• Paja

A máme tu prvního apríla, čas vymyslet nějaký nejapný žertík…;)

• Paja  

Patrikovo nové skoroenduro ;) very najs, s novým tlumákem už mu to chodí pěkně.

• p@X  

Čerpání znalostí, aneb cesta do finančního pekla.

• mastihuba  

Copak? vidlice nefunguje? :)

• p@X  

Od té doby, co dole zmizel ventilek, ale to je tisíckrát probrané.

• p@X  

Proč prodávají vidle dodělej si sám?

https://www.youtube.com/watch?…

• Paja  

Ty si nedáš pokoj :D

• String  

Dokud mu nedojdou prachy, tak bude furt vymýšlet.

• p@X  

Jsem po dlouhé době otevřel místo Leoša na hajzlu zapomenutý Velo.

• LM  

Ten Charger by tomu mohl pomoct. Ale spíš bych dal prvně debon air tyčku+pístek, pokud ho tam nemáš.

• p@X  

Právě že na oba upgrady je tady dost pozitivní ohlas. Ale já se ve vidlici vrtat nebudu, ne a ne :)

• LM  

Tak to odvezeš do servisu, ať to za tebe namontuje někdo jinej, ne?

Nebo si můžeš koupit zas nějakou Foxku (možná dráž než jsi prodal tu svoji předchozí supr citlivou).

• p@X  

Rhythm je OEM z těžkýho matroše. Nechci mít nakombinované značky pružení, jak to má Dušo z výroby :)

• babicak  

Bajka má krásného, ještě doplnit na rám označení PV, a včera bylo vidět, že se s ním sžívá. Za mne bych pérování trošku přitvrdil. Z původního kola udělal úplně jiný bajk, shodil 3 kg.

• Motyll  

Taky bych potřeboval 3 kg zhubnout.

• LM  

Já si držím váhu stále stejnou, ale nějak se po roce lockdownu + home office nevejdu do civilních kalhot (a cyklo věci jsou na hraně použitelnosti:-))

• mastihuba  

to už jsem říkal v roce 2008 že RS z tebe udělá kutila :)

• babicak  

Tak nám prý včera odpoledne přepadli benzinku v Ochozi.

• p@X  

Nějaký vídejo jízdy ze včerejška: https://youtu.be/YulsxMm3VOo?t=24

• Paja  

Tak když máme toho apríla…je to ještě vůbec vtipný?

Zas další kolo pro děcka…? Rostou jak z vody…stejně si z nás ten hajzl dělá prdel :)

Nebo ne? Nebo jo?

A co na to Jan Tleskač?

A Exíkova guma v trenkách?

Mnoho otázek, málo odpovědí.

• p@X  

Pike?

• Motyll  

Kolo za 100k a Alivio brzdy…

• p@X  

Jsou tam čtyřpístky na úrovni Deore s dvouprstovou pákou bez točítka.

• Paja  

Jo, 4pístky 420 řadí Shimano do Deore ale je pravda, že v Deore jsou ještě jedny 4pístky, který jsou řazený vejš.

Čekal jsem tady „veselejší“ diskuzi ;) ale s tím Pikem vás už asi na dětský kolo neutáhnu :D

• p@X  

No a jaké je tedy rozuzlení?

• Paja  

Blíží se, ale když už si tu tak povídáme, ještě ti trochu zamotám hlavu, 100+ jsem do kola dát nechěl a 420 brzdy tam nejsou ;)

• p@X  

Tak je to asi ořízlá produktová nebo test fotka, u Norca jsem ji nenašel ;)

• Paja  

No tvl, za co mě máš, to je u nás na zahradě ;)

• p@X  

Bez detailu rámu je to marnost.

Ale obďa prý půjde na brigošku do Dekáče :)

• Paja  

Je to dost detailní? ;)

• p@X  

Ale má BR-MT420 a SM-RT54…

• Motyll  

Polka ho zdrbe, že to nevzal na SRAM-u :)

• Polka  

Nezdrbu, každý svého štěstí strůjce.

• mastihuba  

to je na tom nový shimano tak špatně? nečtu/nevím na 12sp. tady jen plujete, ale 11sp byla eště vklidu, kde se stala chyba?

• RomanH  

11s je uplne v pohode, a u Excela na 12s jsem za 3/4 roku vicemene ve srackach taky nevidel jedinej problem.

• Motyll  

To nemá smysl tady řešit. :)

Za mne je úplně v pohodě… Zrovna včera jsem mluvil s dvouma lidma, co přešli z GX na XT.

• Polka  

Jo, výrobní tolerance, už to postupně leze ven :-)

• RomanH  

Tak Deore kazetu nemuzu posoudit, vozim 11s GX, ktera nema chybu (skoda, ze nedelaji tech 10–46 jako SunRace).

Nicmene zmetkove kazety SRAM 12s GX pred cca dvema lety byl hlavni duvod, proc jsem nesel do 12s (Shimano 12s v tu dobu jeste nebylo, a funkcni 12s SRAM byl az X01, pro me za nesmyslny prachy).

Zbytecne se dohadovat, evidentne obcas botu udelaji obe firmy. Jde o to popsat, cemu se od ktere vyhnout.

• Polka  

Já tom sem dávam jen pro to, že právě všichni čekali na skvělé 12spd shimano a jak vidno, tak má taky své chybky a né že né. Netvrdím, že sram nemá, ale co vím, tak zabroušení jednoho zubu nebyl takovej problém, šroubek u kladky se dal vyměnit za delší a s gx eagle je spousta lidí spokojena co jsem tak různě četl, ale že by se povolovaly kazety?

• p@X  

Tam se řeší 11s, ale problém s kazetama je od začátku (microspline), vržou a dává se tam jakási podložka.

• Polka  

Ajo, kdo se v tom má vyznat kua, no ale stejně…zas už něco :-)

• Motyll  

Mno jo ale Deore srovnávej s SX / NX… Tím netvrdím, že by se měla povolovat.

Mně se teda (zatím) kazeta nepovoluje.

• Polka  

Já to nesrovnávám, jen že SH není tak žůžové, jak si shimanonazis malují ;-)

• Macik  

Je to tím, že veškeré výrobky se testují až na zákaznících. Nepochybuju, že to Shimano vyladí ke všeobecné spokojenosti. Tak jako Sram ty GX 12sp kazety. Už jsem dlouho neslyšel, že by někdo ladil zuby šroubovákem :)

• String  

Je to tím, že veškeré výrobky se testují až na zákaznících. Přesně, tak je to dnes s každým výrobkem. Proč řešit zbytečně drahý testování, když to udělá zákazník zadarmo, teda za svoje prachy. Hlavně to rychle dostat na pulty a zkasírovat, problémy budeme řešit později. Důležitý jsou termíny uvedení na trh, i když jsou nesmyslný. Pak to takhle vypadá. I když, u Shimana by člověk řekl, že jim to uvádění a dodávání na trh trvá čím dál déle.

• p@X  

Je to prostě zrychlující se kolotoč pseudo-novinek pro konzumní společnost. Jsem netušil, kolik lidí je tady nějak napojených na cyklo-business, a jak malá skupinka vč. mě jim to žere a platí ty nesmysly za plnou palbu :)

• String  

Zas dobrý, že už to víš. Nebýt BF, tak nevím o nějakým RB a dodnes bych asi šťastně brázdil polňačky na obstarožním kole Author Traction 26" 3×8 :-)

• Polka  

Co je to za kolo? Tady bych za apríl považoval způsob úchytu převodníku ke klikám…jako 8 šroubků??? Něco tak hnusnýho jsem už dlouho neviděl. Proč mají vlastně dvoje Deore 12spd kliky? Ty FC-M5100 aspoň vypadají s pavoukem normálně a převodníkem odlehčeněji. Takže jo, za kliky bych ho zdrbal, pokud je to realita :-)

• p@X  

To je přímé uchycení, převodník kupuješ i s pseudo pavoukem. XT a XTR šroubky nemá.

• Polka  

I nový NX na DUBu má pěkný čistý directmount převodník a né tohle.

• p@X  

Deore máš aktuálně 10s, 11s, 12s.

• Paja  

Máš pravdu, tyhle jsou hezčí, ale kliky jsem neřešil a asi mě to tak neuráží jak tebe, každopádně očekávám oceněnění za „správnou“ barevnou kombinaci ;D

• babicak  

+1 . Gratuluji. Kliky bych pořešil elektrikářskou páskou.

• p@X  

S tou vidlou jsi to teda posral ;)

• pepek  

Sto bodov! :-) Oceňuji správnou pozici tlumiče ohledně neodpružených hmot, která je ovšem asi nepříliš pohodlná ohledně ovládání a mazání (?)

• Polka  

To je hlína v XL z Mojekolo? Barevnost super, kliky takhle v setu samozřejmě neřešit, to byla spíš jen narážka zase na shimano :-)

• Paja  

Jawohl.

• Polka  

Už jsi to zvážil? Na netu jsem nic nenašel. 14kg? Jsme včera řešili, že se na tom možná solidně nadřeš, kór na těch celodeňácích ala Drtič :-) A ještě jestli to na tebe není krátký, alespoň to tak dle fotky působí, jakože možná delší představec, ale předpokládám, že sis to předem zkoušel?

• p@X  

2:23 https://www.youtube.com/watch?…

Chtělo by to padesátku do toho nasypat ;)

• Paja  

Gramařina to fakt není, tak jak jsem to dovezl 15,2 kg, po odstranění duší a výměně 900g Dissectora za 700g Peyote jsem na 14,9 kg.

Zas tak moc jsem ty váhy nestudoval, ale na ev. pod 14 kg by se dalo dostat s nějakejma lehčíma kolama s víc xc pláštěm vpředu příp. s upgradama typu kliky, kazeta.

Ty ZTR Flow D ráfky mají podle webu 634 g, třeba Arch MK 3 pokud vezmu stejnou značku má 453g, takže jen na ráfcích – 360 g, flow má 29mm, arch 26 mm což by pro pláště 2,35–2,40 bylo stejně vhodnější.

Zatím jsem pojezdil jen kolem baráku, ale připadá mi, že to jede krásně i přes tu váhu, horší bude spíš až to s Romanem potáhnu na nějakej Klak :D

Každopádně nahození bezduší na ty ráfky byla úplně dětská hra, ten Peyote by šel snad nahodit i malou pumpou :)

• p@X  

Když sjedu Barzoja na 50%, mám Peyote? :)

• Paja  

To asi ne, Bardzo má ty figury větší, ale jestli i vyšší?

• Paja  

Že jseš to ty, tak jsem ti to změřil.

Peyote na středu necelý 2,5 mm, boční 4 mm, a ty mezi 3 mm.

Pro srovnání Dissector na středu 4 mm, boční 6 mm.

• p@X  

P B M

• Paja  

Tak Bardzo bude mit tak o 0,5 mm vyšší vzorek?

• p@X  

No snaží se, dle mýho otázka času, kdy se rozšíří i ty modely pro „raply“…

• Paja  

Co jsou modely pro raply?

Když jsem to objednával, tak jsem si podle popisů myslel, že Peyote má být „terénnější“ než Bardzo, o tom Peyote se toho zas tolik najít nedá, Vittoria je ani nemá na webu.

Každopádně „za ty prachy“ bych ho vzal znovu.

• Paja  

Třeba to Agarro by dopředu mohla být dobrá guma.

• LM  

jj, mám Agarro nachystáno dopředu (až dorvu boční figury na DHFku)

• Karaya  

Jaké je tvoje doporučení – TNT nebo TLR verze?

• RomanH  

On ten Peyot je asi stara guma – psalo se o ni kolem roku 2015. Kazdopadne, na zadek a za ty prachy asi uplne v pohode.

• p@X  

Taky tam psali, že figury mizí před očima.

• scoty  

Norek krasavec..:-)

• RomanH  

Parada a velka gratulace !

• Karaya  

Moc pěkný, to by se hodilo na dnešní vyjížďce víc, jak to moje. Zejména ty pláště a položená vidle. Docela by mě zajímal Vranon Rampage na tomhle hardware, až tam budeš tak napiš zážitky a čas :-)

• Paja  

Já to zas tak z kopce hrotit nehodlám, komy nehoním, dozadu půjde jezdivější plášť.

Měli pěknou cenu na Vitorku Peyote 2.35, tak jsem ji zkusil.

• pepek  

Tady máš ještě více jezdivější

• Paja  

To by byl pěkný výlet do minulosti, ale na tohle kolo počítam s 2.35–2.40

• RomanH  

Jen pro info, rozdil u Barza 2.25 a 2.35 je asi 2mm, coz nema smysl resit (chtel jsem 2.35, ale nikde za rozumnej peniz nebylo). Pak poreferuj o tom Peyote.

• Karaya  

Peyote nevypadá špatně a i hmotnost příznivá. Dneska jsem byl na těch navlhlých enduro trailech z Wolpacku Cross 2.4 trochu zklamán, čekal jsem víc gripu. Pirellka M má směs rozhodně lepší a na mokrých šutrech tolik neklouže.

Na druhou stranu ty pláště fakt dobře jedou = asi tvrdší směs.

KOMy honit nemusíš, ale zrovna ten Vranov nemá slabé místo, je to fakt zábava.

• Karaya  

Kdybys měl na půjčení toho Dissectora, tak se hlásím. Chtěl bych někdy zkusit kolik jistoty přidá opravdová DH guma.

• Motyll  

Gratulace!

• JSt  

podle sedla to bude tvoje. ;-)

• Jaroslávek  

R A K E T A !!

• Excel  

zupa!

• Paja  

Byl to trochu faul ;)

• LM  

Pěknej Fluid, ať slouží. Teď už zbývá jen Obda s Decathlon „ruletou“ :-)

• p@X  

Rám je jasný, zřejmě okamžitý tunning zápletů a brzd…

• Paja  

Jen brzd a kotoučů, záplety až časem…

• p@X  

Aha, ty původní kotouče byly jen resin pad only? U čtyřpístků?

• Paja  

Resin only, byly, pokud jsem to správně pochopil, ty smrt 54 kotouče.

• obda  

Zbejvá :-O Kdyby to kolo bylo v prodeji u nás a s dostupností dřív, než v červenci, tak bych do něj šel :) Sice jsem to tu nepsal, ale trochu mne mrzelo, když se mi loni nezadařilo koupit 940 LTD :-/

• mastihuba  

To sis jako na aprila koupil novy kolo? Na to bys pravděpodobně nevsadil že tomu bude někdo věřit. :)

• Paja  

:D co myslíš?

• babicak  

Já bych do toho šel, že je to možné. Ve středu zkoušel Patrikovu raketu, i můj postarší bajk. A tak *divně a **tajemně *** se u toho tvářil.

• LM  

Zlaté pravidlo: „Nezkoušej nic nového/lepšího, pokud nejsi smířen s tím, že to pak možná budeš kupovat.“

(aneb na lepší se zvyká rychle:-))

• mastihuba  

Ten norek by mel papirove chodit lip nez patasovo rb. Dusanuv spesl uz je vyhrkanej, tam uz by si asi taky nepolepsil :)

• Paja  

:D

• mastihuba  

blbý je že tobě se nedá věřit ani nos mezi očima :D

• Paja  

To od tebe není pěkný po tom co jsem ti zařídil to kolo pro synovce ;P

• mastihuba  

toho sem si plně vědom, taky jsem kvuli tobě dal do kastlu o tři sedmy víc než jsem avizoval, aby švára nepřišel zkrátka :) obligátní otázka při pohledu na vysunutí sedlovky a pozici řidítek. Neni ti to malý? :P jinak teda taky gratuluju :)

• Paja  

To jsem ocenil…a už vypil, mimochodem všichni zúčastnění konzumenti to hodnotili velmi pozitivně, zvlášť ta bílá.

Podle jejich tabulek jsem na horní hranici XL, ale určitě by to mohl mít i někdo vyšší, je tam 5 cm forbec, sedí se mi na tom dobře, ohledně sedlovky – posez ještě není doladěnej, možná to půjde ještě malinko dolů, ale rám je dělanej, aby tam vlezl dlouhej teleskop, je tam 170 mm.

• p@X  

Teď už vím, že se nasmíval vítězoslavně, sjezdy už s ním vůbec jezdit nehodlám :)

• String  

To je teď na všem. Přehazovačka XT a zbytek M200. Něco M400 (často náby). Strašný zlatokopectví.

• p@X  

Stačí jen vyměnit kola jako u všeho a brzd. páčky. Pružení/tlumení nadprůměrné. Norca umí levněji ten boreczech od vidlic…

• String  

Kdyby radši prodávali rámy a člověka to nechali dokonfigurovat klidně z jejich skladu z lepšího materiálu. Hlavně za odpovídající ceny, ne brzdy za pár šupů a kola za čtverku, když moc. Hlavně když to má pro 90 % lidí nesmyslnej teleskop. Pak si berou za rám s teleskopem a marži desetitisíce. Ale když jim to lidi kupujou. Máme kapitalismus. Kdo nechce, nemusí. Jen alternativy trochu mizí a stavitelé začínají taky stávkovat. Co jsem koukal, tak se množí info „Z důvodu nedostatku komponent skládání kol pozastaveno.“

• p@X  

Teleskop u takovýho kola je už samozřejmost. Loni to měli ještě nešizené vč. výpletů (aspoň toho Revolvera). S těma sériovýma zápletama, to jsem si výrobce naučili sami, že je s tím akorát opruz, hned shodíš, balíš a odesíláš pryč.

• String  

Nevím kolik procent lidí jezdí takový pekla, aby museli mít na kole teleskop. Ty prachy za drahou tyčku se vzduchem nebo olejem a lankem s páčkou se dají dát třeba do těch brzd nebo do lepších kol, který určitě budou využívaný víc. Teleskop se dá určitě dokoupit později v případě potřeby. Výrobce jsme si naučili sami nás odrbávat, to bych souhlasil. Ale to jsem napsal pár desítek minut dřív, nemusíme to kupovat. Jejich výhoda je, že tomu lidi nerozumí a pak berou všechno. Kdyby tušili, že si kupujou za 80 a víc klacků sady Altus a Alivio, jak se uvádělo dřív, tak omdlí, dneska ke kolu napíšou jen jakýsi čísla. Kdo si to nenanejde na netu, tak ani neví co to je a už na tom drandí s pocitem, co si koupil za peckový kolo.

Měl bych další téma k diskuzi: Nechápu proč je teď takovej nedostatek kol, když jsem za posledních 14 dní viděl jako nový snad jen elektrokola a na nich umělce, motající se křížem krážem po cestách, jak kdyby otevřeli všechny hospody. Už i celý famílie, včetně harantů.

• p@X  

Kdybych ti řek, že jsem během posl. půl roku kupoval 2 teleskopky za 10, co by sis o mě pomyslel?

• String  

Tvoje nákupy jsou známý, to bych neřešil. Krom toho se chystáš na Anthropos. :-P Každej máme jiný koníčky a způsoby vyhazování prachů z okna. Já kupoval třeba kávovar za ještě o 8 litrů víc, přitom kafe uvaří i konvička za pár stovek. Někdo si taky řekne, že jsem na hlavu. :-)

• p@X  

Mamuta mi nepřipomínej, tam mi to nandá většina juniorek na HT.

• String  

Starší lidi na sebe mají být opatrný. Kolotoče nech děckám. :-)

• Karaya  

Dneska tam natočil Maurizio instruktážní video, vypadá to jako po rovině :-)

A ano, zase mám tělo vysoko, ty ruce patří pokrčit. Musím na to víc myslet.

• String  

Jel jsem odpoledne okolo po zelené a pak nahoru na Myslivnu a nějakej boreček to přímo přede mnou poslal na HT takovou rychlostí přímo na ty šutry, že jsem myslel, že chce spáchat sebevraždu. Zabít se dá třeba práškama a prý bezbolestně. Lidi nemaj rozum. :-)

EDIT. Koukám, jsme se minuli s 2× Mauriziem a Karošem o kousek.

• Karaya  

Neměl modrožlutý dres?

Jinak jestli myslíš tu rockgarden, tak tam to musíš poslat rychle, abys tam nemusel šlapat.

• String  

Nevím, byl jak potrefenej, takže jsem toho moc nestihl pozorovat. Kolo myslím Decathlon XC 900, viděl jsem jen červenou, pod sedlem na zadní stavbě tu svítivou zelenožlutou barvu a tu divnou sedlovou objímku. Na Stravě buďto blokuje Flyby nebo ji nemá, takže vidět není.

• Karaya  

Tak to nic, myslel jsem, jestli to nebyl Maurizio, ale ten byl jeden z kroužků za mnou :-)

S flyby je to naprd, většina lidí vůbec nezaregistrovala, že to není přesun do premium, ale jen defaultně zakázáno namísto defaultně povoleno.

• String  

Stačí na to kliknout a upozorní Strava sama. Ale nevím, kolik jich to používalo před omezením. Pokud tam nejdou, tak neví o změně.

• Motyll  

Jen další krok proč Stravu úplně zrušit. V ceně Garminu je pro pro mne statistika mnohem lepší…

P.S, jezdím turistiku za svoje

• String  

Používám Stravu prakticky hlavně jako mně nejvíc vyhovující nástroj na plánování jízd. S map-switcherem a zobrazenou heatmapou vidím většinu cest a kudy občas někdo jede, abych neskončil někde v ostružinové strži nebo na cestičce, která je jen virtuální na mapě. Zkusil jsem i jiný free verze a pokaždé mi něco nešlo, nefungovalo, nebylo vidět, export trasy byl jinak apod. Na statistiku se nedívám skoro vůbec a jiný lidi taky moc nesleduju, spíš jen kudy jeli, jako inspiraci k dalším cestám kudy by to šlo, kde jsem nejel.

Hlavně taky nemám zařízení od Garmina. Tím jsem asi měl začít v komentáři. :-)

• Karaya  

V ceně Garminu máš promítnutou Stravu na několik let :-). Já jinak používám ten ICU, co jsem sem dával link. Platba je zdarma, nebo kolik dáš a statistiky zdaleka nejlepší.

• Paja  

Jakej kávovar?

• String  

Po asi 10 letech zemřel starej pákáč, tak jsem si udělal radost zase pákovým Rancilio Silvia BC. Začátek byl trochu obtížnější, nastavit přesně mlýnek, naučit se pěchovat správnou silou, vyšlehat mlíko na cappuccino, to taky nebylo úplně jednoduchý, ale už to frčí jak po másle. Ale dost řečí, sekce o kávě je vedle. :-)

• Paja  

Neboj, blokovat to nebudu ;) ale každopádně dobrá volba.

• String  

Už tu spamuju dost, tak bych nerad vysíral ještě o kávovarech. Díky.

• Lišák  

Teleskopka je super věc!

Kdybych si měl vybrat FS bez, nebo HT s teleskopem, tak beru HT s. To, co dá „profík“ s prstem v nose s pevnou, dá amatér mého ražení s teleskopem se zaťatými zuby, ale dá. ;-)

Po vyzkoušení na FS, jsem si ji dal i na HT.

• p@X  

Jsem kvůli tobě dal zbytečně nízkou částku na páčku 9point8, byl jsem zahlcen maily, což jsem nečekal.

• Lišák  

Sorry, no. Já pořídil dvě páčky z Ali.

Necelý 4 stovky, fungují naprosto spolehlivě. Neřeším nápis, ale funkci a cenu.

Tu šimaňáckou si nechám, kdybych někdy měl brzdy se správným uchycením, tak ji tam dám.

• babicak  

Exikova guma nebyla v trenkách, alebrž v pr*eli.

• Paja  

Cituji:

Excel 11.10.2019 08:21 A kua, prdla mi guma vod trenek. ;-)

Ještě je v tom vlákně jedna Exíkova hláška, která je ale nadčasová…

• obda  

:-O Hezký! A já pořád fungoval v módu „Pájovi stačí i horší, a jak mu to jezdí“ :D Bída přišla na kozáky, teď abych upgradoval ;) Ostatně už třetí rok kolo zvolna vybírám. Akorát loni a letos s novejma kolama moc nevypadá. V XL se teda sem-tam něco objeví, ale s L-kama je to špatný :-/

• Excel  

To ne…uz nemam v zivote skoro zadny jistoty.

• p@X  

Quízovky…

• String  

2 Prádelna

• p@X  

Tam to bude v budoucnu slušný vývar…

• String  

Řekl bych, že na těch opravách poslední roky dost vykrváceli, i ještě budou, podle pohledu z venku. Bude se to dlouho vracet. Obzvlášť v dnešní době mít hospodu je myslím spíš o nervy, když kdykoli přijde nějaká politická <i> a bez optání Ti to zamachluje. Zima tam asi taky asi moc neponese.

• p@X  

Imho není náhoda, že otvírali tak nějak se Zouvalkou, zastávka je kousek, pro bítešáka romatická střízlivěcí procházka kolem hradu…

• String  

Do Bíteše snad nikdo šlapat nebude, aby vystřízlivěl… Ale vím koho myslíš, někoho z Bítýšky. :-)

• scoty  

Tak jediná hospoda mezi Biti a Bystrcí, potenciál naroste s uvedením vnitřku do provou a navíc je to prostě magické místo…

• p@X  

Bogužel jen další místo pro kumulaci prošedivělých pupkáčů v lycře na C a S.

• scoty  

Nebylo na Pradlenách zelenkavý Izzo?

• p@X  

Já byl zpruzen množstvím lidí a špatnou volbou sladkého Sternu APA za 55,–, že jsem rychle vypadl.

• scoty  

Plzničku neměli?:)

To už je jak s těma kolama:

https://www.yt-industries.com/…p-29/preview

• LM  

Popojíždění po liduprázdném městě na silničce, zatímco se v lesích a kolem hospod tvoří fronty, má něco do sebe :-)

A půl hodky přes setměním už byla volná i cyklostezka kolem řeky (jen ten protivítr mne pěkně sral).

• Paja  

Ty na silničce?

• LM  

Ano, pořídíl jsem si levnou „plečku“ z Decathlonu jako přibližovadlo do města. A když v lese bude extra hnusně, tak i někam jinam.

Ještě jim musím napsat, co si představují pod pojmem „výstupní kontrola“ (přesmykač nepřesmykoval, křivá patka vzadu, takže tam to taky trochu blblo, přední brzda škrtala o kotouč, kolem sedlové objímky a spodního hlávka chuchvalce vazelíny a obtisky mastných rukou fšude možně (na kotoučích naštěstí ne:-))

• p@X  

Do města musíš zahodit páky, brzdy, šaltr a zadřít ořech :)

• String  

A flanelku! :-)

• LM  

Jsem naštěstí vůči „módním vlivům“ imunní. Zatím jsem za jízdy „zahodil“ pouze odrazku ze zadního výpletu (třefila mne zezadu do lýtka a odletěla pryč, přední jsem pak taky sundal) a občas šáhnu po neexistujícíh brzdách v horním úchopu :-)

• babicak  

Dej odkaz na plečku .

• RomanH  

A sakra :-)

• LM  

Nedostupné (jako všechno).

• Karaya  

„Antikompresní lanko“ k brzdám. Tam je nějaká tlačná, či co? :D

Ale u silničky s karbonovou vidlicí a kotouči za 13k nemůžeš čekat nic kromě materiálu. I tak na tom museli tratit :-).

A bacha na ty kola, prý jsou v nich „patrony“.

• pepek  

To už je dobrý, ještě nedávno „vyráběli“ rámy ze 100% hliníku :-)

• LM  

Asi mysleli antikompresní bowden, lanko vypadá úplně normálně :-)

Bylo k tomu přibalené: použitelné přední/zadní světlo, malý ale hlasitý zvonek a plastové pedály (+ 3 inbusy(4,5,6) a 15ka klíč).

Co myslíš těma „patronama“ v kolech?

• Já jsem v recenzi akorát vyčet, že se ty pláště strašně blbě sundavaj/nandavaj, tak je tam zatím nechám. Stejně nejsou tubeless. Včera zažili panely, tvrdou hlínu, louku a drobný šterk – a vydrželi :-)
                        • A ventilky na duších jsou nějaký divný, ani jedna pumpa co tu mám, po zamáčkutí páčky nezmáčkla vnitřek ventilku, takže jsem to musel protlačit větším tlakem, který to otevřel.
                        • Karaya  

Z jejich webu: "Kola Triban Tubeless Ready*, hliník 6063T6. Rozměry ETRTO: 622 × 17 C.

Výška 24 mm zajišťuje boční pevnost. Křížené ocelové dráty zvyšují odolnost kol (28 vpředu a 28 vzadu).

Zapouzdřená patronová ložiska. Hmotnost páru (bez kazety): 2200 g.

*Pro změnu na bezdušové pláště Tubeless budete potřebovat pláště Tubeless Ready a speciální sadu (2 ventily Tubeless + 2 pásky do ráfku + preventivní tmel)."

Jinak za ty prachy dobrej kauf.

• LM  

Zapouzdřená patronová ložiska

:-)

• LM  

Pořídil si silničku, jezdil s ní gravel (myslel, že je to známka punku:-))

• pláště RESISTPROTECT+ 700×28 zatím dělají čest svému názvu
                            • p@X  

Další pacoš, co ušetřil a bude testovat gumy a průchodnost ;)

• String  

Přitom mtb projede všude. :-P

• p@X  

Grevl taky projede hodně, akorát nikdy nemáš správně široké gumy a tlak :)

• LM  

„Na kochačku“ to bude dobré. Koukneš do mapy, vymyslíš si trasu po zpevněnějch lesních cestách (kudy na fullu normálně nejezdím) a jedeš. Do kopce a po rovině se kocháš. S kopce čumíš na cestu a kličkuješ jak zajíc po nejméně rozbité stopě :-)

• p@X  

Podle kterých map se dají dobře rozlišit lesní asfaltky jetelné na silničce, horší pro grevl a cesty vhodné jen pro MTB?

• Polka  

MTBO mapy.

• LM  

Já jsem to „tipoval“ podle turistické vrstvy mapy.cz – když zazoomuješ, tak jsou zpevněné cesty vyznačené jako „úzká silnice“. A doufal, že to nebude moc rozdrbané od koní (jen pár míst) nebo od lesáků (jen jedna zatáčka, „vyspravená“ zaválcovanýmy hranatýmy šutry).

A v Obřanech vedle řeky je úsek vysypaný hrubým štěrkem (nezaválcovaným), který jsem objížděl po trávě.

• p@X  

Jestli se s tím moc nese*eš, když jsem koupil žiletku, druhý trip byl 330 km :)

• LM  

330 km v rámci okresu? :-D

Už 3 týdny mne bolí záda, takže musím jen velice opatrně :-/. Na biku nemůžu skákat ani zato pořádně vzít, tak alespoň „popojíždím“ na silničce. Navíc teprv ladím posed a polohu řidítek…

• p@X  

Za chvílu omezení nebude.

Nastavení posedu na silničce je pěkný opruz, jen těch tvarů beranů, co teď je, trefit polohu pák, nakonec to pěkně omotat.

• LM  

Hm, asi budu hledat nový silniční řidítka trochu rozevřený do boku (flare). Na těch rovnejch mi ruce na pákách prostě nesedí :-/

• p@X  

Jinak na bolavý záda dávat šotky na silničce, to je nějaká léčba šokem?

https://www.youtube.com/…eVw-A/videos

• LM  

Ne, nejvíc mne to bolí, když sedím v rámci Home Office doma na prdeli. Ve stoje, při chůzi a při opatrné jízdě na kole je to celkem v klidu. Zítra jdu k lékaři, nahmatal jsem něco jako „megajebák“ ve svalu :-/

• LM  

Tak jsem za to ježdění na kole dostal zjeba a přednášku na téma Co znamená bolest :-)

Mám být doma v teple, nejlépe ležet a brát léky na uvolnění svalů a proti zánětu :-/

No alespoň že mi počasí přeje

• String  

Od doktora to člověk nějak snese. Horší bývá pojeb od drahé polovičky. :-)

• LM  

„Jsem ti to říkala!“ :-)

• String  

„Maminka říkala, že si tě nemám brát!“

• obda  

Mojí ženě ze všech nejlepší doktor v podobném případě navíc ještě řekl, že na to sice nevypadá, ale už je mladá delší dobu :D

• JSt  

blbost. tohle je cesta uplne vpohode na triadvacitky se sedmi atmosferama. nabuseny hladky gumy bez vzorku maji limit v brzdeni a k tomu se na sotolu nepriblizis ani zdaleka. ;-)

• p@X  

Tak úzký už pomalu neseženeš ani nový ráfy :)

• LM  

Dnes jsem vyjel po třech dnech na silničce pro změnu na fullu:

• hned po vyjetí mne zarazilo, že i s optimálním tlakem (dofukováno před vyjetím) to trochu plave (27,5x2,3)
                                • na asfaltu „to vůbec nejede“ :-)
                                • v lese překvapivé pohodlí i se zamčeným tlumičem :-)

Asi nechám silnic jen na silnic a na výletování nahodím na druhé užší záplety fullovi jezdivější pláště, co se mi tu válí v krabici a postupně je dojíždím na zadním kole.

• mastihuba  

Todle projedou i 200g slupky, jen se to nesmi rikat nahlas pred lidma co vyhidili love za gravel :)

• p@X  

Na žiletce projedeš dost, stejně jako se dá na fullu hoblovat asfec, ale proč to dělat?

• mastihuba  

Protoze nikdy nejedes cistou lajnu na jedno kolo. Jen je potreba se z toho neposrat.

• LM  

Tak na žiletce plánuju trasu úplně opačně než na fullu :-)

• žiletka: co nejvíc asfalt, případně co nejmíň rozbitá (zpevněná) cesta, ne moc do kopce (nejlehčí převod 1:1)
                                  • full: co nejméně asfaltu a zpevněných cest, úzké (zarostlé) pěšinky s kořeny, prudké technické sjezdy (občas i výjezd)
                                  • JSt  

ty mas na silnicce kvalt jedna k jedne? :-O

• LM  

Ano, vepředu 50–34 a vzadu 11/13/15/18/2­1/24/28/34

Ale jezdím na tom s plochejma plastovejma pedálama v keckách. S nášlapama by to do kopce šlo o něco lépe :-)

• JSt  

paradni kolo. kdyz se veme v potaz uziti tech heftu a nalozeny nosice, velky pastorky jako kdyz najdes. navic v kombinaci s kratkyma klikama te to donuti motat nohama. kdybys chtel casem neco lepsiho, mysli na me. ;-)

• babicak  

Sněží, hustě sněží a dnes již po druhé. Ráno vstanu a bílo, půjdu spát a opět bílo. Zimní výbava v pohotovosti.

• Polka  

Není třeba, hned to taje.

• Karaya  

Na Vranovským kopci směrem ke Kateřině byly dneska letní teploty a práší se tam, to by jeden nevěřil. Naopak na straně k Adamovu lehké blatíčko. A sněžení bylo taky :-)

• mastihuba  

Vsude pouze navlhlo, do rana to uschne.

• String  

Často se pohybujete v Mariánským údolí, tak si dávejte bacha. Dnešní zkušenost s kontrolou jakési složky Policie odpoledne v Mariánském údolí kousek od Mušky byla následující:

Civilní Fábka, zastaví u nás, stáhne okno a chlap: „Dobrý den, když jdete takhle ve větší skupině bez roušek, dodržujte alespoň ty rozestupy.“

Já: „Pane, k tomu nevidím důvod. Jsme rodina a po obědě jsme si vyšli na procházku přímo z obýváku ve stejném složení. Tohle je maminka, bratr, manželka a dcera. Takže tak.“

Chlap: „Ahá, tak nashledanou.“

Chlap a baba v civilním autě s páskou Policie na rukách buzerující lidi prakticky v lese, to mě trochu zarazilo. Doteď jsem zpozorněl až po mihnutí se auta s majákem nebo lidí v uniformách, začínají přitvrzovat, když nasadili i maskování.

• falze  

Já jsem tam dneska odpoledne potkal 5 policejních aut

• String  

Kdyby se radši tak aktivně věnovali zločincům ve vládních kruzích.

• JSt  

z centra mam tez dnes zkusenost s fizlama. u rivecu hnala proti mne sluzebni oktavka za mohutneho troubeni a blikani dav lidi na lavku. dal jet nemohli. z auta vylezli dva capci nahastroseni jak zacatecnik na inlajny, jen ty brusle nemeli. tak se jich ptam, co je to za komedie a estliva na ten rivec muzu vjet. borec, ze mi to nedoporucuje, pac tu probiha predem domluvena hromadna bitka. :-)

• p@X  

TH v tom umí chodit. V rámci videa na představení nového stroje ukázal téměř kompletní RM portfolio a jeho nový stroj, je jak všichni čekali, letitý rám Blizzard s malým kolem vzadu.

https://www.youtube.com/watch?…

• Polka  

Když může TH jezdit 16kg enduro, tak to bude Pája s 15ti spokojen :-)

Každopádně ten mullet je hnus, na to bych nesedl. Ten předchozí se mi i přes tu zelenou líbil víc. Mohl mít pěknou sérku, full, ht, gravel.

• LM  

Tak co maj dělat se starejma rámama na skladě? :-)

• Motyll  

Lokace z testu toho novýho kola?

• Polka  

Začátek videa byl Vildenberg, sjezd do Šumic, pak Skoky trail a ten poslední „enduro“ tipuju někde jak je ta stráň u archivu u Ochoza.

• p@X  

Na ty skoky je mr. Norek právě nachystaný ;)

• mastihuba  

bych pro začátek doporučil zkouknout serii držkopády :)

https://www.youtube.com/results?…

chrániče holení mohu zapůjčit, takovej dopad se sjetím jedné nohy z pedálu nadělá paseku… :)

• p@X  

Pokud mám sekundovat Pájovi, to tam zas můžu vrátit ten Suntour :D

Sleduji i Friday Fails samý přeďáky.

Jaký skok tak vydrží 12 cm zadek? Toho já se ale nemusím obávat :)

• LM  

Co skill dovolí. Pokud skáčeš čistě, tak stačí i hardtail :-)

• Polka  

Pokud jsi přibral, budeš prasit (nedopadat čistě) a máš lehký ráfky, tak bych se moc do velkých akcí nepouštěl :-)

• mastihuba  

taky to dost leze do peněz :D

• LM  

jj, lepší je začít na malých skočcích a teprve poté zvyšovat :-)

Začátek Kuleho trailu je dělanej jako tréningová dráha

• Polka  

Opravdu malejch skočků se nebojím, ale na Kuleho jsem si ně netroufal, ty už mi přisly větší, jel jsem to tam myslím ale jen jednou. Spíš mám obavu, kdy zase rozsekám zadní stavbu nebo ráfek, takže to posílám raději jen zlehka. Mně na učení vyhovují skoky na trailech v Jedasu či Mariánským a lavice. Jsou tam menší i větší, takže si to člověk může postupně zkoušet a zvykat si na ovládání kola v luftě, práce s tělem a těžištěm při skoku apod.

• babicak  

Doporučuji Chochola trail.

• Polka  

Ten mám v plánu, ale tam jsou už skoky taky o něco větší a fakt teď nehodlám řešit vícenáklady O:-) Ty to tam vše skáčeš?

• babicak  

Ty s dřevěnými nájezdy ne. Tak daleko jsem ještě nedošel a taky na to asi už nemám kolo a věk.

• mastihuba  

Paja te hecne :)

• scoty  

Mně ty skoky začaly nejvíc bavit až po padesáti.. :) Teď piluju manuál, tak očekávám nějaký ty záda no… :)

• Karaya  

Dneska jsem tam byl :-) Dřevěné nájezdy nahoře jsem objel, to na XC kolo fakt není, dopad na placku. V dolní části dneska naměřeno 6.5m a dolétl jsem ho tam, kam je potřeba. Pak je škoda, že za prvním skokem je vlna narušující flow, pak malý dvoják a pokud na něm nemáš dost rychlosti, tak na velký to bude málo. I tak to chce ještě přišlápnout a odrazit se, protože předposlední dvoják je s jámou mezi kládami. Ale když ho doletíš, tak dopad jak do peřin. No a poslední ještě není hotový, ale bude to teda pořádná vzdálenost. Blbé je, že XC kolo a lehké ráfky nedávají prostor pro chybu, respektive se to může prodražit. Nicméně i když jsem ten kládový dvoják napoprvé nedolétl úplně čistě, tak kolo přežilo a zas taková rána to nebyla. Zřejmě chyběl jen malý kousek.

• Polka  

Hmm, tak to nemám šanci. Hlavně bych to musel hodněkrát najíždět, protože si ty skoky nepamatuju. Dám zatím tak 3m.

• Karaya  

6.5m říká Garmin, já myslím, že to bude tak 5. Ale ten skok je dobře udělaný, nevyhazuje nikam, neletíš někam vysoko a zhruba po 4m začne dopad klesat, takže se nemusíš bát fakt rozjet. A teleskop máš?

• Polka  

Nemám.

• Karaya  

No way, tak to tom neskákej!

• Motyll  

Jezdíš jinej level než já, ale fakt to Garmin měří? Já letět 3 metry tak su mrtvé… PS vím že su sračka ;)

• scoty  

3m skočíš bunnyhopem na rovné cestě, když se trochu rozjedeš :) v rychlosti ty metry docela přibývají..

• Polka  

To ale ten bunnyhop napřed musíš umět ;-) Ale jinak jo, zkresluje to a s rychlostí ty metry naskakují.

• Karaya  

Na trénink bunnyhopu je pak dobré pokračovat ze skoky trailu po pěšině na levé straně říčky. Je pěkná a je tam množství spadlých stromů, které se až na jeden dají bunnyhopnout :-)

6m jsou 3 délky kola, Garmin říká 0.7s ve vzduchu.

• babicak  

Kde údaj, kolik sekund jsem ve vzduchu v Garminu vyčtu? kdybych tedy náhodou byl.

• Motyll  

Pípne to hned po skoku a ukáže na obrazovce. Když seš dobrej, tak přidá pochvalu!

• Motyll  

.

• LM  

Pěkné, to si nesmím pořídít.

Stačí, že jsem teď koupil tachec, co zaznamenává maximální dosaženou rychlost. Hned se objevil „hlásek“, který ve sjezdech našeptává: „Když to tady pustíš bez brzd, tak schválně jak rychle pojedeš.“ :-)

• mastihuba  

Kdes to nahopsal?

• babicak  

Já tedy v GC takovou možnost nevidím. Možná je to tím, že skoky ve skutečnosti neskáču, jen lehce kopíruji.

Využíváš Garmin segmenty?

• Motyll  

Nevyužívám segmenty. I když GC je násobně lepší než Strava.

nastaveni/profily aktivity/ horská (nebo jak to máš pojmenované)/MTB/CX/

• zapnout Záznam obtížnosti skoku, Alarmy skoku
                                                  • Karaya  

To bych nesouhlasil. Strava je lepší, jen si musíš doinstalovat ty správné doplňky, aby ti stačila neprémiová.

Nicméně nejvíc koukám stejně do: https://intervals.icu/

Pro analýzu tréninku je to zatím to nejlepší, co jsem objevil. Na rozdíl od Stravy a Garminu to samo rozpozná intervaly, aniž bych musel mačkat lap. A jsou tam všechny potřebné informace, za které jinde musíš platit a to včetně dlouhodobého tréninkového zatížení.

Samozřejmě dobrovolná platba je při pravidelném využívání na místě.

Nějaké screenshoty z tréninku 20/40 jsou níže – na stravě ho mám taky, však se to z ní samo synchronizuje, stejně jako z Garmin Connect. Citlivé údaje jsem trochu rozmazal :-)

• obda  

Tfujtajksl, ty intervaly bolí už od pohledu :D Průměrné watty pochopím. Ale já su turista, ne XC závodník :)

A jinak už z tebe bude profík, když tajíš FTP a průběh výkonové křivky? ;)

• Karaya  

Letos to bude myslím 4. sezóna, kdy jezdím za TÜV SÜD Rusava Bike Team. Nějaké peníze si tam vydělám, ale co si budeme povídat, do kolbenky musím ještě taky chodit :-)

• babicak  

Jasně, přímo v Garminu. Dík.

• Karaya  

Fakt to tam nemáš? Defaultně je to myslím zapnuté. Je to pod grafy, v sekci MTB Dynamika.

• Polka  

Pěšinu znám, jezdím, ale na trénink bunnyhopu pro začátečníky bych ji určitě nedoporučil.

• LM  

njn, na Kuleho trailu ty skočky postupně (asi po nocích) rostou…

• obda  

Bejval tam tak jeden, kdysi. Teď už to na mém kole a s mým „skillem“ je dost unreal.

• LM  

Já si pamatuju, když to sem pepek dával jako pěknou zarostlou pěšinu, kterou je třeba „projezdit“. Jezdil jsem tam s pilkou a kleštěma „čistit“ nálety :-).

• p@X  

Jak ty zbytky lesů budou za chvíli vypadat? Všude nakopaný ilegály, kde tě bude někdo jebat za chicken lajny.

• String  

Musíš si rychle někde zabrat les. Pak jsi tam byl první a automaticky je to tam Tvoje, zároveň určuješ která cesta je ta správná. Tak nějak jsem pochopil ten rozhovor s nejmenovaným stavitelem. :-)

• obda  

Zato Sloníkovi klesla cena…

• p@X  

Nj, letos se samozřejmě líp prodávají kompletní biky, aby na to ještě nakonec nedošlo.

• LM