• Sun

    Taky je to u vás tak,že čím jste starší a (máte víc dětí),tak víc brzdíte?Sjezdy který jsem dřív jezdil na plnej teď šourám skoro krokem…

    0 0
    • blue  

      u me to neni vekem, ani detma… ale nerad bych si zase neco zlamal, jednou mi drat v malicku stacil :-)

      0 0
    • Otaku  

      ja zatim naopak – sjezdy kde sem jel krokem a stejne se bal ted sjedu ani nemrknu. PS: deti nemam ;)

      0 0
    • Vojtíšek  

      Já s přibývajícími dětmi a léty jezdím pořád stejně. Možná někdy i rychleji, časem se člověk už leccos naučil, brzdy jsou taky lepší…

      0 0
    • mastihuba  

      U mě je to shoršující se zrak a neochota investovat do lepšího vidění.( furt si říkám „zatím to ještě jde“ )

      0 0
      • mastihuba  

        zhoršující?

        0 0
      • vlk  

        nevím sice co máš za kolo a vybavení ale znal jsem borce co taky říkal zatím to jde, zatím to jde, a až v nemocnici to přestal říkat.

        0 0
        • mastihuba  

          a co má kolo společnýho se zhoršujícím se zrakem? :)))

          0 0
          • blue  

            no treba ze v zavislosti na velikosti zdvihu te nemusis treba vzrusovat spadly stromy pres cestu a podobne, kdyz si jich kvuli spatnym ocim nevsimnes :-)

            0 0
          • vlk  

            tak sory, asi už mám taky špatný zrak- já myslel jako kolo -že zatím to jde, špatně jsem to přečet.No jo no dnes byly zase knedlíky k obědu, tak sem nějakej utahanej.

            0 0
      • pítr  

        tak to znám! To koukej co nejryhlejc zainvestovat. Brejle sou vlastně pro mě nejdůležitější vybavení kola. Hned se jezdí líp :-)

        0 0
    • Martin  

      Nikomu to neříkej, ale začínám se cítit blbě, když jedu sám nějaký pekelnosti. V davu zatím dobrý:-)

      0 0
    • fousac  

      to je ruzny… zakladni pravidlo: rychlost ve sjezdu je primo umerna dobe od posledniho drzkopadu… :)

      sam jedu mnohem pomalejc nez ve skupine… nemam rad prudky tech. sjezdy, to klidne i stlacim/snesu i kdyz to ostatni jedou…

      no ale pak je tady v okoli par mirnejsich, ale pekelne rychlych sjezdiku, a v tech to palim co to da, vyuzivaje celoodpruzene vymozenosti.. :)

      0 0
      • McBlacky  

        to je právě nejhorší, když padneš třeba v tom brutálu co jsme jeli naposled, tak se ti nestane nic, protože jedeš pomalu, jenže poslat do třeba v Vono-Čern. do lesa v těch spídech co tam jezdíme, tj over 50, tak končíš a nepomůže ti nic.

        BTW: minulej tejden jsem měl nejhorší skóre, hodil jsem to čtyřikrát.

        0 0
        • Thidney  

          jestli myslíš ten do Břežanskýho údolí tak máš pravdu spadl nic se nestalo, akorát nemám záslepky v rozích. Jo potěšilo mě vaše hodnocení toho sjezdíku – měl jsem pak v práci lehkou depku z toho jak jste to sjeli, že by mě to nandala i bába s nůší. Jinak se připojuji k fousáčově definici závislosti rychlosti na čase od poslední smotky a připojuji koeficient poškození /sebe + bike/

          0 0
          • Marosh  

            Este je taky zavislost rychlosti na mnozstvi alkoholu v krvi, ale o tom uz tady thread byl. Ale jinak me taky pekne vyhecuje kdyz se nekdo snazi bejt rychlejsi (nebo nedejboze snad je…) z kopce nez ja. Do kopce me to nesvadi, protoze mi stejne vsichni ujedou. :o)

            0 0
            • mastihuba  

              Ovšem ten alkohol by měl být čerstvej, žádnej zbytkáč. Nikdy se mě nejelo hůř než v kocovině.

              0 0
              • Air  

                tak to je sice pravda, ale covece sem se jednou z kocoviny docela slusne vyjezdil :)

                0 0
    • cabbage  

      se vzrustajicim vekem se ve sjezdech plouzim cim dal tim stejne, deti nemam- sam mezi ne patřim:-))

      0 0
    • MARIN  

      jezdim porad stejne – pomalu

      0 0
    • MartinXC  

      U mě to záleží na momentálním stavu adrenalinu. Někdy mi rupne v bedně a s myšlenkou „toho přede mnou musím šmiknout“ jedu jako debil z kopce 80kou trasu, kde chodci při výstupu používají hole, nebo kde se dá tušit výběh pro psy nebo pastvina s dobytkem v dolní části. Dole pak honem kontroluju výplet, jesli to přežil. A jindy stejný svah přibržďuju, vychutnávám si zhoupnutí vidlice na nerovnostech a cítím se jako frajer. A ještě jindy sice najedu na svah ale po prvních pár metrech znejistím a v duchu si nadávám „kur.., máš tohle zapotřebí? Dy? to nejde ubrzdit a podívej jak je to dlouhé dolů“ a pak hledám alternativní cestu po asfaltu. Pokud si vzpomínám, tak se nejvíc pohybuju v třetí variantě a proto hledám radši cesty do kopce :-)

      0 0
      • kubajs mtb  

        já se snažim všechno sjíždět tak, jak mi to moje vybavení dovolí, to není zas tak moc ale sou to taky docela kotle, teď se na to ale asi na delší dobu vyprdnu protože sem se pěkně rozbil a moje kolo to taky trochu bolelo a já nemá peníze na nový

        0 0
        • pitelboy  

          cim starsi sem, tim vic mam zkusenostï a tim jezdim rychlejc…

          0 0
          • Sun  

            Hm,tak to věkem asi nebude.Možná to je tim,že lidi,co s nima jezdim to taky šudlaj.Dřív jsem na ně pod kopcem čekal a teď jezdim s nima…

            0 0
      • Loner  

        Chlape, ve svým věku by sis ten druhej magnet ze špic měl už oddělat, houpat jak houpat, ale házet s mladejma klukama o zem bys nemusel – oni budou chtít být lepší a budou pak už jezdit 100kou. Nic ve zlým, legrace nikdy nezaškodí…

        0 0
        • MartinXC  

          To je fakt, ještě tam mám třetí, že… Hele, tys mě prokouk ;-)

          0 0
    • rock  

      Asi jsem už taky starej, protože jezdím tak, abych ještě mohl ovlivnit chování kola a směr jízdy. A protože mám mizernou techniku ⇒ jezdím pooommmalu …

      0 0
    • Roman  

      U mě to tak je. Často, ale ten pomyslný limit bezpečnosti překročím a pak si nadávám do blbců, že to přeci nemám zapotřebí, že mě ti mojí trpaslíci potřebují… Po posledních zlomených žebrech, mě předjížděli ve sjezdu i maníci s pevnou vidlou (mám fúlpéro :o)

      0 0
      • lempl  

        ***** nese.te me kdo se tu vymlouva na techniku?(vybaveni- kolo?) vo tom to neni je to vo technice na kole- vo tom co das, si schopnej dat, a co doopravdy das..... myslim ze na celo pevnym se da jezdit! i na silnicce pokorenech(sutry ne pac se to furt picha:/ ) jezdit kudla se da na vsem… uplne v poho zarezavam skalpelisty, fsr, nrs… na celo pevnym… cim to bude? a to si nepaamatuju, kdy sem jel kudlu na hrane nebo za hranou toho co se da jet!

        posledni dobou jezdim stejne ale chci zrychlit:)

        0 0
        • McBlacky  

          jenže ty jsi vyjímka, neznám nikoho kdo to krájí jako ty, vzhledem k tomu na čem… asi budeš talent od narození :-)

          0 0
        • enjoy  

          noo:-),pamatuju si jak jsem jel s tebou a fousacem,oba jste jeli na silnickach:-).ty vese drzky pak metru od sebe byly fakt zabavny:-).a ja vam rikal slezte,to nedate:-). a nrs vyluc,to je prece cabbage:-)

          0 0
    • jihra  

      Mně je 52 let a za mých mladých let horská kola nebyla, tak si to užívám, jak to jde. Co se týká sjezdů, tak vždycky když při pádu si něco zlomím nebo narazím, tak pak jsem nějaký čas opatrný, no ale časem člověk na bolest zapomene a ten adrenalin při sjezdu stojí za to. Tak to pouštím – až do dalšího pádu.

      0 0
    • Lister  

      Zatím jezdím čím dál rychleji, protože na bajku nejezdím tak dlouho, tak je ppřád co zlepšovat. Nejraději mám hodně mírné sjezdíky, kde se dupe naplno na velkou pilu a skáče se přes kameny, odvodňovací kanály apod. Nadruhou stranu si zase užívám hodně technické sjezdíky. Ty mezi tím moc v lásce nemám

      0 0
      • McBlacky  

        takový ty 20–30km/h kdy nevíš co tě překvapí? bejvaj zrádný :-)

        0 0
        • Thidney  

          to Mcblacky chceš ty brzdy – se tam zítra můžu stavit

          0 0
          • McBlacky  

            čau jsem zrovna koukal da mailu… nechci, ale dík, na tohle kolo to nemá cenu a na novým to začínám vidět na hydry, přece jen revers arch s véčkem mi neprojde přes estetický filtr :-)

            0 0
        • Lister  

          No něco takového. Prostě sjezdy kdy máš pořád prsty na brzdách, protože kdybys to pustil, tak už to taky nemusíš ubrzdit. Jednou jsem přehlídl výmol a katapultovalo mně to do vzduchu s dopadem na přední kol a následnou jízdou po něm asi 40 metrů. Fakt jsem myslel že to zaryju. Skvělá věc jsou ale sjezdovky. Většínou dobře upravený rovný terén, a ta šířka. Parádní věc. takový carving v létě.

          0 0
          • McBlacky  

            40m po předním? ve sjezdu? na tý RST Omega? v jakým spídu? teda ty máš větší nervy než bych čekal, to je sakra hustý :-)

            0 0
            • Lister  

              Odhadem tak ve třicítce. Nemám tacháč, ale asi by nebyl čas se na něj dívat. Dodnneška fakt nevím jak jsem to ustál. Bylo to v dost prudkým sjezdu(Sjezdovka ze Šeráku), tak jsem se snažil co nejvíce brzdit aby se to nerzjelo, ale ne zas moc abych nešl přes rodla na držku. Ten samí den ještě někdo na stezce vykopal asi 1,5 hlubokou díru, asi pro plyn nebo něco podobného. To jsem brzdil i ušima.

              0 0
          • enjoy  

            nejak si asi omylem pripsal k ty ctyrce nulu:-)

            0 0
            • Lister  

              Možná jich bylo jen 35, neměřil jsem to. :-)

              0 0
              • Thidney  

                těch nul ???

                0 0
              • enjoy  

                mas moc bujnou predstavivost,to proste nejde vyvazit tak abys jenom pomoci rovnovahy dokazal jet po prednim 40 metru.ja se snazim jezdit po prednim docela casto a myslim ze mi to docela jde(na krosare) a 40 metru je sci-fi. no,pocital jsem to a je to nejakych 5 sekund,to by se MOZNA dalo.ale stejne ti neverim:-))

                0 0
                • Lister  

                  Těch 5 sekund je asi moc, taky jsem si tak přepočítal a asi jsem to fakt přepálil, ale minimálně tři vteřiny to určitě byly. V prudkých sjezdech, se mi ale dost často stává, že mám tak půlku sjezdu zadní ve v zduchu nebo alespoň tak moc odlehčené, že prakticky nebrzdí, jsem tak zvyklí jezdit. Hlavně díky tomu, že sedím dost nad předním kolem.

                  0 0
                  • enjoy  

                    jezdim taky nejak tak.se mi fakt nestava ze bych mel bricho na sedlu.a neni to tim ze jsem jeste nevidel poradnej sjezd:-))

                    0 0
          • TinkTink  

            Hele..t.y sjezdovky – to taky neni vyhra…ono se ti totiz klidne muze stat, ze jedes po sjezdovce a najezdnou letis pres riditka, protoze tam byl mekci snih a zaletelo ti do nej predni kolo…fakt nic moc prijemnyho :)

            0 0
          • TinkTink  

            Jo a v lete jsem upraveny teren sjezdovky nevidel…vetsinou to vypada jako nechutna orana puda dolekopcom… :)

            0 0
            • Lister  

              Já myslel v létě. V zimě jsem taky zkoušel, ale upustil jsem od toho, stršně to strouhá špalíky. Máš pravdu, že některé tak vypadají, ale znám jednu, kde si to můžeš frčet i hodně přes 50 a vykrajovat oblouky jak na lyžích. To pak stojí za ten výšlap nahoru.

              0 0
              • TinkTink  

                Spaliky? Pokud si dobre pamatuju, tak ja mam na zimu vzdycky jedny spaliky a to mi staci…mas mit poradny a poradny rafky k tomu…

                Kde to je?

                0 0
                • Lister  

                  Já to zkoušel jen několikrát. Pokud jsem jel v hlubokém sněhu tak mi namrzli ráfky a vytvořila se na nich nerovná vrstva ledu v kombinaci s totálně zmrzlýma špalkama to znich brousilo takový gumový prach. Po pár jízdách špalky v pytly. (Už jsem to tu někde psal).

                  Ta sjezdovka je v areálu Miroslav – Jeseníky. Fakt je to úplně rovný, navíc když jsem tam byl naposled tak to bylo zrovna posekaný( asi už se připravují na zimu). Parádní zážitek. Můj oblíbený sjezdík. Už jsem to sjížděl i v trávě až po pás.Tto pak musíš doufat, že tam nic není, protože na zem samozřejmě nevidíš.

                  0 0
    • Glum  

      No, spis jezdim rychleji ted (ale porad jezdim dost s rozmyslem…) Duvodem neni, ze bych se prestal se starim bat, ale: 1) v terenu se obcas snazim stacit synovi (vi, ze sjezd v terenu je zatim jediny misto, kde ma sanci mi ujet, tak se snazi), 2) v terenu i na silnici mam podstatne kvalitnejsi kola nez kdyz jsem byl mladej (teren se vlastne tehda nejezdil), 3) ve svych dvaceti ci petadvaceti jsem najezdil tak 3–4 kkm/rok, ted kolem 10 kkm – citim se na kole jisteji. Ale na ty otazce neco je: vyrazne opatrneji jsem jezdil (a vubec se choval) kdyz byly deti malicky. Co odrostly, je to zase jako driv.

      0 0
      • Volf  

        Nemyslím si, že věk hraje tak podstatnou roli jestli jezdíš opatrnějc nebo ne. Vliv má spíš to, jestli jedeš sám nebo s někým. Chlap je od přírody soutěživej a jak jedu s někým tak to bejvá samý štengrování a pak je to oheň.

        0 0
      • Sun  

        Včera se na mě zřítil špatně postavenej regál plnej šanonů a jen zázrakem sem přežil.Tak se ptám jestli má cenu dávat si na kole bacha a pak najít smrt v papírový džungli :-)

        0 0
        • jizby  

          Máš vozit helmu! I při byciklování po kanclu:-)

          0 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.