• sfinga

    Ahoj, zkoušeli jste někdy jezdit v háku za kamionem? Já takhle jezdím pravidelně za Radotína na Smíchov, ale dneska sem dal z Náchoda do HK za nějakým polákem dobrou kaši. 74 průměr, mírnej kopeček dolů a měli jsme tam 84. Byl to docela hukot ale byl sem v HK za necelým 25 minut. Je to sice nebezpečný, ale aspoň to rychle utíká.

    PS: před HK mi ten polák nastoupil a 90 se fakt utočit už nedá :-(

    0 0
    • Otelo  

      trening na rychlost, co to je?

      0 0
    • RUR  

      Jsi blázen:-)) Dávej si majzla na Ojdipa za volantem.

      0 0
    • Enttee  

      Blázne, :P

      0 0
    • RUMcajs  

      Musí to byt vyborne na plice a vnimani stavu vozovky :-)

      0 0
      • Marika88  

        To jo, ta inhalace kamionoveho aromatu.

        0 0
        • sfinga  

          inhlace necitíš. Jelikoš tahač je od tebe daleko a výfuk má na levou stranu, tak to nesmrdí. Jezdí se za návěsem to je v poho. Ale taky je potřeba jezdit tam, kde je kvalitní vozovka a bez děr a pokud možno ji trochu znát. Jinak by tě to mohlo stát pár modřin :-)

          0 0
    • ydaho  

      Kdysi dávali v TV „Tour de Lance“, ale tam ve znělce jel kamion v háku za Armstrongem, no ale nebudu tě napínat, nakonec ho Armstrong utrhl :)

      0 0
    • zirecek  

      Při kvalitní cestě OK. Dobrá formulace: „nastoupil mi“, :-)). To jsi jel za svou milou? ;-)

      0 0
      • sfinga  

        myslím že řídil chlap :-) . Měl sem toho už plný zuby, šťavil sem se už před tím tak sem to nevydržel. Ale když je člověk čerstvý tak to jde. Jen tam točíš to nejtěžší a ještě máš přes 120 kadenci. A o tepovce ani nemluvím když je klid tak 160 ale když zrychluje tak to jde na max :-)

        0 0
        • zirecek  

          To je moje, jet na hranici těla i materiálu. Měl jsem na mysli, že máš milou v HK, ne v kamióně, :-).

          0 0
        • Karaya  

          Záleží co máš za převody, 53–11 to děla něco přes 100…

          0 0
    • Biker jak Pes  

      No za kamionem nevím, ale za autem nebo motorkou, která jede něco málo přes 50 a mám chuť, tak se ho klidně chytnu a držím se ho, dokud nepřidá nebo neodbočí jiným směrem než jedu já. Jednou jsem dojel starou babetu, která jela 35, strašně smrděla, tak jsem ji předjel 40… :))

      0 0
      • zirecek  

        Podobně moderní traktory. Z kopce není problém předjet na nějaké okresce, ale udržet ho za zády do většího kopce; jak o život, :-)).

        0 0
        • náčelník  

          Tohle se mi stalo s menším bagrem. Do kopce mě pak lechtal lžicí na zádech :)

          0 0
          • zirecek  

            Člověk se tomu směje, ale stačí zavrávorat, spadnout, za tebou nedobrzdí. Ten hukot za zády z velkých kol, předjíždět okolo kola od kombajnu, :-)).

            0 0
    • fuckier  

      No ja jsem jel jednou na MTB za aviou Česke posty :D jel jsem 81,5 km/h a uz jsem nemel prevody a ujel mi :( ale jinak jezdim docela pres mesto za busama :D Je to rychlejsi :))

      0 0
    • mosquito  

      hrozne nerad lezu lidem do p*dele a kamionum zvlst .. docela to smrdi krchovem

      0 0
    • Radek Broz  

      Jsem kamion na biku jeste nepotkal.

      0 0
      • MlokCZ  

        Musíš se víc snažit, přeci jen jich v lese zas tak moc nejezdí.

        0 0
      • cíca  

        Horší bude až ho potkáš proti sobě.

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Predevcirem me na singliku dojela motorka. Jsem ji chvilku dusil za sebou a kdyz se dalo, tak ji pustil pred sebe. Chvili jsem se drzel, ale nic prijemnyho. Smrad, kameni… :(

        0 0
        • vlk  

          se nesmíš držet za světlo, ale někde za řidítka :o)

          0 0
      • cabbage  

        ale brzo už zase budeš potkávat rolby:-P

        0 0
    • marapara  

      Tak tohle bych neriskoval

      0 0
    • jecnak  

      Uz mas vymysleny epitaf?

      0 0
      • cíca  

        Zde leží v pokoji, biker co jezdil v konvoji.

        0 0
        • Biker jak Pes  

          :D:D

          0 0
          • cíca  

            Promiň už jsem starej fotr co je to :D:D. Už jsem to tu párkrát viděl .Jsem asi mimo mísu jak říká muj mladej.

            0 0
            • Kol.ista  

              To ma byt smich :-D Proste smejici se xicht…

              0 0
            • Radek Broz  

              Otoc monitor o 90° po smeru hod. r. a chvli o tom premyslej;-)

              0 0
            • pos3k  

              i s nosem :-D nebo :-)

              0 0
              • cíca  

                Dík všem i Lenin říkal: učit se , učit se , učit se. To vy , ale asi nepomatujete na rozdíl ode mně.

                0 0
                • pos3k  

                  ja ho nezazil, ale kreslil jsem ho kdysi ve vytvarce :-)

                  0 0
                  • RUR  

                    No jo, mladost radost. Lenin, tank číslo 24, podpultové Sobi 20 v kočárkárně. Žádný problém s vhodným cyklooděvem- žádný nebyl, takže tepláky v modré nebo červené a košile z dederónu. 2 pomeranče a 3 banány na Vánoce. Snil jsem o Favoritu a když se rodičům konečně povedlo uplatit ty správné lidi jezdil jsem na něm pod štanglí, protože byl velkej:-))) Díky Lenine!!

                    0 0
                    • cíca  

                      Když poslouchám Paroubka třeba se to vrátí. Doufám,že ne!! Ale jinak koukám ,že jsme si pěkně zavzpomínali. Tys měl taky fáčko? Doufám, že s tou plastovou štikou . To byl nářez.Zrovna o víkendu, když jsme byli s dětma na kolech jsem jim to vyprávěl. Byli úplně mimo. Největší srandu měli z toho, že tenkrát nebyli cyklokalhoty a do trenek se používali dámský vložky- opravdu náderná doba . Ještě dneska se mi svírá prdel.

                      0 0
                      • enjoy  

                        zavzpominej na zakladni skolu,konkretne na cestinu:-).ja vim ze jsem nemel,ale docela si tomu dal:-)

                        0 0
                        • cíca  

                          No jo už u toho skoro chrápu. Když tak mi to oprav.

                          0 0
                          • enjoy  

                            opravu si udelej sam..,ja ti to podepisu.

                            0 0
                            • cíca  

                              Dobře,ale zase píšu háčky a čárky.To by se taky mohlo ocenit.

                              0 0
                              • enjoy  

                                jo,to by se mohlo:-)

                                0 0
                                • cíca  

                                  Koukal jsem na to, je to síla ještě, že úkoly s dětma dělá manželka. Doufám, že to nebudou číst.

                                  0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Jsem myslel, ze tenkrat nebyly ani vlozky :) Btw. plastovou štičku na fáčku jsem mel taky ;)

                        0 0
                    • GTman  

                      Ty ses měl. Já měl favorita až později. První kolo co jsem měl a bylo takovýho „závodního“ tvaru byla Liberta s beranama. Vzadu tříkolečko, vepředu jeden tác (abych se vyjádřil odbornou terminologií 80-tých let)

                      0 0
                      • sun7dots  

                        Jeee to sem mel taky. Nejsem si uplne jisty ze to byla liberta, ja mel myslim premiera, ale jinak to sedi – berany, jeden tac, trikolecko:) Plaste pomalu jak ted na trekingu:) To byl stroj.

                        Ale vic vzpominam na pionyra, ten genialni uchyt klik, kdyz z nich koukaly srouby stal za to. Kazdy leto jsem mel kotnik do krve;))

                        0 0
                        • Phoebe  

                          Také jsme měl takovou mašinu. Vzádu tři kolečka, ve předu jeden tác a brácha mi říkal „frajer s přehazovačkou“, měl jen BMX. Modrého pionýra jsem měl u dědy a na krvavé kotníky od šroubů klik vzpomínám dodnes. To byly časy.

                          0 0
                          • Vrci  

                            na rozdrásaný kotníky od klínků hran klik taky vzpomínám. U mě byla nástrojem muk Sobi 20

                            0 0
                          • sun7dots  

                            BMX jsem nikdy nemel. Vzdycky jsem to chtel – bud BMX nebo myslim ze bylo i RMX do dneska nevim rozdil;) Ale nasi byli nejak proti, ze prej se na tom poradne neda jezdit takze jsem prave dostal tu uzasnou masinu pionyr 22.

                            0 0
                            • rasto  

                              rmx prevod 1:1 – spis na trial, bmx – prevod vetsi, vepredu velky tac, „male mtb“ :-)) taky jsem chtel bmx, bohuzel, obdrzel jsem skladaci zelenou esku, se zlutyma gumama. ve svych 8 letech jsem tezce skryval zklamani :-) nechtel jsem zarmoutit dedecka :-) ale esce jsem dal zabrat. stejne jsem na ni (az casem, kdy jsem byl vyspelejsi) namontoval drapaky.

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Ja mam za to, ze ten beznejsi „cyklouš“ byl prave RMX20. Ze dost mozna zadny BMX20 nebylo :) … ale jako nevim. Ty nalepky tenkrat moc dlouho nevydrzely.

                                0 0
                                • Manas  

                                  Ja mel BMX20 – od strycka … joo, jak dlouho mi vydrzelo :-)

                                  0 0
                                  • Kol.ista  

                                    Tak ja teda este ted mam BMX20. V garazi, prestrikany na cerno a brzd. packy Acera :-D

                                    0 0
                                    • -Alan-  

                                      Už si to přesně nepamatuju, ale jedno mi stojí ve sklepě. Akoráát nevím, jestli RMX nebo BMX, ale určitě ne s převodem 1:1. A mělo modrý gumy, tenkrát velkej hit. Plastové sedlo! A trubku ohnutou, jak mě vyhodilo do vzduchu a dalo pocítit tvrdý dopad na umělou hmotu.

                                      0 0
                              • mar_tin1  

                                RMX20 a BMX20 boli rovnake, oba mali vpredu velky prevodnik vzadu male koliesko. mozno bol rozdiel v tom, ze RMX mal slapaciu brzdu a BMX klasicku celustovu, ale to len hadam. ten trialovy bol BMT20, mal prevod 1:1, cantilevery (alebo skor predchodcu cantileverov), dvojkorunkovu vidlu, samozrejme pevnu a mal hladsi dezen na pneu.

                                0 0
                                • Rybnik  

                                  No konečne znalec, ale viděl jsem BNX i RMX s torpedem. Pak byly tzv. „speciály“ a ty měly bytelnější (jiný) krček.
                                  Jinak jedno BMX mé původní kolo je někde v šopě u mého bratra a už odchovalo mého synovce. Já mám doma u rodičů ještě jedno a v zimě si na něm občas zařádím.

                                  0 0
                              • vrazdit  

                                ten trial s 1:1 prevodem byl BMT, mel ho bracha ale pak mu ho nekdo znarodnil…

                                0 0
                            • Jerzy  

                              Rozdil je jasnej BMX bylo „lepsi“ ikdyz to bolo nymlych totez. Ne myslim, ze RMX melo brzdu slapnutim vzad a BMX 2 celistove brzdy.

                              0 0
                        • Jerzy  

                          Jo, jo, pionyr, i moje kotniky byly kazdoletne krteny krvi. A pak sem mel ESKA Premier, ale pozor 1 tac a 4 kolecka vzadu.

                          0 0
                      • zirecek  

                        Jj, jezdil jsem taktéž. Libertu s tříkolečkem a Premier se čtyřkolečekm. To byly časy, :-).

                        0 0
        • RUR  

          :-)))))) Moc pěkný, nech si to zapsat a prodávej to jako copyright. Možná to bude časem potřebovat víc uživatelů:-))

          0 0
        • wroum  

          :-D

          0 0
      • enjoy  

        klid,dyt ma helmu.

        0 0
    • dydy  

      Obcas to zkousim, ale jsem spis vrchar, takze vetsinou to neutahnu:-) ALe loni v lete v USA jsem jezdil do prace na kole (takova stara silnicni Fujina s rovnejma riditkama) po takovy highway asi 15km tam a zpatky 2× denne. V kazdym smeru byly 3 pruhy a krajni byl vyhrazenej pro kola a autobusy. Jednou jsem se zavesil za nakladak co jel v prostrednim pruhu (tak 5okm/h) a jel jsem za nim asi 5km, najednou z vedlejsi silnice vystartovali poldove se zapnutou houkackou, tak jsem chvili koukal po kom jdou, nez jsem pochopil ze po me:-). Tak jsem radsi zastavil, meli jsme dlouhy rozhovor (nebo spis monolog policajta). Taky jsem se mu snazil vysvetlit ze to je rychlejsi, ale pokoj dal az kdyz jsem vytahnul pas, koukal Czech republic, nevypadal z toho moc chytre a kdyz jsem slibil, ze uz to neudelam tak dal pokoj:-)

      0 0
      • Krys  

        Na dialnici pruh pre cyklistov? Ticho zavidim.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          To by se dalo prodat tech epitafu ;)

          0 0
        • dydy  

          jo, byla to dálnice v turistickym centru u moře a kol tam jezdilo dost

          0 0
        • dydy  

          jo, byla to dálnice v turistickym centru u moře a kol tam jezdilo dost

          0 0
    • Andrzej  

      sem tam jo, ale ne tak rychle jako ty, vetsinou asi do 60km/h

      0 0
    • Vrci  

      kamiony a auta ne. přeci jen brzdí rychleji než já. Ale skůtry a babety jsou dobrý.

      0 0
      • jobekr  

        Vy snad nejste normální ne? :D:D Já se jednou chytl nějakýho auta s malym přívěsem, kterej jel cca 30 km/h a měl jsem co dělat, abych mu stačil, sice se jelo krásně, ale po 10km co jsem odbočil a oddychl si, že jedu zase svym tempem a když tu čtu, že se chytnete kamionu, kterej jede 75km/h tak nějak jsem zapochyboval, jestli jsem stále na B-F, kde se bavíte o kolech:D:D fakt se vám klanim, jestli tohle dokážete:)

        0 0
        • Manas  

          30km/h stihas do pohody i na biku :-)

          0 0
        • Vrci  

          30 se dá bez problémů i bez vodiče. Dnes 110 km s průměrem 26 (včetně závěrečného vyjetí) na 60. km Kleť takže cca 20 km pomalu nahoru i dolu (je tam spoustu písku v zatáčkách) za skůtrem, babetou nebo v balíku se dá 40 bez problémů v mírně zvlněném terénu udržet.

          0 0
        • MlokCZ  

          Dokud si někdy nezkusíš jet za něcím hodně velkým jako je kamion, tak to nepochopíš. Prostě ta závětrná kapsa za kamionem se nedá srovnat s ničím (ani balíkem, ani ničím malým).

          0 0
          • MlokCZ  

            Ale jak psali jiní, je to nebezpečný a zkoušel jsem to jen cca 3× už před hodně lety, to jsem byl ještě mladej a nerozvážnej :-)

            0 0
            • Stancek  

              Tak tak.. mladej, nerozvaznej a blbej jsem byl taky, za nakladakama a busama jsem jezdil kdyz se podarilo ho chytit nekde na prejezdu nebo krizovatce. Dalo se i do mirnyho kopecka kolem 80. Ted mam bud vetsi bobky, nebo vetsi pud sebezachovy, tak se jen obcas svezu za nejakym skutrem nebo babetou. Prdel byla nedavno, kdyz mi vyjimecne foukal dobrej vitr do zad, tak jsem predjel dve babety, ti borci malem ukroutili plyn, ale omezovac je stejne nepustil prez 40 :-D

              0 0
              • zirecek  

                :-))

                0 0
              • jecnak  

                Nejvetsi provokace je predjizdet babety do kopce. Uplne vidim jednoho „zavodnika“, jak si poposedava a nadskakuje ve snaze me dohnat.

                0 0
      • sfinga  

        no s tím bržděním, je třeba být pořád ve střehu, já byl pak z toho docela unavenej jak pořád čučíš na světla, ale když je kamion naložebnej tak ti jako auto na místě nezastaví, má dlouhou brzdnou dráhu a brzdí už s velkým předstihem

        0 0
    • gobike  

      No je to dobry zkusit si to, taky me nekdy laka kdyz cekam za kamionem ve meste na zelenou se ho chytit a nechat se tahnout:)

      0 0
    • rasto  

      otcuv bracha taky jezdil za kamiony. jeste v daaavne dobe. tuto cinnost ukoncil, kdyz malem zkoncil na vozicku.

      0 0
    • martt  

      Ked som mal osemnast som takto zo zadu pristal aj s galuskacom pod vetrieskou. Oni tie nakladaky nejak lepsie brzdia. Takze radsej uz v zavese nejazdim.

      0 0
    • Beeda  

      ty kecas, v sobotu jsi neuvisel dedky od mostu:-))B.

      0 0
      • sfinga  

        ty kecáš, naposledy sem tě viděl jak tam plápoláš na konci skupiny s jazykem na asfaltu. To víš, mládí to stáří vždycky předčí… uznej, už nejsi nejmladší přecejenom tak kategorie M40 už je znát :-))))

        0 0
    • Thidney  

      kamiony nikdy, za autobusem naposledy v 7 a 8 tride – hronov nachod 8km spurtik .-)) s dodavkama na kolinske jsem se rozloucil predloni, kdyz mi to jeden v kyjich zaslapl a ja dal bodycek tem zadnim dverim .-)) ted uz neuvisim ani Manase .-) tak to neresim

      0 0
    • orca  

      tohle považuji za ryzí bláznovství … jet za něčím před co nevidím a i kdybych viděl a nebyl s dotyčným domluven nikdy bych nejel stačí nepatrné šlápnutí na brzdovej pedál a je konečná .. ty rozhodně nezareaguješ…

      0 0
      • Kol.ista  

        Tak ja teda jezdim jenom za traktorama. To je pohoda. Pochybuju ze ma oproti me ucinejsi brzdy… Jinak si staci vsimat brzdovyho svetla, ale dira v silinici a konec…

        0 0
        • RUR  

          Nevíte náhodou proč mám pocit, že ta „Cicova“ hláška půjde na dračku??

          0 0
        • orca  

          a že traktorům tyhle věci jako brzdové světlo a pod fungujou … pokud chceš opravdu využít vzduchové kapsy tak nemáš šanci zareagovat když on šlápne na brzdu…

          0 0
      • Meesha  

        souhlasim – vsichni tu prskaj jaky sou ridici hovada, ale v tomhle pripade nejsou cyklisti o moc mensi…

        0 0
      • Pavlis  

        Je to risk, ale da se jet treba za busem tak, ze jsi v jednom ze zadnich rohu a vykukujes pred nej. Potom jsi jeste porad v pytli, presto dokazes diky vyhledu odhadnout kde asi bude brzdit a nemusis vubec cucet na brzdovky.

        0 0
    • mara53  

      myslím, že nás tady všechny pěkně krmíš,..... z Náchoda do Hradce Králové a kamion za 25 minut – to jel na RedBull,néé. Nevěřím Ti ani slovo, protože jenom průjezd Českou Skalicí teď zabere autem cca. 7 minut, všude zpomalení na 20 a 30km/hod. kvůli napojování obchvatu a vůbec přeplnění téhle trasy, nevim nevim ale měl bys dodržovat pitný režim – tohle je jasný ÚPAL!!!! A nebo už to nehul, :))))))

      0 0
      • sfinga  

        no já nevím, v pondělí pod večer tam moc aut není. Já ho chytnul ve jsezdu do skalice. A pokud vím tak poláci si moc velkou hlavu s předpisama nedělají, průlet Joroměří byl docela rychlej, brzdil jen na kruháky. Mám to zaznamenané v Polaru takže nekecám. Takový trouba zase nejsem…

        0 0
        • mara53  

          v jakym sjezdu do Skalice, fakt Ti nerozumim! Do nikoho se nenavážím, jen tvrdím že KECÁŠ víc než Palackej .. nazdar, mimochodem sis to tady asi mastil autem za ňákým kakamionem, a představoval sis z toho vedra, jak by ses ho asi držel … no nic, ať ti to jezdí …

          0 0
        • Darkson  

          asi nezbyde než zveřejnit záznam z polaru:)

          0 0
      • sfinga  

        a taky tě nenutím aby jsi to četl, tak nevím proč se do mě navážíš. Nehulím, a na Redbull nejezdím…

        0 0
        • enrico  

          a čo keď taký kamión nečakane zabrzdí? asi by z teba ostal len mastný flak :-) asi máš trošku sebevražedné sklony ale ísť na bajku 84, to ti teda závidím, na žiletke by som ešte pochopil, asi si pořidím také plášte ako máš ty :-) ináč, tie véčka dostanú pekne na prdel, ubrzdiť to v takej velkej rýchlosi, to musí byť sranda :-) kolkáty bývaš na maratónoch? predpokladám, že si stále na bedni :-)))))

          0 0
          • sfinga  

            já to jel na silnici, na biku se to nedá. Převod 53 – 11 a ještě to ani nestačí. Brzdy se pochopitelně zahřívají, ale když člověk uvažuje tak brzdí přerušovaně aby to zbytečně nerozpalovalo ráfek. A na maratonech se m tak nějak… NA bednu to jde dost ztuha takže pravidelně tam nejsem

            0 0
    • jecnak  

      Ja chci videt zaznam z Polaru!!!

      0 0
      • Beeda  

        Tome, tohle je Otikova pohadka, 74km/h ale na korbe odtahovky, kdyz mu po 5km seklo:-) B.

        0 0
        • jecnak  

          Za nakladakem se pri tyhle rychlosti da udrzet a i dat to z kopce nad Skalici do Hradce za 25 minut.

          0 0
          • sfinga  

            dík za podporu aspon někdo mi to věří. Až se dostanu k PC kde mám Polara, klidně to sem hodím. Kolu zdar

            0 0
    • volvej  

      Je sice fakt, že jsem si to taky jednou zkusil. Jel jsem tenkrát myslím za silonávěsem. No, nicméně mám v práci kolegu, který s tim má bohaty zhušenosti. Takže, až se ti cesta do HK, protáhne o výlet helikoptérou, týden v limbu včetně slušivýho obtisku sajtny na ksichtu a přežiješ to, tak dej vědět jaký to bylo.

      0 0
    • Tomalda  

      nejsem hovado takhle hazardovat

      0 0
    • Cyril  

      Je to dobrý způsob jak se podívat co veze v návěsu.

      0 0
    • jihra  

      Zas jeden PDO (potencionální dárce orgánů).

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.