• Paja

    Pokračování, po rituálním odchodu depky, lehce skomírajícího vlákna ;)

    0 0
    • Motyll  

      Jaký si to uděláš, takový to máš… ;)

      BTW má někdo doma tepelné čerpadlo? Nejlépe vzduch voda? Zkušenosti?

      0 0
      • Jenda_T  

        nemám, švára má, nicméně mne u něho velmi negativně zaujalo provedení vrtule – výlisek a to teda příšerné, samé otřepy, podle mne to zbytečně přidává na hlučnosti. Víc k tomu bohužel říct nemohu, švagr je spokojen. Má to 6 let.

        0 0
      • novcze  

        vzhledem k těm rusákům bych taky nejradši přešel na tepelná čerpadla, ale potřeboval bych nějakou náhradu do bytu za plynový kamna, klasický vafky… nejradši bych využil díru na odtah skrz zeď co mají vafky, ale na fasádu by mi venkovní jednotku nikdo nepovolil, takže jedině na balkon na který není vidět…

        zatím teda cena plynu jde nahoru stejně jako cena elektřiny, takže zatím to nijak nehrotím, ale kdyby se plyn zdražoval podstatně víc, tak bych to řešit asi musel. Za minulý období jsem platil nějakých 8k za plyn oproti 11k za elektřinu, takže pohoda.

        0 0
        • Motyll  

          Já jsem taky ve fázi úvah. Plynem topím, ca 25k CZK rok. Spíše se rozhlížím po variantě „co když plyn vypnou“. Jako mám i krbovky s výměníkem, ale tím topím 2× do měsíce. Nouzově by to chvíli šlo. Na pořádný kotel nemám prostory.

          TČ bych eventuálně bral toto, dotace + sleva. Mno uvidíme, co na to Putin.

          0 0
          • novcze  

            Putin potřebuje plyn prodávat, takže nevěřím, že by to vypnul na dlouho… ale taky jsem nevěřil, že vjede na Ukrajinu a jak to dopadlo.

            0 0
            • pepek  

              Vypne-nevypne, vrchní gynekoložka už před válkou vyhlásila konec plyn. kotlů, teď to možná jenom urychlí.

              0 0
              • Motyll  

                No právě… Jenže v našich zeměpisných šířkách (zatím) topit musíš.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Až EU přikáže, nebude se topit. EU si rozvracet nedáme a splníme plány další pětiletky na 120 %!

                  0 0
                • JSt  

                  topit nemusis, jen topit lze a je to pohodlne. kdyz bude topeni problem, priobleces se. ostatne tak to funguje vsude a odjakziva. zvirata veksluji chlupy. ;-)

                  0 0
      • Polka  

        Včera jsem na výstecu viděl předváděcí kamion Regulus, ale firem je samozřejmě hafo. A slyšel jsem, že čerpadlo ideálně s podlahovým topením, kvůli efektivitě…což je tvůj případ, ale nerozumím tomu :-)

        Já bych zatím nepanikařil bo se to může vyvinout všelijak, stejně mi zbývá tak max. modernizovat kotel jinak bych musel vymlátit dvorek, sklep a bůhvíco všechno ještě kvůli větším změnám.

        0 0
        • Paja  

          Protože na čerpadlo je ideální nízkoteplotní systém, tj. nejlépe podlahovka.

          0 0
          • Motyll  

            Zatím to sleduju jen okrajově, cenu plynu mám fixovanou.

            Podlahovku dole všude mám, ale je třeba vytápět i vršek. Nicméně kotel už má nejlepší léta za sebou (2006) a tak stejně (časem) musím vyřešit náhradu…

            0 0
            • Polka  

              My máme původního stařečka Junkers z 2002.

              0 0
            • JSt  

              …cenu plynu mam fixovanou. :-DDD

              0 0
              • Motyll  

                Dočasně pochopitelně. Stejně jako elektřinu.

                0 0
                • pepek  

                  Dočasně to dnes nemá nikdo.

                  0 0
                • JSt  

                  to dacasne je pro tebe zname datum, ktere nic nemusi znamenat pro dodavatele. kdyz to bude pro nej neunosne, zvysi ti cenu fixace nefixace a ty na ni bud pristoupis, nebo muzes jit bez sankci do ****** shanet jineho dodavatele, kteri ale jsou bez vyjimky drazsi nez soucasny po zvyseni cen. takhle onehda rikali v radiu, ze to chodi. prijde mi to uveritelne. ;-)

                  0 0
    • novcze  

      o víkendu v Pisárkách ČP MTB 2022 Brno

      sobotní stream https://www.youtube.com/watch?…

      nedělní stream https://www.youtube.com/watch?…

      1 0
    • Smazaný účet  

      Tak dneska jsme procházeli pěšmo přes Lichtenštejna a vůbec nechápu, jak to někdo projede na kole. Smekám klobouk. Takovýho kamení, větví a listí, na konci jsem měl vyvrácený nohy jak dostihová kobyla. A najít začátek byl taky podle mapy trochu oříšek. Mapy.cz tu cestičku vůbec neznají a Strava má začátek dost vedle přes to oplocení.

      0 0
      • Polka  

        Však proto tam čas od času děláme brigošku a ta jarní ještě nebyla. Oplocenka je tam cca od loňského podzimu, najíždí se kus vedle ní po takovým přímým prudším sjezdu z křižovatky nahoře…stav a úpravy viz. Strava a BF, musíš to sledovat ;-)

        1 0
        • pepek  

          Brigošku, aby se to tam pak sudruhovi líbilo? To bude asi dost fuška :-)

          0 0
          • mastihuba  

            kameny preskladas, kde se to sype, das do betonu, dosypes boky a mezery zasypes, cly to pak zahutnis a kazdej tyden budes odmetat listi a vetvicky. casu na to mas dost.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tam bych potřeboval i svodidla a záchranný sítě. To není nic pro mě. Tam si poskakujte sami, kamzíci. Mentální maximum je pro mě dojezd dvojky v Mariánským.

              Co se týká Lichtenštejna, když je blato, dole vede bezpečná asfaltka a spíš jezdím na protější straně údolí klasickou cestou okolo kopce k památníku. Pepkovi tímto dávám volno. :-)

              0 0
    • Lišák  

      Samovýčep na Vranově má zateplení, jako Sokoli v Rakovcích. V bezvětří to pivo chutná o dost víc.

      1 0
      • mastihuba  

        v takové kose má někdo chuť do sebe lejt studený pivo? :)

        0 0
        • Markony  

          Na pivo je chuť vždy ale otázka zní jestli si ho dat .

          1 0
          • mastihuba  

            ale pravdu :D https://youtu.be/tQpyOwnCRVQ?…

            0 0
            • kankrlicek  

              9krát ne. :)

              0 0
              • mastihuba  

                to jsme na tom stejně :) přitom toho oproti tobě vypiju několikanásob­ně víc.

                0 0
              • Paja  

                +1 ;) myslím, že dnes už mají jiná měřítka

                0 0
              • mastihuba  

                nerozumím otázce „zavádí vás alkohol do horší společnosti?“

                myslím že nejde říct jestli jsou horší společnost cyklisti, vinaři, hospodští, kolegové v práci, rodina… obecně nejlíp sem na tom když se s nikým nestýkám, což by mělo teoreticky znamenat že reverzně jednotlivé skupiny svojí účastí spíš zlepšuju, nicméně v praxi se tento fakt nedá potvrdit a leckdy je to spíš naopak. :D

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Zbytečný dělení skupin..prostě jsou/jste všichni alkoholici, tím pádem špatná společnost, a proto si udělej křížek :-P

                  0 0
                • JSt  

                  pokud sednes v knajpe na skopek a nejsi zrovna tou nejvetsi spodinou v lokale, zavedl te alkec do horsi spolecnosti.

                  taky bych si dovolil tvrdit, ze spousta z nas si nechala napsat neco na futro, pripadne si byli nuceni nechat zatahnout cech kamosem.

                  a verim tomu, ze snad kazdy byl na sebe nekdy nasrany, kdyz se vylil a nasledne ztratil minimalne dopoledne.

                  proc si lhat do kapsy? ;-)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    cizí lidi neber jako společnost ber svoje okolí a ne každej cyklista musí byt nutně větší nebo menší alkoholik než vinař a naopak. Ze si doma zapomeneš šrajtoflu bych nenazýval finančním problémem :) faktury taky neplatíš všude hned :)

                    Výčitky svědomí jsou můj nejtučnější křížek už od průmyslové školy, vždy jsem chtěl být lepším člověkem. :P

                    0 0
            • Lišák  

              Jeden křížek. Ranní doušek piva po noční kalbě mně dělá dobře. :-)

              1 0
        • Lišák  

          Pod stropem jsou topidla. Bylo tam velmi příjemně. ;-)

          Mimo jiné si tam dávali pivo i pan majitel s kamošem. Byli po švihu, řikali, že dali pade někde směr Hořice. Furt nahoru dolů.

          0 0
          • Macik  

            Až si tam nějakej lumen zapálí, tak to bude i s kouřovým efektem :-)

            0 0
            • Lišák  

              Uvnitř jsou piktogramy s přeškrtnutým cigárem. Tak to snad i kuřák pochopí. ;-)

              0 0
              • Macik  

                Je to jak říkáš. Např. „Neolizujte železné zábradlí“ :-)

                0 0
    • Motyll  

      Kdyby se někdo chtěl o víkendu vyvětrat…

      0 0
      • Paja  

        Na víkend mám už o zábavu postaráno ;)

        0 0
      • novcze  

        před pár dny jsem viděl v tv reportáž jak se otvírají traily a nějací mlaďoši v Boskovicích povídali jak přes zimu trénovali v hale, jestli teda nemysleli posilko, tak by mě teda moc zajímalo, kde se dá na kole trénovat v hale

        0 0
    • Motyll  

      Něco pro Depku. Třeba odluku od BF využil smysluplně a naučil se AI.

      0 0
      • obda  

        Obávám se, že některá adjektiva v tom inzerátu Depka úplně nesplňuje.

        0 0
      • Polka  

        Tam přece nechce bo prostředí bez oken.

        0 0
      • nomecz  

        vzhledem k tomu jak často tam ty grafiky hledají, tak buď neuvěřitelně rostou, nebo se jim na to každej za chvilku vys**e

        1 0
        • Paja  

          To tam visí kvůli Paťasovi, furt doufají, že si to ještě rozmyslí :D

          0 0
    • Motyll  

      Tak už nám to začíná…

      0 0
      • Macik  

        To je Holštejn?

        Edit: A jo. Dyk je to napsaný na tom hrnku :-)

        1 0
    • Smazaný účet  

      Jestli chce někdo zkusit co je to utrpení na věci podobné kolu, tak směle do toho. Je to v Brně do odvolání denně 2×30 min. zdarma, dle mé dnešní zkušenosti má kolo asi 20 kilo a teď to nejdůležitější: Nebrzdí, kurwa, nebrzdí! Jestli chcou tímto propagovat sdílený kola, tak moc nevím. Včera jsem ujel na svým 67 km. Na sdíleným bych neujel ani 5.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jo a je to buďto Nextbike nebo Rekola. Já zkusil ten Next.

        0 0
      • pepek  

        Aha, tak proto ti lidi, co na tom jezdí tady v pruhu po Lenince, vypadají tak vyčerpaně. Není na tom převodovka a řemen?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Moc jsem to nestudoval, ale zvukově mi to přišlo jak s řetězem. Je tam kryt. Ta hajtra je strašně těžká. Nemohl jsem vyjet ani obrubník. Nadhodit přední kolo bylo jak táhnout kastl piv. Sjetí z obrubníku malém prorazilo víko kanálu. :-) Odhadl bych hmotnost jak tchánovo elektrokolo, ale tam máš aspoň motor. Tady jedeš za svoje. A ty brzdy jsou značně poddimenzovaný, nebo jsem zapomněl jak brzdí špatný brzdy. Hydrauliky člověka zpovykají. Tady jsem zabral a málem jsem projel červenou.

          0 0
          • Paja  

            :D

            0 0
            • Smazaný účet  

              Se nesměj a běž to zkusit. :-P

              0 0
              • Paja  

                Byl jsem v práci na žiletce 9 kg ;)

                1 0
                • Smazaný účet  

                  Ještě jsem nezmínil, že ty kliky tak nějak divně motají nohama v kotníku, jak kdyby ti to chtělo vykloubit nohu. Jak křivý kliky nebo pedály, ale dělají to obě, tak nevím co to je za masáž.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    mels doma nekdy ukrajinu? mels nafoukany kola? vypnuls dynamo? drhnula brzda? myslim si ze sis priznanim sve technicke neschopnosti trosku nabehnul :P

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Někdo musí světu ukázat: Tudy ne, přátelé. :-P

                      0 0
                      • mastihuba  

                        a co te k tomu vedlo si to pujcit? od kud kam ses posunoval? asi je to furt lepsi nez jit pesky. jels z mendlaku na zlutak? :)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Když inzerovali, že do vyčerpání příspěvku od města, tedy od nás, se dá půjčit zadara, tak jsem chtěl zkusit co to obnáší a jak funguje systém. Zrovna tento den se mi to hodilo. Občas bych to asi využil i jindy. Třeba od nás do centra to je jen z kopce. Až na kolo jako takový to není úplně špatný. Šel jsem pěšky od Globusu ze servisu, kde jsem nechal auto a potřeboval jsem k Šelepce, tak se to nabízelo. MHD jsem jet nechtěl. Jak píšeš, lepší, než jít celou cestu pěšky.

                          Trasa na kole

                          0 0
      • xc72  

        Tak Brno, které městskou cyklistiku spíše tiše potlačuje, (ano, jezdím po Plotní, ano, jezdím po kamenech za Albertem,…) zasponzorovalo 2miliony bikesharing, v duchu hesla: “2× 30minut na kole po Štatlu i nadšencům srazí morál na nulu”. Ještě očekávám, že se na tom kole vyfotí Vaňková na Facebook, stejně jako loni u veřejného osvětlení

        stezky nad Riviérou. Na den bez automobilů pak Brno tradičně uspořádá akci na dopravním hřišti v Pisárkach, aby si cyklisti mohli zkusit jízdu mimo provoz.

        Ale k tématu: jezdil jsem na Rekolách, ještě když to byla sbírka vraků v počtu 20 kol na Brno. Občas se hodilo. Zkusil jsem i ta červená, co mají docky – hlavně mě zajímal ten pohon přes hřídel, místo řetězu. A občas jsem se svezl i na Nextu – včetně reklamace jízdy, protože ten software na začátku bugoval. Next mi přišel nejpoužitelnější, hlavně i díky základně u Billy na Lesné. Kupodivu i vyjet nahoru se dalo. Samozřejmě, úsilí tam bylo a je pochopitelné, že kolo má svou hmotnost, aby zacházení vydrželo.

        Ale radši bych 2 miliony viděl v opravě nějakého úseku mezi Albertem a Prvním Brnem. Minulý týden jsem viděl pád na těch divokých kolejích…

        2 0
      • JSt  

        ze neumis jezdit na kole jsi tu uz psal nekolikrat. ;-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      12.4. poslední příspěvek. Je nejvyšší čas probudit Dep@Xe ze zimního spánku.

      1 0
    • Smazaný účet  

      Když už někdo začal s tím západem. Co se stalo za 12 let?

      0 0
      • Paja  

        Tak spanilou jízdu na Šmelcovnu s návratem přes Kominíčka bychom měli zopakovat až budou teplé noci.

        0 0
        • Smazaný účet  

          To byla spíš řečnická k tomu množsví kol na Z.

          Koukám někdo kupoval nový 1×, jinej 11×, na obě sedá prach.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Takže vyhlašuji dražbu. Pak mám ještě kopu nářadí a ND.

            Léto bude po dlouhé době nabité kulturou a lupeně jsou drahé :)

            Věřím, že jsem potěšil alespoň Polku osvěžením vlákna.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Nejen Polku. Já věděl kdo to tu probere k životu. Bylo to tu chcíplý. :-)

              PS: To eRBéčko bych neprodával. Ani díly a nářadí. Prachy v koutě to nežere a třeba někdy dostaneš nápad se jít projet.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Požádám Ječňáka ať mi stáhne všecny posty a vydám bestseler pro jednoho čtenáře Dep@Xův pád.

                Aneb od nadějného „maratónce“, který měl rád společné vyjížďky, až po pupkatou psychotrosku s invaliditou I. stupně, která nenávidí celý svět.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Krize středního věku se řeší milenkou a motorkou. Nezapomeň na ty kožený hadry, v tom jsou pupkatí motorkáři neodolatelní.

                  0 0
                • novcze  

                  a jak teda, máš ten invalidní důchod?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Snížená práceschopnost o 45%.

                    0 0
                    • novcze  

                      tak to znamená, že dostáváš měsíčně kolik? .. se pochlub, ať můžeme závidět :)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Nevím, žádný výměr u posudku nebyl.

                        Na netu jsem četl něco o průměrné sedmičce.

                        0 0
                      • Polka  

                        Ten ti nic neřekne, je celej život tajemnej jak hrad v Karpatech.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Neřekl bych, naopak jsem tady nevyžádaně navždy prozradil o sobě úplně vše.

                          Výsledek je, že v brněnským vlákně jsem šul1n a jinde alkoholik.

                          0 0
                          • Polka  

                            A cos čekal? Lidi sou kurvy :-) Měl jsi to říct psychoušovi a dodržovat předepsaný režim.

                            0 0
                          • mastihuba  

                            že seš alkoholik ti v brněnským vlákně určitě nikdo nevyčítá, tady je to norma :D, vyčítám tapetování fakt hovnama, který krom tebe nikoho nezajímají, kdyby to bylo jednou za čas, ale todle už bylo jak spam…takže po odmlce jsem to chtěl utnout hned v zárodku :)

                            0 0
            • Polka  

              Mě ne, ještě že máme Frantu, ten je hodně upřímnej :-)

              0 0
              • mastihuba  

                me bylo v zime receno ze nemam zadnej narok si na neco stezovat, tak to posilam dal :)

                0 0
              • mastihuba  

                apropo vubec nevidim duvod proc by tu mel dyktovat trend jeden vysinutej matej co nevi kudy kam. Svejch starosti ma kazdej plnou prdel a mozna vetsich. Asi muzu byt z jistyho pohledu sobec, nekdo prusery nese hure, ale muj nazor je ze metenim cesticky disgrafika psat nenaucim.

                0 0
      • Karaya  

        jedno dítě, jinak nic :-)

        0 0
    • mastihuba  

      riskovali byste to na sedlovku? je to eskovej ram 26 a sedacka jebe do zadniho kola.

      0 0
      • Polka  

        Ne.

        0 0
      • Motyll  

        Sedačky jsou nesmysl, vozik je bezpečnější a pohodlnější…

        0 0
        • JSt  

          bezpecnejsi, ze se pomalej rozjedes a jsi jak delsi tak sirsi? pohodlnejsi, ze decko z toho nikam moc nevidi kdyz sedi nizko, ani si s nim povidat nemuzes, kdyz trosku foukne, pac je moc vzadu? ;-)

          oboje je do znacne miri jen vyplod sobeckosti rodicu, v cemz ma vozik urcite navrch, pac do nej lze jebnout jeste nesediciho parchanta. ;-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Když vidím vždycky to dítě dole u země v tom oblaku prachu za kolem, tak si taky říkám, jestli to je trénink na horníka. Řekl bych, že poslední dobou obliba těchto vozíků mírně klesla. Už je tak často nevídám.

            0 0
            • Lišák  

              Odvozil jsem takto obě děcka 2×3 roky. S protipylovou síťkou jsem nezaznamenal nejmenší problém. Polohovací opěradlo a gumicukové odpržení dělalo z vozíku houpající se cadillac. Děcka obrečela jeho prodej.

              0 0
              • Polka  

                Náš mladej vyrostl tak rychle, že jsem naštěstí sedačku ani vozík nemusel řešit :-) Ale přiznávám, že o vozíku jsem malou chvíli uvažoval.

                0 0
      • Karaya  

        To posuň o ty 3 zářezy blíž a už to do zadního kola nepůjde…

        0 0
      • JSt  

        pokud je sedlovka dost zasunuta, vubec bych se toho nebal. ;-)

        0 0
      • JSt  

        nepoznam prumer sedlovky, ale pokud by to byla jen 27,2 mm, tak u treba u hamaxu udavaji minimalni prumer trubky 28 mm…

        0 0
        • mastihuba  

          zkusim stanovu variantu, sedlovka je mam pocit na max musel bych koupit delsi.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Chvílu člověk vypadne z massage novinek a takový „skvosty“ :)

      Jsem nevěděl, že když se namontují z. kola do minimálního rozchodu, mohou pak jezdit šestnáctiletí 90 km/h.

      0 0
      • Vilém  

        Nerekl bych, ze 90km/h, pokud to teda neni nejaka novinka.

        Je to od 15 let, 4kw motor, max 45km/h.

        0 0
      • mastihuba  

        nj. tyhle prispevky mi tu chybely…rekl bych ze deti zdejsich cyklistu do 18 tydle vraky vubec potrebovat nebudou a vod 18 zacnou jezdit v normalnich autech, byl bys hodnej kdyby sis tydle prispevky tapetoval jinde.

        0 0
        • pepek  

          nebuď nerudnej, zase tady bude mrtvo.

          1 0
        • Smazaný účet  

          Jsem věděl, že potěsím zejména celý východ.

          A sledovat opětovný vývoj XC už není snad ani směšné.

          K čemu jsou ty „ventilky“ u EN vidle?

          0 0
          • pepek  

            Ventilky už byly – Manitou Mikrolube. Dělal jsem to i na RVL a Judy.a fungovalo to. Toto vypadá, že to mají natažený i do spodního futra.

            0 0
          • Markony  

            Řekl bych že mazaní futer .

            0 0
          • Polka  

            Kua, mlho, měl jsi dost času na samostudium.

            0 0
            • Markony  

              Máš pravdu

              0 0
            • Smazaný účet  

              Snažil jsem se to tady nesledovat a měl jsem vydržať. Ale online kámošky s BT vibrátory už mě taky omrzely.

              Umí to někdo smysluplně jednoduše přeložit?

              As a fork compresses, the air volume within the lower legs decreases, increasing air pressure. The more the fork compresses, the more pressure increases. This effect can have the unintended consequence of preventing full travel from being achieved. Our lower leg channels help alleviate this issue by dramatically increasing air volume within the lower legs and thereby reducing the amount of additional unintended pressure ramping.

              Another benefit of these channels is that lower leg bath oil is circulated to the upper reaches of the lower legs, continuously lubricating the foam rings and bushings as the fork compresses and extends through its travel.

              0 0
              • Polka  
                • vyděržáj pyjaňér, držel jsem ti palce ;-)
                • prostě si ty ventily sosnou vzduch do spodních noh, aby tam nebyl tak velkej tlak, kterej může zabraňovat plnému zdvihu…nebo se to nějak vyrovná jak píšou jinde. Zda a jak to opravdu funguje v praxi netuším, fox nejezdím.
                0 0
              • Smazaný účet  

                Tak se vykašli na Brno a drž si svoje vlákno. Tam Tě budou buzerovat jiní léčitelé, než tady. A to ještě ne tak radikálně. :-)

                0 0
    • scoty  

      Nechce někdo veterána, uklízím garáž.. :)

      0 0
      • Jáchym 1  

        Hmmm,rám-krása.

        Moc bych ho chtěl,ale zase by jen někde viděl bez využití.

        Tak třeba ho někdo jinej využije.

        0 0
      • Vilém  

        Skoda, ze nejsem o 10cm vyssi.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Čo s tým? :)

      Po sundání plecháčů vylezly vzadu obludné bubny.

      0 0
      • mastihuba  

        natři to červenou barvou a dopiš na to brembo :)

        1 0
        • Motyll  

          Bubny jsou zase v kurzu, mají je snad všechny éčka.

          0 0
          • mastihuba  

            pac u ecek se s jizdou brzda plyn nepocita :)

            0 0
            • Motyll  

              Jak tak nejezdím ani s kotoučema.

              0 0
            • pepek  

              To je spíš tím, že jim reznou kotouče, bo rekuperace. A když pak ten krám, těžký jak kráva, mají nouzově zabrzdit, tak, , ,

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak, prý jsou bubny levnější, ekologičtější, vyžadují menší údržbu a na éčkách se méně brzdí díky rekuperaci.

                0 0
                • pepek  

                  Jo jo. A delší brzdná dráha nevadí, bo éčka jsou přece krásně zelená.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Když Tě zajede éčko, tak šetří planetu, protože lidí je jako sraćek.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Prý to bude hit příští sezónu, žádný bordel, žádné vrzání :)

                      https://www.sturmey-archer.com/…detail/x-rdc

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Aspoň to pořád inteligenti nebudou omylem mazat mazivem zároveň s řetězem jak kotoučovky. :-)

                        0 0
                      • Paja  

                        Hub for 9/8-speed Cassette?!

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          To se ještě poladí, tlustá osa + 10s ořech, teď všude doporučují ten Exův Microshift :)

                          0 0
                          • Excel  

                            Když jsi to nakousl.

                            Když to srovnám se Shimanem 1×12

                            • má to syrovější chod, není to tak jemnňoučké
                            • ve sjezdu v terénu lítá a tluče řeťaz na malých pastorcích jako prase, ale ještě nikdy nespadl
                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Ale je to levné, tlustý řetěz, kompaktní hazka, nemusí to být tak přesně seřízené, ni?

                              Třeba jde brzda hazky poladit jak u rybářů.

                              0 0
                            • Polka  

                              Ten tlukot bude slabší brzda, nejde poladit? To se mi na sramu libí, že tu brzdu neladíš a je pořád cajk.

                              0 0
                              • Excel  

                                Nevím, když to tak vezmu, tak jsem se na tu hazku vlastně ještě pořádně ani nepodíval :-)

                                0 0
                              • Excel  

                                Kua, je tam nějaký hejblátko.

                                0 0
                                • Polka  

                                  Dle návodu to nebude brzda s nastavením, ale jen páčka pro zajištění v poloze pro snadnější nandávání řetězu, je to tam i v textu.

                                  0 0
                                  • babicak  

                                    Nandávání – to je panečku čeština :-)

                                    0 0
                                    • Paja  

                                      Normální hovorový výraz :)

                                      0 0
                                      • babicak  

                                        Právě hovorově, tady ale nehovoří, nýbrž píše a ostatní se na to musí dívat. Čímž nechci zpochybnit, že manipulace s řetězem mu jde na výbornou.

                                        1 0
                                        • pepek  

                                          Přesně tak. I na pohled je to hnusný. Je třeba na to upozorňovat, nebo tady bude brzo třeba: přiject, doject, zaject, nebo to Frantovo: vo****. O tom umělým hantecu ani nemluvě :-)

                                          0 0
                                        • Paja  

                                          Hovorový výraz neznamená, že se jím může jen hovořit. Na sluníčkáře jseš nějakej (to je taky hovorově;) hnidopich.

                                          0 0
                                        • Polka  

                                          Nikdo tě nenutí ;-)

                                          0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Krásný umělecký návod, všechny obrázky překreslený od ruky bez jediné přímky :)

                                    0 0
                          • Paja  

                            Sice vím, že na singlovi se to dá vylámat od moře přes Alpy i s bagáží, ale pro „normálního“ člověka s tím rozsahem leda že bys dal zpátky dvojpilu ;)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Na bikeparky to stačí ;)

                              0 0
                              • Paja  

                                Na bikeparky a lanovkou je to zbytečně moc.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Newim, jsem rider YT teoretik :). Prokop to chválil a TH to má čerstvě…

                                  Microshift má kazety všeliké.

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    Skoro jsem zapomněl na kouzlo diskuzí s tebou :D

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Vzpomínám na čistý sametový Sram na HT, mix Sram/Shimano s komplikovaným vedením bowdenu nemohu optimálně vyladit. MS 1 × 9, to je jistota :)

                                      0 0
                                      • Polka  

                                        Tak když už seš zase tady, máš ještě tu teleskopku co jsi prodával? :-) Případně ti dám úkol…levná teleskopka s vnějším vedením a páčkou, zdvih aspoň 120 (spíš víc) ideál 150–200, průměr 30,9 a na délku jak původní 400mm, offset 15–20mm. Najde se něco?

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Teleskopku dávno nemám. Přehled taky nemám, nic jinýho než 9point8 jsem neřešil.

                                          Teď jsem 2 měsíce spal, nebo tupě zíral do TV.

                                          0 0
                                        • Macik  

                                          To vnější vedení už je dneska celkem problém. Našel jsem tohle, ale není to levný a ani to nemá offset.

                                          0 0
                                        • obda  

                                          Offset je obecně problém, na tohle zatěžování nejsou teleskopy dělaný (vychodí se – na mém KS co mám na HT to jde hezky vidět). Proto je výrobci moc nedělají.

                                          0 0
                                          • Polka  

                                            Důvod chápu, jen jsem se pro začátek raději nechtěl posouvat o 2cm dopředu, ale vím, že mě to asi nemine.

                                            0 0
                                            • Paja  

                                              Ja měl původně taky všude hokejku, a pak jsem postupně začal posunovat sedlo dopředu, takže teď ho v hokejce mám narvaný úplně dopředu a sedlovka bez offsetu na Fluidovi není problém ;)

                                              0 0
                  • JSt  

                    bezny ridic nejzdi, aby musel brzdit totalne na hrane. ;-)

                    myslel jsem ze poulicnimu zavodnikovi jako ty, je snad jasny, ze z kazde vyhrocene situace se da vyakcelerovat. ;-P

                    0 0
              • Karaya  

                To je značka od značky. Na Aurisovi, zejména ve městě, na brzdy v podstatě nešáhneš a kotouče jsou po 5 letech bez poskvrnky.

                Na Hondě už jsem je kvůli korozi musel měnit.

                0 0
                • babicak  

                  Ale no ták, kotouče se přece nemění kvůli korozi, párkrát zabrzdíš a koroze je pryč. Když Ti auto stojí třeba 3 měsíce, jsou všechny kotouče zkorodované, a Ty bys je snad měnil?

                  0 0
                  • Karaya  

                    Nemluvím i povrchové korozi, tohle byl dlouhodobý stav. Nicméně máš pravdu, že jsem je vlastně měnil až poté, co se je nějaký odborník v servisu pokusil stáhnout a samozřejmě je zvlnil. Takže mi přispěl na nové a vlastně to moc nestálo.

                    Cenově i nová Bremba stojí méně než silniční Ultegry, porovnání cen v automotive a cyklistice vůbec nechápu.

                    0 0
                  • Excel  

                    A ještě navíc zrezivěj.

                    0 0
        • Excel  

          U škodárny světlejší zelená, ni?

          U huindaje hnědou-h.ovno.

          0 0
      • JSt  

        vymenit za auto s koutoucama i vzadu?

        0 0
      • Smazaný účet  

        Neřešit, jezdit.

        0 0
      • pepek  

        Jediné profi řešení

        0 0
    • Smazaný účet  

      Je tady nějaký uphill KOM?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Plánoval jsem, že vyjedu, esi mě to náhodou nechytne.

      Ale narazil jsem na neřešitelný problém, nemám DC/EN dreskód, zamrz jsem někde v devadesátkách.:)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Pepek Vyskoč je Octopuss? Ještě jsou v TR vlákně nějaké smazané účty…

      0 0
      • chemik_mara  

        Vypada to, ze jo. On to vlakno zakladal a ted je prvni prispevek od Octopusse.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Sorry za tapetáž, ale kde je tady podobný barbershop?

      Barák s vrtuló už zbořili.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Nechci to sledovat celý. Přeblafne ho nakonec nebo ne?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Je tam vše kromě péče o přední střední část :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            To teda není úplně komplexní služba. :-D

            0 0
            • Smazaný účet  

              U nás ty barbershopy mi připadá, že to jsou jen borci navzájem si upravující plnovousy.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Nevím, nechodím tam, ani nesleduju jejich počínání. Stříhám se sám ve spolupráci s drahou polovičkou, oholit držku si taky ještě zvládnu.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Já opět vyměk, chtěl jsem překvapit na Buku: https://youtu.be/Am0yaubdZeU

                  Tvarůžkář už šílí. :)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Dostaneš zase za spam.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Prý 2× do stejné řeky nevstoupíš. 2 dny, čistá hlava je fuč, sdílecí nemoc zpět, sedím u BF, Vyskoč je zpět, fotogalerii nětreba komentovat… :)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Jestli máš deprese, tak to řeší ve svým novým vlákně Onuce. Má tam pár rad. Jedna myslím říká, aby se vyhýbal některým tématům na BF, další říká vyhýbat se BF úplně. :-)

                        0 0
                        • Polka  

                          :-D

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          Ty to ještě sleduješ? Že to je kolega, tuším od začátku, jen ta diagnóza bude ještě něčím mixlá.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Teď tu poslední historku s hnutýma kolenama a dál. Měl jsem houby co dělat, tak jsem to sledoval. Mě Tvůj a jeho styl psaní všeho bez skrupulí baví číst. Je to takový zajímavě autentický. Třeba jeho příhoda s odesláním si pár set tisíc z důchodového spoření na úplně jinej účet než jeho byla taky zajímavá. To psal předtím.

                            0 0
                  • Paja  

                    Ja včera myslel, že překvapíš…

                    0 0
                  • Polka  

                    Možná kdyby ses nechoval jak debil a nedával sem ty chujoviny dokola, tak bys zde mohl docela normálně fungovat.

                    0 0
                  • mastihuba  

                    jestli tím tvarůžkářem myslíš mne, tak ani moc nešílím, práce mám nad hlavu a sleduju z povzdálí Co jsem chtěl řít tak už sem řekl posledně. Jako vrchol spíš beru vyhrožování nahlášením za nekorektní mluvu, to jsem se fakt urazil :)

                    0 0
    • Smazaný účet  

      Foto napikaču, ale konec šedi.

      Ještě potřebuji přeeloxovat bazmeky na lišce, vyměnit sedlovkový gufero s Jaroslavem…

      Na narozky byste se mi mohli složit na sadu :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Zašel bych někam večer na špekoně, ale jinam…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.