• vlk

    Jezdíte v zimě na kole po sjezdovkách.Jak to vnímají šlepaři-nadávají, nebo v pohodě.Taháte to nahoru pěšky nebo nějak šleprem.Jaké jsou nějaké užitečné rady ohledně techniky.Jak široké pneumatiky na to používáte. Jel jsem minulý výkend dolů na kole sjezdovkou a docela mě to bavilo.Jen jsem se trochu obával při té rychlosti, že se zaboří přední kolo, tak jsem dost často, šel za sedlo.Asi Vám budu připadat směšně, ale jsem xc a marathon zaměřen-popřípadě blbnutí po lese.Ale toto se mi fakt zalíbilo.

    0 0
    • MARIN  

      Tuhle zimu jen jednou ale v minulosti vickrat Bournak(okr.Te­plice:) sjezdovka 6 (Hrobska) az dolu do Hrobu. Lyznici a bordaci vetsinou jen nevericne cumi ale reci nema nikdo. Nahoru pekne vlastni silou.

      0 0
      • Robo  

        A co na to vlekaři???

        0 0
        • dhmiki  

          jasně že jezdíme minuly rok sem tam jezdil snad každý týden mame tu pěkne boule takže je využíváme jako skočky,vlekaři ale po nas jedou jednou sme tlačily a jeli za nama skútrem tak sme zdrhli do lesa.sou to prdy je to sranda ale hlavně nesraž lyžaře to by byl pruser

          0 0
          • vlk  

            tam u nas jsou 3 sjezd vedle sebe na 2 šlepry a vždy na jedné lyžaři nejezdí- a na té jsem to zkusil.

            0 0
        • MARIN  

          nic, zatim Navic ani nechapu co spolecnyho s ti maji vlekari?

          0 0
          • ddd - andy  

            Treba to ze te nepusti na lanovku…

            0 0
            • MARIN  

              psal jsem, ze nahoru vlastni silou(po silnici:)

              0 0
              • ddd - andy  

                a-jooo! Nicmene uz sem se stkal i s tim ze „vlekar“ chtel vyhodit kluky na biku ze sjezdovky – ze tam nemaj co delat, protoze sjezdovka je urcena lyzarum a bla bla bla..

                0 0
                • MARIN  

                  jo jo s nazorem, ze tam nemam co delat jsem se taky uz setkal ale na argument, ze po sjezdovce vede znacena turisticka cesta a nikde neni zakaz vjezdu cyklistu jsem nedostal kloudnou odpoved

                  0 0
    • ddd - andy  

      Byli sme trochu pojezdit tady – skoda jen ze bylo moc meko takze na skoky to neslo tak rozpalit.. koukni pak na fotas.. http://da-li-da.mudrc.cz/clanek.php?…

      0 0
      • pitelboy  

        já jezdívám, pneumatiky vozim hrubý 2,1 ; jezdim jen když hodně mrzne, aby se dalo vyjet nahoru na kopec po běžkařských stopách.. Lyžaři se většinou se zájmem koukaj, pronášej zajmaví hlody a někdy buzerujou…

        0 0
        • martt  

          najjednoduchsie riesenie je nejazdit po zjazdovke ale mimo. Luk s rovnakym sklonom ale bez vleku je milion. To ze prevadzkovatel svahu pinda, je vcelku jasne ak ten svah ratrakuje.

          A jazdit v bezeckej stope je pekna prasacina.

          0 0
          • kungpao  

            Za jazdu po bezkarskej stope by som ti nohu od?al. Zvláš? po januári toho roku keď som si bežky kúpil. Už som sa s pešími skoro aj pobil. Ja som si na kopčeku za chalupou spravil separátnu stopu na ktorej som denne trénoval a debilkovia mi ju pekne posrali…

            0 0
            • ddd - andy  

              Mas bruslit.. :-)

              0 0
              • kungpao  

                Lenže ja si stopu robím sám a som jediný kto po nej jazdí, a uznaj, korčuľova? po tom čo v noci napadlo 10 čísel nového asi nie je to pravé… :-)

                0 0
                • fíha  

                  Noo, pokial si tu stopu robis mimo beznych chodnikov, po ktorych som nuteny bajkovat, tak si moj clovek. Ale stopa sucasne s cetickou asi nebude uchranena.

                  0 0
          • goofy  

            mne see zda, ze buzerujou spish kvuli bezpecnosti, nebo necemu takovemu… protoze tim kolem tu sjezduvku fakt neznicish…

            0 0
            • kungpao  

              Zato bežkársku stopu priam dokonale. Inak na zjazdovkách jazdím aj ja, dokonca rád, nie po príliš prudkých ale mám rád ten stav kedy to ešte nie je ľad ale je to pritom tak vyjazdené že sa nikde nezaboríš.....

              0 0
              • goofy  

                nejlepshi to je na sjezdovkach zrana, kdyz je snih pekne promzly, a eshte nerozjezdeny… jinak na bezkarskou stopu bych taky nevjel. vlastne letos sem jednou po ni kousek jel, ale to byla neupravovana trat, a ta stopa tam lastne vubec nebyla…

                0 0
                • kungpao  

                  Lenže ráno som buď v robote alebo je ukrutná zima! :-)

                  0 0
        • Vrci  

          Upravit nebo prošlapat tu stopu stálo čas nebo peníze někoho jinýho. Takže jezdit v ní je neúcta k práci druhého, bezohlednost a dost sobeckej přístup.

          0 0
          • wroum  

            jak kde. minulou (mozna uz predminulou) zimu byla stopa na mnoha mistech v prokopaku v praze, ale kdyz tam je stopa, nejde jet nikudy jinudy (uzka cesta). znamena to ze kdyz je snih, ze nemuzu jezdit na kole? a kdyz jedu po ty stope tak je to bezohlednost? si teda nemyslim. nemuzu prece rict:„tak a ted se tady bude jezdit jenom na bezkach a vsichni ostatni at dou do ******“

            0 0
            • ddd - andy  

              Rict to ale prece klidne muzes.. Muzes to treba zavolat na celou Prahu.. ;-)

              0 0
              • wroum  

                taky muzu otevrit okno, zhluboka se nadechnout a zarvat: Dementni bezkari vsech zemi, vylizte si prrrrdeeeel. ale to ja neudelam, kdyz uz nekoho poslat do ******, tak hezky z oci do oci.

                0 0
            • Vrci  

              a až tam v letě pujde nějakej houbař nebo někdo se psem a najde tam skokánky nebo klopenky znamena to ze kdyz se s tim dělaly, ze to budu obcházet a překračovat? a kdyz do toho po dešti párkát pořádně dupnu tak je to bezohlednost? si teda nemyslim. nemuzu prece rict:"tak a ted se tady bude jezdit jenom na kole a vsichni ostatni at dou do ******

              0 0
              • wroum  

                zadnej ze skoku v prokopaku neni umisten tak, aby prekazel vsechny jdou objet nebo obejit. navic skok je jen mala prekazka-par metru, kdezto kdyz udelas stopu na uzky ceste, tak ji neobejdes, leda ze bys sel celou dobu mimo cestu. navic pokud budu mit moznost jet mimo stopu, tak prece do ni nepojedu, nejsem kreten. pokud ta moznost neni, tak po ni klidne pojedu. no a jestli mas potrebu dupad po desti do skoku, tak to neni bezohlednost, ale demence.

                0 0
          • vlk  

            nejezdím po stopách, jsem taky běžkař, tak vím jak to pak štve když je rozbitá.Ale i to jsem už letos musel porušit. Dostal jsem se na místo odkud vedla jen jedna úzká cesta a na ní běžecká stopa.Nazpět se nedalo-hluboký sníh.Kdyby tam ta stopa nebyla tak by se dalo i jet,protože bych se v prašanu proříz až na podklad.Ale takhle to nebylo ani pevné ani prašan.Tak jsem musel pěšky.Ono nechápu proč běžkaři musí vést stopu prostředkem i na úzké cestě.Pak a? se nediví.

            0 0
          • pitelboy  

            ste mě špatně pochopili asi. Já nejezdim v stopě na klasiku. Nejsem hovado…

            0 0
        • Matts.  

          U náš by si len raz jazdil v bežkárskej stope. Ako plný invalid by si druhý krát ?ažko sadol na bika.

          0 0
          • ddd - andy  

            Bojim, bojim.. :-)

            0 0
            • Matts.  

              Lepšie sa bá?, ako zosta? invalid

              0 0
              • wroum  

                takze rikas, ze je lepsi k vam na dalnej vychod radsi nejezdit?

                0 0
                • Matts.  

                  Kľudne možeš prís?, pokiaľ budeš tolerantný k ostatným, tak to si sadneme aj na panáka.

                  0 0
                  • grafik  

                    to uz zni lakave :)

                    0 0
                    • Matts.  

                      Slivovicu, borovičku, rum, vodku? Vyber si.

                      0 0
                      • grafik  

                        jsem z moravy … volba je jasna :)

                        0 0
                        • Matts.  

                          Slivovica

                          0 0
                          • kungpao  

                            Pripájam sa, mám tiež tradičnú domácu slivovičku, hruškovicu, čerešňovicu a jeden pokus o kalvados (ale s tým sa dá lepta? vysokošľachtená oceľ). Možeme zrobi? degustačnú akciu a potom pojdeme na bike :-)

                            0 0
                      • wroum  

                        nechlastam a na slovensko se mi fakt nechce, je to daleko :-(

                        0 0
    • mm  

      Jezdim casto. poranu, dyz je to hodne zmrzly a upraveny tak to fakt fici, max rychlosti pres 80. padu se neboj, na mekkym to neboli a na zledovatelim to dlouho jede poprdeli. pnehu mam 2,1 a 2,4 dost podhusteny. A nahoru samozrejme pesky. lidi dost civi, ale reakce sou veskrze pozitivni. akorat hlidaci na parkovisti v zimnim stredissku dost hledi, kdyz jim prijede auto s kolama na strese

      Spis by me zajimalo, jestli se da brzdit jinak, nez to dole polozit (jsem stastnym majitelem rafkovych brzd)

      0 0
      • vlk  

        Tak já mám v předu kotouč.A zatím jsem to vždy ubrzdil.Akorát jak je to mokré tak to dost kvílí, a lyžaři se pak ohlížejí.Popravdě trochu jsem se bál pádu, hlavně když se jakoby začalo zabořovat přední kolo.Mám teď v zimě hřeby, tak bych s tím nerad spad.Ale jinak dobrý.Škoda, že jsem to zkusil až teď ,když už vše začíná roztávat a ne dřív.A moje xc výbava asi není to pravé ořechové.

        0 0
      • grafik  

        no jestli pad v 50 – 80 km/h neboli tak o tom silne pochybuju. Kdyz to ‚prezijes‘ ty, tak jak musi dopadnout kolo …

        0 0
        • ddd - andy  

          Je trochu od snehu.. :-)

          0 0
          • martt  

            Tiez som si myslel, ze sa na snehu nic nemoze stat, ved na lyziach padame bezne v takych rychlostiach.

            Vyviedol ma z toho moj syn, ktory toho roku na XC biku zisiel Malino www.skipark.sk. sa mu na strmom useku pred spodnou stanicou vleku zapichlo predne kolo do snehu odletel tak netypicky (zamrzle spdcka sa nevycvakli) ze skoncil s rukou v sadre. Uz mu to radsej nedovolim, len nech pekne lyzuje a snowboarduje.

            0 0
            • goofy  

              proto vozim platformy… nejvhodnejshi pro rychlou evakuaci z bajku… :o)

              0 0
            • wroum  

              sorry, ale jezdit ve snehu s SPD smrdi od pocatku tohoto napadu. na snih jedine platformy. spd sou na snehu na hovno a este je to nebezpecny.

              0 0
              • fousac  

                souhlas.. (ale vcera uz sem SPD dal aspon na silnicku… ;)

                0 0
              • martt  

                musim sa opravit. Na biku mal sice SPD pedale ale na nohach mal normalne vibramy (pohorky). Ono to asi tiez nebola ta najvhodnejsia kombinacia.

                0 0
        • mm  

          mozna je to vekem, ale kdyz tak spadnu, tak se jenom smeju, bolesti si nevsimam :-) par modrim mi nevadi a kolo to snasi statecne, jenom mam uplne polamany bovdeny

          0 0
          • Radek Broz  

            Z toho vyrostes;-)

            0 0
            • mm  

              Doufam, ze nee. sice klouby, slachy obcas neposlouchaji, ale ja doufam v rychly pokrok na poli mediciny, takze si s tim hlavu nelamu :-)

              0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce