• mastihuba

    kometa !!! Aktualni stav jihlava :) uz vedem 3:0

    0 0
    • Smazaný účet  

      Soudruzi, mám takový blbý dotaz, nevíte o podrobné mapě, kde by byly i hranice městských částí?

      0 0
        • Smazaný účet  

          Dík, občas je potřeba vys*at se na googl a použít hlavu :-)

          0 0
          • hony007  

            No já ti nevim, zkusil sem sice rovnou to Brno, ale i google to hodí přes „mapa brno městské části“ hned ve druhém odkazu :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Nj, když mě to vyhodilo na tu malou bar. mapku, tak už mě nenapadlo to na Brno.cz zkoušet jinde.

              0 0
      • hony007  

        Nevím teda, co za grafiku děláš, ale tak dám ti to sem.

        http://www.jaso.cz/…osti-pg7.php

        0 0
        • RomanH  

          No tak, Depka, a byl by jsi primo u zdroje ;-)

          0 0
          • JSt  

            ale oni tam nechcou degustatora :-DD

            0 0
            • jonys  

              Na toho by se ale mohl vypracovat v rámci kariérního postupu!

              0 0
        • Smazaný účet  

          Díky.

          Nejsem grafik, jsem líný lempl. Za 15 let nejsem schopen naučit se Adobe Creative Suite a udělat si ŘP.

          0 0
          • Splinter  

            tak zacni voe neco delat! ;) Jinak to je smutny ale proc by si nejaka firma mela vybrat zrovna tebe…

            0 0
            • JSt  

              kor, kdyz jim o sobe ani nerekne ;-)

              0 0
          • Polka  

            Tak hlavne ze uz mas hotovej ten hajzl, aspon se na vsechno muzes poradne ******! ;-)

            0 0
          • Karaya  

            Tak si to stáhni a pusť se do toho. K čemu jinému využít období na ÚP, krom hledání práce teda? :-)

            A ŘP bych si taky udělal, to chtějí snad všude.

            0 0
            • mastihuba  

              bych takhle ke studijním účelům potřeboval stáhnout Gis :)

              0 0
              • Karaya  

                Jaký? Jestli ten náš, tak ti ho klidně k studijním účelům poskytnu :-).

                0 0
                • mastihuba  

                  jakej je ten váš? :) realita je taková že majitelé placených verzí jsou identifikováni podle ip adres takže asi v momentě kdy jdu na gisserver a něco od cud beru tak mne mají, je tak?

                  mapu v souřadnicích a vrstevnice. Baráky, silnice, železnice a ostatní fičurky tuším beru ze složky zabagedu.(teď nevim jestli mluvím řečí tvého kmene)

                  0 0
                  • Karaya  

                    Já rozumět řeči tvého kmene, i když česky to nebýt :D

                    ZABAGED se dělat v našem GIS a ne v nějaká americká ksindl z Redlands :P.

                    Jinak na to, co píšeš, bys vystačil i s nějakým open source – není potřeba hnedka něco krást.

                    0 0
                    • mastihuba  

                      dikec, mrknu na to. Kolega co odchází i s ArcGisem mi tvrdil že to co potřebuju mne bude stát 16tis USD takže to uplně nemusí být pravda? Když z toho vyexportuju shp a budu v tom moct dávat jednotlivý vrstvy na sebe tak v zásadě nic jinýho asi nepotřebuju?

                      0 0
                    • mastihuba  

                      kua chce to nejakej aktuální manuál, takhle se nikam nedostanu :DDD

                      0 0
          • Baba-Ji  

            jo, taky bojuju s tim, ze se chci naucit InDesign a Illustrator

            0 0
            • Smazaný účet  

              On je to takový začarovaný kruh, vždy jsem si vystačil s Corelem, takže jsem prošel několika firmama, kde Adobe nebylo třeba, což bylo špatně…

              0 0
              • Polka  

                Corel je nejvetsi zlo. Dodnes se setkavam s lidma, kteri

                nic jinyho nevideli, rozdil mezi bitmapou a vektorem jim nic nerika, zasilaji zcela nepouzitelne podklady a jeste si mysli jak to s tim Corelem skvele umi :-(

                A nektery firmy se pysni dotacema z eurofondu na svuj rozvoj, v kterym jsou napr. ruzny kurzy novejsich/jinych pocitacovych programu (jako napr. Adobe) a stejne pak ty lidi delaj zase s tim „starym dobrym“ Corelem.

                0 0
                • mastihuba  

                  zase dyž doneseš do atexu navrh dresu v malování, tak zjisti že ta aplikace ma ve sve nedokonalosti docela dobrý nápady :D

                  0 0
                • JSt  

                  dyt korel ma taky nejaky ten photopaint, ne?

                  0 0
                  • Polka  

                    Ja nevim, asi jo, ale bud to ty lidi neumi pouzivat nebo z toho lezou strasny sracky.

                    0 0
                    • Excel  

                      Todle je z Corela Photpaintu a taky se dalo ;-) nicméně já su nejsu grafik, já su zkrachovalej projektant v osobní likvidaci před zlomem. ;-)

                      0 0
                      • RomanH  

                        Aaa, navrat synka z detencni vazby ;-)

                        Are you ready and armed ? :-D

                        0 0
                        • Excel  

                          momentálně nějak takto, zralej na IDDQD a IDKFA ;-)

                          0 0
                      • Baba-Ji  

                        a tak tam neni moc slozite grafiky, to by slo udelat i v malovani, temer

                        0 0
                  • Paja  

                    jo

                    0 0
                • Paja  

                  Nj, jenze celej balik Corelu stoji min nez samotnej Photoshop…samoz­rejme to neumi to samy, ale na delani prospektu a letaku pro Jip to staci vrchovate (vsak taky v tom inzeratu maji uvedeny i Corel), takze pokud by ho vzali s tim, ze to bude delat v Corelu, muze se postupne naucit i programy od Adobe. Treba tiskarna kde tiskneme my dela primarne v Corelu a staci to pro onacejsi veci nez reklama pro Jip…me zase rozesmivaji grafici (neber si to osobne) kteri o Corelu vi hlavne ze je na hovno…to ze nekdo nevi jakej je rozdil mezi rastrem a vektorem fakt neni problem Corelu.

                  Corel (draw) je vektorovej program propojenej s rastrovym Photopaintem. Ja su rad, zvlast v dnesni dobe, ze mam aspon ten Corel, bo grafikou se nezivim, ale nekdo ty nase reklamni voloviny delat musi…

                  0 0
                  • Polka  

                    Vsimni si, ze jsem ale nikde nepsal, ze je Corel na hovno. Jen, ze s nim ti lidi neumi delat, coz je to zlo. Za poslednich 7let desitky pripadu, jak se jednalo o Corel, tak byl dycky nekde problem. V profi firme jsem teda jeste corel nikdy nevidel, ale mozna mam zkresleny videni tim, ze jsem byl hned od zacatku „donucen“ delat v adobe.

                    0 0
                    • Paja  

                      Vsak ja taky psal, aby sis to nebral osobne ;) staci obcas zabrousit na nejakou diskuzi o grafice…

                      To, ze s tim lidi neumi delat taky neni chyba Corelu, spis je to zpusobeny tim, ze mezi uzivateli Corelu je daleko vic amateru, bo kdyz firma nejakou grafiku obcas delat potrebuje, ale nema to jako hlavni cinnost, je vyrazne levnejsi koupit Corel nez Illustrator a Photoshop prip. InDesign, no a lidi, kteri s tim pak delaji to samozrejme neovladaji jako lidi, kteri se zivi vyhradne grafikou – ti zas zpravidla pouzivaji Adobe.

                      Profi firmy asi malokdy delaji hlavne v Corelu, ale vzdycky Corel maji byt treba ne v posledni verzi.

                      0 0
                      • Polka  

                        No a to je vlastne to merito veci. Pokud v necem neumim poradne delat, tak se do toho neseru a necham to na proficich. Na tohle ovsem firmy serou a pak to podle toho vypada.

                        0 0
                    • Smazaný účet  

                      Kurňa tady je znalců :-)

                      Je fakt, že Corel má spoustu chyb, na DTP není až tak moc vhodný, jelikož v tiskárně jim z toho můžou vylézt překvapivé věci, zvláště pokud soubor zbastlí začátečník (většinou je jistější ho vyexportovat do jinýho formátu).

                      Ad Photopaint, ten mi připadá jako nepovedená a zbytečně složitá kopírka Photoshopu…

                      0 0
                      • Polka  

                        Presne takovy reakce jsem slychaval od DTPaku :)

                        0 0
                  • JSt  

                    kdyz ti jde olegalnost a cenu, je tady gimp, ktery je vpodstate stejne mocny jako photoshop. ;-)

                    0 0
                    • mastihuba  

                      nekurvi gimp ostrost při převodech do jinejch formátů?

                      0 0
                    • Polka  

                      Tak tak, Gimp a Inkscape. Mne tyhle programy zatim nesedly, pac jsem zvyklej na jiny, ale Eva v tom gimpu prej dela na pohodu. Ale zase na pracovni veci ma nejakej novej ilus, protoze v tom jde spousta veci delat daleko rychleji.

                      0 0
              • Baba-Ji  

                Podle mně, i když tě v podstatě neznám, bys byl „šťastnější“, víc by tě to bavilo a tím pádem motivovalo, kdyby ses jako hoknu staral o nějakou hospůdku, kde si zakládají na dobrém beeru a dobrém „pivním“ prostředí a ne zbytečně strojené atmošce.

                A na grafiku bych se vyprd, zas tak moc tě to asi nebude naplňovat, když se ti „do toho“ až tolik nechce ;).

                (vlastní zkušenosti :D, teď se mně to kecá, ale jsem zvědavý, co budu dělat z jara)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Tu grafiku vystihls, s hospodou si vždycky vzpomenu na R. Skameneho, jak si představoval, jak do jeho hospůdky budou chodit kamarádi herci, a ještě na tom vydělá, a pak ho vymahači drželi za nohy z okna hlavou dolů :-)

                  0 0
                  • RomanH  

                    Vsak taky nikdo nerika, ze musis byt hned majitel :-) Ne kazdy, kdo do ni pravidelne chodi, ji dokaze vest. Ale minimalne na rozkoukani do budoucna by to nemusela byt spatna zkusenost.

                    0 0
                    • Motyll  

                      Ladi jsi se ptal?

                      V Jedovnicich byla k pronajmu hospudka po Rivierou…

                      0 0
                • JSt  

                  hospoda je v prve rade prace s lidma. a to pro depyce, jako introverta, nepada v uvahu.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Nepamatujete někdo Domácí klub gurmán na Lesné, s výborným Poutníkem a tatarákem? Obsluhoval tam výbornej přísnej starší týpek ve šlích, René? :-)

                    0 0
                    • lens  

                      gurman byl snad v č.polích není tam teď betlém?

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Studená 457/19…

                        0 0
                        • lens  

                          gurmán byl taky na mistě před betlémem,ale to už je historie.

                          0 0
                  • RomanH  

                    Pak jeste pohrebni sluzba nebo jatka :-)

                    0 0
                  • Baba-Ji  

                    No to právě bývá kolikrát výborná kombinace.

                    Já svého času, když jsem byl na civilce na psychiatrii v Opavě, kde to byla taky práce s lidma, jsem se s ostatníma civilákama shod na tom, že to mělo něco do sebe.

                    I když jsme byli někteří víc nebo míň introverti(řek bych, že jsem založením ± taky), tak nás to otevřelo a rozkomunikovalo s lidma(i když třeba taky jen dočasně:)).

                    0 0
            • kankrlicek  

              Indd je ňamka, Illustrator naprosto nechápu :)

              0 0
              • Baba-Ji  

                hodne znamych, co studujou design, nad Illustratorem taky krouti hlavou a svete div se, radsi pri vektoru sahnou po Corelu, i kdyz zbytek treba delaji ve Photoshopu

                0 0
                • Polka  

                  To je bud lenost nebo strach z novych veci. Ja ilus pouzivam malo, ale zena v tom dela divy a to ho nevyuziva ani na 50%. Prace, praxe, praxe.

                  0 0
                  • Baba-Ji  

                    urcite, ale spis jsem mel na mysli, nebo ti znami, takovou tu logiku usporadani a fungovani toho programu, ne kvalitu vystupu :)

                    0 0
    • pepek  

      Zpět k cyglystyce, soudruzi.

      Protože na kultovním mikulášském pojezdu bylo několik více-méně (ne)omluvených neúčastí, je třeba uspořádat další, vánoční vyjížďku. Účast mají povinnou zejména tito absentéři a také Karoš a Motyll.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Mám doma nějak dusno, asi bych si měl zimmer in penzion pronajmout dlouhodobě…

        0 0
      • Jaroslávek  

        Jsem rád, že jsem sebe i tebe dnes vytáhl. Zítra to asi nepůjde.-(

        0 0
      • Polka  

        Ja woll. Uz mozu kdykoliv.

        0 0
        • pepek  

          Situace se změnila, soudruhu. Jdu hledat vosky.

          0 0
          • Polka  

            To taky neni problem.

            0 0
          • RomanH  

            Coze ? Neni mozna, bezky s Pepkem bych dal moc rad, cesta je cil :-)

            0 0
      • RomanH  

        Pokud vse klapne, budu moci ciste teoreticky :

        17,18,19,22,2­3,27,30 : od rana az…

        20 : do cca 16te

        21,28 : do cca 18te

        Ono do toho obas asi neco vleze, ale pokud se domluvime ted na nejakej pevnej termin, tak to pujde.

        0 0
        • Excel  

          Takže tenhle týden jsem v detenční vazbě, víkend taky nula, pak týden pracovní nula, pá, so, ne tedy 21,22,23 zní zajímavě, to by nějakej den určo šel, mě napadl páteční šmelcíček s výjezdem poobědovým, třeba teda. No a mezi kozama 27,28,29,30 by tam možno taky šlo něco natlačit.

          0 0
          • RomanH  

            Prave v patek 21teho vecer nebudu moci.

            0 0
            • Jaroslávek  

              Kapřík z hokny.

              0 0
            • JSt  

              na jednadvacatyho pendluju mezi dvema akcema. smelc uz nedavam O:-)

              0 0
              • Jaroslávek  

                Jako společenský člověk bys neměl ale usínat za stolem.-)

                0 0
                • JSt  

                  to nedelam schvalne, ze :-D

                  0 0
      • mastihuba  

        neda mi to abych nenahodil tema k zamysleni. Kasicka a jeji obsah meli slouzit jako prvni pomoc pri nestastne udalosti. Neni moralni to prolit hrdlem. :)

        0 0
        • Jaroslávek  

          Jak s tím naloží, je jeho problém. Je to holt paličák.

          0 0
          • mastihuba  

            ja to tak taky beru :)

            0 0
          • Polka  

            Kdyz na nekoho reagujes, tak to pak hned nezamykej, neni to slusny a je v tom pak bordel. Takze k tve reakci ke Karosum v minulem vlaknu: co takhle kuchyn? ;-) Nebo ma holt decka pres noc trosku zadymit, at si zvykaj :)

            ad kasicka) jeste ze je palicak

            0 0
            • Jaroslávek  

              Někteří mobilní soudruzi se v dlouhých vláknech ztrácí a uniká jim podstatno, tak proto zámeček.

              0 0
              • Polka  

                To je jasny, ja nerikal NE zamku, ale ne hned kdyz tam jsou neuzavreny konverzace ;-)

                0 0
            • Karaya  

              Ad Hadry: správně, takový pokoj u nás není a v kuchyni se suší boty… Stejně je asi po kole, dneska ráno jsem to byl ještě naposled prubnout. Z práce už to byl těžkej boj.

              Ad kasička: taky jsem mu říkal, že se to vybíralo za jiným účelem a dokud jsem tam byl, tak se zdálo že je to jasný.

              A jen co zmizím, tak jste ho vy zlotřilci svedli :-)

              0 0
              • Jaroslávek  

                A safra.

                0 0
              • RomanH  

                Copak hadry, ty davam pokazde hned automaticky do pracky… Ale vcera jsme meli firemni vecirek. Prvne jsem si dal s kolegou 6 rozjezdovych piv v nekuracke Kocce (diky, Baba-Ji, Dalesice vyborny), ale pak mi stacilo cca 3 hodiny na vecirku a nepomohl ani vecerni navrat zasnezenou krajinou, sprcha a ciste hadry. Kour citim jeste ted. Jak starnu, tak zacinam chapat militantni nekuraky. Kurna, kalumet, faja, nekde pekne venku, to ma svoje kouzlo, ale cigara v uzavrene mistnosti… :-(

                0 0
                • mastihuba  

                  Já ti rozumím

                  0 0
                  • RomanH  

                    O to vice pred Tebou smekam.

                    0 0
                    • mastihuba  

                      Tak já bych s tím měl hlavně urychleně seknout žaludeční vředy a vysokej tlak se neptá. Chodit ven je do pátého povinnost. :)

                      0 0
                  • Jaroslávek  

                    Snad ti zásady vydrží.

                    0 0
      • Jaroslávek  

        19. odpo

        20. od rána až

        jinak nula.

        0 0
    • Motyll  

      Vedle zamknuto, tož to hodím sem:

      http://motyll.rajce.idnes.cz/…sska_BF_2012

      0 0
    • Motyll  

      Chlapci, kam v Brně pro brusle? Stačí obyč, chci učit juniora…

      0 0
      • RomanH  

        Ja sobe i mladymu kupoval tady

        0 0
      • Paja  

        My kupovali brusle u kleinise – sportobchod.cz na Krence, vykouzlil mi peknou cenu na jakysi Bauery, ale nevim, jestli tam jeste dela…

        0 0
      • hony007  

        nalede.cz

        sportobchod.cz

        0 0
      • Smazaný účet  

        Kdybys chtěl fakt obyč. tak Globus, viděl jsem tam kdysi i různý dětský designovky :-)

        0 0
    • RomanH  

      Zacina to vypadat na bezky :-)

      Jestli to vydrzi, muzeme pristi tyden udelat nejakou SKI akci, treba i s prespanim venku / v jeskyni.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tak to už je na mě móóóc velká romantika, nehledě na absenci prkýnek :-)

        0 0
      • Polka  

        Tento tyden nic?

        0 0
        • RomanH  

          Tento tyden beze me. Dnes vecer akorat vytahnu behny okolo baraku.

          0 0
        • Jaroslávek  

          Místo klíční kosti ti dali ocel ?

          0 0
          • Polka  

            Po 3 mesicach nehejbani se bys reagoval stejne ;-)

            0 0
            • Jaroslávek  

              Trpělivost matka moudrosti.

              0 0
              • Polka  

                Trpelivost bohuzel nevedu, dochtori vi sve.

                0 0
      • Paja  

        …stopovani a lov jeskynniho brtnika bude taky? Ze by pepek mohl udelat takovou peknou bojovku ;D

        0 0
        • RomanH  

          Tak tak. A vykoupit by se mohl kastlem a spekoni :-)

          0 0
          • Paja  

            …event. by finale mohlo probehnout v medvedim brlohu U Stuparku – boj s pravekymi demony (alkoholu)

            0 0
            • RomanH  

              …a pak presun do jeskyne. Taky by to slo :-)

              0 0
              • RomanH  

                I kdyz bez te hospody by to bylo takove romantictejsi.

                0 0
      • JSt  

        se ti nebudu sverovat, krades mi napady :-D

        jinac kdyz jsem se ted vracel, potkal jsem na uvoze konopka s lyzama sjezdovyma a lopatkou v ruce. tak jsem se ho ptal, jestli nekde neco stavel a rikal, ze na vodove zbudovali maly jib. vstup pry za mirny poplatek dvaceti korun ceskych. v patek si tam nejspis pojedu udelat nejaky jelito o rail. bezky stoji za vyliz prdel. kdyz je malo snehu, ze nejde na sjezdovky, da se vpoho na kole a kdyz uz to na kole nejde, jde to zas na sjezdovkach. :-P

        0 0
        • pepek  

          Není málo sněhu, za Utěchovem je to jistě už pjekně projetý.

          0 0
          • JSt  

            snehu je dost na bezky, na mistni pomery docela luxus, ale furt se da celkem obstojne na kole jezdit.

            0 0
            • RomanH  

              No, jak kde. U nas to na kole v lese moc nejde – neni to prochozeny ani projety, musim pockat na myslifce.

              0 0
              • jonys  

                Myslel jsem na tebe včera když jsem se v rámci dovky toulal u nás po letišti: No nic, říkal jsem si, počkám, až tu nějací pitomci prošlápnou stopu a pudu si zaběžkovat…chudák Roman, ten kdyby měl čekat na Loipenmachera, tak bude jaro :-)

                0 0
            • jonys  

              Otázkou je, zda je lepší se „obstojně“ (i když já bych i toto slovo vzhledem k současným podmínkám už vynechal-když mi předvedeš výjezd na Babu, odvolám) někde dřít jak Bulhar na něčem, čeho si přes rok užiju dosytosti, nebo se v pohodě poklouzat a využít málokdy se naskytnuvších možností…

              Co je to „jib“???

              0 0
              • Polka  

                „The act of manuvering a bicycle, skateboard, snowboard or skis in tricky manner on top of and around a structure such as a stump, rocks, stairs, railigs, rooftops, etc. When you are playing around, showing off, jumping, flipping, hopping, etc you are jibbing“

                0 0
        • RomanH  

          Voe, mrkni na cas meho prispevku na B-F a na Tvuj na ICQ ;-)

          No, alespon je videt, ze myslime na stejne cypoviny :-)

          Nicmene musim konstatovat, ze je plan v ohrozeni, protoze dneska se cejtim, jako kdyby me nekdo mlatil drevenou tyci, neco na me asi leze. Ale snad se z toho rychle dostanu, u nas ted radi jednodenni chripky.

          0 0
          • JSt  

            hej, tak to je husty… 11:50:47 sorry :-)

            0 0
    • jonys  

      Tak co, plantážníci, naparafínováno?? Nezaložíme zvláštní běžkařské vlákno, ať se to nemotá?

      :-)

      St+čt jsem mimo, ale v pá bych možná vyrazil na Šmelc (Hvozdec busem, 8 km na Šmelc a pak 10km na bus do V.B., abychom nepřepálili začátek) a o víkendu klidně do profistop na Vysočinu.

      Jinak omlouvám svoji neúčast na Mikulášské. Chtěl jsem překvapit, měl jsem sice nějakou schůzku, ale to bych eště stíhal, mikulášská čepice na helmě a dárky pro vás byly připravený (třeba pro Depku senzační tričko Hicon). Ovšem když ti doktor řekne, abys za ním přišel 19.30 do špitálu, že ti zařídí co je potřeba, těžko si dovolíš říct, že to jebeš páč musíš na kole na Buk, že.

      Ještě škoda, že jsem nebyl v kontaktu s Romanem, možná jsme se tam mohli nějak doplavit autem…aspoň bych na tom kluzišti zabil dvě „mouchy“ jednou ranou…:-))

      No a vědět, že si Jiřík ještě prodlouží pobyt, vydal jsem se tam v so. Ale to bych zase zmrzl, neboť se tak stalo i na menší vyjížďce v okolí přehrady (mimochodem: dobrá zpráva je, že není letos vypuštěná, což by v případě tužších mrazů skýtalo zajímavé možnosti…).

      0 0
      • Smazaný účet  

        Prosím nejmenovat firmy, kvůli velkýmu bratrovi. Od Bityny není skoro žádná voda…

        0 0
        • RomanH  

          Tak ono se az uplne do Bityny nedalo ani loni, kdy byly dlouho suche holomrazy –20.

          Poprve (a naposledy) jsme takhle dojeli na kolech po zamrzle prehrade az k tem rybnikum pred par lety s Pajem, Manaskem a Obdou. Polka to tehda jel se Splintou po silnici kvuli slickum. To se malokdy povede.

          0 0
      • RomanH  

        Nove vlakno bych nezakladal (alespon dokud to pujde nacist na founu). Bike, bezky, brusle, vzdyt je to jedno.

        0 0
      • Jaroslávek  

        Zatím se to telefonistům načítá.

        0 0
        • Splinter  

          ono to neni kvuli telefonistum ale kvuli telefonistovi..

          Nj kdyz firma da firemni telefen horsi nez maj decka ve skolce tak to je tezky :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nejdůležitější kritérium při výběru new fénu je schopnost načíst nejdelší témata na BF, vše ostatní je podružné :-)

            0 0
            • hony007  

              Takže notebook se slotem na SIMku? :-D

              0 0
          • Polka  

            Jsem to teda dneska poprve zkusil a nacte se to tak tak se zaprenim vsech sil :) Kazdopadne nechapu smysl, kde je komfort a efektivita prohlizeni? Na tabletu bych to jeste bral.

            0 0
            • Splinter  

              krom bf se vsecky fora nacitaj smysluplne :)

              0 0
            • Paja  

              Smysl to nema pro Tebe, bo u komplu ses furt, ja treba doma zatim pocitac vubec nemam…

              0 0
          • Paja  

            Jestli je to na me, tak proto, ze jsem ho poridil levně a hlavně z N6230 to i tak byl skok dopredu…;) s pristim pristrojem uz bude problem vyresen.

            0 0
            • Splinter  

              to uz nevypada na Nokiju…

              0 0
              • Polka  

                ta posledni dobu hodne zaspala :)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Nedokážu posoudit, jestli wokna jsou zaspání…

                  0 0
                  • Polka  

                    Kazdopadne a se smartphonama prisla ponekud opozdene. Ja predtim nejakou starou nokiu mel a ovladani ok, ale s tim co prisli e e, konkurence je na tom lip.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Mě se právě ta hranatá Lumia designově líbí, ale nemám důvod měnit svou N5800, jelikož fén používám minimálně a aplikace téměř neřeším…

                      0 0
                      • Jaroslávek  

                        Dneska končil u nás borec a šel do Znakomu. Tam jsi to nezkoušel ? Když jsi dělal ty značky … Je pravda, že řeší globálně celé zakázky pro stavby teda.

                        0 0
                  • RomanH  

                    Jsou. Co Microsoft vycital Applu, hodil do WinMobile 7 a vyse.

                    Takze za me uz jedine Android.

                    0 0
              • Paja  

                No clovece, prave ze jo, ted bych bral Lumii 820, svara ma Lumii 800 a je spokojenej, android na htc desire, co jsem od nej mel chvili jako nahradu, me nijak zvlast neokouzlil.

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Vy mluvit neznámá řeč pro má osoba.

                  0 0
                  • Paja  

                    …a cemu na tom nerozumis, nazvum telefonu nebo operacniho systemu?

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      Raději se nebudu pouštět do těchto debat, jsem příliš přízemní. Co takhle basket ? :-))

                      0 0
                    • JSt  

                      manas, neco nejasneho?

                      :

                      vsechno.

                      0 0
            • mastihuba  

              Já teda na měření v autě nějakou zábavu potřebuju. Ale vod pondělí už na mne ohled brát nemusíte.

              0 0
      • obda  

        Tak pátek negativ, už pařím jinde. Ale ty běhny bych nezavrhoval :)

        0 0
        • jonys  

          Já taky (pařím v pátek jinde) :-)

          Takže alternativně bych vyrazil v sobo odpo na ten Šmelc. Dorazit tam až se knajpa vyprázdní a být vzácným hostem :-)

          0 0
    • jonys  

      Borci, trocha spamu:

      Nechcete někdo tydle rukavky?

      http://www.bike-sport-shop.cz/…-192168.html

      Za 490,– jednou použitý.

      Zjistil jsem, že M velikost má sice dost místa na tlapu, ale když chytím rodla, prsty se nasunou dopředu, tak pak tam není ta vzduchová izolační vrstva a mrznou…Takže někdo s kratšíma prstama (nechám vyzkoušet). Jinak OK, pohodlný, dobře větraj i drží, neprofouknou.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Začínám zjišťovat, že neznačkový věci fungují stejně, někdy i líp jak „značkový“:

        • fusakle Canis za 60,– versus Sensory, Moiry a spol. za 200,– …
        • zimní bunda Sportland za 500,– versus Killtec za 3000,–
        • lyžařské rukavice Tesco za 150,– ruce mi na mikulášské nemrzly
        0 0
        • jonys  

          Má to možná 2 háčky: že co je drahý ještě nemusí být značkový (viz výčet tvých značek) a pak ještě otázka výdrže.

          Že v lyžařských nemrznou ruce chápu, ale jak se ti řídilo (a brzdilo)???

          Už jsme to řešili mockrát, je to věcí vkusu každého soudruha. Já třeba co se týká prádla nesnesu ty ultraumělohmotky na těle a bundu musím mít takovou, abych když jí sundám nedostal od futer elektropecku miliardou voltů.

          A jinak rukavky za 500,– přeci nejsou žádná lata, to bys mohl dát :-)

          0 0
          • jeffino  

            výdrž některých „značkových“ je nula nula nic, ale jinak dobrý:-)

            0 0
        • RomanH  

          Ja si ted z ponozkami z Canisu nabehl. Vzal jsem ty nejteplejsi s Merino vlaknem. Jsou opravdu tluste, ale nohu jsem v nich do zimnich treter dostal a nebyla uplne na fest. Byl jsem v nich 2,5 hodiny v –7 a ke konci mi byla kosa – mel jsem spocenou nohu, a to se na nohach moc nepotim. Tak mozna jim dam jeste sanci od nejakych –12ti, jinak ale radeji neco jineho a trosku tenciho.

          0 0
          • Jaroslávek  

            Doposud jsem si s Klimatexem vystačil, zbytek pořeší zimní tretry. Zajímavý je, že na ruce si nestěžuješ na rozdíl ode mne známého zmrzlíka. Až ty tříprsťáky mě vysvobodily, ale nožky v poho, relativně.

            0 0
            • RomanH  

              Ruky OK, ten 3prsty SWIX je dobrej. Jen by to chtelo vetsi cislo, ale byl to vyprodej a neberte to, kdyz je to tak levne :-)

              U ponozek zatim laboruji.

              Nejlepsi byly nejake silnejsi Pellsy, akorat uz maji derave paty. Bylo mi v nich vetsi teplo nez v Moire (Trek / Extreme ta vubec nic moc (podobne jako ty z Canisu) – noha je spocena a pak zebe). Ale Moira ponozky mi obecne nesedi, ani ty tenke letni.

              0 0
              • Paja  

                Ty US Army “od jecnaka“ jsou uplne jina liga nez jakykoliv jiny fusky inzerovany jako superteply, akorat clovek musi mit dost mista v botach. Helca ma jeste jakysi ponozky Heat holders a ty vypadaji taky supertluste, uvazuju, ze je taky prubnu.

                0 0
                • Jaroslávek  

                  US Army ? Ty mi unikly. To je nevýhoda bleskovýho blokování.-(

                  0 0
                • RomanH  

                  Ja nemel problem s tim, ze by ponozka nebyla „tlusta“. Kdyz jsem ted tady tyto (v Canisu za 167 Kc) sundaval, mel jsem mokrou nohu, a ta zabla. Stejne tak i s tou Moirou. U toho Pellsu v poho, byt je o fous slabsi nez Moira Trek. Asi jine vlakno, nevim. A do velkych mrazu mi asi vice sedi tenke spodni letni Crafty a ne nejaka stredni ponozka.

                  0 0
                  • Paja  

                    No a cim to je, ze mas mokrou nohu, ze ponozka nefunguje jak ma, takze vlhko zustava u nohy a chladi nebo, ze ti proste nebyva zima na nohy a s tlustou teplou fuskou je ti vedro, fusky propotis, a pak to diky vlhkosti zmrzne?

                    Ja s timhle problem nemam, na kole mi nohy mrznou (a rozhodne ne tim, ze bych se zpotil) a na rozdil od ruzne technicky a strihove propracovanych termofusek, tyto supertluste neforemne US army fungujou a nohy pred mrznutim chrani daleko dyl a do nizsi teploty…

                    Hod Manasovi odkaz, z fenu to jde blbe…

                    0 0
                    • RomanH  

                      jsem ted taky na founu (tomu se rika zavislost :-)), odkaz hodim vecer

                      0 0
                    • pepek  

                      Demontuj SPD, pedaly za stofku + zimní botky s vložkou = tepelný luxus. Není zač.

                      0 0
                      • Paja  

                        Ja toho hodne najezdim do prace, takze vobyc pedaly urcite ne, navic s tema vyse uvedenyma fuskama se pocit zimy posunul citelne po stupnici dolu Stejne si myslim, ze hlavni roli hraje to, ze na kole chodidlo nepracuje a hur se prokrvuje, pesky nebo na bezkach mi zima nebyva ani ve vetsi kose. Kopka taky jezdi s naslapama, kdyby mu mrzly nohy a reseni by byly obyc pedaly nebo platformy, tak by je asi pouzival, misto toho do velke kosy (v jake my uz ale nejezdime) pouziva ty superteply navleky.

                        0 0
                        • pepek  

                          A do práce jezdíš přes křížofku? Nebo na co při tom nutně potřebuješ SPD? Všechny ty tvoje teorie jsem zastával do té doby, dokud jsem neobul ty pohorky. Za těch pár jízd si kruhové šlapání nezbouráš :-)

                          0 0
                          • Paja  

                            Tak to bys klidne mohl nahodit platformy s pinama celorocne a nebudes mit problem ani na Krizovce.

                            Z hlediska casu stravenyho na kole ty presuny do hokny v zime vyjizdky vyrazne presahujou(zvlast ted :/ ), takze se mi trapit s obycejnejma pedalama rozhodne nechce, navic ted urcite do nejakejch –6 mozna az –8 problem nemam. Na nizsi teploty, jak to tady ctu letos stejne nemate moral ;D

                            jo a zamer se chvili na Romana, ten psal, ze je mu zima ve fuseklich z Canisu ne ja ;P

                            0 0
                      • mastihuba  

                        V –5 sebou nohy i v pohorkach. O tom s dovolením něco vím

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Krutej timing! Furt básníte, že pohory jsou dokonalé :-)

                          0 0
                          • JSt  

                            ono jsou ty platformy krom vyjezdu lepsi celorocne na mtb. ;-)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Však tam máš powergrips ne? ;-)

                              0 0
                            • jonys  

                              Blbý je, že pokud vyjíždíš z místa A a do téhož se i vracíš, tvoří výjezdy cca 50% trasy :-)

                              0 0
                              • Paja  

                                Tak treba jose zna cestu na Buk, ktera je skoro poro a zpatky je to furt s kopce ;D

                                0 0
                              • JSt  

                                vyjezdem myslim, neco, co sotva vyjedes. rozhodne jsou platformy do kopca min na hovno nez mtb na silnici a i to prezivas uspesne. ;-)

                                0 0
                                • jonys  

                                  Trpím každým metrem na černým asfaltu.

                                  0 0
                        • les  

                          V lesu – 12 a furt jak doma v papučách. + můžu běhat po sněhu jak

                          srnka :)

                          0 0
                  • Paja  

                    jinak ty Heat holders taky nejsou zadna palka, kolem 200 Kc.

                    0 0
                  • mastihuba  

                    ty máš co za boty? já mám podezření že exustar jsou echt gumáky a tak se v nich noha zapaří a zvlhne a zebe.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Někdo tady radil, přezouvat fusky…

                      0 0
                    • Paja  

                      Celsiusy

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Vložky s Alu fólií asi máš?

                        0 0
                        • Paja  

                          Samozrejmen, koupil jsem nejaky s Eskymakem na obrazku, tusim v Deichmanu – dole dirkovana guma, pak alu folie, navrch chlupata vlna.

                          0 0
                    • RomanH  

                      Ja mam Exustary

                      0 0
                • mastihuba  

                  nemáš na ty amíky odkaz bych to ještě do vánoc objednal aby bylo neco pod stromkem :)

                  0 0
                  • jonys  

                    Na fusky se vyser, ty nechcu. Kup mi radši třeba nějaký pláště :-))

                    0 0
                    • JSt  

                      nebo glavy od tebe :-D

                      0 0
                      • jonys  

                        Jsi to možná úplně nepobral :-)

                        0 0
                        • JSt  

                          to je klidne mozny. nebylo by to poprve ani a zichr ani naposled. :-D

                          0 0
                    • mastihuba  

                      ja ti rozumim. Pracuju na tom. :)

                      0 0
                  • Paja  

                    Pokud to budes objednavat, dej vedet, vzal bych si urcite jeste jedny…

                    0 0
                  • Jaroslávek  

                    Já bych se s dovolením připojil.

                    0 0
              • jeffino  

                merino je na *****:-) osobně to nemusím, ale skuz se zamyslet taky nad tím co máš na sobě kromě ponožek(pot z celýho těla teče přece dolů), pokud jsi zabalenej do nějaký membrány, která moc nedejchá, tak budeš zákonitě čvachtat prstama na nohách a bude ti kosa.

                0 0
                • RomanH  

                  Pockej Honzo, aby nedoslo k mylce, ja jsem spise Yeti. Ve stejnych tretra s jednou tenci a jednou stredni ponozkou jsem dal po silnici v –15 cca 4 hodiny (to uz ale pomalu taky zacinaly prsty mrznout), obleceni vozim stejne (spise mene), zadnej neopren (bunda ma prodysnost 15000). Proc jsem to sem zacal motat bylo kvuli Depkovi a Manaskovi – Depka psal o Canisu a Manasek se me pred casem ptal prave na ty silne ponozky, co jsem daval odkaz. Tak jsem jen chtel napsat, ze mne teda vubec nesedly. Ale jestli mi nesedi slozeni nebo mi je takove horko, ze se potim, to fakt nevim :-)

                  Jinak Merino posoudit nemuzu, nic (az na ty ponozky) z nej nemam. Ale popravde o nem hodne zacinam uvazovat (tenci triko s dlouhym rukavem, pripadne nejakou druhou vrstvu) pro pohodovejsi jezdeni se zastavkama. Hodne mi v syntetice sedi lepsi Craft, prijde mi tam rozumnej pomer cena / vykon, ale kdyz doma pracuju okolo baraku, vezmu si flanelku, vlnenej svetr a nebo vestu z ovce, ma to taky neco do sebe – jsem spocenej, ale zima mi i pri prestavkach na lahvace neni :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Já ale mluvil o těch nejobyč. termo, ne nějakých loveckých.

                    Jinak maj skvělý návleky :-)

                    0 0
                  • jeffino  

                    na merinu mě obecně odrazuje, že to natáhne hnedka hodně potu, nacucaný jak houba, vůbec neodvádí a pak taky slabá mechanická odolnost, ale tím trpí některý syntetiky taky, víceméně triko z lidlu za 300,– mě vyhovuje víc jak devold, kterej stál 3× tolik, že to nesmrdí mi je celkem jedno, stejně to hned peru.

                    Co by mě zajímalo jak funguje mix merina a syntetiky, myslím, že dělá něco takovýho Ortvox, ale je to dost drahý.

                    0 0
        • Polka  

          Ja sem treba netusil ze hadry (navleky) force jsou made in pakistan. To by se libilo Romanovi :-D

          0 0
          • jeffino  

            já je bohužel mám…a cca po měsíci ježdění v nich jsou skoro na vyhazov:-(

            0 0
            • Polka  

              Navleky? Mam na ruce i na kolena a bez problemu.

              0 0
            • RomanH  

              Navleky nemam, ale mam podobnou zkusenost s rukavicemi Polednik. Na druhou stranu, stoji pulku, vydrzi pulku… :-)

              0 0
              • jeffino  

                mluvím teda o dečkách na tretry, nejenom, že jsou prodřený, ale pářou se i v šití, jinak funkčně v pohodě za ty love, obecně dečky at jsou jákýkoliv moc nevydrží.

                0 0
        • Motyll  

          Jako uvádět Sensor a Moiru za „značkové“ je lehce out :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Co je teď cool? :-)

            To rozdělování značek je doménou především bývalého východního bloku…

            0 0
          • jonys  

            Nechtěl jsem mu to napálit tak nakolmo :-)

            Killtec nevyjímaje.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Už začínám chápat, proč v některé české škole nařídili nošení uniforem…

              0 0
              • jonys  

                Uniformy ve školách bych zavedl všude…jen se bojím, že by ty děcka narvali do umělohmotných hader od amanů :-))

                Já ti rozumím, ale to bychom zase zabředli. Jen stručně: funkční prádlo nebo fusky nejsou většinou pro okolí vidět, že. Takže vinit někoho, kdo si kupuje značkový ze snobismu, pozérství a okázalosti je kravina. Kupuju dle zkušeností, např. nemám problém svítit světlama z DX a na druhou stranu říct, že kraťasy Craft už asi nee.

                0 0
                • mastihuba  

                  v čem jsou crafty jiný než kalaše? :)

                  0 0
                  • jonys  

                    Mám ty v cenové rovině 2 litry (nebudu teď hledat model). Měl jsem je dřív (2007-dosud, ale už maj vydrolenou gumu na zádech, takže je vozím jen v zimě když dám něco pod ně…)-supr. Vloni jsem pořídil tentýž model v new provedení a je to šíleně tenká látka, díky čemuž se z ní trhají ty plochý švy, dávám jim tak ještě půlsezonu. Navíc mám pocit, že se vytáhly (kšandy jsou nějaký volnější) a naopak stehna mi šktrí víc než ty minulý (a to mám zase XL). Jinak vložka je bezva, což mě právě mrzí, těžko najdu lepší (Pearl Izumi?), neuspokojil mě Sensor, Pells, Spešl, snad Pearl Izumi, ale tam to chce vychytat cenu. Kalaše jsem nepruboval. Dík za tip :-)

                    0 0
                    • mastihuba  

                      ja s romanem jsme de marchi jezdili a je to to stejný jako kraft rychle odejdou. Momentálně mám dvoje kalaše, dvoje nejaký taliány a ty jsou taky ok. Kalaše jsou nejbytelnější a nejlíp sedí. endury jsou nahovno tahnou stehna.

                      0 0
                      • jonys  

                        A vložka dobrý? Musí mi nejen sednout na prdel při zkoušení, ale taky tlumit a nezapařovat prdel vpři sezení v knajpě :-)

                        0 0
                    • JSt  

                      ja teda nemel nikdy nic jinyho uplyho, ale s castelli hlasim spokojenost.

                      0 0
                      • jonys  

                        Jo, na ty jsem si taky vzpoměl, vím, že je máš. Ty možná zkusím na jaře prubnout.

                        0 0
                    • RomanH  

                      Kupuji Tu vyssi rady DeMarchi / Giordanu, do cca 2800

                      Je to sice palka, ale je fakt, ze na dlouhejch strekach poznas kvalitni vlozku, a take stari. Prvni rok super, druhej to jde, a treti uz to dre. Zrovna u kratasu bych nesetril, ale je fakt, ze dlouho nevydrzi.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        díky sem si nemoh vzpomenout na tu Giordanu :D co se týče výdrže, tak na dlouhý akce typu sudety, drtič a celodenní silnice bych si kalhoty starší dvou let určitě nevzal, to s tebou naprosto souhlasím.

                        0 0
                        • Polka  

                          Tak proto me dycky bolela prdel O:)

                          0 0
                          • mastihuba  

                            jistě, ještě by se to možná dalo svest na sicnu, ale na neosezenou prdel nikdy :)

                            0 0
      • jonys  

        To je s váma teda kšeft! Jdu to jebnout za 3 kila na Aukro :-)

        Sám se vrátím se k osvědčeným Sensor Boulder.

        0 0
        • Paja  

          Ja bych si je klidne vzal, akorat bys nesmel mit takovy pacinky, kdybys mel tak XL a byly ti velky…

          0 0
          • jonys  

            No nevím o tom, že bys měl nějaký rypadla…Ony jsou celkem dost velký v dlani, akorát tak ale pro stolařa, co si šmiknul na cirkule první články :-)

            0 0
            • Paja  

              No prave, triprstaky od Force jsem si koupil XXL a delka prstu je akorat.

              0 0
            • Paja  

              V diskuzi o zimnich rukavicich jecnak psal, ze ty Siberiany maji nejaky divny velikosti, bo vetsinou bere rukavice L, ale tyto musel vzit XXL.

              0 0
              • jonys  

                Blbost.

                1. XXL se nedělá

                http://b2c.vavrys.cz/…ike-siberian

                2. Divný je ten poměr, kdy ruka je v poho, ale má to kratší prsty, jinak nic anomálního…možná pro nějakou inuitskou rasu :-)

                0 0
                • Polka  

                  ad 1) neznamena, ze kdyz tu velikost nemaji skladem (tudiz nenabizi), ze se nedela ;-)

                  0 0
        • mastihuba  

          za tři kila si je vyzkouším :)

          0 0
          • jonys  

            Tak vyzkoušet tě je nechám i za kilo :-)

            0 0
    • Motyll  

      Tak o víkendu to vypadá na velké plus pro hrotaře…

      0 0
      • pepek  

        O víkendu to vypadá zase opět na Macochu. Jinde budou sračky.

        0 0
      • Polka  

        Zitra chcu jet nahoru, toz asi jen pro sichr prezuju na drapaky.

        0 0
        • pepek  

          Nechceš si to ještě rozmyslet, Arnošte?

          0 0
          • Polka  

            Proc? Je nekde problem? :)

            0 0
            • pepek  

              Adheze se venku zákeřně mění každým okamžikem a navíc jsem se doslechl, že počet tvých startů se nerovná zrovna přesně počtu hladkých přistání.

              0 0
              • mastihuba  

                kecy :)

                0 0
              • Polka  

                Tva starostlivost je neocenitelna :) Venkovni adhezi sleduju jiz treti den po sobe.

                0 0
        • mastihuba  

          ja su zetra homolka, mosim položit svoje jatra na oltář obecního blaha. :D

          0 0
    • Smazaný účet  

      Nešel by někdo v so na beer?

      Nějak se mi rozpadá páteční brněnská chmelogrůpa…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Kde se dá nejblíž dostat nad inverzi?

      0 0
      • RomanH  

        No nevim. Ja se vcera vratil z Jeseniku a mliko bylo jak v sobotu, tak v nedeli (Ramzova). Mam dovcu a pocasi na pendrek – snih se meni v brecku a led :-( Akorat tak sjezdky a nastrikane sjezdovky, a nebo prochazky.

        0 0
        • Motyll  

          Vcera u nas (asi dve hodiny) svitilo slunicko…

          0 0
        • jonys  

          Takže u vás už taky nula co se běžek týká, jo? Pokud ve čt přituhne, budu mít dilema s obutím kola: tady dole samozřejmě tuhá hlína, ale tuším, že v lesích, zvl výše položených, to může být pěkná ledovice…třeba taková cesta na Šmelc, jak z VB, tak od Javůrku, bude asi na hroty…

          0 0
          • RomanH  

            Hroty nemam :-( Vcera to byla ledovka vsude, dneska toho hodne potalo a je mokra brecka. Ct/Pa nemuzu, ale na sobotu potrebuji celodenni program – hrozi, ze Katka bude hlidat sestre/sestram (v horsim pripade) sviste, a to bych fakt nedal :-) Nastesti ma trosku prituhnout a snad i neco napadnout, tak premyslim o biku, a nebo o bezkach (Zdarsko vlakem). Dosochal bych to behem patecniho vecera.

            0 0
          • Excel  

            Myslím, že ject na šmelc s hrotama kvulivá posledních dvěstě metrům je tak trochu na …ču. :-)

            0 0
            • jonys  

              Si jako myslíš, že cesta na studánky bude suchoučká?? A jiná místa? Nenapadá mě úsek, kde by nemohl být led, nebo kde by se vhodnou volbou trasy nedal najít. Možná prygltrail.

              0 0
              • Excel  

                Kua, to mi chceš říct, že mám z buzerantova táhnout gumy s hrotama a pumpu abych to pokoutně přezul ve sklepě? Já myslel, že už to v lese úplně slezlo :-/. Já nebudu, nebudu to dělat!

                0 0
              • pepek  

                Nenapadá mě úsek, kde by nemohl být led, nebo kde by se vhodnou volbou trasy nedal najít :-) Nenapadá mi úsek. . . . . . . . kde by se vhodnou volbou trasy nedal objet.

                0 0
                • jonys  

                  I když připustím, že by bylo možno se nějak dokoulet do VB (prygltrail, křížofka, Jinačovice-Mor.Knínice-Chudčice…Hrad zavrhuju, pamatuješ, jak tam nejmenovaný soudruh loni leštil břichem lávku přes potok?), máš 2 možnosti příjezdu k hospodě: sjezd Maršov nebo rovnou z VB. Oba budou, dle mého, neodtáté a tedy ledové. Variantu sjezdu z Javůrku snad ani netřeba rozebírat. Takže když bez hrotů, tak leda do VB.

                  0 0
                  • Excel  

                    ztratil jsem tam zadní lampičku :´-(

                    0 0
                  • RomanH  

                    Hreby zbytecne, alespon dneska. Nebyl jsem sice na Smelcu, ale jel jsem od nas prakticky podobne cesty smerem k nemu a zpet a vse se dalo (vcetne spojky a zaverecneho sjezdu z Deblina). Jedinej usek, ktery jsem radeji prenesl, bylo asi 20 metru z jednoho kopce v lese, ale i to by se mozna dalo. Jinak se stridaly useky uplne bez snehu (vetsinou jeste trosku zmrzle, sem tam lehke bahno – vyjizdel jsem chvili po 8me a byl 1 stupen) s useky, kde byly vyjete koleje od auta / traktoru, ale uprostred byla lehka vrstva snehu, ktera drzela (az moc, za hodinu a pul jsem ujel 13km…). Pokud zitra (dnes v noci) prituhne, nebude to mit chybu.

                    0 0
                    • jonys  

                      Tak já je teda sundám…Ale běda vám, běda vám!!

                      :-)

                      0 0
                      • pepek  

                        Ještě si to rozvaž, Arnošte. Roman je z divočiny, tam nemá kdo ty cesty ujezdit/ušlapat, ale tady, v civilizaci i prošlapané stezky za sídlištěm klouzaly fest – a to nebylo eště promrzlý. Na Šmelcu to bude peklo. Spíš bych volil neprošlapané stezky, které zcela odtály, což na šmelcu není zrovna snadné najít.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Tady už několikrát podlo slovo Šmelc, s hroty či bez, běhny, sněžnice či gumáky, a já nevím dne ni hodiny :-)

                          0 0
                          • RomanH  

                            Nejsi jediny :-) Zitra dam asi solo neco kratsiho opet kolem baraku (dle casu), nicmene pocitam s nejakou „vetsi“ vyjizdkou v sobotu (to bych doladil zitra odpoledne) – ale netusim, jak jsou na tom s casem ostatni.

                            0 0
                            • jonys  

                              Vo čas nejde, celý je to vo počasí…Nechceš vyčkat, jestli něco nenapadne na Vysočině?? Nebo event. kdybys potřeboval zmizet fakt na celý ***** den, klidně sednu na vlak a frčíme na Ramzovou na běhny (Paprsek knedlíky)! Já vím, žes tam byl, no…

                              0 0
    • Motyll  

      Jede někdo v pátek „na penzion“?

      0 0
      • Smazaný účet  

        To můžou snad jen majitelé nekompromisně oblatníkovaných zimáků…

        0 0
      • Polka  

        Chtel bych, ale nemam blatniky, toz asi podle aktualni situace po asfaltu mozna.

        0 0
      • Motyll  

        29er nenahazuje :)

        0 0
        • Polka  

          Doufam, ze s razenim nemas problem i v aute ;-)

          0 0
        • JSt  

          jj. to ***** nahazuje :-P

          0 0
          • Motyll  

            Mne fakt daleko min… (snad zarazeno dobre)

            0 0
            • Polka  

              Asi jezdis pomalejc :)

              0 0
              • Jaroslávek  

                Dnes nasazuji blatníky. Jsem slaboch.

                0 0
                • pepek  

                  Zase aby ses neunáhlil

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Odkdy jsi přešel na Nory ? Dnes večer spokojenost, prcka v suchu a klidu.

                    0 0
                  • jonys  

                    Si ale asi spletli Štědrý den s aprílem… –7 azuro, to teda v ČT včera mluvili trošičku jinak :-)

                    0 0
                    • pepek  

                      ČT? ČT? cha, cha. Ty nevíš, že předpověď ČT platí pouze po Pardubice? Divé kmeny moravské to mají jinak.

                      0 0
                      • jonys  

                        Ty vole oni včera fakt otočili o 495°! Máš recht, jsou to mrdky veřejnoprávní…

                        0 0
                        • jonys  

                          Ty brďo tak teď to je zase jinak u těch Nořanů…Nějak se jim na Vánoce otočila znamínka.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Kdo sleduje předpovědi trčí doma ;-)

                            Já je nesleduju a hniju doma stejně…

                            0 0
      • mastihuba  

        Zítra po obědě jedeme se zdenalem na macochu.:)

        0 0
      • mastihuba  

        Zítra po obědě jedeme se zdenalem na macochu.:)

        0 0
        • RomanH  

          a hned 2×, jo ? ;-)

          0 0
        • Motyll  

          OK, tak se sejdeme u krbu… Na cem jedete?

          0 0
          • mastihuba  

            A bez hrotů :)

            0 0
          • mastihuba  

            potřebuju vyzkoušet jak se točí ty nový růžový kladky :)

            0 0
        • Polka  

          Kdy budete u krbu? Zitra jedu a v sobotu se ve statlu dorazim.

          0 0
          • Motyll  

            Mezi 6 a 7 bych tam rad pristal. Bych je na miste bo cesta do hokny byla, no jak to slusne napsat, proste NA PY**! Az po lom ledovy koleje, silnice do Bilovic vymrzla a sucha (a to jsem se ji bal nejvic) a pak onanie kolem vody… Cistyho casu 1:24, normalne to jezdim kolem 50 minut.

            Zpatky asi pojedu s tou kravou Jarkou.

            0 0
            • Polka  

              :-D A situaci na pozorske / racicke neznas? Jestli radsi uplne po silnici nebo uplne terenem bo to nebude brecka.

              0 0
              • Motyll  

                Vod Racic nahoru ledofka, ale dalo by se po kraji po sterku (info od zeny, ktera miri na Solan)… Pozorska zjistim.

                0 0
    • Excel  

      to máme na konci roku rádi

      0 0
      • RomanH  

        :-DDD

        Nej PFko.

        Co sobota, budes moci ?

        0 0
        • Excel  

          Zdarec, do 26. včetně, u mě nula, takže jedině mezi a vzhledem k tomu, že naposled jsem šlapal na mikulášské nebo si válel šunky v andělovi, tak jako žádnej extrém :-D

          0 0
          • RomanH  

            Ja o den pozdeji :-) A to jsem si planoval, ze budu jezdit celej tento tyden, ale pocasi rozhodlo za me. Nicmene uz mam abstak, tak zkusim tak za hodinu na chvili vyrazit kolem baraku. No a neco snad dam i ted o vikendu (na zitrek uz ma nastesti mrznout), pac pak budu moci taky az 27teho.

            0 0
      • Splinter  

        :D parada :) jako vzdy :D

        0 0
      • mastihuba  

        ja to jebu du dom :)

        0 0
      • pepek  

        100 bodov, ku*wa!

        0 0
      • jonys  

        Soudruhu, co ta černá řidítka…

        0 0
        • Excel  

          fotka je autentická L.P. 2006 ;-)

          0 0
    • Motyll  

      Nechce nekdo allinone HP F380? Daruji za dva škopky.

      0 0
      • Smazaný účet  

        V čem je problém, je to krám či drahé inkousty?

        0 0
      • jonys  

        K čemu to slouží??? To je zamykání vidle z řidítek, nebo nějakej plášť???

        0 0
      • Smazaný účet  

        Pokud je funkční a cartridge netojí litr, tak bych to asi vzal…

        0 0
        • Motyll  

          Origo stoji , neorigo jsem nikdy nekupoval. Na obcasny tisk je to ok. Zena to kdysi kdesi dostala. Funkcni to je, jen si necham USB kabel.

          Ted potrebuje tabulky tisknout nekolikrat denne, tak jsme presli na laser.

          0 0
      • mastihuba  

        vánoční úklid :) uvažuju že vyhodím televizu a dvd přehrávač komplet skříně a postele, beztak se na tom už za těch 30 let nedá chrápat. :)

        0 0
        • Motyll  

          Ten DVD rekorder mam v kufru a dnes poputuje do kose…

          0 0
        • Polka  

          Dva dvdplayery nam tady nechala byvala majitelka…asi to hodim na popelnicu at si to pulpani zase rozeberou, ostatne…uz si zvykli :) Akorat po starejch hadrech nak nejdou.

          0 0
          • pepek  

            Takový novinky vyhazuješ? Já tady furt mám video na dvě VHS kazety.

            0 0
            • Polka  

              Tak prodat sem to uz zkousel a nikdo nechtel. A jakozto ukladaci medium uznavam pouze HDD.

              0 0
              • mastihuba  

                ty lesklý kolečka jsou stejně dobrý akorát tak na plašení ptactva v zahradě. :D jiná doba :)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Jak to letí, ještě nedávno, kdo měl v káře větší CD Changer, byl největší mahr :-)

                  0 0
                  • Polka  

                    CD changer v kufru mam, sice ho vubec nepouzivam, ale tak hlavne ze su machr, to jsem potreboval vedet :-D

                    0 0
                  • jonys  

                    Já mám v káře kazeťák a 2 pásky Elánů. Je to cajk, nebo su aut??

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      In budeš, až ti tam pude vrazit vinyl :)

                      0 0
                    • pepek  

                      :-)

                      0 0
                    • JSt  

                      estliva to mas v aute, tak ses aut. dal bych to nerozebiral :-D

                      0 0
          • Jaroslávek  

            Dneska jsem jel kolem Tvého hradu, vypadalo to nedobytně.

            0 0
            • mastihuba  

              fkolik? ode dvou do štyrech jsem byl doma

              0 0
              • Polka  

                Reaguje na mne, tak nevim co s tim hradem :)

                0 0
      • Excel  

        F380 – to bude nějakej cannondale, all in one, tak to musí být nějakej prototyp asi konkurence litevile, ale to HP mě napadlo jen HovnoPiča :-)

        0 0
        • Motyll  

          :)

          0 0
        • pepek  

          F380 blbouni. Ani jsem nevěděl, že v Buku jsou tak bohatí lidi.

          0 0
          • Motyll  

            Za dva škopky by to nedal ani ***** Mareš… :)

            0 0
            • pepek  

              Dám flašku rumu z Chvalčova (nebo Albánskou borovičku) Platí?

              0 0
    • jonys  

      Kdo to zná, sorry. Pro ostatní:

      Program ke Konci světa 21. prosince 2012:

      05:00 – Budíček

      06:00 – Příchod Mayské delegace

      07:00 – Příchod mimozemšťanů

      08:00 – Příchod vedoucích představitelů EU

      09:00 – Příchod Svatých a nebeské delegace

      10:00 – Hymna na počest konce světa – Stairway to Heaven, Highway to Hell

      11:00 – Uvítací řeč pronesená organizátory Ivo A. Bendou, Petrem Hájkem a Adamem B. Bartošem

      12:00 – Vyhodnocení vývoje lidstva v posledních třech tisíciletích

      14:00 – Tisková konference

      16:00 – Vyjádření Tomio Okamury

      17:00 – Začátek estrády.

      17:10 – Dan Nekonečný

      17:30 – Tombola o hodnotné ceny

      18:00 – Odchod mayské a mimozemské delegace

      19:00 – Ohňostroj

      21:00 – Odchod nebeských delegací

      22:00 – Ukončení slavnosti a závěrečné slovo Václava Klause

      23:00 – Konec světa

      23:30 – Slavnostní projev o budoucnosti Evropské Unie

      24:00 – Žito44 – apokalypsa completed

      0 0
      • Baba-Ji  

        …nejvic asi pobavil Tomio, ktery se musi vyjadrovat vsude a naprosto ke vsemu :D

        0 0
      • mastihuba  

        ja bych ti sem napsal jakej je program zitra 21.12.2012, ale včil sem dojel zmrzlej jak hovno a ta knedla v krku ten pětilitrovej program asi celej zbouře. :(

        0 0
    • Splinter  

      Zdar, pro info, cesta shora na Smelc sjizdna na silnicce s opatrnosti..

      Otviraci doba viz nize :)

      0 0
      • Splinter  

        P.S. Zitra mam dovcu a dru od pondelka az do Silvestra vcetne…

        0 0
        • Jaroslávek  

          To schvaluju, když jsem byl mladej taky jsem dřel. Teď na to prdím a du pařit. JUPÍ

          0 0
          • mastihuba  

            tak celej podzim se flákal na pláži, tak to musí dohnat :)

            0 0
          • JSt  

            my mladi zvladame vsecko, ale vcera se mne to krapet vymklo O:-)

            0 0
      • jonys  

        Dík. No a je tam jako něco, co by mohlo zmrznout, nebo už se dá najít suchá stopa? A tos jel asi tam i zpět stejně, že? Studánky nezkoušels?

        0 0
        • Splinter  

          sucha stopa ani nahodou, ale v tom lese je nova silnice (ten nejhorsi usek), sem celkem cucel :) ale asi by to slo prorazit i kolem potoka :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tys tam asi dlouho nebyl, že ;-)

            0 0
            • Splinter  

              vrchem ne-e…

              0 0
            • JSt  

              tak kazdej nema kazdej den volno, ze…

              0 0
          • jonys  

            Tak jestli tam nebyla suchá stopa (rozuměj bez vrstvy rozbředlýho sajrajtu, co dneska zmrzl na kost), tak pokud vydrží mráz, bez hřebů se tam nikdo nedostane. To platí i pro cesty „potoční“ a Javůrkovou".

            Jinak nový asfalt nám nemusíš hlásit, to víme, řekni, jestli ten novej hrad už má i plot se strážníma věžema a ochrankou u vrat.

            0 0
      • JSt  

        …a bez retezu. ;-)

        0 0
      • RomanH  

        :-) Akorat jsem se ted vratil ze Smelcu. Oproti vcerejsku se to zmenilo – krasne prituhlo, takze neni bahno, ale zase to o poznani vice klouze a stredem se hure jede.

        Prenasel jsem na par mistech (kousek nad Smelcem, nez jsem to strihnul po cervene a pak v Sarce), nicmene zrovna usek Smelcovna – Bityna (z cca 50% je to suchy asfalt, zbytek se da objet krajem nebo ve stope od auta) jsem dal bez ztraty kyticky az po Sarku. To byla osudova chyba, do toho zmrzleho krpalu to dost v tretrach klouzalo, navic tam jsou pres tu pesinu padene dva stromy za sebou, blbe se to prenasi.

        Takze co zitra ? Videl bych to na nejaky kratsi okruh s jidlem v Bityne, Smelcu nebo Horicich.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Níže už je dávno domluvena pěší varianta s KČT Kr. Pole :-)

          Jestli se dneska vyliju, tak budu zejtra na marodce…

          0 0
          • RomanH  

            No nevim, at koukam, jak koukam, zadny sraz nevidim. Navic, Pepka si nemuzu vzit na svedomi. Takze ja urcite pujdu na bika (no, mozna i silnici, uvidim podle situace). Zase nutne na celej den taky zmizet nepotrebuji.

            0 0
      • Excel  

        Souzi, po těch vánocách, koukám na teho Šmelcá, vo pátku 28.12., to psal Roman, že by mohl do 18:00, takže co ráno něco pomotat ale chce to domyslet s obědem na šmelcu aby se po čtvrté (roman) dalo zvednout se, i když není kam spěchat když vo pátku maj do 22:00. Ten pátek jsem dal s ohledem jen na ten termín co nahodil Roman jinak je mi jedno esi pá nebo so.

        0 0
        • RomanH  

          Ja bych mohl toho 28meho i dele (18ta neni dogma), akorat 29teho jdu na hon, tak se nemuzu uplne vytunit, ze… :-)

          0 0
    • Splinter  

      Bude neco v sobotu? Na kolo to je celkem naprd, na bezky to je naprd vzdycky :) Neudelame nejakej pochod? :-D

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tak to jsem na BF ještě neslyšel :-)

        Serou mě moje „zimní“ botky Keeny, maj skoro hladkou podrážku…

        0 0
        • jonys  

          Čili překládám jako „šel bych, občas sebou jebnu“.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Asi se vrátím k osvědčeným kanadám či gládám, ale to krvavý rozšlapávání :-)

            0 0
            • JSt  

              na vsechny problemy znam jeden lek

              doktor martens to vyresi hned

              do hospody i do roboty

              vsude se hodej tezky boty.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Marteny byly v trošku jiné cenové relaci než KMM a spol…

                Přitom to jsou všechno obyč. anglický komule :-)

                0 0
      • mastihuba  

        :) pepek se musí obracet v hrobě

        0 0
        • jonys  

          Pepek umřel?

          0 0
          • Polka  

            Jestli si to precetl, tak ho urcite muselo trefit :-D

            0 0
            • pepek  

              On mladej orlík je už asi přepracovanej.

              Tam, kde se nedá na biku, tak tam se nedá ani chodit. Takže pokud se dá pochodovat, tak se dá aji na biku, takže proč pochodovat?

              0 0
              • Smazaný účet  

                Co pozorování krás a zvuků přírody? :-)

                0 0
                • RomanH  

                  Do piceeeee… Neee, ja nebudu to delat… Hosi, ja to mrdam

                  0 0
      • jonys  

        Ty, to bych si sem netroufal v životě napsat :-), ale já bych aji šel! Co Útěchov-Vranov-Hořice (-Černá Hora)??

        0 0
      • Polka  

        Dyt mrzne, idealni pocasi pro Romana ;-) Ted sem byl venku a dojet ke krbu to bude dneska asi ocistec, vubec se mi ta kosa nezamlouva, ackoliv skoro kosa neni.

        0 0
        • mastihuba  

          ja sem to vodpiskal, rymečka, kašílek, večer mají dojít nejací známí pro víno… pozdravuj nahoře.

          0 0
        • Motyll  

          +1

          0 0
        • JSt  

          bacha na zmrzlou hlinu. ted jsem sel parcikem a vypada to tvrde a ostre, ty vymrzly stopy. ;-)

          0 0
      • Polka  

        Btw. na bezky to je naprd vzdycky ;-)

        0 0
    • Splinter  

      Tak co bude teda? :-)

      0 0
      • RomanH  

        No hlavne kdo muze a na cem kdo chce…

        Ja urcite bike / silnice (ale spise to vidim na bika), nejdrive bych stihal tak 10tou v Kurimi / Bitysce. Ale jestli se chcete projit, bezte, ja tam bud dojedu, nebo se projedu opet nekde u nas.

        0 0
        • pepek  

          . . . . já jenom, že v lese (někde) to neklouže, bo to včas odtálo.

          0 0
          • RomanH  

            Aaano. Ale obcas stejne musis po nejake ceste, nicmene to vetsinou neni tak hrozne. No a co teda zitra, pojedes ? Zatim to vypada, ze muze Splinta, Jonys a ja. Muzem si dat scuka treba primo v hospode (citam kolem obeda, ±0), akorat se musite vyjadrit kam. Pokud by nejel vubec nikdo, uvazoval jsem o silnici a Harrachovi.

            0 0
        • jonys  

          Pěšky jsme ještě nikdy nebyli :-)

          Opakuji, že bych šel. Kolo nevylučuji, ale musel bych ráno sundat hřeby, obout něco jinýho…A navíc to počasí je hodně na vodě…

          A protože domluva je tady nula, tak asi každej za svý.

          0 0
          • pepek  

            Měl bys jet. Potřebuju trancíka vyzkoušet eště horekopcom, bo tam má být ten gewaltig pedalkikbek – a to není sranda.

            0 0
            • RomanH  

              Nerikej, ze budes menit :-)

              0 0
              • mastihuba  

                tak z těch dvou snad jedno slušný dohromady dá :)

                0 0
          • RomanH  

            No, ja sice chodim rad, ale ze bych musel jet vlakem do Brna, abych se prosel s partou kluku… :-D

            Pocasi je good.

            0 0
            • pepek  

              Soudruhu, trailík označený ?? je teoreticky jetelný, oder ništ?

              0 0
              • RomanH  

                Popravde vubec netusim, nikdy jsem tama nejel. Ale vcera jsem si vsimnul trailiku na druhe strane potoka, nez je ten asfalt. Podle me to bude navazovat nekde pod Javurkem (z nej kolmo dolu). Ale kdysi jsem to tam zkouseli v lete a koncili jsme brodenim potoka.

                0 0
                • pepek  

                  Dík za radu, ale brodění riskovat nebudu.

                  0 0
              • Howgh  

                to je červená z Javůrku ? Když jsem tam byl naposled letos v březnu, bylo to kluziště. Nahoře sednout na zadek a sjet k potoku. Teď by to mohlo vypadat obdobně.

                0 0
                • RomanH  

                  Prave ze ne. Kousek po ni a pak se zkusit odpojit dolu smerem k tem chatam Na Zlebe. Ale jestli tam vubec nejaka takova cesta je i v realu a nejen na mape, to fakt netusim.

                  0 0
            • jonys  

              Možností je víc…

              http://www.hostinecuvlachu.cz/

              0 0
          • Smazaný účet  

            Navrhuju Šmelc 12:00,

            ať se každej dostane jak chce…

            0 0
            • jonys  

              To je nejvíc nejhorší návrh, protože v so ve 12 se tam nahrnou davy…

              0 0
              • pepek  

                Tak už to někdo rozhodněte, už jsem aji ten Šmelc akceptoval a teď zase nic. Když je tam led, tak tam snad davy nedojdou, nebo ne?

                0 0
                • RomanH  

                  Smelc mezi 12–13. Jestli chces, pujdu do toho hledani trailiku s Tebou (sraz treba na Javurku – kdyz tak jsem na mobilu), ale podle me ta mapa tady dost zkresluje. U teto casti brodeni nehrozi, to bylo mysleno na jinou variantu.

                  0 0
                  • pepek  

                    Asi tam nic není-na jiné mapě to nemají. I kdyby to tam bývalo bylo, tak to nebude asi jetelný, když je vedle cesta.

                    (Na to, že to máš za barákem, to tedy nemáš příliš podrobně prozkoumaný :-)

                    0 0
                    • RomanH  

                      Znas to, kovarova kobyla chodi bosa. To mas jako s hotelem – taky tezko doporucis nejakej v okoli sveho bydliste. Jinak, cca ve 12 bych byl na Javurku a muzem to prubnout.

                      0 0
                      • pepek  

                        OK

                        0 0
                      • Splinter  

                        takze na smelcu ve 4? :-D

                        0 0
                        • RomanH  

                          Zabukujte nam stul u krbu a pripravte suche pradlo :-)

                          To Franta : zitra rano to, prosim zamkni, ne kazdej ma novou Xperii ;-)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Díky soudruzi, že jste mě vytáhli z baráku. Škoda jen té nesmyslné umělecko-politicko-inženýrské debaty na závěr, naštěstí jsme každej jinej.

                            0 0
                            • jonys  

                              Jaký byly podmínky?? Na Kozárově dost zimní, U Vlachů gurmánský :-)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Si nějak zabloudil ne? Mrdl jsem sebou jen 2× na zpáteční cestě :-)

                                0 0
                              • mastihuba  

                                di doprdele s tim rozmazaným jídelákem :) tahá to za voči děsně.

                                0 0
                                • pepek  

                                  A to ještě neví, že na Šmelcu byla skoro prázdná (nezakouřená) hospoda, božská polífka, super uzený a 14-ti oktanový speciál (který ovšem asi zapříčinil některé nechtěné smyky).

                                  0 0
              • RomanH  

                Ted to nemusi byt tak uplne pravda – vsichni oblehaji hypermarkety. Budu tam, nekdy mezi 12–13tou hod.

                0 0
    • Splinter  

      Jedu tak abych byl kolem 1dne na smelcu…

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce