• Paja

    0 0
    • Jaroslávek  

      Zítra „kontrola výchovy mladé generace v Julcu“, takže negativ.

      0 0
      • Motyll  

        Stejně bude hnusně.

        0 0
        • Paja  

          Odpoledne uz by nemuselo.

          0 0
        • pepek  

          Přilepím si nápis na řitítka: „Naslouchej a věř domorodcům, myslí to s tebou dobře!“

          0 0
          • Polka  

            Co zas dělals? Já musel v kopcu Boskovice-Valchov čekat až hasiči odstraní padlý strom přes cestu… no neřešitelný problém hoši.

            0 0
            • pepek  

              Ale potkal jsem jakéhosi domorodce, který mi říkal, že nemám jezdit Studeným žlebem, že je tam hrozný bordel. Sem si říkal, že určitě trochu kecá a jel jsem.

              No nekecal :-(

              0 0
              • Paja  

                :-D

                0 0
              • Motyll  

                OK, registruji novej nick. Schválně jsem si kolo vyfotil, když jsem tama projel včera… Ale kdo chce kam…

                0 0
                • pepek  

                  To je divný, dnes to bahno bylo rozhodně černější. Bylo černočerné. Myslím tedy až dole, na té křížovatce.

                  0 0
      • Paja  

        Taky bys to mohl prehodit na jinej den… i kdyz ty se stejne separujes a radsi jedes o pul hodiny driv nez vsichni ostatni.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jede někdo na hejtmanův měšec s překvapením?

          0 0
          • Paja  

            Na co?

            0 0
            • Smazaný účet  

              Nebo kuře na kari, anebo..... cib…

              0 0
              • Smazaný účet  

                Hoši, tak já ráno moknu, ruky zmrzlý, jak mi nasály rukavky… a žádná odezva.

                0 0
                • RomanH  

                  Jsi frajer. Rano jsem chtel Pepkovi napsat, ze i ta silnice bude dnes boj, mne to rano stacilo pesky 3/4 hodiny se psem po louce.

                  0 0
                • Paja  

                  Proto jsem si takticky vcera nechal kolo v hokne, ale nakonec by to nebylo ani nutny, u nas prestalo prset uz po sedme…

                  Ja bych mozna jel, ale pro tebe to asi neni zajimavy, protoze ty jezdis solo a ja mam dnes bohuzel cas max. na kolo, ale ne na hospodu.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    No nic, vyšroubuju ježka z karb. krku, kolega je windserfař, pučím si plachtu, narvu to tam a uvidím, kam mě to odvane…

                    0 0
                    • RomanH  

                      Hranecnicky potok → Litava → Svratka → Dyje → Morava → Dunaj → Cerne more → Bospor → Stredozemni more → Atlantik

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        A co vůbec čoklík? Ten už musí být velkej, byl celou zimu venku?

                        0 0
                        • RomanH  

                          Ted jsem se s ni vratil z lesa.

                          Jasne, ta si tu zimu uzivala, trpet bude v lete. Minulej tejden mi na prochazce prinesla z lesa kanci hlavu, a kdyz jsem s ni jel v nedeli na kole, stihla si odbehnout pro srnci nohu (to by jeden neveril, kolik se toho vali po lese).

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Kásnej, ale Motýlův nosí portmonky. Teď jsem viděl ve zprávách, že budou spravovat silnicu na Deblén, nevím teda odkud, aby vás tam neodřízli…

                            0 0
                            • RomanH  

                              Odriznou, ale bude to na etapy a mostek snad udelaji po pulkach, nebo pres vikend.

                              0 0
                  • pepek  

                    Já jsem včera včas pojezdil v podhůří Holedné ( poběhlice tam již vyběhly ve velkém počtu)

                    0 0
                  • babicak  

                    Dneska tedy nic? Přidal bych se po cestě nahoru.

                    0 0
                    • les  

                      Mám odpo. Ale ten protivítr dnes, to byla síla. Doufám, že to vydrží na cestu dom :-)

                      0 0
                    • Paja  

                      Jo, ale mohl bych vyjet az tak 16.30.

                      0 0
    • Smazaný účet  

      Jel jsem si nafotit dům, co už není, tak jsem to zrovna pojal jako tišnofské trojboj aneb Tour de Tysnau Breweries…

      0 0
      • RomanH  

        Tak jsi ty patoky mohl prijet splachnout Poutnasem :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Červený mlýn bys nedopil ani náhodou :) Megalomanská stavba s věžičkama, vedle restaurace prázdná, číšník chodil okolo a ometal prach… Květnice ve Sklepě překvapila, ale měl jsem všude první kousky :(, kdoví, jestli to tam někdo vůbec chlastá, Tišnovan je výborně ošetřen v Na stojáka Pekanda…

          0 0
          • RomanH  

            Cervenej mlyn nikdy vice. Sli jsme pred rokem tri rodiny s detima na prochazku, ze se tam stavime na obed. Poloprazdna restauracka, na jidlo jsme cekali dlouho jak svina, nebylo nic moc, zato pruvan v penezence jak svina.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Kdybyste náhodou někdo něco chtěl z bike24.de, tak se ozvěte…

      0 0
      • babicak  

        Třeba toto mě zaujalo

        0 0
        • Smazaný účet  

          Musíš si tam nastavit ČR, neznámá dodací lhůta, máš XD ořech?

          0 0
          • babicak  

            XD ořech mám, zaujalo mě tam to 44 z kolo, ale zároveň se mi nelíbí to odstupňování.

            0 0
            • Polka  

              Odstupňování je ok, ale musel bys vzít i 30z pilu, aby to dávalo smysl viz. převody. Pokud neřešíš cenu, ta budiž, ale dohoda zněla, že potrénuješ, nu ni? :-)

              0 0
              • babicak  

                No jo, rozkaz zněl jasně : potrénuješ. A né že ne.

                Teď mám vzadu 29×2,1 Ground Control, kdybych dal RR, pomůže mi tato změna v něčem?

                0 0
                • Polka  

                  Tak RR je urcite rychlejsi, cca. RR = Fast Trak, Ground Control = Nobby Nic.

                  0 0
                  • babicak  

                    Dík, rozdíl to tedy bude. Hodím tam RR, ale kterou variantu? Zatím jsem používal Performance, a nemohu si stěžovat.

                    0 0
                    • Polka  

                      Kdyz jses spokojenej, tak vyuzivej performance dal, ma to i Paja apod. Ja vozim performance jen na predku, vzadu pro sichr snake-skin (dnes uz se to jmenuje myslim jinak), ale podle me se nerid.

                      0 0
                      • Paja  

                        Je to kazdyho vec, ale kdyz uz bych si dozadu, kde se plast sjizdi tak 3× rychle kupoval SS plaste za dvojnasobek, dal bych si ho i dopredu.

                        0 0
                        • Polka  

                          U me neni potreba, ja jsem mel rezance na zadnim bo su tezsi a na zavodech jsem obcas narazil na poradnej bordel. Na prednim nemam takovou vahu a tlak, neni tam potreba odolnejsi/tez­si/drazsi plast. Kdyz, tak byl vzdy problem se zadnim. Jinak cenove to vychazelo cca. 700 / 1100, coz neni dvojnasobek.

                          0 0
                          • Paja  

                            700 je nejaky predrazeny.

                            Ale jo, pokud jsi mel problem u performance s rezanim boku, pak to muze byt reseni, a pokud zaroven nemas pocit, ze bys poznal lepsi smes vpredu (ja teda moc ne, nebylo to sice u Schwalbe, ale u Conti), tak proc ne, lehci performance je.

                            Ja s rezanim problem nemam, takze muzu performance dat na obe :-)

                            0 0
                            • Polka  

                              Ber to ve 29", mozna 650,–, RR byl driv vlastne mozna jeste levnejsi, ale uz par let vozim RoRa a ten kolem 700 je. Driv jsem mel vsude evo slupky, ale nebylo na to zcela spoleh (vzadu), takze proto tahle kombinace.

                              0 0
                              • Paja  

                                Kupkolo uz neni co nejvalo na Koloshopu za 550 :-)

                                Mozna ten performance vzadu zkus, to ze jsi rezal evo/liteskin slupky jeste neznamena, ze to ty performance nevydrzi.

                                0 0
                                • Polka  

                                  Tak levnejsi je, nevsiml jsem si, ale mas v tom hokej:

                                  A jinak jsem Dusanovi psal „ale podle me se nerid“ ;-)

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    A v cem mam jako hokej?

                                    Ten dvojnasobek nebyl myslen doslova stejne jako to, ze zadni plast vydrzi trojnasobek, nekomu treba je dvouapulnasobek.

                                    Dusan, pokud driv vozil vzadu performance, si nejspis vystaci s perf. i ted, ale ja jsem to myslel dobre, pokud jsi rezal jen ty slupky s velkym tpi a pak hned preskocil na SS, je klidne mozny, ze bys perf. nerezal stejne jako ja, oproti slupkam je tam stena znatelne sipnejsi. Sice vazim min, ale s kopce ty plaste rozhodne nesetrim a zatim bez riznuti.

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Jo nic, ja myslel, ze to ma byt cena za SS a to je za ten Performance zase cos psal.

                                      0 0
                            • RomanH  

                              Mne prislo, ze ma SS sice silnejsi boky, ale mene odolny behoun, takze za me na zadek taky Perf.

                              0 0
                            • obda  

                              Jezdil jsem EVO bez SS, ale pak jsem řízl předek na boku (dvakrát, jednou ta Oslavka). Tak jsem přešel vpředu na NN SS a od té doby mám už mnoho let klid. Vzadu RR SS po sjetí začal defektit v běhounu (stejně jako před tím sjetější NR), tak jsem ho nahradil Performace. Zásadnější rozdíl (kromě větší výdrže) oproti SS verzi nepozoruju. Takže za mne Performance dozadu a SS dopředu.

                              0 0
                              • Polka  

                                A z toho vyplyva, ze kazdy to ma nastaveno jinak, tudiz je jakakoliv debata o plastich zcela bezpredmetna :-)

                                0 0
                • Excel  

                  kokoti

                  0 0
        • Motyll  

          Teď to testuje Lucie s 34 a 36 převodníkem. Bych počkal na dojmy.

          0 0
          • Polka  

            Tak tech 36z je imho mimo, nejtezsi 36×9 je zbytecny a do lehka to ubere. Otazka spis bude, jak je to s tim opotrebovanim 9z pastorku.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Stejně mám pocit, že od té doby co Sram poplival smyk, 80% BF řeší chybějící převody aneb jak to co nejlevněji zbastlit…

              0 0
              • les  

                Asi tak.

                0 0
              • Polka  

                Tak kolo bez smyku ci dalsich zbytecnosti je proste takovy designove cisty, podivej se na nakou starou ukrajinu jaka je to krasa :-D

                • pozadavek na co nejlevnejsi stavbu je snad jasnej, to jenom ty do toho vrazis zbytecny love
                • a chybejici prevody…neresit, jezdit, potrenovat, ze…Dusane! ;-)
                0 0
                • Paja  

                  :-D

                  0 0
                • RomanH  

                  A to se vyplati :-D

                  0 0
                • pepek  

                  Designově čistý s cirkulárkou vzadu a mrňavým kolečkem vpředu :-))

                  A to všechno na trekingovým rámu.

                  0 0
                  • Polka  

                    Cirkulu ma motyl, ty trekingovej rame :-P

                    0 0
                    • pepek  

                      Já to nemyslel na tebe, ale všeobecně: pokud to má mít nějaký použitelný rozpětí, tak musíš vozit na kole cirkulu

                      0 0
                      • Polka  

                        To ale neni pravda, je to zcela individualni. Samozrejme ty bys tam tu cirkulu bohuzel musel mit, ale vsak taky pro tebe to vubec neni urceny ;-)

                        0 0
                      • les  

                        No hlavně je to další žabomyší válka tipu: SH vs. Campa, Sram vs. SH, Ultremo vs. GP4000, SS vs. Performance, https://www.youtube.com/watch?…

                        0 0
                • Smazaný účet  

                  Kolo bez všeho s řemenem je taky krásný…

                  0 0
                • babicak  

                  "Trénovat, trénovat a ještě jednou trenovat a pokud si myslíš, že už nemůžeš, tak ještě šestkrát můžeš. A per tam velkou, voe " řekl velký znalec Polka. :-)

                  0 0
                  • Paja  

                    U nej je to ale to samy, jak kdyby rekl:„per tam malou“ :-D

                    0 0
                  • pepek  

                    Tos dopadl ještě dobře. Když reprezentanti kdysi chtěli Yamahy a Kawa, místo ČZ, tak náčelník Svazarmu prohlásil, že motokrosař potřebuje hlavně tepláky.

                    0 0
                    • babicak  

                      :-) klasické tepláky sovětského vzoru se zipem u teplákovky jen v horní čtvrtině :-)

                      0 0
          • Jaroslávek  

            To je ta zachráněná ?

            0 0
            • pepek  

              Stačí malá zmínka o babě a hned se probudil.

              0 0
              • Paja  

                Na nekoho plati debata o gumach, na jinyho o babach :-)

                0 0
    • Smazaný účet  

      … stejně borci nevím, co na těch fullech vidíte, pokud se v tom čovek furt nevrtá, tak se z toho poměrně rychle stane vrzající, kroutící se hajtra. Furt čistit, mazat vidlu, tlumák, občas odvzdušnit brzdy, …

      Na krosce máznu řeťázek a jedu (případně poponesu), desky z mechanik se u mě sjetí ani nedočkají :)

      0 0
      • RomanH  

        Vzpomen na T8B – chtel jsi to jet na krosce

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tj, ale jestli těch pár km fun faktoru stojí za ty neustálé investice a údržbu, což třeba u mě je zvýrazněný, pokud třeba 1× měsíčně dám 60km, navíc v blatě…

          0 0
          • RomanH  

            ?

            Vidlici rozebiram 1× rocne na jare, je tam par ml oleje

            Tlumic rozebiram 1× rocne (nekdy 1× za dva roky). Za tech cca 20tkm jsem menil 3 vlozky v oku tlumaku po 90 Kc, loni jsem menil komplet loziska (cenu si za vsechny nepamatuji, ale do do cca 300 kc jsem se vlezl), ted je bude stacit 1× rocne zkontrolovat.

            Ano, cele to zabere priblizne jeden den (ja si to vetsinou rozhodim do dvou vikendu, kdy ma Katka sluzbu a neni zrovna extra pocasi).

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tak já dal loni za tlumák a vidli přes dva litry, zadní guma za litr zpravidla konce sezóny nedožije,… S tím, že moje solo air Reba stejně stojí za prd, na začátku zdvihu vůbec není citlivá a spíš „vakluje“ (dual air, co jsem měl na S, to byla jiná pesnička), prostě mám snad na 5 hod. jízdy skoro 2 hod. přípravy…

              0 0
        • Paja  

          Td8B by ale v klidu objel i na tom 29 HT Speslu, co mel predtim.

          0 0
          • RomanH  

            To jo, ale on to smeroval rovnou na tu krosku. Na celopevnaku to objel Jirik, ale treba na tech korenech kolem Sedlice jsem mu teda nezavidel.

            0 0
            • Paja  

              To ja taky ne, ale jirik je drsnak, me by to nebavilo, hlavne jezdit pomalu dolekopcom.

              0 0
      • les  

        S příchodem 29" si taky vystačím s pevňákem. Honglák je dobrej, když bydlíš např. v Beskydech.

        0 0
      • obda  

        občas odvzdušnit brzdy

        Proč? Za devět let jsem ty své ještě neodvzdušnil, olej je stále původní :D

        0 0
      • Polka  

        Neresit, jezdit!

        0 0
      • Excel  

        Jsi na správné cestě, ale ještě ti krůček chybí. ;-)

        0 0
    • les  

      Kdo dnes hore ?

      0 0
      • babicak  

        Dnes MDŽ, karafiát domů a šup to oslavit.

        0 0
        • Polka  

          Priste oslavit u krbu.

          0 0
          • Excel  

            Buď si jel včera po státní od Slavkova (směr buzerantovice) na silniče, nebo máš, *****, dvojníka.

            0 0
            • Polka  

              Jo, to jsem jel :-) Ta varianta Bucovice-Bohdalice-Vyskov se mi libi cim dal vic, dobrej asfalt a zadnej tourmalet.

              0 0
              • Excel  

                Trasa fajn, občas ju mrdnu na festce, ale ve směru od Vyškova a jen do Bučovic, pak se drncám přes Marefy abych se té státní vyhnul. Su rád, že nejsu tak slepej nebo blbej a byls to fakt ty, akorát teda do těch Bučovic je to napikaču po tý státní, provoz jako prase, včera za tebou auta ve strachu v koloně, tak vopatrně. ;-)

                0 0
      • Polka  

        Dneska by to slo.

        0 0
      • Motyll  

        …teď je priorita dřevo.

        0 0
    • sharkeeCZ  

      čau chalani, pořádají se nějaké vyjížďky na silnici/biku v Brně? Především přes týden, myslím.

      0 0
      • Paja  

        No, od toho je tohle vlakno ;-) ale mnohdy je potreba umet cist mezi radky :-D

        0 0
        • sharkeeCZ  

          Proto tady píši, protože jsem z toho nevycetl potřebné.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Obvykle jezdí zdravé jádro z Obřan či Líšně v 16:30, středa nebo čtvrtek, cestou necestou, směr Bukovinka…

            0 0
    • Paja  

      Jede dnes nekdo?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Chjo, mám volno (jelikož se mi z pracovního PC stala 386) šáhnu na Felta, hlávko přetažené, ložiska asi v pí*i, Lapík je zas zavzdušněné (asi z těch pádů), bral bych aspoň měsíc na hajtrách nic neřešit :)

      0 0
      • RomanH  

        Neresit, jezdit :-)

        0 0
      • babicak  

        Se mi stává každý den pravidelně, 486 po 17 hodině, něco tam začne běžet a já sakra nemůžu přijít na to, co. Pak jsou dvě možnosti, restartovat, což jde velmi pomalu, nebo vypnout a jít domů.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Já se domnívám, že je vadný disk, nebo je to nabořený. Nedávno taky asistentka otevřela přílohu, všechny soubory včetně pošty od zákošů v pi*i…

          0 0
          • babicak  

            Zatím se mi nic neztratilo, chválabohu. S tím totálním zatuhnutím a zpomalením mám podezření na Firefox, jak ho celý den používám, že se na něj nabaluje nějaký sajrajt až zkolabuje a pak zpomalý celý systém.

            0 0
            • Polka  

              Si zobraz spravce uloh a hned uvidis co ti nejvic zere. Zalezi na pameti, neotvirej treba tolik zalozek ve firefoxu. Mne se to treba zajebe pri google picase a hodne fotkach nebo na vypicenym onedrive apod., ale mam jen 2GB ram.

              0 0
            • Jaroslávek  

              „Zpomalí“ když už musí být :-)

              0 0
            • obda  

              Tak Firefox je vůbec špatně, zkus Chrome a uvidíš.

              0 0
              • Paja  

                Pote, co Chrome v mobilu nabyl obludnych rozmeru (kolem 350 MB), jsem ho vymenil za FF a posleze jsem to udelal i v pocitaci :-)

                0 0
                • RomanH  

                  Tak nějak. Na mobilu ho nepoužívám vůbec, a na všech PC používám různé verze FF a spokojenost. Chrome používám vyjímečně jen pro přístup na některé portály / aplikace.

                  0 0
                • obda  

                  Chceš říct, že na PC ti reaguje FF rychleji, než Chrome (při nějaké slušnější zátěži)? Mobil teď neřeším. Má zkušenost je, že FF při větší zátěži víc seká a padá a je celkově línější. Mít browser otevřený několik dní s pár desítkama tabů není u mne ani kolegů výjimkou.

                  0 0
                  • Paja  

                    Nechci ;-)

                    Me sral Chrome na mobilu – velikosti, tim, ze moc neumel videa, apod.

                    FF zatim celkem o.k., tak jsem ho zkusil i v pocitaci a nejak mi lip vyhovuje. Mit prohlizec otevrenej nekolik dnu s desitkama zalozek nepotrebuju… a Dusan myslim taky ne :-)

                    0 0
                  • Karaya  

                    To je tím, že FF má jen jedno vlákno na všechno, takže nepotřebuje tolik zdrojů ale zase je pomalejší. Chrome si založí tolik vláken, kolik potřebuje, takže ti v extremu klidně vytíží všechny jádra a 16GB RAM, ale zase můžeš mít klidně tisíc záložek otevřených, což někteří kolegové fakt dělají :-).

                    Každej je zkrátka dobrej na něco.

                    0 0
                  • JSt  

                    jakoze v praci soutezite, kdo vydrzi dyl mit otevrenych vic zalozek? :-))

                    0 0
                    • obda  

                      Nesoutezime, ale kolegy mam zvlastni. Nekteri maji 16 nebo 20 desktopu (nekecam) :o)

                      0 0
                      • Polka  

                        Jako na pracovišti​ nebo doma nebo kam se jim toho tolik vleze?

                        0 0
                      • JSt  

                        tolik ploch maji jen proto, ze to jde, ne? :-) realne efektivni vyuziti si nejak nedovedu predstavit. :-) stejne jako mit otevrene desitky zalozek v prohlizeci. :-)

                        0 0
              • Polka  

                A nainstalovat Linux!

                0 0
      • Polka  

        Jak pretazene? Kdo to pretahl? Proc to pretahujes? „Kdyz jsi nejvetsi blbec na zemekouli…“

        0 0
        • Smazaný účet  

          Teď jak to hlávko správně seřídit? I když to dám s vaklem, moc lehce se to neotáčí, netuším nakolik to brzdí bowdeny, při položení prstů mezi vidli a krk poznám ho*no, když vaklují brzd. destičky… No a nastavení rodel rovně je pro lidi s OCD nadlidský úkol :) Proč už kua dávno nevymysleli nějakou drážku/y na krk vidle a forbec.

          0 0
          • Paja  

            Past vedle pasti…

            0 0
          • Polka  

            Tak snad poznas jestli se to neotaci kvuli drhnoucim loziskum nebo necemu jinymu. V zivote jsem na hlavko kvuli loziskum nesahl a to jsu reznik oproti tobe :-) Za takovou chvilku se ti nemohly ****** loziska, to zase spis bude nejaka depkovina.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tak to jsi pan dokonalý, vždyť to spodní moc nevydrží kvůli bordelu. Dával jsem tam nová, jelikož to drželo přímý směr.

              0 0
              • Polka  

                Ja ne, to ty loziska jsou asi dokonaly (ritchey, fsa, spesl apod.). Nevidim duvod na to sahat pokud se to volne bez vaklu otaci, mozna na zimaku jsem kdysi obcas dotahl hlavko bo se povolilo, ale jinak ani hovno. Za jaky hlavko jsi to menil a jaky tam bylo puvodne?

                0 0
                • Smazaný účet  

                  To je bezpředmětný, prostě pův. jsem přetáh a nechci to zopakovat. Vidla je vůbec zajímavá, spod. ložisko je přímo na karbonu.

                  0 0
                  • pepek  

                    Jednou jsem dostal hlavko Mortop (zdravím Frantu), kde ten rozřízlý kroužek byl utopený, takže ložisko dosedlo až na čelo a vůle se pak nedala vymezit. Tak se podívej , jestli to není taky tak .

                    0 0
              • Karaya  

                Já nevím co ty s tím děláš. V životě jsem ještě neměnil hlavko, naopak jsem jedno přelisoval z jednoho biku na druhý, takže funguje od 2005 do teď. A jde hladce. Samozřejmě, že když servisuju vidlu, tak to hlavko taky trochu vyčistím od bordelu a dám trocha vazelíny.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Vy máte všichni bezproblémové stroje, které občas potřebují 5 min. zásahy. Já musím mít vše pünktlich, dle posl. trendů a standardů, hlavně bez redukcí, vždycky něco koupím, co nepasuje, nebo se k tomu musí další věc dokoupit, radši mám věci přetažené, jak nedotažené… :) Servis v kuchyni taky není jednoduchý, musím vyčíhnout, kdy bytná nebude doma, přesunu židle abych měl plac, ty mi pak zavazí před skříňkou, kde jako naschvál něco potřebuji…

                  0 0
                • obda  

                  Tak třeba to moje trošku vyrezlo a mírně zlobí, ale nic zásadního. Taky ho servisuju s vidlou, ale jednou to hold nestačilo. Mám semi-integrated. Měnit jsem to línej, zatím jakž takž funguje.

                  0 0
    • pepek  

      Tak číňani asi přidávajína na plnicím tlaku: v uterý jsem objednal bakterie, dnes už je nabíjím

      0 0
    • Zajic  

      Jedovnice zítra. Přidá se někdo? Výjezd z Brna autem ráno cca v 10…

      0 0
      • LM  

        Není na to ještě moc brzo? viz singlekras.cz

        Stezky jsou aktuálně na spoustě míst hodně mokré a měkké. Vydržte prosím ještě s jejich používáním. (překlepy opraveny:))

        0 0
        • Zajic  

          Diky za upozornění, jsem nečetl…

          0 0
          • Smazaný účet  

            V so tam měla být brigáda, více info o stavu: správce Motyll, asistent Polka, případně entomolog a obch. z. pro nejnej přípravek na řetěz scoty…

            0 0
    • RomanH  

      Toz kdo to byl ?

      0 0
      • obda  

        5 ‰? Na to nemám dost natrénováno :D

        0 0
      • Paja  

        Depka obcas jezdiva pres Blansko :-)

        0 0
      • Krutor  

        Mě jen sere, jak vždycky píšou o „cyklistech“. A přitom to vždycky jsou ožralí dědci opírající se o kolo :-)

        0 0
        • mastihuba  

          no o tom by se dalo polemizovat, znam docela dost zavodniku co uz s trojkou v krvi brazdili moravskej kras a okoli brna :)

          0 0
          • Krutor  

            O tomto profláklém jedinci :-) by se dalo říct, že vyjímka potvrzuje pravidlo … :-)

            0 0
            • mastihuba  

              nebudu střílet do vlastních řad, ale o odjezdech třeba z adamova od osla, z jedovnic ze zahrádek nebo z olšan se vykládají legendy a nejedna zdravotní karta by vydala svědectví a vubec by se nejednalo o jednoho profláklého jedince, kterej se vyválí prakticky pokaždý když si dá dvě až tři piva a pak to svádí na pláště, mokrou trávu apd. :D

              0 0
              • Krutor  

                Tak ony večerně-noční odjezdy z Buku, jak to tady průběžně sleduju, musí být občas poměrně veselé záležitosti. Skoro to obdivuju !! :-)

                0 0
              • les  

                Bych to tady moc nerozmazával. Není potřeba informovat celý svět, skrze odpovědi jednomu jedinci. A jmenovat konkrétní lokality ? Proč? Čemu tím ***** prospěješ ? Si to tady přečte nějakej zamindrákovanej abstinent, a je vymalovaný. Až budou zase stávat pod lomem, vím komu poděkovat :)

                0 0
              • RomanH  

                Tak ja se dnes dokazal valet za strizliva pri jizde po lesni asfaltce do kopce. Spadnul mi pri jizde ve stoje retez a a vysledkem je rozbite koleno a roztrhane gate. Dam se na curling.

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Tam si odřeš kolena taky. Šachy bych zkusil.

                  0 0
                  • Macik  

                    Šachy mi přijdou nebezpečný, náhodou se podnapiješ, usneš a vypíchneš si voko o střelce.

                    0 0
                • Polka  

                  To by se ti s NW prevodnikem nestalo :-D

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Vyfič, pročpak měl Jarda naposledy problém s rukou?

                    0 0
                    • Polka  

                      S rukou? Netusim.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Nahazoval spadlý řetěz za jízdy.

                        0 0
                        • Polka  

                          To proto, ze nemel NW prevodnik.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            A proč by ho neměl?

                            0 0
                            • Polka  

                              Jarda? :-) Od kdy? Na jakym kole? To je zas rozpravka…

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Aha, tak si asi prvně musím zjistit, co to je, jsem se domníval, že je to nějakej systém zubů, který vymyslel Sram…

                                0 0
                                • Polka  

                                  Tak sorry, jsem myslel, že myslíš Jardu jako Jaroslávka :-D Nevím zda už tehdy vozil Kulhec NW převodníky, ale asi jo. Mně to teda z NW převodníku zatím ještě nespadlo a tipuju že ani nespadne.

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    protoze z kopca jezdis tuzku :P

                                    0 0
                                  • RomanH  

                                    Jarda jako Jarda :-)

                                    0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Že bych už toho Orla konečně otestoval :D

                                    Pijér má snad každý rok nový absolutně odlišný krásno-obludno full… prostě pravej frantík.

                                    0 0
                                  • babicak  

                                    A to mně zas jo, bláto v retezu udělalo své.Troška zklamání, že jsem chtěl Jirkovi reklamovat. Po vyčištění vše OK.

                                    0 0
                                    • mastihuba  

                                      bez voditka to v kriricke situaci muze spadnout z cehokpliv. to ze to kulhecovi nekdy spadne se da pochopit kdyz nechteji montovat voditka z principu veci. resili to uz davno

                                      http://mtbs.cz/…ovy-pohar-xc#…

                                      pokud to pada i s voditkem, tak…

                                      sorry jako :)

                                      0 0
                                      • JSt  

                                        presne. z principu kdyz je jedna pila a vzadu saltr, ktery napina retez tim min, cim je na mensim pastorku k tomu prictes, ze cim je zarazeny mensi pastorek, tim se retez vic krizi, tak retez bez voditka zakonite cas od casu spadnout musi. resenim by mohl byt magneticky prevodnik, ale to by asi zas melo vetsi odpor. :-/ :-D

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          Za zimu ani jednou, v rijnu vam sem napisu kolikrat za sezonu a pri zavodech, chytraci ;-)

                                          0 0
                                          • mastihuba  

                                            nam to sem psat nemusíš, ze to nekdy spadne jak kulhecovi tak mně je prostě fakt. a to větší rozdil zavodnik versus amater tezko budes hledat. Mezi Františka a Jardu napasujes kohokoliv dalsiho. :)

                                            0 0
                            • Motyll  

                              Protože Specialized.

                              0 0
                  • RomanH  

                    Stalo / nestalo, docela me prekvapilo, jak jde takto clovek rychle k zemi :-)

                    0 0
    • Jaroslávek  

      Nechci vidět co se teď odehrává na základně … – ))

      0 0
    • Smazaný účet  

      Dneska je na Vás moc krásně?

      0 0
    • mastihuba  

      se vycasilo rozhazeli kuzelky a uz to zas vsecko stoji.

      0 0
      • pepek  

        Myslíš Ťokovo bratrstvo? Včera slavnostně vykopli s Burešem novou dálnici: 11km na rovině budou stavět celý kurwa dva roky.

        Za desítku (nakonec asi 15)

        Za jak dlouho to postavili chorvati v těch horách, nevíte někdo?

        0 0
      • babicak  

        Od pondělí ve Slatině směr Rohlenka. Zlaté kolo

        0 0
    • RomanH  

      Ja bych ty elektrokola zakazal. Clovek v dalce uvidi cyklistu, maka, aby ho predjel, a az ho ma na dostrel, tak mu dotycny pri slapani kadla-kadla zmizne v dali.

      0 0
      • Jaroslávek  

        Já bych to přímo střílel.

        0 0
      • Polka  

        Souhlas! Před 14ti dny jsem takhle nad Brouškem u Sloupu v tom krpálu předjížděl ňákou bábu, co to tahla nesmyslně vedle sebe a až na horizontu na to sedla, nechápal jsem. Nahoře jsem ju v tom protivětru už prostě nedal :-)

        0 0
    • Jaroslávek  

      Kdybyste náhodou věděli o fullu 29, velikost rámu L pro kamaráda … Věřím, že si mně, jako kamarádovi nedovolíte dohodit nějaký předražený šunt :-)

      0 0
    • Jaroslávek  

      Spartááááá :-)))

      0 0
      • les  

        Dneska se to hore asi zazelená :-)

        0 0
        • Motyll  

          A co teprve dnes…

          0 0
          • Jaroslávek  

            A zase … Spartááááá :-)))

            0 0
            • Smazaný účet  

              My oblíkáme Duklu Jihlava :)

              0 0
              • Jaroslávek  

                No né …

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Akorát bych sem nejraději poslal kontrolu z FÚ, pan majitel k tomu má jakýsi liknavý postoj (než jsem nastoupil neexistovaly výplatnice, nedostáváme růž. papíry k podpisu,…), já bych ten důchod rád aspoň nějaký měl…

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Pojistný za vás odvádí aspoň ?

                    0 0
                  • Karaya  

                    Není nic snazšího, než si přes datovou schránku požádat o výpis http://www.cssz.cz/…ojisteni.htm.

                    Hned budeš vědět, jak na tom s důchodem jsi. Pokud něco chybí, tak je rozhodně lepší to řešit teď, než za 30 let. Tchán před nedávnem sháněl potvrzení, že v 70. letech rubal 2 roky uhlí na Kladně :D. Nicméně ho fakt dostal.

                    A trochu reklamy – datová schránka je vůbec užitečná věc, úřady mají povinnost ji používat, takže na poštu už nemusím chodit, daňová přiznání podávám v teple domova. Akorát tomu nikdo nedělá žádnou propagaci, takže je za těch 5 let pořád uživatelů žalostně málo.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Vubec nechapu, ze chce po nekom uredni siml po x letech neco dokladat, kdyz kazdy rok davas danove priznani se vsemi doklady.

                      0 0
                    • Motyll  

                      Používal jsem ji před 4 léty a GUI naprosto otřesné. Nerozšíření (tenkrát) chápu. Pro BFU to prostě musí vypadat jak mail na Seznamu 

                      0 0
                    • Polka  

                      Ne kazdy ma/chce datovou schranku. Mam dojem, ze to drive slo jen pres ni, pidil jsem se tehdy po tom. Ted to ale asi upravili i pro ty bez datovky:

                      „Občané mohou žádost o informativní osobní list důchodového pojištění (dále jen „informativní list“) zaslat písemně na adresu ČSSZ, Odbor správy údajové základny, Křížová 25, 225 08 Praha 5; také v elektronické podobě podepsané uznávaným elektronickým podpisem na adresu e-podatelny: posta@cssz.cz nebo datovou zprávou zaslanou prostřednictvím informačního systému datových schránek do datové schránky ČSSZ ID: 49kaiq3. Žádost musí obsahovat rodné číslo žadatele, jméno, příjmení, rodné příjmení a adresu nebo ID datové schránky, na kterou bude informativní list zaslán.“

                      0 0
                    • obda  

                      Hele, jak jednou datovku máš, tak ji například musíš používat pro daňové přiznání. Taky se ti zprávy za 90 dní mažou (takže si musíš všechno archivovat zvlášť nebo platit za datový trezor). A já raději dopis s pruhem, než nějaké emaily, které mi snadno zapadnou (sem-tam něco nepřečtu vůbec nebo až za pár týdnů, což by mohl být v případě fikce doručení průšvih). Takže raději zatím bez schránky ;) Poštu mám kousek od baráku a FÚ kousek do práce, formulář DPFO vyplním na webu DS a odevzdat ho zabere někdy i celou minutu ;)

                      0 0
                      • RomanH  

                        Presne tak. Svagrova zrovna dostala pokutu za to, ze ma datovku a odevzdala danove priznani na prepazce.

                        0 0
                      • Karaya  

                        Borci, nesmíte být takový zpátečníci, chce to trochu jít s tím pokrokem. Chodit na poštu a nějaký přepážky, to je v dnešní době jak jezdit s dušema :P.

                        GUI DS je všelijaký ale to bych řekl, že překážka nebude. Krom chození na přepážky ještě ušetříš za ověřování podpisů. Navíc na checkpoint na poště se obvykle čeká nejdéle.

                        0 0
                        • obda  

                          Navím, co pořád děláš, ale já jsem czechpoint ani ověření podpisu fakt v posledních letech nepotřeboval (navíc u nás se na czechpoint na poště nijak zvlášť nečeká). Já prostě nemám žádnou motivaci DS mít. A dopis s pruhem nezasklím, datovku bych klidně zasklít zvládl.

                          0 0
                          • mastihuba  

                            bych to i pouzival ale organ vykonne moci nechce

                            0 0
                          • JSt  

                            na poste v reckovicach, ze se na neco neceka? :-D

                            0 0
                            • Jaroslávek  

                              Na který poště se na nic nečeká ?

                              0 0
                              • JSt  

                                treba na udolni mam vsecko vyrizeny bez fronty. s tim se nemuze spolecna posta pro reckovice, medlanky, ivanovice, mokec, jehnice a oresin, nebo co tam jeste vsecko spada, srovnavat. ;-)

                                0 0
                            • obda  

                              Zalezi, kdy tam prijdes ;) Obvykle jsem do peti minut venku. Ale nelezu tam v pátek před zavíračkou ;) Na czechpointu je celkem prázdno, na balíky se čeká dýl.

                              0 0
                        • Excel  

                          No hoši já to mám a neměnil bych.

                          Když tak někdy stojím při pátku odpo frontu na poště Nový Lískovec abych , ty pičo, dostal jednu zásilkůůů!.

                          Navíc od ouřadu, kterej ode mě dostal notičky, s datovkou a on mi to, ********, v tom lepším případě pošle do Lískovce, v tom horším na trvalou do Olmika, tak su fakt nasranej. Přitom tak banální věc, uložím do PDF, otevřu datovku, šuch šuch šuch a pošlu. Dvě minuty, no když jsi největší blbec na zeměkouli, tak tři. Mně pak na mejl přijde avízo, že v datovce něco je, já to vyberu, uložím do složečky, a su klidný, vyřízené.

                          Tak já nevím jako v čem je obálka s modrým pruhem lepší, bo tu hodím do šuplete přetejkajícího lejstrama a tuplem na ni zapomenu nebo ji nechám kdo ví kde. Navíc…věc má z marxistického hlediska ještě druhou stránku a to, že skrze obálku umře strom :´-(

                          0 0
                          • RomanH  

                            Mne na tom vadi ta povinnost. A obavam se, ze kvuli HDD/SSD tech „stromu“ mozna ve finale umre vice. Navic jako zamestnanec a poctivy obcan mam tech urednich dopisu minimum.

                            0 0
                            • Excel  

                              No já to používám hlavně na kontakt s úřady skrze vyběhávání u povolení staveb (tam mi to docela dost šetří čas a nervy). Teď jsem poslal daňové přiznání a tam je hodně co zlepšovat, představu mám, že vyplním jeden, byť zakurvenej formulář, kterej si ideálně sám stáhne odpočty daní od všech bank, charity a pojišťoven a taky si sám obešle ostatní úřady (sociálka, zdravotní), naloguje mě to do banky, vyplní převod a stáhne mě o prachy. Datovka by na to mohla bejt mocnej nástroj. V podstatě by mi takovej velkej bratr v tomhle docela vyhovoval :-) Ale to, že teď musím otrocky obesílat zdravotní pojišťovnu a sociálku, doinstalovávat moduly do prohlížeče abych ten zkurvenej formulář sociálky rozchodil, firefox to stejně nerozchodil, až chromajzl, to mi přijde zbytečně složitý a zdlouhavý.

                              0 0
                          • Smazaný účet  

                            Mám analogovou schránu v tisnauMÚ x let a ještě jsem tam nic nevyzvedával, za odpad jim posílám…, všude mám hlášený Brnó, např. nová debetní karta teď nedorazila.

                            0 0
                          • obda  

                            Jako zaměstnanec nevyřizuju s úřady prakticky nic. A v papírech bordel nemám, v mailech a počítači jo ;)

                            0 0
    • Jaroslávek  

      Nechci chválit dne před večerem, ale pohled z okna mě naplňuje mírným optimismem.

      0 0
      • Polka  

        Jj, zítra to půjde.

        0 0
        • les  

          Fkolik hore ?

          0 0
        • Smazaný účet  

          Force nebrat! Takhle zlitej jsem jezdil naposled před dvaceti lety v šustce.

          0 0
          • Motyll  

            Nesmíš tak pít a šlapat…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Vodu do hokny nevozím, jen mám srovnání s hadrama před mikulášem, a hlavně vyschnutím v hokně.

              0 0
          • JSt  

            zpotit se umi kazdej. :-P

            0 0
          • Polka  

            Ja ti to neradil, si kupuj co chces…ty na to mas!

            0 0
            • Smazaný účet  

              Já jen, jestli jsi zkoušel i něco jinýho, jak furt naříkáš, že se potíš?

              0 0
              • mastihuba  

                jo driv jezdil jen v dresu, ale to mu zas byla zima. evidentne nevi co chce. ☺

                0 0
                • Polka  

                  Tys tady chybel :-) Uz se vlezes do silnicniho dresu?

                  0 0
                  • mastihuba  

                    tudle nejapnou poznamku ti odpoustim. vcera sem byl na liposupci, dneska si jeste necham vyztuzit kozy a prdel a muzu jit na modni prehlidku. 

                    0 0
              • Polka  

                Nevim zda je rozumny se zase poustet do nejakych rozpravek…vis jak to dopadlo naposled ;-) Ja narikam, ze neexistuje matros, kterej by to resil, alespon pro me, jsem o tom pevne presvedcen. Dejte mne ten nejlepsi matros, rad otestuju, rad ho propotim. Predtim jsem dlouho vozil pres zimu x vrstev funcnich tricek (i moira), dresu a vestu (to jsem byl mladej), pak nakej skoro neoprenovej sklenik no a pak tu forcku, ktera je zatim nejmin sklenik a za ty prachy nejlepsi. Resil jsem s Motylem Enduru, ale to by prej asi taky nebylo nic pro me. Klidne dam za bundu 5tis., ale musi pak uz kua opravdu fungovat, coz nebude, protoze je to u me z principu nemozne, proste neresitelny problem hosi. Takze jsem si zatim zvykl pri prelomech zima/jaro, podzim/zima vozit s sebou ve veste suchy funkcni triko.

                To jsem se kua rozepsal.

                0 0
                • pepek  

                  Já si taky na force bundu nestěžuju, už jsem si chtěl koupit novou, ale depka mě teď trošku zviklal. I když: existuje vůbec jedna jediná věc, co depka koupil a nevymrčoval potom, že je to špatný?

                  0 0
                  • Polka  

                    Odpoved prece znas ;-) Ja si na ni i stezuju, neni to ideal (zipy nic moc), ale za ty prachy i ty gate odvedly kus prace, na pristi zimu mozna koupim zase neco lepsiho, ale fakt teda nevim co.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Bréle bez vyzkoušení jsem teď objednal suprový (do první bukonávratofky:)

                    0 0
                • mastihuba  

                  me staci sustka po tatovi a funguje to lip nez vsecky force a lidlovky. pokud chces vykonou bundu dival bych se do sortimentu gore a pet je kamarade malo. suchy triko sebou je zaklad. sedet v hospode mokrej jako prase muze jen idiot. zaklad je pochopit ze pri sportu se poti kazdej a v cemkoli. v nekterejch vecech jako force nebo softshel za korunu proste jeste vic.

                  0 0
                  • Polka  

                    Tak zase super typiceskoj komentar, ze jsme vlastne vsichni pice a ty mas tu nejlepsi nejfunkcnejsi sustku :-D

                    0 0
                    • mastihuba  

                      :) snads necekal neco jinyho. ale hledas neco co neexistuje a este zadarmo. coz je demence. reklama je mocna…

                      a tvrdim jen ze to funguje lip nez lidl to este neznamena ze funguje nejlip 

                      0 0
                      • Polka  

                        Ja to prave nehledam, protoze nechcu davat teda 10tis. za bundu, ve ktere se budu potit jen o neco min, to by byla demence ;-) Ale ja su s tim co mam ted relativne spokojen, neocekavam od toho necekane. To Depka s tim ma neprekonatelnej problem, tak nevim proc zas ty vsechny kecy odskacu ja.

                        0 0
                        • Motyll  

                          Já bych v ní hlavně nejezdil, bo bych měl strach štrejchnout o větev.

                          0 0
                          • Polka  

                            Staci napsat, ze je sustka na kolo totalni kravina (coz samozrejme je) a hned se pririti akademik s Pajou a budou protiagrumentovat, i Jst se mozna prida :-)

                            0 0
                            • JSt  

                              rozhodne bych se pridal, a ted klidne i zacnu. ;-) proc by mela byt sustka hloupost?

                              0 0
                              • Polka  

                                Sorry, ale do teto debaty se nebudu poustet. Ty si budes mlet svoje, ja si budu mlet svoje a k nicemu to stejne nepovede. Dve hlavni nevyhody uz zde byly zmineny.

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Ano, aerodynamika, moznost zachyceni, a nevypada to tak dobre. Ale na velky teplotni rozptyl jsem ja nic lepsiho nenasel.

                                  0 0
                              • mastihuba  

                                :-D

                                0 0
                            • obda  

                              Uz se ritim ;) Prej „coz samozrejme je“ :D Videls, v cem jezdim v zime?

                              0 0
                            • Motyll  

                              To bylo myšleno na tu bundu za 10k. :)

                              Já šustku mám vestu od Endury s nějakým lehkým zátěrem a k nezaplacení. Vesta, návleky pro lehkou změnu počasí do kapsy.

                              Sbalitelná šustka od klimatexu na delší vyjížďky „kdyby něco“ mi už taky kolikrát pomohla. Aero pochopitelně horší, ale já nezdím co Polka (přecházím na turistiku a vyjížďky s dětmi).

                              Ale jinak je to debata o hov**, bo každej je jinej a jezdí něco jinýho.

                              P.S. zatím nej zimní bunda co jsem měl, je od Kellysu cca 12 let stará. Pokud beru prodyšnost a tepelný komfort. Bohužel po těch letech už je membrána za zenitem

                              0 0
                              • mastihuba  

                                tenkrat bylo vsecko lepsi. modra perl izumi mela i prikladny reflexni prvky. dodnes neco podobnyho nejsem schopnej sehnat.

                                0 0
                                • les  

                                  Asi sto let stará Pellska membrána WIndStartér. Na přechodné počasí jaro-podzim ideální. V případě nouze nahazuji šoustvestu.

                                  0 0
                              • obda  

                                Šusťák od Klimatexu je zrovna jeden z těch tragickejch, co mizerně dýchají.

                                0 0
                                • Motyll  

                                  Já to ale na sobě nevozím „ze startu“, ale kdyby někde něco. Plácání šusťáku (v tomhle podání) toleruju maximálně s děckama kolem Bečvy.

                                  0 0
                        • mastihuba  

                          protoze sis zacal

                          0 0
                          • Polka  

                            :-D Ti prijedu rozbit babovicku.

                            0 0
                            • mastihuba  

                              to nic nemeni na tom ze ses u tehle debaty zase pica i kdyz tentokrat mozna nevinne. :-D

                              0 0
                              • Polka  

                                Proc pica a proc ja? Ja to mam vyresene a neplacu tady nad vylitym mlikem jak Depka. Ze nekdo nejezdi tvoji epesni sustku je pica? :-) Neco takovyho jsem nosil v 18ti, tehdy to jednu dobu letelo, mozna to leti dodnes, ale asi ne uplne mezi ctyricatniky.

                                0 0
                                • mastihuba  

                                  to neni vo epesni sustce, to je votom na co tady nasledne reagoval Roman, jezedak, obda i paja :-P

                                  0 0
                                  • Polka  

                                    Asi ti zase nerozumim. Jakoze 90% turistu bude doporucovat sustku? 90% silnicaru bude doporucovat samozrejme uplne neco jinyho.

                                    0 0
                                    • mastihuba  

                                      celkove reaguju na to ze furt resite ze se pri slapani clovek zpoti… nic jinyho. bez ohledu co mas na sobe. ;-)

                                      a nedurdi se :-P

                                      a dybych nemel plnou skrin hader na hovno tak asi vysolim za neco od gore, kdyz uz teda chces slyset co je nejlepsi. :-) ten muj sustak to urcite neni.

                                      0 0
                                      • Polka  

                                        Dyt ty nic funkcniho nepotrebujes, protoze jedes tuzku nebo radsi nejedes vubec.

                                        0 0
                                        • mastihuba  

                                          sak ja netvrdim ze to potrebuju. ostatne to vcem jezdim posledni dva roky to bezezbytku potvrzuje. ☺ to ze jezdit na kole je rychlejsi nez chodit pesky je snad kazdymu jasny :-)

                                          0 0
                                    • RomanH  

                                      Ono to mozna bude tim, ze kdyz jsi uvidel slovo sustka, zacal jsi videt rude ;-)

                                      Tak na sustce jako nejlepsim shrnuti se teda fakt neshodnem

                                      Ja pritom nepsal nic o tom, ze je sustka to nej, jen ze je to za urcitych podminek taky alternativa (a ne vubec spatna). A ze to Franta v tom svem prvnim prispevku pekne shrnul. Nikde tam netlaci, ze je to to nej, ale ze je lepsi nez Force a Lidlovka (a tomu docela verim). Ze za kvalitu si musis priplatit a na 100% nebudes mit uplne suche spodni triko se asi taky shodneme.

                                      0 0
                                      • Polka  

                                        Jo, jak jsem uvidel sustku, tak jsem si vzpomnel na ty potoky potu a predstavil si, jak to na mne na silnici vlaje jak padak za brzdicim dragsterem :-D Napr. jste nejak opomneli, ze resime zimni bundu, coz jaksi jedna tenka sustka asi teplotni komfort moc nedoda bez toho, aby se pod nu clovek navlikal jak cibula, coz samozrejme bych zase neprezil, protoze uz tak je to navlikani v zime opruz.

                                        0 0
                                      • pepek  

                                        Force a lidl nemůžeš házet do jednoho pytle, ta force fakt není špatná, já se v ní přehnaně nepotím, dýchá do dobře. Dupat v ní jako o život v +10 ovšem není příliš smysluplné.

                                        0 0
                                        • RomanH  

                                          Ja proti Force vubec nic nemam, naopak, vozim ty jejich capaky a spokojenost, a ted mam od nich nove i navleky na ruce / nohy (jeste je nemuzu posoudit). O te bunde jsem taky premyslel, ale kdyz jsem ji ted videl na Depkovi, prisla mi (paradoxne vzhledem k teto debate) malo tepla. Jak pise vyse Polka, ja taky celkem nerad moc vrstvim, a s tim Kalasem se to dalo. U te Force bych mel strach, ze bude mit male teplotni rozmezi – na zimu bych musel vrstvit a kolem +7 – +10 to uz neudycha.

                                          Predpokladam, ze cela Depkova debata je proste o tom, ze ta jeho predchozi drazsi bunda v tomto smeru fungovala o neco lepe. A nebo jak pise Motyll (a Exik to urcite taky rozhrabne), o hovne.

                                          0 0
                                          • pepek  

                                            exik nemůže nic rozhrabávat, ten mi doporučil zateplený dres, který má parametry jak igelitový pytel

                                            0 0
                    • RomanH  

                      Nahodou, mne ten Frantuv pripevek prijde jako nejlepsi shrnuti :-)

                      Bez nahradniho suchyho tricka ani ranu, potit se budes ve vsem, v levnych bundach se potis vice, a za zvazeni stoji pertexka (ci tenka fleeska od Vietnamcu a k tomu nejaky neprofuk vesta na predek a vrsek zad).

                      0 0
                      • mastihuba  

                        diky za zastani, lip bych to nenapsal. je to stejny jak kdyz se potrebujes oblict na stavbu nebo do lesa na manualni pracu, ale to tidle lipanci neznaji. :-)

                        0 0
                      • Polka  

                        Tak na sustce jako nejlepsim shrnuti se teda fakt neshodnem. Tu jsem vozil, kdyz jsem zacinal vic jezdit na kole a nic horsiho fakt nebylo, o aerodynamice (jelena) ani nemluve :-)

                        0 0
                        • RomanH  

                          Ja se k ni oklikou vracim. Treba minulej tejden, rano bylo –3, odpoledne +15 (melo byt +17). Takze rano jsem vyrazil ve spodnim kratkem triku, na tom podzimni dres, a na to pertexka. Spocenej jsem do prace neprijel a zima mi taky nebyla. A odpoledne pak sla sustka do baglu a vytahnul jsem ji az vecer v lesich u baraku.

                          S tou zimni bundou od Kalase bych to teplotni rozpeti nedal, a jet rano jen ve veste (byt mam krome tenke i Softshell od Tilaku) bych kvuli rukam taky nechtel.

                          Aerodynamika jelena je samo jinde :-)

                          0 0
                        • Paja  

                          Aerodymaniku urcite nikdo zpochybnovat nebude.

                          Z funkcniho hlediska mam (podle toho, co jsi psal) narozdil od tebe srovnani s podstatne kvalitnejsima materialama – s Windstopper Softshellem a GTX Paclitem.

                          0 0
                        • obda  

                          „nic horsiho nebylo“

                          Zalezi, co koupis. Nektere levne sustaky jsou opravdu jak igelit (taky jsem kdysi takou mel), kvalitni Pertex (quantum, microlight atp.) je neco uplne jineho.

                          0 0
                          • Paja  

                            Ba, stejne jako nejde hazet vsechny membrany do jednoho pytle, neda se ani rict, ze vsechny sustaky jsou stejny.

                            0 0
                          • Polka  

                            Bylo na tom akorat napsany pertex co si vybavuju (cca rok 2005), potil jsem se v tom jak nikdy, teplotni rozdily to moc taky teda myslim nebralo. Proti vetru asi dobry, vic si nepamatuju.

                            0 0
                      • Paja  

                        Presne tak, od urcite intenzity se potis bez ohledu na to, co mas na sobe. Rozdil mezi lip a hur fungujicima hadrama neni v tom, jestli jses suchej nebo mokrej, ale v tom, jak moc jses diky hadram mokrej.

                        0 0
                  • JSt  

                    na jizdu z domu do knajpy a zpet (rozumej z tepla do tepla) je uplne jedno, co si obleces, propotis vsecko, kdyz si budes jen trosku davat. rozdil mezi levnym softshellem a goretexem vidim v tom, ze pod tim goretexem i venku v zime uschnes (musis mit samo i nejake rozumne vrstvy pod tim), kdyz si das pauzicku. softshellu nepomuze ani kdyz ho vyzdimes. :-)

                    na kolo je podstatny, aby to vepredu neprofouklo a pak je jedno, jak uz. ;-)

                    0 0
                    • mastihuba  

                      me to rikat nemusis ja to vim a souhlasim

                      0 0
                    • Polka  

                      Nebavime se ale o softshellu, v tom se spotim aji kdyz pujdu pesky. Depka resi tuhle bundu.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        podle popisu by to mohlo dejchat :-) tady je jasny ze zbytecne moc slape :-D

                        0 0
                      • Paja  

                        Windster sice asi neni top membrana, ale jestli je zaparenej v bunde, ktera ma cely zada z roubaix, tak bych to videl na to, ze se proste na danou teplotu moc oblikl.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Moje minulá bundička měla prodyšné panely na zádech a v podpaží a jak jsem zjistil po rozpárání, krásně poddajnou a pružnou NW vrstvu, teplotněpotní komfort kolem -/+15°C hůplně onde :)

                          0 0
                          • RomanH  

                            Tak ta bunda (pokud ma nejakou Wind membranu) neni podle me do +15, ale max. do +10, ne ? Horsi je, ze jsi byl zaparenej i v tu nedeli, kdy bylo tusim kolem +7. Co jsi mel pod tim ? Ja jel jen v podvlikacim triku od Craftu + zimni bunde od Kalase. Do kopcu jsem se musel u krku rozepinat, ale jinak to bylo gut.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Občerstvení byla v plenéru, takže chyběl ten moment navlíkání do spařenýho a přesun z tepla :)

                              0 0
                    • obda  

                      Jen dodam, ze mne staci „neprofouklo“ na urovni sustky, membranoveho neprofuku nezadam (oproti lehouckemu pertexu malo dycha, a na silnici nejezdim).

                      0 0
        • Jaroslávek  

          Ale ve Varech už chčije. Lépe to vypadá na čt.

          0 0
          • Motyll  

            No já mám asi stopku. Nejmladší někde pozřel hubnoucí bakterií a po 3 dnech trápení to dolehlo i na mě.

            Kdyby někdo chtěl skokově zhubnout jak včera Marcela na Primě (třeba do silničních šponek na Mallorcu) se klidně může stavit pro vzorek kultury.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Potřeboval bych tak 10 Kg dolů, prasácká strava + oproti svým zásadám si začínám zvykat na kuželky (ještě ke všemu ty největší shity, co se daj koupit v Albertu či Bille):

              0 0
          • Polka  

            Ano, čtvrtek vypadá ještě líp :-)

            0 0
    • RomanH  

      Abychom nekecali jen o bundach…

      Minulej patek jsem jel domu po PriglTrailu, letos poprve. Celou dobu jsem si dodaval odvahu, ze ten sutr, kde jsem tehda zahucel, dam. Tesne pred ohybem jsem ale vymeknul a slezl. Nastesti. Hned za ohybem stali mladi kluci se starymi koly a koukali dolu. Nebyli videt ani slyset. Kdybych tam vjel, tak tam 100% nekdo z nas opet zahucel. Takze ja uz na to v tech mistech seru.

      0 0
      • Polka  

        Vidis a takovej Jst by jim tam klidne jeste vysolil trackstand.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Psychika, psychika a to jsem tam nespad, jsem schopný 5× v sezóně sjet zouvalku a 2× zničehonic ne.

        0 0
        • RomanH  

          Tak jasne. A na druhou stranu si uz rikam "Proc ". Kdyz spadnes v nejakem tezsim sjezdu, odsere to matros, pripadne si neco vymknes, odres se, a podobne. Kdyz spadnes tady, muze to byt konecna. Za to mi to nestoji.

          0 0
          • pepek  

            Já sjem si místo posledního pádu projel. Akorát jsem zjistil, že vůbec nevypadá tak, jak ve vzpomínkách. Kdybych neměl záznam, tak neuvěřím, že jsem spadl zrovna tam.

            0 0
          • Jaroslávek  

            Ano, říct si to proč ? A to ještě nejste v mých letech.

            0 0
    • Motyll  

      Na některý jedince mám prostě kliku. Zdravím Paju na Ostravské. Takhle by měl blikat každý zodpovědný cyklista.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nemáte někdo náhodou někde zapomenutý 26" kola na RU, fungující bez duše, pro přes metrákovýho kolegu?

      Případně co mu levnýho doporučit? Má pořád defekty vzadu…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Pan Babický je někde mimo? Měl bych pro něj opožděnou zásilku…

      0 0
    • Jaroslávek  

      Nuže ty čtvrtkový rebele ?

      0 0
    • mastihuba  

      slatina zase dobry :-( jeste ze jedu tam a ne ven.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Exíku, nechceš bílou Rebu s hodně zařízlým krkem? ;)

      0 0
    • Karaya  

      Včera po obědě v Bukovince jsem potkal mladého i starého Motýla, jeli zodpovědně na trénink. Byl jsem v civilu, takže i když jsem volal, zůstal jsem nepoznán :-).

      Máte to tam pěkný za barákem.

      Kdo pozná, kde je 3. fotka? Kromě místních teda…

      0 0
      • Polka  

        Fotky z Buku by měly vypadat spíš nějak takto ;-)

        0 0
      • JSt  

        treti fotka je jezecek a bude tu bydlet s nami. ;-)

        0 0
      • Motyll  

        Vůbec netuším, že jsem někoho potkal. ;-)

        Ježeček bydlí kousek od fota 1.

        0 0
    • Smazaný účet  

      …aspoň ty obědové pauzy jsou na vsi fajné

      0 0
      • Jaroslávek  

        Vida, taková krása a ty si furt stěžuješ.

        0 0
        • RomanH  

          No ja Ti nevim. Kamos geolog, ktery byl na stazi v Mongolsku, mi rikal, ze kdyz si tam chcou mladi zasukat, vezmou z jurty kopi a jdou do pouste. Tam ho zabodnou do zeme jako znameni, aby je nikdo neotravoval, a jdou jeste hodne daleko od nej.

          Sice nepredpokladam, ze bude Depka v praci sukat, ale ta otevrena krajina je peklo.

          0 0
      • Polka  

        Vas vypousti na pastvu jo? :-)

        0 0
      • Macik  

        Hezky tam máte. To první je závodní jídelna?

        0 0
      • pepek  

        To je uplně panenská krajina, tam musí být plno nových náročných trailů, hustých sjezdů, cestiček a pěšinek. Dej nějaké do vedlejšího dredu, tam to tutově nikdo nepozná :-)

        0 0
      • mastihuba  

        sedmu vina z rozarina, praca neni zadna drina :-D

        0 0
        • Jaroslávek  

          Bude někdo zítra nahoře, poeto ?

          0 0
          • Motyll  

            Já ano.

            0 0
          • Polka  

            Ich auch.

            0 0
          • mastihuba  

            ja urcite ne. vypisovat brigadu, ktera by uspisila muj vyjezd asi nema smysl, stejne byste to jen zkurvili. :-D

            0 0
          • mastihuba  

            ja urcite ne. vypisovat brigadu, ktera by uspisila muj vyjezd asi nema smysl, stejne byste to jen zkurvili. :-D

            0 0
          • Smazaný účet  

            Chceš se klepat v posl. sl. paprsku a při odjezdu? ;)

            0 0
            • Jaroslávek  

              Jaro už klepe, jestli sis nevšiml optimisto.

              0 0
              • Polka  

                Necim se natri, prazi to fest…vis jake je slunko svina?

                0 0
              • Smazaný účet  

                Mám svoje zkušenosti, není mi jasné, proč např. při 5°C jsou „lidé“ oblíklí jinak třeba v prosinci a jinak v březinci :)

                0 0
                  • Jaroslávek  

                    Toto odmítám studovat.

                    0 0
                  • Jaroslávek  

                    Škoda, že seš chabrus, zrovna dnes valím do terénu s takovou chutí, jak už dlouho né.-))

                    0 0
                    • Motyll  

                      Já taky. Byť vnitřně rozpolcený…

                      0 0
                    • Motyll  

                      Já taky. Byť vnitřně rozpolcený…

                      0 0
                    • RomanH  

                      Ja taky, ale bohužel musím rovnou domů

                      0 0
                    • babicak  

                      Jak jsi dojel?

                      0 0
                      • Jaroslávek  

                        Dík za optání, naštěstí žádný srnky u vody nebyly. Jednou jsem se vracel s Pájou a díky jeho čelofce jsem stačil zastavit. Vylítly od vody vůbec jsem si jich nevšiml. Jo a bylo fakt teplo. To ostatně i teď ráno.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Sorry jako, ale Pája tě aspoň vyburcuje k odchodu ;) Já srnky potkal.

                          0 0
                          • Paja  

                            Copak, Maňas si vzpomnel na stary casy?

                            0 0
                            • babicak  

                              Menší závada na osvětlovacím systému jezdce a kamarád frnk a byl pryč…

                              0 0
                              • Paja  

                                …a ja uz myslel, ze si vzpomnel, jak to bylo za casu Vendelinu :-D

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Prostě jeden z těch slabších buků, kdys neslyšel vlastního slova u stolu, se zbytečně pozdním odjezdem, z kterýho zůstane jen vzpomínka na otravný následný vstávání s dehydratací :)

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    Tak hlavne, ze zas nemas nejakou fotku „Blansko“ nebo podobne ;-)

                                    0 0
                                  • Jaroslávek  

                                    Já si k nim nechtěl sednout, ale Motýl na tom trval. Minule, když tam byl Laďa tak nějaký strejce bez pardonu vypoklonkoval k vedlejšímu stolu. Je pravda, že ta včerejší grupa je tam zapsanější. Takže asi tak.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      V pohodě, jen jsem zvyklý chodit spát po večerníčku a jak jsem nevyspanej jsem pak protivnej :) Bohužel už mám důchodcovský manýry a vstávám brzo i o víkendu…

                                      0 0
                            • Smazaný účet  

                              Měli s Babickým venku nějaký nový slovakia-magyaros kámoše a na to já už neměl nervy :)

                              0 0
                      • Jaroslávek  

                        P.S. Myslel jsem, že to bude divočejší s tím hokejem, ale tvrdý jádro je odjetý v Hradci a bylo to poznat..

                        0 0
                        • babicak  

                          Třeba to slavení Polka se Slávkem ještě dohnali

                          0 0
                          • Polka  

                            Trosku, ale nic zavratnyho :-) Nakej hajzl mne ale urval drzak na svetlo, tak jsem to musel na posledni chvili kablbindovat.

                            0 0
                            • Motyll  

                              Já to nebyl.

                              Zajímavé věci byly včera k vidění ;-)

                              0 0
                • mastihuba  

                  Protože jsou to angrešti :)

                  0 0
          • babicak  

            Mělo by mi to vyjít, pokud ne, čtvrtek.

            0 0
    • Paja  

      Pojede nekdo ve ctvrtek?

      0 0
      • obda  

        Ja ne, mam uz delsi dobu planovanou jinou akci.

        0 0
        • JSt  

          vinny box nebo slepa degustace? :-)

          0 0
          • Jaroslávek  

            Když lejem, tak lejem. protivným šťouralům, co jsou nejchytřejší a postavili by to zadarmo za dva dny, navzdory:-))

            0 0
          • obda  

            Vzdělávací akce – Burgdundské pinoty ;) A budou tam pěkné věci, taková šance se v Brně hned tak nenaskytne:

            Millot Cotes de Nuits Villages 2007

            Mugneret Gibourg Nuits Saint Georges AOC 2005

            Follin Arbelet Aloxe Corton AOC 2008

            Voillot Pommard AOC 2007

            Prieur Beaune 1er Cru Champs Pimont rouge 2010

            Méo-Camuzet Vosne Romanée 2011

            Méo-Camuzet Gevrey Chambertin 2009

            Lafon Monthélie 1er Cru Les Duresses 2008

            Jacqueson Mercurey 1er Cru „les Naugues“ 2015

            Laurent Bourgogne Pinot Noir 2014

            0 0
      • Paja  

        Letos poprve Naucna, je to pekne umeteny.

        0 0
    • obda  

      Nejede někdo zítra?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Ty nový lavečky na hlaváku nejsou dobrý, do těch mezer mezi nima zapadají a zaplítají se homelesové a nebyl to dnes hezký pohled (na rozbitou hlavu). Ono vůbec, chudák cizinec, když vyleze z vlaku, tak jeho první dojem je takový, že netuší jestli je v Užgorodu nebo Shanghaji.

      0 0
      • Polka  

        Asi jsem cizinec ze Šlapek bo uplně stejnej pocit mám pokaždé, když tam přijedem trajfem, je to hnus velebnosti.

        Jo a zde dnešní špionážní foto ze stavby…

        0 0
    • Smazaný účet  

      Někdo o vékendu náhodou nebudete opouštět rodinu? ;)

      0 0
    • pepek  

      Vzhledem k tomu, že jezdit se nedá, tak bych chtěl připomenout, že TopGear č.4 je už i s titulky.

      0 0
      • Polka  

        Proč se nedá jezdit? Jinak dnes…Flandry!

        0 0
        • Jaroslávek  

          Kometááááááááááá …

          0 0
        • Motyll  

          Dneska dřevo!

          0 0
        • pepek  

          Nedá se jezdit, bo je všude moc lidu: rodinky se psy, šklebáky a bicygly. Nechápu to: třeba ten česnek dřív nikdo neznal, trhali to tam tak 2–3 lidi. Dnes se tam nedalo ani zaparkovat :-(

          Navíc jsem byl řešen zeleným mužikem ohledně bicyglování v zakázaném uzemí, zatím prý domluvou :-(

          0 0
          • Paja  

            A kde jsi na tom cesneku byl?

            0 0
            • pepek  

              U Babičáka, maji ho tam už větší.

              Zelenáč mi domlouval, že bych mohl narušit hnízdění dravého ptáka. Radši by měli domlouvat jejich soudruhům myslivcům, kteří jim ptáka za dva roky sestřelí.

              0 0
          • RomanH  

            Jj, rano jsem vyjel okolo komina po okolnich kopcich a rozhlednach, lidi plno. Odpoledne jsme s Katkou vyrazili pres lesy socializovat vlka do hospody a kupodivu nikde nikdo.

            0 0
          • Polka  

            Jo tak, no na silnici zas bylo vic motorkářů, ale všecko ok ;-) Zkoušels někdy autem Stínava-Malé hradisko? Taky dobrá varianta.

            0 0
            • pepek  

              jasně, to je moje druhá varianta zkratky z Brna do Přerova

              0 0
      • pepek  

        a já jsem se divil, proč houká siréna ve tři hodiny

        0 0
      • Polka  

        To jsem zvědav co nám k tomu řekne hajnej :-) Kolem buko-čutálplacu bylo hodně živo, ČT press, děcka točili vrtulník, zábava :-) Jinak byla Račická volná.

        0 0
        • Motyll  

          Jsem s ním mluvil dneska ráno u kávy při venčení. Čekali jsme na východ slunce.

          2 hektary, 200 hasičů. Mělo by zapršet.

          0 0
          • Smazaný účet  

            To mohla být pěkná přehlídka kulatých T148 CAS a těch nejnovějších hranatých s voj. budkou :)

            0 0
    • Motyll  

      Duben nebude?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.