• LM

Před naší, za naší, cesta má ať nepráší. Héééj!

• Paja  

Jestli nejses rozhozenej spis ze zakladani vlaken o pul druhe nez z posunu casu ;)

• kankrlicek  

Jsem to nemoh najít, hledal jsem duben. :)

• LM  

Podle zimního času jsem šel spát jako obvykle :-)

• mastihuba  

a bez čárky :-)

• Paja  

Tady se ta carka moc nehodi ;)

• babicak  

Tady sem s čárkou nikdo nechodí :-)

• Paja  

Tak muzes mit carku treba pod nosem az budes chtit shodit ten plnovous ;)

• pepek  

Doufám, že to není apríl :-)

• Jaroslávek  

Přihlas se, třeba se tam dostaneš.

• pepek  

Já bych to dělal i zadarmo. První by byla uprava rychlosti: Landstrasse: 140, dálnice: neomezeně. Zákaz elektropovozů by následoval vzápětí.

• Motyll  

Napřed bychom nějaké dálnice museli mít… Jenže se staví ještě pomaleji než most přes Svitavu.

eAuto zakazovat je blbost, protože pokud akceptujeme (CZ) eurodirektivy ohledně emisí, tak nic jiného nezbývá. Sám za sebe si myslím, že mám „své“ poslední full-fuel auto. Další bude minimálně hybrid. Ať chci nebo ne.

• pepek  

Třeba ne

• Motyll  

Uvidíme… Když měla auta nahradit koně, stoupenci koní měli obdobné argumenty jako dnešní odpůrci e-aut.

První obrázek z roku 1900, druhý ta samá ulice o 13 let později. Šlo to rychle a tohle půjde ještě rychleji. (Nefandím ani jedné straně.)

• p@X  

V té době byly éčka dávno vymyšlené, jenže ropa byla levná…

• pepek  

Naštěstí benzín zlevnil právě včas. Plus Edison zavedl stejnosměrný proud, který se nedal přenášet daleko, takže na lontu s elektrojebkama nepochodili. (Mimochodem od té doby se dojezd elektrovehiklů skoro nezměnil :-)

• Paja  

Jako, ze kun se nazere rychleji nez natankujes nadrz a na jedno nazrani ubehne trikrat takovou vzdalenost?-) v tomto mi ecka pripominaji spis ty kone ;)

• Excel  

Prej je ;-)

• pepek  

Zeby? To už je jak nějaká telenovela

• LM  

"Když já mu něco vyprávím, tak mě zastaví a řekne – víte co, přiveďte mi někoho, kdo to opravdu dělá“ :-D

• scoty  

Však včera říkal: to je peklo ťoťok…

• mastihuba  

tak premejslim esi ještě ujet kilo, dvě nebo tři. Dneska se da slibit cokoliv :-)

• obda  

Byl jsem zvědav, kdo to založí :) Stihl jsi to ještě před tím, než jsem šel spát :)

• mastihuba  

me to tentokrát ani nenapadlo, byl sem nalitej jak rus :-)

• obda  

A ať úplně nezabiju slibně rozvíjející se téma ze zamklýho března – Bystrc bych odřízl úplně, dokud si místní nerozmyslí tu R43 ;)

• chemik_mara  

Ale proč R43 už dávno nezačli stavět od severu? Je to jen výmluva. Btw, bydlím od inkriminované silnice pár metrů a pokud by to bylo v tom tunelu, jak je to na vizualizacích, tak by mi to nevadilo.

• Macik  

No mě to připadá, že se chystají auta vytlačit z Brna celkově. Ráno jsem se cestou k zubaři cestou z Bystrce na Sochorovou již jen vesele zubil. Nic jiného nemělo stejně smysl :)

• JSt  

naopak bych bastr propojil s medlankama. spousta lidi tak jezdi uz dneska, jen si zbytecne ruinuji auta na panelech. :-/

• obda  

To když slyším, tak se mi otevírá kudla v kapse :(

• Excel  

Přesně, ty panely jsou hrůza, už to měli dávno vyasfaltovat. ;-)

• Macik  

Pravda, zbytečně se tak jezdí z Řečkovic do Bajstru Scotymu přes Žabiny. Já bych eště ocenil tunel z Jundrova pod Holidnou k prasátkům a tam to napojit na R43 :)

• pepek  

Prvním pohledem na mapu zjistíš, že je to zcela logická varianta. Z ekologického hlediska rozhodně.

• RomanH  

Jj

• scoty  

Ekologie v městské autodopravě neexistuje. V podstatě zde platí něco jako Pascalův zákon: všechny tahy, které pro auta otevřeš budou zaplněny pod stejným tlakem…

Jediné co městu odlehčí je zakázat, nepustit.

• pepek  

Ale ti soudruzi, co by bývali jeli kolem letiště, pojedou přes Žabiny – a to ty zrovna nechceš.

• scoty  

Kudy pojede 50000soudruhů ze satelitů Bystrc, Kamechy, Žebětín tam a zpět rozhodně nepoznáš…

Ale na Babě budeš mít silnici plnou aut…

• pepek  

Na babu přece už nikdo nejezdí. A co ten sjezdík v tvojem revíru, měl by být tam u vás v prygl klice všeobecně známý?

• scoty  

nahoď..:-))

• pepek  

tady

• scoty  

to neznám, ale chce to mačky a cepín…)

• chemik_mara  

Tak uz nas nenapinej!:-)

• String  

Nikdy jsem neviděl jezdit někoho po tak blízko skládaných vrstevnicích, jen když sem vždycky hodí něco pepek :-)

• Paja  

Taky to sel pesky ;)

• pepek  

řídící jednotka zůstala nastavená na režim turistika

• ufoncz  

Budeš ještě za ten „hnusný les“ rád, když vykácí všecky smrkový.

• babicak  

Každá nová silnice si svoje auta najde

• Motyll  

Ty tama nejezdíš?

• obda  

Nemam duvod. Navic je tam zakaz vjezdu a obcas policajti. Fakt bych se nerad dozil toho, ze tam bude silnice :(

• RomanH  

Kdyz se nad tim ale zamyslis, tak by propojka z Bastru timto smerem byla opravdu vhodna. Samo se da bavit o variante s R43, tunelem, atd…

• o.unca  

Tak ostatně studii na obchvat Kníniček a propojení s Mendlánkami si MČ Kníničky nechal zpracovat ve 2016. Tento návrh se nesetkal zejména v Komíně s příznívou odezvou. A ono není divu, vedením trasy v rekreačně hodně využívané oblasti (tzv. zelený klín), kdy silnice je vedena mezi přírodními parky v případě Mniší hory i skrz (mmch. by určitě zahučel ZOO trail), nelze asi nic odpor očekávat a nejen úplně zelených…

• obda  

Hele, ja jsem proti rozsirovani zastaveneho uzemi (fakt nemusi vsichni bydlet v Brne), a zrovna tady to znici hodne vyuzivanou rekreacni oblast (na rozdil od te R43, ktera bude az kus pod hrazi).

• RomanH  

Jen at bydli vsichni v Brne a nelezou k nam na lont :-)

Zrovna toto neni oblast, ktera by me nejak osobne palila. Jen jsem obcas uviznul v kolone u kamenolomu pred Obi a premyslel jsem, jak odsud ven. Vem si, ze toto by opravdu mohlo ulehcit treba Zabinam. Pro lidi z bastru pak logicke spojeni. Ale samo je to vse o tom, ze stale neni R43, mestskej okruh je v zalostnym stavu, a aby to melo minimalni vliv na prirodu, stalo by to dost penez. Tu rekreacni oblast bych zde nepredcenoval – toto by nejak zasadne lesy nepostihlo – panelku a pole tam uz mas. Je tam ale i to sportovni letiste, tak to s tou silnici stejne nebylo jednoduche.

• obda  

U letiste by byla silnice v tunelu. Nicmene o vikendu a po odpolednich je ta panelka mezi Medlankama a letistem (a dal) velmi frekventovana rodinkami na prochazce, maminkami s kocarkem, sportovci atp.. Kdyz tam misto ni bude silnice, tak je to pro ty lidi mrtve.

• scoty  

Nemohu souhlasit…

..vůbec..

• LM  

Taky nesouhlas. Často tudy projíždím na kole a když je pěkně tak je tam fakt hafo lidí. I když je hnusně, tak tam potkávám běž(ce/kyně) a lidi se psama :-)

• JSt  

to si protirecis ne? vsichni nemusi bydlet v brne a nechces rozsirovat zastavena uzemi. ;-)

• obda  

Tak brownfieldy tu mame, da se stavet na vysku atp. Populace se fakt nezvysuje. Rust by mela i dalsi (mensi) mesta, ne jenom Praha a Brno.

• JSt  

vzdyt na tech hnedych polich blizko centra se intenzivne stavi, pripadne bori, aby se mohlo stavet. ;-) nekdo vymysli, ze zmineneho hlediska vysoce ekologicky, vyskovy dum na lidicke a hned se pisou petice proti. tim rustem i dalsich mensich mest jsme zpet u toho protireceni si. ;-)

ekologicky nejvetsi tragedie z hlediska bydleni jsou podle me „prdele“ :-P typu bukovinka, ususi apod. krom toho, ze lide svym, casto prizemnim domkem zaberou neadekvatne velkou plochu, pak denne dojizdi, v horsim pripade kazdy clen rodiny svym, autem do mesta, kde se nezanedbatelnou merou podili na vzniku kolon, diky cemuz i jini spali vic benzinu/elektriky atd. atd.

vpodstate na celou ekologii z kaslu, jen tohle vidim jako mnohem zasadnejsi nez jednu silnici, ktera navic zkrati cestu mezi mestskymi castmi.

• RomanH  

Presne. Bez smajliku a ironie.

• pepek  

A ty? Kde že to bydlíš? Na Vídeňské? Nejvíc ekologický jsem byl vlastně já, když jsem chodil do práce pěšky

• p@X  

Pak dojedou spruzení do hokny, kde většina sedí za komplem, takže produktivita 0, odpoledne to samý, procpat se kolonama ven :) Lidi na pracáku na lontě jsou vlastně nejvíce šetrné řešení :D

• Paja  

Co vy dva vlastne delate, ze tu muzete sedet takhle v nedeli vecer?

Ja jsem projektant a ja programator.

Hmm…takze nic :D

• RomanH  

Zapomnel jsi na pana ucetniho :-)

• Paja  

Ten tam byl taky? Ja to znam jen v teto verzi ;)

• RomanH  

Jasne ze byl :-)

• Jaroslávek  

Já jsem na rozdíl od kamarádů působil na hospodskýho důvěryhodně :-))

• Paja  

Ucetni ma asi vetsi prestiz i pro hospodskyho, dane a tak ;)

• pepek  

No ale na Gruntě moc prestiž neměl.

• Paja  

To ale az vytahl potravinovy listky ;)

• RomanH  

Garantovany prijem, sak to Exik rikal… :-)

Prace z domu je docela dobre reseni, akorat bych byl po case asi jeste vetsi asocial nez Patrik. A bohuzel, treba ta gynekologie se na dalku taky delat neda :-)

• Paja  

Ted myslis jako Katku nebo sebe?-)))

• babicak  

zaberou neadekvatne velkou plochu Ale, ale, kde jsem podobná slova již slyšel? A neměl by také náhodou nějaký soudruh rozhodovat, kolik lidí má bydlet ve 4+kk? Je to sice vaše, ale jste jen 2, tak vám musíme ještě někoho přidat.

• JSt  

mne je uplne jedno v cem a jak kdo bydli, cim jezdi apod., aby nedoslo k mylce. cos napsal me teda vubec nenapadlo. ;-) v tom vyskovem domku na lidicke by melo vzniknout 180 bytu. coz by v extremnim pripade mohlo znamenat 180 domku na lonte a s tim vse souvisejici vyse popsane.

aktualni situace je takova, ze za cenu bytu ve meste poridis pozemek na dedine kousek za brnem, postavis barak a jeste ti i na auta zbyde. podle me je ekologicky problem, ze se stal luxusem spis byt ve meste, nez domek se zahradou na dedine…

• obda  

Vzdyt ja o tech brownfieldech netvrdim, ze by se na nich nedelalo :) Uz treba jenom Zbrojovka. A ne ze by se s velkou casti nedalo souhlasit. Na druhou stranu, ciste sobecky nechcu, aby se mi zhorsovala kvalita zivota tim, ze se mesto bude rozrustat a zabirat prirodu v mem okoli – navic v pripade silnice kvuli tem dojizdecum, Rad bych bydlel za par desitek let stale na okraji mesta, a ne uprostred :)

• RomanH  

Za par let se stejne spoji Kuras s Brnem, je to jen pres kopec ;-)

• obda  

Toho se prave bojim :-/

• JSt  

to jeste neni cast brna?

• RomanH  

MHD tam uz tak nejak castecne jezdi ;-)

• scoty  

Přesně tak.

Částečně by to šlo řešit věnčitými obchvaty ovšem Brno preferuje paprskovité průtahy, což odesírají staré obytné čtvrti blízko centra…

• JSt  

vzdycky nekomu zustane ten cerny petr.

• scoty  

..to je sice pěkný, ale proč trhat Monu Lisu, když chci vyrobit toaletní papír..

• RomanH  

Tou Monou Lisou myslis panelku od Vrtule ? ;-)

• obda  

Ne ze by to byla Mona Lisa, ale fakt je to hodne frekventovana rekreacni oblast.

• Motyll  

Průser je, že Brno jako takové postrádá jakoukoli koncepci rozvoje. Nebo na mne to alespoň tak působí. Například nová zástavba v Obřanech. Přibylo x domů/lidí, ale nikdo neřeší, jak se z tama dostanou do práce. Selská permanentně ucpaná. Ne každý je rybář, aby odešel přes den lovit do Svitavy. Takže se nějak do práce dostat musí.

Kdyby Brno mělo funkční VMO a MO a cestovat MHD nebyl hrůzostrašný zažitek, spoustu problémů by zmizelo.

• obda  

Cestuju MHD a ze sna se strachy nebudim…

• Motyll  

Ale to já občas taky, ale nic příjemného to není. Ten chrchle, ten se dva dny nemyl atd…

• Paja  

To ale neni specifikum brnenske mhd.

• p@X  

Ty nemáš rád lidi :) Ono taky záleží, jak je to plný. Čím novejší šalina, tím je tam narvaných více sedaček na sezení a pak se tam oproti T3 lidi hromadí u dveří a je to děs. Hlavně teda v brusce kolejí „Porsche“, přitom to je ku*va obrovská, ale není kam se na stojáka „uklidit“.

• String  

To říkám o MHD taky. Blbý kecy lidí se dají odizolovat sluchátkama, ale smrad a chrchlání je odizolovat nemožný.

• p@X  

Tady ti co nejvíc kafraj, vlezeš k nim do auta a zblil by ses. Sorry, určo to není tvůj případ.

• Excel  

A co, seš snad bukanýr?

• obda  

Sem tam se někdo najde, ale že by to bylo tak hrozný, aby mi to vadilo… S tím chrchláním argumentuje kde kdo, ale nachlazenej jsem nebyl už rok :)

• Excel  

JJ. Bych řek, že rodiny s dětmi, mohou v klidu jezdit MHD, bo největší kurefstvo přitáhnou domů stejně ratolesti ze školy.

Já to vidím na sobě. Tady v Buzerantowitz potkám maximálně jednoho piču, jinak jen krávu a kočky, někdy švába když brečím na hajzlu. Ale jak su doma a přijdu do kontaktu s mladým, tak se mi hned přitíží, a to kolikrát stačí ho jen vidět a imunita je v hajzlu. V šalině potkám extra smrad jen když nastoupí vágus, ale jinak to nejsou žádný hovna. Navíc jsem zocelen bajkvícedeňáky, kde už je to k hovnům jen kousek.

• RomanH  

Kapustnica ;-)

• Paja  

Nekdy mensi kousek nez by se mohlo zdat :D

• RomanH  

Jak ja uz se tesim :-)

• p@X  

Jsem rád, že od tvých puťáků jsem osvobozen :)

• Paja  

To je nejaka novinka? Loni jsi byl na vic jeho putacich mez on sam ;)

• RomanH  

Taky tomu nerozumim. A to uz ma nove tretry :-)

• p@X  

Veškerý boty, který jsem koupil v posl. 5 letech jsou o 2 čísla větší, přesto mě tlačí malíček a zároveň je volná pata. Jsem z toho dost zoufalý. Už mi fakt zbývá jen ten švec, nebo nějaké důchodcovské extra široké Prestige apod., podezřívám mé oblíbené Keeny, že se mi hnáta v nich totálně rozjela do ještě větší šířky.

• Excel  

Japka v minulosti holčičkám bandážovali chodidýlka, aby měly drobný nožičky i v dospělosti. Možná kdyby sis na noc strkal snickersky do šprcky, tak by to mělo v dlouhodobém horizontu nějaký efekt.

• Excel  

Tak nějak :-D

• obda  

:D

• scoty  

Rozveselils.. :)))

• chemik_mara  

Jako vždycky. Když mám blbou náladu, vyštráchám si jeho report z Okybačy a hned mi je líp. :-)

• scoty  

… to kolikrát stačí ho jen vidět a imunita je v hajzlu…

:-)))

• chemik_mara  

Zatím jsem neměl tu čest! Akorát letos na novej rok jsme se minuli na pryglu.

• JSt  

to si jen sam pred sebou potrebuje obhajit auto. ;-)

• Macik  

To jsem takhle jednou stál v koloně a koukám, že vedle stojí kámoš. Tak stáhnem okýnka, abychom se pozdravili a kámoš na mě volá: „Co tady ti lidi kurňa dělaj? Proč nejezdí šalinou?“ :D

Je ale pravda, že pro hodně směrů je MHD lepší volba než auto.

• p@X  

Ale musí to být šalcna a nesmí ti tam vjet troleják.

• JSt  

ve spicce rozhodne. saliny jedou furt, trajfy maji vyhrazeny pruhy a nemas za nic zodpovednost. kolo to jisti na kazdy pad. ;-)

• Motyll  

Kdepak. Mě to motání kolečkem už nic neříká. Co jde, řeším na dálku. A kdybych mohl – jezdím všude na kole :)

• novcze  

není tam teď náhodou zákaz vjezdu?

• String  

Tam jezdí jenom kryplové, kteří ignorují značku zákaz vjezdu všech motorových vozidel. Doplňková tabulka říká o možnosti povolení městskou částí. Jestli si to pamatuju komplet.

• Excel  

Kdyz neni bahno, tak to vemou po poli, je to rychlejsi a setri tlumice.

• scoty  

Tak jasně. Lulin, co se zmůže na chatku ve slumu na kopečku se suchým wc a v rozhulené plečce tam jede bydlet…

• novcze  

minulý rok jsem tam viděl vybírat cajty

• p@X  

To je kolaps kvůli té Masné, ať už jsou prázdniny, ať se to vylidní zas na chvílu.

• p@X  

Z Ostravské na Zvonařku už ráno total, opět se děsím cesty dom.

• RomanH  

Ty, ktery jezdi vlakem nebo na kole ?

• p@X  

Vlak jezdí od Novýho roku až z Chrlic. Jezdí náhradní bus přes Slatinu. Vidím to na ÚP tradiční „pauzu“, už mě to tady neskutečně sere.

• Paja  

Venku je krasne, jezdi na kole.

• p@X  

Říkám to každý týden, mně už se dojíždět nechce. Ani v dobách největší slávy jsem nejezdil 5 dní v týdnu. Potřeboval bych vyjíždět tak v 9:00. F klídesu se vysrat, aby se nikdo nemotal v kůpelni, v klidu se oblíct, příp. nam. řetěz, dofouknout gumy, jelikož večír se k tomu nedokopu. Já už najíždím na Jaroslavův štýl, pěkně pomaličku s rozvahou, hlavně se neřídit rafičkama, ale svým biorytmem :)

• Polka  

…a hlavně se z toho neposrat! ;-)

• String  

Proč má v dnešní době jezdit grafik každej den do práce fakt nechápu. Vedení nezná výhody home office systému?

• p@X  

Nesnaž se to pochopit, taky řešíme furt dokola, jsem totálně zacyklený. Nedokázal jsem se naučit Adobe Creative Suite, proto vyhledávám podřadné firmy s Corelem, ty ale dělají jen v Corelu, takže mě nikdo nedonutí se Adobe naučit… Nejlépe se na tu grafiku už vysrat :)

• les  

Co středa ? Ve štvrtech a pátech má scat.

• p@X  

Výborný nápad, již ráno jsem nepotřeboval velkou pilu mezi bambišovými lány jsa nakloněn o cca 45°, odpo do Tvarglu si neumím představit.

• Polka  

Vždyť ti po-o fukne z JV a seš hned hore, voe. Nevěřil bych, že doma bude větší vítr jak tady :-)

• p@X  

V životě mi to po cestě z Nesvy nefoukalo do zad. Navíc o téhle síle by to muselo fučet kolmo na záda.

• les  

Protože na Consulu nejede internet.

• p@X  

Jaks to myslel? Mám sestavu dle PC tuningu tak 3 roky zpět, akorát moncek je starší menší 4:3.

• les  

Myslel jsem vybavení v haklu. Doma na péčka máš mašinu určitě dobrou :)

• Paja  

Nj, jenze Jaroslav se biorytmem neridi, vyrazi v 6.

• p@X  

To já netuším, jak vyráží do práce, asi jinak než na akcích…

• Paja  

Na akcich byva rano paralyzovan pobytem ve spacaku a celonocnim bdenim :D

• Jaroslávek  

5:30.

• Paja  

Pardon, jsem te podcenil.

• p@X  

No a navlíkat se do lycry kvůli ježdění přes město by mě nedonutil nikdo ;)

• Paja  

Klidne bys mohl jezdit jak Jirik ;)

• p@X  

To bych měl dávno hispta e-chopper/cafe racer.

• Jaroslávek  

Si vyzkoušej ten Bobův stroj, ten je na to jak dělanej.

• String  

Propagátoři dojíždění do práce na kole často vytahují obrázky z Holandska a jiných placek, kde se jezdí do práce v oblecích a s kufříkem :-)

Jinak Ti rozumím, sám jsem to zkusil jedno léto a po asi 9. bouřce a nechuti ke koloběhu převlíkání ve formě pyžamo (ráno), cyklohadry (cesta do práce), oblečení mezi lidi (v práci nemůžu sedět v hadrech na kolo), cyklohadry (cesta domů), civil hadry (procházka se psem taky není úplně optimální v cyklohadrech), a do domácích tepláků, jsem zpátky přesedl do auta a na kolo jdu až odpoledne po práci.

• Paja  

Jezdeni po statlu v obleku v nerovinatem meste resi ecka, coz je podle me jejich hlavni smysl (vedle pouziti pro starsi lidi a lidi s nejakym pohybovym omezenim).

• String  

Naznačuješ p@Xovi, že potřebuje další kolo? :-)

• Paja  

Jasne…az bude jezdit v obleku po statlu ;)

• babicak  

"V klidu si poslechni, ať přijdeš ne jiné myšlenky ":https://youtu.be/NeQM1c-XCDc

• Sistematicx  

A jak je to u Svitavskeho nabrezi? To uz je teda tyk pozavirany nebo se da jeste projet smerem k rozkopanymu zabrdovickymu mos­tu?

• pepek  

Dá se. A máš terén hned ze startu jako dáreček od města.

• Rudyshy  

@ pepek

naposledy 3.4.2019 11:17

23.3.2019 17:02

Zase jsem se nechal zmanipulovat :-( Podle trailforks tam mely být dva chutné sjezdy: jeden byl o hovně rovně dolů (© Polka) s pětimetrovou sebevraždou na konci., druhý bývalý sjezd pro skokany s vykopanýma rampama, zarostlý 10m stromkama a bordelem. Zbytek cesty byl bordel, padené stromy, rozryté všechno od prasat, všude listí s ukrytýma šutrama a to všechno rozjebané od lesáků – past vedle pasti. Už tam nikdy nepojedu, nikdy! Nech si to všichni zapamatují. Nikdy! :-)

:::::

hele neda mi to ale musim zareagovat.. ty dva trialy jsou umyslne oznacene jako cerne at to trosku odpovida. A stavi je kolega uplne sam. Ten lehkej jezdi prave s synem kteremu je 5let. A trail se jmenuje pigsy z duvodu ze jesou tam vsude prasata. Jsou to lehci trailiky zadna stara DH lajna. a nektere prekazky jsou ciste prirodni bez upravy. A bohuzel listi je nasledek podzimu a skaly tam nikdo neschovava.. ale urcite kamos bude rad kdyz vemes hrabe a ryc a prilozis ruku k dilu. Treba najdete spolecnou rec at je to zabavne i pro XC-ckare.

• pepek  

To bylo myšleno ironicky. Nevím, kdys tam byl, ale ten Pigsy je fakt zarostlý.Viděl jsem tedy jen tu horní část, po cestu, ale ten spodek vypadal uplně stejně. No a ten Jelen je 95% o ničem a na konci ta vražda (tam bych tedy já asi svoje dítě neposlal :-)

• Rudyshy  

tak si muzes zadat cil. naucit se to driv nez ti potomstvo vytre zrak :)

• pepek  

Myslím, že si žádné podobné cíle už dávat nebudu. A potomstvo, 100% ženské (včetně vnoučat), tam asi taky netouží jezdit :-)

• String  

Trenér neví koho by chtěl trénovat :-)

• p@X  

Bude někdo hůre dnes 3.4.?

• babicak  

Přijeď k nám, po 17. bude fanklub Komety

• Jaroslávek  

To je podpora rekonvalescenta.

• Paja  

Tak uz jsme zase u krbu.

• Polka  

Taky jsme si tady udělali Kometa Pub.

• mastihuba  

my to mame skoro stejny :-)

• p@X  

Toman, na řemeslnou špínu je to nějaké moc sycené…

• RomanH  

Mas tam slecnu, tak nepis na B-F a neres pivo

• p@X  

Bytná se mnou byla u Bati. Sedly mi skvěle jedny boty, bohužel byl to štýl bowling či golf white.

• Paja  

Prej mas Jardovi bytnou vyfotit i s hlavou ;)

• p@X  

Já mu klidně pošlu foto v plavkách, když mě sám požádá.

3× 12°, tatarák 150g + 6 topinek = 500,– v hajzlu.

• Jaroslávek  

Není lepší to vrazit do biku ?

• p@X  

Není, jsem rád za každé vytrhnutí ze všedního stereotypu: návrat v 17:00 dom, vybílení lednice a umírání u TV. Akorát mi bytná odhání potencionální zásunovky.

• Paja  

…ted uz nejspis jo ;)

• obda  

:D Jestli tě to potěší, za sobotní oběd se ženou v https://www.barriogoticocafe.cz/ jsem platil násobně víc, a to jsem měl jen deci Cavy ;) Nicméně to považuju za dobře utracené peníze. :)

• Paja  

My jsme byli s Maňasem vcera vyjist Dusana (coz se nam stejne nepodarilo) takze taky dobry :D

• mastihuba  

to me u takovejch dvou vychrtlin vůbec neprekvapuje :-)

• Paja  

Me neprekvapuje, ze ses hned ozval ;)

• mastihuba  

je tady kosa a boli me nohy :-)

• Paja  

Koukam, ze my mame o stupen tepleji ;)

• p@X  

To mě nenapadlo, když mě Dušo zval, že tam máte večírek…

• Paja  

Vecirek bych tomu nerikal, byli jsme povzbudit kamarada v rekonvalescenci.

• obda  

:) Njn, já si místo večeře a piva s kamarády dávám ve čtvrtek po bajku akorát večeři s rodinou. Nu což, taky ušetřím ;) Akorát mi pak chybí ty návratový kilometry z B. ;)

• Polka  

Naše denní dávka vypadá takto, nařízení dietologa :-) Taky 500 v hajzlu.

• Motyll  

Tak estli je tohle jediná potrava přes den, tak už si objednej Mkový dresy, ať tady máš v čem jezdit :)

• Polka  

Bohužel není :-) Na hotelu vaří hodně dobře, tomu nejde odolat.

• les  

Jedu.

• Motyll  

O pivo více než jsem chtěl, ale Turecko už bylo na spadnutí…

13.4. Odemykačka

5.-7.7. Jeseníky

• mastihuba  

toto musim prodat

• RomanH  

Co neudělá muška udělá tužka :-)

• mastihuba  

tak nejak je vidět že chápeš odkud vanul vítr :-)

• ufoncz  

LM 31.3.2019 22:59 (práca tady s tím zamykáním):

Nějaké překážky a nová lávka (Mokrá Hora, Útěchov, Adamov, Vranov a Lelekovice).

Lávku jsem zkusil nejdřív projít a odměřit a se 74cm řídítkama je tam spousta místa, takže projetí je v pohodě. Myslím, že ještě s 80cm rodlama by tam byla pořád dobrá rezerva. Za mě dobrý.

Jinak Ořešín má teď kupodivu bezpřekážkově průjezdnej tento obchvat: http://www.cykloserver.cz/f/8f76243121/ (to mezi Lelkama a Ořešínem taky není špatný, ale spíš hlavně v protisměru je tam nad korytem široké cesty pěknej sjezdík a v tom údolíčku jsou pak z obou stran nějaké podezřelé cestičky co vypadají jako vyježděný od kol)

• p@X  

Parrráda.

• LM  

OK, já tam byl už skoro potmě bez světel, takže jsem to jenom poměřil řidítkama, testnul ty dva trámky vedle jestli to taky drží a rychle valil pryč

• String  

Pěkná příručka. Ještě bych dodal, že dojet od Vojanky ke Kaštánku je o pláště, to je zase „lesákova pomsta“ ten bordel a Kaštánek se na některých místech nepěkně sype. Moje představivost při pohledu do údolí, co by se stalo kdyby člověk udělal chybu, mi nedělala dobře. Čím jsem starší, tím mám radši bezpečí :-)

Ny cykloserveru se mi (nevím proč) nezobrazuje žádná mapa, takže vidím jen čáru, ale na Stravě jsem trasu viděl.

• ufoncz  

Je to jen kousek a spis nez plastum to muze asi ublizit prehazce.

• Motyll  

Díky.

• mastihuba  

zase sem naletěl :-)

• LM  

Jakože to moc drncalo? :-)

• mastihuba  

pritom silnic vedla asi jen kilometr bokem. :-)

• Paja  

Strade bianche.

• p@X  

Nejméně problémů s duševním zdravím mají lidé vykonávající jednoduché manuální práce u kterých není třeba moc přemýšlet…mnohem hůř jsou na tom lidé kteří ke své práci potřebují kromě rukou i mozek…od architektů, konstruktérů a vynálezců až po spisovatele, scénáristy a výtvarníky. Praktický lékař mívá méně psychických problémů než lékař onkologie, psychiatrie či chirurgie na akutním příjmu… (prof. MUDr. V. Vondráček DrCs – Lékař vzpomíná, Avicenum 1977)..

• String  

Nejvyšší čas přejít z funkce Grafik – plamínkář na místo praktického lékaře :-)

• p@X  

Nejvyšší čas přejít do režimu: vstanu kdy chci, zapnu Dobré ráno (Baranová-Blaho), v 11:00 pomalu odchod na menu, odpo zařizování „důležitých“ věcí, v 15:00 pomalu první večeře…

• Polka  

Takže maňana, měl ses na jih přestěhovat už dávno. A zásunovek bys tady měl habakuk :-)

• obda  

Tak tohle by mne teda brutálně nebavilo.

• babicak  

V tom případě doporučuji postupné operace jednoho kolene, poté druhého, něco s plotynkama, budeš mít volná habakuk a ještě Ti přijde nějaký menší bakšiš ve formě nemocenské.

• p@X  

To je lepší jít s makovicí, to je dlouhodobé a s vycházkama, momentálně by to ani nebylo simulované.

• LM  

něco s plotynkama

V úterý ráno jsem se protahoval, luplo mi v zádech a od té doby jsem se neohnul. Takže jsem taky doma na nemocenské, pod práškama proti bolesti a na uvolnění svalů – zrovna když je venku tak hezky :-/

• p@X  

Navíc místo víčka představce můžeš teď zapíchnout plachtu nebo kite.

• LM  

Jo to je fakt. Už včera, když jsem se sotva belhal k lékaři, mne ten vítr pěkně sral…

• ufoncz  

Zkus v tom najít něco pozitivního. Nemůžeš na kolo, tak si řekni, že by to bylo teď stejně naprd. Na otevřeným je to naprostej boj a v lese zase nebezpečí, že na tebe něco padne (to si aspoň snažím namluvit při nuceným sezení v hokně).

Jo a nenačal sis ta záda, jaks začal na Kuleho trailu (a asi jinde) vehementně skákat? (kdyby jo, tak bych měl aspoň pro sebe jinou výmluvu než že su posera)

• String  

To je nový přísloví: Tak dlouho se skáče na kole, až se plotýnka utrhne.

• LM  

Skákání tomu asi nevadilo, zatím za to netahám a lítám jenom „jednodušší“ věci, kde stačí správná rychlost a lehké zhoupnutí na odrazu. Spíš trénink bunnyhopu s naraženejma žebrama nebyl úplně nejlepší nápad :-D

Mám ještě jednu teorii. Od podzimu jsem chodil na rehabilitaci kvůli starému úrazu ramene. Tam zjistili, že jak té ruce stále podvědomně ulehčuju, tak že z toho mám dokurvený celý záda. A ze sezení špatný držení těla jako bonus.

Takže jsem cvičil víc záda než tu ruku. Už jsem měl radost jak se to po několika měsících cvičení všechno pěkně srovnalo. A při tom neštastným včerejším cvičení jsem zabral zádovejma svalama víc než obvykle, luplo mi v bedrech a už jsem se pak neohnul. Ale záda mám teď rovný jak kdybych měl místo páteře pravítko :-)

• babicak  

Dej se brzo do hromady, ať si zase zajedeme Karáska a zalijeme žlutým mokem. Aktuálně taky nechodím :-)

• Paja  

Aneb sportem k trvale invalidite ;)

• p@X  

To jsou ty obrácený područky na židli :)

• String  

Tak já dojel dneska taky do pr… V tom prudkým výjezdu lesem od Maloměřickýho nádraží k Šumbeře jsem trochu zabral a rup, nipl v prdeli. Tak jsem se pomalu na osmě dolopotil zpět do Hape. Naštěstí byl pan mechanik vstřícnej a zítra mi to vymění. Takže jsem místo vyjížďky sundaval bezdušák a pásku a mazal do servisu. To mě ještě potěšil, že jak začne jeden, pak to frčí jak na běžícím pásu jeden po druhým, takže přeplést nebo jiný kola. Už ani výplet mi nevydrží 3 sezóny. Každopádně pořád lepší než plotýnka. Abych to svoje utrpení nepřeháněl.

• p@X  

Budu mít volný výborný boost AM DT :) Zn. levné.

• String  

To jsem někde četl, že Ti po vyfouknutí padají patky. Díky, ale ne. Krom toho nemám boost. Mám klasiku 15/100 12/142. Jak rupne další nipl, stejně mi nezbude než něco pořídit. Po 3 letech nevím, jestli má cenu ty ráfky přeplítat. Na druhou stranu se mi vysypat další desítka za kola fakt nechce. Už jsem i doma dneska říkal, že snad přejdu na pěší turistiku. :-)

• p@X  

Vidíš kua, na nových taky nebudu mít tu hranku, ale myslím, že to je spíš mně silně nesympatickýma BF tlačenýma Maxxisama. Vivat gumy :)

• LM  

Co tam budeš dávat? Já tu mám zásoby minimálně na rok dopředu, ale pak zkusím nové Pirelli :-)

• String  

Já se zatím ve spojení WTB ráfků, plášťů Mitas Scylla a nebo teď na Tvoje doporučení Vittoria Barzo spíš divím, jak to musím z ráfku až násilím odtrhnout. Drží to jak přibitý. Něco určitě udělá zaschlej tmel, ale i ty patky drží silně. Maxxis jsem jezdil jen Crossmark a ty mi přišly tak strašný, že už jsem neměl odvahu. Jo chtěl jsem zkusit ty Forecaster, ale to jsi mi vymluvil, že jsou to drnčáky. Takže jedu dvojkombinaci horší podmínky Barzo a teď dám zpátky Scylly na jaro, léto. Barza zas půjdou na podzim.

• Macik  

Taky se bojím, že na mě v lese něco spadne. Zůstanu doma a budu něco ladit. Plotýnka bude nejspíš ze špatnýho posedu v kaceláři. Eště to skákání nevzdávej ;-)

• obda  

Trošku fouká, snad mne to v lese nesejme…

https://ct24.ceskatelevize.cz/…tru-zastaven

• babicak  

Aktuální hlášení z kóty 500: Pozor, pozor, fičák jak kráva (a možná i větší)

• obda  

Vynechal jsem vrcholové partie, a bylo to v poho. Teda překvapil padlý strom na cestě z Mokecu k Rakovci, ale ten už tam nějakou dobu byl. Jediné peklo byly úseky otevřenou krajinou proti větru :D

• babicak  

Vyjížďka se povedla, bez zranění a pádů, hned bych s Tebou měnil. U nás na kótě teď v podvečer trošičku vítr utichá, v Brně už musí být klid.

• obda  

Já ti rozumím, taky bych při pohledu ven trpěl. Nicméně není všem dnům konec a na konci sezóny mi už ujedeš :)

• mastihuba  

tady taky hovno, nikdy bych neřekl že do kopce pojedu radeji než 15km sjezd. narazy větru, zmrzle ruce, celková unava… ty selátka nam dělají k večeři :-)

• Motyll  

S plotýnkama si nezahrávat!

• pepek  

Nejenom že město zavírá jednu silnic za druhou, ale ještě po nich jezdí kkti. Tvl tak když už čekáš 10 min ve frontě od Chrlic, tak bys řekl, že na zelenou každý vypálí co nejrychleji. Ale ne, oni si klidně nechají 100m mezeru a eště se každý kouká okolo, co se tady zase děje? Záchranka je slyšet celou kurwa minutu, ale blbci uhýbají až když jim troubí přímo za prdelí. (A to je tak všechno, co jsem k tomu chtěl říct )

• obda  

Hele, raději když na houkačku čekaj. V pátek takhle čekám u centrálky na odbočení vlevo na Vídeňku a když mi padne zelená, tak vidím, že z leva na červenou projíždí (mezi pruhy, všichni vzorně uhli) hasičské SUV. Tak ještě chvílu řekám, ale nějakej kretén, co jel z kopce rovně, ne a do těch hasičů v rychlosti napálil. Vidět a slyšet byli kurwa pár desítek vteřin :( Museli mít radost.

• obda  

To nebyla záchranka pod světlama…

• p@X  

Aha, on jel pacoš jen na kontrolu, tak to řidiče nechápu.

• babicak  

I kdyby byla, před vlakem přednost určitě nemá

• obda  

Samozřejmě :)

• p@X  

Do Sokolnic přijíždí vlak od Újezda, ruční šraňky se pomalu sklápí dolů, vlak stojí ve stanici několik set metrů od přejezdu, šraňky stále dole, křižovatka pár metrů od přejezdu ucpaná… Jak bych rád seděl v tom vlaku a dojel až na hlavňák. Holt veškeré mosty se musí ihned opravit. Vzpomněl jsem si na Tišnovský přejezd při posunu, tam bývaly závory třeba 10 min. dole a nic neprojelo.

• babicak  

Přejezd na silnici Slatina Tuřany, podobná situace, teď je tam již naštěstí most.

• Macik  

Nechci se nikoho zastávat, zrovna včera jsem viděl na dálnici policejní superb, jak se cca 1 km snaží dostat před předjíždějící se kamiony. Ten rychlejší neměl dost výkonu na rychlejší dokončení akce a ten pomalejší měl cajty v paži a nohu z plynu nesundal. Na druhou stranu je pravda, že z tohoto hlediska jsou ty nový auta odhlučněný možná až moc. Stačí mít trochu nahlas rádio a je vymalovaný.

• obda  

Tak jestli mu nebylo divný, proč ostatní stojí na zelenou a neviděl maják, tak by fakt asi měl vrátit řidičák. Ti hasiči nejeli nijak rychle a byli vidět, ale ten střelec zřejmě potřeboval stihnout zelenou/oranžovou…

• ufoncz  

I ti dřív normální, co se prostě ježdění autem v tomhle uzavírkovým šílenství nemůžou vyhnout, začnou dřív nebo později magořit.

Dneska dopoledne jsem zase na Černovické směrem od Černovic na Židenic viděl divnou čerstvou bouračku – vpravo jakýsi skoro nepoškozený Berlingo, vlevo otočený zcela přesně do protisměru na té čtyřproudovce rozdělené v půli křovím porostlým ostrůvkem v jakýmsi menším autě s rozervanou levou půlkou seděla a brečela ženská. Všichni kupodivu v těch 70–80 km/h, co se tam jezdí, zvládli udělat esíčko a provoz byl tak před příjezdem policajtů plynulej. Jak se tam ale takto, že to vypadalo, že jela v protisměru, dostala, to je mi dost záhadou.

• Motyll  

Já včera potřeboval vyřešit problém na VZP (u Grandu) a úplná pohoda. 25 minut autem z naší malovesnice a zaparkoval jsem přímo před VZP. Díky rezidentnímu parkování dokonce zadarmo a bez problémů. V časovém limitu jsem stihl i kafe na sluníčku. Za další 3/4 hodinku jsem byl doma i s nákupem z Lidlu. Pravda, bylo kolem poledne :)

P.S. to bych MHD nepořídil ani náhodou

• babicak  

Teď právě řeším, jak se zítra MHD dostat od nás na 13.30 do FN Bohunice. Výsledek? Asi se nechám odvésti vozem, Ochoz, Slatina a D1

• obda  

Tak ve 13:30 klidně tunelama, ne? A hlavně at ti to dobře srůstá :)

• babicak  

Dik, srůstá to jak zamlada. Tunelama mám trošku obavu kvůli tomu zavřenýmu mostu do Bástru

• pepek  

V poledne se dá dost dobře jezdit přes město, většinou je to lepší, jak po okruhu. Když se bojíš, tak bych za husovickým tunelem vyjel nahoru na generála Píky (3D levá zatáčka do kopce, levýma kolama musíš až na štěrk, bo zprava se to rychle utahuje, držíš to furt pod krkem a přes čáru doprava, za stálého sledování provozu nahoře-pootočený krk někdy dělá problém.) Pak když to vyjde, dáváš pravou na kopci na Provazníkovu na plynu přes dva (tři) pruhy. No a pak už kaněc filma: Uvoz, Žlutý kopec atd.

• babicak  

Dobrá rada nad zlato, předám ji manželce, která mě poveze (MHD jsem zavrhl), zvláště pasáž *levýma kolama musíš až na štěrk, bo zprava se to rychle utahuje, držíš to furt pod krkem a přes čáru doprava * se jí bude obzvláště líbit.

• mastihuba  

nj v bavu s třílitrovým motorem to dostava jinej rozměr :-)

• pepek  

Jj, se Suvíčkem to může vlevo jet až po trávě, metr od cesty.

• pepek  

není zač.

• RomanH  

:-)

• obda  

:D Zřejmě v tu dobu bude průjezd ještě v pohodě, ale pepkova varianta je jistota. Ideální je mrknout před odjezdem na Waze (nebo traffic mapu na Googlu).

• Paja  

…se tam odvezes sam, uz v tom mas praxi ;)

• RomanH  

Skoda, ze to je 16'' ram, mohl jsi mit druhe do duchodu ;-)

• Paja  

Ja to dam do duchodu :P

• Paja  

:D jedno pismeno a jak to uplne zmeni smysl, melo tam byt ja ti dam…

• babicak  

+1

• RomanH  

No hele, ja si ted pri koupi novych zimnich treter uvedomil, ze pokud vydrzi stejne jako ty stare (10 let), koupim pak jeste jedny, a az se rozpadnou, bude ze me duchodce :-)

• Paja  

Asi su holt mladsi ;) i kdyby dalsi kolo vydrzelo taky 20 lety do duchodu to jeste nebude.

• pepek  

To je nižší řada, totok. Do toho Pája nepude.

• Paja  

Neni, tehdy byl ve dvou barvach, modrej a cervenej.

• Paja  

Neni, tehdy byl ve dvou barvach, modrej a cervenej.

• pepek  

Já jsem myslel, že máš Artura Egoist.

• Paja  

Ne, modrozelenej Egoist byl sice tehdy modla, ale stal skoro dvojnasobek.

• RomanH  

Nad tim jsem slintal, nejhezci kolo, jake kdy Author udelal

• obda  

Hehe, já su u VZP za 25 minut i v té nejhorší špičce a s čekáním na šalinu :D

• scoty  

Dnes se v xcr na pultu válelo todle:)

• p@X  

Sem to netahej, to si řeš v LV :)

• Macik  

V LV vlákně se už řeší jen rumy a auta, už tam ani nelezu ;-)

• Macik  

To sem dáváš jen proto, že víš, že musím na LV protáhnout novej bovden zadní stavbou a fakt se mi do toho nechce. Tohle by bylo řešení, ale ne za tyhle peníze a s neustálým čekováním stavu baterie taky nejsem smířen :)

• p@X  

Tak pomocí pův. lanka by to mělo jít lehce ne (žádný stres s brzd. olejem)?

• RomanH  

Takto nejak bych si to predstavoval

• babicak  

Let do Japonska, přelet do Vladivostoku a 14 dní na návrat. Baťůžek a pas mám, 20 let jsem tam nebyl, čili vše, co jsem v Rusku kdy udělal promlčeno, tak můžeme. Manželce to sdělím den před odletem :-)

• RomanH  

U me to nebude tak jednoduchy. Katku bych tam chtel vzit taky (Pik Lenina mi odmita, ale toto by ji bavilo). Videl bych to na tri – ctyri tydny, a sviste jeste nechci nechat tak dlouho samotne. Ale za par let to prijde, „malymu“ je uz 13 :-)

• Paja  

Dost vtipne napsany :)

• RomanH  

jj :-)

Tajga, misto, kde je to k nejblizsimu mestu zkratkou pres les tak tyden a pul… jooo, to by me lakalo

• p@X  

Krajinou domova II: Panenská říční údolí

Údolí Oslavy a Chvojnice, údolí Jihlavy, údolí Rokytné, Podyjí

https://www.ceskatelevize.cz/…-ricni-udoli

Už jsem myslím postoval…

• RomanH  

Diky, doma mrknu, spolu s tim Vorlem (jeste jsem se k tomu nedostal, ale dnes by to mohlo vyjit).

• p@X  

Hlavní je toto: https://www.ceskatelevize.cz/…omase-vorla/ Jinak v každým filmu má skřítka, v Gymplu, Vejšce by to mohl být ten hulič :)

• RomanH  

jj, to bude on. Vybornej poctar, co spocetl, ze se most vlivem tepla prodlouzi o 3 metry :-)

• RomanH  

Hodne zajimavy.

Ad reky : jestli bude pristi vikend hezky, jednu z nich dame. Pri pohledu shora jsem si rikal, ze by mel motorovej paraglide taky neco do sebe.

• Hammond  

Konečně poslední Noční dnes skončila,jedu pomalu na Buk,třeba tam někdo bude…

• mastihuba  

Kamil s Měřákem. :-) Skupina A ještě leje skopky v Petře. :-)

• Polka  

A jednočlenná skupina F (jako Franta) leje škopky na biotopu :-)

• mastihuba  

cekam na duchodce, vsecko jim dost trvá :-)

• les  

Dnes jedu hore.

• p@X  

Vstal jsem, zapl displeje a nechce se mi vůbec nic, jen žrat.

• RomanH  

Jsem na tom podobne. Sice mam za sebou prochazku se psem, ale uz hodinu sedim na sedacce a nemuzu se dokopat jit poklizet garaz.

Pristi vikend premyslim o nejake pohodove akci pa+so, hotel 1000*

• mastihuba  

no my už jsme taky sbaleni. naložit kufry, hodina na letiště a do večera cesta dom. večer už nestihnu ani pivo u nás v hospodě.

• RomanH  

Ja jich vcera s pytlakama stihnul dost :-)

• Excel  

Ja sice delal uplne neco jinyho, ale totalne bez energie, nohy vachrlaty, na hovno to jelo, ospalej a furt nasranej. Mel jsem radeji lezet doma a zrat. Bud jarni unava nebo jsem v hajzlu.

• Hammond  

Jo,pěkně to včera hrčelo,taky jedem s tatem,bereme to přes Hádek ,je tam Víťa konečně ,tak je tam pohodička.

• team_daddy  

Tohle kolo sem dneska potkal. Netlacili jste kolo po pesince Podzimni → Sumbera?

• Hammond  

Nee,šlapali jsme z Vítovic na Kalečník.Pak pod Hádek a Bukolou nahoru.Dnes i včera paráda!

• Sistematicx  

Kule trail- opraven odraz a dopad na dvojaku na vrchni casti u cesty, pred klopkama dole je v provozu novej drop z lavky, vyska cca 80cm, z pomale rychlosti jsem i tak sel 3 metry do dalky, pak je to navedeny pres boulu do zatacky, klopky dole klasika plny volnyho kameni a pod bordelu takze to v nich nedrzi a ustreluje vsude mozne… jinak stav trailu dnes 1*

• Sistematicx  

Dvojak za oplocenim pred klopkama je prekopanej na lavicu. Velka skoda, byl to takovej trochu freeski skok. A ted je z nej udelana lavica a uz tolik nekope do vzduchu. Jinak vsecko krasne sjizdne. Jen to sucho tomu dava.

• pepek  

Malý příspěvek do války proti elektrokolům: dnes jsem absolvoval krátkou procházku: kohoutovice-U lomu-farinka(kulturní vložka)-prasce-pomník sovětského letce-kohoutovice. No a v tom krpálu od sovětského letce nás předjel elektrokolista. Hned mě napadly všechny ty nepěkné nadávky z BF- elektrovlákna . No ale vzápětí přijel čobol na šlapacím bicyglu a taky mu to fest jelo. Měl asi 50kg. Tak asi by se měl založit dred proti těmto lenochům, kteří si taky jezdí jen tak lehce, aby se moc nezpotili.

• LM  

Tak ono mít 50 kg živé váhy je výhoda asi jen do toho kopce :-).

• pepek  

A není to tak, že v lese je: jen do toho kopce asi tak 90% celkové námahy?

• LM  

Není. Já do kopce a přejezdy jezdím na pohodu (klidně i lehčí cestou) a ničím se až těžší cestou dolů (občas doslova:-)).

• mastihuba  

me predjizdeli krom normalnich duchodcu i elektrosilnice. je to mor.

• obda  

Hlasim dnes odpoledne v okoli Jehnic/Oresina/Mo­kre Hory (vytahl jsem komplet rodinu) dost silne zahusteni provozu elektrokolisty :( Pesaci nevypadali moc statstne, a ani se jim nedivim. V terenu to asi nebyl problem (rano urcite ne, ale to tam nebyl skoro nikdo), ale ty hlavni tahy, ktere driv pouzivali prevazne pesi, vypadaji desive.

• p@X  

Buď už konečně chlap a přiznej, co se stalo, kdo Tě nasral, nebo na Buku Ti něco provedli?

• pepek  

Žena zakázala.

• p@X  

Jako, že s pomocí auta se můžeš sám potloukat v nepřístupném terénu kdekoli, ale se skupinou dobrosrdečných bajkrů nikoliv? :)

• Jaroslávek  

Ao ale např. se mnou si tenktrát ve špitále srdečně povykládala.

• RomanH  

Sice to nesouvisi s Eckama, ale mam taky zazitek. V patek odpoledne jsem jel autem po Banskobysticke do Manea nabit kastl Poutniku. Prede mnou dva motorkari – prvni na nejake silnicni, za nim klucina na nove KTM ostre kosce – bez SPZ, svetel, blinkru… Zvedl to na zadni, a pekne tak par desitek metru jel. No, jenze v bocni ulicce cihali cajti, vyrazili hned za nim, a zastavili ho. Bylo mi ho docela lito.

• String  

Tobě je líto nějakýho pitomce, kterej jezdí v zástavbě po zadním? Takovej idiot jezdíval v naší čtvrti. Pak mu to nevyšlo a motorka mu ujela někam pryč a málem někoho zabila. Tím něříkám, že každej motorkář je debil, ale tohle machrování debilita je. Takže lítost nevím, jestli je na místě.

• RomanH  

Vsak pisi „skoro lito“.

Sami cajti obcas wheelie nechavaji byt. U tohoto kluciny bylo videt, ze fakt umi, i rychlost dodrzel. Horsi je, ze moto podle zakona nebylo technicky zpusobile, a to uz je jednak za dost penez, bodu, a hlavne zakaz cinnosti. A kdyz to vztahnu ke kolu, ruku na srdce, malo kdo z nas ma treba na kole odrazky dle zakona

• Paja  

Ono je nekde napsany, ze nesmis jet po zadnim?

• RomanH  

To prave ne, ale treba v Nemecku se to resi pojmem „nezvladnuti stroje“ (byt na to paradoxne musis umet – asi pocitaji s vymluvou „pustil jsem rychle spojku, zatahnul za plyn, a ono to samo“), u nas to zkousi na nebezpecnou a riskantni jizdu, coz uz pokutovat lze (tusim do 2t Kc)

• pepek  

Tak logiku to má. Když např. přiběhne los. S předním kolem ve vzduchu losí test nezvládneš uplně snadno.

• scoty  

Hmm, a proč zastavoval? :))

• RomanH  

To jsem si rikal taky :-) Na druhou stranu, samo lepsi zastavit, nez se zacit honit v plnem provozu.

• scoty  

Pár uliček a zmizel by na Babě… pokud by ho teda soudruzi nezastřelili… :)

• String  

Besip jsou blábolové, už dávno můžeš všechno nahradit reflexními prvky na oblečení a výbavě (boty, helma, batoh apod.), jediný kdy musíš mít světlo je tma a snížená viditelnost.

Odkaz přímo ze stránek Policie ČR z roku 2011:

Přední a zadní odrazky – Cyklista může místo zadní odrazky použít i odrazové materiály umístěné na oděvu či obuvi cyklisty.

Odrazky oranžové barvy – Vyhláška však jedním dechem dodává, že tyto odrazky mohou být nahrazeny odrazovými materiály na bocích kola nebo na bocích plášťů pneumatik či na koncích blatníků nebo bočních částech oděvu cyklisty.

• RomanH  

Jenze je tam dana i minimalni velikost reflexni plochy

Kazdej rozumnej clovek chce byt viden. Jen mam pocit, ze kdyby organ chtel, tak Te stejne dostane.

• String  

Rozměry reflexní plochy jsem neměřil, ale dneska jsou už snad i na nejobyčejnějším oblečení na kolo a na běh tak rozšířený, že je jich dost.

Nedostane :-), mám na kole pořád mini blikačky jako nouzovku, kdyby exlo velký světlo, na batohu velkou blikačku, v batohu silný světlo, který můžu kdykoli zacvaknout do držáku (ten nesundavám), takže orgán má smůlu.

• team_daddy  

Co jsou zač tyhle patníky na Hádech?

• p@X  

Kdybyste někdo chtěl tretry GIRO Privateer R HV vel. 44, zvýšený nárt, tak se ozvěte.

Jsou to nejhezčí tretry, které jsem měl, šlape se v nich výborně, ale při chození se mi vyzouvá pata…

• LM  

Jištění psíma dečkama nepomáhá? :-)

• p@X  

Dečky kryjí, nikoliv jistí, sám bys to měl vědět nejlíp, stejně na ně nemám morál, takže si s nima akorát můžu vytřít řiť.

• LM  

Když je nahoře utáhneš (jakože na těch širokejch botách nemám jinou možnost), tak to botu celkově zpevní.

A je škoda že je nevozíš, stejně jako blatníky – fakt to funguje :-).

• LM  

Cyklista vs. srnec: 1:0

• String  

Historie tachometru v daný čas? Ta maximálka tam mohla být klidně měsíc, ale možný to je, když srnec nepřežil.

Kolega z práce se před 3 lety srazil pod Holednou s muflonem, když jel do práce, a odnesl to naštěstí jen odřeninama, muflon prý taky odběhl po svých. Jen doktorka se divně tvářila, když říkal, že se srazil s muflonem v Brně v 6 ráno.

• pepek  

Tady je vidět, jaká je ten Arthur značka: nejen že vydrží soudruhovi 20 let jezdit, ale tady uloví vysokou a hned může v klidu zase dál lovit. (Na rozdíl od nejmenovaného soudruha na čínském karbonu, který jelena ani neulovil a jezdit pak už taky nemohl :-)

• obda  

Na karbonu to byl tuším srnec,do jelena napálil na hliníku ;)

• Paja  

;)

• Jaroslávek  

Zastyděl jsem se za funkcoše v mé rodné zemi:

https://www.idnes.cz/…ezentace_rou

• pepek  

Fotbal je bordel a cirkus na celé zeměkouli.

• Paja  

Tesne vedle :D

• pepek  

Aha. Sem měl Jaroslava nedílně spojeného s fotbalem, no.

• Jaroslávek  

Toleruji Ti, že jsi si spletl hokejky s kopačkama.

• pepek  

Ale je to zajímavé téma. hromadné sporty trpí tady tím podváděním: fotbalisti jsou skoro všichni černí evropani, hokejisti spojených emirátů jsou bílí ruští muslimové. . . atd. To např. v motorismu je jen jeden černý angličan-exhibicionista.

• babicak  

„To není apríl ":https://www.novinky.cz/…milionu.html

• LM  

tvl, to měli radši nakoupit toto :-)

• babicak  

Ja, ja :-)

• p@X  

Na co Steyr: https://www.youtube.com/watch?…

• p@X  

Tak jsem si koupil časák s modelem kultovního autobusu, který měl být zkonstruován na horské silničky plné vraceček, a on prý byl díky dvojité hnané zadní nápravě a veškeré hmotnosti vzadu uplně na pikaču, aby zatočil, řidič ho snad nejdřív na náledí musel dostat do driftu (už jsme řešili).

Ale tenhle, to je mazec: https://www.youtube.com/watch?…

Jinak veselé jmeniny a rychlou rekonvalescenci Dušo!

• babicak  

Krásný kousek. Díky a zítra hore? MHD jezdí :-)

• Jaroslávek  

Tebe dovezou i s berlama ?

• Polka  

Sice je tady hnusně, slunko málo pálí a jídlo se nedá jíst, ale co už…zítra by ta tiskovka šla ;-)

• Motyll  

Si tě poslechnu v sobotu.

• mastihuba  

von ho zitra nekdo nahraje na kameru nebo si seš jistej že to řekne dvakrát stejně :-)

• kankrlicek  

Hrvatska.

• RomanH  

Šprcka je presne po mesici doma, 680g

• mastihuba  

hele jak to budeš mít otestovaný tak dej vědět jak je to s vlhkostí, pocením apd… onehdá jsem tudle debatu okolo peřáku otevřel v jednom kšeftě kam chodim pravidelně nakupovat a borec na běžný použití tlačil spíš dutý vlákno… i co se týče lehkejch bund apd. hlavně kvuli poměru cena/výkon.

• babicak  

Já si myslím, že kromě poměru cena(tu bych odhadl kolem 400 eur) /výkon tu velice důležitou roli hraje hmotnost, to, co Roman má v 680 gramech, já v umělině budu mít mezi 1.500 – 1.800 g

• RomanH  

Cena byla nizsi, 324,– EUR vcetne dopravy.

Je tam 300g hydroboniho husiho peri (850cuin), venek Pertex Quantum Pro 36g, stejne tak i vnitrni kapuce. Vnitrni latka je pak Pertex Quantum 29g. Podle konfigurace to melo vazit 621g, zavesna vaha z Ciny mi ukazala 660g bez obalu.

Hlavni je pro me samo sbalitelnost vs tepelnej komfort, vaha je az druhej parametr, byt taky neni uplne nepodstatnej. Ma to papirove komfort 4, limit 0, extrem –13, udajne to pry sedi (limity urcovali podle uzivatelu). Mozna to bude na me zbytecne o fous teplejsi (vahal jsem mezi verzi 200 a 300), ale bral jsem to hlavne na jaro / podzim, leto v horach (kdyz bude teplo, budu pod tim spat jak pod dekou). V lete na zahradu si klidne vytahnu starou syntetiku (pripadne az bude nejakej levnej perovej quilt na Ali).

Jestli budu spokojenej, tak si mozna na podzim udelam radost tim Panyam 600, a tim bych mel pokryt i zimni akce (v extremnich mrazech hodim ty dva spacaky do sebe).

Jinak samo syntetika je blbuvzdorna, i kdyz ten muj zimni uz taky prat v pracce nebudu a budu ho davat do cistirny (nebo prat ve vane) – je to strasne velke a naposledy jsem mel strach, ze sezeru pracku.

Edit : Jeste jsem si k tomu v Decathlonu dokoupil hedvabnou vlozku (110g, maly balicek), abych se potil hlavne do ni a ne do spacaku. Tak uvidim.

• Paja  

Kvalitni syntetika bude mit s temi parametry lehce pres kilo, cena bude 1/3–1/2, po sbaleni to bude vetsi, zivotnost kratsi, jestli a pri jake cetnosti pouziti se to vyplati si uz musi kazdej zvazit sam.

1500–1800 g je bud teplejsi trisezonak s komfortem k –10 nebo nejaka tezka stara mrcha ;)

• Jaroslávek  

Za včerejšek pochvala súdruh, na rozdíl od jiných seš týmovej hráč. :-)

• Paja  

Je to srdcar…

• p@X  

Teda jet s policajtem, to bylo trochu překvapivé, já se ohlížel, ale říkal jsem si, oni snad přejeli po mostě na druhou stranu.

• Paja  

Nj, ja myslel, ze pod Brezinou budem driv, ale ono to pres Novy Dvory je jen o 200 m kratsi.

• Motyll  

…na rozdíl od jiných, co se neukážou, jak je rok dlouhej. A přitom, kromě tlaku, jsou OK.

:)

• pepek  

Máš na mysli tlaky v plášti, nebo v odpružení?

• mastihuba  

hele s tím rokem moc neoperuj, to je moje značka :)

• obda  

Peří je v cajku, dutý vlákno je pro ty, kteří se o spacák neumí postarat. Poměř cena/výkon je u peří taky slušný, protože péřáku zdaleka tak rychle neklesá izolační schopnost jako syntetice.

• RomanH  

No hele, ty moje UL 750g syntetiky mam skoro 19 let, zimni pak 16. Ale skladuji je rozlozene, po vyprani jdou poslednich cca 7 let do susky, a tak…

Ty UL mely nove extrem –7, a opravdu jsem v nich v –7 jednu noc spal (ve windstoperovych capacich, fleesce). Ted jsem bez problemu daval v podobnem obleceni ty cca 4 stupne.

• obda  

Ty syntetiky jsou určitě studenější než nové. Nevím o syntetice, jejíž izolační vlastnosti by se zhoršovaly pomaleji než u peří (vynechme extrémní hmotnosti/objemy). Rozumné skladování pomůže, ale není IMHO tím zásadním faktorem ovlivňujícím životnost. Tím je počet balení.

• JSt  

hned v prvni vete rikas, ze perovy spacak je v principu docela na hovno. ;-) jedina vyhoda je velikost a hmotnost sbaleneho. coz je samozrejme nekdy zasadni. jinak ma peri jen same minusy.

• RomanH  

Prave, ta sbalitelnost a vaha. Nevyhodu peri jsem se snazil vyresit tou hydrofobni variantou a svrchnim matrosem.

Ja ted stal pred tim, jestli si koupit novou kvalitni syntetiku a k tomu trisezonak / zimni pro Toma (z detskeho pomalu vyrusta). Vyresil jsem to tou tristovkou perim pro sebe, muj zimni dostane Tom. No a v zime si ho od nej bud pujcim, nebo se jeste jednou placnu pres kapsu. Uvidim podle spokojenosti.

• obda  

Já nevím, péřáky používám už skoro 30 let, a problém nikde. Ale prostě spacák nenamočím a nezaprasím (což je veškerá starost o péřák). A to mi nedělá problem a choval bych se tak i k duťáku :) A hmotnost a sbalitelnost nejsou jediné výhody, další je životnost náplně ;) Jaké jsou výhody duťáku, kromě ceny (a možnosti se k němu chovat jako prase)? ;)

• p@X  

Hoši, hoši: https://www.youtube.com/watch?…

• Jaroslávek  

Tam budeš makat nebo budeš hospitalizovanej ?

• p@X  

Pokus o vtip a zmršený odkaz, který jede od půlky.

• RomanH  

:-D

• p@X  

Hospitalizovat se asi brzo pudu, newim vůbec co, ale hlavně proč.

• JSt  

zbytecne afektovane pouzivas slovo prase. ;-) zas jsi hned ty zasadni vyhody umelohmotneho spacaku vyjmenoval hned na zacatku a jeste zopakoval na konci. ;-) zivotnost naplne bych vubec neresil. jeden umely spacak mam sestnacty, druhy ctrnacty rok a vyhazovat je jeste v planu nemam. ;-) samozrejme, ze se k nim nechovam jak v rukavickach, kolikrat byly durch mokre, od bahna, kazdy je na nekolika mistech propaleny jiskrama vod ohna. ze me oba dohromady nestaly ani 1500kc, muzu taky zminit. ;-) mam vec, ktera slouzi mne, ne ja ji.

si myslim, ze kdo si kupuje perak, musi sam vedet k cemu a proc ho chce, jinak je to pro nej pravdepodobne nesmysl. ;-)

• Jaroslávek  

Mě se výraz prase k akademikovi vůbec nehodí:-)

• mastihuba  

ano je to hrubé a vulgární :-)

• obda  

Pánové, jaky byste mne neslyšeli pronášet slova hrubší a vulgárnější – když potkám rozdupanou pěšinku od koní, pronáším je pravidelně :D

• Excel  

Myslíš „plantážník“ a „himllaudón_don­rvetr_krumcaj­selement?“

• obda  

Afektovaně ne, já to slovo používám tak nějak normálně :) Nejmladší syn je jak prase furt ;) Mé spacáky nikdy nebyly mokré, nějak zvlášť od bahna nebo propálené od jisker, ani ty z dutých vláken. Takže tyhle výhody nevyužiju. Životnost náplně bych řešil, speciálně u těch lehčích s menším množstvím náplně izolační schopnost zpočátku poměrně rychle klesá.

• RomanH  

S tim nenamocenim se to ne vzdy musi podarit, at uz z duvodu romatiky (louka a nasledna rosa), nebo lenosti (proste ssebou flaknu na zahradu), nebo i tim, ze v dany okamzik nemam stan/plachtu a nasleduje predchozi bod lenost. No a letos v zime na sneznicich jsem zazil takovou vzdusnou vlhkost, ze i ten tarp by nepomohl.

No a k tomu praseti : proste se za celej den na kole spotis a uspinis. U sysntetiky jsem to neresil – sla hned doma po takove akci do pracky, pripadne jsem v ni spaval jeste v podvlikackach / tricku. U toho peraku to spodni obleceni nebude prakticky nutne, proto mam tu vlozku. A spacak se budu snazit spise vetrat nez prat.

Kazdopadne jsem se hodne rozhoupaval a premyslel na konfiguraci, nez jsem si ten perak poridil. A ten zimni budu zvazovat jeste vice, pac v zime spim venku jen tak 5× za rok. Uvidim, jak bude fungovat ta hydro uprava, jak to bude s tim tepelnym komfortem a vubec…

• obda  

Ušpinění vnitřku už spoustu let řeším hedvábnou vložkou. V zimě jsem ve stanu samo spal taky, vím, jak to někdy vypadá. Nicméně v reálu ten spacák nikdy durch mokrý nebyl (a ani ta syntetika mokrá zas tolik nehřeje). A jak říkáš, silikonizované peří s dobrou vrchní látkou tady pomůže.

Ad rosa: Pokud je rosa, tak je i ráno vedro a spacák hned uschne. Alternativně řeším celtou nebo něčím takovým.

BTW léta jsem používal péřák ve Skotsku, pod samotným tropikem (takže vlastně tarp) a neměl jsem problém. Přitom Skotsko není známé nízkou vlhkostí a nedostatkem srážek :D Možná péřák nesedne každému, ale myslím, že budeš spokojenej :)

• Excel  

Ale tak ty seš šampaton, to víme.;-)

Ruksak pereš po každým švihu „skoro“. Voníš se, že i Pax si kolikrát fšimne, co se za tebou táhne za jemný odér ;-). To já po akcích ten spacák nechám pořádně proschnout, pak si kněmu fetišisticky zaňufám a pokud je to cajk tak to neperu. Tož by sa dalo říct, že su to prase vo kterým se tady hovoří.Fakt je, že kdybych si ten péřák (kterej je parádní) pořídil já, tak se možeš vsadit, že na prvních pivcech ho propálím, prochčím a možná i poseru..ne-ne, pro mě to není.

• Paja  

Na poslednich pivcich by to hrozilo i u Romana ;)

• RomanH  

Stolice pravidelna, 6:30. Skoda, ze se budim az v 7.

• p@X  

Jemný odér to rozhodně není, spíš jako kdyby se mu v camelu rozbila lahvička s Old Spičem :)

• RomanH  

Voe, lepsi nez nevypranej propocenej dres :-)

• p@X  

Stačí jedna ranní jízda po vyprání a ty spodní trička z petflašek, se úplně stydím, když jim to rozvěsím v kanclu, co to je za smrad.

• RomanH  

No mne docela zatuchne dres pod vetrovkou, kdyz je teplo. Ten speedstick to docela resi, a hlavne mi prijde, ze se tak nepotim (coz mozna neni dobre, ale kazdopadne mi to je prijemnejsi). Samo plati pro jeden den, na vicedennaku si obleceni zije vlastnim zivotem :-)

• p@X  

Mně šustky prostě nevyhovují, pod tou Pájovou jsem zlitý studeným potem a hřejivý pocit jako pod membránovkou chybí.

• Paja  

Aha, tak ty asi nepotrebujes, aby to dychalo, ale aby sis pod tim vytvoril teple vlhke mikroklima.