• cybernovi

    Je legalní, resp. neni protizákonné jezdit po měte po zadním kole? Nenasel jsem nekde nic, kde je určeno, jak se ma na biku jezdit:) Obzvlášt když po zadním mám vetší jistotu v řizení než nejaky děda s taškama na pivo:)

    0 0
    • vlk  

      obecné pravidlo:co není zakázáno je povoleno

      0 0
      • Pá-dlista1  

        No po me treba ochranci zakona vyzadovali, abych se drzel riditek… jestli to je v zakone nemohu potvrdit.

        0 0
        • maxtor  

          § 58 odst. 4 nového silničního zákona ukládá povinnost držet řidítka. Kontroloval jsem to.

          0 0
        • maxtor  

          A ještě musíš mít podle stejného ustanovení nohy na šlapadlech:-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Freestyle is not a crime..... a vono jo :) Jsem si vzpomnel na kus clanku o nasi obci…// cykliste zde jezdi ruznymi styly a volny neni vyjimkou.//

            0 0
            • maxtor  

              To ne, pokud nejsi na pozemní komunikaci, ke kterým se tento zákon vztahuje, tak si jezdi klidně i po předním.

              0 0
              • kámen úrazu1  

                Po předním ůře jet – má nohy na šlapadlech i drží řidítka. :-)

                0 0
                • maxtor  

                  Až na ten § 4 písm. a) Pokud to s ním nějak skloubíš a obhájíš si to, máš u mě bod.

                  0 0
            • ddd - andy  

              Uaaaaaaa 8-D Bozi!

              0 0
        • kurýr na bajku  

          Po mně ochránci zákona vyžadovali, abych netelefonoval, držel se řídítek, osadil kolo odrazkama, vystřízlivěl a to všechno najednou ;-)

          0 0
    • maxtor  

      Podle ustanovení § 4 písm. a) silničního zákona se účastník silničního provozu musí chovat ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví nebo majetek jiných osob ani svůj vlastní atd. Přímo se o jízdě po jednom kole v zákoně nic nepíše. Z tohoto ustanovení to ale více méně vyplývá. Raději bych o tom s policisty nediskutoval.

      0 0
    • cybernovi  

      takze doporučuješ davat pozor na ,,čepičkáře" a spis doufam ze me nečapnou… ale za je tu to, že mi to nemaji jak dokázat ze jsem po zadnim jel. ne? to je to sami jako s pokutou za rychlou jizdu, nemají-li dosvedcuji material,maji smulu …

      0 0
      • maxtor  

        Tohle bych určitě netvrdil na 100% Důkazní povinnost je sice na jejich straně, ale nesmíš si to přebírat tak, že musí mít 100% hmatatelný důkaz. Pokud tě policejní hlídka uvidí jak jedeš po jednom kole, může ti napařit pokutu hned v blokovém řízení a pokud se ti to nebude líbi, můžeš dostat mnohem víc v přestupkovém správním řízení. Nebral bych to ale tak tragicky. Pokud takhle pojedeš v parku, kde není široko daleko nikdo, myslím že tě (když vůbec něco) max. napomenou. Jet takhle v přeplněné pěší zóně a nechat se načapat, máš problém.

        Mě se zrovna před týdnem stalo, že nějaký nácliletý mistr světa jel přede mnou na cyklostesce po zadním a když jsem jej předjížděl trochu mu to ujelo a vjel mi do cesty. Málem jsem se zabil a pak málem zabil jeho.

        0 0
        • cybernovi  

          jo projíždka peší zonou ve špičce me stala už jednu Božku Nemcovou… a to jsem jel po obou kolech :D

          0 0
      • Pá-dlista1  

        Jsem nekde slysel (ale nebylo to o rychle jizde), ze svedectvi policisty je dostatecny dukaz. „Franto jak jel rychle? vvvrrrmmm“ „A jak mel jet rychle vrrrrrrrrrrrrm.“

        0 0
    • jakub  

      jako jediny co je napsany v zakone , ze jsi povinen se za jizdy drzet riditek,nic vic, tagze si klido jezdi .. treba po prednim…

      0 0
      • maxtor  

        § 4 se vztahuje obecně na všechny.

        0 0
      • mawerick  

        a co třeba jednokolka?;) ta přece řídla nemá;) :D

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Vsak to taky neni schvaleny dopravni prostredek ;)

          0 0
          • mawerick  

            :) a lehokolo?;) to taky nemá řídítka v pravém slova smyslu;)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Ty budes rozhodovat o tom co je pravy smysl riditek? Ja si myslim, ze je to rizeni a to s temi na lehokole urcite lze. :P

              0 0
              • mawerick  

                no a o čem myslíš že právničina je?;) slovíčkaření;)

                0 0
                • maxtor  

                  Bohužel je to z části tak, jak píšeš. Kdyby měly zákony pamatovat na všechny možnosti a situace, které mohou nastat, byla by ze silničního zákona (a nejenom z něj)bichle jak prase. Proto existují obecná ustanovení (v tomto případě § 4) která stanoví, že se účastník silničního provozu musí chovat ohleduplně a ukázněně atd. a vše ostatní je ve výkladu. Jinak to prostě nejde.

                  0 0
                  • mawerick  

                    já to taky nenapdám:) jak říká jeden právnickej „vtip“… Ono není náhodou že zákony se značí paragrafem:) on je takovej pěkně zakroucenej a děravej:)

                    0 0
                    • mawerick  

                      Proto je tam taky tolik místa právě na ty výklady a manévry a tak…

                      0 0
                      • maxtor  

                        Já se do tebe nenavážím. Máš pravdu. Zvláště v některých zákonech je takový chaoz, že by se z toho jeden po… Ale zrovna ten silniční patří, podle mě a toho, co jsem z něj četl, k jedněm z těch vyvedenějších.

                        0 0
                        • mawerick  

                          já to taky neberu jako navážení:) jen to komentuju:) Podle toho poznáš dobrého právníka;) Jak v nich dokáže bruslit a napsat třeba smlouvu která je tak dobře napsaná že je v ní minimum „děr“:)

                          0 0
                          • maxtor  

                            Jo, jo, smluvní právo, to je něco… To tě žádná učebnice nenaučí… Ale to už jsme trochu jinde… Myslím že když jedeš na kole, držíš se řidítek, máš nohy na pedálech, pokud je tma tak svítíš a nejsi nadrbaný, jsi v pohodě:-)

                            0 0
                            • kubad  

                              Ještě nesmíš nikoho ohrožovat, což jízda po zadním kole, v provozu může být.

                              0 0
                              • maxtor  

                                Teď jsem si uvědomil, že vlastně nevím, jestli ještě existuje něco, jako povinná výbava, kde mimo jiné patřily dříve blatníky, odrazky, kryt na řetěz atd. Víte o tom někdo něco???

                                0 0
                  • Radek Broz  

                    …a tedy o tom, jestli pripadny soudce jezdi po zadnim ci ne.

                    0 0
                    • maxtor  

                      V přestupkové komisi soudce nesedí. To jen tak na okraj.

                      0 0
    • VencaV1  

      „It's legal to be looser“. :)

      0 0
    • raceman  

      novy silnicni zakon uz se tu resil kouknete se do historie. kdyz dou poldove po mne za nějakou blbost, třeba přejeti prechodu atd.. tak volim variantu ujet jim :-)))), kamoš by vam popovidal jak ujiždel mestkym poldum v ostrave-hrabubce.

      0 0
      • maxtor  

        Ještě že kola nemají espézetky:-)

        0 0
        • raceman  

          presne tak, mit espezetky tak se du pověsit bo bych se nedoplatil:-))))))

          0 0
          • maxtor  

            Musím chtě nechtě souhlasit. Zdravím do Ostraaavy!!!

            0 0
          • mawerick  

            no na malém městě možná ani SPZtku nepotřebuješ;) když ten polda bude vědět že jsi Lojza Novák tak si na tebe počká a máš po brdíčkách;)

            0 0
            • Radek Broz  

              a dokaze ti to jak?

              0 0
              • mawerick  

                nijak:) myslel jsem to napůl ze srandy:) Ale třeba na tebe může vyskočit z keříků u hospody hned jak po jednom kousku sedneš na kolo:)

                0 0
                • maxtor  

                  Na tom ale něco je. U nás je vinařská cyklosteska a neznám cyklistu, který by ji dokázal projet a nestavil se někde ve sklépku na dvojku bílého. Policie tam staví a naděluje běžně.

                  0 0
                  • mawerick  

                    no právě… U pigiho to prej teď udělali taky… Tak to zas bude veselo:) Zdá se že když jde o to vytřískat z lidí zlaťák jsou naši ochránci zákona skoro až neuvěřitelně vynalézaví;)

                    0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Hele cyklostezka nebo cyklotrasa? Btw. bruslar je chodec… je opilej bruslar min nebezpecny nez opily cyklista?

                    0 0
                    • maxtor  

                      Já myslím že to vyjde nastejno jen s tím rozdílem, že bruslař je nebezpečný i střízlivý. Cykostezky jsou celkem úzké a když jede moc naširoko a ještě k tomu se sluchátky, je to fakt problém. Hlavně si myslím, že bruslaři nemají na cyklostezkách do dělat. Jo jinak, ta vinařská je cyklotrasa – vede to i po normálních cestách.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Kdyz je to cyklotrasa, tak to pak jo. Dost casto jsou cyklostezky kombinovane se stezkou pro chodce…

                        0 0
                        • maxtor  

                          Tak to je jiná, ale na klasické cyklostezce nemá bruslař co dělat. Kdyby jezdili tak, jak mají, tak mi absolutně nevadí, ale když jedou vedle sebe, vrzají jim kolečka tak, že tě neslyší když je chceš předjet ani když na ně řveš, to mě fakt dokáže vytočit. Asi začnu vozit pořádný klakson. Co vy ostatní a vaše zkušenosti s bruslaři??

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Jako pohoda, hlavne si sesynchronizovat nohy, abysme se na nejaky uzsi cyklostezce vyhnuli.

                            0 0
                    • Radek Broz  

                      NO, podle me vetsina strizlivych bruslaru je porad nebezpecnejsi nez lecktery opily cyklista.

                      0 0
                      • maxtor  

                        Já nevím, jak ty, ale já potkám opilého cyklistu max. jenou do roka, ale magory, co neví, jak jezdit ja kolečkových bruslích potkávám denně. nedávno mě jeden málem sestřelil. Kdyby to nebyla ženská, tak jsem pak sestřelil já ji. V momentě, kdy jsem ji předjížděl mi vletěla do cesty a já musel do pole. Nejhorší je, že ta kráva si přes sluchátka ani ničeho nevšimla.

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Kde zijes? U vas nemaji hospody. Kdyz vyjdu po zaviracce (jestli se tomu tak da u nonstopu rikat :))) pred barak, tak jich napocitam padesat. A hadej kolik jich ma svetla… nebo helmu :)

                          0 0
                          • maxtor  

                            Sorry, ale já po „zavíračče“ a ve tmě na tůry na kole moc nejezdím. To už chápu, že při jízdě v této době nemáš moc zkušeností z bruslaři, protože i ti už jsou většinou zalezení v díře:-)

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Vsak ja je taky potkavam nejcasteji v aute. Kdyz se jedu projet na kole, tak to rozhodne neni po cyklostezce… to je podle me nejvetsi kravina, vzdyt jsou plny bruslaru :-D

                              0 0
                              • maxtor  

                                Sorry máš pravdu – je nesmysl nebezpečné a neuvážené jezdit po cyklostezce na kole – ještě bys překážel bruslařům. Odedneška budu raději jezdit po silnici (pokud možno I. třídy bez krajnic). Někdy je to fakt bezpečnější.

                                0 0
    • hegemon  

      Podobny dotazek – muzu jezdit po ctyrproudovce, ktera neni ani dalnici ani silnici pro motorova vozidla. O tom, jestli je to zabavne nebo bezpecne zadna…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.