Brno - vyjížďky prosinec 2015

422 nepřečtených
  • Paja

    At na to tady Maňas nema monopol ;-)

    0 0
    • Jaroslávek  

      Ty bláho, ty jsi blesk.-) K těm Máničkám, jak je teď to počasí jaký je, tak u dveří bafají kuřáci a pan majitel jim to toleruje. S tím počítejte, že to jde dovnitř..

      0 0
      • Paja  

        Uvnitr se nehuli?

        0 0
      • Smazaný účet  

        To vypadá, že zas tradičně budu v pajzlu první…

        0 0
      • Polka  

        Jsem si chtel dat taky Holydnou, ale nerad bych sedel v hospe na zemi jak kok.t. Maj tam aspon naky plonkovni zidle?

        0 0
        • pepek  

          Když se dobře oblečeš, tak můžeme zajet do Holiday

          0 0
        • Jaroslávek  

          Si vezmeš nějakou saunářku na klín, no.

          0 0
          • JSt  

            kolem sedme bych mohl byt na place. ;-)

            0 0
            • Jaroslávek  

              S tím šlitem, nebo jak se tomu říká jsi mě docela inspiroval. Akorát nevím jestli mě to u Ladi projde.

              0 0
              • Paja  

                Šnytem

                0 0
                • JSt  

                  to je uplne spatne charakterizovane – je to maly pivo natoceny do pullitru, pac s malym kryglem se nechce hospodskymu srat. v nejakych hospodach miminka vubec nevedou.

                  a rozhodne bych nerekl, ze to pijou znalci, kterym na mnozstvi piva nezalezi. muj pripad je presne opacny – neznalec a nechcu mit ten krygl plny. :-)

                  0 0
                  • Paja  

                    Slo mi spis o uvedeni nazvu na pravou miru, ale nepripada mi, ze by tam byl nejaky zasadni rozpor, ± maly pivo natoceny do velky sklenice najednou s tim, ze je tam vic peny, odborne to jiste rozlouskne depka…

                    0 0
              • JSt  

                hlavne, aby to proslo u pipy. :-)

                0 0
              • RomanH  

                A nemas jedno, jestli tam posles 15 snytu, a nebo 8 celejch ? ;-)

                0 0
                • JSt  

                  to asi jo, jen vtip je v tom, ze tech snytu nedas patnact ale osum a to uz jedno neni. ;-)

                  0 0
              • les  

                To by u Ladě neměl být problém. Už jsem ho tam párkrát při ústupu taky vyfasoval :)

                0 0
                • mastihuba  

                  tak když už máš odkroucený dvě rukavice, tak šnyt už jako bonus asi nevadí, ale jako první hrnec bych to nezkoušel. :)

                  0 0
    • Paja  

      Kde sraz Porici nebo Mamut?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Kua, nedávno jsme s Jézéďákem řešili, že nemusíme topit a teď totok:

      http://ekonomika.idnes.cz/…onomika.aspx?…

      0 0
      • JSt  

        to je uz stary val. sak stejne furt nemusis topit, jen ti vrati po zime vrati min ze zaloh a z toho, ze netopis budou mit taky vetsi uzitek ti, co te vytapi. ono to je vpodstate spravedlivejsi. ;-)

        0 0
    • Paja  

      Tak tento tyden utery nebo streda, akorat teda nevim, jestli se mi do te nicoty vubec chce.

      0 0
    • mastihuba  

      taková technická pro IT. Když na XP starým kompu otevřu flešku a na 10 to hlásí že jsou soubory poškozený. Je z toho nějaká cesta ven? když ty soubory přehraju na XP počítač, pak ten disk zformatuju a nahraju to tam zpátky? Uvezu to pane lorenc? Disk na XP 300GB fleška 500GB jak z teho ven? Pomůže třeba defragmentace?

      0 0
      • RomanH  

        Tak 500GB na 300 nenacpes ;-) Ano, zkusil bych tu flesku odzalohovat, otestoval bych funkcnost zalohy naformatoval pod 10tkama a obnovil to tam ze zalohy. Taky jsou ruzne programy na zjisteni stavu disku. Nicmene, nepises typ flesky, treba je problem s ovladacem. Ze se ***** vsichni do tech 10tek tak hrnete – pred mesicem jsem svagrovi nastavoval DVD mechaniku kterou to nechtelo znat :-) Co bezi, na to se nesaha.

        0 0
    • Excel  

      Upgrade.

      Teď už jen trochu toho silničního sucha na vyzkoušení, prosím.Kurvapiča!

      0 0
    • Jaroslávek  

      Příští týden navrguje út nebo čt. Můj nej kamarád holt bez tebe nevyjede.-(

      0 0
      • Paja  

        Utery, ve ctvrtek opet nemuzu.

        0 0
        • Motyll  

          Úterý? Hmm… Držím palce :)

          0 0
          • Paja  

            ?

            0 0
            • Jaroslávek  

              Zítra jsem v práci na kole, tedy připraven. S tebou je to ovšem v poslední době nejistý.-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Já regeneruji, levá polovina těla mi po pátečním ránu připadá, jako kdyby měla 70 let :) Navíc imho není přirozené mít přes zimu větší nájezd jak v létě.

                0 0
              • Paja  

                Jak nejiste, minuly tyden to odpiskal tvuj nejlepsi kamarad. Zitra jedu.

                0 0
                • pepek  

                  Dyk pršelo gadžo more.

                  Já možu maximálně něco kratkyho „na Maňasa“, v neděli jsem nedojel ani k Ríšovi po ačku :-(

                  0 0
                  • Paja  

                    To jo, ale nic to nemeni na tom, ze nejisty to neni se mnou…

                    Copak? Mas rymecku nebo je ti zimenka?

                    0 0
                • Jaroslávek  

                  Ráno to ještě šlo, ale odpoledne… Jsem zvědav.

                  0 0
                  • Paja  

                    Nevim, jak na Holydne, ale podle toho, cim jsem rano jel u reky, bych jinak rekl, ze asfalt je taky pekny povrch.

                    0 0
                  • Paja  

                    Also, 16.30 Obrany.

                    0 0
    • Jaroslávek  

      P.S. navrhuju kurňa.

      0 0
    • Jaroslávek  

      P.P.S. A ještě mi nadává do asociálů.-(

      0 0
    • Smazaný účet  

      Krásný ráno, zaspal jsem, pak jsem sebou 4× mrdl na levý bok…

      0 0
      • RomanH  

        Tak bud rad, ze jsi nepadal na saltr :-)

        0 0
        • pepek  

          Slovo od srdce vždy potěší. Mně zase klekla baterka. Má na to nárok, ale mohla eště počkat. (To má člověk za to, že pučí auto ženský)

          0 0
          • RomanH  

            Ja ji loni pred zimou „preventivne“ po cca 6ti letech vymenil

            0 0
      • Jaroslávek  

        Já to stihl ještě než začlo padat to bílý svinstvo. Dojem jsem a za 15 minut bylo bílo.

        0 0
        • RomanH  

          Uz ? Uz ? Uz to pada ? Jabadabadu :-)

          0 0
        • Smazaný účet  

          Tak mě do až do první pravoúhlé zákruty za Olympijó vůbec nenapadlo, že to klóže :)

          0 0
        • pohy  

          Břeclavsko v pohodě, mlha namrzala na kole a na mně, ale cesta dobrá – zadní kolo proklouzlo jen na mostě nad drahou když jsem šel ze sedla

          0 0
      • Excel  

        :-) to muselo být demoralizující

        0 0
    • Polka  

      Zrovna to sdilel Jura na FB – Danny MacAskill opet zasahuje aneb jezdeni bez hranic :-D

      0 0
    • pepek  

      Dnes jsem dal první pěkné 4 km

      0 0
    • Jaroslávek  

      Hoši, mám trochu out prosbu: nenašla by se na pátek na půjčení kožená bunda do pasu ?

      0 0
    • Jaroslávek  

      Tak včera doslova hustý, dík žes mi dělal vodiče. No a nastupuje asi rýmečka, ale už jsem v sobě měl počátek od Renči z minulého týdne.

      0 0
    • Jaroslávek  

      Minulý rok jak jsem si ověřil v deníčku proběhl vánoční řízek U lva za účasti 4 skalních soudruhů 23.12. Letos se nabízí datum Úterý 22.12. další prostor nechávám k úvahám.

      0 0
    • Karaya  

      Máte někdo tip na hospodu přibližně v centru, kde se dá jít i s kolem?

      0 0
      • Jaroslávek  

        Pamatuji doby kdy se Jiřík cestou z Buku stavěl na plesech a s kolem si hlavu nelámal:-))

        0 0
      • RomanH  

        Draha

        0 0
      • Smazaný účet  

        Bajkazyl, Dráha :)

        0 0
        • Karaya  

          Kde je přesně ten Bajkazyl? To je někde před teskem?

          0 0
          • Smazaný účet  

            Někde hier

            Já tam nikdy nebyl, má to být nezisková kavárna se servisem kol či co, ale bývaj tam hudební produkce…

            0 0
            • Motyll  

              Jak čtu nezisková, tak už dopředu mám odpor.

              0 0
              • JSt  

                a tak je to spravne. ;-)

                0 0
              • Jaroslávek  

                Seš xenofób.

                0 0
              • Karaya  

                Nechápu, copak každá organizace musí vytvářet zisk? Je tady spousta lidí, kteří naopak chtějí někomu/něčemu pomoci a nic za to nechtějí.

                0 0
                • RomanH  

                  V drtive vetsine neziskovek jde v prve rade o to, aby se zabezpecili (financne a stabilne) jeji clenove (prisali na rozpocet), a az v druhe rade o pomoc ostatnim. Jestlize chce nekdo pomahat, nepotrebuje k tomu organizaci.

                  0 0
                • JSt  

                  dej priklady nejakych neziskovek, ktere si myslis, ze jsou smysluplne. ;-)

                  0 0
                  • Polka  

                    Bych si tipl, ze Karos asi myslel zejmena ty bohulibe cinnosti vselijakych panbickaru a spol. Ve vysledku samozrejme nikdo nic nedela zadarmo. I nas mladej vi, ze zadarmo ani kure nehrabe :-)

                    0 0
                    • Karaya  

                      Spousta lidí to samozřejmě dělá zadarmo, akorát o tom asi nevíš.

                      0 0
                      • Polka  

                        Úplně zadarmo bez peněz či jakékoliv naturální či jiné odměny? :-)

                        0 0
                        • babicak  

                          Věřím tomu, já to taky tenkrát (viz níže) dělal zadarmo, naopak platil jsem naftu, poplatky a další.

                          0 0
                        • Karaya  

                          Tak to obraťme, ty by sis z pomoci, kterou někdo chce někomu dát, něco odklonil pro sebe?

                          0 0
                          • Polka  

                            Ja to myslel víc filozoficky, jsem myslel, že se toho zrovna ty víc chytneš. Pokud bych třeba týden pomáhal někde po povodních, tak bych chtěl aspoň to jídlo a nějakej nocleh, abych tam nezdechl jak pes. Je to něco za něco a je to zadarmo, není to zadarmo? :-)

                            0 0
                            • Karaya  

                              no, není to zadarmo, je to za jídlo a nocleh přece :-)

                              A pak se ještě najdou lidi, co si zaplatí za noc a jídlo a přivezou s sebou materiál na opravu.

                              0 0
                          • JSt  

                            http://www.darcovskasms.cz/

                            zaplatis 30kc a prijemci dojde 28,50kc. to znamena, ze 5% z darovane castky jde do hajzlu jeste nez se na neco pouzije. takze ano, takovi lide tu jsou a priznavaji se k tomu zcela otevrene. ;-)

                            0 0
                            • Karaya  

                              Nevím jestli je fix za použití DMS vhodný k tématu. Kdybys chtěl někomu poslat peníze, tak to udělej napřímo, ok? ;-)

                              0 0
                            • Karaya  

                              Aha, už jsem si to pročetl, za mě teda pěkné svinstvo, doufám, že to moc lidí nepoužívá.

                              0 0
                  • Excel  

                    Třeba Orel, vole ;-)

                    0 0
                  • Karaya  

                    Tak kdyz budu strilet od boku tak třeba : www.clovekvtisni.cz, www.aided.cz, www.chutpomahat.cz a spousta dalších…

                    0 0
                    • Paja  

                      Je videt, ze strilis od boku.

                      0 0
                    • RomanH  

                      Tak to strilis spatne. Mi dva kamaradi, nezavisle na sobe a oboru, se zucastnili tri akci. Jedna z nich byla pod zastitou Cloveka v tisni v Nepalu, jeste pred tim poslednim zemetresenim, a ten druhy kamarad geolog se zucastnil akce Studny pro Etiopii – byl tam 2×, neziskovku si uz nepamatuji. Oba dva maji silne pozitivni zazitky s mistnimi, ale take negativni s prekupniky, korupci a rozkradackama primo v ramci neziskovek. Sami se zarekli, ze s neziskovkou nikdy vice.

                      Nase firma 3× delals pro Unicef, a take mi prislo, ze kazali vodu a pili vino. Toz tak.

                      0 0
                      • Karaya  

                        Odpovím pod tebe, ale mohlo by to být pod Pájou: já se na to dívám z prospěchu, který z těch organizací mají lidé v zemích, kde působí. Konkrétně vidím situaci na Ukrajině a tam je jejich působení výborné. Kolik se toho ztratí cestou netuším, ale na místo toho doputuje hodně. Na východní Ukrajině distribuuje PIN největší díl humanitární pomoci.

                        0 0
                      • Karaya  

                        btw jestli každý z nich kvůli jedné zkušenosti s jednou neziskovkou zavrhl všechny neziskovky, tak to pro ně není moc lichotivé.

                        0 0
                        • JSt  

                          babicak ti tu pise o cervenem krizi, roman zprostredkovane o cloveku v tisni a jeste nejake dalsi. myslim, ze je zbytecne zkoumat, jestli to nekde nahodou nebude lepsi. ;-)

                          0 0
                          • Karaya  

                            Tak já vím minimálně o jedné, kde je to lepší :-) S tím člověkem v tísni je zajímavé, že v zemích, kde působí, má výbornou pověst, akorát tady u nás na něj prskáme.

                            0 0
                      • mastihuba  

                        Otazka je jestli je správný hledat na všem jen chyby. Třeba se jim za ty leta provozu povedlo někde i pomoct. Nemyslím si že to ti lidi dělají primárně pro svůj prospěch. Část pašeráků si na tom asi živnost postavila, ale řekl bych že to je v každým odvětví. Snažil bych se hledat to dobrý.

                        0 0
                    • JSt  

                      zacal a skoncil jsem u cloveka v tisni

                      https://www.clovekvtisni.cz/…prilezitosti

                      oprava: tohle beru zpet. psal jsem to jako reakci dohromady na to, ktere neziskovky maji smysl a ze to delaji lidi zadarmo…

                      0 0
                      • Karaya  

                        Však jo, člověk v tísni má svoje lidi placené, ale peníze na jejich provoz pocházejí z darů. Tzn. člověk, který jim je dal, se vzdal svého zisku za práci, kterou úměrně tomu odvedl = dělal zadarmo :-)

                        0 0
                      • Jaroslávek  

                        Ale no tak chlapi jsou Vánoce …

                        0 0
                    • babicak  

                      Liga lidských práv tady v Brně. Zároveň bych však dodal, že většina neziskovek, které jsou závislé na dotacích, či rozhodnutí politiků ( ať už městských, krajských a vyšších) jsou něco, za něco, taková malá domů.

                      V 92 jsem vezl humanitární pomoc pro Československý červený kříž do tehdy ještě jugoslávské Rjeky, a to, co jsem viděl, co se s ní dělo, mi naznačilo nikdy více. Pro upřesnění, já to dělal zadarmo.

                      0 0
      • JSt  

        to je malo konktertni otazka. jestli jsi sam s kolem, tak te nejak pusti skoro vsude. jestli to bude sajtna deseti lidi, nazerete se hamburgru z koblizne a pak zapadnete k poutnasovi nebo na drahu. na draze lze i grilovat nebo si burt opect na vohnu. ;-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          U poutňasa myslím nemaj žádný nealko ;)

          0 0
          • Jaroslávek  

            A výběr z hroznů ? -))))

            0 0
          • RomanH  

            Tak Karos prijima podoboji :-)

            0 0
            • Karaya  

              To máš recht :-).

              btw nás taky koupili Slováci, prémie nejsou a na firemním večírku byly jen slovenská vína. To snad nemohlo chutnat ani pražákům :D

              0 0
              • RomanH  

                P*ca, s tim vinem je to snad jejich narodni sport :-)Jak ja se stydim, kdyz mam zde, na jizni Morave, predavat vina se slovenskou vlajkou na etikete. Loni to bylo dobre, VIP darek byl 52% Tatranskej caj, a ten maji fakt dobrej, to tu Slovac to alespon symbolizuje, ale vino se slovenskou vlajkou je proste pruser.

                0 0
          • JSt  

            z lednicky ti vytahnou grenu pullitrovou. ;-)

            0 0
        • Karaya  

          Tak konkrétněji – jídlo není potřeba, bude nás 5, z toho jedno malé dítě, takže nekuřácké prostředí. A potřebujeme se slyšet. Má to být zítra cca okolo páté. Co z toho splňuje podmínky?

          0 0
    • Jaroslávek  

      Když se to tak vyjasňuje, tak bych to nějak nenatahoval. Denní světlo je denní světlo.

      0 0
    • Jaroslávek  

      P.S. Klidně si objeďte Holydnou a dáme někde scuka.

      0 0
    • Excel  

      Tak eště pro zaostalce bez fejsíčku.

      Přátelé, kamarádi…soudruzi.

      Z dnešní 150 kilometrové ranní MTB vyjížďky s AVG 30 přikládám aktuální foto z brněnskýho Pryglu a přeju všem krásný vánoce. Ať Vám to v novým roce šlape, nejen na kole, ale i doma, v hokně a tak vůbec ať se to ubírá nějakým tím směrem, jestli mi rozumíte.

      0 0
    • mastihuba  

      Tak zitra nic protože je zavřeno :) pozítří mne snad povolí svalová horečka a zvladnu se tam zase otočit. :) S potěšením musim konstatovat že na tvarozenskej vánoční motosraz pod santon dosli 3 pěšky, dva na kole, jeden autem, a třetí dojel na pasovym bobcatu. :) cmoudi to v tomhle počasí nemaji lehky. Ten co tam dojel po velaticke polni cestě pasakem jel najisto, ale ze to zvladne i sharan, to dostalo i otrlé motorkáře. :)

      0 0
      • RomanH  

        Jsem rad, ze bydlim hore.

        0 0
        • mastihuba  

          Paráda :)

          0 0
        • Jaroslávek  

          Užívej si to. Tady se to nehne a nehne.-(

          0 0
          • Smazaný účet  

            Konečňák je celkem gut, ale např. Kohoutky a spol. už jsou asi přes týden v total mlíku…

            0 0
            • pepek  

              Taktak. Nahoře v Kohoutkách hustý mlhoš a ani na holedné se už moc nepráší. Chtělo by to odjet někam na hory.

              0 0
              • RomanH  

                V nedeli 27.12. budem s Exikem 7:20 startovat z Kamenaku. O tech horach jsem taky premyslel, akorat kodrcat se vlakem 3 hodiny do Jeseniku a pak zase zpet nema na jeden den smysl (kdyz je navic brzo tma).

                0 0
                • Polka  

                  Kam to bude pane velitel? Predpokladam nekudy Smelc? Kdybych nahodou vstal, tak bych se i pridal.

                  0 0
                  • Excel  

                    No cíl je asi jasnej, ale vzhledem k času startu to vemem přes Oslavany a na Šmelc dojedu už pochcanej. Svačinky s sebou, tempo orientačního běsa nebude akceptováno, dneska jsem do sebe natlačil tak kilo bramsalátu, zejtra mě čeká repete, tož potáhnu camel aj na břuchu.

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      Nemáš to lehký.

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      To jsou hrozný návaly melancholie ty svátky, ještěže jsem si koupil kastl Bernardýnů :)

                      0 0
                      • Excel  

                        Jestli je melancholie kód pro žrádlo, tak jako jo!

                        0 0
                      • babicak  

                        Třináctka, sváteční, hořký, pivovar Friesovy boudy, pomáhá zahánět melancholii, už druhý den mlha, mlha a ještě jednou mlha, vidět je maximálně na osm tyček značení. A to chci jít v pondělí na Sněžku na východ slunce.

                        0 0
                    • RomanH  

                      Jasne, pojede se na pohodu, budu po honu

                      0 0
                      • Polka  

                        Ja s ruplou patkou na singlu dojedu vcil tak maximalne z buku dom :-)

                        0 0
                      • Paja  

                        To te bavi?

                        0 0
                        • mastihuba  

                          Tak s hasicama a myslivcama na takovym lontu u lesa musíš nejak existovat. :) to neni jak ve městě že neznáš ani souseda.

                          0 0
                        • RomanH  

                          Jj, je to chvilemi docela adrenalin, kdyz jsi sam neozbrojen v houstine, kde vyplasis prasata a ta vali kolem Tebe.

                          To Franta : Myslivci tu jsou v pohode a hasice tu nemame – z hecu jsme se svagrem premysleli, ze bysme je tu zalozili jako protipol myslivcu :-)

                          0 0
                          • Paja  

                            No, hasici mi tak nejak nevadi, u myslivcu je bohuzel zpravidla dost debilu, kteri se o zvirata nestaraji a jejichz cilem je si zastrilet na zivy terce, a kterym by „normalni“ clovej pusku rozhodne nesveril, bohuzel, jak pise Franta, lidi na lontu spolu musi vychazet, tak ty flinty maji…na chalupe mame jak hasice, tak myslivce, vetsina je samozrejme v obou spolcich.

                            0 0
                            • RomanH  

                              Ono je to slozitejsi, ja mel na to na pocatku stejny nazor, jako Ty.

                              Je potreba rozlisovat lidovou myslivost a komercni. Tim, ze u nas se jedna o tu lidovou, tak je to vlastne spolek vlastniku lesa / pudy. Ti se o to fakt staraji. Samo, tim, ze je to vetsi spolek, jsou tam lidi, kteri podaji ruce akorat na tom honu, ale to mas v kazde vetsi skupine. Docela me i prekvapilo, ze na to, jak se tu slope, nikdo si nedovoli jit na hon nalitej (i se zbytkacem), a zaroven tam nikdo z nich neni takovej plasan, ze by strilel za kazdou cenu – fakt si davaji bacha, nez to zmacknou. Ano, obcas se proda stont hostovi (ten je ale vetsinou ze sousednich zdruzeni), protoze jednak nejake penize potebujes, a druhak proste fyzicky na honech potrebujes vice strelcu.

                              Ta lidova myslivost potreba je. Vidim to hned ve vedlejsi honitbe. Zde to pronajimaji jeptisky komercnimu zdruzeni. Ted byl konkurz, vyhralo to jine zdruzeni, pravnici toho predchoziho to napadli a vlece se to uz rok. Zver se tam samo premnozila, zemedelci maji velke skody, a prakticky to nemaji u koho uplatnit. Na druhou stranu se mi nelibi, co se u tech komercnich sdruženích deje. Zde se to uz opravdu kosi ve velkem, nerozlisuji ani stari prasat. Jezdi sem lidi, co si opravdu pouze zaplati stont, jdou si zastrilet, a nemaji s lesem jinak nic spolecneho. Jednoho takoveho lovu jsem se zucastnil loni. Podivana velika, trubaci, ohne, soud, ale celkove me to nejak nesedlo.

                              0 0
                              • mastihuba  

                                Přesně, u nás je to parta milovníků přírody, za prvni srnci vystrili pytlaci, zajici jsou za dálnicí a bazanty vyberou kanata. :) kdyz je tam v mocalu u dalnice prase, tak z toho mají strach. Jiný kafe je pronajem rakovca pres nastrcenyho cecha belgicanum, nebo holandanum.

                                0 0
                              • Paja  

                                Jo, jasne, ja nezpochybnuju myslivost jako takovou, vzhledem k tomu, ze prirozene predatory jsme uz davno vyhubili (a ted se je snazime aspon castecne dostat zpatky, coz ne vsude je mozny) jiny zpusob regulace mnozstvi zvere neni.

                                Lepsi je samozrejme varianta, kdy myslivci jsou zaroven vlastniky lesa, pak je tam tech cvoku podstatne min – na chalupe to tak taky mame.

                                Puvodni otazka, od ktere jste odpovedi s Frantou udelali krok stranou, ale byla, jestli te to bavi?

                                0 0
                • JSt  

                  proto jedu do hor uz zitra. jako stale krypl pesky. :-D

                  0 0
                • Paja  

                  Toz byli jsme ted pesky Utechov – Vranov a blato je, ale cekal jsem to horsi, dobry to bude od 30., to uz bude zamrzlo.

                  0 0
                  • pepek  

                    My jsme šli do Hořic, blato tak akorát, sluníško tam krásně svítilo.

                    No a uklouznul jsem v té pustině na mokré halouzce a teď leduju a stahuju koleno :-(

                    Asi bych to s pěší turistikou neměl přehánět

                    0 0
                    • Paja  

                      jj, slunisko svitilo, nicota koncila prakticky presne u cedule Brno.

                      0 0
                    • mastihuba  

                      Proc ses nedrzel kočáru? :-)

                      0 0
                      • pepek  

                        Šel jsem jen se psékem a ženou. Uviděl jsem slibnou pěšinku, která se jako obvykle ukázala jako nepříliš dobrá.

                        No a nechtělo se mi vracet, tak jsem vymyslel zkratku :-(

                        0 0
                    • Paja  

                      Toz dnes ty Horice a vyjet z te nicoty do slunecni zaplavy bylo jak splnenej sen, no a ty zapady jak z pohadky, unglaublich soudruhu…

                      0 0
                  • Polka  

                    Ano soudruzi, blato opravdu je. Očekávám jstho narážku na chybně zvolený převod :-)

                    Přikládám i včereší rakoveckou kreaci.

                    0 0
              • babicak  

                Krkonoše, Friesovy Boudy plus 6 a totálně beze sněhu, mrholí , v údolí mlha. Klasická inverze.

                0 0
    • JSt  

      tradicni vanocni vylet https://www.zonerama.com/…lbum/1106447 ;-)

      0 0
      • RomanH  

        Parada. Kde je takova rozhledna ?

        0 0
        • JSt  

          dolni morava.

          0 0
          • mastihuba  

            Znamej od nas z dediny delal na jeřábu co to stavěl. Prej slušný psycho, když začalo foukat. :)

            0 0
          • pepek  

            Pěkný fotešky. Koukám, že nocleh v bunkrhotelu se ti nepodařilo dostatečně zpopularizovat, vidím totiž zase jen jeden spacák

            0 0
        • Excel  

          Posílám včerejší EXPORT do map, úplně na hovno to nebude, ale ta výdrž 8 hodin je dost limitující, na ty naše celovýmrdy to bohužel není, ale asi si to nechám :-)

          Jen začátek je posunutej, bo sem to restartoval někde až u Kohoutek.

          V domovské aplikaci to hlásí 1090 m nastoupanejch.

          0 0
          • bagr84  

            a z ceho si to vymrdal?

            0 0
            • Excel  

              Dostal jsem Garmin Edge 20

              0 0
              • bagr84  

                A neresi tenhle problem nejaka mensi powerbanka?

                0 0
                • Excel  

                  Baterie integrovana, kontakty zespod, skrz kolodrzak se na ne nedostanes, kdyby ses tam posral. Teoreticky bys musel zbastlit drzak kde by computer sedel v tom nabijecim nesmyslu co mas na propojeni s pocitacem, ale nejsem si jist zda pri nabijeni je gps snimac aktivni.

                  0 0
                  • bagr84  

                    U ostatnich garminu prej jo, gps zustane aktivni.

                    Nabijet by se dalo v hospode, nebo mi chces tvrdit ze existuje 8 hodin na kole do kterejch by se nevklinil skopek? :))

                    0 0
                  • pepek  

                    Tvůj problém jistě řeší navigační brašnička od Kuomintangu.

                    0 0
                    • Excel  

                      Jestli myslis tu cigartasku na ramovku shora, tak tu jsem jednu urval kolenem pri jizde ze sedla a na kolo mi uz nesmi

                      0 0
          • Smazaný účet  

            Čovek ujede 50 km a „musí“ kua očistit bike, otřít, namazat řetěz, namazat vidlu, tlumák, jen co jsem pořešil údržbu tlumáku, zas nevidlí vidle…

            Monstercross s převodovkou to jistí :)))

            0 0
            • Excel  

              Odpo jsem na bajk koukl ve sklepe a byl to dost tristni pohled.

              0 0
              • pepek  

                Nad přehradou je plno nových, pěkných asfaltek. (Kupodivu tam má chatu firma Dosta (Maňasu?) Tam lze jezdit bez rizika zablácení. Je to tam vhodné zejména pro ty podivné hybridy a crossovery, které někteří nakoupili.

                0 0
            • mastihuba  

              Sem to 25.12 vopucoval dnes sem nakopl cirgulu a do patku mam co delat, abych nachystal misto na další bordel. Škoda že se s tím neda topit v krbu, bo je to z jedné strany natřeny. :(

              0 0
          • RomanH  

            Ja podle tachecu namotal rovnych 50. Mam tam teda navic cestu od spitalu a stoupani do Kohoutek, ale i tak jsem si rikal, ze to mate domu o fous dale. Ze Smelcu jsem jel lesem.

            0 0
            • Excel  

              Dnes jsem si dal z menicka v Everestu windaloo, ve ctvrtek maj fal, to je vetsi darda?

              0 0
              • RomanH  

                Jj, Phal je nejvic. Akundrat je to restauracka od restauracky – kde u jednech konci Phal, jini tak maji ostrosti nastaveno curry nebo masalu :-)

                0 0
      • Excel  

        No jo kumštýř, to se pozná.

        K tý rozhledně, psycho. Jenom by mě zajímalo jak tohle mohlo projít.

        0 0
      • bagr84  

        Moc hezky.

        0 0
      • kankrlicek  

        Pěkný. Já pouze mastňácký výlet na Sněžku :( Ale pěkně tam bylo, to jo.

        0 0
        • babicak  

          Taky tak, včera v podvečer, jen ten vítr kolem 100 km/h byl nepříjemný. Lanovka, kterou bych stejně nepoužil, nejela.

          0 0
          • RomanH  

            Pekne

            0 0
            • kankrlicek  

              Získal jsem dojem, že tam u vás nějak chybí sluníčko :)

              V neděli jsem byl kousek od Chrudimě – krásné teplíčko, nefoukalo, zn. ideál :)

              0 0
              • RomanH  

                Diky :-) U me hore to bylo tak 50:50, ale stacilo sjet o vesnici nize a total mliko.

                0 0
          • Motyll  

            Takže na Luční na kole a zbytek pěšky? ;-)

            Ikdyž z Polska se dá na kole až nahoru.

            0 0
            • babicak  

              Celé pěšky, s manželkou, Friesovy boudy, Pec, Sněžka, Luční bouda, Výrovka a na základnu do Friesovky. Hledal jsem cedule zákaz cyklistů, nenašel jsem nikde. Buď je sundali, opravují, nebo se po značených cestách může všude. Sníh tam není, po polské straně by to šlo na kole v pohodě.

              0 0
              • RomanH  

                No, ono je to v NP obracene – na kole muzes jen tam, kde Ti to ceduli povoli. Ale je pravda, ze v KRNAPu a na Sumave, na rozdil od Podyji, cpali ty zakazove cedule vsude, a KRNAP se taky podledni dobou cyklistum vice otevira.

                0 0
                • babicak  

                  Dnes super východ slunce na Sněžce

                  0 0
                  • Paja  

                    …sis privstal?

                    0 0
                  • Motyll  

                    Paráda!

                    0 0
                  • RomanH  

                    Parada

                    0 0
                  • Polka  

                    V kolik jsi musel vyjít, abys to na 8 stihl? Jako pěkný, ale morál bych na to neměl :-)

                    0 0
                    • babicak  

                      Ráno, po večerním pivku, jsme vyrazili ve 4 hodiny, super noc, hvězdy svítící, měsíc 4 dny po úplňku, nemělo to chybu. Šli jsme to z Friesovek dvě a čtvrt hodiny, na Sněžce jsme byli druzí ( podle mapy. cz měla cesta trvat 3. 45 hod.) a všechno to svítání a vycházení sluníčka mi dodalo optimismu a nové energie, prostě to byl idoš.

                      0 0
                  • Jaroslávek  

                    Nevím čím bych tě podpořil. Snad štědrovečerním tenisem v Budějicích jas, bezvětří, teplota +14 ?

                    0 0
      • Paja  

        Fuckt pekny, mas dobry oko, ne kazdej si umi takovy zajimavy zabery/detaily na­jit.

        0 0
      • Jaroslávek  

        Ty lidi na sjezdovce tam zašlapují krtky ?

        0 0
    • Smazaný účet  

      Už i Tišnov je čím dál víc „přátelský“ cyklistům.

      U závor je na jedné straně imho nepochopitelný jednosměrný kousek stezky s přejezdem pro cyklisty a lesem značek…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Sorry, snažil jsem se editovat pořadí fotek a místo toho je to ztrojený.

        0 0
        • RomanH  

          Se mi toulas v reviru a ani nereknes :-)

          Ja to jeste nazivo nevidel. Takto mi ale prijde, ze misto toho, abych to z Kvetnice rovnou zalomil kolem nadru, budu to muset brat kolem Palce (no, stejne jsem se tam v lete stavoval na Poutnase). Toz hlavne ze dotace nezustaly v EU :-)

          0 0
      • Polka  

        Máš to nějaké dokurvené. A já si říkal, 15 fotek, to bude podívaná :-) Jsem na tebe myslel, když jsem to dnes mrdal přes Nesvačilku.

        0 0
        • Jaroslávek  

          Dám to sem. Ať se vám všem v roce 2016 daří a jste zdraví !

          0 0
          • RomanH  

            Diky moc, i Tobe a vubec, Vam vsem.

            Jen tak mimochodem, vcera me docela zachranily zimni tretry. Borcovi na Libochovce protika retencni nadrz, podmacel asi na 30ti metrech celou cestu. Naraz jsem stal po kotniky ve vode. Mit letni a navleky, volal bych odvoz. Takto jsem jenom zanadaval a se suchyma nohama pokracoval dale.

            0 0
          • pepek  

            A tobě přejeme brzo toho fulla.

            Zítra bude nějaký sněžení, to je dobrý důvod někam vyrazit, ništ wahr?

            0 0
          • Excel  

            Tobě též, Jaroslave. A v novém roce s fullem Štarkov i Zubštejn.

            0 0
          • kankrlicek  

            Díky a Tobě taky vše nej. Asi nejvíc to zdraví.

            Míra

            0 0
          • Paja  

            Napodobne a zdravicka dvojnasob…i vsem ostatnim soustruhum, letos to misty v nasich radach vypadalo trochu jako v lazaretu.

            0 0
            • babicak  

              Pánové, vše nejlepší v Novém roce, štěstí a hlavně zdraví. Vyjíždím v sluncem zalitém dni na Buk, večer přípitek na Alexandrovce.

              0 0
              • Paja  

                Ty mas zajimavy akce, vychod slunce na Snezce, silvestrovsky pripitek na Alexandrovce…co bude na Novy rok?

                0 0
                • RomanH  

                  Brufen

                  0 0
                  • Paja  

                    Máme doma samce dogy, je úplně grogy.

                    Celou noc byl u fen a teď žere brufen.

                    0 0
                • babicak  

                  Na Nový rok v 10 u hajného Václava, po 100 gramů šnapsu a hurá do lesa :)

                  0 0
                  • Motyll  

                    Přesně. V 10.00 na polesí. A jedeme…

                    0 0
                    • mastihuba  

                      Dyby mě nekdo včera rano řekl že oslavim novej rok na farmě tak se mu vysmeju. :) cesty páně jsou nevyzpytatelné. :)

                      0 0
                    • les  

                      Motýll a Václav hroty, Polka jel v gumákách. Přečetl jsem si vás ve sněhu :)

                      0 0
                      • Polka  

                        Hroty enem Václav, ale udělal chybu. Projeli jsme SMK křížem krážem, bude to super poježdění… natrasovaný moc pěkně a chytře.

                        0 0
                      • Motyll  

                        Teď si mě trošku urazil… Do tohohle snížku brát hroty :) Jinak včera fakt nádhera…

                        0 0
                        • les  

                          Tož to se trošku omlouvám :) Já to voblítal na rejskingách, aj partyzána sem pokořil. Na první poprašek vždy tasil hroty jako první Fanóš. Letos ho teda trumfnul Václav. Asi se teda vracel k hájence, páč polonéza tam přismrděl zadem s gumákaka a pak tam bylo 2× jetý vod hrotů. Tož tak :)

                          0 0
                          • Motyll  

                            Polka 2× NN, já NN a RR. Na čem jel Dušan netuším.

                            0 0
                            • babicak  

                              2× RR, zadní nový, předek 7 tis km (už je totál na výměnu)

                              0 0
                              • RomanH  

                                Mam poprve RR, tu nejlevnejsi Performance verzi, a jsem fakt spokojenej. Stal me asi 510 Kc, nehaze, jede rychleji nez Ikon (je teda o fous mene pohodlnej), krasne drzi a stoupa jak zubacka.

                                0 0
                          • Polka  

                            Jj, vpadl jsem mu do zad :-)

                            0 0
                          • mastihuba  

                            Fanoš se včera třepal jak drahé pes. :) Jít po zelenéch na Buku eště na vodkové večírek do oslamabádu byl hodně blbej nápad. :)

                            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.