, nebo mám spíš čekat pěší turistiku ?
      • Splinter  
        1. nečekaně veřejnej je:)
        2. pokud seš na tom technicky přes 4Ma tak se projedeš…
        • Johny5 OSHA  

to 4Ma je pro me nerozlustitel­ny…prosim porad x8)

• Splinter  

Nová jednotka SI // Pro posouzení náročnosti tohoto a jiných úseků, jsem cestou domů stanovil jednotku bikové obtížnosti: 1 Martjula (Ma) Přitom jedna Ma se rovná bikovým schopnostem Marťuly. V sobotu se totiž projevilo, že Martjula je jednotka velmi stálá, stabilní i v různých tepel. podmínkách. Dá se velmi těžko ovlivnit i spojeným úsilím 15-ti bikerů. Proto je pro tento účel velmi vhodná. Jinak www.bike-forum.cz/…7/forum.html#…

• Johny5 OSHA  

no to bude vrazda jestli jsem to povhopil, sakra, aja-jaj

• rock  

Aha, už mám měřítko: 3Ma … To jsem tedy nedal, kombinace skal, prudké zatáčky a železné traverzy mě dostala No co se dá dělat, přinejhorším si natluču kokos …

• pepek  

V pohodě, už jsem tady psal, že tento sjezdík má Ma:0,9 – 1,1 a závěr má Ma3, ale to je jenom 5 metrů. Je to vlastně téměř turistika pro rodinky s dětmi :-)

• jonys  

Já bych si dovolil tu oslavu ještě trochu vylepšit.Takové mylníky se přeci mají slavit zásadně prací,že!Takže pro vás,zejména pro ty soudruhy,kteří tady remcají,že to mají do Babic daleko,navrhuji přijet tak na 8.30 do Tišnova,pomůžete mi tam na baráku udělat novej strop-kupředu,levá!-něco jako soudruzi rekreanti v Dovolené s Andělem,jsem myslel…No a když všichni přiložíme ruku k dílu(já to budu třeba zajišťovat organizačně,že),tak tam už nebudu muset v neděli a za odměnu s váma pojedu na vyjížďku!Co vy na to?! …no zkusil jsem to,no :-)

• Johny5 OSHA  

a nebude 8,30 moc pozde?

• jonys  

Tak,je fakt,že pro některé soudruhy by se mohl začátek stanovit tak,aby mohli přijet rovnou z prasečáku…:-) Otázkou je ale potom míra jejich pracovního příspěvku…

• Excel  

No já se předběžně registruji. Esivá ráno nebude vyloženě humusně tak přijedu. Do Babic z Vranova..to je furt po žlutý, že?

• Loner  

Chcete li další výživný sjezd do zápasníku, tak když budete stoupat od silnice k Jantarové stezce hned v první pravotočivé zatáčce je sešup dolů na parkoviště. Nad zatáčkou je taky cosi pro motorkáře, ale to neznám. Přeju pěkné svezení všem.

• pepek  

Já jsem to viděl vždy jenom ze spodu, ale zvrchu jsem to nenašel. V letě je to zarostlý. Myslíš ten hřbet, který končí na tom plácku za mostem , že?

• pepek  

Toto je ono ?

• Jaroslávek  

Ty jedeš v kolik, a z domu ?

• pepek  

Já zkusím dojet do Babic zbaběle po turistické cestě kolem řeky a pak asfaltkou od nádraží do Babic. Myslím, že by mělo stačit vyjet v 9.20 (od Lužánek)

• Jaroslávek  

9.2o křižovatka Boby-Lužánky ?

• pepek  

Tak jo.

• pepek  

Tak jak jsi dopadl ? Byly i stehy? a kolik?

• jonys  

Ty vole!Tak koukám,že celodenní poskakování na rozlámanejch štaflích bylo proti vaší vyjížďce,co se bezpečnosti týká,vcelku selanka…

• Jaroslávek  

Děkuji za optání, doteď se mi o tom nechtělo moc mluvit, ale už to jde. Dva stehy to spravily, ale jsem v ksichtu dodrápaný jak od koček a oko mám oteklý. Dneska sem se aspoň vyspal, protože tu první noc jsem byl ňákej rozlámanej, přece jenom to byl dost tvrdý dopad.Ale říkám už je to lepší. Navíc jak teď napad ten sníh, tak mě to ani nebolí, že nejezdím.

• Martula  

No ještě, že tak..my se tu strachujem…!

• Karaya  

Dobře, že jsi v pořádku, jsem si říkal, že asi budou nějaké stehy..

• Jaroslávek  

Jak mě furt kapala potvora krev, tak by jste vystopovali až dom. Jó, a básničky si vyprošuju, přece jen všeho s mírou. A ještě jedno předsevzetí: příště pojedu za Marťulou, ta má aspoň pud sebezáchovy. Jinak Marťule děkuji za projevenou starost. Když řekla „Sedni si“ , jo ty ženský to mají v sobě zakodovaný, ty mateřský pudy:-)

• JSt  

uff. konecne jsi napsal ;-)

• Jaroslávek  

Já měl fakt „blbou“ náladu. Ale už to jde.

• jonys  

Jasan!Ber to z té lepší stránky!Zranění-než se vdáš-zmizí,ale „nesmrtelnost“ a image drsňáka ti zůstane…Já tam nebyl,pamatuju si tě ale z minula a teď už budu vědět,kdo je skutečnou ikonou hesla „kdo brzdí,prohrává“ :-) Když jsem se jednou zakousl na hokeji do manťáku a odnášeli mě s otřesem mozku,rozsekanou nadočnicí a bez předních zubů,měl jsem 14 dní pauzu a pak mi borec co tam nebyl povídá v šatně:„Ty vole,minule se tady prej nějakej maník drsně rostřelil.Prej Čajka hadra…!“ :-)

• Excel  

Přeji rychlou rekonvalescenci a doufám, že tě s náma příště pustí.

• Jaroslávek  

Čoveče, celou cestu dom jsem si říkal: To je v pytli, drahá mě už jen dorazí a kolo vodveze do sběrnýho dvora. Ale nebylo tomu tak. Já porád každýmu tvrdím, že jsem si vzal anděla ))

• pepek  

Fakt nic neřekla? Světice !

• Jaroslávek  

Někdy ti povykládám, co už všechno se mnou zažila.

• pepek  

Příště musíš jet zase, sestřelený piloty nacpali taky hned nazpátek do stihačky :-)

• Polka  

:-DDD Tak to uz je na me moc.

• Jaroslávek  

Vracíš mi optimismus do žil, Splinťa mi taky cestou zpátky říkal: Ty vole, buď rád, žes to neviděl zezadu. ))

• JSt  

:DDD ty tvy valky maji fakt hloubku…

• Jaroslávek  

Možná by měl ještě Pepek stanovit stupnici „Maňasovy sjezdařský blbosti“.)

• JSt  

ale prosim, te. stejne by to neslo, pac by se zkratka Ma kryla jiz s etablovanou jednotkou martjula [Ma], ň pouzit nelze, takze Mn a to je pro zmenu mangan, taky nic. Ms je majkrosoft, to by zavanelo softwarovym piratstvim. takze tak.

• Johny5 OSHA  

tak tak z5 na kolo, jinak radost ze jsi nazivu, pac to vypadalo, ze jsi snad ani nedorazil z5 a zustal nekde lezet.

• rock  

Jsem rád, že jsi celej. Tvoje fotky sem dávat nebudu, ale jestli chceš vzpomínku do alba, můžu Ti to poslat rovnou na mail …

• Loner  

jo, ale to čárkovaný je dlouhý a končí to… no fuj fuj.

• pepek  

Tož možeme to zkusit, až to zaroste, už to nepude.

• pepek  

Zespodu dobrý, ale zhora se nám to zdálo být příliš turistický, tak jsme nechtěli zbytečně ztratit výšku.

• rock  

Startuje někdo od Klajdovky (viz Polkův návrh) ? Kdo a kdy ?

• Johny5 OSHA  

takze v kolik a kde (presneji) bude sraz?

• Excel  

A v kolik v Babicích?

• Jaroslávek  

A fotograf se smyslem pro barevný detaily jede ? Taky sleduju jak soudruzi centralisti z matičky měst do toho února jdou taky prsama :-)

• Excel  

No nic..zas vím houno, takže dávám návrh: 10:30 sraz v Babicích pro neklajdovkáře, klajdovkáři si čas upravěj podle babičářů. Enem neznám Babice, dojedu do nich po té žluté z Adamova.

• Paja  

Vedet kam a kdy, bych i prijel:oP kdybyste se nahodou rozhodli, kde sjedete s toho hrebene od Klajdovky a v kolik tam asi budete, pockal bych tam na vas, po ranu se mi asi hned do krpalu chtit nebude:o)

• zbartos  

Když už pojedete od Sedmi dubů no name sjezdem „Pod dráty“ k modré, vezměte s sebou nějakou malou pilku a pracovní rukavice a trošku to tam pročistěte. Jezdím tamtudy často na chatu do Blanska a minule jsem tam půl hodiny odhazoval větve a kmínky z cesty. Ještě tam dost různých překážek zůstalo (větší kameny, nějaké dříví), tak ať mám příště čistou cest..... Díky.

• Splinter  

Sraz pro Klajdovkáře v 9.30 na Klajdě

• Blade  

Tož opět to bylo dobré :) Ztráty nějáké byly…:( Několik faktů: 61Km, průměr 21,1Km/h, průměrná tepovka 159, z toho 45 minut nad 170ti tepy (což ovšem není směrodatné, vzhledem k faktu, že i v hospodě sem měl 110 :-D ) A 30Km domů sem proletěl za hodinku :-P

• pepek  

Člověče, kde ty průměry bereš? Máš dobře nastavený tachometr? To bys musel z té Bikovinky (pěkné, že?) jet v závěsu za náklaďákem.

• Blade  

Náhodou.. Já ještě celou cestu rozrážel vzduch Excelovi ;-)

• Excel  

ja ja…mládí vpřed, já byl už úplně f pr… tak sem se nechal vést, díky :-)

• pepek  

Trochu těch foteček sem, prosím.

• pepek  

A ještě váhající sebevrah

• Blade  

No ještě že sem neskočil… Ta palačinka za to stála :-P

• pepek  

A taky kdo by uklízel toho artura z té skály,že?

• Blade  

Ten by tam na mě ještě počkal.. Všichni sme viděli, že Artury se nekradou :-D

• Splinter  

Kdybys jel dřív tak sis moh vzít Supa málem:(

• Johny5 OSHA  

jak ze jsi dopad? je to srovnany?

• Splinter  

Dopad sem takle: převodník v popelnici, ohlá patka přehazky, možná střelená aji přehazka, zadní kolo lítá po celým obvodu cca 0,5cm…

Na první vyjížďku paráda…

• Johny5 OSHA  

tak ohlou patku mam mozna taky ale radsi se uz ted na to koukat nepudu, jinak sem rad ze jsem doma…pac jste pekni ryhlici…to jsem si teda dal do tela..tak na tyden na to nevlezu

• Karaya  

Ty brdo, uprimna soustrast teda.. Ale co kola vycentrujes, patku srovnaj v servisu a prevodnik maj zalevno v Bikezonu.

• JSt  

opet to bylo fajn (az na ten cerny bod…). povedlo se mi sjet i to, co jsem driv zbabele schazel. vyvrcholeni v bukovince taky dobre ;-). pepku, kdyz jsem byl sobulich, tak si rikam, ze tech pepkovin jeste nemam dost. tak jsem si dal na zaver ten sjezdik do zamilca. ale oproti letu, kdy to bylo cely v prachu a nedalo se dotknout brzdy, aniz bys sel do smyku to byla detska hra. tak 0.5Ma, a to jeste pridavam…

• Johny5 OSHA  

tak vam vsem dekuji za krasne prozity den, bylo to super jen doufam ze sem jako naprosta brzda nikoho nenasr*l. totiz tak pekne sem se uz dlouho nestrhal a to nechci videt zitra to vstavani x8)

• Polka  

Toz su docela rad soudruzi, ze sem dneska nejel s vama ;-) Zato jsem se ted vratil z nocniho bikingu. No parada, az na jeden polet pres rodla ve sjezdu k Hadku. Ty schovany diry pod listim jsou svine :-D

A Pepku, hod sem pls nakou mapu jak se dostat na tu tvou vyhlidku. Zitra se tam chcu project s panem Splinterem. Dikes.

• pepek  

Tož tady to je

• pepek  

Ještě upozornění: v polovině té červené čáry je odbočka šikmo doleva, ta vede přímo nad Býčí skálu (taky dobrá), ta naše ale vede rovně, cestou, zapadanou hustě listím. Na konci je ohniště. Dále to někam pokračuje – možnost dalšího průzkumu:-) Zítra možná napadne sníh, tak to bude dost o technice jízdy :-)

• Polka  

Jezis, co zas strastis se snehem, ty…rosnicko :-) Tak Byci skala se asi odklada a bude udoli Bobravy. Ale i tak dik za mapku.

• pepek  

Sem se mrknul na windguru, no. Troška sněhu ve čtyři ráno. Co chceš zažít na Bobravě?

• Polka  

Ale mam takovy oblibeny 100km kolecko kolem Brna ;-)

• RomanH  

Bobrava je nahododu pekne udoli, do kterem se da najit spoustu sjezdiku.

WindGuru uz neverim; kdybych Te neposlechl, uz jsem mohl mit nahozeny vrsek domku :-)

• pepek  

Já jsem o žádným domku nemluvil …?

• RomanH  

Jojo, minulej vikend. Ale to je jedno, musim uznat, ze tentokrat jsi mel pravdu.

• JSt  

presne, jak rika pepek. tam to propalis s 30kph avg a hotove. navic se tam da predpokladat blato…

• Polka  

30kph je presne to co zrovna potrebuju ;-) A zmenu prostredi.

• slou  

Tož pěkné to dnes bylo. Cosi těch dat z toho nahoru-dolů výletu :) délka 80.2 km, průměr 17 km/h, průměr tep 139 …

Pepkův sjezdík byl krom toho startu pěkný … zvláště ten konec. Býčí skála taky fajn :) Na Bukovinku jsem to domotal na rezervu … ale 11-ti stupňový multivitamínový nápoj a polívka doplnily energii … zazátkováno palačinkou :) Bych řekl, že fajné.

• Běžec  

Tak jsem se dneska po kratší absenci lognul na BF a napřed jsem litoval, že jsem nejel…ale jak jsem pak četl ty průměry a tak, tak mě ta lítost celkem i přešla. :-) Aby nebylo to hledání nových sjezdíků jenom na p. Pepkovi, tak jsem dnes taky chtěl prozkoumat jednu na mapě zajímavě vypadající cestu, ovšem v reálu jsem ji jaksi nenašel. Otázka tedy zní – byli jste někdo někdy u památníku Ferdinanda Fiscaliho? A jestli ano, vede kolem něj cesta? A jestli ano, je sjízdná na (XC) kole? Jo a opět jsem se krapet rozčílil z lesáckými traktory zdemolovaných trailů – konkrétně začátek sjezdu z Babic po žluté na Býčinu a červené S.K. Neumanna od arboreta k Bílovicím (kde jsem se mimochodem na konci na těch schodech krapet vysekal…že tam bývávaly starší a jednodušší? Nejel jsem tama tak 2 roky), jet se to dá, ale, požitek z bikingu v přírodě nic moc. :-(

• pepek  

Z průměrů si nic nedělej: ty nejvyšší tady generuje Blade nějakým podivným způsobem :-), ty realističtější jsou dané tím, že se neustále zastavuje,debatuje a čeká. Kdyby se započítaly i zastávky, tak je to pod: 10 km/h. U toho památníku snad ani cesta zakreslená není a pokud jsi myslel tu svážnici, tak to je IMHO i na DHáčko moc prudký

• Blade  

Tož páni fotografové, nějaká další fotečka by nebyla? ;-)

• Splinter  

No dnešek (neděle) stál za to.. Zimák jede taky dobře.. :)

•  jarek1  

Díky že jste staříka nezahnali, motivující svezení a následné posezení na pivku nemělo chybu.

• Excel  

Fotil ještě Rock…ale ten je, zatím, nezvěstný…Maňas, kurňa, dej vědět jestli jsi OK.

• Paja  

Foto

• Paja  

Foto

• grafik  

to neznamy v cervene bunde: kde jsi sehnal tu retro bundu adidas ? diky :)

• JSt  

nebudes mi to verit, ale po babicce :D

• Blade  

To je krásný, jak dokáže člověk vyjít s málem… Já mám drahou bundu, odpruženou vidlu, někdo má šusťák po babičce a 2cm zdvihu při podhuštěnejch pláštích… :o)

• Polka  

Te sem si uz vsiml driv, muj tata ma tu stejnou ale v modrym, driv sem ju obcas nosival, ale ted bych se v tom v tu ranu zaparil :-))

• Paja  

Z pepkovy vyhlidky

• Paja  

A jeste na druhou stranu.

• Paja  

Karambol pod Babicema vypadal opravdu hruzostrasne, nastesti jsem ubrzdil a valnou hromadu nezvetsil, timto preji Maňasovi brzke uzdraveni a Supovi brzke zprovozneni.

• rock  

Na Pepkově vyhlídce

• Splinter  

Tak aktuální zprávy ze špitálu:) Zadní kolo už zase tvoří kruh:) Převodník bude taky.. Ale Supa vytáhnu až schovám zimáka…

• JSt  

nerikal jsem, ze to bude brzo ok ;-). jinak si myslim, ze to nevydrzis, na supicovi nevyjet >:-)

• Johny5 OSHA  

nenasla by se ta fotka (nevim kdo ji fotil) jak jsem sjizdel nejakej ten breh? pekne prosiim x8) diky

• Splinter  

Tak Sup opraven :)

• slou  

Trošku se Ti klepaly ruce, že? :) při focení.

To je dobře, že je opraven … tak kdy o5 vyrazí do lesa?

• pepek  

Až bude sucho :-)

• Splinter  

Jak správně výše podotkl můj tiskový mluvčí pan Pepek, tak vyrazí až bude sucho… :)

• slou  

Jde o to co bereš pod pojmem „sucho“ :)

• Splinter  

„Sucho je forma přírodní katastrofy, která se projevuje nedostatkem srážkové vody, podzemní vody a nebo jejich kombinací. Jeho důsledkem dochází k odumírání rostlinstva v zasažené oblasti a k následnému vymírání živočichů, či ke zhroucení celého ekosystému.“ (wikipedia.cz) Tak tak nějak:)

• slou  

tak to ho potom dobře namaž a zakonzervuj, protože tvůj SUP se podívá ven až tehdy když ho najde někdo kdo si udělá dostatečné zásoby vody a náhodou se k němu dostane :) v době když lidští živočichové budou vymírat …

• Blade  

Vítej zpět :o)

• Paja  

Jak by rekl klasik „dzejn by mela radost“:-P Tak snad ma Sup vybrano na dlouho dopredu…

• Blade

Ty woe co to je? :-DDD F O T O M O N T Á Ž :-D

• rock  

Záměr byl Blade na hraně; ale to bych Tě tam musel přilepit, stihl ses mi rozejít :-) … je to Blade „cestou po schodoch“ :-) …

• Excel

Ta fotka mi připomněla starší film „Návrat živé smrti“ přesně takhle se tam ploužil zombák a říkal: „Teplý mozééék…“ ;-)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse