• obda

Už je čas…

• kankrlicek  

:)

• LM  

Schválně kolik lidí vleze prvně do toho zamčenýho vlákna, který díky čárce za Brnem vypadá jako to správné :-)

• mastihuba  

to je tim že tady na lontu je to v noci pomaly mel sem to cvaknout 59:55 :-)

• Paja  

To tento mesic ale budes muset i jezdit, to neni jen tak zakladat vlakna, to je zodpovednost!-)))

• Motyll  

Život není jenom tanec, pravda…!

• obda  

Voe, jsem byl na bajku včera :-) Už když jsem vyrážel, tak jsem dětem říkal klasickou WoT hlášku „to bude bolet“, a taky že jo ;) Překvapivě stále ještě hodně ledu, a v mém revíru už to místy zase zvládli rozdupat ti zas*aní koňáci. Na druhou stranu překvapivě dobře po zimě vypadá zasypaný výkop po plynovodu mezi Útěchovem a Vranovem – zřejmě dobře udusané a dost písku. Nicméně pokud budete jezdit středy, tak se s váma bohužel jen tak neuvidím :(

• Paja  

To by mohl rict kazdej…a jak vime, jak to neni na Strave…:P

• Jaroslávek  

:-))

• p@X  

Nestihl jsem to odeslat.

• Jaroslávek  

Budeš dyzajnovat šaliny ?

• Motyll  

Stejně nemaj kudy jezdit, Brno je (a bude) celý roz****ý! :)

• p@X  

Tvl, na Plotní a na Kamechy budou rychlodráhy… jednou :)

• Polka  

Už jsem myslel, žes nestihl odeslat březnové brno, jako kdyby toho tady bylo málo.

K šalině…vzhledem k tomu jejich velmi svazujícímu zadání…za mě dobrý. Ale imho jsi opomněl dobrou viditelnost těch povinných log a nápisů. Na té červené (Brno ji má tmavší) by nebyly dobře vidět. Já bych to viděl takto. Dobrej je ten přední prvek, kdy to vypadá, že se směje. Mno škoda, že jsem si s tím nepohrál už včera :-)

Btw. pokud si vybavuju dobře, tak jsem žádný tvůj grafický výtvor vyloženě nehanil, to jen ty plamínky, predátory a debilní výmysly zákošů, ale za to ty přece nemůžeš! ;-)

• Excel  

ty vole, to neni vubec spatny a ty to nestihnes..to di do hajzlu :-)

• Paja  

To je skoda, vypada to dobre.

• JSt  

skoda…

• RomanH  

Cekal jsem kabine ridice rude plameny, podobne jako u nekterych trucku :-)

Jinak jsi fakt …, ze jsi to neposlal, mas to pekny.

• p@X  

Nemít řidičák má i svá pozitiva, můžu si dát k obědu třeba řemeslnou 12°…

• obda  

To si můžu dát taky, a řidičák mám ;)

• Polka  

Mám to skoro za barákem a ani o tom kua nevím O:-) Musím někdy vyzkoušet. Za chvílu bude mít každá dědina svůj vlastní pivovar, u nás už taky něco plánují.

• pepek  

Nechcete někdo zkusit tu novou víru?

Vypadá to ještě náročnější jak ScotyBellRay. Tak to musí fungovat.

• p@X  

Nejsem schopen uvařit sobě, natož ještě vyvařovat řetěz.

• Karaya  

Vážně o tom přemýšlím, protože se mi ve sklepě válí cca 10kg parafínu na výrobu svíček.

• p@X  

Imho je fyzikálně nemožné změnit: olej = špina, vosk a spol. = nenamazané. Moje zkušenosti s Pedrosem a Castrolem, lepidla, zanechávající těžce odstranitelný bordel na rolnách, převodníku…

• LM  

To skoro zní jak kdybys tam toho dával moc. Já vždycky jenom kápnu kapičku do mezírky mezi rolnu a článek, nechám přes noc „vsáknout“, před jízdou protočím řetěz v hadru a mám všechno čistý. Aktuálně používám Brunox Top-Kett.

• String  

TopKett mi přijde taky za posledních x let experimentů jako nejlepší a nejjednodušší varianta do všech podmínek. Prach se na něj samozřejmě chytá, není to vosk, lepidlo ale vyloženě taky není, na druhou stranu se s ním celkem dobře pracuje a přijde mi, že i celkem dlouho vydrží. Taky jen dávám na každou rolničku kapku, pak pár protočení a utřu řetěz. Dřív mažu ne kvůli pazvukům, ale že už vidím špínu na kladkách, tak všechno setřu hadrem a zase namažu. Z nějakých praček, vyvařování, koupání v petroleji, benzínu apod. jsem dávno vyrostl. Ta práce s tím mi přišla větší, než následující efekt výdrže řetězu a pohonu. Prakticky jsem si rozdílu nevšiml. Možná jen estetický efekt čistýho řetězu.

• Paja  

+1

• pepek  

A co brutální snížení odporu a nekonečná trvanlivost, které očividně přináší nový směr v péči o bicykel – voskování?

• Excel  

Ze bych celej mavic naboj vyvaril v parafinu z katolickych svicek? Pomuze to?

• RomanH  

Mam pocit, ze ty Karosovi svicky jsou z jineho gangu ;-)

• LM  

Jakože bys rozpletl kolo, vyndal ložiska a až pak to ponořil do vosku? :-)

Asi bych s tím zkusil opatlal jenom praporky a západky v ořechu ale ani to mi nepřijde jako moc dobrej nápad. Má se tam dávat velmi řídká vazelína nebo olej, a vosk moc řídkej nebude (leda v létě na sluníčku:-))

• pepek  

Možná o pulnoci za uplňku a točit nad tím mrtvou kočkou.

• String  

Chce to starou litinovou vanu, pod ní zatopit, rozpustit asi 666 svíček a pak do toho hodit celý kolo i s pilotem.

• JSt  

ukrojis mi kus. ja bych tim voskoval lyze. ;-)

• Karaya  

Tak nic, žena to v zimě, když se ve sklepě měnila okénka, vyhodila do popelnice…

• p@X  

Smí totok na silnicu? Nějakej fantóm v motohelmě dnes na tom lítal kolem hlaváku, moc bezpečný mi to v provozu nepřipadá, odpich jak sviň.

• Paja  

Nemuze – viz.

Jinak dobry pro sebevrahy, jede to az 45 kmh.

• LM  

Tohle musí být supr když ti někdo nedá přednost. Nebo když vjedeš na námrazu :-)

• LM  

(urban)trailové zpravodajství:

• na Palačáku převážně sucho, místy navlhlo
      • ZOO trail taky suchej až u potoka dole je bahno (nečekaně:-))
      • Karásek už je gut. Většinou sucho, na pár místech se „dělají kostečky“ ale vyjeté koleje už snad nehrozí
      • objezd kolem Lachemy je ještě místy rozměklý a chodí tudy koňě – tudy ne, přátelé! :-/
      • ufoncz  

Všecko tam nad Líšní (Vojáci, Horákovskej, Muchova bouda, Obřaňák, pěšiny mezi Kopaninama a Hornekem) je bez blata. Jediná výjimka je žlutá TZ těsně pod hřbitovem, tam se dá na dvaceti metrech obalit v podstatě celý kolo dobře lepivou směsí.

• LM  

Na Holedné přibyla místa s bordelem po těžbě. Skoro mi přijde, že ty větve hází na cestičky naschvál :-/.

Včera jsem odtud dojel s kolem, ponožkou a botou od smůly :-)

• pepek  

Jo viděl jsem, že mi tam někdo jezdí s traktorovýma gumama. Horší je, že to tam teď dělá kostečky a nebezpečně dobře to drží, převážně.

• LM  

Drží to fakt skvěle. Ideální konzistence na traktory – už to nelepí a přitom to ještě není tvrdý :-)

• Tom475  

Dnešní objezd lachemy již v cajku.

• LM  

Pěšinka kolem řeky pod Holednou už je taky celkem OK.

Odklízel jsem tam dneska v tom vichru zbytky několikametrový pěkně tlustý suchý větve. Vypadalo to velmi čestvě, tak jsem rychle frčel pryč o_O.

• LM  

Kuleho trail je taky sjízdný.

• Jenom začátek je zarovnanej hromadou dřeva a v horní části na několika místech proběhl facelift lesotraktorem – tj. úplně to rozmrdali :-/
        • Jo a bacha, v největší teréní vlně před křížením žluté TZ je koňská kobliha přímo v ideální stopě za hranou toho ďolíku :-D
        • LM  

Na Karáskovi přibyly nové překážky:

• 2 metry před stromem co leží už dlouho opřený o svah je teď nově díra po stromu, co se vyvrátil pro změnu ze svahu dolů – celkem solidně to zvedlo obtížnost :-)
          • asi 15 metrů před nájezdem na lesní cestu leží přes pěšinku strom – přenášel jsem kolo
          • hned o kousek dál na té lesní cestě přímo v ideální stopě pro nájezd zpět do lesa je za malý stromek zaháknutý další kmen – lze podjet více vlevo a pak prudce zahnout
    • p@X  

Prý se kalí lahváče doma, aby se ušetřilo, ale u těch zatracených sedmiček vychází 0,5 l na min. 50 Kč. Až mi přijde nový fén, začnu chodit surfovat do restaurace a vy budete dle úrovně mých postů hádat, kolikátý mám kousek :)

• mastihuba  

to je nuda 12 min po pulnoci a jak není nejaka hra tak vseci chrapou :-)

• Hammond  

Jedu.Beru to přes Hádek,svítí Oskar.

• Excel  

Dneska MTB rehole.

• pepek  

Kdybyste někdo potřeboval romantické ubytování na jednu noc, tak dnes mně zaujalo toto

Kromě zbloudilého bikera tam nikdo jiný asi obcházet nebude. Jezevec je dřevěný. Akorát to nemá zrovna za levno.

• p@X  

Nejde to s 34z :/ Nechápu jedenáctkaře…

Nevíte někdo o levnějším? https://www.global-sport.cz/…00-96bcd-32t

• RomanH  

Vzdyt 34:50 je stejne jako 22:32 u 3×9

• p@X  

Na Spešlovi jsem měl 22–36, Jaroslav měl původně dokonce 40/30/22 na 11–40!

• LM  

A beztak i menší kola :-)

btw:

• 22/36 = 0.61
            • 30/50 = 0.6 ⇒ možná bys měl koupit 30z
            • babicak  

Ty máš také 30/42 čili 0,71 a jde to, co nevyjedu, vytlačím.

• LM  

Přesně tak. Když už to s tímhle převodem moc nejde, tak tlačením jsem nahoře zhruba stejně rychle a více odpočatej :-).

• RomanH  

+1

• p@X  

Klasická větička. Kondice se zhoršuje a převodů ubývá + se to násobí, pokud je člověk na hajtře celý den. Dokud se na jednopřevodníkovou víru neobrátí všichni, tak mě stále nějaký frekvencer bude v dáli na kopci srát :)

• LM  

To asi nehrozí :-).

Si tam ten dvoupřevodník dej, rám vypadá že je ještě kompatibilní. Akorát orel pak bude muset letět (do bazaru).

• pepek  

Tak. Někdo musí být statečný průkopník a konečně pravdivě přiznat, že je to na ho*no :-)

• String  

To se tady nesmí říkat. Vždyť je to tak skvělej systém, jednoduchej, bezůdržbovej (když si dokoupíš lepší šrouby a vyladíš řazení na mikrometry) – přesmykač se furt sere (no asi jak komu), nepřemýšlíš co máš zařazeno (jen si musíš před každou jízdou rozmyslet kam jedeš a včas vyměnit převodník) a další tři seznamy obhajob super nákupu.

Prostě vyfukováním cigaretového kouře do umyvadla zlato nevznikne. :-)

Mimochodem, tento týden jsem viděl už 1×13 od jakési značky Rotor. Počkám na 1×19 a pak to zkušebně nasadím do provozu.

• p@X  

Ale já netuším, proč to nikdo nepřizná:

Orel má stále omezený rozsah.

Laufer stojí za pikaču úplně.

Převodovka je na ježdění pro rohlíky.

Lake jsou měkké papuče s nahouno stahováním.

Al jetý rám, na kterém nemusím brečet kvůli každýmu škrábanečku na Deorku = zn. ideal :)

• Polka  

Jestli to nebude tím, že ostatní nefrflají nad hovadinama a jezdí a díky nohám pak ty lehčí převody prostě nepotřebují. Máš ideální podmínky, každej den do práce na kole, byl bys v tu ranu jak laňka, nohy nabušený a ještě bys ušetřil za dopravu. Ale už mlčím, pan Motýl minule říkal, že na tebe nemám být tak přísnej :-)

Jo a když už teda nevíš co s prachama, tak bys mohl otestovat ty nový Pirellky, tady je už mají. Pojď do toho, ať vím zda je třeba pak taky zkusit ;-)

• p@X  

Spíš budu asi kupovat nový záplety, jsem si uvědomil, že tam mám 2 Kg sériovky a to může klidně udělat 20dkg na každým kole oproti Viktorkám a Archům, který jsem měl před tím.

• Excel  

To bych pro tebe brzo měl zadní kolo MAVIC XA-ELITE ježděné 40 kg ženou, jen v létě a v suchu po cyklostezkách. Pravidelný půlroční servis v autorizovaném MAVIC centru. Doložím.

• mastihuba  

Při tvé váze bych se nebal crestu. když to na předním uveze mne, tak tebe tuplem.

• pepek  

Proč to nedělají ve 26" ? Bych si to koupil už jenom kvůli té značce.

• p@X  

Jinak k temu commutingu, když se ti nechce, nenaděláš nic. Hlavně mě absolutně nebaví trasa ani přes Olympii ani přes Chrlice, a prodlužovat si ji nemíním, jak tady vypadají polňačky jsem psal několikrát. Nemluvě o tom, že furt něco řeším ve štatlu. A proč vlastně furt dokola řešit nové gumy? S novýma kolama bych dal opět Barzo/Barzo. Forekastr je moc drapák a Ikon zas málo, v blatě okamžitě ustřeluje a ani na suchým to boční vedení nic moc. To jen tak, aby už uteklo to pracovní pondělí :)

• Karaya  

Otázka adheze a valivého odporu je přece už dávno vyřešena. Jen se musíš smířit s tím, že to po čase začne prochcávat tmel :-)

• RomanH  

To vypada, ze te Exik vcera pekne potahal ;-)

• Excel  

Ale hovno, Pax měl jen pomalejší rozjezd, tři zámecký jedenáctky ho nakoply. ;-)

Ináč ta ZTZ z Neslovic (jak jsme ju minule vynechali skrze to bahno u čovky) je super, resp. směrem na Oslavany by byla ještě víc super.

• Excel  

ja teda pouzival 22–34, ale pri prechodu na 29 to bylo pro me nedostatecny, 22–36 to uz je cajk

• Paja  

Ale tech 22:32 bylo vetsinou na 26".

• RomanH  

To jo, stejne tak v tom papirove hraje i sirka gumy. Ale ta 29 se zase lepe prevaluje v rozbitem terenu, cili mi to ciste pocitove prijde stejne.

• Karaya  

To je v hlavě.. 34–50 stačí i na brutální stojky v Alpách.Tady to využiješ je na Ufonovo bonbóncích :-)

• LM  

Spíš v nohách :-)

• p@X  

Tak když má člověk fyzičku vyláme s 34z skoro všechno, ale proč to dělat? Co na to kolena?

• Excel  

Podle chuti, ja na celodenaku uvitam lehci prevod.

• Paja  

Uz jsem to tu psal, dokud jsem se snazil „zavodit“, v podstate vsechno jsem na maratonech jezdil na prostredni placku. Co uz jezdim jen na pohodu, nevidim duvod delat si takovy nasili a jsem rad, ze k 22 mam vzadu 34 misto 32.

• RomanH  

Tak Ty jsi u te 34 chvalil hlavne odstupnovani, ne ? Ja se snazim chranit kolena pri vicedennich akcich, tam klidne v par kopcich slezu.

• Paja  

Odstupnovani ani ne i kdyz ti, ze je to cely posunuty do lehka mi sedlo, hlavne 32/34 je celkem sikovnej prevod.

• Jaroslávek  

Dovolil bych si poznamenat kam vede to nezamykání starých záležitostí. Do února ti budou psat ještě v létě :-((

• černápole  

brno..

prosba, 27,5 enduro kola, 150–160 vidlice k nafocení

prodávám jeden takový rám a hodilo by se, kdyby mi nějaká dobrá duše zapůjčila amen vidlici 150–160mm a kola s tlustejma enduro pláštěma, zadní osa 142/12, nasadil bych, udělal 3 fotky a zase vrátím, ideálně černá pole a přilehlé čtvrtě,

hledám idealně někoho kdo to nemá namontované na kole, ať s tím není moc práce

díky ať to dopadne jakkoliv

• String  

Tak mi došla dneškem v roky navštěvovaným servisu trpělivost. Prý i po měsíc předem domluveným termínu se může servis vidlice protáhnout na 14 dní. Nakonec jsem to tam nechal, ale tu vidli možná neudělají.

Takže, může někdo doporučit v oblasti Krpole, Žabovřesky, možná i Jundrov nějakej kvalitní, dlouhodobě osvědčenej servis na servis Reby a do budoucna další náročnější opravy, který se blbě dělají na chodbě baráku, jako servis nábojů, centrování s tenzometrem apod.? Zbytek si opravím sám, ale do vidle a nábojů nelezu. Nemám nářadí ani místo.

Nejblíž mám asi Birotarius, RKcyklos a Kočař u Flédy.

Díky za každý doporučení. Jen tak jít někam na náhodu už se dneska celkem bojím po dřívějších zkušenostech.

• p@X  

O kterým servisu je řeč? Není lepší si tu vidlu poslat k Žitnýmu sám? Rebu jsem dával k Hanákovi, pak mechoš přešel do Popůvek… Nebo to dej někomu z tohodle vlákna, většina to dělá s prstem v nose do 5 min. :)

• String  

Zkus vylučovací metodou domyslet. Myslím, že jsi tam vezl na centrování kola před prodejem. Oblast máš v zadání. :-) Nechci na ně úplně plivat síru, byl jsem vždycky spokojenej.

Bylo pro mě jednodušší vzít celý kolo a rovnou nechat udělat hlávko a servis nábojů. Víc jsem nic nechtěl. Teď už to tam asi nechám celý i s tou vidlí, snad se jim rozsvítí, že dělat vidli 14 dní není normální. Ale pro příští zákrok jsem si říkal, že je čas na změnu. Nebo jak říkáš 5 minut, asi dokoupím další nářadí a budu dělat nakonec i vidli a náboje sám. Pak už by mohly jít servisy do p…a měl bych pokoj. Spíš bojuju s místem kde to udělat než s vlastní neschopností.

• p@X  

Nj, nejhorší doba na servis, jarní oteplení, navíc mnozí mechoši absolvují školení na „elektrikáře“…

• String  

Volal jsem tam 12.2. podle telefonu, takže s dostatečným předstihem 3 týdnů, a nikam jsem nespěchal, nechal jsem termín na servisu. Ten mi řekli tento, a že to potom do týdne bude. Kdyby řekli 14 dní, vůbec jsem to tam nedával. Aby mi někdo tvrdil, že servis vidle trvá 14 dní, to fakt není potřeba, videí komplet servisu jsem viděl plno. Kdo má vybavení a zkušenosti musí mít za dopoledne hotovo. I kdyby nechtěl.

• RomanH  

Na jejich obranu, v puli unora se oteplilo, lidi citi jaro a zacinaji resit servis, a moc servisu treba s tenzometrem a zkusenym certifikovanym servisakem za rozumnej peniz v Brne moc neznam. Osobni zkusenost s nimi nemam (mimo prodejny), ale povest maji dobrou.

• String  

Já chápu co tím chceš říct, ale objednání předem ve slušně fungující firmě znamená, že prostě ode dne objednání začínají dělat na Tvé zakázce bez ohledu na to co je za počasí. Kdybych přišel jen tak, chápu, že by mě buďto ani nevzali nebo mi řekli, že to bude třeba za měsíc. Já to nechci tak úplně hrotit. Byl jsem fakt dost naštvanej jak jsem došel od tam. Hlavně tou výmluvou na dobu servisu vidle. Kdyby radši řekli, že na mě zapomněli, ať přijdu za měsíců, nic by se nestalo. Já fakt nespěchal. Je mi jedno kdo to kdy udělá, vadí mi změna domluvy.

• mastihuba  

na rebu zadnej extra vercajk nepotřebuješ. kleště na segrovky delší imbus a kladivo no paličku :-)

• LM  

Ještě by se hodil olej co budeš měnit :-)

Plus teda záleží co všechno si představuje pod pojmem servis vidlice. Jestli jen spodní nohy nebo komplet repas.

• Paja  

Nevim jak soucasny vidle, ale komplet repas jsem jeste nedelal, ale zas mam tu vidlu teprve 18 let…

• String  

Komplet. Nebo mi teda už minule bylo řečeno, že to není o tolik dražší a že je lepší to udělat komplet. I když jsem říkal, že má od posledně najeto něco přes 4000 km. V létě prach, podzim a jaro bláto a hlavně zima sůl. Nechce se mi riskovat a vydřít vnitřek. Teď už to nechám asi v tom servisu, pokud to nebude na víc než do konce příštího týdne, když už to tam je, a příště se asi domluvím s někým zručným odsud. Kdyz bude ochotnej si přivydělat. Zadarmo to samozřejmě nechci. Klidně i ty náboje. Do těch nechávám taky jen jednou do roka lézt servis. Příští zimu sem hodím prosbu a klidně se domluvíme. Lisování ložisek v Novatecu mi taky nepřijde složitý, ale zase to chce přípravky. Pak už by zbývalo jen to centrování na tenzo. Obyčejný dorovnání si dělám sám, ale jednou do roka si kola zaslouží větší kontrolu napnutí.

• RomanH  

A do toho servisuji Mavic naby…

• RomanH  

Vidle jsem v byte servisoval tak, ze jsem si na dlazbu rozprostrel malirskej igelit nebo dva velke odpadni pytle (ty jsem vlastne pouzival i ted v garazi). Jen si to chce vse dopredu nachystat, at nemusis behat pro naradi, hadry, odpadni misky a podobne…

• String  

Bezduše ještě nějak vysvětlím, zbytek dělám na chodbě. Tohle už bych si asi neobhájil. :-)

• RomanH  

Zena nechodi treba cvicit ? ;-)

• pepek  

Nechci se opakovat, ale já jsem třeba zamlada vyrobil v bytě 1+0,5 surf. prkno. Proti tomu je servis reby pod rozlišovací schopností běžné novomanželky. (Můžeš to použít jako argument :-)

• String  

Myslím, že po 20 letech už se o novomanželce nedá mluvit. Ale budu ji pozdravovat. :-)

• Paja  

U pepka pry, dokud jeste jezdil bezduse, musel kazdy, kdo prosel kolem cerstve nahozeneho kola, tim kolem zatocit ;)

• RomanH  

To 0.5 prkna me zaujalo. Nechces to rozvest ? :-)

• Karaya  

Já to obhájím, proč bys to neobhájil ty? Musíš říct, že za ty 2 hoďky ušetříš min. litr, který pak může(te) (spolu) rozfofrovat :-)

• Paja  

Nj, ale ty mas na to kolarnu nebo je to jeste furt detskej pokoj?-)))

• Karaya  

Vůbec nejsi v obraze, teď je z toho ložnice. Servis se odehrává ve zrekonstruované předsíni, na nové podlaze :-)

• String  

Víš jak to je, ušetříš nebo ne, stejně to zmizí. A v kolárně už máme dítě, do kuchyně a obýváku s tím nesmím a v předsíni už jsou zle i bezduše. Kvůli přístupu k vodě to je jediný ze servisu co nedělám na chodbě v mezipatře :-)

• RomanH  

No ja kvuli umyvani kol a grilovani postavil barak :-)

• String  

Kolo umývám jednou ročně před servisem a griluju po návštěvách nebo na pánvičce :-) Uznávám, že dílnu ale postrádám. Počkám pár let a buďto už mi zdraví nedovolí jezdit, nebo třeba potomek opustí byt a udělám si z pokojíčku cyklokoutek s ponkem. Na stavbu baráku nemám ani mentálně ani finančně a za Brno bych se nestěhoval, když si představím dojíždění, naskakuje mi vyrážka. V Brně barák je leda za výhru ve Sportce, i kdybych prodal byt v OV (ano, všechno jsou to jen výmluvy proč to nejde, jsem prostě línej) :-)

• p@X  

Tak co budem řešit při úterku? Ještě mě serou brzdy, + kola, orlí kliky a jsem na další dvacce a Gen může jít o dům dál :)

• RomanH  

Zase beres prasky, ze Te chytla nakupni horecka ? ;-)

Ad zaplety : ber to tak, ze Zatopek taky trenoval v kanadach. Na co Ti budou lehoucka kola kolem 1500g, kdyz potrebujes, aby to v terenu vydrzelo Tebe + batoh. Nabu taky nemas spatnou, DT Onyx, ktery jsem mel pred tim padem na RB, drzel bez problemu spoustu let.

Co se tyce brzd, tak uz jsi je zkusil odvzdusnit podle toho navodu, co jsem Ti rikal ? Jestli se jich ale chces za rozumnej peniz mermomoci zbavit a jsou na samostatnou objimku, tak je od Tebe vezmu. Dam je Tomasovi a Katka dostane misto tech Elixiru stare BB7, at si muze bez frflani stelovat krok sama…

• p@X  

Kdyby ty brzdy byly propadlý furt, jako to u zavzdušněných bývá, tak je to OK, ale že z ničeho nic jsou napumpovaný a páka ztvrdlá to mě teda neskutečně se*e.

• LM  

To dělalo jen teď v mrazu nebo i když je teplo?

• p@X  

Ono by stačilo možná vyměnit jen páky mám (M7000), ale za jaký?

• babicak  

Nemáš tam moc oleje?

• RomanH  

Spise mi prijde, ze malo, pokud se mu meni chod. Kdyby ho tam mel jen moc, tak ji bude mit tvrdou porad, ne ?

• babicak  

Když se olej zahřeje, zvětší objem a pokud je v nádobce oleje moc, tak je pořád trochu natlakováno. Varianta, že má sjeté desky – tak před začátkem jízdy dvakrát, třikrát zabrzdí a propadlé páky jsou v provozní poloze. Mám SLX, taky jsem měl podobný problém, pořádně jsem odvzdušnil, oleje tak jak má být, nové desky a je klid ( asi už kolem 1.000 km ujeto)

• LM  

Na starým kole jsem měl chvíli SLX 675 a žádné problémy s tím nebyly…

• Macik  

No mě to teda tady ty starý SLX dělaly taky, ale jenom, když byly už dost sjetý destičky. S novýma to pak vymizelo.

• Karaya  

Já mám ty M7000 taky a v zimě jsem to zaregistroval. V létě ne. A desky mám už docela ojetý, tak to taky může být tím. Tobě to dělá i s novými deskami? A i v létě?

• p@X  

Potřeboval bych něco na zklidnění, ale nepotřebuji AM kola, co tam mám, stejně sjezdy slízám.

• LM  

Je škoda že sjezdy slízáš i s kolem co má na to vhodnou geometrii. Možná by pomohla teleskopická sedlovka :-)

• p@X  

Já si vždy myslel, jak jsou vlaky bezpečné a teď je furt něco, zrovna můj oblíbený Baxi v retro nátěru.

• pepek  

To je nějaká účelovka, aby odůvodnili posun nádraží o 1km za cenu podmořského tunelu.

• p@X  

Prvně se musí opravit hlavňák, nejmodernější zab. zařízení, nasypat něco do budovy, a pak až se to může teprv posunout po brněnsku v horizontu desítek let.

• babicak  

Máš recht, s hlavňákem se musí něco udělat. I zbourání by bylo řešení. Včera jsem jel z Ostravy hl.n., a i když to nádraží není nic moc, oproti brněnskému je to kus vpředu. I v čistotě.

• p@X  

Já se tam pohybuji stále, takže bezďáci a fetky mě nepohoršují, dokud nenaruší moji osobní „bublinu“.

• Paja  

Kdo zitra?

• obda  

Jak se dostat mezi top zprávy na BBC news: https://www.bbc.com/…ope-47454610 :D

• pepek  

Today's incident will perhaps finally help to resolve this long-term problem," said Zdechov mayor Tomas Kocourek. Dobře on, Kocourek :-)

• RomanH  

Otec tvrdi, ze jeho syna nekdo do klece zavrel…

• pepek  

když to nešlo po dobrém. . . . .

• RomanH  

Nechci soudit. Prochazka se lvici po lese samo byla magorina. Co jsem videl v televizi vybeh, tak ten mi prisel udelany solidne a snazili se ho dostat na to, ze na nej nemel stavebni povoleni, coz me stvalo. Na jednu stranu se divi, ze je v CR tolik cernych staveb, a na druhou chteji pomalu povoleni i na drevnik, ktery je na Tvem pozemku. U tech zvirat by to mel posuzovat veterinar (bezpecnost), a ne stavebni urad.

• Paja  

Na idnes pisou Klec byla podle otce chovatele zamknutá zevnitř a jedná se podle něj o trestný čin. tomu nerozumim.

• p@X  

Dneska úspěšný den, když jsem se konečně odhodlal vstát o hodinu dřív abych stihl zařídit Creditas, tak mraky lidu.

Pak jsem ušetřil na telefénu, objednal jsem rozbalený z iMobily.eu, měl mít ochranné fólie, fólie neměl, škrábanečky na displeji, jako já bych se s tím smířil, ale vím, jak zkoumají telefony při výkupu třeba v mobilpohoto­vosti :/

• LM  

Tak si jim to doufám zase vrátil :-)

• p@X  

Newim, chtěl jsem ho slavnostně nahodit, mám zkažený večír, navíc pošta na Slovensko.

• Paja  

Postu by meli uhradit oni, pokud zbozi neodpovida popisu.

• RomanH  

Vyser se na to, fakt. Platis si to ze sveho, ber to z ofiko kseftu (ja se uz 2× v ramci rodiny napalil, byt ty ksefty mely i kamenne prodejny; nastesti vse uspesne vraceno vcetne postovneho, ale byly to nervy).

• mastihuba  

ja už to mrdam ty pádla. :-)

• p@X  

Není lepší „banán“? :)

Creditas nakonec hodinové zakládací on-line martyrium, kdy se k dalším produktům člověk dostane až přes zal. účet, doufám, že poté, co ze mě vytáhli veškerá data, v tom nebude žádný háček.

• LM  

p@X: tak jsem objednal ty Salomon „psí dečky“ proti bordelu a až uvnitř balení jsem koukal na varování:

Compatible only with low-cut footwear designed with an outsole arch.

Na botách s polstrovanou patou a rovnou podrážkou to vypadá fakt trochu divně ale snad to půjde :-)

Na Merrellech to sedělo o něco lépe ale ta spodní guma je na ilustračních fotkách snad delší nebo co…

• Jaroslávek  

To měl mít Jiřík, když ještě jezdil z Buku rovnou na plesy :-))

• p@X  

Já je mám už doma, prý nejlíp sedí na Salomonech, nějaký borec radil, když to nesedí, vyměnit P za L. Dají se sehnat i vyšší, nebo návlek spojený s vrchem ponožky.

• RomanH  

Zodpovedna priprava ;-)

• Paja  

To bude orisek sehnat tretry od Salomonu :D

• p@X  

On to vůbec bude oříšek, najít cosi mezi sport a turist tretrou na moje kopyta, řekl bych až nereálný (a ještě při mé náročnosti na vzhled).

• Paja  

A proc neco takovyho chces, kvuli Romanovym vejletum?

• RomanH  

Drzi se Frantova hesla Nezalezi, jak jezdis, ale jak u toho vypadas :-)

Ja tomu sice nerozumim (kdyz si vzpomenu na bahnitou Cantorku, tak se jako super ukazaly kompresky – noha byla vecer do spacaku skoro uplne cista, bahno ani kaminky me v tretrach nijak neomezovaly), ale tak pro ten pocit ;-)

• p@X  

Chci tretry (2 sucháče, přezka), ve kterých nebude problém vytlačit semtam kopec, nebudou o 2 čísla větší a přitom mě nebudou tlačit, přezky nebudou na konci… Chci tak moc? :)

• RomanH  

To bylo na ty decky, ne tretry

• Paja  

Osobne bych kvuli 1–2 cyklokochacskym akcim rocne nesel do kompromisu, ale poridil nejaky levnejsi stredne tvrdy tretry jen pro tyto ucely – treba ty Shimana (M123), co jsem mel ja, Roman i Exik byly na tyto akce tak akorat, chodilo se v nich dobre, ale jeste to nebyly uplny papuce.

• RomanH  

Nejak podobne. Tretry si kupuji tak, aby mi vyhovovaly na beznou jizdu (ty M123 kvuli te relativne mekci podrazce jsou u me trosku drobny omyl), a abych je neznicil pri chuzi (boa, nekryty karbon, potazmo i ta preska). Stare (pokud nejsou jeste vylozene na vyhozeni), si prave nechavam na takoveto vy*rdy

• p@X  

Nekrytého karbonu bych se nebál, PI maj totálně dodrbanou podrážku, ale ten karbon je v poho.

• Macik  

No já nevím, na tůry, jaký děláte vy, bych si asi vybral něco takovýho jako je Shimano SH-ME7. Tuhost podrážky neposoudím, při mý kondici je to ale stejně putna. :)

• Paja  

To je top model na trail/enduro s karbonem a jsou tvrdy hodne – je to treti nejtvrdsi terenni bota od Shimana.

Ale myslim, ze i na Romantycky vylety v poho pouzitelna.

• p@X  

Nejdou hroty a celý rok by byly ve skříni.

• RomanH  

Ja teda osobne s hroty chodit neumim – klouze to po skale. Prave toto mi prijde presne jako bota, kterou hledas.

• p@X  

Já zas jsem na hroty zvyklý, výstup na měkkým je paráda.

• ufoncz  

Mam ty levnejsi z te rady, ME5, a po vymene pedalu z 520 za 530 (s tou opernou kleci), mi to v ramci SPD a rozumnyho rozpoctu prijde jako ideal. Podrazka ma mekkou gumu, takze neklouze (a na betonu clovek ani neklape) a pritom je dostatecne tuha, ze to ani pri delsi davacce v miste kufru nepali. Beskydy se spoustou tlaceni pohoda, v zime pod navlekama pohoda, na chrteni taky pouzitelny… Ale nejsu na vybaveni az tak narocnej.

• Paja  

Tohle jsou boty za 4 tacy, ktery by vlastnostma mohly splnovat tvoje puvodni pozadavky, jako druhy tretry na vejlety by stacily treba ty levnejsi me 5, ty ale budou mit samozrejme podrazku spis jak ty 123.

Pokud jsou hreby podminka, zkusil bych nejaky ty Gira kolem 2,5 tis. Privateer, Terraduro, delaji se u v sirsi verzi.

• RomanH  

Je to jeden z mych favoritu na dalsi letni tretry, ale od stolu se mi vice libi ty Mavic

• Excel  

A co ta prezka tam? To bud stejnej system, ne? To se vyrve ajn cvaj.

• mastihuba  

a když se do přezky nasere bahno s trávou to je teprve vyzouvání :)

• Excel  

Přesně, když jsem přezkama ryl fatrovský bahno jako červená myš tak šly srat

• JSt  

jednou na etapaku v polsku me museli ze speslu vystrikavat wapkou. ale tam ta uvolnovaci prezka byla takovy maly curacek. vsechny dalsi (dvoje), co jsem mel,pak byly vpohode.

• Paja  

Zkousel jsem v lyzarne ty SH-M200L, na ktery jsem sem daval odkaz, coz bude asi predchazejici model, ale nesedela mi ta vnitrni ochrana kotniku, tak jsem je nakoneci pres peknou cenu 2000 nevzal.

• novcze  

a koukám že se řeší tretry, já teď pořídil na moji turistiku SH-ME301 v černé

https://cdn.shopify.com/…3ad23e2d.jpg?…

• Paja  

Ty Lake, co jsi mel predtim, byly copak tvrdsi? Vzdyt to byly taky tretry z kat. sportovni.

O tom karbonu na PI jsem se bavil s borcem v Lyzarne a rikal, ze to resili v ramci reklamaci, ale ze jak je tam tech vrstev karbonu vic, byla obvykle praskla jen ta svrchni. Ted jsem do toho rypal spickou noze a vypada to tak. Kdyby to bylo praskly vic, muselo by to mit vliv na tuhost podrazky a ta je tvrda furt.

• RomanH  

No ja mel puvodne Lake s Boa, tam byla tvrdost OK (jestli si to dobre pamatuji), ale 2× jsem to vyreklamoval, protoze se tam trhala ta guma. Nakonec mi dali ty Lake MX165 + mi vratili cast penez. Tam ta podrazka byla o fous tvrdsi nez u tech Shiman, ale taky zadnej zazrak. Byla to takova tezsi neznicitelna pohorka :-) Vyhovovala mi podrazka + tvrdost na Diadorach Chili, ty byly super.

• Jaroslávek  

Chci tak moc ? Toto tvé časté zakončení se mi líbí :-)

• p@X  

Je to verze se zvýšeným nártem, přesto bych uživil přezky o několik cm delší.

• JSt  

v pici, ze k temto suflatum musi byt gumwall plaste. ;-)

• RomanH  

Tak ted uz snad budes spokojenej ;-)

Ty zluty kompresky jsou mocny :-)

• p@X  

FLUO musí byť, já chtěl tělový, ale ty tak jedině v lékárně :)

• RomanH  

No nevim, Ales ty telovy musel nosit kvuli tromboze (v lekarne mu dali prvne nejake s krajkou) a zlate bile/oranzove… Ta telova vypada fakt brutalne.

• Paja  

Haleluja ;)

• Jaroslávek  

Supa, budeš pěkně vidět soudruhu:-)

• Excel  

Seš snad bukanýr? Jako hoši vocamcaď pocamcaď, ale toto už je na mě moc.

Chápu přínos těchle bordelek, ale totok bych na sebe nenavlíkl ani za kokot.

• p@X  

Já potkávám běžce i bajkry v různých FLUO šílených kombinacích, takže mi to ani nepřijde, mi se ta žlutá líbí a většina mých nových věcí ji obsahuje více či méně :)

• LM  

jj, lepší být vidět než být sražen. I pro pěšáky je lepší když tě vidí z větší dálky :-).

• Excel  

ja resim primerarne ty kompresky, to fluo je uz jen navic. Uz k tomu chybej jen ty podvazky.

• p@X  

Je to doporučované i k sedavému zaměstnání, já mám odpo nohy nateklé jak cyp.

• Excel  

Jo, lycra pusobi buzerantsky vo tom zadna, ale kratka lycra a k tomu komperesky, vypada jeste teplejc, to mi nevymluvis. Aby se nezjistilo, ze pozvednuty cecky taky pomuzou. edit: To bylo na Romana.

• p@X  

A co Ironman? Proti posl. akcím je to dětská hra :)

• RomanH  

Vzpomnel jsem si na Pajovo nemecke gay-porno triko, ve kterem jel na Pacir :-)

• RomanH  

Rika jezdec v Lycre ;-)

Ja v nich letos 4 dny lyzoval a musim rici, ze super. Na biku je vytahnu tak 2× rocne (pri promenlivem pocasi) a spatne to rozhodne neni. Jen je pruda se do toho navlikat.

• mastihuba  

proč si bereš do huby zrovna mne? sem v klidu vobešel 2× drtiče i sudety v sidech :D tenkrát mne banán dokonce pochválil na janíkove sedle s jakou to tlačím lehkostí :)

• Excel  

Mavic, svý tretry „prej“ dělá se Salomonem.

• Paja  

Mel to byt sice vtip, ale jo, minimalne maji spolecneho majitele.

• Polka  

Budu to tady muset přestat číst nebo začnu taky brát prášky :-)

• RomanH  

:-)

• Motyll  

TVL zlatej Ťok a FoFo company…

Nechce si Depka založit vlákno „Poradna pro Patrika“? By tam třeba zabloudilo vícero jedinců, které km na kole výjde jak km atomové ponorky a dvě hodiny před vyjížďkou střídavě pozorují Aladina a zrcadlo.

:)

BTW dneska v půl šesté u plamene. Brýle na čtení a mobily s sebou.

• p@X  

Ale napadl mě podnikatelský záměr, otevřít si obuv se širokými modely, jasná díra na trhu :)

• mastihuba  

se zeptám jako debil, k čemu je to dobrý? stejně do těch bot nasere voda přes špičku tkaničky a jazyk :)

• LM  

Je to proti bordelu. Už mne nebaví z bot vyklepávat kamínky, jehličí, kusy listí a hlínu a pak to uklízet. Mám ještě třetí boty, co mají u paty manžetu a proti bordelu jsou téměř imunní.

• Excel  

to vypadá jek černý prestižky

• ufoncz  

Bude se v tom ale vetsinu roku vic potit noha, ne?

• LM  

Ne, ty boty jsou dobře odvětrané: slabá podšívka + větrací otvory. I ta manžeta je tenká. Proto v nich jezdím jen přes léto. Na podzim v tom byla kosa :-)

Recenze:

https://www.vitalmtb.com/…no/GR7,22145#…

• Podrážka drží hůř než 5.10 ale jinak mi na moje ježdění přijdou ve všem lepší než Freeridery, který teď vozím jen podzim/jaro když není ještě úplně teplo.
              • ufoncz  

Já jsem myslel tu psí dečku. Ta se mi na léto moc nezdá.

• LM  

Tu mám právě jen na podzimní/jarní ježdění s Freeriderama a na zimní zateplený skate boty. Tam to vadit nebude :-)

• LM  

Nové poznatky:

• je v tom fakt tepleji, na léto to asi nebude úplně ideální
                    • funguje to, dnes jsem z bot nevyklepal nic (a to jsem hodil tlamu a vyválel se v měkké hlíně)
                    • Paja  

Je videt, ze to testujes opravdu dukladne :D

• LM  

Njn, nečekal jsem, že se mi lock-on grip protočí v ruce :-D

• Paja  

Jak to.rika jose? Zanedbana predstartovni priprava

• obda  

To bude rukama ;)

• LM  

Před 14 dny jsem je utahoval. Trénování bunnyhopu jim asi moc nesvědčí. Nebo mám ukrutnou sílu :-)

Jebnul jsem pod objímky montážní pastu na karbon, snad už to bude držet.

• mastihuba  

lesáci řikali že jim nemáte jezdit mimo cesty :)

• JSt  

to je snad jasny. kdyz ti do normalni boty neco spadne, vyzujes ji a vysypes. kdyz ti do suflete neco zapadne pres tady tohle, jakoze zichr zapadne, po druhym pulhodinovym vyklepavani to hodis do kra. ;-)

• LM  

S těma Shimanama jsem ještě zastavovat, vyzouvat a vyklepávat nemusel ;-)

• Excel  

At vzpominam jak vzpominam tak si nemuzu konkretne vybavit, ze bych nekdy neco vyklepaval (mozna i jo, ale nebylo to nic co by me melo zneklidnovat).

Myslim vyklepaval z treter. Jinak samo vyklepavat musim… .

• babicak  

Ano, ano, také přemýšlím, kudy vlastně LM jezdí :-)

• LM  

Stačí zubatější plášť vzadu a je to hned (i v zadních kapsách od dresu:-))

• babicak  

A jsme zase u plášťů, dlouho to tu nebylo, večer můžeme probrat, já osobně aktuálně vzadu RR

• String  

Pořád mi vrtalo hlavou kde už jsem to viděl. Už vím. :-)

• mastihuba  

picmundi v kolik koncite ? ja vyrazim smer Bílovice ochoz dvory …

• Paja  

No tvl…

• p@X  

Já jsem kupodivu na biku, ale nemám chuť nahoře zas řešit všechno nanovo. Navíc mám sam. kompletní zimní oděv.

• Paja  

Tak nic resit nebudem, prepinani zajisti vrchni…

• Polka  

Teď jsme dojeli s Bohem, kupodivu taky v zimním ;-)

• mastihuba  

dneska sem pod tim estebackým archivem potkal angrešta v krátkejch kalhotách a v dresu, byla mi zima i za něj. Tidle borci musí neskutečně dupat i z kopce :)

• les  

Děkuji za trasování. Bylo to super.

• Polka  

Taky dík! Ten nedodělek za hájenkama na Rakovecký a Buk dáme příště :-) Přiznávám, už jsem nemohl O:-)

• Paja  

Bob je Buh ;)