• Paja

Přízemní mrazíky dorazily a s nimi i nové vlákno.

• obda  

Co přízemní, pár minut po tom tvém postu mi auto ukazovalo –4 :)

• Hammond  

Pomalinku se posunuju ke krbu hore na Olšany.

• Paja  

Vsak auto je u zeme ;)

• RomanH  

Pecka. Sice jen dve hodiny opet kolem komina, ale po tom destivem a bahnutem listopadu uplnej balzam na dusi.

• Paja  

To bezudrzbovy kolo je pekna lestenka :D

• RomanH  

Vsak jsem psal, ze ho musim po mesici umyt, pac budu zavirat vodu. Vzal jsem ho vcera i s autem :-)

• RomanH  

Vsak jsem psal, ze ho musim po mesici umyt, pac budu zavirat vodu. Vzal jsem ho vcera i s autem :-)

• novcze  

když vidím to kolo, tak kde vozíte mobily, batoh? … v zimě je batoh asi ok, ale v létě bych to nechtěl.

já do teď vozil můj skvělý malý smartphone v brašně pod sedlem, ale na andoidu 4.x už nechtějí fachat nějaký appky a GPS modul je teď od začátku listopadu postižen GPS week rollover problémem, takže budu potřebovat nový mobil, ale ti parchanti už malý mobily nedělají, takže se to do brašny pod sedlem nevejde.

• Excel  

Vsecko v baglu, na kolo mi nic nesmi. :,–)

• Paja  

Vetsina vozi batoh celorocne, kdo ne, tak v kapsach od dresu prip. od volnejch kratasu.

• obda  

Jedině baťoh, navíc raději hydrovak než bidony.

• RomanH  

Vsechno v baglu, vyjimkou je obcas jedna lahev vody.

• RomanH  

Ja se ted po mobilech dlouho nedival, ale i7, i8, na jare bude iSE2 – obrazovka 4.7´´ a minimalni okraje. U novych Androidu z hlavy nevim, ale nejake XPerie Compact tam jsou urcite taky.

• novcze  

apple nechci, ale i ta i7 má výšku 14 cm a to se už nevejde, Sony se zbláznilo a začalo na mobily cpát 21:9 display, takže jsou to sice úzké, ale dlouhé nudle, nejmenší android s vyhovujícími parametry má tak 15 cm

jinak teda všichni bágly … to bych nedal, na delší cesty kdy potřebuju víc bidonů a nějaké to nářadí, tak jo, jinak na běžné cesty vždy stačila brašna pod sedlem a v ní sprej na lepení, peníze a mobil. Já jezdím třeba po práci tak na dvě hoďky a kvůli tomu tahat bágl fakt ne.

protože provozuju GPS logger, tak potřebuju, aby mobil byl na placato kvůli co nejlepšímu příjmu, takže jsem uvažoval o něčem takovém jak na fotce, ten obal na mobil se dá oddělat a mobil může být uvnitř mimo přímý sluneční svit.

• Paja  

Proc ne, tohle taky pouzivame (nejvic pepek), ale kvuli navigaci. Prijem signalu v tom bude lepsi nez v podsedlovce.

• pepek  

To nekupuj, budeš s tím vypadat jak turista.

• Paja  

fofo turista :D

• pepek  

Jak já jsem byl dnes rád, když to spadlo k nule, že auto stojí u Hádku. Jebať sa v tej zime eště dajakých dvadcať kilometrov!?!

• Excel  

To jsi pouzil jeste mirne prirovnani. :-) Na celodenaky dobra vec, ale mne to vadilo, ze pri jizde ze sedla jsem do toho tak dlouho jebal kolenama az jsem to urval, uz to nechcu.

• RomanH  

To je jedno minus. A to druhe (kdyz to nicim nevycpes), vselijak se to krouti. Navic mit telefon takto na rane mi taky neprije OK.

• novcze  

já si změřím jak mám kolena daleko od sebe na bajku, ale těch 10 cm co to má na šířku by snad vadit nemuselo … na ráně uvnitř (ne v tom obalu nahoře) to snad nebude, jedině, když by se chtěla protočit řidítka, jinak mobil bude minimálně v bublinkách, dá se uvažovat i o nějaké přihrádce z kartonu.

jak píšeš o hodinkách, tak i kdybych je chtěl na kole vozit, tak by ten mobil někde na kole musel být a uvnitř rámu místo nemám (bidon+tlumič)

• Paja  

V sedle to nevadi, strejchas o to jen pri jizde ze sedla.

• Paja  

Neprijde mi, ze by se to kroutilo (casto v tom nic nevozim, nekdy navleky na ruce, ale tema to kdovi jak vycpany neni), na rane to je ze vsech umisteni pro navigaci nejmin, hur na tom budou i vsechny ty vetsi Garminy ana spol. na riditkach a predstavcich.

• novcze  

mě se to taky zrovna nelíbí, ale jinak to asi nepůjde a tak hrozný to taky není, do dresu to dávat nebudu, když se někde vyjebu, tak bude po mobilu

• RomanH  

Nejlepsi reseni mi prijdou hodinky s moznosti navigace., sparovano s mobilem pres BT.

• pepek  

Když se vyjebeš, tak máš mobil aspoň po ruce. Z batohu ho třeba už nevytáhneš.

• RomanH  

Pres hodinky taky muzes volat. A kdyz se rozbiji, porad mas jeste ten mobil.

• pepek  

tvl já nevidím ani na ten mobil. Co bych asi viděl na hodinkách. Měl jsem kliku, že jsem měl brýle po ruce (pověšený na krku) a nerozbily se. A k mobilu na štangli jsem se ještě ty 2 metry doplazil.

• Karaya  

V kapse u dresu, a to mám 5.8", někdy i 6.2" a vešel by se ještě větší. Důležitá je spíš váha. Čím těžší, tím náchylnější na ztrátu.

• obda  

JJ, ráno to bylo super. Žádné bahno, všude jinovatka, zamrzlé rybníčky… Akorát můj bajk obalený zaschlým bahnem teď vypadá poněkud nepatřičně. Že bych ho na zimu umyl? BTW potkal jsem (za dvě hodiny) celé dva cyklisty – zaujala mne zejména tak sedmdesátiletá paní, která jela s baťůžkem bez rukavic, čepice i helmy a nevypadala, že jí ty –3 stupně nějak vadí :-O

• Sistematicx  

Chlapy dotaz. Zabrdovickej most je open. Nove je udelanej vlastne ofiko prejezd cyklo pres koleje. Uprostred je ostruvek, je tam i znacka.

Jak je to v tomto pripade s prednosti. Je to pouze misto urcene pro prejizdeni kde nemusim sesednout z kola a muzu to normalne prejet? Nebavim se ted o nejake prednosti na prechodu pro chodce.

• babicak  

Na Hádech se našel cyklo počítač Sigma Sport BC 700, info kde se nachází u mne

• p@X  

Status: po čtrnácti dnech samoléčby, která přešla do sraček soc. fóbie a spol., jsem konečně vystrčil nos z baráku. Teď už jen překonat bicyklofóbii a konečně kua rozbrzdit ty brzdy!

• Jaroslávek  

Hospoda bez lidí (pokud to není votevíračka vo devíti) je podezřelá.

• p@X  

Tak zkoušel jsem něco jiného než Suzies, když si tam dám Prazdroj za 45,– tak to polední menu trochu ztrácí smysl :)

• Macik  

Dobrá kvízovka. Logáro (U průmyslovky)?

• p@X  

Jj, úplně jsem si představoval ty oblaka dýmu pod těma vysokýma stropama před zákazem.

• p@X  

Když psal akademik, že jsem pozitivní, tak fírova noční směna, to je dobrý psycho: https://youtu.be/O6WE8T2yRNM?…

• Motyll  

Bobe, Ostružná 3.-5.7. 2020?

• p@X  

Nechcete někdo mrazudrtiče v. 44?

Vždycky, když jsem se tady fotograficky pochlubil něčím před vyzkoušením, tak se to posralo: CX rám Dema, tretry, XTR, …

• babicak  

Je v nich zima na prsty?

• p@X  

Je v nich teploučko, pouze klasický problém s šířkou, kdy musím tenkou fusekli a povolené boa.

• p@X  

Kdyby jste někde v okolí Kraváku viděli debila sjíždějícího pomalu kopec pod z. brzdou, tak se nad ním nepodivujte.

• RomanH  

Palec hore, zes vyjel ;-) Zkousis zajet brzdu ?

• p@X  

Jj, ale dlouho jsem neřešil, co je mezi Forekastrem a Ikonem? :)))

• String  

Vracím dobrou radu od p@xe: Zkus Barzo ;-)

• p@X  

To bych musel vzít 2 :)

• String  

"Chtěl někdo 2× Barzo 29×2.25 TNT za 800/1ks z novýho kola? ":https://www.bike-forum.cz/…-4c-skinwall

• p@X  

Jj, čekoval jsem, ale u šedých býval ještě symbol ochrany boků, stejně musím šetřit na jídlo.

• String  

To je to TNT a to na pláštích je. (All Vittoria MTB TNT tires come with a sidewall protection layer • The added layer of sidewall protection virtually eliminates sidewall cuts.) Ale nikam Tě netlačím, jen že jsem si jich všiml.

• RomanH  

Ja jsem s Forekasterem na predku spokojen, jen ten objem… Az ho budu menit (nejdrive za dva roky, pokud ho teda na jare nehodim na zadek), tak bych zkusil dat na predek 2.6

Edit : Mezi Forekasterem a Ikonem je Ardent Race ci Rekon

• JSt  

evidentne neni fotka porizena ve ctvrtek. ;-)

• String  

Když to vezmeš do Adamova z jakékoli strany (Babice, Útěchov), tak budeš mít zajeto jedním sjezdem :-)

• Jaroslávek  

To není okolí Kraváku, ale Wilsoňáku, se divím, že tě Scoty ještě nezbuzeroval.

• RomanH  

Tak tak, hned vedle dalnice :-)

• Polka  

Co říkáš na tohle?

• p@X  

Takhle z webu to působí jako fajn podpora sportu: testovačky, trail, ferraty, ledová stěna, vodácký kanál, … ale víme, jak to s takovými projekty bývá.

• RomanH  

Kluci tam ten ledopad vytvareji uz nekolik let a postupne to na sebe nabalilo dalsi aktivity. Co se tyce umelych trailu pro kola, o tom si myslil porad to stejne, ale ta stena s moznosti lezeni pro verejnost je moc fajn..

• scoty  

Už nám staví nový trail na Holednou 8m nad povrchem… :)

• p@X  

Tak vyjížďka kolem baráku bez sv. kopce nelze.

• p@X  

No zaváhali jste, opravdu v nich bylo teplo i v tenké ponožce pod nulou. To máte všichni takový tlapy?

Kdo chce moc nemá nic. Teď už mě vyjet nedonutí nic.

• p@X  

Cílek ví vše, tentokrát o internetu: https://www.youtube.com/watch?…

• p@X  

Tip na dárek :)

https://www.youtube.com/watch?…

• p@X  

WTF, nějakej podnik pro akademika: https://axiombrewery.com/taprooms/brno/

• obda  

Proč myslíš? Tohle mne nijak zvlášť nebere, mně stačí OP (a občas Craft Beer) :)

• p@X  

Já už temu nerozumím, musím teď hlídat strop 30,– Kč/0,5l. V OP jsem dlouho nebyl, ale přišlo mi, že se z toho stal zaplivaný pajzl. I ležák se dá udělat z kvalitního navoněného chmele.

• obda  

Pajzl to je, ale o pivo se postarat umí. Navíc nikdy nemám problém, že bych si nevybral. A proti kvalitnímu ležáku vůbec nic nemám :) Ale mám rád i jiné pivní styly – od IPA po Berliner Weiße. Dvě až tři malá piva mne nezruinují ani finančně :)

• p@X  

Ve Zmiji teď tlačí jakýsi kyseláče, mně to chutnalo jak šumák.

• obda  

Je to dost specifické :D Nicméně u lidí zvyklých na víno mají často úspěch. Ale pokud seš ležákovej, tak bych je s klidem vynechal (a ještě ušetříš ;)).

• RomanH  

Vcera Starobrno, stara hospoda, pivo (nefilltr i Drak) vyborny. A vari tam taky slusne. Jo, neni to IN a to pivo taky stoji pres 40.

• p@X  

Posl. peníze musím poslat na stavebko, mám posl. pár stravenek, otevřeli tady nový Lidl, takže Argus to jistí :)

• mastihuba  

to sem sem ted dával nějakej odkaz? nebo ses na FB naboural do naší motoskupiny? :)

• String  

Podle fotek hipsterský hnízdo, podle popisu v úvodu se na stránkách vyřádila parta vlezlých markeťáků. :-)

• Polka  

+1. Hlavně nechápu, proč to jako moravák musím číst anglicky. Přepnutí na CZ jsem taky nikde nenašel.

• RomanH  

+1

A tem starejm „metlosum“ na fotkach to neverim.

• p@X  

Hoši, zaspali jste dobu, je potřeba se nechat zarůst, vyhrabat starý metlošský triko, nebo pořídit hipstaretro, zajít na 2 do vínovky za 70,– a rozebírat tu chuť jako u vajna :)

Naběhnout tam s nějakýma staršíma týpkama (s-bahno za 25,– only) by mohla být prdel :)

• RomanH  

Nebo se na to proste vysrat a nenechat se ovlivnit. Je to podobny jako v tomto clanku ,kde Ti budou tvrdit, ze že domácí spotřebitel vlastně espresso nerad a chce trochu něco jiného. Tim vubec nerozporuji to, ze z domaciho automatu nedostanu tak dobre espresso jako z profi pakovky, to je jasne.

• p@X  

Tos nahrál Pájovi. Já od refluxu piji Caro nebo Vitakávu s mlékem 1:1, hlavně toho musí být kotel :)

• Excel  

Já bych se na to vysral.

• obda  

Tak tu citaci jsi hodně vytrhl z kontextu:

Když se zájemci dožadují rady na zakoupení toho správného přístroje, pokládáme základní kontraotázku: víte, co je espresso a jak moc rádi si ho vychutnáváte? Zpravidla jsou odpovědi negativní, z čehož vyplyne, že domácí spotřebitel vlastně espresso nerad a chce trochu něco jiného. A s tím se, na rozdíl od tvého tvrzení, souhlasit bez problémů dá.

IMHO je to chválihodná snaha ušetřit zákazníkovi peníze, protože chuťově bude spokojený s dripem/moka potem/french pressem nebo kapslema minimálně stejně a je s tím mnohem menší drbačka.

Já si třeba dobré espresso vychutnám, nicméně doma mašinu nemám a používám jiné způsoby přípravy. V práci máme relativně slušnou mašinku (a kávu z ní piju docela rád), ale „espresso“ z toho opravdu neleze.

• Excel  

Dobrým espresem myslíš pikolo?

• RomanH  

Ja jsem na kofeinu docela zavislej, denne cca 8 espress, zena to stejne (akorat ona pije „Americkou kavu“ – velkej kotel s mlikem :-)). Mesic bez kafe (kdyz jsem potreboval uklidnit zaludek) pro me bylo horsi nez mesic bez chalastu.

Mam rad male silne espresso (samo bez mlika a cukru), nechci se nejak extra jebat s jeho pripravou (aby to nepopiralo smysl espressa). Rozpustna / prekapavana mi nechutna, s Turkem nemam problem, nektera kapslovka mi chutnala (u kamarada), ale to se neda doma pri takovem mnozstvi financne provozovat. Proste tvrdej konzum, automat mi v tento okamzik prijde jako nej volba.

Ohledne tech domacich plnoautomaticky masin do puntiku souhlasim s timto postem od Attyho. Strasne moc zavisi na nastaveni mlynku (kazda kava to ma trosku jinak) a pak na preferenci konkretni kavy. Tam mam vyzkouseno dost druhu, a je zajimave, ze zmenu pozna i Katka s tou svoji velkou mlecnou kavou.

• p@X  

Imho greentea nakopává víc (kilovka z Holomócké:)

• obda  

Tvl, kterej trpsalík mi na klávesnici ve slově chvályhodná napsal měkké i?

• String  

Já bych to i rozporoval. Máme doma pákovej kávovar asi 5 let, koupenej za asi 3500, a v porovnání s většinou káv v kavárnách a restauracích, když si náhodou někde kafe dám, tak mám kafe ve většině případů daleko lepší. Když je kafe dobrý, jsem spíš mile překvapen. Nevím, jestli dělá chybu obsluha, kávovar, mletí nebo přímo výběr kávy, ale prostě je to realita. A to nepočítám někdy až neuvěřitelnou cenu za to co mi přinesou.

• Paja  

Nechci si to tady zasirat kavovejma kecama (bo je to stejnej level jak plaste), na to je tu jiny vlakno, ale bud jses velmi nenarocny pic nebo chodis do kavaren/hospod, kde kafe vubec neumi udelat nebo oboje dohromady ;)

• Excel  

Krleš.

• RomanH  

Jedu vlackem, zrovna okolo prosla pani s vozikem, na kterem mela termosky a nabizela presso s kapucinem, tak jsem si rikal, jestli nemam jedno koupit a vyfotit ho (i s pripravou :-))

• String  

Kdybych byl velmi nenáročný, asi bych neměl skoro s každou kávou v restauraci a kavárně problém. Takže to vidím na tu neschopnost kaváren a restaurací. Jinak hodně si myslím, alespoň podle zkušeností a zkoumání, že záleží na kávě (druh, pražení), množství, hrubosti mletí a pěchování do páky, pak už udělá dobrý kafe i na průměrné mašině dobře zaučenej brigádník. Pokud počítám jen espresso. I v porovnání s automatem v práci od Jury za 10násobek ceny udělám lepší kafe s tím ručním pákovým. Schválně jsem to zkoušel pro porovnání z úplně stejné kávy. Jestli má cenu něco podobnýho koupit.

• Paja  

Jo, ovlivnuje to vice ci mene vse co pises, s nenarocnosti to byla jako obvykle nadsazka, ale pakovej kavovar za 3,5 litru, kterej by nemel pretlakovy misky jsem jeste nevidel (pokud by sis je k tomu opatril, predpokladam, ze bys to zminil), tudiz se z toho z myho pohledu aspon slusny kafe ani vykouzlit neda.

Chapu, ze kazdy je jinak zmlsany, vidim to v kanclu, kolegyne mi tvrdi, ze rozdil prakticky nepoznaji.

• Excel  

Já teda nevím, není spíš trend vypadat bezpohlavně?

Když chce někdo vypadat jako piča tak je to jeho věc, a já naopak toto rozlišení hrozně schvaluju a kvituju, protože hned na první pohled vím s kým mám tu čest a dovedu se podle toho hned zkraje zařídit. :-)

• Polka  

Nésu ovca!

• mastihuba  

Nj v první radě jde o love, tak proč dělat hektolitry břečky, která je levná a levnější když mužů dělat poloviční objemy za dvojnásobný love. Minulého týden mi to bylo vysvětleno i na příkladu akustickejch kytar. Ty levný do 30ti ať si dělají druzí.

• Paja  

Tyhle piva se vezou na „trendy“ vlne, to u kytar apod. uplne platit nebude, tam si muze dovolit prodavat timto stylem nekdo kdo ma jmeno, tradici,…

• mastihuba  

Je pravda ze ať už Moravia nebo i tihle jedou na vlně poptávky, která by do 10% podílu na trhu měla být bez problému. Na to konto si prej udělal míní pivovar i pilsner a tohle teda z televize nemám. :) s tou kytarou mi to vykládal renomovanej výrobce, kterém neuvazene začal dělat kytaru s levným lakem co dobře hrála a nadlouho si tím posral prodeje těch vymazlenejch. :)

• Excel  

Asi vařej anglický sračky.

• String  

Ok boomer. Because it's for foreigners and students and they prefere english only. I hope you understand, didn't you? Your marketing team. :-)

Přesně to stejný mě napadlo. Chápu marketingovej útok na cíl, ale měla tam být aspoň ta možnost přepnutí.

• obda  

Docela by mne zajímalo, jak dlouho tam ten podnik vydrží :)

• Motyll  

Loňský tržby celkem tragický…

• mastihuba  

Většina de na vývoz. Ted mají kotel 2500 a jak se to zabehne bude druhej. Vo tu hospodu podle mě skoro nejde.

• les  

Byli včera nějaké chlapy u krbu? Nevidím zde žádné indície.

• overkill  

V jm večerníku bylo cosi o motorových trailhunterech

https://www.ceskatelevize.cz/…i-motorkarum

• mastihuba  

Technická: koupili byste repasovanej kompl? A kde v Brně? Doma mam cosi od známého, za litr, ale má to nějakej starší pajsl, a nebere to druhej monitor…

• RomanH  

Jo, nebal bych se toho. My obcas brali do firmy v Gigacomputer

• babicak  

Jo, mám od nich noťas

• mastihuba  

Ok. Dikec vidím tam přesně to co potrebuju a desítka je doma :)

• p@X  

Kua, na co špóruješ? Exklusivní vinař ve svým, s firmou, bez baby… :)

• les  

Dneska někdo ke krbu?

• p@X  

Klávesák už vyjíždí…

• Motyll  

Rád bych… Včera to byla romantika.

• babicak  

Po obědě, máme kachničku :-)

• Polka  

Sice je hezčeji než včera, ale dnes negativ, neděle jsem vyřadil.

• obda  

Dopoledne bylo fajn :) Sice to místy na povrchu povolilo (a donutilo mne to umýt kolo), ale jinak super. Bajkera jsem dnes nepotkal žádného :-O, jenom dva borce na silnici.

• babicak  

Odpoledne, v podvečer i večer taky fajn, místy zamrzlo, místy neskutečný marast, Polkovi by se líbilo, v terénu jsem žádného bikera nepotkal, v osvežovně jednoho fanouška Pardubic :-( a pár normálních :-). Kolo jsem večer taky umyl, bylo teda hodně zas*ané.

• Motyll  

Já su fanoušek jen na oko ;)

• String  

Po příjezdu jsem to nejhorší oškrábal klackem a postavil do kouta. Je pravda, že jsem toho po lese moc nenajel, když jsem zjistil co je všude za hmotu, i to stačilo na hromádku bláta pod kolem.

• les  

Motýll: Hektor a Čmelák, moje nejoblíbenější.

Dušan: Kachna musí plavat :)

Polka: Chápu, škoda.

• Motyll  

Zase pěkný.

Komorní atmosféra, krb a tvarůžky…

Navíc jsme vyhráli ;)

• pepek  

Offtopic: máte někdo zkušenosti s léčbou vysokého plnicího tlaku? Nějak mi asi začíná haprovat regulace turba. Před týdnem v noci: 200/115, potom s holterem taky dvakrát přes 200. Furt to kolísá: od 119/77 (po biku) až k 166/90.

• pepek  

Teď už to kolísá jen od těch 120 do 160. Doktor mě dal prášky.

• Jaroslávek  

Nezávidím, cítím s Tebou, taky jsem měl v létě potíže, ale vyhrabal jsem se z toho. Asi to bylo vedrem a věkem :-(

• mastihuba  

dneska 160/90 asi nějaké slabé prášky :( nebo rudý před vočima z blížícího se auditu :) napodruhy 153/84